images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Кременецькі саночники Андрій Мандзій та Юліана Туницька виступили на етапі Кубка світу із санного спорту в Австрії

Вівторок, 26 січня 2021, 10:16

В австрійському місті Інсбрук на олімпійській трасі завершився 8-й етап Кубка світу із санного спорту. За підсумками Національного кубка, серед українських спортсменів до основних змагань потрапили: чоловіки одномісні сани Мандзій Андрій (6 місце), Дукач Антон (8 місце), двомісні сани Стахів Ігор, Лисецький Андрій (10 місце), Гой Ігор, Левкович Ростислав (12 місце), жінки Туницька Юліана (16 місце).

 

Як повідомляє Федерація санного спорту Тернопільської області, в суботу відбулись змагання серед двомісних екіпажів-чоловіків, де екіпаж у складі Стахів Ігор, Лисецький Андрій посів 21 місце, а екіпаж Гой Ігор, Левкович Ростислав - 22 місце.

У змаганнях серед чоловіків на одномісних санях кременчанин Мандзій Андрій зайняв 20 місце (КУТОР Тернопільська ШВСМ, «Колос»), що дозволило йому в загальному заліку розміститися на 19 місці.

Ще одна саночниця з Кременця, вихованка обласної ШВСМ та ФСТ «Динамо» Туницька Юліана у змаганнях жінок посіла 28 місце, що, як стверджує Федерація санного спорту Тернопільської області, є пристойним результатом для юної спортсменки.

Фінал Кубка світу пройде 5-7 лютого в місті Санкт-Моріц (Швейцарія). А цими вихідними, з 29 до 31 січня, на санно-бобслейній трасі місті Кьонігсзе (Німеччина) відбуватиметься 50-й ювілейний Чемпіонат світу із санного спорту.

 

Кременецькі науковці презентували власні дослідження на науковому вебінарі

Вівторок, 26 січня 2021, 10:15

Кременецькі науковці презентували власні дослідження на науковому вебінарі

0

Відділ шевченкознавства Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України організував науковий вебінар «Шевченкові повісті в європейському літературному контексті» до 100-річчя від дня народження Лариси Кодацької, відомої української літературознавиці, авторитетної дослідниці творчості Великого Кобзара. Лариса Кодацька після закінчення Київського університету імені Тараса Шевченка у пам’ятному 1945 році розпочала працювати в Інституті літератури АН УРСР і зберегла вірність цій науковій установі на все життя. Так само залишилася вірною тематичному напрямку своїх наукових інтересів – дослідженню творчості Тараса Шевченка. Працювала старшим науковим співробітником відділу шевченкознавства: досліджувала тексти Шевченкових творів, упорядкувала книгу «Листи до Т.Г. Шевченка. 1840-1861 рр», брала участь у підготовці до публікації зібрання творів Тараса Шевченка у 10-ти і 6-ти томах. Її перу належить низка науково-дослідницьких робіт: «З творчої лабораторії Т.Г. Шевченка: Текстологічний аналіз поезій «Лілея», «Русалка», «Відьма»»; «Опис рукописів Т.Г. Шевченка»; «Однойменнні твори Т.Г. Шевченка: Порівняльний аналіз поем і повістей «Наймичка», «Варнак», «Княжна» – «Княгиня»»; «Художня проза Т.Г. Шевченка»; «Шевченкознавство: підсумки й проблеми». Окрім цього з її участю йшла підготовка до видання творів Івана Франка в 50-ти томах і Павла Тичини у 12-ти томах.

На науковому вебінарі «Шевченкові повісті в європейському літературному контексті», присвяченому ювілею відомої дослідниці-шеченкознавиці Лариси Кодацької, брали участь вітчизняні фахівці-літературознавці, представники наукових інституцій і вищих закладів освіти з багатьох регіонів України. На ювілейному онлайн-зібранні літературознавців України прозвучало слово науковців і Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка: доктор філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов і методики їх навчання Денис Чик презентував результати власного дослідження специфічної літературознавчої проблеми з царини компаративістики: «Від архаїчного міфу до сімейного бунту: повість «Близнецы» Т. Шевченка та роман «Oliver Twist» Ч. Дікенса як жанрові модифікації педагогічного роману».

У підсумковому обміні думками учасники наукового вебінару «Шевченкові повісті в європейському літературному контексті» наголосили на важливості всебічного вивчення, збереження та використання наукової спадщини попередніх поколінь дослідників української національної літератури і необхідності ефективного застосування сучасних технологій для здійснення наукових досліджень і науково-педагогічної роботи та імплементації їх результатів у соціальну практику.

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

У Ланівцях планують створити індустріальний парк

Вівторок, 26 січня 2021, 10:14

У Ланівцях планують створити індустріальний парк

Лановецька ОТГ потрапила до числа громад, y яких має бути індустріальний парк. Його заплановано створити за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС, в рамках проєкту регіонального розвитку «Мережа індустріальних парків «Західний індустріальний кластер», що став переможцем у конкурсному відборі проєктів.

Загальна вартість проєкту 12 млн гривень, з яких 10,2 млн – кошти державного бюджету. Його реалізація триватиме протягом 36 місяців та буде спрямована створення п’яти індустріальних парків в західному регіоні України, один із яких на території Лановецької громади.

«Індустріальний парк  — це черговий крок до створення нових робочих місць в Лановецькій громаді та раціонального використання ресурсів, зокрема території колишнього цукрового заводу», – зазначив міський голова Роман Казновецький.

https://lanmisto.gov.ua/

 

 

Молодіжна рада Шумської громади оголосила благодійний марафон «Живи позитивно»

Вівторок, 26 січня 2021, 10:14

Молодіжна рада Шумської громади оголосила благодійний марафон «Живи позитивно»

0

Його мсета - збір іграшок та книг для оновленої ігрової кімнати Шумської лікарні. Правила марафону такі: потрібно придбати книги, канцтовари або іграшки (такі які легко дезинфікуються, без дрібних елементів), зробити пост у ФБ з хештегом #Живи позитивно та передати естафету друзям чи організаціям.

Акція триватиме до 01 лютого 2021 року.

https://shumska-gromada.gov.ua/

Проєкт «Тренування із зіркою» проведуть у Тернополі за участі БК «Тернопіль»

Понеділок, 25 січня 2021, 11:08

Проєкт «Тренування із зіркою» проведуть у Тернополі за участі БК «Тернопіль»

Унікальний захід «Тренування із зіркою» 25 січня відбудеться в Тернополі. Це Всеукраїнська акція, яку організували Федерація баскетболу України та титульний спонсор чоловічої Суперліги ТМ «Parimatch». Проходить вона у різних містах України за участі відомих місцевих баскетбольних команд. Головною дійовою особою проєкту в Тернополі стане БК «Тернопіль».

Як стверджують організатори, найважливіше в таких акціях — комунікація представників ЗМІ, вболівальників і гравців команд між собою. Це сприяє не лише популяризації та розвитку спорту,  і баскетболу зокрема, а й дає можливість дізнатися, як живуть команди та їх спортсмени, які є проблеми, та об’єднати зусилля для їх вирішення.

Зустріч із БК «Тернопіль» в рамках проєкту «Тренування із зіркою» відбудеться у залі ФОК, що на вулиці вул. Братів Бойчуків, 4А. Участь у заході візьмуть гравці команди, а й уболівальники та представники ЗМІ, які зможуть ближче познайомитися зі світом професійного баскетболу, більше дізнатися про команду їхнього міста, поспілкуватися зі спортсменами. Початок о 18 годині.

Нагадаємо, що цього сезону БК «Тернопіль» дебютував у Суперлізі «Parimatch».

Фото з архіву БК «Тернопіль»

 

Сторінка 2 з 1264

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер