images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

У Тернополі триває реалізація соціального проекту для пенсіонерів

Понеділок, 13 листопада 2017, 10:33

Другий місяць у Тернополі триває соціальний проект для людей похилого віку, під час якого на базі центру дозвілля та молодіжних ініціатив ім. О.Довженка тернополяни мають змогу дивитися фільми, зустрічатися з письменниками, музикантами та брати участь у майстер-класах. На одній з таких зустрічей, які традиційно проводять у середу та неділю, з учасниками проекту поспілкувався міський голова Сергій Надал.

«У Тернополі реалізовується багато соціальних проектів, серед яких безкоштовна їдальня, перукарня та ін. Проте під час спілкування з людьми старшого віку ми неодноразово чули, що їм бракує звичайного спілкування. Саме тому було започатковано новий соціальний проект, який дає можливість літнім людям зустрічатися, переглядати фільми, обговорювати актуальні теми», - каже очільник Тернополя.

До слова, у Тернополі проживає 54 тис. людей пенсійного віку. Такий соціальний проект для літніх людей проводять у рамках соціально-благодійної програми «Турбота» Тернопільської міської ради.

 

З 1 грудня на Гаївському мості обмежать рух великовагового автотранспорту

Понеділок, 13 листопада 2017, 10:31

З 1 грудня 2017 року рух транспортних засобів, маса яких перевищує 8 тонн, буде обмежений через залізничну колію на вул. Об’їзна – вул. Протасевича (в районі вул. Гайової). Таке рішення прийняли на черговому засіданні виконавчого комітету міської ради, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух».

«Після обстеження автомобільного шляхопроводу на об’їзній дорозі міста Тернополя прийнято рішення заборонити рух великовагових транспортних засобів з метою недопущення руйнування елементів конструкції», - коментує заступник міського голови Владислав Стемковський.

Схема об’їзду та відповідні дорожні знаки будуть встановлені до 1 грудня.

 

Оголошено конкурс на участь в бізнес-інкубаторі

Неділя, 12 листопада 2017, 09:05

Громадяни, які хочуть спробувати себе у бізнесі, мають унікальну можливість заручитися підтримкою команди професіоналів. При Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості незабаром розпочне роботу перший в області бізнес – інкубатор.

Учасником цього інкубатора можуть стати діючі підприємці і особи, які планують розпочати бізнес, так і діючі підприємці.

Бізнес-інкубатор – це можливість для людей, які хочуть займатися бізнесом, отримати супровід у започаткуванні та веденні підприємницької діяльності. Для участі в інкубаторі не обов’язково бути зареєстрованим підприємцем, достатньо мати власну бізнес- ідею, а досвідчені експерти з ведення бізнесу допоможуть втілити її у життя.

Діючі представники підприємництва зможуть отримати фахову підтримку з удосконалення свого бізнесу за допомогою менторів, тренерів, експертів, а також всю наявну інформацію про можливості, які існують для підтримки підприємництва в Україні та області.

Участь в бізнес – інкубаторі здійснюватиметься за 2 варіантами:

1. 10 переможців отримають власне робоче місце в офісі інкубатора, а також можливість обміну досвідом та знаннями з іншими учасниками інкубатора щодня впродовж року та фаховий супровід із започаткування та ведення власного бізнесу;

2. Також буде обрано 20 осіб, які отримають впродовж двох років системну підтримку з розвитку та ведення своєї підприємницької діяльності.

Для того, щоб стати учасником бізнес – інкубатора необхідно подати заяву на участь та необхідний пакет документів.

Прийом документів на участь у конкурсі триватиме до 20 листопада 2017 року.

Пакет документів подається у паперовому вигляді в Тернопільський регіональний центр підтримки підприємництва за адресою:

м. Тернопіль, вул. Грушевського 8, каб. 833,

тел.: (0352) 52 – 31 – 72

моб.: (098) 648 60 86, (098)117 16 32

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Перелік необхідних документів:

  1. Конкурсна заявка за формою;
  2. Опис проектної ідеї/бізнес-плану за формою;
  3. Копія Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (у разі зареєстрованого СПД);
  4. Письмова згода на обробку персональних даних.

 

Додаткова інформація про конкурс та форми необхідних документів знаходяться на офіційних веб-сайтах Тернопільського обласного центру зайнятості.

 

У Тернополі влаштували додаткове освітлення на 50-ти пішохідних переходах

Неділя, 12 листопада 2017, 09:05

З початку 2017 року у місті влаштували додаткове освітлення на 50-ти пішохідних переходах на масивах Сонячний, Східний та Центр.

Також триває влаштування додаткового освітлення пішохідних переходів сигнальними ліхтарями в рамках проекту «Громадського бюджету 2017». Відповідно до проектно-кошторисної документів роботи виконуються на масивах Центр, Дружба та Сонячний.

Перелік пішохідних переходів мікрорайону Центр, де влаштоване додаткове освітлення :

  1. вул. Танцорова - кафе «Затишок»;
  2. вул. Князя Острозького - вул. Руська;
  3. вул. Руська - вул. Кардинала Сліпого;
  4. вул. Руська - Кардинала Сліпого (Катедра);
  5. вул. Руська, 15– вул. Замкова;
  6. вул. Руська, 10;
  7. вул. Руська, 11 (поблизу магазину «Неон»);
  8. вул. Замкова, 7 – вул. Старий ринок;
  9. вул. Листопадова, 1 (поблизу Катедри);
  10. вул. Листопадова, 5 (поблизу міської ради);
  11. вул. Листопадова, 7 – вул. Листопадова,8;
  12. вул. Листопадова, 7;
  13. вул. Замкова,1;
  14. вул. С.Качали ПАТ «Укрсоцбанк»;
  15. вул. С.Качали, 4;
  16. вул. Б.Хмельницького ж-д вокзал;
  17. вул. Руська – вул. Б.Хмельницького (перехрестя);
  18. вул. Грушевського – вул. Ю.Словацького.

Влаштування додаткового освітлення пішохідних переходів мікрорайону Східний:

  1. вул. Татарська - вул. Дівоча;
  2. вул. Татарська - вул. Глибока;
  3. вул. Л.Українки, 12;
  4. п-кт. С.Бандери, 1;
  5. п-кт. С.Бандери - вул. Татарська;
  6. п-кт С.Бандери, 3;
  7. п-кт. С.Бандери, 16;
  8. п-кт. С.Бандери - вул. Генерала Шухевича;
  9. вул. Паркова - вул. Генерала Шухевича;
  10. вул. Замонастириська (навпроти ТБФ «Карітас»);
  11. вул. Замонастириська - вул. Я.Стецька;
  12. вул. Є.Коновальця, 14.

Влаштування додаткового освітлення пішохідних переходів мікрорайону Сонячний:

  1. вул. Генерала М.Тарнавського (перед аптекою «Ромашка»);
  2. вул. Л.Курбаса (поблизу будинку №2);
  3. вул. Л.Курбаса (поблизу будинку №9а);
  4. вул. Київська - вул. 15 Квітня (поблизу ринку);
  5. вул. Промислова - вул. Лозовецька - вул. Фабрична;
  6. вул. Лозовецька (поблизу магазину «Оселя»);
  7. вул. Збаразька – пров. Галицький;
  8. вул. Пушкіна – вул. Б.Лепкого;
  9. вул. Пушкіна - вул. Генерала М.Тарнавського;
  10. пр. Злуки – вул. Спортивна;
  11. вул. Промислова (в районі прим. до вул. Лозовецька);
  12. вул. Промислова (в районі «Епіцентру»);
  13. вул. Текстильна (в районі фабрики меблів «Нова»);
  14. вул. Текстильна (в районі ВАТ «Текстерно»);
  15. вул. Текстильна (в районі будинку «Праці»);
  16. вул. Текстильна (в районі фарфорового заводу).
 

Тернопільщина – в трійці лідерів за кількістю домогосподарств, які встановили сонячні електростанції

П'ятниця, 10 листопада 2017, 09:00

За даними Держенергоефективності, у Тернопільській області вже понад 180 родин споживають «чисту» електроенергію та ще й заробляють на цьому додаткові кошти.

Наразі лідер за кількістю домогосподарств, які встановили сонячні електростанції, – Київська область. Там споживають електроенергію з енергії сонця понад 400 приватних домогосподарств. Друге місце в рейтингу займає Дніпропетровщина, де 236 сімей встановили сонячні панелі. До трійки областей-лідерів входить також Тернопільщина. У нашому регіоні 183 домогосподарства перейшли на «чисту» електроенергію.

Це не лише енергозаощадливо, а ще й фінансово вигідно, адже родини, які встановили сонячні панелі, не тільки стають менш енергозалежними та заощаджують сімейний бюджет, а й отримують прибуток, продаючи електроенергію місцевим обленерго. Все це завдяки вигідному «зеленому» тарифу, прив’язаному до курсу євро до 2030 року, який нині становить 5,62 грн. за годину.

Щоб продавати електроенергію достатньо написати заяву в обленерго та встановити лічильник. Гроші щомісяця перераховуватимуть на банківську картку. Єдине обмеження – потужність. Приватна електростанція може бути не більше, ніж 30 кіловат.


Відео

 

У Тернополі спалах захворювання на кір: уже захворіло 18 осіб

П'ятниця, 10 листопада 2017, 08:02

Від початку жовтня до 8 листопада у Тернополі зафіксовано 18 випадків захворювання на кір серед дітей. Це означає, що у місті неблагополучна епідситуація. Для того, щоб уникнути подальшого поширення інфекції, профілактичні попереджувальні заходи у місті продовжені до 28 листопада.

Зі слів заступника директора Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимира Кучми, ріст захворюваності, насамперед, пов’язаний із недостатнім рівнем вакцинації серед дорослих та дітей. Загальна кількість дітей, які вакциновані проти кору, на сьогодні складає 84 %. Проте, щоб зупинити епідемію, потрібно, щоб цей показник сягав щонайменше 95%.

Не підлягає вакцинації лише невелика кількість дітей: тим, яким проводять переливання крові; яким призначена імуносупресивна терапія, а також діти, які мають непереносимість білка. Для того, щоб вберегти таких дітей від інфекції, медики радять таким пацієнтам та їх батькам перебувати вдома протягом 21-го дня. Всіх інших, включаючи дорослих, медики закликають терміново зробити вакцинацію та не наражати на небезпеку себе та інших.

Нагадаємо, для проведення вакцинації проти кору батькам потрібно звернутися у Тернопільську міську дитячу комунальну лікарню або до дільничного лікаря-педіатра за місцем проживання.

 

Сьогодні у Тернополі презентують навчальну гру "Переселенська блуканина"

Четвер, 09 листопада 2017, 06:22

9 листопада в Тернополі Програма «Радник з питань ВПО» презентує навчальну гру «Переселенська блуканина». Захід відбудеться за адресою: вул. Коперника, 17 (приміщення Обласної бібліотеки для дітей). Початок о 14:00.


Гра «Переселенська блуканина» вже викликала неабияке пожвавлення в українському медіапросторі. Її мета – доступно розповісти широкому загалу українців про труднощі переселенців на шляху до нової домівки, привернути увагу до порушення їх прав та проблеми інтеграції цієї категорії громадян України.


 

Головна особливість «Переселенської блуканини» – її сценарій.  Його розробила програма «Радник з питань ВПО» спільно з самими переселенцями, які не з чужих слів знають як починати все з початку і в чужих містах відстоювати свої права.  Всього ж у сценарії змодельовано 76 ситуацій, які описують буденні події життя ВПО. Створення такої гри стало можливим завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства», який реалізовує канадська неурядова організація Stabilization Support Services.

 

На вулицях Тернополя встановили світлодіодне вуличне освітлення

Четвер, 09 листопада 2017, 06:21

У Тернополі завершують роботи з додаткового освітлення вулиць. За словами директора КП «Тернопільміськсвітло» Олега Лехіцького, з початку 2017 року практично на усіх вулицях, де проводилася заміна опор, встановлено світлодіодне зовнішнє освітлення. Сучасні LED-світильники є енергоощадні в порівнянні зі звичайними лампами та мають кращу інтенсивність і світловіддачу.

«Станом на сьогодні роботи із облаштування вуличного освітлення проведені на 18 об’єктах. LED-лампи відтепер освітлюють і невеличкі вулиці у приватних секторах, і великі перехрестя, на яких рух пожвавлений, зокрема це перехрестя на вулицях Злуки та 15 квітня, вулицях Живова - Шептицького та Дружби – Мазепи», - коментує Олег Лехіцький.

Згідно титульного списку, до кінця року капітальний ремонт вуличного освітлення заплановано провести ще на чотирьох вулицях міста.

 

Запрошуємо представників бізнесу до участі у пілотному проекті у сфері державно-приватного партнерства

Середа, 08 листопада 2017, 08:27

Тернопіль відібрано для підтримки впровадження пілотних місцевих ініціатив територіальних громад у сфері державно – приватного партнерства. У зв’язку з цим запрошуємо представників бізнесу на зустріч з Групою радників Програми «U- LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку», що фінансується Європейським Союзом та його країнами – членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Зустріч відбудеться в залі засідань Тернопільської міської ради 13 листопада 2017 року о 15.00 год.

Довідки за телефоном 251649.

 

«Наболіле» щодо квартальної звітності

Вівторок, 07 листопада 2017, 08:32


На тренінгу, проведеному спеціалістами Тернопільської ОДПІ, по квартальній звітності роз’яснювали, як заповнюється податкова декларація фізособою-підриємцем платником єдиного податку у разі самостійно виправлення допущених раніше помилок.

Так, фахівці зазначили, що Декларація може подаватися фізичною особою-підприємцем – платником єдиного податку як звітна (звітна нова), так й уточнююча (відповідні відмітки робляться в полі 01 декларації).

У разі подання звітної (звітної нової) декларації, у полі 02 такої декларації зазначається звітний (податковий) період, за який вона подається. Якщо у складі звітної (звітної нової) уточнюються показники минулих звітних періодів, то у полі 03 декларації зазначається звітний (податковий) період, який уточнюється.

При цьому, у складі звітної або звітної нової декларації платник може уточнити показники декларації за один податковий (звітний) період, що минув.

У разі подання уточнюючої декларації у полях 02 та 03 такої декларації податковий (звітний) період та податковий (звітний) період, який уточнюється, заповнюються однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюється.

Якщо виправлення помилок за минулі звітні періоди здійснюється у складі звітної (звітної нової) декларації, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, в залежності від обраної групи, зазначає правильні значення показників господарської діяльності за звітний (податковий) період, за який подається декларація, у відповідних розділах з ІІ по ІV декларації, та визначає:

виправлені податкові зобов’язання по єдиному податку за звітний (податковий) період у розділі V декларації (рядки 08 – 14);

Якщо виправлення проводиться в уточнюючій декларації, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, в залежності від обраної групи, зазначає правильні показники господарської діяльності за звітний (податковий) період, що уточнюється у відповідних розділах з ІІ по ІV декларації, та визначає:

податкове зобов’язання за звітний (податковий) період, що уточнюється в розділі V декларації (рядки 08 – 14);

суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (в розмірі 3% від суми збільшення) у розділі VІ декларації (рядки 15 – 20).


 

З «Соціальною карткою тернополянина» вартість проїзду у громадському транспорті не зміниться

Понеділок, 06 листопада 2017, 07:03

У Тернополі триває впровадження «Соціальної картки тернополянина». Ця карта дасть змогу тернополянам їздити за дешевшим тарифом у маршрутках та тролейбусах міста, а також згодом отримувати знижку на інші муніципальні послуги.

Загалом сьогодні майже 47 000 тернополян подали документи на виготовлення персоніфікованої «Соціальної картки тернополянина»

Пільговики та пенсіонери за віком можуть подати документи на виготовлення «Соціальної карти тернополянина» в управлінні соціальної політики. Одночасно пільгові категорії громадян ще до Нового року зможуть їздити у громадському транспорті міста за посвідченням.

Учні та студенти зможуть подати документи на її виготовлення у ЦНАПі або через сайт https://fayna-karta.te.ua/

Інші категорії тернополян. Тернополяни можуть оформити персоніфікований електронний квиток через ЦНАП, через сайт https://fayna-karta.te.ua/ або ж придбати проїзний квиток у спеціальних пунктах продажу. При використанні персоніфікованого електронного квитка або проїзного квитка тариф на проїзд залишиться незмінним. А при розрахунку готівкою за проїзд доведеться заплатити більше.

Документи на оформлення «Соціальної карти тернополянина» можна подати:

  1. у ЦНАПі (Центрі надання адміністративних послуг) за адресою вул. Князя Острозького 6, тел.40-41- 93.
  2. в Управлінні соціальної політики міської ради за адресою: вул. Лисенка 8, І поверх, 36 каб. тел. 23-53-43;
  3. в Оператора електронних систем за адресою вул. Тролейбусна 7, тел.40-03-50, 0672400356.

 

Термін виготовлення персоніфікованого квитка становить приблизно 25 робочих днів.

 

Засідання Номінаційного комітету Громадського бюджету відбудеться 9 листопада

Понеділок, 06 листопада 2017, 07:02

9 листопада о 10.00 год. відбудеться засідання Номінаційного комітету Громадського бюджету (сесійна зала міської ради, вул. Листопадова, 5).

На засіданні заплановано підбиття підсумків голосування за проекти.

До слова, голосування за проекти «Громадського бюджету» триває до 7 листопада включно. З проектами можна ознайомитися за посиланням: https://pb.rada.te.ua/

 

Гараж – для сусіда, податок – для казни

П'ятниця, 03 листопада 2017, 08:40

Хто і скільки повинен платити податку, коли здається в оренду гараж сусідові й отримуються гроші?


Головний державний податковий інспектор Тернопільської ОДПІ Галина Оленин зазначила, що відповідно до пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України.


Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів


Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року – до 1 травня року, що настає за звітним.


Ставка податку на доходи становить 18 відсотків, а військового збору – 1,5 %.


Матеріали тернопільської ОДПІ


 

Продаєте успадковане майно, збору не платите

П'ятниця, 03 листопада 2017, 08:38

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що дохід, отриманий фізособою-резидентом від продажу протягом звітного податкового року об’єкта нерухомості (однієї земельної ділянки), який перебуває у власності на підставі свідоцтва про право на спадщину, не оподатковується, військовий збір не сплачується.


Продаж протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості (другої земельної ділянки) слід розглядати як другий продаж, із застосуванням 5% ставки податку на доходи фізичних осіб незалежно від того, що об’єкт перебуває у власності на підставі свідоцтва про право на спадщину та військового збору – 1,5%.


Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ, телефон для довідок: 43-46-46, 43-46-10.


 

Ви запитували у податковій

Четвер, 02 листопада 2017, 08:44

На запитання, як оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані в іноземній валюті, відповіли в Тернопільській ОДПІ. Зокрема, зазначили, що згідно зі статтею 164 Податкового кодексу під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.


Якщо джерелом таких доходів виступає юридична особа, чи підприємець, вони будуть виступати податковим агентом, який має зобов’язання оподаткувати такі суми та здійснити перерахування утриманого податку до бюджету. В іншому випадку, отримувач таких доходів, повинен по закінченні року, до 1 травня, задекларувати їх та самостійно сплатити податок.



Матеріали Тернопільської ОДПІ


 

Ви запитували у податковій

Середа, 01 листопада 2017, 11:24


На запитання, як оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані в іноземній валюті, відповіли в Тернопільській ОДПІ. Зокрема, зазначили, що згідно зі статтею 164 Податкового кодексу під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Якщо джерелом таких доходів виступає юридична особа, чи підприємець, вони будуть виступати податковим агентом, який має зобов’язання оподаткувати такі суми та здійснити перерахування утриманого податку до бюджету. В іншому випадку, отримувач таких доходів, повинен по закінченні року, до 1 травня, задекларувати їх та самостійно сплатити податок.


Матеріали Тернопільської ОДПІ


 

Їли-пили усі – не платить жоден

Середа, 01 листопада 2017, 10:12

Керівник, з нагоди 10-річчя фірми, замовив для працівників бенкет у ресторані та оплатив його. Чи буде оподатковуватись вказана сума в складі доходу кожного учасника застілля?

Податковий кодекс передбачає. що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, зокрема, у вигляді вартості майна та харчування, наданого йому безоплатно.

Однак, оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі одержаних у вигляді додаткового блага, слідує розглядати лише у разі їх одержання безпосередньо конкретним платником податку.

Тож, враховуючи вищевикладене, вартість святкового вечора (бенкету, корпоративу), який проводиться працедавцем для своїх працівників, не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу цих працівників.

 

 

«Подвійні квитки»: оренда орендованого

Середа, 01 листопада 2017, 10:09

Земля є національним багатством України та основним активом сількогосподарських виробників. Виробництво сільськогосподарської продукції, продовольча безпека держави та її експортний потенціал сьогодні напряму залежать від здатності аграріїв вести стале виробництво. Однак окрім природних стихій, які стоять на заваді стабілізації ситуації в сфері сільського господарства, сільськогосподарські підприємства стикаються із "рукотворними" проблеми, які, незважаючи на реформування сфери державної реєстрації викликають справедливі нарікання з боку доброчесних орендарів та ведуть до дестабілізації сільськогосподарського господарювання.

Однією з таких проблем в Україні є подвійна реєстрація земельних ділянок. Це пов‘язано зі зміною процедури державної реєстрації права оренди (договорів оренди) земельних ділянок, яка відбулася 01 січня 2013 року.

Так, до 2013 року державна реєстрація договорів оренди земельних ділянок, здійснювалась територіальними органами земельних ресурсів шляхом внесення відомостей до Поземельної книги та записів до Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі, які складали Державний реєстр земель.

З 01 січня 2013 року державна реєстрація договорів оренди землі не здійснюється у Державному реєстрі земель. Замість цього проводиться державна реєстрація права оренди земельних ділянок у запровадженому у 2013 році Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

При цьому законодавством не було передбачено автоматичного перенесення відомостей про реєстрацію договорів оренди земельних ділянок з Державного реєстру земель до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що призвело до того, що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутня інформація про чинні договори оренди земельних ділянок, права на які виникли до 2013 року.

Це потенційно надає змогу власнику земельної ділянки укладати декілька договорів оренди на ту саму земельну ділянку. Чинним законодавством України встановлено, що відповідальність за достовірність даних, що містяться в документах, поданих для державної реєстрації прав оренди землі покладає на заявника (орендаря). Тож перед укладанням договору оренди саме йому варто одержати інформацію із відділу Держгеокадастру (реорганізоване Державне агентство земельних ресурсів) про існуючі договори оренди кожної з орендованих ним земельних ділянок для достеменного з‘ясування правового статусу земельної ділянки, яку він збирається взяти у оренду.

Добросовісним орендарям для уникнення подвійної оренди земельних ділянок доцільно зареєструвати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право оренди за вже існуючими договорами, укладеними до 01.01.2013.

Адже якщо договори оренди земельних ділянок укладені до 01.01.2013 та не зареєстровані відповідно до законодавства, що діяло на момент їх укладення, то в разі виникнення факту подвійної оренди, право оренди,вірогідно, належатиме тому, хто його зареєстрував першим. При цьому факт реєстрації права оренди за новим договором – жодним чином не гарантує цього права новому орендарю, якщо строк дії попереднього договору оренди, зареєстрованого належним чином, не завершився.

На даний час у разі якщо Ваші права як орендаря порушені Ви маєте можливість звернутися:

1) до оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя, створеного при кожній обласній державній адміністрації;

2) протягом 60 днів до Комісії з розгляду скарги, створеної при Міністерстві юстиції України, за результатами розгляду якої запис про державну реєстрацію права оренди буде скасовано, Ваші права поновлені, а недобросовісному державному реєстратору заблоковано доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

3) звернутися в суд з проханням про визнання договору недійсним і таким чином відстоювати своє право.

 

Крім того, у Тернопільській області паралельно діють «мобільні точки» Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області та регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які здійснюють відповідні виїзні юридичні консультації у населених пунктах. Особливу увагу зосереджено на питаннях, що стосуються попередженню рейдерських захоплень земель та інших земельних питаннях.

З графіком роботи мобільних інформаційних пунктів у населених пунктах Тернопільської області можна ознайомитися на сайті головного територіального управління юстиції у Тернопільській області http://terjust.gov.ua/, на сторінці Facebook та у засобах масової інформації.

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області

 

 

 

У Тернополі стартував соціальний проект для людей похилого віку

Вівторок, 31 жовтня 2017, 09:43

В рамках соціально-благодійної програми «Турбота», прийнятої Тернопільською міською радою, на базі центру дозвілля та молодіжних ініціатив ім. О.Довженка створений своєрідний майданчик спілкування для літніх людей, де проводяться зустрічі пенсіонерів з письменниками, режисерами, акторами, організовуються майстер-класи, покази кіно і навіть дискотеки.

Вечори для літніх людей відбуваються щосереди та щонеділі. Один захід приблизно відвідує понад сто людей, які перебувають на обслуговуванні у Тернопільському міському територіальному центрі соціального обслуговування населення.

Також до цього проекту долучаються благодійні фонди, зокрема товариство Червоного хреста, які надають відвідувачам продуктові набори.

 

Триває голосування за кращі проекти Громадського бюджету Тернополя

Вівторок, 31 жовтня 2017, 09:42

З 24 жовтня у Тернополі триває загальноміське голосування за проекти в рамках «Громадського бюджету Тернополя» на 2018 рік. Голосування триватиме до 7 листопада включно.

У цьому році тернополяни активно підтримують проекти, зокрема за декілька днів вже більше 1000 громадян віддали свої голоси. Кожен, хто прописаний у Тернополі, має змогу проголосувати за 2 проекти – один великий та один малий.

Зі змістом усіх проектів, допущених до голосування, можна ознайомитись на сайті Тернопільської міської ради у розділі «Громадський бюджет" або за посиланням https://pb.rada.te.ua/.

Прийди і проголосуй за проекти «Громадського бюджету»!

 

На Тернопільщині очікується погіршення погодних умов

Понеділок, 30 жовтня 2017, 07:07

За інформацією Гідрометцентру, внаслідок впливу активного циклону 30 жовтня в Україні очікуються складні погодні умови. Вночі 30 жовтня погіршаться погодні умови й у Житомирській, Вінницькій, Київській та Черкаській областях. Там пориви вітру сягатимуть до 25-30 м/с. Пройдуть дощі. У більшості західних областей – сильні дощі.

30 жовтня, починаючи з західних областей, сильний дощ перейде у мокрий сніг, місцями хуртовини. У західній частині можливе утворення снігового покриву, зниження температури вночі та вдень до 1-6° тепла.

У Карпатах мокрий сніг, хуртовини, посилення вітру 19-24 м/с, пориви 40 м/с, температура вночі та вдень 0-5° морозу. У зв'язку з очiкуваними сильними опадами в горах існує загроза утворення селей.

По м. Київ та Київській області вранці та вдень пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с. 30-31 жовтня по м. Київ – складні погодні умови (дощ з переходом у мокрий сніг, місцями хуртовини, на дорогах ожеледиця, посилення західного вітру до 17-22 м/с, вночі пориви – 25 м/с, температура вночі та вдень – 4-6 градусів тепла.

Таким чином, аби забезпечити оперативне реагування на можливі надзвичайні ситуації, на Тернопільщині у постійній готовності перебуватимуть служби цивільного захисту. І, власне, щоб уникнути небезпечних ситуацій, гідрометцентр попереджає усіх водіїв бути обережними на дорозі та без потреби не вирушати в дорогу.

 

Уряд схвалив законопроект, який вдосконалює захист прав дітей

Понеділок, 30 жовтня 2017, 07:06

18 жовтня Уряд схвалив проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення соціального захисту дітей”.

Зазначений законопроект удосконалює нормативно-правове забезпечення соціального захисту дітей, підвищує ефективність реалізації державної політики щодо охорони дитинства, поліпшує діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціальної роботи з дітьми, які потребують особливої уваги з боку держави.
Серед іншого, проектом акта передбачено виключне право суду:
- розв’язувати спори між батьками щодо участі у вихованні дитини.
- усиновлення дитини без згоди опікуна/піклувальника (крім родичів), якщо суд установить, що усиновлення дитини відповідає її інтересам;
-призначення опікуном/піклувальником особи, яка не пов’язана сімейними/родинними відносинами з дитиною.
Таким чином, проект дозволяє влаштовувати дітей під опіку, піклування тільки родичам. А якщо дитина не перебуває в родинних стосунках з особою, то таке влаштування відбувається за рішенням суду.
- встановлення опіки/піклування у разі наявності спору між кандидатами в опікуни/піклувальники.
З метою забезпечення найкращих інтересів дитини при усиновленні проектом акта передбачено:
- упровадження найбільшої різниці у віці між усиновлювачем і дитиною (45 років);
- обов’язкове навчання для громадян, які виявили бажання усиновити дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування;
- позбавлення права батьків, які усиновили дитину, відмовлятися від неї. У таких випадкахусиновлювачів будуть позбавляти батьківських прав.
Прийняття законопроекту сприятиме посиленню соціального захисту дітей вразливих категорій, підвищенню ефективності реалізації державної політики щодо охорони дитинства, удосконалення діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціальної роботи з дітьми, які потребують особливої уваги з боку держави.

 

До міського кладовища з 24 до 31 жовтня курсуватимуть додаткові автобуси

Неділя, 29 жовтня 2017, 09:19

З метою створення сприятливих умов для мешканців міста щодо відвідання та впорядкування могил рідних та близьких з 24 жовтня до 31 жовтня призначені додаткові рейси до міського кладовища в с. Підгороднє.

Рейси здійснюватиме кожен другий автобус №№ 11, 27, 30 Також буде здійснений посилений контроль за дотриманням водіями затверджених розкладів руху на автобусних маршрутах №№ 5, 5а, 8, 18, 31, 32 та тролейбусному маршруті №8.

 

Цього року у Тернополі капітально відремонтували шість вулиць

Субота, 28 жовтня 2017, 08:12

У Тернополі цього року капітально відремонтовано шість вулиць: Клінічну, Січових Стрільців, Глиняну, Білецьку, Шашкевича та частину проїжджої ділянки на дамбі Тернопільського ставу.

Зі слів начальника відділу технагляду Олега Вітика, наразі ведуться активні ремонтні роботи з оновлення шляхопроводу на вул. Бродівській та на перехресті вулиць Дружби – Миру. Також триває ремонт дощових колекторів на вул. Бережанській та 15 квітня.

До слова, вул. Глиняна, де нещодавно завершився капітальний ремонт, уже відкрита для проїзду автотранспорту. Там триває ремонт пішохідних ділянок.

 

У 70-ти будинках Тернополя запрацювали індивідуально-теплові пункти

П'ятниця, 27 жовтня 2017, 08:00

У Тернополі поетапно розпочався опалювальний сезон. Відповідно до технологією запуску, не усі будинки могли одночасно отримати теплоносій: подекуди тепло було подано вже 23 жовтня, у домівках інших тернополян запустилося опалення наступного дня.

Враховуючи деякі недоопрацювання зі сторони ЖЕКів, працівників підрядних організацій та зношеність тепломереж, виникли певні затримки у подачі тепла в окремі будинки Тернополя. Також причиною цьому є заповітрення батарей та відсутність мешканців у таких квартирах. Працівники обслуговуючих підприємств щодня здійснюють усі технічні роботи з усунення недоліків.

«Також цього року у Тернополі запрацювали 70 індивідуально-теплових пунктів (ІТП) у будинках, - розповідає міський голова Сергій Надал. - Оскільки такий досвід роботи з ІТП для нашого міста новий, на місцях працюють інженери італійської компанії, яка постачає ІТП у Тернопіль, та допомагають працівникам ЖЕКів запустити теплопостачання в усі будинки міста».

 

На місці стадіону «Текстерно» планується збудувати сучасний спортивний комплекс

Четвер, 26 жовтня 2017, 13:09

Депутати прийняли рішення про передачу 1,5 га землі на стадіоні «Текстерно», що на проспекті Злуки, у користування Тернопільському міському стадіону для будівництва сучасного спортивного комплексу.

Як розповідає міський голова Сергій Надал, новий комплекс вміщуватиме близько 3000 відвідувачів та складатиметься з трьох частин: зони для проведення міжнародних змагань, для тренувально-оздоровчих занять та для ДЮСШ з греко-римської боротьби.

Починаючи з 2018 року планується розпочати зведення комплексу з використанням коштів державного бюджету та коштів спортивних федерацій.

 

У Тернополі оберуть голову Молодіжної міської ради

Четвер, 26 жовтня 2017, 12:59

26 жовтня о 17:00 в сесійній залі Тернопільської міської ради відбудеться звітньо - виборча сесія молодіжної міської ради, на якій шляхом відкритого голосування оберуть нового молодіжного мера Тернополя.

Кандидатами на посаду голови молодіжної міської ради є:

  1. Голик Леся - голова ТМО СУМ в Україні;
  2. Гавриляк Назар - стажер проектів: «Молодь і влада», «МЕР», «Медіашкола», «Школа помічника депутата»;
  3. Ковалок Максим - член Університетської ради студентів ТНЕУ;

 

Також під час сесії діючий молодіжний мер Вероніка Дякович звітуватиме про діяльність третього скликання ММР.

До слова, виборча комісія уже сформувала персональний склад 4-го скликання Молодіжної міської ради при Тернопільській міській раді (список додається).


Персональний склад Молодіжної міської ради 4-го скликання:

ВПВ МГО “Молодіжний Центр Працевлаштування” у Тернопільській Області – Білінська Христина;

ВПВ МГО ”Айсек” в Україні – Василак Ірина;

ГО “Молодіжне об’єднання “Файне місто” – Шамбель Надія;

ГО “Молодіжний Націоналістичний конгрес – Тернопіль” – Мисак Микола;

ГО “Молодіжний центр розвитку “Міст” – Фаленда Світлана;

ГО “Нове покоління Тернопільщини” – Янюк Іван;

ГО “Права Молодь” – Горбовий Ростислав;

ГО “Тернопіль- Це Європа” – Ковалок Максим;

ГО “Центр Комунікаційних Студій” – Цимбалюк Мирон;

ГО ”Інформаційно-правовий центр “Права людини” – Марціясь Ірина;

Комісія у справах молоді Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької Церкви – Савка Богдан;

ПЛАСТ Українська Скаутська Організація Станиця Тернопіль – Лапчак Петро;

ТМО “Спілка Української Молоді В Україні” – Голик Леся;

ТМТ Українських студентів-католиків “Обнова” – Думка Соломія;

ТО МГО “Сокіл свободи” – Семенець Ілля;

ТО СПО “Тризуб” ім. Степана Бандери – Шелетин Олег;

ТОО “Асоціація трудових об’єднань молоді України” – Яремчук Ірина;

ТОО ВГО”Молодий Народний Рух” – Питель Юрій;

Студентський Парламент Тернопільського державного медичного університету – Стецюк Ігор;

Студентський уряд Тернопільського Національного Педагогічного Університету ім. Володимира Гнатюка – Мельничук Назарій;

Університетська Рада Студентів Тернопільського Національного Економічного Університету – Гавриляк Назар;

Студентська Рада Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя – Яцук Роман;

Студентська Рада Тернопільського Інституту Соціальних та інформаційних технологій – Беш Владислав;

Студентське самоврядування Приватного вищого навчального закладу “Медичний коледж” – Барвінська Софія;

Міський Учнівський Парламент “Наснага” – Новосад Єлизавета;

Міський Учнівський Парламент “Наснага” – Зозуляк Назар;

Міський Учнівський Парламент “Наснага” – Мохун Максим.

 

У Тернополя працюватиме «гаряча лінія» телефону довіри

Четвер, 26 жовтня 2017, 00:00

27 жовтня 2017 року з 14.00 до 16.00 год. Тернопільський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводитиме «гарячу лінію» на телефоні довіри на тему: «Жорстоке поводження з дітьми. Як запобігти?». Телефонувати можна за номером 43 31 00.

На запитання відповідатимуть фахівець із соціальної роботи І категорії Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чирська Галина Василівна та головний спеціаліст відділу соціально - правового забезпечення служби у справах неповнолітніх та дітей Тернопільської міської ради Хоркава Катерина Іванівна.

 

Тренінг для «єдинників»

Середа, 25 жовтня 2017, 06:59

Тернопільська ОДПІ інформує, що в четвер, 26 жовтня, з 17 до 18 год, в Центрі обслуговування буде проводитись тренінг для платників на тему «Подання декларацій за новою формою платниками єдиного податку. Актуальні питання та практична допомога».

Запрошуємо підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Телефон для довідок:43-46-46

Матеріали Тернопільської ОДПІ


 

Платники єдиного податку – рівні

Середа, 25 жовтня 2017, 06:58


З 1 січня 2018 року із Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» новоприйнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» виключає норму, яка дозволяла підприємцям – платникам єдиного податку першої групи сплачувати єдиний внесок у розмірі 0,5 мінімального страхового внеску. Про це інформувала начальник управління обслуговування платників Тернопільської ОДПІ Лілія Волянюк.

Тож, сума мінімального єдиного внеску для «єдинників» першої групи з нового року буде такою ж, як і для інших платників, які оподатковуються за спрощеною системою оподаткування, тобто – 22% від мінімальної зарплати. У 2017 році вона становила 704 грн на місяць.

Детальніше – у Центрі обслуговування платників, телефон для довідок: 43-46-10, 52-12-27.


 

Дізнайтесь нове про ризики

Середа, 25 жовтня 2017, 06:57

У Тернопільській ОДПІ інформували про набрання чинності наказу Міністерства фінансів України від 18.09.2017 № 776 «Про внесення Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – наказ 776).

Основні зміни полягають в наступному:

- платник податків має право подати Таблицю даних платника податків (далі – Таблиця) без наявності факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- до Таблиці подається пояснення платника податків, в якому зазначається специфіка господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податків;

- інформація з Таблиці розглядається ДФС протягом п’яти робочих днів, що настають за днем її отримання;

- інформація з Таблиці враховується автоматично системою Моніторингу, якщо така інформація подається сільгосптоваровиробниками, яких внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та/або сільськогосподарськими підприємствами, що на 31.12.2016 застосовували спеціальний режим оподаткування згідно зі статтею 209 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла на 31.12.2016) і мають власну чи орендовану земельну ділянку загальною площею понад 200 га включно станом на 01.01.2017, що задекларована до 20.02.2017, і у яких за період з 01.01.2017 не було одночасної зміни засновника і керівника та в якій зазначено коди згідно з УКТ ЗЕД постачання (виготовлення) груп товарів, визначених наказом 776.

ДФС забезпечено приймання Таблиці за формою (J/F1312301) без наявності факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Приймання Таблиці за формою (J/F1312302), яка повинна подаватися платниками податків з дотримання вимог наказу 776,  буде здійснюватись, починаючи з 23.10.2017.

Також, звернули увагу, що інформація з Таблиці враховуватиметься автоматично системою Моніторингу у разі, якщо Таблиця не міститиме коди послуг згідно з ДКПП або коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, відмінні від груп товарів, визначених наказом 776.



 

Поняття територіальної громади

Вівторок, 24 жовтня 2017, 09:31

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальна громада це жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети.

Органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.

Питання організації управління районними в містах належить до компетенції міських рад.

Стаття 10 Закону  передбачає, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими  радами.



Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області

 

Інклюзивна освіта: школи Тернопільщини готуються прийняти дітей з особливими потребами

Вівторок, 24 жовтня 2017, 07:37

Нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав закон про інклюзивну освіту. Відтак, з 1 вересня, діти з особливими освітніми потребами зможуть навчатися у звичайних школах. На скільки готові школи Тернопільщини до такого європейського кроку і які новаторства у зв’язку з цим відбудуться, запитували у начальника Управління освіти й науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольги Хоми.

Пані Ольго, яких змін слід очікувати у школах?

Уже з 1 вересня діти з особливими освітніми потребами, тобто діти, які мають певні захворювання, матимуть змогу навчатися разом із звичайними дітьми у загальноосвітніх навчальних закладах. Для цього необхідно створити спеціальні класи з невеликою кількістю дітей. Звісно, впровадження інклюзивної освіти неможливе без внесення змін у стандарти викладання уроків. Адже вона передбачає адаптацію навчального матеріалу до кожної дитини. А також постійний психологічний супровід такого учня та робота з асистентом вчителя.
Знаємо, що для таких діток передбачена дистанційна або індивідуальна форма навчання…

Попри те, що дитинка відвідуватиме клас разом із здоровими дітьми, вона має також право на отримання освітніх послуг в індивідуальній формі.  Батьки  можуть привести дитину в позаурочний час до школи і вчитель проведе певні уроки за розкладом. А дистанційна форма навчання – це виконання певних завдань через мережу інтернет.

Батьки мають право самі обирати навчальний заклад, який їм до вподоби чи навпаки адміністрація школи повинна створити промоцію свого навчального закладу, і в такий спосіб залучити до навчання дітей з особливими потребами?

Щойно батьки приведуть дитину з особливими потребами у будь-яку ними обрану школу – ця школа відразу стає інклюзивною. Жоден директор не може відмовитися від дитини з інвалідністю, мотивуючи це тим, що «наша школа не така». Його завдання – взяти документи і створити для такої дитини зручний освітній простір. Це означає, що у класі повинен з’явитися асистент вчителя, який допомагатиме цій конкретній дитині долати навчальну програму, перебуватиме поряд на перерві, стане «місточком» між батьками і вчителем. Якщо потрібно, у школі мають також переобладнати туалет (наприклад, для дитини на інвалідному візку), зробити пандус, покласти спеціальні пластикові накладки на східці (щоб дитина могла піднятися на вищі поверхи) або дати їй таку можливість іншими чином. Загалом, простір повинен бути пристосований для того, щоб дитина з особливими навчальними потребами отримувала знання без особливих труднощів.

Чи передбачена законом певна квота кількості класів з інклюзивною освітою?

Для таких діток квот немає. Якщо у деяких навчальних закладах діток з особливими потребами більше, то для них будуть створені додаткові класи.

А як щодо фінансування на додаткове облаштування шкіл спеціально для діток із особливими потребами?

Цього року для дітей з особливими освітніми потребами, які навчалися в загальноосвітніх навчальних закладах була виділена освітня субвенція. Дані кошти були спрямовані на оплату праці педагогічним працівникам, а також на покращення матеріальної бази. На новий навчальний рік така субвенція теж передбачена.

Довідково, за попередній навчальний рік у Тернопільській області діяв 21 клас, де навчалися 74 дитини з особливими освітніми потребами. Відтак, звертаємо увагу батьків, які хочуть записати дитину з особливими освітніми потребами до школи: за відповідною інформацією та з усіма необхідними документами потрібно звертатися безпосередньо до директорів навчальних закладів.

 

Нові правила нарахування та індексації пенсій відповідатимуть розвитку економіки і зростанню зарплат

Вівторок, 24 жовтня 2017, 07:36

Пенсійна реформа уряду Володимира Гройсмана успішно стартувала. Одразу після підписання Президентом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» уряд розпочав виплати перерахованих пенсій.
До 25 жовтня більше ніж 9 млн пенсіонерів мають отримати вищі пенсії. Надалі пенсії будуть індексуватися автоматично в залежності від інфляції і зростання заробітної плати. Втім, деякі політики і експерти продовжують залякувати людей погіршенням пенсійного забезпечення, перекручуючи і спотворюючи факти.
Уряд Володимира Гройсмана розпочав пенсійну реформу, аби відновити соціальну справедливість для мільйонів пенсіонерів і людей праці. Завдяки реформі вони отримуватимуть гідні пенсії. Тому про жодне погіршення умов нарахування і виплат пенсій не може навіть йтися.
Без ухвалення пенсійної реформи провести перерахунок пенсій було неможливо. Проводити індексації пенсій в залежності від зростання цін зобов’язує Закон «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».  Але ще в 2014 році відповідна норма цього закону була призупинена «до стабілізації економічної ситуації в країні». Таким чином, уряд не міг власним рішенням відновити перерахунок пенсій - для цього Верховна Рада мала  б ухвалити зміни до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які б скасовували чинний мораторій на перерахунок пенсій.
Але і це б не вирішило головної проблеми – наявність фінансового ресурсу для подальшого підвищення пенсій. Уряд запропонував провести пенсійну реформу, аби забезпечити фінансовим ресурсом підвищення пенсій не тільки в 2017 році, а і у майбутньому. Чому це було важливо? Цього року дотація з Державного бюджету Пенсійному фонду становить 141,3 млрд грн. Це майже половина від суми, необхідної для виплати усіх пенсій в державі! Якщо нічого не змінювати, то вже за кілька років Пенсійний фонд з власних надходжень не зміг би виплачувати навіть мінімальні пенсії, не кажучи вже про їх підвищення. Урядова пенсійна реформа запропонувала низку кроків, які дозволять поступово зменшувати, а за 7-10 років остаточно ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду. Що означатиме нові можливості підвищувати пенсійні виплати, а відтак – і якість життя людей похилого віку. 

 

Надсилайте звітність через Електронний кабінет

Понеділок, 23 жовтня 2017, 12:37

Платники податку на прибуток, з базовим звітним періодом квартал, можуть подавати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467, через Електронний кабінет платника. Про це повідомили у відділі електронних сервісів та звітності Тернопільській ОДПІ.

Звертаємо увагу, що відповідно до вимог Податкового кодексу, платник податку на прибуток подає разом з Декларацією фінансову звітність, яка є неодмінною частиною Декларації.

Оскільки форма Декларації містить обов’язкові для заповнення позначки щодо наявності поданих до Декларації додатків – форм фінансової звітності, то Декларація подається після подання фінансової звітності й отримання квитанцій щодо її прийняття.

Граничний термін подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 3 квартал 2017 року – 09.11.2017.


 

Опалення у будинках тернополян включать 23 жовтня

Понеділок, 23 жовтня 2017, 12:34

З 23 жовтня у житлових будинках Тернополя розпочнеться опалювальний сезон. Відповідне розпорядження підписав міський голова Сергій Надал.

«У понеділок з 6.00 год. у житлові будинки міста буде подано тепло. Опалювання медичних закладів та закладів освіти було увімкнене поступово, розпочинаючи з початку жовтня, - розповідає очільник Тернополя. – Працівники «Тернопільміськтеплокомуненерго» працюватимуть у ці вихідні, щоб забезпечити вчасно запуск котелень та теплопостачання житлових будинків міста».

До слова, у випадку будь-яких проблем з опаленням у житловому фонді варто звертатися на гарячу телефонну лінію 15-80 або до обслуговуючого підприємства.

 

24 жовтня стартує голосування за проекти Громадського бюджету Тернополя

Понеділок, 23 жовтня 2017, 12:33

Починаючи з вівторка, 24 жовтня (00:00 год.) до 7 листопада включно триватиме голосування за проекти, які будуть реалізовані за кошти міста у 2018 році в рамках «Громадського бюджету Тернополя».

Голосування за проекти, які отримали позитивну оцінку і виставлені на голосування, здійснюють громадяни України, які зареєстровані та проживають у місті Тернополі віком від 16 років.

Тернополяни можуть проголосувати двома способами:

  1. увійшовши через систему BankID на сайті pb.rada.te.ua,
  2. шляхом заповнення друкованої версії бланку для голосування, відвідавши Центр надання адміністративних послуг у Тернополі (ЦНАП) в робочий час (пн-чт з 9:00 до 17:00 год. пт. З 9:00 до 16.00), пред’явивши паспорт або ID-картку (з довідкою про реєстрацію місця проживання особи).


Наголошуємо, що кожен мешканець може віддати один голос за малий проект та один голос за великий проект. У підсумку голосування ті проекти, які набрали найбільшу кількість голосів до вичерпання обсягу виділених коштів (а це приблизно 9 млн. 400 тис. грн.) будуть реалізовані у 2018 року.

Нагадуємо, до голосування на Громадський бюджет допущено 43 проекти. З проектами можна ознайомитися на сайті https://pb.rada.te.ua

 

У центральні частині Тернополя провели комплексну реконструкцію

Неділя, 22 жовтня 2017, 00:00

У центральній частині міста – від Катедри до пам’ятника Івану Франку завершилися роботи з капітального ремонту двору, тротуару та проїжджої частини. Як розповідає очільник Тернополя Сергій Надал, окрім комплексної реконструкції території у одному з прилеглих будинків, зокрема на вул. Сагайдачного,8 оновлюють фасад.

«Під час реконструкції підрядниками відремонтовано проїжджу ділянку, тротуари для пішоходів від вул. Листопадової до вул. Гетьмана Сагайдачного (поблизу Архикатедрального собору) та до Театрального майдану, влаштовано додаткові місця для паркування транспортних засобів. Паралельно проведено капітальний ремонт системи теплопостачання на вказаній ділянці та замінено інженерні комунікації»,- коментує міський голова.

 

На вул. Глиняній встеляють верхній шар асфальту

Субота, 21 жовтня 2017, 00:00

На проїжджій частині вулиці Глиняної підрядники завершують встеляти верхній шар асфальтного покриття.

Як розповідає начальник відділу технагляду Олег Вітик, при сприятливих погодних умовах уже з наступного тижня розпочнуться ремонтні роботи пішохідної ділянки, зокрема буде влаштовано тротуар та замінено бордюри.

Після завершення капремонту вулиця буде відкрита для проїзду транспорту.

 

Триває термомодернізація п’яти тернопільських будинків

П'ятниця, 20 жовтня 2017, 11:16

У Тернополі продовжують утеплювати будинки за програмою термомодернізації житлового фонду за умови співфінансування 70% з міського бюджету та 30% за кошти мешканців. Зі слів очільника Тернополя Сергія Надала, за час дії програми у місті уже утеплили 22 фасади будівель, проведено заміну вікон загального користування у 27 будинках, на двох об’єктах оновлено систему освітлення та замінено лампочки на енергоефективні.

Загалом з початку 2017 року підрядниками виконано роботи із термомодернізації у сімнадцяти будинках. Наразі роботи тривають у п’яти будинках за адресами: вул. Бродівська, 50, вул. Збаразька, 37, вул. В. Великого, 8, вул. С. Будного, 50 (блок А), проспект С. Бандери, 90А. Зауважимо, що кількість звернень мешканців щодо виконання робіт із термомодернізації з кожним роком збільшується. Якщо у 2015 році виконано роботи із термомодернізації лише у дев’яти будинках, то у 2017 році співвласники понад чотирьох десятків будинків вирішили утеплити своє житло, подавши відповідні звернення та необхідну документацію.

 

У Тернополі пройшов перший міжнародний турнір з бодібілдінгу

П'ятниця, 20 жовтня 2017, 11:16

За підтримки Тернопільської міської ради днями у ПК «Березіль» відбувся перший міжнародний турнір з бодібілдингу «International Ternopil Cup». У змаганнях взяли участь представники з Норвегії, Польщі, Естонії, Чехії, Німеччини та України. Міжнародний турнір такого рівня у Тернополі пройшов вперше.

«Враховуючи звернення представників федерацію бодібілдингу, Тернопільська міська рада із задоволенням долучилася до організації змагань. Турнір пройшов на високому рівні. Впевнений, що такі заходи дадуть поштовх до розвитку даного виду спорту та популяризації здорового способу життя»,- говорить очільник Тернополя Сергій Надал.

Зі слів секретаря Тернопільської обласної федерації з бодібілдингу, співорганізатора турніру Дмитра Гарячого, будь-які спортивні змагання, а особливо міжнародного рівня дуже корисні для Тернополя, оскільки це хороша промоція міста не лише серед інших міст, а й держав.

«Я дуже радий, що переміг на цих змаганнях, оскільки учасники були сильні, а це лише початок мого сезону. Турнір пройшов на високому рівні, за що я хочу подякувати організаторам. Це є хорошим прикладом для інших міст та популяризації бодібілдингу в Україні»,- коментує здобув абсолютний чемпіон Європи Володимир Бірук, який здобув перемогу у Тернополі.

 

Триває термомодернізація п’яти тернопільських будинків

Четвер, 19 жовтня 2017, 12:10

У Тернополі продовжують утеплювати будинки за програмою термомодернізації житлового фонду за умови співфінансування 70% з міського бюджету та 30% за кошти мешканців. Зі слів очільника Тернополя Сергія Надала, за час дії програми у місті уже утеплили 22 фасади будівель, проведено заміну вікон загального користування у 27 будинках, на двох об’єктах оновлено систему освітлення та замінено лампочки на енергоефективні.

Загалом з початку 2017 року підрядниками виконано роботи із термомодернізації у сімнадцяти будинках. Наразі роботи тривають у п’яти будинках за адресами: вул. Бродівська, 50, вул. Збаразька, 37, вул. В. Великого, 8, вул. С. Будного, 50 (блок А), проспект С. Бандери, 90А. Зауважимо, що кількість звернень мешканців щодо виконання робіт із термомодернізації з кожним роком збільшується. Якщо у 2015 році виконано роботи із термомодернізації лише у дев’яти будинках, то у 2017 році співвласники понад чотирьох десятків будинків вирішили утеплити своє житло, подавши відповідні звернення та необхідну документацію.

 

У центральні частині Тернополя провели комплексну реконструкцію

Четвер, 19 жовтня 2017, 12:09

У центральній частині міста – від Катедри до пам’ятника Івану Франку завершилися роботи з капітального ремонту двору, тротуару та проїжджої частини. Як розповідає очільник Тернополя Сергій Надал, окрім комплексної реконструкції території у одному з прилеглих будинків, зокрема на вул. Сагайдачного,8 оновлюють фасад.

«Під час реконструкції підрядниками відремонтовано проїжджу ділянку, тротуари для пішоходів від вул. Листопадової до вул. Гетьмана Сагайдачного (поблизу Архикатедрального собору) та до Театрального майдану, влаштовано додаткові місця для паркування транспортних засобів. Паралельно проведено капітальний ремонт системи теплопостачання на вказаній ділянці та замінено інженерні комунікації»,- коментує міський голова.

 

У Тернополі затвердили Стратегію розвитку відкритих даних

Четвер, 19 жовтня 2017, 07:42

Виконком затвердив Стратегію розвитку відкритих даних на 2017-2018 року – документ, у якому визначено та описано покрокову діяльність, яка направлена на розвиток відкритих даних міста, впровадження інструментів е-демократії та e-урядування.

У документі, який розроблений на основі принципів Міжнародної хартії відкритих даних, ідеться про визначення пріоритетних наборів даних, які будуть оприлюднені для вільного доступу, методологію аудиту відкритих даних міської ради та щодо кожного набору період оновлення.

Зі слів очільника Тернополя, міська рада прагне у своїй роботі залишатися максимально відкритою, адже сьогодні у місті працює ряд платформ е-демократії: відкрите місто, електронні петиції, громадський бюджет, відкритий бюджет, тощо. А прийняття Стратегії розвитку відкритих даних – це ще один крок у напрямку прозорості та відкритості.

«Стратегія розвитку відкритих даних дасть можливість представити тернополянам більшу кількість відкритих даних, на основі яких можна буде розробляти такі ж ресурси, як Інтерактивна карта реєстру комунального майна, карта позашкільних навчальних закладів, оприлюднювати на інтерактивних платформах відкриті дані з інших важливих сфер життєдіяльності міста», - розповідає міський голова Сергій Надал.

До слова, над Стратегією працювала міська рада спільно з Центром громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі та представниками TAPAS - Прозорість і підзвітність у держуправлінні та послугах.

 

Через відсутність кворуму розгляд громадських проектів перенесли

Середа, 18 жовтня 2017, 10:35

17 жовтня мало відбутися засідання Номінаційного комітету Громадського бюджету, на якому повинні були обговорити питання допущення до голосування поданих проектів. Проте засідання не відбулося через відсутність кворуму.

Згідно раніше прийнятих рішень, Номінаційний комітет складається з 12 членів, серед яких половина – з депутатського корпусу. Проте, останні проігнорували чергове засідання. Відтак, через відсутність кворуму розгляд громадських проектів перенесли на четвер, 19 жовтня.

 

21 жовтня у Тернополі пройде сільськогосподарський ярмарок

Середа, 18 жовтня 2017, 10:33

21 жовтня у трьох мікрорайонах міста будуть проведені сільськогосподарські ярмарки, де тернополяни матимуть змогу купити продукти та товари підприємств харчової промисловості. Відповідне розпорядження підписав міський голова Тернополя Сергій Надал.

Ярмарки відбудуться на:

  1. масиві «Дружба» (територія на перехресті вул. Миру – Дружби);
  2. масиві «Східний» (проспект Степана Бандери, 15 – площадка перед центральним стадіоном, вул. Протасевича – площадка перед рестораном «Галич»);
  3. масиві «Сонячний» (вул. Леся Курбаса – площадка ринку «Галицький», проспект Злуки, 45 – площадка біля кінотеатру ім. Довженка).
 

У Тернополі триває капітальний ремонт двору на бульварі Симона Петлюри

Вівторок, 17 жовтня 2017, 07:21

Зранку, 17 жовтня, під час традиційного ранкового об'їзду міста очільник Тернополя Сергій Надал побував у дворі на бульварі Симона Петлюри, 10, де триває капітальний ремонт прибудинкової території.

«У цьому дворі ведуться ремонтні роботи з розширення проїжджої частини, збільшення місць для паркування автомобілів, облаштування тротуарів і відмостки будинку, - пояснює міський голова. - Наступного року запланований ремонт проїзду, що з’єднує Бульвар Симона Петлюри з вулицею Василя Стуса»

До слова, наразі у місті триває ремонт 14 прибудинкових територій та міжквартальних проїздів.

 

Компанія "Кінодністер" започаткувала новий відео проект

Понеділок, 16 жовтня 2017, 10:14

Компанія "Кінодністер" з нагоди 75-річчя УПА започаткувала новий відео проект на історико-патріотичну тематику для молоді фото-комікс "Мій янгол". Проект соціальний, будемо вдячні за вашу підримку і співпрацю.



тел. для довідок 0978309083 - Наталя Музичук


 

Очільник Тернополя привітав учасників Всеукраїнського турніру з вільної боротьби «Тернове поле»

Неділя, 15 жовтня 2017, 07:04

12-13 жовтня у Тернополі проходить відкритий Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед чоловіків «ТЕРНОВЕ ПОЛЕ - 2017», який присвячений пам’яті Віталія Назарчука, заслуженого тренера України, судді міжнародної категорії.

На турнір приїхало понад 140 учасників практично з усіх міст України та представники з Білорусі. Привітав учасників турніру очільник Тернополя Сергій Надал.

«Цей турнір є відбірковим до участі українських борців до змагань міжнародного рівня, - зазначає міський голова. – У Тернополі є хороша борцівська школа, тому, на перспективу, нашим завданням повинно бути спорудження сучасного борцівського залу, де будуть належні умови для проведення змагань міжнародних рівнів».

 

У Тернополі висадили найдовшу в Україні катальпову алею

Субота, 14 жовтня 2017, 08:44

У Тернополі зафіксували новий рекорд – найдовша в Україні катальпова алея. Зі слів очільника Тернополя Сергія Надала, її протяжність майже 1500 метрів та ростуть там 169 дерев. Зафіксували досягнення у Книзі рекордів міста.

«Катальпи у парку «Топільче» висаджували протягом року, - розповідає міський голова. – Сьогодні ми висадили ще 45 катальп, які разом становлять найдовшу катальпову алею України. Алея з назвою «Файне місто Тернопіль» є природоохоронною акцією, яка поєднує два напрямки: екологічний та урбаністичний»

До слова, у Тернополі діє концепція комплексного озеленення міста, відповідно до якої у місті поступово проводиться заміна дерев. Наприклад, замінюються тополі, на пух яких багато людей мають алергію, на катальпи, червонолисті клени, тюльпанові дерева тощо.


 

Матеріальна допомога на оздоровлення при наданні відпустки

Субота, 14 жовтня 2017, 08:15

У випадку якщо виплата матеріальної допомоги на оздоровлення передбачена положеннями про оплату праці найнятих робітників (колективним договором, галузевою угодою і тому подібне), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то ця матеріальна допомога в цілях оподаткування прирівнюється до зарплати і включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків в місяці, в якому здійснено її фактичне нарахування та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором 1,5%.

Сума матеріальної допомоги на оздоровлення є також базою нарахування ЄСВ в місяці, в якому працедавець нараховує суму відпускних.

За матеріалами  Тернопільської ОДПІ


 

Розпочався капітальний ремонт ще двох прибудинкових територій

П'ятниця, 13 жовтня 2017, 07:52

Розпочався капітальний ремонт прибудинкових територій на вулиці Чубинського, 2 та Вербицького, 1. Наразі працівники підрядної організації здійснюють підготовчі роботи - знімають старе асфальтобетонне покриття та бордюри.

До слова, наразі у місті завершився капітальний ремонт 25-ти об’єктів, роботи на 14-ти об’єктах – тривають.

 

Розпочато монтаж підсвітки берегових аераційних фонтанів у Тернополі

П'ятниця, 13 жовтня 2017, 07:51

Нещодавно розпочалася друга черга будівництва системи аерації Тернопільського ставу. Як інформують в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, тривають роботи з влаштування водозбірних насосів. Наразі розпочато встановлення підсвітки берегових аераційних фонтанів зі сторони Тернопільського ставу та острівця «Чайка».

Прожектори монтують на кожну форсунку. Сумарно їх буде 404 - по 202 на кожній лінії фонтанів.

Роботи планують завершити до свята Покрови, 14 жовтня.

 

Тернопіль - лідер рейтингу інвестиційної ефективності серед усіх міст України

Четвер, 12 жовтня 2017, 06:47

Аналітична агенція «Євро-Рейтинг» оновила рейтинг інвестиційної ефективності міст України за підсумками 2-го кварталу 2017 р. Відтак, вперше, Тернопіль посів найвищу сходинку рейтингу, випереджаючи навіть Київ.

За підсумками набраних балів за 2-й квартал 2017 року Тернопіль отримав 242 бали, випередивши на 28 балів Івано-Франківськ, що став другим в рейтингу відповідно. Столиця України розділила 3-4 місця з Вінницею.

За підсумками 1-го кварталу 2017 року, Тернопіль уже демонстрував максимальну інвестиційну ефективність (ineА), отримавши 215 балів, проте настільки високого результату, як цього разу, місто досягло вперше.

«Тернопіль нині почав випереджати такі визнані регіональні центри «тяжіння» інвестицій, як Львів, Дніпро і Одеса, - зазначає гендиректор «Євро-Рейтингу» Григорій Перерва виданню «Економіст». - А за працевлаштуванням безробітних, прийняттям в експлуатацію житла, наданим послугам, місто обіймає 4, 2 і 2 місця відповідно. Темпи ж приросту та обсяги даних показників в розрахунку на одного мешканця Тернополя одні з найвищих в Україні»

 

Триває капітальний ремонт скверу біля площі Героїв Євромайдану

Четвер, 12 жовтня 2017, 06:46

Нещодавно працівники підрядної організації приступили до першої черги капітального ремонту скверу, який розташований між житловими будинками на вулицях Медовій та Танцорова поблизу площі Героїв Євромайдану.

Роботи на цьому об’єкті будуть розділені на дві черги: цього року планується насамперед відремонтувати покриття відпочинкової зони та оновити вуличне освітлення. Влаштування схеми організації дорожнього руху біля скверу, озеленення, встановлення велопарковок тощо буде проведено вже у 2018 році.

Наразі на цьому об’єкті вже проведені підготовчі роботи, зокрема, підведені кабелі для подальшого облаштування зовнішнього освітлення, після чого розпочалися роботи з влаштування бордюрів тощо. Скоро розпочнеться роботи із облаштування доріжок фігурними елементами мощення. За словами фахівця, роботи першої черги повинні завершитися до кінця осені.

Начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський розповідає, що минулого тижня, у відповідності до проектно-кошторисної документації, було здійснено роботи із видалення та обрізки старих дерев. На місці виконавці робіт разом із мешканцями прилеглих будинків погоджували, які дерева зрізати. На їх місці будуть висаджені катальпи, червонолисті клени тощо.

 

Здійснення державної реєстрації нерухомості та бізнесуу Тернопільській області

Середа, 11 жовтня 2017, 08:47

26 листопада 2015 року Парламент прийняв розроблений Міністерством юстиції України пакет документів із децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації, який забезпечив передачу функцій з реєстрації нерухомості та бізнесу місцевій владі, нотаріусам та акредитованим суб’єктам. Міністерство юстиції та його територіальні органи повністю відмовилисьвід функцій реєстрації, передавши ці повноваження на місця, та кошти, які сплачуються за одержання відповідних послуг – на місця.

Станом на сьогодні організаційну систему державної реєстрації прав та бізнесу становлять:

  1. Міністерство юстиції України та його територіальні органи.

  2. Суб’єкти державної реєстрації прав:

Виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації;

акредитовані суб’єкти.

  1. державні реєстратори прав на нерухоме майно.


У Тернопільській області функції з державної реєстрації прав та бізнесу станом на 01 жовтня 2017 року здійснюють:

  • 17 районних державних адміністрацій,

  • 4 міські ради обласного значення (Бережанська,Кременецька,Тернопільська, Чортківська),

  • 31 виконавчий орган сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, а саме:

    • 8 міських (Борщівська, Бучацька, Заліщицька, Зборівська, Лановецька, Монастириська, Скалатська та Шумська міські ради),

    • 6 селищних рад (Гусятинська селищна рада, Товстенська селищна рада Заліщицького району, Вишнівецька селищна рада Збаразького району, Залозецька селищна рада Зборівського району, Коропецька селищна рада Монастириського району, Підволочиська селищна рада),

    • 17 сільських рад (Нараївська, Жовнівська, Надрічнянська та Котівська сільські ради Бережанського району, Більче-Золотецька сільська рада Борщівського району, Васильковецька та Коцюбинська сільські ради Гусятинського району, Чернихівецька, Колоднецька та Базаринська сільські ради Збаразького району, Млиновецька сільська рада Зборівського району, Великомлинівецька сільська рада Кременецького району, Завалівська та Голгочанська сільські ради Підгаєцького району, Різдвянівська сільська рада Теребовлянського району, Байковецька та Великогаївська сільські ради Тернопільського району).

Також функції з державної реєстрації прав здійснюють 7 акредитованих суб’єктів (Гусятинське районне комунальне бюро технічної інвентаризації, Комунальне Підприємство Лазарівської сільської ради з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, бізнесу та громадських формувань, Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації, Комунальне підприємство «Реєстрація об’єктів нерухомості» Малоходачківської сільської ради, Тернопільська філія КП «Центр реєстрації прав» Корецької районної ради Рівненської області, Комунальне підприємство «Тернопільське бюро реєстрації нерухомості та бізнесу обласне» та Комунальне підприємство «Центр реєстрації майнових прав» Чортківської районної ради Тернопільської області).

Отже, на території Тернопільської області працюють 129 державних реєстраторів, з них: 56 проводять реєстрацію по двох напрямках, 112– усфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та 73 – усфері державної реєстрації бізнесу.

Окрім того, у Тернопільській області налічується 19 державних нотаріальних контор, в яких працює 25 державних нотаріусів, та 18 нотаріальних округів, де здійснюють приватну нотаріальну діяльність 105 нотаріусів.

За таких умов громадяни отримують широкий вибір для звернення до того суб’єкта, який краще може надати відповідну послугу, що сприяє розвитку конкуренції у сфері державної реєстрації та є передумовою для надання якісних демонополізованих адміністративних послуг. Таким чином, за час дії реформ у Тернопільській області можна спостерігати покращення рівня надання адміністративних послуг.


Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


 

Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати

Середа, 11 жовтня 2017, 08:45

Доброго дня пане Міністре! Після звільнення за згодою сторін мені не виплатили частину коштів, які я заробив. Як мені поступити в такому випадку?

Олександр Раєвський

Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?

При звільненні працівника виплата всіх сум провадиться в день звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану нею суму.


Що робити, якщо не дійшли згоди?

Працівник може стягнути нараховану, але не виплачену заробітну плату:

в позасудовому порядку;

в судовому порядку.


Як вирішити спір у позасудовому порядку?

Звернутися із заявою до комісії по трудових спорах (у разі її створення) без обмежень будь-яким строком.

Трудовий спір підлягає розгляду, якщо працівник самостійно або з участю профспілкової організації не врегулював розбіжності при безпосередніх переговорах з власником або уповноваженим ним органом.

Комісія зобов’язана розглянути спір у десятиденний строк з дня подання заяви. Спори повинні розглядатися у присутності працівника, який подав заяву, представників власника або уповноваженого ним органу. Розгляд спору за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника при розгляді спору від його імені може виступати представник профспілкового органу або за вибором працівника інша особа, в тому числі адвокат.


Чи можна оскаржити рішення комісії?

У разі незгоди з рішенням комісії по трудових спорах можна оскаржити її рішення до суду в десятиденний строк з дня вручення виписки з протоколу засідання комісії чи його копії. Пропуск вказаного строку не є підставою відмови у прийнятті заяви. Визнавши причини пропуску поважними, суд може поновити цей строк і розглянути спір по суті. В разі коли пропущений строк не буде поновлено, заява не розглядається, і залишається в силі рішення комісії по трудових спорах.


Чи довго чекати виконання рішення комісії?

Рішення комісії по трудових спорах підлягає виконанню у триденний строк після закінченні 10 днів, передбачених на його оскарження.

У разі невиконання власником або уповноваженим ним органом рішення комісії по трудових спорах у встановлений строк  працівникові комісією по трудових спорах підприємства, установи, організації видається посвідчення, що має силу виконавчого листа.

На підставі посвідчення, пред'явленого не пізніше тримісячного строку до органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю, державний виконавець чи приватний виконавець виконує рішення комісії по трудових спорах у примусовому порядку.

Що необхідно знати, щоб звернутися до суду?

Для стягнення заборгованості працівник може звернутися до суду в порядку:

наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною);

позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).


Яка процедура в рамках наказного провадження?

Судовий наказ може бути видано у разі якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику суми заробітної плати.

Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за місцем розташування підприємства або за місцем реєстрації позивача.

Працівник має право звернутися до суду без обмеження строку.


Які документи необхідно подати і скільки це коштує?

Заява подається у письмовій формі та має містити докази:

перебування заявника у трудових відносинах із боржником (наприклад: засвідчені копії наказу про прийняття на роботу, копія трудової книжки, копія трудового договору між роботодавцем і працівником, довідка з місця роботи тощо);

підтвердження суми, яка стягується (будь-який належно оформлений документ, що вказує на розмір нарахованої заробітної плати та компенсації за порушення строків її виплати, зокрема, довідка бухгалтерії боржника, розрахунковий лист чи копія платіжної відомості тощо).

При зверненні до суду в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати судовий збір не сплачується.


Як довго чекати рішення?

У разі прийняття судом ухвали про відкриття провадження, суд у триденний строк видає судовий наказ по суті заявлених вимог.

Судовий наказ набирає законної сили протягом 3 днів після закінчення десятиденного строку, які виділяються позивачу на подання заяви про відміну ухвали.

На підставі судового наказу стягувач повинен звернутися до державної виконавчої служби з метою його примусового виконання.

Яка процедура звернення у рамках позовного провадження?

У разі наявності спору щодо розміру заборгованості працівник може звернутися з позовною заявою до суду за місцем розташування підприємства чи місцем проживання/перебування позивача без обмеження строків.

Позивачі звільняються від сплати судового збору.

Чи передбачене відшкодування за час затримки розрахунку при звільненні?

Суд стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку. Якщо розрахунок не проведений до розгляду справи – по день постановлення рішення.

Відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.

У разі спору про розмір виплат вимоги про відповідальність за затримку підлягають задоволенню у повному обсязі, якщо спір вирішено на користь позивача.

При частковому задоволенні позову працівника суд визначає розмір відшкодування за час затримки розрахунку з урахуванням спірної суми, на яку той мав право, частки, яку вона становила у заявлених вимогах, істотності цієї частки порівняно із середнім заробітком та інших конкретних обставин справи.


Як довго чекати рішення щодо стягнення заробітної плати?

Судове рішення про виплату заробітної плати підлягає негайному виконанню, якщо сума заборгованості не перевищує 1 місяць.

Суд, ухвалюючи рішення, може допустити негайне виконання судового рішення в разі стягнення всієї суми заборгованості із заробітної плати.

Куди звернутися, щоб отримати детальну консультацію?

Консультацію з цих питань Ви можете отримати у Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, тел. 52-22-92, 25-49-38, 52-23-42


 

Учасникам АТО у Тернополі виділили 698 земельних ділянок

Вівторок, 10 жовтня 2017, 06:43

У Тернопільську міську раду надійшло понад 1500 звернень учасників АТО щодо виділення земельних ділянок.

На сьогодні у місті видано 782 дозволи на виготовлення проектів землеустрою та передано безоплатно у власність учасникам АТО 698 земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд на вул. Микулинецькій загальною площею 14,52 га. Там же за кошти міського бюджету проводиться рекультивація земель.

Також 9 сімей загиблих учасників АТО отримали у власність земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд на території міста.

Відповідно до програми «Турбота» 19 інвалідам війни з числа учасників бойових дій (УБД) виплачено матеріальну допомогу у розмірі по 10 тис. грн. та чотирьом учасникам Революції гідності, які стали інвалідами війни. Від початку року 645 учасників АТО вже пройшли медичне лікування. На обліку для забезпечення путівкою на санаторно-курортне лікування в управлінні соціальної політики перебуває 92 учасники бойових дій та 4 інваліди війни, які брали безпосередню участь в АТО. Також діти учасників АТО забезпечені безоплатним харчуванням в дошкільних навчальних закладах, школах та ПТУ.

Для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги ветеранам війни (УБД (за місцем реєстрації) необхідно подати:

  1. Копії паспорта пільговика (дружини,батьків пенсіонерів) (1,2,10,11ст.) свідоцтв про народження неповнолітніх дітей.
  2. Копія ідентифікаційного коду пільговика (дружини, батьків пенсіонерів, неповнолітніх дітей) .
  3. Копії посвідчення учасника бойових дій та довідки про безпосередню участь особи в АТО.
  4. Довідка з ЖЕКу (ОСББ) про всіх зареєстрованих разом з пільговиком.
  5. Оригінали всіх документів пред’являються особисто.
  6. Управління соціальної політики ТМР; вул. Лисенка 8, каб.№5 (обід 13-14). тел. 23-61- 66.

 

Інваліди війни, учасники бойових дій, які приймали безпосередню участь в антитерористичній операції та зареєстровані в м. Тернополі, для забезпечення путівками можуть звернутися в управління соціальної політики Тернопільської міської ради (м. Тернопіль, вул. Лисенка, 8, каб. № 23, телефон – 22 04 37) та заповнити заяву.

До заяви необхідно додати такі документи:

  1. Медичну довідку Форми – 070 (довідка для одержання путівки);
  2. Копію посвідчення учасника бойових дій (інваліда війни);
  3. Копію довідки про безпосередню участь в АТО.
  4. Копію військового квитка (за наявності);
  5. Копію паспорта;
  6. Копію ідентифікаційного номера.

 

З собою мати оригінали документів.

Учасники бойових дій з числа військовослужбовців, що перебувають на військовій службі за контрактом, працівники Збройних Сил України, органів внутрішніх справ, Національної Гвардії України та інших силових структур, ветерани військової служби, ветерани війни та члени їх сімей, які одержують пенсії по лінії Міноборони, МНС, МВС, СБУ забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування відповідними міністерствами та відомствами.

 

На дамбі тернопільського ставу встелили нижній шар асфальту

Вівторок, 10 жовтня 2017, 06:43

На ділянці дороги на дамбі, де тривав ремонт, влаштували нижній шар асфальтобетонного покриття. Рух автотранспорту у дві сторони відновлено.

Зі слів підрядників, на даному етапі відремонтовано 310 метрів смуги. Там влаштовано нижній шар асфальтобетонного покриття, нові бордюри та виконано роботи з ремонту дощової каналізації. У зв’язку з несприятливими погодними умовами встановлення верхнього шару асфальтобетонного покриття на обох смугах перенесено на наступний рік.  Також наступного року планується відремонтувати ще близько 200 метрів ділянки, - проїжджу частину до Надставної церкви та пішохідні доріжки.

До слова, під час цьогорічного виконання ремонтних робіт на ділянці поблизу парку «Топільче» виявили місця значного перезволоження ґрунту в дорожньому кориті. Для вирішення проблеми було проведено стабілізацію та регенерацію ґрунту з додаванням щебеневих матеріалів та цементу ресайклером. Дощі та додатковий об’єм робіт призвели до збільшення терміну виконання робіт у порівнянні з ремонтом ділянки зі сторони ставу.

Як зазначав раніше міський голова Сергій Надал, на ремонт дамби з міського бюджету виділено 5 млн. грн. та ще 5 млн. з ДБРР.

 

З 10 жовтня діти без жодної вакцинації проти кору не зможуть відвідувати навчальні заклади Тернополя

Понеділок, 09 жовтня 2017, 06:05

У Тернополі спалах кору. Відповідно до даних Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України, у місті зафіксовано п’ять випадків захворювання дітей на кір.

Для того, щоб не допустити подальшого поширення інфекції, 2 жовтня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді. Зі слів заступника начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Ольги Ярмоленко, комісія визначила, що епідситуація із захворюваності на кір у Тернополі є неблагополучною.

«Спалах кору оголошується тоді, коли фіксується три випадки захворюваності на кір. Станом на сьогодні у місті зафіксовано таких п’ять випадків. Для того, щоб уникнути подальшого поширення інфекції, комісією було прийнято рішення провести ряд профілактичних попереджувальних заходів. Такими заходами, у першу чергу, є проведення вакцинації дітей, - пояснює Ольга Ярмоленко. –Згідно з календарем щеплень, діти повинні отримати дві дози вакцини КПК у віці 1 та 6 років. У Тернополі наразі без жодного щеплення проти кору є 1134 дитини, а з порушенням графіку вакцинації загалом 8663 дітей. Проте навіть ті, хто вчасно не отримав вакцини, може це зробити найближчим часом. Тому ми звертаємося до батьків дітей, які не отримували жодної вакцинації або отримали лише одну з обов’язкових вакцинацій, звернутися до педіатра та у дитячу поліклініку, де працюють кабінети для проведення профілактичних щеплень».

Вакцина проти кору у місті видається безкоштовно та є у достатній кількості.

З 10 жовтня діти, які не отримали жодної вакцинації проти кору, на період спалаху, будуть відсторонені від відвідування дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Період спалаху визначається протягом 21 дня від останнього зафіксованого випадку захворювання на кір.

«Кір – це інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом і дає серйозні ускладнення. Він загрожує і дітям, і дорослим, незахищеним щепленням. Тому закликаємо батьків вакцинувати дітей, щоб вберегти їх від цього небезпечного захворювання та його ускладнень», - додає заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення.

До слова, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Тернопільської міської ради у своєму висновку користувалася ст. 15 Законом України «Про захист від інфекційних хвороб», у якому визначено, що «дітям, які не отримали профілактичних щеплень відвідування дитячих закладів не дозволяється». Також Міністерство освіти та науки України спільно з Міністерством охорони здоров’я у листі рекомендувало місту не допускати у навчальні заклади дітей, які не отримали вакцинації від кору.

До слова, поширення кору зафіксовано також у Івано-Франківській та Одеській областях, де зафіксовано два випадки смерті дітей від цього інфекційного захворювання.

 

Триває прийом документів делегатів у Молодіжну міську раду Тернополя

Неділя, 08 жовтня 2017, 13:02

З 25 вересня по 10 жовтня 2017 року молодіжні громадські організації (далі МГО), учнівське та студентські самоврядування матимуть змогу долучитися до формування 4-го скликання молодіжної міської ради при Тернопільській міській раді.

Депутатом ММР може бути обраний Громадянин України віком від 14 до 35 років, якщо він є членом саме молодіжної громадської організації або студентом з числа представників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів чи закладів професійно-технічної освіти або учнем навчального закладу м. Тернополя

Громадська організація для того, щоб делегувати кандидата, повинна відповідати наступним критеріям:

– діяти у м. Тернополі і бути офіційно зареєстрована;

– з дня реєстрації МГО повинно бути не менше одного року (якщо ви проходили момент перереєстрації це необхідно вказати);

– МГО провела протягом останнього року, до дня початку кампанії формування персонального складу ММР, не менше трьох публічних заходів з публікацією в ЗМІ, для підтвердження цього потрібно надати сканкопії публікацій у місцевих ЗМІ про або посилання на відповідну публікацію на веб-сайті ЗМІ.

Окрім документів, які підтверджують вище описані вимоги також потрібно надати:

– витяг з протоколу про обранання делегата в депутати ММР

–  резюме делегата

Важливо! Одна громадська організація може делегувати лише одного члена до складу ММР. Кожний ВНЗ чи ЗПТО, який знаходиться у м. Тернополі та мають діючі ОСС можуть делегувати в депутати ММР одну особу, яка є представником ОСС даного закладу. Для цього необхідно подати протокол засідання ОСС, на якому було обрано делегата в депутати ММР та резюме делегата.

Тернопільський Міський учнівський парламент «Наснага» делегує в депутати ММР трьох учнів, які є представниками органів учнівського самоврядування м.Тернополя. Міський учнівський парламент «Наснага» подає протокол свого засідання обрання делегатів в депутати ММР та резюме делегатів.

Пакет документів потрібно подати в Управління у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту, яке знаходиться за адресою вул.. Шевченка 1, з 25 вересня по 10 жовтня 2017 року у робочі години: понеділок-четвер з 8.00 по 17.15, п’ятниця з 8.00 по 16.00. Після 10 жовтня заявки не приймаються.

З 11 жовтня Виборча Комісія опрацьовуватиме усі подані заявки та наприкінці жовтня місяця оголосить список депутатів ММР.

 

Поняття територіальної громади

П'ятниця, 06 жовтня 2017, 05:50

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальна громада це жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.


Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети.

Органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.

Питання організації управління районними в містах належить до компетенції міських рад.

Стаття 10 Закону  передбачає, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими  радами.



Головне територіальне управління

юстиції в Тернопільській області







 

Консультує Міністр юстиції

П'ятниця, 06 жовтня 2017, 05:45

Порядок приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку

Пане Міністре, доброго дня. Ми з колегами по 30 і більше років пропрацювали на виробництві. Жили у гуртожитку від заводу. Зараз пішли слухи, що можливо ми отримаємо право на приватизацію нашого житла. Підкажіть, як ми маємо це правильно зробити?

Тетяна Литвин

_VAN6796 (1)Хто має право на приватизацію?

Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) або перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.

Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.

Які об'єкти не підлягають приватизації?

  1. квартири-музеї;

  2. квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв;

  3. квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, які перебувають в аварійному стані; квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного відселення.

Як можна приватизувати житло?

Варіант 1. Безоплатна передача громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю.

Варіант 2. Продаж надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, які мешкають в них або перебувають в черзі на поліпшення житлових умов.

Куди звернутися для приватизації?

Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває державний житловий фонд.

Які потрібно зібрати документи?

  1. оформлена заява на приватизацію;

  2. копія документа, що посвідчує особу;

  3. технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;

  4. довідка про склад сім'ї та займані приміщення;

  5. копія ордера про надання житлової площі (копія договору найму у гуртожитку);

  6. документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду);

  7. копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

  8. заява – згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію.


Кому може бути відмовлено у приватизації?

Громадянам, які:

  • проживають у гуртожитках менше ніж 5 років,  без правових підстав;

  • проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;

  • мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або жила площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє жиле приміщення;

  • потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз;

  • проживають у гуртожитках, що мають статус соціальних на день набрання Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

Чи можна оскаржити відмову?

Спори щодо приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку вирішуються в порядку цивільного судочинства.

Чи можна продати або подарувати приватизоване житло?

Власник приватизованого житла має право розпорядитися майном на свій розсуд. Він може продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укласти будь-які інші угоди, які не заборонені законом.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Додаткову консультацію з цих питань Ви можете отримати у Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, тел. 52-22-92, 25-49-38, 52-25-65, 52-90-81.










 

Триває прийом документів делегатів у Молодіжну міську раду Тернополя

Четвер, 05 жовтня 2017, 08:46

З 25 вересня по 10 жовтня 2017 року молодіжні громадські організації (далі МГО), учнівське та студентські самоврядування матимуть змогу долучитися до формування 4-го скликання молодіжної міської ради при Тернопільській міській раді.

Депутатом ММР може бути обраний Громадянин України віком від 14 до 35 років, якщо він є членом саме молодіжної громадської організації або студентом з числа представників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів чи закладів професійно-технічної освіти або учнем навчального закладу м. Тернополя

Громадська організація для того, щоб делегувати кандидата, повинна відповідати наступним критеріям:

– діяти у м. Тернополі і бути офіційно зареєстрована;

– з дня реєстрації МГО повинно бути не менше одного року (якщо ви проходили момент перереєстрації це необхідно вказати);

– МГО провела протягом останнього року, до дня початку кампанії формування персонального складу ММР, не менше трьох публічних заходів з публікацією в ЗМІ, для підтвердження цього потрібно надати сканкопії публікацій у місцевих ЗМІ про або посилання на відповідну публікацію на веб-сайті ЗМІ.

Окрім документів, які підтверджують вище описані вимоги також потрібно надати:

– витяг з протоколу про обранання делегата в депутати ММР

–  резюме делегата

Важливо! Одна громадська організація може делегувати лише одного члена до складу ММР. Кожний ВНЗ чи ЗПТО, який знаходиться у м. Тернополі та мають діючі ОСС можуть делегувати в депутати ММР одну особу, яка є представником ОСС даного закладу. Для цього необхідно подати протокол засідання ОСС, на якому було обрано делегата в депутати ММР та резюме делегата.

Тернопільський Міський учнівський парламент «Наснага» делегує в депутати ММР трьох учнів, які є представниками органів учнівського самоврядування м.Тернополя. Міський учнівський парламент «Наснага» подає протокол свого засідання обрання делегатів в депутати ММР та резюме делегатів.

Пакет документів потрібно подати в Управління у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту, яке знаходиться за адресою вул.. Шевченка 1, з 25 вересня по 10 жовтня 2017 року у робочі години: понеділок-четвер з 8.00 по 17.15, п’ятниця з 8.00 по 16.00. Після 10 жовтня заявки не приймаються.

З 11 жовтня Виборча Комісія опрацьовуватиме усі подані заявки та наприкінці жовтня місяця оголосить список депутатів ММР.

 

З 10 жовтня діти без жодної вакцинації проти кору не зможуть відвідувати навчальні заклади Тернополя

Середа, 04 жовтня 2017, 11:24

У Тернополі спалах кору. Відповідно до даних Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України, у місті зафіксовано п’ять випадків захворювання дітей на кір.

Для того, щоб не допустити подальшого поширення інфекції, 2 жовтня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді. Зі слів заступника начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Ольги Ярмоленко, комісія визначила, що епідситуація із захворюваності на кір у Тернополі є неблагополучною.

«Спалах кору оголошується тоді, коли фіксується три випадки захворюваності на кір. Станом на сьогодні у місті зафіксовано таких п’ять випадків. Для того, щоб уникнути подальшого поширення інфекції, комісією було прийнято рішення провести ряд профілактичних попереджувальних заходів. Такими заходами, у першу чергу, є проведення вакцинації дітей, - пояснює Ольга Ярмоленко. –Згідно з календарем щеплень, діти повинні отримати дві дози вакцини КПК у віці 1 та 6 років. У Тернополі наразі без жодного щеплення проти кору є 1134 дитини, а з порушенням графіку вакцинації загалом 8663 дітей. Проте навіть ті, хто вчасно не отримав вакцини, може це зробити найближчим часом. Тому ми звертаємося до батьків дітей, які не отримували жодної вакцинації або отримали лише одну з обов’язкових вакцинацій, звернутися до педіатра та у дитячу поліклініку, де працюють кабінети для проведення профілактичних щеплень».

Вакцина проти кору у місті видається безкоштовно та є у достатній кількості.

З 10 жовтня діти, які не отримали жодної вакцинації проти кору, на період спалаху, будуть відсторонені від відвідування дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Період спалаху визначається протягом 21 дня від останнього зафіксованого випадку захворювання на кір.

«Кір – це інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом і дає серйозні ускладнення. Він загрожує і дітям, і дорослим, незахищеним щепленням. Тому закликаємо батьків вакцинувати дітей, щоб вберегти їх від цього небезпечного захворювання та його ускладнень», - додає заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення.

До слова, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Тернопільської міської ради у своєму висновку користувалася ст. 15 Законом України «Про захист від інфекційних хвороб», у якому визначено, що «дітям, які не отримали профілактичних щеплень відвідування дитячих закладів не дозволяється». Також Міністерство освіти та науки України спільно з Міністерством охорони здоров’я у листі рекомендувало місту не допускати у навчальні заклади дітей, які не отримали вакцинації від кору.

До слова, поширення кору зафіксовано також у Івано-Франківській та Одеській областях, де зафіксовано два випадки смерті дітей від цього інфекційного захворювання.

 

Сторінка 76 з 110

«ПочатокПопередня71727374757677787980НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер