images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я» завітало до Вербовецької загальноосвітньої школи в рамках Всеукраїнського Олімпійського уроку #beactive

Середа, 21 жовтня 2020, 07:45

З метою популяризації спорту й утвердження здорового способу життя в закладах загальної середньої освіти Лановецького району було проведено Всеукраїнський Олімпійський урок #beactive . Учні 5-9 класів збагатились знаннями стосовно олімпійських видів спорту, історії Олімпійських ігор, досягнень видатних спортсменів. Діти під час таких заходів отримали можливість сформували позитивне ставлення та стійкий інтерес до фізичної культури, спорту, олімпійського руху та здорового способу життя. Так, у Вербовецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів серед учнів 5-6 класів в рамках Олімпійського уроку було проведено спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я».

 

Такий захід пропагує здоровий розвиток сімейних стосунків - і у фізичному змісті цього слова, і духовно. А найголовніше – дарує позитивні враження та емоції, що залишаються надовго.

В змаганнях брали участь 5 команд. Діти та їхні батьки змагалися у спортивних естафетах та інтелектуальних конкурсах, показали справжній приклад єднання та взаєморозуміння, після яких визначилася найспортивніша сім’я.

Перемогу виборола і посіла перше місце команда «Рваний кед» сім’ї Чорнопиських, ІІ місце здобула команда «СМС» сім’ї Іванунів, ІІІ місце – команда «Сила» сім’ї Грудецьких.

На завершення заходу переможців свята привітали та нагородили грамотами, усім учасникам були вручені подарунки від Національного олімпійського комітету України.

 

Книгозбірня пропонує ознайомитись із серією книг «Голоси Європи»

Середа, 21 жовтня 2020, 07:43

Книгозбірня пропонує ознайомитись із серією книг «Голоси Європи»

0

Книги побачили світ у  видавництві «Знання». Серія об’єднала кращі художні твори видатних європейських письменників – від епохи Відродження до наших днів. Це класика, до якої хочеться повертатись і яка входить у рейтинги найпопулярніших і найвагоміших творів світової літератури.

Книги із серії “Голоси Європи” є у фондах Тернопільської обласної бібліотеки для молоді та видаються додому.

Переглянути серію можна за посиланням https://tobm.org.ua/golosy-yevropy-seriya-knyg-dlya-shanuvalnykiv-klasyky/

https://tobm.org.ua/

 

 

Майстер-клас для педагогів музичного мистецтва

Середа, 21 жовтня 2020, 07:43

Майстер-клас для педагогів музичного мистецтва

0

На онлайн-платформі сервісу Google Meet у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся майстер-клас із представленням засобів і прийомів використання оригінальних високохудожніх творів у царині музичного мистецтва та театру на уроках.

Майстер-клас «Українське мистецтво XX – початку XXI ст.: історія та перспективи» для вчителів музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» закладів загальної середньої освіти Тернопільської області провела методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО Наталія Саранчук.

Учасники заходу ознайомилися з широкою панорамою українського вокального мистецтва XX – початку XXI століття, переглянули й прослухали неперевершені виступи корифеїв співочої сцени першої половини ХХ століття, зокрема, Оксани Петрусенко та Івана Козловського. Перегляд та прослуховування неймовірних маловідомих аудіо та відеозаписів майстрів вокалу другої половини ХХ століття (у виконанні Дмитра Гнатюка, Марії Стефюк, Лідії Забілястої, Клавдії Радченко, Анатолія Солов’яненка, Євгенії Мірошниченко тощо) засвідчили великий інтерес педагогів до української музики, спонукаючи до пошуку сучасних юних талантів.

Особливе зацікавлення викликав матеріал про творчість уродженця Кременця, композитора Михайла Вериківського, а саме, його вокальна поема «Чернець» та опера «Наймичка», написані на вірші Тараса Шевченка. Учасники майстер-класу із захопленням слухали рідкісний запис вокальної поеми «Чернець» у виконанні українського співака Йосипа Гошуляка, уродженця Чорківщини, який тривалий час виступав на сценах театрів світу. Особливе емоційне хвилювання викликав запис фрагменту опери «Наймичка» Михайла Вериківського у виконанні Лідії Забілястої, солістки Національної опери України.

Не менш цікавою виявилася палітра українських естрадних виконавців  другої половини ХХ століття: Валентини Купріної, Ліни Прохорової, Ігоря Білозіра, які демонстрували не тільки якісний вокал і чудовий голос, а й гідну сценічну культуру, естетику.

Справжнім відкриттям для багатьох учасників майстер-класу стала творчість українських академічних співаків сучасності: Людмили Монастирської, Оксани Дикої, Лєни Бєлкіної, Андрія Хімича, які зараз виступають на сценах провідних театрів світу.

Несподіванкою заходу стало демонстрування записів співу українських пісень (мовою оригіналу) вокалістами з інших країн: виконання всесвітньовідомим тенором Пласідо Домінго, під час концерту в Києві, пісні «Чорнії брови, карії очі», а також  триголосий спів пісні Ігоря Шамо «Києве мій» хором студентів з Китайської Народної Республіки. Особливо розчулив запис блискучого виконання пісні Володимира Верменича «Чорнобривці» казахським співаком Дімашем Кудайбергеном, діапазон голосу якого сягає шести октав.

Актуальну проблему «Формування ціннісних орієнтацій особистості в новій соціокультурній реальності засобами українського мистецтва» розкрив перед учасниками заходу завідувач кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти Тернопільського ОКІППО, доцент, кандидат педагогічних наук Віктор Кавецький.

Учасники майстер-класу опрацювали цікаві матеріали щодо вокальної майстерності та її реалізації на уроках музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво», а також популярності української музики, української пісні, українських виконавців у сучасному світі.

 

Теребовлянські поліцейські розшукують зловмисниць, які обікрали самотню пенсіонерку

Вівторок, 20 жовтня 2020, 10:07

У крадіжці 10 тисяч гривень з помешкання 81-річної жительки Теребовлянського району співробітники місцевого відділу полії підозрюють трьох жінок ромської національності. Поліцейські встановили автомобіль, на якому пересувалися зловмисниці та вживають заходів щодо розкриття злочину.
Повідомлення по крадіжку надійшло до правоохоронців від сина потерпілої. Виїхавши на місце події, поліцейські з’ясували, що вдень на подвір’я 81-річної пенсіонерки зайшли троє жінок віком 35-40 років.  Незнайомки напросилися до будинку попити води. Допоки двоє лиходійок розмовами відволікали стареньку, їхня спільниця викрала зі сховку 10 тисяч гривень.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження. Правоохоронці провели першочергові слідчі дії та за допомогою камери відеоспостереження встановили транспортний засіб, на якому їхали зловмисниці. Їх розшукують.
Якщо ви помітили в своєму населеному пункті підозрілих осіб, які ходять по будинках під різними приводами, не будьте байдужими, телефонуйте на лінію «102». Поліцейські виїдуть, перевірять документи у незнайомців та з’ясують мету їхнього візиту. Не впускайте у своє помешкання сторонніх осіб. Розкажіть про такі випадки своїм родичам старшого віку, адже саме пенсіонери через свою надмірну довірливість потерпають від шахраїв.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/terebovlyanski-policzejski-rozshukuyut-zlovmisnicz-yaki-obikrali-samotnyu-pensionerku/

Осінній фітнес: Секрети підтримання мотивації для занять спортом у холодну пору року

Вівторок, 20 жовтня 2020, 10:04

Процес пошуку мотивації до тренувань в час, коли на вулиці стало темно, холодно та вогко, ніколи не буває простим. Більшість розділяють таку несподівану відсутність тяги до тренувань, які виникають в жовтні кожного року. Однак, на думку фахівців, насправді зміна пір року може бути ідеальним часом для тренувань. Тренування восени дозволять краще зігрітись, знизять апетит на увесь час зимових застіль, а також збережуть здорові звички, та ваше тіло.

 

Пропонуємо декілька порад, що допоможуть із переходом на систему тренувань в холодну пору року в контексті "Як знайти мотивацію для занять фізичними вправами".

1. Грайте роль, поки не зріднитесь із нею. Не варто чекати, поки мотивація несподівано з’явиться, схопить вас за руку та потягне на тренування. Всю основну роботу ніхто не зможе виконати за вас. Можливо, у вашій голові звучить тихий голос, який закликає залишитись у ліжку та перенести тренування на завтра. Просто ігноруйте його. Вам потрібно піти і зробити те, що ви повинні. Використовуйте цю мантру, якщо доведеться: грайте роль, поки роль не стане вами.

2. Будьте розумнішими своїх виправдань. Легко сказати «Не шукай виправдань», та ви навряд чи зможете слідувати цій пораді. Ви вже встигли придумати багато причин, щоб не займатися, на зразок нової зачіски, яку в процесі тренування шкода зіпсувати. Але чи варто відмовлятися від здорового тіла і мозку заради чого, щоб ще декілька годин походити з гарною зачіскою? Це просто нерозумно.

3.Одягніть свій тренувальний одяг. Бажання тренуватися може прокинутись, як тільки ви одягнете свій улюблений спортивний костюм. Ви можете бути вражені силою цієї незначної, на перший погляд, дії. Дайте цьому методу шанс та подивіться, що вийде.

4. Дайте собі десять хвилин. Якщо ви попробували реалізувати вищезгадані поради, проте досі сидите на дивані, то потрібно встати та почати щось робити – будь-що впродовж найближчих десяти хвилин. Наприклад, прогулятись по кварталу свого міста, виконати декілька віджимань, присідань або підстрибувань. Встановіть таймер на десять хвилин та скажіть собі, що будете робити те, що вибрали. Просто витратьте десять хвилин свого часу, і ви знайдете в собі мотивацію.

5. Купіть нові кросівки. Хоча теоретично, це може бути що завгодно: нові тренажери, нова шапочка, сонцезахисні окуляри та різноманітні гаджети. Будь що, що може зацікавити вас випробувати під час тренування, стати ідеальним компаньйоном у виконанні вправ, дати додатковий потенціал для того, щоб робити звичні дії швидше та навіть з більшою легкістю. І для багатьох саме нові кросівки - ідеальний варіант мотивації для бігу.

6. Складіть список тренувань. Якщо ви та людина, яка перед тим, щоб щось зробити, повинна запланувати, або любите складати списки і розклад, то це вам обов’язково потрібно зробити з тренувальним процесом. Таким чином ви значно підвищите шанси на те, що вирушите на тренування, якщо воно у вас на порядку денному або занесено у відповідний список. Розпишіть свій тренувальний процес на день або хоча на два дні наперед. Є ще один метод, який зробить цей спосіб ще більш мотивуючим. Знайдіть момент, щоб заглянути у свій записник та знайдіть там тренування. Після цього у думках уявіть, як ви його проводите, намалюйте собі картинку тренувального процесу. Окрім цього, приділіть секунду часу, щоб впевнитись, що у вашій сумці є все, що вам потрібно для цього, і ваше тренування відбудеться. Збережіть ці думки в голові з початку дня, і швидше за все у цей день ви вирушите позайматися.

Джерело: Elizabeth Quinn. Fall fitness - tricks for maintaining exercise motivation. sportsmedicine.about.com. 2013, November 06.

 

Сторінка 1 з 1193

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер