images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

«Троє в каное» на Тернопільському ставі

Середа, 31 серпня 2016, 13:07

У Тернополі 28 серпня гучно святкували День міста. На оновленому пляжі «Циганка» відбувався фестиваль «Живи активно», організований Асоціацією превентивної та антиейджингової медицини (м. Київ) спільно з Тернопільським міським центром фізичного здоров’я населення.

В рамках фестивалю відбувались справжні баталії на воді – змагання веслувальників «Троє в каноє». Організували його для любителів водних видів спорту Команда TURE.

У перегонах взяло участь понад 60 учасників, тому боротьба була запекла, але справедлива.

Після спортивних випробувань визначились переможці.

У сімейних змаганях:

* І місце – команда «Леопард», сім’я Горон: Яна, Ярослав, Марко, Володимир

* ІІ місце – «Юзюки»: Владислав, Ігор та Софія;

* ІІІ місце - «Пішкунчики»: Правдіна Олена, Плішко Андрій, Плішко Катя.

Серед аматорів:

* І місце – «Грузини»: Саба та Анастасія;

* ІІ місце – «Фенікс»: Вітюк Олександр, Найчук Едуард та Ремез Галина;

* ІІІ місце - «Новий Світ»: Боровий Назар, Березовський Олександр і Гануляк Назар.

Серед бувалих:

* І місце – команда «Блискавка»: Юзюк Владислав, Кицюк Іван та Стеценко Володимир;

* ІІ місце – «Арізона»: Романюк Любомир, Йордан Назар, Йордан Андрій;

* ІІІ місце - «Дракон»: Лисюк Павло, Сатурський Остап, Юзюк Ігор.

Переможців нагородили цінними подарунками від Команди TURE.

Згодом усі бажаючі змогли повчитися тонкощам веслування та каякінгу на майстер-класах від організаторів.

 

Перевірено понад чотири тисячі держслужбовців

Середа, 31 серпня 2016, 06:51

З початку 2016 року територіальні органами ДФС у Тернопільській області отримали 435 запитів на проведення спеціальних перевірок відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, з них у липні – 39 запитів. В результаті по 52 перевірках встановлено розбіжності.

Також з початку року отримано понад три тисячі запитів на проведення перевірок, передбачених Законом України «Про очищення влади». Впродовж цього року надано 4 518 висновків.

Окрім цього, протягом вказаного терміну отримано більше 20,1 тис. запитів на проведення перевірок, передбачених п. 9 ст. 12 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції". За результатами їх розгляду надано понад 8 тисяч висновків, у 2359 випадках встановлено недостовірність відомостей.

Варто зазначити, що перевірки здійснювались за спеціальним алгоритмом, який дозволяє виявляти недостовірність вказаних у декларації відомостей про наявність у суб’єктів декларування майна (майнових прав), а також невідповідність вартості майна (майнових прав), набутого за час перебування на відповідних посадах, доходам, отриманим із законних джерел.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про очищення влади», особа, яка вказала недостовірні відомості щодо набутого майна та не змогла пояснити його походження, позбавляється на 10-річний термін права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Злодія-рецидивіста затримали поліцейські охорони

Середа, 31 серпня 2016, 06:31

Серед ночі, працівники Управління поліції охорони «на гарячому» затримали злодія, який проник до підвального приміщення з метою крадіжки. Як з’ясувалося згодом, у чоловіка чимале кримінальне минуле.

PRcNadyhDRkБлизько четвертої години ночі, на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони в Тернопільській області надійшов сигнал «Тривога» від мешканця одного з житлових будинків, що в мікрорайоні «БАМ».

Причиною занепокоєння мешканців був гуркіт у їх підвальному приміщення. За лічені хвилини поліцейські охорони прибули на місце події, виявивши сліди проникнення та затримали нічного візитера.

Як з’ясувалося, затриманий – злодій зі стажем. 40-річний l4R6yMC3i_oтернополянин не вперше переступає межу Закону, за його плечима вчинення 16-ти корисливих злочинів проти власності.

На шлях виправлення раніше судимий не став і, будучи на випробувальному терміні, знову вдався до крадіжки, мовляв: «за щось треба жити і їсти ж хочеться».

Затриманий був доставлений у Тернопільський відділ поліції. За даним фактом проводиться перевірка для встановлення обставин події та встановлення міри покарання.

 

Оподаткування зарплати працюючого студента

Вівторок, 30 серпня 2016, 06:22

Як повідомили у Тернопільській ОДПІ, кожен працюючий студент має право на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 % від загальної суми пільги (у 2016 році це становить 1 033,5 грн), при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує 1 930 грн.

При цьому, якщо студент отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується.

При нарахуванні зарплати студентам, які проходять практику на підприємстві чи у підприємця–фізичної особи – роботодавець, як податковий агент, зобов’язаний утримувати із суми такого доходу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 % й перераховувати зазначені податок і збір до бюджету в порядку, встановленим Податковим кодексом України.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Подарунок тернополянам

Вівторок, 30 серпня 2016, 06:16

Міська рада зробила тернополянам чудовий подарунок до дня міста - відкриття оновленого пляжу «Циганка».

З цієї нагоди Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення спільно з Асоціацією превентивної та антиейджингової медицини (м.Київ ) провели фестиваль «Живи активно» з метою нагадати про важливість активного відпочинку та необхідністю слідкувати за своїм здоров’ям. Було роздано близько 5000 буклетів.

Усі бажаючі змогли: виміряти артеріальний тиск, дізнатися індекс маси тіла, отримати консультації лікарів та пізнавальну інформацію про своє здоров’я.

Для спортсменів компанія «Медіспорт» провела майстер-клас з темпування для професійного надання допомоги при травмах.

1

Поряд з тим відбувалися спортивні змагання. Глядачі з оглядових майданчиків пляжу змогли спостерігати боротьбу за Кубок Тернополя з віндсерфінгу та змагання з веслування «Троє в каноє». Згодом усі бажаючі змогли повчитися тонкощам веслування та каякінгу на майстер-класах від команди «TURE».

На волейбольному майданчику відбувався турнір з пляжного волейболу та у скейт-парку змагання на роликових ковзанах від ДЮСШ «Екстрім».

Малеча змагалася на веселих естафетах та приймала участь у творчих майстер-класах дитячого центру розвитку «Капітошка». Юні спортсмени отримали подарунки від партнерів ТМ «Ласунка», видавництва «Школярик», всеукраїнської мережі магазинів «Спортландія», та «МЕДІСПОРТ», а спрагу допомогла втамувати водичка від ТОВ «Микулинецькі напої».

Дорослі ж свої знання проявили під час вікторини від ПП «Колумбус», де розігрувалися: сертифікат на 1 місяць безкоштовного обслуговування, жилетки-безрукавки, настінний годинник, бейсболка та кружка.

Додали драйву та святкової атмосфери виступи вихованок «Школи вуличного танцю Nino» та спортивно-танцювального центру «Fitness House», а перчинкою стали східні танці у виконанні красунь з танцювального клубу «Асфура».

Організатори: Асоціація превентивної та антиейджинг медицини м.Київ , Тернопільська міська рада, управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення.

 

На Тернопільщині закриватимуть школи

Вівторок, 30 серпня 2016, 06:06

З першого вересня 2016 року на Тернопільщині планують закрити шість шкіл. Причиною такого рішення стала відмова держави фінансувати такі заклади через недостачу коштів. До них віднесли школи-девʼятирічки, відвідують які не більше 25-ти учнів.

Держава цього року утримання таких шкіл поручила місцевій владі, яка з власного бюджету повинна оплачувати потреби школи. У містах чи селах, де коштів буде недостатньо - середні навчальні заклади закриватимуть.

В управлінні освіти обласної державної адміністрації пояснюють, що сьогодні це актуальне та важливе питання для невеликих населених пунктів Тернопільщини. З першого вересня чотири школи буде закрито, а дві на певний час припинять роботу. Десять шкіл реорганізують в перший ступінь у звʼязку з тим, що навчаються там менше 25-ти учнів.

Щодо закриття освітніх закладів питання вирішуватиметься місцевою владою. Якщо ж школи вирішать закрити, діти будуть змушені навчатися у сусідніх селах чи містах, що не завжди зручно та доступно.

Олена Сабатюк

 

У Тернополі відбувся Чемпіонат світу та Європи з водно-моторного спорту

Понеділок, 29 серпня 2016, 13:55

Протягом двох днів - 27 та 28 серпня на тернопільському ставі проходив Чемпіонат світу та Європи з водно-моторних видів спорту. На змагання до Тернополя приїхали 35 учасників із 12 країн світу.

Отож, чемпіоном світу в класі F 500 став литовець Глєбасу Собчукасу, чемпіоном Європи в класі F 125 - поляк Генрик Синорацкі, у класі F 250 переміг представник Німеччини Массімо Россі.

Фото Віталія Берестецького

DSC_1496 DSC_1508 DSC_1515 DSC_1518 DSC_1525 DSC_1543

 

Відкриття другої дитячої мистецької галереї «Палітра»

Понеділок, 29 серпня 2016, 06:23

Сьогодні, 29 серпня, о 15.00 год. у приміщенні Українського дому «Перемога» у рамках святкування Дня міста Тернополя та 25-ї річниці незалежності України відбудеться відкриття ІІ дитячої мистецької галереї «Палітра».

На виставці будуть представлені роботи учасників художньо-мистецьких пленерів «Палітра святкового міста» і «Палітра збаразьких легенд».

Захід відбудеться за підтримки міського голови Сергія Надала, управління освіти і науки Тернопільської міської ради та Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу.

 

Новий працівник на роботі – подайте повідомлення

Неділя, 28 серпня 2016, 10:06

У Тернопільській ОДПІ нагадують, що роботодавцям необхідно інформувати податкову інспекцію у разі прийняття на роботу нових працівників.

Оскільки, відповідно до Кодексу законів про працю, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленим Кабінетом Міністрів України.

Таке повідомлення до податкової інспекції подається роботодавцем за його основним місцем обліку не пізніше дня, коли працівник приступає до роботи за формою, передбаченою постановою Кабміну № 413 від 17.06.15 р.

У разі фактичного допуску працівника до роботи без відповідного повідомлення, до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, передбачена відповідальність відповідно до Кодексу законів про працю та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Детальніші консультації із даного питання можна отримати у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Як святкуватимуть День міста тернополяни?

Субота, 27 серпня 2016, 06:53

День міста Тернопіль  є культовим святом, яке пропустити просто не можна. Традиційно святкування дня міста відбувається 28 серпня. За історичними даними, Тернопіль названо на честь його засновника, ім'я якого Ян Амор Тернавський, але існує й легенда про те, що  місто названо через те, що неподалік від нього було тернове поле.  Незважаючи на те, що Тернопіль зазнавав впливів як Росії, так і Польщі, саме він поєднує у собі західну та східну ментальність. 

Програма святкування дня Тернополя

Протягом дня міста відбуватимуться:

Фестиваль «Живи активно» присвячений відкриттю оновленого сучасного пляжу «Циганка» (острів Циганка).

Змагання з футболу «Кубок файного міста».

Оглядовий конкурс квіткових букетів "Стверджуючи українське" (парк Національного відродження).

Чемпіонат Світу з водно – моторного спорту.

Безпрограшна лотерея від Товариства Червоного Хреста (парк Національного відродження).

Як святкуватимуть День міста тернополяни?

Сергій Фалендиш – шоумен, 33р.

Фалендиш− Стараюся завжди святкувати день Міста, але цього року, враховуючи що святкування припадає на неділю − буду ведучим на дуже унікальному весіллі! Чому унікальне? Тому що наречений з Японії, наречена з України, а живуть в США.

Тому усім тернополянам та гостям бажаю гарно відпочити, та набратися на наснаги на осінь!Лілія Вавринів – директор ТЗОШ № 28, 43р.

Ваврин¦в− На день міста разом з педагогічним колективом братимемо участь у святі квітів. Створимо квіткову композицію − вдячність бійцям АТО. З рідними гулятиму  вулицями Тернополя і насолоджуватись позитивними емоціями. Також планую відвідати "Вуличний ринок". Надіюсь скуштувати там щось смачненьке та подивитися на нашу ініціативну та креативну молодь.


Назар Дзівульський – 26р.

Дз¦вульський− Я з користю проведу час вдома, не люблю масове скупчення людей!Наталія Ковальчук − власниця академії краси і навчальної студії Be Best, 29р.

КовальчукТак як це свято,  то зранку до церкви, а потім із сім'єю в місто і розважити донечку, зустрітись з друзями, відвідати заходи, які будуть відбуватись.


Синоруб Галина – доцент кафедри журналістики ТНПУ ім.. В, Гнатюка, 41р.

Синоруб− Дуже сподіваюся, що пощастить зустріти своїх дорогих гостей зі Львова з якими відвідаємо святкові заходи та згадаємо "молодість".

Владислав Сокальський – студент ТНЕУ, 18р.

Сокальський− У мене на день міста спочатку HOLI Fest, на якому я буду робити свій перший влог. На фестивалі отримуватиму задоволення, а пізніше гулятиму з друзями, поки молодий.

Тетяна Богушевська – приватний підприємець, 25р.

Богушевська− Будемо в Тернополі, плануємо брати участь у заходах, що відбуватимуться, зокрема, Вуличний Ринок.


Вілора Невінська − начальник відділу інформаційно-методичної роботи КО "Тернопільський міський центр фізичного здоров'я населення", 30 років.

Нев¦нська− Я День міста проведу на відкритті «Циганки». Інші роки святкувала також на різноманітних заходах у місті.
Олег Гевко – фотограф, 39р.

Гевко− Цього року їду в Київ по роботі, а інші роки святкував і вважаю, що потрібно святкувати. Я з друзями відпочивав біля озера, смажили шашлики та веселилися.


Марічка Юрчак – журналістка, художниця.

Юрчак− День міста у Тернополі − це і мої іменини, але вже третій рік підряд я не святкую їх у рідному місті, а цей час проводжу на Літній школі у Грузії.
Віктор Смоляк – фотограф, 24р.

Смоляк− Я взагалі родом з Шумська, після навчання в ТНПУ я не часто буваю в Тернополі і так складалось,  що я не потрапляв на День міста, а так хотілося.
Ірина Небесна – журналістка, 28р.

Небесна− Якщо чесно, то планую бути в той час не в Тернополі, бо не люблю масових гулянь та коли багато людей навколо, то День міста святкуватиму за його межами − десь поїду недалеко по області, щоб не сидіти в місті.Юлія Лебедь – керівник рекламного відділу першого глянцевого журналу Тернопільщини CITY LIFE, 31р.

Лебедь− У Тернополі я вже усе бачила та знаю як проходять подібні заходи. Кращий відпочинок для мене, щоб провести День міста – це поїхати з чоловіком та сином в інше місто, щоб побачити щось нове та прогулятися вулицями іншого міста. Потрібно завжди цікавитися чимось новим та вдосконалюватися.
Ірина Скоробогата − прес-секретар Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

СКоробагата− Для тих, хто може сказати, що любить своє місто, святкування його Дня народження варто розпочати з ознайомлення з історією Тернополя. Бо, знання подій, які відбувалися на цій землі, людей, які намагалися зробити місто кращим для його мешканців, повага до місцевих звичаїв та активна громадська позиція та відповідальність, яка виявляється у вчинках дорівнює любов до свого міста. Про останню складову, а саме відповідальність потрібно особливо задуматися не лише напередодні Дня міста Тернополя, а й Дня Незалежності України. Бо відповідальність – найперший крок до незалежності й свободи, як суспільства, так і окремої людини.

Автор: Шило Тетяна

 

Стипендії оподатковуються?

П'ятниця, 26 серпня 2016, 08:32

Студент навчається у вищому навчальному закладі на денній формі навчання та отримує з бюджету стипендію. Чи оподатковуються така виплата податком на доходи фізичних осіб?

Порядок оподаткування стипендії регулюється Податковим кодексом України. Ним передбачено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножену на 1,4 та округлену до найближчих 10 гривень (у 2016 році – 1930 грн).

Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб під час її нарахування (виплати) за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Слід також зазначити, що стипендія, яка не підлягає оподаткуванню, відображається податковим агентом (ВУЗом) у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «150», а сума перевищення за ознакою доходу «127».

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

14 бюро правової допомоги розпочнуть роботу на Тернопільщині вже з 1 вересня

П'ятниця, 26 серпня 2016, 07:08

14 бюро правової допомоги розпочнуть роботу на Тернопільщині вже з 1 вересня. Вони сприятимуть активному поширенню правової інформації та забезпечать доступ до юридичних консультацій на рівні територіальних громад. Про це 25 серпня під час прес-конференції повідомили начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов та директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області Ірина Хондогій.

Із 1 вересня в Україні розпочнуть свою роботу бюро правової допомоги. Бюро є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп, - зазначивначальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов. – Згідно з нашим баченням розвитку системи БПД більшість людей в Україні будуть використовувати правові інструменти для вирішення своїх життєвих питань замість узвичаєних корупційних практик та матимуть рівний доступ до правосуддя для захисту своїх прав.

Діяльність бюро правової допомоги буде спрямована на досягнення таких цілей, як підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх. Буде сформована мережа незалежних надавачів безоплатної правової допомоги, яка відповідатиме правовим потребам людей; територіальні громади та держава визнаватимуть важливість і необхідність безоплатної правової допомоги як соціальної гарантії та забезпечуватимуть стабільне її фінансування.

На думку фахівців, робота бюро зменшує ризик обмеження доступу до права і правосуддя найбільш соціально вразливих суспільних верств через запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах. Територіальні громади активніше залучатимуться до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування. Є сподівання, що рівень побутової корупції теж зменшиться. За своїм статусом бюро правової допомоги не є окремими новоствореними установами, не мають статусу юридичної особи, не мають адміністративного персоналу і не потребують додаткових витрат на адміністрування.

Повне ресурсне забезпечення бюро здійснюється за рахунок економії в результаті ліквідації управлінь юстиції районного та міського рівня. В складі бюро – юристи-практики, які надають безкоштовні правові консультації, використовуючи при цьому єдину базу таких консультацій, яку вони формують і підтримують в актуальному стані («хмарна технологія» WikiLegalAdvice). У разі потреби ці юристи здійснюватимуть представництво в суді за окремими

видами спорів для окремих вразливих категорій за рішенням місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги.

Бюро правової допомоги можуть стати важливими ресурсними центрами для територіальних громад, де люди зможуть отримати необхідну правову інформацію для вирішення повсякденних питань, а Уряд зможе оперативно та ефективно доводити основні реформи і зміни в різних сферах — охорони здоров’я, освіти, соцзахисту тощо — до відома громадян на місцях. Бюро повинні стати інформаційними провідниками державних реформ у територіальних громадах.

 

Ірина Хондогій нагадала присутнім, що регіональні центри з надання вторинної правової допомоги запрацювали в Україні 1 січня 2013 року. Їх основне завдання - створити рівні можливості доступу до правосуддя.Зокрема, це захист, здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування; перед іншими особами; складання процесуальних документів.

1 липня 2015 року 100 місцевих центрів з надання БВПД запрацювалипо всій Україні. В Тернопільській області вони діють у м. Тернопіль, м. Кременець і м. Чортків та обслуговують певні райони.Безоплатна правова допомога в Україні вже понад рік надається в повному обсязі всім визначеним законом категоріям осіб. Ми допомагаємо соціально вразливим людям, передусім малозабезпеченим, інвалідам, дітям-сиротам та діти, позбавленим батьківського піклування, біженцям, ветеранам війни, учасникам АТО, членам сімей загиблих учасників бойових дій, реабілітованим особам. Послуги їм надають місцеві центри, що були відкриті 1.07.2015. Це не тільки БВПД у цивільних та адміністративних спорах, а також у кримінальних провадженнях — для свідків і потерпілих, а й безоплатна первинна правова допомога.

За рік роботи до місцевих центрів звернулися понад 3 тис. (3357) громадян, із них 665 отримали призначених адвокатів для представництва в суді. Більшість же клієнтів (близько 80%) мають потребу саме у первинній правовій допомозі, тобто правовій інформації та консультаціях для вирішення повсякденних життєвих питань; таку допомогу людям надають штатні юристи центрів.

Хоча в нашій області сьогодні діє 3 місцеві центри, цього недостатньо для задоволення правових потреб громад, оскільки фізично цією кількістю охоплена лише п’ята частина міст і райцентрів.

Тому важливим є наступний крок – утворення по всій Україні 400 бюро правової допомоги у структурі місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у районах та містах обласного значення шляхом ліквідації 586 територіальних органів Мін’юсту.

За словами Ірини Хондогій, вже з 1 вересня в Тернопільській області запрацюють 14 бюро правової допомоги, а саме в: Бережанах, Борщові, Бучачі, Гусятині, Заліщиках, Збаражі, Зборові, Козові, Ланівцях, Монастириську, Підволочиську, Підгайцях, Теребовлі та Шумську.

Головне територіальне

управління юстиції у

Тернопільській області

 

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області

 

Демобілізованим учасникам АТО розповіли про можливості працевлаштування

Четвер, 25 серпня 2016, 10:37

З метою сприяння працевлаштуванню колишніх воїнів у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар для демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО за участю директора Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрія Гордєєва.

Провідний фахівець з профорієнтації МРЦЗ Любов Смик провела презентацію послуг служби зайнятості, зупинилась на можливостях здобуття нової професії чи підвищення кваліфікації, участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

«Для успішного працевлаштування важливо проаналізувати власний професійний рівень та можливості займатися тією чи іншою працею. Потім чітко визначитись із тим, яку роботу ви шукаєте, а також окреслити кроки, які слід здійснити до одержання бажаної посади», - наголосила фахівець центру зайнятості.

Директор Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Гордєєв зазначив, що «питання захисту учасників АТО постає все гостріше. Військові та члени їх сімей часто не проінформовані про свої права та процедури їх захисту. Регіональний центр забезпечує складання необхідних документів, представництво інтересів особи у суді тощо. Безоплатна вторинна правова допомога надається для захисту прав людини за рахунок коштів Державного бюджету України»; запросив учасників заходу відвідати офіс центру та отримати більш детальну інформацію, щодо особистих проблем; роздав буклети з контактною інформацією.

 

На Тернопільщині виявили понад п’ять тисяч трудових нелегалів

Четвер, 25 серпня 2016, 09:06

З початку поточного року працівники Головного управління ДФС області виявили 5 768 не облікованих найманих працівників. Їм було виплачено доходів на суму понад 21 млн гривень. До бюджету сплачено 2 мільйони 970 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та понад 4,6 млн гривень єдиного соціального внеску.

За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, у результаті проведених заходів по області з 4 643 громадянами роботодавці оформили трудові договори, що становить 80,5% від кількості виявлених не облікованих найманих працівників. Таким чином, завдяки легалізації зайнятості працівники матимуть офіційну роботу і соціальні гарантії, а бюджет отримає додаткові надходження.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Фотопроект «Переможці» скоро завітає у Тернопіль

Четвер, 25 серпня 2016, 06:45

Зворушливі фото, які підкорили вже не одне місто України відвідає Тернопіль. Виставка привчена воїнам АТО, які втратили кінцівки у бойових діях, проте це не перешкоджає їх повноцінному життю. Головною ідеєю є те, щоб не зважаючи на все не втрачати силу духу, бути наполегливим і не опускати руки.

Ініціативу щодо проведення фотопроекту у Тернополі проявили: Центр національно-патріотичного виховання «Підкова», обʼєднання Території особистого розвитку, ТВЦ «Атріум» та музей автомобілів «Ретро-кортеж».

фотопроект

На презентацію виставки прибудуть учасники фотопроекту, які погодились на всю країну проголосити стійкість духу. Разом з ними участь у цій події прийматиме організатор проекту Соломія Вітвіцька, Оксана Стебельська, співачка та скрипалька зі Львова Оксана Муха.

фотопроект 2Презентація розпочнеться 27 серпня о 12.00 в музеї ретро-автомобілів на вулиці Текстильній 28. Триватиме мультимедійний проект до 28 вересня. Долучитись до нього може кожен. Захід є доброчинним, тому ті, хто мають бажання допомогти зібрати кошти на сучасне протезування в Україні повинні купити на виставці спеціальний випуск журналу VIVA «Переможці».

Кошти, які будуть зібрані впродовж проекту у Тернополі, організатори планують передати пораненому бійцю в зоні АТО Юрію Вовканину, якому необхідні гроші для реабілітації. У ході бойових дій Юрій мав значну травму, яка призвела до ампутації лівої кисті та ампутації пальців правої руки. Родом чоловік із села Хмелиськ Підволочиського району.


 

Фестиваль «Живи активно» у Тернополі

Середа, 24 серпня 2016, 10:13

Фестиваль уже побував у багатьох обласних центрах України.

28 серпня він відбудеться у Тернополі .

Стартує свято о 14.00 год. на оновленому пляжі «Циганка».

У програмі заходу:

* Урочисте відкриття оновленого пляжу «Циганка»;

* Консультативні та пізнавальні локації лікарів;

* Майстер-класи з фітнесу, веслування, каякінгу та на вуличних тренажерах;

* Розважальні ігри, естафети та вікторини;

* Турнір з пляжного волейболу;

* Чемпіонат міста з віндсерфінгу;

* Показові виступи скейтбордистів;

* Змагання з веслування «Троє в каноє»;

* Діток забавлятимуть аніматори Центру дитячого розвитку «Капітошка».

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у пізнавальному, спортивному та веселому дійстві!

Прийдіть та долучіться до активного відпочинку, адже: «Рух дарує життя!».

Партнери: ТМ «Ласунка», ТОВ « Микулинецькі напої» та «Медіспорт».

Організатори: Асоціація превентивної та антиейджинг медицини м.Київ , Тернопільська міська рада, управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення.

 

Затверджено нову форму декларації податку на прибуток

Вівторок, 23 серпня 2016, 09:09

Тернопільська ОДПІ інформує, що 19 серпня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну України № 585, яким затверджено Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Зокрема:

* у графі 2 заголовної частини Декларації з’явилося поле для уточнення базового податкового періоду – квартальний або річний;

* в основній частині Декларації підкориговано порядок розрахунку разового авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку, нарахованого за три квартали 2016 року (пункт 38 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України);

* у новій редакції викладено додатки АВ і ЗП до Декларації;

* зазнали змін додатки РІ та ПН до Декларації.

Довідково: Наказ № 585 опубліковано в газеті «Офіційний вісник України» від 19.08.2016 року № 63.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

У Борщеві відкрили травматологічне відділення євро-зразка

Вівторок, 23 серпня 2016, 06:37

В рамках стратегії розвитку Тернопільської області ми плануємо вивести рівень надання медичних послуг на якісно новий щабель - цього року найбільшу увагу приділяємо вторинному та третинному рівням меддопомоги.

Про це заявив Голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час урочистого відкриття травматологічного відділення Борщівської центральної районної комунальної лікарні, яке відбулося 19 серпня 2016 року.

Протягом п’яти останніх років відділення повністю відремонтували та оснастили сучасним медобладнанням. Зокрема провели заміну електричної проводки та встановили освітлення; замінили систему водовідведення, встановили нову сантехніку та енергозберігаючі вікна; здійснили повний ремонт приміщень; палати оснастили ортопедичними ліжками з підйомними механізмами, окрім того для комфорту пацієнтів провели Інтернет та підключили сателітарне телебачення.

Ремонт відділення здійснено за рахунок бюджетних та спонсорських коштів.

«Травматологічне відділення Борщівської районної лікарні – це успішний приклад співпраці держави, волонтерів та бізнесу. Результат цього – новий рівень надання медпослуг жителям Тернопільщини. Такі практики потрібно максимально поширювати. Впевнений, що в недалекій перспективі ми зможемо говорити про те, що в Тернопільській області медицина є якісною і відповідає європейським стандартам», - зазначив Степан Барна.

За його словами, на наступному етапі в Борщівській лікарні запроваджуватимуть енергозберігаючі технології, що дозволить значно заощадити витрати на опалення приміщення.

На сьогоднішній день в травматологічному відділенні є 20 ліжко-місць. Працює 3 лікарі травматологи, які чергують цілодобово, середній та молодший медперсонал складає 12 осіб.

 

Порушники податкового законодавства сплатили до бюджету майже 2 млн грн штрафів

Понеділок, 22 серпня 2016, 11:42

Протягом січня-липня поточного року підрозділи податкового та митного аудиту Головного управління ДФС у Тернопільській області провели 80 перевірок з питань дотримання вимог валютного законодавства при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності.

Основним порушенням, яке виявили в ході перевірок суб’єктів ЗЕД було недотримання встановлених термінів розрахунків при проведенні експортно-імпортних операцій.

Так, за наслідками перевірок впродовж семи місяців 2016 року донараховано 1977,1 тис. гривень пені за недотримання термінів розрахунків у сфері ЗЕД та штрафних санкцій за порушення валютного законодавства. Впродовж вказаного періоду до Зведеного бюджету України стягнуто 822,8 тисяч гривень, з них у липні - понад 247 тис. грн штрафів.

Станом на перше серпня цього року сума простроченої дебіторської заборгованості по операціях у сфері зовнішньоекономічної діяльності рахується по двадцяти двох суб’єктах господарювання на загальну суму понад 1,5 мільйони дол. США.

 

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Героям АТО посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин Тернополя»

Понеділок, 22 серпня 2016, 00:00

Звання «Почесний громадянин Тернополя» посмертно присвоїли бійцям, які загинули на Сході. Загалом у списку 7 бійців. Депутати міської ради під час сесії підтримали таке рішення та вшанували полеглих у боротьбі за Незалежність України.

У список увійшли: генерал-майор Сергій Кульчицький, учасники АТО Володимир Вовк, Юрій Горайський, Михайло Думанський, Андрій Питак, Михайло Стасів, Володимир Яницький.

Окрім того почесними тернополянами стали Гоча Аробелідзе, громадський діяч Батумі, а також Володимир Кравець - ректор Тернопільського національного педагогічного Університету імені Володимира Гнатюка.


 

На Тернопільщині в результаті виконання судових рішень до бюджету забезпечено майже 10 млн гривень

Неділя, 21 серпня 2016, 11:29

Протягом семи місяців 2016 року на розгляді в судах різних інстанцій знаходилось 1093 справи за участі органів ДФС у Тернопільській області на загальну суму 974,1 млн гривень.

Упродовж зазначеного періоду за позовами платників податків до органів ДФС порушено провадження по 704 справах на суму 829,5 млн грн, за позовами органів Головного управління ДФС в області до платників податків – по 389 справах на суму понад 144 млн гривень.

За розглядом справ на користь органів ГУ ДФС в області винесено 187 остаточних рішень на суму майже 35,5 мільйонів гривень.

Всього до бюджету у січні-липні 2016 року в результаті виконання судових рішень за всіма категоріями судових справ надійшло 9,9 млн гривень.

Зауважимо, що відповідно до Податкового кодексу України платник має право оскаржити рішення органів фіскальної служби в адміністративному чи судовому порядку. Детальніше порядок оскарження рішень контролюючих органів регламентовано статтею 56 Податкового кодексу України.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Тернополян запрошують створити власний журнал

Субота, 20 серпня 2016, 16:24

У медійній лабораторії Тернополя навчатимуть працювати в програмі Indesign.

В неділю, 21 серпня, о 13:00 в ПК "Березіль" Anastasia Chaban поділиться досвідом роботи в програмі для верстки журналів «Indesign».

У програмі:
- Ознайомлення з інтерфейсом та основними функціями програми
- Переваги роботи в Indesign
- Як створити макет журналу
- Створення першого випуску журналу Medialab Ternopil

Приходьте в ПК "Березіль", 2 пов., 18 каб.

Кількість учасників: 10.
Вхід – вільний.
Запис за тел. 096-467-03-52.

 

З вересня – нові заяви

П'ятниця, 19 серпня 2016, 09:25

Як зазначили у відділі електронних сервісів та звітності Тернопільської ОДПІ, з 5 вересня цього року для отримання послуг електронного цифрового підпису необхідно буде заповнювати нові форми реєстраційних документів.

Адже Наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 10.08.2016 №118 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» затверджено нову редакцію наступних реєстраційних форм:

Реєстраційна картка (для юридичної особи);

Реєстраційна картка (для фізичної особи/ фізичної особи – підприємця);

Додаток до розділу 2 Реєстраційної картки.

Форми реєстраційних документів попереднього зразка будуть прийматися віддаленими пунктами реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС до 2 вересня 2016 року включно.

Також, у відділі інформували, що переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна у розділі «Реєстрація користувачів» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

У Тернополі відновлення зазнала сімейна амбулаторія

П'ятниця, 19 серпня 2016, 06:34

Нещодавно у Тернополі зазнала капітального ремонту амбулаторія, призначення якої - сімейна медицина. На відновлення приміщення були виділенні кошти з міського бюджету, а саме - 1 мільйон 400 тисяч гривень. Заклад працюватиме за адресою Куліша 7А. Обсяг пацієнтів, які будуть мати змогу лікуватися в амбулаторії сягатиме 20-ти тисяч осіб.

Головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги у місті Тернополі Микола Медвідь розповів, що відтепер на цьому місці буде розташовано 8 дільниць сімейного лікаря. Пацієнтами оновленого закладу можуть бути ті, хто проживає в пішохідній доступності від амбулаторії. Таку зручність для мешканців округи облаштовували 3 місяці. Значним досягненням організатори ремонту вважають відновлення даху та утеплення приміщення.

Завідувач амбулаторії сімейної медицини №14 Людмила Іщек повідомила, що працювати в цьому медичному закладі будуть 8 лікарів та 8 медсестер. Облаштовані спеціальні приміщення для здачі аналізів крові, сечі тощо. Доступною для лікування буде електрокардіограма. Всі необхідні інʼєкції можна буде зробити на місці.

Міський голова Тернополя Сергій Надал додав, що таке відновлення приміщення сприятиме зменшенню черг в інших поліклініках. Оскільки ремонт дав змогу задіяти невикористані приміщення, кількість пацієнтів стала в 3 рази більша. Саме тому мешканці міста зможуть пройти первинний медичний огляд у цьому закладі. В амбулаторії вже функціює система електронного запису прийому до лікаря. Дані про пацієнтів теж будуть занесені до електронної бази.

 

Кількість безробітних в місті Тернополі

Четвер, 18 серпня 2016, 08:25

Станом на 1 серпня 2016 року

За липень 2016 року в Тернопільський міськрайонний центр зайнятості звернулися 450 громадян, які проживають в м. Тернополі, що на 361 особу менше ніж за аналогічний період минулого року (811 чол.). Чисельність незайнятого населення, зареєстрованого протягом січня – липня 2016 року у міськрайонному центрі зайнятості, з урахуванням зареєстрованих на початок року, склала 5587 чол., що на 2259 осіб менше, ніж на 1 серпня 2015 року (7846 чол.).

Станом на 1 серпня 2016 року на обліку в центрі зайнятості знаходилися 2030 незайнятих громадян з числа осіб, що проживають в м. Тернополі ( на 1 серпня 2015 року – 2291 чол.).

За станом на 01 серпня 2016 року на обліку в центрі зайнятості перебували 1622 безробітних громадян, що на 310 чол. або на 16,0% менше, ніж на відповідну дату минулого року (1932 чол.). Жінки складають 65,7% від загальної чисельності безробітних (1066 осіб). Зменшився відсоток молоді до 35 років серед безробітних з 54,8 % на 01.08.2015 року до 51,7 % на 01.08.2016 року.

 

Коли навчання працівника не полегшить кишені роботодавця

Четвер, 18 серпня 2016, 07:05

Кошти, сплачені роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за навчання фізичної особи, що не перевищує у 2016 році 1930 грн за кожний місяць навчання, за умови дотримання інших норм, визначених у п.п. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) працівника, не включається до складу оподатковуваного доходу такої фізичної особи (працівника). При порушенні умов та в частині перевищення суми, визначених п.п. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 ПКУ кошти, сплачені роботодавцем за навчання фізичної особи прирівнюється до додаткового блага та оподатковується за ставкою 18 відсотків.

Щодо участі працівника у семінарах та конференціях, то якщо запрошеною стороною семінару (конференції) та за умовами договору отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є юридична особа (роботодавець), інтереси якої представляє працівник, то сума сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) не є доходом такого працівника та об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Водночас, якщо за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник, то сума, сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) за такого працівника, слід розглядати як дохід, отриманий таким працівником у вигляді додаткового благо, який включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується за ставкою 18 відсотків.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Керівник державного підприємства відповідатиме за ухилення від сплати податків

Четвер, 18 серпня 2016, 06:49

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Тернопільській області завершено розслідування кримінального провадження стосовно керівника державного підприємства за фактами ухилення від сплати податків та службового підроблення.

В ході досудового слідства встановлено, що вказаний керівник вніс завідомо неправдиві відомості у податковій декларації з податку на прибуток та податку на додану вартість, внаслідок чого до бюджету не надійшло понад 709,5 тис. гривень податків.

Загалом з початку року слідчими податкової міліції області направлено до суду 11 кримінальних проваджень, у яких під час досудового слідства відшкодовано 1,3 млн грн та накладено арешт на майно у сумі 20 мільйонів гривень.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Жіночому клубу "Гармонія" - п'ять років

Середа, 17 серпня 2016, 05:58

Жіночому клубу «Гармонія», що діє при гендерному центрі Тернопільського міськрайцентру зайнятості, виповнилося п’ять років. Це один із перших клубів, організованих у службі зайнятості України. Його мета – допомогти безробітним жінкам професійно самореалізуватися, чітко сформувати професійні інтереси, посприяти їм в особистісному зростанні, розвивати в них психологічні якості успішної жінки.

Формат діяльності «Гармонії» кардинально відрізняється від загально-прийнятих стандартних підходів у державних організаціях. Адже теми засідань пропонують самі безробітні, тобто мова йде про все, що стосується життя жінки, починаючи від здоров'я, краси та закінчуючи подоланням внутрішніх бар'єрів, порадами для досягнення успіху в кар'єрі.

Серед цікавих тем, які обговорювалися у клубі: «Тримай курс на успіх!», «Подолання невпевненості та підвищення власної самооцінки», «Вихід за рамки комфортної зони, або як позбутись страху перед невідомим», «Вплив емоційного інтелекту на успіх людини», «Фінансова грамотність жінки», «Золоті закони партнерства у професійних стосунках», «Хенд-мейд - шедеври своїми руками», «Соціальні гарантії, кар'єра, працевлаштування жінок США - досвід очима професіонала», «Будь красива та здорова» тощо.

Відповідно до тематики засідань у «Гармонію» запрошують представників малого та середнього бізнесу, громадських, державних організацій, відомих та активних жителів Тернополя. Зокрема, серед гостей були: чемпіонка світу з пауерліфтингу, призер чемпіонатів Європи з жиму лежачи Ліля Проць, віце-чемпіон світу та Європи з фітнесу, віце-чемпіон Європи з жиму лежачи, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України Віктор Мацикур, історик за фахом та графолог за покликанням Дмитро Штокалюк, волонтер «Корпусу Миру» Селіс Веллер, науковець Леся Колінець, представниця творчої майстерні «АРТ-Колесо» Антоніна Кутрань, професійний тренер тренажерного залу Надія Максимюк, майстер-перукар міжнародного класу Оля Гондз, учасник телевізійного шоу «Майстер-шеф» Віталій Барилко, лікар Людмила Вонс, психолог Любов Медведь, екстрасенс Роман Шептицький.

Тісною є співпраця клубу з Тернопільським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Молодіжний центр працевлаштування», МЖК «Відродження нації», благодійним фондом «Дар життя», обласною Асоціацією жінок, міською організацією Товариства Червоного Хреста України, громадською організацією «Молодіжний центр розвитку «МІСТ» та іншими.

 

Цього літа у Тернополі відкриють нову тролейбусну лінію

Середа, 17 серпня 2016, 05:49

На сьогодні триває завершення робіт встановлення нової тролейбусної лінії, тому скоро мешканці міста будуть мати змогу користуватися новим транспортом. Шлях маршруту буде починатися від вулиці Морозенка, біля торгівельно-розважального центру та Текстильної.

Начальник міського управління транспорту, комунікацій та звʼязку Ігор Мединський повідомив, що працювати над оновленням будуть максимум до 25 серпня. Для завершення лінії необхідно виконати ряд робіт, таких як: дочіпляння стрілок, встановлення силового кабеля тощо. Загалом шлях довгий, оскільки становить близько 4 кілометрів, на відмінну від раніше встановлених.

Номер у нового громадського транспорту буде 3. Тролейбуси для цього маршруту привезуть з Чехії. Шлях транспорту досі остаточно не затверджений, проте планують зʼєднати район «Аляску» та «Дружбу». Загалом імпортних тролейбусів у Тернополі повинно цього року бути 10. Міська рада планувала, щоб до Дня міста на маршрут виїхали 4 новинки, проте курсувати містом нові тролейбуси будуть із затримкою.

До того ж, на вулиці Текстильні буде встановлено додатково 3 зупинки громадського транспорту: біля митниці, будинку 34а та Будинку зайнятості. Вже існуючі зупинки будуть покращені. Заступник начальника міського управління ЖКГ Андрій Дроздовський додав, що вартість 1 зупинки сягає близько від 260 до 340 тисяч гривень.

 

Поліцейські охорони затримали любителя «солярки»

Вівторок, 16 серпня 2016, 06:36

Працівники Управління поліції охорони в Тернопільській області затримали зловмисника, який намагався поцупити дизпаливо з території підприємства.

41-річний водій одного з погрузчиків вирішив завершити свій робочий день додатковим заробітком - злити дизельне паливо з автотранспорту для подальшої реалізації.

Покинути підприємство зловмисник розраховував не з пустими руками, а з 95-ма літрами дизельного палива. Проте, довелося покидати об’єкт з кайданками на руках та в супроводі поліцейських охорони, які затримали спритника «на гарячому».

Розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України(крадіжка), яка передбачає покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

 

«Набігло» 5 мільйонів. Що робити?

Вівторок, 16 серпня 2016, 05:53

У відділі адміністрування місцевих податків Тернопільської ОДПІ дали роз’яснення, які дії повинна вчинити фірма, котра перебуває на спрощеній системі оподаткування (ІІІ група) та за січень–серпень сума отриманого доходу складе 5 млн грн.

Платники єдиного податку третьої групи – юридичні особи, які перевищили у звітному періоді обсяг доходу, визначений для таких платників пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійному розмірі, а також зобов’язані у встановленому порядку перейти на сплату інших податків і зборів («загальну систему» оподаткування).

Заяву слід подати не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу. В даному випадку – не пізніше 20 вересня.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

На Тернопільщині встановили памʼятник мігрантам

Вівторок, 16 серпня 2016, 05:49

У селі Зарваниця 14 серпня було освячено памʼятник мігрантам-заробітчанам, які змушені були покинути свої домівки та поїхати за кордон заробляти гроші для своєї сімʼї. Монумент відкрили в межах Міжнародної пішої прощі мігрантів, яка тривала з 5 до 14 серпня. Цього року паломницька дорога була завдовжки 236 кілометрів.

zp3

Скульптура виготовлена з металу. Головною особливістю памʼятника є зображення заплаканої дівчинки, яка тримає у руках Зарваницьку ікону Божої Матері. Поруч розташовані валіза та камінь, на якому лежить вишитий рушник. На ньому символічно зображено згортку землі, з якої проростає жолудь. Також на камені викарбувані слова євангеліста Івана: «Щастя у Господі, бо Він дорога, щастя і життя».

zp6

Для спорудження цього монумента чимало зусиль доклали українські мігранти, які перебувають за межами країни, а саме в Італії, Португалії, Іспанії тощо. Значна сума коштів була виділена фундацією «Мігрантес» та Пасторально–міграційним відділом УГКЦ.

Памʼятник планували збудувати ще з 2009 року. Ініціатором цієї ідеї був пасторальний координатор українських греко-католицьких громад в Італії Василь Поточняк.

 

Тернопільська міська рада допомагає дітям із особливими потребами

Понеділок, 15 серпня 2016, 05:43

До Тернопільської міської ради звернулося керівництво громадської організації «Центр медико-соціальної реабілітації» та молоді інваліди, діти-інваліди з особливими потребами із проханням допомогти у придбанні необхідних канцтоварів для здійснення ефективного процесу навчальної діяльності.

За сприяння міської ради меценат надав необхідні канцелярські приладдя, які допоможуть у організації навчальної діяльності та в організації дозвілля дітей з особливими потребами.

 

Тернополян запрошують на "Республіку"

Неділя, 14 серпня 2016, 10:21

У перших числах вересня в Україні вже вшосте пройде міжнародний фестиваль RESPUBLICA. Містом фестивалю традиційно стане Кам’янець-Подільський Хмельницької області. Тут, прямо поблизу історичної фортеціXIV століття, буде розташовано кілька сцен, де відбуватимуться виступи найкращих виконавців із різних країн світу. А найкращі вуличні художники з усього світу приїдуть сюди, щоб розмалювати будинки у різних частинах міста, адже RESPUBLICA – це єдиний масштабний стріт-арт фестиваль України. А Кам’янець-Подільський – перше місто, яке представляє Україну на всесвітньому проекті Google Street Art Project. Атмосфера старовинного міста, історична фортеця та пам’ятки, креативна молодь, поступове перетворення спальних та депресивних районів міста на музей соціального та територіального мистецтва – фестиваль RESPUBLICA щорічно доводить, що ми самі можемо змінювати свої міста на краще.

За 5 років на сценах фестивалю виступали гурти з України, Білорусі, Польщі, Росії, Туреччини, Німеччини. У 2016 році сюди приїдуть виконавці з Польщі, Великобританії, Швейцарії, Німеччини, Швеції.

За чотири дні на 5 сценах фестивалю виступлять понад 100 гуртів! Серед них, зокрема, британський гурт Molotov Jukebox (солістка – актриса «Гри престолів» Наталі Тена), Kadavar (Німеччина), Scream Your Name (Швейцарія), Walking With Strangers (Швеція), польський рок-гурт CHEMIA на чолі гендиректором "Укрзалізниці» Войцехом Бальчуном, білоруські гурти «Дай Дарогу!», Botanic project, TRUBETSKOY, AKUTE, петербурзька група «Animal ДжаZ», а також найкращі українські гурти – The HARDKISS, Vivienne Mort, Epolets, DaKooka, «Один в каное», Morphine Suffering, «Пропала Грамота», «Хамерман Знищує Віруси» та інші.


 

Тернопільські кооперативи мають змогу отримати 10 тисяч доларів

Субота, 13 серпня 2016, 05:49

Три кооперативи, які діють на Тернопільщині можуть отримати по 10 тисяч доларів для того, щоб реалізувати свої проекти. Щоб отримати цю значну суму, плани своїх робіт кооперативи повинні подати до кінця серпня. Ідея повинна бути значна та корисна для громадськості.

Координатор обласного ресурсного центру громад Олег Процик розповів, що до претендентів на цей гранд зараховують «Дари Ланів», «Щедрий край» та Сількогосподарський обслуговуючий кооператив або СОК «Кринички». Для отримання коштів необхідно виконати певні умови. Потрібно завершити міні-проект, підготувати звіт про зроблену роботу і діяльність закладу, закуплене обладнання поставити на баланс. Також обовʼязковим є створення бізнес-плану другого проекту, який має бути реалізований кожним кооперативом.

Ця сума буде виділена в рамках проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Діяти ця ідея почала на території України з 2008 року.

 

Ціни на комунальні послуги знову збільшили

П'ятниця, 12 серпня 2016, 06:29

Останній місяць літа приготував для тернополян неприємну новину - ціна на водопостачання та водовідведення знову буде збільшена. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняла постанову про нову вартість цих послуг. З 1 серпня 2016 року ціна становить 11 гривень 48 копійок за метр кубічний для мешканців квартир і 10 гривень 64 копійки власникам приватних будинків.

Начальник планово-економічного відділу КП «Тернопільводоканал» Володимир Водовіз повідомив, що ціна буде збільшена на 29%. Основною причиною таких змін є підвищення цін на електроенергію для великих підприємств, зокрема таких, як «Тернопільводоканал». Оскільки на виробництві були значні затрати електрики, підприємство заборгувало близько мільйона гривень, які не в змозі виплатити іншим шляхом.

Також до низки причин, які вплинули на це рішення, зараховують зростання зборів та податків, подорожчання матеріалів, які необхідні для якісного постачання комунальних послуг мешканцям міста. До того ж, у законі «Про державний бюджет України на 2016 рік» не затверджено оплату різниці, як це було минулих років. Якщо жителі міста хочуть зекономити свої кошти, у підприємстві рекомендують встановити лічильники.

Начальник відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал» Руслан Бурман розповів, що раніше тернополяни, які мали лічильники в середньому платили близько 70 гривень. Зараз ця ціна буде збільшена до 90 гривень. Більша частина населення, а саме 95% перейшли на індивідуальне опалення. Для інших 5% нарахування показника буде здійснюватися за нормою або загальнобудинковим лічильником. Відповідно ціна буде дещо більша.

Мешканців Тернополя запевняють, що вартість, яка буде введена з 1 серпня одна з найнижчих в Україні. Аварійне обслуговування не входитиме у вартість оплати, а окремо становитиме 1 гривню 84 копійки.

 

Онлайн-консультації: роз’яснюють тернопільські податківці

П'ятниця, 12 серпня 2016, 06:26

У Тернопільській ОДПІ провели чергову інтернет-конференцію. Цього разу вона стосувалася порядку подання розрахунку за формою № 1ДФ. На запитання відповідала головний державний інспектор відділу організації роботи Галина Оленин.

Додзвонювачі найбільше цікавились порядком виправлення помилок, котрі вони допустили у розрахунку форми № 1ДФ та деякими особливостями його подання:

Фірма, у зв’язку з виробничою необхідністю, перевела працівника на роботу до філії в іншому місті й для нього орендується квартира. Орендна плата сплачується підприємством за рахунок прибутку. Надання працівникові житла, за яке йому не треба платити, на нашу думку, не вважається додатковим благом, а тому в 1ДФ – не відображали. Чи є це помилкою?

Ні, це не буде помилкою. Адже відповідно до Порядку заповнення, розрахунок за формою № 1ДФ, подається, якщо підприємство нараховує й виплачує дохід на користь платника. За загальними правилами, орендна плата, що сплачується підприємством за проживання працівника, є для працівника додатковим благом та повинна оподатковуватись.

Проте, нормами Податкового кодексу передбачено виняток: якщо житло орендується для працівника у зв’язку з виконанням ним трудової функції, то безоплатне проживання в орендованому приміщенні не є для працівника додатковим благом (пп. 164.2.17). У вашому випадку, підприємство не нараховує та не виплачує дохід працівникові, тому й відображати у формі № 1ДФ цю операцію не потрібно.

 

В березні виплатили заробітну плату померлого працівника його вдові. Також, їй було надано допомогу на поховання у сумі 4000 грн. При цьому, у формі 1ДФ за І квартал, бухгалтер відобразив ці виплати під податковим номером отримувача (вдови). Чи правильно нами заповнено розрахунок?

У цій ситуації, при заповненні форми № 1ДФ, було допущено помилку у відображенні податкового номера, яку слід виправити шляхом подання уточнюючого розрахунку. Дохід у вигляді заробітної плати було нараховано працівникові за відпрацьований час. Тому, незважаючи на те що працівника вже немає в живих, у формі № 1ДФ, такий дохід слід відображати за податковим номером працівника та ознакою доходу «101».

Щодо допомоги на поховання, то:

* сума, що не перевищує 3860 грн (двократний розмір прожиткового мінімуму х 1,4) не буде обкладається ПДФО, а у формі № 1ДФ її слід відобразити за ознакою «146»;

* суму, що перевищує цей розмір, необхідно оподаткувати за ставкою 18 % (у вашому випадку – 140 грн) та відобразити в розрахунку за ознакою «126».

І у першому, і у другому випадку, сума допомоги на поховання працівника буде відображатися у формі № 1ДФ за номером отримувача, тобто вдови.

 

Підприємець заключив договір на проведення в магазині ремонтних робіт з іншим підприємцем. При заключенні договору було проведено передоплату, яку відобразили в розрахунку 1ДФ за І квартал 2016 року. Проте, договір було розірвано, а послуги так і не надані. Підприємець суму авансу повернув у ІІ кварталі. Чи потрібно відображати повернену суму?

У разі повернення фізичній особі-підприємцю суми попередньої оплати при розірванні договору, яка була відображена іншим підприємцем в розрахунку за формою № 1ДФ за попередній квартал, така сума повернення зазначається з від’ємним значенням у складі податкового розрахунку за будь який наступний податковий період, протягом якого відбулося таке повернення коштів. У вашому випадку, при поданні розрахунку форми № 1ДФ за ІІ квартал суму повернення треба відобразити із знаком «-».

 

Яка освіта, на вашу думку, є сьогодні найбільш перспективною на ринку праці?

Четвер, 11 серпня 2016, 05:43

Державна служба зайнятості склала перелік найбільш перспективних професій в Україні, попит на які не буде зменшуватись у найближчі роки. "У ТОП найбільш перспективних в Україні професій і за затребуваністю у роботодавців, і за рівнем заробітної плати є професії у галузі IT, медичній галузі, інженерні професії та висококваліфіковані спеціалісти у аграрній сфері", – зазначив виконуючий обов’язки Голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

За його словами, якщо розглядати найбільш перспективні професії у розрізі робітничих спеціальностей, то найбільш затребуваними у найближчі роки будуть трактористи, кухарі, швачки, водії та будівельники. При цьому, Кравченко наголосив, що середня заробітна плата кваліфікованого кухаря близько 8 тисяч гривень, а тракторист за рік може отримувати заробітну плату до 120 тисяч гривень.

Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні, є перукар, кухар, електрогазозварник, тракторист-машиніст, водій, продавець, швачка. Рівень працевлаштування після закінчення профнавчання у ЦПТО – 85%.

 

Олександра ЛуканюкОлександра Луканюк вишивальниця.

− Я за освітою педагог, але не працюю за освітою. Професія вчителя – благородна, але не вдячна. Склалося так, що наших вчителів учні не поважають. Багато потрібно нам кваліфікованих спеціалістів. Головне, щоб після навчання працювали за фахом. Для своїх дітей хочу таку роботу, щоб вони її любили і отримували задоволення від неї.

 

Ракович ІринаІрина Ракович майстриня з миловаріння.

− Найперспективніший напрямок освіти – IT, туризм, ресторанний бізнес. Мій син має нахил до комп'ютерних здібностей, якщо обере професію пов'язану із комп'ютерними технологіями я буду лише рада.

 

 

Дана КогутДана Когут

− Зараз час, який потребує вміння, навичок і розуміння. З престижніших професій залишається робота адвоката. Мої діти мають престижну освіту та роботу якою задоволені. Якби мала можливість вступити зараз в університет, то обрала  філософію. Погано, якщо в сім'ї династія лікарів, то дитина вимушена вступати в медичний університет, попри свої бажання чи схильності до іншої професії.

Людмила КазмірукЛілія Казмірук – домогосподарка.

− Зараз усюди потрібно вищу освіту, я маю теж вищу освіту, але не працюю за фахом. Якщо ти матимеш освіту з найкращого ВУЗу, але не захочеш бути кваліфікованим працівником, то тут ніхто не зарадить.

 

 

Уляна НауменкоУляна Науменко

− Я вважаю, що технічна освіта найпотрібніша. За спеціальністю я працювала, але зараз в декретній відпустці. Якби зараз вступала, то обрала б дизайн.

 

 

 

Бариш МаріяБариш Марія – вчитель географії, викладач філософії.

− Маю дві вищі освіти, працюю вчителем географії, вивчала філософію. Я вступала колись на юридичний факультет не поступила і тішуся з того. Мій син, якому 5 років каже, що буде художником і будівельником.

 

 

Сорожкевич ОльгаСорожкевич Ольга – вчитель початкових класів.

− Зараз я в декретній відпустці, до того працювала вчителем початкових класів. Була б археологом при можливості. Професія кваліфікованого лікаря – найпотрібніша!

 

 

 

Ірина МихальчукІрина Михальчук – майстриня-початківець.

− Освіта найперспективніша та, яка до душі людині. За освітою я економіст, працювала довго у цій сфері, але вже вичерпала себе. Творча жилка з дитинства була присутня, зараз її реалізовую.

 

 

 

Cвітлана ХмелівськаСвітлана Хмелівська – продавець.

− Я економіст, працювала за фахом, якби обирала спеціальність зараз, то зупинилася також на економічній спеціальності. Колись виїхала закордон шукати кращої роботи, бо в Тернополі не було робочих місць.

 

 

Марія БурбанМарія Бурбан – вчитель.

− За освітою я вчитель, зараз працюю за своїм фахом. Обрала б нову спеціальність – ландшафтний дизайн. Викладаю в школі уроки хімії. Приємно, коли діти поглинають усе те, що ти їм розповідаєш.

 

 

Сагайдак УлянаУляна Сагайдак

− Я за освітою інженер, працювала в бібліотеці, обслуговую комп'ютери. Зараз вишиваю із задоволенням. Зараз вступила б в Косівський інститут прикладного мистецтва.

 

 

 

Сорожкевич Анатолій Анатолій  Сорожкевич – викладач класу ударних інструментів.

− Працюю в Теребовлянській музичній школі. Моя робота приносить мені задоволення, а це – головне! Спеціальності зараз не змінював би. Найбільше нам необхідні кваліфіковані працівники в медичній сфері.

 

 

Онуферко МарянаМар'яна Онуферко

− Будь-яка робота може бути престижною, якщо ти вчився добре і маєш бажання, то маєш усі задатки бути успішним в своїй роботі. Інженерія – найнеобхідніша професія.

 

 

 

Антонщишин НаталіяНаталія Антонщишин

− Я інженер-технолог ресторанного бізнесу, за фахом не працювала, бо не було робочих місць, де себе можна було б реалізувати. Обрала б професію вчителя зарубіжної літератури або ветеринара.

Справа не в тому яка професія, а як людина може себе реалізувати. У нас в Україні перенасичення будь-якої професії.

 

 

АВТОР: ШИЛО ТЕТЯНА

 

 

 

 

Фонди отримали пів мільярдні гривневі надходження

Четвер, 11 серпня 2016, 04:42

Платники обласного центру та Тернопільського району за сім місяців поточного року сплатили на централізовані рахунки податкової інспекції 496,7 млн грн єдиного внеску, з яких – 441,7 млн грн внесли містяни та 55,0 млн грн – жителі району.

Як інформувала заступник начальника Тернопільської ОДПІ Лариса Березюк, страхові кошти, акумульовані на таких централізованих рахунках, автоматично перераховуються не пізніше наступного операційного дня після їх зарахування, на централізовані рахунки Пенсійного фонду, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, та на рахунки Накопичувального пенсійного фонду.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Безробітні стали стропальниками

Середа, 10 серпня 2016, 05:58

До Тернопільського міськрайонного центру зайнятості звернулося ТОВ «Тервікнопласт» з проханням допомогти у підборі осіб, які могли б працювати за професією стропальник. До слова, «Тервікнопласт» – один із найбільших виробників металопластикових конструкцій в Україні.

Завод у Тернополі площею 12 тисяч квадратних метрів виготовляє щомісяця понад 50000 металопластикових конструкцій будь-якого типу: вікна, балконні та вхідні двері, балконні скління, конструкції складної конфігурації. Для їх виготовлення використовуються високоякісні матеріали найбільш відомих європейських виробників.

стропальник

Для оперативного реагування на потребу роботодавця фахівці міськрайцентру зайнятості відібрали трьох безробітних з метою проходження професійного навчання за індивідуальною формою. Навчальний процес був організований на базі Тернопільського обласного навчально-курсового центру.

Професійно-практичну підготовку безробітні пройшли безпосередньо у «Тервікнопласті», і після отримання свідоцтва про присвоєння професії стропальник їм надали постійні місця.

 

Що потрібно знати про найменування юридичної особи

Середа, 10 серпня 2016, 05:46

Статтею 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (далі – Закон) передбачено вимоги до найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, а саме:

1. Найменування юридичної особи повинно містити інформацію про її організаційно-правову форму (крім державних органів, органів місцевого самоврядування, органів влади Автономної Республіки Крим, державних, комунальних організацій, закладів, установ) та назву.

2. Організаційно-правова форма юридичної особи визначається відповідно до класифікації організаційно-правових форм господарювання, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері технічного регулювання.

3. Назва юридичної особи може складатися з власної назви юридичної особи, а також містити інформацію про мету діяльності, вид, спосіб утворення, залежність юридичної особи та інші відомості згідно з вимогами до найменування окремих організаційно-правових форм юридичних осіб, установленими Цивільним, Господарським кодексами України та цим Законом.

4. Найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи (крім органів місцевого самоврядування).

5. У найменуванні юридичних осіб забороняється використовувати:

повне чи скорочене найменування державних органів або органів місцевого самоврядування, або похідні від цих найменувань, або історичні державні найменування, перелік яких установлює Кабінет Міністрів України, – у найменуваннях юридичних осіб приватного права;

символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, заборона використання яких встановлена Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»;

терміни, абревіатури, похідні терміни, заборона використання яких передбачена законом.

6. Законами можуть бути встановлені особливості найменування товариств, холдингових компаній, банків, пенсійних фондів, корпоративних інвестиційних фондів, торгово-промислової палати, навчальних закладів, юридичних осіб, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності, волонтерських організацій, адвокатських бюро, операторів державних лотерей, асоціацій органів місцевого самоврядування та їх добровільних об’єднань, політичних партій, громадських об’єднань, профспілок, їх організацій та об’єднань, організацій роботодавців, їх об’єднань.

7. Вимоги до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки, встановлюються Міністерством юстиції України.

З метою реалізації вимог частини п’ятої статті 16 Закону Кабінет Міністрів України розпорядженням від 6 липня 2016 р № 479-р затвердив перелік

історичних державних найменувань, які забороняється використовувати у найменуваннях юридичних осіб приватного права.

До переліку увійшли назви:

1. Державні утворення: Київська Русь; Руське Королівство; Галицько-Волинська Русь; Велике Князівство Литовське; Річ Посполита; Гетьманщина; Запорізька Січ; Запорозька Січ; Слобідська Україна; Правобережна та Лівобережна Україна; Українська Народна Республіка (УНР); Українська держава; Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР); Карпатська Україна.

2. Найменування органів влади, а також організацій, структур, формувань, які боролися за незалежність України у ХХ столітті: Центральна Рада; Генеральний секретаріат; Державний секретаріат; Рада народних міністрів; Генеральні секретарства; Державна варта; Директорія Української Народної Республіки; Державна народна рада; Генеральний суд; Державний сенат; Українське державне правління (УДП); Дієва армія; Сойм; Українські Січові Стрільці (УСС); Українська галицька армія (УГА); Повстанча армія України; Українська повстанська армія (УПА); Організація народної оборони «Карпатська Січ» (ОНОКС); Українська головна визвольна рада (УГВР).

3. Найменування станових органів.

4. Історичні найменування: «Малоросія», «Новоросія», «губернія».

 

 

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області

 

Безробітні відвідали міні-ярмарки вакансій

Середа, 10 серпня 2016, 00:00

У рамках реалізації соціальної програми «Добре бачу» Тернопільський міськрайонний центр зайнятості на замовлення громадської організації з Іва-но-Франківщини «Ваш зір» організував для безробітних тернополян міні-ярмарок вакансій.

Працівниця «Вашого зору» С. І. Гнідь представила вакансії сестри ме-дичної, офтальмолога, невропатолога та сімейного лікаря.

Присутні на заході дізналися про умови праці та її оплату. Учасників міні-ярмарку також було поінформовано, що фахівці, яких набирає громадсь-ка організація, залучатимуться до активної просвітницької, наукової та куль-турної діяльності, спрямованої на розв’язання проблем медичного обслуго-вування населення з питань офтальмології, до пропагування серед соціально незахищених верств населення правильного використання оптичних пристро-їв.

Ще один міні-ярмарок вакансій спеціалісти міськрайонного центру зайнятості провели на прохання Тернопільського навчально-виховного ком-плексу № 28, якому потрібні кухар, кухонний працівник та прибиральник службових приміщень.

Відвідувачам заходу розповіли про вимоги роботодавця до майбутніх працівників. За результатами міні-ярмарку вакансій двом безробітним було видано направлення на роботу до роботодавця.

 

Тернополян запрошують на майстер-клас по веденню блогів

Вівторок, 09 серпня 2016, 06:26

Молодий відеоблогер Olya Kozak розповість про те, як можна створювати культурні ініціативи своїми руками з мінімальним бюджетом.

Дівчина поділиться досвідом створення та ведення блогів.

- які теми актуальні для блогів
- які труднощі долають початківці
- як на цьому заробляти кошти
- як знайти себе та свою тему
- яку техніку можна використовувати для створення відео

Приходьте у четвер на 18:30 в ПК Березіль ( 2 пов., 18 каб.) Вхід - вільний.

Попередній запис за тел. 096-467-03-52.

 

Майже 5000 працівників отримали офіційне місце праці

Вівторок, 09 серпня 2016, 05:43

З початку року працівники Головного управління ДФС області з метою забезпечення контролю за суб’єктами господарювання, вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення під час проведених камеральних перевірок і індивідуальних співбесід з 2919 суб’єктами господарської діяльності виявили 5343 не облікованих найманих працівники, яким виплатили 20 млн 450,2 тис. грн доходів. В результаті проведених заходів бюджету отримав 2 млн 870,8 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 4 млн 509,9 тис. грн єдиного соціального внеску.

За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, логічним завершенням усунення порушень у сфері зайнятості населення став той факт, що по області роботодавці офіційно працевлаштували 4429 громадян.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

У Тернополі проведуть конкурс квітів у патріотичному дусі

Понеділок, 08 серпня 2016, 00:00

До Дня міста Тернополя міська влада планує провести грандіозний конкурс. Для участі в ньому необхідно підготувати патріотичний букет або квіткову композицію. На думку організаторів, це чудовий привід, щоб обʼєднати всіх мешканців міста спільною ідеєю. Конкурс проводитимуть у парку Національного відродження.

Міська рада повідомила, що основною метою цієї акції є формування та пробудження патріотизму, любові до рідної землі, національної гідності. Учасником конкурсу може стати кожен тернополянин. Особливо, покладають надії на організації, установи, підприємства, заклади освіти. Форма власності та кількість учасників немає значення.

Для визначення переможця буде створена спеціальна комісія, яка оцінюватиме креативність, розкриття теми, оформлення, цілісность, творчий підхід, складність та патріотизм витвору. Переможці цього конкурсу отримають призи, подарунки і подяки від міського голови Сергія Надала.

 

Тернопільська митниця ДФС забезпечила 439 млн грн бюджетних надходжень

Неділя, 07 серпня 2016, 10:54

У січні-липні Тернопільською митницею ДФС до бюджету перераховано 439 млн грн митних платежів, що на 40,7 млн грн або на 10,2% більше за аналогічний період минулого року. Зокрема, у липні до державної скарбниці надійшло 72 млн грн митних платежів.

У розрізі видів податків найбільше надійшло від сплати податку на додану вартість склали – 402 млн грн, що на 113,7 млн грн або 39,4% більше, ніж торік. Також сплачено 34,3 млн грн мита; 1,7 млн грн акцизного податку; 1 млн грн плати за здійснення митних формальностей та інші платежі.

Як зазначила в. о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович, позитивна динаміка у надходженнях відбулася завдяки збільшенню обсягів імпорту бюджетоформуючих підприємств, в тому числі і сезонна активізація імпортерів сільськогосподарської техніки. Всього підприємства, які збільшили надходження порівняно з минулим роком, за 7 місяців поточного року сплатили 292,5 млн грн або 67% від адміністрованої суми, зріст до минулого року становить 138 млн грн або 89%.

Також збільшенню цьогорічних надходжень посприяли підприємства, які не працювали минулого року (в тому числі з місцем обліку в інших областях України), а цього року здійснили імпорт. Загалом такі підприємства сплатили 73,8 млн грн, а це 17% від адміністрованої митницею суми податків.

Крім цього, відбулося оформлення в зоні діяльності Тернопільської митниці товарів підприємств з місцем обліку в інших митницях ДФС, в тому числі із східних областей України. Так, 45 підприємств при імпортуванні сплатили 82,5 млн грн податків або 19% від адміністрованої митницею суми платежів.

Загальна сума додаткових надходжень від контролю за правильністю визначення митної вартості, класифікації та країни походження товарів становить 19 млн грн (4,3% від адміністрованої суми), в т.ч. митна вартість – 17 млн грн (3,9% від адміністрованої суми); класифікація – 1,6 млн грн (0,4 % від адміністрованої суми); країна походження – 346,4 тис. грн. (0,1% від адміністрованої суми).

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

День відкритих дверей на виробництві

Субота, 06 серпня 2016, 06:50

У рамках проведення заходу «Тижні Фокстрот» Тернопільським міськайонним центром зайнятості спільно з ТОВ САВ «Дістрібьюшн» проведено «День відкритих дверей на виробництві». У заході взяли участь безробітні, які перебувають в пошуку роботи в Тернопільському міськрайонному, а також в Підволочиському, Козівському, Збаразькому районних центрах зайнятості.

Представник тернопільського магазину «Фокстрот» Тамара Оксюта сказала, що сьогодні компанія ТМ «Фокстрот. Техніка для дому» - одна із найбільших роздрібних мереж за кількістю магазинів і обсягами продажів електроніки та побутової техніки в Україні. Перший магазин був відкритий ще у 1994 році. Нині мережа налічує більше 200 супермаркетів.

Роботодавцем проводилась презентація свого підприємства та була організована екскурсія в торговому закладі. Усі бажаючі змогли ознайомитись з умовами праці та відпочинку, графіком роботи. Оксюта Тамара Миколаївна відповіла на запитання безробітних щодо критеріїв підбору претендентів, надання соціального пакету. Було наголошено на перспективах розвитку мережі «Фокстрот», йшлося і про можливість кар’єрного росту.

Центр зайнятості і надалі буде продовжувати роботу в даному напрямку, оскільки запорука успіху – тісна співпраця з роботодавцями для досягнення позитивного результату - укомплектування вакансій роботодавцю з одного боку та працевлаштування громадян, які шукають роботу з іншого. Загалом у Дні відкритих дверей взяли участь 27 шукачів роботи, які на завершення зустрічі подякували за теплий прийом колективу та побажали успіхів у роботі.

 

Притягнення до кримінальної відповідальності буде по-новому

П'ятниця, 05 серпня 2016, 04:34

Державна фіскальна служба України наказом від 18.07.2016 №633 внесла зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків. Відтепер при виявленні порушень податкового, валютного чи іншого законодавства, за якими сума завданої державі шкоди є достатньою для притягнення до кримінальної відповідальності, кримінальні провадження розпочинатимуться, якщо такі податкові повідомлення-рішення набудуть статусу «узгоджених» після адміністративного та/або судового оскарження.

Нагадаємо, раніше слідчі мали право розпочинати кримінальні провадження на підставі результатів податкових перевірок, навіть, якщо вони знаходилися на оскарженні в судах.

Слідчим підрозділам фінансових розслідувань матеріали перевірок для прийняття рішення згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України (крім випадків, визначених пунктом 36 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу) передаватимуться виключно після узгодження грошових зобов’язань (зменшення бюджетного відшкодування), вимог та рішень щодо єдиного внеску. При цьому терміни передачі матеріалів – протягом 20 робочих днів, наступних за днем узгодження прийнятих за їх результатами податкових повідомлень-рішень.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Про доходи відтепер потрібно повідомляти в електронному вигляді

П'ятниця, 05 серпня 2016, 04:26

З 15 серпня відкриють електронну систему оподаткування майна посадовими особами. Відтепер за невірну інформацію буде передбачене покарання, а саме адміністративний штраф або кримінальна відповідальність. Національне агентство з питань запобігання корупції буде детально вивчати заповнення онлайн-декларацій та їх достовірність.

Заступник голови НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції) Руслан Радецький повідомив, що відповідальність за недостовірну інформацію про майно від 138 тисяч гривень буде передбачена дисциплінарна відповідальність. Від 138 до 345 тисяч гривень платитимуть штраф у розмірі від 17 до 43 тисяч гривень. У випадку, коли сума буде значно більша зловмисник буде позбавлений волі до 2-ох років. Повідомити про невірну інформацію може кожен громадянин. Для цього спеціально створений інститут, завданням якого є збір фактів та повідомлення НАЗК.

Окремо будуть фіксувати декларації про орендоване та контрольоване майно. Обовʼязковою є умова, щоб члени сімʼї, з якими проживає декларант або займається господарською діяльністю, подавали свої дані. У випадку, якщо подружжя разом не проживає, кожен з них має у своїх декларація вказувати свого (колинього) чоловіка або дружину. Якщо є майно, яке записане на іншу особу, але контролюється декларантом, про це теж необхідно повідомляти.

Такі умови виконання запровадили для того, щоб знати реальні доходи громадян. Оскільки часто траплялися ситуації, коли у деклараціях зазначена мінімальна сума, а насправді у власності декларанта є чималі статки. Якщо будуть помічені якісь розбіжності у відомостях, це спровокує генеральну перевірку певної особи.

13 жовтня 2016 року всі деріжавні службовці мають заповнити електронні декларації . Після цього для перевірки громадянина, який потрапив у сумнівне поле зору, достатньо буде одного кліку.

Голова обласної адміністрації Степан Барна додав, що таке нововедення є обовʼязковою вимогою ЄС. Це прогнозує значне викривання «прихованих» коштів. Тому купуючи дорогу покупку, доведеться подумати не раз.

Для того, щоб заповнити декларацію потрібно зайти на сайт НАЗК НАЗК www.nazk.gov.ua. Також для ефективного використання створили пробну версію try.declaration.org.ua.

Олена Сабатюк

 

Тернопільська ОДПІ повідомляє

Четвер, 04 серпня 2016, 13:56

Громадяни мають можливість впродовж робочого тижня спілкуватись з фахівцями Тернопільської об’єднаної ДПІ в режимі «Skype» щодо нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

* понеділок, середа, п’ятниця – з 10:00 до 11:00 год;

* вівторок, четвер – 16:00- 17:00 год.

 

Довідково:

Аби запитати й отримати відповідь, Вам необхідно зареєструватись чи зайти на свій обліковий запис у програмному забезпечені – «Skype», у вікні «Пошук» ввести ім’я «todpi1918» (ТОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області) та додати до свого списку контактів.

За інформацією щодо проведення тематичних інтернет-конференцій слідкуйте на суб-сайті ТО ДФС у Тернопільській області.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Що потрібно знати для укладення шлюбного договору

Четвер, 04 серпня 2016, 13:02

Сезон весіль – урозпалі! Але, перш ніж пролунає «А тепер – обміняйтеся обручками», закохані можуть, за бажанням, поставити підписи під одним невеликим, але важливим для обох документом. Це – шлюбний договір.

У сучасному українському суспільстві спостерігаються економічні зміни, міняються життєві цінності. Роль подружжя в побуті, а також права та обов’язки визначає, у тому числі, матеріальна сторона сімейного життя. Суперечки через майно часто стають причинами розірвання шлюбу. З кожним роком зростає число судових позовів з питань поділу спільно нажитого майна. Їх було б менше при існуванні традиції складати договори про розподіл майнових прав та обов’язків. Такі договори поширені в сім’ях з великим достатком, або їх укладають громадяни, реєструючи шлюб з іноземцями.

Шлюбний договір укладають до чи після реєстрації шлюбу?

Шлюбний договір набуває чинності з моменту реєстрації шлюбу, але укласти цей документ можна як перед одруженням, так і після нього. У разі підписання такого договору вже в шлюбі документ буде вважатися чинним з моменту його нотаріального посвідчення. Під час укладення угоди сторонам важливо врахувати якнайбільше можливих життєвих ситуацій, що можуть виникнути у сімейному житті.

Існує безліч причин, з яких громадяни не укладають такі договори:

1. Частина населення країни належить до категорії малозабезпечених. У них немає майна, розділ якого може якось ускладнити розірвання шлюбу.

2. Головне – в Україні не прийнято укладати шлюбні договори. Для українців укладення шлюбу засноване на почуттях, коли люблячі люди оберігають один одного. У цей період не хочеться навіть вимовляти слово розлучення. А спроби запропонувати підписання договору розцінюються, як бажання отримати вигоду і свідчать про відсутність почуттів, несерйозності намірів і т.д.

3. Багато хто просто не хоче проходити процедуру укладення шлюбного договору, який підлягає обов’язковому посвідченню у нотаріуса.

4. У шлюб вступають і заможні люди, яким є що ділити, і договір був би найкращим виходом у непростій ситуації із розлученням і розділом майна. Але і ці люди не вживають заходів із-за власної необізнаності в питаннях шлюбного договору.

За бажанням сторін шлюбний договір можуть укладати у присутності свідків.

Такий договір, відповідно до глави 10 Сімейного кодексу України, може містити будь-яку інформацію щодо моральних, майнових і немайнових обов’язків подружжя. У шлюбному договору передбачають майнові права та обов’язки подружжя, зокрема питання, пов’язані з правом власності на рухоме та нерухоме майно як придбане до шлюбу, так і під час шлюбу, на майно, одержане в дар чи успадковане одним з подружжя, а також питання, пов’язані з утриманням одне одного та дітей, та інші. Водночас діє правило: умови шлюбного договору не можуть погіршувати становище подружжя порівняно із законодавством України.

На укладення шлюбного договору до реєстрації шлюбу, якщо його стороною є неповнолітня особа, потрібна письмова згода її батьків або піклувальника, засвідчена нотаріусом.

Чого не можна передбачити у шлюбному договорі?

Через те, що шлюбний договір нерозривно пов’язаний з особою його учасника, він не може бути укладений за відсутності особи (навіть за участю законного представника або за дорученням).

З тих самих міркувань неможливою є заміна сторони в договорі.

Неможливою є передача прав та обов’язків третім особам.

Неможливо врегулювати особисті відносини між подружжям, а також між батьками та дітьми, а лише майнові і матеріальні питання.

Неможливо встановити право кожного з подружжя на віросповідання, виховання в дітях прихильності до певної релігії, визначення культурних та мовних пріоритетів.

Не можна зменшити обсяг прав дитини, які встановлені законодавством. Тобто, не можна укласти договір за яким дитина буде позбавлена права на аліменти, права на отримання майна у власність, права на проживання в певному житловому приміщенні тощо.

Неможливим є включення до шлюбного договору умов, що обтяжують право та дієздатність дружини та чоловіка (наприклад, заборона подружжю звернення до суду, заповідати, вчиняти правочини тощо).

Неможливим є закріплення в договорі відмови від прав, які включаються до загального цивільного статусу особи, наприклад, відмову одного з подружжя від одержання в майбутньому заробітної плати на користь другого з подружжя.

Неможливим є закріплення в договорі умов, за якими зобов’язаною особою ставали б не самі сторони (дружина та чоловік), а треті особи – діти подружжя або їхні родичі.

Що може бути підставою для розірвання шлюбного договору?

Подружжя може відмовитися від шлюбного договору, але тільки за взаємною згодою, про що слід подати відповідну заяву до нотаріуса. Одностороння відмова від шлюбного договору неприпустима. На вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути розірваний за рішенням суду. Водночас, якщо життєві обставини змінилися, виникла потреба у внесенні змін, доповненні до чинного договору чи викладенні його в новій редакції, то закон цього не забороняє. Такі зміни мають бути внесені за згодою сторін та нотаріально посвідчені. В іншому разі вони можуть бути визнані судом неправомірними. Нотаріус не приймає для посвідчення договору із внесеними змінами у разі, якщо це суперечить вимогам чинного законодавства або погіршує становище одного з подружжя чи дитини. Кожна сторона у шлюбному договорі має право на судовий захист у разі недотримання іншою стороною умов договору. У разі розірвання шлюбу, визнання його недійсним, усі майнові спори, спори про дітей та інші вирішує суд на підставі чинного законодавства – з урахуванням умов шлюбного договору.

Цей документ може стати у пригоді лише в разі розірвання шлюбу?

Не обов’язково. Наприклад, у шлюбному договорі може бути пункт про порядок погашення боргів за рахунок спільного чи роздільного майна. У наш час люди доволі часто потрапляють у роль боржників, і кредитор має право звертатися з претензією як до позичальника, так і до його законного чоловіка чи дружини. Якщо ж у шлюбній угоді є пункт, в якому зазначено, що один із членів подружжя не зобов’язаний виплачувати борги іншого, то жоден колектор чи суд його до цього не змусить.

Отже, шлюбний договір може стати надійним фундаментом відкритих і обміркованих відносин, в яких кожен готовий прийняти на себе свою частку відповідальності.

 

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області

 

Педагоги отримуватимуть заробітну платню без затримок

Четвер, 04 серпня 2016, 06:34

Кожного року значних проблем у фінансуванні зазнає освітня галузь. Через це виникає затримка заплат, недостача навчального матеріалу того. Міська влада пообіцяла, що у 2016 році освіті буде приділена чимала увага.

2 серпня відбулася прес-конференція міського голови Сергія Надала. Очільник міста повідомив, що з міського бюджету буде виділена велика сума грошей, щоб улагодити всі наявні проблеми. У звʼязку з тим, що держава не забезпечує достатньо освітню галузь, розвивається вона неналежним чином. Саме тому міські органи зобовʼязані за кошти міста вирішувати цю проблему, щоб забезпечити мешканців Тернополя зарплатами.

Міський голова розповів, що цього року буде наполягати на тому, щоб для виплати заробітної платні педагогам було виділена 47 мільйонів 737 тисяч гривень. З них 9 мільйонів будуть призначені для виплати зарплат та утримання технічної освіти. 665 тисяч гривень планують перерахувати новому дитячому садочку, який буде відкрито цього року 1 вересня на вулиці Юності. 43 мільйони гривень будуть виділені для відновлення та ремонту інших дитячих садків. Найпоширенішою проблемою є заміна вікон та покрівля дахів. 337 тисяч гривень буде виділено на відеоспостереження та тривожні кнопки у освітніх закладах, оскільки діти повинні бути у безпеці і батьки впевнені у їх спокої.

Олена Сабатюк

 

Незайві 120 мільйонів гривень

Четвер, 04 серпня 2016, 06:33

Більш як 402 млн грн податкових надходжень отримав бюджет міста впродовж семи місяців поточного року. Про це інформував начальник Тернопільської ОДПІ Петро Якимчук.

Він зазначив, що це на 120,5 млн грн більше, як передбачалось Розписом доходів. Перевершило на 67,2 млн грн від очікуваних поступлення податку на доходи фізичних осіб, загальна сума якого склала 233,6 млн грн, а акцизний податок, який «прямою гривнею» надходить до бюджету міста, збагатив місцеву казну на 57,1 млн грн. А це, також, 23,8 млн грн додаткових надходжень.

«Єдинники» внесли до бюджету 56,7 млн грн, а власники та орендарі земельних ділянок – 43,8 млн грн.

Розпочали сплату податку на нерухоме майно фізичні особи, сума якого склала поки 354,3 тис грн, а от юридичні особи–власники нерухомості, уже сплатили з початку року 8,4 млн грн.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Імпорт й експорт тепер – «по-новому»

Четвер, 04 серпня 2016, 06:30

У Тернопільській ОДПІ повідомили, що 29 липня 2016 року набрала чинності постанова Правління Національного банку України № 361 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Внесеними змінами подовжено граничні строки для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів з 90 днів до 120 днів.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Близько 100 майстрів зі всієї України продаватимуть на "Вуличному ринку" свій хендмейд

Четвер, 04 серпня 2016, 06:23

Понад сотню хендмейкерів чекають в Тернополі на фестивалі "Вуличний ринок". Відтак відвідувачі зможуть взяти участь у творчих майстер-класах та придбати оригінальні сувеніри на творчій ярмарці.

- Загалом чекаємо майстрів з Тернополя, Львова, Одеси, Івано-Франківщини та інших куточків країни. На ярмарці можна буде купити прикраси з дерева, шкіри, срібла та вовни, будуть футболки з вишивкою і патріотичною символікою, торби з льону і кераміка. Також продаватимуть вишиванки, рюкзаки та інші цікаві речі, - розповіла координатор ярмарки Оля Биндас.

Щодня для відвідувачів фестивалю будуть організовувати кілька майстер-класів, де можна буде виготовити собі виріб чи навчитись новій техніці.

Усі, хто хоче долучитись до фестивалю і запропонувати свій хендмейд можуть заповнити спеціальну анкету на сайті фестивалю.

- Ми шукаємо майстрів-рукодільників. Від майстрів по дереву, котрі роблять щось креативне і компактне, до майстрів з прикрас і найдрібніших деталей. Це і валяльники і гончарі і лялькарі, художники, тобто всі види творчості, - зазначає Оля Биндас.

Нагадаємо, що фестиваль "Вуличний ринок" відбудеться у парку Шевченка і триватиме з 23 по 28 серпня.

 

Кава з алкоголем: чи потрібна ліцензія?

Середа, 03 серпня 2016, 07:35

У відділі контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Тернопільської ОДПІ зазначили, що суб’єкти господарювання, які торгують уроздріб продукцією власного виробництва, у тому числі кавою, кондитерськими виробами з додаванням алкоголю – в окремих випадках можуть не отримувати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Це можливо лише за умови дотримання технологічних режимів виробництва, визначених нормативною документацією. При цьому, всі місця зберігання алкогольних напоїв, які використовуються у виробництві такої продукції, повинні бути внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Пунктом 2.2 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства (далі – Правила) встановлено, що суб’єкти господарської діяльності при виготовленні продукції власного виробництва повинні додержуватися технологічних режимів виробництва продукції (сумісність продуктів, їх взаємозаміна, режим холодного й теплового оброблення сировини тощо), визначених нормативною документацією (збірниками рецептур страв, кулінарних, борошняних кондитерських і булочних виробів, затвердженими в установленому порядку, державними стандартами, технічними умовами, а також Санітарними правилами).

Суб’єкти господарської діяльності при користуванні збірниками рецептур страв та кулінарних виробів, зокрема, мають право:

– заміняти (виключати) у рецептурах відсутні види продовольчої сировини та харчових продуктів (крім основних складників страви) або додатково включати їх у необхідних кількостях, не погіршуючи смакових властивостей страв (виробів), при цьому не допускати порушення Санітарних правил, технологічного режиму виробництва продукції, погіршення споживних властивостей та якості страв (виробів). Зміни до рецептур в обов’язковому порядку вносяться в технологічну документацію на страви та вироби і калькуляційні карти;

– самостійно розробляти фірмові страви та вироби. Технологічна документація на фірмові страви та вироби складається у довільній формі та затверджується керівником суб’єкта господарювання у сфері ресторанного господарства.

У відділі наголосили, що кухарі та кондитери повинні бути забезпечені на робочих місцях технологічною документацією на страви та вироби (п. 2.3 Правил).

Технологічна документація на страви та вироби – документація із зазначенням опису технологічного процесу виробництва продукції, переліку продуктів, продовольчої сировини, речовин і супутніх матеріалів, що застосовуються в процесі приготування, даних про норми їх вмісту в кінцевому харчовому продукті, термін придатності до споживання, умов зберігання, способу реалізації (подання) споживачу, вимог до якості страв та виробів.

Також фахівці ТОДПІ зазначили, що у разі зберігання, зокрема, алкогольних напоїв у місцях, не внесених до Єдиного реєстру - передбачено застосування до суб’єктів господарювання фінансових санкцій. Також, виручка від продажу такої продукції не є об’єктом оподаткування акцизним податком.

Детальніше проконсультуватись можна у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Тернополяни підтримаємо нашу Олімпійську збірну в Ріо -де-Женейро

Вівторок, 02 серпня 2016, 09:00

5 СЕРПНЯ о 18.00 в парку ім.Т.Г. Шевченка (бетонна площадка біля літньої сцени) відбудеться спортивно-розважальне свято «ОЛІМПІЙЦІ ВПЕРЕД» приурочене відкриттю XXXI літніх Олімпійських ігор 2016 у Ріо-де-Женейро

У програмі заходу:

- підняття Олімпійського прапору;

- олімпійський забіг;

- спортивні естафети;

- спортивні естафети;

- танцювальні розминки;

- вікторина «Олімпійський всезнайко»

Активних учасників нагородять подарунками від наших партнерів!!!

Запрошуємо всіх, і дорослих, і малих, весело провести час!

Станьте учасниками Олімпійського руху!

Організатори: Тернопільська міська рада, Управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту, Тернопільське обласне відділення Національного олімпійського комітету України, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення.

 

«Вуличний ринок» оголосив про 5 грантів для творчих тернополян

Вівторок, 02 серпня 2016, 07:33

Талановиті тернополяни зможуть отримати п'ять грантів, які зі своєю продукцією захочуть взяти участь у "Вуличному ринку". Переможців конкурсу проконсультують відомі ресторатори і навчать організувати торгову точку.

Ідейники  фесту розповідають, що в минулі роки участь у грантових програмах взяло понад 50 учасників, 5 з яких розпочали власний бізнес у Тернополі. Всі вони успішно презентували свій продукт та зацікавили тернополян гастрономічнимипроектами.

- Основна мета фестивалю «Вуличний ринок» - це підтримка підприємливої молоді і поштовх відкривати власну справу. Тому на фестивалі й існує програма ґрантів. Кожен, хто стане переможцем гранту, безкоштовно візьме участь у фестивалі, зможе отримати консультації від найкращих рестораторів Тернополя та допомогу в бюджетуванні, брендуванні та оформленні проекту, - зазначив один із організаторів фестивалю Любомир Шимків.

Для того, щоб взяти участь у програмі, необхідно заповнити форму реєстрації, що розміщена на сайті «Вуличного ринку». Кожен учасник має описати свою точку, придумати цікаву назву, логотип та зазначити, чому саме його ідея заслуговує наґрант.

Нагадаємо, що «Вуличний ринок» вже втретє відбудеться в парку Шевченка і триватиме з 23 по 28 серпня.

 

 

 

Для розгляду скарг - не більше 60 календарних днів

Понеділок, 01 серпня 2016, 12:46

Відповідно до п.56.8 ст.56 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

Згідно з п.56.9 ст.56 ПКУ керівник (його заступник або інша уповноважена посадова особа) відповідного контролюючого органу може прийняти рішення про продовження строку розгляду скарги платника податків понад 20-денний строк, визначений у п.56.8 ст.56 ПКУ, але не більше 60 календарних днів, та письмово повідомити про це платника податків до закінчення строку, визначеного у п.56.8 ст.56 ПКУ.

Якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків не надсилається платнику податків протягом 20-денного строку або протягом строку, продовженого за рішенням керівника (його заступника або іншої уповноваженої посадової особи), така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначених строків.

Скарга вважається також повністю задоволеною на користь платника податків, якщо рішення керівника (його заступника або іншої уповноваженої посадової особи) про продовження строків її розгляду не було надіслано платнику податків до закінчення 20-денного строку, зазначеного в абзаці першому цього пункту.

Рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку (п. 56.10 ст. 56 ПКУ).


 

Про діяльність на території України потрібно звітувати по-новому

Понеділок, 01 серпня 2016, 12:46

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що 29 липня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2016 №544 «Про затвердження форм та Порядку розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво» (далі – Наказ №544).

Відзначимо, що даним документом затверджено:

- форму Розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності;

- форму Розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7;

- порядок розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво.

Відповідно втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 25 червня 2013 року №610 «Про затвердження форм та Порядку розрахунку податкових зобов'язань з податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво».

З текстом Наказу №544 можна ознайомитись, скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Розпорядження РДА, накази їх структурних підрозділів відтепер проходять правову експертизу в головному територіальному управлінні юстиції

Понеділок, 01 серпня 2016, 09:57

Відповідно до частини шостої статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», нормативно-правові акти місцевих державних адміністрацій підлягають державній реєстрації у відповідних органах юстиції в установленому порядку і набирають чинності після реєстрації з моменту їх оприлюднення, якщо самими актами не встановлено пізніший строк введення їх у дію.

У період з січня 1993 року до травня 2016 року державну реєстрацію нормативно-правових актів районних державних адміністрацій та їх структурних підрозділів здійснювали районні управління юстиції.

У зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2016 року № 99 «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги», відповідно до пункту 1 якої ліквідовано районні управління юстиції, а також на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 року № 339 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731», державну реєстрацію нормативно-правових актів районних державних адміністрацій, їх структурних підрозділів здійснюють головні територіальні управління юстиції в областях.

При цьому, згідно з абзацом третім пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади», органам, що здійснюють державну реєстрацію нормативно-правових актів, надано право перевіряти в органах виконавчої влади додержання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, у разі потреби вимагати подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію та вносити пропозиції про усунення виявлених порушень і недоліків та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у допущених порушеннях.

Неподання, несвоєчасне подання для державної реєстрації нормативно-правових актів, які відповідно до закону підлягають державній реєстрації, направлення на виконання нормативно-правових актів, що не пройшли державної реєстрації та не опубліковані в установленому законом порядку, а також надіслання для виконання вказівок, роз’яснень у будь-якій формі, що встановлюють правові норми, - тягнуть за собою накладення штрафу на керівників органів, нормативно-правові акти яких відповідно до закону підлягають державній реєстрації, від тридцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (стаття 18841 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Принагідно зазначаємо, що усі суб’єкти нормотворення області (департаменти, управління, відділи, сектори облдержадміністрації та управління, відділи, сектори та інші структурні підрозділи райдержадміністрацій) щомісяця за підписом керівника або особи, яка виконує

його обов’язки, складає з дотриманням хронології повний перелік прийнятих ним актів та до 5 числа місяця, наступного за звітним, надсилає супровідним листом цей перелік до Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, кабінет 216, тел. 0352 520232.


Головне територіальне управління юстиції у Тернопільської області

 

Триває боротьба з гральним бізнесом

Понеділок, 01 серпня 2016, 06:37

gr.avtomatyОдинадцять комп’ютерів та моніторів, один термінал та 10 флешок з програмним забезпеченням вилучили правоохоронці Тернополя із підпільного грального закладу, який функціонував на проспекті Злуки,1.

За словами заступника відділу слідчого управління Олександра Процака, його підприємець маскував під заклад з продажу державних лотерей.

За попередньою інформацією, в клубі працювали охоронець та адміністратор. З реальними грошима вони справи не мали. Усе оплачувалося через спецобладнання. Ігромани закидали та отримували кошти через термінал.

Працювавло підпільне казино цілодобово. Правоохоронці за даним фактом відкрили кримінальне провадження за статтею 203-2 частина 1 ККУ – зайняття гральним бізнесом.

 

В Тернополі на ремонт шкіл та садочків виділили понад 3 млн.грн.

Неділя, 31 липня 2016, 07:15

У Тернополі триває підготовка до початку навчального року. У міських школах зараз проводять необхідні ремонтні роботи.

Як зазначає начальник управління освіти і науки Ольга Похиляк, на ремонт шкіл і садочків у Тернополі з міського бюджету було виділено понад 3 мільйони гривень. Водночас на рівні держави тернопільські школи не отримали нічого.

«Тривають роботи у міських школах. Зокрема, на це з міського бюджету було виділено 3,5 мільйона гривень. На кожну дитину у дошкільному і загальноосвітніх закладах було виділено по 100 гривень. Умовно кажучи, якщо в школі є 1000 учнів, то ця школа отримує сто тисяч гривень, - зазначає Ольга Похиляк.- Тим часом з держави на капітальні та поточні ремонти ми вже кілька років підряд грошей не отримували. Усі кошти на ремонти виділяють з міського бюджету».

Нагадаємо, що у школах та садочках заборонено примусово збирати гроші з батьків на поточні потреби та ремонти. Відповідне розпорядження ще навесні підписав міський голова Тернополя Сергій Надал.

Згідно документу керівники закладів освіти не рідше 2-х разів на рік зобов’язані звітувати перед громадськістю про використання коштів, що надійшли у заклади.

Тернополян, які стикнулись з фактом примусового збору коштів, просять повідомляти в управління освіти та науки тернопільської міської ради.

 

Якщо перейменували вулицю – змініть ключ

Субота, 30 липня 2016, 16:08

У Тернопільській ОДПІ інформували, що розпорядником Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) було внесено зміни до облікових даних суб’єктів господарювання, а саме – перейменовано назви міст, селищ, сіл, районів, районів у містах та вулиць на виконання Закону України №317 «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та окремих Постанов Верховної Ради України про перейменування адміністративно-територіальних одиниць.

У разі наявного факту, суб’єктам господарювання необхідно переоформити електронні ключі відповідного до внесених змін.

Для уникнення непорозумінь під час отримання послуг електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД ДФС реєстраційні картки необхідно заповнювати наступним чином:

* для юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців у поле юридична адреса (місце знаходження філії), адреса реєстрації місця проживання необхідно вказувати інформацію відповідно до даних Єдиного державного реєстру;

* для фізичних осіб, у тому числі, які здійснюють незалежну професійну діяльність, слід зазначати адресу реєстрації місця проживання відповідно до паспортного документа.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10 та 23-53-61.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

У Тернополі ПП "ТПК Арсен" запропонувало роботу комерційному директору, менеджеру та бухгалтеру

П'ятниця, 29 липня 2016, 11:39

Однією з ефективних форм співпраці з підприємствами, організаціями, приватними підприємцями щодо пошуку претендентів на вільні робочі місця є організація центрами зайнятості презентацій роботодавців. Перевага таких презентацій – можливість для безробітних безпосередньо зустрітися з роботодавцем та з’ясувати питання працевлаштування, а для представників підприємств – ознайомити безробітних з діяльністю та виробництвом, провести індивідуальні співбесіди з кандидатами на посади, якісно підібрати персонал. Так, у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась презентація ПП "ТПК Арсен" (м. Рівне).

Менеджер з персоналу Світлана Лебедюк розповіла присутнім, що підприємство вже 15 років динамічно розвивається на ринку товарів та послуг в Україні. За цей час по Західній Україні було відкрито 14 філій, здобуто вагомий досвід щодо реалізації широкого спектру запчастин до комбайнів Claas, John Deere, Fortschitt, New Holland, СК-5 "Нива", Дон, тракторів МТЗ, ЮМЗ, Т-16, Т-25, Т-40, К-700 та інших механізмів. У зв’язку із розширенням представництва підприємству потрібні комерційний директор, менеджер (управитель) зі збуту, бухгалтер.

Світлана Лебедюк поінформувала присутніх про специфіку діяльності ПП "ТПК Арсен", перспективи його розвитку, умови праці та рівень заробітної плати, соціальні гарантії, про вимоги до майбутніх працівників; провела співбесіди з бажаючими працювати на підприємстві; запросила відвідати "ТПК Арсен", аби безпосередньо на підприємстві ознайомитися з умовами роботи та вирішити питання працевлаштування.

На завершення заходу також відбулась зустріч представника роботодавця та фахівців центру зайнятості, під час якої мова йшла про шляхи співпраці з питань подальшого добору необхідних кадрів, професійного навчання та стажування безробітних.

 

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями ТМРЦЗ

 

Сторінка 46 з 70

«ПочатокПопередня41424344454647484950НаступнаКінець»
Банер