images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Хто виграє конкурс «Золота ділянка-2020»?

Вівторок, 11 серпня 2020, 09:30

0

Польська Агенція Інвестицій і Торгівлі ініціювала конкурс «Золота ділянка-2020» в рамках проєкту польської допомоги задля розвитку «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвиток польсько-українського економічного співробітництва». Конкурс має на меті визначення найкращих інвестиційних ділянок в Україні. До переліку найбільш привабливих ділянок країни потрапив і майбутній індустріальний парк «Chortkiv-West».

Нагадаємо, що за результатами І етапу конкурсного відбору у Тернопільській області визначено три інвестиційні ділянки-фіналісти, які знаходяться у Чорткові, Тернополі та Ланівцях. ІІ етап конкурсу полягає у проведенні аудиту земельних ділянок конкурсною комісією, котра ознайомилась з інфраструктурою інвестиційних ділянок, перевагами та недоліками з точки зору потенційного інвестора. За результатами аудиту, до 15 серпня 2020 року конкурсна комісія повинна оголосити переможця.

Саме із метою провести аудит індустріального парку у Чорткові побували представники Польської Агенції Інвестицій і Торгівлі.

Під час зустрічі йшлося про підведення комунікацій до промислової зони, зокрема електричних, газових, водних. Також Володимир Шматько закцентував увагу на логістичних перевагах «Chortkiv-West», адже вдале розташування ділянки обумовлене безпосереднім примиканням до перехрестя декількох важливих автомобільних доріг державного та міжнародного значення. Гостям продемонстрували декілька промо-роликів, у котрих наголошується на перевагах та сильних сторонах «Chortkiv-West».

Тож Чортків, Тернопіль чи Ланівці? Переможець конкурсу на Тернопільщині буде лише один. І він отримає допомогу від експертів Польської Агенції Інвестицій і Торгівлі у підготовці повної інвестиційної пропозиції для майбутнього індустріального парку. Експерти проводитимуть індивідуальні консультації та навчання, що значно підвищить шанси на залучення іноземного інвестора.

https://www.chortkivmr.gov.ua/

 

В МОЗ уточнили, хто буде виявляти підозрілі випадки COVID-19 серед учнів шкіл

Понеділок, 10 серпня 2020, 09:43

Виявлення випадків респіраторних захворювань в учнів покладається на керівництво школи.

Так, під час пресбрифінгу на питання, який протокол дій у школі, якщо виявлено 2 і більше людей з підозрою на COVID-19 й хто повинен виявляти цих  людей, відповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Ці правила достатньо чітко визначені.

МОЗ розробляв ці правила разом з міністерством освіти та науки.

В цих правилах визначено, що це покладається на керівництво школи, цей обов'язок щодо виявлення, щодо дотримання відповідних правил та виявлення дітей з ознаками респіраторних захворювань.

Як вимірювати температуру, як звертатися до лікарень, в які терміни.

Все це достатньо чітко визначено", розповів Степанов.

Максим Степанов

Також він додав, що відповідальність за дотримання санітарних норм теж покладена на керівництво та власників школи.

"Санітарні норми та правила, які розроблені, їх треба виконувати.

Тому що за виконанням цих норм безпека наших учнів.

Тому ми поклали цю відповідальність на керівництво шкіл", пояснив міністр.

Горіхи: чому вони корисні, в які страви їх варто додавати, та як правильно зберігати

Понеділок, 10 серпня 2020, 09:42

Горішки! Як часто ви їх їсте?

Брак горіхів та насіння в раціоні українців та українок визнали однією зі систематичних помилок в харчуванні, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі the Lancet у 2019 році.

Про це на своїй офіційний сторінці на Facebook пише ексочільниця МОЗ Уляна Супрун.

І це при тому, що в Україні ростуть і волоські горіхи, і ліщина, та й арахіс не коштує дорого.

Чому ж корисно їсти горіхи та як збільшити їхню кількість у своєму раціоні?

Фото: studioM/DepositphotosЧим корисні горіхи

 

 

87,4% роботи – плагіат: вчені проаналізували статтю в.о. міністра Сергія Шкарлета на докторську дисертацію

Понеділок, 10 серпня 2020, 09:18

В.о. міністра освіти та науки Сергія Шкарлета вже звинувачували у плагіаті.

Проте сам він це заперечує і стверджує, що будь-яка програма  "покаже співпадіння, покаже певні широковживані слова. Математичні формули взагалі "б’ються" як плагіат, таблиці "б’ються", як правило, як повний плагіат".

Проте стаття для докторської дисертація в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета суцільний плагіат збіги з працями інших науковців становлять 87,4%.

Про це йдеться на сайті "Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях".

"Мова піде про одну із статей, на яких базується дисертація Сергія Шкарлета, в. о. міністра освіти й науки України.

В авторефераті докторської дисертації вона значиться у розділі "Статті у наукових фахових виданнях" під №35 і має таку назву:

Шкарлет С. М. Теоретичні основи формування економічної безпеки підприємств // Сіверянський літопис. – 2007. – №4. – С. 161–171", йдеться у повідомленні.

Сергій Шкарлет

Науковці Юрій Бойко та Василь Садовий, які робили аналіз статті Шкарлета, виявили збіги тексту з наступними джерелами:

  1. Гончаренко Л. П. Процесс обеспечения экономической безопасности предприятия // Справочник экономиста, 2004, №12 (оригінал тут; архівна копія тут; для зручності посилань на сторінки тексту цю інтернет-публікацію збережено у вигляді файла pdf, який можна завантажити звідси).
  2. Економіка підприємства: Підручник / За ред. С. Ф. Покропивного. – К.: КНЕУ, 1999. (розділ 18 можна прочитати тут).

У порівняльній таблиці в першому стовпчику вони навели фрагменти статті доктора економічних наук С. Шкарлета, у правому – джерело, з яким виявлено збіги.

Жовтим кольором показані повні збіги, бірюзовим – синоніми та перефразування, а зеленим – заяви Шкарлета про те, що це саме він є автором висловлених пропозицій чи висновків.

"Символом <…> ми позначимо місця, які були пропущені паном Шкарлетом (і ми їх також пропустимо, щоб вирівняти порівнювані тексти)", пишуть науковці.

87,4% статті Шкарлета для докторської дисертації – плагіат
"Майбутній доктор економічних наук, який на момент написання (2007) цієї своєї "наукової статті" був професором кафедри менеджменту Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Ю. Бугая, а перед цим – 6 років (2001–2006) ректором Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права Міжнародного НТУ ім. Ю. Бугая, переписує підручник "Економіка підприємства" 1999-го року видання", – пояснюють науковці
Всі скріни: Сайт "Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях"

Бойко та Садовий звертають увагу читачів, що 2-й абзац на с. 164 Сергій Шкарлет починає наступним чином:

"Фахівці зазначають [7], що широкий спектр…"

Далі він у кількох абзацах робить перелік "конкретних кроків зміцнення економічної безпеки українських підприємств".

Тобто С. Шкарлет знає, як треба робити посилання на текст інших дослідників, який використовується в конкретній роботі, і робить це правильно.

Але наступний абзац починається так:

"Таким чином, у сучасних умовах…"

Це означає, що читач має тепер прочитати власні висновки, зроблені саме Сергієм Шкарлетом, а не кимось іще.

Але це не так – насправді Шкарлет переписує текст статті російської професорки Людмили Петровни Гончаренко (у перекладі українською), надрукований у 2004 році, і цієї роботи у переліку літератури в статті Шкарлета немає.

Таким чином, маємо приклад нахабного академічного плагіату", пояснюють науковці.

Також вони підсумовують, що Основний матеріал статті Шкарлета викладений на с. 163–170.

"Збіги з чужими працями виявлені на с. 164–170, тобто на 7 сторінках з восьми, що становить 87,5%.

Що цікаво, ректор Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права з 6-річним стажем, та ще й професор указує у своїй науковій статті сайт студентських рефератів як джерело", додають вони.

Це вже восьмий аналіз академічного плагіату Шкарлета.

Перший аналіз можна подивитися тут, другий тут, третій тут, четвертий тут, п’ятий тут, шостий тут, а сьомий тут.


Серед двохсот кращих громад України – три з Тернопільщини

Понеділок, 10 серпня 2020, 08:55

01
Фонд "Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу" сформував черговий рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України.
Рейтинг враховує 40 критеріальних показників та відображає інституційну спроможність, сталий розвиток та інвестиційну привабливість громад у 2020 році.

Серед 200-т кращих громад України – три з Тернопільщини. А саме: м. Чортків (112 місце, рейтинг  - 60.07), Байковецька ОТГ (115 місце, рейтинг – 58.37) та Лановецька ОТГ (116 місце, рейтинг – 47.92).

Найкращим визнано м. Миргород Полтавської області з рейтингом інституційної спроможності і сталого розвитку 156.78.

Загалом оцінено 1540 громад України. Середній рейтинг по Україні - 21,49. Наступний рейтинг планується до публікації станом на 01.01.2021р.

 

Сторінка 2 з 1150

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер