images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

Ви запитували у податковій

Четвер, 24 березня 2016, 07:08

Жінка отримала у спадщину майно від чоловіка, з яким проживала без реєстрації шлюбу. За якою ставкою оподатковуватиметься таке майно?

Порядок оподаткування спадщини регулюється ст. 174 Податкового кодексу. Відповідно до вимог цієї статті, вартість будь якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5%, а дохід, який отриманий від членів сім’ї першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою. Членами сім’ї першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи є такими, що мають другий ступінь споріднення.

При цьому, слід зазначити, що відповідно до Сімейного кодексу, сім’я створюється на підставі шлюбу. Шлюб є союзом жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя.

Враховуючи зазначене, дохід отриманий у результаті прийняття спадщини від чоловіка, з яким дружина проживала без реєстрації шлюбу, оподатковується за ставкою 5%. Жінка-спадкоємець зобов’язана до 1 травня подати річну декларацію про майновий стан і доходи за місцем проживання та до 31 липня сплатити 5% податку на доходи, а також 1,5 % військового збору.

Які пільги з податку на нерухоме майно за 2015 рік передбачено для жителів міста Тернополя?

Податковим кодексом передбачено, що пільги для нарахування податку на нерухоме майно на 2015 рік встановлювались органами місцевого самоврядування. Так, Тернопільською міською радою на 2015 рік було передбачено, що база оподаткування об’єкта (об'єктів) житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

– для квартир незалежно від їх кількості – на 70 м кв;

– для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 м кв;

– для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку), – на 180 м кв.

Таке зменшення надається один раз за календарний рік.

Звертаємо вашу увагу, що зменшення не стосується об'єктів нежитлової нерухомості. Сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування. Окрім цього, відповідно до наведеної вище норми, не можна застосовувати пільги щодо житлової нерухомості, яка перебуває у власності юридичної особи.

Слід також зазначити, що якщо фізична особа є засновником юридичної особи то вона не може застосувати пільгу зі сплати податку на нерухоме майно, до об'єкта житлової нерухомості, за адресою якого зареєстрована ця юридична особа. Не можна застосувати пільгу й до житла, яке здається в оренду. Якщо фізична особа протягом кількох місяців звітного року здавала об'єкт житлової нерухомості в оренду, пільга зі сплати податку на такий об'єкт не застосовується починаючи з того місяця, в якому фактично об'єкт було здано в оренду, та до кінця місяця, в якому його оренду припинено.

Детальніші консультації стосовно даного питання можна отримати у Центрі обслуговування платників (ЦОП) за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10. Тернопільська ОДПІ також нагадує, що з 1 січня 2016 року розпочалась кампанія декларування доходів громадянами за 2015 рік. Консультації, тренінги, надання практичної допомоги у ЦОПі, телефони для довідок: 43-46-10, 43-46-46.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ


 

Тернополян запрошують в Школу Свідомого Громадянина

Середа, 23 березня 2016, 17:03

За підтримки Молодіжної міської ради, 2-3 квітня у Тернополі відбудеться дводенний курс Школи Свідомого Громадянина. Кращі викладачі Відкритого Університету Майдану поділяться ідеями, які можуть змінити життя міст, регіонів і навіть цілих країн.

Впродовж курсу Наталія Склярська, Анна Валєнса, Олександр Солонтай та команда Відкритого Університету поділяться необхідними знаннями з побудови громадянського суспільства, контролю місцевої влади та локальних бюджетів, ви також дізнаєтесь про закони спіральної динаміки розвитку людей і суспільства, зможете визначити в якому напрямку ви бажаєте розвиватися і які для цього необхідно зробити кроки, зрозумієте до якого психологічного віку належить ваше оточення і як знайти з ними спільну мову, щоб рухатися разом до бажаних змін.

У Школі Свідомого Громадянина ви отримаєте не тільки знання, але й знайдете однодумців для реалізації спільних ідей. Протягом другого дня ви зможете сформувати команду і втілювати ваші проекти крок за кроком змінюючи Тернопіль на краще.

Спікери та експерти будуть раді поділитися з вами досвідом, підтримати кращі ідеї й допомогти залучити необхідні ресурси для їх реалізації. Всі, хто успішно пройде навчання, отримають сертифікати Школи Свідомого Громадянина, - повідомляють організатори заходу.

Вік учасників - необмежений. Участь в програмі - безкоштовна.

Реєстрація учасників за посиланням: http://bit.ly/1ZnH37P

Програма курсу та інформація про тренерів тут: http://vum.org.ua/program-1/

Тел. для довідок: 050-338-88-43 (Остап), 068-538-17-87 (Олена).

12884461_1059998324062301_610677278_n

 

Тернопільським школярам розповіли, як вберегти себе від комп’ютерної залежності

Середа, 23 березня 2016, 13:21

Сьогодні комп’ютери стали повсякденністю, так що сучасній дитині можна лише позаздрити: їй не потрібно перебудовуватися. Вона вже зростає в середовищі, де комп’ютер така ж звична і буденна річ, як електричне освітлення, автомобілі, телевізори або мобільні телефони.

Постійне перебування у «віртуалі» шкодить розвитку дитини, у тому числі інтелектуальному та емоційному. Так, з одного боку, дитина втрачає інтерес до самостійного мислення, читання, ручної праці, стає пасивним споживачем інформації, як кажуть «рабом Інтернету». Комп’ютер не дає дитині повноцінного спілкування з однолітками або повністю його замінює…

➡ Як вберегти себе від комп’ютерної залежності?

➡ Від негативного впливу ігор?

➡ Вміти користуватися ПК без шкоди для здоров’я?

Такі питання розглядалися з учнями сьомих класів 17-18 березня у приміщенні Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22. Заняття проводились в формі діалогу, за допомогою якого учні змогли прояснити для себе всі позитиви та негативи комп’ютера зігравши гру «Батл», а також негативний вплив ігор на фізичний та психологічний розвиток кожного учня; переглянули відеоролики та виступи лікарів про небезпеку комп’ютерної залежності. Цікавинкою заходу стало проходження анонімного анкетування для визначення залежності від інтернету.

Шановні класні керівники, якщо Вас зацікавив такий захід просимо звертатись у Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення за телефоном: 51-16-35.

 

Тернополян запрошують знятися в кліпі

Середа, 23 березня 2016, 06:36

Тернополян запрошують знятися в кліпі відомого гурту Tik Tu. Зйомки будуть проходити 26 березня в одному з місцевих арт-клубів.

Місце, година та усі подробиці надсилатимуться у приватних повідомленнях, — пишуть музиканти на сторінці гурту.

Тернополян запрошують знятися в кліпі

Зголоситись на участь у зйомках можна за посиланнями

у Фейсбук  https://www.facebook.com/pertiktu/photos/a.1057287197633747.1073741832.930949143600887/1253685117993953/?type=3&theater

та ВК https://vk.com/event117664311

Нагадаємо, на початку року композиція гурту «All My Gods» увійшла до списку найкращих композицій 2015 року, який опублікував американський онлайн-журнал Stereo Embers Magazine. Трек є спільною роботою з тернопільським проектом Omodada. «All My Gods» увійшла в топ-20, складений оглядачем видання Меттом Слоаном.

Кожна пісня «Tik Tu» – кардинально інша по стилістиці. За два роки плідної праці, молодий музичний проект написав чимало цікавого матеріалу, який гідно представляє наше місто на українській музичній сцені.

Сьогодні в їх доробку близько двох десятків пісень. Як обіцяють музиканти, вже зовсім скоро вийде перший альбом.


 

За що штрафуватимуть водіїв?

Середа, 23 березня 2016, 05:48

Тернопільські водії відтепер ретельніше вибиратимуть місце паркування. З початком функціювання поліції у місці, за порушенням дорожніх правил слідкують ретельно. Власник автомобіля за неправильне місце паркування буде змушений оплатити штраф у розмірі 510 гривень.

Заступник командира четвертої роти першого батальйону патрульної поліції Тернополя Юрій Сидорко повідомив, що від місцевих жителів часто поступають скарги на водіїв автомобілів через порушення дорожніх правил.

Нещодавно відбувся конфлікт, коли полісмени були змушені з допомогою евакуатора забирати машину з проїзду. Власника транспорту на місці не було і з'явився він лише після вилучення авто. На численні вмовляння патрульні не реагували, тому що Закон повернення автомобіля на місці пригоди не передбачає. Саме тому було складено протокол і авто відправлено на арештмайданчик, що розташований на Збаразькому КП.

За що штрафуватимуть водіїв?

За час функціювання патрульної поліції заторів на дорогах Тернополя стало менше. Цьому сприяє якісне та оперативне втручання правоохоронних органів. Полісмени попереджають, що таке відбуватиметься з кожним, хто порушує правила дорожнього руху. Відповідальність за неправильне місце паркування водій буде нести згідно 122 статті частини 3.

Олена Сабатюк

 

На Тернопільщині 590 громадян запрацювало легально

Вівторок, 22 березня 2016, 19:29

Впродовж поточного року у 299 суб’єктів підприємницької діяльності Тернопільщини зафіксовано факти виплати заробітної плати та інших доходів з порушенням вимог податкового законодавства.

В ході проведення камеральних перевірок та індивідуальних співбесід виявлено 590 громадян, які не були працедавцями оформлені на роботу згідно з вимогами законодавства. Їм було виплачено дохід на суму понад 710 тис. гривень. До бюджету сплачено 73,3 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

За результатами вжитих заходів всі виявлені не обліковані наймані працівники оформили трудові відносини.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання на посилену відповідальність за порушення норм трудового законодавства. Зокрема, у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб до роботодавців застосовуються штрафні санкції у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Вечір експериментальної музики відбудеться у Тернополі

Вівторок, 22 березня 2016, 11:42

У суботу, 26 березня, шанувальників експериментальних вечірок запрошують в арт-кафе «Метро», що знаходиться за адресою вул. Миру, 2, пише сайт Культурно.
арт-кафе Метро Тернопіль

На імпровізованій вечірці звучатиме нойз, думкор від тернопільського музичного середовища Субпродукт та Бодгісатва.

940966_1041333282579416_3713277766455270505_n

Поекспериментують хлопці й з танцювальною музикою.

Для тих, кому до вподоби спокійна атмосфера, можна буде відпочити у chill-залі.

Як обіцяють організатори, відвідувачі також зможуть пограти на інструментах та спробувати свої вміння в електронній музиці.

10478586_1041333199246091_5737387121843221357_n

Крім музичної частини, для любителів кіномистецтва покажуть відбірний арт-хаус.

26 березня, 18:30, арт-кафе «Метро»

 

Скоро у Тернополі функціонуватиме кардіохірургічний центр

Вівторок, 22 березня 2016, 08:43

Незабаром у Тернополі проводитимуть складні операції на серці. На основі університетської лікарні у місті планують відкрити кардіохірургічний центр. Відтепер у тернополян буде змога розпочати лікування відразу, не втрачаючи час на пошук таких центрів в інших містах України. 

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук повідомив, що облаштування медичного закладу відбудеться зовсім скоро. Його вартість становить близько 40 мільйонів гривень. Частину коштів виділено з міського бюджету.

Скоро у Тернополі функціонуватиме кардіохірургічний центр

Кардіохірургічний центр буде складатися із чотирьох блоків, де окремо функціонуватиме цілодобова операційна. Також тут будуть лікувати нейрохірургічні, травматологічні та облікові травми. Медична допомога буде надаватися швидко та якісно, запевняє пан Віктор.

Додатково працюватиме кардіохірургічне відділення, відділення агіографічних операцій та післяопераційне відділення. 

Через те, що вартість облаштування кардіохірургічного центру значна, сьогодні доводиться шукати додаткові кошти для повного оновлення. У звʼязку з цим, відкриття може буде відтерміноване. 

Олена Сабатюк

 

У Тернополі - День кар'єри

Вівторок, 22 березня 2016, 07:54

З метою надання допомоги студентам і випускникам у плануванні професійної кар’єри, налагодження тісної співпраці з роботодавцями в приміщенні читальної зали науково-технічної бібліотеки Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя відбувся День кар’єри – 2016, у якому також взяли участь фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.

Цей захід проводився в університеті уже вп’яте і є знаковою подією для студентів, випускників та роботодавців. Адже це важливий елемент сприяння студентам і випускникам в їх працевлаштуванні, адаптації студентської молоді до умов ринку праці і поліпшення професійної підготовки молодих фахівців.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У програмі заходу: презентації підприємств, установ та організацій, безпосереднє спілкування роботодавців із студентами, випускниками; надання студентам університету інформації про стажування, вакансії постійної і тимчасової роботи; отримання роботодавцями від студентів резюме та проведення з ними коротких співбесід; запрошення потенційних кандидатів для проходження кваліфікаційної співбесіди.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Фахівці Тернопільського МРЦЗ проводили профдіагностику професійних схильностей та інтересів, допомагали у написанні резюме, ділилися секретами спілкування під час співбесіди з потенційним роботодавцем, знайомили з актуальними вакансіями.

Загалом у цей день було представлено понад 50 фірм-роботодавців, захід відвідали представники органів місцевої виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 

Тернопільські гімназисти побували «У світі професій»

Вівторок, 22 березня 2016, 07:52

У приміщенні Тернопільської обласної бібліотеки для 25-ти учнів 9-го класу Тернопільської української гімназії ім. І.Франка відбувся профорієнтаційний урок «У світі професій», який провела фахівець Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Любов Смик.

Вона ознайомила гімназистів з правилами вибору професії за формулою «хочу, можу, треба»; розповіла про ті види трудової діяльності, які мають попит у роботодавців, послуги служби зайнятості молоді.

Бібліотекар Іванна Печунь представила професію, за якою працює, ознайомила з організацією роботи у бібліотеці.

бібліотека

«Слово “бібліоте́ка” походить від грецького βιβλιον — книжка і θηκη — сховище, скриня - і по суті є хранилищем книжок. Людина, яка обирає цей фах, повинна мати широкий та багатий світогляд, належну підготовку з мови, літератури (рідної та світової), художньої культури, бути комунікабельною, акуратною, організованою», - зазначила Іванна Печунь.

Виконавши психометричний тест, який визначає особистісні характеристики людини, учні більше дізнались про власні здібності та нахили. Під час заходу діти активно дискутували щодо становлення молодої людини у професійному середовищі та кроки до успіху; розповідали про плани на майбутнє та професії своїх батьків.

«Якщо людина майстер своєї справи, постійно займається самоудосконаленням, а ще й якщо має якісь особливі професійні знання чи уміння, -вона завжди зможе знайти собі роботу», - резюмував дев’ятикласник Антон.


 Провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних 

 

Дізнатися про свої доходи можна за лічені хвилини

Понеділок, 21 березня 2016, 09:37

За інформацією, наданою в управлінні обслуговування платників Тернопільської ОДПІ, в рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців, Державною фіскальною службою доопрацювано оновлений сервіс «Електронний кабінет платника» в частині отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді.

Сервіс доопрацьовано з використанням сучасних Web-технологій з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді.

Як відомо, з 1 вересня 2015 року у штатному режимі працює електронний сервіс щодо отримання відомостей про доходи засобами спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД). Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе.

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи засобами «Електронного кабінету платника» можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid.

За словами начальника управління Василя Кравця, відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків у електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), а відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Також начальник управління повідомив, що засобами електронного сервісу «Електронний кабінет платника» найближчим часом буде надана можливість підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Учні тернопільської школи №3 вразили своєю підготовкою на «Іграх патріотів»

Понеділок, 21 березня 2016, 08:52

17 березня спортивний фестиваль «Ігри патріотів» переступив поріг спортивної зали ТСШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов. Участь прийняли 3 команди учнів 3-х класів. Організаторів приємно вразила чудова підготовка школярів.

+DSC_0027 (2)

Діти вправно виконали завдання естафет та проявили свої творчі здібності у презентації команд. Окрему подяку висловлюємо вчителям фізичного виховання Булич Лілії Романівні та Любомиру Васильовичу Бенцалу за активну участь у підготовці команд до змагань.
DSC_0001 (2)

В результаті гри І місце зайняла команда 3-А класу "Здоров'ята". А ІІ місце, з рівною кількістю балів, розділили команди "Барвінчата" (3-Б клас) та "Патріоти" (3-В клас). Учасники були нагороджені подарунками від постійного партнера ТМ «Ласунка».

+DSC_0054 (2)

Організатор: Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення.

 

Які вони – тернопільські поліцейські

Понеділок, 21 березня 2016, 07:26

Минув тиждень, відколи склали присягу на вірність народу України патрульні поліцейські Тернополя. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що заявки на роботу в новій поліції міста подали 4,9 тис. чоловік. Конкурс складав 24 людини на місце, пише moyagazeta.com.ua.

Після тестів, комісій і жорсткого відбору кандидати пройшли 10 тижнів інтенсивної підготовки і тренінгів на базі Львівського університету внутрішніх справ у кращих викладачів та тренерів.

«Кожен четвертий у формі патрульного поліцейського на вулицях Тернополя – дівчина. Понад 80%, тобто майже кожен у формі патрульного поліцейського, – з вищою освітою. 24 учасники бойових дій. Ми постаралися, щоб у кожному підрозділі були молоді ветерани, які пройшли війну і знають ціну життя та вірності присязі», – наголосив Аваков.

Поліція_10

Футболіст став поліцейським

Як з’ясувалося згодом, лави тернопільської поліції поповнили не лише АТОвці і просто люди з вищими освітами, а й навіть відомі в місті спортсмени. Так, зокрема, патрульним поліцейським став колишній півзахисник футбольної команди «Нива» Олександр (Сандро) Мдінарадзе. 23-річний спортсмен виступав за «Ниву» упродовж останніх п’яти років. Але цьогоріч команду розпустили, її гравці отримали статус вільних агентів, тож кожен із них подався туди, куди душа лежить. І якщо переважна більшість продовжили футбольну кар’єру, то Олександр Мдінарадзе зупинив свій вибір на охороні правопорядку – успішно склавши тести і пройшовши вишкіл, колишній тернопільський футболіст став теперішнім тернопільським поліцейським.

Почали з… повій

Ще не встигли новоспечені поліцейські як слід вийти на зміну, як тут же взялися за тернопільську «оазу проституції», яка свого часу перекочувала з-під «Берегині» на вулицю Протасевича. Словом, першого ж дня роботи правоохоронці розігнали «нічних метеликів» з насиджених місць.

Про побачене на своїй сторінці у «Фейсбуці» розповів тернополянин Зорян Безкорований.

«Наш балкон виходить на добре відому автобусну зупинку по вул. Протасевича на Східному, де розташований магазинчик «Христина» – навпроти нього одразу починаються заміські поля. Однак ця зупинка більше відома тернополянам тим, що там уночі традиційно «тусують» легкодоступні дівчата та їхні кавалери. У перервах між «важкою роботою» вони, як правило, випивають. Така ситуація тривала, скільки ми там живемо. І ось сьогодні я побачив, як до зупинки під’їхала машинка з «новими» тернопільськими поліцейськими – що вони там говорили, я не знаю, але дівчата швидко скипіли. «Точка» закрилася – нова поліція в дії.

А ще вперше через наші внутрішні двори почав їздити поліцейський патруль на машині, чого ніколи не було за всю славну історію мікрорайону Східного», – поділився позитивними емоціями тернополянин.

Поліція_11

«А, може, домовимось?»

Не обійшлося в перші дні і без хабарів. 100 гривень пропонував житель Тернополя патрульним поліцейським, коли ті зупинили його «Фольксваген». Водій автівки порушив правила дорожнього руху. А коли правоохоронці почали оформляти протокол – почав пропонувати їм хабар. Чоловік марно сподівався, що поліція закриє очі на правопорушення. Натомість поліцейські викликали слідчо-оперативну групу.

Як наслідок, проти водія розпочато слідство. І відповідати бідоласі тепер доведеться не лише за порушення правил руху, а й за спробу дати хабар, що теж карається Законом.

Поліція_2

Переполох на тротуарах

На сторінках тернополян у соцмережах починають з’являтися фотографії, які демонструють, що нові патрульні взялися за водіїв, котрі залишають свої автомобілі де прийдеться, при цьому дуже часто порушуючи правила.

«Гей, хлопці дайте звикнути, душа тішиться: всі чемно сьогодні правим рядом з ввімкнутими вогнями, місто ніби хтось підмінив, що сталося?», – пише Борис Чапльовський, коментуючи у спільноті «Stupid parking Ternopil» фото, на якому помітно, як працюють поліцейські у центрі міста біля «Атріуму».

«Мій брат живе в Херсоні, то каже, що в них уже перестали паркуватися там, де не можна, причому усі», – додає ще одна дописувачка.

«Та давно пора було за це взятися, куди не глянь – навколо одні мудаки чи інваліди. Ще б за маршрутчиків взялися», «головне, щоб не зупинялись і діяли в рамках закону. Вже пора лад навести, бо стільки неадекватів з’явилося», «дуже сподіваюся, що пацикам, які успадкували від батьків вірус 90-их разом з бізнесом, тепер не комфортно буде бикувати і ставити свою тачку «де попало», і аграрії бусиками з діагнозом Sprinter не будуть паркуватися на тротуарах», – в такому дусі тернополяни коментують роботу нових поліцейських.

Депутат міськради Тернополя Назар Зелінка також оприлюднив фото автомобіля, який припаркувався на зеленому газоні у дворі. За словами тернополянина, водієві даного авто поліцейські виписали штраф у 255 грн.

Поліція_1

Універсальний принцип 80/20

Але попри загалом схвальні відгуки в соцмережах про перші дні роботи нової поліції у Тернополі, знаходяться й такі дописувачі, яким все не так. Здебільшого ці вічноневдоволені розповідають, що робота поліції – то звичайний піар, що вони працюють на камеру, що «мій знайомий пройшов туди за 300 баксів, сам при п’янці розповів» і тому подібні аргументи. Однак нашим новим правоохоронцям радимо не особливо дослухатися до таких коментарів. Простіше буде, якщо вони у своїй повсякденній роботі користуватимуться універсальним принципом 80/20.

Свого часу цей принцип винайшов італійський філософ і економіст Вільфредо Парето, який зауважив, що в статистиці рідко коли розподіл здійснюється на рівні частки. З якоїсь причини статистичні дані в процентному співвідношенні частіше розбиваються за правилом 80/20. І тоді Парето запропонував таку теорію: близько 80% проблем зі здоров’ям скоріш за все викликані 20% їжі, яку людина споживає. 80% прибутку компанії зазвичай приходять від реалізації 20% виготовлених компанією товарів. 80% розчарувань у взаєминах викликані спілкуванням з 20% ваших знайомих.

Ефект від застосування цього принципу приголомшливий! Адже можна відмовитися від виробництва 80% товарів компанії і заощадити тисячі. Або можна відмовитися від спілкування з 20% ваших знайомих і забути про безсоння через проблеми у взаєминах. Або можна відмовитися від 20% того, що ви їсте і насолоджуватися 100-відсотковим здоров’ям.

Ви можете, наприклад, написати світовий бестселер (чи, у випадку поліції, зловити кровожерного маніяка, якого розшукує «Інтерпол») і 20% людей, які його прочитали, будуть чимось незадоволені. Не вірите? Зайдіть у будь-яку соцмережу і розмістіть там своє творіння – обов’язково знайдеться 20% невдоволених. Навіть якби вам присвоїли Нобелівську премію в галузі літератури – це б нічого не змінило: 20% вічноневдоволених неадекватів все одно залишиться.

Тому нашим поліцейським варто дослухатися до критики, адже здорова критика завжди спрямована на покращення вашої роботи, однак при цьому не слід забувати і про універсальну похибку у 20%.

Поліція_5

Як виглядає поліція зсередини

Декілька поліцейських на правах анонімності розповіли про своє нове життя-буття.

Про мотивацію. Якщо бути чесним, у поліцію змусила піти дружина. До останнього не вірив, що потраплю на навчання. Ну і стимулювало те, що реформою займалася Ека Згуладзе і можна було сподіватися на чесну роботу. Грузія змогла, може, і в нас вийде. Я сам кілька разів натрапляв на ментів, які вимагали грошей за дрібні порушення. Немає людей без гріха. І я готовий платити за свої порушення, але без хабарів. Може, я наївний, та хочеться в це вірити.

Про особовий склад і зброю. Ми тільки почали працювати, іноді не все злагоджено. Три місяці навчання – це ж навіть не практика. За цей час переважно займалися адміністративним і кримінальним правом, правилами дорожнього руху. Люди зібралися в основному адекватні. Силові дії у нас заборонені. Нас вчили без зброї вирішувати конфлікти. А спецзасоби потрібно застосовувати тільки в критичній ситуації, коли слова не допомагають.

Поліція_4

Про патрулювання. Нічна зміна в мене починається о 21:30. У перший день ми приїхали о 14:00. Ніхто не знав, як відбуватиметься патрулювання. А ще ж потрібно забрати камери, рації, ключі, зброю, спецзасоби. Це час. За годину поки що не встигаємо. Але то технічний момент, він ще обкатується. Після того як ми все отримали, сідаємо в машину. Її оглядає група моніторингу. Фіксує пошкодження, наявність пального, аптечки тощо. Якщо, скажімо, в аптечці чогось не вистачає, нам одразу ж це видають. Якщо мало бензину, дають або талон, або картку для оплати. Готівки немає. Усе в електронних грошах. Немає можливості, як кажуть, «намутити». Плюс у нас є лист, у якому пишемо, скільки кілометрів проїхали, скільки бензину залишилося. Злити пальне нереально. Хоча бензин і так не шкодують.

 

Про систему. Щодо викликів, то найбільш «спекотні» дні – це п’ятниця і субота. Багато сімейних бійок, пограбувань. Грабіжників особливо важко ловити. Вони знають, де ховатися, де можна скинути вкрадене.

Як працює система? Виклики надходять на наш комп’ютер. Там зазначені адреса й характер правопорушення: грабіж, бійка і т. ін., а також район. Найближчий екіпаж цей виклик отримує. Але якщо хлопці будуть зайняті, то він надходить першому вільному патрулю. Таким чином, ми дуже мобільні. Квадрати, які патрулюємо, невеликі. Вночі приїжджаємо за 2-3 хв.

Про правосвідомість громадян. Чесно, після першої зміни хотілося бити людей за свинське ставлення до законів й одне до одного. Але хочеться вірити, що коли буду, скажімо, два місяці ходити і говорити людям: не переходьте дорогу в недозволених місцях, то рано чи пізно вони перестануть це робити.

Люди із совковим типом мислення нас не зовсім сприймають. Молоді – навпаки. Якщо вони сидять, п’ють пиво або горілку, ми підходимо, кажемо, що порушують закон, вони вибачаються, згортаються і йдуть. 

Про керівництво. Згуладзе нас підтримує, спілкується. Каже, щоб не переживали. Якщо не пам’ятаємо якусь статтю закону, не страшно, просить говорити суть. А подивитися номер можна в процесі.

У нас хороші командир батальйону і його заступник. Вони теж «у поля» виїжджають, допомагають нам. Тобто немає такого, що начальство просиджує штани в кабінетах.

Про мінуси роботи. Нас мало вчили оформляти ДТП. Так само нас не вчили регулювати рух. Скажімо, є подвійне перехрестя, чотири світлофори, один із них не працює. Всі учасники руху дивляться на мене. І комусь горить червоний, а я показую їм їхати. Був затор, ми так-сяк його розрулили. Але якби довелося таке робити в будній день у годину пік, це був би провал.

Про стару міліцію. У чому ми відрізняємося від міліції, то це в оперативності. І нас більше, ніж пепеесників. Як вони працювали: є виклик – вони на нього виїжджають із РВВС. А ми патрулюємо квартали, постійно в русі, бачимо багато порушень.

7 фактів про нову патрульну службу Тернополя

1) Кількість поліцейських

На вулицях Тернополя стежать за порядком 209 нових патрульних. Вони пройшли відбір з поміж майже п’яти тисяч кандидатів. У патрульні відбирали осіб до 35 років у гарній фізичній формі. Вони пройшли трьохмісячне навчання у найкращих українських та іноземних інструкторів.

2) 500 сценаріїв роботи

Нові патрульні виконують функції як державтоінспекції, так і дільничих міліціонерів. Спеціально для патрульних розробили 500 сценаріїв стаціонарно-операційних процедур. Під час їх розробки враховувалися норми чинного законодавства: як саме поліцейським поводитися, як вести себе у тому або іншому випадку, що робити, з ким координувати свої дії і у кого що запитувати.

3) Час виклику

Викликати патрульних можна за номером 102. Середній час прибуття з моменту виклику – 3-5 хвилин. Якщо патрульні в цей час будуть зайняті, то виклик може прийняти патруль з сусіднього району. Виклики градуються за ступенем важливості. Теоретично патрульна служба може приїхати і допомогти зняти кота з дерева, якщо в цей час не буде важливіших справ.

4) Види патрульних

Наразі патрулі будуть двох видів: піший патруль та автопатруль. У кожного з них будуть свої сектори патрулювання і шляхи патрулювання за вказаним маршрутом. Через певний період сектори будуть міняти. Також ще планується створити мотопатруль та перевести до патрульної служби відділ кінної міліції.

5) Зарплата

Зарплату патрульним виплачують у розмірі 8-10 тисяч гривень залежно від посади та звання. Працюють патрульні цілодобово. Робоча зміна становить 12 годин. На наступну зміну патрульний може заступати через 48 годин.

6) Нова форма

Українські поліцейські тепер нагадують своїх колег зі США – у них чорна форма і залізні жетони, а на грудях нашивка з прізвищем. Закупили її в американського бренду спеціалізованого одягу «5.11». До укомплектування правоохоронців входить зброя, жезл, газовий балончик, тактичний ліхтарик, наручники, рація, а також відеокамера. Під час спілкування патрульний повинен попередити про запис відеокамери.

7) Офіс

Патрульна поліція дислокується на вул. Котляревського (приміщення колишнього управління ДАІ).

 

Підготував Адам Стрижнюк

 

Перший в області хоспіс відкриють в травні

Неділя, 20 березня 2016, 10:44

Пацієнтам, які зіткнулися з невиліковним захворюванням, а також їх сім’ям обіцяють поліпшити життя у хоспісі, відкриття якого незабаром планують у Тернополі.

За словами головного лікаря КУТОР «Обласної лікарні «Хоспіс» Андрія Паламарчука, перший медичний заклад такого типу відкриють у селі Плотича в першій половині травня.Хоспіс передбачає місця для 30 пацієнтів.

хоспіс

Паліативну допомогу надаватимуть висококваліфіковані фахівці, які максимально сприятимуть якісному поліпшенню життя пацієнтів шляхом раннього виявлення і лікування болю та інших фізичних симптомів. Дбатимуть тут й про психологічну та соціальну адаптацію хворих, а також їх сімей та близьких людей.

Наразі в закладі триває реорганізація.

 

Портрет Кузьми планують зобразити у Тернополі

Субота, 19 березня 2016, 08:00

Тернополяни активно обговорюють ідею створення у місті скверу, алеї або портрету фронтмена гурту «Скрябін» Андрія Кузьменка.

Відповідну петицію про вшанування пам’яті співака розмістили на сайті міськради більше місяця тому. Після довгих роздумів та дискусій створити у місті портрет із зображення Кузьми таки затвердили.

Портрет Кузьми планують зобразити у Тернополі

Спершу портрет із зображенням улюбленого українцями виконавця пропонували відтворити на будинку по вул. Брюкнера, 3. Нагадаємо, саме тут в рамках мистецького проекту «Артервізія» минулоріч не вдалося зобразити портрет Митрополита Шептицького. Причиною непорозумінь стали заперечення мешканців будинку, що живуть навпроти. Прийнявши до уваги скарги жителів, міська рада прийняла рішення припинити художні роботи і зафарбувати стіну у білий колір. Така ж ситуація спіткала ідею із зображенням портрету Кузьми. Щоправда цього разу не погодились жителі конкретного будинку.

В результаті вибір зупинили на стіні будинку, що знаходиться за адресою вул. Грушевського, 1 (арка, що веде з театрального майдану в двір).

Наразі молоді активісти працюють над розробкою ескізів та обрахуванням проекту. 

«Україночки» завітали в ЗОШ №19

П'ятниця, 18 березня 2016, 14:12

«Крок до успіху» - так називаються заходи, які проводить у школах Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення.

18 березня в спортивній залі ЗОШ №19 відбулась зустріч діючих спортсменів Ярош Світлани, капітана, та Головко Лілії, гравця команди жіночого футбольного клубу «Україночка» ( в минулому «Тернополянка») з ученицями 7-8-их класів.

+SAM_7169

Зустріч відбувалась у дружній та невимушеній атмосфері. Спочатку діти дізнались про футбол, цікаву та захоплюючу командну гру: як вона виникла та стала найпопулярнішим видом спорту у світі.

В свою чергу, гості розповіли про те як вони прийшли у цей спорт, поділились досвідом у досягненні успіху в улюбленій справі.Усі бажаючі дівчатка взяли участь у тренуваннях, проведенного професіоналами жіночого футболу. Закріпили набуті вміння юні футболістки під час дружнього матчу.

+SAM_7175

«У дворах та на спортивних майданчиках грають переважно хлопчаки та згодом, ми сподіваємось, можна буде спостерігати граційний дівчачий футбол. Тож, ласкаво просимо у футбол!», - запросили учасниць Ліля та Світлана.

 

Що обіцяють військовим контрактникам?

П'ятниця, 18 березня 2016, 09:04

Грошима, нагородами, пільгами і навіть безкоштовною вищою освітою. Саме так заохочують тернополян йти на військову службу за контрактом.

Військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату Володимир Катинський каже, що на разі контракт підписало лише 40 % з потрібної кількості. Комісар також нагадав, що у випадку повного виконання плану набору тернополян на військову службу, сьомої хвилі мобілізації не буде.

Тим, хто виявить бажання служити по контракту у військовому комісаріаті обіцяють зарплатню у розмірі 7 тисяч гривень, чисельні нагороди, значні пільги для усієї сім’ї службовця, а також заохочують безкоштовною вищою освітою.

Отримати диплом пропонують у більш ніж ста вузах України, серед них – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Перелік професій досить різноманітний: від офіцера до водія та кухаря.

Комісаріат також зазначив, що військова служба за контрактом не є обов’язковою.

 

Повне оновлення набережної у Тернополі відбудеться до кінця літа

П'ятниця, 18 березня 2016, 06:29

Цьогоріч місцева влада планує повне оновлення набережної у Тернополі. Роботи розпочнуть з Острівця кохання і протягнуться до «Циганки». Нова зона відпочинку повинна бути модернізованою повністю до Дня міста, кажуть у міській раді. На таке оновлення виділено чимала кількість коштів з місцевого бюджету - 10 мільйонів гривень.

Заступник начальника міського управління ЖКГ Андрій Дроздовський повідомив, що документи на проведення робіт вже готові. Проект втілювати у життя розпочнуть зовсім скоро.

Став_набережна

Роботи будуть проводити у чотири етапи. Оновлення передбачає: пішохідну та велосипедну доріжку, зону відпочинку та фонтан, який буде влаштований на рівні з пішохідною зоною. Також планують створити дитячий та спортивний майданчик, міні-екстрім парк і нові парковки. У план проекту включили ремонт проїзної частини, що на вулиці Білецькій, та Тернопільської дамби.

Оскільки робота буде колосальна, до цієї ідеї залучили чимало спеціалістів, які довго працювали над розробкою кожної частини території. Часу для такого великого проекту мало, тож колектив намагається працювати організовано, якісно та швидко.

Олена Сабатюк


 

Хенд-мейд - шедеври своїми руками

Четвер, 17 березня 2016, 14:19

На березневому засіданні жіночого клубу «Гармонія», яке відбулось у гендерному центрі Тернопільського міськрайонного центру зайнятості, учасники заходу поспілкувались з представником «Творчої майстерні «Арт-Колесо» Антоніною Кутрань на тему «Хенд-мейд-шедеври своїми руками».

- «Хенд-мейд», якщо розуміти цей термін буквально - це речі створені власноруч, - такими словами розпочала зустріч у жіночому клубі фахівець центру зайнятості Інна Лісовська. - Це мистецтво створювати те, що несе в собі позитивну енергетику та чудовий настрій, адже хенд-мейдом займаються тільки ті люди, які дійсно люблять свою справу, створюють абсолютно унікальні речі в одному екземплярі.

Під час теплої бесіди з'ясувалось, що у кожної із присутніх жінок є своє захоплення. Хтось вивчає психологію, хтось вишиває, в'яже, куховарить, випікає смаколики...

Новою та цікавою для учасниць заходу стала розповідь Антоніни Кутрань про те, чим займається їхня спільнота, з якою метою вони організовані та які результати їх діяльності.

«Ми об’єднали зусилля для того, щоб разом приносити радість та естетичне задоволення іншим через творчість, - зазначила майстриня. - Хенд-мейд продукція, включає в себе: художньо розписаний посуд, картини, прикраси та аксесуари, ляльки-мотанки, вітальні листівки, вироби з дерева, сумки, квіти та букети з цукерок, весільну атрибутику тощо. У своїх виробах акцент робимо на етнічно-українському стилі. Наша майстерня існує і для майстрів, і для тих, хто хоче навчитись цьому мистецтву».

Запрошена гостя також продемонструвала різні вироби у стилі хенд-мейду, провела майстер-клас з виготовлення паперових квітів.

 

Відділ активної підтримки безробітних ТМРЦЗ

Інна Лісовська

 

За ухилення від сплати податку у підприємства-імпортера вилучено 68,7 тонн тютюну

Четвер, 17 березня 2016, 11:48

У рамках проведення операцій «Рубіж» та «Акциз» Державною фіскальною службою здійснюються заходи, спрямовані на протидію злочинам у сфері зовнішньоекономічної діяльності та тіньового обігу підакцизної продукції. Варто відзначити, що порушення податкового законодавства в частині нарахування та сплати акцизного податку мають місце не лише під час здійснення незаконної діяльності безпосередньо на території України. Такі факти виявляються і під час відпрацювання учасників зовнішньоекономічної діяльності.

Днями співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Тернопільській області встановили факт ухилення службовими особами підприємства, основним видом діяльності якого є виробництво тютюнових виробів, від сплати до бюджету акцизного податку в розмірі 26,7 млн гривень. Саме з цього приводу сьогодні перший заступник начальника Головного управління ДФС в області Віталій Дума провів брифінг для журналістів місцевих засобів масової інформації .

«На початку цього року підприємством імпортовано 68,7 тонн тютюнової сировини. Згідно із нормами Податкового кодексу України при імпорті тютюнової сировини нараховується та сплачується до бюджету акцизний податок за ставкою 399 грн 84 коп. за 1 кілограм. Однак під час митного оформлення службовими особами підприємства-імпортера незаконно застосовано пільгу по сплаті акцизного податку», - повідомив журналістам під час заходу Віталій Дума.

Податковим кодексом України передбачено, що операції з ввезення на митну територію України тютюнової сировини звільняються від оподаткування акцизним податком у тому випадку, якщо імпортер в подальшому використовує її у власній господарській діяльності для виробництва тютюнових виробів (цигарки, сигарети, тютюн для паління).

Віталій Романович зазначив, що вказаний суб’єкт господарювання задекларував основним видом діяльності виробництво тютюнових виробів та відповідної ліцензії, як цього вимагає закон, не отримав, а тому не мав права скористатись правом на застосування податкової пільги із акцизного податку.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

Тютюнову сировину в кількості 68,7 тонн вартістю 5, 6 млн грн співробітники податкової міліції вилучили. У ході досудового розслідування слідчим внесено клопотання про накладення арешту на тютюнову сировину, яке судом задоволено. Триває досудове розслідування.

Варто нагадати, що Кримінальним кодексом України за умисне ухилення від сплати податків передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 255 тис. грн до 425 тис. грн з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Всього з початку року співробітники податкової міліції області з незаконного обігу вилучили підакцизних товарів на суму 6 млн гривень. Завершено розслідування та направлено до суду 3 кримінальні провадження стосовно 4 осіб, які займались незаконним виготовленням та реалізацією фальсифікованих підакцизних товарів.


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Відтепер тернопільським пенсіонерам є чим зайнятись

Четвер, 17 березня 2016, 09:17

Йога, танці, розвиваючі ігри, вечори поезії та гумору, музей, кіно і театр - саме так проводять своє дозвілля тернопільські пенсіонери у центрі соціального обслуговування населення та надання соціальних послуг.

Відтепер тернопільським пенсіонерам є чим зайнятисьКрім дозвілля пенсіонерам надають матеріально-грошову допомогу, а понад 45 соціальних працівників навідуються до стареньких до дому й допомагають по господарству. Надають у центрі й психологічну допомогу. Відвідувачі задоволені роботою спеціалістів, і кажуть, що вже не уявляють життя без центру.

Щотижня тут відбуваються різноманітні майстер-класи, інтелектуальні ігри, діє гурток танців, пластики. Словом, сумувати тернополянам не доводиться.

Загалом у міському територіальному центрі діє чотири відділення : матеріально-грошової допомоги, відвідування літніх тернополян  на дому, соціальної адаптації, а також медичне. 

У останньому підопічні відвідують сеанси масажу, профілактичні та лікувальні процедуцри. Також мають можливість скористатися послугами перукаря та швачки. А впродовж трьох місяців безкоштовно харчуються в їдальні.

Оксана Божко 

Скільки безробітних у Тернополі?

Четвер, 17 березня 2016, 09:02

За лютий 2016 року в Тернопільський міськрайонний центр зайнятості звернулися 430 громадян, які проживають в м. Тернополі, що на 130 осіб менше ніж за аналогічний період минулого року (760 чол.). Чисельність незайнятого населення, зареєстрованого протягом січня – лютого 2016 року у міськрайонному центрі зайнятості, з урахуванням зареєстрованих на початок року, склала 3363 чол., що на 904 особи менше, ніж на 1 березня 2015 року (4267 чол.).

Станом на 1 березня 2016 року на обліку в центрі зайнятості знаходилися 2317 незайнятих громадян з числа осіб, що проживають в м. Тернополі ( на 1 березня 2015 року – 2775 чол.).

Станом на 01 березня 2016 року на обліку в центрі зайнятості перебували 1916 безробітних громадян, що на 528 чол. або на 21,6% менше, ніж на відповідну дату минулого року (2444 чол.). Жінки складають 68,3% від загальної чисельності безробітних (1309 осіб). Зменшився відсоток молоді до 35 років серед безробітних з 57,9 % на 01.03.2015 року до 54,4 % на 01.03.2016 року.

 

Сьогодні відбудеться відкриття виставки найменших в світі мініатюр

Четвер, 17 березня 2016, 08:57

З 17 березня по 6 квітня в приміщенні Арт Галереї, що по вулиці Сагайдачного 13, навпроти Катедри, можна буде побачити унікальну виставку мікромініатюр відомого майстра Володимира Казаряна, яка по праву вважається восьмим чудом світу. Відкриття виставки за участі автора у Тернополі відбудеться сьогодні о 15 годині, пише сайт Культурно.

Виставки Володимира Казаряна завжди збирають аншлаги, де б він не експонував свої роботи. Тут представлені шедеври мікромініатюрного мистецтва, що вважаються неперевершеними творіннями людських рук. Ви побачите — філігранні мікроскульптури, розміщені на макових зернах, чарівні квіти, встановлені на людському волосі, портрети і шаржі знаменитостей на рисових зернах, приголомшливі своєю витонченістю мережива з 1/100 людської волосини, караван верблюдів у вушку голки, підковану блоху, яка закріплена на кінчику волосини і багато інших мікромініатюрних творінь, які не мають аналогів у світі.

11232177_422746667929398_5223443069123766115_n10995583_422746737929391_3680762366898179602_o

Також на виставці буде презентований найменший у світі портрет Мони Лізи, намальований олійними фарбами на зрізі рисового зерна, який за розміром в мільйони разів менше оригіналу. Пензликом художнику служила одна сота частина волосся.

11170345_422746721262726_5687841747675212579_n

Кожна з кількох десятків його експонованих робіт, а взагалі у творчому доробку має їх понад півтисячі, поміщена у спеціальну колбу зі збільшувальними пристроями, щоб можна було її розгледіти.

11209543_422746634596068_3889297631074918815_n

Роботи автора зацікавлять людей різного віку, різних смаків.

Його витвори подаровані президентам різних країн, а також таким відомим зіркам Голівуда, як Арнольд Шварцнегер, Мадонна.

Запрошуємо Всіх поціновувачів прекрасного відвідати виставку і насолодитися неперевершеними творіннями сучасності!

Виставку найменших в світі мініатюр презентують в Тернополі

 

Працевлаштування безробітних тернополян

Четвер, 17 березня 2016, 08:34

В результаті вжитих заходів активної політики зайнятості, за січень – лютий 2016 року за сприянням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості працевлаштовані 573 незайнятих громадян (за січень – лютий 2015 року – 677 чол.).

Відповідно до Закону України « Про зайнятість населення» щодо організації громадських робіт та робіт тимчасового характеру, у січні – лютому 2016 року проведений 1 інформаційний семінар з орієнтації на громадські та інші роботи тимчасового характеру, в якому взяли участь 7 осіб. На роботи тимчасового характеру направлені 14 осіб та 39 осіб направлені на громадські роботи.

З метою популяризації одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності з початку року проводиться інформаційно – роз'яснювальна робота серед населення щодо можливості започаткування власної справи за сприянням служби зайнятості. За січень – лютий 2016 року проведені 9 інформаційних семінарів „ Як почати свій бізнес” – 55 осіб і 5 семінарів з основ організації сільського зеленого туризму – 15 чол. За цей же період 2016 року 12 осіб отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності (у січні – лютому 2015 року – 3 чол.), в тому числі 3 жінки, 7 чол. з числа молоді віком до 35 років.

Закон України «Про зайнятість населення» передбачає стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них за направленням центру зайнятості безробітних, які не спроможні на рівних конкурувати на ринку праці та потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню шляхом виплати компенсації роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. За січень – лютий 2016 року по 28 підприємствах, які юридично зареєстровані у місті Тернополі та прийняли на роботу 32 безробітних Тернополя та Тернопільського району прийнято рішення про компенсацію витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску.

 

Відбудеться літературний вечір Ліни Костенко

Середа, 16 березня 2016, 08:26

Поетичне слово Ліни Костенко звучатиме на літературному вечорі, присвяченому Дню народженню поетеси 19 березня о 19:00 в Бункермузі. Читачів поезії чекають подарунки.

Краса — і тільки, трішечки краси, Душі нічого більше не потрібно ©Ліна Костенко

Кохаєшся в поезії, але лише тишком-нишком декламуєш улюблені вірші перед котом? Хворієш на книжкову залежність, ковтаючи сторінку за сторінкою? Приходь продемонструвати свій талант і вміння декламувати поезію.

Усі, хто бажає стати учасником творчого вечора, прохання заповнити анкету: http://goo.gl/forms/0YxZq5Wo77

Читачів поезії чекають подарунки.

Вхід — вільний.

літературний вечір Ліни Костенко

 

Майже півсотні перевірок

Середа, 16 березня 2016, 07:51

Впродовж січня – лютого цього року ревізорами управління аудиту Тернопільської ОДПІ проведено 49 документальних перевірок юридичних осіб з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства.

За результатами перевірок донараховано майже 1 млн 300 тис грн податків та штрафних санкцій. До бюджету уже сплачено 626 тис грн.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

За порушення трудового законодавство – значні штрафи

Середа, 16 березня 2016, 07:48

В юридичному відділі Тернопільської ОДПІ інформували про суми штрафів, що накладаються на суб’єктів господарювання та роботодавців, за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, передбачених Кодексом законів про працю України та Законом «Про зайнятість населення».

Зокрема, як зазначив начальник відділу Віталій Брик, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

* фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий день у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

* порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;

* недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

* недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

* порушення інших вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної заробітної плати.

 

Шановні громадяни! Якщо Ви зіткнулись з фактами виплати заробітної плати «в конвертах» чи пропозицією не оформлення належним чином трудових відносин, інформуйте Тернопільську ОДПІ: письмово – м. Тернопіль, вул. Білецька1, за телефоном 43-46-46 чи звертайтесь у Центр обслуговування платників, телефон: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Посвідчення багатодітних батьків передбачає знижки на комунальні послуги

Середа, 16 березня 2016, 05:03

Посвідчення багатодітних батьків тепер доступно для всіх мешканців міста. Це дає змогу отримати соціальний пакет, який можна використовувати до повноліття дитини. Якщо ж вони продовжують навчання на денній формі у вищих навчальних закладах, термін продовжують до закінчення освіти або до двадцяти трьох років включно.

Начальник управління у справах сімʼї, молодіжної політики та спорту в місті Тернополі Микола Круть повідомив, що така функція доступна тим, у кого є більше двох дітей. Таке введення дає змогу додаткових знижок для сімʼї. Це включає 50% на комунальні послуги та абонентську плату на телефон. Влітку діти можуть безкоштовно відвідати оздоровчі комплекси або літні табори. Також проїзд у громадському транспорті оплачувати не потрібно. Сімʼї, які отримають такий документ будуть мати багато можливостей для раціонального використання коштів.

Посвідчення багатодітних батьків передбачає знижки на комунальні послуги

Кожен тернополянин може оформити своє посвідчення на вулиці Князя Острозького 6. Для цього необхідно принести документи, у яких вказано дані особи. Потрібно звернутися у центр надання адміністративних послуг і посвідчення буде готове за 10 днів після подання документації.

Детальну інформацію можна прочитати на сайті міської ради або за покликанням http://cnap.rada.te.ua. Також за допомогою можна звернутися до управління у справах сімʼї, молодіжної політики та спорту у місті.

Олена Сабатюк

 

Із зони АТО повернулось восьмеро працівників податкової міліції Тернопільщини

Вівторок, 15 березня 2016, 14:52

Сьогодні в Головному управління ДФС у Тернопільській області відбулось відзначення працівників податкової міліції Тернопільщини, які прибули із зони проведення антитерористичної операції. Працівники спецпідрозділу «Фантом» впродовж майже п’яти місяців несли службу на контрольних пунктах в’їзду/виїзду.

«З приємністю оголошую подяку нашим хлопцям – працівникам податкової міліції, які проявили мужність і з гідністю виконали свій конституційний обов’язок на сході країни. Хочу констатувати, що працівники фіскальних органів забезпечують захист держави на двох фронтах, один – це робота спрямована на відбудову держави в тилу, а інший – це захист її кордонів», - з такими словами звернувся до податкових міліціонерів голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

DSC_0032

Під час четвертої ротації у зоні АТО перебувало 8 працівників оперативних підрозділів органів ДФС у Тернопільській області, які добровільно виявили бажання служити на сході країни, серед яких майор податкової міліції Анатолій Василько, підполковники податкової міліції Павло Бегман, Віктор Воляник, Роман Демборинський та Богдан Матлах, старший прапорщик податкової міліції Мирослав Процишин, старший лейтенант податкової міліції Тарас Середа та капітан податкової міліції Ігор Дядьо.

DSC_0117

Керівник Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна вручив грамоти всім учасникам АТО і подякував за мужність та відвагу.

Вітаючи колег, начальник Головного управління ДФС в області Ігор Комендат сказав: «Сьогодні маємо приємну нагоду відзначити наших хлопців з четвертої ротації, працівників податкової міліції, які нещодавно повернулися із зони проведення АТО. Дякувати Богові, усі живі-здорові повернулися до рідного дому, вже встигли відпочити, дехто навіть вже приступив до роботи. Дякую Вам за те, що з гідністю та мужністю виконували свій конституційний обов’язок на сході країни у складі спеціального підрозділу Державної фіскальної служби «Фантом».

DSC_0009

Оперативники та слідчі під час несення служби на окремих територіях Донецької та Луганської областей здійснюють заходи із протидії незаконному переміщенню товарів через «умовний» кордон на сході країни, контроль вантажних перевезень, автомобільних та залізничних переїздів, а також патрулювання у складі міжвідомчих груп з числа військовослужбовців та співробітників інших правоохоронних органів по лінії розмежування.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Що говорять про нову поліцію тернополяни?

Вівторок, 15 березня 2016, 10:37

12 березня на Театральному майдані у Тернополі 209 нових поліцейських присягнулися на вірність українському народу. Привітала нову патрульну поліцію голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе, пише Моя газета.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці в соцмережі Facebook розповів, що заявки на роботу в новій поліції Тернополя подали 4,9 тис. чоловік. Конкурс передбачав 24 людини на місце. Після тестів, комісій і жорсткого відбору кандидати пройшли 10 тижнів інтенсивної підготовки і тренінгів на базі Львівського університету внутрішніх справ у кращих викладачів та тренерів України з країн-партнерів.

"Кожен четвертий у формі патрульного поліцейського на вулицях Тернополя - дівчина. Понад 80%, тобто майже кожен у формі патрульного поліцейського, - з вищою освітою. 24 поліцейських - учасники бойових дій. Ми постаралися, щоб у кожному підрозділі були молоді ветерани, які пройшли війну і знають ціну життя та вірності присязі", ― наголосив Аваков.

Сергій Надал ― мер Тернополя каже, що поліція ― це не каральна, а сервісна служба.
Надал Сергій

― Чого чекаємо від нової поліції:

1. ВІДНОВЛЕННЯ ДОВІРИ ЛЮДЕЙ ДО ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ.

2. Наведення порядку на дорогах міста (паркування, порушення ПДР, водіння у нетверезому вигляді).

3. Реальна боротьба із злочинністю на вулицях (в рази збільшилася кількість пограбувань, хуліганства тощо).

4. Наведення порядку зі стихійною торгівлею, що з потеплінням загрожує Тернополю новими епідеміями.

5. Виконання функції СЕРВІСНОЇ СЛУЖБИ. Тобто допомога людям.

Що говорять про нову поліцію тернополяни ?

― Відношення до нової поліції в рідному місті ― дуже позитивне. Щиро хочу змін, про які всі так говорять. Звичайно, є і будуть труднощі, але надіюся на краще. І замість критики, яку так легко сьогодні кожен може видати, пропоную свою підтримку. Буду їх поважати, дотримуватися правил дорожнього руху і гордитися всім, що робить наше місто кращим, ― розповіла директор ТЗОШ № 28, вчитель― методист― Вавринів Лілія, 43 р.

Вавринів Лілія

Доцент кафедри журналістики ТНПУ ― Галина Синоруб, 40 років.

― Все ж таки віриться, що все зміниться на краще, і поліція також. Багато нових і молодих людей, які здатні змінити на краще. Однак, поживемо―побачимо.

Галина Синоруб

Студентка 3 курсу ТНЕУ, мама та дружина нового поліцейського ― Діана Карашівська, якій 20 років говорить :

― Я вірю в те, що нова поліція справді буде гідно нести свою службу та охоронятиме наше місто. Був досить суворий відбір кандидатів на посади, тяжке навчання, тому, сподіваюся, що все це допоможе нашим полісменам достойно нести свою службу. Сьогодні патрульні присягнули вірно служити українському народу, охороняти наш спокій, дотримуватися законів та Конституції України. тож, сподіваюся, що у нашому місті поменшає кількість ДТП, хуліганства.

Діана Карашівська

Ліда Яніцька ― дизайнер одягу, 43 роки розповідає про свої надії на нову поліцію:

― Я думаю, що нові поліцейські будуть виправдовувати наші сподівання, адже свою репутацію зіпсувати не хочуть . Нова поліцейські ― це молоді професіонали з новим баченням та сучасним підходом до своєї роботи.

Лідія Яніцька

― Більшість громадян в країні очікує змін та реформ, але, коли вони приходять, то більшість до них не готові, або вишукує можливості жити по― старому. Занадто багато критики, на мою думку. Бо коли іі замало―це "совок". Коли її забагато― бананова республіка, якою керують відірвані від людей можновладці. Прикрі помилки нових поліцейських говорять лише про одне― через рік з неофітів залишаться 60 %, решті ця робота або не вдається, або перестане бути цікавою,― сказав Віктор Мацикур і додав : ― Прийдуть нові люди, ситуація повториться, але за кілька років кістяк нової поліції буде мати і досвід, і навики, і знання для того, щоб ефективно виконувати свою роботу. І це природній процес. Мусимо дати самі собі шанс на зміни і бути готовими ці зміни прийняти, ― говорить Віктор Мацикур, директор департаменту сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації.
Віктор Мацикур

― Досить довго українці жили в «світі законного беззаконня» , думаю всі зрозуміли про що йде мова. І тепер, коли говорять, що нова поліція буде жити і працювати для людей законно і справедливо, багатьом із нас важко в це повірити. Та все ж, ми всі надіємося, що у нашій країні все―таки знайдеться місце для справедливості та чесності і першими у владній структурі це повинні довести правоохоронні органи. Тому, ми тільки будемо раді навіть допомагати нашій новій поліції працювати гідно своїй професії. Віримо, що все, що обіцялося від очільниці Національної поліції України Хатії Деканоїдзе стане реальністю ,― сказала головний редактор журналу CITY LIFE Маріанна Балабан, 29 років.Маріанна Балабан

Повар ― Сергій Головайчук, якому 28 років, говорить:

― Думаю, що нова поліція буде кращою та не корумпованою. Хочу, щоб все змінилося, бо довіри до попередньої немаю зовсім. Бачив, коли брали хабарі, коли зупиняють автомобілі вибірково, а не тих, хто порушив ПДР. Надіюся, що наведуть лад, бо стільки реклами та грошей витратили на них, що вони не мають права не виправдати надії людей.

Сергій Головайчук

Журналіст Олег Удич, якому 39 років, не вірить в поліцейських, ні нових, чи старих, ні наших, чи їхніх. ― Я вірю в зміни, якщо поліцейські є цими змінами, я їх підтримуватиму у всьому та закриватиму очі на дрібні проблеми, але чи стануть вони предвісниками змін в нашій державі ― покаже тільки їхня робота. Тому бажаю їм розуміння того, що до них буде прискіпливіше ставлення і дуже хочу, щоб вони виправдали аванс людської довіри.

Олег Удич

― Перше, що очікую - порядку. Друге ― безпеки на вулицях міста,― головні вимоги від нової поліції фотографа та студента ТНПУ, якому 19 років ― Кушніра Юрія.

Юра Кушнір

Андрій Цимбал ― інвестор, 25 років говорить: ― Нова поліція ― це нова система. Реформи є реформами, і ми повинні це підтримувати,― сказав Андрій і додав: ― Приємно, коли 24 години на добу в місті патрулюють.

Андрій Цимбал

 

Тетяна Шило

 

Вулицю Чорновола пропонують зробити ярмарковою

Вівторок, 15 березня 2016, 06:43

Багато дискусій досі ведеться щодо того, як правильно облаштувати вулицю Чорновола у місті Тернополі. У вересні 2015 року, до святкування «Європейського тижня мобільності», поступила пропозиція  зробити вулицю пішохідною. Оскільки ця частина міста є першою на шляху у місто, вона повинна бути охайною та просторою. Громадські активісти запропонували зробити цю вулицю алеєю з відпочинковою зоною. Проте досі ідея залишилось на рівні обговорення.

Вулицю Чорновола пропонують зробити ярмарковою

Нещодавно небайдужий тернополянин Іван Омелян висвітлив своє бачення з приводу даної ситуації. На одній зі своїх сторінок у соцмережах житель міста висунув пропозицію зробити вулицю Чорновола ярмарковою. Його вразило те, що люди, які продають у цьому місці змушені тіснитися, і тим самим створювати певний дискомфорт для мешканців та гостей міста. Через те, що покупці є завжди, а продавці не хочуть поступатися місцем, Іван Омелян пропонує зробити цю частину дороги ярмарковою. Він вважає, що це буде мати естетичний вигляд і відображатиме гостинність міста.

У соціальних мережах щодо цієї пропозиції виникло чимало суперечок . Думки тернополян розділилися: одні вважають,  це недоречним через те, що «ворота міста» не можуть починатися з базару, в той час, інші підтримують ініціатора. Досі невідомо, чи відбудуться зміни, чи, знову, все залишиться на рівні обговорення. Головне, що турбує мешканців міста, чи зміна функціювання цієї вулиці справді потрібна, чи це своєрідна особливість міста.

Олена Сабатюк

 

Нoвa пaтpyльнa пoлiцiя cклaлa пpиcягy y Тepнoпoлi

Понеділок, 14 березня 2016, 06:47

Голова Національної поліції України разом із керівництвом Головного управління відвідали офіс патрульної поліції Тернополя. Хатія Деканоідзе перевірила готовність нових патрульних поліцейських до виконання основних завдань на вулицях міста.


Керівник Нацполіції оглянула офісні приміщення, де дислокуються нові патрульні Тернополя, чергову службу та зброярню.

XUJlyEGd8dM

Очільник поліції Тернопільщини Олександр Богомол ознайомив Хатію Деканоідзе з матеріально-технічним забезпеченням, розповів, як координуватиметься робота піших і мобільних нарядів.

За інформацією начальника управління патрульної поліції Володимира Струка, щодня на патрулювання заступатиме 17 нарядів. Патрульні групи будуть працювати в три зміни, по 12 годин кожна.

Під час розмови з новими патрульними Голова Національної поліції зазначила, що для людей важливо відчувати себе у безпеці, а досягти цього можливо лише за умови відданої та наполегливої праці.

У суботу на Театральному майдані в Тернополі 209 патрульних поліцейських склали присягу на вірність українському народові.

7HWNaunk2Pw

"Хлопці та дівчата пройшли 10 тижнів інтенсивної підготовки і тренінгів на базі Львівського університету внутрішніх справ. Їх навчали найкращі викладачі та тренери України та країн-партнерів і вже сьогодні ввечері патрульні вийдуть захищати жителів Тернополя".

zh7cHSYJrnc

У відомстві додали, що кожен четвертий з новобранців – дівчина, а понад 80% мають вищу освіту.

 

Тернопільська ОДПІ повідомляє

Неділя, 13 березня 2016, 08:51

У п’ятницю, 18 березня 2016 року, з 15 до 16 год. у приміщені Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області відбудеться черговий телефонний сеанс «гаряча» лінія.

Тема телефонного сеансу: «Акцизний податок. Нюанси декларування та сплати». На запитання відповідатиме начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Мадай Галина Дмитрівна за телефоном: 43-46-46.

Відділ організації роботи Тернопільської об’єднаної ДПІ

 

У Тернополі відбулася зустріч з відомими спортсменами

Субота, 12 березня 2016, 10:17

Мабуть, найважливіше для людини – знайти своє місце у суспільстві, самоствердитись, досягти успіху в улюбленій справі. Починають замислюватись про своє майбутнє діти, це час пошуку та самовираження. Тому, важливо показати підростаючому поколінню, чого можна досягти кропіткою працею та наполегливістю на позитивному прикладі успішних людей. Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення з цією метою продовжує зустрічі з відомими спортсменами в рамках спортивно- пізнавального заходу «Крок до успіху».

10 березня у Тернопільській Українській гімназії ім І.Франка відбулась зустріч з відомими спортсменами Салуком Іваном Андрійовичем, кандидатом в майстри спорту з легкої атлетики, чемпіоном України з багатоборства 1982р., кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри фізичного виховання ТНТУ ім.І. Пулюя та чемпіоном України з легкої атлетики Круком Сергієм.

У Тернополі відбулася зустріч з відомими спортсменами

Учні п’ятого класу дізнались про шлях до успіху відомих спортсменів, наочно, з фотографій, перегортали сторінки спортивних звершень, переживали хвилювання змагань та ейфорію перемог.

Зустріч проходила у невимушеній та доброзичливій атмосфері. Школярів цікавило все: «В якому віці потрібно починати тренуватись?», «Що спорт дає?» , «Який секрет успіху?», «Як правильно харчуватись та відпочивати?» …

Такі зустрічі активізують дітей, спонукають їх до реальних дій і важливих змін у житті. А великі звершення завжди починаються з малих, але наполегливих, кроків.

 

Майже два мільйони гривень на підручники виділили в обласній раді

П'ятниця, 11 березня 2016, 12:48

З початку навчального року частина учнів навчалась без підручників. У школах сподіваються, що навчальні підручники зявляться наприкінці року. На разі учням доводиться освоювати матеріал з електронних книг або ж купувати друковані за власні кошти.

Майже два мільйони гривень на підручники виділили в обласній раді

У обласній раді повідомляють, що на останньому засіданні депутати виділили чимало коштів на вирішення проблем освіти. Зокрема на сайті Обласної ради йдеться про закупівлю навчальних книг.

"На вирішення освітянських проблем виділено майже сорок мільйонів гривень, з них майже два мільйони виділять на придбання підручників. Звичайні ці кошти всі проблеми не вирішать, але крок за кроком ми наближаємось до цього. І обласна рада докладає усіх зусиль, щоб сприяти розвитку нашого краю".

 

Як змінювалась податкова система від Київської Русі до сьогодення дізнавались семикласники

П'ятниця, 11 березня 2016, 08:40

Головне управління ДФС у Тернопільській області з метою виховання податкової культури у підростаючого покоління – майбутніх платників податків, ознайомлення їх із професією фахівця податкової та митної справи, проводить екскурсії для учнів та студентів навчальних закладів краю.

Нещодавно своєрідний екскурс у минуле фахівці відомства влаштували для учнів Тернопільської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 24.

DSC_0089 - Копія

Семикласникам розповіли про досягнення, успіхи, традиції, новації в системі оподаткування, а також про основні аспекти роботи у податковій сфері.

Першочергово школярі оглянули Музей податкової служби, де їх ознайомили із становленням та розвитком податкової системи від часів Київської Русі до сучасної незалежної України.

DSC_0070

Після ознайомчої екскурсії музеєм гостям показали Центр обслуговування платників, Галерею робіт учасників Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості, що проводиться за ініціативи служби, а також розповіли про роботу Головного управління ДФС в області, його структуру та функції.

Школярів неймовірно зацікавила екскурсія, адже вони відвідували установу вперше, тож усе було новим і захопливим. Свої враження від побаченого семикласники залишили у «Книзі відгуків музею».DSC_0087 - Копія

Подібні заходи у Головному управлінні ДФС Тернопільщини відбуваються постійно та уже тривалий час.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Тернополяни матимуть доступ до інформації про фінансові витрати школи

П'ятниця, 11 березня 2016, 06:57

Тепер кожен тернополянин матиме доступ до інформації про фінансові витрати школи. Зініціювали таку ухвалу скарги батьків.

Тернополяни матимуть доступ до інформації про фінансові витрати школиНа сайті міськради тернополяни обговорюють проблему збору коштів освітніх закладах. Скаржаться на те, що педагоги щомісячно збирають певну суму на потреби школи або дитсадка, а результати, кажуть, є непомітними. Батьки запевняють, що педагоги вказують дуже великі суми і збирають гроші доволі часто. Так, окрім щомісячних внесків вимагають доплачувати кругленькі суми на різноманітні акції або програми.

Місцева влада запевняє, що фінансування освіти у місті задовільне. За словами Сергія Надала, на потреби освіти міста виділено понад 17 мільйонів гривень. За ці кошти будуть проводити ремонтні роботи, оплачуватимуть харчування тощо.

Нагадаємо, нещодавно міський голова ухвалив рішення про заборону збору коштів потреби шкіл та дитсадків. Розпорядження «Про впорядкування окремих питань фінансово-господарської діяльності загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста» буде функціонувати цьогоріч у всіх освітніх закладах. Адміністрація цих установ звітуватиме про фінансовий стан та витрати мінімум 2 рази на рік.

 

Олена Сабатюк

 

Викрили групу осіб, які виготовляли і збували сурогатний алкоголь

Четвер, 10 березня 2016, 12:12

На Тернопільщині податкові міліціонери викрили групу осіб, які виготовляли і збували сурогатний алкоголь

Із 1 березня 2016 року збільшено розміри ставок акцизного податку, зокрема на спирт для виготовлення алкогольних напоїв – у півтора рази із 70 грн. 53 коп. до 105 грн. 80 коп. Відповідно зросла вартість алкогольних напоїв та тютюнових виробів, у зв’язку з чим правоохоронці фіксують активізацію тіньового ринку підакцизних товарів.

В рамках проведення операції «Акциз» впродовж останнього тижня співробітники оперативного управління Головного управління ДФС в області припинили незаконну діяльність чотирьох осіб, які займались виготовленням та розповсюдженням фальсифікованих алкогольних напоїв.

В ході проведення санкціонованих обшуків вилучено 1025 літрів спирту, 215 літрів фальсифікованої горілки та коньяку, порожню тару, корки, лійки, шланги, обладнання, яке використовувалось для виготовлення фальсифікату.

Фальсифікат розливався у тару під марками як вітчизняних виробників (GREENDAY, «Станіславська»), так і закордонних. Зокрема, горілка розливалась у бег-ін-бокси торгової марки «VODKA GORBATSCHOW» місткістю 3 літри (Німеччина), а коньяк – у дволітрові бег-ін-бокси під торговою маркою «ДИВИН» (Молдова).

Слід зазначити, що використання бег-ін-боксів для алкогольних напоїв заборонено законом.

Загальна вартість вилучених підакцизних товарів становить понад 170 тис. гривень.

При цьому кількість вилученого спирту є достатньою для виготовлення партії фальсифікованої горілки у кількості 5 тис. пляшок, реалізація якої завдала б бюджету збитків від ненадходження акцизного податку в сумі понад 100 тис. гривень.

Триває досудове розслідування.

Кримінальним кодексом України за вчинення злочинів, пов’язаних із незаконним виготовленням та реалізацією фальсифікованих алкогольних напоїв, передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років.

Всього ж з початку року співробітники податкової міліції області з незаконного обігу вилучили підакцизної продукції на суму 347,4 тис. гривень.

До суду направлено 3 кримінальні провадження стосовно осіб, які займались незаконним виготовленням та реалізацією фальсифікованих алкогольних напоїв.


Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Податкова знову доступна в online-режимі

Четвер, 10 березня 2016, 12:10

Тернопільська ОДПІ у п’ятницю, 11 березня, з 15 до 16 години, буде проводити інтернет-конференцію на тему: «Декларування іноземних доходів, спадщини та подарунків». Усі найактуальніші питання та відповіді на них будуть доступні у текстовому, візуальному та аудіо форматах.

Спілкуватись із платниками податків буде головний державний інспектор відділу організації роботи Тернопільської об’єднаної ДПІ Копча Павло Петрович.

Аби запитати й отримати відповідь, Вам потрібно зареєструватись чи зайти на свій обліковий запис у програмному забезпечені – Skype, у вікні «Пошук» ввести ім’я «todpi_online» (Тернопільська ОДПІ) та додати до свого списку контактів.

За інформацією щодо проведення тематичних інтернет-конференцій слідкуйте на суб-сайті ГУ ДФС у Тернопільській області, у ЗМІ та соціальній мережі – Facebook (Тернопільська ОДПІ – https://www.facebook.com/Тернопільська-ОДПІ-437913149745577/).

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Затримали злодія-гастролера, який проник до магазину, аби випити та закусити

Четвер, 10 березня 2016, 12:04

Працівники Управління поліції охорони в Тернопільській області затримали злодія-гастролера, який проник до магазину, аби випити та закусити.

Близько другої години ночі на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони в Тернопільській області надійшов сигнал «тривога»: спрацювали засоби охоронної сигналізації з продуктової крамниці мікрорайону «Центр».

На місці події поліцейськими охорони було затримано 45-річного жителя Львівської області, який уже неодноразово притягувався правоохоронцями до кримінальної відповідальності за крадіжки, а тому, вирішив «підзаробити» у звичний для себе спосіб, подався на злочинні «гастролі» до Тернополя.

Обравши продуктовий магазин, та шляхом розбиття вікна, злодій потрапив до середини. «Джентельменським набором» правопорушника були: плитка шоколаду, пляшка оковитої та 147 гривень з касового апарату, не знехтував зловмисник навіть копійками. А поласувати алкоголем та шоколадом чоловік вирішив ще будучи в магазині.

Затриманий «на гарячому» злодій-гастролер перебуває під вартою. Стосовно нього відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

 

Презентують книжку про неймовірні пригоди Івана Сили

Четвер, 10 березня 2016, 08:49

Сьогодні, 10 березня, о 16:00  в тернопільській книгарні «Є» відбудеться творча зустріч із відомим письменником, журналістом Олександром Гаврошем з міста Ужгород в рамках проекту «Коло книжки» — це зустрічі для підлітків у мережі книгарні “Є”, пише сайт Культурно.

Ці заходи проводяться з ініціативи та у співпраці з Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва та організацією “Пласт”.

Під час заходу заплановано перегляд доку
ментального фільму про «Івана Силу». Твір О. Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини у світі» включено у шкільну програму і вивчатиметься в 7-му класі.

12800164_1318921698133487_1799256974579269500_n

 

«Пострадянську» виставку покажуть в «Бункермузі»

Четвер, 10 березня 2016, 07:45

11 березня о 19_00 у тернопільській галереї «Бункермуз» розпочнеться відкриття виставки Оксани Пиж «Пострадянська», пише сайт Культурно.

Проект формують живописні картини та принти на полотнах. Оксана Пиж:

— Сама назва ніби просить щось додати: чи то пострадянська Україна, чи то пострадянська республіка... Пострадянська — ще й описує наш нинішній період життя. Проект складається з живописних пейзажів України та двох карт, виконаних у векторній графіці. Карта розпаду Радянського Союзу — своєрідний початок української сучасної історії, а пейзажі та інша карта — нинішня реальність з її крайнощами, абсурдом і красою. Пейзажі, як і карти, сприймаються з відстані більш цілісно, ніж зблизька. На мою думку, це передає розрізненість середовища, чи то міста, чи то села, цілісному сприйняттю яких часто заважає необхідність на щось заплющити очі. Проект створюється з 2015 року по цей день. Це рефлексія на ситуацію в країні. У цьому випадку пейзажі є доповненням карт, своєрідним тлом.

10643360_1381712378521482_1374416490_n

Одна з картини — «Фізична карта розпаду Радянського Союзу».
Це — велика фізична карта, яку формують системою із понад 50 000 кружечків. В кожному — літера, яка складається в текст Біловізької угоди.

10364151_1381035458589174_1297203860349198221_n

Основна цього твору — знищити загально прийняті умовності формату, тим самим стверджуючи загальну умовність будь-яких життєвих реалій. Системою елементів я показую картинку, яка формально є фізичною картою колишнього Радянського Союзу, але, практично, не є картою, бо її неможливо прочитати як карту: неможливо прочитати кордони колишніх республік, встановити їхній масштаб і географічне розташування. Я віддруковую текст угоди, яка стала, напевно, однією з найважливіших подій в історії цієї території. Але цей текст також уже не є документом, хоча зміст його залишився, — його неможливо повністю розшифрувати через відсутність формату текстового документу.

Триватиме виставка до 24 березня. Вхід вільний.

 

Тернополян заохочують писати листи хворим діткам

Середа, 09 березня 2016, 05:35

Міжнародний благодійний фонд «Архангел Світла» знову цього року організовує акцію для хворих дітей «Листи Світла». Ця програма дає змогу підтримати дітей з вадами здоровʼя. Потрібно написати лист у формі казки, притчі або художнього твору.

Благодійний фонд у 2015 році допоміг багатьом діткам, які потребують духовно-моральної підтримки. Ці листи були сповнені позитивних емоцій з різними подарунками та власноруч виготовленими аплікаціями.  Цьогоріч разом зі школою «Чаша Грааля» та акцією «Доторкнутись серцем» фонд організовує такий проект у різних містах України. Мета цього проекту полягає у  підтримці хворих дітей, які більшу частину свого життя проводять у лікарні. Кожна дитина буде вибирати свій лист індивідуально. Це важливо для їх моральної підтримки та стимулу.

1937152_1080859688620672_5857248830846701267_n

Організатори просять людей не нагадувати у листі про складні життєві ситуації та хвороби, тому що послання має містити лише яскраві барви, щирість та веселі історії. Детальну інформацію про умови акції фонд опише на своїх сторінках у соціальних мережах. Для того, щоб більше людей приєдналися до цього проекту, потрібно цією інформацією поділитися зі своїми друзями та поширити в Інтернеті. Триватиме акція до 2 квітня.

Тому, активність кожного з нас може допомогти тим, хто справді цього потребує. Щоб взяти участь в акції, необхідно звʼязатися із координатором фонду або координаційним центром в Тернополі.

Олена Сабатюк

 

8 березня: святкувати чи ні?

Вівторок, 08 березня 2016, 14:39

Твердженнями про те, що в основі радянської ідеології лежали міфи і банальна пропаганда, сьогодні нікого не здивуєш. Однак деякі з найшкідливіших, на перший погляд, міфів приховують під собою багаторічну важку працю кремлівських пропагандистів і цинізм, що не має меж.

Інші нешкідливі казки в свою чергу відображають нездатність комуністичних ідеологів впродовж десятиліть стабільно підтримувати легенди. Як результат, міфи перетворюються на жалюгідну пародію на самих себе.

Наочною ілюстрацією сказаного є знамениті радянські свята 23 лютого і 8 березня. Якщо перше було тріумфом Льва Троцького, а потім і Йосипа Сталіна, то друге показувало, як казка про статеву рівність, що змітає цілі імперії, перетворюється в банальні знижки на калоші для «товаришів жінок».

 

Батьківщина в небезпеці

Лютий 1923 року. Молода Радянська Росія досить стійко стоїть на ногах. Проте Володимир Ленін все частіше хворіє. Сталін все ближче до реальної влади. А Троцький все частіше приміряє на себе імідж мислителя та ідеолога, який пізніше стане заразливим прикладом для кращого піарника XX століття Йозефа Геббельса.

Країні, яка задихається від голоду та інших наслідків громадянської війни, необхідні свята. Народні, яскраві і красиві. Владі потрібно, щоб у народу був привід забути про тягарі минулої війни і невизначеність від епохи НЕПу, яка щойно настала.

Відшукувати привід для такого свята найлогічніше в славній біографії молодої Червоної армії, вважає Троцький, і бере це завдання на себе. 5 лютого 1923 року виходить підписаний ним наказ Реввійськради республіки про нове свято, в якому, крім іншого, сказано наступне: «23 лютого 1918 року під напором ворогів робочий і селянський уряд проголосив необхідність створення збройної сили».

Завдяки цьому реченню з’явився День Червоної Армії. У період з 1949-го по 1993 рік він носив назву День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту. Після розвалу СРСР в тих республіках, де його не відмінили взагалі, він став Днем захисника вітчизни.

Тим часом майбутнім захисникам вітчизни навряд чи варто було б брати приклад з «героїв» справжніх історичних подій лютого 1918 року. Нічого героїчного їм зробити так і не вдалося, зрештою,  вони особливо й не старалися.

Про створення Червоної армії було оголошено ще в січні 1918-го. Проте більше місяця вона існувала лише на папері. У лютому Раднарком за вказівкою Леніна видав вирішальний декрет під гаслом «Соціалістична вітчизна в небезпеці!»

Вождь панікував із цілком зрозумілих причин. Революція була в розпалі і війна, яку пізніше назвуть Першою світовою – теж. Залишки царської армії хаотично відступали під тиском наступаючих німців.

При цьому останні просувалися вперед порівняно невеликими загонами, не зустрічаючи ніякого опору. Доходило до анекдотичних ситуацій: через пануючу серед більшовиків паніку і чутки про наближення міфічних німецьких військ міста здавалися без бою ще до прибуття супротивника. Двінськ (теперішній латвійський Даугавпілс), наприклад, був узятий німецьким загоном зі 100 чоловік. Псков був зайнятий невеликим загоном німців, які приїхали на мотоциклах.

Рятувати становище потрібно було хоча б заради того, щоб врятувати революцію, тому лютневий декрет мав на меті масштабну мобілізацію. Ленін мріяв про боєздатну армію, однак ейфорія тривала недовго. Всього кілька днів.

Заклик нічого не дав. Навіть незважаючи на те, що в цей голодний час служба в армії означала яке-не-яке забезпечення, охочих було небагато. Про це свідчить запис у щоденнику одного з червоних командирів того часу: «Приходит наниматься в Красную гвардию человек. Ему говорят:

– Вы, товарищ, значит, знаете нашу идеологическую платформу?

– Знаю: 15 рублей в сутки».

Швидкість просування німців доходила до 50 км в день. Безглуздість ситуації стала очевидною. 23 лютого німці пред’явили уряду Леніна ультиматум з вимогою фактичної капітуляції. Рада народних комісарів його прийняла. 3 березня був підписаний Брестський мир. Цілком і повністю на умовах Німеччини.

Боягузтво і нездатність народу об’єднати свої зусилля заради порятунку престижу новонародженої Радянської республіки Ленін за звичкою затаврував на сторінках газети «Правда» від 25 лютого 1918 року. «Мучительно-позорные сообщения об отказе полков сохранять позиции, об отказе защищать даже нарвскую линию, – перераховував він фактори, які призвели до ганебного фіаско. – Не говорим уже о бегстве, хаосе, безрукости, беспомощности, разгильдяйстве… В Советской республике нет армии».

Кілька років по тому, коли більшовикам при владі вже ніщо не загрожувало, почався процес редагування історії, який тривав до самої смерті Радянського Союзу. Вже на початку 1920-х крайні точки просування німців на схід перед капітуляцією більшовиків – Псков і Нарва – були названі місцями перших великих перемог Радянської армії. Нібито німці були зупинені героїчним опором мобілізованого петроградського пролетаріату.

Той факт, що насправді Псков і Нарву ганебно здали, піар-команду Троцького не бентежив. У 1923 році він зробив цю міфічну перемогу радянської зброї приводом для оголошення 23 лютого великим святом.

У наступні роки Троцький буде вигнаний з СРСР і оголошений ворогом Країни Рад. Але створений ним міф залишиться невід’ємною частиною радянської пропаганди. Сталін, який особисто віддасть наказ про вбивство Троцького, докладе однак чимало зусиль для продовження справи опального більшовика.

У 1938 році в своєму Короткому курсі історії ВКП (б) Сталін напише, що «під Нарвою і Псковом німецьким окупантам було дано рішучу відсіч, їх просування на Петроград було зупинено… Цей день – 23 лютого – став днем народження молодої Червоної армії».

 

Товариші жінки

На перший погляд, 8 березня заслужено займає місце серед інших червоних днів календаря. Однак сучасний день весни і жіночої краси не має нічого спільного з «дебютними» виступами жінок проти поганих умов праці, нерівноправності з чоловіками, низької зарплати і сексуального гніту.

Першою ластівкою в прагненні прекрасної статі зайняти в патріархальному світі рівну з чоловіками сходинку став нью-йоркський страйк текстильниць. Навесні 1857 року американки, озброївшись звичним для домогосподарок інвентарем – каструлями, відрами і тазами – влаштували на вулицях Манхеттена гучну штовханину. Дами вимагали скорочення робочого дня, підвищення зарплати і рівних соціальних прав з чоловіками. Прибулі на шум поліцейські розігнали спонтанну жіночу самодіяльність. Але до вимог демонстранток влада Нью-Йорка все ж прислухалася: робочий день з 16-ти годин на добу скоротився до десяти, а плата зросла майже вдвічі.

Одержаних благ нью-йоркським жінкам вистачило рівно на 50 років. Уже в лютому 1908-го американки знову окупували вулиці Нью-Йорка. Незадоволені феміністки виступали проти жахливих умов праці, зокрема праці дітей, і вимагали надання жінкам виборчого права. Влада Нью-Йорка за традицією спочатку гуманно розігнала дам (цього разу брудною крижаною водою), а вже потім задовольнила їхні вимоги.

Окрилені черговою перемогою над чоловічою статтю, представниці США прибули через два роки в Копенгаген на Міжнародну конференцію соціал-демократок ділитися досвідом з європейськими колегами. Американські феміністки, заручившись підтримкою головних активісток жіночого крила соціал-демократичної партії Німеччини Клари Цеткін та Рози Люксембург, запропонували проводити акції протесту щорічно і по всьому світу.

На перших порах до ініціативи Цеткін, яка, як стверджують, щоб не зловживати важкою працею прачок, міняла постільну білизну ледь не раз на місяць, – приєдналися всілякі феміністські рухи Європи. В одній тільки Англії пройшло кілька десятків протестів проти чоловічого гніту. Найбільш пам’ятним з них став страйк лондонських повій, які вимагали підвищення тарифів за послуги та поліпшення умов нелегкої праці.

Щоб уникнути стихійності і самодіяльності проведення маніфестацій Олена Грінберг, член ЦК соціал-демократичної партії Німеччини, запропонувала проводити жіночі маніфестації в чітко визначений день – 19 березня. Дата не була випадковою: в 1848 році цього дня король Пруссії Фрідріх Вільгельм IV, побоюючись збройного повстання, пообіцяв провести реформи, що включали надання виборчого права для жінок. Тоді королівські обіцянки так і залишилися невиконаними.

19 березня 1911 року за підтримки Клари Цеткін в Німеччині, Австрії, Данії і Швейцарії було проведено перший Міжнародний жіночий день. У 1912-му свято перемістилося вже на 12 травня, а в 1913 році до проведення жіночого дня приєдналися нові європейські країни. Однак через організаційні сум’яття, чітко налаштований Грінберг механізм проведення жіночого дня дав збій – в Німеччині жінки відзначили свій день 12 березня, в Австрії, Чехії, Угорщині, Швейцарії та Голландії – 9 березня, а у Франції і Російській імперії – 2 березня.

І тільки в 1914 році Міжнародний жіночий день вперше всюди провели 8 березня, та й то лише тому, що дата збіглася з неділею.

Для царської Росії новомодне свято незабаром обернулося крахом. 8 березня 1917-го (за новим стилем) голодні петербурзькі жінки, протестуючи проти війни, вийшли на вулиці з гаслами «Хліба і миру!». Стихійні мітинги переросли в масові демонстрації незадоволених і сутички з поліцією. Наступного дня столицю паралізував страйк, який викликав збройне повстання. Через тиждень Микола II змушений був зректися престолу, після чого в країні утвердилися позиції нового уряду.

Коли до влади прийшли більшовики, справою честі для них стало викорінення церковних свят і насадження власних урочистостей. До цього часу Цеткін уже була знайома з лідером більшовиків Володимиром Ульяновим. У 1907 році Роза Люксембург досить оригінально звернула увагу європейської войовниці за права жінок на майбутнього вождя: «Це – Ленін. Зверни увагу на його впертий, деспотичний череп».

Саме Клара Цеткін, бажаючи залишити свій слід в історії нової держави, стала головним ініціатором проведення Міжнародного жіночого дня в більшовицькій Росії. Якраз з її ініціативи радянська влада ледь не з перших днів оголосила 8 березня державним святом. Хоча з його офіційною назвою довго не могли визначитися.

Так, у 1918 році центральні газети іменували це свято «днем смотра боевых сил работниц и крестьянок всей страны». Трохи пізніше центральний друкований орган більшовиків, газета «Правда», назвав 8 березня вже «днем женского Рабочего Интернационала». А в 1925 році, напередодні проведення «жіночого дня», столичні газети навіть повідомляли, що «в магазин поступили калоши всех размеров, и в честь праздника, в дни с 6-го по 8-е марта, товарищам женщинам предоставляется скидка».

 

Права та обов’язки

Взагалі в Радянському Союзі ставлення до жінки було доволі специфічним.

Ще при заснуванні Країни Рад вождь революції Володимир Ленін зробив геніальний висновок, що в більшовицькі комітети необхідно залучати «и кустарей, и пауперов, и нищих, и прислугу, и босяков, и проституток».

Після перемоги більшовики повною мірою винагородили «ударну силу революції». Конституція 1918 року закріпила рівність між чоловіками і жінками в усіх сферах. «Декрет про сім’ю» значно спростив процедуру розірвання шлюбу. Одним з ініціаторів жіночої реформи була Олександра Коллонтай, перша в світі жінка-дипломат. Саме завдяки їй в СРСР стали визнавати громадянський шлюб, для якого не потрібно було офіційного оформлення стосунків.

Дії радянської влади були спрямовані на створення принципово нового суспільного статусу жінок. Коллонтай говорила, що «женщина в социалистическом обществе будет заниматься только профессиональной работой, общественной деятельностью и свободной любовью».

Хоча Конституція 1918 року наділила радянську жінку правом обирати і бути обраною, правом на рівну оплату праці та на отримання освіти, проте ця рівність для самих представниць слабкої статі «вилізла боком». Адже тепер до обов’язку народження дітей і оберігання сімейного вогнища жінки отримали ще повинність у вигляді важкої праці на рівні з чоловіками.

«Она приходит домой уставшая, но с радостью занимается ещё и домашними хлопотами, зная, что главное дело жизни сегодня, как и всегда, сделала хорошо», – писала радянська преса про тодішню жінку.

Робота розглядалася як головна справа життя для жінки, а сім’я – як необхідне навантаження. Образи доярки, телятниці, комбайнерші і навіть жінки-металурга чи асфальтоукладниці формували уявлення про ідеальну працівницю соціалістичного ладу. Вона ставить суспільне благо вище за власне, навіть якщо для цього доводиться пожертвувати інтересами сім’ї.

 

Сталінська Афродіта

Саме такою була відома ударниця і стахановка, двічі Герой Соціалістичної Праці Парасковія Ангеліна (більш відома у народі як Паша Ангеліна). Вона народилася в сім’ї наймита, грека за національністю. У 17 років закінчила курси трактористів. А в 1933 році, коли в Україні лютував страшний голодомор, організувала жіночу тракторну бригаду на Старобешівській машинно-тракторній станції. З молодої гречанки комуністичний режим створив справжню зірку. У 1935-му Ангеліна на нараді в Кремлі зустріла Йосипа Сталіна. Відповідаючи на його репліку, взяла на себе зобов’язання в найкоротші терміни створити десять тракторних бригад. А через два роки, вступивши в партію, ударниця пообіцяла посадити на трактор вже «100 тисяч подруг». Агітпроп їй підіграв, придумавши цифру в 200 тисяч трактористок, які нібито відгукнулися на заклик Ангеліної вже до кінця 1938 року.

Незважаючи на очевидну брехню, що супроводжувала черговий «великий почин», ідея посадити жінку на трактор виявилася затребуваною в роки війни. Ангеліна керувала тоді тракторною бригадою в Казахстані. У повоєнні роки вона отримала Сталінську премію і дві зірки Героя Соцпраці. Робота на технічно недосконалих машинах позначилася на здоров’ї героїні праці. Вона померла, не доживши до 50 років.

 

Рівноправність – до зірок

З політичних міркувань СРСР відправив жінку навіть у космос. Зрозуміло, в першу чергу для підтримки і розвитку міфу про переваги соціалізму. Помічник головнокомандувача військово-повітряних сил з підготовки та проведення космічних польотів Микола Каманін, познайомившись в Америці з льотчицею із загону астронавтів, приступив до організації жіночої космічної групи – не можна було допустити, щоб американська жінка полетіла в космос раніше радянської.

Але якщо у США до польоту в космос готували льотчиць-професіоналок, то в СРСР кандидаток відбирали в умовах абсолютної секретності в аероклубах серед парашутисток. Передбачалося, що з космічного корабля «Восток» космонавтка повинна катапультуватися і приземлитися на парашуті.

Сергій Корольов, головний конструктор ракетної техніки в СРСР, після успішного приземлення Валентини Терешкової в 1963 році підсумував: «Політ Терешкової – це, перш за все, один з найяскравіших доказів рівноправності радянських жінок, їх великої мужності».

Далі космонавткам треба було не просто доводити свої рівні з чоловіками права і можливості, а й прикривати відставання в радянсько-американській космічній гонці. Після висадки американців на Місяці в 1969 році в СРСР був запланований політ повністю жіночого екіпажу тривалістю 15-20 діб з виходом у відкритий космос.

На жаль, випустити представниць слабкої статі самих у космос радянське керівництво так і не наважилося. Згодом дами потрапляли на орбіту тільки «по блату»: то дочка маршала Радянського Союзу, то дружина космонавта.

Майже півстоліття 8 березня було звичайним робочим днем. Тільки напередодні 20-річчя Дня Перемоги, 8 травня 1965 року, указом Брежнєва свято 8 березня отримало назву Міжнародний жіночий день і було оголошене в СРСР вихідним днем.

 

Святкувати чи ні?

З прийняттям законів про декомунізацію в нашій країні розгорнулися суперечки, чи слід тепер відзначати на державному рівні свята, нав’язані радянською владою. Так, зокрема, День захисника Вітчизни 23 лютого в Україні свідомі громадяни припинили святкувати після початку бойових дій з Російською Федерацією, і навіть ті, хто донедавна вважав це свято своїм, оскільки він служив у збройних силах ще за часів радянської влади, тепер не бажають мати ніякого спільного свята з армією ворога. Влада вчасно відчула ці народні настрої, тож відтепер День захисника України ми відзначаємо 14 жовтня, у день Покрова Пресвятої Богородиці, УПА та українських козаків, що з історичної точки зору цілком закономірно.

У той же час залишається невизначеним, чи будемо святкувати, наприклад, у 2017 році Міжнародний жіночий день на державному рівні.

Багато хто стверджує, що 8 березня було і є повністю жіночим днем, тож не потрібно позбавляти прекрасну половину України їх свята, противники 8 березня стверджують, що є гарне українське свято – День матері, яке відзначається у другій половині травня, тож краще святкувати його.

Щодо думки пересічних громадян, то дані соціологічного опитування, проведеного ще у 2012 році, свідчили про те, що 91% українців проти скасування свята 8 березня, втім, як змінилися настрої у суспільстві з того часу, спрогнозувати важко.

І все ж для більшості тернополян це свято не має ніякого політичного, а тим паче комуністичного забарвлення, це просто Міжнародний жіночий день і свято весни та краси, з якими неодмінно асоціюється кожна представниця прекрасної статі. Цього дня прийнято дарувати квіти та демонструвати нашим жінкам, що вони для нас є центром всесвіту і найціннішим, що є у нашому житті.

Мабуть, аналогічно думають і в Кабінеті Міністрів України, оскільки з нагоди святкування 8 березня підготували уже традиційний для «халявників» сюрприз – оскільки у 2016 році Міжнародний жіночий день випадає на вівторок, тому урядом прийнято рішення про перенесення робочого дня з понеділка, 7 березня, на суботу, 12 березня. Тобто вихідні триватимуть чотири безперервних дня – з суботи по вівторок, після чого доведеться трудитися до неділі, 13 березня.

 

Підготував Адам Стрижнюк

 

8 березня: свято чи звичайний день?

Вівторок, 08 березня 2016, 14:34

СРСР довго залишався єдиною європейською країною, де 8 Березня було державним святом. Міжнародний жіночий день (або Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир ООН) відзначається 8 березня з 1977 року.

Історія Міжнародного жіночого дня починається з «маршу порожніх каструль», який влаштували 8 березня 1857 нью-йоркські текстильниці. Вони вимагали підвищення зарплати, поліпшення умов праці та рівноправності жінок. Цю подію стали називати Жіночим днем. У 1908 році в останню неділю лютого тисячі жінок вийшли на вулиці Нью-Йорка з вимогою поліпшення умов праці і виборчого права для жінок. Поліція розігнала демонстрацію за допомогою шлангів з крижаною водою. 

У 1909 році жіночий день знов був відзначений жіночими маршами і страйками в Ньй-Йорку, в 1910 році вони відбулися вже по всій країні. Тоді ж делегатки американських соціалістичних і феміністичних організацій вирушили до Копенгагена на II Міжнародну конференцію жінок-соціалісток, учасницею якої була активістка міжнародного соціал-демократичного руху Клара Цеткін. Вивчивши досвід американських колег у боротьбі за жіноче рівноправ’я, Цеткін запропонувала жінкам всього світу обрати день, коли вони привертатимуть увагу планети до своїх вимог. 

Конференція проголосувала за встановлення Міжнародного дня солідарності жінок між «старим» і «новим» стилями. У квітні 1965 року Президія ЦК КПРС постановила внести до доповіді Брежнева про 20-річчя Перемоги тезу про те, що 8 Березня оголошується неробочим днем. СРСР довго залишався єдиною європейською країною, де 8 Березня було державним святом. Після розпаду СРСР деякі республіки колишнього Союзу продовжують святкувати 8 Березня. В Україні, Росії, Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Казахстані, Киргизії, Латвії, Молдові, Туркменії 8 березня відзначають як Міжнародний жіночий день. У 1977 році ООН спеціальною резолюцією закликала усі країни світу проголосити 8 Березня днем боротьби за жіночі права - Міжнародним жіночим днем.

А що з цього приводу думають наші тернополяни?

Ліля, 21 рік 
8 березня — міжнародне свято, яке відзначається ООН з 1975 року. Але ви можете радувати жінок незалежно від свят, адже отримувати подарунки приємно будь-коли.
Ліля, 21 рік
Вікторія, 21 рік 
Я відзначаю цей день. Завжди святкую з коханою людиною. Ми йдемо в затишне місце і весело проводимо час.

Вікторія, 21 рік

Вероніка, 19 років 
Я, як і кожна дівчина, завжди рада весні, а особливо святу 8 березня. Чудова пора року, яка надихає після зими, тому з радістю його чекаю, ну і, звісно, подарунків від хлопця.

Вероніка, 19 років
Тетяна, 28 років 
Жінки завжди святкують і будуть святкувати! Крім Дня Матері повинен бути ще один день для свята.

Тетяна, 28 років
Олена, 43 роки
Це особливий день для кожної матері, дівчини. Я з дитинства його святкую нічого поганого не бачу в тому, щоб чоловік привітав свою кохану, і потішив квітами та подарунками.

Олена, 43 роки
Богдан, 33 роки
Ще один привід зробити жінці свято і подарувати квіти.

Богдан, 33 роки
Оля, 30 років
Як на мене, це звичайний день як і всі, але радує те, що він є державним вихідним.

Оля, 30 років
Володимир, 30 років
Як і завжди, святкуємо 8 березня. Дружині купую квіти і подарунки.

Оля, 30 років

Наталія, 20 років
Я в це свято дарую своїй мамі квіти, вітаю її з днем весни, а також я дуже радію коли мені хтось робить приємне.

Наталія, 20 років

Марія, 18 років
Чудовий день весни, коли навкруги все зеленіє, тому свято 8 березня для кожної жінки є приємним і незабутнім.

Марія, 18 років

Підготувала Купчик Вероніка

 

Відбулося нагородження учасників турніру за Кубок Шухевича

Вівторок, 08 березня 2016, 12:40

Сьогодні, 08 березня, біля пам'ятника Степану Бандері відбулося нагородження учасників турніру за Кубок Шухевича. Щорічна спортивна подія організовується за сприяння Молодіжної міської ради Тернополя.

В рамках турніру відбулись змагання з футболу, баскетболу, волейболу, скелелазіння, бігу, шахів та стрільби. Саме такими видами спорту займався Роман Шухевич, кажуть організатори.

DSC_5270

Впродовж десяти днів, з 28 лютого по 08 березня свої сили у боротьбі за Кубок Шухевича випробували 144 студенти вишів, представники громадських організацій та активна молодь міста.

DSC_6456

З-поміж  дванадцяти команд переможцями турніру стала команда Тернопільського медичного університету, друге місце посіли студенти педагогічного університету, третю сходинку вибороли представники Фундації регіональних представників.

10584112_942727612508339_142827673_n

Як зазначили організатори, у цьогорічних змаганнях участь взяли як студенти так і представники громадських організацій, тому наступний турнір планують проводити окремо для студентських рад та громадськх організацій.

10356608_942727442508356_1008226632_n

Микола Круть, начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту подякував молодим активістам за хорошу організацію та проведення турніру.

- Це знаково, коли подібні спортивні заходи організовує, планує та проводить молодь. Це приємно, бо і міській раді не потрібно сильно докладатися, а тільки вам допомогти, щось підказати. Ви вчитеся бути активними, вчитеся планувати свою діяльність.

Очільник команди переможців ТДМУ зазначив, що перемогу вдалось здобути завдяки якісній грі учасників.

- Перше місце ми вибороли завдяки одній якості, яка допомогла нам триматися на першій позиції протягом усіх змагань, завдяки якісній командній грі. Я дякую своїй команді.


Оксана Божко


 

У Тернополі створять магістральний велосипедний маршрут

Понеділок, 07 березня 2016, 09:50

03 березня на сесії міської ради була затвердженна програма розвитку велосипедної інфраструктури міста на 2016-2020 роки. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми - 28050,0 тис. грн, повідомляють активісти спільноти ВелоТернопіль.

Програма включає такі заходи:
2. Створення магістрального велосипедного маршруту Бам-Дружба-Східний масив
3. Ознакування рекреаційних маршрутів
4. Створення мережі другорядних велосипедних доріжок
5. Встановлення велостійок поряд закладами освіти, адмінбудівлями, медичними закладами
6. Створення велохабів
 

9406581

Кошти, виділені з міського бюджету - 4840,0 тис. грн. 
Кошти з інших джерел - 23210,0 тис. грн. 
Ознайомитися з документом можна за лінком

Якщо вам близька тема розвитку велосипедного руху у Тернополі - приєднуйся до команди ВелоТернопіль .


 

Втретє у Тернополі розпочали благодійний аукціон побачень

Понеділок, 07 березня 2016, 08:24

Цьогоріч тернополяни знову будуть мати нагоду познайомитися з новими цікавими людьми та допомогти бійцям на Сході. Проект під гаслом «Сила в єдності» розпочали 28 лютого і триватиме він до 9 квітня. Кожен бажаючий,  надіславши своє фото та вказавши короткі дані, може взяти участь в цій акції.

Такий проект запровадили небайдужі мешканці міста, метою якого є збір коштів задля допомоги нашим захисникам. Щоб стати учасником аукціону, потрібно надіслати своє фото в альбом групи цієї акції в соцмережі (https://m.vk.com/aukcion_ato) та написати короткі відомості про себе. Після цього, варто, лише, спостерігати за ставками. Мінімальна ціна - 10 гривень. Чия ставка буде найвищою, той переміг і вже після закінчення проекту зможе зустрітися з людиною, яку обрав. Це хороша можливість познайомитися з цікавими людьми та зробити свій день сповненим неймовірних вражень.

6lzfRMeSTmE

Для того, щоб вибрати партнера на побачення, учасник має зробити ставки під фото та після того, як сплатить кошти, матиме змогу зустрітися зі своїм обранцем.

Оскільки аукціон проводять не вперше, багато відомих людей змогли використати свій шанс. Організатор акції Ірина Максимів повідомила, що серед них міський голова міста Сергій Надал, Андрій Підлужний, гурти «Фіра» та «Тріода», Надія Гураль тощо.

2L6X3c4jHiI

Тому, це чудова нагода зустрітися зі своїми кумирами. Організатори закликають ділитися цією інформацією зі своїми знайомими, поширювати у соціальних мережах та активно брати учать в аукціоні. Чим більше людей приєднаються до цього проекту, тим більше коштів буде зібрано для наших співвітчизників, які стоять на обороні нашого спокою.

Олена Сабатюк

 

Переможцем музичного конкурсу в Тернополі стала команда з Одеси

Неділя, 06 березня 2016, 08:26

Участь у другій битві четвертого сезону всеукраїнського музичного конкурсу Koza Music Battle’16 взяло три команди, дві з них — з Тернополя. У порівнянні з попереднім, музичні жанри другого поєдинку були більш розмаїтими, пише сайт Культурно.

Зовсім молодий гурт Old Park з Тернополя розпочав батл з альтернативного року. Незважаючи на те, що команда існує всього лиш місяць (у повному складі), хлопці досить впевнено почували себе на сцені. Однак самої лиш впевненості малувато, якщо конкурс — музичний. Судді привітали молодих музикантів з дебютним виступом і порадили старанно працювати над виконанням матеріалу. Вокалісту порекомендували розвивати голос.

12795517_1052834291446570_4149224856453956710_n

Другими на сцену вийшла команда Колір з міста Одеса. До складу indie-folk гурту входить дві чарівні дівчини: Людмила Коллер — вокал, клавіші — Анюта Провозін. Мушу визнати, вокалістка настільки тендітна, що відразу й не розгледиш наскільки насичене її внутрішнє емоційне забарвлення. Коли дівчата розпочали свій виступ, судді задумались, а деякі учасники занервували.

12809777_1052835691446430_2554525776795333774_n

Декому із суддів стиль гурту здався схожим з «Vivienne mort». Якщо не помиляюсь, музиканти не дуже люблять, коли їх творчість здається чиєюсь калькою. Однак це не завадило дівчатам здобути перемогу у другому поєдинку KMB’16.

Естафету за звання «кращого соколятка» (прихильники Koza Music Battle зрозуміють) перейняв добре відомий у Тернополі гурт Калакута. Хлопці вже були учасниками минулорічних батлів, але в складі інших гуртів. За іронією долі, саме попередній музичний досвід «зіграв» для музикантів останній акорд на Koza Music Battle’16.

 • Ви можете на мене ображатись, але це вже не вашого рівня конкурс. Вам давно пора грати в Лондоні на Вемблі (стадіон — авт.), — прокоментував виступ Калакути один із суддів Зорян Безкоровайний.

12801091_1052838221446177_5215107508356260392_n

Переможця конкурсу — гурт Колір — судді обрали одноголосно.

Фото Надії Ротман

12805659_1052839468112719_5763651605079077956_n

Оксана Божко

 

Тернопільська ОДПІ інформує реалізаторів роздрібного пального

Субота, 05 березня 2016, 13:26

З 1 березня 2016 року – запроваджується система електронного адміністрування реалізації пального. Для реєстрації платника акцизного податку, до початку здійснення реалізації пального, необхідно подати відповідну заяву в електронному вигляді (за формою: J1310301(юрособи), F1310301(фізособи) до податкової інспекції за основним місцем обліку.

У разі виникнення питань, платники мають можливість звернутись за багатоканальним телефоном ДФС України: 0-800-501-007, а також до Центру обслуговування платників Тернопільської ОДПІ, телефон: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Тривають змагання за Кубок Шухевича

Субота, 05 березня 2016, 12:55

Відбулися чергові змагання за Кубок Шухевича. Учасники показували свої вміння у стрільбі з малокаліберної вогнепальної зброї, а також продемонстрували логіку на шаховому турнірі.

Команда Молодіжного Націоналістичного Конгресу здобула найбільше очок зі стрільби, а представник Тризубу здобув перемогу на турнірі з шахів.

Учасники змагань вже показали свої вміння у п’яти галузях (волейбол, біг, скелелазіння, шахи, стрільба). Командам залишилось подолати ще три непрості випробування.

Сьогодні відбулися інтелектуальні змагання «Що?Де?Коли?», а днем пізніше команди боротимуться за першість у баскетболі. Останнім етапом змагань буде гра у футбол.

Зараз турнірна таблиця виглядає наступним чином:

 1. ТДМУ
 2. ТНПУ
 3. МНК
 4. Студентська рада ТНТУ
 5. Фундація регіональних ініціатив
 6. Молода Просвіта
 7. Тризуб
 8. Зборівський «Сокіл»
 9. ГО «Файне Місто»
 10. ЦК «Азов»
 11. Фонд Добрих Людей
 12. Сильна Галичина

Бажаємо учасникам успіхів, сили і наснаги !

Вид спорту Інтелектуальний змаг Баскетбол Футбол
Дата 5 березня 6 березня 7 березня
Час проведення 12:00 9:30 9:30
Група
1,2 3,4 1,2 3,4
Місце проведення Читальна зала ТНТУ 28 школа 28 школа 26 школа 27 школа

Фото Володимира Явнича

DSC_6456 DSC_6424 DSC_6447 DSC_5270 DSC_5523

 

Відремонтують стадіон в парку «Топільче»

П'ятниця, 04 березня 2016, 11:24

На ремонт стадіону в парку «Топільче» міська рада виділить півтора мільйона гривень. Про це говорили на засіданні виконавчого комітету.

За словами міського голови, допомогти з ремонтом  обіцяють представники Федерації футболу України.

-          Плануємо облаштувати стадіон зі штучним трав’яним покриттям.  За попередньою домовленістю газон та атрибутику Федерація футболу надасть безкоштовно, а ми беремо на себе витрати по його облаштуванню.

Звести новий стадіон планують у парку "Топільче" за "Орнавою" до кінця року.

Відремонтують стадіон в парку Топільче 

Оголошено конкурс на заміщення вакантних посад

П'ятниця, 04 березня 2016, 11:11

Тернопільська митниця ДФС оголошує конкурс на заміщення вакантних посад державних службовців:

1. Головний державний інспектор сектору фінансування, бухгалтерського обліку та звітності.

2. Головний державний інспектор відділу організації митного контролю.

Основні вимоги до кандидатів: громадянство України, повна вища освіта відповідного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, знання державної мови, володіння навиками роботи на комп’ютері.

Іспит та відбір кандидатів на заміщення зазначених вище вакантних посад проводитиметься конкурсною комісією Тернопільської митниці ДФС за адресою: 46020, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 38.

Додаткова інформація щодо переліку необхідних документів, основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці надається сектором персоналу за тел. (0352) 43-08-63.

Термін прийняття документів – протягом 30 календарних днів із дня оголошення про проведення конкурсу (з 04.03.2016 р. по 02.04.2016 р.).

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

До бюджетів місцевих громад Тернопільщини спрямовано понад 260 млн грн

П'ятниця, 04 березня 2016, 11:10

За перші два місяці 2016 року місцеві бюджети Тернопільщини отримали 260,9 млн грн податкових платежів. Це на 48,4 млн грн більше від очікуваного та на 85,5 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

Більше половини загальних надходжень склав податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня-лютого надійшло 140,5 млн гривень, додатково забезпечено надходження майже 26 млн грн. Суб’єкти малого підприємництва сплатили 38,8 млн грн єдиного податку.

Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів з початку 2016 року склали 29,7 млн гривень.

Впровадження процесів децентралізації влади надає громадам унікальну можливість підвищення соціальних гарантій своїх мешканців. Насамперед це залежить від сумлінності платників податків, які і забезпечують повне та своєчасне наповнення бюджетів місцевих громад.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Користуватися громадським транспортом буде простіше

П'ятниця, 04 березня 2016, 06:19

Зовсім скоро у місті встановлять дві нових зупинки за модерними технологіями. Відтак тернополяни зможуть прослідковувати маршрут та місце знаходження транспорту. Вартість такого оновлення місцевим органам  вартуватиме понад 40 тисяч гривень.

Начальник міського управління транспорту Ігор Мединський повідомив, що у 2016 році місцевих жителів та гостей міста обслуговуватиме якісний транспорт та зупинки з новими технологіями. Він запевнив, що цьогоріч таке оновлення буде на зупинках «Кооперативний технікум» та «Центр», що біля церкви Різдва Христового.

На сьогодні у місті функціює понад 200 зупинок громадського транспорту. Їх ціна - близько 10 тисяч гривень. «Розумні» з них, поки, лише дві: одна біля Галицького коледжу інша знаходиться на вулиці Київській. Одна така зупинка вартує від 40 до 45 тисяч гривень. Від звичайних вони відрізняються тим, що на них буде розміщений екран з розкладом руху та місцем знаходження транспорту. Це швидка та доступна послуга для кожного. Також у пасажирів буде можливість користуватися послугами Wi-Fi.

На разі, місцева влади не може сказати, скільки таких зупинок планують і коли саме вони будуть встановлені. Це повʼязано з  їх високою ціною. Тож модернізація буде відбуватися поступово.  Над здійсненням цього проекту вже працюють, проте, коли саме він буде введений в дію ще невідомо. 

Ігор Мединський додав, що цього року у місто планують закупити не менше десяти нових тролейбусів. Відповідно плануюють провести додаткові тролейбусні лінії та будівництво тягової станції. 


Олена Сабатюк

 

Оновлено порядок оскарження

Четвер, 03 березня 2016, 15:54

Із 23 лютого набув чинності Порядок розгляду контролюючими органами скарг на вимоги про сплату недоїмки із сплати єдиного внеску та на рішення про нарахування пені й накладення штрафу. Як зазначила начальник відділу погашення боргу Наталя Зелінська, Порядком визначено, що адміністративному оскарженню не підлягають:

- зобов’язання зі сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником податку у звіті про суми нарахованої зарплати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб;

- вимоги про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску чи рішення про нарахування пені та накладення штрафів, які оскаржувалися та були розглянуті, а також оскаржені платником у судовому порядку.

Строк, установлений для подання скарги (первинної або вторинної), не вважається порушенням, якщо до його закінчення, скаргу та інші документи до неї, передано на пошту.

Датою передачі скарги на пошту є дата отримання поштовим відділенням від платника єдиного податку поштового відправлення із скаргою, яка зазначена на конверті або у повідомленні про вручення поштового відправлення.

Детальніші консультації щодо даного питання можна отримати у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46- 10, 43-46-46.

 

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

У Тернополі відбудеться Всеукраїнський дитячий форум

Середа, 02 березня 2016, 13:19

03-04 березня 2016 року у Тернополі відбудеться ІХ Всеукраїнський дитячий форум «Формула успіху правової держави очима дітей».

Робота форуму відбуватиметься:

-03 березня у Тернопільському обласному драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка (початок о 10.00 год.);

-04 березня у Тернопільському національному економічному університеті (початок о 10.00 год.).

Контактна особа: Іванюк Інна Володимирівна, директор ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-правовий ліцей №2» (067)928-65-96.

 

Розглянули зміни до бюджету Тернополя

Середа, 02 березня 2016, 13:00

На засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради депутати розподілили 69 мільйонів гривень.

Сьогодні, 02 березня, прийнято проект змін до бюджету міста. Проектом передбачається розподіл вільних залишкових коштів, що накопичились на початку року. Кошти спрямували на сфери освіти, медицини, житлово-комунальне господарство та інші.

76158663796f1251ad8a0301b98dc89e

Зокрема, 17 мільйонів гривень виділили на сферу освіти, житлово-комунальне господарство отримало майже 25 мільйонів гривень: кошти спрямуються на ремонт дворів, термомодернізацію, на ремонтні роботи площі Бандери, бульварів Просвіти та Петлюри. Ще 500 тисяч виділили на ремонт світлофорів, реконструкцію Набережної ставу, облаштування кладовища на вул. Бригадній.

Майже 9 мільйонів спрямують на будівництво тролейбусної лінії по маршруту Текстильна-Курбаса, капітального ремонту стадіону в парку "Топільче".

Не забули у міській раді й про фінансову ситуацію працівників медичної сфери. Понад 5 мільйонів гривень виділили на сферу охорони здоров'я. Кошти передбачаються на заробітну плату медперсоналу, закупівлю обладнання для деяких лікувальних закладів. Частину коштів спрямують на ремонт дитячої поліклініки, що знаходиться на вулиці Федьковича.

Два мільйони виділяють на будівництво пам'ятника Небесній сотні.

Із загальної суми також виділено кошти на облаштування велодоріжок, комп'ютерну техніку в бібліотеках міста, ремонт громадського туалету в парку Національного відродження та інвентаризацію земель.

 

Нові тарифи на електроенергію

Середа, 02 березня 2016, 10:21

Третій етап підвищення тарифів на електроенергію набрав чинності 01 березня 2016 року.

До квітня 2017 року нацкомісія планує четвертий етап підняття тарифів для населення. Наступні зростання прогнозовано відбудуться 1 вересня 2016 року та 1 березня 2017 року. Загалом до травня 2017 року тарифи збільшаться у три з половиною рази. 

Впродовж наступного півріччя, за умови споживання менш ніж 100 кіловат, оплата становитиме 57 копійок/1кВт. 99 копійок - від 100 до 600 кВт. Ті споживачі, які використали більше 600 кВт електроенергії сплачуватимуть 1 гривню 56 копійок за кіловат.

Мешканці сіл сплачуватимуть за такими ж тарифами, однак мінімальний обсяг споживання електроенергії становитиме 150 кВт.

Якщо ваше помешкання не під'єднане до централізованого опалення або ж ви користуєтесь електроопалювальними утсановками, оплата за кіловат електроенергії становитиме 57 копійок за кіловат, за умови, якщо що місячні витрати не перевищуватимуть 3600 кіловат.


 

На засіданні Молодіжної міської ради відбувся благодійний збір книг

Середа, 02 березня 2016, 07:53

В понеділок, 29 лютого, відбулось засідання другої сесії третього скликання Молодіжної міської ради. Крім вирішення нагальних питань під час сесії відбувся благодійний збір книг для дітей з малозабезпечених сімей.

На сесії виступали голови комісій з аналізом діяльності постійних комісій ММР за минулий рік та плануванням заходів на поточний з профільних напрямків роботи (національно-патріотичного виховання, неформальної освіти, мистецько-культурної, духовно-просвітницької, працевлаштування молоді).

молодіжна мська рада тернопіль сесія

Всі заплановані заходи комісіями та громадськими організаціями будуть внесені в електронний календар. Він створений з метою узгодження заходів, які проводитимуться громадськими організаціями міста та представниками ММР.  Також молодіжний мер оголосила про створення Прес-цетру ММР, який висвітлюватиме перебіг подій, які матимуть місце в діяльності Молодіжної міської ради.

За ініціативи Вероніки Дякович та за безпосередньою участю депутатів Молодіжної міської ради відбувся благодійний збір книг для дітей з малозабезпечених сімей. Молоді депутати і надалі проводитимуть подібні благодійні збори необхідних речей для дітей з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та дітей, які потребують батьківського піклування.


 

Уряд не в змозі забезпечити тернопільських медиків заробітною платою

Середа, 02 березня 2016, 07:19

Як повідомляє відділ охорони здоровʼя та медичного забезпечення Тернопільської міської ради, заборгованість медикам за лютий 2016 року становить 1 мільйон 290 тисяч гривень. Цієї новиною стурбовані всі працівники медичної галузі. Органи влади пояснюють це тим, що Кабінет Міністрів виділив недостатню кількість коштів для виплати заробітної платні робітникам тернопільських медичних установ. У звʼязку з цим, місцеві органи повинні виділити частину свого бюджету.

Чимале хвилювання викликала така новина у місцевих жителів та влади. Це повʼязано з тим, що медичні заклади уряд зобовʼязаний фінансувати лише з державного бюджету, проте цього року виникли певні суперечності. Для виплати заробітної платні по стандарту субвенція повинна становити 85%, в той час, як Міністерство фінансів України забезпечує лише 50% на потреби медичної галузі загалом. Такі наслідки спричинило те, що Кабінет Міністрів виділив недостатню кількість грошей для оплати праці тернопільським медикам.

13doctor-measuring-blood-pressure

Міський голова Сергій Надал погодився підтримати працівників цієї галузі, саме тому з міського бюджету буде виділено кошти, які були призначені для ремонту міста. Через такі дії уряду в Тернополі цьогоріч буде скорочено виплату грошей на ремонт доріг, житлових будинків та інших послуг, яких терміново потребує місто. Такі дії вимушені, тому що уряд, лише, за лютий заборгував 1 мільйон 290 тисяч гривень, а субвенція повинна здійснюватися кожного місяця.

Тернопільська влада змушена економити на тому, що було давно заплановано. Це повʼязано з тим, що до кінця року медикам не вистачить грошей на оплату їх праці. За 2016 рік ця сума буде складати 18 мільйонів гривень. Тому, цього року тернополяни знову змушені «латати дири» створені державним урядом замість того, щоб відбудовувати своє місто.

Олена Сабатюк

 

Заява – лише в електронній формі

Середа, 02 березня 2016, 07:17

Як зазначила начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Тернопільської ОДПІ Галина Мадай – заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального подається до податкової інспекції за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді за формою J(F)1310301 з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб. Форма Заяви розміщена на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua > Електронна звітність >Платникам податків про електронну звітність> Інформаційно-аналітичне забезпечення>Реєстр електронних форм податкових документів).

Таку заяву можна подати через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія). Вхід здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, або платник самостійно, на власний розсуд, може обрати інше програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Всі поля заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального обов’язкові для заповнення.

При заповненні відомостей про пункти з реалізації пального (пункт 5 Заяви) необхідно:

код адміністративної одиниці внести відповідно до КОАТУУ (кол.5), де знаходиться пункт з реалізації пального, використовуючи Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на сайті Державної служби статистики: www.ukrstat.gov.ua (Про службу > Методологія та класифікатори >Класифікатори);

код типу об’єктів оподаткування (кол.8) внести користуючись Довідником типів об’єктів оподаткування оприлюднений на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua > Довідники >Типи об’єктів оподаткування);

код ознаки надання інформації (кол.10) вказати дотримуючись Правил заповнення ознаки надання інформації, використовуючи довідник ознак надання інформації, що наведений у примітці 6 Заяви.

Звертаємо увагу, що в полі «код пункту реалізації пального» має вказуватись числове значення, а саме:

стосовно пунктів, які є філіями або іншими відокремленими підрозділами заявника - юридичної особи, має вказуватись код ЄДРПОУ такої філії чи іншого відокремленого підрозділу, якщо такі філії мають власні коди ЄДРПОУ, відмінні від коду ЄДРПОУ юридичної особи;

стосовно пунктів, які не є філіями чи іншими відокремленими підрозділами юридичної особи або не мають власних кодів ЄДРПОУ, має вказуватись код за внутрішньою кодифікацією, прийнятою самою юридичною особою (наприклад, номери нафтобаз, АЗС, складів, цистерн тощо).

Кожен пункт реалізації пального повинен мати, в межах підприємства, свій унікальний код.

В полі коду пункту не рекомендується вказувати податковий номер заявника.

Заповнення поля коду пункту реалізації має значення для подальшого його використання при складанні акту інвентаризації обсягів залишків пального, та при реєстрації акцизних накладних пунктами, яким буде делеговане право виписки таких накладних.

Галина Мадай зауважила, що платникам, котрі некоректно заповнили дані щодо кодів пунктів реалізації пального в заявах про реєстрацію платниками акцизного податку з реалізації пального (наприклад, для всіх пунктів був вказаний код ЄДРПОУ юридичної особи) необхідно подати заяви з позначками «зміни».

У разі виникнення питань, платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном ДФС України: 0-800-501-007, а також до Центру обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька, 1, телефон: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Деякі податкові інспекції буде реорганізовано

Вівторок, 01 березня 2016, 08:47

В рамках проведення податкової реформи і на виконання наказу ДФС України від 24.02.2016 року №173 в деяких територіальних органах ДФС у Тернопільській області відбудуться зміни, а саме реорганізація стосуватиметься Козівської ОДПІ, яку буде приєднано до Бучацької ОДПІ, Збаразьку ОДПІ - до Кременецької ОДПІ, Гусятинську ОДПІ - до Чортківської ОДПІ, а Теребовлянське відділення Гусятинської ОДПІ включать до складу Бучацької ОДПІ.

Для належного проведення реорганізації окремих територіальних органів ДФС у Тернопільській області утворено відповідні комісії.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

У Тернополі покажуть гучну театральну прем’єру

Вівторок, 01 березня 2016, 07:44

Легендарний твір, вражаюча вистава варті того, щоб це побачив кожен тернополянин.

14 березня Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської представить у Тернополі прем’єру гучної драми «Земля».

Глядачі матимуть змогу побачити іншу «Землю» – історію Сави, людини, котра пішла на гріх заради землі. У виставі піднята не тільки тема влади землі над людиною, а насамперед, психологія людської душі. Не зважаючи на те, що трагедія братовбивства – реальний факт, драматургія розгортається через символічний та, до певної міри, містичний показ внутрішнього світу героїв, якими обгорнуті події.

 • Наш театр представить драму «Земля» О.Кобилянської у постановці відомого режисера Мирослава Гринишина, прем’єра якої відбулася у 2013 році до 150-річчя Ольги Кобилянської. У 2015 році з цією виставою театр побував на успішних дводенних гастролях у м. Києві. У березні цього року театр представить виставу «Земля» в. Івано-Франківську, Львові, Тернополі.

В основі тексту – інсценізація Василя Василька (1946 р.) за повістю Ольги Кобилянської, адаптована Мирославом Гринишиним із залученням другої частини

Історія Сави – людини, яку перемогла земля, не втрачає актуальності й сьогодні, не зважаючи на те, що була написана сто літ тому.

Скільки нам ще потрібно століть, щоб усвідомити, що людське життя і скалічені долі – це надто висока плата за землю?…

Афіша Гастролі Б5 Загальна-01

Режисер-постановник – засл. діяч мистецтв України Мирослав Гринишин

Художник-постановник – Андрій Романченко

Композитор, диригент – Володимир Шнайдер

Балетмейстер-постановник – Василь Гринюк

У виставі задіяний увесь акторський склад, балет та оркестр Чернівецького музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської.

У ролі Івоніки Федорчука – директор театру Юрій Марчак.

 

Основні вимоги призначення субсидій

Понеділок, 29 лютого 2016, 13:36

Основними вимогами, на підставі яких розглядають призначення субсидії у Тернополі, є вид доходів та разова покупка вартістю на більш ніж 50 тисяч гривень впродовж року.

За словами директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадима Боярського, саме ці пункти перевіряються працівниками органів соціального захисту.

Наявність карткового рахунку та депозитів не підлягають перевірці.

За умови, якщо особа не вірно вказала доходи та факт вартісної покупки, виплата субсидій скасується. Штрафні санкції в такому випадку не передбачені. Якщо виявиться, що людина вказала не вірні дані, вона змушена буде повернути лише суму наданих субсидій. Ніяких подвійних санкцій не передбачається.

Детальніше у сюжеті ІНТБ

 

Сторінка 47 з 66

«ПочатокПопередня41424344454647484950НаступнаКінець»
Банер