images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

Іноземні інвестиції – на розвиток Тернопільщини

Неділя, 22 травня 2016, 00:00

Протягом двох днів у Тернополі тривав Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest – 2016». Участь у ньому взяли близько 25 іноземних делегацій із 18 країн світу, 10 міжнародних донорських організацій, представники іноземних дипломатичних установ тощо.

У пленарному засіданні, яке пройшло під гаслом «Тернопільщина – надійний партнер», взяли участь також начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат та в. о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович.

Після завершення пленарного засідання робота форуму продовжилася у Збаразькому замку, де Ігор Комендат і Оксана Антонович були серед учасників панельної дискусії на тему «Шляхи створення успішного бізнес-середовища Тернопільщини».

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, протягом останніх років податкова система України перебуває в постійній реформації. Метою реформування є покращення інвестиційного клімату в країні, зниження податкового тиску на легальний сектор економіки, забезпечення простої та прозорої системи для сплати платниками податків, створення комфортних умов для надання їм послуг з фіскального обслуговування, максимальна автоматизація процесів адміністрування з метою мінімізації впливу людського фактору та ручного регулювання.

Законодавчими змінами значно скорочено терміни реєстрації бізнесу, спрощено процедури зміни місця обліку, знижено ставки окремих податків, податковий облік максимально наближено до бухгалтерського. Повністю автоматизовано процеси реєстрації податкових накладних, що дозволяє моніторити діяльність бізнесу і зайвий раз не втручатись в його діяльність. На сьогодні майже 90% податкової звітності надається платниками в електронній формі.

Загалом реформування фіскальної служби щодо покращення рівня сервісного обслуговування, підвищення ефективності адміністрування податків, впровадження електронних сервісів, які дозволяють більш якісно та оперативно платникам сплачувати податки, а працівникам ДФС здійснювати контрольні функції з мінімальним втручанням в господарську діяльність бізнесу, позитивно вплинули на наповнення дохідної частини бюджетів області.

За останні п’ять років доходи місцевих бюджетів області збільшились на 593 млн грн або в 1,7 р. Зрозуміло, що на це значно вплинула й інфляційна складова. З іншого боку, переконаний Ігор Комендат, цьому сприяли і законодавчі зміни, особливо протягом останніх двох років, які направлені на децентралізацію доходів і зміцнення фінансової самостійності регіонів, і які призвели до суттєвих змін в структурі бюджетів місцевих рад.

На сьогодні в області діє 137 підприємств з іноземними інвестиціями, на яких працює майже 7 тисяч найманих працівників. Підприємства забезпечують орієнтовно 7,5-10% надходжень до бюджетів.

За 2015 рік підприємства з іноземними інвестиціями задекларували 8 млрд грн поставок або 17% від загального обсягу по області, з них 52 підприємства задекларували обсяги поставок більше 10 млн грн. Більшість підприємств з іноземними інвестиціями працюють в аграрному секторі.

Водночас потужним чинником підвищення інвестиційного клімату в області можуть стати внутрішні інвестиції від малого та середнього бізнесу, який забезпечує більше третини надходжень до місцевих бюджетів.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

День вишиванки: працівники фіскальної служби області підтримали патріотичну традицію

Субота, 21 травня 2016, 00:00

Щороку, у третій четвер травня в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки. Цей день не прив'язаний до жодного державного чи релігійного свята. Кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок, бо так підказує серце. Таку добру українську ініціативу відзначення традиційного свята підтримали працівники Головного управління ДФС у Тернопільській області, прийшовши цього дня на роботу у вишитому одязі.

Орнаменти на вишиванках співробітників відомства подивували широким розмаїттям як традиційних робіт так і їх сучасних інтерпретацій. Такий вчинок - вираження своєї національної та громадянської позиції, культурної освіченості та духовної свідомості, а також збереження споконвічних народних традицій.

DSC_0003

«Одягнувши вишиванку ти оберігаєш себе ввід негараздів, лихого ока і злих духів. Це скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу», - переконані представники служби.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Доопрацьовано сервіс «Електронний кабінет платника»

П'ятниця, 20 травня 2016, 12:50

ДФС України повідомлено, що електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді.

За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Форма та Інструкція щодо заповнень таких декларацій, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Сума податкової соцпільги в 2016 році

П'ятниця, 20 травня 2016, 12:50

Згідно із Податковим кодексом платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподаткованого доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

Як повідомили у Тернопільській ОДПІ, хоча розмір мінімальної зарплати у травні 2016 року збільшився до 1450 грн, розмір соцпільги не буде змінюватись до кінця року і становитиме – 689 грн. Дана пільга застосовується до доходу у вигляді заробітної плати, що не перевищує 1930 грн.

Детальніше проконсультуватись можна у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Понти стають заразними

П'ятниця, 20 травня 2016, 11:36

Зараз – час понтів. Школярі ходять з накрученими смартфонами, які, по суті, потрібні тільки бізнесменам, і замість бізнес-додатків закачують на них іграшки. Недоменеджери з зарплатою в кілька тисяч їздять на машинах за кілька мільйонів. Сільська біднота влаштовує весілля в кращих традиціях минулих століть – сотні гостей, тонни їжі і спиртного, кілька днів святкування... І все це винятково для того, щоб побачили оточуючі. Щоб бути «не гірше за інших». Щоб позаздрили.

Понти стають заразними. Необхідність красуватися диктується сучасним суспільством навіть тим, хто цього спочатку не хоче. Якщо у школяра, єдиного в класі, немає айфона – його вважатимуть лохом. Якщо офісний планктон викладає у відпустці фотки з села, а не з Туреччини чи Єгипту – його вважають жебраком. А у будь-якого бізнесмена всі знайомі мало не вимагають, щоб він їздив на величезному позашляховику. Інакше – це неправильний бізнесмен.

Чим небезпечні понти – зрозуміло. По-перше, людина обмежує свої фінансові можливості, витрачаючи кошти не на розвиток, а на зовнішню мішуру. Влазить у рабські кредити. По-друге, починає оцінювати себе з точки зору «що скажуть оточуючі». Власна самооцінка починає залежати від чужої думки. І по-третє, ця необхідність «не бути, а здаватися» в’їдається у свідомість і стає головною метою.

Необхідність понтуватися нав’язується суспільству капіталістичною системою, щоб продавати людям непотрібні товари і послуги. Для того, щоб масово «впарювати» непотрібні речі – потрібно людей переконати, що володіння цими речами – це ознака крутизни.

Щоб не підсаджуватися на потребу красуватися – потрібно позбутися залежності від думки оточуючих. І коли вам буде плювати, що про вас думають інші – ви помітите, що поваги в очах оточуючих нітрохи не поменшало, скоріше навпаки. А якщо витрачати гроші і час замість понтів на додатковий розвиток – через якийсь час ви виявите, що в оточуючих і так вистачає причин заздрити вам. Такий шлях змінює мислення і наближає його до мислення успішних людей. Так-так, тих самих, якими багато хто намагається здаватися, але якими не є.

Дійсно успішна і самодостатня людина ніколи не намагається підвищити свою значимість в очах оточуючих – у неї із значущістю і так все в порядку. Вона не хвалиться речами, не хамить обслуговуючому персоналу, не самостверджується за рахунок тих, хто стоїть нижче за неї на соціальній драбині. Тому що успішна людина дивиться не вниз – на тих, над ким піднялася, а вгору – на тих, до кого хоче дорости. І усвідомлює потребу в постійному розвитку та самовдосконаленні. При такому мисленні і способі життя всі зовнішні атрибути додадуться самі собою, але вже не матимуть для вас цінності. Тому що цінності будуть іншими, більш серйозними і досконалими.


(З соцмереж)

 

Чи не забагато ми відпочиваємо?

П'ятниця, 20 травня 2016, 11:20

Двічі на рік наша країна впадає у стан безпробудного свята. Перший раз це відбувається в січні, коли одне Різдво змінює інше, а старий Новий рік відзначається так само старанно, як і новий (про «а той третій празник» і так усі знають). Другий раз – у травні, коли День праці плавно перетікає в День перемоги. Протягом цього півмісяця народ на дачних ділянках в хитромудрих позах зустрічає весну або спивається до кольору першої травички.

Чемпіон з відпочинку

Україна якраз у процесі проживання чергових травневих канікул. Загалом цього місяця нам судилося відпочивати 12 днів (!). Уявляєте – 12 вихідних і лише 19 робочих!?

Але не спішіть сміятися, бо в червні у нас буде ще 11 офіційних вихідних – 4, 5, 11, 12, 18, 19, 20, 25, 26, 27, і 28 числа. Робочих днів також залишиться лише 19.

Звичайно, коли навколо тільки й чути про непроминаючу кризу і складні економічні проблеми, про те, як нам загалом погано живеться, то не може не виникнути запитання: а чи не занадто багато ми відпочиваємо?

Святкові і вихідні дні завдають економіці збитків, багато підприємств закриті, організації та установи не працюють, а прибутки отримують (і то часткові) лише підприємства торгівлі, розважальний бізнес, і, можливо, туристичні компанії. За підрахунками експертів, кожен вихідний день для вітчизняної економіки означає втрату приблизно 2,7 млрд грн (!). Ви уявляєте собі цю суму? Економісти говорять, що якби в Україні зменшили кількість свят і вихідних, то вже від самого цього факту ВВП країни міг би зрости одразу на 2% (!). І не треба ніяких глобальних реформ, грандіозної боротьби з корупцією, не треба нових урядів, достатньо лишень зменшити вихідні і святкові дні.

Загалом, якщо подивитися на календар 2016 року, виявиться, що ми будемо працювати лише 252 дні, а відпочивати – 114. І це ще не враховано 24 календарних днів гарантованої щорічної відпустки.

Нам кажуть, що оскільки ми рухаємося в напрямку цивілізованих країн, а не реліктових племен центральної Сахари, то треба звідти переймати і досвід відпочинку. Європейці ж, мовляв, відпочивають чимало, то чому б і нам не спробувати? Так, вони відпочивають достатньо, але економіки їхніх країн їм це дозволяють. Тобто спершу, аби розвинути свої економіки, вони багато працювали. Роками працювали. Десятиліттями. Тож тепер можуть відпочивати. А ми чого досягли за останні двадцять років, щоб дозволити собі таку відпочинкову розкіш?

відпочинок_5

Як у них?

За даними ЮНЕСКО, острівна країна Шрі-Ланка – визнаний рекордсмен за кількістю офіційних святково-неробочих днів у році. Ланкійці запровадили цілих 24 додаткових вихідних! Причина такого не надто рвучкого ставлення до роботи криється у мультиконфесійності: населення Шрі-Ланки поєднало в собі представників різних релігій, які святкують як свої, так і чужі свята.

На другому місці – ряд країн, громадяни яких відпочивають 21 день на рік: Бразилія, Бутан, Віргінські острови, Мальдіви, Іран, Сан-Марино і Пуерто-Ріко.

В Індії не працюють 18 днів на рік, жителі Південної Кореї відпочивають 17 днів щорічно, а у японців є 15 свят, оголошених вихідними. У середньому кожна країна відпочиває щорічно 12,2 дня. Для країн, що розвиваються, цей показник дорівнює 12,1, а для індустріально розвинених країн – 12,4.

Усім відома японська педантичність та працелюбність настільки виснажує японців, що ті частенько можуть спати сидячи, прямісінько на роботі, і це не сприймуть як порушення трудової дисципліни, а, навпаки, подумають: «Яка працьовита людина перед нами!» Інемурі (в перекладі з японської «бути присутнім і спати») – практика денного сну на роботі, у громадському транспорті та інших громадських місцях. Згідно з японськими традиціями, інемурі не забороняється, а, навпаки, заохочується суспільством, оскільки є ознакою того, що людина мало спить, бо дуже багато працює. Винятком є лише випадки, що загрожують суспільній безпеці.

Найбільш «відпочиваючим» регіоном планети є Карибський басейн. Тамтешнє населення в середньому не працює 14,4 дня на рік без урахування обов’язкових вихідних щотижня. Натомість Північна Америка по праву може називатися найбільш «працьовитим» регіоном: тут у середньому відпочивають лише 10,5 днів.

Оскільки Україна на державному рівні задекларувала рух до Європи, кинемо оком і на тамтешню практику роботи-відпочинку.

Робочий тиждень, що не перевищує 48 годин, і оплачувана відпустка тривалістю не менше 20 днів – такі правила роботи регулює Директива ЄС 2003/88/ЄС (для порівняння нагадаємо, що в Україні нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Разом із цим, наші підприємства і організації при укладанні колективного договору можуть встановлювати навіть меншу норму тривалості робочого часу, ніж 40 годин на тиждень. При цьому щорічна основна відпустка надається працівникам не менш як на 24 дні за відпрацьований робочий рік).

За даними аналітиків інформаційної кампанії «Сильніші разом!», у сусідній Польщі мінімальна тривалість відпустки не більша від європейського мінімуму (не менше 20 днів), але існують жорсткі норми щодо того, як можна розпоряджатися цими вихідними. 20 днів можна поділити на кілька порцій, але одна з них має бути не менше 14 календарних днів ‒ щоб працівник міг відновити сили. Якщо загальний трудовий стаж перевалить за 10 років, то тривалість відпустки збільшиться до 26 днів. У Польщі, так само як і в Україні, існує традиція травневих свят (з можливим відпрацюванням вихідних днів). Але є й відмінність: коли офіційне свято припадає на неділю, то додатковий вихідний не компенсується.

У Словаччині так само тривалість відпустки залежить від стажу, але переважно вона має тривалість у 4-5 тижнів.

У Нідерландах кількість офіційних святкових вихідних, як і в Україні, – 10. Так само, як і європейці загалом, нідерландці мають право на 20 днів оплачуваної відпустки щорічно. Проте завдяки діяльності профспілок фактична тривалість щорічної відпустки становить в середньому шість тижнів. Крім того, в Нідерландах особливо поважають право на щорічну відпустку: для цього наприкінці травня, напередодні сезону відпусток, роботодавці виплачують

своїм працівникам 8% від щорічної зарплати. Таку собі 13-ту зарплату на відпочинок отримують і безробітні в Нідерландах…

Франція взагалі може видатися українцям «ледачою» країною: тут нормою є 35-годинний робочий тиждень. Мінімальний розмір відпустки – 25 днів на рік. Ті, хто працює більше 35 годин на тиждень, має право на додаткову відпустку – до 22 днів у році (щоправда, такі правила стосуються тих, хто працює до 39 годин на тиждень. Все інше компенсується грішми). Додаткові дні відпустки може отримати той, хто згоден провести її не влітку, а в будь-яку іншу пору року.

Тож висновок напрошується сам собою: якщо хочемо відпочивати, як у Європі, спершу мусимо попрацювати, як колись працювали у Європі. А для цього мусимо бодай щось змінити у вітчизняному законодавстві.

Що робити?

Найпростішим рішенням було б внесення змін до низки вітчизняних законів, що скасовують практику перенесення свят, котрі випадають на вихідні дні. Зміни в економіці, що пройшли за останні чверть століття (розвиток сфери послуг і поширення роботи магазинів і кафе на вихідні дні; поява, в міру інтернетизації країни, практики віддаленої роботи і т.д.) роблять цю норму явним анахронізмом. На наш погляд, від неї цілком можна відмовитися, запропонувавши громадянам компенсацію до зарплати за той чи інший місяць.

Наступним заходом можна запропонувати переглянути статус низки свят, зробивши їх необов’язковими, як це має місце в багатьох країнах. Наприклад, у США 11 листопада відзначається державне свято – День ветеранів (на честь закінчення Першої світової війни), але воно не передбачає закриття банків і державних установ: працівники, що виходять на службу цього дня, можуть отримати бонус або додатковий день до відпустки. Саме в такий статус, як мені здається, варто було б перевести Міжнародний жіночий день, День Конституції, День Святої Трійці (Зелені свята) та низку інших свят.

У випадку, якби подібну реформу підтримали, вітчизняна економіка змогла б додати як мінімум 2% вже у перший рік. Крім того, пропонована реформа могла б стати більш м’якою альтернативою тому ж підвищенню пенсійного віку.

Україна відпочиває в останні роки надмірно багато, особливо якщо врахувати всі виклики, з якими країні доводиться стикатися. Ймовірно, така практика була б виправданою в умовах, коли б економіка вже сягнула певного рівня розвитку, проте в нас це тільки попереду. На думку експертів, на українців очікують структурні реформи, що вимагають більшої мобілізації трудових ресурсів. Зважаючи ж на те, що наша країна вже стикнулася з демографічною ямою на тлі відтоку трудових мігрантів, для яких робота в Україні не приносить вигод, нам усім доведеться працювати більше, а з огляду на невисокі темпи технологічного прогресу і підвищення продуктивності праці, навіть довше. Отож, чим швидше ми позбудемося ілюзії, що можна довго не працювати і ще довше відпочивати, тим буде краще і для країни, і для її громадян.

А як ми насправді відпочиваємо?

Давайте будемо відвертими: хоча ми й достатньо відпочиваємо, але насправді відпочивати не вміємо. Бо що таке культура відпочинку? Це – не сапання

картоплі на дачі, скручуючись у три погибелі, і не випивання «до чортиків» при шашликах «на природі». Справжній відпочинок – це, передовсім, подорожі, це відвідування театрів, кіно, музеїв. Але звідки всьому цьому взятися у нашій країні, якщо, наприклад, бюджет 2016-го на кінематограф – 273 мільйони гривень? Як результат, українці дуже мало споживають культурних продуктів. За цим показником ми на останньому місці в Європі. Звідси – наша неосвіченість й некультурність, а опосередковано – нереформованість, незгуртованість, корумпованість. Саме тому бідні й у нас дуже низькі темпи зростання. Саме через це Путін обрав Україну як жертву.

Якщо ми хочемо йти вперед, то мусимо позбутися радянських міфів про те, який у нас працьовитий, культурний і освічений народ. А потім слід почати реальні реформи в освіті, в культурі, і, звісно, в економіці.

Навідпочивалися вже. Час братися до праці!

 

Підготував Адам Стрижнюк

 

Цьогорічні випускники вузів можуть брати участь у конкурсах на зайняття посад в органах юстиції

П'ятниця, 20 травня 2016, 09:09

Керівництво Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області в рамках флешмобу відвідало студентів юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету.

Зі студентам обговорено можливості побудови кар’єри в органах юстиції та Бюро правової допомоги, роздані листівки із запрошенням брати участь у конкурсах на зайняття посад у системі БПД.

1

Начальник управління Едуард Кольцов розповів про чергові етапи реформи та перспективи розвитку системи юстиції. Він зазначив, що новоутворені підрозділи займатимуться наданням юридичної інформації та консультацій, здійсненням представництва інтересів клієнтів у суді, наданням консультацій з онлайн сервісів Мін’юсту.

2

У зв’язку зі змінами у законодавстві, перегляуто вимоги для кандидатів, які бажають приймати участь у конкурсі на посади у Бюро в частині зниження кваліфікаційного рівня та необхідності мати стаж роботи у юридичній сфері. Зважаючи на те, що Бюро діятимуть у кожному районі області, у конкурсі матимуть право приймати участь і цьогорічні випускники вузів.

 

Тернопільські поліцейські поповнили банк крові

П'ятниця, 20 травня 2016, 05:51

Цього тижня тернопільські патрульні розпочали акцію «Здай кров - врятуй життя» до Тижня безпеки дорожнього руху. Мета цього проекту - здача донорської крові та плазми для хворих, яким необхідне швидше переливання крові. Полісмени добровільно проявили ініціативу, оскільки зараз відбувається чимало дорожніх пригод, які завершуються лікарняним ліжком.

Серед 200 правоохоронців до акції долучились 70. Через те, що кров може зберігатися лише 35 днів, поліцейські здаватимуть кров поступово. На сьогодні вже 10 охочих виконали свій шанс. Окрім крові здають також і плазму, що позволяє нове обладнання, термін зберігання якої значно довший - 3 роки.

DSC06777

Головний лікар Тернопільського обласного центру крові Петро Лучанко розповів, що до цієї акції полісмени долучилися вперше. Кожного року стандартний запас крові становить 18-19 тисяч кровоздач. Це приблизно 10-12 літрів крові, що на область у мирний час абсолютно достатньо. Перед тим, як здати кров необхідно пройти лікарів, які підтвердять фізичний стан охочого. Обовʾязково необхідно пройти дерматолога та терапевта, здати аналіз крові для перевірки наявності хвороб.

DSC06779

Командир Тернопільського управління патрульної поліції Іван Спридонюк повідомив, що кров буде передана для хворих діток. Також 20 патрульних здадуть кров для гематологічного відділення, де теж лікують дітей. Інша частина буде відправлення учасникам АТО, які проходять курс лікування після важких поранень.

Для нашої країни зараз це актуальна проблема, тому кожен небайдужий може допомогти своїм захисникам та іншим хворим людям, які потребують Вашої допомоги. Звернутися можна до міських пунктів прийомів крові. Допомога кожного - великий вклад у спільну справу.

Олена Сабатюк

 

Права членів сімей військовослужбовців: що робити у випадку їх порушення

Четвер, 19 травня 2016, 07:02

Адвокат допоміг матері померлого військовослужбовця оскаржити у суді відмову обласного військового комісаріату у наданні статусу члена сім’ї померлого військовослужбовця.
До Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася мати померлого військовослужбовця. Право на пільги встановлені законодавством для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни жінка підтвердила посвідченням, виданим управлінням соціального захисту населення Чортківської міської ради. Те, що захворювання сина жительки Чорткова і причина його смерті пов'язана із проходженням військової служби – підтверджується медичними документами. Жінка подала заяву до Тернопільського обласного військового комісаріату про надання статусу члена сім'ї військовослужбовця, який загинув чи пропав безвісти під час проходження військової служби. Проте комісія прийняла рішення про відмову у наданні вказаного статусу. З відмовою жінка не погодилася та звернулась до місцевого центру для того, аби її оскаржити. Згідно доручення Чортківського місцевого центру громадянці призначили адвоката, який надає безоплатну правову допомогу – Сергія Волинця. Адвокат підготував адміністративний позов та здійснив представництво інтересів клієнтки у суді. Важливо знати! Відповідно до п.1 ст.10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 року до осіб на яких поширюється чинність цього закону належать: сім'ї військовослужбовців, які загинули (пропали безвісті) або померли внаслідок поранення або внаслідок виконання інших обов'язків військової служби. Стаття 2 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” гарантує, що ніхто не в праві обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах та свободах, визначених законодавством України”.
Оскільки, згідно з витягу протоколу військово-лікарської комісії, захворювання військовослужбовця послужило причиною його смерті, а також комісією військового клінічного госпіталю встановлено причинний зв'язок захворювання із проходженням військової служби, Тернопільський адміністративний суд позов задовольнив частково: визнав протиправними дії обласного військового комісаріату щодо відмови у наданні статусу члена сім'ї померлого військовослужбовця та зобов'язав розглянути повторно у відповідності вимог чинного законодавства заяву матері померлого військовослужбовця. У Тернопільській області діє три місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги: Тернопільський, Чортківський, Кременецький.

Громадяни, які потребують правової допомоги можуть звертатися за такими адресами: м. Тернопіль - вул. Шпитальна, 7, м. Кременець - вул. Шевченка, 59А, м. Чортків - вул. Шевченка, 54.
Також, отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги можна зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України із стаціонарних та мобільних телефонів). Заступник начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльнсоті та інформації Докиль Тетяна Юріївна Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області  46003, Україна, м. Терннопіль, вул. За Рудкою, 33 Телефон/факс: (0352) 52-83-65 Телефон: (089) 120-00-79 e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  
 

Семінар для безробітних з числа колишніх військовослужбовців

Четвер, 19 травня 2016, 06:47

Все більше колишніх військовослужбовців та учасників АТО звертаються за допомогою до служби зайнятості. Фахівці центрів зайнятості намагаються надати якомога більше інформації, яка стосується послуг служби. Ці послуги передбачають залучення до активних програм соціальної та професійної адаптації. В індивідуальних бесідах та групових заходах працівники служби з'ясовують причини звернень в центри зайнятості, наявність проблем із працевлаштуванням тощо.

Але поряд із питаннями, які стосуються зайнятості існує і ряд інших проблем, зокрема соціальний захист, медичне та психологічне консультування. В таких випадках на допомогу приходять громадські, волонтерські організації та органи соціального і медичного обслуговування.

Фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели інформаційний семінар для безробітних з числа колишніх військовослужбовців та учасників АТО. Було презентовано послуги служби зайнятості з пошуку та підбору підходящої роботи, участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, можливості проходження профнавчання з метою підвищення кваліфікації або здобуття нової професії, у тому числі шляхом отримання безкоштовного ваучера

Перед присутніми виступили також представники Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: директор центру Юрій Гордєєв та заступник начальника відділу організації надання безоплатної вторинної допомоги та роботи з адвокатами Юрій Франків. Вони поінформували, як саме їх організація може забезпечувати представництво інтересів особи у судах, складати документи, необхідні для захисту прав у суді тощо.

“Наш центр є державною установою. Безоплатна вторинна правова допомога — це правова допомога, що надається для захисту прав людини у судді за рахунок коштів Державного бюджету України. Це означає, що для особи, яка звернулась до нас та має право на безоплатну вторинну допомогу такі послуги центру є безкоштовними”, - розповів пан Юрій Франків.

Присутні на заході учасники АТО задавали конкретні питання представникам центру безоплатної вторинної правової допомоги. У деяких ситуаціях директор Юрій Гордєєв запропонував вже сьогодні відвідати офіс центру та написати заяву про надання допомоги.

Учасники семінару обмінялись контактами, всім присутнім були роздані буклети з інформацією про Тернопільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.


Провідний фахівець з профорієнтації

відділу активної підтримки безробітних ТМРЦЗ

Любов Смик

 

Приходьте на зустріч з Джамалою

Четвер, 19 травня 2016, 05:59

Прекрасна новина для усіх, хто любить творчість Джамали.

20 травня орієнтовно о 16:00 відбудеться коротка (15-20 хв.) неофіційна зустріч представників міської влади, прихильників творчості співачки та преси з неперевершеною Джамалою. Отож, усіх охочих тернополян та гостей міста запрошуємо на Майдан Волі до пам’ятника Данилу Галицькому у вказаний час.

джамала тернопіль

На даній зустрічі усі тернополяни матимуть можливість привітати Джамалу з перемогою на Євробаченні та продемонструвати свою гостинність, чемність і привітність.

Враховуючи, що з самого моменту перемоги на конкурсі, Джамала змушена давати численні інтерв’ю, відвідувати сотні прес-конференцій і взагалі постійно знаходиться під пильною увагою суспільства, ми хотіли б зробити перебування співачки в Тернополі максимально комфортним і спокійним. Тим паче, що Тернопіль – перше місто в Україні, в якому Джамала виступає в статусі переможця Євробачення, повідомляють організатори.

З собою обов’язково варто принести: гарний настрій, привітні обличчя і щирі побажання. Звичайно, привітальні плакати та квіти будуть теж не зайві!

Надіємось на Ваше розуміння і привітність! До зустрічі!


 

Коли життя залежить від папірців

Середа, 18 травня 2016, 17:09

Чути теплі, щирі слова любові від близької вам людини зазвичай вважається нормою. Але є люди, для яких почути бодай тембр вашого голосу – мрія усього життя. Коли повна глухота позбавляє найдорожчу вам людину чути кожну нотку вашої любові, осягнути багатогранний світ неймовірних звуків природи та щирих людських емоцій, ваше серце ділиться навпіл.

Тимофійчик ріс і розвивався як звичайна дитина: агукав, пищав, сміявся, не було помітно ніяких відхилень. Згодом, батьки помітили, що хлопчик не відкликається на ім’я, а коли малюку виповнилося 11 місяців, вирішили звернутися до лікаря. Діагноз, що прозвучав, привів їх у розпач - повна глухота на обидва вуха. Невже найдорожча  людина у світі не зможе почути співу пташок, шум трави та моря, а, найголовніше, не почує найтепліших маминих слів?

-          Сказати що ми були в шоці - не сказати нічого, - розповідає мама Тимофійка Люба Золота. - Я постійно думала, чому ж не помітила цього раніше? Невже моя дитина цілий рік нічого і нікого не чула?!

З надією на краще, батьки поїхали до Києва, та їх сподівання були марними. Фахівці поставили остаточний діагноз і підтвердили двосторонню сенсоневральну глухоту ІV ступеня.

-          Призначили Тимофійчику носити слухові апарати, а до 3 років сказали зробити операцію по встановленню кохлеарного імпланта. Його вартість сягає 30.000 євро. Зібрати таку суму в теперішній час дуже важко, а іноді здається просто неможливо. Коли мова йде про життя твоєї дитини, і ти знаєш, що лікарі можуть їй допомогти, радості немає меж, та на жаль, у наш час гроші мають більшу вагу, аніж материнська біль та любов. В такі моменти доля твоєї дитини залежить від випадку та співчуття й допомоги зовсім незнайомих тобі людей. Про це хочеться кричати на весь світ,  але час біжить і з кожним днем ми молимо Бога про допомогу.

З початком лікування хлопчику призначили носити слухові апарати. Вартість пристроїв для поліпшення слуху привела в розпач не одну сім’ю. Не оминуло це й батьків Тимофійка. Слухові апарати обов’язково потрібно носити перед операцією. Хоча, з їх допомогою хлопчик має можливість чути лише  нечіткі, деформовані, штучні звуки, а деякі букви та слова сприймає як один звук.

-  Один такий слуховий апарат вартує 1000 євро! Цю тисячу ми збирали по всій родині: хресні, рідні, друзі, близькі – допомагали усі, хто зміг, адже для нашої сім’ї це дуже великі гроші. А що вже казати про 30.000 євро?

Зараз Тимофійко носить слухові апарати. Батьки намагаються не впадати у відчай і сподіваються на краще. Разом з хлопчиком виконують вправи, вчаться слухати і розуміти природу звуків.

-          Вчимо елементарні слова і їх розуміння, правильну вимову. Але багатьох звуків він просто не чує, а до операції залишилося зовсім мало часу.  Ми звертаємося до всіх небайдужих людей, які можуть допомогти й дати шанс Тимофійчику жити повноцінним життям…

Номер гривневої картки 4149 4978 3385 9657 на Золотого Романа Захарійовича (батько). 

Профорієнтаційний квест «PROFILAND»

Середа, 18 травня 2016, 07:28

У тернопільському парку імені Тараса Шевченка у рамках загальноміського фестивалю сімейних цінностей «ZAVTRAфест» фахівці міськрайонного центру зайнятості провели для учнівської молоді профорієнтаційний квест «Profiland».

Його завданням було завдяки інтелектуальним іграм, тестуванням, тренінгам розширити уявлення молодих про світ професій.

Старшокласники визначали індивідуальні особливості за методикою «Соціоніка», пройшли психогеометричний тест, виконали вправи, спрямовані на пізнання своєї майбутньої професійної ролі, а також розв’язували профорієнтаційний кросворд.

Діти 10-13 років розгадували ребуси, у яких були зашифровані професії. А наймолодші учасники заходу відгадували загадки та складали прислів’я про працю. Особливо сподобалась дітям гра «Чарівний мішечок», під час якої вони витягували певні предмети і називали фах, якому відповідає той чи інший предмет.

Кожен із школярів зумів усвідомити важливість правильного вибору майбутньої професійної діяльності.

http://www.dcz.gov.ua/ter/control/uk/photogallery/gallery?gGroupId=4622&galleryId=92810"

 

Податкова проводить звірку площ житлової нерухомості

Середа, 18 травня 2016, 07:23

Тернопільська ОДПІ нагадує: якщо у власності громадян є одна або декілька квартир, загальна сукупна площа яких перевищує 70 м²; один чи декілька житлових будинків, загальна сукупна площа яких перевищує 120 м² та, якщо у власності громадян є і квартири, і житлові будинки сукупною загальною площею за усіма такими об’єктами більше 180 м², то необхідно у термін до 01.06.2016 року провести звірку таких площ житлової нерухомості у Тернопільській ОДПІ.

Також, звірку в податковій потрібно провести й тим громадянам, які у 2015 році були власниками нежитлової нерухомості.

Детальніше проконсультуватись із даного питання можна у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10, 43-46-30.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Тернопільські поліцейські створили базу даних велосипедів

Середа, 18 травня 2016, 06:37

Тернопільські патрульні поліцейські запровадили нову і першу в Україні базу даних велосипедів. Такий проект був запроваджений цієї весни для того, щоб уникнути велосипедних крадіжок у місті, які останнім часом стали поширеними. У разі потреби правоохоронці віднайдуть транспорт за його номерами і зовнішнім виглядом.

велосипед база даних

Заступник начальника патрульної поліції Олег Сороковий розповів, що базу даних поліцейські поповнюють власними силами. Зокрема, кожен патрульний на відведеній території шукає власників велосипедів і розповідає про нову систему. Після цього записує анкетні дані та мобільний телефон фізичної особи. Також для швидкого пошуку в разі крадіжки, велосипед фотографують та записують назву та номера рами. За недовгий час функціювання цієї бази даних, вдалось знайти один велосипед, що свідчить про її дієвість та результативність втіленого.

Якщо мешканець міста, який має двоколісний транспорт хоче зареєструвати свій велосипед, потрібно звернутися до патрульних і пройти реєстрацію.

На сьогодні система містить понад 150 велосипедів, власники яких можуть бути спокійними. Поліцейські мають надію, що скоро велосипедні крадіжки стануть різкістю, оскільки продати вкрадений велосипед буде неможливо і для власного використання він не годитиметься, тому що його швидко знайдуть.

 

На Новому світі відбудеться «Свято двору»

Середа, 18 травня 2016, 06:21

Цієї неділі мешканці вул. Березова проведуть незвичний вихідний. Триває активна підготовка до веселого та активного, спортивного та по-сімейному теплого свята двору!

Діти готують творчі виступи аби показати свої вміння та таланти, а можливо, й стати справжніми зірками мікрорайону.

У програмі заходу:

1. Урочисте відкриття свята.

2. Виступи депутатів ТМР та голів ОСББ.

3. Концертна програма:

* творчі виступи жителів двору;

* шоу естрадно - циркової групи «ПРОМІНЬ»;

* виставка «Школи народних ремесел»;

* танцювальний майстер-клас від тренерів спортивно танцювального центру «Fitness house»;

* спортивні естафети для різних вікових груп;

* конкурс малюнку на асфальті;

* сімейно-розважальна гра «МІЙ ЗМОЖЕ»;

* вікторина «Файне місто».

Найактивніших учасників свята чекають подарунки!

Партнери: туристична агенція «Coraltravel», ТМ «Ласунка», «Микулинецькі напої», «Приватбанк», «Fitness house».

Організатори: ОСББ «Березова 14», Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення.

Дата: 22 травня 2016 р.

Початок: 16.00 год.

Місце проведення: м. Тернопіль, вул. Березова, 14.

Запрошуємо дітей та дорослих!

 

Де тернополяни відпочиватимуть влітку?

Вівторок, 17 травня 2016, 08:01

Кожен тернополянин з приходом найгарячішої пори року задумується над тим, де відпочити цього літа. «Куди поїхати відпочивати?» - це питання виникає у людей, яким набридло проводити літню відпустку на дачі або в будинку. Літо — час відпусток. Ми з нетерпінням чекаємо приходу теплих днів, мріємо про нові враження і сподіваємося, що під час цього періоду, нарешті, зможемо добряче відпочити.

Багато хто роздумує, куди поїхати чи в гори, чи на море, чи на екзотичні острови. Містяни обирають відпочинок у горах, на березі моря та в рідних селах.

Ярослав Венцко ― керівник танцювальної школи, 26р.
Ярослав Венцко

― Влітку буду їздитиму в село до бабусі, їсти полуницю, вишні, черешні, смородину, аґрус, малину і яблука. Можливо піду на річку, на риболовлю або просто буду лежати в садочку, засмагати з книжкою в руках. Хотілось би поїхати в Херсон чи Одесу на якийсь фестиваль, чи на море, а краще в Туреччину або Болгарію.

Мама запрошує до себе в Італію, але потрібні документи.

Але є простіше та краще по замках, фортецях або до нас на озеро чи якийсь ставок з дівчиною та друзями на шашлик і волейбол .

Мар'яна Дохват ― журналіст, 21р.
Маряна Дохват

― Відпустку на літо ще не планувала. Але маю такий намір на декілька днів поїхати в Чехію, а зокрема відвідати мальовничу Прагу.

Сиротюк Марта ― учениця ТТЛ, 17 р.
Сиротюк

― Всі думки до цього моменту були спрямовані на успішне складання ЗНО, та зараз вже все по заду, тому можна подумати і про відпочинок . Цього року планую відвідати English Сamp Summer 2016, щоб трішки «розслабить» від напруженого навчального року. Про нього я дізналась недавно, і думаю буде корисним і приємним провести час у колі нових людей та волонтерів спілкуючись англійською .

Алла Клименко ― тренер з танців, 27р.
Алла клименко

― Вже з нетерпінням чекаю на літо. Ми плануємо всією сім’єю поїхати до чоловіка на Житомирщину, де є «класні» каньйони з блакитною водою та надзвичайно мальовнича природа. Там нас також чекають багато родичів, яких ми бачили ще на Новий рік. І ще одна поїздка планується ― на море!

Владислав Сокальський ― ведучий університетського телевізійного проекту «PROJECT», 17р.
Сокальський

― Дуже люблю відпочивати влітку на курорті Буковель, де надзвичайна атмосфера та краєвиди. Задумав цього літа піти в похід у гори. А також провести безліч вечорів біля вогнища з друзями поспівати пісень під гітару.

Вероніка Дякович ― молодіжний мер Тернополя, 22р.
Дякович

― Поки що я не планувала точних дат та маршрутів. Цього літа хотіла б відвідати цікаві куточки України (замки, історичні будівлі, природні дива). І звичайно, прогулятися горами дивовижних Карпат.

Наталія Щирба ― майстер нігтьового сервісу, 33р.
Наталя Щирба

― Цього літа ми з сім'єю плануємо зробити екскурсію містами і селами нашої України. Хочемо відвідати м. Львів з його чудовими архітектурними спорудами, м. Яремче з гарними краєвидами, м. Київ ― славетну нашу столицю, а також Дністровський каньйон. На мою думку, щоб отримати найтепліші емоції не потрібно їхати далеко за кордон, а вистачає відвідати цікаві місця нашої рідної землі.

Юра Охотницький ― студент, майбутній медик, 19р.
Охотницький

― Ще не думав, оскільки попереду іспити в університеті. Якщо складу все успішно, то обов'язково відвідаю відомі місця України, де ще не бував. Організую поїздку в гори. Маю велике бажання покупатися в Чорному морі. Також планую втілити в життя свою давню мрію ― подорож у Польщу. Ну і, звичайно, відпочити від сірих студентський буднів у компанії друзів та родини.

Олена Барилко ― візажист, власниця студії краси «BLOOM bar», 24р.
Барилко

― Так, авжеж думала, оскільки останні місяці були перенасичені роботою, хочеться й відпочити трішки, щоб набратися нових сил та натхнення. У мене в планах відпочинок у Греції на острові Крит з коханою людиною. Але так як влітку у візажистів найбільш напружений графік роботи, то можливо і відпочинок перенесеться на осінню пору.

Христина Вівсяна ― студентка університету в Польщі, 17р.
Христина Вівсяна

― Звичайно, задумувалася вже над літнім відпочинком, адже це так скоро. Оскільки дуже люблю відкривати для себе нові місця, країни, то після закінчення сесії планую поїхати за кордон в Італію або в Іспанію. Також хочу відпочити на морі, швидше за все десь тут, в Україні, з друзями. Як і кожного року, маю намір побувати і в мальовничих Карпатах, дуже люблю гірську місцевість. Є у мене також мрія поїздити по різних містах Західної України.

Вибирайте відпочинок собі до смаку. Відпочивайте так, щоб оздоровитися, відновитися і відчути радість від життя!

Автор: ШИЛО ТЕТЯНА

 

Як у Тернополі проходив фестиваль сімейних цінностей

Вівторок, 17 травня 2016, 07:55

15 травня в парку Т. Шевченка пройшов фестиваль сімейних цінностей "ZAVTRA fest".Тернопільський міський центр не міг залишитись осторонь цієї події, адже, безперечно, здоров’я головне для будь-якої сім’ї. Працівники центру провели для тернополян та гостей міста багато забав та конкурсів.

Дітлахи зігрілись та порозважались на спортивних естафетах. Згодом до них приєднались і дорослі, взявши участь у спільних випробуваннях Усі учасники отримали заохочуючі призи від ТМ «Ласунка». Спрагу допомогла втамувати вода від партнера ТОВ «Надзбручанська».
SAM_9906

SAM_9892

Найсміливіші татусі пройшли екстремальну перевірку на витривалість, спритність та бойовий дух у конкурсній програмі відомої гри «Мій зможе» за це отримали винагороду від партнерів ТМ «Ласунка» та подарункові сертифікати від «Турагенства Coral Travel» на знижку у розмірі 1000 грн. на туристичну подорож.

SAM_9869

Справжньою окрасою дійства стала художня виставка фотографій багатодітних сімей, що є хорошим прикладом для майбутніх подружніх пар. Також кожен бажаючий міг записати на яблучку свої найзаповітніші мрії та бажання і одразу ж витягнути із кошика передбачення або пораду на майбутнє.

SAM_9791

Переможці вікторини «Знавці світу» від партнера «Турагенства Coral Travel» отримали подарункові сертифікати на знижку у розмірі 1000 грн. на туристичну подорож.

На завершення усі долучились до запального танцю «Чоколата», що збадьорив та зарядив хорошим настроєм тернополян.

 

Цього року Тернопіль зацвіте по-новому

Вівторок, 17 травня 2016, 06:44

Щовесни в місті відбувається значне озеленення парків та вулиць. Цього разу міські чиновники виділили 3 млн. гривень для висадки нових рослин. Для звіту ведеться «Паспорт квітників», у якому записано назву та кількість квітів. У 2016 році на клумбах Тернополя рослини цвістимуть у дворівневих квітниках та асиметричних клумбах. Завершення робіт планують здійснити до кінця місяця.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Головною новинкою, яка буде запроваджена, майже, в усьому місті будуть мобільні квітники. Начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ Олег Соколовський повідомив, що таке нововедення буде дивувати тернополян та гостів міста кожного дня. Оскільки розміщувати рослини можна різними узорами і коли заманеться. На думку ЖКГ це значно впливатиме на настрій людей і тим самим на атмосферу в місті. На сьогодні роботи завершені біля памʼятника Данила Галицького на Майдані Волі. Дизайн квітника змінено на новий зі свіжими квітами.

Також у план проекту входить і вертикальне озеленення міста. Зокрема, чимало рослин будуть висаджені на стовпах. Для повного здійснення задуманого Олег Соколовський вважає, що недостатньо тернополяни озеленюють свої балкони. Якби мешканці міста активно приєдналися до цієї ідеї, Тернопіль чарував красою ще більше. Для цього готові відкрити конкурс на «найквітучий» балкон, щоб відзначити найкращих. Тому, кожен може приєднатися до спільної справи.

Олена Сабатюк

 

Перевірка ринку – результативна

Понеділок, 16 травня 2016, 09:47

За зверненням однієї з громадських організацій фахівцями Тернопільської ОДПІ проведено перевірку з питань дотримання податкового та трудового законодавства суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність на території ринку по вул. 15 Квітня – Київська.

Встановлено 1 випадок перевищення чисельності найманих працівників у платника єдиного податку, 2 випадки допуску працівників до роботи без укладення трудового договору. Вжитими заходами зареєстровано 5 платників єдиного податку, 11 підприємців додатково уклали трудові договори з 14 найманими працівниками. За фактами порушення вимог Кодексу законів про працю, матеріали направлені до державної інспекції з питань праці, одного підприємця позбавлено права перебування на спрощеній системі оподаткування.

Загалом, як інформувала заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Лілія Волянюк, за 4 місяці поточного року за наслідками проведених заходів у напрямку легалізації найманих осіб, залучено до реєстрації 470 працівників у 279 підприємців. Додатково мобілізовано до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 92,2 тис грн, єдиного внеску – 112,7 тис грн. Залучено до оподаткування шляхом реєстрації платниками – «спрощенцями» 134 підприємці. Ними сплачено 73,9 тис грн єдиного податку.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Звернень до податкової – побільшало

Понеділок, 16 травня 2016, 09:46

До Тернопільської ОДПІ впродовж січня-квітня цього року надійшло 26 письмових звернень громадян, що на 13 більше, ніж за такий же період минулого року. Про це інформував начальник управління обслуговування платників Василь Кравець. Він зазначив, що із поданих заяв, 12 – стосувались ухилення від сплати податків, 9 – стосовно проведення перевірки, 4 – щодо податку на доходи фізичних осіб та декларування доходів, 1 – про працевлаштування в органи ДФС.

За наслідками розгляду однієї із заяв, проведено перевірку з питань дотримання податкового та трудового законодавства суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність на території ринку. Встановлено 1 випадок перевищення чисельності найманих працівників у платника єдиного податку, 2 випадки допуску працівників до роботи без укладення трудового договору.

Вжитими заходами зареєстровано 5 платників єдиного податку, 11 підприємців додатково уклали трудові договори з 14 найманими працівниками. За фактами порушення вимог Кодексу законів про працю, матеріали направлені до державної інспекції з питань праці, одного підприємця позбавлено права перебування на спрощеній системі оподаткування.

Василь Кравець, також, інформував, що громадяни можуть прийти й на особистий прийом до керівництва інспекції, які приймають:

* Якимчук Петро Миколайович – начальник інспекції – кожен другий та четвертий вівторок з 10:00 до 13:00 год та з 14:00 до 18:00 год.

* Бабій Сергій Арсенович – перший заступник начальника - кожен перший і третій четвер з 14:00 до 18:00 год та з 10:00 до 13:00 год.

* Воробець Євген Васильович – заступник начальника – кожний перший і другий понеділок – з 14:00 до 18:00 год.

* Березюк Лариса Володимирівна – заступник начальника – кожну другу і четверту середу з 10:00 до 13:00 год.

Телефон для довідок 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Скільки безробітних у Тернополі?

Понеділок, 16 травня 2016, 09:43

За квітень 2016 року в Тернопільський міськрайонний центр зайнятості звернулися 423 громадян, які проживають в м. Тернополі, що на 276 осіб менше ніж за аналогічний період минулого року (699 чол.). Чисельність незайнятого населення, зареєстрованого протягом січня – квітня 2016 року у міськрайонному центрі зайнятості, з урахуванням зареєстрованих на початок року, склала 4307 чол., що на 1358 осіб менше, ніж на 1 травня 2015 року (5665 чол.).

Станом на 1 травня 2016 року на обліку в центрі зайнятості знаходилися 2122 незайнятих громадян з числа осіб, що проживають в м. Тернополі ( на 1 травня 2015 року – 2614 чол.). Станом на 01 травня 2016 року на обліку в центрі зайнятості перебували 1772 безробітних громадян, що на 524 чол. або на 22,8% менше, ніж на відповідну дату минулого року (2296 чол.). Жінки складають 68,0% від загальної чисельності безробітних (1205 осіб). Зменшився відсоток молоді до 35 років серед безробітних з 56,0 % на 01.05.2015 року до 53,0 % на 01.05.2016 року.

Вакантні посади та вільні робочі місця. За станом на 01 травня 2016 року 259 підприємств міста подали інформацію у Тернопільський міськрайонний центр зайнятості про наявність 619 вільних робочих місць та вакантних посад ( на 01.05.2015 р. – 913 вакансій), у тому числі потреба для заміщення на посади службовців – 182 місця, для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями – 24 місця.

Всього за січень – квітень 2016 року міськрайонний центр зайнятості отримав від 856 підприємств міста інформацію про наявність 4102 вільних робочих місць та вакантних посад. З початку року 2016 року проведені 24 тематичних семінари з роботодавцями по вирішенню актуальних питань, а також 12 міні-ярмарків вакансій щодо сприяння роботодавцю в укомплектуванні заявлених вакансій, 1 презентація роботодавця, 1 профорієнтаційний масовий захід «День відкритих дверей на виробництві» з ТзОВ «Тервікнопласт» – 10 чол.

 

Для кого штраф у розмірі 1020 гривень

Неділя, 15 травня 2016, 07:04

Статтею 120 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності.

Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ст. 120 ПКУ).

Статтею 119 ПКУ встановлено відповідальність за порушення платником податків порядку подання інформації про фізичних осіб - платників податків.

Відповідно до п. 115.1 ст. 115 ПКУ при вчиненні платником податків двох або більше порушень законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, штрафні (фінансові) санкції (штрафи) застосовуються за кожне вчинене разове та триваюче порушення окремо.

При цьому згідно з п. 116.2 ст. 116 ПКУ за одне податкове правопорушення контролюючий орган може застосувати тільки один вид штрафної (фінансової) санкції (штрафу), передбаченої ПКУ та іншими законами України.

Таким чином, штраф у розмірі 1020 гривень за неподання чи несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) застосовується, якщо до платника податків протягом року вже було застосовано штраф саме за таке порушення. Не тягне накладення штрафу, передбаченого п. 120.1 ст. 120 ПКУ в розмірі 1020 грн, як за повторне порушення строків подання податкових декларацій (розрахунків) застосування фінансової санкції у вигляді штрафу, передбаченого іншими статтями ПКУ, зокрема п. 119.2 ст. 119 ПКУ (за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку).

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Найбюджетніші вихідні можна провести в Тернополі

Субота, 14 травня 2016, 19:27

_2__135_729x547Місто є найдоступнішим у ціновому форматі для українців і не тільки.

Туристичний портал igotoworld.com визначив найдоступніші для туристів українські міста, куди цікаво вирушити на вікенд, повідомляє Depo.Хмельницький.

З-поміж 13 українських міст Тернопіль є найдешевшим.

За ним йдуть Коломия (Івано-Франківська область), Мукачево (Закарпаття) та Ужгород.

В цих містах ніч на двох, громадський транспорт, вечеря обійдуться туристам від 362 до 493 гривень.

Від 510 гривень і вище стануть для подорожуючих Чорноморськ (Одеська область), Умань (Черкаська обл.), Чернівці, Ізмаїл (Одеська обл.), Кам’янець-Подільський (Хмельницька обл.) та Чернігів.

Далі у рейтингу зростання – Запоріжжя (657 грн.), Вінниця (667) та Полтава (736).
Джерело: khm.depo.ua

tgn.in.ua


 

Податкові міліціонери на АЗС вилучили 8,5 тис. літрів «підпільного» бензину

П'ятниця, 13 травня 2016, 10:23

Державною фіскальною службою України здійснюються заходи щодо виявлення та припинення фактів підпільного виробництва паливно-мастильних матеріалів, а також реалізації такої неякісної чи контрафактної продукції.

Під час проведення операції «Акциз-2016» співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Тернопільській області спільно із співробітниками управління захисту економіки в Тернопільській області ДЗЕ Національної поліції України встановили факти зберігання з метою подальшої реалізації та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (бензину) фізичною особою – підприємцем.

У ході проведення санкціонованого обшуку на автозаправочній станції вилучено 8,5 тис. літрів бензину вартістю 185,8 тис. гривень.

Крім цього, встановлено розбіжність фактичних залишків паливно-мастильних матеріалів із даними їх документального обліку.

По даному факту триває досудове розслідування.

Кримінальним кодексом України за незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів встановлено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 17 000 до 34 000 гривень з конфіскацією незаконно виготовленої продукції.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Чи залишиться «сонячне дерево» у Тернополі завтра?

П'ятниця, 13 травня 2016, 05:45

Чималі дискусії розгорнуся у місті щодо «сонячного дерева», яке було встановлене 15 квітня біля Театрального майдану до Днів сталої енергії. Така новинка досі є лише у Тернополі. Відомо, що до правління житлово-комунального господарства дзвонили з інших міст України, щоб довідатись як можна встановити solar tree у себе в місті, що свідчить про унікальність приладу.

Мешканці міста схвильовані ставленням людей до цього винаходу. Оскільки він дає змогу безкоштовно заряджати свої мобільні телефони просто на вулиці. Організатори цього проекту під час установки покладали великі надії на розуміння тернополян та бережне ставлення до нього. На сьогодні у соціальних мережах розгорілись палкі суперечки щодо того, як люди користаються цією послугою. Нещодавно всі почали обговорювати проблему вандалізму використання пристрою. Оскільки більшість шнурів менше ніж за місяць встановлення були вирвані і це «дерево» почало втрачати свою особливість.

13226839_10204843739213128_2362901647246286489_n

Катерина Калуш керівник прес-служби міської ради повідомила, що пошкодження вже виправлені і встановлено нові шнури. Мешканці міста дізнавшись про це висловили свої думки у соцмережах: Наталія Червак: « Ще від першої новини про відірваний дріт стало цікаво, кому воно треба? Хіба його можна потім використовувати? Може, я не розуміюся, але добре, що відновили. Тепер якось спокійніше. А то уявіть - екскурсія: ось у нас тут «сонячне дерево», але там тільки обгризки, бо тернополяни повідрізали собі дроти....». Денисюк Олександр: «чомусь є кому пошкодити, є кому рeмонтувати, алe нeма кому зробити раз так щоб нe шкодили. вот так і живeмо. одні шкодять - маєм рeзонанс, другі швидко рeмонтують - знову рeзонанс, алe ніхто толком нe вирішує проблeму і нe шукає винуватця. і цe на цeнтральному майдані міста».

Були і ті, хто дивиться на цю ситуацію позитивно, і ті, хто давав певні рекомендації щодо покращення: Бурбеза Григорій: «Обірвані дроти для заряджання мобільників антинародна влада вже полагодила!», « … Зламають - відремонтують. Ми ж не вважаємо всесвітньою подією якщо десь зламають (і відремонують у визначеному порядку) банкомат?». Святослав Журовський: « Дивився сьогодні відео з камери на цьому дереві. Дуже багато людей роздивляються штекера. Не завадили б підписи-стандарти-бренди». Лілія Валігура: «Там треба на перших порах поставити поліцейського».

Після ремонту та поновлення шнурів організатори мають надію, що це був останній випадок, коли «дерево» лишилось у такому стані. В свою чергу, тернополяни просять прислухатися до порад та встановити нагляд за обʼєктом, принаймні, на перший час. Тому залишається вірити у порядність та відповідальне ставлення людей до «сонячного дерева», яке є особливістю міста. Адже, воно може стати у нагоді й тим, хто гулятиме містом після Вас.

Олена Сабатюк

 

У Тернополі продовжують ремонт моста на вулиці Бродівській

Четвер, 12 травня 2016, 07:58

Продовжився  ремонт мосту на вулиці Бродівській. Роботи на мості розпочалися минулого року. Тоді було влаштовано новий деформаційний шов із заміною колесовідбивачів. Також було оновлено пішохідні доріжки.

Цьогоріч з настанням сприятливих погодних умов роботи тут продовжилися. Нагадаємо, що  міст звели на початку вісімдесятих років минулого століття, і з того часу він практично не ремонтувався

Також минулого року здійснили ремонт шляхопроводу на вулиці Промисловій. Тут деформаційний шов між плитами шляхопроводу також не ремонтували вже понад сорок років.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР

 

У Тернополі скоро розпочнеться реконструкція пляжу «Циганка» (ескізні фото)

Четвер, 12 травня 2016, 07:03

Прогулянкова алея з пристанню, зона тихого відпочинку та скейтпарк, площа з пірсом і пішохідним фонтаном, «Зелений пляж» з рестораном, спортивна зона з дитячим майданчиком та велодоріжка з’являться цього року біля Набережної ставу після проведення реконструкції пляжу «Циганка». Як розповідає міський голова Сергій Надал, усе це буле реалізовано завдяки ініціативі молодих архітекторів із громадської організації «URBAN.te».

«Реконструкція Набережної розпочнеться найближчим часом. Ми плануємо до Дня міста, 28 серпня, перетворити занедбану територію на сучасну відпочинку зону європейського типу», - зазначає очільник Тернополя.

Представники громадської організації «URBAN.te» пояснюють, що вузька частина Набережної буде на трьох рівнях: від дороги запланована велосипедна доріжка, що буде відмежована від проїжджої частини металевими стовпчиками, та тротуар; головна пішохідна алея; на рівень нижче відпочинкова зона із дерев’яним покриттям, звідки ноги можна буде занурити у воду. А також передбачений амфітеатр, який буде влаштований біля вже існуючої підпірної стінки за рахунок перепаду рельєфу.

 

Підприємцям дорахували майже мільйон податків та штрафів

Четвер, 12 травня 2016, 06:57

Ревізори відділу контрольно-перевірочної роботи Тернопільської ОДПІ впродовж січня-квітня цього року провели 19 планових документальних перевірок підприємців, за результатами яких встановлено порушення чинного податкового та іншого законодавства та донараховано 908,9 тис грн податків та штрафних санкцій.

Також, перевірці з питань правильності нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску підлягали й 26 юридичних осіб, в яких було встановлено порушень на 859,2 тис грн.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

У Тернополі дали старому тролейбусу нове життя

Четвер, 12 травня 2016, 06:05

Нещодавно у Тернополі почали ремонтувати старий транспорт, який на вигляд годиться лише на металолом. КП «Тернопільелектротранс» повідомляє, що цього року планують відремонтувати 5 тролейбусів, які будуть обслуговувати тернополян та гостів міста. Чим більше транспорту відремонтують, тим швидше пасажири зможуть користуватися цією «новинкою».

У попередні роки транспорт на ремонт відправляли в Дніпропетровськ, але це потребувало значних витрат коштів та часу, тому було прийняте рішення реставровувати на місці. На початку весни була завершена робота над 101 тролейбусом, який зазнав капітального ремонту.

IMG_7985s

Андрій Мастюх директор КП «Тернопільелетротранс» повідомив, що на сьогодні почали ремонт 138 транспорту, роботу над яким повинні завершити за два місяці. Відновлення має пройти всі стадії ремонту, оскільки від тролейбуса залишилась лише рама.

Реставрація одного тролейбуса вартує 180-200 тисяч гривень. До цієї ідеї долучилася і міська рада, яка виділила 900 тисяч гривень на ремонт транспорту. Тому до кінця року в місті буде збільшено кількість громадського транспорту.

Також 2016 році планують відкрити нову тролейбусну лінію з Аляски на Дружбу. Підприємство повинне закупити 10 великогабаритних тролейбусів, які курсуватимуть вулицями Тернополя.

Олена Сабатюк

 

Шахрай виманив у пенсіонера 6216 гривень

Середа, 11 травня 2016, 08:14

6216 гривень виманив шахрайським методом чортківчанин у свого земляка. Чоловік пообіцяв продати жителю села Яблунів трактор. Проте шістдесятичотирьохлітній пенсіонер не мав одразу всієї суми і чортківчани домовилися між собою, що дідусь сплачуватиме щомісяця близько п’ятиста гривень.

Коли вся сума буде виплачена – отримає трактор. Більше року пенсіонер приносив і віддавав “продавцеві” з пенсії необхідну суму і отримував за це розписку.

За словами начальника Чортківського відділу поліції Валентина Юрчака, так-званий власник транспорту потрапив у поле зору правоохоронців уже давно. Наразі сім кримінальних проваджень, порушених щодо нього за фактами шахрайств перебуває у суді, триває розслідування і по розбою та замаху на вбивство.

У ході слідчо-оперативних дій правоохоронці і дізналися про чергове шахрайство з трактором та попередили пенсіонера не носити більше зловмиснику грошей. Тридцятилітній шахрай зізнався, що віддавати чортківчанину сільськогосподарську техніку не збирався.

За даним фактом правоохоронці порушили кримінальне провадження за статтею 190 частина 1 – заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство). Триває слідство.

 

Є більш як пів-мільярда бюджетних надходжень

Середа, 11 травня 2016, 08:09

Заступник начальника Тернопільської ОДПІ Лариса Березюк інформувала про суми надходжень до бюджетів усіх рівнів протягом січня-квітня поточного року. Вона зазначила, що платники податків Тернополя та району за цей період внесли до державного та місцевих бюджетів 558,5 млн грн, а це на 18,4% більше від очікуваних.

Так, Державний бюджет отримав 251,1 млн грн надходжень Найбільше, а це 95,4 млн грн, внесено до бюджету податку на додану вартість та 51,5 млн грн – податку на прибуток. Внесок наших земляків в обороноздатність країни склав за ці місяці 21,9 млн грн військового збору.

На рахунки місцевих бюджетів поступило 307,3 млн грн платежів. Левову частку складає податок на доходи фізичних осіб – 182,8 млн грн, єдиного податку надійшло 38,5 млн грн, акцизного податку – 38,1 млн грн, плати за землю – 28,5 млн грн.

Заступник начальника зазначила також, що юридичними та фізичними особами обласного центру та Тернопільського району сплачено і 272,5 млн грн єдиного внеску.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Чи змінилася сума єдиного податку?

Вівторок, 10 травня 2016, 09:13

З 1 травня поточного року розмір мінімальної заробітної плати складає 1450 грн. Однак, для платників єдиного податку першої-другої груп, для яких ставки встановлені у відсотках до розміру «мінімалки», змін у сумах єдиного податку не відбудеться, оскільки Податковим кодексом такі ставки «прив’язані» до розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового року.

Таким чином, “спрощенці” першої групи продовжуватимуть сплачувати до кінця поточного року 137 грн 80 коп щомісячно, а ті, котрі обрали другу групу – 275 грн 60 коп.

А от єдиний внесок слід сплачувати, виходячи з нового розміру зарплати за ставкою 22%, тобто 319 грн 00 коп.

Консультації із вказаних питань платники можуть отримати у Центрі обслуговування Тернопільської ОДПІ, телефон: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

З початку року платники Тернопільщини сплатили понад півмільярда гривень ЄСВ

Вівторок, 10 травня 2016, 09:02

З початку 2016 року територіальними органами Головного управління ДФС у Тернопільській області забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 506,6 млн грн, що на 25,5 млн грн більше ніж очікувалось. Виконання бюджетного призначення становить 105,3%.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, у квітні сплачено 137,9 млн гривень, що на 9,8 млн гривень більше за прогнозний показник.

Варто нагадати, що у 2016 році підприємці на загальній системі оподаткування сплачують ЄСВ з чистого доходу. Якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, він має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Водночас сума ЄСВ, який сплачується, не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) або приймається рішення про сплату такого ЄСВ при відсутності оподаткованого доходу. Підприємці на єдиному податку сплачують ЄСВ у сумах, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Відділ організації роботи

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

У сільські школи виїжджав мобільний центр профорієнтації

Вівторок, 10 травня 2016, 07:24

Фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості цьогоріч провели виїзні акції з використанням спеціально оснащеного транспортного засобу «Мобільний центр профорієнтації» у загальноосвітних школах сіл Баворів, Товстолуг, Байківці та Великий Глибочок Тернопільського району.

Школярів ознайомили зі світом професій, правилами вибору майбутнього виду трудової діяльності. Ті, хто бажав, пройшли профдіагностичне обстеження на виявлення професійно важливих нахилів, здібностей та уподобань. За допомогою тестових методик старшокласники визначили типи своєї професійної спрямованості.

центр зайнятості

А ще учні залюбки виконували профорієнтаційні вправи, долучилися до ділових ігор, дискутували щодо становлення і ролі молодої людини у суспільстві.

Окрім школярів у акціях взяли участь педагоги та батьки старшокласників. Працівники центру зайнятості надали їм поради щодо психологічної підтримки учнів під час іспитів, розповіли про те, які професії нині користуються попитом на ринку праці.

моб_5638

Загалом профорієнтаційною роботою у навчальних закладах було охоплено майже 300 осіб.

 

День Перемоги - "Ніхто не забутий, ніщо не забуте"

Вівторок, 10 травня 2016, 07:05

Такі слова вималювані золотою фарбою при вході на військовий меморіал Теребовлянського кладовища. Однак, чомусь, дуже швидко все забулося.

Я не хочу подавати з політичних позицій історію Другої світової війни, та ставити під сумнів питання перемоги. Оскільки, оцінюючи кількість жертв і втрат, "перемога" ставиться під сумнів. Але "9 травня" це свято завершення найжахливішої за всю історію кропролиткої бійні. В цій війні загинуло чимало наших земляків з Теребовлянщинни, які по власному чи не по власному бажанню вступали до лав Червоної армії, загонів УПА-Захід, чи СС Галичини.

І в сьогоднішній день, 9 травня, слід вшанувати всіх хто загинув, хто поклав життя за наше з вами майбутнє. Але нажаль, у Теребовлі цього зроблено не було. Місцева влада, не спромоглася навіть прибрати могили солдат,що загинули. Попри могильні плити меморіалу проросли бур'яни, кожна плита у болоті і смітті. Біля пам'ятника "Борцями за волю України" купи сміття. Я вже не говорю про реставрацію плит, про те що імена і прізвища не видно на затертому брудному граніті.

А найцікавіше те, що представники влади організували у п'ятницю 6 травня поминальну ходу до меморіалу, Скажіть будь ласка шановний Сергій Іванович, ви не бачили в якому стані меморіал? Ви показово несли вінок, щоб всі бачили вашу громадянську позицію, а відправити працівників кладовища на прибирання меморіалу не можете? Крім того військовий комісар Кравець Олександр Юрійович, не доклав жодних зусиль до наведення порядку на могилах військових, а це ж його прямий військовий обов'язок!

Все з вами ясно, піар дорожче всього. Вся міська рада славетного міста Теребовля, всім вам ГАНЬБА!

Наступне, що варто згадати, вчора 8 травня, у нашому славному місті, міською радою було проведено чудовий концерт в честь дня матері, сьогодні зранку, 9 травня, йдучи на кладовище, в парку князя Василька, мною було зафіксовано таку картину (див.фото). Невже важко після свята було прибрати гори сміття? Тим більше в день 9 травня.

В обід, я взяв відро, щітку і тряпку, і відправився виконувати роботу нашої влади. Мною було помито всі надгробки солдатів та вирвано бур'яни. Ви би бачили сльози бабусь, які приходять на такі занедбані могили своїх родичів, друзів близьких.

Шановний міський голова міста Теребовлі, військовий комісар, і вся ваша команда, незважаючи на все те, що ви зробили для міста(а зробили ви справді багато), я оголошую вам ГАНЬБУ, адже один раз в рік можна навести порядок на могилах тих людей, які віддали за нас з вами життя!


Даний матеріал надіслав на пошту редакції автор – Олександр Титжинський.

 

У Тернополі привітали багатодітних матерів

Понеділок, 09 травня 2016, 12:00

У другу неділю травня традиційно в Україні відзначають День матері. Напередодні цього свята подяками, квітами та подарунками відзначили у Тернополі багатодітних матерів, які народили та виховали п’ять і більше дітей та матерів, діти яких досягли високих результатів у спорті, науці та культурній галузі.

Заступник міського голови Леонід Бицюра зазначив, що Тернопіль гордиться українськими традиціями виховання дітей та досягненням обдарованих тернополян.

«З нагоди Дня матері щиро вітаю Вас із цим святом, оскільки ви дали безцінний дар життя своїм дітям, опікуєтесь прийомними, виховуєте успішних особистостей та даруєте їм ласку, розуміння та сімейне тепло. Бажаю, що у вашому домі завжди було щастя та любов, а рідні були здорові», - зазначив Леонід Бицюра.

 

Податкові міліціонери викрили підприємця, який незаконно збував елітний іноземний алкоголь

Субота, 07 травня 2016, 06:55

Під час Великодніх свят співробітники податкової міліції припинили надходження в область алкогольних напоїв іноземного виробництва.

Так, у рамках операції «Акциз-2016», фахівці оперативного управління та відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС викрили підприємця, який, не маючи ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями, зберігав та розповсюджував незаконно ввезену на митну територію України алкогольну продукцію іноземного виробництва.

В ході проведення санкціонованих обшуків, у гаражному приміщенні вказаного підприємця, розташованому у приміській зоні Тернополя, вилучено 374 пляшки алкогольних напоїв закордонного виробництва (віскі, лікери, текіла, самбука, вино, бренді). Їх розливали у скляну, паперову та пластикову тару місткістю від 0,5 л до 5 літрів, без марки акцизного податку.

Загальна вартість вилучених підакцизних товарів становить 120 тис.гривень.

На даний час вирішується питання щодо притягнення вказаного суб’єкта господарювання до адміністративної та фінансової відповідальності.

Слід відзначити, що Кодексом України про адміністративні правопорушення за реалізацію алкогольних напоїв без ліцензії передбачена відповідальність у вигляді штрафу розміром від 17000 грн до 34000 грн. Якщо ж на алкогольних напоях відсутні марки акцизного податку на порушника окрім вказаного, накладається штраф у розмірі від 850 грн до 3400 грн із конфіскацією алкогольних напоїв.

DSC00197

Крім цього, Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за здійснення торгівлі алкогольними напоями без ліцензії, а також за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка передбачено застосування фінансових санкцій у розмірі 200 відсотків вартості товару (але не менше 17000 грн) за кожне із вказаних порушень.

Всього ж з початку року співробітниками податкової міліції області з незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на суму 6,2 млн грн, судами прийняті рішення про конфіскацію контрафактної підакцизної продукції на суму 501 тис. гривень.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Тернопільським школярам показали фільм про захисників Донецького аеропорту

П'ятниця, 06 травня 2016, 08:00

Учням десятих класів 19, 20, 21, 22 шкіл та студентам Технічного ліцею 5 травня в актовому залі 22 школи було показано фільм «Добровольці Божої чоти». Ініціаторами показу фільму є депутати Тернопільської Молодіжної міської ради. Після показу фільму діти отримали змогу поспілкуватися із учасниками цих подій – друзями Сичом та Лівим, які брали участь в обороні аеропорту.

13178561_955545044562810_9117929498955293768_n

Це був лише перший показ із серії – зазначає один із організаторів заходу Іван Янюк – Ми плануємо показати його усім школярам десятих класів Тернополя (для молодших цей фільм може виявитися надто складним). Показ приурочений до Дня Героїв, який традиційно відзначається у травні. Ми повинні виховувати у дітях патріотизм, любов до рідної землі та готовність її захищати. А що можу бути кращим для виховання, ніж приклад людей, які добровільно пішли на війну, щоб не словом, а ділом виконувати свій обов’язок перед Батьківщиною?

Показ фільму відбуватиметься протягом наступних двох тижнів і завершиться 20 травня сеансом для школярів навчальних закладів центру міста у Тернопільській Українській гімназії ім. І. Франка.

 

До бюджетів місцевих громад Тернопільщини спрямовано 567,6 млн грн

П'ятниця, 06 травня 2016, 07:54

За перші чотири місяці 2016 року бюджети місцевих громад Тернопільщини отримали 567,6 млн грн податкових платежів. Це на 151,5 млн грн більше від очікуваного та на 183,3 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

Один з найвагоміших платежів – це податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня-квітня надійшло 323,5 млн гривень, додатково забезпечено надходження майже 80,5 млн грн. Суб’єкти малого підприємництва сплатили 79 млн грн єдиного податку.

Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів з початку 2016 року склали 68,1 млн гривень, додатково місцеві бюджети отримали 21,4 млн гривень. Прогнозний показник виконано на 145,7% .

Впровадження процесів децентралізації влади надає громадам унікальну можливість підвищення соціальних гарантій своїх мешканців. Насамперед це залежить від сумлінності платників податків, які і забезпечують повне та своєчасне наповнення бюджетів місцевих громад.

 

Відділ організації роботи

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Проведення ЗНО на Тернопільщині відбулося під прицілом поліцейських охорони

П'ятниця, 06 травня 2016, 07:41

Вчора, 5 травня, 6700 тернопільських абітурієнтів звершили перший етап зовнішнього незалежного оцінювання. Вже шостий рік поспіль працівники поліції охорони слідкують за порядком та законністю проведення цього заходу. На кожному з 28-ми пунктів тестування були залучені співробітники Управління поліції охорони Тернопільської області.

Для них поставлено чітке завдання та розписані обов’язки. Працівники здійснювали пропускний режим, проводили сканування учасників тестування ручними металошукачами задля виявлення і усунення заборонених пристроїв.

DSC_1831

Співробітники поліції охорони відповідали за цілісність та збереження тестів, пильно слідкували за дотриманням громадського порядку на території пункту тестування та стежили за тим, щоб під час тестування учасники не користувалися мобільним телефоном, радіозв’язком та іншими технічними пристроями.

DSC_1842

Врахувавши минулорічний гіркий досвід хитрунів, які намагалися пронести на пункти оцінювання телекомунікаційні засоби та "полегшити" собі життя шпаргалками, а як наслідок були «обеззброєні» правоохоронцями та змушені покинути пункт тестування з анулюванням роботи. Саме тому, цього року абітурієнти розраховували лише на свої знання.

DSC_1848

Члени експертної комісії шкіл Тернополя висловили подяку сторожам правопорядку – поліцейським охорони. «Дякую керівникові Управління поліції охорони за професійні дії працівників поліції, за те, що з їх допомогою було створено безпечні умови для …. всіх учасників ЗНО», - розповідає відповідальний за пункт тестування, директор Тернопільської ЗОШ №11 Петро Степанович Літинський.

DSC_1850

То ж за порядок та достовірність проведення наступних етапів зовнішнього незалежного оцінювання можна не хвилюватися, адже за це відповідають професіонали.

 

«Мигдаль для серця» на фестивалі «Ї»

П'ятниця, 06 травня 2016, 06:54

В рамках фестивалю «Ї», в неділю, 8 травня, відбудеться презентація другої книжки новел та замальовок Ірини Мацко «Мигдаль для серця».

Щоденне вживання десяти-п’ятнадцяти сторінок мигдальних творів забезпечує організм повноцінним комплексом думок та емоцій, необхідних для відчуття наповненості життя.

Для того, щоб відповісти на питання, чим корисний мигдаль, потрібно заглянути всередину цього «горішка».

«Мигдаль для серця» – універсальний. Його можуть вживати майже всі категорії людей, за винятком тих, хто володіє індивідуальною непереносимістю душевного тепла або надлишковою увагою до себе. Чим корисний мигдальний твір – так це своїми загальнозміцнюючими, заспокійливими і очищуючими думки властивостями.
"Мигдаль для серця" на фестивалі "Ї"

Регулярне вживання «Мигдалю для серця» в свіжому вигляді заспокоює нервову систему і сприятливо позначається на якості сну; забезпечує нормальну роботу головного мозку при підвищених інтелектуальних навантаженнях; заліковує травми серця, негативні спогади; покращує бачення прекрасного в житті.

Нагадаємо, фестиваль «Ї» відбудеться у Тернополі 6,7,8 травня. На міжнародне мистецьке дійство приїде декілька десятків музикантів, художників та письменників України та ближнього зарубіжжя.

Презентація книжки Ірини Мацко відбудеться в галереї «Бункермуз» 8 травня о 14:00.

 

Не забудьте подати

Четвер, 05 травня 2016, 08:18

У відділі електронних сервісів та звітності Тернопільської ОДПІ нагадують платникам податків, що 10 травня 2016 року завершується термін подання:

податкової декларації з податку на прибуток підприємства за I квартал 2016 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;

розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, за I квартал 2016 року;

фінансової звітності за I квартал 2016 року до органів ДФС платниками податку на прибуток, що звітують щокварталу;

декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, за I квартал 2016 року;

податкової декларації з податку на додану вартість за I квартал 2016 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;

податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, за I квартал 2016 року (форма № 1ДФ);

податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за I квартал 2016 року платниками, віднесеними до 3 групи;

податкової декларації платника єдиного податку – юридичної особи за I квартал 2016 року платниками, віднесеними до 3 групи;

податкової декларації екологічного податку за I квартал 2016 року;

податкової декларації з рентної плати за I квартал 2016 року;

податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за I квартал 2016 року;

податкової декларації з туристичного збору за I квартал 2016 року;

звіту про суми податкових пільг за I квартал 2016 року.


Консультації з питань подання вказаної звітності платники можуть отримати у Центрі обслуговування Тернопільської ОДПІ, телефон: 43-46-10.


Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Платники Тернопілля поповнили бюджет країни на 954 мільйони гривень

Четвер, 05 травня 2016, 07:55

Впродовж чотирьох місяців 2016 року до загального фонду державного бюджету платники Тернопільщини сплатили понад 954 млн грн, що на 38,7 млн грн або на 4,2 % більше показника попереднього року. Як зазначив начальник ГУ ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, індикативні показники виконані на 119,9%.

Зокрема, платники спрямували до державного бюджету 61,6 млн грн податку на прибуток, що на 1 мільйон гривень більше прогнозного показника. Акцизного податку надійшло 6,5 млн гривень.

До місцевих бюджетів цього року надійшло 567,6 млн гривень, з них податку на доходи фізичних осіб 323,5 млн гривень. Відчутним для місцевих бюджетів стало надходження 68 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, додатково бюджет отримав 21,4 млн гривень цього податку.

Необхідно зазначити, що надходження єдиного соціального внеску з початку року склали 506,6 млн грн, що на 25,5 млн грн більше за прогнозні показники.

 

Відділ організації роботи

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

На що б тернополяни витратили 1 мільйон гривень?

Четвер, 05 травня 2016, 07:45

Якщо б я мав мільйон?!  Питання, яке задавав собі, мабуть, кожен, хто його немає! Тернополяни фантазують, вигадують, що б це вони  зробили, якби у них з'явився мільйон, ну хоча б, гривень. Усе ж таки ми в Україні живемо, тай з точки зору патріотизму, не варто забувати про своє.

Як і більшість людських винаходів, гроші являються великим добром та великим злом водночас. За допомогою грошей людина може забезпечити себе житлом, їжею, одягом та іншими необхідними речами. Їй не потрібно все робити самій. Коли людина має багато грошей, в неї так само багато можливостей: подорожувати, навчатися в кращих університетах, покращити свою зовнішність за допомогою пластичної операції тощо. Люди забувають, що гроші є благом, коли вони служать людині, а не навпаки. Гроші мають бути для людини, а не людина для грошей!

Людині даний не один лише матеріальний світ. Є також світ духовних цінностей. Світ доброти, віри, моральних принципів, кохання та поваги до інших. А на що свій мільйон витратять тернополяни?

 

Юлія Кухарук ― школярка, модель, 15 р.

― Я вклала б гроші в модельний бізнес, започаткувала б щось нове у нашому місті.

Юлія Кухарук

Cергій  Балуцький ― журналіст, 26 р.

― Частину коштів витрачу на кілька однокімнатних квартир,  які буду здавати місцевим студентам. Решту грошей піде на подорожі,  вивчення іноземних мов і розваги. Також давав би свої гроші винахідникам за креативні ідеї.

сергій Балуцький

Оксана Слободян ― маркетолог, 21 р.

― Не казатиму, що абсолютно все відам на благодійність чи то, як сьогодні модно казати "добрі справи».  Мільйон поділила б у відсотки,. Десята частина пішла б на дитбудинки у вигляді потрібного товару, 20% забезпечила б старість батькам (вважаю, що це найважливіші люди у житті кожного), 30% капіталовкладень на наступний мільйон, і решту 40% на самоосвіту та враження, які змінюють погляди.

Оксана Слободян

Тетяна Нюня ― методист Тернопільського центру інновацій та моніторингу.

― Це залежало б від багатьох об'єктивних і суб'єктивних факторів.  Якщо зараз,  і сума в гривнях, то  ―  частину на благодійність (справжні притулки для тварин з належними умовами), частину ― на подорожі, можливо, на потреби рідних  чи знайомих.

Тетяна Нюня

Горбатюк  Світлана  ― власниця івент компанії.

― Вклала гроші б в бізнес, півмільйона у перспективний стартап в сфері IT, а інших півмільйона в консервативний  напрям, типу газети.

Горбатюк  Світлана

Юрій Питель ― помічник  депутата Міської ради, 20 р.

―  Свій мільйон я витрачу на відкриття власної справи, в якості приватного підприємця.

Юрій Питель

Ольга Заверуха ―організатор конкурсів краси, 31 р.

― Маючи 1 мільйон  (якщо я його заробила) певно витратила на потреби сім'ї і близьких, також кудись поїхала  б родиною,  в якусь цікаву країну,  а якщо я б його виграла, чи мені хтось подарував, то я перш за все, частину витратила б, на дітей, які потребують допомоги, а частину витратила б, на підтримку цікавих проектів, на їх реалізацію.

Ольга Заверуха

Наталя Бабич ― стиліст, 47 р.

― За ці гроші розвивала б індустрію краси у Тернополі.

Наталя Бабич

Олег  Газилишин ― абітурієнт, 16 р.

― Купив би акції перспективних компаній, щоби вдало вкласти гроші. Таким чином, з одного мільйона буде не один мільйон.

Олег  Газилишин

Автор: Тетяна Шило


 

Складання податкової накладної: нюанси

Четвер, 05 травня 2016, 07:15

Починаючи з 1 квітня 2016 року, податкова накладна складається за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі - Порядок № 1307).

Начальник відділу адміністрування ПДВ та контролю за відшкодуванням ПДВ Тернопільської ОДПІ Лариса Овсійчук зазначила, що вказаним Порядком передбачено складання податкової накладної та додатків до неї в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису уповноваженої платником особи.

Відповідно до п. 16 Порядку № 1307 до граф 4 та 5 вносяться дані щодо одиниці виміру товарів/послуг.

Графи 4 та 5 податкової накладної заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної.

У графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.

У разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 11 Порядку № 1307, у графі 4 вказується «грн».

У разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах;

у графі 5 - код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.

У разі якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графа 5 не заповнюється.

До графи 6 вносяться дані щодо кількості (об’єму, обсягу) постачання товарів/послуг.

У разі складання податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1».

Якщо податкова накладна складається на часткове постачання послуги, або на суму попередньої оплати частини вартості послуги, то у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 вказується число «0,5».

У графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Начальник відділу також проінформувала, що консультації з даного та інших питань податкового законодавства, платники можуть отримати у Центрі обслуговування Тернопільської ОДПІ, тел. 43 46 10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Завершився процес передачі повноважень у сфері державної реєстрації на місця

Четвер, 05 травня 2016, 06:16

Це черговий крок на шляху до створення прозорої та максимально спрощеної процедури надання адміністративних послуг громадянам.

Разом із повноваженнями на місця передано і кошти, які українці сплачуватимуть за отримані послуги.

Головним завданням «децентралізації реєстраційних функцій» було забезпечити громадян правом вільного вибору того, хто буде проводити реєстраційну дію.

Таким чином, для збільшення конкуренції передано реєстраційні функції не лише місцевій владі, а й приватним нотаріусам та акредитованим суб’єктам.

А також було прийнято стратегічне рішення дозволити нашим громадянам проводити реєстрацію бізнесу в будь-якому куточку України, а нерухомості – в межах області.

Розширення кола суб’єктів реєстрації безперечно сприятиме й якості надання цих послуг, адже фактично створюється конкурентне середовище в цій сфері.

Акредитовані суб’єкти, що можуть здійснювати реєстрацію - це юридичні особи публічного права, що розпочинають свою роботу після проведення їх акредитації Міністерством юстиції України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Останні можуть здійснювати усі повноваження суб’єкта державної реєстрації або здійснювати прийняття та видачу документів у сфері державної реєстрації на підставі договору з іншим суб’єктом державної реєстрації та/або нотаріусом.

На території Тернопільської області діє один акредитований суб’єкт - Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації, що знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Полковника Данила Нечая, 27.

Сільські, селищні та міські ради (крім рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення) можуть здійснювати функції державної реєстрації після прийняття на своїх пленарних засіданнях рішень про здійснення повноважень суб’єктів державної реєстрації виконавчими органами таких рад, за умови інституційної готовності до реалізації зазначених повноважень.

Вже зараз на території області прийняли рішення про здійснення повноважень з питань реєстрації і організовують роботу по наданню таких послуг Заліщицька, Лановецька, Монастириська міські ради, Велигаївська та Байковецька сільські ради Тернопільського району, Васильковецька сільська рада Гусятинського району, Вишнівецька селищна рада Збаразького району.

Таким чином, передача повноважень це черговий крок на шляху до створення прозорої та максимально спрощеної процедури надання адміністративних послуг громадянам.

За Міністерством юстиції України та його територіальними органами залишаються лише повноваження з нормативно-методичного забезпечення державної реєстрації прав та бізнесу, контролю за проведенням такої реєстрації,

розгляду скарг на рішення дії чи бездіяльність державних реєстраторів та забезпечення підвищення кваліфікації держреєстраторів.

Довідково: Адреси суб’єктів державної реєстрації можна знайти на сайті Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області (http://terjust.gov.ua/?page=consult&consultid=7924&sub=) або на сайтах відповідних районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
 

Заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області
– начальник Управління державної реєстрації Ольга Чепурна

 

Водії громадського транспорту Тернополя пройшли навчання

Середа, 04 травня 2016, 07:16

Керівник управління патрульної поліції Володимир Струк, начальник управління Укртрансбезпеки в Тернопільській області Ігор Табака та керівник управління транспорту міської ради Ігор Мединський провели навчання водіям громадського транспорту Тернополя.

Водіям наголошено на необхідності дотримання розкладів руху, належного обслуговування міських кладовищ у Великодні свята, попереджено про недопущення порушення Правил дорожнього руху та роз’яснено систему роботи патрульної поліції міста.

 

Цього року тернопільський пляж «Циганка» перетвориться на сучасну відпочинку зону

Середа, 04 травня 2016, 06:35

Бульвари, сквери, пішохідні ділянки та територію пляжу «Циганка» біля Набережної ставу цього року реконструюють у Тернополі. Міський голова Сергій Надал розповідає, що деякі об’єкти уже почали ремонтувати, а до роботи над іншими приступлять згодом, після підготовки проектно-кошторисної документації. Наприклад, таким об’єктом є територія біля Набережної ставу - пляж «Циганка».

«Завдяки громадській ініціативі молодих тернопільських архітекторів цього року занедбана територія пляжу біля ставу перетвориться на повноцінну туристично-відпочинкову зону. Набережна ставу буде умовно поділена на шість зон: прогулянкову алею з пристанню, зону тихого відпочинку та скейтпарк, головну площу з пірсом і пішохідним фонтаном, «Зелений пляж» з рестораном та спортивну зону з дитячим майданчиком, - зазначає очільник Тернополя. - Також буде велодоріжка, яка з’єднуватиметься з парком ім. Т.Шевченка».

До слова, також капітально буде відремонтована проїжджа частина на вул. Білецькій.

 

Тернополянин у салоні авто перевозив наркотики

Вівторок, 03 травня 2016, 12:11

amfetaminУ незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні наркотичних засобів тернопільські працівники Департаменту протидії наркозлочинності підозрюють 34-річного мешканця обласного центру. Молодик у власному авто перевозив наркотики та обладнання для їх продажу.

Як повідомив начальник відділу другого управління Департаменту протидії наркозлочинності в Тернопільській області Володимир Строїч, поліцейські в ході оперативно-профілактичного відпрацювання отримали інформацію про те, що мешканець Тернополя може зберігати наркотичні засоби.

28 квітня під час проведення оперативних заходів поліцейські спільно з працівниками обласного відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, та патрульними поліцейськими Тернополя зупинили на одній з вулиць міста авто підозрюваного. Під час огляду правоохоронці виявили в салоні іномарки полотняну сумку з 10-ма грамами марихуани, електронні ваги з залишками наркотичної речовини, схожої на амфетамін, чотири навігатори з кабелями та два предмети схожі на пістолети.

Чоловіка доправили у відділення поліції для документування. Вилучене направлено на експертизу.

Як зясувалося, тернополянин в минулому вже притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння наркотичних злочинів, однак продовжив займатися протиправним.

По даному факту розпочато досудове розслідування за ч.1 статті 309 Кримінального кодексу України. Правоохоронці встановлюють канали надходження наркотичних речовин до підозрюваного. Тривають слідчі дії.

 

Джамала представить новий альбом в Тернополі

Понеділок, 02 травня 2016, 11:06

20 травня  в ПК Березіль відбудеться сольний концерт української співачки Джамали. Початок концерту в 19.00. Це перший концерт в Тернополі і перший виступ на батьківщині після фіналу «Євробачення 2016», який відбудеться з 12 по 14 травня у Стокгольмі (Швеція).

Виступ відбудеться в рамках всеукраїнського турне містами України. Концертна програма отримала назву «Шлях додому» і буде сформована, насамперед, на матеріалі альбому «Подих» (2015), а також на популярних композиціях з EP «Дякую», альбомів All or Nothing і For Every Heart.

Нагадуємо, Джамала з піснею «1944» представить Україну на конкурсі «Євробачення-2016», котрий пройде в травні в Стокгольмі. Співачка стала переможцем Національного відбору, по результатам SMS-голосування отримавши найбільшу кількість голосів телеглядачів — 37,77%.


 

Аферисти телефонують від імені працівників податкової

Неділя, 01 травня 2016, 11:54

Керівництво Головного управління ДФС у Тернопільській області, відділ внутрішньої безпеки Головного управління ДФС в області, доводить додаткову інформацію до широкого кола громадськості Тернопільщини та суб’єктів господарської діяльності області щодо спроб шахраїв-аферистів злочинним шляхом заволодіти матеріальними цінностями у вигляді грошових коштів.

Проведеними заходами встановлено, що дзвінки з номера: 066-052-70-23, від імені так званих «службових осіб Головного управління в області чи їх довірених осіб», для виманювання грошей, здійснювались та здійснюються з виправної колонії № 38, котра знаходиться на тимчасово непідконтрольній території України (зокрема, смт. Ленінське, Свердловського району, Луганської області).

Вкотре нагадуємо, що службові особи Головного управління ДФС у Тернопільській області, його територіальних органів і Тернопільської митниці ДФС жодних вказівок збирати гроші від свого чи від імені довірених осіб не давали й давати не можуть.

Отож, наполегливо радимо бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям.

При виявленні випадків шахрайства слід негайно звертатись до місцевих органів Національної поліції, а також повідомляти у Головне управління ДФС в області за номерами телефону: (0352) 43-46-45, 43-04-16 (факс), 43-46-38, 098-992-42-82 або особисто звертатися у відділ внутрішньої безпеки за адресою: Тернопіль, вул. Білецька, 1.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

На Тернопільщині вже 23 громадян задекларували мільйонні статки

П'ятниця, 29 квітня 2016, 07:27

Під час деклараційної кампанії, яка розпочалася 1 січня 2016 року та триватиме до 1 травня, 23 громадян Тернопільщини вже задекларували доходи понад 1 млн грн на загальну суму 38 млн 61 тис. гривень. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.

Мільйонери Тернопільщини сплатять до бюджету 1 млн 798 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб та 227 тис. гривень військового збору.

Головне управління ДФС в області нагадує, що кампанія декларування вийшла на фінішну пряму. Залишились лічені дні для того, щоб відзвітувати про свої доходи. Усім громадянам, які отримували доходи від двох та більше податкових агентів, спадок, іноземні доходи тощо, необхідно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації особисто або електронною поштою (за наявності ключа електронного цифрового підпису) до 4 травня 2016 року.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

«Олімпійська зміна» перемагають у Тернополі

П'ятниця, 29 квітня 2016, 06:32

27 квітня відбулися фінальні змагання міського етапу спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя». Юних фіналістів майбутніх олімпійських надій з різних мікрорайонів нашого міста прийняла ТСШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Програма фінальних змагань складалася з трьох етапів: презентації, 5-ти спортивних естафет та вікторини на олімпійську тематику.

Під час урочистого відкриття учасників привітали: майстер спорту України з віндсерфінгу, володар ліцензії на участь в Олімпійських іграх 2016 р. - Олександр Тугарєв, Член виконкому Тернопільського обласного відділення НОК України - Богдан Дікальчук, відповідальний секретар Тернопільського обласного відділення НОК України - Валерій Кравчук та директор Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення - Галина Федорович.

У спортивній залі школи панував справжній олімпійський дух, який заставляв команди боротися за подарунки та путівку на обласні фінальні змагання. У підсумку п’ятий рік поспіль перемогу здобула команда «Олімпійська зміна» з ТСШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов, представник команди Бенцал Любомир. Друге місце посіла команда ТЗОШ №24 «Юнга», представник команди Поліщук Ігор, третє – «Боги олімпу» з ТСШ № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов , представник команди Вінніков В.В., IV місце – «Рекорд» (ТЗОШ №10) представник команди Олена Шульгіна, V місце – «Олімпієць» (ТЗОШ №27) представник команди Корнага В.

Справжньою окрасою спортивного свята стали презентації, де кожна з команд фіналістів показали свої вміння та майстерність. Також учасники фіналу виготовили плакат «Привітання Олімпійцям», де кожен залишив свої побажання нашій Олімпійській збірній. Його урочисто вручили нашу «майбутньому олімпійцю» Олександру Тугарєру.

Призери та переможці змагань були нагороджені грамотами обласного відділення Національного олімпійського комітету України. За I- місце команда переможців була нагороджена футболками, кепками та значками від НОК України та путівкою на участь в обласному етапі. За II – місце команда отримала подарунки від ТМ «Ласунка» (терморюкзаки та годинник). За III-місце учасники отримали зошити від видавництва «Школярик». Всі учасники отримали літературу на Олімпійську тематику та зошити від ТМ «Ласунка».

Вітаємо юних лелеченят з перемогою!!!

 

12-тирічна система освіти скоро чекає тернопільських школярів

Четвер, 28 квітня 2016, 07:54

Значного резонансу серед батьків школярів набула тема тривалості навчання. Колись вже була спроба ввести нову програму, за якою учні повинні були вчитися 12 років. Однак впродовж довгих обговорень та критичності ситуації це рішення було відмінене і навчання повернено до звичної одинадцятирічної середньої освіти.

На днях Міністр освіти Лілія Гриневич на своїй сторінці у соцмережі повідомила, що скоро цей експеримент буде повернено і учні навчатимуться 12 років. Це викликало обурення серед людей і досі не розуміють, у звʼязку з чим відбуваються такі зміни. Депутат пояснила: «Діти мають здобути навички та компетентності 21 сторіччя, які узгоджені країнами Європейського Союзу і які потрібні сьогодні сучасному українцю.

Окрім знання рідної державної і двох іноземних мов, інформаційних технологій, вміння критично мислити, аналізувати, працювати в команді, мати навички фінансової грамотності й підприємництва, нашим дітям потрібна освіта для життя».

Через це зміни планують вводити у найближчі роки, щоб молодь країни була розвинена за європейськими стандартами, оскільки за словами Міністра до цього часу Україна буде в ЄС: «Наша програма мінімум - це запровадження 12-річної школи з 1-го класу з 2018 року. У цьому випадку ви виходимо на 12-й клас у 2029 році. Це орієнтовані терміни вступу України в Європейський Союз, якщо план зближення з ЄС буде виконуватися. Такий план також буде обговорено на національному рівні і узгоджено з парламентом. А поки - ми запускаємо розвантаження існуючих програм і запровадження компетентнісного підходу». Володимир Бєлий, заступник директора з НВР підтримав цю ідею: «Такий 12-й рік продовження навчання апріорі не може бути гіршим ні за нинішній 11-й у школі, ні за теперішній 1-й рік у закладі дорослої освіти. Це є очевидним, бо так буде ПРИНЦИПОВО кращим відносно як перезрілого «сидіння» у тому ж самому «колективі», що з 1-го класу школи, так і недозрілого до дорослої програми «навчання» на 1-му курсі чужого для недавнього школяра світу діяльності».

Тому, батькам і школярам залишається лише здогадуватись, що їх чекає зовсім скоро і як це вплине на їхнє майбутнє.

Олена Сабатюк

 

Шахраї з виправної колонії на Луганщині видурюють гроші у підприємців з Тернопільщини

Четвер, 28 квітня 2016, 07:40

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що на теренах нашої області продовжуються випадки телефонного шахрайства. Зокрема, шахраї представляються довіреними особами посадовців Головного управління ДФС у Тернопільській області та вимагають кошти для залагодження так званих перевірок чи на якісь інші нагальні потреби. У результаті проведених заходів встановлено, що дзвінки з номеру телефону 066-052-70-23 надходять із виправної колонії №38, яка знаходиться на тимчасово непідконтрольній Україною території у смт. Ленінське Свердловського району Луганської області.

Вкотре наголошуємо, що посадові особи Головного управління ДФС в області, територіальних органів ДФС у Тернопільській області та Тернопільської митниці ДФС жодних вказівок збирати гроші від свого імені ніяким довіреним особам не давали.

Отож, наполегливо радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

При подібних випадках шахрайства суб’єктам господарювання слід негайно звертатись до місцевих органів Національної поліції, а також повідомляти у Головне управління ДФС в області за номерами телефону (0352) 43-46-45, 43-04-16 (факс), 43-46-38, 098-992-42-82 або особисто звертатися у відділ внутрішньої безпеки за адресою: Тернопіль, вул. Білецька, 1.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Вакантні посади та вільні робочі місця

Середа, 27 квітня 2016, 09:35

Станом на 01 квітня 2016 року 268 підприємств міста подали інформацію до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості про наявність 656 вільних робочих місць та вакантних посад ( на 01.04.2015 р. – 945 вакансій), у тому числі потреба для заміщення на посади службовців – 192 місця, для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями – 24 місця.

Всього за січень – березень 2016 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості отримав від 707 підприємств міста інформацію про наявність 3262 вільних робочих місць та вакантних посад. Для покращення ситуації на ринку праці та розширення спектру послуг, що надається службою зайнятості роботодавцям, за січень – березень 2016 року проведені 18 тематичних семінарів з роботодавцями по вирішенню актуальних питань, а також 6 міні-ярмарків вакансій щодо сприяння роботодавцю в укомплектуванні заявлених вакансій, в яких взяли участь 105 осіб, 1 презентація роботодавця, 1 профорієнтаційний масовий захід «День відкритих дверей на виробництві» з ТзОВ «Тервікнопласт» - 10 чол.

У складних умовах формування ринку праці служба зайнятості працює достатньо злагоджено. Відпрацьовано систему прийняття і виконання управлінських рішень, чітку систему звітності та особистої відповідальності працівників, що забезпечує адресний підхід до кожного, хто звертається в центр зайнятості.

 

Ярмарок кар’єри

Середа, 27 квітня 2016, 09:34

Фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели семінари з техніки пошуку роботи та взяли активну участь у ярмарку вакансій, які відбулися в рамках “Тижня професійної кар'єри студентів та випускників Тернопільського національного економічного університету”. Метою таких заходів є сприяння зайнятості студентів та випускників, формування у них навиків побудови кар'єри, ознайомлення із шляхами та інструментами пошуку роботи, тенденціями на молодіжному ринку праці тощо.

Любов Смик та Анатолій Чорній ознайомили присутніх студентів та викладачів з основними правилами та принципами написання резюме та секретами проходження співбесіди.

“Особливістю резюме для студентів та колишніх випускників є проставляння акцентів на своїх навичках та вміннях, оскільки досвід роботи, або зовсім відсутній, або дуже незначний. Таке резюме називається функціональним”, - наголосила Любов Смик. “Інформація про те, де і в який період працювала людина у функціональному резюме або замовчується, або описується тільки в загальних рисах. Резюме функціонального типу концентрує увагу на трудових досягненнях, знаннях та вміннях і дозволяє приховати прогалини у трудовій біографії. Функціональне резюме особливо потребує супровідного листа”, - повідомила фахівець центру зайнятості.

Співбесіда з роботодавцем є основним методом відбору кандидатів при влаштуванні на роботу. Успіх чи невдача залежить як від професійних характеристик, так і від того, як себе зарекомендує шукач на співбесіді. На нинішньому суперконкуруючому ринку праці навіть отримання запрошення на співбесіду - вже досягнення, але навіть незначні помилки можуть зруйнувати ваші шанси на успіх.

Фахівці центру зайнятості Оксана Колега та Наталія Паславська не лише ознайомлювали із актуальнимина ринку праці вакансіями, а й надавали практичні рекомендації щодо пошуку роботи, використання різноманітних джерел інформації про вільні робочі місця, допомагали коригувати резюме та анкети учасників заходу.

 

 

 

Відділ активної підтримки безробітних Тернопільського МРЦЗ

 

До уваги громадян!

Середа, 27 квітня 2016, 09:10

26.11.2015 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», які, зокрема, передбачають передачу функцій з державної реєстрації органам місцевого самоврядування, держадміністраціям, нотаріусам (за органами юстиції залишається державна реєстрація громадських формувань).

Процес поступової передачі функцій органів юстиції починається з 01 січня 2016 року та завершується 30 квітня 2016 року.

У зв'язку з децентралізацією у Тернопільській області триває передача реєстраційних функцій від районних, міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції до районних державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад (міст обласного значення).

На сьогодні Збаразька, Лановецька та Козівська районні державні адміністрації повідомили про інституційну готовність здійснювати повноваження у сферах державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

У зв'язку з цим відпала потреба у здійсненні цих повноважень органами юстиції на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

За пропозицією Міністерства юстиції України розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016року № 304-р «Про припинення надання адміністративних послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців деякими органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції» вирішено припинити надання адміністративних послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, зокрема, у Тернопільські області:

1) Збаразьким міжрайонним управлінням юстиції;

2) Козівським районним управлінням юстиції.

Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільської

 

У Тернополі встановили нову екопарковку

Середа, 27 квітня 2016, 06:36

З початком весни у Тернополі почали проводити капітальні ремонти дворів та вулиць. Дорогу вкладають новим та якісним асфальтом. Роботи проводяться на вулицях Симоненка 16, 18, Миру 11, 12, Новий Світ 91 та проспекті Злуки 33.

12932581_1725286431071973_4408650154813720617_n1

Нещодавно на вулиці Куліша 4 почали проводити ремонтні роботи по встановленню екопарковки. Майже, місяць часу важкої праці було вкладено у цю роботу. В проект оновлення вулиці увійшли: зняття шару старого покриття, щебенева основа дороги, облаштування тротуарної частини. Проїзну частину вклали фігурним мощенням.

Наступними вулицями, де буде встановлено екозупинки будуть Куліша 10, де вже почали проводити роботи, та Куліша 8.

 

Працівники поліції охорони не дали юнаку стати на кримінальну стежину

Вівторок, 26 квітня 2016, 10:52

Перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, люди доволі часто роблять необдумані вчинки, за які потім дорого розплачуються. Серед тих, кому затьмарила розум оковита, став 21-річний житель обласного центру, який прийшов на закупи до однієї з продуктових гуртівень.

Увагу продавчині магазину одразу ж привернула хитка хода молодого юнака. Не спускаючи з нього очей, продавець вирішила простежити за ним, адже розуміла, що від захмелілого юнака можна очікувати підступного вчинку.

Проте, очікувати протиправної ситуації продавець не стала. Аби вберегти себе та магазин від небажаних затрат, вирішила натиснути кнопку термінового виклику поліції, чим викликала на допомогу працівників поліції охорони.

«Я одразу помітила цього молодика і зрозуміла, що він перебуває в стані алкогольного сп’яніння. Дуже боялася, що він може побити товар, або ж щось вкрасти, а він ще юний і так не хочеться щоб він став на шлях злочинності. Тому й натисла на «тривожну» копку і вже через 3 хвилини на порозі магазину стояли поліцейські охорони», - розповіла продавець гуртівні.

Відтак, пильність продавця та оперативні дії групи реагування Управління поліції охорони дали змогу уникнути вчиненню злочину.

 

Чорнобиль – 30 років потому

Вівторок, 26 квітня 2016, 07:51

Зруйнування 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, що сталося в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, стало початком не лише велетенської катастрофи планетарного масштабу, але й початком великої життєвої трагедії для багатьох українців.

Минуло 30 років. Нині з перших ліквідаторів наслідків чорнобильської аварії у живих нікого не залишилось. Загальну ж кількість постраждалих внаслідок аварії важко визначити навіть сьогодні. Загалом, за офіційними даними, в Україні постраждалими внаслідок катастрофи на ЧАЕС було визнано понад 3 млн 300 тис. осіб.

16

Думали-гадали

«Ми вийшли, прогулялися. Вертольоти літають – цікаво подивитися. Були й такі, які бігали за палаючою станцією поспостерігати», – так згадує Андрій Шкарупа про день 26 квітня. Тоді, в 1986 році, він навчався в дев’ятому класі середньої школи №3 Прип’яті – міста енергетиків-ядерників, розташованого за 2,5 км від станції.

Він пам’ятає, що в день катастрофи навіть мови про евакуацію не було. Ні діти, ні дорослі не проявляли особливого занепокоєння, а керівництво міста не поспішало повідомляти про подію, яка пізніше змінить всю історію України.

Допіру минуло півтори доби після аварії і влада нарешті дала добро на евакуацію міста енергетиків. А через тиждень, отримавши більш-менш точне уявлення про те, що сталося в Чорнобилі, керівники Радянської України вже розглядали варіанти вивезення з Києва всього його майже тримільйонного населення. На масштабну евакуацію вони так і не наважилися, лише вивезли на літо всіх столичних школярів і дітей з постраждалих північних областей республіки.

Поки керівництво думало, що робити, Київ захлеснула лава біженців. А потім і з головного міста Радянської України самостійно, не дочекавшись допомоги влади, десятками тисяч почали виїжджати люди. Як правило, їхали матері з дітьми, наспіх оформивши відпустки. Батьки сімейств залишалися в місті: нагальний від’їзд з постраждалої від радіації столиці в той час міг дорого обійтися, наприклад – коштувати партквитка. Тільки наприкінці літа до Києва почали повертатися люди, а для деяких ця «відлучка» розтягнулася на роки.

Неготовність №1

Вночі 26 квітня 1986 року міністра внутрішніх справ Української Радянської Соціалістичної Республіки Івана Гладуша, який знаходився в той момент у відрядженні в Харківській області, розбудив телефонний дзвінок з Києва. Начальник штабу Внутрішніх військ Іван Смирнов повідомив міністру, що на Чорнобильській АЕС сталася пожежа.

«Я йому кажу: ти не темни, – згадує в розмові з «Корреспондентом» Гладуш. – Якщо просто пожежа, ти міністру о третій годині ночі дзвонити не будеш. Щось серйозне? І почув у відповідь: «Так, серйозне».

Того ж дня міністр разом з членами урядової комісії з Москви на вертольоті прилетів на місце події. Пожежу на четвертому енергоблоці на той час вже загасили.

Але навіть в такому вигляді відкритий реактор справляв незабутнє враження. «Над станцією світіння було синьо-блакитним, якимось неземним», – згадує колишній головний міліціонер УРСР. Хоча вогню над реактором і не було, він продовжував викидати в повітря радіоактивні речовини. Аж 15 листопада над четвертим енергоблоком звели справжній саркофаг, який закрив реактор від світу. Він став своєрідним надгробком радянської атомної електроенергетики. Атомна тема, чи то військова, чи громадянська, завжди розвивалася в СРСР під грифом «Таємно». А вже про аварії і зовсім намагалися мовчати.

Взяти їжу на три дні..

За цією ж схемою керівництво на всіх рівнях – від станційного начальства до верхівки радянської владної піраміди – почало діяти і в 1986 році, але нечуваний масштаб аварії змусив партійних бонз розкрити карти. У цій справі постаралися і вітер, що дув у північному напрямку, і капіталістичні країни – Швеція і Фінляндія, які першими занепокоїлися підвищенням рівня радіації на своїй території і вирахували, що небезпека прийшла до них з Союзу.

Іноземців Рада Міністрів СРСР спробувала заспокоїти в манері, в якій звикла спілкуватися зі своїм народом. «В настоящее время обстановка на электростанции и прилегающей местности стабилизирована», – передала радянська преса 28 квітня.

Однак союзне керівництво спробувало приховати власне безсилля. Влада не тільки на місці катастрофи, а й у далекій Москві перебувала в цілковитому замішанні. Атмосферу тих днів добре описав академік Валерій Легасов з Інституту атомної енергії: «Така неготовність, така недбалість, такий переляк, немов прийшов 41-й рік. З тією ж мужністю, з тим же відчаєм, але з тією ж неготовністю».

До речі, тодішній директор ЧАЕС Віктор Брюханов (нині покійний) став героєм анекдоту, який загалом стосувався не стільки його самого, скільки всієї радянської традиції замовчувати і прикрашати наслідки будь-якої катастрофи. Отож історія трапилася вже після аварії. Майстер в перукарні стриже Віктора Петровича і запитує: «Як справи на станції?» «Все добре», – відповідає Віктор Петрович. Через кілька хвилин майстер знову задає йому те ж питання. Брюханов не витримує: «Та що ви мене постійно про це питаєте?» – «А ви коли говорите «все добре», у вас волосся дибки стає, стригти зручно».

Хоча насправді було не до сміху. Від безсилля і туподумності тодішньої влади навіть зараз хочеться кричати. Зокрема, показовою в цьому контексті є ситуація, яка склалася навколо базового елементу боротьби з радіацією – виміром її рівня. Навіть на самій станції довго не могли з’ясувати, наскільки високий рівень зараження. Московська комісія, яка прибула розбиратися з аварією, доручила головному міліціонеру республіки Гладушу зібрати точні дані.

Екс-глава МВС згадує, що дані вдалося отримати і вони виявилися невтішними. Над реактором радіаційний фон становив близько 4 тис. рентген на годину, на станції – від 500 до 1000, в Прип’яті місцями доходив до 100. Але ж випромінювання потужністю від 200 рентген на годину і вище – це 100% -а ймовірність розвитку променевої хвороби зі смертельними наслідками.

Саме ці цифри вирішили питання про евакуацію людей із зони ураження, незважаючи на бурхливі протести з боку генсека Михайла Горбачова. Москва в той момент більше боялася паніки серед населення, адже міністр енергетики СРСР Анатолій Майорець постійно виступав перед кремлівськими керівниками з райдужними доповідями.

Міністр запевняв Горбачова, що радіаційний фон стабілізується, як тільки зупинять пошкоджений реактор. Майорець переконував уряд, що четвертий енергоблок відновлять вже до 7 листопада 1986 року – чергової річниці Жовтневої революції 1917-го року, – а в кінці року можна буде запустити і п’ятий енергоблок.

Члени комісії розуміли всю абсурдність цих заяв. Зрештою, здався і Горбачов. Першою, через 37 годин після аварії, евакуювали Прип’ять.

Місто, якого нема

Коли трапилася аварія, Володимиру Вербицькому було 25, а його синові – рік. У 1986 році сім’я могла вже отримати власну двокімнатну квартиру в Прип’яті. Але Вербицькі не поспішали – планували отримати трикімнатну, народивши згодом другу дитину. Чекати поліпшення житлових умов у Прип’яті нікому довго не доводилося. З гуртожитками для одиноких проблем не було. Але в них новачки селилися ненадовго, оскільки в перший же рік роботи молодий спеціаліст міг отримати однокімнатну квартиру.

Сьогодні у Прип’яті неможливо знайти об’єкти незавершеного будівництва. Довгобудів там просто не було. Хрущовок також. Кімнати навіть у п’ятиповерхівках були виключно роздільними. Будувалося також житло експериментального планування – чотирикімнатні і навіть дворівневі квартири! Не дивно, що в місті, де не існувало проблем ні з житлом, ні з дитячими садками, ні з роботою, показники народжуваності були одними з найвищих в Україні.

11

– Ми з дружиною до аварії жили в квартирі друзів її батьків: вони отримали житло і поїхали на заробітки, залишивши ключі і дозволивши поселити нас, – розповідає Володимир «Фактам». – Не знаю, що їх змусило їхати за «довгим рублем» на північ з Прип’яті. Адже тут, як і в Чорнобилі, жили найзаможніші українці: зарплат, менших ніж 180 рублів, практично не було. А на станції і радіозаводі фахівці отримували 400-600 рублів.

Про те, наскільки високим був рівень життя у цьому місті, свідчить такий факт. Якось в магазин привезли експериментальний зразок меблевої стінки «Європа», ціна якої була шість тисяч рублів. Вирішили вивчити попит: чи купить хтось такий дорогий товар. Звичайну меблеву стінку в ті часи можна було купити за 500-1000 рублів (щоправда, постоявши в черзі: меблевих гарнітурів, як і автомобілів, гостро не вистачало).

– Стінка за ціною автомобіля не простояла і двох днів! – згадує Володимир. – Та й автомобілів, як для радянського часу, в Прип’яті було чимало: на 50 тисяч населення, включаючи дітей, – майже 15 тисяч особистих автомобілів і стільки ж катерів. У гаражних кооперативах були свої пронумеровані... вулиці. А гаражі для катерів теж були встановлені в певному порядку і обладнані підйомниками й лебідками. У нас з дружиною не було своєї машини і катера тільки тому, що ми не так давно створили сім’ю. Витрачали гроші на модні новинки: наприклад, незадовго до трагедії купили магнітофон «Юпітер», який коштував 500 рублів. А коли у нас народився син, застелили підлогу в кімнаті великим килимом, який купили в магазині за три тисячі рублів.

Я жив, можна сказати, при комунізмі – коли практично все вже є і зарплати вистачає, а на деякі блага навіть грошей не потрібно. І за часів горбачовської перебудови в магазинах Прип’яті асортимент товарів був цілком прийнятним. У нас навіть була своя «Берізка» (мережа фірмових роздрібних магазинів в СРСР, що реалізували продукти харчування і товари народного споживання за іноземну валюту або за сертифікати-чеки «Внешторгбанка» і «Внешпосылторга» – А.С.).

У магазині з такою назвою працівники Чорнобильської АЕС не за валюту, а за талонами, виданими на підприємстві, купували за «державною ціною» (фіксованою державними органами регулювання) певні порції дефіцитів – сирокопчену ковбасу, червону і чорну ікру. А імпортні речі – американські джинси і фінські чоботи – нерідко з’являлися і у вільному продажу в місцевому універмазі.

За світло, гарячу воду і опалення ми платили суто символічно, оскільки отримували їх майже безкоштовно – вони надходили в житловий фонд як продукти роботи ЧАЕС.

25

Чорнобильські біженці

Відразу після катастрофи мало хто думав про захист населення від її наслідків. Представники Цивільної оборони та Міністерства охорони здоров’я перебували в повній розгубленості. Рішення про йодопрофілактику Київський обласний відділ охорони здоров’я, наприклад, прийняв лише 6 травня, коли її ефективність вже стала нульовою – радіоактивний йод розпадається за вісім діб.

Просто диву даєшся, що так безграмотно спрацювала система, яка про це все знала.

«Ми дізналися про аварію 26 числа вранці, коли були в школі, – згадує колишній прип’ятчанин Шкарупа. – У когось батьки працювали в пожежній частині, у когось в охороні станції».

Шкільне начальство, прислухавшись до думки вчителя хімії, того дня на свій страх і ризик відпустило хлопців з уроків раніше, давши пораду сидіти вдома і закрити вікна. Діти, звичайно, не виконали рекомендацій, та це й не дивно – по місту, наче нічого не сталося, спокійно ходили дорослі.

Діти повибігали на вулиці, гралися, милувалися тим, як над їхніми головами літають вертольоти, зайняті гасінням пожежі на станції. Дехто з хлопців навіть видирався на дахи і дерева, щоб спостерігати за пожежею. Особливого хвилювання, згадує Шкарупа, помітно не було.

Але частина прип’ятчан швидко зорієнтувалася і без зайвого галасу покинула заражену територію. За свідченням очевидців, з 5,5 тис. персоналу станції в перший же день аварії «зникло» близько 4 тисяч.

А в ніч з 26 на 27 квітня в Прип’ять із Києва вже рухалася колона із 1100 порожніх автобусів – щоб відвезти людей подалі від місця катастрофи. Масова евакуація городян почалася о 14:00. Двома годинами раніше про неї оголосили по місцевому радіо – диктор порекомендував землякам взяти гроші, документи і їжу на три дні.

Все населення міста – 51 тис. чоловік – вдалося вивезти вже до восьмої вечора, розмістивши по селах Київської області. «Паніки не було. Всі вважали, що дійсно їдемо на три дні. Особливо ніхто не переживав», – згадує Шкарупа.

Зате від паніки постраждала столиця України. Кияни не могли не помітити, що вранці 26 квітня ДАІ перекрило столичну Вишгородську трасу в напрямку Чорнобиля – дорогу, по якій почала снувати військова техніка і спецтранспорт. А над містом, наче джмелі, задзижчали вертольоти.

«Ми весь час билися над тим, щоб отримати хоч якусь інформацію, – згадує тодішній заступник Київського міського виконавчого комітету Галина Менжерес. – І нам, і керівникам України, тому ж першому секретарю ЦК Компартії республіки Володимиру Щербицькому ніхто нічого не міг сказати».

Пізніше на вулицях Києва з’явилися перші евакуйовані прип’ятчани, а за ними потягнулося населення прилеглих до місця трагедії сіл. «З 30-кілометрової зони люди просто йдуть до Києва. Подалі звідти, а куди – невідомо, – малює картини весни 1986-го Менжерес. – Дзвонить мені головлікар Жовтневої лікарні Катерина Паламарчук: «У мене повний двір людей». Їду туди. Люди з дітьми прийшли, один дід з коровою».

На прибулих одяг від радіації зашкалював. А на питання Менжерес, що ж у такому випадку робити, представник штабу Цивільної оборони розвів руками: «Ми знаємо, як захищатися від вибуху атомної бомби, а тут зовсім інше». В результаті втікачів спочатку залишили в лікарні, а потім розселили по готелях, будинках відпочинку і дитячих таборах навколо Києва.

Рівень випромінювання у столиці почав швидко зростати. Найвищим він був у районі аеропорту Жуляни, де базувалися вертольоти, що засипали зруйнований реактор з повітря піском, свинцем і доломітом.

Сильно постраждала від забруднення заплава Дніпра. А Київське водосховище, розташоване на північ від столиці, взагалі стало буфером на шляху радіоактивних часток. На його дні з цією метою терміново намили два великих поперечних канали-пастки.

Сьогодні, за оцінками експертів, по всій площі Київського водосховища лежить 90 млн куб. м радіоактивного мулу, який чіпати не можна.

За дітей не покарають

Уже через тиждень після вивезення населення з Прип’яті постало питання і про евакуацію столиці. Однак куди переселити майже 3 млн жителів, ніхто сказати не міг.

Кожного дня з міста самостійно виїжджали по 50 тис. чоловік. Квитків не було, потяги і літаки забиті. Людей ніхто не стримував, навпаки, навіть стимулювали, бо на місці нічим допомогти їм не могли.

Пізніше керівники України зважилися-таки дати відмашку на евакуацію дітей з Києва та постраждалих районів Київської, Житомирської та Чернігівської областей.

23

«Спочатку обговорювали це питання 3 травня. Москва дуже опиралася, звинувачувала нас у тому, що сіємо паніку, – згадує Валентина Шевченко, яка в ті роки очолювала Верховну Раду УРСР. – Але 7 травня було остаточно прийнято рішення на Політбюро ЦК Компартії України, і Щербицький сказав: «За дітей нас не покарають».

526 тис. юних українців вивезли буквально за десять днів. Вони їхали цілими школами, причому родичам забороняли їх проводжати. Тільки після того, як школярі добиралися до пунктів призначення – як правило, дитячих таборів або санаторіїв Криму, Приазов’я, Херсонської, Одеської та Миколаївської областей, – батькам через школу повідомляли, де проведуть літо їхні чада.

Дітлахів, як згадує Менжерес, яка керувала роботою штабу з вивезення дітей зі столиці, збирали в школах. Туди під’їжджали колони автобусів і вивозили їх на залізничні станції. В автобусах роздавали їжу на дорогу. Директорів шкіл Менжерес призначала начальниками поїздів, у яких кожному класу належав свій вагон.

Коли літо закінчилося, столичні діти почали повертатися на батьківщину. Але деякі батьки, які зуміли вивезти своїх чад самостійно, до родичів або знайомих, повернули їх додому лише через кілька років.

Воно й не дивно – аварія на Чорнобильській станції стала головним страхом для цілого покоління українців. Кілька років тому Інститут гігієни та медичної екології досліджував, які фактори ризику найбільше турбують жителів країни. Вони вибирали з 16 факторів, в тому числі таких як алкоголь, наркотики, куріння, дорожньо-транспортні пригоди, втрата роботи, вбивство.

В результаті всі були шоковані, коли отримали результати. 95% населення України, незалежно від місця проживання, освіти, віку, статі, поставили Чорнобиль на перше місце.

Зона відчуження

У перші роки після аварії 30-кілометрову зону відчуження охопила хвиля мародерства. Владі навіть довелося посилювати наряди міліції. Зараз же туди пускають лише організованих (за попередньою домовленістю) туристів і родичів місцевих жителів – живих людей похилого віку провідати та на могилах прибрати.

Старожилів, які залишилися в зоні відчуження, залишається все менше. На момент створення зони зі 125 тисяч жителів, що проживали в 96 населених пунктах, в селах залишилися півтори тисячі – ті, хто категорично відмовився переселятися. В основному це були люди пенсійного віку, яким влада дозволила доживати свій вік вдома. Сьогодні таких старожилів не більше ста.

У Прип'яті після аварії ніхто не живе. У Чорнобилі живуть працівники станції і правоохоронці, які стежать за порядком і дотриманням пропускного режиму в 30-кілометрову зону відчуження.

Співробітники об'єкту «Укриття» трудяться вахтовим методом: або 15 днів роботи, потім стільки ж відпочинку, або чотири дні роботи і три дні відпочинку. Після аварії на станцію повернулося 95 відсотків персоналу.

Підготував Адам Стрижнюк

 

Змінився розмір мінімальної заробітної плати

Вівторок, 26 квітня 2016, 06:55

Відповідно до Закон України від 24.12.2015 р. № 928 - VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік», встановлено мінімальну заробітну плату в такому розмірі (на місяць):

з 1 травня - 1450 гривень;

з 1 грудня - 1550 гривень.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений на рівні мінімальної заробітної плати.

Детальнішу консультацію стосовно даного питання можна отримати у Центрі обслуговування платників (ЦОП) за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10. Тернопільська ОДПІ також нагадує, що термін подання декларації про майновий стан і доходи збігає – 4 травня 2016 року. Консультації, тренінги та надання практичної допомоги можна отримати у ЦОПі, телефон для довідок: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Через безвідповідальність депутатів тернополяни заплатять своїм здоровʼям

Вівторок, 26 квітня 2016, 06:38

На сьогодні поширеною хворобою серед тернополян є цукровий діабет. Саме тому багато людей в області потребують інсуліну для підтримання свого здоровʼя та щоб уникнути погіршення стану. Цього місяця місцева влада не встигла прийняти потрібних заходів для швидкого доставлення препарату в медичні заклади.

Міський голова Сергій Надал пояснив проблему ситуації, яка виникла. Закупівля медикаментів у лікарні відбувається за рахунок місцевого бюджету. Для того, щоб замовити інсулін потрібно було провести ряд необхідних заходів та тендерів, яких досі не планували. У звʼязку з тим, що не було ухвалено кількість замовлення препарату, зараз його доставка неможлива. Через це, хворим потрібно чекати ще певний час і тим самим відтермінувати своє лікування.

Сто тисяч гривень у березні вже було виділено з міського бюджету. Таку ж суму було отримання завдяки сесії обласної ради. Однак, навіть, такої кількості коштів недостатньо для повного забезпечення хворих інсуліном. Щоб виконати норму необхідно суму збільшити втричі. Тому вже було звертання до депутатів Тернопільської обласної ради Степана Барни та Віктора Овчарука про термінове проведення тендеру та замовлення ліків.

Саме тому тернополяни можуть бути переконані в тому, що найближчим часом необхідні для їх життя медикаменти будуть у всіх медичних закладах міста.


Олена Сабатюк

 

Сьогодні в Тернополі відбудеться масштабне прибирання

Субота, 23 квітня 2016, 05:00

23 квітня о 10.00 на всій території України відбудеться наймасштабніша щорічна Всеукраїнська соціально-екологічна акція «Зробимо Україну чистою разом!», яка проходить під патронатом Дружини Президента України Марини Порошенко. Метою заходу є формування екологічної культури, дбайливого ставлення до довкілля, правильного поводження з відходами, прибирання та благоустрій засмічених зелених зон, а також місць громадського відпочинку.

Також, о 15:00 в парку Топільче відбудеться екологічний фестиваль для дітей «ЧистоFest Kids-2016». Організатори фестивалю – члени ГО «Молодіжне об’єднання «Файне місто». Мета проекту – донести до населення проблему екології через мистецтво; активізувати екологічний і естетичний розвиток молоді; виховання в дітей любові до природи та рідного міста ще з раннього віку. Учасниками фестивалю зможуть стати дорослі та діти віком від 5 років. Програма заходу передбачає проведення фотоконкурсу, виставки малюнків на екологічну тематику, майстер-класи, рухливі ігри та безліч інших цікавих дійств. Головною подією фестивалю стане захопливий квест, під час якого відбудеться прибирання парку Топільче.

 

Сторінка 45 з 66

«ПочатокПопередня41424344454647484950НаступнаКінець»
Банер