images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


У Кременецькій академії підготували посібник для вчителів музичного мистецтва

Середа, 20 січня 2021, 12:20

У Кременецькій академії підготували посібник для вчителів музичного мистецтва

0

Творча група науково-педагогічних працівників кафедри мистецьких дисциплін та методики їх навчання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім..Тараса Шевченка підготували навчальний посібник «Шкільні пісні у супроводі баяна(акордеона) на основі типової освітньої програми Нової української школи». Видання рекомендоване до друку Вченою радою факультету соціально-педагогічної освіти та мистецтв закладу вищої освіти і побачило світ у Видавничому центрі  академії.

Навчальний посібник підготовлено відповідно до концепції Нової української школи. В ньому розроблено музичний супровід пісенного репертуару, який відповідає вимогам навчальної програми 1-2 класів закладів загальної середньої освіти. Видання розраховане на здобувачів вищої освіти мистецько-педагогічного профілю, на викладачів і вчителів музичного мистецтва.

При підготовці навчального посібника автори врахували і узагальнили надбання сучасних наукових та методичних праць з музичного мистецтва, звернулися до теоретичного доробку вітчизняних вчених і до колективного та індивідуального досвіду викладання музичних дисциплін у загальноосвітній школі.. У навчальному посібнику традиційні розділи педагогіки (теорія виховання, педагогічна майстерність, дидактика) об’єднані з її спеціальними розділами, пов’язаними з підготовкою музикантів-педагогів (музичне сприйняття, музична інтерпретація, музична імпровізація).

У навчальному посібнику для вивчення учнями молодших класів запропоновано 35 творів, з яких 19 адресовані першокласникам і 16 – учням другого класу. Подано необхідні відомості про життєтворчість композиторів – авторів основних музичних творів, включених до посібника. Значним здобутком навчального видання виступає «Словник емоційно-образних визначень музики», де подані виразні характеристики музики, динаміки, тембру, гармонії, мелодії, ритму, темпу, штриха та регістру, в загальному, більше трьох сотень понять.

Навчальне видання стане фактором відчутної методичної  і практичної допомоги всім, хто працює чи готується працювати у царині музичного виховання наймолодших школярів

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

 

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала презентацію-огляд про традиції українського війська

Середа, 20 січня 2021, 12:19

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала презентацію-огляд про традиції українського війська

0

Історія українського війська сягає тих древніх часів, коли тодішні мешканці земель сучасної України вперше змушені були взятися за зброю щоб боронити життя і свободу себе і своїх близьких, свого народу і суспільства.

У наш час, коли Україна бореться за свою державу, винятково важливо знати історію, уроки справжньої воїнської мужності, вправності та завзяття. А особливо етапи воєнних змагань, адже саме у них здобувалася воля.

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала презентацію-огляд «Звитяги та терени українського лицарства» (традиції українського війська). Пропонована література висвітлює мужніх воїнів, що відстоювали і до сьогодні відстоюють нашу свободу та незалежність.

Докладніше - https://library.te.ua/2020/12/30/news20-259rh/

https://library.te.ua/

 

Кому не рекомендується занурюватись в ополонку і як загартовуватися правильно

Понеділок, 18 січня 2021, 11:36

Кому не рекомендується занурюватись в ополонку і як загартовуватися правильно

Чи може одноразове купання на Водохреща загартувати і зміцнити організм? Попри те, що багато людей у це вірять, нагадуємо, що холодна вода може бути корисною лише, якщо загартовуватися регулярно! Треба взяти також до уваги, що на Західній Україні традиції пірнання на Водохреща в ополонку не були поширеними. Однак якщо ж плануєте долучатися до таких купань, то фахівці рекомендують підготуватися до цього.

Ось які рекомендації з цього приводу дає Міністерство охорони здоров’я України.

- Знайдіть спеціально обладнані для купання місця з перевіреним дном.

- Обов’язково зробіть руханку перед тим, як зайти у воду.

- Зніміть металеві прикраси. Метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм. Наприклад, кільця сповільнюють рух крові в пальцях, а отже вони швидше замерзнуть.

- Не пірнайте одразу ж із головою — це може призвести до різкого охолодження організму. Натомість робіть це поступово: намочіть обличчя, груди, живіт та спину, а вже потім занурюйтесь по шию.

- Перебувайте у воді не довше 3-5 секунд.

- Після купання добре розітріться рушником, якомога швидше змініть мокрий одяг на сухий, аби зменшити холодове навантаження. Добре продумайте, що вдягнути, аби могти зробити це швидко й пальці рук не оніміли — теплий одяг має бути з мінімальною кількістю ґудзиків та застібок, а взуття — без шнурівок.

- Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла й можете захворіти.

- Щоби не замерзнути — рухайтесь. Можна підстрибувати на місці, ходити, зробити пару простих вправ чи просто обніматися, коли є з ким. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже ви не замерзнете.

- Візьміть із собою термос із чаєм.

- Не забувайте, алкоголь створює лише ілюзію тепла і натомість призводить до величезної його втрати. Куріння ж зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а отже робить їх більш уразливими до холоду.

- Долучайтеся до хрещенських купань лише, якщо повністю здорові. Не варто купатися вагітним жінкам, а також дітям до 6 років. За старшими дітьми слід пильно стежити дорослим.

Фото з мережі Інтернет

 

Тернопільський біатлоніст Руслан Бригадир став срібним призером першого етапу Кубка IBU у естафеті

Понеділок, 18 січня 2021, 11:34

Тернопільський біатлоніст Руслан Бригадир став срібним призером першого етапу Кубка IBU у естафеті

У німецькому Арбері в рамках першого етапу Кубка IBU відбулася чоловіча естафетна гонка 4х7,5 км, у якій українська команда здобула «срібло». У складі команди першою міжнародною нагородою срібного гатунку у своїй спортивній кар’єрі відзначився вихованець Тернопільської ОДЮСШ із зимових видів спорту Руслан Бригадир. Руслан, який краще за інших наших спортсменів виступив напередодні в спринті і зайняв 15 місце, представляв українську четвірку на першому етапі естафети.

Як повідомляє Федерація біатлону України, вже з перших метрів дистанції тернопільський біатлоніст показав, що має намір боротися за високі місця для команди. Прийшовши в числі лідерів на перший вогневий рубіж, Бригадир першим же його і залишив, закривши швидко всі мішені - найкраща швидкострільність на лежці на його етапі. Але друге коло далося нашому «забійнику» вже складніше, а з урахуванням того, що на стійці довелося використовувати один додатковий патрон, стрільбище Руслан покинув уже сьомим - в п’ятнадцяти секундах від проміжного першого місця. На третьому колі до цього відставання додалися ще двадцять секунд, тому передав естафету напарнику по команді Руслан Бригадир вже дев’ятим.

Опускати руки було рано, та й програш був не настільки великий. І «в бій» кинувся Андрій Доценко. Ногами Андрій спочатку нічого не відігравав, але тримався приблизно на тій же відстані від лідерських позицій. Не змінилася ситуація істотно і після того, як на стрільбі лежачи після одного неточного пострілу Доценко закрив мішень додатковим патроном - восьмий проміжний рядок і 41 секунда відставання. А ось вже після стійки результат пішов вгору. Її Андрій Доценко провів блискуче - точно і за 22 секунди (швидше за всіх на етапі). Таким чином, вийшовши з рубежу шостим, до моменту передачі естафети Андрій обійшов француза, який йшов попереду і завершив свій етап вже п’ятим.

Вже незабаром після виходу на дистанцію учасників третього етапу, лідерство захопила збірна Німеччини, яка йшла до цього з невеликим відставанням від Росії. Тарас Лесюк, який представляв Україну на цьому етапі, на обох вогневих рубежах був змушений використовувати додаткові патрони - по одному на кожному. Але суперники помилялися також, тому Лесюк продовжував йти п’ятим. І лише на фінішному відрізку етапу Тараса обійшов більш швидкий переможець спринту Філіп Андерсен.

Прийнявши естафету шостим із відставанням навіть від потенційної бронзи в 49 секунд, Богдану Цимбалу нічого не залишалося, як «летіти» вперед і сподіватися на диво. І диво сталося. Спочатку, після стрільби лежачи, з когорти лідерів випав норвежець, який пішов на два кола штрафу. Богдан же стріляв швидко і точно. Далі Цимбал «розправився» на дистанції з Семеном Сучіловим, обійшовши його, і прийшов на вирішальний рубіж четвертим. А там почалася гра нервів. І італійський біатлоніст Джузеппе Монтелло, який йшов другим, як і раніше Ендре Стрьомсхейм, відправився на два штрафних кола. Богдан відстрілявся sз семи патронів і пішов на заключне коло третім. Здавалося б, можна бути щасливими, адже бронза вже майже в кишені. Але Богдан Цимбал вирішив не обмежуватися цим і буквально вигриз для України срібло.

Перше місце на подіумі чоловічої естафети зайняла збірна Німеччини, третє призове місце дісталося французам. Всі три призери показали кращу стрільбу в гонці, а ось традиційний лідер Норвегія в цій естафеті шість разів заглядала на штрафні кола. Збірній Італії, яка фінішувала з п’ятим результатом, після закінчення гонки були додані дві хвилини, які відкинули команду на восьму позицію.
В Кубку націй у чоловіків Україна після сьогоднішнього успіху займає четверте місце.
Естафета. Чоловіки
1. Німеччина (0+5) 1:13:36,7
2. Україна (0+6) +1:01,9
3. Франція (0+5) +1:04,5
4. Норвегія (6+14) +1:48,5
5. Швеція (0+11) +2:23,3
6. Росія (2+12) +2:31,8

Додамо, що естафетна гонка жіночої збірної у заключний день першого етапу Кубка IBU принесла українській команді четверте місце. У складі четвірки в Арбері виступали Анастасія Меркушина і Ірина Петренко - призери дорослих чемпіонатів світу в естафетах, Анна Кривонос та Катерина Бех - переможниці юніорських чемпіонатів світу в особистих дисциплінах.

Як стверджує Федерація біатлону України, хоч наша команда на фініші і залишилася четвертою, зате подарувала вболівальникам чудові емоції своєю боротьбою впродовж гонки. І надію, що вже на наступному етапі Кубка IBU в тому ж Арбері можна розраховувати на більш високі місця.

За підсумками першого етапу Кубка IBU жіноча команда України займає п’яту позицію в Кубку націй.

Естафета. Жінки

1. Росія (0+7) 1:08:10,4
2. Швеція (0+10) +37,2
3. Німеччина (0+6) +1:09,7
4. Україна (0+5) +1:27,6
5. Франція (0+4) +2:26,7
6. Італія (1+14) +2:55,3

Юні фехтувальники Тернополя долучилися до #OlympicLab

Понеділок, 18 січня 2021, 11:33

Юні фехтувальники Тернополя долучилися до #OlympicLab

В Тернопільській КДЮСШ № 2 імені Юрія Горайського з нагоди відзначення 30-річчя заснування Національного олімпійського комітету України було реалізовано Всеукраїнський спортивно-інтерактивний захід НОК України та Coca-Cola Foundation #OlympicLab за напрямком «Гендерна рівність в спорті».

Під час чемпіонату школи з фехтування тренер Світлана Хрущ розкрила дітям сутність гендерної рівності, розповіла про ідею поширення, пояснила, яка зараз велика увага їй приділяється в спорті. На завершення лекції спортсмени виконали веселу руханку та розпочали свій двобій на шпагах.

На згадку спортсмени отримали подарунки від місцевого осередку НОК України в Тернопільській області.

 

Сторінка 6 з 1264

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер