images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Про послуги, які надає система безоплатної правової допомоги дізналися студенти Коледжу

Понеділок, 05 грудня 2016, 07:15

2 грудня 2016 року директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області Ірина Хондогій розповіла студентам першого курсу Коледжу економіки, права та інформаційних технологій ТНЕУ про систему надання безоплатної правової допомоги.

Ірина Хондогій повідомила студентам, що сьогодні система надання безоплатної правової допомоги в Україні – це мережа зі 121 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та понад 420 бюро правової допомоги  у всіх регіонах України.

15319476_1217309908314595_128414259_n

“З 1 липня 2015 року безоплатна вторинна правова допомога надається також у цивільних та адміністративних справах, а також потерпілим та свідкам у кримінальних провадженнях, у повному обсязі, зокрема: малозабезпеченим особам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, ветеранам війни (у тому числі учасникам АТО), реабілітованим особам та особам, стосовно яких суд розглядає питання про обмеження цивільної дієздатності чи надання психіатричної допомоги у примусовому порядку”, наголосила Ірина Хондогій.

Допитливі першокурсники зацікавилися переліком послуг, які надають місцеві центри з надання БВПД та бюро правової допомоги.


ЯКІ ПОСЛУГИ НАДАЄ СИСТЕМА БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ?

            Якщо особа побачили установу з логотипом системи безоплатної правової допомоги, то за підстав і в порядку, визначеному Законом України «Про безоплатну правову допомогу», вона має право на такі види юридичних послуг за рахунок держави: 
·        надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань;
·        надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації;
·        складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; 
·        здійснення представництва інтересів особи в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
·        забезпечення захисту особи від обвинувачення.
 
            Наприкінці лекції Ірина Хондогій розповсюдила серед студентів-першокурсників буклети з інформацією про безоплатну правову допомогу.

Усього в області працює три місцеві центри з надання БВПД: Тернопільський місцевий центрКременецький місцевий центрЧортківський місцевий центр та чотирнадцять бюро правової допомоги. Останні є структурними підрозділами  місцевих центрів з надання БВПД.

За єдиним номером системи безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103 можна уточнити контакти центрів та бюро по всій території держави. А також дізнатися про те, які є види безоплатної правової допомоги, гарантованої державою, та як її можна отримати.

 
 

Чому у Тернополі не встановлюють будинкові лічильники теплової енергії?

Понеділок, 05 грудня 2016, 06:34

lichІнвестиційну програму Тернополя, яка базується на залученні грантових коштів, нацкомісія неодноразово відмовлялася погоджувати.

Встановлення будинкових лічильників не забезпечить зменшення оплати за спожите тепло для населення.  Міський голова Тернополя неодноразово звертався до нацкомісії з проханням повернути функцію тарифоутворення  органам місцевого самоврядування для того, щоб даний крок був послідовним та виправданим. Дійсно, станом на сьогоднішній день у Тернополі будинковими лічильниками теплової енергії оснащено всього шість будівель.  Але  мешканці цього незначного відсотку житлового фонду Тернополя, які раніше самі ініціювали встановлення приладів обліку, зараз на межі відмови від них: нарахування по лічильниках суттєво вищі, ніж нарахування по метражу житлової площі. Як зазначає заступник міського голови з питань інфраструктури Владислав Стемковський, втілення ініціативи уряду блокується рядом факторів.

  • Децентралізація, яка проводиться здебільшого на словах, взагалі не зачіпає тарифну політику – про це не йдеться взагалі. Відтак, тарифи цілком залежать від Нацкомісії та уряду. Як наслідок маємо те, що нарахування по будинкових лічильниках є на 30-40 відсотків вищими, ніж у інших абонентів без лічильників. Це перший фактор, який стримує від встановлення будинкових приладів обліку. Тернопіль – унікальне місто, бо немає  жодного іншого обласного центру, де б 40 % міста  в хаотичний спосіб від’єдналося від централізованого опалення, повністю розбалансувавши систему з точки зору гідравлічної, тепло-енергетичної, фінансово-економічної. Це означає, що місця загального користування обігріваються винятково за рахунок абонентів центрального опалення, відповідно, якщо просто встановлювати лічильники, то люди платитимуть більше.  Можливо було б по-іншому, якби люди хотіли від’єднатися від централізованого теплопостачання повністю, але у Тернополі немає стовідсоткового бажання.  Отже, для того, щоб встановлювати лічильники, спочатку необхідно облаштувати ІТП, щоб температуру не лише обліковувати, але нею управляти, регулювати і передбачати погодне регулювання. Для цього ми втілюємо три проекти, які напрацьовувалися впродовж останніх років, а саме – проект за підтримки ЄБРР,  грант від фонду  E5P, кредит від Світового банку, кредит від Міжнародного банку реконструкції і розвитку і НЕФКО, що дозволяє нам встановити тисячу  ІТП з лічильниками. Втім, нацкомісія неодноразово не погоджувала нашу інвестиційну програму, ігнорує десятки наших звернень та навіть ділове листування, то ж дивно, що зараз ми чуємо звинувачення. Адже Тернопіль – єдине місто в Україні, яке має можливість встановити ІТП на 100 % житлового фонду, для чого уже навіть підписані відповідні контракти.

Андрій Чумак, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» зазначає, що заява голови нацкомісії щодо незабезпечення оснащеності обліком теплової енергії багатоквартирного житла у Тернополі, і у нього викликала чималий подив.

  • Підприємство теплопостачання ,на відміну від тої думки, яку висловлює голова нацкомісії, має дуже великий інтерес, щоби в Тернополі було встановлено стовідсотковий облік теплової енергії на вводах у будинок. Втім, місто вже має негативний досвід, адже в 2007 -2008 роках в місті було встановлено 60 теплових лічильників. В попередні роки 40% помешкань багатоквартирних  будинків було обладнано системами індивідуального опалення, а 60 %- централізованого, цей процес  був припинений тільки в 2012 році. Така ситуація суттєво впливає на покази будинкових лічильників, відтак вкінці 2010 року за колективними зверненнями громадян (мешканців будинків з лічильниками) вони були зняті, бо їхні покази на 20-30 % перевищували нарахування по площі у відповідності до Постанови Кабміну. Тоді ж була створена спеціальна комісія, до складу якої входили фахівці ТМТКЕ, ОДА та ДП «Тернопільстандартметрологія», яка проводила інвентаризацію цих приладів. Як результат, було прийняте рішення не використовувати будинкові прилади обліку через небажання мешканців  здійснювати по даних лічильниках розрахунки за спожите тепло. Одною з причин є якраз наявність індивідуального опалення у багатоквартирному житловому фонді, адже лічильник показує загальне постачання тепла, а сума до оплати діляться між мешканцями із централізованим опаленням. В той же час, мешканці із індивідуальним опаленням також здійснюють оплату  у відповідності до показів своїх квартирних лічильників. У всіх підприємствах з будь-якої області були такі періоди, коли мешканці відмовлялися від оплати по лічильниках, особливо в холодні роки, коли нарахування по лічильниках в рази перевищують нарахування по Постанові Кабміну, – пояснює Андрій Чумак.

Приміром, в минулому сезоні у Тернополі було три таких будинки, в цьому році – маємо шість, де є стовідсоткове централізоване опалення і є встановлені будинкові прилади обліку. Втім, розрахунки по лічильнику, які проводилися від січня, показали, що у будинках з лічильниками нарахування вищі (див. таблицю нижче).

untitled-1

 

Здійснюючи нарахування за жовтень цього року, фахівці виявили,  що в цих будинках нарахування на дві гривні більші, ніж у будинках без лічильників, тобто становлять 21 гривню, а не 19 гривень за метр квадратний, як у інших абонентів централізованого опалення. У цих будинках, до слова, лічильники були встановлені з ініціативи мешканців. Відповідно, на рівні споживачів є цілковите розуміння, чому лічильники не встановлюються масово.

  • Місто не розраховувало на державні інвестиції, у нас є грантові кошти. Тож у цьому плані найобразливіше те, що від 2012 до 2014 року ми не могли отримати погодження уряду Януковича  та Азарова на місцеву гарантію, не зважаючи на зусилля міського голови Сергія Надала, який особисто їздив до Азарова для отримання відповідних погоджень.  Вже від нового уряду Яценюка ми отримали ці гарантії. Потім впродовж року проходили процедуру реєстрації грошей в «Нацбанку» та в Міністерстві фінансів, і лише в кінці 2015 року ми змогли почати конкурс, який вже станом на сьогоднішній день завершений і є обрані переможці, – продовжує фахівець. – З кінця 2015 року в підприємство намагається в складі інвестиційної складової домогтися узаконення урядом встановлення цих лічильників, на що отримуємо відмову, мотивовану тим, що ми отримуємо кошти із міжнародних фондів і не маємо погодження із попередньою комісією у 2012 році.  Через це ми змушені були перенести виконання робіт на 2017 рік, відтак, виникає логічне питання щодо того, яке моральне право має  голова нацкомісії висловлювати нам претензії, знаючи, що це він змусив нас  на рік перенести процедуру внаслідок бюрократичних питань.

Особливо дивною є реакція голови нацкомісії з огляду на те, що інвестиції не впливають на величину тарифу, бо це є грантові кошти. Єдиною причиною таких дій я вважаю прагнення до керування в ручному режимі фінансовими потоками місцевих рад в частині житлово-комунального господарства, – зазначає Андрій Чумак.

Фахівець каже, що така критична заява голови нацкомісії може викликати лише подив, адже той чітко розуміє, що основною причиною ситуації, яка назріла, є затягнута його відомством бюрократична процедура і невигідність для населення  встановлення таких лічильників без втілення додаткових кроків, зокрема, встановлення приладів погодного реагування.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР

Тернопільський аеропорт набуде скоро нового рівня

Неділя, 04 грудня 2016, 11:52

Про те, що аеропорт у Тернополі невдовзі зможуть сертифікувати, повідомив заступник голови Василь Деревляний. Чиновник розповів, що цю ідею давно обговорювали і, нарешті, це питання постало на рівні Києва. Мінтранс вже кілька разів розглядали цю пропозицію і прийняв певні рішення.

Для аеропорту цей сертифікат потрібен для того, щоб він відновив свою діяльність. З Тернополя матимуть змогу вилітати літаки тільки у цьому випадку. Заступник голови додав, що цей документ повинен бути ухвалений протягом двох тижнів. Тим більше, що цей обʼєкт є одним з тих, які включені до державної програми розвитку малих аеропортів. У звʼязку з цим передбачено фінансову допомогу, але в області таких коштів немає. Міністерство економічного розвитку та торгівлі надіслало лист, у якому було вказано, що мали перерахувати 50 мільйонів гривень у 2016 році, проте часу вже осталось обмаль. Є надія на те, що їх нарахують у 2017 році.

Для того, щоб аеропорт функціював за призначенням потрібно вирішити проблему не тільки фінансову, а й формальну. Оскільки чимало проблем є з оформленням документації через землі та обʼєкти на території аеропорту.

Олена Сабатюк

 

Поліцейські охорони затримали «злодійське тріо» на крадіжці електро-інструменту

Субота, 03 грудня 2016, 09:54

Троє жителів обласного центру вирішили скористатися великим скупченням людей у гіпермаркеті та пронести повз касу дороговартісну електричну дриль "Makita 1640" вартістю 1899 грривень. Однак, їм на перешкоді стали поліцейські охорони.

Гіпермаркет Тернопільщини, який охороняється поліцейським постом Управління поліції охорони в Тернопільській області, щораз манить до себе любителів легкої наживи. Цього разу, в поле зору поліцейського охорони потрапили троє чоловіків, які довший час розглядали дорогі інструменти. В певний момент, двоє з них почали озиратись на всі боки та прикривати свого товариша, поки той ховав дриль під куртку.

Поліцейські охорони одразу затримали злодійське тріо. Спочатку чоловіки «відхрещувалися» від крадіжки. Однак, після того, як під час поверхневого огляду у них виявили інструмент, парубки визнали свою провину, зізналися у скоєному та пояснили, що на крадіжку пішли, будучи в наркотичному дурмані, а дорогий інструмент їм потрібен для подальшого збуту та купівлі наркотичних засобів.

Тепер горе-крадії позбуватимуться згубної звички за гратами. Зловмисників доставили до Тернопільського відділу поліції. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України та вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу. Триває слідство.

Нещодавні снігопади можуть вплинути на вартість продуктів

П'ятниця, 02 грудня 2016, 06:14

Аномальний снігопад на Тернопільщині завдав чималої шкоди для майбутнього врожаю. Особливо це вплине на цукровий буряк, соняшник, кукурудзу, сою тощо. Департамент агропромислового розвитку ОДА попереджає тернополян про можливі зміни.

Підприємець Ігор Федорчук розповів, що наслідки, які були спричиненні снігопадом підраховують і досі. Виробники вже впевненні в тому, що ціни можуть зрости у кілька разів. Зокрема, першочергово подорожчає олія. Якщо зараз середня її вартість 25-30 гривень, то з Нового року це коштуватиме значно більше. Про вартість цукру поки говорити не наважуються, тому що ще складно визначити основні затрати, тим паче, що ціну на цей продукт часто змінюють. Ось, наприклад, цього року кілограм цурку повинні були продавати по 20 гривень за кілограм, але ця цифра вже давно збільшена. Тому варто робити запаси цього продукту на перший час, оскільки точна вартість буде відома скоро і це коштуватиме значно більше.


Олена Сабатюк

 

Сторінка 1080 з 1430

«ПочатокПопередня1071107210731074107510761077107810791080НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер