images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

У Кременці на чемпіонаті України із санного спорту на санкороликах змагалися найкращі санкарі з Тернопільщини та Львівщини

П'ятниця, 25 вересня 2020, 07:30

Нещодавно на навчально-спортивній базі «Кременець» (Тернопільська область) успішно завершився чемпіонат України із санного спорту на санкороликах за участі усіх провідних санкарів України. За чемпіонство в одномісних санях на єдиній в Україні санній трасі змагалося 23 чоловіків та 14 жінок, які представляли осередки розвитку санного спорту Львівщини й Тернопільщини, а також 6 команд в естафетах, - інформує відділення НОК України у Львівській області. Перемогу на санкороликах серед чоловіків святкував львівський спортсмен Антон Дукач, а срібним та бронзовим призерами стали майстри спорту з Кременця Андрій Мандзій (2 місце) та Ігор Гой (3 місце).

В одномісних санях серед жінок боротьба за перемогу розгорнулася між представницями львівської санної школи Оленою Смагою та Оленою Стецків, де 20-літня Олена Смага виявилася найкращою за сумою двох заїздів. На третю сходинку п’єдесталу піднялася 17-літня перспективна спортсменка з Тернопільщини Юліана Туницька. Відповідно, наша землячка виборола бронзову нагроду.

В цікавій командній естафеті серед трьох львівських та трьох кременецьких команд перемогу святкували господарі траси у складі: Андрій Мандзій, Ігор Гой, Юліана Туницька, Наталія Хитренко (2.06.006) - представники обласної ШВСМ. Саме їм поступилися дві львівські збірні: на другій позиції фінішувала перша команда Львова: Антон Дукач, Андрій Лисецький, Олена Смага, Олена Стецків (2.06.549), а з бронзовими медалями виявилася команда Львів-3: Ігор Стахів, Олег-Роман Пилипів, Надія Антонюк, Катерина Васильків (2.07.189).

 

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» запрошує тернополян долучатись до онлайн-моніторингу показників рухової активності

П'ятниця, 25 вересня 2020, 07:28

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» запрошує тернополян долучатись до онлайн-моніторингу показників рухової активності

Проводиться Всеукраїнське опитування щодо вивчення основних показників рухової активності різних вікових та соціальних верств населення, а також чинників, які цей процес стимулюють або, навпаки, стримують. Основна мета такого заходу - отримання повної, своєчасної, достовірної інформації та опрацювання і прогноз соціальної ситуації із залученням до рухової активності та занять спорту. А серед подальших цілей - попередження та усунення основних чинників, які стримують процес залучення людей до рухової активності як важливої складової здорового способу життя.

 

Опитування здійснюється он-лайн на офіційному сайті Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за посиланням https://cutt.ly/3fVOoWA

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» запрошує усіх бажаючих взяти активну участь в анкетуванні.

 

Оприлюднена Резолюція XX Всеукраїнської наради-семінару УАРОР: повноваження й ресурси райрад, пропозиції щодо впровадження децентралізації

П'ятниця, 25 вересня 2020, 07:28

Оприлюднена Резолюція XX Всеукраїнської наради-семінару УАРОР: повноваження й ресурси райрад, пропозиції щодо впровадження децентралізації

Скачати файл

Нові повноваження для районних рад та ресурси на їх виконання, проведення перших виборів на підконтрольній території Луганської та Донецької областей, утворення посади Віце-прем’єр-міністра з питань децентралізації й зміни до Конституції – головні теми, що лягли в основу Резолюції XX Всеукраїнської наради-семінару з актуальних питань децентралізації.

Так, учасники наради-семінару сформували 17 повноважень, що можуть здійснюватися органами місцевого самоврядування на субрегіональному рівні. Зокрема мова йде про управління та утримання медзакладів, шкіл-інтернатів, об’єктів культури, дорожньої інфраструктури та інше.

У свою чергу, для фінансування згаданих функцій, держава має визначити достатню податкову базу, а також запровадити бюджетну програму «Забезпечення видатків районних рад» у зв’язку з реформою АТУ.

Також у тексті Резолюції міститься положення про забезпечення конституційних прав громадян України на підконтрольній території Луганщини та Донеччини. Йдеться про проведення перших виборів до ОТГ на підконтрольній території зазначених областей та чергових виборів до районних та обласних рад.

З поміж іншого, керівники органів місцевого самоврядування вважають, що задля належного рівня взаємодії виконавчої влади з радами, необхідно утворити посаду віце-прем’єр-міністра відповідального за організації державної політики з питань децентралізації, адміністративно-територіального устрою та розвитку місцевого самоврядування.

Крім того, у Резолюції йдеться про важливість внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, державної кадрової політики.

Скачати файл

 

У театрі актора та ляльки – прем’єра

П'ятниця, 25 вересня 2020, 07:27

У театрі актора та ляльки – прем’єра

0

27 вересня об 11:00 та 13:30 год. Тернопільський обласний театр актора та ляльки презентуватиме прем’єру вистави «Урок для Ослика» Г. Паукша.

Вистава створена для наших найменших глядачів. Проте і дорослим буде чого повчитися та пригадати особливі моменти зі свого шкільного життя.

«Все має свої витоки з дитинства. Приходячи у школу, кожна дитина опиняється в ситуації внутрішнього конфлікту, коли з одного боку – необхідність набувати нові знання, щоб бути там, де відбуваються дива, а з іншого боку – небажання докладати зусилля і, як наслідок, падіння у яму з непотребом. Саме цим мене зацікавила п’єса Херманіса Паукша «Ослик», за якою ми створили виставу «Урок для Ослика», - ділиться режисер-постановник Олег Боков. - Ми поставили перед собою завдання наголосити на тому, що знання та навички, хоча й даються нелегко, але захищають майбутнє людини від необачних помилок і навіть фіаско».

Здійснити постановку для малечі нелегко. Як відомо, найменший глядач – найвимогливіший. Важлива кожна деталь вистави: від музики та акторської гри до декорацій та ляльок. Коли гармонійно все поєднати та вміло подати дитині, вона зможе легко та цікаво пізнавати світ через мистецтво.

«Цікаве рішення сценічного простору запропонувала художник-постановник вистави Оксана Федун, поєднавши дві різні системи ляльок, - розповідає Олег Боков. - Нагорі, на ширмі, ляльки «живуть» у тому звичайному світі, де відбуваються перетворення. Внизу ширми в отворі – яма, «життєве дно». Між ними – Школа, де у кожного персонажа своє віконечко, «своя ніша». Куди потрапити – вибір кожного. А весь цей світ існує у так званому «бізі-борді» (busy board). Сьогоднішніх дітей він супроводжує з перших днів життя, тому сприймається природньо, а також створює простір гри».

Заради безпеки театр працюватиме з дотриманням усіх карантинних норм та рекомендацій. Продаж квитків відбуватиметься виключно у неділю перед початком вистави. Кількість місць обмежена.

http://www.teatr.te.ua/

 

27 вересня у Тернопільській обласній фіармонії відбудеться відкриття концертного сезону до Міжнародного Дня музики - Бетховен симфонія № 5

П'ятниця, 25 вересня 2020, 07:26

7 вересня  у Тернопільській обласній фіармонії відбудеться  відкриття концертного сезону до Міжнародного Дня музики - Бетховен  симфонія № 5

0ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ МУЗИКИ

Академічний симфонічний оркестр

Тернопільської обласної філармонії

Головний диригент – заслужений діяч мистецтв України

Мирослав КРІЛЬ

Ведуча – заслужена артистка України Адріана ОНУФРІЙЧУК

В програмі: Л.В.Бетховен – симфонія № 5;

увертюри «Егмонт» і «Коріолан».

Початок о 17.00

https://filarmony.te.ua/

 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОБІТ З ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ 2020 року: дедлайн подання робіт – 30 вересня!

П'ятниця, 25 вересня 2020, 07:25

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОБІТ З ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ 2020 року: дедлайн подання робіт – 30 вересня!

Журналісти регіональних медіа (он-лайн, друкованих, радіо і ТБ), до 30 вересня заповніть конкурсну он-лайн заявку – http://bit.ly/Application-2020, вкладіть свою роботу з тематики децентралізації, самоврядування, розвитку громад, яка опублікована вперше у період із 1 січня до 30 вересня 2020 року в регіональних медіа (обласні, районні та місцеві), та чекайте на перемогу. Положення про Конкурсзатверджено Мінрегіоном.

Більше інформації тут – http://www.slg-coe.org.ua/p20042/.

Відеоролік конкурсуhttps://www.facebook.com/133622667130784/posts/653825795110466/

ПРИЗОВИЙ ФОНД
У кожній з чотирьох номінацій передбачені три премії від Ради Європи:

 • І премія – 20 000 грн.
 • ІІ премія – 15 000 грн.
 • ІІІ премія – 10 000 грн.

 

Додаткова інформація: відповіді на запитання можна отримати за телефоном (044) 458-44-40; (044) 501-92-03; (093) 403-58-87 або надіславши запит на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

 

До вашої уваги також інформаційні видання про Конкурс:

– Буклет Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт 2020


– Флаєр Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт 2020


– Буклет з відгуками переможців та організаторів Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт

Скачати файл

 

Науковці з'ясували, які породи собак найбільш грайливі

Четвер, 24 вересня 2020, 09:36

Ретривери та колі одні з найбільш грайливих порід собак.

Такі результати дослідження під час якого проаналізували 190 000 собак з 138 порід.

Виявилось, що породи, які історично мали працювати зі своїми власниками, більш дружні та грайливі, через те, що їм важливо було мати близькі стосунки з людиною.

Наприклад, це коллі, які мали допомагати заганяти в стайні овець та фоксхаунди, які допомагали у полюванні.

Також грайливими породами вважаються ретривери та німецькі вівчарки.

А от власники йоркширських тер'єрів та спанієлів короля Карла можуть помітити, що їхні улюбленці більше люблять, коли їх чухають за вушком, ніж заохочують до гри.

Колі одні з найбільш грайливих порід собак.Фото: oov/Depositphotos
Фоксхаунд. Фото: Americam Kennel Club

Також такі маленькі породи як чіхуа-хуа та ши-тцу не дуже грайливі.

Фото: чихуахуа. cynoclub/Depositphotos
Ши-тцу. Фото: Pet4homes

"Ми помітили, що породи, які тісно співпрацювали з людиною під час спорту чи випасання скота найбільш грайливі", каже головний автор дослідження зі Стокгольмського університету професор Ніколас Колм.

Професор припускає, що можливо раніше, під час дресування цих пород собак, гру використовували як нагороду, і тому собаки її й так люблять.

Але також є і припущення, що це було необхідно для вибудови прив'язаності з власником.

 

МОЗ божиться, що ліки на 2021 рік будуть закуплені вчасно

Четвер, 24 вересня 2020, 09:30

Міністерство охорони здоров'я обіцяє, що закупівлі ліків на 2021 рік будуть проведені вчасно.

Це озвучила на пресбрифінгу 24 вересня заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова.

Вона знову звинуватила у зриві строків закупівлі ліків на 2020 рік попередників та міжнародні компанії, та уточнила, що закупівлі 2020 року по програмах ДП "Медичні закупівлі" розпочали лише з червня.

"В минулих роках була усталена практика перерахунку коштів близько 60-70% в грудні місяці, інколи навіть 28 грудня.

Відповідно це унеможливлювало проведення процедури закупівлі рік у рік, і через це ми отримуємо станом на зараз ліки замовлені у 2019 році. Вони надходили в травні, в червні і в липні", сказала Шаталова.

Заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова

Заступниця очільника МОЗ також зазначила, що існує дебіторська заборгованість міжнародних постачальників на рівні 3 млрд гривень.

"Регіони відзвітували по залишках наявність ліків на суму 5,4 млрд гривень, для прикладу весь бюджет на ліки 2019 року складав 6 млрд гривень.

В порівнянні з початком 2020 року, станом на сьогоднішній день, дебіторська заборгованість міжнародних постачальників по коштам трьох попередніх бюджетних періодів 17, 18, 19 рік, завдяки МОЗ, скоротилася на 4,6 млрд гривень", розповіла Шаталова.

Заступниця міністра розповіла, що початок поставок ліків очікується з середини жовтня.

"Наразі ще в торгах на PROZZORO знаходиться 4,8 млрд гривень, проведено торги і є наміри на укладання договорів на 1,3 млрд гривень.

Проведено відбір спеціалізованих міжнародних організацій і опрацьовується питання перерахування коштів", додала вона.

Окрім того, Світлана Шаталова зазначила, що ДП "Медичні закупівлі України" проводить торги на PROZZORO в закупівлі нової медичної техніки в регіони, а МОЗ тим часом займається підготовкою приміщень лікарень до прийняття техніки.

Нагадаємо, влітку 2020 року виник конфлікт між ДП "Медичні закупівлі України".

МОЗ звинуватило державне підприємство у зриві своєчасних закупівель.

У відповідь ДП "Медичні закупівлі України" передали відповідальність в міністерство, бо за слова очільника ДП МЗУ Арсена Жумадилова, вони три місяці очікували на підписаний МОЗ наказ, який би дозволив їм розпочати оголошення процедур закупівель ліків та медтоварів.

 

Юні легкоатлети тернопільського «Інваспорту» здобули у Кропивницькому десять медалей

Четвер, 24 вересня 2020, 09:20

Кропивницький впродовж трьох днів приймав фінальні змагання ХХVІІ Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики серед дітей з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору, порушеннями розумового фізичного розвитку, порушеннями слуху, присвячені 29-ій річниці Незалежності України. Від Тернопільського центру та ДЮСШІ «Інваспорт» змагалися п’ятеро дітей у своїх нозологіях інвалідності. В результаті юні легкоатлети тернопільського «Інваспорту» на турнірі у Кропивницькому завоювали сім золотих та три срібних нагороди.

Три «золота» виборола Єлизавета Ільєнко (2005 р.н., учениця Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру – заклад І-ІІІ ступеня, тренер МС Віктор Ворко) серед дівчат старшої групи з порушеннями розумового і фізичного розвитку (клас Т-20). Спортсменка посіла перше місце у бігу на 100 м, стрибках у довжину та бігу на 400 м.

Три золоті нагороди здобула і Юлія Кравчук (2005 р.н., учениця Великоглибочецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, тренер ЗТУ Іван Салук) серед дівчат старшої групи з ураженнями опорно-рухового апарату (клас Т-38). Дівчина стала переможницею у бігу на дистанціях 100 м та 200 м та у стрибках в довжину.

Три медалі, але вже срібного гатунку, у цих самих видах отримала Валентина-Інна Шуліга (2006 р.н., учениця Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру – заклад І-ІІІ ступеня, тренер МС Віктор Ворко) серед дівчат старшої групи з ураженнями опорно-рухового апарату (клас Т-35).

А от ще одне «золото» приніс команді Ігор Маргусь (2005 р.н., студент І курсу Технічного коледжу ТНТУ імені І. Пулюя, тренери ЗТУ Іван Салук та Галина Шмуляєва ОДЮСШ) серед юнаків старшої групи з ураженнями опорно-рухового апарату (клас Т-43), який здобув перемогу в метанні м’яча.

Участь у змаганнях взяла також Валентина Гудзь (2007 р.н., учениця Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру, тренер Тригук Ігор), яка серед дівчат молодшої групи з порушеннями слуху у бігу на 60 м посіла 11 місце, а у бігу на 200 м була шостою.

 

У Чернігові проходить чемпіонат України з літнього біатлону: у здобутку тернополянок Олени Підгрушної наразі одне «золото», у Анастасії Меркушиної – два «срібла»

Четвер, 24 вересня 2020, 09:18

У Чернігові цими днями проходять гонки чемпіонату України з літнього біатлону 2020 року. У програмі змагань чотири дисципліни:  спринт, гонки переслідування, мас-старти та змішана естафета. Як повідомляє Федерація біатлону України, наші представниці першої збірної України довели свою перевагу в дебютній гонці жіночої частини змагань. Найсильнішою в спринті стала Олена Підгрушна, яка випередила на фініші подругу по команді Анастасію Меркушину.

Як ідеться на сайті Федерації: «І це при тому, що обидві спортсменки показали ідентичну за якістю стрільбу, обмежившись одним колом штрафу. Тільки якщо Настя свій штраф заробила на першому вогневому рубежі, то Олені довелося подолати додаткові 150 метрів після стійки. Підгрушна пішла на заключне коло дистанцїі, відстаючи від Меркушиної на 21 секунду і знаючи графік основної конкурентки. Олена останній відрізок дистанції відпрацювала із запасом! Третє коло вона пробігла на півхвилини швидше Насті і виграла спринт з перевагою в дев’ять секунд!»

 

У гонці переслідування переможницю жіночого спринту від персьюта звільнили, тому Олена Підгрушна не стартувала. Не вийшла на старт і Алла Гіленко, яка в попередній гонці посіла третє місце. Першою на дистанцію відправилася Анастасія Меркушина. Вона ж залишилася в лідерах і після першої стрільби, незважаючи на те, що не вдалося обійтися без промахів. Після першої стійки, завдяки бездоганній стрільбі, одноосібне лідерство захопила Дар’я Блашко. Група переслідувачів не могла похвалитися такою ж влучністю. Але Анастасія Меркушина та Анна Кривонос не випадали з числа претенденток на медалі. На заключній стрільбі місця для інтриги не знайшлося - з лідируючої трійки промахів собі не дозволив ніхто. В результаті Дар’я Блашко здобула переконливу перемогу з блискучою стрільбою. Настя Меркушина знову стала «срібною», допустивши сумарно 4 промахи. Анна Кривонос посіла третю сходинку п’єдесталу, чому не завадили навіть 5 неточних пострілів.

Далі на спортсменів чекають 25 вересня - мас-старти, 26 вересня - змішана естафета.

Спринт. Жінки
1.Олена Підгрушна (0+1) 21:29,7
2.Анастасія Меркушина (1+0) +9,1
3.Алла Гіленко (0+1) +15,5
4.Анна Кривонос (0+2) +16,5
5.Юлія Городна (0+0) +40,6
6.Любов Кіп'яченкова (0+1) +41,9

Переслідування. Жінки
1.Дар'я Блашко (0+0+0+0) 30:50
2.Анастасія Меркушина (1+2+1+0) +1:00
3.Анна Кривонос (2+0+3+0) +1:20,0
4.Любов Кіп'яченкова (0+0+1+1) +1:46,0
5.Надія Бєлкіна (1+2+0+2) +1:56,0
6.Юлія Городна (1+0+1+0) +2:08,0

 

«Тайм-менеджмент діяльності психологічної служби в умовах реформування освіти»

Четвер, 24 вересня 2020, 09:17

0

Час — сьогодні найнеобхідніший ресурс у організації професійної діяльності та для досягнення життєвого успіху. Застосування спеціальних прийомів і методів, які мають загальну назву «тайм-менеджмент» у перекладі з англійської мови як «управління часом» активно обговорювалися на онлайн-засіданні обласної методичної студії для методистів, які координують діяльність психологічної служби в районі, місті та  ОТГ на тему «Тайм-менеджмент діяльності психологічної служби в умовах реформування освіти».

Надія Бабовал, викладач кафедри менеджменту і методології освіти, кандидат економічних наук, розкрила питання «Тайм-менеджмент – технологія підвищення ефективності використання часу». Тему «Алгоритм ефективної організації власної діяльності у часі» висвітлила Зоряна Коротюк  методист, в. о. завідувача навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи.

Цікавим, конструктивним та змістовним був  виступ «Мистецтво управління часом як інструмент особистісного росту»  Надії Мерени, практичного психолога навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи.

Під час проведення онлайн-заходу учасники активно спілкувалися у чаті , а також відзначили актуальність і корисність таких зустрічей.

За підсумками роботи були вироблені рекомендації.

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

МАН запрошує до участі у ХІ Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України»

Четвер, 24 вересня 2020, 09:16

0

Умови участі у виставці-конкурсі, орієнтовна тематика проєктів у кожній номінації, вимоги до проєктів та критерії їх оцінювання розміщені на сайті http://man.gov.ua/ua/activities/page-677

Для участі в І етапі виставки-конкурсу потрібно до 30 вересня надіслати на поштову адресу обласного територіального відділення МАНУ письмову заявку, тези інноваційного науково-дослідницького проєкту та фото демонстраційної моделі або макета (за наявності) на паперових і електронних носіях.


Адреса: Тернопіль, 46001 вул. Січових Стрільців, 13.

ІІ етап (фінальний) проходитиме онллайн.


http://xn--80axe.xn--j1amh/

 

ернопільські легкоатлети привезли з Луцька п’ять медалей

Середа, 23 вересня 2020, 10:01

ернопільські легкоатлети привезли з Луцька п’ять медалей

Успішно виступили легкоатлети обласної ДЮСШ на Командному чемпіонаті України серед ДЮСШ, СДЮШОР (юнаки 2003 р.н. та мол.), який проходив 18-20 вересня в Луцьку. Виборовши п’ять медалей та показавши високі результати, команда школи серед сорока семи ДЮСШ України зайняла високе п’яте місце, - повідомляє Федерація легкої атлетики Тернопільської області. Щодо результатів, то не було рівних в бігу на 2000 метрів з перешкодами Тетяні Когут - студентці ЗУНУ, вихованці Бережанської ДЮСШ та тренера Володимира Дуди. З результатом 7.14,05 сек спортсменка у цій дисципліні виборола золоту нагороду. Ще одну медаль, але бронзового гатунку, Тетяна Когут здобула і в бігу на 3000 м, зумівши з результатом 10.24,49 сек стати третім призером на цій дистанції.

 

Ще дві медалі в бігу на 2000 м з перешкодами - «срібну» і «бронзову» для скарбнички області вибороли Дмитро Сулило (6.16.42 сек), який посів друге місце, та Діана Марущак (7.43,19 сек), яка була третьою. Обох спортсменів тренують Богдан та Оксана Дуди.

Ще одну бронзову нагороду в потрійному стрибку (13.98 м) здобув Ігор Танасійчук (тренери Михайло Васірук, Наталя Гавронська).

Також успішно виступили і інші учасники тернопільської команди: сьомі місця посіли – в метанні спису Степан Петришин (46,76 м), Дарина Мостова (32.61 м) та стрибках в висоту - Дар’я Міхєєва (160 см).

Фото із особистого архіву Володимира Дуди

 

Впровадження курсу «Культура добросусідства» у закладах освіти області

Середа, 23 вересня 2020, 09:58

Впровадження курсу «Культура добросусідства» у закладах освіти області

0

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти  відбулася онлайн нарада з впровадження  спеціального курсу «Культура добросусідства». До участі  зареєструвалися вчителі початкових класів, які пройшли навчання з підвищення кваліфікації спецкурсу «Культура добросусідства  за програмою «Я, моя сім’я і мої сусіди».

Тема заходу: Впровадження курсу «Культура добросусідства» у закладах освіти області.   Програма  спрямована на формування та розвиток соціальної та громадянської і міжкультурної компетентності дітей та дорослих. Підтримується Міністерством освіти і науки України, структура і зміст курсу відповідають вимогам Концепції Нової української школи.

Одне із важливих завдань виховання полягає у тому, щоб створювати умови для розвитку особистості і її соціальної компетентності. Про формування громадянських компетентностей здобувачів освіти через впровадження програми наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в сьогоднішніх умовах навчання,  висвітлила Світозара Хома, в.о. завідувача Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, методист ТОКІППО.

Зосередила увагу на специфіці використання робочого зошита для дітей і матеріалів для батьків і педагогів «Я, моя сім’я і мої сусіди Тернопільщина» спеціального курсу «Культура добросусідства» методист ТОКІППО, модератор онлайн наради  Марія Голуб.

Посібник призначений для ознайомлення школярів та їхніх батьків із рідним краєм, ментальними, мовними, релігійними, етнокультурними особливостями людей, які мешкають на Тернопільщині, для проведення системної виховної роботи, формування соціальних компетентностей, навичок конструктивної комунікації й успішної взаємодії у колективі. Зошит може бути використаний також як методичний посібник і хрестоматія для організації роботи учнів початкової школи на уроці, у позакласній роботі та вдома під час дистанційного навчання.

Для підвищення професійних компетентностей вчителів початкових класів та застосування ІКТ технологій при впровадженні   програми «Я, моя сім’я і мої сусіди» розповіла Оксана Мочук, методист Центру Інформаційно-комунікаційних технологій дистанційної освіти ТОКІППО.

Під час проведення онлайн-заходу учасники активно спілкувалися у чаті,  окреслели актуальні питання щодо удосконалення фахової майстерності під час дистанційного навчання та визначили основні пріоритети роботи, щодо впровадження програми в області.

http://ippo.edu.te.ua/

 

Стартував соціальний освітній проєкт «ЗНО без стресу онлайн 2020–2021»

Середа, 23 вересня 2020, 09:58

Стартував соціальний освітній проєкт «ЗНО без стресу онлайн 2020–2021»

0

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека  продовжує проєкт з безкоштовної підготовки до ЗНО з української мови і літератури.Автор та ведуча курсу — Ірина Ваврик, філолог — репетитор, волонтер (@iryna__vavryk)

Кожен учасник отримає:

 1. Усі необхідні матеріали для підготовки до ЗНО-2021, що відповідають чинній програмі;
 2. вичерпне пояснення кожної теми;
 3. можливість виконати понад 1700 типових тестів ЗНО;
 4. матимете змогу БЕЗкоштовно взяти участь в УСІХ марафонах, які будуть організовані на нашій платформі;
 5. доступ до закритої спільноти учнів, які також готуються до ЗНО;
 6. можливість в особистому кабінеті поставити запитання викладачеві та отримати відповідь упродовж 12 годин.

Учасниками «ЗНО без стресу онлайн 2020–2021» зможуть стати користувачі ТОУНБ. Для цього потрібно прийти до бібліотеки і придбати читацький електронний квиток.

Навчання проходить у безпечному форматі — онлайн.

Адреса бібліотеки: місто Тернопіль, бульвар Т. Шевченка,15. +35 (0352)52-03-74, www library.te.ua.

http://library.te.ua/


 

Модерний підхід до модерної епохи

Середа, 23 вересня 2020, 09:58

Модерний підхід до модерної епохи

0

Доктор історичних наук, професор кафедри української філології та суспільних дисциплін Кременецької облсної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка Ірина Скакальська поповнила бібліотеку власного творчого доробку новим навчально-методичним виданням «Практикум з історії України модерної епохи (ХІХ – ХХІ ст.)», яке опубліковане у Видавничому центрі навчального закладу. Книга рекомендована до друку Вченою радою гуманітарно-технологічного факультету академії. Роботу науковця рецензували доктор історичних наук, професор кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Іван Куций та кандидат історичних наук, доцент кафедри української філології та суспільних дисциплін Олександр Соловей.

У посібнику-практикумі основний акцент зроблено на самостійну роботу студента з навчальним матеріалом із застосуванням інноваційних методів, прийомів і форм роботи, спрямованих на формування у здобувачів вищої освіти ключових фахових компетентностей. Зокрема, запропоновано кейси з переліку контрольних питань, практичних і творчих завдань, рефератів, доповідей і повідомлень, презентацій. До послуг студентів – широкий перелік основної та додаткової літератури, тематичний глосарій. Характерною ознакою і методичним позитивом практикуму є чітка систематизація матеріалу за темами семінарів і  застосування класичних і модерних форм проведення занять, що надає можливості для його використання в дистанційному режимі навчання.

Автор навчально-методичного посібника наголошує на особливій ролі семінарських занять у формуванні навиків самостійної роботи здобувача вищої освіти і вважає, що така робота розпочинається з ознайомлення із тематикою та змістовим планом заняття, наявною основною і допоміжною літературою, продовжується опрацюванням доступних і пошуком нових інформаційно-літературних джерел, включає вирішення запропонованих аналітичних завдань і завершується освоєнням змісту тематики, про що свідчитиме розуміння логіки історичних подій, що вивчаються, та їх місця в загальноісторичному процесі. Не залишено поза увагою світоглядно-виховний аспект вивчення курсу історії. Науковець переконана, що правильно розставлені акценти в освоєнні програмового навчального матеріалу дозволить здобувачам вищої освіти утвердити свої державницькі переконання.

У посібнику-практикумі розроблено кожну тему семінарського заняття, запропоновано конкретний перелік контрольних питань, практичні та творчі завдання, дискусійні питання. Цікавою та ефективною є підбірка ідей та думок видатних діячів, вчених і дослідників національної історії, уривків із документів, спрямовану на стимулювання роздумів і формулювання студентами власного бачення та оцінки об’єкта вивчення, на ініціювання тематичної дискусії. Саме з такою метою пропонуються тексти різної, навіть інколи суперечливої, світоглядно-теоретичної спрямованості. Водночас, видання залишає широке поле для творчого підходу до висвітлення програмового матеріалу, для застосування нестандартних форм організації навчальної роботи над історичними текстами, в аналізі та оцінці суб’єктів, явищ і подій національного історичного процесу.

http://www.kogpi.edu.te.ua/


 

За вересень ціна на електроенергію для бізнесу виросла на 17%

Вівторок, 22 вересня 2020, 11:10

 

Середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на ринку "на добу наперед" за 20 днів вересня 2020 року становить 1 504,44 грн/МВт.год (без ПДВ), що на 17,54% вище, ніж за 20 днів серпня, та на 13,52% вище, ніж за серпень в цілому.

Про це йдеться в результатах моніторингу ринку, який проводить ДП "Оператор ринку".

ОЕС України: середньозважена ціна акцептованої на РДН електроенергії за 20 днів вересня збільшилася у порівнянні з 20 днями серпня на 20,99% та становить 1 506,87 грн/МВт.год (без ПДВ).

Бурштинський енергоострів: середньозважена ціна електричної енергії за 20 днів вересня становить 1 478,46 грн/МВт.год. (без ПДВ), що на 11,41% менше, ніж в аналогічному періоді серпня.

На внутрішньодобовому ринку середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії за 20 днів вересня становить 1 467,81 грн/МВт.год. (без ПДВ). Це на 26,55% вище за ціну аналогічного періоду серпня та на 21,64%  вище, ніж за серпень в цілому.

 

ОЕС України: середньозважена ціна акцептованої на ВДР електричної енергії у порівнянні з 20 днями серпня є на 26,69% вищою та становить 1 466,83 грн/МВт.год. (без ПДВ). Торгова зона "Острів Бурштинської ТЕС": середньозважена ціна електроенергії за 20 днів вересня, у порівнянні з аналогічним періодом серпня, збільшилася на 16,36% та становить 1 551,27 грн/МВт.год. (без ПДВ).

Обсяги купівлі-продажу електроенергії на ринку "на добу наперед" протягом 20 днів вересня були на 5,73% меншими, ніж в аналогічному періоді серпня, та становили 1 524 695,2 МВт.год. На внутрішньодобовому ринку загальний обсяг купівлі-продажу електроенергії за 20 днів вересня 2020 року зменшився на 34,49% і становив 333 444,6 МВт.год.


 

Юні представниці тернопільського «Інваспорту» взяли участь у фіналі XXVII Спартакіади «Повір у себе» з пляжного волейболу

Вівторок, 22 вересня 2020, 10:59

Юні представниці тернопільського «Інваспорту» взяли участь у фіналі XXVII Спартакіади «Повір у себе» з пляжного волейболу

У Києві, на базі колективного підприємства «НВЦ УТОГ» (Пуща-Водиця), впродовж трьох днів тривала фінальна XXVII Спартакіада «Повір у себе» з пляжного волейболу серед дітей з порушеннями слуху. Тернопільську команду представляли Софія Прийдун та Марта Покришко. Як повідомляє Тернопільський центр «Інваспорт», наші спортсменки посіли шосте місце. У Спартакіаді брали участь команди з шести регіонів України.

Підготовку тернопільських спортсменок до змагань здійснював тренер-викладач вищої категорії з волейболу ДЮСШІ Петро Ніколюк.

 

Затверджено Положення про рейтинг з олімпійських та неолімпійських видів спорту в Україні

Вівторок, 22 вересня 2020, 10:58

Затверджено Положення про рейтинг з олімпійських та неолімпійських видів спорту в Україні

Наказ Міністерства молоді і спорту України від 09.07.2020 року №530 «Про затвердження Положення про рейтинг з олімпійських та неолімпійських видів спорту в Україні» зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 14 серпня 2020 р. за № 785/35068. Розроблено документ з метою визначення єдиного рейтингу з олімпійських та неолімпійських видів спорту та уніфікації системи оцінки результатів виступів спортсменів України в офіційних спортивних змаганнях. Наказ набирає чинності з 01 січня 2021 року, - інформує офіційний сайт Міністерства.

 

Отож, Положення окреслює умови та порядок визначення: рейтингу з олімпійських та неолімпійських видів спорту, визнаних в Україні; рейтингу закладів фізичної культури і спорту; рейтингу у видах спорту; рейтингу спортсменів і тренерів у видах спорту. Докладно ознайомитися із цим документом можна за посиланням.

 

Оперативники Тернополя розшукали викрадача техніки

Вівторок, 22 вересня 2020, 10:57

Таємне викрадення чужого майна інкримінують працівники Тернопільського відділу поліції 37-річному жителю обласного центру, який незаконно привласнив плазмовий телевізор з помешкання тернополянки. Міру покарання підозрюваному обере суд.
Потерпіла розповіла, що після гостювання нового знайомого з її квартири зникла техніка.
У ході оперативно-розшукових заходів працівники поліції встановили особу підозрюваного – це тернополянин 1983 року народження. Він розповів, що вчинив протиправне, коли власниця помешкання заснула.
Викрадену техніку зловмисник реалізував, а кошти витратив на власні потреби.
Відомості про подію внесено в ЄРДР відповідно до статті 185 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/operativniki-ternopolya-rozshukali-vikradacha-texniki/

 

Поліція Тернопільщини оперативно реагуватиме на порушення виборчого законодавства

Вівторок, 22 вересня 2020, 10:56

Спільна робоча нарада керівництва ГУНП в Тернопільській області та структурних підрозділів системи МВС України з представниками громадянської мережі «Опора» відбулася 22 вересня в управлінні Нацполіції краю. Присутні обговорили спільне завдання - оперативне реагування на усі порушення виборчого процесу.
Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Тернопільській області Ольга Галушка  наголосила, що їх основним завданням  є спостереження за дотриманням виборчого процесу в межах чинного законодавства. Вона  нагадала про основні етапи проведення виборчого процесу, відзначивши про вже добре налагоджену комунікацію спостерігачів «Опори» із працівниками поліції, яка дає можливість оперативно обмінюватися інформацією і негайно реагувати на порушення виборчого законодавства.
Учасники наради розглянули найтиповіші види порушень під час виборів, належну взаємодію усіх структурних підрозділів, їх здатність забезпечити правопорядок. Так, станом на 22 вересня поліцейські вже розглядають 6 звернень про порушення виборчого процесу.
Головний поліцейський краю Олександр Богомол зазначив про готовність правоохоронців відкрито та об’єктивно реагувати на порушення виборчого процесу. Він повідомив, що усі структурні підрозділи готові до несення служби під час виборчого процесу, та наголосив, що поліція  - поза політикою.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/policziya-ternopilshhini-operativno-reaguvatime-na-porushennya-viborchogo-zakonodavstva/

 

Аферисти ошукали жителя Тернополя майже на 10000 гривень

Вівторок, 22 вересня 2020, 10:54

Працівники Тернопільського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою вчиненого щодо жителя обласного центру. Чоловік допоміг невідомим привласнити його заощадження.
Чоловік розповів, що до нього зателефонував незнайомець, який представився співробітником фондової біржі, куди тернополянин вклав кошти. Аферист запевнив, що в чоловіка є можливість вивести готівку в розмірі майже 10000 гривень, але йому необхідно відкрити рахунок в банку, аби кошти надійшли на картку. Як тільки тернополянин це зробив до нього знову зателефонував аферист й попросив повідомити персональні дані, що він й зробив. Заявник зрозумів, що його ошукали, як тільки отримав сповіщення про зняття коштів в розмірі 9654 гривень.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Працівники поліції застерігають не довіряти невідомим, які під різними приводами намагаються дізнатися персональні дані щодо власників карткових рахунків.
Коли ви підозрюєте щось не ладне, телефонуйте на гарячу лінію банківської установи та на лінію «102».

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/aferisti-oshukali-zhitelya-ternopolya-majzhe-na-10000-griven/

 

Визначено переможців обласного конкурсу серед аматорів образотворчого мистецтва Тернопільщини імені Олени Кульчицької

Вівторок, 22 вересня 2020, 10:53

Визначено переможців обласного конкурсу серед аматорів образотворчого мистецтва Тернопільщини імені Олени Кульчицької

0

Роботи учасників конкурсу експонуються у Тернопільському обласному художньому музеї. Виставка діятиме до 30 вересня.

Переможців визначало журі таємним голосуванням.

Лауреатом обласного конкурсу серед аматорів образотворчого мистецтва Тернопільщини імені Олени Кульчицької в номінації "Живопис" стала Любов Поворозник (м. Тернопіль). Диплом І ступеня у цій номінації отримав Володимир Захарчук (с.Давидківці Чортківського р-ну), диплом ІІ ступеня - Наталія Фугель (м.Тернопіль), диплом ІІІ ступеня - Олена Поліщук (с.Колосова Кременецького р-ну.

Лауреатом конкурсу в номінації "Графіка" визначено Антона Гриба (м.Тернопіль). Диплом І ступеня у Богдани Гуменюк (м.Кременець), диплом ІІ ступеня – у  Володимира Поворозника (м.Тернопіль), диплом ІІІ ступеня – у Володимира Окрутного (м.Тернопіль).

Дипломи та Грамоти учасників можна отримати в Тернопільському обласному методичному центрі народної творчості.

 

У Гусятині з’явиться карто- і кордодром

Вівторок, 22 вересня 2020, 10:53

У Гусятині з’явиться карто- і кордодром

0

Ініціатор такого проєкту керівник гуртків, картингу, а також технічного та авіа моделювання Гусятинського центру дитячої та юнацької творчості Віктор Ящук. Усе це облаштовують на місці стихійного сміттєзвалища, неподалік річки. Тому ще однією родзинкою стане судномоделювання, яким зовсім скоро діти зможуть тут займатись.

Півтора мільйона гривень виділили в рамках програми “DOBRE”.  600 тисяч, дали із бюджету Гусятинської громади. Також допомагали батьки вихованців та місцеві підприємці. Планується, що до кінця року проєкт вдасться зреалізувати.

 

У трьох автопригодах на Тернопільщині одна людина загинула, двоє отримали травми

Понеділок, 21 вересня 2020, 09:29

Неподалік Бережан не розминулося два ВАЗи. Дорожньо-транспортна пригода з потерпілими трапилася 19 вересня близько 16:00.
На автодорозі Бережани-Підгайці водій автомобіля ВАЗ 2103, рухаючись в бік Підгайців та обганяючи попутний ВАЗ-2107, зіткнувся з ним. Попередня причина аварії - порушення правил обгону.
В результаті удару кермувальник-порушник із тілесними ушкодженнями потрапив до реанімації. Водій іншого транспортного засобу не постраждав.
На перехресті в селі Смиківці у автопригоді загинув один із водіїв. Аварія трапилася на дорозі Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам'янка.
На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. За попередньою інформацією, водій автомобіля Infiniti, зіткнувшись з Hyundai I30, втратив контроль над авто та врізався в кам'яну огорожу церковного храму. Водій Infiniti від отриманих травм помер дорогою до лікарні.
Двадцятого вересня у Тернополі водій Renault Kangoo на вулиці Шептицького не пропустив авто Citroen Berlingo та врізався в нього. В результаті удару травми отримала пасажир Citroen.
Усі автопригоди внесені в ЄРДР згідно статті 286 ККУ.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/dtp/u-trox-avtoprigodax-na-ternopilshhini-odna-lyudina-zaginula-dvoje-otrimali-travmi/

 

Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

Понеділок, 21 вересня 2020, 09:28

Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

Верховна Рада України у другому читанні та в цілому затвердила законопроєкт №3550, що дає можливість закладам фізичної культури і спорту орендувати державне і комунальне майно без аукціону. Рішення підтримали 318 народних обранців! Про це повідомив Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, - інформує прес-служба Міністерства. «Міністерство молоді та спорту України дякує профільному комітету та народним депутатам за підтримку. Завдяки прийняттю даного закону державним та комунальним спортивним клубам, дитячо-юнацьким спортивним школам, школам вищої спортивної майстерності, базам олімпійської, паралімпійської, дефлімпійської та ще низці спортивних установ у спрощеній формі вдасться орендувати майно. Така можливість дозволить якомога краще готувати атлетів до змагань, а також дозволить залучати більше молоді до занять спортом, адже відтепер установи матимуть змогу зберегти, а можливо й розширити свою матеріально-технічну базу» - зазначив Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

Згідно із законопроєктом №3550 громадські об’єднання фізкультурно-спортивної спрямованості, що є неприбутковими організаціями, зможуть орендувати майно та приміщення виключно для проведення спортивних заходів та надання фізкультурно-спортивних послуг. За іншим призначенням, згідно із законопроєктом, ці організації отримане в оренду державне або комунальне майно використовувати не зможуть. Міністерство вже працює над внесенням змін до відповідних нормативно-правових актів.

 

«Право знати право» 0 Можливість людині реалізувати свої потреби та бути щасливою дають права, гарантовані нам міжнародними та національними законодавчими актами. Але просто мати права недостатньо, необхідно знати свої права. У цьому допоможе літератур

Понеділок, 21 вересня 2020, 09:27

«Право знати право»

0

Можливість людині реалізувати свої потреби та бути щасливою дають права, гарантовані нам міжнародними та національними законодавчими актами. Але просто мати права недостатньо, необхідно знати свої права.

У цьому  допоможе література з відділу читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, яка представлена у презентації - http://library.te.ua/2020/09/11/news20-155rh/

http://library.te.ua/

 

Відбулася методична студія «Формування ціннісних життєвих орієнтирів на уроках основ християнської етики»

Понеділок, 21 вересня 2020, 09:26

Відбулася методична студія «Формування ціннісних життєвих орієнтирів на уроках основ християнської етики»

0

У  ТОКІППО на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet  відбулася  Серпнева методична студія «Формування ціннісних життєвих орієнтирів на уроках основ християнської етики» за участю методичних працівників РМК/ММК,ОТГ, які відповідають за стан викладання предметів духовно-морального спрямування, голів  методичних об’єднань вчителів основ християнської етики.

Привітав учасників заходу  Володимир Мисик, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидат історичних наук та  звернув увагу на важливість вивчення предметів духовно-морального спрямування; передав вітання від директора ТОКІППО Олександра Петровського, побажав успішної роботи.

Про важливість формування світогляду, ціннісних орієнтирів та моральної позиції здобувачів освіти наголосила у своєму виступі заступник начальника управління освіти  і науки ТОДА Ганна Зварич. «Світ потребує світла. Скрізь і всюди. Тим світлом в нашій області є вчителі основ християнської етики та методисти, які дбають про добре, якісне викладання даного курсу», – зазначила  п. Ганна.

З методистом інституту Лілією Мудрик учасники заходу роздумували над темою «Ціннісні пріоритети особистості при вивченні предметів духовно-морального спрямування».

Ганна Самолюк, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель основ християнської етики Заводської ЗОШ І – ІІІ ступенів Заводської селищної ради Чортківського району Тернопільської області, розкрила питання  «Навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу при викладанні основ християнської етики». п. Ганна надала детальне роз’яснення щодо заповнення класних журналів, оцінювання даного курсу, використання в освітньому процесі зошитів з друкованою основою, календарного планування тощо.

Висвітлила тему «Онлайн – євангелізація і навчання – відповідь на виклики часу» Оксана Городецька, доцент кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук. Доповідачем була підготовлена цікава презентація. Учасники заходу також мали можливість переглянути відео про проведення онлайн – євангелізації духовенством.

З нагоди святкування  Всесвітнього року Біблії-2020, Тетяна Сергуніна, методист відділу інформаційно-методичної та організаційно-видавничої діяльності ТОКІППО, кандидат філологічних наук, представила доповідь «Використання прикладів із життя дітей біблійних часів для формування духовно-моральних цінностей здобувачів освіти». «Через всю Біблію головною стрічкою проходить заклик бути слухняними,смиренними, добрими…Ми бачимо з Біблії на прикладі Тимофія, що знання, передане йому  матір’ю та бабусею,укріпило його віру. Ми повинні також навчати і виховувати молоде покоління, формувати їхні духовно-моральні цінності, використовуючи приклади із життя дітей Біблії»,- зазначила п. Тетяна. Доповідач заохотила присутніх до вивчення і читання Святого Письма.

Учасники методичної студії  отримали  матеріали заходу.


 

Легкоатлети тернопільського «Інваспорту» привезли 14 медалей із чемпіонату України в Кропивницькому

П'ятниця, 18 вересня 2020, 09:22

Легкоатлети тернопільського «Інваспорту» привезли 14 медалей із чемпіонату України в Кропивницькому

Впродовж трьох днів на стадіоні «Зірка», що у Кропивницькому, паралімпійці змагалися у чемпіонаті України з легкої атлетики. У змаганнях виступало і п’ятеро представників тернопільського «Інваспорту». В результаті, для медальної скарбнички області у своїх нозологіях і класах інвалідності наші земляки завоювали 14 медалей: 13 золотих і одну срібну, причому відразу трьом із них вдалося здобути по три золоті медалі!

Отже, майстрині спорту міжнародного класу Ользі Зазуляк (клас Т 20) не було рівних у бігові на 100 метрів, стрибках у довжину і потрійному стрибку. У штовханні ядра, метанні списа і метанні диска найкращі результати продемонстрували майстер спорту Святослав Олійник (клас F 54), кандидат у майстри спорту Ігор Маргусь (клас F 43) та Ірина Заторська-Іремашвілі (клас F 55), разом отримавши дев’ять золотих нагород.

Майстер спорту Руслана Муравська (клас T 20) здобула дві медалі: «золото» у стрибках у висоту і «срібло» - в стрибках у довжину.

Як інформує Тернопільський центр «Інваспорт», підбиваючи підсумки змагань у Кропивницькому, треба особливо відзначити вдалий дебют 15-літнього Ігоря Маргуся. Виконуючи метання «дорослими» снарядами, окрім трьох золотих медалей у штовханні ядра, метанні диска та метанні списа, у двох перших дисциплінах спортсмен виконав норматив майстра спорту України. Найкращий результат Ігор показав у штовханні ядра: шестикілограмова куля приземлилася на позначці 11 метрів 30 сантиметрів, що й відповідає нормативу майстра спорту!

Готували спортсменів до змагань заслужені тренери України Іван Салук та Михайло Васірук і Галина Шмуляєва.

 

Обікрав машину односельця

П'ятниця, 18 вересня 2020, 09:19

Залишив незамкненим автомобіль мешканець Шумщини та став жертвою злодія. З салону транспортного засобу невідомий поцупив гроші та документи.
До поліцейських Шумського відділення поліції звернувся мешканець одного з сіл району. Розповів, що залишив авто на вулиці біля воріт свого господарства. Вже через декілька годин, коли сів в автівку помітив, що зникли з сидіння гроші та документи на право приватної власності, які необачно залишив на сидінні машини.
Оперативно–розшуковими заходами поліцейські встановили особу підозрюваного. Ним виявився односельчанин потерпілого. Зловмисник проходив повз та спокусився на чужі гроші. В пакунку були ще й документи, їх завбачливий злодій спалив.
За фактом злочину передбаченим статтею 357 ККУ (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження) відкрито кримінальне провадження. Триває слідство.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/obikrav-mashinu-odnoselczya/

 

Жителі Тернопільщини потерпіли від рук інтернет - шахраїв

П'ятниця, 18 вересня 2020, 09:14

Впродовж доби до працівників поліції надійшло чотири звернення від жителів області. Громадяни мали намір, як придбати, так й продати майно в мережі - Інтернет, а як наслідок втратили кошти.
Схема за якою працюють шахраї всім відома й водночас дієва. Зловмисники розміщують на сайтах оголошень інформацію про продаж того чи іншого товару. Вони просять передоплату й як тільки отримують кошти, видаляють допис й вимикають телефон.
Тернополянин втратив 5 000 гривень, а бажаний мобільний телефон не отримав, ще один потерпілий – уродженець Гусятина хотів придбати побутову техніку за яку переказав на рахунок шахрая 4500 гривень. Інша жителька Тернополя здійснила транзакцію розміром 4500 гривень за талони на пальне за заниженою ціною, а вже згодом зрозуміла, що її ошукали, адже карток так й не надійшло.
Натомість 24-річний тернополянин продавав сантехніку й також став жертвою невідомого. Спершу до нього зателефонував псевдопокупець й попросив реквізити рахунку аби здійснити оплату. Згодом пролунав ще один дзвінок, цього разу чоловік представився співробітником фінансової установи. Він запевнив продавця про певний збій системи в результаті чого кошти на рахунок краянина не надійшли. Щоб це змінити він попросив надати персональні дані, що й зробив тернополянин. Як тільки аферист дізнався інформацію, зняв з електронного гаманця 2006 гривень.
За всіма фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження відповідно до ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Вберегтися від шахрайства можна, дотримуючись кількох простих правил: 
•    Завжди перевіряйте інформацію про покупця/продавця. Простий спосіб - ввести дані і номери телефонів в рядок пошуку в будь-якому пошуковому ресурсі і перевірити, чи є відгуки в мережі.
•    Ні в якому разі не повідомляйте стороннім особам дані своїх карток (паролі, дані з SMS-повідомлень, які приходять на ваш номер).
•    Не розголошуйте реквізити картки.
•    Вас просять провести будь-які дії з карткою в банкоматі, щоб підтвердити зарахування коштів? Не піддавайтеся на вмовляння!
•    Не відправляйте передоплату, не перевіривши дату реєстрації аккаунта на ресурсі. 
•    Обов'язково перевіряйте номер телефону. Зазначений в оголошенні може відрізнятися від того, з якого вам будуть передзвонювати.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/zhiteli-ternopilshhini-poterpili-vid-ruk-internet-shaxrajiv/

 

Відкритий Кубок Кременця з регбі-7 визначив переможців

П'ятниця, 18 вересня 2020, 09:13

Відкритий  Кубок  Кременця  з регбі-7 визначив переможців

 

0

У Кременці на міському стадіоні відбувся відкритий  Кубок  Кременця  з регбі-7, присвячений  35-річчю кременецького регбі. Участь в змаганнях брали  юнаки 2008-2010 років народження.

Перше місце зайняла команда Кременецької ДЮСШ-1 імені Андрія Пушкара, друге місце здобула команда КУТОР «Тернопільської обласної ДЮСШ з літніх видів спорту», третє місце завоювали одразу дві команди:  ДЮСШ  з м. Львова та Кременецької ДЮСШ-2 імені Андрія Пушкара.

Переможці та призери нагороджені кубками, грамотами, медалями, особистими  подарунками.

Юних регбістів обласної дитячо-юнацької спортивної школи з літніх видів спорту готував до змагань тренер-викладач Володимир  Крутовський.

 

Анатолій Яцина, заступник директора обласної ДЮСШ з літніх видів спорту

 

Облаштування спортивного майданчика медичного коледжу – на завершальному етапі

П'ятниця, 18 вересня 2020, 09:12

Облаштування спортивного майданчика медичного коледжу – на завершальному етапі

0

Підходять до завершення роботи з облаштування спортивного майданчика на території студентського гуртожитку Чортківського державного медичного коледжу.

Уже встановлено поліуретанове покриття футбольного поля. На черзі – монтування секційних збірних трибун та роздягалень.

https://chdmc.org.ua/

 

 

Увага! Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека оновила віртуальну виставку книжок шрифтом Брайля і запрошує вас оглянути її

П'ятниця, 18 вересня 2020, 09:12

Увага! Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека оновила віртуальну виставку книжок шрифтом Брайля і запрошує вас оглянути її

http://library.te.ua/

Пропонуємо вашій увазі доповнену віртуальну виставку книжок шрифтом Брайля, які надані безкоштовно за підтримки благодійної організації «Фонд родини Нечитайло» та Національного університету «Львівська політехніка».
Пропонуємо ознайомитися з книжками шрифтом Брайля, які надійшли до бібліотеки у 2020 році!
На виставку: http://library.te.ua/virtualyn-vistavki/virt2020_01-braille/

 

Ціннісні пріоритети дошкільної освіти в сучасних умовах

П'ятниця, 18 вересня 2020, 09:11

Ціннісні пріоритети дошкільної освіти в сучасних умовах

0

Такою була тема онлайн засідання секції, у якій взяли участь методисти дошкільної освіти, працівники методичних установ, відділів освіти, які відповідають за дошкільну освіту, або голови методичних об’єднань Тернопільської області.

В Україні дошкільна освіта є обов’язковою частиною у системі безперервного навчання. Дошкільні роки є важливим етапом для цілісного розвитку дитини. І нині зміст дошкільної освіти органічно пов’язаний з ідеями Нової української школи: він забезпечує наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в умовах шкільної реформи.

Як все буде відбуватися в новому навчальному році? Які рамки накладає адаптивний період на діяльність ЗДО і на що звертати особливу увагу? Саме відповіді на ці запитання мали можливість почути учасники секції.

Зокрема, у своєму виступі «Пріоритетні напрямки та головні орієнтири дошкільної освіти в сучасних умовах» методист відділу дошкільної і початкової освіти Н.Я. Бачинська розповіла про необхідність підтримки батьків у цей період та налагодження партнерських стосунків з сім’ями вихованців, про особливості організація освітнього процесу в адаптивний період тощо.

Спеціалісти області, які відповідають за дошкільну освіту, мали можливість познайомитися із методистом навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти  С.О. Ярмолицькою, яка у своєму виступі розповіла про важливість психологічного супроводу в ЗДО, познайомила з ресурсами свого блогу та зробила огляд основних категорій дітей, батьків та працівників, які потребують особливої уваги та підтримки психологів.

Про особливості інклюзивного навчання та універсальний дизайн в ЗДО педагоги мали можливість почути від методиста обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти ТОКІППО А.Б.Олексишин.

А також, учасники студії, отримали «валізу» з інструментами для ефективної організації співпраці та вирішення професійних питань.

На завершення зустрічі, педагоги мали можливість поділитися своїми думками, висловити свої побажання щодо отриманої інформації та співпраці в новому навчальному році.

Більше інформації щодо роботи секції «Ціннісні пріоритети дошкільної освіти в сучасних умовах: 2020/21 навчальний рік» та матеріали для використання в 2020/21 н.р. можна знайти за посиланнями:

http://ippo.edu.te.ua/

 

Втрата нюху та смаку: чому цей симптом став №1 при COVID-19 та що з цим робити?

Четвер, 17 вересня 2020, 12:37


Коли пандемія почала лише крокувати світом, серед найбільш розповсюджених симптомів згадували: підвищену температуру, задуху, сухий кашель та відчуття втоми.

Проте з часом у медіа та соцмережах все більше людей, які захворіли на COVID-19, повідомляли про те, що втратили нюх та смак.

У липні Гарвардська медична школа написала, що більшість хворих на COVID-19 так чи інакше переживають втрату нюху або аносмію.

Аналіз електронних медичних записів показав, що хворі на нову коронавірсну інфекцію у 27 разів частіше втрачають нюх, ніж ті, хто хворіє на інші вірусні захворювання. Є дані, що 80% людей старше 75 років скаржаться на такий симптом.

Дослідження припускають, що втрата нюху у випадку COVID-19 відрізняється від втрати нюху в результаті інших вірусних захворювань.
Наприклад, багато вірусів спричиняють втрату нюху через набряк слизової.

Під час COVID-19 люди не чують запахів, але при цьому можуть не мати шмарклів чи закладеного носа.

З настанням холодів та збільшенням кількості вірусних захворювань, відрізнити коронавірусну хворобу від звичайного ГРВІ все складніше, тому нині багато людей орієнтуються саме на синдром втрати нюху та смаку.

З його появою, зокрема, йдуть робити тест та проходити комп'ютерну томографію легень.

Чи дійсно варто орієнтуватися на цей симптом? Чому ми інколи втрачаємо нюх?

Як стверджує дитячий інфекціоніст Євгеній Щербина, не лише збудник, який викликає COVID-19 (Sars-Cov-2), може провокувати втрату нюху.

"Багато інших вірусів з групи ГРВІ, особливо грип, та навіть вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) можуть бути причиною аносмії.

Втім, судячи з усього, Sars-CoV-2 викликає цей симптом з більшою вірогідність та тривалістю.

Окрім того, зникнення нюху може бути єдиним симптомом хвороби, що рідко можна зустріти при інших ГРВІ, особливо при грипі", – пояснює лікар.
Сам механізм втрати нюху до кінця не відомий, так само як і механізм втрати смаку.
Але деякі стверджують, втрата смаку настільки сильна, що деякі перестають відчувати печіння перцю.

Смак їжі ми часто відчуваємо завдяки здатності відчувати запах.
"Рецептори смаку – це базові характеристики: солодкий, гіркий, кислий, солоний.
Саме запахи доповнюють та розкривають смак. І навіть якщо рецептори смаку збережені, а нюхові рецептори – ні, то відчуття смаку постраждає", – пояснює Анатолій Власенко.

То що ж трапляється з нашими відчуттями?

Ми маємо в нашому носі нервові клітини, відомі як нюхові сенсорні нейрони.

Вчені з Гарвардської медичної школи припускають, що вірус не пошкоджує самі нюхові нейрони, але атакує скоріше "допоміжні" клітини, які їх оточують – сустентакулярні та базальні клітини.

"Це пов'язано з тим, що нейрони не вміють експресувати на своїй поверхні славнозвісні рецептори ACE2, за які чіпляються віріони Sars-CoV-2.

Експресію в цьому контексті можна пояснити як "появу" чогось як відповідь на подразник.

Тобто ці рецептори просто не з'являються на поверхні нейронів.

Проте рецепторів ACE2 багато в епітеліальних клітинах нижніх дихальних шляхів, а також "допоміжних" клітинах, які також впливають на наш нюх", – додає Євгеній Щербина. Лор Тереза Козак також пригадує: існує припущення, що збудник COVID-19 пошкоджує кору зон головного мозку. Але чітких підтверджень ця теорія поки знайшла.

Як швидко нюх та смак відновлюються?

Євгеній Щербіна зазначає, що 90% одужавших від коронавірусної хвороби відновлюють здатність відчувати запахи протягом 2-4 тижнів після появи цього симптому.
"Але приблизно 10% пацієнтів скаржаться на тривалішу відсутність нюху, а в деяких нюх не відновлюється і через 3 місяці", – розповідає лікар.

Як нюх відновити?
За словами лора Терези Козак, ще задовго до коронавірусу практикували так зване "тренування нюху":
"Не можна сказати, що така "гімнастика" має сильну наукову доказовість, але проблема ще в тому, що сам нюх – це дуже суб'єктивна характеристика, яку важко чітко визначити та виміряти".

Євгеній Щербіна у свою чергу додає, що ця методика все ж таки досить безпечна і її можна спробувати.

Вона полягає в тому, що пацієнт по черзі вдихає 4 ефірні олії: евкаліпт, гвоздика, лимон та троянда.

Звичайно, перед такою вправою, необхідно проконсультуватись з лікарем та упевнитись, що у вас немає алергії на жодну з олій.

"Вдихати ці олії потрібно по черзі по 15 секунд кожну, з 10-секундними перервами між ними, 2 рази в день – зранку та ввечері", – розповідає Козак.

Лікар додає, що сенс виконувати таку вправу є лише тим, у кого нюх через 2-4 тижні не повернувся. Такі "тренування" нюху можуть тривати й до 3 місяців.

Якщо є позитивна динаміка лікар може порадити продовжити курс та заміняти ефірні олії. Запропонована така методика, була в журналі Rhinology. В Британському медичному журналі також йдеться про те, що "тренування нюху" може бути дієвим для його відновлення.

Проте непоганою стратегією є і просте вичікування – як показує досвід одужавших, нюх має повернутися.

Такої самої стратегії вичікування варто дотримуватись і в тому, що стосується появи смаку.

Але скоріш за все смак відновиться і разом з нюхом.

 

У Тернополі піймали велозлодія

Четвер, 17 вересня 2020, 12:31

Про крадіжку велосипеда повідомила у Тернопільський відділ поліції місцева жителька. Жінка заявила, що  з під’їзду її будинку невідомі викрали двоколісник. Транспорт зберігався пристебнутим на сходах, проте зранку вона виявила лише перерізаний трос. Збитки заявниця оцінила в 3 тисячі гривень.
У ході проведених слідчо-оперативних заходів стало відомо, що до злочину причетний 34-річний мешканець обласного центру. Чоловік вже неодноразово судимий за крадіжки, в тому числі за привласнення двоколісного транспорту. Чужий велик  він ще не встиг продати, його поліцейські вилучили.
За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження. Зловмисник вкотре понесе покарання за скоєне.
Поліцейські вкотре нагадують: ніколи не залишайте свій велосипед на сходових клітках чи сушарнях без нагляду, навіть, якщо ви замикаєте його на хороший велозамок.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/u-ternopoli-pijmali-velozlodiya/

 

Зі зброєю та наркотиками у парку Тернополя правоохоронці затримали чоловіка

Четвер, 17 вересня 2020, 12:30

Два ножі, предмет, схожий на бойовий пістолет та наркотики вилучили працівники поліції в двадцятивосьмирічного жителя Зборівського району.
Чоловіка затримали в парку Топільче у Тернополі. У ході патрулювання території близько 22:30 працівники Національної Гвардії побачили невідому особу, яка помітно нервувалася і поводилася дивно.
При поверхневому огляді у нього виявили заборонені предмети. На місце події військові викликали слідчо-оперативну групу. Небезпечну знахідку правоохоронці вилучили та передали на експертизу.
Чоловіка затримали згідно статті 208 КПК. Вирішується питання про оголошення йому підозри та міри запобіжного заходу.
За даним фактом відкрите кримінальне провадження згідно статті 263 частина 1 ККУ - Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/zi-zbrojeyu-ta-narkotikami-u-parku-ternopolya-pravooxoronczi-zatrimali-cholovika/

 

Віктор Овчарук: Говорячи відверту неправду, очільник ОДА Володимир Труш лише поглиблює конфлікт та, маніпулюючи онкологічними пацієнтами, хоче отримати політичні дивіденди

Четвер, 17 вересня 2020, 12:30

Віктор Овчарук: Говорячи відверту неправду, очільник ОДА Володимир Труш лише поглиблює конфлікт та, маніпулюючи онкологічними пацієнтами, хоче отримати політичні дивіденди

 

Ще 20 серпня адміністрація комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» повідомила про призупинення роботи єдиного в області апарату кобальтового опромінення «TERABALT-100» у зв’язку із необхідністю невідкладної перезарядки обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення.  Лист такого змісту надійшов від закладу на адресу голови обласної ради Віктора Овчарука. «Наголошуємо, що адміністрацією онкологічного диспансеру виготовлені всі необхідні дозвільні документи та подана заявка на заміну джерела в Державну ядерну інспекцію, замовлене джерело, готове до встановлення», - йшлося далі у повідомленні.

28 серпня адміністрація комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» чітко вказала на вимушене обмеження кількості пацієнтів, яким буде проводитись променева терапія до 15-20 % від загальної кількості. Можливість надання даного виду лікування для кожного пацієнта буде розглядатись консилярно на мульти-дисциплінарній комісії та вирішуватись індивідуально в залежності від клінічної ситуації. Мова йшла фактично про припинення надання цієї медичної послуги, адже вказана процедура допуску пацієнтів до променевої терапії через комісію - довга та бюрократична.

Обласна рада неодноразово попереджала про необхідність надання коштів на рахунки онкодиспансеру для відновлення роботи апарату опромінення.

Наголошуємо, що адміністрацією онкологічного диспансеру були виготовлені всі необхідні дозвільні документи та подана заявка на заміну джерела в Державну ядерну інспекцію, замовлене джерело, готове до встановлення.

Проте обласна державна адміністрація фактично заблокувала рішення обласної ради щодо внесення змін до обласного бюджету, яке передбачало виділення чотирьох мільйонів гривень онкодиспансеру. Це неприпустимо, бо ціна такої позиції керівництва ОДА – людські життя та здоров’я.

Нагадаємо вартість перезарядки обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення – 9,5 мільйони гривень. Майже половину цієї немалої суми, а саме 4 мільйони гривень, депутати обласної ради вирішили виділили під час внесення змін до обласного бюджету на пленарному засіданні 14 сесії обласної ради, яке відбулося 6 липня.  Із фірмою, що мала виконати відповідні роботи, була домовленість, що апарат кобальтового опромінення «TERABALT-100» запрацює вже після першого траншу. І цей перший транш уже би надійшов на рахунки онкодиспансеру, якби керівництво ОДА не заблокувало виконання рішення сесії обласної ради.

Заявивши у своєму інтерв’ю, що неодноразово ОДА зверталася до обласної ради із поданням щодо виділення відповідних коштів на вирішення даної проблеми,  Володимир Труш відверто злукавив. Можу впевнено заявити, що у жодному поданні змін до бюджету кошти на невідкладну перезарядку обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення не передбачались.

Голова облдержадміністрації вказав, що підприємство «ІЗОТОП»  погодилося перезарядити апарат кобальтового опромінення під його особисті гарантії, та надав керівнику  обласного онкологічного диспансеругарантійний лист, завдяки якому держпідприємство зможе розпочати заміну джерела енергії.

Виникає питання: ким підписаний гарантійний лист - Володимиром Трушем як приватною особою чи Володимиром Трушем як посадовою особою?  Якщо другий варіант, то  статтею 40 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» встановлено повноваження голови місцевих державних адміністрацій. Однак, надання гарантійних листів не передбачено чинним законодавством України. У разі виконання гарантій приватною особою Володимиром Трушем - йтиметься про сплату 9,5 млн. гривень.

І наостанок: згідно зі статтею 144 Конституції України і статтею 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Заблокувавши виконання рішення Тернопільської обласної ради шляхом спрямування судових позовів, Тернопільська обласна державна адміністрація ставить під загрозу роботу багатьох комунальних закладів та життя краян, у тому числі й обласного онкологічного диспансеру.

 

Тернопільське обласне комунальне територіальне відділення Малої академії наук України повідомляє про чергову перемогу у міжнародних замаганнях свого вихованця

Четвер, 17 вересня 2020, 12:29

Тернопільське обласне комунальне територіальне відділення Малої академії наук України повідомляє про чергову перемогу у міжнародних замаганнях свого вихованця

http://man.te.ua/
iCAN відомий як перший міжнародний захід для винахідників, що коли-небудь проводився в Канаді, на меті якого стоїть створення в Торонто спеціальної платформи для розвитку креативності у світі і втілення в життя культури наукових виставок та інновацій, а також надання можливостей молодим науковцям і студентам з усього світу для розширення поля міжнародної діяльності.
Цього року iCAN проходив онлайн і зібрав учасників із 60 країн. Україну вперше презентували 12 учнів.
До української делегації міжнародних змагань потрапив слухач Заліщицької філії Тернопільського обласного комунального теритріального відділенн МАН України - Лучин Олександр. Школяр онлайн презентував проєкт та здобув золоту медаль. Вітаємо МАНівську родину з абсолютною премогою та бажаємо подальших звершень.

 

Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує у віртуальну бібліотеку сучасного вчителя

Четвер, 17 вересня 2020, 12:28

Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує у віртуальну бібліотеку сучасного вчителя

http://www.ippo.edu.te.ua/
Віртуальна виставка новинок літератури до нового навчального року
https://drive.google.com/file/d/1wqBu5_-25pDbpXrclRtzRfNj9RiWVi54/view

 

17 вересня - День рятівника. Вітання голови обласної ради

Четвер, 17 вересня 2020, 12:28

17 вересня - День рятівника. Вітання голови обласної ради

0

Шановні рятівники Тернопільщини!

Від себе особисто та усього депутатського корпусу щиросердно вітаю Вас із професійним святом – Днем рятівника! Низький уклін працівникам аварійно-рятувальних загонів, пожежної охорони, інших спеціальних формувань за мужність під час пожеж, аварій і катастроф, знешкодження боєприпасів, рятування людей на воді, під час дорожньо-транспортних пригод…  На вашому тисячі врятованих життів. Ви завжди там, де є загроза для життя людей.

Ваше гасло - "Запобігти. Врятувати. Допомогти". І воно відображає суть нелегких буднів рятівників. Ризикуючи власним життям, ви щодня на варті й готові прийти на допомогу. Безліч прикладів самопожертви під час виконання свого обов’язку свідчать, що рятувальна служба області  згуртувала людей загартованих, відважних, незламних духом.

Ваше свято відзначається 17 вересня, у день, коли православна церква вшановує Пресвяту Богородицю Неопалима Купина. Цей чудотворний образ, як і рятівники, захищає людей від пожеж та іншого лиха й допомагає їм у тяжку хвилину. Нехай Неопалима Купина оберігає щоденно і Вас, а рідні щодня зустрічають вдома із сповненої тривог і небезпек служби.

Міцного здоров’я, щастя, мир та злагоди у родинах.

 

Голова Тернопільської обласної ради      Віктор Овчарук

 

 

Адаптація першокласника до школи: бібліотека організовує онлайн зустріч із психотерапевтом

П'ятниця, 11 вересня 2020, 06:42

Адаптація першокласника до школи: бібліотека організовує онлайн зустріч із психотерапевтом

0

13 вересня 2020 року о 16.00 відбудеться zoom-конференція «Адаптація учнів першого класу до школи, враховуючи умови карантину». Досвідом поділиться письменниця, лікар-психотерапевт, кандидат медичних наук, жителька Аргентини Роксолана Гнатюк. Її діти навчалися в Буенос-Айресі дистанційно.

Онлайн зустріч відбуватиметься у рамках батьківського клубу «Щасливі разом», що діє при Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Тернопільське видавництво «Мандрівець» цього року видало книжку Роксолани Гнатюк «Моторні рученята. Злагоджений розвиток півкуль головного мозку». Психотерапевт понад 10 років досліджує шульгизм як явище. Йтиметься  і про корисні звички школярів, які формуються протягом перших трьох тижнів навчання.

http://library.te.ua/

 

Як забезпечити якість освіти в умовах цифровізації?

П'ятниця, 11 вересня 2020, 06:42

Як забезпечити якість освіти в умовах цифровізації?

0

З метою підвищення рівня готовності педагогічних працівників до викладання історії, правознавства та громадянської освіти у новому навчальному році в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти було організовано та проведено обласну методичну онлайн-студію «Науково-методичний супровід викладання історії і суспільствознавчих дисциплін у 2020/2021 н.р. в умовах цифровізації освіти та створення відкритого освітнього простору Нової української школи».

У заході взяли участь понад 50 педагогічних працівників: учителі, керівники методичних об’єднань у закладах загальної середньої освіти, методисти з історії та суспільствознавчих дисциплін районних/міських методичних кабінетів, а також органів управління освітою і методичних установ об’єднаних територіальних громад Тернопільської області.

Відкрив роботу онлайн-студії заступник директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк, який зосередив увагу учасників заходу на викликах, які сьогодні стоять перед українською школою, та ролі сучасного педагога у забезпеченні якості освіти в умовах цифровізації та створення відкритого освітнього простору. Він також охарактеризував зовнішнє незалежне оцінювання як складову системи моніторингу якості загальної середньої освіти, ознайомив із попередніми підсумками проведення ЗНО з історії України  у 2020 р., окреслив перспективи організації ЗНО у наступному навчальному році.

На актуальних питаннях організації історичної, правової та громадянської освіти в Новій українській школі, ціннісних пріоритетах особистості, суспільства, держави, регіону та вихованні патріотизму на уроках історії та суспільствознавчих дисциплін наголосив заступник директора ТОКІППО, кандидат історичних наук Володимир Мисик.

Про зростаюче значення науково-методичного супроводу забезпечення якості історичної, правової та громадянської освіти в умовах створення відкритого освітнього простору Нової української школи говорив Іван Букавин, методист, завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО. Виступаючий докладно розповів про особливості викладання історії, правознавства та громадянської освіти у 2020/2021 навчальному році. Він ознайомив учасників онлайн-студії  з навчальними програмами й новими підручниками з історії України та всесвітньої історії для 7 класу закладів загальної середньої освіти.

Наталія Маркусь, вчитель Козівської ЗОШ № 1, вчитель-методист, член правління Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», ознайомила учасників онлайн-студії з сучасними інструментами цифровізації освітнього процесу та методики викладання, а також проєктом «Демократична школа».

Практичним досвідом використання інформаційно-комунікаційних технологій  у процесі викладання історії, правознавства та громадянської освіти, зокрема, під час організації дистанційного навчання, поділилася Тетяна Кульчицька, вчитель Тернопільської СШ № 7, вчитель-методист, заслужений вчитель України, переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015» у номінації «Правознавство».

Власним досвідом організації роботи з учнями, зокрема, у вивченні локальної історії, поділився Михайло Музичка, вчитель Бережанської школи-гімназії ім. Б. Лепкого, переможець обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Історія». Наскрізною темою його виступу став професійний розвиток педагога крізь призму участі в конкурсі «Учитель року».

Матеріали онлайн-студії розміщено на сайті «Історія та суспільствознавчі дисципліни в школі».

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

Тернопіль чекає унікальна спортивна подія «City Biathlon Ternopil-2020»

Четвер, 10 вересня 2020, 07:39

Зірки українського біатлону приїдуть до Тернополя для участі в унікальному спортивному заході «City Biathlon Ternopil-2020». 20 вересня вперше в Україні у нашому місті відбудуться показові гонки з біатлону на лижоролерах за участі кращих українських біатлоністів – чемпіонів світу, Європи та олімпійських чемпіонів. Серед них будуть, звичайно, і уславлені тернополяни - Олена Підгрушна та Дмитро Підручний, який власне і виступив ініціатором проведення такого дійства в рідному місті. Учасники змагатимуться у змішаній естафеті та гонці переслідування, які пройдуть на набережній Тернопільського ставу.

У складі команд виступатимуть: 1. Підгрушна Олена - Підручний Дмитро; 2. Семеренко Віта - Прима Артем; 3. Семеренко Валентина - Цимбал Богдан; 4. Блашко Дарія - Ткаленко Руслан; 5. Бех Катерина - Дудченко Антон; 6. Журавок Юлія - Лесюк Тарас.

Щодо програми «City Biathlon Ternopil-2020», то, за інформацією, оприлюдненій на сторінці події у соцмережах, 20 вересня планується:

14:20 -- 14:50 - Пристрілка зброї (пневматичні гвинтівки);

14:30 – 15:00 - Офіційне відкриття;

15:00 – 15:40 - Змішана естафета;

16:00 – 16:40 - Командна гонка-переслідування;

17:00 – 17:30 - Нагородження переможців;

17:30 – 18:00 - Фотосесія з уболівальниками, підхід до ЗМІ, вікторина.

Організаторами дійства виступили Федерація біатлону Тернопільської області, Тернопільська міська рада, громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад». Буде організована онлайн трансляція заходу телеканалом «Тернопіль 1». Ведучий та коментатор Ігор Могильняк.

Поспостерігати за цими унікальними гонками, побачити своїх спортивних кумирів не з екранів телевізорів, а «вживу», та повболівати за них зможуть усі бажаючі. Вхід вільний.

 

На Тернопіллі розпочинається чемпіонат України із санного спорту на санкороликах

Четвер, 10 вересня 2020, 07:39

Чемпіонат України із санного спорту на санкороликах 10-12 вересня триватиме у Кременці. Відбуватимуться змагання на навчально-спортивній базі олімпійської підготовки «Кременець». У четвер, 10 вересня, з 14 години заплановані тренувальні заїзди. 11 вересня, у п’ятницю, о 12.30 відбудеться урочисте відкриття змагань, після чого з 15-тої проходитимуть офіційні тренувальні заїзди.

 

Наступного дня, у суботу, з 10-тої стартують змагальні заїзди на одномісних санях серед чоловіків та жінок, а з 11-30 проходитиме естафета. Завершить чемпіонат церемонія нагородження переможців та призерів, яка відбуватиметься з 12-15 на міському стадіоні Кременця.

Захід проходитиме за сприяння Міністерства молоді і спорту України, НОК України, Федерації санного спорту України, управління фізичної культури і спорту Тернопільської облдержадміністрації.

 

Допомога потребуючим

Четвер, 10 вересня 2020, 06:34

Допомога потребуючим

0

Напередодні початку нового навчального року Шумська міська рада оголосила про відновлення прийому речей у соціальний контейнер. На сьогодні усі речі уже передано малозабезпеченим, багатодітним сім’ям, та сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Акція триває й надалі. Жителі громади  можуть передавати дитячий одяг та взуття, дитячі книги та іграшки (крім м’яких).

https://shumska-gromada.gov.ua/

 

 

Як виглядали б люди, якщо носити маску на підборідді було б правильно. ФОТО

Середа, 09 вересня 2020, 07:40

Через пандемію COVID-19 людей зобов'язали носити маски.

Але значна частина нехтує цим правилом.

Деякі взагалі не носять маску, але переважна більшість носить її неправильно: на шиї чи підборідді, що ніяк не захищає від коронавірусу.

Для багатьох маска стала беззмістовним аксесуаром.

Тому в Бразилії створили соціальну рекламу, щоб привернути увагу людей до цієї проблеми.

"Немає жодної причини, щоб носити маску неправильно". Зображення: Propeg
"Немає жодної причини, щоб носити маску неправильно". Зображення: Propeg
"Немає жодної причини, щоб носити маску неправильно". Зображення: Propeg

Як носити маски правильно?


Всесвітня організація охорони здоров'я радить такі правила гігієнічного носіння масок:

 • Обережно одягніть маску, щоб вона закривала ваш рот та ніс. Закріпіть її так, щоб мінімізувати будь-який простір між маскою та обличчям.
 • Поки ви у масці, не торкайтесь її руками.
 • Якщо ви хочете зняти маску, не торкайтесь її спереду, натомість схопіть за зав'язки (резинки).
 • Якщо ви зняли маску, або торкались її руками, негайно вимийте руки з милом, або обробіть антисептиком з вмістом спирту не нижче 60%.
 • Замініть маску на чисту, коли вона стає вологою зсередини.
 • Не використовуйте одноразові маски повторно.
 • Викидайте маску в смітник з кришкою, що закривається.

Також ВООЗ підкреслює, що маски спрацюють лише у поєднанні з іншими елементами захисту, як наприклад, миття рук та соціальна дистанція.

При цьому, організація наголошує, що "тканинні маски не варто використовувати за жодних обставин".

 

Бібліотекарі представляють новинки літератури із світової історії та історії України

Середа, 09 вересня 2020, 07:36

Бібліотекарі представляють новинки літератури із світової історії та історії України

0

Працівники відділу читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки  підготували презентацію-огляд новинок літератури з  світової історії та історії України «Історія світу і України: події, факти, особистості».

Ви здивуєтеся, але те, що відбувається з нами сьогодні в інший час пережили сотні, а можливо і тисячі людей. Минуле – це завжди частина відповіді на вічні питання: хто ми є? Куди йдемо? Ким будемо? Саме історія значною мірою визначає суспільну свідомість, сучасність і майбуття. Саме тому важливо знати історію.

Бібліотекарі пропонують найновіші видання зі  світової історії та історії України від давніших часів до сучасності, що є у фондах відділу читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Презентація тут - http://library.te.ua/2020/08/31/news20-144rh/

http://library.te.ua/

 

Професійний розвиток педагогічних працівників в сучасних умовах

Середа, 09 вересня 2020, 07:35

0

На платформі сервісу відеоконференцій Google Meet для керівників методичних установ та працівників місцевих органів управління освітою, відповідальних за організацію методичної роботи,  проведено методичну студію ,,Науково – методичне забезпечення якісної освіти шляхом підвищення професійного розвитку педагогічних працівників в сучасних умовах”.

Олександр Петровський, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук, доцент, звернув увагу на важливості сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, забезпечення їхньої психологічної підтримки та консультування їх із широкого кола питань, пов’язаних з освітнім процесом.

Із висвітленням проблеми ,,Забезпечуємо якість освіти у нових реаліях” виступила Наталія Моравська, начальник управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області, яка зосередила увагу учасників на питанні розбудови системи забезпечення якості освіти як однієї із стратегічних цілей державної освітньої політики в Україні, а також підсумувала результати онлайн-опитування учасників освітнього процесу щодо готовності до початку нового навчального року.

Заступниця директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та  інформаційно-комунікаційних технологій ТОКІППО, кандидат філологічних наук, доцент Ольга Когут у своєму виступі ,,Методичні аспекти у підсумках 2019/2020 навчального року та основних завданнях на 2020/2021 рік: комунікація та мережева взаємодія в нових умовах” проаналізувала діяльність ТОКІППО і методичних служб області за минулий рік та намітила перспективи взаємодії на новий навчальний рік.

Результативність зовнішнього незалежного оцінювання розкрив у темі ,,ЗНО -2020: перші підсумки й результати. Перспективи ЗНО — 2021” Юрій Шайнюк, заступник директора з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти ТОКІППО .

Важливість організації дослідно-експериментальної роботи як засобу фахового зростання, підвищення якості освіти, формування особистостей, здатних творчо застосовувати у практичній діяльності новітні досягнення підкреслив у своєму виступі ,,Дослідно-експериментальна діяльність у навчальних закладах різних рівнів: досвід роботи, проблеми та перспективи” Ігор Вітенко, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва  ТОКІППО, кандидат географічних  наук.

Тему ,,Громадянська освіта в контексті Нової української школи” висвітлив Володимир Мисик, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидат історичних наук. Виступаючий наголосив на важливості цінностей громадянської освіти, а також зазначив, що в освітніх закладах необхідно створити умови для розвитку духовності зростаючої особистості на основі загальнолюдських і національних цінностей, надання допомоги в життєвому самовизначенні.

Наталія Смук, методист, в.о. завідувача навчального відділу підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів, проаналізувала підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів закладів освіти у 2020р. та намітила перспективи на 2021р.

У своєму виступі ,,Профільне навчання як ключовий напрям модернізації системи освіти та професійного самовизначення випускника в умовах розбудови Нової української школи”  Оксана Куриш, методист відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб,  зосередила увагу на аналізі організації профільного навчання в закладах загальної середньої освіти області та здійсненні методичного супроводу освітнього процесу щодо вирішення завдань профільної освіти.

Найбільш актуальні проблеми інклюзивної освіти у своєму виступі ,,Інклюзивність як пріоритет сучасної освіти”  підняла  Віталія Мушій, в.о. завідувача обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти.

Любов Соболяк, методист, в.о. завідувача відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб,  звернула увагу учасників заходу на здійснення методичного супроводу документування управлінської діяльності керівників закладів загальної середньої освіти області під час підготовки до початку навчального року.

На завершенні студії відбувся онлайн-круглий стіл ,,Прагнемо, розвиваємося, досягаємо”,  у якому взяли участь представники районів області.

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

В Іванівській ОТГ новий напрямок співпраці із громадським активом

Середа, 09 вересня 2020, 07:35

В Іванівській ОТГ новий напрямок співпраці із громадським активом

0

Учасницями тренінгу «Комунікація між представниками недержавних організацій та органів влади в сфері освіти дорослих», який проходив у м.Київ,  стали спеціаліст Іванівської сільської ради Катерина Шпендак та голова ГО «ІнСорс» Іванна Мрига.

Метою даного навчання стала розробка моделей адвокаційних кампаній у своїх громадах з подальшим ухваленням документа у сфері освіти дорослих. Під час заходу всі учасниці та учасники мали можливість: проаналізувати етапи своїх адвокаційних кампаній; дізнатися про стратегії успішних проєктів у сфері освіти дорослих; поділитися досвідом про взаємодію з місцевою владою і з дієвими механізмами такої співпраці; дізнатися про регіональну специфіку освітніх проєктів; ознайомитися з фінансовими та юридичними аспектами впровадження проєктів з освіти дорослих; визначити ключові аспекти комунікації з громадськістю та владою на всіх етапах реалізації своїх інфокампаній.

На завершальному етапі учасниці та учасники зможуть отримати мікрогранти розміром 10 000 – 15 000 грн для адвокаційних кампаній і ухвалення місцевими органами влади документу у сфері освіти дорослих.

Тренінг проведений Українською асоціацією освіти дорослих спільно з DVV International.

http://ivanivska.gromada.org.ua/

 

 

Дві жіночі команди тернопільського «Інваспорту» вибороли «срібло» і «бронзу» чемпіонату України з пляжного волейболу U-21

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:49

Дві жіночі команди тернопільського «Інваспорту» вибороли «срібло» і «бронзу» чемпіонату України з пляжного волейболу U-21

Чемпіонат України з пляжного волейболу U-21 (чоловіки, жінки) серед спортсменів з порушеннями слуху впродовж трьох днів тривав у місті Києві (КП НВЦ УТОГ «Пуща-Водиця»). У змаганнях брали участь 9 чоловічих та 15 жіночих команд. Збірну Тернопільської області репрезентували дві жіночі команди в складі КМС Яцькова Софія/КМС Михальчук Марія (Тернопільська-1) та КМС Чубата Вікторія-Вероніка/КМС Антонюк Вікторія (Тернопільська-2). У підсумку наші спортсменки стали срібними і бронзовими призерками змагань: Яцькова Софія та Михальчук Марія із команди Тернопільська-1 вибороли срібні нагороди, а Чубата Вікторія Вероніка та Антонюк Вікторія (Тернопільська-2) – здобули бронзові медалі.

 

У Тернополі провели Кубок міського голови з лову риби фідером

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:48

У Тернополі провели Кубок міського голови з лову риби фідером

Кубок міського голови Тернополя з лову риби фідером провели у веслувальному каналі. Участь у заході взяли близько сорока спортсменів Тернополя, Тернопільської області, а також зі Львова, Івано-Франківська та Волині. Переможцями змагань стали: 1 місце - Луцишин Тарас (м. Тернопіль), 2 місце - Волков Юрій (м. Львів), 3 місце - Камінський Юрій (м. Львів).

Як наголосив міський голова Тернополя Сергій Надал: «Я вважаю, що подібні заходи розвивають риболовний спорт у нашому місті, а Тернопільський веслувальний канал має стати місцем проведення багатьох першостей».

 

Краянин переказав понад 16 000 гривень за неіснуючий товар

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:47

Працівники Тернопільського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом шахрайства вчиненого щодо 29-річного місцевого мешканця. Чоловік переказав кошти за мобільний телефон, однак товар так не отримав.
Потерпілий розповів, що знайшов мережі Інтернет оголошення про продаж засобу зв’язку вартістю 16225 гривень. Зв’язавшись з покупцем, останній попросив повну передоплату за техніку, що й зробив заявник. Вже згодом молодик зрозумів, що його ошукали, адже посилка з товаром так не надійшла, а продавець вимкнув телефон. За допомогою звернувся до працівників поліції.
Відомості про подію внесено Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці просять жителів області, не довіряти тому, що вам повідомляють аферисти. Необхідно здійснювати покупки лише на перевірених платформах.
Якщо в потерпіли від такого роду злочину, не зволікайте, телефонуйте в поліцію.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/krayanin-perekazav-ponad-16-000-griven-za-neisnuyuchij-tovar/

 

Голова обласної ради Віктор Овчарук: Чого вартують життя тисяч пацієнтів обласного онкодиспансеру?

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:36

Голова обласної ради Віктор Овчарук: Чого вартують життя тисяч пацієнтів обласного онкодиспансеру?

Шановні краяни!

Адміністрація комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» повідомила  про вимушене обмеження кількості пацієнтів, яким буде проводитись променева терапія до 15-20 % від загальної кількості. Можливість надання даного виду лікування для кожного пацієнта буде розглядатись консилярно на мульти-дисциплінарній комісії та вирішуватись індивідуально в залежності від клінічної ситуації. Мова йде фактично про припинення надання цієї медичної послуги, адже відбулось .призупинення роботи єдиного в області апарату кобальтового опромінення «TERABALT-100» у зв’язку із необхідністю невідкладної перезарядки обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення.

Обласна рада неодноразово попереджала про необхідність надання коштів на рахунки онкодиспансеру для відновлення роботи апарату опромінення.

Наголошуємо, що адміністрацією онкологічного диспансеру виготовлені всі необхідні дозвільні документи та подана заявка на заміну джерела в Державну ядерну інспекцію, замовлене джерело, готове до встановлення.

Проте обласна державна адміністрація фактично заблокувала рішення обласної ради щодо внесення змін до обласного бюджету. Ціна такої позиції керівництва ОДА – людські життя та здоров’я.

Нагадаємо вартість перезарядки обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення – 9,5 мільйони гривень. Майже половину цієї немалої суми, а саме 4 мільйони гривень, депутати обласної ради вирішили виділили під час внесення змін до обласного бюджету на пленарному засіданні 14 сесії обласної ради, яке відбулося 6 липня.  Із фірмою, що мала виконати відповідні роботи, була домовленість, що апарат кобальтового опромінення «TERABALT-100» запрацює вже після першого траншу.

І цей перший транш уже би надійшов на рахунки онкодиспансеру, якби керівництво ОДА не заблокувало виконання рішення сесії обласної ради.

На жаль, облдержадміністрація своїми діями зробила все, щоб цього не сталось, тим самим наражаючи на небезпеку, а то й на летальний фінал тисячі пацієнтів обласного онкодиспансеру.

 

78 аптека, що у Тернополі, працюватиме цілодобово

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:35

78 аптека, що у Тернополі, працюватиме цілодобово

0Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна аптека № 78» перейшла на цілодобовий режим роботи, тобто - 24 години   поспіль сім днів на тиждень.

Як наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук: «Команда комунальної аптеки Тернопільської обласної ради №78 укотре демонструє, що вона  працює на благо мешканців області. Більше того - реагує на новітні виклики та потреби і жителів, і медичних закладів не лише обласного центру, а й краю в цілому. Через зростання хворих на COVID-19, а відтак і супутніх хвороб  аптека переходить на цілодобовий режим роботи.  Що це означає? А те, що у будь-яку годину дня чи ночі тут можна буде придбати медикаменти, предмети догляду за хворими, засоби санітарії та гігієни, лікарські трави. І зробити це матимуть змогу не лише краяни, а й   лікувальні установи чи підприємства».

78 аптека назавжди стала часточкою історії Тернополя, недарма їй у минулому році  виповнилось 60. Також підприємство користується повагою та популярністю в усій області. Тим паче, що аптека займається і виробництвом ліків. У Тернопільській області тільки таких дев’ять, а в обласному центрі -п’ять.

78 аптека одна  з небагатьох, яка має право працювати із придбанням, зберіганням, перевезенням, реалізацією та знищенням наркотичних засобів.

Очільник області подякував  керівництву аптеки за ініціативу і розуміння необхідності працювати цілодобово. «Не зважаючи на певні ускладнення для колективу, що потягне за собою цілодобовий графік роботи, його впровадження - це потрібний крок для поліпшення надання послуг населенню та медичним закладам. Адже таких підприємств у Тернополі дуже не вистачає. Разом з тим це не тільки нові  зручності для тернополян, а й збільшення кількості працюючих -  плюс три нових робочих місця, що також є вкрай важливим».

Віктор Овчарук побажав колективу 78 аптеки «… доброї праці на благо нашої тернопільської громади»!

Підсумовуючи сказане, маємо додати: минули роки від початку роботи 78 аптеки, змінювались покоління, погляди, переконання. Міцніли знання, накопичувався досвід, оновлювалась та осучаснювалась матеріальна база, але  незмінним залишився рівень обслуговування, повага до відвідувачів та велика турбота за життя і здоров’я тернополян.

1234

 

Математики обмінювалися досвідом

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:35

Математики обмінювалися досвідом

0

У режимі онлайн-зв’язку  в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулось чергове засідання проблемної групи учителів математики області з теми «Сучасні методики навчання математики. Методи фасилітації на уроках математики». Мета засідання полягала у визначенні стратегії удосконалення педагогічних підходів до викладання математики та ознайомленні з сучасними методами навчання математики, практичним досвідом.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тетяна Іванюк ознайомила учасників із планом заходів щодо реалізації завдань державної політики, окреслених роком математичної освіти. Методист привернула увагу учасників до першочергових завдань, вирішення яких сприятиме  успішному початку нового навчального року та слугуватиме підвищенню якості шкільної математичної освіти області. Вона наголосила на необхідності долучення освітян області до Всеукраїнського флешмобу «Математика  в житті», важливості розвитку математичної грамотності у школярів, впровадженні міжпредметної інтеграції в навчальний процес. У своєму виступі методист зупинилась на особливостях викладання математики в закладах загальної середньої освіти області у 2020/2021 навчальному році, представила практичний досвід викладання окремих навчальних тем з математики з опорою на глибоке розуміння, осмислення  та усвідомлення  матеріалу, що вивчається.  Учасники заходу розглянули питання формування ключових компетентностей  школярів у процесі навчання  математики, ознайомились із методиками проведення сучасного уроку із використанням завдань з логічним навантаженням, можливостями змішаного навчання.

Під час проведення онлайн-засідання  учасники активно спілкувалися у чаті, обмінювались думками, що сприяло злагодженій роботі та ефективному зворотному зв’язку, ділилися цікавими ідеями.

Матеріали засідання проблемної групи учителів математики розміщено у віртуальному методичному кабінеті  «Педагогічна майстерня математики».

http://ippo.edu.te.ua/

 

У філармонії – «Зцілення музикою»

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:35

У філармонії – «Зцілення музикою»

0

У  програмі під такою назвою братимуть участь: академічний симфонічний оркестр та солісти Тернопільської обласної філармонії. Головний диригентзаслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль. Ведучазаслужена артистка України Адріана Онуфрійчук.

Концерт відбудеться 9 вересня о 18.30.

https://filarmony.te.ua/

 

Степанов уточнив, скільки ліжок для хворих з COVID-19 мають бути забезпечені киснем

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:27

Від Міністерства охорони здоров'я є пропозиція закупити додаткове обладнання, а саме кисневі концентратори.

Про це на пресбрифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Ми тільки що проговорили це питання на нашій нараді, яка була перед засіданням Кабінету міністрів.

Багато хворих, особливо важких хворих потребують кисневої терапії", сказав він.

Він також додав, що ще на початку червня були відповідні доручення від МОЗ, що 80% ліжок  мають бути забезпечені киснем.

Максим Степанов

"Забезпечення може бути як централізовано, якщо є киснева станція. Так і через кисневі концентрати", говорить Степанов

 

Визначено призерів онлайн фестивалю відеороликів «Мама, тато, я – спортивна сім’я»

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:19

Обласний онлайн відеофестиваль «Мама, тато, я – спортивна сім’я» тривав з 10 липня до 31 серпня 2020 року. Для участі у заході усі бажаючі родини мали можливість надіслати свої короткі відео, де зображена їхня спортивна активність за участі мами, тата та дітей. Конкурс проводився з метою формування свідомої потреби у заняттях руховою активністю в колі сім’ї, спонукання батьків особистим прикладом заохочувати дітей до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

Трійка призерів, яку визначило журі онлайн фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я»: сім’я Цуркан із села Підгайчики Теребовлянського району (батько – Цуркан Віталій, мати – Слюсар Галина, діти – Владислав, Софія, Ростислав); сім’я Лукаш з смт Скала-Подільська Борщівського району (батько – Лукаш Ігор, мама – Лукаш Уляна, діти – Ліана, Зоряна); сім’я Баран із села Долина Теребовлянського району (батько - Баран Олег, мата - Баран Наталія, син – Денис).

Переможець та призери нагороджені призами від Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Організували онлайн Фестиваль управління фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

Вперше в історії громади запроваджено відзнаку «Почесний громадянин Лановецької ОТГ»

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:16

Вперше в історії громади запроваджено відзнаку «Почесний громадянин Лановецької ОТГ»

0

І першим, кого удостоєно цього звання, став громадський активіст, краєзнавець, депутат міської ради трьох скликань Петро Стецюк.

Ланівчанам він відомий як людина активна та завзята, яка дбає не лише про округ, де є депутатом – історичну Замлиновщину, а й про рідне місто Ланівці. Зокрема, саме з його ініціативи та безпосередньої участі висаджено 150 саджанців сосни по вулиці Жирак у Ланівцях, здійснено благоустрій поблизу Кручі, розчищено вулиці та берегову зону у його окрузі.

Сьогодні Петро Стецюк займається благоустроєм Лановецького зооботсаду. Тут під його керівництвом триває невпинна робота: очищено джерела, облаштовано відпочинкову зону, відновлено доріжки, відбуваються толоки тощо.

Також за результатами моніторингу діяльності депутатів міської ради в 2019 році, що проводила Молодіжна рада, Петро Васильович став єдиним депутатом, який відвідав усі пленарні засідання сесій міської ради, що свідчить про його небайдужість та активну громадянську позицію.

Провадить активіст роботу й у краєзнавчому напрямі. Зокрема, є членом комісії з питань збереження історико-культурної спадщини на території Лановецької міської ради, був учасником розробки і затвердження герба Лановець. Свою лепту вніс Петро Стецюк і у відновлення могили воїнів УНР у 90-х роках. Чимало матеріалів про історію Лановець можна знайти в архівах Петра Васильовича. Багато з них долучено до книжки Григорія Басюка “Ланівці – місто на чотирьох річках”.

І саме такі мешканці заслуговують носити гідне звання “Почесний громадянин Лановецької ОТГ”.

https://lanmisto.gov.ua/

 

 

На Тернопільському ставі відбувся чемпіонат міста з віндсерфінгу

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:16

Вже стало традицією, що в Тернополі наприкінці серпня проходять змагання з віндсерфінгу. Цьогоріч на акваторії Тернопільського ставу теж відбулась така регата, яку присвятили Дню міста. Учасниками перегонів, які впродовж трьох днів тривали в районі пляжу «Циганка», стало більше двадцяти шанувальників вітрильного спорту – вихованців Тернопільської КДЮСШ із водних видів спорту та обласної ШВСМ.

 

В результаті у класі вітрильних дошок «Techno-293» серед юнаків до 17-ти років відзначились Тімур Данієлян (ТЗОШ №26), Тігран Данієлян (Економічний коледж ТНЕУ (Західноукраїнський національний університет), Єва Авдеєнко-Золота та Аліна Нижегородова (ТСШ №3), а серед молодших – Марк Мороз (ТСШ №3) та Дем’ян Варода (ТСШЛ №6 імені Н. Яремчука), який, до речі став наймолодшим серед учасників – напередодні йому виповнилося вісім років.

У олімпійському класі «RS:X» серед дорослих до трійки призерів увійшли Мар’ян Воловець (випускник ТНЕУ (Західноукраїнський національний університет), Юрій Будай та В’ячеслав Ровецький (ТНМУ імені І. Горбачевського).

Як розповів тренер спортсменів Олексій Нижегородов: «Цьогоріч, в зв’язку з карантинними обмеженнями, тренування наших спортсменів впродовж усього літа відбувались лише на Тернопільському ставі, без можливості виїзду на інші акваторії. Однак умови вітру для занять під час цього сезону і у нас були практично ідеальними для підготовки. Відтак тернопільські віндсерфінгісти на цій регаті мали можливість підбити підсумки тренувань та продемонструвати усі свої досягнення за цей час».

До речі, на чемпіонаті міста в перегонах разом із молодими віндсерфінгістами виступили і спортсмени-ветерани - колишні вихованці Тернопільської школи віндсерфінгу, які свого часу були учасниками міжнародних змагань та членами збірної України - Святослав Бучок і Дмитро Варода. «Незважаючи на велику перерву в тренуваннях, Святослав та Дмитро успішно пройшли дистанцію, продемонстрували непогані результати і цим показали чудовий приклад підростаючому поколінню віндсерфінгістів», - наголосив тренер Олексій Нижегородов.

 

На Тернопільському ставі відбувся чемпіонат міста з віндсерфінгу

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:16

Вже стало традицією, що в Тернополі наприкінці серпня проходять змагання з віндсерфінгу. Цьогоріч на акваторії Тернопільського ставу теж відбулась така регата, яку присвятили Дню міста. Учасниками перегонів, які впродовж трьох днів тривали в районі пляжу «Циганка», стало більше двадцяти шанувальників вітрильного спорту – вихованців Тернопільської КДЮСШ із водних видів спорту та обласної ШВСМ.

 

В результаті у класі вітрильних дошок «Techno-293» серед юнаків до 17-ти років відзначились Тімур Данієлян (ТЗОШ №26), Тігран Данієлян (Економічний коледж ТНЕУ (Західноукраїнський національний університет), Єва Авдеєнко-Золота та Аліна Нижегородова (ТСШ №3), а серед молодших – Марк Мороз (ТСШ №3) та Дем’ян Варода (ТСШЛ №6 імені Н. Яремчука), який, до речі став наймолодшим серед учасників – напередодні йому виповнилося вісім років.

У олімпійському класі «RS:X» серед дорослих до трійки призерів увійшли Мар’ян Воловець (випускник ТНЕУ (Західноукраїнський національний університет), Юрій Будай та В’ячеслав Ровецький (ТНМУ імені І. Горбачевського).

Як розповів тренер спортсменів Олексій Нижегородов: «Цьогоріч, в зв’язку з карантинними обмеженнями, тренування наших спортсменів впродовж усього літа відбувались лише на Тернопільському ставі, без можливості виїзду на інші акваторії. Однак умови вітру для занять під час цього сезону і у нас були практично ідеальними для підготовки. Відтак тернопільські віндсерфінгісти на цій регаті мали можливість підбити підсумки тренувань та продемонструвати усі свої досягнення за цей час».

До речі, на чемпіонаті міста в перегонах разом із молодими віндсерфінгістами виступили і спортсмени-ветерани - колишні вихованці Тернопільської школи віндсерфінгу, які свого часу були учасниками міжнародних змагань та членами збірної України - Святослав Бучок і Дмитро Варода. «Незважаючи на велику перерву в тренуваннях, Святослав та Дмитро успішно пройшли дистанцію, продемонстрували непогані результати і цим показали чудовий приклад підростаючому поколінню віндсерфінгістів», - наголосив тренер Олексій Нижегородов.

 

Фонд бібліотеки поповнився новими книгами

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:16

Фонд бібліотеки поповнився новими книгами

0

Фонд Тернопільської ОУНБ збагатився новими виданнями, які надійшли з семи видавництв України – «Видавництва Старого Лева», «Клубу сімейного дозвілля», «КМ БУКС», “Наш формат”, “Свічадо”, “Vivat”, “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”.

Детальніше з новинками можна ознайомитися в зведеному електронному каталозі публічних бібліотек Тернопільської області http://irbis.library.te.ua/ та  традиційному картковому каталозі ТОУНБ.

http://library.te.ua/

 

У селі Соснівка Шумської ОТГ розпочали роботи з облаштування спортивного майданчика

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:15

У селі Соснівка Шумської ОТГ розпочали роботи з облаштування спортивного майданчика

0

Передбачається створення міні футбольного поля та дитячого майданчика. Раніше земельна ділянка не використовувалася, оскільки там були зарослі кущів.

Активні жителі села очистили площу,  технікою , яку надали  меценати,  проведено роботи із зарівняння території.

https://shumska-gromada.gov.ua/

 


 

Сторінка 1 з 91

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер