images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


У Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім. Тараса Шевченка відбулась мистецька імпреза «Казкове дошкілля»

Вівторок, 24 листопада 2020, 11:29

У Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім. Тараса Шевченка відбулась мистецька імпреза «Казкове дошкілля»

http://www.kogpi.edu.te.ua/
Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка для учасників відкрила свої двері для презентації поетичної п’ятої збірки працівників дошкільної освіти Кременецького району та Почаївської громади. На її сторінках представлено прозу і поезію чотирнадцяти талановитих педагогів.
Цьогоріч діяльність закладів освіти відбувається у зовсім незвичних для всіх умовах. Передусім слід визнати, що суспільство вперше зіштовхнулося з викликами, досить серйозними для освіти всіх рівнів, і для дошкільної зокрема. Проте педагогічні працівники в умовах карантину знаходили хвилини для розрядки, шукали шляхи і засоби емоційного збагачення та задоволення, нові технології та інноваційні методики задля надання освітніх потреб вихованцям, підбирали моделі партнерської взаємодії із сім’ями та родинами здобувачів дошкільної освіти засобами Інтернету.
Зважаючи на карантинні вимоги, кількість присутніх на заході була обмежена, однак святкова та урочиста атмосфера відчувалась протягом усієї імпрези.
З вітальними та подячними словами до жінок звернулась літературна редакторка Ніна Багнюк. Вона наголосила, що серце кожної жінки-безмежна скарбниця Божого духу: Добра, Ніжності, Милосердя,Любові та Казки, якими так і рясніє кожен твір, презентований у «Казковому дошкіллі», дала коротеньку характеристику усім дописувачам.
Присутні насолодились пісенними, поетичними та напрочуд ексклюзивними виступами Оксани Горецької, Лариси Кондратюк, Наталії Літвінчук, Галини Фаб’янчук, Тетяни Шидловської, Марії Штуки, Анатолія Галушки, Лідії Лапки. Ці автори зуміли презентувати себе витончено, елегантно, креативно. Саме так. Бо педагоги закладів дошкільної освіти інакше не вміють і не можуть, бо праця і спілкування з дошкільниками вимагають постійної творчості, новизни, бо саме такими є вимоги Нової української школи .
З вітальними та подячними словами до присутніх звернулись виконувачка обов’язків відділу освіти Кременецької районної державної адміністрації Людмила Шевчук, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки України Лілія Чечуріна, директор НВК «Будківська ЗОШ І-ІІст.-ДНЗ» Галина Зубкевич .
Присутній на святі кременецький поет, член Національної спілки письменників України Павло Старух розчулив такою доречною для усіх поезією «Звідки беруться діти».
Линуло багато вітальних слів від поціновувачів поезії Катерини Єрусалимець, Людмили Роговської.
Запрошеними на мистецьку імпрезу були начальник відділу освіти Лопушненської громади Наталія Дець, завідувачка кафедри теорії і методики дошкільної та початкової освіти Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка Тетяна Фасолько.
Кульмінацією свята став зацікавлюючий момент, де дошкільнята на імпрезу прислали привіти - подарунки авторам. А у сегментах сувенірних тортів кожен присутній знайшов сюрприз із побажанням.
Із завершальним словом до присутніх звернулась декан факультету соціально-педагогічної освіти та мистецтв Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка Людмила Врочинська, яка наголосила, що її переповнює гордість за те, що із чотирнадцяти дописувачів збірки тринадцять педагогів є випускниками даного закладу. Це свідчення того, що правильно і недарма вони обрали спеціальність, а щоразу удосконалюють свою професійну майстерність, є талановитими і обдарованими. Людмила Ігорівна відзначила і те, що якби не карантинні вимоги, то ця зала була б переповнена, бо достойно і гордо присутні несуть звання педагога.
Час мистецького заходу промайнув швидко. Усі присутні поринули у світ ліричного героя, відчули його радощі і тривоги.
Поетичні твори допоможуть педагогам у партнерській взаємодії з батьками, сприятимуть формуванню у дошкільників показники компетентності за освітніми лініями Базового компоненту дошкільної освіти з метою підготовки їх до навчання у Новій українській школі.

 

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує проєкт з безкоштовної підготовки до ЗНО з української мови і літератури

Вівторок, 24 листопада 2020, 11:28

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека  продовжує проєкт з безкоштовної підготовки до ЗНО з української мови і літератури

Соціальний освітній проєкт «ЗНО без стресу онлайн 2020–2021»  стартує із 7 вересня 2020 року (до моменту здачі ЗНО).

Автор та ведуча курсу — Ірина Ваврик, філолог — репетитор, волонтер (@iryna__vavryk)

Готує учнів до ЗНО більше 5-ти років. Результати учнів 176-97 балів.

Якщо ви хочете:

– отримати УСІ матеріали, необхідні для підготовки до ЗНО з української;

– вивчити програму ЗНО з мінімальними затратами часу, нервів і коштів;

– позбавитися страху перед ЗНО і навчитися контролювати свої емоції;

– вашу підготовку до ЗНО контролював компетентний викладач.

Навчаючись з нами і отримаєте:

  1. Усі необхідні матеріали для підготовки до ЗНО-2021, що відповідають чинній програмі;
  2. вичерпне пояснення кожної теми;
  3. можливість виконати понад 1700 типових тестів ЗНО;
  4. матимете змогу БЕЗкоштовно взяти участь в УСІХ марафонах, які будуть організовані на нашій платформі;
  5. доступ до закритої спільноти учнів, які також готуються до ЗНО;
  6. можливість в особистому кабінеті поставити запитання викладачеві та отримати відповідь упродовж 12 годин.

Учасниками «ЗНО без стресу онлайн 2020–2021» зможуть стати користувачі ТОУНБ. Для цього потрібно прийти до бібліотеки і придбати читацький електронний квиток.

Готуючись до ЗНО-2021 з нами, Ви нічим не ризикуєте, АДЖЕ навчання проходить у БЕЗпечному форматі — онлайн. Ви не «прив’язані» до конкретної години, ані до певного місця, куди маєте прийти на зустріч із репетитором.

Навіть якщо станеться так, що ми змушені будемо знову піти на карантин, наше навчання перериватися НЕ БУДЕ.

Надати безпечні знання — ось виклик сучасної підготовки, і ми готові до цього виклику!

У Теребовлі дорослі та діти взяли участь у Дні ходи

Понеділок, 23 листопада 2020, 12:05

Весело та гамірно було 19 листопада 2020 року на міському стадіоні «Колос» міста Теребовлі, адже там зібрались дорослі та діти, щоб взяти участь у Дні ходи серед людей похилого та шкільного віку. Розуміючи користь ходи для свого здоров’я, отримавши ще й гарний настрій та оптимізм в осінню пору року, дорослі та школярі, дотримуючись усіх вимог щодо карантину, стартували у двох окремих групах.

Обидві групи подолали дистанцію у вісімсот метрів, але найважливішим у даному випадку стало не дистанція, яку пройшли учасники, а мета заходу, адже завданням організаторів була пропаганда здорового способу життя, зокрема, оздоровчої ходи серед старших людей, які є прикладом для підростаючого покоління. Головне те, що ті, хто долучився до акції,  долучаться до оздоровчої ходи у повсякденному житті і надалі. Адже це так просто, – взяти спортивний одяг, зручне спортивне взуття, вибрати індивідуально для себе маршрут та проходити його щодня у різному темпі, відповідно до самопочуття. А діти, які пройшли дистанцію в рамках заходу, пам’ятатимуть про користь оздоровчої ходи на свіжому повітрі та в майбутньому залучатимуть до цього свої власні сім’ї.

Усі учасники старшого віку нагороджені призами, відзнаками, сувенірною атрибутикою з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та призами від Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». А всі діти отримали відзнаки від Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»  та сувенірну продукцію від Центру розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради.

Організували захід Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та Центр розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради.

Отож, нагадаємо, що якщо ви вирішили покращити своє здоров’я, підвищити життєвий тонус та досягнути у житті певних успіхів, найкращий помічник у цьому – оздоровча хода. Насамперед, вона стимулює роботу серцевого м’яза. Медики довели: якщо людина щодня ходить хоча б впродовж години, ймовірність серцево-судинних захворювань знижується на 70%. Адже прогулянки на природі – це не лише ні з чим не порівняна насолода, але й ефективний засіб проти багатьох захворювань, в тому числі й онкологічних. Так, спеціалісти Всесвітнього фонду ракових досліджень, оцінивши схильність 5,5 тисяч жінок до раку молочної залози, дійшли висновку, що щоденні прогулянки тривалістю до 45 хвилин у посильному темпі на 45% знижують ризик цього небезпечного захворювання через те, що фізична активність стимулює обмін речовин та процеси очистки організму.

Щоб постійно бути у добрій фізичній формі, людина повинна проходити не менше трьох кілометрів на день. Початківцям тренування оздоровчою ходою рекомендується починати зі швидкістю 60-70 кроків за хвилину. Прогулянки спершу можуть тривати 10-20 хвилин. Рекомендується поступово збільшувати час тренувань і довести їх до однієї, а пізніше – і до півтори години. Найкращий час для занять оздоровчою ходою – з 7 до 8 години ранку. На початку тренувань достатньо пройти лише 1-1,5 км, а вже через 4-5 тижнів можна збільшити не лише темп ходи, але й відстань. У вечірній час краще займатися з 17 до 19 години.

Ходити бажано щоденно або принаймні тричі на тиждень. Щоразу ходу треба розпочинати з 5-7 хвилин неспішного прогулянкового кроку. З часом, систематично займаючись, збільшують частоту кроків від 70-80 до 90-120 кроків за хвилину. Займатися ходою найкраще у парку, де є лавочки, аби відпочити – для людей літнього віку, або виконати ще додатково фізичні вправи.

 

Тернопільські біатлоністи демонструють високі результати на гонках у Фінляндії

Понеділок, 23 листопада 2020, 12:04

Тернопільські біатлоністи демонструють високі результати на гонках у Фінляндії

У фінському Воукатті в рамках контрольних стартів біатлонних збірних України, Фінляндії, США та Болгарії завершилися короткі індивідуальні гонки у жінок і чоловіків. Вдало виступили представники української команди. Так, в індивідуальній гонці на 10 км серед жінок  найкращий результат показала тернополянка Олена Підгрушна (1+2+1+1) 37:08,0).

Серед чоловіків в індивідуальній гонці на 12 км перше місце здобув теж тернополянин Дмитро Підручний (0+2+0+1) 32:25,0). Його колега по команді Богдан Цимбал був другим (1+0+2+2) +18,0, а тернопільський біатлоніст Тарас Лесюк (0+3+0+1) +41,0) посів четверте місце – інформує Федерація біатлону України.

Додамо, що у спринтах - перших гонках контрольних стартів у жінок і чоловіків збірних України, Фінляндії, США та Болгарії з біатлону на дистанціях 7 км, та 8, 5 км, відповідно, які пройшли напередодні, Дмитро Підручний був третім (0+1) +4,0).

Вийшов з друку новий тридцять перший випуск бібліографічного покажчика «Література до знаменних та пам’ятних дат Тернопільщини на 2021 рік»

П'ятниця, 20 листопада 2020, 10:11

Вийшов з друку новий тридцять перший  випуск бібліографічного покажчика «Література до знаменних та пам’ятних дат Тернопільщини на 2021 рік»

0

Видання, підготовлене Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою,  містить інформацію про пам’ятні події краю та його видатних людей.

Мета цього посібника – надати представникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, викладачам навчальних закладів, учителям, краєзнавцям, журналістам, бібліотекарям, студентам, а також усім, хто небайдужий до історії краю, його сьогодення, довідковий матеріал про важливі події в історії області, ювілеї уродженців краю й видатних діячів, які життям та діяльністю пов’язані з Тернопільщиною, і допомогти в плануванні роботи на наступний рік.

Електронні версії видання знаходиться в розділах «Ресурси»«Видання бібліотеки»«Бібліографічні покажчики» та «Ресурси»«Календар знаменних дат»

 

 

Сторінка 4 з 1222

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер