images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

"Козацька звитяга":48 майбутніх патріотів урочисто дали присягу на вірність народу України

Вівторок, 20 жовтня 2015, 05:56

14 жовтня на бульварі Дмитра Вишневецького відбулось фізкультурно-патріотичне свято «Козацька звитяга», присвячене Дню українського козацтва і Дню захисника України.

Здавна під час святкувань наше козацтво влаштовувало змагання, в яких з-поміж товариства визначалися найбільш хоробрі та здібні запорожці, що любили помірятись силою, спритністю та витривалістю. А чи спроможні на це сьогоднішні козаки? Так, звичайно! Це довели учасники заходу, нащадки славного козацького роду.

+CIMG1588

Організатори у програму заходу включили конкурси, майстер-класи, силові змагання, естафети та вікторини, щоб усі бажаючі, незалежно від віку, долучились до святкування, ще раз доторкнутись до героїчних сторінок української історії.

+CIMG1566

Для найменших діток віком 3-8 років пройшов конкурс малюнків на асфальті «Ми – славні козачата». Юних художників-патріотів нагородили подарунками від партнерів ТМ «Молокія» та ТМ «Ласунка».

До майстер-класу з виготовлення сувенірного «Козачка» за технікою орігамі долучились близько ста діток віком 8-10 років.

Таких «Козачків» з побажаннями для захисників України, виготовлених протягом вересня-жовтня дітьми у бібліотеках і школах міста, передали військовим в зону АТО.

У справжньому «Козацькому поході», комплексній естафеті для дітей віком 11-12 років, взяли участь чотири курені по 12 козаків. Команди сформовані із учнів шкіл мікрорайону «Аляска». Козачата вправно справились із випробуваннями: зібрались та одягнулись у похід; взяли участь у бою; визволили побратима із полону; перейшли яр та болото; перекотили каменюку та успішно повернулись додому. Кожен отаман для свого курення заробив додаткові бали у конкурсі «Хто дужчий». За підсумками походу: І місце здобули «Запорожці»; ІІ місце – «Хортиця»; ІІІ місце поділили між собою курені «Характерники та «Січовики». Команди були нагороджені грамотами управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради та отримали подарунки від партнерів видавництва «Підручники і посібники» та ТМ «Ласунка»

Що за козацька звитяга без запального танцю «Гопака»? Справжньою окрасою свята стали показові виступи Тернопільського осередку Міжнародної Федерації Бойового Гопака та народного ансамблю «Візерунки» Тернопільського вищого професійного училища технології та дизайну.

Помірятись силою та витривалістю юні козаки та козачки, віком 13-16 років змогли у військово-спортивних конкурсах «Сила і міць». Глядачів та суддів приємно здивували результати дівчат.

+SAM_4447

Підсумки конкурсів:

* Піднімання гирі вагою 4 кг: І місце з результатом 34 рази посіла Грабовська Уляна (ЗОШ № 27); ІІ місце з результатом 33р. - Ковальчук Наталія (ЗОШ № 27); ІІІ місце 33р. - Гайдуцький Павло (ЗОШ № 28);

* Піднімання гирі вагою 8 кг: І місце з результатом 18 разів - Підгурський Владислав (ЗОШ №28);

* Піднімання гирі вагою 16 кг: І місце з результатом 31 разів- Печенюк Валентин (ЗОШ №27).

Найактивніше діти долучились до змагань по підніманню гирі вагою 4 кг. З 9 учасників було аж 4 дівчини, а переможниця змагань Грабовська Уляна підняла гирю лівою рукою 19 раз, а правою 15 раз. Призерів нагородили цінними подарунками від партнер ПП «Колумбус».

Дорослі ж проявили свою ерудованість у вікторині «Знавці козацтва» найактивніші отримали подарунки від партнера Торгового меблевого центру «Home Express».

Кульмінацією свята стала присяга та посвята юних козачат у джури. 48 майбутніх патріотів урочисто дали присягу на вірність народу України, та реєстровому козацтву. «Відтепер ви зобов’язані шанувати та охороняти Батьківщину. Бути гідними нащадками славних козаків», - дав настанову юним джурам Військовий капелан отець В’ячеслав Кізілов.

Організатори заходу: Тернопільська міська рада, Управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення та Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

Чи має підприємець право на відпустку, якщо отримує дохід?

Понеділок, 19 жовтня 2015, 07:59

Платник єдиного податку другої групи в одному місяці відвантажує товар, а в наступному місяці отримує кошти за такий товар. Чи можна в одному з таких місяців оформити відпустку?

Відпустка – це час, коли найманий працівник відпочиває від роботи і при цьому за ним зберігається зарплата і місце роботи. Для права на оформлення відпустки і звільнення від сплати єдиного податку у період свого відпочинку не повинен займатись підприємницькою діяльністю та отримувати доходи від її здійснення, а також не мати найманих працівників.

Тому, якщо єдинник здійснює підприємницьку діяльність та отримує відповідний дохід від її здійснення він не має права на оформлення відпуски ні в одному, ні в наступному місяці.

Для отримання детальних консультацій щодо даного питання можна звернутись у Центр обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 або за телефоном: 43-46-46.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Про зміни у граничному терміні сплати єдиного внеску

Понеділок, 19 жовтня 2015, 07:58

Нагадуємо платникам єдиного внеску – фізичним особам – підприємцям на спрощеній системі оподаткування, що граничний термін сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за третій квартал - 19 жовтня 2015 року.

Для отримання детальних консультацій щодо ЄСВ можна звернутися у Центр обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 або за телефонами: 43-46-10, 43-46-46 та 52-12-27.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Бізнес Тернопільщини стали перевіряти менше

Понеділок, 19 жовтня 2015, 07:53

З метою упередження порушень податкового законодавства та збільшення бюджетних надходжень, працівники податкового аудиту фіскальної служби області особливу увагу приділяють проведенню перевірок ризикових суб’єктів господарювання. Ставиться акцент на якісному проведенні документальних перевірок та належному документуванні встановлених порушень.

Зокрема, впродовж січня-вересня 2015 року проведено 417 перевірок суб’єктів господарювання Тернопільщини. З них 79 планових та 338 позапланових. За їх результатами платникам-порушникам донараховано 72,3 млн грн податків та штрафних санкцій.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість перевірок зменшилась на 133, при цьому донарахування зросли на 5,2 млн гривень.

Варто нагадати, що у 2015-2016 роках діє мораторій на проведення перевірок. Зокрема, перевірки підприємств, установ, організацій та підприємців з обсягом доходу до 20 млн грн за попередній рік здійснюються податківцями виключно з дозволу Кабміну або за заявою самого платника. Такі обмеження не поширюються на перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску, а також на виробників, реалізаторів та імпортерів підакцизних товарів. У зв’язку з запровадженням з 1 липня 2015 року системи електронного адміністрування ПДВ перевірки з питань правомірності заявлення до відшкодування з бюджету цього податку проводитись не будуть.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Чотири тисячі тернополян знайшли роботу

Понеділок, 19 жовтня 2015, 07:20

Працевлаштування. В результаті вжитих заходів активної політики зайнятості, за січень – вересень 2015 року за сприянням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості працевлаштовані 4069 незайнятих громадян (у відповідному періоді 2014 року – 3463 чол.).

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» щодо організації громадських робіт та робіт тимчасового характеру, у січні – вересні 2015 року 578 осіб направлені на роботи тимчасового характеру у ТОВ «Град Світлий» і ТОВ «Вторма – Тернопіль» та 97 осіб направлені на громадські роботи, в тому числі у ТОВ «Теркомуналсервіс» для благоустрою території міста – 86 чол. та в Управління соціальної політики Тернопільської міської ради для робіт пов’язаних з наданням населенню житлових субсидій – 8 осіб.

З метою популяризації одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності з початку року проводиться інформаційно – роз'яснювальна робота серед населення щодо можливості започаткування власної справи за сприянням служби зайнятості. За січень – вересень 2015 року 46 осіб отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, в тому числі 25 жінок, 19 чол. з числа молоді віком до 35 років. Середній розмір виплаченої допомоги для організації підприємницької діяльності склав 15421,6 грн.

Закон України «Про зайнятість населення» передбачає стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них за направленням центру зайнятості безробітних, які не спроможні на рівних конкурувати на ринку праці та потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню шляхом виплати компенсації роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. За січень – вересень 2015 року по 77 підприємствах, які юридично зареєстровані у місті Тернополі та прийняли на роботу 121 безробітного Тернополя та Тернопільського району прийнято рішення про компенсацію роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску.

Професійне навчання. З початку 2015 року 612 осіб направлені на професійне навчання, з урахуванням на початок року 819 безробітних проходили професійне навчання та підвищення кваліфікації (у січні – вересні 2014 року – 892 чол.). Набір на професійне навчання проводився за 32 професіями. Найбільшою популярністю користувались професії (спеціальності): кухар, манікюрниця, продавець продовольчих і непродовольчих товарів, перукар, електрогазозварник, менеджер малого підприємництва, комп’ютерні технології в бухгалтерському обліку, слюсар з ремонту автомобілів, охоронник, в’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів, взуттєвик, оператор котельні.

 

Коли вам «за сорок» або кому потрібні кваліфіковані працівники?

Понеділок, 19 жовтня 2015, 05:58

Труднощі з працевлаштуванням в Україні були завжди. Комусь не вдається влаштуватись на бажану роботу у зв’язку із відсутністю досвіду. Не просто працевлаштуватись жінкам, у яких є малі діти. А якщо вам за сорок, то шанси отримати бажану посаду стрімко падають донизу.

Вам потрібен продавець? – телефонує жінка по оголошенню – Так – відповідають – А вам скільки років? – зустрічне запитання – 50 – відповідає вона. Тоді ви нам не підходите - констатує у слухавці жіночий голос . Але ж у мене великий досвід роботи у сфері продажів – спробувала заперечити жінка. Ви ж бачите – пояснюють на тому боці слухавки – у оголошенні чітко вказаний вік: 35-45 років. Зрозуміло – відповіла жінка, що шукала роботу та поклала слухавку.

Набравши ще декілька телефонних номерів, сподівання знайти роботу потроху згасали.

1427220977-459

Судячи з оголошень, розміщених у газетах та Інтернеті,  посади продавця чи продавця-консультанта сьогодні є найбільш затребуваними та не потребують особливих вмінь. Проте,  коли вам «за сорок», влаштуватись на таку роботу важко, навіть якщо ваша трудова книга заповнена багатолітнім стажем.

У п’ятидесятирічної  тернополянки Олександри Михайлівни за плечима тридцятирічний досвід роботи, двадцять років з яких – у сфері продажів. Чому і коли з’явилась «вікова політика» у працевлаштуванні жінка не розуміє.

-          Чому наші роботодавці відразу «відсіюють» потенційних працівників, котрим «за сорок»? Як на мене, це, - насамперед, не розумно. Адже за 20 років я не лише освоїла основи продажів, але й розумію, чого насправді хоче клієнт. Буває, людина сама не знає, що їй потрібно, проте поцікавившись її смаковими вподобанням, мені не складе труднощів на власний розсуд запропонувати їй декілька варіантів. Трапляється, що клієнт ніколи б не розглянув цей товар, та з часом розуміє, що зробив чудовий вибір. В результаті, він прийде до мене знову, тому, що свою роботу я виконую із задоволенням.

Побутує думка, що працівники з великим досвідом роботи погано орієнтуються  у сучасних тенденціях, не володіють іноземними мовами і технікою. Особливо складно в тих ситуаціях, коли людина пропрацювала на одному підприємстві декілька десятків років. Тоді, досвід, на жаль, немає великої ваги.

-          Буквально рік тому я не мала уявлення, що таке Інтернет, - продовжує жінка -  Одного разу чоловік зробив мені чудовий подарунок – у свої п’ятдесят я вперше тримала в руках новенький Iphone. Спершу було відчуття, що переді мною щось зовсім космічне. Минув лише місяць, а я вже була упевненим корис тувачем. Сьогодні  з упевненістю спілкуюсь з дітьми з допомогою Skype чи Viber. Свою розповідь веду до того, що освоїти нові технології не складає ніяких труднощів. А вище сказаними словами наголошую на тому, що залишати професійні кадри поза увагою свідчить про некомпетентність керівника.

Такий графік роботи ви «не потягнете».

Три роки тому згідно із Законом «Про зайнятість населення» в Україні заборонені обмеження у працевлаштуванні за віком та статтю. Та працедавці вдаються до хитрощів і заявляють про 12-ти годинний робочий день, який, мовляв, буде прийнятним для активної молоді. Перевага також надається жінкам, у яких немає дітей та сім’ї.

42-річна тернополянка Ірина Михайлівна за фахом бухгалтер. На підприємстві, де пропрацювала майже десяток років скорочували персонал, до списку увійшла і її посада. Жінка розповіла, як намагалась працевлаштуватись у бутік із дорогим хутром.  Першою і основною вимогою, за якою шукали продавця була приваблива зовнішність. Окрім цих даних, працедавців також цікавило її особисте життя.

-          Директор поцікавився, чи є у мене чоловік та діти і як я проводжу вільний від роботи час. Спершу, я подумала, що у нього на мене зовсім інші наміри, я навіть, злякалась. Та, наступні питання прояснили ситуацію. У відділі із хутром працювала ще одна жінка, з якою мені потрібно було чергуватись змінами. У неї, до слова, не було дітей і своє особисте життя продавець, в основному, присвятила роботі. Зауважу, що робочий день тривав близько 12 годин, в залежності від напливу клієнтів. Робочий графік позмінний: тиждень через тиждень. Зрозуміло, що на особисте життя часу було мало, про дітей взагалі мовчу. Розпитавши мене про особисте, директор наголосив, що я повинна відноситись до цієї роботи серйозно, і якщо виникне потреба вийти у вихідний чи залишитись по завершенню робочого дня, то я маю бути до цього готова. Звичайно, озвучена сума зарплатні мене приємно здивувала, тому, на свій страх та розсуд, вирішила спробувати себе у цій ролі. Незважаючи на те, що мені «за сорок», і у мене є діти, власник погодився надати мені роботу, з умовою якісного виконання обов’язків.  Пропрацювавши місяць, відзначила для себе, що сидіння у приміщенні, де немає вікон, в очікуванні клієнтів, які не так часто тішили своїм візитом (речі були досить дорогі), яскравість зарплатні дещо затьмарювали. А коли не заплановано довелось  заміняти напарницю, яка чомусь постійно хворіла, зрозуміла, що у мене просто не вистачає часу аби витрачати омріяні гроші. Згодом, хворіти почала я. Як і у випадку з напарницею, це траплялось доволі часто. Я, взагалі, рідко хворію, а тут - ніби «на замовлення». Незабаром, керівник дав мені зрозуміти, що мій стан здоров’я його абсолютно не турбує, і якщо надалі не буду з’являтись на роботі, то про співпрацю можна буде забути. Через 2 місяці довелось звільнитись. Значну суму, яку вдалось відкласти, витратила на лікування. Після цього дійшла висновку, що набутий роками досвід у сфері бухгалтерії немає ніякого значення.

Цікаво, що у місті функціонує безліч агенцій, які за додаткові кошти допомагають у пошуку роботи. Та, ознайомившись із договором послуг розумієш, що в їх обов’язки входить лиш посередництво, - каже пані Ірина - З огляду на вік, нічого нового вам не запропонують: серед популярних вакансій – прибиральниця чи няня, також пропонують роботу продавця, щоправда «на відсотках», яких вам вистачить на тиждень. Інша справа, якби спеціалісти агенцій налагоджували контакти із власниками фірм та ретельно готували працівників до бажаного місця роботи. Мова не йде про перекваліфікацію, мається на увазі детальна оцінка вмінь та навичок, коли б людина могла продемонструвати свої можливості. Тоді й вік не став би на заваді.

І вік підійшов, і на стажування взяли.

Зателефонувавши по оголошенню, 47-річна тернополянка Вікторія Іванівна отримала запрошення на стажування. Поспілкувавшись із власником, почула, що для роботи у його магазині  вік не має значення, головне – бажання працювати. Зарплатня, як обіцяв чоловік, в середньому сягатиме 3000 гривень, а в «не сезон» не буде нижчою 1500. Зрадівши довгоочікуваній роботі, жінка з нетерпінням чекала наступного дня. Зранку, завчасно прибувши на зазначене місце, робочий запал різко спав: сіра будка, у якій зберігався товар, була зачиненою. З’вязавшись із власником по телефону, почула, що двері «магазину» відчиняє інша людина, якій за це платять, проте, також зауважив, якщо їх не відімкнуть протягом 15 хвилин, потрібно буде взяти ключ у сусідньому магазині, де працювала його родичка і пошукати когось, хто міг би відчинити важкий (навіть для фізично здорового чоловіка) залізний дах, після чого можна пролізти у прохід, що розміщений практично на межі із землею, словом - заповзти на робоче місце. Іншого способу увійти до так званого «магазину» - не передбачалось.

-          В деякій мірі ця ситуація мене спантеличила, але зважаючи на те, що я досить довго шукала роботу, вирішила змиритись із такими незручностями, які, до слова, чекали на мене щодня. Коли прийшов час розраховуватись, виявилось, що за день, який тривав 10 годин, я заробила  15 гривень (!). Якщо врахувати вартість проїзду, то працювала я майже задарма. Власник пояснив, що продавці у нього працюють лише на відсотках, тому й така сума.

Наступного дня я вирішила відмовитись від роботи, аргументуючи, що у моєму віці важко піднімати залізний дах, та й відсотки від проданого надто низькі. На що почула у відповідь : «Я можу відповісти вам приказкою: Бог противиться гордим, а  смиренним дає благодать».

З такою філософією жінка попрямувала додому.

Історії, що описані вище, звичайно, не відображають повної картини ринку праці, але мають своє місце. Говорити про те, що влаштуватись на роботу неможливо  - було б не правильно. Проте наголосити про складність її пошуку у випадку, коли вам «за сорок» – необхідно.

Держава пропонує допомогу.

Сьогодні для молодих працівників підприємства влаштовують різноманітні тренінги, виїзні семінари по підвищенню кваліфікації, що на жаль, не спостерігається із фахівцями старшого покоління. Випереджене ставлення до віку створює думку, ніби працівники зі стажем не мають охоти до навчання та самовдосконалення. Виключення, звичайно, існують, проте впливають на загальний ринок праці не суттєво.

Якщо пенсійного віку ви ще не досягли, то маєте можливість скористатись державною допомогою. Зареєструвавшись у Центрі зайнятості, протягом кількох місяців будете отримувати соціальні виплати. Тут вас також ознайомлять із сучасними тенденціями  пошуку роботи, проведуть тренінги та семінари.

Олександра Михайлівна недовірливо відноситься до послуг служби зайнятості, каже, що зареєструватись можна, але там, як і у випадку самостійного пошуку роботи, пропонують мінімальну зарплатню, яку ще й виплачують із затримками. Якщо роботу знайдуть, то це ще добре – каже жінка – але, здебільшого, спеціалісти служби настійливо радять перекваліфікуватись. Для чого це мені, якщо у своїй галузі я професіонал? Тим паче, у моїй трудовій книзі немає записів із повним трудовим стажем, що значно зменшує шанси працевлаштуватись на бажану посаду.

В свою чергу у Центрі працевлаштування запевняють, що володіють найбільшою в країні базою з відкритими вакансіями та допомагають якісно підібрати роботу з допомогою нових підходів.

коли вам за сорок

За словами спеціалістів, у 2011 році в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості при гендерному центрі вперше в Україні був створений жіночий клуб “Гармонія”, який у своїй роботі руйнує набуті роками стереотипи. Тут фахівці допомагають жінкам будувати індивідуальну стратегію професійної самореалізації. Частими гостями засіданнь клубу є психологи, які допомагають розкрити свої внутрішні таланти, подолати невпевненість, знайти своє справжнє покликання. Серед широкого спектру робіт, велику увагу приділяють висвітленню тем, пов’язаних  з подоланням вікової дискримінації у професійній сфері.

-          Почуте особисто, з перших уст від успішних леді-керівників спонукає безробітних жінок на активніший пошук свого професійного місця в житті, -кажуть у клубі - Бо приклад людини, яку ти бачиш перед собою, запевняє, що і у тебе все буде гаразд.

Приміром, на одному із засідань учасниці дискутували на тему ”Вік-головна перешкода у працевлаштуванні жінок сьогодення?”. Так, запрошена гостя, Ольга Бородіна керівник ТОВ «Ательє мод «Люкс», що у Тернополі, очолила колектив майже у пенсійному віці і у той же час сіла за кермо автомобіля. Не побоялися кардинально змінити свої долі й відомі бізнес-леді Ольга Гондз та Оксана Бойсюк, які досягли значних висот, розвиваючи власні хобі.

Аби не втрачати надії та не марнувати часу тернополянкам пропонують приєднуватись до зустрічей клубу. Тут вас не лише підтримають у важкий період безробіття, але й допоможуть утвердитись в професії та особистому житті, - обіцяють учасники.

Комусь варіант із відвідуванням клубу може здатись марною тратою часу. Звичайно, можна продовжувати пошуки роботи власними зусиллями.  Але ж, погодьтеся, ця думка здається також дещо випередженою.  Небажання міняти роками набуті стереотипи, як і у випадку з вищеописаними керівниками, в певній мірі позначилась й на наших поглядах. Пошук роботи – це, насамперед, особистісний розвиток. Спробуйте подивитись ширше: активне спілкування, ознайомлення із новітніми технологіями, нові зв’язки, знайомства точно не завадять сконцентруватись на пошуку омріяного робочого місця.

Оксана Божко


 

У Тернополі встановили перший індивідуальний тепловий пункт у житловому будинку

Неділя, 18 жовтня 2015, 11:11

У Тернополі триває реалізація «Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя», згідно з якою передбачено співфінансування на утеплення будинків, встановлення індивідуальних теплових пунктів від міської ради (70%) та мешканців (30%). Мешканці на вул. Лук’яновича висловили бажання встановити індивідуально-тепловий пункт, який дає можливість регулювати подачу тепла і гарячої води окремо для їх будинку.

Оглянув нове приладдя та поспілкувався із жителями будинку, де встановлений перший індивідуальний тепловий пункт погодозалежного регулювання, міський голова Тернополя Сергій Надал.

«Подача тепла у цьому будинку буде автоматично регулюватися, відповідно до температури повітря. Також цей пункт забезпечуватиме цілодобову подачу гарячої води у квартири, - каже очільник Тернополя - Мешканці, відповідно до програми, оплатили 30% загальної суми, проте, за підрахунками, кошти їм окупляться за один опалювальний сезон».

Міський голова висловлює сподівання, що за прикладом цього будинку заявок на утеплення фасадів та встановлення ІТП від тернополян поступатиме більше. А міська рада готується збудувати такі ж ІТП за програмою, яку фінансуватиме Європейський банк реконструкції та розвитку.

До слова, також встановили нове обладнання ІТП у котельні на вул. Чернівецькій, яка обслуговує 10 будинків. Тепер забезпечуватиметься подача гарячої води у цих будинках також цілодобово.

«Це був експериментальний варіант, - каже Сергій Надал. - Ми бачимо, що це дієвий крок і на основі отриманого досвіду будемо впроваджувати подібну практику й надалі».







 

У Тернополі стартували Дні сталої енергії

Субота, 17 жовтня 2015, 16:08

16 та 17 жовтня у Тернополі проведуть ряд заходів з нагоди «Днів сталої енергії». Відбуваються вони у рамках співпраці Тернопільської міської ради та Асоціації «Енергоефективні міста України».

Заступник міського голови Владислав Стемковський розповідає, що до 2011 року питанням енергоефективності у Тернополі займалися хаотично і несистемно. І лише у останні декілька років розпочалася ефективна робота, яка, у першу чергу, була зосереджена на енергоефективність комунальних підприємств та реалізацію декількох програм, які дозволять одночасно й здійснити модернізацію комунальної інфраструктури міста.

«Тернопіль зараз працює над шістьма програмами у сфері енергоефективності. Серед яких програма модернізації системи водопостачання та водовідведення за підтримки Світового банку та Фонду сталої енергії, програма модернізації централізованого теплопостачання за підтримки ЄБРР та ще дві програми за підтримки ДемоУкраїна та сприяння Світового банку, - каже заступник міського голови Владислав Стемковський. - Зазначу, що у Тернополі працюють іноземні експерти, які допомагають у реалізації цих проектів».

Представник «Асоціації енергоефективних міст України» та експерт проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Дмитро Леськів каже, що Тернопіль з 2011 року активно працює у сфері енергоефективності. Він зазначив, що важливим кроком місцевої влади за цей час було обладнання індивідуально-тепловими пунктами бюджетних закладів.

У рамках проведення «Днів сталої енергії» у «Палаці кіно» на вул. І. Франка проходить виставка енергозберігаючого обладнання та технологій. Виставку оглянув міський голова Тернополя Сергій Надал. 



 

Першачків вчили правильно харчуватися

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 13:26

Основи правильного харчування у підростаючого покоління формувати потрібно як найшвидше. Тоді можна виховати свідоме ставлення до власного здоров’я, орієнтування на здоровий спосіб життя, як запоруки успіху у всіх починаннях.

Для дітей молодшого шкільного віку важливим є усвідомлення впливу харчування на їх самопочуття. «Хороша їжа – хороший настрій», так називався захід, що відбувся 16 жовтня у Тернопільському навчально-виховному комплексі № 7, у якому взяли участь близько 50 першокласників.CIMG1694

Метою заняття було у ненав’язливій спосіб вчити дітей правильно обирати корисні продукти харчування, складати свій денний раціон і з відповідальністю ставитись до свого здоров’я.

CIMG1703

Заняття проводились в ігровій формі. Діти складали «піраміду харчування», вибирали з кошика тільки корисні продукти, помагали Незнайку вибрати тільки корисні продукти, «варили український борщ». Найактивніших діток нагородили подарунками від ТМ «Молокія».

CIMG1696

Організували пізнавальний захід Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення спільно з вчителями ТНВК №7.

Шановні батьки та вчителі, якщо Вас зацікавили такі заходи, просимо звертатись у Тернопільський центр фізичного здоров’я населення!

м.Тернопіль. вул.Стуса, 10. Тел.: 51-16-35

 

Інтелектуали, на старт!

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 08:25

17 жовтня 2105 року в Тернопільській ЗОШ № 10 відбудеться регіональний етап 23-го чемпіонату України з інтелектуально-розвивальних ігор "КРОКС".

Участь у заході візьмуть команди з Мельниці-Подільської Борщівського району, м. Заліщики та м. Тернополя. Одночасно буде проведено 5 таких регіональних турнірів: у Тернополі, Луцьку, Ромнах Сумської області, Богуславі Київської області, Слов’янську Донецької області. Кожен етап проводитиме не місцевий, тобто прибулий з іншого регіону представник ВДТО "КРОКС". Завдання для всіх регіональних осередків будуть абсолютно однаковими. Після завершення всіх інтелектуальних турнірів відповіді учасників будуть надіслані незалежному координатору, який перевірить якість виконання завдань і визначить переможців.

 

Тож побажаймо успіхів нашій команді ТЗОШ №10!

 

На "Козацьких забавах" взяли участь близько пів тисячі школярів

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 08:00

13 жовтня 2015 року об 11.00 год. у ТЗОШ №24 відбулося спортивно-мистецьке свято «Козацькі забави – 2015», приурочене Дню Захисника України, Дню Українського Козацтва, святу Покрови – Пресвятої Богородиці та 73-й річниці створення Української Повстанської Армії.

Семикласники 32 навчальних закладів м. Тернополя змагалися у 8 видах змагань. У святі було задіяно близько 500 козачат. Всі учасники «Козацьких забав» куштували козацький куліш і були нагороджені грамотами.

168180185Забави-22
Забави-42Забави-53

 

Успіх юних спортсменів

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 06:26

Протягом двох днів -10 та 11 жовтня- на голубих доріжках басейну Чернівецького спорткомплексу «Титан» змагалися наймолодші вихованці відділення плавання КДЮСШ №1 м. Тернополя. Юні тернополяни брали участь у регіональному юнацькому турнірі з плавання, приуроченому Дню міста Чернівці, де показували свою майстерність, витривалість, технічну підготовленість та вміння вболівати за друзів та радіти не лише своїм, а й їхнім перемогам.

DSC_8031

Участь у турнірі брали команди з міста Рівного, Чернівців та Тернополя. 9-річні дівчатка та хлопчики долали справжні «дорослі» дистанції-а саме 100 метрів обраним стилем та 100 метрів комплексним плаванням та брали участь у естафетах.

Три золотих, одна срібна та три бронзові медалі національного олімпійського комітету України стали здобутком юних тернопільських плавців, а виконання вихованцями спортивних розрядів стало справжнім святом для тренерів, які щиро раділи успіхам дітей.

Крім того тернополяни у складі команди зайняли ІІ місця у комбінованій естафеті серед хлопчиків та дівчат, естафеті вільним стилем змішаній та естафеті вільним стилем серед хлопчиків та дівчат.


Контактна особа: директор КДЮСШ№1 Катерина Барабаш,28-1080.

 

До виборів міграційна служба області працюватиме в посиленому режимі

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 06:23

dms25 жовтня в Україні відбудуться чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

З метою забезпечення реалізації громадянами України виборчого права, до цього часу міграційна служба області працюватиме в посиленому режимі.

Напередодні та в день волевиявлення, 24 та 25 жовтня, з 9.00 до 18.00 усі територіальні підрозділи міграційної служби області оформлятимуть та видаватимуть паспорти громадянина України, тимчасові посвідчення, що підтверджують особу громадянина України, а також вклеюватимуть фотокартки до паспортів громадянина України по досягненню особами відповідного віку.

 

На одне місце в патрульній поліції Тернополя уже претендує більше семи кандидатів

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 06:22

За два дні роботи центру прийому документів до патрульної служби надійшло 1510 заяв. І це без врахування онлайн анкет (дані за добу будуть відомі у п’ятницю, 16 жовтня).

У другий день прийому документів до центру прийшло більше двох сотень кандидатів. З них – 51 жінка.

Нагадаємо, прийом заяв триватиме до 4 листопада. Центр прийому анкет працює щоденно з 9.00 до 16.00 за адресою: бульвар Шевченка, 27, Український дім «Перемога».

 

У Тернополі експериментуватимуть зі звуком

Четвер, 15 жовтня 2015, 10:47

Тернопільський лейбл «Пінцет» продовжує знайомити з найцікавішими сучасними мистецькими проявами. Цього разу вечір експериментальної музики відкриє слухачам польського митця Давида Адріянчика. Початок дійства: 18 жовтня, 20:00, «Бункермуз», пише сайт Культурно.12165650_1280877471938307_2114049785_n

Давид Адріянчик — аванґардний виконавець, композитор та саунд-артист з Ґданська (Польща). Його роботи зосереджені на взаємодії музики та природи, архаїчних формах звукосприйняття, порожнечі та нерухомости. Закорінюючись в мінімалізм, Давид інтерпретує сучасні музичні форми з медитативним потенціялом східно-европейської мелодики. Композиції та виступи Aktapok переважно є електро-акустичними — він поєднує традиційні інструменти, препаровану гітару з електронним звуком, польовими записами та плівковими маніпуляціями. Засновник та очільник Akpatok Ensemble. Співпрацює з The Magic Carpathians Project та проєктом Tundra, в якому спільно з дружиною Ніною виконує забуті пісні Східної Европи і експериментальний фрік-фолк. Опріч того, на імпрезі виступить найстаріший діючий електронний проєкт Тернополя — Subprodukt.

Закінчення вечора — екстатичний джем-сейшн. Вхід 25 грн.

 

Телефонні шахраї тероризують жителів області

Четвер, 15 жовтня 2015, 09:54

Тривожний дзвінок посеред ночі, шокуюча новина про нещастя з вашою рідною людиною, а далі пропозиція вирішити проблему за гроші – це тактика дій телефонних аферистів.

Правоохоронці закликають краян розповісти про подібний вид шахрайства своїм батькам, дідусям, бабусям, особливо тим, які проживають самотньо. Чим більше поінформованих – тим менше шансів у зловмисників збагатитися.

Черговий випадок телефонного шахрайства стався в обласному центрі. Потерпіла – 61-річна пенсіонерка. До жінки о 3 ночі на стаціонарний телефон надійшов дзвінок від невідомого, котрий повідомив, що син тернополянки затриманий працівниками міліції за вчинення ДТП.

Далі співрозмовник сказав, що зможе допомогти жінці. За свої послуги запросив кругленьку суму. Тернополянка погодилася і віддала чоловікові, який прийшов до неї додому, 2800 доларів та 5500 гривень.

До сина пенсіонерка зателефонувала лише вранці. З’ясувалося, що він в аварію не потрапляв. Про факт шахрайства потерпіла повідомила працівників міліції. Правоохоронці проводять оперативно-розшукові заходи. Уже встановлено звідки телефонували потерпілій, також міліціонери розшукують усіх підозрюваних.

Як стало відомо, до жінки телефонувала одна особа, а за грошима приходила інша.

Правоохоронці знову і знову застерігають краян від подібних афер, бо розкривати такі злочини дуже важко. Шахраї – добрі психологи. Їм важливо застати свою жертву зненацька, не дати їй можливості перевірити інформацію і виманити якнайбільше грошей.

У цьому випадку легше запобігти афері, ніж розраховувати на повернення грошей. Поради від правоохоронців незмінні, але дослухайтесь до них та поширте інформацію серед інших.

1. Завжди перевіряйте отриману інформацію від незнайомців.

2. Зв’яжіться з тими, хто, начебто, потребує вашої допомоги, або ж зателефонуйте до міліції.

3. Не панікуйте і не поспішайте виконувати умов аферистів.

4. Попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати ім’я вашого рідного, місто, в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру.

5. Якщо ж сталася біда, не зволікайте телефонуйте до міліції.

 

 

Семінар з демобілізованими учасникам АТО

Четвер, 15 жовтня 2015, 09:47

Все більше демобілізованих учасників АТО звертаються за допомогою у працевлаштуванні до служби зайнятості. Фахівці центрів зайнятості надають весь комплекс послуг, які передбачають залучення до активних програм соціальної та професійної адаптації. В індивідуальних бесідах та групових заходах працівники служби з’ясовують наявність проблем із працевлаштуванням тощо. Але поряд із питаннями, які стосуються зайнятості існує ряд інших проблем, зокрема соціальний захист, медичне та психологічне консультування. У таких випадках на допомогу приходять громадські, волонтерські організації та органи соціального і медичного обслуговування.

В приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО. Фахівець Любов Смик провела презентацію послуг служби зайнятості з пошуку та підбору підходящої роботи, можливості проходження навчання з метою підвищення кваліфікації або здобуття нової професії, участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

До участі у семінарі запросили представника громадської волонтерської організації “Спілка бійців та волонтерів АТО “Сила України” Зеновія Гладчука. Він представив напрямок діяльності даної організації, який включає надання юридичних консультацій у різних напрямках, здійснення правого супроводу та захисту інтересів у судових інстанціях. “В нашому штаті працюють юристи різних напрямків: кримінального, цивільного, адміністративного та земельного права. Ми відстоюємо інтереси учасників АТО у судах, починаючи із складення позовної заяви та закінчуючи представленням і наданням адвокатських послуг”, – повідомив пан Зеновій. Також організація може надавати юридичні консультації щодо відкриття власної справи. Так, Зеновій Гладчук запропонував учасникам семінару розглянути варіант об’єднання декількох людей для організації підприємницької діяльності. “Одному завжди важко конкурувати на ринку послуг чи товарів, а разом це набагато легше, як у фінансовому, так і в моральному плані”, – сказав Зеновій Гладчук, і навів декілька прикладів використання такого підходу до зайнятості.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Питання захисту учасників АТО постає все гостріше. Військові та члени їх сімей часто не проінформовані про свої права та процедуру їх захисту. Тому наявність таких громадських волонтерських організацій зростає в рази. “Наявність пільг, порядок їх оформлення, виправлення помилок у документах та представлення інтересів у структурах влади — цей напрямок діяльності, ще довго буде затребуваний суспільством”, – резюмував пан Зеновій.

Учасники заходу обмінялись контактами, декотрі озвучили свої запитання. Для більш детального консультування, Зеновій Гладчук запропонував звертатись в громадську організацію індивідуально.

Загалом у семінарі взяло участь 10 чоловік.

Провідний фахівець з профорієнтації

 

Стала відома дата проведення фестивалю «Файне Місто» у 2016 році

Четвер, 15 жовтня 2015, 08:40

Головна подія літа фестиваль «Файне Місто» відтепер триватиме чотири дні з 7 по 10 липня. Про це повідомили організатори у соцмережах.

Наразі триває робота по підбору гуртів, а також для фестивальників готують чимало атракцій і сюрпризів.

- Працюємо над лайнапом фестивалю, і хочемо, щоб кожен з Вас долучився до цієї кропіткої роботи. Все, що Вам потрібно зробити - це заповнити форму вказавши п'ять музичних виконавців, яких найбільше хочете почути на фестивалі. Процедура займе кілька хвилин, але саме Ваші анкети допоможуть нам зробити відпочинок на фестивалі ФАЙНЕ МІСТО 2016 незабутнім, - розповідають організатори.

Нагадаємо, що цьогоріч фестиваль «Файне Місто» зібрав понад 8 тисяч фестивальників. На п’ятьох сценах виступило понад 60 гуртів. Окрім українських виконавців на «Файне Місто» приїхали гурти з Білорусі, Швеції, Австрії, Польщі, Грузії та Росії.

Окрім музичного концерту була на фестивалі і розважальна програма: кілька спортмайданчиків, різноманітні майстер-класи, ярмарки, салон краси, велопрокат.

Також на території фестивалю збирали кошти для бійців АТО. За невелику плату можна було спробувати смачну кашу чи борщ з польової кухні і таким чином допомогти учасникам АТО на передовій.

 

У Тернополі презентували набір до патрульної поліції

Четвер, 15 жовтня 2015, 06:28

До Тернополя на презентацію нової патрульної поліції прибули радники міністра МВС Михайло Апостол, Іван Стойко, начальник департаменту патрульної служби МВС Олександр Фацевич.

Урочисте дійство відбувалося в Українському домі «Перемога». Побачити, як виглядають нові патрулі, прийшли багато тернополян, адже зі Львова прибув «десант» поліцейських. Молоді люди із задоволенням спілкувалися з тернопільською молоддю, розповідали їм про службу і робили фото на згадку.

Центр прийому на службу до патрульної поліції розпочав роботу о дев’ятій годині ранку. До моменту урочистої презентації подали письмові та онлайн заяви майже три сотні кандидатів.

Серед тих, хто прагне змін в правоохоронній системі – житель Бережанщини Михайло Багрій. Молодий чоловік працевлаштований – обіймає посаду в райдержадміністрації, проте каже, що прагнення змін підштовхнуло його зробити вибір на користь патрульної поліції. Пробував свої сили у столиці, коли там стартував набір до нової служби, проте згодом вирішив бути ближче до рідного дому і став одним з перших кандидатів у Тернополі.

Нагадуємо, прийом анкет триватиме до 4 листопада. Центр прийому працюватиме щоденно крім вихідних з 9.00 до 18.00. Подати заяву можна і в онлайн режимі за адресою www.mvs.gov.ua. Детальніше дізнатися про умови набору до нової патрульної поліції можна за телефоном «гарячої лінії» — (0352) 40-24-42.

 

У Тернополі урочисто відкрили оновлений бульвар Куліша

Четвер, 15 жовтня 2015, 06:25

14 жовтня відбулося офіційне відкриття оновленого бульвару Куліша на масиві «Сонячний». Участь у відкритті взяв очільник Тернополя Сергій Надал та мешканці прилеглих будинків.

Бульвар Куліша – один із найбільших об’єктів, які були реконструйовані цього року. Нагадаємо, що на цьому ж масиві наприкінці серпня відкрили також оновлений бульвар Дмитра Вишневецького.

«Роботи із реконструкції бульвару Куліша уже завершені, зокрема тут відремонтовано пішохідні ділянки, облаштовано два дитячі майданчики та спортивну зону із силовими тренажерами. Адже поруч розташовано багато будинків та ще й дві школи, тому і дорослі, і діти зможуть тут проводити вільний час», - розповідає Сергій Надал.

До слова, ще ремонтується ділянка у напрямку вулиці Симоненка, яка примикає до площі. Та на бульварі Куліша, на численні прохання тернополян, триває ремонт заїзду, де уже вкладено нижній шар асфальту, а найближчим часом буде облаштована екопарковка. Окрім того, очільник Тернополя зауважив, що наступного року заплановано відремонтувати прилеглі до бульвару двори.

 

Усіх бажаючих запрошуємо до прямого спілкування

Середа, 14 жовтня 2015, 07:02

У четвер, 15 жовтня 2015 року, з 16:00 до 17:00 год. відбудеться черговий телефонний сеанс «гаряча лінія» Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області. Тема телефонного сеансу: «Нарахування та сплата Єдиного соціального внеску».

На запитання відповідатиме начальник відділу адміністрування єдиного соціального внеску Сніжана Василівна Кравчун за телефоном: 52-12-27.

 

Податкова інспекція бере на облік платників податків протягом 24 годин

Середа, 14 жовтня 2015, 06:47

На сьогодні в частині взяття на облік платників податковою інспекцією реалізовано положення законодавства щодо започаткування бізнесу протягом 24 годин.

Взяття на облік платників податковою інспекцією здійснюється на підставі відомостей із Єдиного державного реєстру (ЄДР) у день їх надходження.

На кожне повідомлення із ЄДР у день надходження формуються дані про взяття на облік платника податків та платника єдиного внеску, які включаються до реєстру. Такі дані можна отримати через он-лайн сервіс отримання відомостей з ЄДР на сайті usr.minjust.gov.ua. Їх можна переглянути у режимі «Безкоштовний запит». Водночас на офіційному веб-сайті ДФС sfs.gov.ua щоденно оприлюднюються дані про взяття на облік платників податків та платників єдиного внеску із зазначенням його класу професійного ризику виробництва.

Дана інформація доступна через банери «Дані про взяття на облік платників податків» та «Реєстр страхувальників».

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Тонкощі командної гри від Сергія Атласюка

Середа, 14 жовтня 2015, 06:43

12 жовтня на універсальному майданчику по вулиці Пилипа Орлика відбулось уже друге відкрите тренування з Сергіем Атласюком, бронзовим призером Чемпіонату Європи серед студенських команд, бронзовим призером Чемпіонату України серед команд Другої ліги, багаторазовим чемпіоном області, гравецем ФК «Тернопіль». Цього разу займались юнаки віком 14-15 років.

«Під час тренування юнаків віком 10-12 під керівництвом С.Атласюка, до мене звернулись учасники турніру «Кубку Дружби», з проханням організувати тренування для них. Навіть прохолодна погода не стала перешкодою заняттю з професіоналом. І вони всі як один прийшли на майданчик», – розповідає Оксана Слободян, провідний фахівець Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення.CIMG1499

Програма тренувань, складена Сергієм, включала вправи, які удосконалюють уміння: жонглювання м’ячем ногою та головою; маневрування на полі («відкривання» для прийому м’яча); різні способи ударів по м’ячу, зупинок, ведення, в залежності від напрямку, траєкторії та швидкості руху м’яча. Також були підібрані вправи для воротаря: ловіння, відбивання, переведення м’яча без падіння та в падінні; вибивання м’яча ногою з землі, з рук на дальність і точність. Тренер поділився тонкощами командної гри.

Закріпити набуті та удосконаленні вміння юні футболісти змогли у матчі з відомим спортсменом.CIMG1501

«Говорять, що школа – другий дім, а для мене – футбольне поле. Кожне тренування наближує мене до здійснення заповітної мрії – стати професійним футболістом», – ділиться враженнями Євген Галушка, нападаючий команди «Динамо», яка є переможцем турніру «Кубку Дружби».

Організатор заходів на універсальних спортивних майданчиках є КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спору Тернопільської міської ради.

 

Плата за воду для виробництва

Вівторок, 13 жовтня 2015, 08:17

Відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі - Плата) є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності - юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Пунктом 255.2 ст. 255 ПКУ визначено, що не є платниками плати водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та платників єдиного податку.

Під терміном "санітарно-гігієнічні потреби" слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Згідно з пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 ПКУ плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об'єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок плати та коефіцієнтів.

Ставки плати за воду, яка входить виключно до складу напоїв, визначені у пп. 255.5.6 п. 255.5 ст. 255 ПКУ.

Суб'єкт господарювання, який придбаває воду у власника свердловини на підставі договору купівлі-продажу, при використанні обсягів води для виготовлення напоїв є платником плати в частині фактично використаних ним обсягів придбаної мінеральної води для виготовлення напоїв.

У випадку використання суб'єктом господарювання придбаної води для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб плата за фактично використані для таких потреб обсяги води не справляється.


Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Бюджет - в руках тернополян

Вівторок, 13 жовтня 2015, 08:10

Купуючи товари в магазинах, заправляючи свої авто на АЗС, ми не завжди усвідомлюємо, що отримавши чек на руки, ми заставляємо продавців легалізувати продане, а отже – сплатити належну частку до бюджету.

Акцизний податок в розмірі 5 % з роздрібного продажу підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, пальне тощо) “прямою гривнею” та в повному розмірі поступає до казни місцевої громади. Як зазначив начальник Тернопільської ОДПІ Петро Якимчук, впродовж 9 місяців поточного року до бюджету міста поступило понад 55 млн.грн. даного податку, а це більш як 15 відсотків від усіх бюджетних надходжень, що контролюються податковою інспекцією. Отож, хочемо мати належні дороги, двори, дитячі та спортивні майданчики - будьмо принциповими та відповідальними: до себе та інших.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Майстер-класи для юних пластунів

Вівторок, 13 жовтня 2015, 07:49

11 жовтня у приміщенні ДЮПЦ уже вдруге відбувся майстер-клас «Ми - роду козацького діти». Юні пластуни долучилися до виготовлення листівок воїнам АТО.

Почався захід з розповіді про героїчні сторінки нашої історії та життя наших предків, бо виховувати майбутніх громадян слід на прикладі козаків, що були справжніми патріотами України.20151011_131958

Під час виготовлення паперових фігурок діти слухали казкову легенду, з якої дізнались про виникнення козацтва, їх фізичну підготовку та бойові звитяги. «…Я щиро вірю, що ці листівочки, виготовленні для наших захисників, підтримають їх у бою, нададуть їм тої козацької сили та незламності…» - висловила свої сподівання Гоца Світлана Вікторівна, провідний фахівець КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради. Своїх «козаків» з побажаннями діти передадуть воїнам АТО, що сьогодні відстоюють незалежність і соборність нашої держави.
20151011_123715

 

Сімейний конфлікт припинили працівники Управління Державної служби охорони

Вівторок, 13 жовтня 2015, 07:47

Під час виїзду на виклик група затримання Управління Державної служби охорони при УМВС України в Тернопільській області припинила сімейний конфлікт та вилучила у 35-річного чоловіка розкладний ніж.

По лінії «102» зателефонувала схвильована юначка і попросила прийняти міри до її вітчима, який влаштував скандал та погрожував її матері фізичною розправою.

Держохоронці виїхали за вказаною адресою, щоб детальніше розібратись в ситуації. Вже у під’їзді на них чекала заявниця. А у квартирі, нічого не підозрюючи, мужчина на підпитку продовжував погрожувати жінці ножем. Оперативними та професійними діями наряду групи затримання ДСО, ніж було вилучено, а затриманого доставлено в Тернопільській відділ міліції.

З’ясувавши усі обставини, правоохоронці дізнались, що чоловік вже не вперше зганяє лють на жінці, проте цього разу донька вирішила поставити крапку на постійних проявах домашнього насильства з боку чоловіка.

 

Турніри зі стрітболу стартували

Понеділок, 12 жовтня 2015, 10:58

Для любителів баскетболу та стрітболу Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення  спільно з Тернопільським обласним відділенням  Національного Олімпійського комітету України організували  турнір зі стрітболу серед юнаків 10-12 років за програмою «Дворові Олімпійські ігри».

+SAM_4257

Перше змагання відбулось 9 жовтня 2015 року на універсальному спортивному майданчику на Вербицького, 6.

«Нехай переможуть сильніші!», – побажав учасникам запрошений гість та суддя, Андрій Демедась, вчитель фізкультури ТЗОШ №17.
+SAM_4266

Юнаки продемонстрували гарну підготовку та волю до перемоги. У результаті напруженої боротьби переможцем турніру стала команда «Канада street», друге місце виборола команда «Будівельник», третє місце – «Кіборги».

Команди-переможці були нагороджені грамотами управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту та цінним призами від постійного партнера ТМ «Ласунка» (ліхтарики, зошити, розклади уроків) .

Кращими гравцями стали: Курпіта Павло, Медвідь Арсен, Шпільов Павло, Бронецький Віталій, король Віталій («Канада street»).

+SAM_4268

Любиш  проводити вільний час активно, відпочиваючи на спортивному майданчику? Тобі 10-12 років і ти граєш у баскетбол або стрітбол? Приходь на універсальні спортивні майданчики і візьми участь у турнірах зі стрітболу  :

  • 10 – бульвар Д.Галицького, 28;
  • 10 – вулиця Пилипа Орлика, 10.

+SAM_4255

Для справки. Стрітбол походить від баскетболу, проте має деякі зміни у правилах. У гру грають 2 команди. Склад – 5 гравців (3 польових та 2 запасних). Гра  проходить «на одне кільце», при цьому команда перед забиванням м’яча в кільце мусить «вивести» його за трьох-очкову лінію. Гра триває два періоди по 8 хвилин. Гра зупиняється, якщо одна з команд виграє з рахунком 8:0.

Телефон для довідок:  51-16-35.

 

Тернополян запрошують на “Козацьку звитягу”

Понеділок, 12 жовтня 2015, 07:27

14 жовтня в Тернополі відбудеться фізкультурно-патріотичне свято «Козацька звитяга». До участі запрошуються всі бажаючі!

В програмі заходу:

  • показові виступи та майстер-класи;
  • цікаві та веселі конкурси й забави для дітей та дорослих;
  • конкурс малюнку на асфальті для найменших.

Учасники та переможці конкурсів будуть нагороджені подарунками від партнерів свята. Прийди та прояви свою силу та міць!


Захід проходитиме на бульварі Д.Вишневецького. Початок о 15.00 годині.

Організатор: Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради.
Афіша_Козацька звитяга

 

Мовою дерев

Понеділок, 12 жовтня 2015, 07:12

Подорожуючи світом, митець вивчає не лише дерева. Прислухаючись до розмов, вподобань, традицій, він, насамперед, спостерігає за людьми.  Тож, образи, що народжуються  у роботі з деревом, в певній мірі, відображають настрої місцевих жителів. 

Третього жовтня у галереї «Бункермуз» відбулось відкриття виставки американського скульптора та  художника  Ліланда Беті, який представив тернополянам унікальні роботи.DSC07961

У кожного дерева, як і в людини – своя історія. Його форма та вигини з’являються не лише в результаті природних умов. Дерево, як і кожен живий організм має здатність переймати енергію. Саме вона, за словами автора, формує неповторний образ.

  • На цій скульптурі відтворений рух двох людей, які симпатизують одне одному. Як бачимо у кожного з них зігнуті коліна, що демонструє сором’язливість, небажання відкритись. Це одна із манер поведінки тернополян, — каже митець. — Для мене лінії цього дерева передають саме такі емоції. Тим не менш, кожен може бачити у ньому свій образ.DSC07967

Дерево — це завжди несподіванка.

Протягом життя Ліланд творив образи з допомогою фарб. Працювати з деревиною художник почав близько п’яти років тому. Митець зізнається, що малювати картини для нього значно легше і простіше, адже ти точно знаєш, що має бути зображено. Та з деревом все по-іншому: воно завжди приховує у собі якусь несподіванку, інтригує емоціями, що з’являються в процесі . Тому, працюючи з ним, автор намагається вловити образи, що диктує природа.
DSC07970

Коли Ліланд починає роботу, то не знає напевне, над яким образом працює. Ззовні його вигини можуть нагадувати одну картину, проте, коли його розрізати, порохнявість середини, тріщини чи малюнки передають глибшу суть. Саме тут починається мова дерев.

  • Настрій, який бачу в кожному дереві передаю через абстрактну людиноподібну форму. Працюю лише з сухими деревами, що колись росли у конкретній місцевості. В процесі створення нових образів, черпаю енергію землі. Кожному місту притаманна своя атмосфера.
     DSC07969

Приміром, у Тернополі, працював над деревом, яке росло поблизу будинку, так званого «воронячого гнізда», де проживали колишні кадебісти. Образ з цього дерева  вдався автору не просто, що напевне є відбитком негативної енергії тодішніх часів.

Мандруючи світом, Ліланд побував у 50-ти країнах, у кожній з яких творив нові образи. Точну кількість створених скульптур автор не пригадає, каже що їх надто багато. Яка країна буде наступною після України, Ліланд не визначив. Як і в процесі роботи, митець не любить загадувати наперед.

Представлені скульптури автор розмістив у порядку розвитку соціальних відносин: «від несприйняття до дружби».DSC07968DSC07967DSC07966

Виставка діє до 23 жовтня у дворику галереї «Бункермуз».


Оксана Божко

 

Сергій Атласюк проведе ще одне відкрите тренування

Неділя, 11 жовтня 2015, 09:28

12 жовтня на універсальному спортивному майданчику по вулиці Пилипа Орлика, 2-5 о 16 годині відбудеться тренування з футболу від відомого тернопільського футболіста Сергія Атласюка - чемпіона та бронзового призера Чемпіонату Європи серед студентських команд, бронзового призера Чемпіонату України серед команд Другої ліги, багаторазового чемпіона області та гравця ФК «Тернопіль».

Цього разу тренуватиме дітей 14-15 років.
12079288_1671939223092790_5491724553174655850_n



 

Тернополяни підтримали реформування Української армії 47-ма мільйонами гривень

Неділя, 11 жовтня 2015, 08:51

Від платників Тернополя та Тернопільського району за дев’ять місяців 2015 року надійшло майже 47 мільйонів гривень військового збору, які спрямовані на фінансування антитерористичної операції та реформування Збройних сил України.

Варто зазначити, що з 11 червня та 9 липня 2015 року набрали чинності Закони України № 381-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору» та № 548-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції». Зокрема, Законами скасовано військовий збір на операції фізичних осіб з валютними цінностями, в тому числі на конвертацію валютних переказів, валютно-обмінні операції та операції з банківськими металами, а також тимчасово, на період проведення АТО, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Екстрим-парк у Тернополі прикрашають графіті

Неділя, 11 жовтня 2015, 07:04

Новозбудований екстрим парк від сьогодні прикрашають графіті. Малюнки на спортивні споруди наносили тернопільські художники. Тут зображене типове вуличне графіті: персонажі і шрифтова композиція.

DSC08032

Малювати на такій поверхні не просто, — кажуть художники, — для рівномірного нанесення фарби балончик повинен бути у вертикальній позиції, що важко вдається на згинах гірки.
DSC08038

Ініціатива розмалювати екстрим-парк виникла у спорстменів, що тут тренуються. Кажуть, що споруда виглядає дуже сіро. Проте, деякі скейтери вважають, що графіті створить додаткове ковзання і заважатиме тренуванню.DSC08036DSC08040

  • У деяких країнах компанії, які будують скейт-парки використовують таку фанеру для довершених трюків, — кажуть організатори — Проте, побоювання окремих людей з приводу цього у нашому місті абсолютно безпідставні. Адже поверхня конструкції має зовсім інше покриття.DSC08063

Організатори сподіваються, що графіті зберігатиметься щонайменше рік.DSC08061DSC08064DSC08035DSC08065

До речі, сьогодні, 11 жовтня о 13:00 у екстрим-парку розпочинаються змагання зі скейтборду. Демострувати свої вміння будуть тернополяни, а також учасники зі  Львову та Івано-Франківська.

Оксана Божко


 

У Тернополі оформити субсидії можна у ЖЕКах

Субота, 10 жовтня 2015, 09:12

З 5 жовтня, за дорученням міського голови Сергія Надала, спеціалісти управління соціальної політики приймають документи на призначення житлових субсидій в приміщеннях ЖЕКів. За цей час послугами спеціалістів скористалося більше 300 тернополян.

«Сьогодні у Тернополі ми створюємо максимально комфортні умови для того, щоб тернополяни змогли подати документи і оформити субсидії, особливо це актуально в опалювальний період, - каже очільник Тернополя. - Загалом, до управління соцполітики подали документи на оформлення субсидій більше 20 тисяч тернопільських сімей. Уже призначена субсидія для майже 19 тисяч сімей, з яких шістьом тисячам тернополян нарахування субсидії провели автоматично»

Нагадаємо, що прийом документів спеціалістами управління соцполітики здійснюється за адресами:

  1. вул. Карпенка, 12
  2. пр. С.Бандери, 94
  3. вул. Чалдаєва, 1
  4. вул. Спадиста, 8
  5. вул. 15 Квітня, 6
  6. вул. К.Савури, 3
  7. вул. 15 Квітня, 15
  8. вул. Довженка, 17
  9. вул. Злуки, 55

 

Графік прийому:

Понеділок,Середа з 8.00-17.15

Вівторок,Четвер з 9.00-17.15

П’ятниця з 8.00-16.00

Обідня перерва з 13.00-14.00

 

Прийом документів від мешканців міста, які проживають на території ГТОВ «Мрія», ТОВ «КомЕнерго-Трнопіль», ДП «Комунальник-1», ДП «Комунальник-2», ПМП «Вал» буде здійснюватись в управлінні соціальної політики, вул. Лисенка 8а, каб № 12.

Графік прийому:

Понеділок - Четвер з 8.00-17.15

П’ятниця з 8.00-16.00

Обідня перерва з 13.00-14.00.

 

У Тернополі лютуватиме

П'ятниця, 09 жовтня 2015, 08:00

Цієї суботи, 10 жовтня о 19_00 у тернопільській галерії «Бункермуз» видавництво «Люта справа» презентує найцікавішу книжку року – антологію «Мистецький Барбакан. Трикутник 92», пише сайт Культурно.

Це грубезне видання з позначкою 18+ стримує під своєю обкладинкою буяння духу найсміливіших, найдотепніших і найвідоміших естетів і хуліганів, від яких нема спокою сучасному українському мистецтву. Мистецький Барбакан – це фортифікаційна споруда, що під час Революції Гідності стояла на Хрещатику, охороняючи підступи до Майдану. На мапі «антитерористичної операції» цей об’єкт мав номер 92 і був позначений трикутником.

Тут проходили художні виставки й літературні вечори, читалися лекції та розливалися коктейлі Молотова. На Барбакані сформувалося досить-таки своєрідне культурне середовище, котре продовжує активно діяти і нині. Антологію представляють її учасники: Іван Семесюк, Євгенія Чуприна, Олег Шинкаренко та Вано Крюгер. «Люта справа» презентує свої новинки – «Еволюцію або смерть. Пригоди павіана Томаса» Івана Семесюка, «Кагарлик» Олега Шинкаренка та «Прощальний поцілунок Ілліча» Вано Крюґера.

Ці книжки можна буде придбати і отримати автографи авторів!

f771bbf89b7ccb71c1f3c771fb970d7710390327_310073552483305_7312252916822873718_n[1]-280x280

 

До виборів приведіть до ладу паспорт

П'ятниця, 09 жовтня 2015, 06:29

pasport25 жовтня в Україні відбудуться вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Аби не втратити можливість здійснити волевиявлення, приведіть до ладу свій паспорт громадянина України.

У міграційній службі області нагадують про необхідність своєчасного оформлення паспорта громадянина України, у тому числі у зв’язку зі зміною прізвища, імені, по-батькові, вклеювання у паспорт фотокарток по досягненню відповідного віку.

Зробити це можна у підрозділі міграційної служби чи Центрі надання адміністративних послуг за місцем реєстрації.

Для зручності громадян територіальні підрозділи міграційної служби працюватимуть і у день виборів, однак відкладати паспортні питання на останній день не варто.

Взяти участь у виборах 25 жовтня не зможуть вимушені переселенці. Відповідно до ЗУ «Про місцеві вибори», виборець, який на день волевиявлення перебуває за межами населеного пункту, в якому проживає, участі у місцевих виборах не бере. Не застосовується до цієї категорії громадян положення щодо можливості тимчасової зміни місця голосування виборця (ЗУ «Про Державний реєстр виборців»).

 

Юні тернополяни помандрували підприємством з виготовлення меблів

Четвер, 08 жовтня 2015, 13:34

Шафи-купе, кухонні, кімнатні та кабінетні меблі, двері, металопластикові конструкції… Де, як і хто створює ці вироби? На це запитання шукали відповідь старшокласники загальноосвітньої школи села Великі Гаї, відвідавши ТОВ «Акант». Таку можливість їм надали фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості, організувавши професіографічну екскурсію на це підприємство.

Інженер ТОВ Іван Голоюх розповів юним відвідувачам, що ТОВ „Акант” було засноване у 1994 році. Він зазначив: «Упродовж 10-річної діяльності було організовано закритий цикл виробництва корпусних меблів та металопластикових конструкцій. Використання професійного обладнання, передових технологій, найновіших матеріалів та фурнітури, широкого асортименту аксесуарів, а також завдяки високій кваліфікації працівників та їх відповідальним ставленням до справи дає можливість індивідуально підходити до виготовлення продукції, враховувати побажання клієнтів і виготовляти добротні і гарні вироби за доступними цінами».

Відвідавши виробничі цехи, діти побачили весь технологічний процес створення меблів, починаючи від розроблення дизайну до готового виробу: розмітку плити ДСП, її розкрій, личкування торців, ламінування, свердління сполучних отворів, фрезування, збирання та пакування.

Особливу цікавість викликали новітні форматно-розкроювальні верстати з числовим програмним керуванням. Вразили також і вироби з натуральної деревини.

Виставкова зала вразила юнаків та дівчат, адже тут продемонстровано логічне завершення непростого та трудомісткого технологічного ланцюжка, спільну роботу працівників різних професій: дизайнерів, столярів, верстатників деревообробних верстатів, механіків, електриків, які майстерно поєднуючи дерево та метал, пластик і фурнітуру, створили металопластикові та меблеві шедеври!

 

Тepнoпoляни дo 1 липня 2016 poкy мaють oбpaти yпpaвитeля для cвoгo бyдинкy

Четвер, 08 жовтня 2015, 06:57

upravytelІз 1 липня 2015 poкy вcтyпив в дiю Зaкoн Укpaїни “Пpo ocoбливocтi здiйcнeння пpaвa влacнocтi y бaгaтoквapтиpнoмy бyдинкy”. Чимaлo зacoбiв мacoвoї iнфopмaцiї y cвoїх зaгoлoвкaх пишyть, щo зaкoн cвiдчить пpo лiквiдaцiю ЖЕКiв. Однaк y Тepнoпoлi вoни бyли лiквiдoвaнi вжe пoнaд дecять poкiв тoмy, a бaлaнcoyтpимyвaчaми бaгaтoпoвepхiвoк є пpивaтнi пiдпpиємcтвa. Тo ж чи пpинece якicь змiни Зaкoн y життя пepeciчних тepнoпoлян?

Нacaмпepeд вapтo poзiбpaтиcя, щo пpихoвaнo зa aбpeвiaтypoю «ЖЕК». Отжe, ЖЕК (житлoвo-eкcплyaтaцiйнa кoнтopa) — кoмyнaльнa гocпpoзpaхyнкoвa opгaнiзaцiя, щo мaє cвiй poзpaхyнкoвий paхyнoк y вiддiлeннi бaнкy i cтaтyтний фoнд y poзмipaх, визнaчeних викoнкoмoм мicцeвoї мicькoї чи paйoннoї Рaди, кopиcтyєтьcя пpaвaми юpидичнoї ocoби.

Оcнoвними зaвдaннями ЖЕКiв бyлo збepiгaння тa oбcлyгoвyвaння зaкpiплeнoгo зa нeю житлoвoгo фoндy. У СРСР ЖЕК бyв пepвиннoю лaнкoю в зaгaльнiй cтpyктypi yпpaвлiння житлoвим гocпoдapcтвoм.

Зacтyпник мicькoгo гoлoви Влaдиcлaв Стeмкoвcький зayвaжyє, щo y Тepнoпoлi щe з 2002 poкy житлoвий фoнд oбcлyгoвyють пpивaтнi пiдпpиємcтвa. Звичнa aбpiвiaтypa «ЖЕК» викopиcтoвyєтьcя лишe для зpyчнocтi.

–           Вiдпoвiднo дo Зaкoнy “Пpo ocoбливocтi здiйcнeння пpaвa влacнocтi y бaгaтoквapтиpнoмy бyдинкy” дepжaвa знiмaє з ceбe вiдпoвiдaльнicть зa oбcлyгoвyвaння бyдинкy тa пpибyдинкoвих тepитopiй. Вci oбoв’язки з oбcлyгoвyвaння тa peмoнтy житлoвoгo фoндy тa пpибyдинкoвих тepитopiй (a цe cхoди, лiфти, дaхи, двopи, дитячi мaйдaнчки тoщo) лягaють нa плeчi житeлiв бyдинкy, якi є йoгo imagescпiввлacникaми. Впpoдoвж цьoгo poкy вoни мaють визнaчитиcя з фopмoю yпpaвлiння aбo oбpaти yпpaвитeля, який вiдпoвiдaтимe зa вecь cпeктp пocлyг. Цe oзнaчaє, щo мeшкaнцi мoжyть oбpaти для oбcлyгoвyвaння cвoгo бyдинкy якecь з icнyючих вжe пpивaтних пiдпpиємcтв. Щoб вiдмoвитиcя вiд пocлyг ЖЕКy, нe oбoв’язкoвo cтвopювaти ОСББ. Для тих, хтo нe змoжe визнaчитиcя дo 1 липня 2016 poкy, вiдпoвiднo дo Зaкoнy, yпpaвитeля пpизнaчить opгaн мicцeвoгo caмoвpядyвaння, – пoяcнює Влaдиcлaв Стeмкoвcький.- Обpaвши фopмy yпpaвлiння бyдинкy, мeшкaнцi нa зaгaльних збopaх визнaчaють i тapиф нa yтpимaння бyдинкy тa пpибyдинкoвих тepитopiй a тaкoж yклaдaють yмoви дoгoвopy, яким визнaчaєтьcя oбcяг i пepioдичнicть пocлyг. Тapиф нa yпpaвлiння вхoдить caнiтapнo-тeхнiчнe oбcлyгoвyвaння бyдинкy, пoтoчний i кaпiтaльний peмoнт, винaгopoдa yпpaвитeлю. Вapтo звepнyти yвaгy, щo з 1 ciчня 2016 poкy ввoдитьcя в дiю нopмa зaбopoни opгaнiв мicцeвoгo caмoвpядyвaння вcтaнoвлювaти тapифи нижчe eкoнoмiчнo oбґpyнтoвaних. Рaнiшe кoжeн члeн ОСББ мaв oдин гoлoc, тeпep гoлocи paхyвaтимyть пpoпopцiйнo дo плoщi нepyхoмocтi.  Кoжeн cпiввлacник (aбo йoгo пpeдcтaвник) y гoлocyвaннi мaє кiлькicть гoлociв, якa пpoпopцiйнa зaгaльнiй плoщi квapтиpи чи нeжитлoвoгo пpимiщeння cпiввлacникa пo вiднoшeнню дo зaгaльнoї плoщi вciх квapтиp i нeжитлoвих пpимiщeнь, poзтaшoвaних y бaгaтoквapтиpнoмy бyдинкy. Щoб пpийняти piшeння, нeoбхiднo, щoб пpoгoлocyвaли 75 вiдcoткiв вiд зaгaльнoї плoщi бyдинкy.  Угoдa з yпpaвитeлeм пiдпиcyєтьcя нa oдин piк, щo oзнaчaє тe, щo пepeoбpaти yпpaвитeля змoжyть нe швидшe, нiж чepeз piк  пicля йoгo пpизнaчeння.

З мoмeнтy вcтyпy зaкoнy в дiю, мeшкaнцi бaгaтoпoвepхiвки cтaють єдиними пoвнoпpaвними влacникaми бyдинкy i пpибyдинкoвoї тepитopiї. Пpимipoм, якщo в бyдинкy oдин влacник, тo oдин, якщo ж cтo – тo цe cтo cпiввлacникiв.

Тeпep вoни мoжyть пpoвecти збopи i 75% вiдcoткaми (вiд плoщi квapтиp) пpoгoлocyвaти, вiдiйти вiд ЖЕКy i oбpaти coбi iншoгo бaлaнcoyтpимyвaчa aбo cтвopити ОСББ.  Пpи цьoмy вapтo мaти нa yвaзi, щo y Зaкoнi Укpaїни «Пpo ОСББ» з 1 липня вилyчeнa нopмa щoдo пepшoгo кaпpeмoнтy в нoвих ОСББ зa paхyнoк пoпepeдньoгo бaлaнcoyтpимyвaчa, як цe бyлo paнiшe. Скacoвaнi бyдь-якi види дoтaцiй з бюджeтy для пocтaчaльникa пocлyг нa yтpимaння житлa тa кaпiтaльний peмoнт.

–           Зaкoн нe нacтiльки пpocтий, як цe здaєтьcя нa пepший пoгляд, – пpoдoвжyє пaн Стeмкoвcький. – Пpимipoм, дo цьoгo чacy нeмaє пopядкy cпиcaння бyдинкy з бaлaнcy, тaкoж з бoкy дepжaви нe пepeдбaчaєтьcя кaпiтaльний peмoнт бyдiвeль. Цe oзнaчaє, щo якщo y бaгaтoпoвepхiвцi зyпинивcя лiфт i пoтpiбнo пpидбaти дopoгoвapтicнy зaпчacтинy, мeшкaнцi мaють кyпyвaти її зa влacний кoшт. Якщo чacтинa житeлiв нe плaтитимe зa yтpимaння бyдинкy, тo цe бyдe пpoблeмoю yciх cпiввлacникiв. Нiдe нe пpoпиcaнo, яким мoжe бyти мeхaнiзм cтягнeння бopгiв з нeплaтникiв.

Отжe, мoвa йдe нe пpo тe, щo бyдyть лiквiдoвaнi пiдпpиємcтвa, якi oбcлyгoвyють житлoвий фoнд y Тepнoпoлi чи пpo вiдcyтнicть плaти зa oбcлyгoвyвaння житлoвoгo фoндy тa пpибyдинкoвих тepитopiй. Зaкoн дaє змoгy мeшкaнцям бaгaтoквapтиpних бyдинкiв caмocтiйнo yпpaвляти влacним бyдинкoм тa oбиpaти пocтaчaльникiв пocлyг тa вiдмoвлятиcя вiд них y paзi нeякicнoгo oбcлyгoвyвaння. Вiн вiддaляє yкpaїнцiв вiд paдянcькoї aдмiнicтpaтивнoї cиcтeми yпpaвлiння i нaдaє пpaвo влacникaм caмим opгaнiзoвyвaтиcя тa вiдпoвiдaти зa yмoви cвoгo пpoживaння. Нacкiльки тepнoпoляни гoтoвi нecти вiдпoвiдaльнicть зa cвoє житлo тa як пpoявлять ceбe нoвoввeдeння y пoвcякдeннoмy життi – пoкaжe чac.

Упpaвлiння житлoвo-кoмyнaльнoгo гocпoдapcтвa, блaгoycтpoю тa eкoлoгiї ТМР

ТГН

 

Антикорупційний сервіс фіскальної служби у Тернополі працює цілодобово

Четвер, 08 жовтня 2015, 06:43

Громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Інформація приймається цілодобово за номером телефону (044) 284-00-07.

При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми. Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів. Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються, зазначив Олег Одіжинський, завідувач сектору організації розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Губите довідки – допоможе відмітка в паспорті

Середа, 07 жовтня 2015, 08:33

Відповідно до статті 70 Податкового кодексу України податкова інспекція на прохання фізичної особи - платника податків може внести до паспорту дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Відповідна відмітка за встановленою формою робиться на сьомій, восьмій або дев'ятій сторінках.

Щоб скористатися такою послугою необхідно підійти до Центру обслуговування платників Тернопільської об’єднаної ДПІ за адресою: вул. Білецька, 1, вікно № 17, або к. 121. Довідки за телефоном: 43-46-46.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Виставку політичного текстилю покажуть у Тернополі

Середа, 07 жовтня 2015, 08:13

Ukrainian dreams київського митця Івана Семесюка відкриють цієї п’ятниці, 9 жовтня, у тернопільській галереї “Бункермуз”. Початок заходу о 18:00.

У Тернопіль Іван Семесюк приїде не вперше, каже, тут сподобалося, тож, відгукнувся, коли запросили знову вже з виставкою, бо як художник тут ще не представлявся.

– Ідея та виконання об’єктів виставки датується 2012 роком. Це проект-передчуття струсів, що насувалися на країну і в котрих ми нині і живемо. Загальна ідея в тому, щоби поєднати в одному об’єкті старовинні селянські архетипи (ікона, рушник, світлиця) з новими світоглядними викликами, з новим вибором. Подушка символізує глибокий сон, в котрому нація знаходилася на ту мить, де кожен вкраїнець бачив свою сновиду. Рушник, ясне діло, символізує традицію, – каже Іван Семесюк. Крім того, митець представить свою книжку “Еволюція або смерть! Пригоди павіана Томаса”, видану у “Лютій Справі”.  Вона відбудеться 10 жовтня, в суботу.

Іван Семесюк: – Це будуть демократичні читання формату 18+ (через відповідну лексику в книжці) . Зазвичай такі читання проходять у стендап манері, тобто вільно, у форматі діалогу з публікою, якщо вона не перелякана. Видавництво “Люта Справа” також репрезентує альманах “Трикутник 92”, присвячений Мистецькому Барбакану* та його ролі в подіях на Майдані. *Іван Семесюк – один із активних учасників “Мистецького Барбакану”, що виник як майданчик для творчого і не лише супротиву під час Революції Гідності. Знаходився Барбакан навпроти метро Хрещатик. У його стінах проходили численні події культурно-мистецького штибу. Виставки, літературні читання, лекції. Також Барбакан був місцем для перепочинку творчих революціонерів, що поверталися з більш гарячих точок протистояння, та технічною базою для створення високоякісних “коктейлів Молотова”.
12083955_1276074715751916_1629146499_n

 

Тернополян запрошують на свято сили

Середа, 07 жовтня 2015, 07:40

Зарядись позитивними емоціями. Не прогав можливість максимально проявити потужній потенціал свого тіла.
Прийди 7 жовтня о 16 годині на спортивний майданчик на б-рі Д.Галицького, 28. Це для Тебе чудова нагода продемонструвати свої фізичні можливості, організувати «правильний» відпочинок після годин, проведених за партою або комп'ютером, - кажуть організатори.

12143082_1670916773195035_1541258376967930530_n

Запрошуємо дітей від 8 до 16 років

Захід організовують: КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» та тренажерний зал «ЕЛЛАДА».

 

Мрії збуваються в центрі міста

Середа, 07 жовтня 2015, 06:28

Справжній ажіотаж викликала мистецька ініціатива студентів ТДМУ.
4 жовтня, в рамках проекту "Перш, ніж померти", у Тернополі з’явилась стіна побажань. Відтепер кожен бажаючий має змогу заявити про свою мрію в самісінькому центрі міста.DSC07975

Проект видався доволі успішним, адже буквально за годину після відкриття, «стіна бажань», яка розміщена у арці біля «КармаКави», була заповнена. Хтось писав про подорожі, хтось про любов, інші — прагнуть досягти рекордів, а хтось мріє жити вічно. 

DSC07976

Проект продовжується, а місця нема…

Місця для написання мрій на стіні сьогодні практично немає. Проте, кількість бажаючих пофантазувати зростає. До  того ж, крейда, що розміщена на полицях дошки ще не закінчилась. Звичайно, можна скористатись ганчіркою, але як же мрії інших?DSC07977

Направляємо мрії в космос

Кажуть, що головне у загадуванні бажань — правильна постановка. Тож, загадуючи, намагайтесь якомога чіткіше сформулювати запит, а ще, спробуйте його озвучити. Так, за порадами деяких фахівців, ваша мрія значно швидше досягне інформаційного поля у космічному просторі. І якщо за декілька днів, написане вами зітруть інші мрійники, то відправлений у всесвіт запит в цей час може досягти призначеного місця. DSC07980DSC07979

Студенти ТДМУ про свої мрії:



Оксана Божко

 

Сіяли розумне, добре і вічне, а виросло?..

Вівторок, 06 жовтня 2015, 10:21

Teacher

Щорічно 5 жовтня відзначається Всесвітній день вчителя. Це професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти – день, у який відзначаються роль і заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їхній неоціненний внесок у розвиток суспільства, пише Моя газета.

Усі ми змалечку звикли до того, що вчитель – це особа поважна. Вона виконує важку місію з виховання підростаючого покоління, а тому прискіпуватися до неї не бажано. Але події останніх років, пов’язані з плачевними результатами вітчизняних ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання), змушують задуматися над питанням: хто більше винен: учень, який погано вчиться, чи вчитель, який неправильно навчає?

Цікавий і повчальний експеримент провів один із регіональних центрів оцінювання якості освіти спільно з департаментом освіти облдержадміністрації. Учителям було запропоновано скласти тести, укомплектовані завданнями, що використовувалися у 2008-2012 рр. для проведення зовнішнього незалежного оцінювання їхніх випускників.

Результати шокували не лише працівників регіонального центру оцінювання якості освіти, а й чиновників від освіти. Правильно виконали всі завдання, які були включені до тестів, лише 37 педагогів із 973, що взяли участь в експерименті. Жоден із представників педагогічної спільноти 14 сільських районів та міст цієї області не зміг правильно виконати всі завдання тесту. Менше ніж 25% завдань виконали 11 вчителів математики із 752 учасників експерименту, 33 викладачі англійської мови з 577, 26 із 410 вчителів фізики… Основна кількість педагогів змогла виконати лише 50-75% завдань.

Серед тих, хто складав тести, були і молоді, і досвідчені наставники. Усі вони (і не раз) пройшли державну атестацію, відзначені різними нагородами і званнями… Усі мають вищу педагогічну освіту (а то й дві) і не одне посвідчення про підвищення кваліфікації в обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти. І, що найприкріше, – вони щодня «навчають» дітей…
85446_900

Екс-директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук у «Дзеркалі тижня» зазначив, що свідомо не називає області, де проводився експеримент, бо, за його словами, «ми боїмося, що ця інформація спричинить соціальний вибух серед батьків і спровокує чергову хвилю зневаги до конкретних учителів». Тим більше що учасниками експерименту стали не окремі представники педагогічних колективів, а переважна більшість працюючих педагогів – у деяких районах від 70 до 100% учителів.

Зрештою, назва області особливого значення не має. Адже біда в тому, що гіпотетично подібні результати можемо отримати і в інших регіонах країни. Підстави для такого висновку дають результати зовнішнього незалежного оцінювання їхніх вихованців.

Так, за даними Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), з 256 тис. 23 абітурієнтів, що здавали обов’язковий для вступу у ВНЗ предмет «Українська мова та література», не набрали порогового балу і, відповідно, не потрапили до вишів 22 тис. 610 осіб.

Іншими словами, кожен 10-ий випускник загальноосвітньої школи України не знає української мови в мінімальному необхідному обсязі (!).

 

А якби здавали всі?..

Однак така плачевна ситуація – це аж ніяк не раптове ноу-хау-2015. Бо результати минулорічного ЗНО взагалі змушують плакати.

Так, з математики найбільша кількість абітурієнтів (6,97%) змогла набрати за виконаний тест лише 7 балів із 56 можливих. Лише 47 абітурієнтів, склавши тест із математики, набрали 56 балів. А це – 0,03% від кількості осіб (135770), які складали цей тест. Натомість, за нашими підрахунками, кількість випускників лише фізико-математичних ліцеїв, спеціалізованих загальноосвітніх шкіл, закладів освіти з поглибленим вивченням математики в сотні разів перевищує кількість найуспішніших за результатами ЗНО. Не набагато кращою є ситуація з фізикою. Максимально можливу кількість тестових балів із цього предмета набрали лише 0,02% абітурієнтів, а найбільше учасників оцінювання (8,28%) отримали лише 10 балів із 56 можливих.

Очікувалося, що набагато кращі результати учасники зовнішнього оцінювання покажуть з гуманітарних предметів. Між іншим, кількість спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів, де ці предмети вивчають поглиблено, у кілька разів більша, ніж природничо-математичних. Однак лише 7 учасників зовнішнього оцінювання з української мови та літератури отримали 107 максимально можливих балів за цей тест. А виконували його у 2014 році майже 300 тисяч учасників (!). Кожен тринадцятий абітурієнт замість короткої письмової роботи здав чистий бланк. А більшість тих, хто написав хоч щось, засвідчили, що вони не вміють логічно викладати зміст, добирати доречні аргументи й приклади, робити висновки, висловлювати власну позицію… Ще гірша ситуація з іноземними мовами. У відкритій частині тесту з англійської мови, виконуючи завдання «Напиши лист товаришу», 25% учасників не змогли чи не схотіли написати жодного слова…

Дуже низький рівень знань показали абітурієнти, котрі складали тести з природничих дисциплін. Результати засвідчили: третина випускників шкіл не вміє працювати з географічними картами, 17% – не можуть визначити азимут, 7% – відносну висоту за горизонталями. Тобто йдеться про відсутність сформованих у них базових предметних компетенцій. Чверть учасників зовнішнього оцінювання з біології не знає, що гриби – це організми, третина абітурієнтів, які складали тест із хімії, не має уявлення про дію оцтової кислоти на крейду або соду…

Перелік подібних навчальних «досягнень» можна продовжувати довго. Але його можна було б сприйняти спокійніше, якби ми не брали до уваги додаткових обставин. Одна з них та, що зовнішнє оцінювання складали НЕ ВСІ випускники загальноосвітніх навчальних закладів, а лише ті, які були переконані в наявності у них певних знань. А якби ЗНО складали ВСІ випускники шкіл?.. Також, очевидно, не слід забувати й того, що кожен шостий, а в містах кожен другий абітурієнт, готуючись до зовнішнього оцінювання, працював з репетиторами, відвідував підготовчі курси тощо. А якби не було репетиторів і підготовчих курсів? Який би рівень знань показали випускники?

 

У місті вчать краще

Абітурієнти, які закінчили сільські загальноосвітні навчальні заклади, показали значно гірші результати, ніж їхні міські однолітки. Частка абітурієнтів, що навчалися в сільських школах і показали результати в діапазоні від 100 до 150 балів, набагато більша, ніж випускників міських шкіл. Так, із математики їх 57% проти 40; з української мови та літератури – 57 і 45% відповідно; англійської мови – 65 і 43%; історії України – 54 і 44%. Маємо зазначити, що, порівнюючи з першими роками запровадження зовнішнього оцінювання, частка сільських випускників, які склали ЗНО менш успішно, значно зросла. У цьому контексті особливо хочеться дізнатися про результати багаторічної державної програми «Шкільний автобус». Адже за всі роки її існування витрачено мільярди гривень з державного бюджету, і обґрунтування необхідності таких витрат завжди базувалося на потребі підвищувати якість освіти, яку надає сільська школа, і забезпечити рівний доступ до освіти.

dsc_9302

Гроші на вітер?

Якщо ми маємо такі результати зовнішнього незалежного оцінювання, то очевидно, що реформ у системі загальної середньої освіти за останні 20 років практично не було. Натомість ми мали нескінченну чиновницьку метушню з написанням та обговоренням стратегій і концепцій; періодичну (щойно приходить новий міністр) зміну програм і навчальних планів; постійні скандали в галузі підручникотворення; надмірне захоплення проведенням безплідних «моніторингів», олімпіад, конкурсів, оглядів, атестацій, рейдів, «вивчень», перевірок у вигляді «надання допомоги»; примусове закриття сільських шкіл і створення «сільських освітніх округів», нормальне функціонування яких так і не було забезпечене адекватними правовими нормами… А ще – абсолютизація централізованих підходів до управління освітніми системами, повне безправ’я директора школи і вчителя, жахлива бідність переважної більшості навчальних закладів системи загальної середньої освіти. І це при тому, що на утримання цієї системи держава витрачає чималі кошти: від 2,5 млрд (1,5% ВВП) у 2000 р. до 34 млрд (3,1% ВВП) – у 2013-му. А якщо до цих коштів додати ще й ті, що їх Держстат обчислює як витрати домогосподарств, то сума видатків на загальну середню освіту істотно збільшується. Але чи можна вести мову про їх ефективне витрачання, якщо маємо такі результати функціонування системи загальної середньої освіти? Можливо, нам просто не вистачає сміливості сказати, що ці гроші викинуто на вітер?

 

Реформа в освіті? Ні, не чули

У державі ніколи не було політичної волі й зацікавленості керівників найвищого рівня в отриманні інформації про реальний стан функціонування освітньої системи, результати аналізу якої стали би підставою для ухвалення адекватних управлінських рішень. За прикладами далеко ходити не треба. Починаючи з 2007 року Український центр оцінювання якості освіти формує бази даних про результати ЗНО випускників загальноосвітніх навчальних закладів, аналогічні цьогорічній. Жодного разу за 8 років (!) вони не були предметом серйозного наукового аналізу й дослідження. Цікаво, що таку роботу намагаються проводити на рівні окремих шкіл, органів управління освітою районного та міського рівнів. Але немає жодного рішення колегії МОН України, досліджень Національної академії педагогічних наук, інших інституцій, присвячених аналізу щорічних результатів ЗНО. Очевидно, що коли інформації не бачити, то й спати спокійніше, і «покращувати» (замість реформувати) зручніше.

До речі, брак практики ухвалення управлінських рішень за результатами глибокого вивчення та професійного аналізу ситуації – це застаріла і, здається, невиліковна хвороба українських чиновників від освіти. Практично всі «освітні реформи», що впроваджувалися останніми роками, не мали наукового й експериментального обґрунтування, а формувалися під впливом якихось економічних або політичних чинників, світоглядних або меркантильних позицій людей, наділених правом ухвалювати управлінські рішення. Запровадження і скасування 12-річки в загальноосвітній школі; запровадження нового Державного стандарту в початковій ланці загальної середньої освіти; запровадження вивчення двох іноземних мов; запровадження вивчення інформатики у початковій школі… Цей перелік можна продовжувати ще довго. Адже українська історія не знає прикладу, коли чиновник або чиновники, котрі ініціювали ті чи інші «реформи», несли відповідальність за їхній провал. Дарма що ці реформи висмоктують з державної скарбниці кошти в гігантських обсягах. А тим часом їх катастрофічно бракує на заробітну плату педагогів, опалення, освітлення шкіл, навчально-наочне приладдя й посібники.

Teacher

А що вчителі?

Однак не варто «котити бочку» лише на самих учнів. У Всесвітній день вчителя не гріх буде і про вчителя згадати. Про того самого, який має «сіяти розумне, добре і вічне».

Наведені вище факти ганебної нездачі самими ж учителями ЗНО змушують вдаватися до невтішних висновків.

Висновок перший. В Україні неабиякими темпами відбуваються процеси професійної деформації вчителя. Її причини – соціальне, морально-етичне, професійне старіння педагогів. У результаті в педагогічних колективах уже сформувався чималий прошарок тих, хто не може і не хоче працювати інакше. Тобто процеси професійної деформації переростають у процеси професійної деградації. Погано, якщо таких, із дозволу сказати педагогів, у колективах 5-15%.

А коли їх 80% і більше?! І байдуже, в сільському чи міському регіоні працюють такі педагоги. Важливим є інше: їм немає адекватної заміни.

Другий. В Україні зруйновано систему підготовки кваліфікованих педагогічних кадрів. Після того як наші педінститути стали педуніверситетами і почали готувати за контрактом фахівців з економіки, права, менеджменту, торгівлі, політології, культури тощо, кафедри педагогіки, психології, фізіології, методик поступово виявилися другорядними в неписаних рейтингах важливості. А хто приходить до педуніверситетів здобувати вчительський фах? За даними бази vstyp.info, 2014 року в Уманському державному педагогічному університеті 26% абітурієнтів зараховано на спеціалізацію «Англійська мова» із середнім балом ЗНО із цього предмета в діапазоні від 140 до 149,5 бала; до Полтавського національного педуніверситету за спеціалізацією «Українська мова та література» – 15% абітурієнтів із результатами ЗНО з цього предмета в діапазоні від 140 до 150,5 бала; до Дрогобицького державного педагогічного університету – 11% і до Ніжинського державного університету – 21,4 із балом ЗНО з математики нижчим за 150. Звернімо увагу, що у всіх цих випадках ідеться про денну форму навчання. На заочній ситуація ще гірша. Туди випускники практично перестали вступати або ж приходять ті, в кого результат ЗНО ще гірший, ніж у їхніх колег з денних відділень. Тож виникає запитання – а де ж візьмуться грамотні вчителі української мови, вчителі математики з високим рівнем математичного мислення, вчителі англійської мови, які розуміють живу мову носія? Уже не кажемо про професійно-психологічну готовність до педагогічної діяльності, без чого майбутнього педагога не сформуєш.

На жаль, в Україні й досі збереглася радянська система, коли єдиною перепусткою до роботи в школі, дитячому садку чи ПТНЗ є диплом про вищу освіту. Цей шматочок пластику видається за рішенням Державної екзаменаційної комісії (ДЕК), що складається з тих самих професорів і доцентів, які цього «педагога» навчали. Тому й байдуже таким ДЕКам, чи просто «прослухав» студент курс лекцій з педагогіки, чи таки здобув необхідні знання; чи працював під час педагогічної практики, чи відбув її, купивши відповідну довідку; чи знає вищу математику, чи давно забув і таблицю множення… Для будь-якого педуніверситету, його ректора, вченої ради набагато важливіше інше – випустити зі своїх стін якомога швидше одних і набрати інших. І знову ж таки – набрати будь-кого, з будь-яким рівнем знань, аби виконати план державного замовлення, щоб отримати бюджетне фінансування. Жодної відповідальності за якість підготовки майбутнього вчителя, як, до речі, й інших фахівців, український університет не несе.

От і випускаємо з педуніверситетів бакалаврів, яких готуємо всього чотири роки (у колишньому СРСР учителя готували не менше ніж п’ять років), нікому не потрібних магістрів, яким додаємо ще один рік – начебто для написання наукової роботи, а на виході найчастіше – начебто наукова робота. А що від такої системи підготовки має школа чи дитячий дошкільний заклад? І яка їм різниця, якщо на роботу приходить молодий магістр-географ, котрий плутає Всесвіт із сонячною системою, або бакалавр-математик, котрий не може знайти спільний знаменник, розв’язуючи приклад із дробами… Тоді й виручають старші колеги. Добре, якщо вони знайшли в собі сили й мужність не потрапити до групи «професійно деформованих».

Третій. У загальноосвітніх навчальних закладах відсутня адекватна система атестації та оцінки педагогічних кадрів. Існуюча – не що інше, як безплідна бюрократична заорганізована процедура з відвертим корупційним присмаком. Підтвердженням цього є той факт, що атестацію УСПІШНО проходять практично ВСІ педагоги. Статистики тих, хто атестації не пройшов, в Україні НЕМАЄ. Як і оприлюднених списків таких горе-педагогів. Попри те, що дуже багато вчителів апріорі її пройти не повинні, бо давно забули і зміст предмета, який викладають, і елементарні засади психології та педагогіки. Натомість знають, як гарно оформити течки з документами, провести «відкриті» уроки, накрити стіл…

Можна бути улюбленцем дітей, блискуче знати й любити історію чи математику, мати серед випускників переможців олімпіад і гарні результати ЗНО… Головне інше – папірці. А таких під час атестації має бути ДУЖЕ БАГАТО. І обов’язково надрукованих на кольоровому принтері, в гарній течці, з фотографіями й відео. І неодмінно – «відкриті уроки» для начальства і колег. Дарма що більшість таких «відкритих уроків» це показуха, спектакль одного актора…

Через відсутність об’єктивної системи атестації та оцінювання роботи педагогів, успішність їхньої діяльності визначається за іншим – умінням учителя сподобатися шкільному й вищому начальству, псевдоавторитетом, здатністю «залізною» рукою навести порядок і т.д. і т.п. Чи не тому багато вчителів фактично не проводять уроки, а лише присутні на них. Але зарплату, нехай і мізерну, всі отримують однакову.693c7cac5ea941c2c9847e21c80448a6

Четвертий. Уже не перший рік освітянська спільнота і вчителі волають про необхідність істотно переглянути навчальні плани в загальноосвітніх навчальних закладах. І це не просто слова. У навчальному плані на 2014/2015 навчальний рік однієї із загальноосвітніх шкіл невеличкого районного центру в 10-11 класах інваріативною частиною було передбачено вивчення 23 (!) і варіативною – 5 предметів. Крім того, що такий навчальний план серйозно загрожує фізичному й психічному здоров’ю учнів, він зумовлює необхідність додатково залучати до педагогічної діяльності велику кількість працівників. Як наслідок – співвідношення учнів і педагогічного персоналу в загальноосвітніх навчальних закладах в Україні істотно відрізняється від аналогічного показника в інших країнах світу. Приміром, у 2009 році в Англії налічувалося 13,7 учня на одного педагогічного працівника, в Польщі – 12,4, у США – 14,7. В Україні у 2009 році було 8,6 учня на одного шкільного вчителя. На початок 2013/2014 навчального року цей показник скоротився до 8 осіб (від 1990/1991 до початку 2013/2014 навчального року кількість учнів із 7 млн 132 тис. зменшилася до 4 млн 150 тис.). Але чи завжди поява нових предметів у навчальних планах супроводжується появою у школах педагогів із належним рівнем підготовки? На жаль, ні. Тож і маємо ситуацію, коли постійне збільшення кількості предметів, які вивчають у школі, веде до збільшення кількості вчителів із низьким рівнем фахової підготовки. Внаслідок таких, з дозволу сказати, «реформ» перенавантаження зазнають і учні, і без того нещедрий бюджет. Учителів багато, а вчити нікому.

На нашу думку, ситуація з кадровим забезпеченням загальноосвітньої школи настільки загрозлива, що, вдаючись до медичної термінології, лише терапевтичних засобів для її виправлення буде замало. Потрібна радикальна хірургія. Зарадити могло б запровадження ліцензування педагогічної діяльності. Тобто кожен, хто має вищу педагогічну освіту і бажає працювати в будь-якому навчальному закладі, повинен отримати ліцензію. Ліцензію мають видавати незалежні атестаційні комісії, без будь-якої участі в них чиновництва чи керівників навчальних закладів. Отримання ліцензії має супроводжуватися складанням фахових іспитів і випробувальними тренінгами, які б дали підстави для об’єктивного оцінювання придатності тієї чи іншої особи до педагогічної діяльності, наявності в неї необхідних знань, умінь і навичок. Отримання ліцензії має бути обов’язковою умовою як для випускників вищих навчальних закладів, котрі не мають стажу педагогічної роботи, так і для тих, хто працює вже не перший рік. Для останніх необхідно запровадити практику підтвердження ліцензії кожні чотири-п’ять років, скасувавши нинішню атестацію. Якщо ліцензію не підтвердив, про продовження педагогічної діяльності не може бути й мови, незважаючи на будь-які заслуги, звання, нагороди тощо.

Чи можна вибудувати таку систему в Україні? Звісно, можна. Подібні системи успішно працюють в багатьох країнах світу. Було б лише бажання і політична воля.

Все усіх влаштовує…

Чи є такі результати зовнішнього незалежного оцінювання відкриттям для українського суспільства, прикрою несподіванкою для батьків і самих учнів? Звичайно, ні. Мало того, нездатність пересічної української школи забезпечити ефективне виконання Державного стандарту освіти дедалі більше сприймається як реалія нашого життя, ніж як надзвичайна подія. До цього звикли і батьки, і держава. Батьки, усвідомлюючи це, не шкодують грошей на репетиторів, курси тощо. А держава пасивно спостерігає, замилюючи очі собі і людям святами, конкурсами, оглядами… Натомість чомусь ніхто не замислюється над запитанням: «Чи багато в нас державних загальноосвітніх шкіл, які не пройшли так званої державної атестації і позбавлені ліцензії на право надання освітніх послуг за те, що таких послуг фактично не надають?». Відповімо – жодної. Або: «Чи багато в нас педагогів, які за результатами атестації позбавлені права займатися педагогічною діяльністю?». І знову відповідь – жодного. Або: «Чи багато в нас начальників усіляких відділів освіти і директорів шкіл, які звільнені з посад за нездатність забезпечити ефективне функціонування освітніх систем, якими керують не рік і не два?». Аналогічна відповідь – громадськості такі приклади невідомі. Тож і перетворюються поступово наші школи в заклади, де одні роблять вигляд, що навчають, а інші – що навчаються.

 

Підготував Адам Стрижнюк

 

Майже 8 млн гривень зарплат «в конвертах» отримали не обліковані працівники Тернопільщини

Вівторок, 06 жовтня 2015, 07:52

З початку року працівниками органів ДФС області виявлено 3435 не облікованих найманих працівників. Їм було виплачено доходів «у конвертах» на суму 7 млн 973 тис. гривень.

В результаті проведених заходів з 3225 громадянами роботодавці оформили трудові договори, що становить 94,1 відсотки від кількості виявлених не облікованих найманих працівників. До бюджету сплачено 838,9 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Варто нагадати, що ст. 265 Кодексу законів про працю України передбачена відповідальність за порушення законодавства про працю. Зокрема, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі не оформлення чи неналежного оформлення трудового договору, порушення встановлених строків виплати заробітної плати та інших виплат, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тощо.

Розміри штрафів за дані правопорушення коливаються від однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, до тридцяти мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого скоєно відповідне порушення (від 1380 до 41400 гривень).

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Проща до Глиняня

Вівторок, 06 жовтня 2015, 07:04

Проща – це час  духовної  віднови, пожертви, час ближче  побути  з  Богом, попросити в  нього за  щось, або  щиро  подякувати. Напевно  кожен  з нас  хоча б  один  раз  у житті був  на прощі, або ж на місці де  є  чудотворні  ікони, об’явлення. І на  власному  досвіді  переконався, що приходячи  до Господа  з  вірою, чистим  та  щирим серцем, Він вислуховує наші  молитви, і  чуда  стаються.

Так, у неділю відбулась  проща до с. Глиняни Львівскої області. З Тернополя  автобус  молодих  прочан  організував та  очолив  брат  монах.

Але  чому  саме  с. Глиняни? І  чому  там  відбуваються  відпусти? Заглянемо трошки  у  історію села  та храму Успіння Пресвятої Богородиці.

На Святвечір 1936 року в церкві надприродним способом самовідновився запрестольний образ Розп’яття Ісуса Христа, за переказами, подарований Богданом Хмельницьким, який часто бував у Глинянах, зокрема 1648 року, готуючись до штурму Львова, відпочивав на подвір’ї храму Успення Пресвятої Богородиці. Відповідно до цієї легенди, вік образу Розп’яття на сьогодні перевищував би 350 років. Однак науковці схильні датувати її кінцем ХІІІ ст. Отже, розп’яттю трохи більше ніж 200 років.

У 1936 р. на Святвечір діти, бавлячись неподалік старенької церкви, побачили у вікні дивне світло. Гадаючи, що в храмі щось горить, вони покликали дорослих. Коли паламар відімкнув двері, люди побачили, що запрестольна ікона Розп’яття перемінилася: із темної стала яскравою і блискучою, і продовжувала випромінювати світло ще протягом трьох тижнів. Та переливається немов би хтось водив навскіс ліхтарем. За три дні ікона Розп’яття цілковито відновилася, а світло, що випромінювала ікона з різною інтенсивністю тривало ще до 3-ох тижнів.
fkYLiC

Самовідновлення образа підтвердили дві духовні комісії, які прибули до Глинян зі Львова та Кракова. Святіший Отець Папа Пій XI 18 травня 1938 р. надав храму Успіння Пресвятої Богородиці п’ять відпустів на рік, у свята: Вознесіння Христового, Пресвятої Євхаристії, Різдва Івана Хрестителя, Успіння Пресвятої Богородиці та Воздвиження Чесного Хреста. Згодом Митрополит Андрей (Шептицький) надав церкві право проводити 12 відпустів на рік, кожної першої п’ятниці місяця.

Чудесне відновлення ікони потверджене не лише церковною владою, а й безліччю чудодійних оздоровлень, що відбувалися як у довоєнний період, так і починаючи  з 90-тих рр. минулого століття, коли відродилася молитва у храмі.

Зараз у  старенькому  дервяному  храмі збирається безліч людей. Щоб помолитись до  чудотворної  ікони.

Незважаючи  на  погодні  умови тут  збираються  тисячі проча, хоча  храм  маленький, та  старенький. Люди стоять на  вулиці, у  черзі аби приступити до  чудотворного образу  навіть у холодну  погоду, та  дощ. Так  і Тернопільським  прочанам  випала нагода  побувати у  чудотворному  місці, незважаючи на  проливний дощ, та  досить холодну погоду. Незважаючи на  те, що дехто  змок та  змерз, прочани  продовжували  стояти, адже  це  велика  ласка  від Бога вистояти та поцілувати  чудотворну  ікону.

Дивовижні зцілення від тілесних і душевних недуг

Упродовж 1936-1939 років відбулось близько трьох тисяч оздоровлень за посередництвом молінь перед іконою Розп’яття Ісуса Христа. У притворі храму зцілені залишали милиці та інші беззаперечні докази свого надприродного видужання. Парох храму о. Володимир Тимняк ретельно фіксував кожен такий випадок у спеціально заведену для цього книгу. На жаль, 1950 року його було заарештовано, а зібрані ним свідчення зцілених та докази – конфісковано. Тому про те, що відбувалось перед самовідновленою іконою в довоєнний період, ми можемо дізнатись із поодиноких свідчень тих, хто дожив до сьогодні, а також із періодичних видань того часу.

Розповідь очевидиці Михайлини Демчишин, мешканки м. Глиняни, 1922 р. н.:

«…Пам’ятаю, як літом 1936 року відбувся перший відпуст на свято Пресвятої Євхаристії. Із ближніх сіл прийшли процесії. Вівтар зробили надворі і там відправляли св. Літургію. На Успення Пресвятої Богородиці я тримала хоругву. Привезли фірою молодого хлопця на милицях 17-18 років. Після Літургії я бачила, як цей хлопець сам йшов, а милиці тримав високо над головою і голосно кричав: «Люди! Я здоровий! Бог мене вислухав!»

І сьогодні багато прочан приїжджають до чудесно оновленого образу Розп’яття Ісуса Христа і зазнають ласки видужання. Таких зцілень уже сотні. Ось коротко про деякі з них.025111

Олександра (Івано-Франківськ). Важка форма зобу. Після прощі до Глинян взимку 2006 року видужала.

Петро (13 років, Золочівський р-н). Кілька місяців не спадала висока температура, яка доходила до 42. Лікарі не могли визначити причину. Під час приїзду до Глинян навесні 2006 року температура знизилась до норми.

Олексій (24 роки, Івано-Франківськ). Важке запалення трійничного нерва. Був на прощі взимку, після чого видужав.

Олена (65 років, Івано-Франківськ). Мала хворобу легень з крововиливами. Лікарі зупинили кровотечі. Проте після цього дихала дуже важко, з голосними хрипами. В Глинянах все минулося.

Степан (1,5 року, Івано-Франківськ). Опіки обличчя і грудей. Мали робити операцію з пересадки шкіри. Після відвідин чудотворного Розп’яття в Глинянах бинти відпали від тіла і опік швидко став гоїтись.

Ігор (8 років, Тернопільська обл., Козівський р-н). Гострий лімфобластний лейкоз. Був лежачий. Після відвідин Глинян почав ходити.

Галина (Львівська обл., Пустомитівський р-н). Важка форма раку грудей. 4 рази була в Глинянах, молилась біля чудотворного Розп’яття – і зовсім одужала.

Прочани  змогли не  тільки торкнутись  чудотворної  ікони, ай бути  на  Святій Літургії, приступи до сповіді та  Святого Причастя. Повертаючись з с. Глиняни, заїхали ще до с. Унів, та  мали нагоду  помолитьдо  Унівської  чудотворної  ікони.

Отож, ввечері  повертаючись додому, усі  були  втомлені, проте  радісні. Адже  на  день  забувши  про всі  свої  справи, та  буденні  турботи, кожен зміг  побути  ближче з  Богом, помолитись, та  попросити, про те, чого прагне  його серце. А духовними  науками, піснями, та  молитвами на  вервиці допомагав духовно  відновитись брат  монах – дитини  Божа, який  і  організував прощу.

 

Вікторія Сас

 

Флорбольний турнір на Пилипа Орлика

Вівторок, 06 жовтня 2015, 06:57

Популяризація здорового способу життя, ознайомлення з різними видами спорту та залучення дітей до занять фізичною культурою – це лише мала частина завдань, які можна реалізувати на універсальних спортивних майданчиках, відкритих міською радою для громади Тернополя.

Так, 2 жовтня 2015 року на універсальному спортивному майданчику по вулиці Пилипа Орлика відбувся турнір з флорболу для юнаків 10-12 років в програмі заходів «Дворові Олімпійські ігри», започаткованій цього року Тернопільським міським центром фізичного здоров’я населення. Почесним гостем та суддею спортивного свята став Михайло Королик, тренер Тернопільської обласної Федерації з флорболу.

У змаганнях взяли участь дві команди «Найки» та «Торнадо», з мікрорайону «Дружба», та «Вікторія та «Алігатор», з «Східного». Боротьба була напруженою та запеклою. Хоч такий вид командної гри для більшості учасників став новим, проте це не завадило їм виявити усі фізичні здібності та кмітливість.

За результатами матчів у фінал вийшли команди: «Вікторія» (мікрорайон «Східний») та «Торнадо» («Дружба»).

Відбіркові турніри з флорболу в програмі «Дворові Олімпійські ігри» пройдуть на універсальних спортивних майданчиках нашого міста. Слідкуйте за нашими анонсами та афішами. Юнаки віком 10-12 років, випробуйте себе у цьому цікавому та захоплюючому виді спорту.

Організатори : Тернопільське обласне відділення Національного олімпійського комітету України, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення.

Партнер: ТМ «Ласунка».

Телефон для довідок: 51 16 35

 

Працюючий студент: порядок оподаткування зарплати

Понеділок, 05 жовтня 2015, 14:11

Наше фермерське господарство має намір взяти на роботу комп’ютерщика студента денної форми навчання на неповний робочий час (у нього вільний графік занять у ВУЗі). Чи є якісь особливості в оподаткуванні його зарплати, зокрема військовим збором та ЄСВ?

Нарахована зарплата студента, як і зарплата інших працівників підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах. Тобто, для утримання військового збору застосовується ставка 1,5 % до нарахованої зарплати. А ось ставки податку на доходи (15 % чи 20 %) застосовуються до суми зарплати, що залишилася після утримання єдиного соціального внеску (далі - ЄСВ) та застосування податкової соціальної пільги.

Слід звернути увагу, що якщо нарахована сума доходу виявиться меншою за мінімальну зарплату, то суму ЄСВ все одно потрібно буде визначати як добуток “мінімалки” на ставку ЄСВ, установленої для вашої галузі. Тобто, ваш обов’язок – нарахувати ЄСВ, виходячи з розміру мінімальної зарплати. А ось утримується ЄСВ (за рахунок доходу працівника) із фактично нарахованого доходу.

Тепер, стосовно надання податкової соціальної пільги, оскільки для студентів є певні особливості. Так, згідно статті 169 Податкового кодексу працівники, які є учнями, студентами, аспірантами, мають право на застосування “підвищеної” податкової пільги до їх зарплати, якщо:

- нарахована сума зарплати не перевищує 1,4 прожиткового мінімуму (у 2015 році це 1710 грн.);

- працівник не отримує стипендії з бюджету.

Якщо студент – працівник отримує таку стипендію, то навіть за виконання першої умови, він не має права на підвищену пільгу. І це зрозуміло, адже він уже користується іншою пільгою з податку – його бюджетна стипендія в межах 1710 грн. на місяць не оподатковується. Але, якщо Ваш студент все - таки підпадає під наведені вище дві умови, у нього виникає право на застосування підвищеної соцпільги. У 2015 році її розмір складає 913 грн. 50 коп. Для реалізації такого права він повинен подати відповідну заяву, в якій зазначити підставу для застосування пільги з посиланням на підпункт “г” п. 169.3.3 Кодексу, а також надати довідку з навчального закладу, яка повинна підтверджувати факт, що він є студентом і не отримує стипендію з бюджету чи будь – яке грошове або майнове забезпечення. З метою уникнення недоплати податку чи, навпаки, претензій з боку студента, я би радив такі довідки вимагати після закінчення кожного семестру.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

У Тернопільських ЖЕКах відновлюється прийом документів для призначення житлових субсидій

Понеділок, 05 жовтня 2015, 06:38

За дорученням міського голови Тернополя Сергія Надала, прийом документів для призначення житлових субсидій на опалювальний період з 5 жовтня 2015 року буде здійснюватись спеціалістами управління соціальної політики в приміщеннях житлово-експлуатаційних установ міста за адресами:

  1. вул. Карпенка, 12
  2. пр. С.Бандери, 94
  3. вул. Чалдаєва, 1
  4. вул. Спадиста, 8
  5. вул. 15 Квітня, 6
  6. вул. К.Савури, 3
  7. вул. 15 Квітня, 15
  8. вул. Довженка, 17
  9. вул. Злуки, 55

 

Графік прийому:

Понеділок,Середа з 8.00-17.15

Вівторок,Четвер з 9.00-17.15

П’ятниця з 8.00-16.00

Обідня перерва з 13.00-14.00

 

Прийом документів від мешканців міста, які проживають на території ГТОВ «Мрія», ТОВ «КомЕнерго-Трнопіль», ДП «Комунальник-1», ДП «Комунальник-2», ПМП «Вал» буде здійснюватись в управлінні соціальної політики, вул. Лисенка 8а, каб № 12.

Графік прийому:

Понеділок - Четвер з 8.00-17.15

П’ятниця з 8.00-16.00

Обідня перерва з 13.00-14.00.

 

На Тернопільщині бюджетні надходження перетнули двомільярдний рубіж

Неділя, 04 жовтня 2015, 10:35

З початку року платники податків Тернопільщини до зведеного бюджету сплатили 2 млрд 178 млн грн податків та зборів, що майже на 432 млн грн більше аналогічного періоду минулого року. Виконання прогнозного показника становить 107%. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.

Зокрема, до державного бюджету за відповідний період забезпечено надходження одного мільярда 163 млн гривень. Порівняно з січнем-вереснем 2014 року надходження збільшились на 251, 6 млн гривень. Місцеві бюджети за відповідний період поповнились на понад мільярд гривень, додатково надійшло135,8 млн грн, що на 180,3 млн грн більше ніж за дев’ять місяців минулого року.

За словами керівника відомства, такий вагомий приріст надходжень обумовлений не лише запровадженням нових податків та перерозподілом існуючих між державним та місцевим бюджетами, а і впровадженням більш ефективних методів аналізу та адміністрування податків.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Про новації митного законодавства

Неділя, 04 жовтня 2015, 10:28

Робоча зустріч керівництва Тернопільської митниці ДФС із підприємцями та митними брокерами області на тему «Використання у системі управління ризиками орієнтованих показників митної вартості товарів» відбулась учора в актовому залі відомства.

«Завдяки співпраці територіальних митних органів та бізнесу Тернопільщини до бюджету нашої області за 9 місяців цього року вже перераховано близько 559 млн. грн. митних платежів, - зазначила заступник начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович. – Двосторонні відносини повинні розвиватися і надалі, адже діяльність митних органів покликана лише пом’якшувати умови роботи суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Ми запрошуємо усіх підприємців на особисті консультації керівництва митниці при виникненні проблемних питань щодо митного оформлення товарів».

Предметом обговорення на заході стали нещодавно затверджені постановою Кабінету Міністрів України №724 від 16.09.2015р. показники митної вартості рекомендаційного характеру в системі управління ризиками, а також правила дотримання визначеного порядку заповнення при поданні митних декларацій та можливість внесення змін до них.

Крім того, окремо розглянули питання щодо порядку подання і розгляду заяв та надання дозволу на проведення митної брокерської діяльності. Присутні запитували митних фахівців щодо допустимих помилок при заповненні декларації і способи їх виправлення та отримали на них розгорнуті відповіді.

Слід також зазначити, що до участі в заході було запрошено представників більше тридцяти суб’єктів господарювання Тернопілля.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

На Дружбі відбудеться безкоштовне тренування з гравцем ФК «Тернопіль»

Субота, 03 жовтня 2015, 12:13

5 жовтня на універсальному спортивному майданчику по вулиці Пилипа Орлика, 2-5 о 16 годині відбудеться тренування з футболу від відомого тернопільського футболіста Сергія Атласюка - чемпіона та бронзового призера Чемпіонату Європи серед студентських команд, бронзового призера Чемпіонату України серед команд Другої ліги, багаторазового чемпіона області та гравця ФК «Тернопіль».

12143205_1669944123292300_7344321332617365541_n

Запрошуємо дітей 10-12 років прийняти участь!

Організатор: КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту.

Телефон для довідок:  51-16-35

 

Що потрібно для успішного функціонування тернопільських спортивних шкіл?

Субота, 03 жовтня 2015, 10:51

Відбулась нарада щодо функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл у нових умовах, повідомили в управлінні фізкультури і спорту ТОДА.

За словами директора департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту ТОДА Віктора Мацикура, нас в області працює 37 таких закладів.

— Більшість з них є комунальними установами, які підпорядковуються відділам та управлінням освіти, однак кошти на фінансування їхньої діяльність йдуть з бюджетів за статтею "спорт"  — пояснює пан Віктор. — І таке подвійне підпорядкування – це зло, оскільки це різні бачення різних міністерств, а відтак — різні пріоритети.

На думку директора департаменту, виходом із такої ситуації є створення єдиної вертикалі спорту, хоча освіта фінансується краще, маючи цільові кошти, тобто, субвенцію, а спорт — за залишковим принципом, і це треба змінювати.

Ось як коментує дану проблему Віктор Мацикур: "Щоб збільшити кількість дітей у спортивних школах потрібно набрати більше тренерів, відкрити з ними нові відділенні і нові школи. Зрозуміло, що більше тренерів —це означає більше груп дітей. Де взяти кошти? Рішення пропонує децентралізація. Поясню на прикладі. Річний бюджет, наприклад, Збаража перевиконано на 240 відсотків завдяки реформі уряду. Наступного року це повинна бути ще більша сума коштів, особливо якщо будь-яке місто зокрема буде в руках доброго господаря, який не тільки витрачатиме кошти на бруківку, але і відкриє двері бізнесу, інвестиціям, залучить позабюджетні кошти. Ось в цих додаткових коштах має бути передбачені ті суспільноважливі пріоритети, як здоров’я, спорт, освіта дітей".

На нараді також розглядались питання координації роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл у підготовці школярів Тернопільщини до V-х спортивних ігор школярів України, було здійснено аналіз діяльності ДЮСШ в минулому навчальному році і розроблено завдання на 2015-2016 навчальний рік.

 

Єжи Ґедройць і його справа – у Тернополі

Субота, 03 жовтня 2015, 10:20

02 жовтня у галереї «Бункермуз» відбулась презентація виставки «Єжи Ґедройць і його справа». Досягнення Бібліотеки «Культури».

Відомий польський редактор, публіцист, громадський діяч, засновник і головний редактор часопису «Культура»завжди вірив у майбутнє України, пише сайт Культурно.

Гедройць також вірив у спільне демократичне майбутнє Польщі та східноєвропейського блоку, до складу якого мали б увійти Україна, Білорусь та Литва.

Східноєвропейська політична тріада: Польща-Литва-Україна могла б створити своє лоббі в складі Європейського Союзу, який був би змушений рахуватися з ними як зі самостійними впливовими політичними суб’єктами і це вивело б відносини на новий політичний рівень.
DSC07937

Польський публіцист впродовж життя намагався впливати на формування поглядів російської опозиції та нормалізацію відносин польсько-українського народу. 1946 року Єжи заснував Літературний інститут у Римі. Невдовзі, інститут був перенесений до Мезон-Ляфіту під Парижем. Гедройць вирішив саме так боротись за вільну Польщу. Впродовж багатьох років книжки його інстутуту комуністи над Віслою вважали найбільшою загрозою для свого режиму.DSC07957
За словами одного з організаторів виставки пана Кшиштофа Савіцкі, про польського редактора він дізнався ще у дитинстві. Переконання Єжи справили на нього неабияке враження. Тож, сьогодні, організовуючи виставки, присвячені Ґедройцю, пан Кшиштоф намагається розповісти про феномен паризької культури.

  • Вперше я почув про Єжи Ґедройця в 60-х роках на хвилях радіо «Вільна Європа», — розповідає пан Кшиштоф Савіцкі, радник Генерального консульства Республіки Польща в місті Луцьк. — Він був першим поляком, котрий запросив «на розмову» представників наших народів. Він підняв питання про те, що будемо робити після розпаду СРСР. Це був не лише політичний труд, але й інтелектуальний.

У 1959 році, поміж інших видань, Єжи Ґедройць видав українською мовою антологію творів поетів та письменників українського відродження 1918-1933 років. В період згортання ліберальної культурної політики в Україні більшість авторів було заслано та вбито. Звідси й промовиста назва антології — «Розстріляне відродження». Редакторові вдалося широко розпропагувати цей том, особливо в Польщі та Україні.
DSC07951

Виставку створено за ініціативи Фонду паризької культури, завдяки фінансовій підтримці Міністерства культури і національної спадщини. Організатори експозиції — генеральне консульство республіки Польща у Луцьку, Літературний Інститут і «Бункермуз».

 

Єжи Ґедройць і його справа – у Тернополі

Субота, 03 жовтня 2015, 10:05

02 жовтня у галереї «Бункермуз» відбулась презентація виставки «Єжи Ґедройць і його справа». Досягнення Бібліотеки «Культури».

Відомий польський редактор, публіцист, громадський діяч, засновник і головний редактор часопису «Культура»завжди вірив у майбутнє України, пише сайт Культурно.

Гедройць також вірив у спільне демократичне майбутнє Польщі та східноєвропейського блоку, до складу якого мали б увійти Україна, Білорусь та Литва.

Східноєвропейська політична тріада: Польща-Литва-Україна могла б створити своє лоббі в складі Європейського Союзу, який був би змушений рахуватися з ними як зі самостійними впливовими політичними суб’єктами і це вивело б відносини на новий політичний рівень.
DSC07937

Польський публіцист впродовж життя намагався впливати на формування поглядів російської опозиції та нормалізацію відносин польсько-українського народу. 1946 року Єжи заснував Літературний інститут у Римі. Невдовзі, інститут був перенесений до Мезон-Ляфіту під Парижем. Гедройць вирішив саме так боротись за вільну Польщу. Впродовж багатьох років книжки його інстутуту комуністи над Віслою вважали найбільшою загрозою для свого режиму.DSC07957
За словами одного з організаторів виставки пана Кшиштофа Савіцкі, про польського редактора він дізнався ще у дитинстві. Переконання Єжи справили на нього неабияке враження. Тож, сьогодні, організовуючи виставки, присвячені Ґедройцю, пан Кшиштоф намагається розповісти про феномен паризької культури.

  • Вперше я почув про Єжи Ґедройця в 60-х роках на хвилях радіо «Вільна Європа», — розповідає пан Кшиштоф Савіцкі, радник Генерального консульства Республіки Польща в місті Луцьк. — Він був першим поляком, котрий запросив «на розмову» представників наших народів. Він підняв питання про те, що будемо робити після розпаду СРСР. Це був не лише політичний труд, але й інтелектуальний.

У 1959 році, поміж інших видань, Єжи Ґедройць видав українською мовою антологію творів поетів та письменників українського відродження 1918-1933 років. В період згортання ліберальної культурної політики в Україні більшість авторів було заслано та вбито. Звідси й промовиста назва антології — «Розстріляне відродження». Редакторові вдалося широко розпропагувати цей том, особливо в Польщі та Україні.
DSC07951

Виставку створено за ініціативи Фонду паризької культури, завдяки фінансовій підтримці Міністерства культури і національної спадщини. Організатори експозиції — генеральне консульство республіки Польща у Луцьку, Літературний Інститут і «Бункермуз».

Оксана Божко

 

Справжні дизайнерські зошити виготовляють учні школи мистецтв

П'ятниця, 02 жовтня 2015, 13:26

Такі подарунки до Дня вчителя учні роблять не вперше, адже за майбутнім фахом тут зібрались представники творчих професій. Трішки часу та уяви, і з простого зошита виходить креативний подарунок, пише сайт Культурно.

  • Ми беремо звичайний блокнот чи зошит і наносимо на нього прикраси, – розповідають учні 6 класу ТОКШМ ім. І. Герети. — Це можуть бути стрічки, бісер, кольоровий папір, шматки матерії, і навіть серветки. Інколи наперед знаємо, як має виглядати подарунок, а , буває, що ідея приходить під час роботи.DSC07911

Цьогоріч, для оформлення подарунків учні школи мистецтв завітали до центру дитячої творчості, де разом із учителями вивчали секрети дизайну.

  • Для оформлення використовуємо органічні матеріали теплих тонів. Сьогодні ми прикрашаємо блокноти натуральними стрічками, декоративними серветками, мереживом, а також кавою та крупою. Словом, використовуємо усе, що є вдома. Спрощує роботу клеєвий пістолет, з допомогою якого наносимо деталі, — розповідає керівник гуртка дизайну Тернопільського обласного комунального центру дитячої творчості Гурська Ольга Романівна.DSC07920DSC07902

До творчої роботи приєднались і батьки. Мама однієї з учениць – кравчиня- оздобила зошит вишивкою. Яскраво-червоні квіти на картонній обкладинці створюють композицію в українському стилі. Відрізнити такий зошит від купленого у магазині практично неможливо.DSC07912

Окрім розвитку творчої уяви, у дітей формується естетичний смак.

  • Такий подарунок, насамперед, цінний тим, що виконаний дітьми. Учні власноруч прикріпляли кожну деталь до власного витвору. Ніяка механічна річ не замінить енергетики, вкладеної у подарунок, — каже класний керівник 6 класу школи мистецтв Космина Наталя Василівна. – Ми не вперше практикуємо виготовлення таких подарунків. Це, в першу чергу, економія коштів, розвиток творчої уяви дітей, ну і, звичайно, формування естетичного смаку.DSC07916

Зазначимо, що записатись до центру дитячої творчості можуть усі бажаючі діти.DSC07906

Аби створити гарний настрій своїм близьким не обов’язково чекати якоїсь дати. Збирайте усі підручні засоби, включайте уяву і – творіть!DSC07926

Оксана Божко

 

Додаткові стимули для працевлаштування безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб

П'ятниця, 02 жовтня 2015, 08:59

У разі працевлаштування за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб Ви маєте право на компенсацію фактичних витрат на оплату їх праці, а також на перепідготовку та підвищення кваліфікації переселенців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 696 затверджено Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб.

До заходів сприяння зайнятості належать:

компенсація зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених осіб фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування;

компенсація зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених осіб витрат для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства, якщо це необхідно для працевлаштування;

компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб;

компенсація витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, на перепідготовку та підвищення кваліфікації (далі — навчання) таких осіб.

Відповідні норми містить стаття 24-1 «Заходи сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб» Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI.

Постанова Уряду передбачає і порядок повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості переселенців.

Заходи сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб фінансуються в межах коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту інвалідів України (у разі працевлаштування інваліда, зареєстрованого в установленому порядку як безробітний).

За більш детальною інформацією пропонуємо звертатись в Тернопільський міськрайонний центр зайнятості м. Тернопіль, вул. Текстильна, 1Б, каб. 209,309, за телефонами 52-71-35, 52-44-47, 23-51-46, 52-74-52, 23-62-64.

 

 

Вулицями міста курсує ретро-тролейбус

П'ятниця, 02 жовтня 2015, 07:39

Днями Тернополем розпочав курсувати тролейбус «Ретро». Над його оформленням працювали студенти-художники та викладачі образотворчого мистецтва ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Стилізовані малюнки прикрашають «рогатого» ззовні та всередині. Ретро-стиль створювали з допомогою старовинних газет та фотографій. На стінах та стелі можна побачити предмети побуту, а також автомобілі та світлини старого Тернополя. Відчуття минувшини створює «кінострічка», в кожному кадрі якої відображене життя минулих часів.



Сьогодні тролейбус «Ретро» курсує маршрутом №8. Проте, організатори сподіваються, що він буде курсувати й іншими.

До слова, в планах ініціаторів – новий проект. Оформивши декілька маршрутів, серед яких «Тролейбус щастя», «Романтичний тролейбус», «Патріотичний тролейбус» та тролейбус «Ретро», в задумах організаторів створити ще один. Цього разу на тему «Туристичне Тернопілля».


Оксана Божко



 

На виставку відтворених пам’яток давньоукраїнської писемності завітала Влада Литовченко

П'ятниця, 02 жовтня 2015, 06:15

Нещодавно, в рамках щорічного «Бібліофесту» у краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки давньої рукописної писемності. Відвідувачі мали змогу побачити роботи, над якими автор працював впродовж 25 років.

За більш ніж два десятки років Юрій Храпай, практикуючий юрист, каліграф та засновник Рукописної майстерні  разом із творчою командою відтворив більше сотні копій древніх писань та фрагментів унікальних рукописів XI-XVI ст.  За його словами, більшість оригіналів зберігаються у книгосховищах, доступ до яких вкрай обмежений.DSC07886

Автор представив копії древніх Богослужінь та світських манускриптів, які вважаються шедеврами давньослов’янської книжності. Серед  представлених робіт– Київський Псалтир, Оршанське Євангеліє, Луцьке Євангеліє, Сійське Євангеліє, Буслаєвський Псалтир, Реймський міссал. Окрім цього, вручну пером написано і прикрашено  рукописи, в яких відтворено давні тексти: Руська Правда, «Слово про Закон і Благодать» Митрополита Іларіона, «Слово о полку Ігоревім», «Сказання про житіє і подвиг Михайла Чернігівського і його боярина Федора», Литовський Статут 1529 р., Реймське Євангеліє – найдавніша книга, яка походить з бібліотеки Ярослава Мудрого.DSC07872DSC07875DSC07877

На виставці Юрія Храпая можна побачити професійні відтворення старовинних текстів без усіляких дозволів. Усі рукописні роботи виконані гусячим або залізним пером  на натуральному або рослинному пергаменті зі збереженням особливостей почерку давніх майстрів.

  • Складність відтворення полягає в тому, що древні писання наносились на пергамент. Сьогодні в Україні його, на жаль, не виготовляють. Тому, нам доводиться замовляти його за кордоном. Після спеціальної оброки та обезжирення основи, пером наноситься листове золото. З такою делікатною роботою найкраще справляються жінки. До речі, фарби, якими наносяться тексти, виготовлені за древніми візантійськими рецептами.DSC07865DSC07864

На виставку завітала відома українська дизайнерка Влада Литовченко. Вона висловила подяку організаторам та поділилась своїми враженнями.

  • Те, що ви тут бачите – це не лише відтворення видатних рукописів, це, також, — документальна спадщина людства. Хотілось би, щоб відтворені скарби представлялись на гідному рівні не лише в наших галереях, але й у світових.DSC07866DSC07883DSC07882DSC07880DSC07879DSC07878

Оксана Божко

 

У Тернополі облаштували турніки для воркауту та дитячий майданчик

Четвер, 01 жовтня 2015, 14:37

Турніки для занять воркаутом, вуличні тренажери та дитячий майданчик облаштували на бульварі Данила Галицького, 28 неподалік нещодавно відкритого універсального спортивного майданчика. Мешканці прилеглих будинків якістю робіт задоволені, адже тепер у них є спортивна зона як для дорослих, так й ігрова для дітей.

«Кожен житловий район повинен мати свою зону для занять спортом і для дітей. Саме тому роботи з оновлення спортивних та дитячих майданчиків у Тернополі ми продовжуємо, – розповідає Сергій Надал. –  Спочатку на бульварі Данила Галицького було заплановано зробити великий спортивний майданчик, проте мешканці звернулися із пропозицією облаштувати на цій території ще й гойдалки, гірки для дітей. Таким чином, нам на одній території вдалося облаштувати й хокейний, і дитячий майданчики, а ще встановити обладнання для силових видів спорту».

 

Американець створив скульптури з тернопільських дерев

Четвер, 01 жовтня 2015, 13:23

Виставку американського скульптора Ліланда Беті представлять у тернопільській галереї «Бункермуз». Відкриють експозицію «Що кажуть дерева?» 3 жовтня о 18:00.

Ліланд народився у Техасі, він багато мандрує, зокрема, Україною. У Тернополі створив проект разом із галереєю «Бункермуз». Особливість скульптур Ліланда Беті у тому, що для них використовує дерева лише звідти, де творить, а творить там, де живе. Опріч того, митець створює скульптури тільки із сухих дерев, пише сайт Культурно

У Тернополі шукав такі разом із «Бункермузом». Ліланд каже, що у кожного дерева своя історія. З кожним працюється по-іншому, бо кожне має свій характер: одні відкриваються легше, другі — важче. Коли береться за скульптуру, не знає наперед, якою вона буде, — покладається на дерево — його нерівності, вигини… — Для мене, як для художника, важливо не диктувати правила красі. Важливо схопити природній момент, тому що він набагато вагоміший, ніж я. Я ніколи не зможу зрозуміти або ж контролювати процес творення. Я можу тільки поєднатися з красою, яка чекає на мене. Я намагаюсь дослухатися до краси, що оточує мене і цінувати її, замість того, щоби вирішувати, що таке краса ще до того, як побачу її, — каже скульптор.

Триватиме експозиція до 23 жовтня. Після виставки скульптури встановлять у парках міста.12077015_1272856916073696_1749584214_n

 

40 гривень можуть спровокувати відкриття кримінального провадження

Четвер, 01 жовтня 2015, 12:04

Про резонансні злочини на території області, про підготовку до виборів 2015, про боротьбу із корупцією та створення патрульної служби на Тернопільщині розповів начальник обласного управління міліції Олександр Богомол.

Від початку року правоохоронці зареєстрували 17 вбивст. Одне з них не розкрите.

Кримінальне провадження, яке раніше слідчі кваліфікували, як викрадення, вимагання та незаконне заволодіння транспортним засобом, тепер правоохоронці розглядаяють, як дача неправдивих свідчень.

Йдеться про подію, що трапилася 15 вересня. Нагадаємо того дня до Тернопільського міськвідділу міліції звернувся тернополянин, 1979 року народження. Він заявив, що невідомі чоловіки, перебуваючи в його квартирі, звязали йому руки, побили та вимагали гроші, а потім викрали автівку. Через деякий час потерпілий свідчення змінив. Тепер перед законом відповідатиме він за дачу неправдивих показів.

Зупинився Олександр Богомол на питаннях підготовки до майбутніх виборів. Головний міліціонер краю наголосив, що порушення на виборах тягне за собою кримінальну відповідальність, а підкуп виборців та продаж власного голосу, навіть за 40 гривень, карається законом.

- Вибори на Тернопільщині відбуватимуться на 1183 дільницях. На кожній повинен бути правоохоронець, але у зв’язку з тим, що майже 200 працівників у зоні АТО, працівників не вистачає, – розповідає Олександр Богомол. – Ми будемо звертатися до міністерства, аби дозволили відкликати на період виборів наших працівників.

Реагуватимуть правоохоронці і на будь-які повідомлення та інформацію громадян щодо порушення виборчого законодавства.

Під постійним контролем у міліції залишається ситуація з дачею та прийняттям неправомірної вигоди.

Не оминув керівник правоохоронного відомства і майбутній набір у поліцію, який стартує на Тернопільщині 14 жовтня. Заяви від кандидатів прийматимуть в Українському домі “Перемога”.

- Основні вимоги до кандидатів – вік 21-35 років, українське громадянство, знання української мови, повна загальна або вища освіта, посвідчення водія категорії “Б”, відсутність судимості, фізичне здоровя й моральна стійкість. Кандидатів ми перевірятимемо ретельно, а потім вони пройдуть спецнавчання. Плануємо, що вже наступного року на вулицях патрулюватиме поліція.

Олександр Богомол заявив, що працівники державтоінспекції, відповідно до закону, виконуватимуть свої функції до кінця 2016 року. Аналогічна ситуація і з дільничними інспекторами. А фахівці у справах по боротьбі з корупцією, торгівлею людими, зброєю, слідчі та інші спеціалісти пройдуть спецперевірку та люстрацію. Ті, чия репутація буде бездоганною, продовжать роботу у новоствореній поліції.

 

Кредити на житло для молоді стали доступними

Четвер, 01 жовтня 2015, 11:16

З 30 вересня сім’ї, які потребують покращення житлових умов, а також самотні молоді громадяни, можуть отримати гроші по програмі надання довготермінових пільгових кредитів на будівництво житла.

В роботі Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» у серпні-вересні відбулися позитивні зміни.

Згідно із законодавством, особи, що потребують поліпшення житлових умов за рахунок коштів Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»,  можуть отримати кредит не лише на будівництво, але і на придбання помешкання на вторинному ринку.

Кредити надаватимуться на купівлю житла, спорудженого не пізніше 1995 та реконструйованого не пізніше 2000 року.

Вартість квадратного метра визначатиметься згідно з експертною оцінкою.

Починаючи із 30 вересня 2015 року, молодіжні кредити за рахунок власних коштів Фонду надаються за новою відсотковою ставкою, яка встановлена на рівні 11,6% річних.

Надання Кредиту здійснюється в безготівковій формі та у гривнях без прив’язки до будь-якої валюти.

Більш детальну інформацію можна отримати в Тернопільському регіональному управлінні Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», яке розташоване за адресою: м. Тернопіль, пр. Ст. Бандери, 34, тел. 43-09-78 (робочі дні понеділок-п’ятниця із 8.30 до 13.00 та з 13.45 до 17.15).

 

Триває операція «Рубіж-2015»

Четвер, 01 жовтня 2015, 07:29

Протягом вересня цього року посадові особи Тернопільської митниці ДФС спільно із співробітниками оперативного управління ГУ ДФС в області здійснювали заходи в рамках проведення операції «Рубіж – 2015».

Робота спрямовувалась на попередження, виявлення та припинення порушень законодавства з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, протидію та запобігання корупції під час здійснення митних процедур.

В рамках спецоперації створено спільну робочу групу з числа співробітників Тернопільської митниці ДФС та оперативного управління ГУ ДФС в області. Впродовж вересня проведено 15 митних оглядів вантажів. Складено 6 протоколів про порушення митних правил на загальну суму 1 млн 347 тис. гривень.

Зокрема, в результаті взаємодії з митними органами Федеративної Республіки Німеччини виявлено три факти порушення митного законодавства за ст. 483 Митного кодексу України на суму 1 млн 347 тис. грн. і три факти за ст. 485 МКУ (сума недоборів 1 млн. 224 тис. грн.).

Ініційовано винесення двох рішень, зокрема одного про визначення митної вартості товарів та одного щодо класифікації товарів. За результатами проведених контрольних заходів сума додатково сплачених митних платежів склала 247,5 тис. гривень.

В результаті розгляду проваджень в справах про порушення митних правил винесено три постанови про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу на загальну суму 154,8 тис. гривень.

 

Тернопільська митниця ДФС

 

Як нараховують ЄВ підприємці на єдиному податку без найманих працівників

Четвер, 01 жовтня 2015, 05:48

Відповідно до п. 4 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є фізичні особи підприємці, в тому числі фізичні особи підприємці на єдиному податку.

ЄВ для платників, зазначених, зокрема, у пунктах 4 та 5 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 34,7 відсотків визначеної пунктами 2 та 3 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ (частина 11 ст. 8 Закону № 2464).

Пунктом 3 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 визначено, що ЄВ для платників, зазначених у пункті 4 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується - на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Отже, фізичні особи підприємці платники єдиного податку без використання праці найманих працівників, нараховують ЄВ у розмірі 34,7 відс. на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464 та не менше розміру мінімального страхового внеску.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Сторінка 98 з 110

«ПочатокПопередня919293949596979899100НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер