images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Жителів Тернопільщини запрошують взяти участь у міжнародному конкурсі музейного селфі

Понеділок, 16 січня 2017, 08:22

Популяризувати Тернопілля за допомогою участі в цікавому конкурсі, що відбудеться у рамках відзначення Міжнародного дня музейного селфі, запрошуються усі охочі мешканці області та гості краю. Світлини неповторних музеїв Тернопільщини зможе побачити весь світ.

Конкурс відбудеться 18 січня 2017 року. Умови прості: необхідно завітати до будь-якого музею області, сфотографуватися біля експонату, який сподобався та опублікувати фото у соцмережах Facebook, Twitter та Instagram із хештегом #MuseumSelfie . А також тегом музею, де зроблено фото, для прикладу -  #KremenetsMuseum .
 

У багатьох виставкових та експозиційних залах музею працює WIFI, тому офублікувати світлину можна буде без зайвих проблем. Переможців конкурсу чекають подарунки. Нагадаємо, що в Україні дана акція проходить вже втретє. Торік у відзначенні Міжнародного дня музейного селфі взяли участь близько 50 музеїв.

Довідково

У Тернопільській області діють 28 комунальних музеїв, вісім з яких - обласного підпорядкування: Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільський обласний художній музей, Борщівський краєзнавчий музей, Велеснівський етнографічно-меморіальний музей Володимира Гнатюка, Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса (село Старий Скалат Підволочиського району), Меморіальний музей Богдана Лепкого (м. Бережани), Літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького (м. Кременець), Музейний комплекс «Лемківське село» (м. Монастириська), Бібліотека-музей «Літературне Тернопілля».

 

Ситуація з грипом та ГРВІ на Тернопільщині – контрольована

Неділя, 15 січня 2017, 12:33

На Тернопільщині епідемія грипу та ГРВІ не є критичною і носить виключно сезонний характер. Загальна захворюваність за останні 7 днів склала 401 випадок на 100 тисяч населення. При цьому кількість хворих зменшується - за перший тиждень нового року захворіло на 40,5% менше, ніж станом на останній тиждень 2016 року. Найважливішим є те, що летальних випадків, пов’язаних з цими хворобами не зафіксовано.


«Ситуація із розповсюдженням гострих респіраторних та грипу захворювань в області — контрольована, завдяки застосованим торік в грудні ефективним заходам. Ми провели засідання техногенної протиепідемічної комісії, де прийняли відповідні рішення, що спрацювали на випередження. Наступна хвиля захворюваності на грип очікується в кінці січня - на початку лютого, відповідно профілактичні заходи посилюватимуться», — зазначає начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.


З метою координації дій та попередження ускладнення ситуації з поширенням інфекційних хвороб за участю керівництва області та експертів медичної спільноти відбулася спеціальна нарада.


«Ми зробили все для того, щоб лікування інфекційних хвороб пацієнтів Тернопільської області відповідало вищому рівню. Капітально відремонтована інфекційна лікарня, з держбюжету для цього було виділено понад 8 млн грн.


Сьогодні ми забезпечені належними умовами для лікування інфекційних хворих. Другий етап — це максимальна координація дій органів державної влади та місцевого самоврядування на максимальне запобігання поширення захворюваності на ГРВІ та грип на території області. Вчасно проводитимуться санітарно-епідеміологічні заходи і карантин. Ми мали вже негативний досвід, коли техногенна комісія вирішили  впровадити у школах області карантин, проте органи місцевого самоврядування — прийняли інше рішення.  Внаслідок цього епідемія охопила багато шкіл Тернопільської області, — повідомляє голова Тернопільської ОДА Степан Барна. — Ми відпрацювали повний склад медикаментозного забезпечення обласної швидкої допомоги, кожна карета якої повинна бути стовідсотково забезпечена лікарськими засобами першої необхідності. Також на часі — профілактика інформаційної кампанії, яка має проводитися закладами охорони здоров’я області».


За словами медиків, зараз у Тернопільській області невідомих штамів вірусу грипу немає. Епідеміологічна ситуація цілком контрольована.


«Зараз в Україні переважно циркулюють три різновиди вірусу грипу. А саме — вірус A H1N1, вірус A Н3 N2 та вірус парагрипу. Буває так, що протягом кількох років циркулює один і той самий штам вірусу, відтак у значної частини населення до нього є вже вироблений імунітет, який зберігається від одного до трьох років. Теперішня епідемія грипу значно слабша ніж та, що була в Україні у 2009-2010 роках», — прокоментував професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб ТДМУ Михайло Андрейчин.
На сьогоднішній день вберегтися від грипу та ГРВІ допоможуть профілактичні заходи, а також вакцинація – в першу чергу, вона рекомендована для осіб групи ризику, які часто і багато контактують з людьми: медики, працівники транспортної сфери, торгівлі та послуг. Дітям вакцинація рекомендована не раніше 5 років.


В аптечній мережі сьогодні є в наявності вакцина, зазначає Володимир Богайчук. «Завдяки вакцині можна значно знизити рівень захворюваності. Разом з тим, треба пам’ятати, що після проведеного щеплення імунітет виробляється не відразу. На це потрібно від 10 діб до місяця, а іноді й довше. Цей час потрібно бути особливо пильним й намагатися уникати можливого інфікування», — зазначив Михайло Андрейчин.


Як стверджують експерти, в аптечній мережі зараз достатньо противірусних препаратів, у боротьбі з грипом та ГРВІ можна вдаватися і до методів народної медицини. Однак, самолікування може бути небезпечним – краще вчасно звернутися до лікаря.

Понад 5000 тернопільських дітей отримають подарунки під час акції «Ялинка міського голови»

Субота, 14 січня 2017, 17:59

З 13 по 15 січня у Палаці культури «Березіль» відбуваються благодійні театралізовані ранки для дітей «Ялинка міського голови». Протягом цих днів понад п’ять тисяч маленьких тернополян з малозабезпечених, багатодітних та соціально-незахищених родин відвідають дійство. Також подарунки отримають діти учасників АТО та переселенців.

Привітав дітей зі святами міський голова Сергій Надал, який побажав усім, щоб у Новому році об’єднувалися добрі починання і звершення заради майбутнього Тернополя.

«Зимова пора дарує нам одні з найсвітліших свят – День Святого Миколая, Новий Рік, Різдво Христове. Сьогодні ми продовжуємо зимові святкування на Старий Новий рік та Святого Василія, - зазначив очільник Тернополя. - Мені найбільше приємно, що це свято для дітей творять самі діти. Ми побачимо виступи багатьох дитячих колективів, сотні дітей покажуть свої вміння. Міцного Вам здоров’я, достатку, тепла та любові у душах і серцях! Миру і Божої благодаті в кожен наш дім!».


 

Громади Тернопілля реалізували більше 200 проектів за кошти з державної субвенції

П'ятниця, 13 січня 2017, 09:17

228 проектів розвитку інфраструктури громад, переважна частина яких стосується ремонту доріг, шкіл, медичних та навчальних закладів, будинків культури, а також об'єктів житлово-комунальної інфраструктури,  реалізовано у 2016 році у області. За інформацією державного казначейства із передбачених 141,55 млн гривень субвенції об'єднаними територіальними громадами освоєно 133,35 млн гривень. Це складає 94,2 відсотки.  Про це повідомили в управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації.

«Практично повністю освоїли кошти субвенції Байковецька, Білобожницька, Васильковецька, Великогаївська, Заводська, Іванівська, Козлівська, Лопушненська, Новосільська, Озернянська та Скала-Подільська об'єднані територіальні громади», - зазначив начальник управління Володимир Харченко.
Водночас, як показала практика, не всі громади виявилися готові до реалізації практичних завдань. Найбільший обсяг неосвоєних коштів, які повернуто до державного бюджету у Золотниковської ОТГ – 1,45 мільйони гривень, Підволочиської ОТГ – 1,44 мільйони гривень, Теребовлянської ОТГ  – 2,1 мільйони гривень. В основному неосвоєння коштів відбулося через погіршення погодних умов та неможливості завершити розпочаті ремонти доріг. Ці проекти передбачається завершити у 2017 році першочергово.


Також через прогалини у процедурі закупівель товарів та послуг через систему електронних закупівель “ProZorro” в окремих випадках було допущено до реалізації проектів недобросовісних учасників торгів, які згодом відмовилися від укладання угод, в основному на постачання техніки для комунальних підприємств за заявленими під час тендеру цінами, що привело до необхідності проведення повторних торгів і втрати часу.
«Державним бюджетом 2017 року для розвитку об'єднаних територіальних громад України передбачена субвенція 1,5 мільярда гривень. Частина вказаних коштів надійде для 26 існуючих та 10 новоутворених громад області, органи виконавчої влади усіх рівнів будуть працювати над тим, щоб усі громади змогли їх реалізувати згідно з власними потребами, у повному обсязі, і з найбільшою ефективністю», - констатував Володимир Харченко.


Нагадаємо,  2016 році в області діяло 26 новоутворених об'єднаних територіальних громад, які  охопили 27 % території та 21 % населення. Одним з першочергових завдань органів місцевого самоврядування об'єднаних територіальних громад стала організація розвитку своїх територій та створення нової інфраструктури. Для фінансової підтримки з державного бюджету місцевим бюджетам була надана субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
Згідно з Порядком та умовами надання вказаної субвенції, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 200 для забезпечення розвитку 26 об'єднаних територіальних громад області у 2016 році надійшло 141,55 мільйони гривень. Громади самостійно вирішували на що їм витратити вказані кошти і які проекти реалізовувати першочергово. Обласною державною адміністрацією та Мінрегіоном лише погоджувалися напрямки використання коштів та відповідність проектів чинному законодавству.
Для розгляду проектних заявок та підготовки висновків розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 18 квітня 2016 року № 223-од (зі змінами) утворено робочу групу до складу якої увійшли керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації. Загалом на розгляд до обласної державної адміністрації від громад надійшло 268 проектних заявок, які були розглянуті у встановлений термін. За результатами розгляду обласною державною адміністрацією підготовлено та надано об'єднаним територіальним громадам 268 висновків, 10 з яких визнано такими, що втратили чинність у зв'язку із заміною громадами проектних заявок на аналогічні зі зміненими фінансовими показниками.


Згідно з чинними 258 висновками обсяг фінансування проектних заявок становив 172585,6263 тис. гривень за рахунок коштів субвенції та 6886,324 тис. гривень за рахунок співфінансування з місцевих бюджетів. Збільшення обсягу фінансування проектних заявок від загальнообласного обсягу субвенції відбулося за рахунок економії коштів під час реалізації проектів та за рахунок відмови громад у реалізації окремих інфраструктурних проектів та заміні їх іншими.

Як оформити скаргу на рішення, дії та бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації

Четвер, 12 січня 2017, 14:39

З січня 2016 року в Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

До Комісії може звернутися кожен, хто впевнений, що його права порушено рішенням, дією чи бездіяльністю державного реєстратора чи суб’єкта державної реєстрації, при цьому дотримуючись 60 календарних днів з дня прийняття рішення, яке оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

Для цього необхідно подати належним чином оформлену скаргу, яка повинна відповідати наступним вимогам:

1. Вказати у скарзі повне найменування (ім'я) скаржника.

2. Якщо скарга подається представником скаржника, то найменування (ім'я) представника.

3. Місце перебування чи проживання (для фізичних осіб), для юридичних осіб – місцезнаходження тих, хто звертається зі скаргою.

4. Реквізити рішення державного реєстратора, яке підлягає оскарженню (у сфері нерухомості).

5. Зміст оскаржуваного рішення (дії чи бездіяльності) (у сфері бізнесу).

6. Норми законодавства, що були порушені, на думку скаржника.

7. Обставини, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги.

8. Відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання.

9. Підписи скаржника або його представника.

10. Дата складання скарги.

11. Скарга розглядається лише за умов, якщо вона подана особою, що може підтвердити факт порушення її прав (стосується лише сфери нерухомості).

12. Якщо скарга подається представником скаржника, то до скарги додається або довіреність, або інший документ, що підтверджує його повноваження, або копія такого документа, засвідчена у встановленому порядку.

13. За наявності до скарги додаються засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують порушення прав скаржника.

Лише у випадку якщо скарга відповідатиме вимогам закону її буде розглянуто Комісією.

Зверніть увагу! Комісія не буде розглядати вашу скаргу, якщо її подано з порушенням хоча б одного з зазначених вище пунктів.

 

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

 

Сторінка 1075 з 1437

«ПочатокПопередня1071107210731074107510761077107810791080НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер