images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

Міфи про масаж та коли його робити не можна

П'ятниця, 13 грудня 2019, 11:05

Міфи про масаж

Про масаж існує багато міфів, які перебільшують його користь. Інколи він навіть може бути шкідливим для вас.

Масаж можна робити не всім людям, а для дітей має бути зовсім інша техніка, розповіла невролог Ольга Шематовська.


Міфи про масаж

1. Масаж – перший засіб при м'язовому болі в спині та шиї.

Не зовсім так. При гострому больовому синдромі, пов'язаному з м'язовим спазмом, масаж якраз протипоказаний, оскільки після тимчасового розслаблення може наступити більший спазм, зняти який буде ще складніше. Поза гострим періодом, при хронічному болі, масаж можна виконувати.

2. Масаж не можна робити при онкологічних захворюваннях.

Можна. У багатьох європейських і американських клініках масаж включений в обов'язкову програму реабілітації онкологічних пацієнтів, тому що позитивно впливає на емоційний стан.

Масаж підходить не для всіх
Масаж підходить не для всіх \ unsplash.com

Виняток – ті випадки, коли первинний осередок або метастази локалізуються в кістках. Тоді цю зону потрібно обходити (можливий перелом). І зрозуміло, масаж повинен бути досить легким, який не зачіпає глибокі тканини.

3. Масаж може робити кожен, цього легко навчитися.

Ні. Сертифікат часом можна отримати дуже швидко, тільки глибоких знань він не дасть. А вони мають бути, в анатомії також. Бажано, щоб людина, якій ви довірили виконувати масаж, мала медичну освіту. Грамотний масажист відмовить людині з остеопорозом і тромбоцитами менше 50, зрозуміє на якій відстані від операційної рани варто зупинитися, буде знати, яку силу прикласти, якщо людина хвора на бічний аміотрофічний склероз.

 

Молодий і повний місяць в січні 2020 року

П'ятниця, 13 грудня 2019, 10:53

Молодий і повний місяць в січні 2020 року

Молодий і повний місяць в січні 2020 року © depositphotos.com

Місячний календар - один з найдавніших. З ним звірялися наші предки, та й ми періодично заглядаємо в нього, щоб пояснити те, що відбувається або дізнатися, як певні дії вплинуть на наше життя.

tochka.net публікує фази Місяця на січень 2020 року, щоб ти була в курсі всіх пересувань небесного тіла. Навіщо? Так ти дізнаєшся про те, як планувати свої справи з мінімальними витратами часу і сил, а ще зможеш визначити сприятливі і не дуже дні місяця.

Фази Місяця в січня 2020

Згідно з місячним календарем, в січні 2020 року зміна фаз Місяця буде циклічною.

 • перша чверть - 3 січня,
 • повний місяць - 10 січня,
 • третя чверть - 17 січня,
 • молодий місяць - 25 січня.

Що не можна робити на повний місяць?

В цей час не радять планувати і проводити хірургічні операції. Вважається, що на повний Місяць дуже високий ризик негативних наслідків всіх процедур. Деякі медики кажуть, що в цю фазу Місяця кровотеча в організмі людини посилюється.

 

Софія Ротару платить податки в бюджет Росії

П'ятниця, 13 грудня 2019, 10:51

Софія Ротару (Instagram)

Софія Ротару © instagram.com/sofiarotaru.official

Українська співачка Софія Ротару належить до тих артистів, які виступають у Росії, незважаючи на військову агресію цієї країни проти нашої держави. А щоб не втратити затребуваність у РФ, концертний директор виконавиці Сергій Лавров раз у раз намагається догодити місцевим жителям - то розповість, що вона ніколи не спонсорувала АТО, то розповість, як сильно вона поважає російські закони.

Так, виданню "Собеседник" Сергій Лавров розповів, що в РФ Ротару їздить не тільки за грошима, а заради улюблених слухачів, і іноді виступає безкоштовно. Наприклад, на "Пісні року" і на фестивалі "Легенди Ретро FM". А якщо і отримує гонорари за корпоративи та інші виступи, то платить податки в бюджет Росії.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

 

Софія Михайлівна взагалі законослухняна людина і з повагою ставиться до російських законів. Вона - одна з перших українських артисток, хто отримав патент на роботу в Росії. Вона прийшла в міграційний центр, стояла в загальній черзі з громадянами Узбекистану та інших держав, щоб здати відбитки пальців. На родичів Ротару оформлено ІП, вона платить податки за виступи в Росії. У Криму у неї будинок і готель з рестораном, і вона також сплачує всі податкові відрахування в російський бюджет, надає робочі місця громадянам Росії
цитує видання представника Софії Ротару.

 


Нагадаємо, в окупованому Криму закрили готель Софії Ротару.

 

Українські виробники придумали нову назву для сиру фета

П'ятниця, 13 грудня 2019, 10:40

 

Українські виробники, що займаються виготовленням сиру фета, придумали для нього нову назву - набіл.

Про це в ефірі AgroFM розповіла заступниця голови громадської спілки "Вівчарство і козоводство України" Наталія Якименко, передає Agroportal.

"В Україні є давнє слово, яке рідко використовується, – набіл. Тому виробники пропонують продавати фету як набіл розсолу", – говорить вона.

Якименко пояснює, що необхідність пошуку нової назви для продукту виникла в зв'язку з імплементацією Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Фета захищена в ЄС як географічне зазначення, тому з 2023 року вітчизняні компанії не матимуть права так називати свій продукт.

Якименко додає, що для ребрендингу фети доведеться запустити потужну маркетингову програму, щоб донести інформацію до споживачів.

Нагадуємо:

Географічне зазначення -  це назва або позначення, котрі ідентифікують товар як такий, що походить з певної території, країни, регіону або місцевості і особлива якість, репутація та інші важливі характеристики, які значною мірою пов'язані із його географічним походженням.

Приклади зареєстрованих географічних зазначень - пармезан, фета, коньяк, шампанське.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект про вдосконалення правової охорони географічних зазначень 20 вересня.

Президент Володимир Зеленський підписав цей закон у жовтні.

 

Лідери Євросоюзу ухвалили "Зелену книгу"

П'ятниця, 13 грудня 2019, 10:31

Лідери країн Європейського Союзу під час Європейського саміту ухвалили план перетворення Європи на перший кліматично-нейтральний континент до 2050 року.

Джерело: "Укрінформ"

Деталі: Про це розповів президент Європейської Ради Шарль Мішель. Очільники держав врахували позицію Польщі, якій потрібно більше часу на адаптацію відповідно до цього плану. Оскільки країна значно енергетично залежить від вугілля.

За словами Мішеля, ще півроку тому лише 8 держав-членів ЄС готові були підтримати мету досягнення кліматичної нейтральності. Натомість у червні вже 24 країни висловили свою підтримку цьому рішенню.

За словами президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, представники країн обговорили всі можливості, які пов’язані із "Зеленою книгою". Вона заявила про рішучість ЄС подолати кліматичні зміни та перетворити цю роботу у нові можливості для Союзу.

Очільниця Єврокомісії повідомила, що до січня планується представити пропозиції щодо плану інвестицій у сталий розвиток. Ці пропозиції планують поєднати із справедливим перехідним механізмом. Після Єврокомісія запропонує новий закон для розвитку "зеленої" дорожньої карти.

 

ПриватБанк і Western Union запускають новий сервіс грошових переказів на рахунки в Україні

П'ятниця, 13 грудня 2019, 09:58

ПриватБанк першим в Україні в партнерстві з Western Union, одним зі світових лідерів у галузі платіжних послуг, запускає новий сервіс «Готівка на рахунок» – перекази коштів на банківські рахунки в Україні. Сервіс дозволить отримувати міжнародні грошові перекази без візиту в банк або використання дистанційних каналів самообслуговування – безпосередньо на банківську картку, випущену будь-яким українським банком, або банківський рахунок, відкритий в Україні.

Тепер відправники переказів з будь-якої точки світу можуть надсилати грошові перекази Western Union безпосередньо на поточний рахунок одержувача в українському банку у форматі IBAN або на його картку, випущену будь-яким банком – партнером Western Union на території України.

«Запуск в Україні принципово нового для багатьох країн світу сервісу переказу грошей є результатом партнерства з Western Union, однією з найбільш інноваційних світових систем грошових переказів, – говорить керівник напрямку грошових переказів ПриватБанку Марія Страшко. – Завдяки використанню передових технологій ми зробили для українців отримання міжнародних переказів простим і комфортним, без додаткових зусиль з боку одержувача, що дозволяє ПриватБанку залишатися національним лідером цього ринку».

Як відзначили в банку, сьогодні сервіс грошових переказів «Готівка на рахунок» працює в Україні в тестовому режимі, а з початку січня 2020 року можливість отримати гроші з-за кордону через Western Union безпосередньо на картку чи рахунок буде доступна всім українцям.

Нагадаємо, на початку 2016 року ПриватБанк і Western Union запустили перший в Україні онлайн-сервіс грошових переказів, завдяки якому українці змогли переказувати кошти за допомогою кредитної або дебетової картки сайте www.WesternUnion.ua.

 

Батьківський день у медичному коледжі

П'ятниця, 13 грудня 2019, 09:52

Батьківський день у медичному коледжі

0

У Чорківському державному медичному коледжі відбулися збори для батьків студентів нового набору 2019р.  Батьки мали нагоду поспілкуватися із директором коледжу Любомиром Біликом, зустрітися із кураторами студентських груп та обговорити з ними різні питання щодо навчання дітей тощо.

Водночас першокурсники різних спеціальностей підготували для батьків та педагогів святкову концертну програму.

https://chdmc.org.ua/

 

«Відкрий серце для добра»

П'ятниця, 13 грудня 2019, 09:50


«Відкрий серце для добра»

01

Під такою назвою у Заліщицькому обласному багатопрофільному навчально-реабілітаційному центрі відбулася захоплююча спортивно-розважальна програма.

У ній були  цікаві спортивні естафети, музично-танцювальні композиції, пісні та гімнастичні трюки. У програмі охоче брали участь не лише вихованці закладу, а й педагоги.

http://www.zal-edu.org/


 

Соціальна профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі

П'ятниця, 13 грудня 2019, 09:49

Соціальна профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі

0

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар для практичних психологів і соціальних педагогів освітніх закладів «Соціальна профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі».

Метою заходу було розширити знання учасників про негативні явища в дитячому та молодіжному середовищі, причини виникнення та їх наслідки, проаналізувати основні стратегії профілактики тютюнопаління, вживання психоактивних речовин, розкрити зміст і методи профілактичної роботи практичного психолога і соціального педагога щодо попередження виникнення негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, розробити систему профілактики тютюнопаління, вживання наркотичних речовин.

Заступник директора ТОКІППО з науково-педагогічної та виховної роботи, кандидат історичних наук Володимир Мисик від імені адміністрації привітав учасників семінару, побажав плідної та успішної роботи. У своєму виступі звернув увагу на особливостях формування ціннісних орієнтирів в умовах превентивного виховання.

Фахівці ТОКІППО розкрили психологічні аспекти профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, основні моделі профілактики негативних явищ в роботі практичного психолога та соціального педагога та акцентували увагу учасників семінару на статистиці щодо вживання психоактивних речовин та тютюнопаління серед дітей та підлітків, основні завдання профілактичної роботи фахівця психологічної служби в освітньому закладі, на алгоритмі дій під час реалізації соціальної профілактики.

На обласний семінар був запрошений канд. медичних наук, лікар-психіатр, психотерапевт Пришляк В.І., який проаналізував основні медико-психологічні аспекти виникнення залежної поведінки та її прояви в результаті вживання психоактивних речовин, розповів про механізми виникнення узалежненої поведінки та шляхи її подолання.

Для закріплення теоретичного матеріалу були проведені з учасниками кілька цікавих вправ та тест для самоперевірки рівня знань щодо правової відповідальності, яка пов’язана з наслідками вживання психоактивних речовин.

Під час дискусії практичні психологи, соціальні педагоги, виступаючі ділились досвідом та активно обговорювали питання наслідків вживання підлітками і молодими людьми психоактивних речовин та їх вплив на оточуючих, форми та рівні профілактичної роботи спеціалістів психологічної служби в освітньому закладі, ефективність профілактичних заходів і профілактичних програм, перспективи використання сучасних стратегій просвітницько-профілактичної роботи з учасниками освітнього процесу для попередження виникнення залежної поведінки.

Семінар завершився обговоренням учасників та виробленням рекомендацій.

http://ippo.edu.te.ua/

 

Громада вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами

П'ятниця, 13 грудня 2019, 09:47

Громада вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами

0

Новий сміттєвоз поповнив матеріально-технічну базу Лановецької ОТГ. МАЗ із навісним обладнанням призначений для механічного чи ручного завантаження, ущільнення, транспортування та розвантаження твердих побутових відходів.

Вартість нової техніки 1 499 000 грн, які спрямовані за рахунок державної субвенції на розвиток інфраструктури.

Машина сприятиме належному обслуговуванню мешканців громади та допоможе налагодити більш ефективну систему поводження з твердими побутовими відходами.

Нагадаємо, такий же сміттєвоз закуплено і у минулому році. Окрім цього, у громаді затвердили План удосконалення надання послуги по поводженню з побутовими відходами, який передбачає закупівлю індивідуальних сміттєвих контейнерів для домогосподарств і облаштування майданчиків для сортування.

http://lanmisto.gov.ua/


 

Тернополянка Анастасія Меркушина - срібна призерка супер-спринту в Риднау в рамках другого етапу Кубка IBU з біатлону!

П'ятниця, 13 грудня 2019, 09:45

В італійському Риднау жіночим суперспринтом стартував другий етап Кубка IBU. І вже кваліфікація цієї гонки виявилась дуже успішною для українських спортсменок! Більше того, - тернопільська біатлоністка Анастасія Меркушина стала тут переможницею. Як повідомляє Федерація біатлону України, умови для гонки були ідеальними: прекрасна біатлонна погода і практично повний штиль на стрільбищі. Відтак, на перший план, окрім точності, вийшла ще й швидкострільність, а в цьому компоненті в світовому біатлоні тернополянці Меркушиній мало рівних. Отож, Настя швидко розібралася з усіма мішенями на вогневих рубежах, і, хоча не була найшвидшою на трасі, виграла кваліфікацію, на дві секунди випередивши польську біатлоністку Йоанну Якель!

До фіналу суперспринту, окрім Меркушиної, пройшли ще чотири українки: Катерина БехЮлія ЖуравокНадія Бєлкіна та Ольга Абрамова.

До початку фіналів суперспринтів на другому етапі Кубка IBU, які проходили у форматі мас-старту, погодні умови в Ріднау дещо погіршилися. На стрільбищі, правда, був штиль, але над стадіоном згустилися хмари і почав падати свіжий сніг, що ускладнило і пересування по трасі, і роботу на рубежах - зважаючи на погіршення видимості.

Анастасія Меркушина зуміла пристосуватися до нових умов і за чотири вогневі рубежі спортсменка використала три запасних патрони, ні разу не дозволивши собі відправитися на штрафне коло. З огляду на те, що робота на вогневих рубежах, зокрема, з перезарядками, у Насті знову була зразковою, на заключне коротке коло дистанції вона вийшла лідером! Але, на жаль, суперницею Меркушиної була потужніша лижниця Інгела Андерссон, і утримати перевагу у три секунди перед шведкою Насті не вдалося. Проте, нашій землячці вдалося здобути срібло - другий подіум для України на етапах Кубка IBU цього сезону!

У решти українських біатлоністок обійтися без штрафних кіл в фіналі суперспринту не вийшло: Юлія Журавок один раз заходила на додаткові 75 метрів, і на фініш прийшла 18-ю, у Катерини Бех та Надії Бєлкіної - по три кола штрафу і сусідні 23-тя і 25-а позиції. А Ольга Абрамова, навіть після використання запасних патронів, залишила чотири незакритих мішені і стала 29-ю.

Суперспринт. Жінки
1. Інгела Андерссон (0+3) 16:26,1
2. Анастасія Меркушина (0+3) +1,7
3. Лу Жанмонно Лоран (0+1) +5,9
...
18. Юлія Журавок (1+2) +56,5
23. Катерина Бех (3+3) +1:16,0
25. Надія Бєлкіна (3+2) +1:20,2
29. Ольга Абрамова (4+3) +2:00,1

 

Тернопільські правоохоронці успішно виступили на Відкритому чемпіонаті з плавання пам’яті воїна АТО Юрія Горайського в Тернополі

П'ятниця, 13 грудня 2019, 09:44

Відкритий чемпіонат з плавання пам’яті воїна АТО Юрія Горайського відбувся в Тернополі. Його приурочили й до Дня Збройних Сил України. Впродовж двох днів в обласному центрі в басейні дитячо-юнацької спортшколи №2 змагалися не лише юні спортсмени, але й силовики, - повідомляє «Досьє 102». Близько шістдесяти військовослужбовців, правоохоронців, працівників ДСНС у складі десяти команд Тернопільщини, Рівненської області та Очакова виборювали звання найкращих та найсильніших плавців. Спортсмени змагалися у двох вікових категоріях – до і після сорока років, у плаванні вільним стилем та пірнанні під водою, долаючи дистанцію в 50 метрів, а також в естафеті – 4 по 50 метрів вільним стилем.

У вільному стилі серед учасників до сорока років перемогу здобув оперуповноважений ТВП Віталій Масний. Пропливши дистанцію у 50 метрів під водою за 42 секунди, «золото» виборов солдат-строковець з другого батальйону 2 Галицької бригади Нацгвардії України Олександр Гуревський. А в естафеті вільним стилем першість вибороли теж тернополяни - збірна команда працівників Нацполіції Тернопільської області посіла перше місце.

Додамо також, що у віковій категорії за 40 «бронзу» отримав Олексій Криворучко – начальник СПН УКЗ в Тернопільській області.

Усі команди приїхали з однією метою - вшанувати загиблого учасника АТО, матроса 73-го морського центру спеціальних операцій Юрія Володимировича Горайського, який родом з Тернопільщини.

Юрій загинув в березні 2016 року, під час розвідки на Маріупольському напрямку. Передовий дозор вийшов на висоту в районі міста Докучаєвськ, де зіштовхнувся з диверсійною групою противника. Там відбувся ближній бій, під час якого Юрій та його побратим з Одещини, Олександр Хмеляров, отримали смертельні поранення.

 

Як ворожити на Андрія: найдивніші методи ворожіння і чи дозволяє церква пророчити собі майбутнє

Четвер, 12 грудня 2019, 11:26

Гадання на Андрія 13 грудня – чи можна гадати на майбутнє
Ворожіння на Андрія 2019: як гадати в домашніх умовах / Факти

13 грудня відзначають День Андрія Первозванного. У народі кажуть, що в ніч на Андрія (з 12 на 13 грудня), відбуваються містичні речі, які можуть відкрити таємницю майбутнього. Ворожіння на Андрія може дати відповідь на багато питань: чи вийдете ви заміж, хто стане вашим судженим, коли буде весілля, чи будете ви щасливі в шлюбі тощо.

Прийнято вважати, що свято Андрія – це традиційний день ворожіння. Дата, 13 грудня за новим стилем, не прив’язана, на перший погляд, ні до яких природних явищ. Але за старим стилем це 30 листопада – останній день осені, остання данина поваги старому Сонцю.


Ворожити чи не ворожити

Народні традиції ворожіння забуваються, втрачаючи свою форму і зміст. Але в ніч на 13 грудня багато дівчат бажають зазирнути у своє майбутнє. Однак, варто усвідомлювати, що під час ворожіння людина робить вибір: вона віддає свою волю, покладаючись на рішення знаків чи ворожки. І чим частіше вона це робить, тим більше відвикає самостійно шукати вихід зі складної ситуації, і тим більше людина стає слабкою і залежною.

До того ж, ворожіння – це гріх проти першої Божої заповіді.

Церква однозначно проти ворожіння. Це  гріх. Бо із людиною через нібито магічні ритуали проводяться маніпуляції із її майбутнім, яке відоме, як ми знаємо тільки одному Богові. Таке хитрування з Творцем із зазиранням в прийдешній день, як показує історія нічого доброго "не віщує". Тому, ворожіння немає нічого спільного із церковними святами та традиціями, їхнє коріння – в язичництві,
– пояснив священик Михайло Льода.

За його словами, сьогодні із ворожіння все більше роблять шоу, тобто це перетворюється у ще один спосіб розважитись. Адже багато закладів в цей день пропонують спробувати погадати на свою долю.

"Ворожба, в якій формі вона б не здійснювалась, є гріхом", – наголосив священик.

Ворожіння на Андрія 2017
Традиції ворожіння на Андрія

Чому ворожать саме на Андрія

На Андрія, 13 грудня, юнаки та дівчата приглядалися одне до одного під час вечорниць. Після Хрещення починався сезон зимових весіль, тож було цілком можливо зустріти своє кохання на вечорницях саме на Андрія.

Тож не дивно, що дівчата у день Святого Андрія ворожать на своїх суджених. Це свого роду репетиція перед ворожінням на Святки (Святвечір). Вважається, що якщо дівчині двічі – і в цей день, і на Святки – привидиться один і той же хлопець, гадання правильне і збудеться. Але навіть до гадання треба готуватись!

Що не можна робити перед ворожінням

Якщо ви збираєтесь у цю ніч дізнатись своє майбутнє, то вам не можна їсти нічого м’ясного, тільки хліб і воду. Але найголовніша умова – щоб у цей день усі близькі родичі були ситі. Ворожать тільки дівчата або жінки. До і після гадання потрібно мовчати, поки не настане ранок.

Ворожіння на Андрія 2017
Ворожіння на Андрія: що не можна робити перед гаданням

Існує безліч способів передбачити свою долю. І якщо ви таки наважились ворожити на Андрія – читайте в матеріалі про те, як це можна зробити в домашніх умовах.

Ворожіння на варениках

Дівчата ліпили вареники або пиріжки з дріжджового тіста. Воду для тіста дівчата носили ротом, а хлопці їх в цей час смішили. Кожна дівчина ліпила свій особливий вареник, після чого їх виставляли в ряд і кликали найближчого домашнього улюбленця. Чий вареник чи пиріжок домашній улюбленець з'їсть, та дівчина перша вийде заміж.

Вірили, що якщо собака чи кіт занесуть вареник у кут, то дівчина вийде заміж і поїде далеко від дому.

Ворожіння за допомогою ланцюжка

Дівчина залишається одна в кімнаті і бере у праву руку золотий або срібний ланцюжок. Стискаючи ланцюжок у кулаці, дівчина має зосередитись на тому питанні, яке її найбільше цікавить. Це може бути і питання про майбутнього нареченого, і про кількість дітей. Чітко уявивши, що саме цікавить, дівчина кидає ланцюжок на стіл і дивиться на фігуру, яка вийшла.

Як гадати на Андрія за допомогою ланцюжка
Як ворожити на Андрія за допомогою ланцюжка

Є різні інтерпретації фігур, найпопулярніші з яких:
- коло: у майбутньому складеться ситуація, для розплутання якої треба буде докласти багато зусиль;
- овал: непроста ситуація, яка однак не вимагатиме особливих втрат;
- рівна лінія: успіх та найсприятливіший час для здійснення своїх мрій;
- змійка: варто бути обачним і не довіряти людям навколо тебе;
- заплутаний вузол: чекайте інтриг;
- трикутник: ознака вдачі у справах;
- метелик або бантик: до побачень, кохання, а, можливо, й весілля;
- ланцюжок, що склався в якусь букву: чекайте на новий роман з людиною, ім’я якої починається на цю букву.

Ворожіння на чашках

Треба взяти кілька непрозорих чашок. Розкладіть в них хліб, цибулю, сіль, цукор, кільце, гроші, в одну налийте воду. Тих, хто гадає, повинно бути стільки, скільки чашок. Кожен з тих, що зібралися, по черзі вибирає чашку з закритими очима. Цибуля – до сліз, хліб – до статку, кільце – до весілля, вода – вас очікує вагітність, сіль – будьте уважні, бо найближчим часом вас можуть чекати неприємності. Якщо дісталася чашка з цукром, незабаром вас очікують веселощі. Гроші – станете багатим.

Ворожіння на дрібних речах

Надвечір збираються юнаки і дівчата, беруть піднос, висипають на нього різні дрібні речі: хто – колечко, хто – запонку, хто – сережку, хто – ґудзик, монету тощо. Накривають піднос рушником, співають, потім піднос під рушником кілька разів струшують, скидають рушник, і, не дивлячись, кожен тягне лівою рукою якусь з лежачих на ньому дрібничок.

Як гадати на Андрія на дрібних речах
Як ворожити на Андрія на дрібних речах

Це нагадує щось на зразок домашньої лотереї. Той, кому дістанеться, наприклад, монета – розбагатіє, кому дістанеться носова хустка – буде горювати в новому році, кому дістанеться ключ – придбає нове житло. А той, кому дістанеться перстень, повинен покотити його по підлозі, спостерігаючи при цьому, у яку сторону він покотиться: якщо до дверей – бути в наступаючому році весіллю.

Ворожіння на сірниках

Передбачали долю і за допомогою сірників. На тарілку з водою клали два сірники: один – це хлопець, в ідеалі той, якому дівчина симпатизує; другий – символ самої дівчини. Потім потрібно подути на ці сірники: якщо від дівочого дихання вони зійдуться, то це ознака того, що задуманий кавалер стане нареченим.

Ворожіння на перехресті

Дівчата виходять опівночі на перехрестя, кожна окреслює коло, стає в нього і починає прислухатися до звуків вулиці – якщо чує радісні крики, сміх, пісні – скоро вийде заміж. А от якщо дівчина почує чиюсь сварку, плач або голосіння – залишатися їй, згідно з народним повір’ям, у дівчатах.

Запрошення на вечерю

Цей метод можна назвати найдивнішим та моторошним. Дівчина накриває в порожній кімнаті стіл скатертиною, заставляє його посудом, крім ножа і виделки, і каже: "Суджений-ряджений, приходь до мене вечеряти". Всі виходять, а вона, залишившись одна, замикає вікна і двері і чекає.

Моторошний спосіб гадання на Андрія: запрошення на вечерю
Моторошний спосіб ворожіння на Андрія: запрошення на вечерю

Ознаки наближення судженого: завивання вітру, удари у вікна і двері. Потім з'являється суджений. Дівчина повинна сидіти на своєму місці, не відповідати на питання, помічати риси обличчя та одяг. Суджений сідає за стіл і починає розважати її бесідою.

Дівчина повинна раптово стрепенутися і впритул запитати: "Як звати?". Суджений називає ім'я і виймає щось із кишені. У цю мить дівчина повинна сказати: "Цур, мене!". Суджений зникає.

Ворожіння на професію

Вірили, що можна на Андрія навіть дізнатись професю свого майбутнього чоловіка. Для цього дівчата йшли до річки, набирали намул із дна, приносили додому і розглядали. Якщо в мулі знаходили цвях – чоловік буде ковалем, якщо тріска – теслею, пісок – мулярем, а якщо нічого не знаходили – хліборобом.

Ворожіння на курячому пір'ї

Ближче до півночі дівчині треба покласти на поріг куряче пір'я і сказати: "Стоїть дуб, на ньому 12 гнізд, у кожному гнізді по 4 яйця, в кожному яйці по 7 курчат, один з них – покажися, дай знати, що в прийдешньому чекати!". Коли хтось відчиняв двері, то куряче пір'ячко, підхоплене повітрям, або за двері відлітало, або влітало в будинок. Якщо за двері – заміжня, у будинок – в дівках ще рік сидіти.

Чи можна напророчити собі майбутнє – вірити лише вам. Проте у давнину Андріївські вечорниці асоціювались не лише з цим. Вечорниці в ніч на 13 грудня – це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, який охоплює не тільки молодь, а і старше покоління. Це збитки, жарти, пустощі, здебільшого хлопців, які дозволяються тільки в Андріївську ніч.

Ворожіння і пустощі в Андріївську ніч
Ворожіння і пустощі в Андріївську ніч

 

КАРОЛЬ І САНІНА ЗАСПІВАЛИ МАНІФЕСТ ДО ФІЛЬМУ ПРО ПАЛКУ ПРИСТРАСТЬ ДВОХ ЖІНОК

Четвер, 12 грудня 2019, 10:55

Співачки Тіна Кароль і Юлія Саніна здивували несподіваним дуетом. Артистки, чия творчість і образи дуже різні, заспівали пісню "Вільна", котра стала саундтреком до фільму "Віддана".

Прем’єра стрічки запланована на січень 2020-го року, а поки можна подивитися кліп, в якому показана палка пристрасть двох молодих жінок – служниці і господині.

"Це дійсно сучасна та дуже крута українська музика, яку хочеться слухати. Про вибір, виклик і шлях кожної жінки, бо всі ми народжуємось вільними, але суспільство поступово позбавляє нас такої привілеї. Трек актуальний та дотичний тим темам, про які сьогодні ми всі намагаємось говорити пошепки. Тож ця пісня – своєрідний жіночий маніфест, жіноча мантра про силу нашого сестринства", - зазначила Кароль.

 
Дуже різні Тіна і Юля об'єдналися у красивому дуеті до фільму з неоднозначним сюжетом

"Вільна" не схожа на творчість THE HARDKISS, не схожа на пісні Тіни Кароль. Це щось зовсім інакше, у чому ми поєдналися. І мені імпонує, що це не просто сингл, це – частина масштабного проекту", - прокоментувала Юлія Саніна.

 

 
 
 
 
 
 
У дівчат вийшов гімн сучасної сильної жінки
 

ТОП ЛІДЕРІВ ДО 30-ТИ: МІНІСТЕРКА НОВОСАД, СПІВАЧКА ПАШ І ДИЗАЙНЕР ФРОЛОВ

Четвер, 12 грудня 2019, 10:54

Міністри Михайло Федоров та Ганна Новосад, дизайнер Іван Фролов, артистка Аліна Паш та режисер Наріман Алієв опинилися у топі молодих лідерів віком до 30-ти.

Церемонія нагородження премією Top 30 Under 30 за версією українського англомовного видання Kyiv Post відбулася 10-го грудня.

Також серед лауреатів ЛГТБ-активіст та режисер Юрій Двіжон, вчитель Олександр Черкас, юристка Ірина Шиба та інші.

 
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров наймолодший в історії українського уряду
 
Міністерка освіти і науки Ганна Новосад
 
У сукнях від Івана Фролова ходять не лише зірки шоу-бізнесу, а й перша леді
 
Режисер Наріман Алієв зняв фільм "Додому", який увійшов у лонг-ліст премії "Оскар"
 
ЛГБТ-активіст Юрій Двіжон
 
Колишній депутат Сергій Лещенко вручав нагороду Аліні Паш
 
Головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва (праворуч)  і сама колись була у топі молодих лідерів до 30
 

Ґрета Тунберґ прокоментувала звання "Людина року"

Четвер, 12 грудня 2019, 10:34

Активістка Ґрета Тунберґ заявила, що не могла уявити, що подібне може статися.

Джерело: Associated Press

Пряма мова: "Ніколи не могла уявити, що подібне може статися. Звичайно, я дуже вдячна та задоволена".

Деталі: Вона повідомила, що хоче присвятити свою нагороду всім молодим активістам і висловила надію, що люди по всьому світу об'єднаються для боротьби з глобальним потеплінням.

Нагадаємо:

 • Видання Time назвало Ґрету людиною року.
 

До Дня Святого Миколая на Тернопільщині відбудеться ціла низка спортивно-оздоровчих заходів

Четвер, 12 грудня 2019, 10:23

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та районні центри «Спорт для всіх» до дня святого Миколая запланували провести цілу низку фізкультурно-оздоровчих заходів  в громадах Тернопільщини. Зокрема, у Великогаївській територіальній громаді відбудеться  фізкультурно-оздоровчий захід до Дня Святого Миколая. Аналогічне спортивне свято проведуть також і серед учнів Зборівської міської об’єднаної територіальної громади. Такі ж змагання серед дітей пройдуть у місті Скалаті. Гусятинське районне комунальне підприємство «ФСТ «Колос – спорт для всіх» до дня Святого Миколая організує першість селища Гусятин з міні-футболу, а на Теребовлянщині з цієї нагоди відбудеться турнір з міні-футболу серед школярів.

Під час проведення змагань у громадах діти братимуть участь у різноманітних цікавих естафетах та розвагах, а на згадку отримають призи з логотипом «Спорт для всіх».

 

 

В Тернополі вперше проведено першість з дзюдо серед дівчат

Четвер, 12 грудня 2019, 10:23

Відкрита Першість з дзюдо серед дівчат 2005-2012 років народження відбулась у Тернополі. Це перший обласний турнір, який провели ДЮСШ «Інваспорт» спільно з Федерацією дзюдо Тернопільщини під керівництвом тренерів Леона Уруського та Віталія Гнатишина. Учасницями змагань стало близько 30 юних дзюдоїсток з Теребовлі, Чорткова  та Тернополя. Поєдинки відбувались на татамі ССК «Універ» ТНЕУ.

«Дівчата були на висоті, – розповідає Віталій Гнатишин. – А загалом, проведені турнір та майстер-клас, окрім того, що виявили переможців та призерів, заклали важливу цеглинку у розвиток дзюдо на Тернопільщині.

Додамо, що пройшов захід 9 грудня 2019 року.

 

Представники збірної області з вільної боротьби здобули «срібло» і дві «бронзи» на юнацькому чемпіонаті України в Одесі

Четвер, 12 грудня 2019, 10:21

Чемпіонат України з вільної боротьби серед юнаків і дівчат 2006-2007 років народження завершився в Одесі. Свою майстерність на турнірі демонстрували понад шістсот атлетів з усіх куточків нашої держави. У складі збірної Тернопільщини в Одесі виступали вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл із Тернополя, Збаража, Шумська, Теребовлі, Борщева і Чорткова, які завоювали право виступити в команді під час чемпіонату області.

Срібну медаль серед дівчат у ваговій категорії 50 кілограмів виборола Катерина Кондратенко з Тернополя. Спортсменка тренується під керівництвом свого батька, Сергія Кондратенка в ОДЮСШ із літніх видів спорту.

Бронзовими призерами турніру стали Владислав Хариш (вагова категорія до 38 кг) та Юрій Дячук (вагова категорія до 59 кг) – представники Збаразької ДЮСШ (тренери Петро і Євген Королі та Олександр Шафранський).

Четверте місце посів ще один збаражчанин Вадим Швидкий (тренер Петро Король), - повідомляє Віктор Шандригось.

Фото з мережі Інтернет

 

Тернополяни вибороли п’ять медалей на юнацькому чемпіонаті України з плавання

Четвер, 12 грудня 2019, 10:18

Впродовж чотирьох днів у місті Дніпрі тривав чемпіонат України з плавання серед юнаків (дівчата 2006-2007 р.н., юнаки 2005-2006 р.н.). Тернопільщину на змаганнях представляли 12 кращих юних плавців області - вихованці КДЮСШ 1 та КДЮСШ 2 міста Тернополя. У підсумку змагань скарбничка нагород Тернопільської області поповнилася трьома бронзовими медалями Діани-Марії Протоковської на дистанціях 50, 100 та 200 метрів на спині (КДЮСШ 1, тренери Світлана Мазур та Катерина Антонишин), а також срібною та бронзовою медалями на дистанціях 800 та 400 метрів вільним стилем Анастасії Вязовської, яка представляла на чемпіонаті КДЮСШ 2.

Також залікові бали для області вибороли Строгуш Олександр (8 місце на дистанції 50 м брасом, КДЮСШ 1) та естафета дівчат 4х100 комбінована (10 місце, склад команди Діана-Марія Протоковська, Ангеліна Хруник, Поліна Циклаурі, Анастасія Теслюк - представниці КДЮСШ 1) та Анастасія Вязовська (12 місце на дистанції 200 метрів вільним стилем). У підсумку команда області посіла п’яте місце серед 16 областей у своїй групі.

 

Творчу молодь закликають створювати сайти про відомих краян

Четвер, 12 грудня 2019, 10:16

0

Національна спілка письменників України у партнерстві з Малою академією наук України започаткували Всеукраїнський конкурс «Літературна візитка краю».

За умовами конкурсу команда у складі 4-5 старшокласників (студентів коледжів, технікумів тощо) під керівництвом учителя творить сайт, який розповідає про одного з видатних письменників, уродженців краю (області). Власне, змагатися між собою будуть створені сайти. Кількість учасників від однієї області, як і від однієї школи, не обмежена.

Нагородою переможцям конкурсу — трьом командам — буде дводенне перебування в Києві, оглядова екскурсія містом, відвідини музеїв та архітектурних пам’яток. Харчування й ночівля — теж будуть оплачені.

Організатори конкурсу певні, що підлітки й молодь, які знаються на сучасних інтернет-технологіях, приймуть виклик творити в цій площині. Кожна команда, представивши славне ім’я земляка, виступить як культурний посол свого краю.

Конкурс проходить у два етапи:

І етап – відбірний (заочний). Терміни проведення: грудень 2019 р. – квітень 2020 р., координатор – НСПУ;

ІІ етап – фінальний (очний). Терміни проведення: 13–14 травня 2020 р.; координатор – НЦ «МАНУ».

Для участі в І етапі конкурсу необхідно:

 • до 31 грудня 2019 року (дедлайн – 23:59) заповнити Гугл-форму-1 (анкету-заявку) та зареєструватися.
 • до 1 березня 2020 року (дедлайн – 23:59) створити сайт-візитку про одного із знакових, видатних літераторів свого краю. Сайт має розкривати особистість письменника та вагу його творчого набутку. Сайт має містити бібліографічні дані, фотоілюстрації, перелік творів, уривки або цілісні твори, відгуки критиків. Створивши сайт-візитку, учасники конкурсу надсилають адресу сайта й уточнені дані про команду – за наданою організаторами Гугл-формою-2, посилання на яку надсилається на зазначену електронну пошту учасників після реєстрації.
 

Юні тернопільські кікбоксери вибороли п’ять медалей на аматорському чемпіонаті світу з кікбоксингу

Четвер, 12 грудня 2019, 10:15

0V Офіційний Відкритий аматорський чемпіонат Світу з кікбоксингу К-1 «Open ISKA-2019» серед юнаків, молоді та дорослих завершився в Мілані (Італія). Участь у турнірі взяли збірні команди з 26 країн світу. Змагання проходили одночасно на чотирьох рингах та трьох татамах. У командному заліку збірна України стала срібним призером змагань, завоювавши тридцять медалей різного ґатунку. Перше місце у представників Італії, на третьому – команда Грузії. До складу нашої команди увійшли 40 спортсменів з усіх областей України. Тернопільщину в складі збірної представляли семеро кікбоксерів СК «Тернопіль» – «КУТОР Тернопільської обласної ДЮСШ з літніх видів спорту». Наші спортсмени здобули п’ять медалей – два «срібла» і три «бронзи».

Особисті результати тернополян були такими:

Папірник Олександр – срібний призер, К-1 Лайт , 54 кг, 13-15 років;

Чирик Євген – срібний призер, К-1 Лайт , 49 кг, 13-15 років;

Мітюрьов Олександр – бронзовий призер, К-1 Лайт , 45 кг, 13-15 років;

Коваль Максим – бронзовий призер, К-1 Лайт , 69 кг,13-15 років;

Воробець Роман – бронзовий призер, К-1 Лайт , 71 кг, 13-15 років;

Линда Вадим – 5 місце, К-1 Лайт , 63 кг, 13-15 років;

Семенюк Максим – 6 місце, К-1 Лайт , 58 кг, 13-15 років.

Готували спортсменів до змагань тренери-викладачі Колесник Сергій Євгенович і Кріль Ігор Михайлович. Поїздка відбулася завдяки допомозі СК «Тернопіль», КУТОР «ТОДЮСШ з літніх видів  спорту» (директор Куриляк О.Ю.) та батьків спортсменів.

 

 

Ярмарок інноваційних педагогічних технологій

Четвер, 12 грудня 2019, 10:14

01

З метою удосконалення форм і методів організації методичної роботи, розвитку педагогічної творчості, популяризації передового педагогічного досвіду, активізації творчої професійної діяльності педагогічних працівників, стимулювання їх бажання до професійного вдосконалення, здійснення науково-дослідної, інноваційної діяльності у Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді був проведений методичний захід «Ярмарок інноваційних педагогічних технологій».

Педагогічні працівники закладу представили досвід впровадження сучасних технологій педагогічної науки. Так, директор ТОЦЕНТУМ Іван Герц ознайомив із новаціями в управлінській діяльності закладу позашкільної освіти, заступники – Тетяна Кухарська та Надія Сворінь провели фрагменти тренінгів – «Роль педагога у профілактиці булінгу в закладі освіти» та вправу «Світове кафе» на тему «Національно-патріотичне виховання в закладі позашкільної освіти». Завідувач методичного відділу Лілія Каменярська презентувала можливості впровадження інноваційних технологій в роботу педагогів закладу позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, завідувач організаційно-масового відділу Ірина Михайлиця – фрагмент методичної ради «Професійний розвиток педагога». Цікавими для присутніх стали заходи, запропоновані методистами: Мирослава Березіцька ознайомила з основами SWOT-аналізу та технікою «бріколаж» і її застосуванням в освітньому процесі, Уляна Дулеба – з правилами проведення дидактичних ігор, як засобу розвитку творчої особистості, а Галина Федун – з інноваційними підходами до організації дослідницької роботи на НДЗД.

Керівники гуртків облекоцентру продемонстрували фрагменти занять із застосуванням інноваційних педагогічних технологій. Зокрема, педагоги Галина Гевко і Наталія Батюх провели еколого-патріотичний квест, Ольга Павлусик і Уляна Сидій навчали педагогів використанню хмари тегів, вправ кроссенс та «склянка настрою і знань» на занятті «Вода, її склад та властивості». Оксана Єднорович запропонувала варіанти використання лепбуків на заняттях гуртка «Основи екологічних знань», Андрій Станіславчук – варіанти впровадження елементів STEM-освіти у роботу гуртка «Юні акваріумісти». Наталія Шум’як ознайомила педагогів із використанням QR-кодів на заняттях гуртків.

Така форма роботи є ефективною для оволодіння педагогами інноваційними технологіями і дозволяє забезпечити якісну організацію освітнього процесу.

http://ecocentr.edukit.te.ua/

 

Найвищий рівень безпеки - психологічний

Четвер, 12 грудня 2019, 10:13

0

Сучасна психологічна наука не тільки розширює горизонти тематичних пошуків, а й поглиблює аналітичний зміст наукових досліджень. У цьому аспекті показовою стала ІV Науково-практична конференція та Форум Університетів Третього Віку з міжнародною участю «Соціальна адаптація людей літнього віку в сучасному суспільстві, ортобіоз і паліативна допомога», що проходила в рамках проблемно-тематичного циклу «Психологічні складові сталого розвитку суспільства: пошук психологічного обґрунтування відповідей на виклики сучасності». Конференція проходила на базі Східноєвропейського НУ ім. Лесі Українки у співпраці із Брестським державним університетом ім. О.С.Пушкіна, Університетом Третього Віку «Волинський Акме-Університет» і Волинським підрозділом Асоціації політичних психологів України. Патронат над науковим форумом здійснювали Міністерство освіти і науки України, Академія наук вищої освіти України та громадська організація «Справа Кольпінга в Україні», діяльність якої спрямована на освітні проекти.

Науковці поставили перед собою конкретну мету – привернути увагу громадськості до проблем людей літнього віку, підвищити ступінь інформування про проблеми демографічного старіння суспільства, до індивідуальних і соціальних потреб цієї категорії громадян. Обговорювалися актуальні питання поліпшення їх соціального і медичного обслуговування. Визнано за необхідне узагальнити досвід створення та функціонування університетів третього віку як однієї із форм організації раціонального способу життя, і насамперед вітчизняний та зарубіжний досвід у сфері особистісного ортобіозу літніх людей і паліативної допомоги їм.

Фахівці аналізували проблеми людей літнього віку, висвітлювали виклики, що стоять перед цією категорією громадян нашої держави, говорили про перспективи підвищення якості їхнього життя, наголошували на важливості міждисциплінарного аналізу окресленого комплексу проблем. У науковому зібранні брали участь не лише науковці-психологи, а й педагоги навчальних закладів різних рівнів, лікарі та студенти із Луцька, Львова, Ужгорода, Житомира, Дніпра, Києва, Кременця, Запоріжжя, Кропивницького, Чернівців, Рівного, Тернополя, Вінниці, Мукачева та Бреста (Республіка Білорусь). Конференція проходила у форматах пленарного і секційних засідань, майстер-класів і круглого столу.

Трибуна пленарного засідання була надана науковцю Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної  академії ім..Тараса Шевченка, доктору психологічних наук Н.М.Савелюк, яка оприлюднила власне аналітичне дослідження «Психологічна безпека та благополуччя особистості у вимірі світоглядного континууму ”релігійність – атеїстичність“».

1

На секційних засіданнях учасники конференції вивчали «Психологічні складові сталого розвитку суспільства: пошук психологічного обґрунтування відповіді на виклики сучасності», «Психологічні особливості ортобіозу особистості», а також звернулися до тем «Адаптація людей літнього віку до реалій політизованого українського суспільства», «Медико-психологічна підтримка особистості: геронтопсихіатрія, паліативна медицина та паліативна допомога» і «Соціальна адаптація людей літнього віку в сучасному суспільстві». В останній секції з науковим повідомленням «Психологічні особливості соціальної інклюзії людей похилого віку» виступила асистент учителя Кременецької ЗОШ № 1 ім. Галини Гордасевич О.А.Зелінська.

У рамках конференції пройшли майстер-класи «Психологічні засоби формування позитивного психоемоційного стану слухачів університетів третього віку (з досвіду діяльності Волинського Акме-Університету)», «Методи психоемоційного розвантаження», «Біосугестивна психотерапія як метод профілактики професійного вигорання», а також тренінг «Живемо за принципами Кольпінга: відповідально жити – солідарно діяти».

Науковці-психологи стали учасниками Форуму Університетів Третього Віку, що проходив у форматі презентації роботи УТВ міст Львова, Стрия, Тернополя, Ужгорода, Житомира, Чернівець і Дніпра. Завершився Форум засіданням круглого столу «Перспективи розвитку університетів третього віку в Україні».

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

Інформаційно-цифрова компетентність в рамках навчально-виховного процесу у МАН

Четвер, 12 грудня 2019, 10:11

0

Відбулася обласна нарада-семінар відповідальних за роботу філій та викладачів секцій інформатики, основ науково-дослідницької діяльності Тернопільського обласного комунального територіального відділення Малої академії наук України. Захід відбувався на базі Гусятинського коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя.

Викладачі обласного відділення Малої академії наук ділилися досвідом, проводили практичні заняття, розповідали про застосування інноваційних технологій на заняттях секцій інформатики тощо.

http://xn--80axe.xn--j1amh/

 

Не нижче 50°: Кабмін затвердив правила постачання гарячої води

Середа, 11 грудня 2019, 15:18

Кабінет міністрів на засіданні у середу затвердив правила постачання гарячої води - відтепер гаряча вода повинна подаватись споживачам не нижче 50 градусів Цельсія і не вище, ніж 75 градусів Цельсія.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Правило щодо граничних температур стосується як колективних споживачів, так і тих, хто має індивідуальні теплові пункти.

Крім цього, уряд затвердив типові договори на постачання гарячої води.

"Ми визначили вимоги до якості самої послуги - постачання гарячої води, а також встановили одиниці виміру за спожите. Це дозволить нашим громадянам вимагати якісні послуги, а у разі їх неотримання мати право на перерахування вартості", - заявив прем'єр Олексій Гончарук.

Крім цього, правила встановлюють порядок взаємовідносин виконавців та споживачів.

"Передбачено, що виконавець послуги забезпечує її постачання з відповідним рівнем безпеки, температури та величини тиску. Визначено і порядок обліку води, обслуговування лічильників та передачі їх показників. Унормовано зняття контрольних показників з приладів обліку", - йдеться у повідомленні.

Економічна правда

 

Видання Time назвало Ґрету Тунберг людиною року

Середа, 11 грудня 2019, 15:15

Підліток та екоактивістка Ґрета Тунберг стала людиною року за версією журналу Time.

"Тунберг не є лідером якоїсь політичної сили. Вона не перша, хто б’є на спалах через кліматичну кризу.

Вона не найкваліфікованіша людина, щоб цю проблему вирішити.

Вона не науковець, і не політик, і не має доступу до традиційних сфер впливу: вона не мільярдер, не принцеса, не поп-зірка і навіть не доросла людина.

Вона просто підліток, яка мала мужність не мовчати й стала іконою покоління.

Вона з гнівом розповідала про абстрактну небезпеку.

Вона стала найбільш переконливим голосом, який розповідав про найбільшу проблему планети", — пише видання у своєму редакційному матеріалі.

Ґрета почала свою діяльність з пропуску уроків: в серпні 2018 року вона провела декілька днів у наметі перед будівлею шведського парламенту.

В руках у неї був плакат з надписом: "Шкільний страйк за клімат".

Пройшло 16 місяців з того моменту і Тунберг встигла виступити в ООН, зустрітись з Папою Римським та надихнути 4 мільйони людей приєднатись до руху проти кліматичної кризи 20 вересня 2019 року.

Це стало найбільшою демонстрацією за клімат в історії людства.

"Я хочу, щоб ви панікували.

Я хочу, щоб ви відчували страх, який я відчуваю щодня. А потім я хочу, щоб ви діяли",  заявила вона на Міжнародному економічному форумі в Давосі.

 

У НАБУ розповіли, кого і як каратимуть за незаконне збагачення

Середа, 11 грудня 2019, 15:13

Під дію нового закону про незаконне збагачення підпадають керівник Офісу президента, його перший заступник, посадовці патронатної служби та помічники суддів, а покарання настає після незаконного набуття активів на понад 6,2 мільйона гривень.

Джерело: пресслужба Національного антикорупційного бюро

Дослівно: "Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення відновлено: 28 листопада 2019 року набув чинності відповідний закон, а Кримінальний кодекс доповнено відповідною статтею – 368-5".

Деталі: У НАБУ відзначили, що під дію закону підпадають топ-посадовці, судді, керівники державних підприємств та багато інших, а також керівник Офісу президента, його перший заступник та посадовці патронатної служби, крім тих, хто виконує свої обов’язки на громадських засадах, а також помічники суддів.

Кримінальна відповідальність за незаконне збагачення настає, якщо посадовець, що підпадає під дію цього закону, незаконно набув у власність активів на 6500+ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це 6,243 мільйона гривень).

При цьому йдеться як про безпосереднє володіння активами, так і через третіх (фізичних та юридичних) осіб.

Якщо сума непідтверджених статків менша за 6,243 мільйона гривень, то доведеться відповісти і за це, хоча і не в межах кримінального процесу.

Якщо фактичні доходи особи перевищують законні на 500+ прожиткових мінімумів працездатних осіб (близько 1 мільйона гривень), то спеціалізована антикорупційна прокуратура зможе домогтися через суд визнати такі активи необґрунтованими та стягнути їх в дохід держави.

На предмет незаконного збагачення досліджуватимуть:

 • готівку, кошти на рахунках у банках, фінансових установах;
 • нерухомість та інше майно;
 • майнові права;
 • немайнові права, в т.ч. криптовалюти;
 • обсяг зменшення фінансових зобов’язань,
 • роботи чи послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

НАБУ і САП для притягнення до відповідальності досліджуватимуть активи, набуті у власність після набрання чинності відповідної статті, тобто з 28 листопада.

Разом з тим у бюро відзначили, що поновити кримінальні справи за незаконного збагачення, закриті через визнання відповідної статті неконституційною, буде неможливо.

Термін позовної давнини щодо необґрунтованих активів становить 4 роки від дня набуття таких активів у власність.

При цьому позов можуть подати лише щодо статків, набутих після набрання чинності нової редакції закону про незаконне збагачення, тобто з 28 листопада.

Українська правда
 

Пожежа в одеському коледжі: родичі впізнали ще одне знайдене на згарищі тіло

Середа, 11 грудня 2019, 15:09

ДУМСКАЯ

Родичі упізнали жінку, тіло якої працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій виявили у завалах згорілої будівлі коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу в Одесі.

Джерело: віцемер Одеси Світлана Бедрега, яку цитує "Укрінформ"

Пряма мова: "Родичі впізнали тіло однієї з загиблих на пожежі в коледжі: це - 48-річна Наталія Третьякова, завідувачка відділення права цього навчального закладу".

Деталі: За словами Бедреги, наразі судмедексперти проводять генетичні експертизи, встановлюючи особи інших загиблих.

Варто зазначити, що віцемер Одеси з питань житлово-комунального управління та паливно-енергетичного комплексу Павло Вугельман заявив у середу на сесії міськради, що будівля згорілого коледжу була підключена до мережі опалення 27 листопада. Тому, мовляв, не було потреби 4 грудня використовувати електрообігрівачі у будівлі коледжу.

У виданні зазначають, що станом на 11 грудня встановлені особи частини жертв пожежі. Зокрема, студентки коледжу Ксенії Бабенко, викладача вищої математики та інформатики Анни Бортюк, співробітниці навчального закладу Марини Коваль і студента Кирила Трофимчука. У лікарні помер рятувальник Сергій Шатохін.

Передісторія:

 • Пожежа у будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу сталася 4 грудня.
 • За словами студентів, під час пожежі у коледжі не пролунало тривожних сигналів чи оголошень, багато учнів не відразу дізналися про займання.
 • Перм’єр Олексій Гончарук доручив відсторонити на час розслідування керівника ГУ ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака, його заступника із профілактики Михайла Вовка, а також керівника Департамента освіти Олександра Лончака.
 • Станом на 11 грудня трагедія забрала життя 12 осіб.
 • У поліції розповіли, що правоохоронці на місці пожежі не вилучили жодного вогнегасника, бо низка вогнегасників була під ліжком у коменданта.
 • Автоматичної системи оповіщення про пожежну безпеку у будівлі теж не було: ні сигналізації, ні датчиків чутливості до диму та температури.
 

Уряд ухвалив законопроєкт, яким хоче підвищити прожитковий мінімум вдвічі

Середа, 11 грудня 2019, 15:07

Уряд схвалив законопроєкт, який скасовує прив’язку показника прожиткового мінімуму до зарплат, штрафів та інших виплат, за розрахунками Кабміну це підвищить "мінімум" до 4200 гривень на місяць.

Про це повідомляє урядовий портал.

Як повідомляється, законопроєкт дозволить підвищити доходи найменш забезпечених громадян без автоматичного збільшення ставок державного мита, платежів, штрафів та інших фінансових показників.

"Раніше кожне підвищення прожиткового мінімуму додавало кошти не лише тим, хто їх потребував.

Підвищення автоматично збільшувало державні платежі, штрафи, плату за певні види державних послуг тощо. Скасуванням цієї архаїчної радянської норми дозволить нарешті розпочати справжню боротьбу з бідністю в Україні", - коментує рішення прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Нагадуємо:

5 листопада Міністерство соціальної політики підготувало законопроєкт, який скасує прив’язку показника прожиткового мінімуму до зарплат, штрафів та інших виплат або платежів.

Виступаючи у Верховній Раді перед своїм призначенням нинішній прем'єр Олексій Гончарук заявив, що в Україні зареєстрований "неадекватний прожитковий мінімум, за ці кошти неможливо вижити..."

Прожитковий мінімум з 1 січня 2020 року збільшиться на 162 гривні і становитиме 2027 гривень.

В той же час Кабінет міністрів "має здійснити рішучі кроки" щодо наближення розміру прожиткового мінімуму до 4251 гривні.

Економічна правда

 

Гончарук пояснив, чому гривня зміцнюється, а ціни не падають

Середа, 11 грудня 2019, 15:06

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявляє, що у зв’язку і зміцненням гривні повинні швидше падати ціни.

Джерело: брифінг Гончарука

Пряма мова Гончарука: "Від будь-якого явища хтось виграє, хтось програє. Зміцнення гривні це добре для громадян України, тому що вони стають багатшими. Кожна гривня, яку людина отримує більше важить. За неї можна більше купити. Але існує проблема, що при зниженні курсу гривні не так само стрімко падають ціни. З цим потрібно працювати. Це робота Антимонопольного комітету.

Ми зараз робимо все для того, щоб рівень конкуренції на всіх цих ринках був сильнішим і, як наслідок, ціни знижувалися швидше. Тому тут не кожна подія впливає з сьогодні на завтра. Окремі речі, такі як зниження чи посилення гривні, впливає поступово. Це поступово впливає на те що ціни або ростуть повільніше, або знижуються по окремих позиціях. Але вони мають знижуватися швидше.

Від того, що зміцнюється гривня є і ті, хто програють. Програють перш за все наші експортери. Ми розуміємо цей негативний вплив і шукаємо можливість їм зменшити негатив від цього явища…

Зміцнення гривні – це в тому числі довіра до нашої національної валюти. У нас дуже великий рівень доларизації економіки. Дуже довго українці не вірили в свою національну валюту, а тому тримали свої заощадження у валюті іноземній".

Що було раніше:

11 грудня котирування гривні до долара на відкритті міжбанку встановилися на рівні 23,60 – 23,64 гривні за долар.

Олександр Шумілін, УП
 

Таким ви світ не бачили: 5 неймовірних наукових фото

Середа, 11 грудня 2019, 11:07

Наука — це не лише цікаво.

Наука — це красиво.

Королівська спільнота оголосила переможців свого фотоконкурсу Royal Society Publishing Photography Competition.

Сотні науковців подавали свої роботи до конкурсу.

Про це йдеться на сайті Королівської спільноти.

Перше місце отримав знімок квантових крапель фізика Алекса Лабуди.

Ця фотографія результат експериментального підтвердження теоретичної роботи у сфері гідродинамічних квантових аналогів.Це місячне гало, яке зміг сфотографувати астроном Михайло Капичка.

Місячне гало — світле, слабко забарвлене коло навколо Сонця чи Місяця.

Частіше воно спостерігається у морозну погоду в умовах високої вологості.

Переможець у номінації "Поведінка" Деніел Філд.

На фото — ілістий стрибунець.

Ця риба є розповсюдженою у Південно-східної Азії.

Самці часто воюють за територію.

Дізнатись про ці війни можна по драматичному виразу писка.

Переможець в номінації "наука про Землю та кліматологія" Лорен Марчан.

Фото змальовує велику воронкоподібну хмару.

Така хмара формується, коли краплі води витягуються вихром з певної місцевості, через що осередок надзвичайно низького тиску стає видимим для ока людини.Переможець в номінації "Екологія" Морган Бенетт Сміт. На фото риба-клоун поміж вицвілої морської анемони.

Процес знебарвлення коралових рифів впливає на цілі екологічні ком'юніті.

Втрата кольорів трапляється через високі температури моря, й це спричинює надалі загибель коралових видів.


 

Щеплення потрібні всім: як змінився перелік медичних протипоказань до вакцинації

Середа, 11 грудня 2019, 11:01

В Україні набрав чинності новий наказ щодо змін у переліку медичних протипоказань до вакцинації.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я (ЦГЗ).

В Україні набрав чинності новий наказ щодо змін у переліку медичних протипоказань до вакцинації. 
Фото: IgorVetushko/Depositphotos

" Потреба оновити цей документ відповідно до світових рекомендацій та передових практик назріла давно, адже у старій версії протипоказання часто були недостатньо клінічно обґрунтовані", йдеться на сайті центру.Що змінилось

 

Раніше, згідно з Наказом МОЗ України від 16.09.2011 № 595, медичні протипоказання до щеплень кожній особі визначала комісія з питань щеплень, яка зараз фактично не працює.

Тепер оновлений перелік враховує сучасні міжнародні рекомендації ВООЗ, CDC, настанови американської асоціації інфекціоністів, узгоджені з австралійськими, канадськими та британськими рекомендаціями щодо профілактичних щеплень під час різноманітних клінічних станів з урахуванням доказової бази.

Медичні протипоказання поділено на абсолютні протипоказання до щеплення та застереження від вакцинації.

Абсолютні протипоказання:

 • наявність в анамнезі анафілактичної реакції на попередню дозу вакцини;
 • вагітність — протипоказано введення живих вакцин (наприклад, КПК);
 • тяжка імуносупресія/імунодефіцит — протипоказано введення живих вакцин;
 • гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0° C - протипоказання для рутинної вакцинації.

Проте у наказі зазначено:

Вакцинація під час гострого захворювання не знижує імунної відповіді на введення вакцин та не підвищує ризики виникнення побічних реакцій.

Відсутній вплив на формування імунної відповіді на вакцинацію осіб з гострою хворобою з легким перебігом як без, так із підвищенням температури до 38,0° С. Такі стани не є протипоказанням до проведення як планової, так й екстреної вакцинації.

Особи з гострими захворюваннями з лихоманкою вище 38,0 С можуть бути вакциновані, як тільки одужають та не матимуть ознак гострої хвороби.

Виняток:

 1. Реконвалесцент кору. Потрібно відкласти щеплення живими вакцинами на 4 тижні від початку захворювання, що пов'язано з тимчасовим зниженням клітинно-опосередкованого імунітету.
 2. Реконвалесцент вітряної віспи. Потрібно відкласти введення живих вакцин на 4 тижні від початку захворювання.

Незначні порушення у стані здоров'я (прорізування зубів, диспепсія, застуда з підвищеною температурою або без), які часто зустрічаються у дітей перших років життя, не є протипоказанням до вакцинації.

Вакцинація людей з можливою алергією до компонентів вакцини.

Яєчний білок у складі вакцини КПК

Вводити вакцину звичайним способом без застосування спеціальних запобіжних заходів.

Залишкова кількість яєчного білка, що може бути присутня в цих вакцинах, є недостатньою для ініціації алергічної реакції.

Особи в анамнезі з анафілактичною реакцією до яєчного білка можуть бути щеплені вакцинами для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи, вакциною проти вітряної віспи. Реципієнти вакцини не мають проходити скринінгових обстежень щодо алергії до яєчного білка

Яєчний білок у складі вакцини проти грипу

Вводити вакцину звичайним способом без застосування спеціальних запобіжних заходів.

Особи з алергією до яєчного білка (в тому числі й ті, у кого розвивалися анафілактичні реакції після вживання в їжу яйця) можуть бути щеплені інактивованою вакциною проти грипу без додаткових заходів застереження відповідно до стандартної практики введення вакцин

Яєчний білок у складі вакцини проти жовтої лихоманки

Якщо результат щодо шкірної проби з вакциною позитивний, вводити малими дозами під наглядом.

Вакцини, що були виготовлені з використанням курячого ембріона, з більшою ймовірністю можуть містити яєчний білок або білки ембріона, що у свою чергу підвищує ризик розвитку алергічної реакції в осіб з алергією до яйця.

Отже, вакцина проти жовтої лихоманки не має рутинно використовуватися в осіб з відомою алергією до яєчного білка.

Желатин (відповідно до вакцини)

Якщо результат щодо шкірної проби з вакциною позитивний, вводити малими дозами під наглядом.

Лактоза у складі АКДП/АаКДП

Вводити вакцину звичайним способом без застосування спеціальних запобіжних заходів.

Дріжджі у складі вакцини проти гепатиту В

Якщо результат щодо шкірної проби з вакциною позитивний, вводити малими дозами під наглядом.

Латекс (відповідно до вакцини)

Вводити вакцину звичайним способом без застосування спеціальних запобіжних заходів.

Вакцинацію не потрібно відкладати у разі:

 • алергії на побутові алергени;
 • алергії на алергени рослинного походження;
 • алергії в сімейному анамнезі;
 • проведення алергенспецифічної імунотерапії;
 • алергії на антибактеріальні препарати, що використовуються рутинно.

Виняток: вакцини, що містять неоміцин та/або поліміксин, протипоказані особам, які в анамнезі мали анафілактичні реакції на зазначені антибактеріальні препарати.

 

Вакцинація вагітних та годуючих мам

 

Як було зазначено вище, вагітним протипоказано введення живих вакцин.

Лактація не є протипоказанням щодо імунізації матері, яка має лактацію.

Щеплення жінок, що годують, інактивованими вакцинами або вакцинами, що містять живий вірус, не впливає на безпеку жінок або дітей, що перебувають на грудному вигодовуванні.

Вагітним протипоказано введення живих вакцин.Фото: imagepointfr/Depositphotos

Хоча вірус вакцини проти краснухи може виділятися з організму отримувача вакцини, він зазвичай не призводить до виникнення інфекції у немовляти. Якщо інфекція реалізується, вона має легкий перебіг, оскільки вірус є атенуйованим.

Інактивовані, рекомбінантні, субодиничні, полісахаридні та кон'юговані вакцини, а також анатоксини не створюють ризику для матерів, які годують грудьми, або для дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні.

Для збільшення клацніть на зображення

Грудне вигодовування є тимчасовим протипоказанням для вакцинації матері проти вітряної віспи через теоретичну небезпеку передання вірусу від матері до немовляти.

Вакцину проти жовтої лихоманки не слід вводити жінкам, які годують грудьми.

Однак, якщо жінка, що вигодовує дитину грудьми, не може уникнути подорожі або відкласти її до районів, що є ендемічними для жовтої лихоманки, у яких ризик для зараження високий, вона має бути вакцинована.

Діти, що перебувають на грудному вигодовуванні, мають бути вакциновані згідно з Календарем щеплень.

 

Словник Merriam-Webster назвав слово року

Середа, 11 грудня 2019, 10:51

Американський тлумачний словник Merriam-Webster назвав займенник "вони" (they) словом року.

Джерело: BBC

Деталі: Як повідомляють представники словника, у цьому році користувачі Merriam-Webster на 313% частіше уточнювали значення слова.

Головний редактор словника Пітер Соколовський розповів, що сплеск уваги до займенника відбувся після того, як поп-зірка Сем Сміт попросив називати його "вони" замість "він".

За його словами, це демонструє дивовижний факт, що навіть звичайне слово, особистий займенник, може піднятись на вершину рейтингу.

 

Тернополяни вибороли п’ять медалей на юнацькому чемпіонаті України з плавання

Середа, 11 грудня 2019, 10:47

Тернополяни вибороли п’ять медалей на юнацькому чемпіонаті України з плавання

Впродовж чотирьох днів у місті Дніпрі тривав чемпіонат України з плавання серед юнаків (дівчата 2006-2007 р.н., юнаки 2005-2006 р.н.). Тернопільщину на змаганнях представляли 12 кращих юних плавців області - вихованці КДЮСШ 1 та КДЮСШ 2 міста Тернополя. У підсумку змагань скарбничка нагород Тернопільської області поповнилася трьома бронзовими медалями Діани-Марії Протоковської на дистанціях 50, 100 та 200 метрів на спині (КДЮСШ 1, тренери Світлана Мазур та Катерина Антонишин), а також срібною та бронзовою медалями на дистанціях 800 та 400 метрів вільним стилем Анастасії Вязовської, яка представляла на чемпіонаті КДЮСШ 2.

Також залікові бали для області вибороли Строгуш Олександр (8 місце на дистанції 50 м брасом, КДЮСШ 1) та естафета дівчат 4х100 комбінована (10 місце, склад команди Діана-Марія Протоковська, Ангеліна Хруник, Поліна Циклаурі, Анастасія Теслюк - представниці КДЮСШ 1) та Анастасія Вязовська (12 місце на дистанції 200 метрів вільним стилем). У підсумку команда області посіла п’яте місце серед 16 областей у своїй групі.

 

Тернопільські борці вільного стилю привезли зі Словаччини два «золота», два «срібла» і дві «бронзи»

Середа, 11 грудня 2019, 10:46

Тернопільські борці вільного стилю привезли зі Словаччини два «золота», два «срібла» і дві «бронзи»

Шестеро тернопільських спортсменів представляли Україну на Міжнародному турнірі Святого Миколая з вільної боротьби. Такі змагання відбулисьу столиці Словаччини, місті Братиславі. Тут виступали спортсмени із шести країн Європи - Словаччини, Словенії, Чехії, Угорщини, Австрії та України. Приємно, що усі шестеро наших борців зайняли призові місця, - повідомляє Тернопільська обласна Асоціації спортивної боротьби України.

 

У своїх вагових категоріях чемпіонами цих престижних змагань стали Олександр Юнь та Сергій Мусикевич, які також були названі кращими борцями турніру. Срібні нагороди завоювали Василь Окопний і Назар Комаровський, а бронзові медалі здобули Євген Ранецький та Артур Шпак-Літвіцький.

Готував спортсменів - представників спортивного клубу імені Богдана Сцібайла «ГалТер’S» - до змагань тренер ОДЮСШ з літніх видів спорту Іван Лонський.

 

Юні тернопільські дзюдоїсти здобули у Хмельницькому одне «срібло» і дві «бронзи»

Середа, 11 грудня 2019, 10:45

Юні тернопільські дзюдоїсти здобули у Хмельницькому одне «срібло» і дві «бронзи»

Всеукраїнський турнір з дзюдо «NOVATOR CUP 2019» впродовж двох днів тривав у місті Хмельницькому. Учасниками змагань стали юнаки 2003-2004 р.н., 2005-2006 р.н., 2007-2008 р.н., 2009-2010 р.н. Організували захід ДП «Новатор», ДЮСК «Новатор», Хмельницька міська федерація дзюдо. Честь нашого краю на турнірі захищали 14 юних представників обласної Федерації дзюдо/самбо Тернопілля. Наші спорстмени завоювали на турнірі одну срібну і дві бронзові нагороди.

Так, у ваговій категорії 55 кг Устим Басан здобув срібну медаль, Володимир Вдовиченко став бронзовим призером у ваговій категорії 50 кг, а Дмитро Дубас виборов «бронзу» у ваговій категорії серед учасників 2009-2010 років народження.

 

Як повідомив тренер спортсменів Віталій Гнатишин, п'яту сходинку турнірної таблиці у своїх вагових та вікових категоріях посіли Олександр Мельник, Олександр Сафандула, Ілля Маршалок, Артем Маківка.

 

В обласному художньому музеї діє персональна виставка кременчанки Олександри Панфілової

Середа, 11 грудня 2019, 10:44

В обласному художньому музеї діє персональна виставка кременчанки Олександри Панфілової

01

2

В експозиції представлено 59 творів - живопис, графіка, розпис на склі. Олійні та акварельні пейзажі і натюрморти, позначені реалістичною манерою виконання, захоплюють витонченим колоритом, довершеною композицією.

Цікавими і неординарними є твори, виконані у техніці розпису на склі.

Олександра Панфілова - художниця, мистецтвознавиця, педагог, представниця творчого гурта "Палітра" (м.Кременець).

Виставка триватиме до 17 грудня.

 

 

Ангели добра

Середа, 11 грудня 2019, 10:44

0

“Любити і допомагати” – девіз небайдужих, котрі не залишаються осторонь проблем людей, що потребують підтримки та допомоги, турботи та доброти. Це девіз волонтерів.

Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров’я людей і тварин, допомагають армії, бібліотекам…

Із кожним роком обласна бібліотека для молоді розширює коло партнерів – українських та іноземних добровольців, які здійснюють благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність задля користі громади.

Бібліотека підготувала бібліографічний покажчик “Ангели добра: розвиток волонтерського руху в Україні”.

У виданні зібрано матеріали про виникнення та значення волонтерства в суспільстві, відомості про добровольців, які допомагають у зоні АТО/ООС, волонтерське виховання,  а також перелік художніх творів, присвячених цій темі.

Переглянути покажчик “Ангели добра” можна за посиланням

 

Студенти коледжу долучилися до мандрівного фестивалю документального кіно

Середа, 11 грудня 2019, 10:43

0

Однією з локацій ХVІ-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини стала актова зала Теребовлянського коледжу культури і мистецтв.

Про документальне кіно як важливий інструмент медіапросвіти з прав людини, про те, як актуальна кінодокументалістика сприяє розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції і ставлення до людської  гідності як найвищої цінності, розповів керівник кіноклубу Docudays UA при Чортківській центральній районній бібліотеці, регіональний координатор фестивалю, член правління УГС Олександр Степаненко.

Документальний фільм, який переглянули студенти коледжу, - про повернення, про пошуки свого коріння, про вибір, за який ми відповідаємо, про невідворотність змін в нашому житті.

Головні герої фільму – звичайні сільські жіночки, зворушливі, теплі, які підкорюють свою щирістю, добротою, які люблять співати, яким симпатизує чутлива кінокамера.

http://tvuk.at.ua/

 

Година права у бібліотеці

Середа, 11 грудня 2019, 10:42


0

У читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася година права «Знання законів — знання прав». Студенти першого курсу Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола мали змогу поспілкуватися з практикуючим адвокатом — Анатолієм Мовчаном. У гостя величезний досвід не лише адвокатської діяльності — юридична практика з 1996 року. На початку 2000-них він був прокурором відділу військової прокуратури Західного регіону України, підполковник юстиції. У ЗМІ він часто коментує різні ситуації, консультує журналістів і усіх, хто до нього звертається по допомогу.

Вік студентів 15-16 років, вони неповнолітні. Анатолій Мовчан розповів як їм реалізувати свої права в Україні, а також як уникнути зайвих рухів і не ускладнити цим роботу адвоката в різних життєвих ситуаціях. Найбільше зацікавили дітей розслідування дорожньо-транспортних пригод і трудове законодавство, адже чимало студентів вже працюють. Ті, хто також з часом працюватиме адвокатами, прокурорами і суддями, цікавилися різними напрямками юриспруденції, зокрема конституційним правом. Були запитання і про членство в адвокатських організаціях, і про корисні навички, здобуті в інших професіях, які стануть в нагоді адвокату. Обговорення викликало явище булінгу серед молодих людей, що має місце в нашому житті і якому не місце в прогресивному суспільстві. Розглядали питання журналістської етики. Викликало полеміку питання відповідальності за інформацію, поширену у соціальних мережах. Запитували також чи рівні перед законом в Україні чоловіки і жінки.

Бібліотекарі  репрезентували гостям літературу з права, яка може знадобитися у навчанні і подальшій професійній діяльності: найновіші кодекси, коментарі до кодексів, монографії з різних галузей права.

http://library.te.ua/

 

Тренінг для працівників психологічної служби області на тему «Емоційна компетентність»

Середа, 11 грудня 2019, 10:41


0

Підготовили його та провели працівники навчально-методичного центру психологічної служби та соціальної роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

Метою тренінгу було ознайомлення учасників із емоційною компетентністю, формування словникового запасу назв емоцій та почуттів, спонукання учасників до вільного експериментування з експресивним виявом емоцій, вироблення навичок рефлексії власного емоційного стану, вміння розуміти і «читати» прояви емоції та почуттів іншими людьми.

У ході роботи присутнім було висвітлено поняття емоційної компетентності, важливості та ролі емоцій і почуттів у житті людини. Через практичну частину тренінгу учасники пропрацьовували словниковий запас почуттів та емоцій, навички саморегуляції, розвивали емпатію та чутливість до себе та один до одного,

На тренінгу вчили висловлювати образи та формували усвідомлення можливості соматизації невиражених переживань, а також формували уявлення учасників про індивідуальні способи виявлення та розуміння емоцій та почуттів.

На завершення кожен з учасників отримав сертифікат ТОКІППО про підвищення кваліфікації

http://ippo.edu.te.ua/

 

Двох дітей, які запивали отруту водою з річки, знайшли непритомними на околиці села

Середа, 11 грудня 2019, 10:37

Двоє дітей, які отруїлися на Чернігівщині, отямилися в реанімації.

Як повідомляє прес-служба поліції Чернігівської області, підлітки під час гри на околиці села з’їли корінь рослини, схожої на отруйний борщівник. Запили його водою з річки.

Після цього усім стало зле й діти були госпіталізовані до лікарні.

Наразі їхньому життю нічого не загрожує.

Відкрито провадження за статтею 115 Кримінального кодексу (вбивство). Поліція проводить досудове розслідування обставин нещасного випадку.

 

День святого Андрія Первозванного: що не можна робити

Вівторок, 10 грудня 2019, 11:46

День святого Андрія Первозванного: що не можна робити

День святого Андрія Первозванного: що не можна робити  © depositphotos.com

13 грудня настане Андрєєв день, в це свято прийнято гадати на судженого. tochka.net вирішила розповісти про те, що не можна робити 13 грудня і в переддень свята.

Свято це пов'язаний з багатьма містичними повір'ями. Наприклад, в Карпатах вважалося, що в ніч на День Андрія відьми могли позбавити корів молока. Щоб уникнути цього і уберегти худобу, чоловіки цілу ніч палили ритуальні багаття.

 • Що не можна робити перед Днем Андрія?

12 грудня, у ніч на свято святого Андрія Первозванного не можна займатися ворожіннями, небезпечними для життя. До речі, церква в принципі забороняє ворожіння на Андрія і в інші дні. А ось в народі, навпаки, саме в цю ніч намагаються дізнатися свою долю.

А вдень 12 грудня не можна нікому доводити свою правоту. Драматизувати, до речі, теж не можна.

 • Що не можна робити на Андрія?

13 грудня теж не обійшли заборони. Так, в День святого апостола Андрія категорично забороняється працювати по дому. Також в цей день не можна шити, ткати, прясти.

В цей день також, як і 12 грудня, заборонено гадати. Це церковна заборона проти якої часто йдуть в народі. Адже саме на Андрія дівчата і жінки можуть дізнатися ім'я свого судженого

 

Маленькі діти та їхні великі собаки

Вівторок, 10 грудня 2019, 11:39

Маленькі діти та їхні великі собаки


Незважаючи на грізний вигляд, собаки великих порід можуть стати хорошими друзями сім'ї, які будуть любити та захищати дітей, як своїх власних.
Десятки тисяч користувачів Facebook поділилися фотографіями проекту "Маленькі діти та їхні великі собаки" на своїх сторінках. Його автор, фотограф Андрій Селіверстов, створив дивовижний світ, де поруч з маленькими дітьми їхні вірні друзі - величезні собаки, які тендітно оберігають своїх маленьких господарів. Подивіться! Ці фото зворушують до глибини душі!

 

Сесія розглянула низку клопотань Державної служби геології та надр

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:45

0

Депутати підтримали  клопотання Державної служби геології та надр України щодо надання товариству з обмеженою відповідальністю «КУБ – 8» погодження щодо отримання спеціального дозволу на право користування надрами з метою видобування пісковиків родовища «Застінка», що знаходиться у Тернопільському районі, а також клопотання про надання товариству з обмеженою відповідальністю «ЮРСЛАВ» (с.Ренів Зборівського району) погодження щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування вапняків Ренівського родовища, що знаходиться у Зборівському районі.

Сесія також надала погодження щодо продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки Янівської ділянки пісковиків, яка знаходиться в Теребовлянському районі Тернопільської області.

Депутати проголосували за надання актів про надання гірничого відводу товариству з обмеженою відповідальністю «ДБК БУД Вишнівець» для розробки Вишнівецького родовища суглинку у Збаразькому районі та про надання гірничого відводу фізичній особі-підприємцю Ковальському Володимиру Франковичу (с. Головчинці Заліщицького району) для розробки Головчинецького родовища піску у Заліщицькому районі.

 

Під час сесії депутати звернулись до колег із рядом заяв щодо найважливіших подій у державі

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:45

0Уповноважений представник фракції «ВО «Свобода» у Тернопільській обласній раді Олег Сиротюк звернувся до депутатів щодо недопущення реалізації формули Штайнмаєра та розслідування вбивства у Бахмуті українського патріота Артема Мірошніченка.

Перший заступник голови облради Василь Деревляний зачитав звернення щодо неприпустимості  продажу землі сільськогосподарського призначення.

Також Любомир Білик ( фракція «Європейська Солідарність») поділився із депутатами своїми роздумами щодо переговорів  під час зустрічі президента України Володимира Зеленського із керівниками Франції, Німеччини, Росії у Нормандському  форматі.

 

Депутати доручили ОДА розробити програму щодо протипожежної безпеки закладів освіти, охорони здоров’я, соцзахисту, культури тощо

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:44

0Оскільки в країні почастішали трагічні випадки пов’язані з виникненням пожеж та загибелі людей, обласна рада прийняла рішення доручити ОДА розробити відповідну програму щодо протипожежної безпеки закладів освіти, охорони здоров’я, соцзахисту, культури.

 

 

 

У бібліотеці говорили про Збройні Сили України та волонтерський рух

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:43

0

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося чергове засідання спікер – студії в рамках соціально – суспільного проєкту «Гарт духу»,  присвячене Дню Збройних сил України  та  Міжнародному дню волонтерів.

У заході взяли участь учасник АТО ,  голова  ГО «Всеукраїнське об’єднання АТО Галичини»Володимир Свистун,  заступник директора з навчальної роботи Струсівської санаторної загальноосвітньої школи – інтернату, керівник національно – патріотичного клубу «Тризубець», волонтер Оксана Бурега,  військовослужбовець запасу Збройних сил України, учасниця ООС Ірина Скаcків,   учасник ООС, який проходив службу в підрозділі військової розвідки,  Володимир Грицина,   учасниця АТО, офіцер – психолог Тернопільського відділу військової служби правопорядку Юлія Євстратова.

Активними учасниками спікер-студії були студенти  факультету педагогіки та психології ТНПУ імені Володимира Гнатюка,а також учні Тернопільського ліцею №21 спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети, журналісти.

http://library.te.ua/

 

 

Прості правила здоров'я

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:42

0

З метою залучення педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти до участі у Всеукраїнському соціально-освітньому проекті «Здоров’я. Вибір кожного» на базі Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбувся круглий стіл «Прості правила здоров'я. Як подолати епідемію». Проект реалізовує громадська організація «Громадські ініціативи охорони здоров’я «Здорове людство».

У роботі круглого столу взяли участь директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Іван Герц, доцент кафедри мікробіології, вірусології, імунології Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я.Горбачевського Ніна Олійник,  лікар-методист «Центру громадського здоров’я» Наталя Бугера, які розкрили питання профілактики вірусних захворювань.

Відбулася предметна дискусія та вручено сертифікати учасникам проекту. За результатами роботи видано збірник конспектів уроків, занять та виховних заходів «Здоров’я. Вибір кожного».

 

Публічні консультації: медицина

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:41

0

"Матеріально-технічне оснащення медичних закладів Шумської ОТГ» – друга тема  публічних консультацій, що бвідбулися у громаді.

До обговорення запрошені активні жителі та працівники фельдшерсько-акушерських пунктів та амбулаторій Шумської громади. Консультації пройшли активно та емоційно, оскільки є багато питань, які ще не врегульовані внаслідок проведення медичної реформи.

Проте, працівники ФАПів та амбулаторій відзначають, що відчувається значні зрушення після переходу первинної медицини до Шумської громади. Також обговорювалися питання опалення, потреби в ремонтних роботах приміщень, програма «доступні ліки», профілактика захворювань  та вакцинація. Окреме питання, на яке звернуто увагу, – зміни після активізації роботи сімейних лікарів.

https://shumska-gromada.gov.ua/

 

Юні легкоатлети зі усієї області змагались за призи Святого Миколая

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:40

В спортивному манежі ТНПУ ім. В.Гнатюка 7-8 грудня проходили традиційні змагання з легкої атлетики серед ДЮСШ області «На призи від Миколая». Змагання проводились у двох вікових групах 2006-2007 та 2008 р.н. і молодших. Учасниками турніру стали близько двохсот юних спортсменів із 13 команд ДЮСШ, - повідомляє Федерація легкої атлетики Тернопільської області. Переможцями в видах програми стали:
Вікова група 2008 р.н. і мол.:
- біг 60 м – Міхєєв Матвій – 8.80 сек та Тихоненко Уляна – 8.95 сек (ОДЮСШ з літніх видів спорту);
- біг 600 м – Стефанів Арсен – 2.23,1 сек (Бережани), Посівайло Аліна – 2.25,3 сек (Зборів);
- стрибок в довжину – Беднарський Максим – 320 см (Чортків), Тихоненко Уляна – 401 см (ОДЮСШ з літніх видів спорту);
- штовхання ядра – Захарків Дмитро – 690 см (ОДЮСШ), Лойко Анастасія – 600 см (ОДЮСШ);
- спортивна ходьба 1 км – Мартинюк Павло – 6.17,0 сек (ОДЮСШ з літніх видів спорту); Ронталюк Софія – 6.20.0 сек (ОДЮСШ)

Вікова група 2006-2007 р.н.:
- біг 60 м – Новачинський Роман – 8.15 сек (ОДЮСШ з літніх видів спорту), Крищук Оля – 8.80 сек (ОДЮСШ);
- біг 600 м – Ващишин Іван – 2.23,8 сек (Гусятин), Правецька Оля – 2.25,3 сек (ОДЮСШ);
- стрибок в довжину – Чауш Матвій – 480 см (Тернопільський р-н), Правецька Оля – 377 см (ОДЮСШ);
- стрибок в висоту – Чауш Матвій – 170 см, Швець Дарина – 115 см (Тернопільський р-н),
- штовхання ядра – Пелех Володимир -10.02 м (Збараж), Слив’юк Анжела – 6.15 м (Шумськ);
- спортивна ходьба 1 км – Ніколайчук Владислав – 6.09,0 сек (ОДЮСШ з літніх видів спорту); Вацик Марта - 6.11.0 сек (ОДЮСШ).
Федерація легкої атлетики області висловлює подяку управлінню фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації (начальник управління Віталій Тріль), міському центру «Спорт для всіх» (директор Галина Федорович) та депутату міської ради Місько Володимиру за сприяння в придбанні нагородної атрибутики та солодких подарунків для учасників змагань.

 

Відбувся фізкультурно-оздоровчий захід до Дня Святого Миколая серед учнів Зборівської міської об'єднаної територіальної громади

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:38

Школярі Зборівської міської об 'єднаної територіальної громади зібрались 5 грудня 2019 року в Зборовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1, аби позмагатись між собою у фізкультурно-оздоровчому заході до Дня Святого Миколая. Учасники цих спортивних випробувань представляли вісім команд: шість - зі Зборова та дві - із села Олієва. У складі кожної з них виступали по чотири хлопчики та чотири дівчинки – вісім учнів 4, 5, 6, 7 класів. Діти змагались у бігу «Змійкою», естафеті «Баскетбол», естафеті на спритність та швидкість, «Боулінг» та «Човниковий біг». Кожна команда старанно готувалась до змагань та намагалась виступити якнайкраще, виявила сильний бойовий дух та волю до перемоги. Після завершення цікавих та захоплюючих спортивних випробувань результати виявились такими: перше місце виборола команда «Олімпіоніки» Зборівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, друге місце звоювала команда №1 Зборівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, третє місце посів дружній спортивний колектив «Смайли» Зборівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

Команда-переможець та команди-призери нагороджені грамотами та медалями від Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та нагородною атрибутикою з логотипом «Спорт для всіх».

 

У Тернополі провели дитячий фестиваль з тенісу «Кубок Masters CLUB»

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:37

Близько шістдесяти юних гравців із Західної України впродовж двох днів змагалися за почесні призові місця на дитячому фестивалі з тенісу «Кубок Masters CLUB». Такі змагання проходили в Тернополі. Демонстрували свої навички та виборювали першість тенісисти у вікових категоріях: до 8 та до 10 років за полегшеною схемою - 1 сет до 4 геймів. Турнір проходив на трьох критих кортах «Masters CLUB Ternopil», що в парку Національного відродження, під егідою Федерації тенісу України та міського голови Тернополя Сергія Надала, - інформує прес-служба міської ради.

 

«Інфраструктура у «Masters CLUB Ternopil» настільки вдало влаштована, що тут можна проводити тренування та змагання впродовж усього року, незважаючи на погодні умови. Цей комплекс є унікальним для Західної України, тому Тернопіль має, чим гордитися, - зазначає Сергій Надал. - Важливим є те, що на облаштування тенісного клубу не витрачено коштів з бюджету міста (громади), адже корти збудовані виключно за гроші приватного інвестора. І зараз формується група дітей пільгової категорії населення, яка зможе займатися тенісом на цих кортах безкоштовно».

До слова, у дитячому турнірі з тенісу взяло участь десять юних вихованців клубу «Masters CLUB Ternopil». А загалом клуб відвідує близько 100 дітей.


 

Прем'єр допускає "газову війну" з Росією

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:31

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук каже, що Україна вивела питання транзиту газу за межі обговорення ситуації на Донбасі.

Джерело: прем’єр на своїй сторінці в Facebook

Пряма мова: "Ми досягли своєї мети в газовому питанні – вивели питання транзиту газу за межі обговорення ситуації на Донбасі. Не домовилися про контракт, але цього і не мало відбутися в Парижі. Україна буде домовлятися про газ далі, можливо непросто, можливо – з "газовою війною". Але ми повністю готові до цього: наші сховища наповнені, нашу логіку підтримують ЄС і рішення Стокгольмського арбітражу, а Північний потік 2 не добудований".

Деталі: Гончарук вважає зустріч у Парижі "однозначним дипломатичним успіхом"  президента Володимира Зеленського. Прем’єр наголосив, що уряд націлений на довгостроковий контракт. У Парижі було підкреслено, що борг "Газпрому" Україна не подарує. Один з варіантів, який розглядається – борг можуть прийняти газом.

Що передувало: В рамках "нормандських переговорів" під час двосторонньої зустрічі президента Володимира Зеленського із лідером РФ Володимиром Путіним піднімалося й питання газу. Зеленський зазначив, що це питання розблокували і вже на рівні радників буде обговорюватися можливість, форма, об’єм, ціна, деталі договору про транзит газу.

Про перебіг перемовин у Парижі читайте детальніше: Перша нормандська: як та у чому Зеленський переміг Путіна на саміті в Парижі

Знати більше: Нафтогаз vs Газпром: хто виграв битву під Стокгольмом

Нагадаємо:

 • "Нафтогаз" рівно 4 роки не купує газунапряму у "Газпрому" - прямі закупки російського газу припинились 26 листопада 2015 року.
 • У лютому 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" виплатити "Нафтогазу" штраф 4,63 млрд доларів за недозавантаження української труби.
 • Україна й РФ обговорюють можливість виплати "Газпромом" 3 мільярдів доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу у вигляді поставок газу.
 • Прем'єр Олексій Гончарук запевняв, що в Україні цієї зими не буде енергетичної кризи, незалежно від результатів переговорів з російським "Газпромом".

 

Українська правда
 

Курс валют на 10 грудня: міжбанк, готівковий і "чорний" ринки

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:25

10 грудня котирування гривні до долара на відкритті міжбанку встановилися на рівні 23,70 – 23,72 гривні за долар.

Про це повідомляє Finance.ua.

На 10:40 середні курси валют на міжбанку були наступними:

Долар США - 23,70 - 23,72 гривні;

Євро – 26,24 - 26,26 гривні;

На готівковому ринку котирування гривні до долара становлять 23,59 – 23,77 гривні. Євро купують по 26,00 гривні, продають по 26,35 гривні.

На "чорному" ринку долар торгується по 23,65 - 23,70 гривні, євро - 26,15 - 26,22 гривні.

Нагадуємо:

Національний банк зміцнив офіційний курс гривні на 5 копійок, встановивши його на 9 грудня на рівні 23,67 за долар.

9 грудня котирування гривні до долара на відкритті міжбанку встановилися на рівні 23,70 – 23,72 гривні за долар.

9 грудня котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 23,70 – 23,72 гривні за долар.

Економічна правда

 

Російські паспорти отримали 125 тисяч жителів окупованого Донбасу

Понеділок, 09 грудня 2019, 14:58

За повідомленням МВС РФ, російські паспорти отримали близько 125 тисяч осіб, що проживають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Джерело: Радіо Свобода з посиланням на главу МВС Росії Володимира Колокольцева

Деталі: За словами Колокольцева з квітня 2019 року російські паспорти отримали близько 125 тисяч осіб, що проживають в ОРДЛО.

Всього в пункти прийому документів в Ростовській області надійшло понад 160 тисяч заяв на отримання російського громадянства.

Що було раніше: В листопаді губернатор Ростовської області РФ Василь Голубєв заявив, що російські паспорти з кінця квітня 2019 року видано понад 170 тисячам жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей України.

Передісторія:

 • 24 квітня 2019 року, після другого туру президентських виборів в Україні, президент РФ Володимир Путін підписав указ, що дає жителям окремих районів Донецької та Луганської областей України право отримати громадянство РФ у спрощеному порядку.
 • Путін назвав це питанням "гуманітарного характеру". "У нас немає жодного бажання створювати проблеми новій українській владі. Але терпіти ситуацію, за якої люди, що проживають на території Донецької та Луганської республік, взагалі позбавлені будь-яких цивільних прав, – це переходить усі межі з точки зору прав людини", – заявив тоді он.
 • Росія спровокувала конфлікт на сході України навесні 2014 року і підтримує його досі, домагаючись особливого статусу для Донбасу від України.
 • Відкрито "приєднувати" ОРДЛО до РФ, як анексований Крим, Росія не намагається.
 

Українці назвали топ-3 міст країни за рівнем можливостей та свобод

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:38

Українці назвали Житомир, Івано-Франківськ та Вінницю найкращими містами за рівнем можливостей та свобод.

Джерело: результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту

 

Деталі: Міста оцінювали за 9 параметрами: можливість вільно висловлювати свої думки, вільно пересуватися усім частинами міста, можливість включатися у процес формування рішень у місті, різноманітно проводити дозвілля, отримувати якісну освіту, самореалізовуватися і займатися підприємницькою діяльністю, отримувати достатньо грошей за свою роботу, вільно реалізувати свої духовні потреби.

Значення індексу коливається від 1 до 5, де 1 означає "жахливо", а 5 – "відмінно".

Опитування проводилось 6 вересня – 10 жовтня у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі.

Вибірка включала 19200 респондентів.

Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 67,7%.

 

Українська правда
 

Активістки Femen у Парижі намагалися прорватися на "нормандську зустріч"

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:36

Представниця руху Femen намагалися прорватися до Єлисейського палацу, де сьогодні відбудеться саміт "нормандської четвірки".

Про це повідомляє з Парижа кореспондент "Європейської правди".

В понеділок на вхід до території палацу, де відбувається пропуск акредитованих журналістів, прийшли представниці руху. На той час сюди пропускали людей без пред’явлення документів.

 

Дві дівчині роздягнулися і з криками "Stop Putin's wars" перестрибнули через огорожу, але були швидко затримані жандармами. На активістках також були намальовані прапори України, Грузії та Сирії.

Після інциденту пропуск до вулиці біля палацу обмежили лише для журналістів.

 

США відмовляють у в'їзді майже кожному другому українцю

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:35

Сполучені штати Америки майже в половині випадків відмовляють українцям, які тимчасово вирішили відвідати країни.

Джерело: Звіт Бюро Держдепартаменту США

Деталі: Згідно даних Держдепу рівень відмов для українців складає 45,06%. Для наших сусідів поляків це рівень значно нижчий – 2,76%, білорусів – 21,93%, словаків – 11,99%, румунів – 9,11%, росіян – 15,19%.

Віза B-1/B-2 – віза США, що видається іноземним громадянам, які вирушають до США на тимчасове перебування у справах бізнесу, відпочинку чи лікування.

Віза не гарантує в'їзду до країни, а дозволяє її власнику прибути до пункту перетину кордону США і звернутися за дозволом на в'їзд. Інспектор імміграційної служби у пункті перетину кордону визначає, чи може власник візи в'їхати до Сполучених Штатів та термін перебування іноземного громадянина у країні.

 
скріншот

 

Українська правда
 

В першій половині сезону імпорт картоплі виріс у 700 разів

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:33

Протягом липня-листопад 2019 імпорт картоплі в Україні досяг 188,4 тис. тонн, що в 700 разів більше, ніж за той же період попереднього сезону, найчастіше картоплю завозять з РФ та Білорусі.

Про це повідомляє East Fruit.

У листопаді 2019 року було встановлено новий рекорд листопадового імпорту картоплі. За один місяць в країну було ввезено 46 тис. тонн картоплі.

І хоча в порівнянні з жовтнем обсяги імпорту знизилися в два рази, вони перевищували обсяги імпорту за листопад 2018 року в 15 тисяч разів.

"Ситуація залишається плачевною поки українська картопля псується в сховищах і дешевшає, російська картопля активно продається в мережах супермаркетів, на ринках, базарах і лотках.

Не можна звинувачувати в цьому імпортерів - при більш ніж двократній різниці в ціні на продукцію, гріх не скористатися можливістю для заробітку", - говорить керівник проекту АПК-Інформ: овочі і фрукти Олександр Хорєв.

За оцінками аналітиків EastFruit, в жовтні-листопаді до половини всіх роздрібних продажів картоплі доводилося на імпортну продукцію, ввезену переважно з Російської Федерації.

"Українські картопляри поки не до кінця усвідомлюють, що у них залишилося лише близько чотирьох місяців для реалізації величезних запасів клубнеплодов, що знаходяться на зберіганні.

З огляду на обсяги імпорту, вони вже подарували мінімум два повних місяці продажів постачальниками з Білорусі та Росії, причому за найвищою ціною, а самі зараз змушені "штовхати" свою картоплю дешевше, але він все одно практично не продається, тому що імпортери можуть собі дозволити і далі знижувати ціни.

Адже зараз на дворі грудень, а імпортний картопля продовжує активно надходити на ринок ", - говорить економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

 

Польська і українська компанії почнуть добувати газ у Львівській області

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:31

Державна польська газова компанія PGNiG та українська група компаній "ЕРУ" підписали угоду про розвідку і видобуток газу у Львівській області.

Про це повідомляє пресслужба PGNiG.

"Підписана нами угода дозволить видобувати природний газ у дуже перспективному регіоні. Я впевнений, що наше партнерство з "ЕРУ" сприятиме підвищенню цінності обох компаній", - заявив голова PGNiG Пьотр Возняк.

У межах укладеної угоди компанії пробурять розвідувальну свердловину глибиною 2,5 тисячі метрів.

Запаси газу на новому родовищі польська компанія оцінила у близько 20 мільярдів кубометрів. Роботи розпочнуться, щойно будуть отримані всі необхідні дозволи.

В компанії "ЕРУ" вважають угоду з PGNiG "першою з багатьох можливостей українського енергетичного сектора зі спільного інвестування та розширення операцій з видобутку".

Економічна правда

 

Українці в містах більше прагнуть заможності, ніж демократії

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:29

Для українців в обласних центрах більшою цінністю є заможність, а не демократія.

Джерело: опитування Соціологічної групи "Рейтинг"

Деталі: Середній відсоток тих, які між демократією і заможністю обрали останнє, складає 47%. Тих, які обрали демократію – 38%.

Водночас прослідковується тенденція: у західних містах люди частіше обирали демократію, у східних – заможність. Так, найбільше опитаних (58%) обрали демократію у Тернополі, а найбільше обрали заможність у Маріуполі (63%).

Опитування проводилось у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі.

Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 19200 респондентів. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%.

 
скріншот
 
скріншот

 

Українська правда
 

У Польщі знайшли вбитими двох українців

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:23

Польські правоохоронці проводять розслідування через знайдені напередодні у гміні Пулави Люблінського воєводства тіла двох українців з ознаками насильницької смерті.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Lublin112.

Поліція наразі намагається встановити докладні обставини загибелі двох людей, чиї тіла були знайдені в неділю в місцевості Доброславув в гміні Пулави. Поліція отримала повідомлення про це у неділю приблизно о 13.00.

На місце, на територію одного з розплідників дерев і чагарників, негайно був направлений патруль. В одному з житлових будинків знаходилися тіла двох чоловіків.

На трупах були виявлені ножові поранення. Жертвами стали громадяни України, які працювали на території розплідника.

Протягом кількох годин на місці працювали поліцейські криміналісти під керівництвом прокурора.

У справі затримано одного підозрюваного, також українця.

 

Суд залишив у Києві проспекти Бандери і Шухевича – Вятрович

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:22

Апеляційний суд скасував рішення Окружного адмінсуду Києва, який визнав незаконним перейменування двох проспектів на честь Степана Бандери та Романа Шухевича

Джерело: Facebook колишнього голови УІНП, народного депутата Володимира Вятровича

Пряма мова: "Проспектам Бандери і Шухевича в Києві бути! Ми виграли в апеляційному суді".

Історія питання:

 • 7 липня 2016 року Московський проспект став проспектом Бандери.
 • 1 червня 2017 року проспект Ватутіна перейменували на Шухевича.
 • 25 червня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення про перейменування Московського проспекту на Степана Бандери і проспекту генерала Ватутіна на Шухевича.
 • У суді заявили, що проспекти Московський та Генерала Ватутіна було перейменовано на Степана Бандери та Романа Шухевича з порушенням процедури.
 • У червні міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що готується апеляція  на рішення Окружного адмінсуду Києва.
 • У серпні Український інститут національної пам’яті подав відповідну апеляційну скаргу
 

Сторінка 1 з 66

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер