images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

13000 гривень переказав краянин на рахунок афериста

Понеділок, 13 липня 2020, 08:33

Телефонний дзвінок від псевдопрацівника банку обійшовся жителю Зборівського району втратою чималих заощаджень. За допомогою потерпілий звернувся до працівників поліції.
Зі злів заявника, до нього зателефонував невідомий чоловік, який представився співробітником фінансової установи. Він запевнив краянина, що в власника карткового рахунку закінчується термії дії електронного гаманця. Й аби вберегти кошти їх необхідно зняти на покласти на інший банківський рахунок, який за історією афериста вже відкрили для краянина. Чоловік без роздумів здійснив операції з банкоматом та терміналом, але згодом зрозумів, що його ошукали, адже не знав номера рахунку, а додзвонювач вимкнув телефон.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці вкотре звертаються до краян, бути обережними та не вчиняти поспішних дій пов’язаних з картковими рахунками:
- якщо вас просять перевести куди-небудь гроші для того, щоб активувати або розблокувати картку, не піддавайтеся на такі вмовляння. Адже співробітники фінустанови не можуть вимагати переказу грошей, а такі прохання явно вказують на шахрайство;
- дзвінок або СМС надходить з незнайомого номера, якого точно немає на офіційному сайті фінансової установи. Номер також можна знайти на зворотному боці карти.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/13000-griven-perekazav-krayanin-na-raxunok-aferista/

 

Тернополян запрошують долучитися до онлайн-анкетування щодо рухової активності під час карантину

Понеділок, 13 липня 2020, 08:21

Тернополян запрошують долучитися до онлайн-анкетування щодо рухової активності під час карантину

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» розпочав моніторинг рухової активності всіх верств населення під час карантину у Тернопільській області. Здійснюється такий захід шляхом соціологічного опитування. Для цього кожен бажаючий може заповнити анкету, де вказується вік, стать, місце проживання, оцінюється стан здоров’я (відмінний, добрий чи задовільний) і визначається, чи займається людина оздоровчою руховою активністю під час карантину. Якщо ні, то в опитуванні просять вказати і причини цього, серед яких, зокрема, - брак часу, коштів, відсутність бажання.

 

Пройти анкетування можна онлайн, заповнивши анкету на сайті Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Організатори закликають усіх бажаючих взяти активну участь в анкетуванні. Наразі на запитання до опитування відповіли уже понад сто тернополян.

 

Триває збір заявок на участь в онлайн-форумі з глобальної трансформації українських бібліотек

Понеділок, 13 липня 2020, 08:18

Триває збір заявок на участь в онлайн-форумі з глобальної трансформації українських бібліотек

0

ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує проєкт «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності», що покликаний зробити бібліотеки в Україні концептуально новим інноваційним простором з низкою сервісів та можливостей. Проєкт здобув перемогу в грантовій програмі Українського культурного фонду та реалізується у партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак.

За останні двадцять років світ кардинально змінився. Змінилися інтереси людей, підходи до пошуку інформації, формати її подачі та сприйняття. Сьогодні як ніколи в суспільстві великий запит на інноваційність. Бібліотеки не можуть залишатися осторонь сучасних трендів. Саме тому ВГО Українська бібліотечна асоціація запустила проєкт «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності». В результаті його реалізації буде розроблена інноваційна модель бібліотеки, що поєднуватиме чотири простори: навчання, натхнення, зустрічей та подій. Такий формат дозволить залучити більшу кількість молоді в бібліотеки, що стануть для них плацдармом для реалізації творчого потенціалу та отримання знань і навичок, які допоможуть у дорослому житті. Особливо актуально це для невеликих містечок, селищ та сіл, де можливості для розвитку потенціалу молоді обмежені.

Проєкт «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності» проходитиме в два етапи.

На першому етапі  колектив експертів, до складу якої входять фахівці ВГО Українська бібліотечна асоціація, Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого та дизайнери, розробить концепцію дизайну чотирьох просторів інноваційної бібліотеки, а також ідеї продуктів та сервісів, які там надаватимуться.

На другому етапі планується залучити п`ятдесят міні-команд об`єднаних територіальних громад, відібраних на конкурсній основі. Для них проведуть онлайн-форум із запровадження моделі інноваційної бібліотеки та розкажуть про інструменти, які допоможуть організувати новий формат бібліотек в їхніх громадах.

Охочих отримувати новини про проєкт, а також сповіщення про випуск посібника та відбір учасників онлайн-форуму, просимо заповнити реєстраційну форму.

Більше подробиць про проєкт «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності» можна отримати в Тетяни Калашнюк, координатора з питань комунікації проєкту. Е-mail: t.kalа Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , моб. тел.: 097 933 17 41.

https://decentralization.gov.ua/news/12570?page=2

 

Вже цього року у Чорткові буде скейт-парк!

Понеділок, 13 липня 2020, 08:17

0

https://www.chortkivmr.gov.ua/

«Ще більше простору з’явиться для екологічного транспорту в Чорткові. З кожним роком в місті збільшується кількість молоді, яка катається на скейтбордах, роликах, самокатах і BMX велосипедах, виконуючи різні трюки. Як не дивно, навіть за відсутності будь-якої інфраструктури, молоді чортківчани активно опановують ці види спорту та проводять свій час з користю.

Саме тому будівництво скейт-парку є надзвичайно необхідним та важливим. Такий простір стане безпечним місцем для проведення активного дозвілля в місті, альтернативою шкідливим звичкам, чудовим оновленням в парку ім. Івана Франка. Кататися на новому майданчику можна буде на роликах, скейтах, трюкових самокатах та велосипедах. Для цього його обладнають спеціальним спорядженням та трамплінами.

Проект скейт парку вже пройшов необхідні експертизи, а на даному етапі оголошено тендерний конкурс для визначення виконавця робіт».

Повідомляють у Чортківській міській раді

 

І для дітей, і для батьків

Понеділок, 13 липня 2020, 08:16

0

У непростих умовах, продиктованих глобальними проблемами сьогодення, науково-педагогічний і студентський колективи Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка все ж роблять спроби прикрасити обмежені робочі будні й активно реалізують свій науковий і навчальний потенціал у креативних видах діяльності.

Так, для задоволення соціальних потреб студентів та викладачів, які мають дітей раннього та передшкільного віку студенти спеціальності «Образотворче мистецтво» долучилися до оформлення інтерактивної дитячої кімнати (коворкінг-студії), створеної кафедрою теорії і методики дошкільної та початкової освіти.

Відвідування інтерактивної кімнати дає можливість студентам та молодим викладачам цікаво провести час зі своїми дітьми після навчальних занять, на короткий період залишити їх під надійною опікою, щоб вирішити нагальні потреби, підготуватись або відвідати пари.

Коворкінг-студія забезпечує:
- спеціально організований простір з якісним обладнанням, новими, цікавими розвивальними іграшками та матеріалами, що впливають на емоційну та пізнавальну сфери дитини;
- вільний час для спонтанної активності та саморозвитку дитини;
- проведення розвиваючих та індивідуальних занять для дітей.

Інтерактивна кімната має необхідне матеріально-технічне та методичне забезпечення, яке сприятиме не лише цікавому дозвіллю, а й допоможе молодим батькам краще пізнати свою дитину, її нахили, сферу зацікавлень та особливості взаємин з іншими. Батьки, в свою чергу, можуть отримати консультації щодо цікавих і різноманітних форм роботи з дітьми з метою їх всебічного розвитку.

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

Цьогоріч тернопільський квітник дивує

П'ятниця, 10 липня 2020, 11:12

Клумби Тернополя зацвіли різнокольоровими квітами. Займаються озелененням обласного центру працівники комунального підприємства із зеленого будівництва та благоустрою міста.

Окрасою міста стали ніжно- рожеві кущові троянди, що особливо припали до душі жителям міста , та постали головним фотофоном тернополян цього сезону.

Підготувала Ірина Конащук


Ви можете залишити відгук, або посилання з вашого сайту. Редагувати запис.

Коментувати

Ви увійшли як Моя ГазетаВихід »

 

Світлини білок, які навіть краще за фото котиків!

П'ятниця, 10 липня 2020, 10:26

Котики, лисички, єноти… білки!

Як ми могли забути за цих неймовірно милих створінь?

Це тварини, фото яких можна милуватись нескінченно.

Що ми зараз вам і пропонуємо зробити з фотопідбіркою від Bored Panda.

 

Білки, що заземлюються, виглядають як супер герої

Кого там рятувати?

 

Індійська білка

Де мій жолудь?!

 

Вагітна білка

Це, певно, наймиліша річ, яку ви сьогодні побачите

 

Дитинча білки

Ні, оце наймиліша!

 

Бабуся годує білку за допомогою ляльки-маріонетки

Бо доброта не знає меж

 

Білка-бос

Схоже, ти приніс недостатньо горіхів, друже

 

Білка-альбінос

Очікувано красива

 

Новонароджене білченя

Поміщається в горішку

 

Ще одне дитинча. Його прихистили травмованим та врятували

І тепер у нього все буде добре

 

Білка пляжиться

Гей, люди, сонцезахисного крему не буде?


 

МОЗ провалив закупівлю ліків і від того вже помирають люди – "Пацієнти України"

П'ятниця, 10 липня 2020, 10:22

Через те, що МОЗ не спромігся вчасно закупити життєво необхідні ліки та обладнання, почали помирати люди з орфанними (рідкісними) захворюваннями.

Про це на своїй офіційні сторінці у Facebook повідомляє виконавча директорка організації "Пацієнти України" Інна Іваненко.

"У родині на Волині сталася трагедія померло двоє дітей, які жили з рідкісним захворюванням  торсійна дистонія.

Вони не дочекалися операцій із вживлення системи стимуляції головного мозку.

Ці системи закуповуються централізовано за кошти держави і Міністерство охорони здоров'я України керує цим процесом. Докерувалося до такої трагедії, не розпочавши закупівлі на початку року.

Скалецькій, Ємцю, Степанову усім ми кричали про те, що закупівлі ліків це повинен бути пріоритет МОЗу.

І попереджали, що люди платитимуть життям, якщо МОЗ і надалі буде ставитися до цього халатно. Дітей уже не врятувати.

Зараз так само як і ті діти, мучиться від судом дорослий пацієнт з торсійною дистонією з Донецької області, перебуваючи на межі життя і смерті.

Його можна врятувати, оперативно організувавши закупівлю, бо гроші є! Але для цього необхідно буквально за тиждень провести купу паперів по МОЗу, зібрати погодження, підписи та візи", йдеться у повідомлені.

 

У МОЗ розповіли, які лікарні у 2020 році потребують дофінансування

П'ятниця, 10 липня 2020, 10:21

Щоб отримати кошти, лікарні повинні якнайшвидше укласти договори з Національною службою здоров'я.

Про це повідомив очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 10 липня.

"Рішення щодо впровадження антикризового пакету по дофінансуванню наших лікарень було прийняте 19 червня на засіданні Кабміну.

Зараз ці рішення імплементуються через процес заключення договорів із НСЗУ для того, щоб реально пішли кошти.

Я вимагаю від Національної служби здоров'я України якомога швидше укласти ці договори.

Дано відповідне доручення та проведено кілька нарад, щоб наші лікарні якомога швидше отримали ці кошти та припинилися будь-які речі пов'язані зі звільненням наших медичних працівників", – повідомив очільник МОЗ.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов

У міністерстві назвали перелік лікарень, які потребують дофінансування, серед них:

 • районні лікарні;
 • психіатричні лікарні;
 • тубдиспансери;
 • інфекційні лікарні (близько 15);
 • дитячі лікарні;

За словами Степанова в деяких випадках це дефіцит був критичним, тому що перевищував 50% від фінансування минулого року – 332 лікарні.

Раніше глава МОЗ повідомляв, що у 2020 році близько тисячі лікарень будуть недофінансовані.

Крім того, у мінісерстві повідомили скільки медпрацівників можуть скоротити через недофінансування.

Заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак зазначила, щоб поповнити бюджет медичного закладу на один мільйон гривень, потрібно звільнити 15 працівників.

 

Степанов розповів, як планують організувати навчання з 1 вересня та коли визначаться остаточно

П'ятниця, 10 липня 2020, 09:59

Наразі Міністерство охорони здоров'я визначає за яких умов діти можуть навчатися у звичайному режимі, а коли –  у дистанційному.

Також розглядається варіант змішаного навчання.

Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу 10 липня.

"Ми хочемо, щоб наші діти повернулися до звичайного режиму навчання. Особливо 1 вересня, коли діти йдуть в перші класи.

Але COVID-19 вносить свої корективи, тому зараз в умовах адаптивного карантину розробляємо механізми і правила, в який спосіб наші діти будуть навчатися.

За яких умов вони можуть навчатися у звичайному режимі, а за яких – в дистанційному,  та як ми можемо поєднати ці два способи", – пояснив міністр Степанов.

МОЗ розглядає три варіанти навчання – звичайне, дистанційне або змішане. Фото alebloshka/Depositphotos

Алгоритми дій МОЗ розробляє у співпраці з МІністерством освіти та науки.

Степанов обіцяє, що остаточні рішення будуть прийняті не пізніше ніж через десять днів.

"Разом з Міністерством освіти та науки ми розробляємо відповідні правила та алгоритми.

Протягом тижня, максимум десяти днів ми все пропишемо і повідомимо, в який спосіб за яких умов та як будуть навчатися наші діти в наступному навчальному році", – повідомив міністр.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що діти зможуть повернутися у школи за умов помірного розвитку епідемії та з дотриманням заходів безпеки.

Він наголосив, що дистанційний освітній процес має залишатися можливістю навчатися під час пандемії, але не замінити традиційне.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, з 1 вересня діти можуть піти в школу, але навчальний процес все одно буде змінено.

Водночас Київ готується до дистанційного навчання.

 

В Україні – рекорд одужання від коронавірусу: більше 1000 людей

П'ятниця, 10 липня 2020, 09:51

За добу 9 липня в Україні підтвердили коронавірус у 819 людей, 18 хворих померло, 1016 людей одужали від COVID-19.

Джерело: міністр охорони здоров’я Максим Степанов

Пряма мова: "За минулу добу захворіло 819 осіб. З них 67 дітей, а також 65 медичних працівників. Було госпіталіовано 214 осіб, зафіксовано 18 летальних випадків. При цьому одужало 1016 пацієнтів. Це наш рекорд".

Деталі: Загалом станом на 10 липня в Україні 52 043 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 1345 летальних, 24 800 пацієнтів одужали. Загалом проведено 773 831 методом ПЛР.

Що передувало: За добу 8 липня в Україні COVID-19 підтвердили у 810 осіб,  21 хворий помер, 665 людей одужали від коронавірусної хвороби.

 

У Скалаті гостюватиме «Олімпійське літо»

П'ятниця, 10 липня 2020, 09:48

У Скалаті гостюватиме «Олімпійське літо»

Фізкультурно-оздоровчий захід «Олімпійське літо» завітає у Скалатську міську об’єднану територіальну громаду. 13 липня 2020 року таке спортивне дійство відбудеться місті Скалат, на центральному стадіоні. До участі запрошуються діти та молодь Скалатської міської об’єднаної територіальної громади, які не мають відхилень в стані здоров’я. Всі учасники повинні мати спортивний одяг та взуття (кросівки, кеди). Початок свята об 11 годині. У програмі змагань заплановані змагання з дворового футболу на майданчику ЮКА (склад команди – 2 чоловіки) та дартсу (індивідуально хлопці та дівчата).

Організатор заходу Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Скалатський комунальний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

 

Дитячий баскетбольний клуб «Кристал» (Чортків) – п’ятий в Україні!

П'ятниця, 10 липня 2020, 09:46

Команда дитячого баскетбольного клубу «Кристал» із міста Чорткова посіла п’яте місце у турнірній таблиці XVIII Чемпіонату України з баскетболу серед команд юнаків та дівчат – Всеукраїнська Юнацька Баскетбольна Ліга (ВЮБЛ) сезону 2019-2020 років. Наші спортсмени виступали у Дивізіоні А серед юнаків 2004 року народження. До трійки призерів увійшли такі сильні суперники, як СДЮСШОР-5 (Дніпро), СДЮШОР-16 (Київ), КСЛІ (Київ), четверте місце посіли представники ДЮСШ-12 (Запоріжжя). Як стверджують фахівці, в сезоні, що минув, баскетбольна команда з Чорткова показала найсильнішу гру за всю свою невелику історію.

Якою була хронологія подій, докладно йдеться на Інтернет-сторінці Чортківської міської ради. «Як ми пам’ятаємо, перший тур для підопічних Івана Плекана та Івана Панчука проходив у рідних стінах СК «Економіст». Перша гра була з новою командою для дивізіону А, а саме – із збірною Харківської області. Це була важка гра – нова команда, початок сезону, відповідальність перед вболівальниками. Але хлопці вистояли, показали хорошу гру і в підсумку здобули заслужену перемогу 91:81. Наступна гра із одеською командою «СДЮСШОР-2 ім.Літвака Б.Д.» була ще більш важкою та драматичною. Відчувалась виснажлива гра напередодні та коротка лавка запасних. На додачу рідне кільце вперто «випльовувало» легкі м’ячі. Кінцівку гри одесити вже на досвіді дотягнули та перемогли 78:86.

У третій грі у хлопців була надзвичайна мотивація та проявився справжній бійцівський дух. А зважаючи на те, що їм протистояла сильніша одеська команда «ЮГ-Баскет», результатом могла бути тільки перемога. На початку гри команда суперника, побачивши сильні і слабкі сторони БК «Кристал», впевнено повела у рахунку. Потрібно було щось змінювати і тренерський штаб вирішив протягом наступного відліку гри постійно змінювати типи захисту. До таких змін «ЮГ-Баскет» був не готовий, тому почали швидко втрачати перевагу та до кінця матчу так і не змогли переломити хід подій. У підсумку 61:54, де лідер команди В. Ніколайчук набрав 29 очок та зробив 18 підбирань.

Другий тур проходив у Києві. Першою грою був поєдинок проти чемпіона попереднього сезону «СДЮШОР-16». Тиск трибун, досвідчена та фізично сильніша команда не давала розслабитись ні на секунду. Був важливий кожен виграний аут, кожен епізод потрібно було відіграти до кінця, адже суперник у буквальному сенсі був на голову сильніший. Постійні зміни лідера та ривки з двох сторін тримали інтригу до самого кінця. Тренерське рішення в захисті повністю виконує капітан команди Віктор Сов`як, закриваючи лідера і капітана команди суперників Карібяна Р. У четвертій чверті через перебір фолів садять нашого «збірника» Владислава Ніколайчука і здається все – це кінець, але ні. Лідерство на себе перебирає Максим Лось, який влучними дальніми кидками не дає відірватись «СДЮШОР-16». По останній хвилині матчу можна було знімати американську спортивну драму. Нічия 64:64, БК «Кристал» відбивається. За 15 секунд до кінця четверті чортків’яни беруть тайм-аут, де вирішують розіграти останню атаку під Максима. Він влучає за лічені секунди до кінця гри, трибуни завмирають, адже такої гри від команди із малого містечка не очікував ніхто. Перемога 64:66. Перша поразка діючих чемпіонів в сезоні!

На наступну гру хлопці вийшли повністю виснажені як фізично, так і морально. Впродовж усієї гри відчувалось відсутність сил у гравців, які без замін відіграли попередню гру. Дуже сильна та «росла» команда із Черкас не залишила шансів нашим хлопцям як під щитом, так і влучними кидками з-за дуги в потрібний момент. В підсумку – впевнена перемога «Черкаських мавп» 57:71.

Залишалась третя гра проти ще однієї сильної команди із Києва «КСЛІ». Спочатку кияни влучними кидками з-за дуги впевнено повели в рахунку, але Чортків зумів швидко перебудуватись на змішану систему захисту, до чого протягом гри не могли звикнути суперники. У «КСЛІ» (Київ) посипалась гра в атаці, а «Кристал», навпаки, створивши швидкий темп гри, спіймав кураж. В середині четвертої четверті різниця в рахунку доходила до 18 очок. У грі, окрім Владислава Ніколайчука, добре себе проявили Віктор Сов`як (хорошим захистом і дальніми влучними кидками) та Олег Драганчук (який постійно результативно проривався у «краску» суперника). Остаточний рахунок 76:63.

Третій тур знову проходив в столиці України.

Першою була гра із збірною командою Донецької області, яка до цього часу була без перемог! Тут хотілося спробувати різні варіанти із складами та більше задіяти гравців, які отримували меншу ігрову практику в попередніх іграх. І в першу чергу хотілося б відмітити Ярослава Філінчука, який своїми бійцівськими якостями надихав партнерів на вдалу гру. Але також потрібно було берегти сили, адже наступна гра із «СДЮСШОР-5» (ДНІПРО) - багаторазовими чемпіонами та лідерами чемпіонату. У підсумку перемога нашої команди 83:66.

На Дніпро хлопці вийшли надзвичайно вмотивовані та налаштовані перемогти за будь-якої ціни. Багато чого вдавалось, щось – не зовсім. Постійні «гойдалки» і нічийний рахунок в кінці. Але цього разу в кінцівці гри фортуна посміхнулась супернику, вони забили, а кристалівці промахнулись. Остаточний рахунок 61:62 - мінімальна перемога віцечемпіонів України. Третя гра була із сильною командою з міста Запоріжжя, з якою «Кристал» не раз зустрічався, завжди перемагаючи до цього. В цій грі супернику вдалося поставити дуже жорсткий зонний захист та здійснювати швидкі переходи до атаки. Повільний темп в атаці, слабкий відсоток влучань, невдала гра під кошиком спричинила дуже неприємний результат для чортківчан 51:72.

Четвертий тур у Харкові видався найвдалішим за всю історію нашої юної команди.

Першою була гра із місцевою командою, яка при хорошій підтримці трибун сподівалась на вдалий для себе результат. Але іншої думки були юні вихованці І. Плекана та І. Панчука. Надзвичайно злагоджена гра як в атаці, так і в захисті, високий відсоток попадання, вдалі комбінації призвели до того, що в середині гри розрив складав 21 очко. Зі сторони було помітно, що глядачі шукали у Google, де знаходиться це невідоме їм містечко Чортків, яке так легко громить їхню команду. Остаточний рахунок 67:43.

Наступною була гра-відповідь проти одеської команди «СДЮСШОР-2 ІМ.ЛІТВАКА Б.Д.», проти якої чортків’яни потерпіли прикрої поразки у рідних стінах. Спортивна злість та злагоджена командна робота дала результат вже з перших хвилин. З досвіду попередньої гри між цими командами було видно, що основне завдання команди Одеси було «закрити» Ніколайчука. Але Кристал зіграв по-іншому. М. Лось, О. Драганчук і Д. Шпортак довели, що команда «Кристал» сильна перш за все командними діями. Коли розрив досяг 27 очок, всі зрозуміли, що БК «Кристал» вже не зупинити. Остаточний рахунок 88:74. Заключна гра туру із командою «ЮГ-БАСКЕТ» (Одеса) передбачалась не менш драматичною. Одесити прагнули будь-якою ціною відповісти за першу програну гру. Відчувались «важкі» ноги в обох команд, адже йшов третій день виснажливих змагань. В підсумку рівна гра і паритетний рахунок до самого кінця. На додачу на початку четвертої чверті за перебір фолів садять єдиного центрового БК «Кристал» Владислава Ніколайчука. Але знову на себе бере ініціативу Максим Лось, який вдалими влученнями із-за дуги та середніми кидками приносить таку бажану для команди перемогу 66:59.

П’ятий тур розпочався для БК Кристал із принциповими суперниками «Черкаськими мавпами», проти яких раніше чортківчани потерпіли поразку. Цього разу гра йшла за сценарієм підопічних Івана Плекана. Швидкий перехід від захисту до атаки, хороша гра під щитами Процківа В., Шпортака Д., Ніколайчука В. забезпечили перевагу на старті. А після неймовірного ривка в третій четверті у 20 очок, стало зрозуміло, хто вийде переможцем у даній дуелі. Було очевидно, що хлопці дістали кураж і вже не віддадуть ініціативу у цій грі. Підсумок – 84:72 на користь нашої команди.

Наступний матч проти одного з лідерів чемпіонату «СДЮШОР-16» (Київ), які на додачу підсилились раніше травмованими гравцями збірної України Марком Чорногрицьким та Володимиром Полуяхтовим. Але навіть при такій великій різниці в довжині запасної лавки та класом гравців, БК «Кристал» показав надзвичайно сильну гру та до кінця зберігав інтригу. Лише на фінальних хвилинах «СДЮШОР-16» (Київ) зміг відірватись на декілька очок та в підсумку переміг з рахунком 55:60.

Третя гра була проти другої київської команди «КСЛІ» (Київ). Вона була дзеркальним відображенням першої гри, в якій «Кристал» здобув перемогу. Тут вже навпаки – всі намагання взяти ініціативу розбивались об грамотну гру столичної команди. Остаточний рахунок 66:88 на користь Київського спортивного ліцею-інтернату.

В останніх двох турах БК «Кристал» планував суттєво набрати очок, адже фактично 5 поєдинків із 7 залишалось зіграти із командами, які не входили до першої вісімки у турнірній таблиці, а також гра з Запоріжжям, якій було що «віддати» після першого поєдинку. Якщо теоретично уявити ймовірний перебіг подій, то цього року чортків’яни могли виходити на 3 або 4 місце в регулярному чемпіонаті. Але через передчасне вимушене закінчення чемпіонату довелось задовольнитись лише підсумковим п’ятим місцем, яке все одно є величезним здобутком!

Федерація баскетболу України повідомила, що в серпні-вересні цього року, щоб компенсувати нестачу ігрової практики за час карантину, планується розіграти Кубок України ВЮБЛ серед команд першої вісімки.

Дитяча баскетбольна команда «Кристал» (Чортків) висловлює слова подяки вболівальникам та небайдужим людям за підтримку та допомогу протягом всього сезону. Особлива подяка міському голові Чорткова Володимиру Петровичу Шматьку та депутатам Чортківської міської ради за підтримку у відродженні баскетболу у найкращому місті України».

Фото Максима Огородника

 

 

Тернополянка впродовж доби вчинила декілька злочинів

П'ятниця, 10 липня 2020, 09:46

Обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк загрожує жительці обласного центру за скоєнні злочини.
До працівників Тернопільського відділу поліції впродовж доби звернулося двоє заявників, які працюють в торгових закладах. Вони попросили розшукати невідому жінку, яка привласнила майно та грошові кошти.
В одній із крамниць, незнайомка скористалася моментом, коли продавець відлучилася на декілька хвилин, й поцупила з шухляди виручку.
В іншому випадку зловмисниця викрала з службового приміщення крамниці сумку з особистими речами працівника закладу.
Записи з камер відеоспостереження допомогли вийти на слід пройдисвітки.
У скоєних протиправних вчинках вона зізналася. До слова в минулому жінка вже притягувалася до кримінальної відповідальності.
Наразі її затримано в порядку статті 208 КПК України. Вирішується питання про обрання їй міри запобіжного заходу.
Відомості про події внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України.
Триває слідство.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/ternopolyanka-vprodovzh-dobi-vchinila-dekilka-zlochiniv/

 

Незаконне городництво виявили правоохоронці в жителя Гусятинщини

П'ятниця, 10 липня 2020, 09:44

Двісті шістдесят п'ять рослин коноплі та двісті дві маку вилучили правоохоронці з приватного господарства в селищі Гримайлів.
В ході проведення оперативно-профілактичної операції "Мак" дільничні офіцери Гусятинського відділення поліції здійснювали подворовий обхід території.
На одному з городів правоохоронці виявили незаконні посіви маку й коноплі та одразу викликали слідчо-оперативну групу.
За словами начальника сектору превенції патрульної поліції Гусятинського ВП Сергія Остафійчука, незаконним городництвом займався п'ятдесятисемирічний чоловік. Висота рослин коноплі сягала понад два метри. Її з дороги не було видно, каже поліцейський, бо усе росло на городі за хатою.
Чоловік зізнався, що урожай його, але вирощував усе для підгодовування птахів. Він займається розведенням голубів. Раніше в поле зору правоохоронців житель Гусятинщини не потрапляв. Наркотики не вживає.
Даний факт правоохоронці внесли в ЄРДР згідно статті 310 частина 2 ККУ - Незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості п'ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п'ятдесят і більше рослин.
Дане порушення карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Заборонені рослини правоохоронці вилучили та передали на експертизу в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр.
Нагадаємо, що на Тернопільщині, як і по всій Україні, триває операція під умовною назвою «Мак». Її мета — виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку та конопель, перекриття каналів надходження наркотичних засобів від виробника до споживача та притягнення порушників до відповідальності.
З 20 по 31 травня  тривав підготовчий етап оперативно-профілактичної операції «МАК-2020», а з 1 червня розпочалася практична фаза.
За цей час правоохоронці Тернопільщини зареєстрували 46 фактів незаконного вирощування коноплі та маку, а це 2235 рослин: 1970 маку та 265 коноплі. Триватиме спецоперація до 26 вересня.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

Матеріали для ЗМІ

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/nezakonne-gorodnicztvo-viyavili-pravooxoronczi-v-zhitelya-gusyatinshhini/

 

Серед переможців онлайн фестивалю - аматорський колектив Більче-Золотецької ОТГ

П'ятниця, 10 липня 2020, 09:19

Серед переможців онлайн фестивалю -  аматорський колектив Більче-Золотецької ОТГ

0

Аматорський фольклорний колектив "Галичани" Олексинського сільського клубу Більче-Золотецької ОТГ взяв участь у VII міжнародному фестивалі-конкурсі української культури "Берегиня". Відбувається він  у Словенії.

Цьогоріч фестиваль відбувався у форматі онлайн.  Колектив "Галичани" нагороджений ІІІ премією фестивалю.

https://bilche-zolotecka-gromada.gov.ua/

 

Лановецька громада допомагає районній лікарні

П'ятниця, 10 липня 2020, 09:16

Лановецька громада допомагає районній лікарні

0

У 2020 році із бюджету Лановецької громади на лікарню передано 775 400 гривень. Найчисельніші перерахування спрямовано на придбання предметів та матеріалів довгострокового користування (закупівля обладнання) — 460 тис грн та на енергоносії — 100 тис грн.

Решту суми спрямовано на забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет – 88 тис грн; закупівлю засобів індивідуального захисту та медикаментів для надання медичної допомоги особам з підозрою на інфікування COVID-19 – 51 тис грн; надання транспортних послуг для підвозу медичних працівників на період карантину – 46,4 тис грн; для відшкодування в 2020 році пенсії за віком на пільгових умовах працівникам КНП “Лановецька центральна районна лікарня”, зайнятим повний день на інших роботах із шкідливими та важкими умовами праці – 20 тис грн; на фінансування зубопротезування та лікування зубів учасників АТО – 10 тис грн.

Нагадаємо, що районна лікарня — це вторинна ланка медицини, яка надає послуги профільних лікарів. Власником цієї установи є Лановецька районна рада. Зі сторони міської ради регулярно надається посильне співфінансування установи із бюджету громади. Так, у 2019 році із бюджету Лановецької громади на лікарню передано 974,4 тис грн.

Окрім цього, Лановецька міська рада забезпечує фінансування первинної ланки медицини у громаді — комунальне некомерційне підприємство “Лановецький міський центр первинної медико-санітарної допомоги”.

https://lanmisto.gov.ua/

 

 

Відпочивати з книгою

П'ятниця, 10 липня 2020, 09:15

Відпочивати з книгою

0

Літо – чудова пора для розваг та відпочинку. Однак, бібліотекарі обласної книгозбірні для дітей закликають не забувати поєднувати приємне з корисним: засмагаючи і смакуючи фруктами, гортати сторінки улюбленої книги. Тому вирішили допомогти читачам  підібрати найкращу книгу для читання влітку.

Вікова виставка-інсталяція «Смакуйте літо з книгою!» діятиме у бібліотеці впродовж липня.

http://odb.te.ua/

 

Відпочивати з книгою

П'ятниця, 10 липня 2020, 09:14

Відпочивати з книгою

0

Літо – чудова пора для розваг та відпочинку. Однак, бібліотекарі обласної книгозбірні для дітей закликають не забувати поєднувати приємне з корисним: засмагаючи і смакуючи фруктами, гортати сторінки улюбленої книги. Тому вирішили допомогти читачам  підібрати найкращу книгу для читання влітку.

Вікова виставка-інсталяція «Смакуйте літо з книгою!» діятиме у бібліотеці впродовж липня.

http://

 

У Тернопільському обласному художньому музеї діє меморіальна виставка малярства Ярослава Василика

П'ятниця, 10 липня 2020, 09:13

01

Виставка приурочена до 70-річчя мистця (1950-2015). Визначити стиль, в якому творив художник, важко. Сам він просив цього не робити. “Не треба визначати мій стиль. Я малюю те, що бачу, тому кожна моя картина виконана в іншому стилі. Коли я був ще юнаком, поставив собі за ціль навчитися малювати до 60 років і тоді провести виставку. Але історія внесла свої корективи, якби не було незалежної України, я би ще, напевно, вчився малювати. Уявіть, з 1973 до 1993 року я намалював 80 робіт, а лише у 1993 році – 20, коли у нас не було фактично роботи. Додам, що я закінчив НУ “Львівська політехніка” промислове, цивільне будівництво”, – розповідав художник.
Ази художнього мистецтва Ярослав Василик вивчав сам. Спочатку малював дітей, потім родину знайомих, Тернопіль. Свої емоції митець виражав у яскравих, насичених мазках своїх полотен. Його картини часом нагадують застиглі кадри з мультфільму, це коли Ярослав Василик малює своїх дітей, рідних, рідне місто. Картини щирі, як він сам.

Значна частина творів, представлених на виставці, - портрети. Художник говорив, що бував на виставках у Львові і помітив, що в більшості експозицій не представлено портретів, відтоді присвятив значну частину своєї творчості цьому жанру живопису. “Для мене це найскладніший вид живопису. А знаєте чому, бо найважче “всадити” людину на одне місце. У мене є портрет, який я не можу домалювати, бо людина вже кілька років не знаходить часу, щоб до мене прийти”, – розповідав живописець.

За 20 років співпраці Ярослав Василик подарував Тернопільському художньому музею 26 картин. Цьогоріч музейну збірку поповнив пейзаж Ярослава Василика, подарований тернопільським художником Юрієм Криворучком.
Виставка триватиме до 15 липня.

 

Вступна кампанія стартувала

Четвер, 09 липня 2020, 10:02

0

Чортківський державний медичний коледж розпочав набір 2020 року.Скринінг температури, масковий режим, соціальна дистанція, вологе прибирання та кварцування приміщень дещо сповільнюють роботу приймальної комісії, однак не впливають на хід кампанії.

Усе, як завжди: ще від ранку збираються абітурієнти з батьками та родичами. Робота приймальної комісії професійна та злагоджена. Досвідчені працівники дають вичерпні відповіді на всі запитання вступників та батьків як наживо, так і онлайн.

https://chdmc.org.ua/

 

Юні винахідники та конструктори представили на конкурс свої роботи

Четвер, 09 липня 2020, 10:01

0

У Тернопільському обласному комунальному центрі науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді (ТОКЦНТТШУМ) підведено підсумки обласного онлайн конкурсу-звіту (виставки) конструкторських гуртків "Наш пошук і творчість – тобі, Україно!". Основним із завдань виставки-конкурсу є залучення, стимулювання учнів до занять у різноманітних гуртках науково-технічної творчості та підбиття підсумків їх роботи.

На виставку-конкурс було представлено 99 експонатів з 17 районних закладів позашкільної освіти, ОТГ, м. Тернополя та обласного центру науково-технічної творчості школярів.

Виставка-конкурс проводилася серед творчих робіт учнівської молоді, пов'язаних із вирішенням конкретних проблем в галузі науки, техніки та виробництва, а також представлені експонати і на вільну тему.

Результати он-лайн конкурсу-виставки показали творчий підхід вихованців позашкільних навчальних закладів, здивували журі своєю креативністю, потішили неординарними, різноманітними виробами та ідеями.

Найкращі колективи закладів позашкільної освіти нагороджені грамотами ТОКЦНТТШУМ за активну участь обласному конкурсі-звіті (виставці) конструкторських гуртків “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”:

- колектив Гримайлівської станції юних техніків Гримайлівскої ОТГ;

- колектив Збаразької станції юних техніків;

- колектив Великоглибочецького будинку технічної творчості школяра Білецької ОТГ;

- колектив Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді;

- колектив Центру дитячої та юнацької творчості Бережанської міської ради.

Переможці та призери виставки нагородженні дипломами відповідних ступенів Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді. Найкращі роботи будуть представлені   у м. Києві на Всеукраїнській виставці-конкурсі.

http://obltechnik.te.ua/

 

 

Злодій викрав рибальське знаряддя

Четвер, 09 липня 2020, 09:54

Вкрали вудку: саме з таким повідомленям до працівників Чортківського відділу поліції звернувся мешканець райцентру. Збитки потерпілий оцінив у понад 4 тисячі гривень.
Чоловік  гостював у родичів і залишив вудку в альтанці на подвір’ї без нагляду. Цим і скористався невідомий зловмисник.
Підозрюваного у скоєні крадіжки  поліцейські встановили. Ним виявився мешканець села Біла. Аби заробити декілька гривень, зловмисник скористався безпечністю потерпілого. Крадене продав, а на виручені гроші пішов випивати.
За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження згідно статті 185 ККУ.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/zlodij-vikrav-ribalske-znaryaddya/

 

На Тернопільщині п'яний водій на шаленій швидкості збив восьмирічного хлопчика

Четвер, 09 липня 2020, 09:52

У важкому стані в реанімаційне відділення потрапив восьмирічний хлопчик з села Прошова Тернопільського району. У дитини медики констатували перелом ноги, закриту травму живота, забої грудної клітки та інші тілесні ушкодження.
Потерпілий стояв на узбіччі з велосипедом, коли його збив водій автомобіля Volkswagen. Аварія трапилася восьмого липня близько 18:50. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група.
За попередніми даними, на момент автопригоди водій перебував у стані сильного алкогольного сп'яніння. Алкотестер "Драгер" показав 2,26 проміле алкоголю.
За словами начальника Тернопільського відділення поліції Володимира Гарасиміва, порушник - житель села Смолянка Тернопільського району, 1982 року народження. Він втратив контроль над керуванням автомобілем, виїхав на узбіччя та збив дитину. Поруч з хлопчиком стояла його старша сестра, але дівчинка встигла відскочити і уникнути удару.
Очевидці кажуть, що автівка їхала на шаленій швидкості, бо після удару відірвалося колесо велосипеда, а сам двоколісник відкинуло на 15 метрів.
Водій з місця аварії спробував тікати, але проїхавши триста метрів, злетів в кювет. Залишити автівку порушнику завадили люди. На момент ДТП в салоні авто перебував і знайомий водія. Але він був на стільки п'яний, що впродовж двох годин не мін ні говорити, ні вийти з іномарки.
Від людського самосуду кермувальника врятував приїзд правоохоронців.
Чоловіка затримали згідно статті 208 КПК. Водієві інкримінують статтю 286 частина 2 ККУ - Порушення правил безпеки дорожнього руху, що заподіяли тяжке тілесне ушкодження. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого. Триває слідство.
Поліцейські закликають водіїв транспортних засобів суворо дотримуватись Правил дорожнього руху, не допускати ризикованих маневрів і дотримуватися швидкісних режимів у населених пунктах та поза ними.
Пам'ятайте, неухильне дотримання правил дорожнього руху, є запорукою збереження власного життя та життя оточуючих.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/dtp/na-ternopilshhini-pyanij-vodij-na-shalenij-shvidkosti-zbiv-vosmirichnogo-xlopchika/

 

Поліцейські Тернополя затримали викрадача автомобіля

Четвер, 09 липня 2020, 09:49

Про крадіжку автомобіля марки ВАЗ-2101 на лінію "102" повідомив житель Тернополя. Злочин трапився в ніч з шостого на сьоме липня.
За словами потерпілого, близько 00:15 він почув шум битого скла. Виглянув у вікно й побачив, що в салоні його автомобіля перебуває стороння особа. Запобігти злочину не встиг, оскільки злодій завів автомобіль і поїхав.
Про крадіжку тернополянин одразу повідомив в поліцію. Розмір збитків оцінив в 52 тисячі гривень. Він описав викрадача.
За словами начальника Тернопільського відділу поліції Сергія Осадці, оперативники змогли встановити особу підозрюваного. Це - раніше неодноразово судимий за грабежі, крадіжки, нанесення тілесних ушкоджень житель села Настасів, 1984 року народження.
Дану особу затримали згідно ухвали суду щодо ще одного кримінального провадження, в якому фігурує підозрюваний.
Місце знаходження автомобіля правоохоронці встановили фактично через годину після звернення. Невідомий в першій ночі на території гаражного кооперативу підпалив авто, а вогнище помітили жителі села Петриків. Рятувальники, які виїхали на виклик, пожежу загасили, але авто згоріло.
При виїзді слідчо-оперативної групи стало відомо, що спалене авто належить заявнику.
У скоєному підозрюваний зізнався. Вирішується питання про оголошення йому підозри згідно статей 194 частина 2 ККУ - Умисне знищення або пошкодження майна та 289 частина 1 ККУ - Незаконне заволодіння транспортним засобом. Триває слідство.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


 

До Дня міста у Теребовлі відбувся турнір з шахів серед дорослих та дітей

Четвер, 09 липня 2020, 09:48

Турнір з шахів серед дорослих та дітей провели 7 липня 2020 року провели на міському стадіоні «Колос» в Теребовлі з нагоди Дня міста. Організував захід Центр розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради. Участь у змаганнях взяли близько 40 шанувальників цього виду спорту з різних куточків області. Декілька годин тривали шахові баталії, а учасники виявляли неабиякі інтелектуальні здібності та волю до перемоги.

 

В результаті, призові місця серед дорослих посіли Сорока Роман (м. Борщів ); Сакундяк Максим (м. Борщів); Войтович Роман (м. Теребовля).

Серед юнаків переможцями стали Сакундяк Дмитро (м. Борщів); Крупа Артем (м. Борщів); Дякун Тарас (м. Борщів).

Серед дівчат до трійки призерів увійшли Скорохід Діана (м. Борщів); Барвінська Маргарита (м. Теребовля); Ціцінська Христина (м. Хоростків).

Переможці та призери нагороджені грамотами, медалями та цінними призами від Центру розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради, - повідомив директор Центру Ярослав Королюк.

 

Хочете кращого емоційного та соціального розвитку для дитини? Заведіть собаку!

Середа, 08 липня 2020, 10:17

Маєте собаку? Чудово!

Прогулянки та ігри з нею сприяють кращому соціальному та емоційному розвитку вашої дитини!

Про це йдеться в досліджені, яке було опубліковане в Pediatric Research, пише CNN.

У досліджені брали участь 1646 батьків дошкільнят.

Виявилось, що діти, які зростали в родинах з собакою, мали на 30% менше проблем з поведінкою та спілкуванням з однолітками, якщо порівнювати з тими родинами, де не було собаки.

Зростати з собакою — це корисно! Фото: freepic

Також науковці наголошують, що мати собаку корисно і для фізичного здоров'я дітей.

"Регулярна фізична активність відіграє важливу роль у ранньому дитинстві, сприяє кращому розвитку дошкільнят та знижує ризики хронічних захворювань, в тому числі ожиріння", говорить автор дослідження Хейлі Крістіан, доцент Дослідницького центру дитячого здоров’я Університету Західної Австралії.

Регулярні прогулянки з собакою дійсно дуже корисні для малечі.

За даними вчених, менш ніж третина дітей від 2 до 5 років займаються фізичною активністю дві години на день. Саме стільки радять педіатри.

Як показало дослідження, навіть якщо дитина грається з собакою всього три рази на тиждень та вигулює собаку разом з батьками один раз тиждень цього достатньо для кращих соціальних навичок та емоційного здоров'я.

 

Степанов пояснив, чому обрав Голубовську, Тодурова та інших до медичної ради

Середа, 08 липня 2020, 10:16

Очільник міністерства охорони здоров’я Максим Степанов шукав "провідних фахівців нашої країни, які все своє життя присвятили медицині", щоб радитися щодо медичної реформи.

Так він пояснив склад нещодавно створеної медичної ради при МОЗ під час брифінгу 8 липня.

Туди входить, зокрема, Ольга Голубовська, яка була радницею ексочільниці МОЗ Зоряни Скалецької.

Відома тим, що задекларувала гонорар від фармкомпанії, чий препарат хотіла включити в закупівлі.

Також Голубовська – позаштатний головний спеціаліст МОЗ при Раїсі Богатирьової. Людина з групи впливу Петра Багрія.

Вона керувала напрямком "інфекційні хвороби".

Просувала пегільовані інтерферони для лікування гепатиту С, єдиним постачальником цих препаратів був монополіст Петро Багрій.

Та Борис Тодуров, генеральний директор державної установи "Інститут серця Міністерства охорони здоров'я України", член-кореспондент Національної академії медичних наук України, професор.

У нього з командою МОЗ при ексміністерці Уляні Супрун був конфлікт.

Також є питання до Тодурова щодо його керівництва Інститутом серця.

"Протягом 3-4 років, коли достатньо активно говорили про реформування системи фінансування медицини, то була велика купа експертів різних, але там не було безпосередньо людей, які лікують лікарів.

І я вважаю, що це категорично неприйнятно, коли в реформуванні медицини не беруть участь безпосередньо експерти, провідні фахівці нашої країни, які все своє життя присвятили медицині.

Саме для цього була створена медична рада в тому числі. Коли ми підбирали людей в медичну раду, звичайно, я в цьому приймав безпосередню участь, мені була потрібна достатньо дієва медична рада", - сказав Степанов.

За його словами, медична рада обговорюватиме весь комплекс проблемних питань, які є в медицині.

Нагадаємо, Степанов створив медичну раду при МОЗ.

Вона потрібна, щоб забезпечити "швидке та ефективне впровадження реформ системи охорони здоров'я в Україні".

Про це Степанов повідомив під час брифінгу 3 липня.

"Була створена медична рада при Міністерстві охорони здоров’я. Вона була створена з одних із найкращих провідних фахівців нашої країни.

Вона скаладається з фахівців інферкційних захворювань, спеціалістів з кардіології, кардіохірургії, онкології, сімейної медицини.

До складу ввійшли і головні лікарі різних лікарень різного рівня", - розповів Степанов.

 

МОЗ планує закупити "Ремдесивір" для 8 тисяч пацієнтів з COVID-19, бо вважає його ефективним

Середа, 08 липня 2020, 10:15

Міністерство охорони здоров’я веде перемовини щодо закупівлі препарату "Ремдесивір", який є в українському протоколі лікування COVID-19.

Про це повідомив очільник міністерства охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 8 липня.

"Я вважаю, що в нас дійсно дуже гарний протокол, і ми це можемо побачити по ефективності лікування коронавірусної хвороби, по тих показниках, які є, і відсоток летальності, який є одним із найнижчих в Європі.

Він не був доступний з точки зору продажу, його виробляє американська компанія. Зараз ми провели перемовини з компаніями, які отримали ліцензію, і ми розраховуємо на закупівлю цього лікарського засобу.

Є попередня домовленість щодо закупівлі, розрахованої на лікування до 8 тисяч пацієнтів. Зараз проводимо перемовини", - розповів Степанов.

Ремдесивір" є противірусним препаратом, який також випробовували проти лихоманки Ебола в Африці, але значимих результатів не було

Про закупівлю цього препарату міністр говорив також у квітні.

Нагадаємо, "Ремдесивір" є противірусним препаратом, який також випробовували проти лихоманки Ебола в Африці, але значимих результатів не було.

Це один з препаратів, який Дональд Трамп назвав "багатообіцяючим". Він також є в українському протоколі лікування COVID-19.

У квітні з'явилася інформація від ВООЗ, що "Ремдесивір" не показав свою ефективність в першому клінічному дослідженні.

Про це йшлося у звіті, який випадково опублікувала ВООЗ і потім видалила, але його встигло побачити видання Financial Times.

У документі йшлося, що препарат не поліпшував стан пацієнтів і не зменшував присутність патогена в крові.

Проте згодом Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендувало умовний дозвіл на продаж цього препарату для лікування COVID-19.

Їхнє дослідження показало, що пацієнти, які отримували ремдесивір, одужали приблизно через 11 днів, в порівнянні з 15 днями у пацієнтів, які отримували плацебо.

Цей ефект не спостерігався у пацієнтів з легким та помірним перебігом хвороби: час до одужання становив 5 днів як для групи ремдесивіру, так і для групи плацебо.

Раніше ВООЗ припинила дослідження протималярійного препарату гідроксихлорохін на пацієнтах з COVID-19.

Дані досліджень показали, що гідроксихлорохін не призводить до зниження смертності госпіталізованих пацієнтів з COVID-19.

Проте він досі є в українському протоколі лікування COVID-19.

У червні МОЗ оновило протокол лікування COVID-19 та затвердило новий лікарський засіб, який можна використовувати при коронавірусній інфекції.

Це препарат "Дексаметазон" з групи кортикостероїдних гормонів.

 

Телефонний шахрай ошукав тернополянку майже на 8 000 гривень

Середа, 08 липня 2020, 09:51

Незважаючи на численні застереження, жителі Тернопільщини продовжують потрапляти на гачок аферистів. Громадяни довіряють додзвонювачам й повідомляють псевдопрацівникам банку конфіденційну інформацію й як наслідок втрачають власні заощадження.
Від такого роду злочину потерпіла й жителька обласного центру. Жінка розповіла вже провірену шахрайську. До тернополянки зателефонував чоловік, який представився співробітником фінансової установи. Він запевнив жінку, що невідома особа намагається несанкціоновано зняти готівку з її карткового рахунку.
Аби убезпечити кошти краянки, необхідно повідомити чотирьох значне код, який прийшов на мобільний телефон власниці банківського рахунку, що й зробила жінка. Вже згодом перевіривши стан рахунку потерпіла виявила нестачу коштів в розмірі 7779 гривень За допомогою вона звернулася до правоохоронців.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.
Працівники поліції вкотре наголошують місцевим мешканцям, ніколи, ні за яких обставин, не повідомляти особисті дані невідомим. Інформація щодо карткових рахунків вважається конфіденційною, нею повинні володіти лише власники електронних гаманців.
У разі надходження дзвінка з невідомого номера необхідно терміново передзвонити на гарячу лінію і уточнити у оператора всю інформацію по карті, при втраті або крадіжці – карту заблокувати.

Якщо ж ви потерпіли від рук аферистів, не зволікайте, одразу телефонуйте на лінію «102».
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/telefonnij-shaxraj-oshukav-ternopolyanku-majzhe-na-8-000-griven/

 

Духовні перлини Збаражчини

Середа, 08 липня 2020, 09:49

0

Участь у наукових конференціях дає можливість набути нових унікальних навичок. У цьому переконалися учасники онлайн-конференцій «Мистецтво виступу перед аудиторією» та «Духовні перлини Збаражчини», що відбувалися протягом двох днів на платформі Zoom.

Спікер заходу Марія Данилевич – український літературознавець, педагог, кандидат філологічних наук, доцент теорії і методики української та світової літератури ТНПУ ім. В. Гнатюка – спілкувалася з юними дослідниками МАН на тему підготовки виступу перед аудиторією. Мистецтво оратора дало змогу досвідченому педагогу захопити слухачів, так що час минув непомітно.

Про підготовку до участі в науковій конференції як формі представлення дослідницького проєкту розповіла науковий керівник секції «Українська література» Збаразької філії Тернопільського обласного відділення МАН України Наталія Стасюк, проаналізувавши критерії оцінювання виступів та етапи підготовки.

Важливе значення в обговоренні було відведено створенню постерів. З цієї теми виступила слухач  секції «Українська література» Збаразької філії, призер ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт 2019 року (секція «Фольклористика») та переможець ІІ етапу 2020 року; переможець Міжнародного конкурсу з українознавства Софія Горпинюк. Учениця надала практичні поради з оформлення постерів, демонструючи відеоматеріали.

Про культуру мовлення оратора розповіла слухач секції «Українська література» Анастасія Кам’янецька, зробивши висновок: щоб володіти аудиторією, промовець повинен усією своєю поведінкою виражати впевненість і віру у власні сили.

Безцінним надбанням кожного народу є його духовна скарбниця. Та правікова спадщина, де люди черпають натхнення та життєву силу. Протягом багатьох століть Україна була і залишається невичерпним джерелом мистецтва. У цьому вкотре переконалися учасники конференції на тему «Духовні перлини Збаражчини». Слухачі секції «Українська література» мали змогу апробувати власні наукові розвідки. Із доповідями виступили цьогорічні переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, зокрема Софія Горпинюк на тему «Вишитий рушник у весільних обрядах Збаражчини і Закерзоння» та Анна Язвінська («Нагрудні та нашийні прикраси Збаражчини»). Про пісні національно-визвольної боротьби українського народу  повідомив Назар Бутрин – призер ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницькиї робіт (секція «Журналістика») та неодноразовий призер Міжнародного конкурсу з українознавства.

Учасники онлайн-заходу за сприяння Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України, зокрема методистів Богдани Дідушицькоїта Оксани Гаврилевської,  переконалися, що участь у наукових конференціях – це захопливо, пізнавально і просто необхідно для розвитку науково-творчого потенціалу особистості!

http://xn--80axe.xn--j1amh/

 

 

Завершився обласний відбірковий онлайн етап Всеукраїнської виставки-конкурсу "Знай і люби свій край"

Середа, 08 липня 2020, 09:49

0

На онлайн виставку-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва було представлено 229 робіт із 19 закладів позашкільної освіти: районних, міських, об’єднаних територіальних громад   та Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

Найбільшу кількість призових місць отримали колективи Монастириського районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості, Тернопільського району, Бучацького району, Збаразької районної станції юних техніків, Кременецького районного центру дитячої творчості та Козівського районного будинку дитячої та юнацької творчості.

Переможці та призери виставки нагородженні дипломами відповідних ступенів Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

Усі роботи були виконані на високому професійному рівні, що доводить про неабиякий хист юних майстрів та клопітку працю їх педагогів.

Кращі роботи беруть участь у Всеукраїнській онлайн виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край".

http://obltechnik.te.ua/

 

 

Організація профільного навчання – основне завдання сучасного закладу загальної середньої освіти

Середа, 08 липня 2020, 09:48

0

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти  проведено веб-семінар на тему «Пришвидшення старту старшої профільної школи як ключове завдання сучасного закладу загальної середньої освіти». Метою заходу було актуалізувати питання пошуку ефективних підходів впровадження профільного навчання та підвищення якості викладання профільних предметів. У вебінарі взяли участь представники гімназій, ліцеїв, колегіумів та опорних закладів області, а також методисти та науково-методичні працівники інституту післядипломної педагогічної освіти.

Ззаступник директора ТОКІППО І.М. Вітенко зазначив, що, відповідно до плану заходів із запровадження в області Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», створення мережі профільних закладів загальної середньої освіти уже стартує у 2020/2021 навчальному році. І, у зв’язку з тим, що планування роботи ЗЗСО на новий 2020/2021 навчальний рік у розпалі, є потреба обговорити дане питання,  накреслити перспективу є актуальною і доцільною.

Методисти інституту під час семінару зосереджували  увагу на аналізі організації профільного навчання в закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 н.р. та здійсненні методичного супроводу освітнього процесу щодо вирішення завдань профільної освіти,  на методичних аспектах викладання профільних предметів у школі. Наскрізною лінією у виступаючих було те, що сучасний підхід до викладання профільних предметів вимагає певних змін у місії, змісті, організації освітнього процесу, впровадження новітніх дидактичних засобів та педагогічних технологій.

Учасники заходу ознайомилися з індикаторами оцінювання рівня організації профільного навчання та домовилися щодо подальшої співпраці у напрямку організації підвищення професійного розвитку педагогічних працівників, які забезпечують допрофільне, профільне навчання та профорієнтаційну роботу в гімназіях, ліцеях, колегіумах та опорних ЗЗСО.

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

Степанов розповів про готовність України до другої хвилі COVID-19

Вівторок, 07 липня 2020, 11:04

Станом на 7 липня всі лабораторні центри забезпечені місячним запасом тестів при повному завантажені.

Так на пресбрифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов прокоментував готовність України до другої хвилі COVID-19.

"Рівень забезпеченості нашої країни до другої хвилі епідемії, і я кажу не тільки про лабораторні центри або наявність тест-систем, а й про готовність наших лікарень, готовність наших лікарів до таких викликів, його навіть не можна порівняти з тим, що в нас було на початку березня.

На сьогодні всі лабораторні центри забезпечені місячним запасом тестів при повному завантажені.

Це той рівень, який ми тримаємо.

Ми чітко знаємо, що якщо десь виникає проблема, то ми дуже швидко доставляємо тест-системи, щоб це ніяким чином не вплинуло на наших громадян", сказав він.

Максим Степанов

Він також додав, що Україна готується саме до другої хвилі.

"Я вважаю, що це є розумно, коли робляться відповідні висновки в тому, чого нам бракувало, в чому у нас виникали проблеми й підготуватися так, щоб і медична система витримала і щоб ми вчасно могли надавати допомогу всім, хто цього потребує", уточнив очільник МОЗ.

 

7 речей, які роблять психологічно сильні люди під час пандемії

Вівторок, 07 липня 2020, 11:02

Жити в умовах довготривалих обмежень та тривожності вимагає неабиякої психологічної витривалості.

Стрес, який спричинює пандемія, може спровокувати міріади негативних почуттів, а ще депресію, тривожність та посттравматичний стресовий розлад, пише Psychology Today.

Але це не перша криза у нашому житті.

Світ переживав схожі проблеми й науковці мали змогу дослідити, як у важкі періоди поводились психологічно сильні люди.

 

Вони:

 

Обмежують кількість новин, які споживають.

Науковці стверджують, що є дві речі, які можуть спрогнозувати, як людина впорається такою кризою як пандемія.

Жити в умовах довготривалих обмежень та тривожності вимагає неабиякої психологічної витривалості.
Фото: ra2studio/Depositphotos

Перша: наскільки уразливою вона була у своєму житті до кризи.

Друга: як багато новин вона читає під час пандемії.

Якщо ви весь час занурюєтесь в новини, то це може спричинити навіть посттравматичний розлад.

 

Приймають свої почуття як норму

Психологічно гнучка людина розуміє, що такі почуття як страх, гнів, сум, тривога є абсолютно нормальними.

Інформація охоплює нас аж занадто сильно, щоб опрацювати її відразу.

Як вважає Американська академія психіатрії, депресивність, тривожність та розлади адаптації є звичайними симптомами для людини, яка протягом останніх 90 днів пережила значущу життєву подію.

А зараз це трапляється з усіма нами втрата роботи через карантин, організація домашнього навчання для дітей, неможливість відвідати поховання близької людини тощо.Фокусуються на фактах

Думки всіх нас можуть перебувати в трьох станах: емоційному, раціональному та мудрому.

Бути емоційним в часи труднощів це нормально, але рух у бік раціо логіки та фактів може зменшити негативні наслідки кризи.

Наприклад, якщо наш емоційний розум каже нам: "Я підхоплю COVID-19 та помру", то варто звернутись до фактів та статистики.

Також наш раціональний розум може підказати нам: "У мене низькі ризики померти від COVID-19 тому що я залишаюсь вдома, дотримуюсь соціальної дистанції та ношу маску".

 

Медитують

Про користь медитації вже сказано багато.

Вона дійсно допомагає покращити нашу увагу, вгамувати стрес та тривожність.

Дослідження показують, що ті, хто давно практикує медитацію, швидше повертаються до психологічної норми, ніж ті, хто не медитує.

 

Обмежують свій час спілкування з токсичними людьми.

Постійна брехня, пліткування, концентрація лише на своїх потребах це все ознаки токсичної людини.

Якщо протягом стабільних часів ми ще можемо це толерувати, в часи кризи, коли ви знаходитесь у режимі виживання, таку токсичну енергію варто прибирати з власного життя.

 

Фокусуються на турботі про себе

Думати про себе та адаптуватись до нової реальності вкрай важливо.

Наприклад, коли тренажерні зали зачинені, подумайте про йогу на повітрі та відеотренування.

Думати про себе та адаптуватись до нової реальності – вкрай важливо.
Фото: freepik

Важливо пріоритезувати речі, які надають нам ресурс.

 

Знають свої персональні потреби

Наприклад, якщо ви екстраверт, ви отримуєте енергію від спілкування з іншими людьми.

Така потреба може бути й в інтровертів, проте краще, якщо це будуть маленькі групи для спілкування, адже активна соціалізація їх виснажує.

І потім інтровертам для відновлення потрібно побути на самоті.

Дуже важливо розуміти, хто ви та що найкраще для вас.

 

«Алло, вас турбує служба безпеки»: відома шахрайська схема таки знаходить довірливих клієнтів

Вівторок, 07 липня 2020, 10:42

До поліцейських Тернопільщини продовжують  надходити звернення громадян про крадіжки з банківських карток. Люди не зважають на застереженя та потрапляють на гачок аферистів. Втратила майже дві тисячі гривень мешканка обласного центру Зловмисник за класичною шахрайською схемою зняв увесь залишок з картки.
Дзвінок нібито з банку про спробу викрасти гроші з картки вкотре спрацював - довірлива жінка надала усю інформацію: свої дані, коди які надходили через смс-повідомлення на її телефон. Результат виявився невтішним: шахрай зняв увесь залишок – 7300 гривень. Довелося телефонувати в поліцію.
Вкотре нагадуємо – не довіряйте незнайомим людям! Банк ніколи не запитуватиме у клієнта персональну інформацію, тож ні в якому разі не надавайте  дані своєї картки людині, що представилася співробітником вашого банку, а тим паче покупцям чи продавцям інтернет-сайтів.
У випадку, коли до вас телефонують за допомогою перевести гроші, збільшити строк дії картки, і при цьому вимагають  захисні дані чи коди з смс, кладіть слухавку та самостійно перевіряйте усю інформацію у відділені банку.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

 

Під час відпочинку тернополянку обікрав новий знайомий

Вівторок, 07 липня 2020, 10:39

Працівники Борщівського відділення поліції розпочали досудове розслідування за фактом крадіжки.
До поліцейських територіального підрозділу за допомогою звернулася жителька обласного центру. Дівчина розповіла, що під час відпочинку вона стала жертвою крадія, який викрав у неї гаманець та карту пам’яті.
У ході перевірки даної інформації, поліцейські встановили, що протиправне вчинив житель одного із місцевих сіл. Того дня тернополянка поїхала у гості до приятельки в район, де познайомилася з компанією молодих людей з якими й відпочивала на водоймі. Вже повертаюсь додому потерпіла виявила відсутність готівки в розмірі 2500 гривень.
Молодик 1998 року народження у скоєному зізнався. Частину коштів поліцейські вилучили.
Тепер краянину доведеться відповісти перед законом відповідно до ст. 185 Кримінального кодексу України «крадіжка».
Триває слідство.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/pid-chas-vidpochinku-ternopolyanku-obikrav-novij-znajomij/

 

Вихованці гуртків презентували творчі роботи на обласній онлайн виставці

Вівторок, 07 липня 2020, 10:22

Вихованці гуртків презентували творчі роботи на обласній онлайн виставці

0

У Тернопільському обласному комунальному центрі науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді підбито підсумки обласної заочної онлайн виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового моделювання.

На виставку-конкурс було представлено 107 робіт від 135-ти вихованців із 15-ти районних, міських закладів позашкільної освіти, ОТГ та Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

Результати виставки показали творчий підхід вихованців позашкільних навчальних закладів до поставлених завдань. Завдання, що виконані дитячими руками, спрямовані на вивчення звичаїв українського народу, пропаганди кращих здобутків військової звитяги українського суспільства, виховання почуття гордості за свою Батьківщину.

Найбільшу кількість призових місць отримали колективи Лановецького міського комунального будинку дитячої та юнацької творчості, Козівського районного будинку дитячої та юнацької творчості, Тернопільського району, Великоглибочецького будинку технічної творчості школяра Білецької селищної ради, Почаївського будинку дитячої творчості та спорту Почаївської ОТГ, Гусятинського центру дитячої та юнацької творчості та ТОКЦНТТШУМ.

Переможці та призери виставки нагородженні дипломами відповідних ступенів Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

http://obltechnik.te.ua/

 

 

Підтримано звернення профспілок до керівництва держави

Вівторок, 07 липня 2020, 10:21

Підтримано звернення профспілок  до керівництва держави

0

 

Депутати обласної ради звернення адресували голові Верховної Ради, Прем’єр-міністру, народним депутатам від Тернопільщини та ініційоване Тернопільською обласною радою професійних спілок. Стосується воно законів про працю, проекту закону щодо окремих питань діяльності професійних спілок. «На фоні соціального негативу влада намагається ліквідувати Кодекс законів про працю, звузити трудові права і свободи громадян, скасувати соціальні пільги і гарантії, позбавити можливості найманих працівників на захист своїх трудових прав», - йдеться у зверненні. – 27 травня 2020 року  Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України рекомендував до прийняття парламентом проект закону №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності профспілок)», який  суттєво звужує можливості профспілки ефективно захищати трудові права найманих працівників».

У зверненні висловлюється обурення публічними заявами на адресу соціально незахищених та безробітних громадян народного депутата України від партії «Слуга народу», голови згаданого профільного комітету Галини Третьякової.

«Ми, депутати Тернопільської обласної ради, засуджуємо антисоціальні та антинародні законодавчі ініціативи та вимагаємо:від Верховної Ради України – відхилити розгляд проекту закону України «про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» (№2681); від Кабінету Міністрів України – продовжити роботу над трудовою реформою спільно з об’єднаннями профспілок та роботодавців за участі експертів Міжнародної організації праці; від голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів  Галини Третьякової – скласти повноваження голови Комітету і народного депутата України», - зазначено у документі.

 

У бібліотеці – виставка книг про перлини архітектури України

Вівторок, 07 липня 2020, 10:19

У бібліотеці – виставка книг про перлини архітектури України

0

Україна – одна з найяскравіших європейських країн з красивою природою, багатою культурною спадщиною. Через всю країну тягнеться низка неповторних замків і церков, палаців і музеїв, а в багатьох центральних містах, майже кожна будівля, є пам'ятником архітектури, яка має велику мистецьку силу.

З нагоди Дня архітектури України сектор естетичного виховання Тернопільської обласної бібліотеки для дітей підготував  книжкову виставку «Архітектурні перлини України». На ній представлені видання, присвячені проблемам дослідження української архітектури, її історії (в цілому та в окремі історичні періоди). В окремих виданнях увага зосереджена на пам’ятках давньої архітектури (храмових, фортифікаційних спорудах) та певних її течіях (класицизм, модерн) тощо.

Виставка діятиме до 1 серпня 2020 року.

http://odb.te.ua/

 

 

Чому виникає надмірна пітливість та як її позбутися. Пояснює Супрун

Понеділок, 06 липня 2020, 10:15

Пітніти у спекотну погоду – цілком нормально, оскільки це природній процес зниження температури тіла.

Піт виділяється також при швидкій ходьбі або сильному стресі.

Проте є люди, які страждають на надмірну пітливість без фізіологічних потреб. Такий процес має назву гіпергідроз.

Чому виникає надмірна пітливість та як з нею боротися, розповідає ексочільниця міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун.

Надмірне потовиділення може бути симптомом захворювання. Фото  shotsstudio/Depositphotos

 

Що таке надмірна пітливість?

Гіпергідроз може поширюватися на все тіло, а може на якусь частину: долоні, приміром, чи чоло.

Якоїсь норми потовиділення не існує, і про гіпергідроз говорять, коли мокрі долоні чи сорочка стають на заваді спокою та буденним заняттям — коли вислизають інструменти чи кермо, чи доводиться упродовж дня переодягатися чи кілька разів приймати душ.

Наслідком гіпергідрозу може стати неприємний запах.

За потовиділення по всьому тілу відповідають інші залози (екринні), ніж ті, що виробляють піт зі специфічний запахом (апокринні).

Тим не менше, якщо піт із себе регулярно не змивати, ще й їсти їжу з сильним запахом, неприємний запах все ж буде.

Гіпергідроз може погіршити стан шкіри з екземою, чи збільшити ризик запалення волосяних фолікулів.

Потіння стоп у поєднанні зі шкарпетками і спортивним взуттям на весь день може спричинити грибкове ураження шкіри стоп.

Надмірне потовиділення може стати на заваді активній соціальній чи фізичній діяльності, а в результаті зумовити навіть депресивний розлад.

Чому виникає надмірне потовиділення?

Надмірна пітливість може бути особливістю організму, зумовлена спадковістю чи надмірною активністю периферичної нервової системи.

Периферична нервова система дбає про управління роботою внутрішніх органів в залежності від наших фізіологічних потреб, в тому числі контролюють потовиділення.

Тому-то нас і кидає то в жар, то в холодний піт, коли відчуваємо страх, гнів, чи читаємо новини, що, власне, одне й те саме.

У разі первинного гіпергідрозу периферична нервова система постійно запускає потовиділення — треба це, чи ні.

В іншому випадку надмірне потовиділення може бути симптомом іншого захворювання (вторинний гіпергідроз).

Причиною сильного потовиділення можуть бути такі хвороби:

 • Вагітність;
 • Менопауза;
 • Тривожний розлад;
 • Низький рівень глюкози в крові;
 • Надмірно активна щитоподібна залозі (гіпертиреоз);
 • Ожиріння;
 • Певні ліки, зокрема деякі антидепресанти, пропранолол, пілокарпін, бетанехол;
 • Стан під наркотиками чи абстинентний синдром;
 • Туберкульоз чи ВІЛ;
 • Паркінсонізм;
 • Лімфома Ходжкіна;

Вторинний гіпергідроз починається раптово і поширюється на всі потові залози, а не на якусь ділянку.

Як позбутися надмірного потовиділення?

Якщо це вторинний гіпергідроз – варто усунути його причину, тобто потрібно позбавитися саме недуги, а не поту.

Також можна спробувати зменшити потовиділення чи його наслідки:

 

Тернополян запрошують долучитися до обговорення змін у Закони України «Про фізичну культуру і спорт» та «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»

Понеділок, 06 липня 2020, 09:28

Тернополян запрошують долучитися до обговорення змін у Закони України «Про фізичну культуру і спорт» та «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»

Міністерство Молоді і спорту України оприлюднило Проєкт Закону України «Про внесення змін до Законів України «Про фізичну культуру і спорт» та «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» щодо запровадження державних стандартів у сфері фізичної культури і спорту». Як ідеться у пояснюювальній записці до проєкту, Закони доповнюються Статтею №7 «Державні стандарти» та статтею №14 «Державні соціальні нормативи визначення основних державних соціальних гарантій щодо надання послуг у сфері фізичної культури і спорту». Ознайомитись із проєктом можна на офіційному сайті Міністерства.

Зауваження та пропозиції можна направляти до 13 липня 2020 року на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

 

Утворено комунальну установу «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні»

Понеділок, 06 липня 2020, 09:26

0

Вирішено утворити комунальну установу Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні» за місцезнаходженням вул. М. Грушевського, 8 у  м. Тернопіль, на майні спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області та на коштах обласного бюджету та призначити  Харольського Назарія Івановича виконуючим обов’язки на посаді директора комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні». Також затверджено статут комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні».

Сесія доручила  виконуючому обов’язки на посаді директора комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільській обласний центр сприяння територіальній обороні»  Харольському Назарію Івановичуподати статут комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні» на реєстрацію державному реєстратору для проведення реєстраційних дій відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

Сесія внесла зміни і доповнення до програми розвитку цілісного майнового комплексу аеропорту «Тернопіль» на 2019 – 2021 роки

Понеділок, 06 липня 2020, 09:25

Сесія  внесла зміни і доповнення до програми розвитку цілісного майнового комплексу аеропорту «Тернопіль» на 2019 – 2021 роки

0

Розглянувши клопотанняТернопільського обласного комунального підприємства «Фірма «Тернопільавіаавтотранс»  від 17 травня 2020 року №1 –132, враховуючи  рекомендації постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань  соціально – економічного   розвитку, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, туризму, курортно – рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Тернопільська обласна рада

вирішила:

1.  Внести зміни і доповнення до програми розвитку цілісного майнового комплексу аеропорту «Тернопіль» на 2019 – 2021 роки,  затвердженої рішенням Тернопільської обласної ради від 26 лютого 2019 року №1327, згідно з додатком.

2. Тернопільській обласній державній адміністрації  забезпечити реалізацію та фінансування заходів, передбачених вказаною програмою.

3. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії Тернопільської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, туризму, курортно-рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності.

 

Депутат обласної ради Володимир Болєщук оголосив про створення депутатської групи в обласній раді "За майбутнє"

Понеділок, 06 липня 2020, 09:22

Депутат обласної ради Володимир Болєщук оголосив про створення депутатської групи в обласній раді "За майбутнє"

0

До нового обєднання  увійшли одинадцять депутатів.

Володимир Болєщук наголосив, що метою членів групи є обєднання людей, які своєю працею показують приклад іншим."Зараз як ніколи необхідно обєднуватись заради наших громадян. Майбутнє Тернопільщини залежить від кожного з нас", -зазначив депутат.

Також депутати внесли зміни до складу постійних комісій.

 

Голова обласної ради Віктор Овчарук привітав колег із нещодавнім святом - Днем Конституції

Понеділок, 06 липня 2020, 09:21

Голова обласної ради Віктор Овчарук привітав колег із нещодавнім святом - Днем Конституції

0

Подарунком для депутатів стала книга про Тернопільщину «Відкрий Тернопілля».

Очільник облради зазначив: «Вітаю Вас із нещодавнім святом – Днем Конституції. Нехай основний закон держави буде для усіх нас дороговказом та керівництвом до дій. І як представники обласної влади пам’ятаймо 3 статтю Конституції: «Держава відповідає перед людиною за свою діяльність».

Надіюсь, що своєрідним подарунком з нагоди свята стануть для вас книги про Тернопільщину «Відкрий Тернопілля».

Гадаю, серед присутніх тут людей немає тих, хто не любив би рідного краю. Всі ми пишаємося здобутками малої батьківщини, як своїми власними, гордимося тим, що маємо, та намагаємося розбудовувати фундамент, закладений нашими предками, максимально розкривати потенціал області, проводити її популяризацію.

Подарована книга  високої якості з англійським перекладом та неймовірними ілюстраціями наших багатих пейзажів, унікальних печер, культурних та архітектурних пам’яток, духовних перлин краю.

Пишаюся Тернопільщиною та її людьми, які так щиро та віддано люблять свою землю. Дякую упорядникам, авторам тексту, перекладачам, дизайнерам та фотографам за цей продукт європейського зразка

І нехай ця книга буде однією з-поміж багатьох добрих справ, зроблених Тернопільською обласною радою шостого скликання».

Також обласна рада висловила вдячність комунальному підприємству "Видавництво Рада" та його директору Інні Ткаченко за якісну, високо фахову роботу у створенні книги.

 

Молодь запрошують до участі у всеукраїнській програмі “Креативна молодь змінить Україну”

Понеділок, 06 липня 2020, 09:17

0

Завершується набір на програму “Креативна молодь змінить Україну”.

Уже другий рік поспіль Фонд родини Богдана Гаврилишина у співпраці та за підтримки Українського культурного фонду реалізовує інтенсивне навчання проєктному менеджменту для молоді віком 18-35 років з сектору культурних і креативних індустрій.

Впродовж 8 тижнів відібрані до участі на конкурсних засадах молоді люди пройдуть інтенсивне онлайн-навчання за спеціально розробленою програмою, яка базується на міжнародних стандартах проєктного менеджменту, методах дизайн-мислення та психологічних теоріях, що в комплексі дозволить їм створювати ціннісно-орієнтовані проекти, бути більш ефективними при реалізації своїх креативних ідей, знаходити партнерів та залучати фінанси, зробити свої проекти більш медійними та популярними.

До участі у програмі запрошується молодь віком 18-35 років, а саме:

- Організатори / організаторки фестивалів і заходів

- Менеджери / менеджерки креативних просторів

- Креативні підприємці / креативні підприємиці

- Інноватори / інноваторки у сфері культури

- Митці / мисткині

- Культурні менеджери / культурні менеджерки та куратори / кураторки.

Навчання за програмою відбуватиметься впродовж 8 тижнів, починаючи з середини липня 2020 року. Формат навчання: двічі на тиждень у робочі дні з 19:00 до 21:00. Обов’язковий доступ до ПК та інтернету впродовж навчання, адже це буде робота в групах та практика. Участь безкоштовна для відібраних на конкурсній основі учасників.

Реєстрація триває до 23:00 год 6 липня за посиланням: https://bit.ly/31eDVVH

Сайт програми «Креативна молодь змінить Україну»: https://creativeyouth.com.ua/

Контакти менеджерки з комунікацій Фонду родини Богдана Гаврилишина: Маріанна Єлейко: +380506701510, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Фонд родини Богдана Гаврилишина – благодійна організація, заснована у 2017 році дружиною та дітьми видатного українця, всесвітньо відомого економіста та візіонера доктора Богдана Гаврилишина. Головною місією фонду є підтримка молодих змінотворців задля сталого розвитку ціннісно-орієнтованої України. Сайт: bhfamily.org, соціальні мережі: https://www.facebook.com/bhfamily.orghttps://www.instagram.com/hawrylyshyn_family_fund/

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України. Сайт: ucf.in.ua Facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/

 

Українці не хочуть швидкого зростання цін та дорогого долара – опитування

П'ятниця, 03 липня 2020, 10:00

 
ЕЛЬДАР САРАХМАН

94% опитаних українців не згодні, що ціни в Україні зростають надто повільно, а 88% - виступають проти ідей політиків, що країні потрібен вищий курс долара.

Про це свідчать дані загальнонаціонального опитування, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research на замовлення Центру економічної стратегії.

Респондентам було поставлено питання "Окремі політики вважають, що ціни в Україні зростають надто повільно, і мають рости швидше. Чи погоджуєтеся Ви з ними?" 94% опитаних відповіли на це питання "ні", 2% -- "так" і 4% не визначилися з відповіддю на це питання.

Також респондентам було поставлено схоже питання "Окремі політики вважають, що країні потрібен вищий курс долара, наприклад, 30 грн за долар і вище. Чи погоджуєтеся Ви з ними?" 88% опитаних відповіли на це питання "ні", 5% -- "так" і 7% не визначилися з відповіддю на це питання.

"Додатково ми запитали у респондентів, "Як Ви вважаєте, якщо ціни в Україні зростатимуть швидше, кому це буде більш вигідно?" та "Як Ви вважаєте, якщо курс долара в Україні зросте до 30 грн за долар і вище, кому це буде більш вигідно?", запропонувавши два варіанти відповіді "Простим людям і малому бізнесу" та "Олігархам", - йдеться у результатах дослідження.

88% опитаних впевнені, що швидше зростання цін буде вигідне олігархам, і лише 1% - що простим людям і малому бізнесу.

87% вважають, що зростання курсу долара буде вигідне олігархам, і 2% - що простим людям і малому бізнесу. 11% опитаних було важко відповісти на це питання.

Насамкінець, респондентам було поставлене питання "Згідно із законом, пріоритетом Національного банку є досягнення та підтримка цінової стабільності в державі. На Вашу думку, наскільки добре в останні 2 роки Нацбанк підтримував цінову стабільність?".

28% опитаних обрали варіант "Добре, мене все влаштовувало", 54% -- "Погано, ціни зростали надто швидко", і лише 1% вважають, що "Погано, ціни зростали надто повільно або падали". 17% було важко відповісти на ці питання.

"В проекті постанови Верховної Ради фінансовий комітет парламенту звинувачує керівництво Нацбанку в надмірному фокусі на зниження інфляції і посиленні гривні. Голова комітету Данило Гетманцев заявляв, що утримання інфляції на низькому рівні не сприятиме підтримці економіки України. Водночас, результати опитування показують, що громадяни очікують від політиків та Національного банку саме стабільних цін та курсу національної валюти", - заявив виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

"Ініціативи політиків підтримати економіку масштабною емісією гривні, що неминуче призведе до стрибка цін і курсу гривні, прямо суперечать очікуванням їхніх виборців", - додав він.

Економічна правда

 

Від COVID-19 за добу померли 27 українців, лише на Львівщині – 11

П'ятниця, 03 липня 2020, 09:58

876 нових випадків коронавірусної хвороби виявили в Україні 2 липня, 27 хворих померли, 505 осіб одужали.

Джерело: дані РНБО

Деталі: Лише на Львівщині за останню добу діагностували 153 нових випадки, а 11 хворих померли.

У Києві – 105 нових випадків і 1 летальний.

На Закарпатті – 80 нових хворих, а 5 людей померли в четвер.

У Рівненській області зафіксували 73 нових випадки і 4 летальних.

У Харківській області – 3 летальних випадки за добу, 48 нових хворих.

На Волині й в Івано-Франківській області – по 1 летальному випадку, а нових хворих, відповідно, 63 і 55.

На Хмельниччині померла одна людина з коронавірусним діагнозом, захворіли ще 14 осіб.

27 померлих за добу від коронавірусу – це один із найвищих показників (лише 16 червня був гірший антирекорд: помер 31 хворий).

 

Загалом за час пандемії COVID-19 в Україні було встановлено 46 763 випадки хвороби, з них 1 212 – летальні, 20 558 осіб уже одужали. Зараз хворіють 24 993 жителі України.

 

Нагадаємо:

 • За добу 1 липня в Україні COVID-19 діагностували у 889 осіб, 12 хворих померли, 505 одужали від коронавірусу. У попередні три дні статистика захворюваності на COVID-19 пішла на спад після двотижневого сплеску нових випадків.
 • В усьому світі 2 липня зареєстрували більше 208 тисяч нових випадків захворювання на коронавірус – добова захворюваність на COVID-19 б’є "рекорди".
 

Гривня на міжбанку, "чорному" та готівковому ринках зупинила падіння

П'ятниця, 03 липня 2020, 09:56

 

3 липня котирування гривні до долара на відкритті міжбанку встановилися на рівні 27,25 - 27,28.

Про це повідомляє Finance.ua.

На 11:25 середні курси валют на міжбанку були наступними:

Долар США -27,17 - 27,20 гривні;

Євро – 30,54 - 30,57 гривні.

На готівковому ринку котирування гривні до долара становлять 26,97 – 27,30 гривні. Євро купують по 30,08 гривні, продають по 30,66 гривні.

На "чорному" ринку долар торгується по 27,01 - 27,14 гривні, євро - 30,14 - 30,35 гривні.

Рекомендуємо почитати: Національний банк втрачає голову: чому Смолій подає у відставку і хто його замінить

Нагадуємо:

2 липня на міжбанківському валютному ринку попит на долар значно перевищував пропозицію через заяву Якова Смолія про "політичний тиск".

Нацбанку довелося продати щонайменше 200 мільйонів доларів.

Напередодні президент Володимир Зеленський зареєстрував проєкт постанови про звільнення Якова Смолія з посади голови Національного банку

1 липня голова Національного банку Яків Смолій написав та подав на ім’я президента Володимира Зеленського заяву про відставку через "систематичний політичний тиск".

Смолій став головою НБУ 15 березня 2018 року, коли Верховна Рада підтримала звільнення Гонтаревої з посади голови Нацбанку і призначила його на цю посаду.

Співрозмовники ЕП у Верховній Раді повідомили, що наразі розглядаються три можливі кандидатури на посаду голови НБУ.

Економічна правда

 

З початку року поліцейські Тернопільщини задокументували понад три з половиною тисячі фактів домашнього насилля.

П'ятниця, 03 липня 2020, 09:54

До поліцейських із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності співжителя звернулася жителька Збаражчини. Жінці вже не сила терпіти постійні побої та знущання.
23-річна жителька села Залужжя Збаразького району вже неодноразово зверталася до правоохоронців через сімейне насилля з боку 32-річного співмешканця. Поліцейські вже тричі складали щодо чоловіка адміністративні протоколи, два кримінальні провадження, де забіяка є підозрюваним у насиллі над співжителькою, скеровані до суду,  проте зловмисник не зважає ні на що. У рамках третього кримінального провадження, розпочатого за статтею 126-1 ККУ, слідчі клопотатимуть про взяття зловмисника під варту.
Не зважаючи на те, що відповідальність за домашнє насилля стала жорсткішою, статистично цих ганебних фактів не поменшало. Зі слів старшого інспектора відділу дільничних офіцерів поліції УПД ГУНП в Тернопільській області Дмитра Адамовича, з початку року до поліцейських Тернопільщини надійшло понад три з половиною тисячі повідомлень про знущання домашніх тиранів над рідними та близькими. За 51 з них розпочато кримінальні провадження, складено 2615 адміністративних протоколів за статтею 173-2 КУпАП. Загалом на обліку перебуває 2855 осіб, схильних до домашнього насильства, серед них 313 жінок.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


 

Завдяки підтримці обласної ради «Карітас Тернопіль» закупив продукти для приготування благодійних обідів

П'ятниця, 03 липня 2020, 09:52

0

У зв’язку із з пандемією COVID-19 Благодійна їдальня Карітасу щопонеділка та щоп’ятниці здійснює доставку готових гарячих страв для безпритульних та осіб, які перебувають у скрутному матеріальному становищі.

Від початку карантину працівники благодійної їдальні роздали 1587 обідів.

«Команда Карітасу Тернопіль щиро дякує Тернопільській обласній раді, адже, завдяки Вашій підтримці ми допомагаємо тим, хто цього найбільше потребує», - йдеться у повідомленні організації.

 

У музеї відкрилася фотодокументальна виставка

П'ятниця, 03 липня 2020, 09:51

0

Спричинений коронавірусом карантин «переніс» презентацію фотодокументальної виставки з приватного архіву Наталки Осьмак та приватної колекції історика Василя Штокала «На колосистому лані української блакиті видніється даль боротьби – спадкової», присвяченої 130-річчю від народження Президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака.

Відтак, тільки днями (замість 9 травня) у краєзнавчому  музеї пошановано соборного Кирила Осьмака. Документальні матеріали доповнено рушниками з Полтавщини – малої батьківщини державотворця, та  Тернопільщини – теренів неодноразового перебування.

Проведено клубне спецпогашення тематичної поштової продукції за участю краєзнавців, громадських активістів, учасників АТО/ОСС, членів Асоціації філателістів України. Здійснено відправлення.

http://tokm.com.ua/

 

У 2020 році ми відремонтуємо у 9 разів більше державних доріг, ніж в минулому році, - Володимир Труш

П'ятниця, 03 липня 2020, 09:50

Вже оновлено проїзд у Вишнівці та Горинці, Ланівцях, на об’їзній Кременця. А цьогоріч в області планують відремонтувати у 9 разів більше державних доріг, ніж в минулому році.


Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш під час звіту про 100 днів на посаді.


"У 2020 році плануємо відремонтувати понад 162 км доріг державного значення та 75 км місцевого значення та комунальної форми власності. Це найвищий показник за останніх 10 років. Наймасштабніші роботи ведуться на відрізку дороги М-19 - до кордону з Чернівецькою областю.  З державного бюджету на будівництво і ремонт  місцевих та комунальних доріг в Тернопільській області спрямовано 472,5 млн грн, що дозволить оновити 74,7 км", - зазначив Володимир Труш

 

акликаємо суб'єктів господарювання долучитись до акції "Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів"

П'ятниця, 03 липня 2020, 08:49

До відома суб’єктів господарювання у сфері торгівлі та побутового обслуговування населення!

Просимо вас долучитись до акції «Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day)», яка відбудеться 3 липня 2020 року та на один день відмовитись від використання поліетилену.

Даний захід спрямований на привернення уваги суспільства до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів і, як наслідок, непоправного забруднення пластиковими відходами усієї планети, а також на популяризацію доступних екологічних рішень на заміну поліетилену.

За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок, лише до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, в тому числі й пакетів. Також їх розносить вітер по вулицях, полях, лісах та водних об’єктах. Вони зберігаються досить тривалий час і не піддаються біологічному розкладанню. Таким чином, утворюють стійке забруднення довкілля.

 

Спека до +39°, грози лише в одному регіоні – прогноз

Четвер, 02 липня 2020, 09:44

ЮЛІЯ БАІР

Найближчої доби в західних областях України очікуються грозові дощі, на решті території - жарко і в основному сухо.

Джерело: "Інтерфакс-Україна" з посиланням на дані Укргідрометцентру, синоптик Наталка Діденко

Деталі: 3 липня на заході країни очікуються помірні дощі, грози, в окремих районах град та шквали 15-20 м/с. На Закарпатті та в Карпатах, а вдень і на Прикарпатті - значні дощі. Температура вночі 13-18°, вдень 22-27°.

На решті території без опадів, лише в Житомирській, а вдень місцями у Вінницькій, Київській та Чернігівській областях короткочасний дощ, гроза. Температура вночі 15-20°, на морському узбережжі до 23°. Вдень 29-34° тепла, на півдні та сході країни місцями 35-37° вище нуля.

Вітер змінних напрямків, 3-10 м/с.

У Києві п'ятницю без опадів, вітер південний, 5-8 м/с. Температура вночі 18-20°, вдень 32-34° тепла.

4 липня в західних, північних та Вінницькій областях місцями короткочасний дощ, гроза, вдень при грозах в окремих районах град та шквали 15-20 м/с. Температура вночі 15-20°, вдень 24-30° тепла.

На решті території суха і спекотна погода з температурою вночі 19-24°, вдень 31-36° вище нуля. У південних, східних і Дніпропетровській областях місцями 37-39° тепла.

Вітер переважно північний, на сході - південно-східний, 5-10 м/с.

У Києві в суботу - місцями короткочасний дощ, гроза. Вітер переважно північний, 5-10 м/с. Температура вночі 18-20°, вдень 27-29° вище нуля.

Пряма мова Діденко: "Найближче послаблення спеки у Києві - субота та неділя, але таке собі, незначне. А більш відчутне свіже повітря прийде у столицю з 8-9 липня, якраз після Івана.

Додатково: 2 липня о 9:00 температура води в Чорному і Азовському морях була 23-28°, в Дніпрі в межах Києва - 24°.

 

Кількість нових випадків COVID-19 знову поповзла вгору, Київ і Львівщина в "лідерах"

Четвер, 02 липня 2020, 09:31

За добу 1 липня в Україні COVID-19 діагностували у 889 осіб, 12 хворих померли, 505 одужали від коронавірусу.

Джерело: дані РНБО

Деталі: Загалом за час пандемії в Україні підтвердили вже 45 887 випадків коронавірусної хвороби, з них 1 185 летальних, а 20 053 особи вже одужали. Зараз на COVID-19 хворіють 24 649 осіб.

Найбільше випадків за останню добу виявили у Львівській області (152) та місті Київ (104), а також у Рівненській (93) та Закарпатській (85) областях.

Летальні випадки від ускладнень коронавірусу зафіксовано у Києві (3) і Київській області (1), на Закарпатті (2), в Івано-Франківській, Харківській, Житомирській, Вінницькій, Черкаській та Чернігівській областях (по 1).

 

У попередні три дні статистика захворюваності на COVID-19 пішла на спад після двотижневого сплеску нових випадків.

 

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу також повідомив, що за попередню добу було госпіталізовано 221 особу.

Із 889 нових випадків – 38 у дітей і 63 у медпрацівників.

1 липня в Україні було здійснено 23 168 тестів: 11 109 методом ПЛР та 12 059 методом ІФА.

Читайте також: Історія коронавірусу в Україні: як прийшов та поширився країною

Українці живуть так, наче коронавірусу не існує. Чому COVID-19 – це все ще страшно

Олена Рощенко, УП
 

За керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння чоловіку загрожує кримінальна відповідальність.

Четвер, 02 липня 2020, 09:07

Працівники Тернопільського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом керування транспортними засобом особами у стані алкогольного сп'яніння. Підозрюваному – жителю Тернополя загрожує штраф від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від двох до п'яти років.
В середу, 1 липня на лінію «102» надійшло повідомлення від учасника дорожньо-транспортної пригоди. Чоловік запевнив, що водій іншого авто «ВАЗ» знаходиться напідпитку.
Працівники поліції, які прибули на місце події склали на винуватця ДТП адміністративний протокол за ст. 124 КупАП. Також тернополянина освідчили в медзакладі на вміст алкоголю в крові, алкотестер «Драгер» показав 2, 28 проміле.
Автомобіль правопорушника правоохоронці помістили на арештмайданчик.
Відомості про подію внесено в ЄРДР відповідно до ч 1. ст. 286-1 ККУ.
Правоохоронці наголошують про зміни в законодавстві. З 1 липня поточного року суттєво посилили покарання за водіння в нетверезому стані — тепер за це передбачено кримінальну відповідальність, а штрафи збільшено в рази.
Тепер кримінальна відповідальність настає в таких випадках:
•    водіння в нетверезому стані («керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції»);
•    допуск за кермо іншої нетверезої особи («передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів»);
•    відмова водія пройти медичний огляд на визначення стану сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
•    вживання алкоголю після зупинки поліцією або після ДТП, але до медичного огляду — щоб виключити випадки, коли водії в такий спосіб намагалися уникнути відповідальності («вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування — чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого освідування»).
Якщо раніше штрафи для п’яних водіїв стартували від 10 000 гривень, то тепер ця планка виросте. Крім того, посвідчення водія забиратимуть навіть після першого правопорушення.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/za-keruvannya-avtomobilem-v-stani-alkogolnogo-sp-yaninnya-choloviku-zagrozhuje-kriminalna-vidpovidalnist/

 

Триває операція «Мак».

Четвер, 02 липня 2020, 09:05

На Тернопільщині, як і по всій Україні, триває операція під умовною назвою «Мак». Її мета — виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку та конопель, перекриття каналів надходження наркотичних засобів від виробника до споживача та притягнення порушників до відповідальності.
Працівники поліції виявляють осіб, які свідомо вирощують наркотичні рослини та намагаються їх збувати. Під час операції обстежуються присадибні ділянки на предмет незаконних посівів маку чи конопель, а винні притягатимуться до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, — повідомляють працівники управління протидії наркозлочинності в Тернопільській області.
Оперативники нагадують, що керівники підприємств, на території яких з’являються самосіви снодійного маку та конопель, також відповідатимуть перед законом. Їхнє завдання — самостійно знищувати ці рослини.
Нагадаємо, що з 20 по 31 травня  тривав підготовчий етап оперативно-профілактичної операції «МАК-2020», а з 1 червня розпочалася практична фаза, яка триватиме до 26 вересня.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


 

Суперечливі тендери Укрзалізниці можуть призвести до техдефолту компанії

Середа, 01 липня 2020, 12:03

"Укрзалізниця" перебуває у переддефолтному стані, і їй необхідна системна реформа. Управління грошовими потоками на УЗ залишається підконтрольним першим особам Мінінфраструктури, непрозорим і відкритим для зловживань, а перевірки за неповних два роки виявили порушень майже на 12 млрд грн, повідомляє ІА "Українські новини".

У цих умовах найближчим часом через УЗ готується до проведення один з найбільш суперечливих тендерів за всю історію держкомпанії – на закупівлю коліс для вагонів і бандажів на 2,4 млрд грн. Ця закупівля може стати відправною точкою до дефолту УЗ.

image

Два тендери на поставку 54861 шт. суцільнокатаних коліс (на 1,9 млрд грн) і на постачання 20400 шт. бандажів – обичайок на колеса (на 505 млн грн) – були оголошені наприкінці травня цього року філією "Центр забезпечення виробництва" УЗ. Поставки у відповідності з тендерною документацією передбачається здійснити до 31 грудня 2022 року – тобто йдеться про довгостроковий контракт майже на 2,5 року.

Такої кількості вистачить на встановлення коліс на більш ніж 9 тис. вагонів (або ремонт). Це загалом астрономічна за своїм обсягом партія, якщо врахувати реальні потреби залізниці в її нинішньому стані.

При цьому всі тендерні пропозиції мають бути подані до 9 липня (колеса) і до 8 липня (бандажі), тобто у всіх потенційно зацікавлених сторін залишилося часу трохи більше ніж тиждень.

Такий короткий термін, з урахуванням масштабності закупівель, може свідчити про істотну корупційну складову.

Основна суперечливість цього тендеру – невідповідність обсягу запланованих до закупівлі коліс реальним потребам. У складі Акціонерного товариства "Українська залізниця" є три підприємства, здатних виготовляти і ремонтувати вагони – це Дарницький (Київ), Панютинський (Харківська обл.) та Стрийський (Львівська обл.) вагоноремонтні заводи.

Говорити про наявність реальної потреби у закупівлі майже 55 тис. коліс і понад 20 тис. бандажів можна лише у випадку, якщо "Укрзалізниця" планує запускати по 3-4 тис. нових вагонів на рік і відновить обсяги ремонту.

У нинішніх реаліях цей сценарій є нездійсненно оптимістичним. Наприклад, Панютинський завод (названий в.о. голови правління УЗ Іваном Юриком флагманським підприємством) у 2018 році відремонтував близько 1,5 тис. вантажних вагонів. А в 2019-му на ньому були відремонтовані 454 і побудовані всього 7 вагонів. На Дарницькому та Стрийському заводах за останні роки нові вагони майже не виробляються.

Іван Юрик днями непрямо підтвердив, що доцільність масштабної закупівлі коліс на 1,9 млрд грн для взагалі немає. Він зазначив, що УЗ не планує нарощувати будівництво вагонів, а сконцентрується на їх ремонті, адже на ринку вантажних вагонів спостерігається профіцит рухомого складу.

При цьому є думка, що нинішні тендери УЗ на закупівлю коліс і бандажів – не що інше як спроба керівництва Мінінфраструктури виручити "Інтерпайп" Віктора Пінчука.

В одній з профільних спільнот залізничної тематики у Facebook Владислава Криклія прямо звинуватили у змові з керівництвом "Інтерпайпу". Називалися навіть суми можливих "відкатів" – аж до $25 млн на користь відповідальних осіб, що приймають рішення з цих закупівель.

Причина в тому, що нереформована "Укрзалізниця" вигідна міністерським чиновникам. Зараз управління грошовими потоками залишається підконтрольним, непрозорим і відкритим для зловживань.

"Інтерпайп" – єдиний в Україні виробник залізничних коліс (під брендом KLW). У частині виробництва коліс, колісних пар, бандажів його робота завжди була орієнтована на експорт, а для "Укрзалізниці" згадана продукція завжди вироблялася за залишковим принципом.

Але після того, як Російська Федерація встановила мита і змусила "Інтерпайп" залишити ринок РФ, у компанії Віктора Пінчука з'явився мотив компенсувати втрати і отримати надприбуток з українського ринку. У цьому сенсі новий тендер УЗ – це фактично спосіб зберегти високу рентабельність при продажі коліс і бандажів для "Інтерпайпу" на найближчі 2,5 року.

Важливо, що колеса, що задовольняють технічні вимоги УЗ, крім "Інтерпайпу" виробляють лише два російських підприємства (Виксунський металургійний завод Об'єднаної металургійної компанії та "Євраз НТМК") і одне казахстанське (ТОВ "Проммашкомплект"). Але будь-яка поставка з РФ таких коліс як стратегічної продукції в нинішніх політичних умовах буде заблокована. А по казахстанському ТОВ "Проммашкомплект" ще триває процес сертифікації, після завершення якого воно зможе пропонувати свою продукцію на ринку. Також є інформація про бажання китайських виробників коліс вийти на український ринок.

Восени 2020 року продукція казахстанського ТОВ "Проммашкомплект" пройде сертифікацію, після чого в силу конкуренції ціна на суцільнокатані колеса в Україні істотно знизиться. Саме тому аналітики не бачать сенсу в тому, щоб саме зараз підписувати контракт на закупівлю коліс за надзвичайно високими цінами та фіксувати ці ціни на 2,5 року.

Зараз же статус "Інтерпайпу" як єдиного виробника коліс дозволяє створити дефіцит на українському ринку і виробляти їх з дуже високою маржинальністю.

Цей контракт на закупівлю коліс в українських реаліях настільки величезний, що з лишком перекриє всі мислимі та немислимі потреби ринку. І жоден інший постачальник коліс для залізниці не зможе претендувати на свою частку на українському ринку. А отже, ціни на колеса в умовах відсутності конкуренції не мають шансів бути знижені.

В умовах наявної ціни, зазначеної в тендері УЗ (35976 грн за одне цільнокатане колесо – т. зв. максимально можлива середня ціна для цього тендера), "Інтерпайп" має просто неосяжну рентабельність реалізації коліс – понад 100%.

У цьому випадку необґрунтовану рентабельність можна кваліфікувати як зловживання з боку "Інтерпайпу", що взагалі то має стати предметом розслідування з боку АМКУ.

Крім того, підвищення цін на внутрішньому ринку на суцільнокатані колеса зовсім не на користь і для приватних компаній – як виробників вагонів, так і транспортно-логістичних підприємств.

На тлі такого небувалого марнотратства і сумнівних витрат народних грошей на ринку періодично виникають нагадування про неплатоспроможність "Укрзалізниці". Так, у 2015 році УЗ вже оголошувала технічний дефолт, а в квітні поточного року Владислав Криклій припустив можливість його повторення. Адже обсяг невиконаних УЗ зобов'язань вже перевищив 15 млрд грн.

До речі, лише нещодавно в Україні затих скандал з можливим технічним дефолтом ДТЕК, на тлі якого отримала розвиток тема можливих негативних наслідків для всієї України. Нинішня більш ніж велика закупівля коліс і бандажів може обернутися для УЗ дефолтом, після чого знову актуалізуються розмови про технічний дефолт України.

http://prozak.info/Novini-partneriv/Superechlivi-tenderi-Ukrzaliznici-mozhut-prizvesti-do-tehdefoltu-kompaniyi


 

У ДБР заявили, що Порошенко відмовився від показань в бюро

Середа, 01 липня 2020, 11:29

У Державному бюро розслідувань повідомили, що п’ятий президент Петро Порошенко, який прийшов на допит 1 липня, відмовився давати показання в бюро.

Джерело: начальник відділу Головного слідчого управління ДБР Вадим Приймачок, "Інтерфакс-Україна"

Пряма мова: "Порошенко прийшов до слідчого ДБР для проведення допиту в якості підозрюваного. Він відмовився від дачі показань по суті пред'явленої підозри, також йому вручалися повістки на допит на інші дати, але він в присутності понятих відмовився отримувати вказані повістки".

Деталі: Приймачок додав, що захиснику Порошенка вручили копію клопотання про продовження терміну досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього президента і ексзаступника голови СЗР Сергія Семочка.

Після виходу з ДБР Порошенко разом із колоною своїх прихильників рушив до будівлі Печерського суду Києва, де о 14.00 продовжилося засідання з обрання йому запобіжного заходу.

Прокуратура клопотала про обрання Порошенку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання.

Знати більше У чому проблеми з підозрою для Порошенка. Публікуємо її текст від ДБР

Передісторія:

 • 10 червня у ДБР прокурори Офісу генпрокурора за дорученням генпрокурора повідомили про підозру Порошенку.
 • Порошенка підозрюють в тому, що він схилив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка до незаконного наказу, а саме до призначення на посаду заступника голови СЗР скандального Сергія Семочка.
 • 18 червня у Печерському суді почали обирати йому запобіжний захід. Прокуратура повідоляла, що буде клопотати про обрання для Порошенка тримання під вартою.
 • Суддя Печерського суду Києва переніс засідання щодо обрання запобіжного заходу п’ятому президенту Петру Порошенку на 1 липня.
 

Слідчі Тернопільщини святкують професійне свято.

Середа, 01 липня 2020, 10:53

1 липня своє професійне свято відзначає одна з провідних служб Національної поліції  – слідство.  Саме слідчим належить провідна роль у зміцненні законності та правопорядку, захисті прав і свобод людини.
Привітав працівників слідства керівник тернопільської поліції Олександр Богомол, який сам працював у слідчих підрозділах. В день свята він подякував підлеглим за результативну та якісну роботу.
- Слідство – це та служба, яка узагальнює і формує результат роботи усіх інших підрозділів поліції, - зазначив Олександр Богомол. – Успіхів вам у слідчій справі, впевненості у власних силах та ефективного виконання службових завдань.
До привітань долучився виконувач обов'язків заступника прокурора Тернопільської області Олександр Божко. Він переконаний, що слідчі підрозділи й надалі будуть гідно виконувати покладені на них обов’язки. Керівник наголосив, що саме тісна співпраця обох служб забезпечує ефективне досудове розслідування.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/slidchi-ternopilshhini-svyatkuyut-profesijne-svyato/

 

На території Гримайлівської громади, що на Тернопільщині, запрацювала поліцейська станція © Офіційний сайт Національної поліції:

Середа, 01 липня 2020, 10:52

30 червня у селищі Гримайлів Гусятинського району розпочала свою роботу поліцейська станція. Обслуговуватимуть десять тисяч населення двоє дільничних офіцерів поліції.
Зі слів заступника начальника ГУНП в Тернопільській області Михайла Білецького, завдання поліції – вийти на новий рівень комунікації і поліцейського сервісу, оскільки кожна громада отримає свого офіцера поліції, який буде доступний для населення та постійно знаходитиметься поруч з мешканцями територіальної громади.
Ініціативу відкриття поліцейської станції активно підтримали жителі Гримайлівської ОТГ, адже, зі слів виконувача обов’язки її керівника Андрія Мамчура, до райцентру людям потрібно добиратися майже сорок кілометрів, а на це не завжди є час і кошти.
-Тепер жителі нашої громади, як то кажуть, на місці зможуть отримати правову допомогу, а також звернутися з проблемами, які їх хвилюють. Та й безпека населених пунктів нашої ОТГ – теж важливо.
Жителька Гримайлова Оксана Радченко каже, що села, котрі входять до об’єднаної територіальної громади дуже розкидані, і не всім зручно добиратися до районного центру, де є відділення поліції, тому, коли обговорювалося питання відкриття поліцейської станції, люди із задоволенням підтримали цю ідею.
Двоє офіцерів, які постійно нестимуть службу на території Гримайлівської громади добре знають місцеве населення, та й люди знають їх. І це важливо у роботі правоохоронців.
-Я тривалий час працюю у Гримайлові дільничним, -  каже Іван Трисирука. - Знаю людей, вони – мене. У розпорядженні маємо автомобіль, яким зможемо оперативно виїжджати на виклики громадян.
Нагадаємо, Тернопільщина стала першою, де з ініціативи керівництва поліції та за підтримки місцевих громад почали створюватися поліцейські станції. Сьогодні їх в області – двадцять вісім

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/na-teritoriji-grimajlivskoji-gromadi-shho-na-ternopilshhini-zapraczyuvala-policzejska-stancziya/

 

У ряді районних філій Тернопільського обласного територіального відділення Малої академії наук України відбулися краєзнавчі онлайн-конференції

Середа, 01 липня 2020, 10:49

http://man.te.ua/
Зокрема - "Пам'ятки архітектури середньовічної Бучаччини". Адже Бучач та Бучаччина… край, де у вітах дерев витає дух старовини, де в небесну вись здіймаються руїни старовинних замків, які зведені у XIV–XVIII століттях в Бучачі, Язлівці, Підзамочку та Золотому Потоці.
Модераторами заходу були Поморська Алла Володимирівна та Урбанська Леся Євгенівна.
Саме про дивовижну Бучацьку землю сьогодні можна було послухати і дізнатись багато цікавої та корисної інформації! Так як Бучаччина – це край унікальної природи, старовинної архітектури, високої культури та глибокої духовності.
Лекторами конференції були: Старка Володимир Васильович, доктор історичних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Кліш Андрій Богданович, кандидат історичних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Слухачі секцій "Історичне крєзнавство" долучились до обговорень у ході конференції та розповіли про середньовічні пам'ятки Бучаччини, а саме Бучацький, Підзамочківський, Язлівецький та Золото Потіцький замки, Миколаївську церкву та костел Успіння пресвятої Богородиці. Найактивніші були Андрій Олійник, Ганна Мостова, Любомир Ляхович, Вікторія Микитчак, Юлія Монюк та Анастасія Кавецька.
Наступного дня - відеоконференція "Історичними стежками Бучацького краю".Слухачі підготували віртуальну екскурсію визначними пам'ятками міста Бучач. Цікава та змістовна інформація була підкріплена пізнавальною відеопрезентацією.
Також наукова конференція "Духовні перлини Збаражчини" на базі секції "Українська література" Збаразької філії Тернопільського обласного територіального відділення Малої академії наук України. Та на базі Зборівської філії проводилась онлайн-конференція "Краєзнавчі екскурсії як дієвий інструмент наукового дослідження: виклики та перспективи сьогодення". Модератори заходу: Ковбасюк Ярослава Ярославівна, відповідальна за роботу Зборівської філії та Ленар Галина Прокопівна.
Вступне слово промовила Заставецька Леся Богданівна, доктор географічних наук, професор ТНПУ ім. Володимира Гнатюка. Викладачка підготувала лекцію про географо-краєзнавчі екскурсії, про фундаторів комплексного географічного краєзнавства та основні вимоги до організації краєзнавчих екскурсій (їх ознаки та класифікацію).
До конференції приєднався місцевий краєзнавиць - Василь Іванович Мартюк, який розповів про роботу з краєзнавчими архівними матеріалами.
Слухачі Зборівської філії (Яна Грицишин, Христина Слівінська, Алла Борик, Вікторія Кармазин, Тетяна Кулик, Христина Ремез, Роксолана Манащук, Андрій Ленар) підготували змістовні виступи про краєзнавчі пам'ятки Зборівщини. Віртуальна екскурсія Зборівщиною пройшла на одному подиху та із захопленням.
Другий день конференції був не менш насиченим, адже усі могли ознайомитись із відомими уродженцями Зборівщини. Слухачі підготували виступи про відомих письменників та поетів краю. До обговорення долучилася Мурмила Наталія Іванівна, викладач Зборівської філії обласного відділення МАН.

0123

 

Відбулись педагогічні читання – онлайн «Роман Шухевич – командир Армії Безсмертних (до 113 річниці від дня народження)» для педагогів – організаторів та вчителів історії закладів загальної середньої освіти області

Середа, 01 липня 2020, 10:48

01

http://www.ippo.edu.te.ua/
Педагогічні читання – онлайн «Роман Шухевич – командир Армії Безсмертних (до 113 річниці від дня народження)» для педагогів – організаторів та вчителів історії закладів загальної середньої освіти області
Нещодавно в режимі онлайн відбулись педагогічні читання – «Роман Шухевич – командир Армії Безсмертних (до 113 річниці від дня народження)» для педагогів – організаторів та вчителів історії закладів загальної середньої освіти області, організовані Буняк Світланою Миколаївною, методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО.
З привітальним словом виступив заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидат історичних наук, Мисик Володимир Святославович.
Із темою: «Проєктна діяльність як засіб виховання учнівської молоді на героїчних прикладах української історії» виступила завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, Хома Світозара Олегівна, яка чітко окреслила основні напрями виховання та наголосила на громадянських компетентностях.
З погляду вивчення національно-визвольного руху, зокрема постаті Романа Шухевича в шкільному курсі історії України, виступив завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів, методист з історії та суспільствознавчих дисциплін ТОКІППО, Букавин Іван Ярославович, наголосивши, що потрібно виховувати патріота з правдивої історії та формувати особистість на власному прикладі.
Про військову діяльність Романа Шухевича на Тернопільщині говорив заступник директора Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини, кандидат історичних наук, Волянюк Сергій Борисович, закцентувавши увагу на важливості вивчення героїчної історії нашого краю.
Про цінності родинних традицій та виховання Романа Шухевича розповіла методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, Мудрик лілія Євгенівна, та наголосила на вихованні патріота-громадянина на прикладі родинного виховання Романа Шухевича.
Буняк Світлана Миколаївна, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, виступила із доповіддю на тему: «Роль молодіжних організацій у становленні громадянина-патріота на прикладі життя і діяльності Романа Шухевича».
Образ Романа Шухевича знайшов відображення у художньому слові, в кіномистецтві, в музиці, в живописі, в монументальному мистецтві.
Із доповіддю «Людина виняткового гарту. Роман Шухевич у художньому слові» виступила методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, Борисюк Зоряна Володимирівна. Василевська Анастасія декламувала вірш про Романа Шухевича.
Про героїчну боротьбу УПА на сторінках рідного краю розповів вчитель історії Жуківської ЗОШ I-III ступенів ім. Б. Лепкого Бережанської районної ради, Подуфалий Михайло Васильович, який наголосив на визначних подіях історії національно-визвольних змагань на теренах Бережанщини.
Із доповіддю на тему: «Практичне використання історії ОУН-УПА у виховному процесі ЗЗСО» виступила директор Потуторського НВК «ЗНЗ I-III ступенів ДНЗ» Бережанської районної ради, учитель історії, Поляк Ольга Михайлівна, яка говорила про квест-гру «Повстанська стежка».

 

Сторінка 1 з 87

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер