images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Вакантні посади та вільні робочі місця

П'ятниця, 19 червня 2015, 08:33

За станом на 01 червня 2015 року 288 підприємств міста подали інформацію про наявність 825 вільних робочих місць та вакантних посад ( на 01.06.2014 р. – 799 вакансій), у тому числі потреба для заміщення на посади службовців – 360 місць, для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями – 78 місць.

 

Всього за січень – травень 2015 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості отримав від 1061 підприємства міста інформацію про наявність 6269 вільних робочих місць та вакантних посад. За даними, що надходять до служби зайнятості, загальна чисельність прийнятих на постійне місце роботи працівників на 871 підприємство, установу, організацію та до фізичних осіб-підприємців міста Тернополя з початку 2015 року становить 3978 осіб. Для покращення ситуації на ринку праці та розширення спектру послуг, що надається службою зайнятості роботодавцям, за січень – травень 2015 року проведено 49 тематичних семінарів з роботодавцями по вирішенню актуальних питань на теми: «Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштування», «Вимоги нового закону до подання оголошень про найм працівників», « Знання законодавства України про працю, зайнятість та соціальне страхування – основа успішного бізнесу».

В січні – травні 2015 року проведені 7 міні-ярмарків вакансій щодо сприяння роботодавцю в укомплектуванні заявлених вакансій з представниками Державної прикордонної служби України, Управлінням державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області, Тернопільським обласним молодіжним центром праці, ТзОВ «Тервікнопласт», в яких взяли участь 80 безробітних, 1 презентація роботодавця, а також 3 семінари з соціальними партнерами на теми: «Служба зайнятості - неповнолітнім особам», « Налагодження співпраці з кадровими агенціями», « Легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту».

 

Четверо делегатів з Тернопільщини прийняли участь в IV з'їзді сімейних лікарів України

П'ятниця, 19 червня 2015, 08:28

IV з'їзд сімейних лікарів України з міжнародною участю відбувся відповідно до Реєстру з'їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводяться у 2015 році 11-12 червня 2015 року в м. Полтаві. Про це повідомив прес-службу департаменту охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Президент “Асоціації сімейних лікарів Тернопільської області”, член Громадської Ради при департаменті охорони здоров'я, головний позаштатний спеціаліст з питань сімейної медицини департаменту охорони здоров'я ТОДА Олексій Ткач.

У роботі з'їзду прийняли участь сімейні лікарі, заступники керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров'я, відповідальні за організацію надання первинної медичної допомоги, головні позаштатні спеціалісти зі спеціальності “Загальна практика-сімейна медицина”, представники управлінь охорони здоров'я міських рад міст, обласних центрів, завідувачі кафедрами сімейної медицини, голови регіональних Асоціацій сімейних лікарів, провідні науковці.

У роботі з'їзді у Полтаві прийняли участь понад тисячу делегатів, серед яких представники МОЗ України, Державного експертного центру, а також - четверо делегатів від ГО “Асоціація сімейних лікарів Тернопільської області”. Вони представляли 531 сімейного лікаря Тернопілля, а також 322 членів ГО “Асоціація сімейних лікарів Тернопільської області”: член Громадської Ради при департаменті охорони здоров'я, головний позаштатний спеціаліст з питань сімейної медицини департаменту охорони здоров'я ТОДА, Президент громадської “Асоціації сімейних лікарів Тернопільської області” Олексій Ткач; завідувач кафедри первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики-сімейної медицини ДВНЗ “Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України” професор Лілія Бабинець; секретар Асоціації, доцент кафедри первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики-сімейної медицини Ірина Боровик; член правління Асоціації, сімейний лікар амбулаторії с. Шляхтинці, що на Тернопільщині, Володимир Мащак.

Урочисте відкриття з'їзду відбулось, власне, 11 червня в Палаці Дозвілля “Листопад”.

З вітальними словами до делегатів та учасників з’їзду від Міністерства охорони здоров'я України і особисто від Міністра Олександра Квіташвілі звернувся заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський.

Основним лейтмотивом виступу було підтвердження вірності курсу на реформу медицини з пріоритетом на первинній ланці медичної допомоги саме на засадах розвитку сімейної медицини. Важливим посланням стали його слова про важливість широкого впровадження лікарського самоврядування, особливо в галузі сімейної медицини, максимально наближеної до медичних проблем населення нашої країни.

Він зазначив, що з'їзд проходить в той час, коли йде реформування галузі охорони здоров'я, тому ця подія важлива не лише для сімейних лікарів, а й для усієї медичної спільноти. Саме в цьому контексті дуже важливим є організація надання медичної допомоги на первинному рівні. Адже на догоспітальному рівні розпочинають та закінчують лікування понад 80% пацієнтів, саме тут має бути зосереджена значна частина кваліфікованих медичних кадрів.

Також виступив ректор ВДНЗУ “Українська медична стоматологічна академія” доктор медичних наук, професор В'ячеслав Ждан, який також очолює кафедру сімейної медицини

Прозвучали вітання від керівництва Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради та міського голови.

З програмною доповіддю від МОЗ України “Сучасні питання кадрового забезпечення галузі та медичної освіти” виступив заступник директора Департаменту кадрового менеджменту, освіти та науки МОЗ України, член-кореспондент НАМН України, професор Олександр Волосовець.

Цікавими були доповіді “Роль і місце Української Асоціації сімейної медицини в реформуванні охорони здоров'я” доктора медичних наук, професора кафедри сімейної медицини ФПО ДЗ “Дніпропетровська медична академія МОЗ України”, в.о. Президента Української Асоціації сімейної медицини, голови Дніпропетровської Асоціації сімейних лікарів Дніпропетровської області Неоніли Чухрієнко, а також “Роль первинної медичної допомоги в профілактиці неінфекційних захворювань” завкафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П.Л. Шупика, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності “загальна практика - сімейна медицина”, професора Лариси Матюхи.

У ході роботи з'їзду відбулись жваві обговорення даних проблем на багаточисленних засіданнях і секціях, виступи представників делегацій усіх областей України, регіональних професійних асоціацій.

Також в рамках заходу відбулась нарада делегатів з'їзду, представників регіональних Асоціацій УАСМ з питань змін до Статуту УАСМ, а також вибори Президента УАСМ. Результатом її стало демократичне обрання Президентом УАСМ Лариси Матюхи, яка є професорем, завкафедрею сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П.Л. Шупика, а також головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності “Загальна практика-сімейна медицина”.

- Це викликало щире задоволення більшості представників професійних асоціацій сімейних лікарів з регіонів, - зазначив Олексій Ткач - оскільки вона – справжній патріот галузі сімейної медицини, натхненний провідник європейського цивілізаційного вектора у первинній медичній допомозі, автор багатьох установчих документів, наказів у цій галузі і просто щира й добра людина, як це й має бути у сімейній медицині.

Також було обрано новий склад Правління УАСМ, куди увійшли два представники від тернопільської регіональної організації – президент “Асоціації сімейних лікарів Тернопільської області” Олексій Ткач та віце-президент асоціації, професор Ліля Бабінець.

До слова, тематика даного з'їзду спрямована на висвітлення актуальних питань в роботі лікаря загальної практики-сімейної медицини, і буде сприяти подальшому розвитку цієї спеціальності і збагатить кожного з присутніх мультидисциплінарним підходом до проблем пацієнта.

Неоціненним буде також досвід особистого спілкування з колегами – лікарями, які вже працюють в умовах реформування галузі. З'їзд працює в режимі пленарних і секційних засідань, круглих столів з обговоренням проблемних питань, майстер-класів.

Основними напрямками науково-практичного з’їзду є: розвиток системи охорони здоров’я в аспектах організації і фінансування первинної медичної допомоги; роль Української Асоціації сімейної медицини і регіональних асоціацій сімейних лікарів у впровадженні реформування галузі та розвитку сімейної медицини в Україні; результати впровадження сімейної медицини в регіонах України з урахуванням передового досвіду та ефективних моделей надання первинної медичної допомоги населенню; нормативно-правове забезпечення впровадження сімейної медицини та діяльності лікарів загальної практики-сімейних лікарів в Україні; особливості стандартизації первинної медичної допомоги: європейський досвід і українські реалії; актуальні проблеми профілактики, лікування та реабілітації в діяльності лікаря загальної практики – сімейного лікаря; проблеми мультидисциплінарного підходу до ведення пацієнтів. Взаємодія між лікарями загальної практики та лікарями інших спеціальностей.

Додипломна та післядипломна підготовка сімейних лікарів в Україні включає в себе: впровадження нових навчальних програм; безперервне навчання із застосуванням сучасних дистанційних технологій; профілактичні програми в загальнолікарській практиці; проблеми мотивації праці лікаря ЗПСЛ.

- Робота з'їзду показала, що проблеми сімейної медицини спільні для всіх регіонів України, - продовжив далі Олексій Ткач - робота по широкому впровадженню кращих світових стандартів надання первинної медичної допомоги актуальна, як ніколи раніше, впровадження засад самоврядування лікарів-сімейників є нагальною вимогою часу. Все це єднає лікарів загальної практики-сімейних лікарів України, робить їх спільно відповідальними за долі своїх пацієнтів, за вирішення своїх професійних і соціальних проблем, та й у цілому – за долю України. Хочеться вірити – демократичної, єдиної, спрямованої до утвердження європейських цінностей. Попереду – велика праця!


Світлана Гуменна, прес-служба ДОЗ ТОДА,

фоторепортаж з місця події – Олексія Ткача




 

Дітлахів запрошують на майстер-клас в літньому таборі

Четвер, 18 червня 2015, 10:21

У місті вже другий рік поспіль працює літня дитяча школа для проведення цікавого та веселого дозвілля під час канікул. Школу "Дивосвіт" облаштували на "єлісейських полях" у парку Т. Г. Шевченка, пише сайт Культурно.

18 червня працівники Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення провели черговий майстер-клас для дітей літньої школи, що знаходиться на базі РК «Максим». Учасники із захопленням «складали» козаків в техніці орігамі та слухали легенди про козацтво.


Минулого року у літній школі «Дивосвіт» взяли участь близько 200 дітей. Тут маленькі тернополяни здобули нові знання у різних сферах, вчилися виготовляти корисні речі власними руками, працювати у команді, займатися спортом і весело проводили час.

У «Дивосвіт» запрошують маленьких тернополян віком від 6 до 11 роком протягом всього літа. Записатися у школу можна вже сьогодні.

І зміна 02.06 – 12.06

ІІ зміна 15.06 – 26.06

ІІІ зміна 29.06 – 10.07

ІV зміна 13.07 – 24.07

V зміна 27.07 – 08.08

VІ зміна 10.08 – 21.08

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном (097) 312 76 60 або (050) 90 90 773 – Лілія або пишіть на пошту  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Дитяча школа "ДИВОСВІТ"

Тернопільські волонтери проїхали 1600 км передовою лінією фронту в зоні АТО

Четвер, 18 червня 2015, 08:44

Як уже відомо, днями зі сходу України, повернулися наші хоробрі волонтери Логістичного центра допомоги бійцям АТО Тарас Герман та Богдан Кіндій. Близько двох тижнів вони розвозили бійцям допомогу по всій лінії фронту.

Такі поїздки волонтери здійснюють щомісяця. Маршрут пролягав понад 1600 км, практично по всій лінії розмежування, починаючи від Чугинки (під Російським кордоном) аж до Широкине (Маріуполь), а загалом хлопці подолали понад 4 000 км. Було близько півсотні точок “відгрузки”. Традиційно, намагалися добратися до крайніх позицій, що є неабиякою небезпекою. Допомогу доставили у Красноармійськ, Авдіївку, Констянтинівку, Артемівськ, Новоайдар, Мар’їнку, Волноваху, Маріуполь та безліч інших населених пунктів. Волонтери передали бійцям адресні передачі, а також камуфляжну форму, берци, спорядження, одяг, засоби гігієни, продукти харчування. В Краматорську одягнули хлопця із Запоріжжя, який готовий був розцілувати тернополян, бо запорізькі волонтери не приїжджали до нього у “гарячу” точку.

Дорога була неймовірно складною та небезпечною, адже кілька разів виходив з ладу транспорт, доводилося зупинятися на ремонт. В одному з населених пунктів за 2 години до приїзду наших волонтерів, на тому ж місці підірвалася машина. В село Луганське заїжджали до танкістів та й потрапили під обстріл, ледве “ноги забрали”, мчали 100-140 км/год незважаючи на ями.

Тарас з Богданом розповідають, що хлопці прагнуть показати, як вони облаштувалися (кухня, душові), що у них чистенько. Також відзначають пильність наших військових на блок-постах. Захисники передають вісточку на “Велику землю”, вдячність тернополянкам та активістам “Смаколиків” за смачну свіжу випічку, а також всім-всім, хто дбає та не забуває про оборонців. Воїни тішаться кожній цукерці та шкарпетці.

А ми звісно ж, готуємося до чергової поїздки. Беззупинно збираємо допомогу. Необхідні бійцям речі можна приносити на склад Логістичного центра допомоги бійцям АТО, що по вул.Збаразька,16. “Гаряча” лінія: (097)2-055-055.

Невеличкий фотозвіт за посиланням.

Більше фото та деталі з експедиції шукайте щодня на сторінках Логістичного центру допомоги бійцям АТО в соцмережах та на сайті http://ato.te.ua/

 

Сторінка 1309 з 1408

«ПочатокПопередня1301130213031304130513061307130813091310НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер