images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Вбиті через COVID-19 норки "встали" із "братських" могил у Данії

Четвер, 26 листопада 2020, 09:56

Через занепокоєння перед мутацією коронавірусу у тварин від початку листопада Данія змушена була вбити майже 17 мільйонів норок на місцевих фермах.

Після екстреного вбивства датських норок захоронили в "братських" могилах на воєнному полігоні недалеко від західного міста Хольстебро.

Норок хоронили в могилах на недостатній глибині, що дозволило їм, знову піднятися на поверхню, пише France 24.

За даними місцевої поліції, туші піднялися на поверхню під тиском газів, які виділяються при розкладанні.

В Міністерстві охорони навколишнього середовища Данії заявили, що норки мали бути покриті землею не менш, ніж на 150 сантиметрів глибиною, однак, як виявилося біля міста Хольстебро глибина могил була тільки близько 100 сантиметрів.

Захоронені норки в Данії повстали із-під землі. Фото: Економічна Правда

Розчарування місцевих мешканців викликало і те, що тварин закопали дуже близько до озера, що викликало занепокоєння забрудненням фосфором і азотом, хоча офіційна влада обіцяла виправити ситуацію.

В міністерстві наполягали на тому, що "втеча" норок із могил була "тимчасовою проблемою, пов'язаною із процесом розкладу тварин".

"Щоби уникнути потенційних проблем для тварин і людей, територія буде цілодобово охоронятися, поки не поставлять спеціальну огорожу", - пояснили в міністерстві.

На початку листопада Данія, найбільший у світі експортер норкового хутра, оголосила що змушена вбити більш ніж 15 мільйонів норок після того, як на одній із ферм був виявлений мутуючий штам коронавірусу, який може поставити  під загрозу ефективність майбутніх вакцин.

Через два тижні після постанови в Данії розгорілася політична криза через законність такого рішення. Уряд прийшов до висновків, що вірогідно потенційної загрози  вакцинам вдалося уникнути.

За останньою інформацією, у Скандинавії через коронавірус вже вбито більш ніж 10 мільйонів норок.

 

Укрзалізниця напередодні свят відновлює рух низки поїздів

Четвер, 26 листопада 2020, 09:45

Укрзалізниця напередодні зимових свят відновлює рух низки поїздів. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт УЗ.
«Укрзалізниця активно готується до перевезень пасажирів під час новорічних свят. Робота здійснюється у кількох напрямках: призначаються поїзди, подовжуються маршрути, збільшується періодичність курсування. Цими поїздами пасажири зможуть подорожувати під час новорічних та різдвяних свят у популярних напрямках: Київ – Солотвино, Одеса – Львів (Ужгород)/Рахів, Ковель – Одеса, Маріуполь – Львів та Хмельницький – Лисичанськ», - зазначили в компанії.

Так, відновлюється рух таких поїздів:

 • № 13/14 Київ – Солотвино (Тересва) щоденно зі столиці з 13 грудня, зворотно з 14 грудня.
 • № 26/25 Одеса – Львів (Ужгород)/Рахів щоденно з Одеси з 13 грудня, зворотно з 14 грудня.
 • № 58/57 Ковель – Одеса через день із Ковеля з 13 грудня, з Одеси з 14 грудня.
 • № 70/69 Маріуполь – Львів щоденно із Маріуполя з 13 грудня, зі Львова – з 15 грудня.
 • № 138/137 Хмельницький – Лисичанськ з 13 грудня щоденно із Хмельницького, зворотно з 14 грудня.
 • № 357/358 Київ — Рахів щоденно з 18 грудня з Києва, з 19 грудня — з Рахова.
 • № 745/746 Київ — Славське щоденно з 15 грудня у обох напрямках.
 • Вже відновлено курсування поїздів № 142 Львів — Бахмут та № 217/218 Київ — Рахів.

Призначено курсування додаткових поїздів:

 • №168 Львів — Одеса курсуватиме в обох напрямках 30 грудня 2020 та 3 січня 2021;
 • №198 Ковель — Львів здійснить рейси в обох напрямках 30 грудня 2020 року, 3, 6, та 10 січня 2021 року;
 • № 768/767 Київ — Херсон, з Києва курсуватиме 29, 30 грудня 2020 року, 3 та 10 січня 2021 року, з Херсона —30, 31 грудня 2020 року, 4 та 11 січня 2021 року.

Призначені додаткові рейси наступним поїздам:

 • № 774 Київ — Шостка на 30 грудня 2020 та 6 січня 2021;
 • № 782 Київ — Черкаси на 30 грудня 2020 та 6 січня 2021.

Продовжено маршрут прямування поїздів:

 • № 779/780 Суми — Вінниця.
 • № 41/42 Дніпро — Трускавець;
 • № 43 Івано-Франківськ — Київ;
 • № 45/46 Лисичанськ — Київ;
 • № 118/117 Чернівці — Київ.

Степанов пояснив, навіщо вакцинуватимуть навіть тих, хто перехворів ковідом

Четвер, 26 листопада 2020, 09:43

Степанов пояснив, навіщо вакцинуватимуть навіть тих, хто перехворів ковідом, Дмитро Бондаренко

Вакцина від коронавірусу, коли вона потрапить до України, знадобиться навіть тим, хто вже перехворів на це захворювання.

Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24", пише УНІАН.За його словами, Україна розраховує отримати вакцину в рамках міжнародної ініціативи COVAX.

"До 7 грудня ми повинні з ними всіма підписати всі технічні документи для отримання вакцини за цим механізмом, це 8 млн доз. Крім того, є переговори з іншими компаніями, вони йдуть кожен день. Кожен день я проводжу наради, і є відповідна динаміка руху з іншими компаніями, у яких ми збираємося купувати вакцину. Є різні терміни поставки, все це буде в 2021 році", - розповів він.

Пояснюючи, навіщо вакцина потрібна тим, хто вже перехворів, міністр розповів про антитіла.

"Вакцина створює антитіла, які борються з вірусом. Якщо у людини, яка перехворіла, починають пропадати антитіла, то зрозуміло, що їх потрібно оновити, вона так само знаходиться під загрозою, особливо якщо вона в групі ризику. Але потрібно буде дивитися на конкретну вакцину", - пояснив Степанов.


 

Декада юннатівського вогника на Тернопіллі

Четвер, 26 листопада 2020, 09:42

Декада юннатівського вогника на Тернопіллі

 

З нагоди святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України проводить Декаду юннатівського вогника.

У рамках заходу презентував свою роботу Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.  Участь у ньому взяли педагоги закладу, ветерани юннатівського руху, директори районних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю, вихованці  ТОЦЕНТУМ.

Іван Герц, директор Центру, познайомив з історією  юннатівського руху на Тернопіллі, Кухарська Тетяна, заступник  директора з навчальної роботи, висвітлила питання щодо впровадження якісно нових форм і методів організації роботи, я тренінгової та проєктної діяльності, ветеран юннатівського руху на Тернопільщині, в минулому – методист закладу, Ірина Нетрибяк, поділилася своїми спогадами.

Роботу  учнівської виробничої бригади «Органік» презентували вихованки гуртка «Юний фермер»  Попівчак Вероніка і Білецька Таміла (кер. гуртка Федун Галина).

Участь в заході взяли також директор Козівського дитячого парку «Лісова пісня» Григорій Нечипорук і керівник гуртка Алла Нечипорук та  директор Скала-Подільского  дитячого парку Валентина Стефина і педагог Ірина Харатін, які познайомили з роботою закладів позашкільної освіти.

 

На Тернопільщині розпочався обласний дитячий конкурс малюнка на спортивну тематику до Дня Святого Миколая

Середа, 25 листопада 2020, 10:40

До 14 грудня цього року на Тернопільщині триватиме обласний дитячий конкурс малюнка на спортивну тематику до Дня Святого Миколая. Головною метою цих творчих мистецьких змагань є привернення уваги підростаючого покоління до занять руховою активністю, аби через малюнок діти висловлювали своє ставлення до здорового способу життя, бачення себе в спорті. Учасники поділені на дві вікових категорії: до 8 років та віком від 9 до 14 років. На сьогоднішній день на конкурс вже надійшло 38 фотографій малюнків, присвячених темі спорту.

 

Роботи учасники надсилають за електронною адресою:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або через месенджер на Фейсбук-сторінку Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» https://www.facebook.com/sport.dlia.vsih/.

Малюнки, представлені на конкурс, опубліковані у соціальній мережі Фейсбук на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» https://www.facebook.com/sport.dlia.vsih/, на сторінці соціальної мережі Інстаграм – tr_sport_for_all і на Ютуб-каналі https://cutt.ly/kf9Xfl6, а також на сайті управління фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА http://oblsport.te.ua/.

Щодо вимог до участі у конкурсі, то, згідно Положення, роботи, які подаються, мають бути авторськими, виконаними власноруч (олівцями, фломастерами, фарбами) на аркуші формату А4, без допомоги інших осіб. Надсилати потрібно фото конкурсного малюнка, зроблене у форматі JPEG. Назва роботи повинна мати такий вигляд: ім’я, прізвище конкурсанта, дата народження, контактний телефон, місце проживання (вулиця, населений пункт, район), контактна інформація офіційних представників. (Наприклад: Руслан Бойко, 08.11.2010 рік народження, тел. 098-115-11-22, вул. Подільська, 14, с. Байківці, Бережанський район).

Переможці та призери обласного дитячого конкурсу малюнка на спортивну тему до Дня Святого Миколая будуть нагороджені медалями, сувенірною атрибутикою з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та призами від Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Усі учасники отримають відзнаки та сувенірну атрибутику з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Організаторами обласного дитячого конкурсу малюнка на спортивну тему до Дня Святого Миколая є управління фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

Сторінка 2 з 1222

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер