images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

Мінсоц може змінити рішення і повернути "пакунки малюка"

Середа, 05 серпня 2020, 10:20

Проте Дитячий фонд ООН закликає Уряд зберегти "пакунки малюка" і не заміняти їх грошовими виплатами.
Нещодавно Уряд підтримав пілотний проект Мінсоцполітики, який передбачає, що замість "пакунку малюка" батьки можуть отримати цільову  грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень. 
Євген котик каже, що сума у 5 тисяч гривень була визначена як максимальна межа вартості "пакунку малюка", яку виплачуватимуть у повному розмірі на карту державного Приватбанку.
Проте у разі певних обставин Міністерство соцполітики залишило за собою право переглянути дане рішення.
За словами заступника міністра, пілотний проєкт проводитиметься протягом 2020 та 2021 років. Фото: Katrinaelena/Depositphotos

Тим більше, що багато батьків звертали увагу на те, що вони все ж хотіли б бачити монетизовану форму", – зазначив він.
Ще в 4 регіонах залишки також дуже малі. Тому треба було швидко приймати будь-яке рішення. Новий тендер займе ще місяці три, і реалізація цього проєкту буде досить тривалою.
Зараз у нас сталася така ситуація, коли зараз у 8 регіонах такі "пакунки" вже закінчилися.
Але за рішенням Антимонопольного комітету цей тендер був скасований.
Доручено проведення тендерної закупівлі державній установі "Професійні закупівлі".
На 2020 рік у державному бюджеті була передбачена відповідна програма, а також витрати на неї.
ініціатива забезпечення "пакунку малюка", яку запровадили у 2018 році, є надто важливою.

 

Які паліативні послуги будуть в Україні безоплатними. Пояснює НСЗУ

Середа, 05 серпня 2020, 10:16

в 3,5 рази збільшити тариф на надання мобільної паліативної допомоги – з 10 тисяч до 35 тисяч гривень.в 4 рази збільшити тариф на надання стаціонарної паліативної допомоги – з 8 тис. до 33 тисяч гривень;
У 2021 році НСЗУ пропонує підвищити тариф на надання послуг з паліативної допомоги та розвивати цей напрямок.Зокрема,
Для безоплатного отримання паліативної допомоги пацієнту потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію, або до лікуючого лікаря, який за необхідності випише направлення на отримання паліативної допомоги в стаціонарі, або надання її мобільною службою за місцем перебування пацієнта.Як отримати паліативну допомогу безоплатнонавчання родини та доглядачів особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій.психологічна допомога;респіраторна (дихання) та нутрітивна (медичне харчування) підтримка;ефективне знеболення;лікування симптомів захворювання;
В рамках Програми медичних гарантій пацієнт отримує безоплатно такі послуги з паліативної допомоги:Фото: monkeybusiness/Depositphotos Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого  забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих і членів їхніх родин.

За надання допомоги пацієнтам у квітні-липні цими закладами НСЗУ вже виплатила їм майже 200 млн грн", – йдеться у повідомлені. 
"З них: 431 медзаклад законтрактовано на надання паліативної допомоги пацієнтам в стаціонарних умовах; 203 медзаклади – на надання мобільної паліативної допомоги.
Про це Національна служба здоров'я повідомляє на своїй офіційні сторінці у Facebook. 

485 медзакладів, які надають паліативну допомогу уклали контракти з Національною службою здоров'я України (НСЗУ). 
В Україні паліативна медична  допомога включатиме такі ланки: "сімейний лікар – мобільна служба – стаціонарна допомога (хоспіс).
Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого  забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих і членів їхніх родин.

 

Жителька Збаражчини обікрала сусіда заради наживи

Середа, 05 серпня 2020, 08:24

Зловмисниця скористалася тим, що нікого на сусідському обійсті не було, проникла туди, взяла плуг, яким підгортають картоплю, й понесла скупникам металобрухту.
46-річна жителька села Колодно Збаразького району неодноразово бувала на обійсті своїх сусідів, тож добре відала, що і де лежить.  Котрогось дня в село приїхали скупники металобрухту і раніше судимій селянці захотілося легких грошей. Довго не роздумуючи, пішла на сусідське подвір’я, адже знала, що господарів немає, а в підсобному приміщенні лежить всякий господарський реманент, взяла ручний плуг і віднесла на металобрухт.
Поліцейські оперативно розкрили крадіжку. Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано частиною 3 статті 185 ККУ. Триває досудове розслідування.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/zhitelka-zbarazhchini-obikrala-susida-zaradi-nazhivi/

 

Комісія рекомендує голові Тернопільської обласної ради затвердити техніко-економічне обґрунтування доцільності передачі цілісного майнового комплексу професійно-технічного училища № 34 смт Коропець з державної власності у спільну власність територіальних

Середа, 05 серпня 2020, 08:21

0
1

Відбулося засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, під час якого депутати розглянули понад двадцять питань та прийняли щодо кожного відповідні рішення.

А саме, – обговоривши лист професійно-технічного училища № 34 смт Коропець від 23 червня 2020 року № 36 щодо затвердження головою Тернопільської обласної ради техніко-економічного обґрунтування доцільності передачі цілісного майнового комплексу професійно-технічного училища № 34  смт Коропець з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області, члени комісії вирішили рекомендувати   голові Тернопільської обласної ради затвердити техніко-економічного обґрунтування доцільності передачі цілісного майнового комплексу професійно-технічного училища № 34 смт Коропець з державної власності у спільну власність територіальних громад, взяли до відома лист Міністерства молоді та спорту України від 25 червня 2020 року № 1571/4.1 щодо вжиття заходів зі створення умов на ввіреній території для  подальшого розвитку  олімпійських видів спорту та підтримати клопотання  Національної академії  педагогічних наук України від 25 червня 2020 року  № 2-06/199 «Щодо надання згоди на  безоплатну  передачу  друкованої продукції  НАПН України».

Депутати взяли до відома лист Тернопільської обласної державної адміністрації     від 20 грудня 2019 року № 01-7644/05 «Про проект Стратегії розвитку Тернопільської області на 2021-2027 роки та плану заходів з її реалізації у 2021-2023 роках».


 

У Копичинецькій ОТГ запрацював Консультативний пункт для бізнесу

Середа, 05 серпня 2020, 08:21

0

Пункт створено у рамках проекту ,,Створення мережі об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва у Тернопільській області”, який передбачає створення інформаційно-консультативних пунктів для бізнесу.

Основним завданням відповідного пункту є надання безкоштовних інформаційно-консультативних послуг щодо створення, розвитку та ведення бізнесу.

https://kopychynecka-gromada.gov.ua/

 

Стартував V Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2020»

Середа, 05 серпня 2020, 08:20

0

Онлайн-видання AgroPortal.ua у партнерстві з Посольством Королівства Нідерландів в Україні оголошує про старт прийому заявок на V Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2020».

Конкурс проходитиме за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Всеукраїнської асоціації громад, асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», компанії «Бейкер Тіллі Україна», ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні», журналу Agroexpert.

Мета конкурсу:

 • розвиток сільських територій та регіональної економіки;
 • дотримання принципів ощадливого ведення сільського господарства та кругового виробництва;
 • зміцнення соціально-економічного становища фермера в ланцюзі поставок «від поля до столу»;
 • розвиток соціальної відповідальності місцевого аграрного бізнесу;
 • стале управління і збереження екосистеми, біорізноманіття та адаптація до змін клімату в рамках ведення сільського господарства та землекористування;
 • популяризація зеленого туризму;
 • підвищення привабливості життя в селі;
 • розбудова сучасних сільських територій зі збереженням історико-культурної спадщини українського села та традиційних практик ведення сільського господарства.

Глобальні цілі проєкту (із переліку Цілей сталого розвитку ООН): розвиток сільського господарства, гідна праця та економічне зростання (8), сталий розвиток міст і громад (11), партнерство заради сталого розвитку (17).

Учасники: села (якщо село входить до ОТГ, то його громада подає заявку виключно як від села).

Період проведення: липень-грудень 2020 року.

Формат: відбір неймовірних сіл, акцент на проєкт конкурсанта: розвиток сільських територій, охорона навколишнього середовища, управління відходами, відновлювальна енергетика, зелений туризм, реконструкція історико-культурної спадщини.

Відбір проходитиме у три етапи:

І етап:

До 31 серпня — прийом заявок (заявку може надіслати кожен охочий, див. Вимоги до села-претендента на конкурс);

1-30 вересня — відбір 10-ти найкращих заявок (редакція AgroPortal.ua обирає 10-ку кращих заявок за допомогою оцінювальної шкали, де певним питанням заявки присвоєно певну кількість балів, див. Анкета села-претендента V Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020»).

ІІ етап:

1 жовтня — 1 листопада — на сайті AgroPortal.ua відбуватиметься онлайн-голосування (з 10 сіл обирається 5-ка фіналістів);

2-30 листопада — підготовка командою AgroPortal.ua кожної з 5-ти громад до захисту свого бізнес-проєкту перед членами Експертної ради в режимі онлайн.

Експертна рада:

 • Рейнауд Наутен, радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні;
 • Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральний директор ІМК;
 • Володимир Васильєв, голова правління ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні»;
 • Ігор Абрам'юк, директор з розвитку Всеукраїнської асоціації громад;
 • Ольга Трофімцева, громадська діячка, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України у 2019 р.;
 • Олександр Почкун, співзасновник та керуючий партнер Baker Tilly в Україні;
 • Ольга Сидоренко, директор журналу Agroexpert;
 • Алла Стрижеус, керівник проєкту AgroPortal.ua.

ІІI етап:

Грудень — визначення та нагородження переможців (формат залежатиме від ситуації з пандемією COVID-19).

Вимоги до села-претендента на участь у конкурсі

— Заповнити анкету села-претендента V Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020».

— Надіслати на пошту  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду 5 фото, які відображають мету конкурсу, у гарній якості, вказавши в темі листа назву села та область.

Примітка. Організатори залишають за собою право не інформувати тих учасників, які не пройдуть І етап конкурсного відбору.

Призовий фонд

Село-переможець V Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020» отримає 100 тис. грн на реалізацію бізнес-проєкту від головного партнера — Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Примітка. Під призом мається на увазі сертифікат на певну суму з подальшою закупівлею для села організаторами необхідного інвентарю для реалізації бізнес-проєкту. Сума вказана без урахування податків та зборів.

Крім головного подарунка переможцю, компанія «Бейкер Тіллі Україна» допоможе одному з 10-ти сіл, які пройшли до етапу онлайн-голосування, в реалізації їхнього бізнес-проєкту.

А Всеукраїнська асоціація громад одному із сіл-фіналістів надасть комплексний консультаційний супровід громади на період становлення після місцевих виборів.

П'ятірка сіл-фіналістів конкурсу отримає річну передплату на журнал Agroexpert та набір спеціалізованої аграрної літератури.

Контактні особи

 

У музеї показуватимуть виставку пам’яті Марка Паславського “Нью-Йорк – Іловайськ: вибір”

Середа, 05 серпня 2020, 08:20

0

До шостої річниці Іловайської трагедії у Тернопільському обласному художньому музеї покажуть виставку-життєпис Маркіяна Паславського, загиблого добровольця батальйону Національної гвардії України “Донбас”, відомого під позивним “Франко”. Офіційне відкриття: 6 серпня о 15:00. Триватиме показ до  30 серпня.

Над створенням виставки “Нью-Йорк – Іловайськ: вибір” працювала команда Національного музею Революції Гідності спільно з Музеєм української діаспори і родиною Паславських, які передали у фонди цих інституцій особисті речі Маркіяна.

Виставка починається з роздумів загиблого героя, зібраних у буклеті “Заклик діяти: слова Маркіяна Паславського” – одному з видань Музею Майдану. Самі ж експонати висвітлюють основні періоди його життя. Експозиція – не лише показує життєвий шлях і вибір Маркіяна Паславського, а й оповідає про Іловайську трагедію. Про це покажуть документальний фільм. Куратори виставки – Олександр Бриндіков і Назар Розлуцький. 

Перша публічна презентація відбулася у серпні 2019 року в Музеї української діаспори. У відкритті взяли участь рідні Паславського, які живуть у США, та його побратими з батальйону “Донбас”.

Мета Національного музею Революції Гідності – створити мандрівний проєкт, аби про Маркіяна Паславського й Іловайську трагедію дізнавалося якомога більше людей по всій Україні. Цьогоріч виставка у Тернополі не випадково, адже мати героя Орися Паславська (Гунчак) родом із села Старе Місто Тернопільської області. У місті Підгайці на Тернопільщині гімназія носить ім’я Паславського.

Організатори проєкту: родина Маркіяна Паславського, Музей української діаспори, Музей історії міста Києва, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та бійці добровольчого батальйону “Донбас”, Тернопільський обласний художній музей.

Довідково. Маркіян Григорій Паславський народився 1959 року в Нью-Йорку, працював інвестиційним банкіром у США. Був членом "Пласту". Закінчив престижну американську військову академію "Вест-Пойнт". Завершив військову кар’єру в армії США в званні майора. На Київщині заснував агрофірму “Росава-К”, яка стала одним із найприбутковіших підприємств у районі. Із початком російсько-української війни у 2014 році Марко пішов добровольцем на фронт, де став стрільцем. Посмертно Марка Паславського вшановано низкою нагород – орденом Данила Галицького, орденом "Залізний Пластовий Хрест", відзнакою "Народний Герой України" та іншими. Загинув 19 серпня 2014 року під Іловайськом, прикриваючи відхід групи військових та рятуючи життя кількох товаришів ціною власного. Похований на Аскольдовій могилі у Києві. Йому було 55 років. Брав активну участь у Помаранчевій революції, Революції Гідності. Дивом уцілів під час розстрілу на вулиці Інститутській.

 

Близько 8 млн доз вакцин від COVID-19 Україна зможе отримати з наступного року – Ляшко

Вівторок, 04 серпня 2020, 10:40

Протягом першої фази дослідження виявили, що вакцина стимулює імунну відповідь та є загалом безпечною
Нагадаємо, В США розпочалася третя стадія випробувань вакцини проти COVID-19.
"Також ми працюємо з виробниками, щоб вони реєструвалися на території України і суб’єкти господарювання, які хотітимуть захистити своїх працівників, щоб унеможливити масові спалахи на підприємствах, також могли купувати і вакцинувати своїх працівників", - додав Ляшко.
За його словами, уряд та Міністерство охорони здоров’я також проводять перемовини з виробниками та з урядами інших країн, щоб "окрім цих 20% додатково закупити вакцину за бюджетні кошти вже за іншими цінами, щоб покрити всі групи ризику щепленнями проти коронавірусної хвороби". 
"Результати ми очікуємо до кінця року, і серійне виробництво повинне розпочатися, маємо надію, на початку 2021 року, і вакцини повинні з’явитися зокрема в Україні для профілактики поширення коронавірусної хвороби", - додав головний санітарний лікар. 
За його словами, на початок серпня вже 25 вакцин-кандидатів проти COVID-19 досліджуються клінічно, і 6 з них наблизилися до завершальної стадії. Фото: SSilver/Depositphotos

Це та вакцина, яка гарантовано надійде в Україну різними обсягами, і вона може бути або безкоштовною, або за спеціальною ціною", - розповів Ляшко.
Для України прогнозується близько 8 мільйонів доз. 
"За цим механізмом кожна країна, яка є членом (механізму COVAX - ред), отримає вакцини для покриття щепленням близько 20% населення. 

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу 4 серпня.
Так Україна зможе отримати вакцини від COVID-19 для 20% населення, коли препарати зареєструють. 
Україна отримала підтвердження від механізму COVAX (механізм глобального доступу до вакцин COVID-19), що має право звернутися до цього об’єднання за вакцинами для проведення щеплень людям з груп ризику або визначеним віковим категоріям.

 

Білорусь паралельно з виборами збере війська на кордоні з Росією

Вівторок, 04 серпня 2020, 10:36

29 липня в Білорусі затримали 33-х іноземних громадян, які виявилися бойовиками "Вагнера". Вони прибули з Росії й оселилися в санаторії під Мінськом. У Білорусі вважають, що метою бойовиків була "дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії" президента БілорусіЛукашенко заявив, що з протестувальниками "панькатися, як в дитячому садку" не буде.До виборів у Білорусі пройшла хвиля мітингів і протестів на підтримку опозиційних кандидатів.4 серпня в Білорусі почалося дострокове голосування на виборах президента. Дострокове голосування триватиме до 8 серпня, основний день виборів - 9 серпня.Шості президентські вибори в історії суверенної Білорусі призначені на неділю, 9 серпня 2020 року. 65-річний Олександр Лукашенко править країною 25 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015), крім перших (1994), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.Нагадаємо:Тим, хто отримав повістки, необхідно з'явитися в пункти збору на наступний день після голосування на президентських виборах в Білорусі, 10 серпня.Раніше в мережі з'явилася інформація, про те, що на кордоні з РФ планують провести 25-денні військові збори.За її словами, військові збори пройдуть у Вітебській області країни, прикордонній з Росією.
Деталі: Гаврусік також пояснила, що отримання повістки необов'язково означають виклик на збори: актуалізація документів, даних військовозобов'язаних, приписів про мобілізацію - звичайна робота військкоматів.Пряма мова: "Підготовка військово-навченого резерву на військових зборах - це процес, який в Збройних силах йде безперервно. Військовозобов'язаних постійно викликають на збори різної тривалості протягом року".Джерело: коментар Гаврусік російському виданню "РИА Новости"Представник міністерства оборони Білорусі Наталія Гаврусік заявила, що на півночі країни 11 серпня розпочнуться планові військові збори.

 

Які послуги в стаціонарах безкоштовні для пацієнтів? Пояснюють в Нацслужбі здоров’я

Вівторок, 04 серпня 2020, 10:33

"Це один з ключових тарифів програми медичних гарантій. Цього року базова ставка складає 4,5 тис.грн, наступного - ми пропонуємо її підняти до 13 тис грн", - додають в НСЗУ.
В 2021 році НСЗУ пропонує збільшити базову ставку для оплати стаціонарної допомоги в 2,9 разів. 
В разі невідкладного стану пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати "швидку" за номером 103, яка доставить його до медзакладу", - наголошують в НСЗУ
"Для отримання цієї допомоги безоплатно пацієнт має звернутись з направленням лікаря до самостійно обраного медзакладу, який уклав договір з НСЗУ на надання потрібних пацієнту послуг. 
Окрім того, пацієнту надаються безоплатно ліки, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі.Фото: Wavebreakmedia/Depositphotos

 

38-річного тернополянина поліцейські підозрюють у серії майнових злочинів

Вівторок, 04 серпня 2020, 10:20

Будучи підозрюваним у вчиненні пограбування та крадіжки, 38-річний тернополянин попався під час спроби вчинити злодійство з підсобного приміщення у під’їзді багатоповерхового будинку.
До співробітників Тернопільського відділу поліції зателефонував житель обласного центру і повідомив, що зловив невідомого чоловіка, котрий намагався викрасти майно з його кладовки. Виїхавши на місце події, поліцейські встановили, що до замаху на злочин причетний раніше судимий 38-річний тернополянин.
До слова, зловмисник уже є фігурантом   двох майнових злочинів – вчинив крадіжку велосипеда з під’їзду багатоповерхового будинку та  відкрито викрав майно у жителя обласного центру.
Близько місяця тому поліцейські задокументували крадіжку двоколісника з під’їзду багатоповерхівки по вулиці Симоненка.  Потерпілий оцінив втрачене майно у майже чотири тисячі гривень. Щоправда, поліцейські оперативно розшукали 38-річного крадія та вилучили речовий доказ, який згодом буде повернутий власникові.
Перебуваючи на волі, зловмисник і не думав виправлятися. Через декілька днів потрапив у поле зору поліцейських за вчинення пограбування: у нетверезого тернополянина лиходій забрав гаманець з банківською карткою та телефон. Допоки потерпілий наступного дня прийшов із заявою до поліції, грабіжник з допомогою інших спільників, - осіб яких правоохоронці встановлюють, встиг зняти з його банківської картки близько тридцяти тисяч гривень.
Наразі лиходієві інкримінують частину 1 статті 186, частину 1 статті 185 та частину 2 статті 15 частину 3 статті 185 ККУ. Оперативники перевіряють зловмисника на причетність до інших протиправних діянь.
Вирішується питання про оголошення підозри та обрання міри запобіжного заходу.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/38-richnogo-ternopolyanina-policzejski-pidozryuyut-u-seriji-majnovix-zlochiniv/

 

Юні футболісти позмагаються за «Кубок Тернополя»

Вівторок, 04 серпня 2020, 10:16

Організаторами турніру виступили Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення, управління розвитку спорту та фізичної культури Тернопільської міської ради, Тернопільська міська федерація футболу за сприяння Тернопільської міської ради.
Зареєструвати команди мoжна за телефoнoм: +38 (096) 360-87-56.
Турніри для дітей вікoм 13-15 рoків відбуватимуться: 14 серпня – універсальний спoртивний майданчик пo вул. 15 Квітня, 35; 17 серпня – універсальний спoртивний майданчик пo вул. Лесі Українки, 17; 19 серпня – універсальний спoртивний майданчик пo вул. Братів Бoйчуків, 2; 21 серпня – фінальні змагання на універсальний спoртивний майданчик пo вул. Тарнавськoгo, 21.
Далі розклад матчів у цій віковій групі такий: 6 серпня – універсальний спoртивний майданчик на вул. Вербицькoгo, 6; 10 серпня – універсальний спoртивний майданчик на вул. Прoтасевича, 10 А, 12 серпня – фінальні змагання на універсальнoму спoртивнoму майданчику на вул. Тарнавськoгo, 21.

Турнір з двoрoвoгo міні-футбoлу «Кубoк Тернoпoля» для дітей вікoм 10-12 рoків та 13-15 рoків впрoдoвж серпня триватиме в різних мікрорайонах міста. До участі у змаганнях запрошуються команди у складі 8 чoлoвік. Перші такі ігри серед дітей вікoм 10-12 рoків відбудуться вже 4 серпня на універсальному спoртивному майданчику на вулиці Київська, 8. Початок о 16 годині.

 

Комісія вирішила доручити Тернопільській обласній державній адміністрації розробити і забезпечити реалізацію заходів з підготовки та вшанування у 2021 році 80 роковин Чортківської трагедії

Вівторок, 04 серпня 2020, 10:08

2.2 Доручити Тернопільській обласній державній адміністрації розробити і забезпечити реалізацію заходів з підготовки та відзначення у 2021 році  80 роковин Чортківської трагедії».2.1 Підтримати звернення депутата Тернопільської обласної ради Поляк Ольги Михайлівни від 24 липня 2020 року щодо відзначення у Тернопільській області 80 роковин Чортківської трагедії 1941 року.2. Рекомендувати Тернопільській обласні раді:«1.Рекомендувати голові Тернопільської обласної ради Овчаруку В.В. вшанувати пам’ять  жертв репресій та колишніх в’язнів Чортківської тюрми, розстріляних у липні 1941 року в м. Умань Черкаської області у 2020 році.Розглянувши звернення депутата Тернопільської обласної ради Поляк Ольги Михайлівни від 24 липня 2020 року щодо вшанувати пам’яті  жертв  Чортківської трагедії – жертв репресій та колишніх в’язнів Чортківської тюрми розстріляних у липні 1941 року в м. Умань Черкаської області, постійна комісія вирішила:Також комісія прийняла рішення рекомендувати голові Тернопільської обласної ради Овчаруку В.В. погодити штатний розпис комунальної установи Тернопільської обласної ради «Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини» відповідно до подання комунальної установи Тернопільської обласної ради «Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини» від 21 липня 2020 року №046., а також взяла до відома звернення Архієпископа Тернопільського і Кременецького Тернопільської єпархії Православної Церкви України від 06 липня 2020 року №70 взяти до відома та рекомендує Тернопільській обласній раді розглянути дане звернення при розгляді питання порядку денного «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Володимира Зеленського  та Генерального прокурора Ірини Венедіктової з приводу неприпустимості використання правоохоронних органів для політичного тиску на Православну Церкву України, її кліриків та вірян».Зокрема члени комісії обговорили    звернення релігійної організації «Жіночий Монастир Згромадження Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії» у с. Язловець від 23 червня 2020 року № 06/20 і вирішили, враховуючи, що процес припинення юридичної особи – Язловецький обласний протитуберкульозний санаторій, не закінчився, передача приміщень  релігійній організації «Жіночий Монастир Згромадження Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у с. Язловець» –  передчасна, повернутися до розгляду даного питання після виключення Язловецького обласного протитуберкульозного санаторія з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.Депутати розглянули ряд питань та прийняли відповідні рішення.Нещодавно відбулось засідання постійної комісії з питаньдуховності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства.

 

кола естетичного виховання Заводської ОТГ отримає сучасне цифрове обладнання

Вівторок, 04 серпня 2020, 10:00

Заводська ОТГ є найменшою громадою із переможців – довелося змагатися із проєктами із Києва, Харкова, Львова, Ужгорода, Івано-Франківська, Дніпра, Запоріжжя та інших міст України.За умовами конкурсу, колектив та учні школи відзнімуть анімаційний фільм - хроніку про роботу школи під час пандемії COVID-19 за допомогою отриманої нової сучасної цифрової техніки.Відтак представники селищної ради спільно з колективом Заводської школи естетичного виховання подали заявку на конкурс.Під час карантину організація House of Europe, що фінансується Європейським союзом, оголосила проєкт HomeArt: залишайся вдома, твори і будь в тренді!Цей заклад громади став одним із 35 переможців конкурсу інфраструктурних грантів. 

 

5 корисних та шкідливих продуктів для ротової порожнини

Понеділок, 03 серпня 2020, 11:00

Харчові продукти, які ми споживаємо, впливають на здоровий стан ротової порожнини.

Щоб уникнути проблем із зубами та яснами, експерти радять бути обережними із солодкими та кислими продуктами, пишуть у Healthline.

А також мінімізувати споживання продуктів з високим вмістом вуглеводів.

Натомість, краще зосередитися на продуктах з низьким вмістом вуглеводів і цукру, а також з високим вмістом клітковини, які містять важливі поживні речовини – кальцій, фосфор і магній.

Фото lanakhvorostova/Depositphotos

Які продукти корисні для ротової порожнини?


Какао-боби


Шоколад без додавання цукру може попередити карієс, запобігаючи утворенню зубного нальоту.

Дослідження показало, що поліфеноли в какао успішно вбивають бактерії, що викликають карієс, а також створюють бар'єр між зубами і зубним нальотом.

Варто віддавати перевагу какао-бобам або темному шоколаду з дуже малою кількістю цукру, бо додаткові інгредієнти повністю нівелюють перевагу шоколаду.

Молочні продукти

Молочні продукти, такі як сир та вершкове масло, мають високий вміст вітаміну К2, який важливий для здоров'я зубів.

Є й інші продукти з високим вмістом K2 – яловичина, яйця, куряча печінка.

Багато з цих продуктів харчування мають високий вміст фосфору, який також є поживною речовиною для ротової порожнини.


Жирна риба


Жирна риба є важливим компонентом багатьох моделей здорового харчування, оскільки містить багато вітаміну D.

Саме цей вітамін допомагає знизити ризик появи карієсу.

Вітамін D працює синергетично з вітамінами А і К2, зміцнюючи емаль зсередини.

Корисні продукти для ротової порожнини

Дефіцит будь-якої з цих поживних речовин може призвести до ослаблення емалі.

Жирна риба також багата на омега-3, які підтримують здоров'я ясен.

Тунець, скумбрія, лосось і форель є одними з риб, які містять найбільше вітаміну D і омега-3.


Листова зелень


Зелень – це корисні пребіотики, якими харчуються здорові бактерії порожнини рота.

Листова зелень робить зуби чистішими, а також допомагає підтримувати здорове середовище.

Найкраще для зубів підходить темна листова зелень, яка містить багато мінералів, наприклад капуста, шпинат, рукола.


Грейпфрути та апельсини


Хоча кислі продукти можуть негативно впливати на зуби, грейпфрути та апельсини корисні для здоров’я ротової порожнини при помірному вживанні.

І грейпфрут, і апельсин мають високий вміст вітаміну С, який зміцнює судини та сполучні тканини в роті.

Це уповільнює прогрес запалення ясен, що в іншому випадку може призвести захворювання.

5 продуктів шкідливих для ротової порожнини


Сухе печиво


Крекери, ймовірно, є найбільш небезпечними продуктами для здоров'я порожнини рота.

Вуглеводи, які містяться в печиві, швидко розкладаються в роті і є поживними для патогенних бактерій.

Коли бактерії руйнуються, вони виділяють кислоту, що може призвести до утворення зубного нальоту і псування зубів.

Краще віддати перевагу крекерам з горіхів та насіння, але без борошна.


Сухофрукти


Сухофрукти можуть бути шкідливими для порожнини рота, оскільки вони повністю позбавлені вологи та мають високий вміст цукру.

Краще віддати перевагу свіжим фруктам.


Солодка вода

Крім високого вмісту цукру, всі газовані напої (навіть з нульовим вмістом калорій) містять багато кислоти.

Кислотність цього рівня в роті, ймовірно, буде сприяти запаленню ясен і загальному дисбіозу порожнини рота.

Щоб захистити свої зуби, газовану воду варто пити протягом короткого періоду часу, потім варто сполоснути рот водою, а після 45 хвилин почистити зуби.


Комбуча


Комбуча вважається здоровим напоєм, оскільки містить корисні бактерії і багато антиоксидантів.

Однак в деякі напої з чайного гриба додають цукор і, насправді, вони не містять активних бактерій.

Щоб обрати корисний напій для порожнини рота і кишечника, знайдіть той, в якому є видимі частки і відсутній цукор.

Після прийому напою сполосніть рот водою, а потім почистіть зуби, щоб запобігти кислотній атаці.

Квасоля і сочевиця


Сприяти руйнуванню зубів може фітинова кислота, яка міститься у цих продуктах.

Фітинова кислота може ускладнити засвоєння зубами таких поживних речовин, як кальцій, фосфор, вітамін D і магній, що сприяє виникненню карієсу.

Щоб усунути фітинову кислоту,  боби, сочевицю і інші злаки можна замочити на ніч перед вживанням.

 

Грудне вигодовування: які проблеми можуть виникнути та як їх вирішити

Понеділок, 03 серпня 2020, 10:59

З 1 до 7 серпня триває тиждень грудного вигодовування.

Ексочільниця міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун розповідає про найбільш поширені проблеми грудного вигодовування, а також поради, як можна їх вирішити.

"Грудне молоко — найкраще харчування для немовлят.

Це як ідеальний шейк, де поєднані усі необхідні вітаміни, білки та жири, необхідні для розвитку дитини.

А ще — антитіла, які допомагають дитині боротися з вірусами та бактеріями", – зазначає Супрун.

Експертка зауважує, що не кожній мамі грудне вигодовування дається одразу.

Буває, що жінка і дитина мусять звикати й пристосовуватися одне до одного кілька місяців – і це цілком нормально.

При цьому вона наголошує, що грудне вигодовування не має ефекту контрацепції, як часто помилково вважають.

Не кожній мамі грудне вигодовування дається одразу – це нормально. Фото FamVeldman/Depositphotos

Найбільш поширені проблеми грудного вигодовування

Біль або тріщини сосків

Правильне прикладання дитини до грудей — мистецтво, яке не завжди вдається опанувати в перші дні чи навіть тижні життя малюка.

Поки ви вчитеся, соски можуть боліти, тріскатися та кровоточити.

Якщо таке трапляється – не потрібно терпіти, варто звернутися до консультанта з грудного вигодовування.

Консультант проведе якийсь час з вами та дитиною, подивиться, як ви її годуєте, визначить проблему і навчить, як її уникати.

Дитина не може правильно захопити сосок

Якщо годування болісне, триває години поспіль, дитина поводиться неспокійно, набирає мало ваги та не виглядає задоволеною після годування, можливо, виникли проблеми з правильним прикладанням до грудей.

Найкраще допоможе розібратися консультант з грудного вигодовування, але ви можете спробувати самі, скориставшися цими порадами:

Дуже важливо, щоби дитина відкривала рот широко.

Вона має захопити сосок повністю, включно з ареолою.

Нижня губа дитини має бути вивернута назовні.

Ніс не має впиратися в груди.

Вам не повинно бути боляче під час годування.


Здається, що дитині не вистачає молока

Коли ви вперше починаєте годувати грудьми, ви можете переживати, що ваша дитина не отримує достатню кількість молока.

Ось ознаки, які вам допоможуть зрозуміти, чи вдосталь висмоктує ваш малюк:

 

Літній чемпіонат світу з біатлону перенесли на наступний рік у Нове-Мєсто на Мораві

Понеділок, 03 серпня 2020, 08:50

Виконавчий комітет IBU прийняв рішення про скасування літнього чемпіонату світу з біатлону. Також відкладено і проведення Конгресу IBU, який замість 10-13 вересня пройде 13-15 листопада. Такі зміни в літньому біатлонному календарі продиктовані міркуваннями безпеки, оскільки обидва заходи неможливо було провести з дотриманням належних гарантій для здоров’я їхніх учасників, - повідомляє «Biathlone.com.ua», посилаючись на офіційний Інтернет-сайт IBU.

Літній чемпіонат світу цього року повинен був відбутися 19-23 серпня в Рупольдингу. Однак спочатку уряд Німеччини скасував усі масові заходи до 31 серпня, а з урахуванням динаміки поширення вірусу COVID-19, оргкомітет змагань прийняв рішення перервати підготовку і повернути право на проведення турніру IBU. Пошук альтернативного місця проведення ЛЧС не був успішним, і в результаті дводенного засідання Виконкому IBU (в режимі відеоконференції), було прийнято рішення про його скасування.
Олле Далінпрезидент IBU:
- На превеликий жаль, нам довелося скасувати літній чемпіонат світу з біатлону. Ми розуміємо, що це стане великим розчаруванням для спортсменів, які готувалися до цієї події, а також для уболівальників, які чекали його з нетерпінням. Ми розуміємо і повністю підтримуємо рішення Оргкомітету в Рупольдингу і Федерації лижного спорту Німеччини про повернення прав на проведення турніру. Ми прагнемо проводити чесні і безпечні змагання, але, з урахуванням проблем і невизначеності, викликаних COVID-19, було прийнято рішення, що провести захід в цьому році неможливо. Ми сподіваємося на повернення літнього чемпіонату світу з біатлону в 2021 році в Нове-Мєсто на Мораві.
Крім того, IBU проводить консультації з національними федераціями і оргкомітетами для підготовки до різних сценаріїв розвитку подій в майбутньому зимовому сезоні, які можуть бути реалізовані, залежно від розвитку ситуації з поширенням COVID-19.

 

Інтернет – шахраї видурили в тернополян майже 13 000 гривень

Понеділок, 03 серпня 2020, 08:49

Чергові факти шахрайства задокументували працівники Тернопільського відділу поліції вчиненні щодо двох мешканок обласного центру. Причина проста й банальна – довірливість.
Схема за якою діють афериста всім відома, однак краяни продовжують від неї потерпати. Зловмисники знаходять на сайтах оголошень потенційних жертв, які розміщають оголошення про продаж товару. Вони зв’язуються з продавцями й дізнаються номер банківської карточки, аби здійснити оплату послуг. Після цього до потерпілих телефонує інший аферист, який представляється співробітником фінансової структури. Він запевняє громадян, про несанкціонований вхід в електронний кабінет, або зняття готівки. Аби уникнути цього необхідно повідомити чотирьох значний код, який прийшов на засіб зв’язку власника електронного гаманця. Краяни нічого не підозрюючи повідомляють аферистам конфіденційну інформацію та втрачають кошти.
Так, 46-річна тернополянка, яка продавала в мережі Інтернет кондитерські вибори втратила 9800 гривень, а інша продавщиця взуття позбулася 3035 гривень.
Відомості про події поліцейські внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці наголошують мешканцям Тернопілля бути уважними та пам’ятати: працівники банку не телефонують клієнтам, щоб дізнатися інформацію про пароль та особисті дані. У разі такої ситуації і коли названий працівник дзвонить зі звичайного номера мобільного телефону, завершуйте розмову і передзвоніть на гарячу лінію фінустанови та уточніть деталі.

Ніколи нікому не повідомляйте свої персональні дані телефоном. Особливо це стосується цифрових кодів з SMS-повідомлень банку, puk-кодів з картки.

Намагайтеся контролювати свої особисті дані, які розміщені в соціальних мережах. Видаліть, на ваш погляд, усю небезпечну інформацію.

Якщо ви підозрюєте шахрайство – блокуйте свій рахунок.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/Internet-shaxraji-vidurili-v-ternopolyan-majzhe-13-000-griven/

 

Групу осіб, підозрюваних у шахрайствах, спільно затримали оперативники Тернопільщини та Хмельниччини

Понеділок, 03 серпня 2020, 08:48

Нині двоє жінок, 1987 та 1989 років народження та їхній спільник –водій автомобіля, 1984 року народження затримані в порядку статті 208 КПК та перебувають в ізоляторі Старокостянтинівського відділу поліції, адже останній їхній злочин оперативники задокументували саме на території цього району Хмельниччини.
27 липня до тернопільських поліцейських звернулися рідні 80-річної жительки обласного центру про те, що пенсіонерку обдурили шахраї. З’ясувалося, двоє жінок прийшли до помешкання старенької і, назвавшись працівниками соціальної служби, запевнили бабусю, що потрібно обміняти гривні, адже почалася грошова реформа. Довірлива пенсіонерка віддала всі свої заощадження – майже сто тисяч гривень.
-У ході оперативних заходів нам вдалося вийти на слід зловмисниць, спільником котрих був чоловік - водій авто на якому лиходії гастролювали з міста в місто, - розповів оперуповноважений управління карного розшуку ГУНП в Тернопільській області Іван Бачинський. – На момент встановлення підозрюваних осіб, а всі вони – уродженці східних областей, останні вже перебували на Хмельниччині, де теж встигли скоїти шахрайство: забрали у пенсіонерки 17 тисяч гривень.
Мобільності пройдисвітів можна лише позаздрити: за декілька днів вони побували і в Тернополі, і на Хмельниччині, і на території Рівненської та Волинської областей. Затримали зловмисників на Київщині.
Пройдисвітам інкримінують частину 2 статті 190 ККУ. Наразі тривають оперативні заходи з метою встановлення причетності зловмисників до інших протиправних діянь.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/grupu-osib-pidozryuvanix-u-shaxrajstvax-spilno-zatrimali-operativniki-ternopilshhini-ta-xmelnichchini/

 

У колегіумі для дівчат «Знамення» відбувся XII День подяки

Понеділок, 03 серпня 2020, 08:45

У Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбувся ХІІ урочистий День подяки в єдиному в Україні закладі для дівчат - колегіумі «Знамення», яким завершився шкільний шлях для 22 колегіанток-випускниць. У цей день дівчата отримали свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти, а також благословення на добру життєву дорогу.

Традиційно святкування розпочалося урочистою Архиєрейською Божественною Літургією, яку на подіумі перед малою базилікою Зарваницької Матері Божої очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк). Під час проповіді владика підкреслив, наскільки важливим є виховання молоді на християнських цінностях. Він наголосив, що «колегіум «Знамення» є унікальним навчальним закладом, в якому плекається любов до ближніх, не просто на словах. Адже педагоги, як добрі батьки, як фахівці своєї справи, намагаються передати любов до ближнього, прищеплювати її відкритим серцям колегіанток». На завершення єпископ зазначив високу якість освіти у закладі, що підтверджують нагороди випускниць, оскільки цього року дівчата отримали дві золоті та дві срібні медалі.

Після Літургії голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Ігор Леськів та заступник начальника управління-начальник відділу реформування освітньої діяльності управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Анна Зварич вручили випускницям свідоцтва, а владика Теодор уділив кожній колегіантці ієрейське благословення на щасливу життєву стежину.
Свято продовжилося урочистою академією, яка відбулася на площі Марійського духовного центру, з дотриманням усіх карантинних норм.

За доброю традицією десятикласниці подарували випускницям власноруч виготовлені торбинки, в які поклали Святе Письмо, щоб Боже Слово завжди супроводжувало випускниць у житті, Просфору, яка символізує єдність всієї колегіальної спільноти, та дрібку солі з  трапезної.

01

23

45

http://www.znamennia.com.ua/

 

Крим: минуле та сьогодення

Понеділок, 03 серпня 2020, 08:44

0

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала інформаційний список джерел з періодичних видань «Крим: минуле та сьогодення». Представлені матеріали містять інформацію про законодавче забезпечення прав громадян на тимчасово окупованих територіях України, актуальні питання історії, розвиток культури та освіти кримських татар, збереження і відродження національного культурного надбання, а також розкривають широку палітру природних факторів та унікальних ландшафтів, розповідають про численні пам`ятки археології, історії, культури, архітектури та містобудування.

1. Вольвач, П. Приєднання. Україна рятує півострів : 19 лютого 1954 року президія Верховної Ради СРСР одностайно ухвалила указ «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу Української РСР» / Петро Вольвач // Урядовий кур’єр. — 2020. — № 32 (19 лют.). — С. 5 : фот.

2. Бабін, Б. Санкційна політика України і культурна спадщина Криму / Б. Бабін // Пам’ятки України: національна спадщина. — 2019. — № 4/6. — С. 17-18 : фот.

3. Бикова, Т. Політика Кремля щодо ісламу у Кримській АСРР (1921-1928 рр.) / Т. Бикова // Український історичний журнал. — 2019. — № 1. — С. 94-120.

4. Болеро каменів // Пам’ятки України: історія та культура. — 2019. — № 1/2. — С. 80-85 : іл. — Автор невідомий

5. Васович А., Александар. Київ – Крим – Донбас : щоденник сербського журналіста / Александар Васович А.; пер. із серб. В. Криницький // Всесвіт. — 2019. — № 5-6, № 7-8. — С. 31-54.

6. Грабовський, С. 1918-1919 : невтішна доля Криму без України / С. Грабовський // День. — 2019. — № 23-24 (8-9 лют.). — С. 20 : іл.

7. «Крим. Золотий острів у Чорному морі» : хроніка боротьби за «скіфське золото» України // Пам’ятки України: національна спадщина. — 2019. — № 4/6. — С. 33-39 : фот.

8. Моніторинг порушення міжнародного гуманітарного права щодо збереження культурної спадщини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя : довідково: на 01.01.2014 року на півострові сконцентровано 14 тисяч пам’яток культури України, 54 музеї, 300 тисяч музейних експонатів, 6 історико-культурних заповідників // Пам’ятки України: національна спадщина. — 2019. — № 4/6. — С. 8-12 : фот.

9. Латанський, Василь. Питання і відповіді Віктора Стуса / В. Латанський // Київ. — 2018. — № 3-4. — С. 175-177.

10. Матіяш, І. Діяльність надзвичайної дипломатичної місії УНР на Кавказі (1919-1921 рр.) / І. Матіяш // Український історичний журнал. — 2018. — N 1. — С. 73-97.

11. Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим у сучасних правових механізмах / Михайло Баймуратов [та ін.] // Підприємництво, господарство і право. — 2018. — № 12. — С. 218-224.

12. Бабін, Борис. Універсальні договори Міжнародного гуманітарного права та національне кримінальне провадження щодо подій в окупованому Криму / Борис Бабін, Едуард Плешко // Вісник прокуратури. — 2017. — № 2. — С. 50-57.

13. Балаян, Валерій. На зміну Сірені прийде Сюйрень / Валерій Балаян // Урядовий кур’єр. — 2017. — № 90 (18 трав.). — С. 1, 4.

14. Грабовський, Сергій. Як котилося «червоне колесо» : «Великий терор» : кримсько-татарський вимір / С. Грабовський // День. — 2017. — № 120/121 (14-15 лип.). — С. 20.

15. Зейтуллаєва, Зерам. Трагічна доля та сьогоднішня ситуація кримських татар : contra spem spero : від депортації до окупації / З. Зейтуллаєва, А. Живачівський // Наше слово. — 2017. — № 22 ( 28 трав.). — С. 4-5 : іл.

16. Кислий, О. Валентина Дмитрівна Рибалова: вдячність та пам’ять залишаються (8.03.1911-11.12.1996) / О. Є. Кислий // Археологія. — 2017. — № 1. — С. 134-141.

17. Кравченко, Евеліна. Крим : у пошуках храму Діви / Е. Кравченко // Пам’ятки України: історія та культура. — 2017. — № 8. — С. 8-15 : іл.

18. Навроцький, Вячеслав. Крим — анексований, злочини — продовжуються / Вячеслав Навроцький // Юридичний вісник України. — 2017. — № 10 (10-16 берез.). — С. 4 ; № 11 (17-23 берез.). — С. 4-5.

19. Папакін, Артем. 1917 : кримські татари проти «влади Рад» / А. Папакін // Пам’ятки України. — 2017. — № 3. — С. 18-23 : іл.

20. Торба, Валентин. Як вижити в окупації : Існує низка базових правил поведінки на захоплених Кремлем територіях і при перетині лінії розмежування, які допоможуть українцям не потрапити в полон / В. Торба // День. — 2017. — № 133 (2 серп.). — С. 4.

http://library.te.ua/

 

У Микулинецькій громаді стартував прийом проєктів громадських ініціатив

Понеділок, 03 серпня 2020, 08:42

0

Проєкти подаються у рамках програми “Громадський бюджет Микулинецької ОТГ”,  реалізація яких відбуватиметься у 2021 році.

Громадський бюджет – це унікальна можливість для громади створювати власні ініціативи покращення свого міста, містечка, селища за місцеві бюджетні кошти. Маєте соціально-важливі ідеї? Місцева влада готова їх реалізувати! Збирайте однодумців, створюйте власні проекти та беріть участь в програмі "Громадський бюджет 2021". Новий дитячий майданчик, простір для відпочинку молоді, квітучий сквер чи велопарковка? Вирішувати саме Вам!

Протягом серпня житель громади, якому виповнилось 16 років, зможе подати свій проект через електронну платформу «Громадський проект Микулинецької ОТГ». Платформа «Громадський проект» дозволить брати участь в конкурсі, не виходячи з дому: можна подати заявку on-line і відслідковувати її долю прямо на сайті. Прийом проєктів здійснюється відповідно до “Положення про громадський бюджет Микулинецької ОТГ”.

Новинкою цього року стало те, що на підтримку Громадського бюджету Микулинецької ОТГ на 2021 рік виділено 460 тис.грн.

https://mykulynecka-gromada.gov.ua/

 

На карантині більше українців склали ЗНО на 200 балів, ніж у 2019 році

П'ятниця, 31 липня 2020, 10:01

У 2020 році 447 учнів склали Зовнішнє незалежне тестування (ЗНО) на 200 балів.

Це на 63% більше, ніж у 2019 році, повідомляє Міністерство освіти й науки України (МОН).

"Найбільше "відмінників" із математики 142 особи.

На другому місці англійська мова, 84. Кількість учасників, які отримали найвищий бал з фізики, – 60, тоді як минулого року їх було лише 4.

Крім того, один з учасників – учень звичайної сільської школи — набрав рекордну кількість балів із чотирьох предметів: українська мова і література – 200 балів, математика 200 балів, англійська мова 199 балів, фізика 196 балів.

Ми вітаємо всіх відмінників", йдеться у повідомлені.

Цього року 447 учнів склали Зовнішнє незалежне тестування (ЗНО) на 200 балів.

Загалом було проведено 913 995 тестувань – це 74,5 % від запланованої кількості.

Важливо розуміти, що рейтингова оцінка кожного учасника зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів визначається в залежності від місця його результату (його власним рейтингом) серед результатів інших учасників, які складали той самий тест.

Максимально можлива рейтингова оцінка "200 балів" встановлюється максимальному набраному тестовому балу, тобто 200 балів має той, хто набрав найбільше, а не максимум.

Нагадаємо, що вже визначені порогові бали склав/не склав з таких предметів як географія, хімія, математика, фізика, іноземні мови, біологія, історія України, українська мова та література.

 

мЗ 2021 року "швидка" приїжджатиме на деякі виклики не одразу: плани МОЗ на "екстренку"

П'ятниця, 31 липня 2020, 09:59

З 2021 року Міністерство охорони здоров’я планує поділити виклики екстреної медичної допомоги на 4 типи: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний.

І час доїзду "швидкої" у цих категоріях відрізнятиметься.

Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу 31 липня.

"Ми хочемо поділити ці виклики на 4 категорії: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний.

Непрофільний – це з точки зору екстреної медичної допомоги.

Але одразу хочу сказати: це ні в якому разі не говорить, що вам не буде надана медична допомога. Вона буде надана.

Ми розуміємо, що інколи є виклики, які не потребують 10-хвилинного приїзду, бо не йдеться про критичний стан або невідкладний.

І дуже важливо розділити і надати медичну допомогу, але інколи вона не потребує за 7-8 хвилин. Це може почекати і 20 хвилин. Чому це важливо? Просто подумайте, що поруч може бути людина, яка перебуває в критичному стані", – пояснив Степанов.

Інфографіка МОЗ

Окрім цього, МОЗ хоче зробити так, щоб з 2021 року більше машин приїжджало на виклики вчасно.

Нагадаємо, станом на 2020 рік 67% машин швидкої допомоги не приїжджають на виклики вчасно.

Степанов планує, щоб з наступного року не менше 60% машин прибуватимуть на місце вчасно, у 2022-му – 75% і 85% в 2023-му.

Інфографіка МОЗ

Зміни стосуватимуться також маршрутизації пацієнтів: куди везтимуть хворого, особливо в критичному стані, щоб йому надали спеціалізовану медичну допомогу.

"Є показники по інфаркту та інсульту. По інфаркту в цьому році саме в 56% везуть саме в той заклад, де йому нададуть спеціалізовану медичну допомогу.

На жаль, у зв’язку з тим, що була, скажем так, знищена статистика, по інсульту в нас просто не існує даних, але ми думаємо, що цей показник десь на такому ж рівні.

Ми плануємо, щоб з 2021 по 2023 рік показник по інфаркту буде не енше 80% по цій маршрутизації, 90% – в 2022 році. Такі ж показники по інсульту", – розповів Степанов.

МОЗ планує підвищити працівникам "швидкої" зарплату.

"Зарплата водія скаладає від 3800 до 4200 гривень, диспетчера – до 6 тисяч гривень, лікаря – до 7 тисяч гривень, фельдшера – до 6 тисяч гривень.

У водія, який є екстреним медичним техніком, повинно бути від 10 до 12 тисяч гривень. Диспетчера – від 11 до 13 тисяч гривень. У фельдшера – від 13 до 16 тисяч гривень, лікаря – від 20 до 22 тисяч гривень", – розповів міністр.

Інфографіка МОЗ

У МОЗ розрахували, які пропозиції до бюджету подаватимуть на наступний рік.

"Якщо в 2020 році на екстрену медичну допомогу початково було закладено 6 млрд грн на поточне фінансування, додатково було виділено ще 1,26 млрд. Ще 92 млн гривень передбачено в держбюджеті на заміну машин швидкої допомоги.

В 2021 році ми вважаємо, що фінансування екстреної медичної допомоги повинно бути на рівні 15,9 млрд грн, закупка авто – 1,46 млрд, навчання 146 млн", – додав Степанов.

 

МОН опублікувало бюджетні місця у вишах на 2020-2021 навчальний рік

П'ятниця, 31 липня 2020, 09:59

2020 році загалом по Україні державне замовлення для бакалаврів складає 84,6 тис місць (в тому числі за денною формою – 77,6 тис), що на 5,9% більше, ніж у 2019 році.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

"У 2020 році збільшилась кількість випускників 11-х класів на 11%, у порівнянні із 2019, тож і державне замовлення на бакалаврів та магістрів на основі повної загальної середньої освіти було відповідно збільшено", - повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров 29 липня під час пресбрифінгу щодо попередніх результатів ЗНО та початку вступної кампанії.

Державне замовлення на підготовку бакалаврів у вишах, що належать до сфери управління МОН, збільшено зокрема на такі галузі технічного та освітнього профілю, як:

 • Інформаційні технології – на 39,9%;
 • Механічна інженерія – на 13,3%;
 • Електрична інженерія – на 11,6%;
 • Виробництво та технології – на 11,1%;
 • Гуманітарні науки – на 10,8%;
 • Хімічна та біоінженерія – на 10,0%;
 • Електроніка та телекомунікації – на 10,0%;
 • Аграрні науки та продовольство – на 9,1%;
 • Математика та статистика – на 8,8%.

Водночас зменшено обсяг державного замовлення для бакалаврів на ті спеціальності, кількість випускників яких на ринку праці відчутно переважає потребу. Зокрема це:

 • Сфера обслуговування – на 47,4%:
 • Журналістика – на 30,3%;
 • Управління та адміністрування – на 24,0%;
 • Право – на 17,6%;
 • Соціальні та поведінкові науки – на 11,6%;
 • Міжнародні відносини – на 6,3%.
Фото:  Wavebreakmedia/Depositphotos

Обсяг держзамовлення за освітнім ступенем "Магістр" на основі бакалавра становить у 2020 році  45 тис місць.

Для магістрів медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування обсяг держзамовлення складає 6,04 тис місць.

Цього року на аспірантуру та докторантуру державне замовлення складає  4 288 та 431 місць відповідно.

Подивитися, скільки державних місць виділили на конкретний університет, можна тут.

 

Організаторів злочинної групи, що займалися вербуванням людей задля власного збагачення, викрили оперативники Тернопільщини

П'ятниця, 31 липня 2020, 09:37


Співробітники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Тернопільській області вийшли на слід злочинного угрупування, що займалося вербуванням людей з фізичними вадами для жебракування.
-Нам вдалося встановити, що злочинний бізнес, побудований на жебракуванні, організували четверо осіб - уродженці міста Берегово Закарпатської області, - розповів начальник відділу БЗПТЛ Олександр Буняк. – Зловмисники, маючи на меті спільний умисел для власного збагачення, вступили в злочинну змову та займалися підшукуванням осіб із явно вираженими фізичними вадами, використовуючи уразливий стан останніх, здійснювали їх вербування, переміщення, забезпечували умови проживання та харчування. У подальшому активно використовували таких осіб для зайняття жебракуванням в Тернополі та інших містах України.
За попередніми даними, на зловмисників працювали тринадцять осіб. Весь жебрацький дохід вони віддавали організаторам, натомість отримували дах над головою – це старий приватний будинок, який орендувався в Тернополі, та харчі.
За підрахунками оперативників, дохід від жебрацького бізнесу був чималий. За день зловмисники заробляли від трьох до шести тисяч гривень. Факти передачі грошей жебраками організаторам поліцейські задокументували.
У ході санкціонованих обшуків, які одночасно проводилися у Тернополі та Чернівцях, і до проведення яких були задіяні бійці Корпусу оперативно-раптової дії та співробітники слідчого управління, вилучено мобільні телефони та грошові кошти.
Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано частиною 2 статті 149 ККУ - вербування, переміщення людей, вчинені з метою експлуатації, з використанням уразливого стану за попередньою змовою групою осіб. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої. Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснює прокуратура Тернопільської області.
Вирішується питання щодо затримання  організаторів злочинної групи в порядку статті 208 КПК.
Слідчо-оперативні заходи тривають.

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/organizatoriv-zlochinnoji-grupi-shho-zajmalisya-verbuvannyam-lyudej-zadlya-vlasnogo-zbagachennya-vikrili-operativniki-ternopilshhini/


 

Бібліотека підготувала віртуальну виставку, присвячену 100-річчю Української військової організації

П'ятниця, 31 липня 2020, 09:35

0

У 2020 році виповнюється 100 років з часу створення Української військової організації (УВО), яка зробила значний внесок у здобуття та проголошення Української Незалежності, мала вагомий вплив на формування української національної свідомості та на процеси державотворення в Україні.

1920 року у Празі відбувся з’їзд представників українських військових організацій за кордоном, на якому під керівництвом командира січових стрільців полковника Євгена Коновальця було створено Українську Військову Організацію. УВО — нелегальна військова революційно-політична формація, перший осередок якої був у Львові. На першому з’їзді було ухвалено цілий ряд постанов та завдань для УВО, які були направлені для усунення різниці між придніпрянцями та галичанами й затвердження ідеї соборности усіх земель України. Головною метою УВО була підготовка українців до здобуття власної національної самостійної державності. В УВО були організаційно-кадрова, розвідна, бойова і пропагандивно-політична референтури. Основною територією дії УВО була Галичина, яку поділено на 13 військових округів, округи на повіти з округовими і повітовими командами (всіх 58). Поза українськими землями УВО утримувала експозитури, які стали статутовими товариствами під різними назвами і політично й фінансово підтримували УВО, й ставили собі завданням легалізувати членів УВО за кордоном, підтримувати зв’язки з чужинецькими колами, транспортувати зброю та літературу, організувати вишкільні курси, Українська Військова Організація стала бойовою силою українського національного-визвольного руху, а з часом її практичну діяльність перебрала на себе ОУН.

З метою об’єктивного висвітлення діяльності українського визвольного руху, а також відзначення 100-ої річниці створення Української військової організації Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала віртуальну виставку «Герої твої, Україно!». На ній представлені видання про історію та діяльність Української військової організації, зокрема унікальні матеріали української діаспори, розкрили маловідомі сторінки нашої історії, а також розповіли про учасників національно-визвольного руху 20-х років ХХ ст.

На виставку!

http://library.te.ua/


 

Дружба – велика цінність у житті людини

П'ятниця, 31 липня 2020, 09:33

0

Хто такі справжні друзі? Чи можна зберегти дружбу на відстані? Чи дійсно жіноча дружба це лише пакт про ненапад? Шукайте відповіді на ці запитання в сучасній художній літературі.

Добірка книг “8 історій про справжню дружбу” представили працівники Тернопільської обласної бібліотеки для молоді у відділі міського абонемента (1-й поверх).

Нагадуємо, що бібліотека відновила книговидачу та працює з понеділка по п’ятницю з 10 до 18 год.

https://tobm.org.ua/

 

У добру путь, випускники!

П'ятниця, 31 липня 2020, 09:33

0Сьогодні залишаються позаду ваші шкільні роки – безтурботна і щаслива пора. Зараз перед вами нелегке завдання – знайти свою стежину в житті і впевнено крокувати нею.

Тепер всі ваші погляди і думки спрямовані у світле майбутнє, пов'язане зі вступом до вищих навчальних закладів, вибором майбутньої професії. Який би ви фах не обрали, завжди  пам’ятайте про своє коріння, не забувайте якого ви роду  і будьте гідними громадянами України. Нашій державі потрібні ваші  енергія й талант, завзяття й готовність відстоювати національні інтереси та творити гідне майбутнє в сім'ї європейських держав.

Прощаючись з навчальним закладом, подякуйте своїм педагогам, які вчили Вас мислити і шукати відповіді на складні питання, допомагали стати людьми освіченими та духовно багатими. Згадайте перших учителів, які відкрили для вас таїнство навчання. Низько поклоніться батькам, які вами опікувалися і які завжди будуть за вас молитися, просячи для вас доброї долі.

Упевнено йдіть вперед, досягайте поставленої мети, учіться, працюйте в ім’я процвітання України!

У добру путь!

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук

 

На Борщівщині зіткнулися мотоцикл та іномарка

Четвер, 30 липня 2020, 11:08

Автопригоду з потерпілими задокументували поліцейські 29 липня близько 10 години на автодорозі «Тернопіль-Скалат-Борщів Жванець».
Через недотримання безпечної швидкості та інтервалу мід транспортними засобами, на дорозі  зіткнулися  автомобіль «Мерседес» та мотоцикл «Вайпер».  У результаті пригоди, в лікарню з переломами та травмою голови потрапив водій мототранспорту.
Транспортні засоби поліцейські помістили на арештмайданчик, за фактом події розпочато кримінальне провадження згідно частини 1 статті 286  ККУ. Триває розслідування.
Відділ комунікації
Поліції Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/dtp/na-borshhivshhini-zitknulisya-motoczikl-ta-inomarka/

 

Слідчі Підволочиського відділу поліції оголосили підозру жителю Скалата за нанесення тяжких тілесних ушкоджень

Четвер, 30 липня 2020, 11:07

58-річного зловмисника затримано в порядку статті 208 КПК. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
29 липня близько опівночі до поліцейських зателефонували очевидці злочину й повідомили, що в селі Полупанівка ножем поранено молодого чоловіка. На місце події виїхала слідчо-оперативна група.
З’ясувалося, того вечора на відкритій площадці в альтанці біля сільського магазину свій день народження з друзями святкував 27-річний місцевий житель. Зі його слів, до їхньої компанії підсів його 58-річний колега по роботі, - чоловіки працюють в одному кар’єрі.  Непроханий гість перехилив чарку-другу і став чіплятися до одного з молодиків, дорікаючи тому, що він носить сережку. Конфлікт намагався залагодити іменинник, пробував заспокоїти колегу та в якийсь момент зловмисник вихопив ніж і вдарив потерпілого у живіт.
-З проникаючим пораненням черевної порожнини 27-річного жителя Полупанівки каретою швидкої було доправлено до районної лікарні. Юнак наразі перебуває в реанімації, -розповів начальник Підволочиського відділу поліції Сергій Гаврилюк.- Підозрюваного затримано. Йому оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 121 ККУ - заподіяння умисного тяжкого тілесного ушкодження. Знаряддя злочину вилучено. Триває досудове розслідування.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/slidchi-pidvolochiskogo-viddilu-policziji-ogolosili-pidozru-zhitelyu-skalata-za-nanesennya-tyazhkix-tilesnix-ushkodzhen/

 

Комісія розглянула ряд питань та прийняла відповідні рішення

Четвер, 30 липня 2020, 11:02

0Нещодавно відбулося засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань земельних відносин, агропромислового комплексу та розвитку села, участь у якому взяли депутати Тернопільської обласної ради, представники органів виконавчої влади, комунальних підприємств Тернопільської обласної ради, представники громадськості.

Було заслухано звіт головного розпорядника коштів обласного бюджету Тернопільської області за підсумками І півріччя 2020 року - департаменту агропромислового розвитку Тернопільської обласної державної адміністрації. Також комісія  розглянула клопотання Тернопільського обласного комунального підприємства «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» щодо дотримання Земельного та Повітряного Кодексів України та погодження зміни конфігурації земельної ділянки.

Депутати обговорили клопотання Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського від 20 липня 2020 року № 04/2430 щодо відведення земельної ділянки для будівництва лікувально-навчального корпусу. Рекомендовано голові Тернопільської обласної ради створити робочу групу щодо детального вивчення зазначеної університетом пропозиції.

Також комісія підтримала ініціативу Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти щодо взяття на баланс будівлі з прилеглою земельною ділянкою в с. Гутисько Бережанського району Тернопільської області для наукових досліджень.

Повторно розглянуто клопотання Тернопільської районної державної лікарні ветеринарної медицини щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації на земельну ділянку за адресою смт. В.Березовиця,  вул. Енергетична,56.

З усіх розглянутих питань прийняті комісією відповідні рішення.

 

Мойсей українського духу

Четвер, 30 липня 2020, 11:01

0

Україна на загальнодержавному рівні відзначає 155-річчя від дня народження видатного церковного та суспільного діяча, Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Цей шляхетний серцем і сильний духом чоловік став духовним Батьком та Провідником не одного покоління. Його пам’ятають і наслідують.

Віртуальна виставка книг «Андрей Шептицький – Мойсей українського духу», яка організована Тернопільською обласною бібліотекою для молоді, знайомить із основними творами Митрополита, працями про його життя і діяльність.

Переглянути виставку можна за посиланням https://tobm.org.ua/andrej-sheptyczkyj-mojsej-ukrayinskogo-duhu/

https://tobm.org.ua/

 

Поновлено віртуальну виставку

Четвер, 30 липня 2020, 11:01

Поновлено віртуальну виставку

0

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека доповнила книжково-ілюстративну виставку з циклу «Літературне Тернопілля». Її назва -  «Сторінками літературних та літературно-мистецьких альманахів, збірників».

Ознайомитися із літературою можна тут - На виставку!

http://library.te.ua/

 

ОСББ Чорткова перші в Україні розпочали ремонтні роботи з термомодернізації за проектом «Енергодім»

Четвер, 30 липня 2020, 11:00

ОСББ Чорткова перші в Україні розпочали ремонтні роботи з термомодернізації за проектом «Енергодім»

0

У вересні минулого року від Фонду енергоефективності  стартувала програма «Енергодім», яка відкриває нові можливості для мешканців багатоповерхівок. Завдяки цьому проекту жителі ОСББ можуть вдосконалити та енергомодернізувати свої будинки, а матеріально їм допомагає держава.  Програма передбачає компенсацію від 40% до 70% від вартості усіх ремонтних робіт.

Для перших 500 об’єднань, які подали заявки на участь у проекті, вона точно становить 70%. Одним із перших, хто наважився скористатися  урядовою програмою, стало ОСББ із Чорткова.  Спершу вони подали заявку на участь, провели енергетичний аудит та розробили проектно-кошторисну документацію.

«Спочатку провели енергоаудит будинку, завдяки чому дізналися проблемні місця будівлі. Він вартував 16 тис. грн, 11 200 грн нам відшкодували згідно з умовами програми «Енергодім». Наступним кроком стало розроблення проектно-кошторисної документації на проведення ремонтних робіт, за яку ми заплатили близько 52 тис. грн, Фонд енергоефективності відшкодував 70 % вартості, що становило більше ніж 36 тис. грн», – зауважила голова ОСББ Лариса Бойчун.

Після завершення усієї «паперової» роботи та розроблення відповідної документації розпочалися ремонтні роботи із термомодернізації багатоквартирного будинку.

За попередньою оцінкою, вартість усіх робіт разом із матеріалами становитиме 3 млн 740 тис. грн. Такої суми, звісно у ОСББ не було, тому мешканцям довелось взяти кредит у банку. Проте, вже після завершення всіх робіт, 70% вартості ремонту компенсує Фонд енергоефективності.

За результатами енергоадиту, вже після проведення всіх ремонтних робіт мешканці економитимуть до 30% при оплаті за тепло».

До слова, мешканці чортківського ОСББ одні із перших подали заявку на участь у проекті «Енергодім» і перші в Україні, які вже розпочали ремонтні роботи з термомодернізації.

https://www.chortkivmr.gov.ua/

 

Молодіжна рада: творити добро легко

Середа, 29 липня 2020, 06:47

0

Молодіжна рада при Байковецькій сільській раді ініціювала допомогу  людям, котрі нещодавно постраждали від повеней. На прохання молоді відгукнулося чимало небайдужих людей.

Усі зібрані речі та продукти передадуть у  міжнародний благодійний фонд Карітас України.

https://bsr1653.gov.ua/

 

Житель Тернопільського району поцупив чужий велосипед

Вівторок, 28 липня 2020, 08:10

Штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років загрожує 21-річному жителю одного сіл Тернопільського району.
До працівників територіального підрозділу звернувся місцевий мешканець. Чоловік поросив розшукати невідомого, який поцупив дитячий велосипед, який знаходився біля крамниці.
Правоохоронці одразу вийшли на слід зловмисника. Ним виявився односельчанин заявника. Причину свого поступку підозрюваний пояснити не зміг.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст. 185 ККУ «крадіжка».
Працівники поліції звертаються до жителів краю бути обачними та пам’ятати, що декілька хвилин вашого часу може допомогти вберегти ваше майно від крадіїв.
Ви можете навіть не зауважити той факт, як за вами будуть спостерігати крадії та чекати слушної нагоди, аби поцупити ваше майно.
Як показує практика на злочин ідуть особи, які шукають легкий спосіб збагатитись. Викрадене зловмисники реалізують в ломбарди, аби виручити готівку.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/zhitel-ternopilskogo-rajonu-poczupiv-chuzhij-velosiped/

 

Новий формат комплектування бібліотек області

Вівторок, 28 липня 2020, 08:09

Новий формат комплектування бібліотек області

0

У 2020 році державна установа «Український інститут книги» проводитиме відбір книжкової продукції для поповнення фондів публічних бібліотек України за новими принципами та правилами, які передбачають новий механізм співпраці з публічними бібліотеками.

В рамках цього відбору відділ підтримки книговидання Державної установи «Український інститут книги» організував онлайн-практикум щодо роботи в персональному кабінеті бібліотеки «Автоматизована система відбору та розподілу книжкової продукції» для працівників бібліотек, які в подальшому проводитимуть консультування бібліотек-учасників програми. Участь у даному заході взяли і працівники Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки: завідувач відділу комплектування фонду Надія Крицак та головний бібліотекар відділу Алла Гошівська. Відеоконференція проходила на онлайн-платформі Google meet.

Під час практикуму були розглянуті питання роботи бібліотек в новому форматі, ознайомлено з проектом порядку відбору книжкової продукції для закупівлі з метою поповнення фондів публічних бібліотек, презентовано роботу бібліотек в персональному кабінеті бібліотеки «Автоматизована система відбору та розподілу книжкової продукції» та інші організаційні питання. Бібліотекарі мали можливість безпосередньо поспілкуватися з працівниками Державної установи «Український інститут книги» з проблемних питань щодо розподілу книжкової продукції в регіонах. Плануються також наступні зустрічі.

http://library.te.ua/

 

28 липня - День Хрещення Русі-України

Вівторок, 28 липня 2020, 08:09

28 липня -  День Хрещення Русі-України

0

Це благословенне свято  відзначається   у день Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, який зробив доленосний вибір - прийняв християнство сам і охрестив країну.  Відтоді наш народ консолідується навколо духовних ідеалів справедливості, милосердя, любові до ближнього та правди.

Запровадження християнства на наших теренах  - це не тільки свято християн, це свято торжества української державності, духовного і культурного злету, запорука успішної демократичної модернізації українського суспільства.

Майже два роки тому українці здобули ще одну перемогу – постала Єдина Помісна Православна Церква, як це було понад тисячу років тому. Томос про автокефалію довершив утвердження незалежності і самостійності нашої держави, укріпив релігійну свободу та став ще одним символом нашої незалежності та національної безпеки.

У ці дні ми молимося за єдність українського народу, за мир і благополуччя кожного. Нехай віра була, є і буде для наших людей життєдайною силою, яка допомагає вистояти, зберегти свої традиції та ідентичність.

Бажаю всім добра і мудрості, Божої Благодаті у ваших трудах і починаннях. Нехай Бог береже усіх нас і нашу Державу!

 

Голова Тернопільської обласної ради    Віктор Овчарук

 

67% машин швидкої допомоги не встигають на виклики вчасно – МОЗ

Понеділок, 27 липня 2020, 11:06

Дві треті пацієнтів вчасно не отримують екстрену медичну допомогу.

Й лише у 17-18% випадках виклику "швидкої", машина вкладається у визначений час приїзду

Про це на пресбрифінгу заявили міністр охорони здоров'я Максим Степанов та заступниця міністра Ірина Садов'як.

"Ті нормативи, які встановлені, вони складають 10 хвилин по місту та 20 хвилин за містом", – сказав Степанов.

Він також додав, що не менше 75% машин швидкої допомоги повинні доїжджати до хворого у межах 10 хвилин в місті та 20 хвилин за містом.

"З загальної кількості випадків, а це 6.8 мільйона викликів – 4.7 мільйона з них є невчасними.

Це дуже погані показники" додала Ірина Садов'як.

Лише у 17-18% випадках виклику "швидкої", машина вкладається у визначений час приїзду й приблизно дві треті пацієнтів вчасно не отримують екстрену допомогу.

Вона уточнила, що наразі на підконтрольних уряду територіях працює 25 регіональних центрів екстреної допомоги та медицини катастроф.

Садов’як каже, що виклики швидкої допомоги можна поділити на такі категорії:

Критична категорія. Швидка має приїхати протягом 10 хвилин.

Категорія екстрених викликів. Передбачає прибуття протягом 20 хвилин.

Неекстрені виклики направляються до відповідного закладу охорони здоров'я, що надає первинну медичну допомогу.

Якщо такої можливості немає, то машину швидкої допомоги, яка не виконує критичні чи екстрені виклики, направлять до пацієнта.

 

Голограми, велосипед з квадратними колесами та космічні подорожі: в Києві відкриють музей науки

Понеділок, 27 липня 2020, 11:05

Восени 2020 року Мала академія наук України відкриє в столиці перший інтерактивний простір "Музей науки"

Тут можна буде покататися на велосипеді з квадратними колесами, вирушити в космічну подорож, побачити двометрову голограму та 60-кілограмовий кристал, скласти з атомів воду та сіль у доповненій реальності, дізнатися, як побудований організм людини.

Загалом на відвідувачів чекає понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій.

Над експозицією, що складається з 7 блоків, працювали команди з України, Канади, США, Польщі та Швеції.

Зокрема, тут представлена виставка "Дивна матерія" канадського Ontario Science Center, одного з найвідоміших наукових і дослідних центрів світу.

Восени 2020 року Мала академія наук України відкриє в столиці перший інтерактивний простір "Музей науки"
Фото: monkeybusiness/Depositphotos

Виставки "Великі винаходи", "Людина", "Акустика" та "Оптика" розроблені спеціально для "Музею науки" польською компанією Strong Interactions, команда якої працювала над створенням знаменитого Центру науки "Коперник" у Варшаві.

А один із ключових експонатів приїхав до Києва з Музею математики в Нью-Йорку. Це трицикл із квадратними колесами, таких у світі всього чотири.

Павільйон музею

"У Малій академії наук навчаються понад 150 000 дітей з усієї України, — розповідає директор МАНУ Оксен Лісовий. — За останні півтора року наші юні науковці вибороли 80 нагород у найбільших міжнародних наукових олімпіадах і конкурсах.

Велика амбіція МАНУ — виховати нову плеяду українських фахівців і повернути Україну на карту провідних наукових країн світу. Інтерактивний простір — ще один наш крок до популяризації науки. Частина експозиції мобільна.

В наших планах експонувати її в інших містах і, зрештою, створити такі музеї по всій країні.

В "Музеї науки" ми намагаємося, перш за все, зацікавити, оживити беземоційні терміни з підручників, перетворивши їх на об’єкти й інсталяції, показуємо, як формули та закони працюють у повсякденному житті.

А всіх юних відвідувачів, які хочуть знати більше, одразу запрошуємо до тематичних гуртків на поглиблене вивчення тієї чи іншої науки".

Концепцію проєкту організатори описують одним словом — "спектр".

Спектр наук, відкриттів і вражень: від запуску блискавки в котушці Тесли та керування роборукою до можливості побачити власний голос, потрапити всередину гігантської мушлі та в дзеркальний тунель з оптичною ілюзією. Зокрема зона простору буде присвячена українським ученим.

Найбільшим інтерактивним експонатом стане скляна стеля, яка змінює колір, коли відвідувачі вводять на планшетах правильні відповіді на питання зі сфери науки.

Символічно, що проєкт відкривається в ревіталізованому павільйоні "Наука" на ВДНГ.

Побудований у 1958-му для проведення наукових виставок, сьогодні простір знову відчиняє свої двері всім, кому цікаво, як влаштований світ.

Під час карантину в просторі передбачено посилені заходи безпеки, рекомендовані МОЗУ, а саме: вхід у масках, обмеження кількості відвідувачів завдяки завчасному придбанню квитків із фіксованим часом, дезінфекція інтерактивних елементів експонатів й інших поверхонь.

"Музей науки" створений Малою академією наук України в колаборації з агенцією Gres Todorchuk і за підтримки Міністерства освіти й науки України.

 

Приклади неймовірних винаходів для людей з інвалідністю й не лише. ФОТО

Понеділок, 27 липня 2020, 11:03

Світ належить не лише молодим та здоровим.

Ми всі маємо право насолоджуватись життям на повну.

І зараз, у 21 столітті, люди з інвалідністю та літні люди мають на це більше шансів, ніж будь-коли.

Наразі компанії створюють неймовірні речі, які дозволяють людям з будь-якими діагнозами жити повним життям, пише Bored Panda.

 

В галереї Уффіці є версія картин для незрячих людей, щоб вони теж могли насолодитись мистецтвом

 

Завдяки спеціальному інвалідному кріслу, яке допомагає стояти, хірург, паралізований від талії та нижче, може продовжувати практикуЦя черепаха на каруселі в Гонконгу пристосована спеціально для дітей на інвалідному візку

 

А цей парк має гойдалку для діток на інвалідному візку

 

Цей будинок для літніх людей має фейкову автобусну зупинку, щоб люди з деменцією не тікали та не губилися

 

Зак Нельсон спроєктував позашляховик для людей з інвалідністю, який допоміг його дружині побачити краєвиди, про які вона і не мріяла

 

 

Цей чайник спроєктовано спеціально для людей з артритом, тому що їм боляче підіймати звичайний чайник

Якщо ви літня людина або маєте фізіологічну особливість, яка вимагає більше часу, щоб перейти дорогу, то спеціальна картка дозволить цей час отримати. Сінгапур

 

Цей стіл для пікніка пристосований для всіх: дорослих людей, дітей та тих, хто пересувається на інвалідному візку


 

Цукерки з «сюрпризом»: заборонену речовину намагалися передати ув’язненому

Понеділок, 27 липня 2020, 10:25

Чергову спробу передати наркотичну сировину у виправу установу  задокументували чортківські поліцейські. Наркотики знайшли у солодощах.
Про протиправне поліцейським повідомив черговий УВП №26 міста Чорткова. Під час огляду посилки, яку принесла знайома одному з ув’язнених, в шоколадних цукерах було виявлено 2 згортки із речовиною рослинного походження, схожу на марихуану.
Знайдене поліцейські вилучили для проведення необхідної експертизи. За фактом незаконного пересилання наркотичних засобів, відкрито кримінальне провадження. Тривають слідчі дії.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/czukerki-z-syurprizom-zaboronenu-rechovinu-namagalisya-peredati-uv-yaznenomu/

 

Тернополянин намагався винести з магазину продуктів на чималу суму

Понеділок, 27 липня 2020, 10:24

Таємне викрадення чужого майна інкримінують працівники Тернопільського відділу поліції жителю обласного центру, якого затримали на «гарячому».
До правоохоронців надійшло звернення від адміністратора торговельного закладу. Чоловік повідомив, що працівники магазину затримали незнайомця, який намагався привласнити товар.
Поліцейські слідчо-оперативної групи, які виїжджали на місце події встановили, що зловмисник - тернополянин 1991 року народження.  Підозрюваний поцупив майна майже на 1000 гривень, однак завершити задумане йому завадили охоронці. Чоловік поводив себе підозріло, чим привернув увагу працівників.
Тепер йому доведеться постати перед законом за скоєний злочин передбачений частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/ternopolyanin-namagavsya-vinesti-z-magazinu-produktiv-na-chimalu-sumu/

 

"Разом ми зможемо!"

Понеділок, 27 липня 2020, 10:23

0

Таке гасло є ключовим для Підволочиської ОТГ. Наприклад, у селі  Оріховець  ініціативні, активні, дієві та господарські люди не сидять без діла, вони діють. Так, власноруч виготовили і встановили лавочку з квітником біля сільського будинку культури, посадили квіти. Такі ж лавки з’явилися і на  дитячому майданчику, які  допомогла придбати селищна рада.

Завдяки місцевим меценатам придбана бруківка для облаштування території біля старостату,  розпочато встановлення автобусної зупинки.

Жителі села провели благоустрій території біля храму. А за добровільні внески закупили туї для озеленення та благоустрою села.

https://pidvolochyska-gromada.gov.ua/

 

 

Відбувся 3-й веломарафон "Дружня громада - 2020"

Понеділок, 27 липня 2020, 10:22

0

Участь у вело марафоні взяли близько 150 велосипедистів Великогаївської ОТГ. Багато позитивних емоцій та думок звучало від учасників заходу, оскільки всі успішно подолали відстань  12 -20 км. Маршрут пролягав через села: Теофілівка, Скоморохи, Козівка, Смолянки, Застав’є, Великі Гаї, Баворів, Грабовець, Білоскірка, Красівка, Кип’ячка, Товстолуг. Було 2 зупинки для зустрічі та відпочинку велосипедистів, яких супроводжувала поліція та медична допомога. Кінцевим пунктом веломарафону була мальовнича частинка села Красівки -  джерело та Капличка Божої Матері.

Погода посприяла і до спільних активностей,  фото-квесту, танцювальних майстер-класів від Оксани Федорків, тренерки, балетмейстерки Зразкового аматорського ансамблю танцю "Візерунок" с.Баворів.  Цікавою була історія створення каплички у с. Красівці від Дар’ї Верасюк, жительки цього ж села.

Тернопільський обласний пластовий вишкільний центр також долучився до заходу та порадував усіх присутніх пластовими іграми та піснями.

Цей захід сприяв об’єднанню жителів усіх населених пунктів Великогаївської ОТГ. 3-й вело марафон пройшов вдало завдяки спільним діям багатьох людей, зокрема молоді, яка входить до Молодіжної ради при Великогаївській сільській раді.

https://velykogaivska-gromada.gov.ua/

 

 

Скарби минулого: у бібліотеці діє виставка про культурну спадщину України

Понеділок, 27 липня 2020, 10:22

0

Україна володіє унікальними об’єктами культурної спадщини з тисячолітньою історією. Вони захоплюють, дивують, надихають – несуть генетичну пам’ять нації.

Для того, аби показати різноманіття культурної спадщини нашого народу, у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді діє виставка “Скарби минулого. Спадщина тисячоліть”.

Книги та альбоми знайомлять відвідувачів із пам’ятками монументального мистецтва, старовинними замками і святинями, скансенами, ландшафтними парками і музейними колекціями.

Виставка діятиме до кінця липня в секторі мистецтв (2-й поверх).

Нагадуємо, що бібліотека відновила видачу книг та працює з понеділка по п’ятницю із 10 до 18 год.

Ознайомитися із об’єктами культурної спадщини Тернопілля можна також за посиланнями:

https://tobm.org.ua/

 

До 515-ої річниці з дня народження Роксолани

Понеділок, 27 липня 2020, 10:21

0

Цього року виповнюється 515 років від дня народження легендарної українки – Роксолани (Анастасії Лісовської).

До цієї дати працівники Тернопільської обласної бібліотеки для дітей підготували історико-літературну виставку-портрет «Славетна українка Роксолана».

Переглянути презентацію можна за посиланням - http://odb.te.ua/1-3144

http://odb.te.ua/

 

 

У Києві відновлюють "Летючу Тарілку" на Либідській

П'ятниця, 24 липня 2020, 09:31

У столиці планують відновити будівлю Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації, який відомий багатьом як "Летюча Тарілка", що на станції метро Либідська.

За реставрацію візьметься архітектор Віталій Молочко.

Це він підтвердив в коментарі "Українській правді. Життя".

Як розповідає архітектор, на початку 2015 року він познайомився з Флоріаном Іллічем Юр'євим, художником та архітектором.

"Летюча Тарілка" була створена за його проєктом у 1971 році.

Проте наразі неординарна будівля знаходиться у дуже поганому стані.

У столиці планують відновити будівлю Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації, який відомий багатьом як "Летюча тарілка", що на станції метро Либідська.

"Ми з Флоріаном Іллічем підготували проєкт відновлення будівлі й концепцію по створенню Міжнародного українсько-японського наукового центру, в якому так само повинен був знаходиться і центр по створенню скрипок Флоріана Юр'єва", – розповідає Віталій Молочко.

Флоріан Ілліч Юр'єв. Спроєктував "Летючу тарілку" у 1971 році
Віталій Молочко з Флоріаном Юр'євим

Він каже, що цілий рік велися переговори з японською стороною:

"Проте, на жаль, напевно через політичне становище, це все не увінчалося якимось результатом".

У 2016 році інвестор ТРЦ Оушен Молл запропонував Міністерству освіти й науки України ремонт будівлі Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації.

Також було узгоджено з інвестором, щоб він профінансував створення державного музею живої науки.

"Мене разом з Флоріаном Іллічем запросили створити проєкт музею живої науки й реновації будівлі.

Проєкт був створений повністю.

Всі рішення були узгоджені разом з Флоріаном Іллічем Юр'євим, але на цей час процес створення музею тимчасово заморожено", – каже архітектор.

В результаті, у травні 2020 року разом з Флоріаном Іллічем, а також за сприяння меценатського проєкту "Українська скрипка – 1000 років" були зібрані кошти й архітектор вирішив відремонтувати "Летючу Тарілку".

"Оскільки Флоріану Іллічу вже 91 рік буде 11 серпня, а також у нього невиліковна хвороба, ми хочемо щоб автор побачив своє творіння відремонтованим", – каже Молочко.

Тому архітектор, як голова громадської організації "UA", та сам Юр'єв направили листи в МОН на отримання дозволу по проведенню поточних ремонтних робіт.

"Підкреслюю мета у нас одна відремонтувати вже аварійно проржавілу Тарілку і щоб її побачив при житті автор Флоріан Юр'єв до свого дня народження", – зауважує архітектор.

Очікується приблизно такий перелік робіт:

 • зачистка основи поверхні від іржі;
 • ґрунтування поверхні;
 • нанесення проміжного шару атмосферної фарби;
 • шпаклювання поверхні.

Цікаво, що в думках творця проєкту, він виглядав як мушля.

"Флоріану Іллічу довгий час не давали реалізувати проєкт тарілка, але йому вдалося переконати радянське керівництво.

Це з часом люди її почали її назвати  "Летюча Тарілка", а в мріях автор її задумав, як мушля" пояснює Віталій Молочко.

 

У Києві відновлюють "Летючу Тарілку" на Либідській

П'ятниця, 24 липня 2020, 09:31

У столиці планують відновити будівлю Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації, який відомий багатьом як "Летюча Тарілка", що на станції метро Либідська.

За реставрацію візьметься архітектор Віталій Молочко.

Це він підтвердив в коментарі "Українській правді. Життя".

Як розповідає архітектор, на початку 2015 року він познайомився з Флоріаном Іллічем Юр'євим, художником та архітектором.

"Летюча Тарілка" була створена за його проєктом у 1971 році.

Проте наразі неординарна будівля знаходиться у дуже поганому стані.

У столиці планують відновити будівлю Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації, який відомий багатьом як "Летюча тарілка", що на станції метро Либідська.

"Ми з Флоріаном Іллічем підготували проєкт відновлення будівлі й концепцію по створенню Міжнародного українсько-японського наукового центру, в якому так само повинен був знаходиться і центр по створенню скрипок Флоріана Юр'єва", – розповідає Віталій Молочко.

Флоріан Ілліч Юр'єв. Спроєктував "Летючу тарілку" у 1971 році
Віталій Молочко з Флоріаном Юр'євим

Він каже, що цілий рік велися переговори з японською стороною:

"Проте, на жаль, напевно через політичне становище, це все не увінчалося якимось результатом".

У 2016 році інвестор ТРЦ Оушен Молл запропонував Міністерству освіти й науки України ремонт будівлі Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації.

Також було узгоджено з інвестором, щоб він профінансував створення державного музею живої науки.

"Мене разом з Флоріаном Іллічем запросили створити проєкт музею живої науки й реновації будівлі.

Проєкт був створений повністю.

Всі рішення були узгоджені разом з Флоріаном Іллічем Юр'євим, але на цей час процес створення музею тимчасово заморожено", – каже архітектор.

В результаті, у травні 2020 року разом з Флоріаном Іллічем, а також за сприяння меценатського проєкту "Українська скрипка – 1000 років" були зібрані кошти й архітектор вирішив відремонтувати "Летючу Тарілку".

"Оскільки Флоріану Іллічу вже 91 рік буде 11 серпня, а також у нього невиліковна хвороба, ми хочемо щоб автор побачив своє творіння відремонтованим", – каже Молочко.

Тому архітектор, як голова громадської організації "UA", та сам Юр'єв направили листи в МОН на отримання дозволу по проведенню поточних ремонтних робіт.

"Підкреслюю мета у нас одна відремонтувати вже аварійно проржавілу Тарілку і щоб її побачив при житті автор Флоріан Юр'єв до свого дня народження", – зауважує архітектор.

Очікується приблизно такий перелік робіт:

 • зачистка основи поверхні від іржі;
 • ґрунтування поверхні;
 • нанесення проміжного шару атмосферної фарби;
 • шпаклювання поверхні.

Цікаво, що в думках творця проєкту, він виглядав як мушля.

"Флоріану Іллічу довгий час не давали реалізувати проєкт тарілка, але йому вдалося переконати радянське керівництво.

Це з часом люди її почали її назвати  "Летюча Тарілка", а в мріях автор її задумав, як мушля" пояснює Віталій Молочко.

 

Як отримати допомогу, якщо захворів на COVID-19 і живеш сам – МОЗ

П'ятниця, 24 липня 2020, 09:03

Людина, яка захворіла на COVID-19 і живе сама, може звернутися за допомогою у міську чи обласну державну адміністрацію.

Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 24 липня.

"Такі ситуації чітко передбаченні в нормативних документах та відповідною постановою.

Цей обов'язок покладений на Київську міську та обласні державні адміністрації, яких є відповідний підрозділ соціального захисту.

Він повинен супроводжувати і надавати соціальну допомогу людям, які цього потребують", – зазначив очільник МОЗ.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов

За словами міністра, таку допомогу можуть отримати:

 • люди похилого віку;
 • люди, які живуть самі на час захворювання;
 • люди з інвалідністю;
 • люди,які проходять самоізоляцію і не мають можливості купити ті чи інші речі, або продукти харчування.

Міністр додав, що більше детально дізнатися про цю процедуру можна, зателефонувавши на гарячу лінію обласних адміністрацій.

 

На Тернопільщині триває операція «Безпечне літо»

П'ятниця, 24 липня 2020, 08:54

Забезпечення  безпеки дітей під час літнього відпочинку – така основна мета  профілактичних заходів до яких залучені працівники ювенальної превенції краю. Працівники поліції налагодили та підтримують постійну комунікацію з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, ОТГ з питань організації безпеки дітей.
Цьогорічні канікули діти не мали змоги провести в таборах, тому більшість з них самостійно, допоки батьки на роботі, організовують своє дозвілля. Найчастіше - на свіжому повітрі та поблизу водойм. Аби надзвичайні події не змарнували літні канікули школярів та їх батьків,  працівники поліції насамперед перевіряють місця відпочинку біля водойм.
Дітям правоохоронці нагадують про основні правила безпечного поводження на воді, а батькам наголошують не допускати  купання малолітніх та неповнолітніх у воді без нагляду дорослих.
Нагадують поліцейські і сумну статистику: в області з початку року вода забрала життя п’ятьох дітей.
Під час проведення заходів поліцейські задокументували понад 70 адміністративних протоколів відносно неповнолітніх. Серед порушень переважають продаж неповнолітнім пива, спиртних та тютюнових виробів та розпиття слабоалкогольних та алкогольних напоїв у громадських місцях. Притягнули працівники поліції до відповідальності і дорослих за доведення неповнолітніх до стану алкогольного сп’яніння. На них складено 24 протоколи.
За час операції на території області зареєстровано 37 повідомлень про зникнення дітей. Усіх малих втікачів та згуб поліцейські повернули додому.
Профілактика відпочинку школярів триватиме до 31 серпня.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/yuvenalna-prevencziya/na-ternopilshhini-trivaje-operacziya-bezpechne-lito/

 

Визначились переможці чемпіонату області з більярду серед представників «Інваспорту»

П'ятниця, 24 липня 2020, 08:53

Особистий чемпіонат області з більярду серед осіб з інвалідністю 23 липня 2020 року відбувся в більярдному клубі «Абриколь». Участь у змаганнях взяло 16 чоловік. З вітальним словом перед присутнімивиступили начальник Тернопільського регіонального центру «Інваспорт», заслужений працівник з фізичної культури та спорту України Олег Юзчишин, керівник відокремленого підрозділу національної федерації спортивного більярду України в Тернопільській області Андрій Мазепа. Чемпіоном області більярду став Валерій Карпенко (смт. Вишнівець), звання срібного призеру здобув Ростислав Лящук (м. Тернопіль), третє місце посів Володимир Черниш (м. Копичинці).

Переможці були нагороджені грамотами та медалями.

Адміністрація центру «Інваспорт» та спортсмени дуже вдячні Андрію Мазепі за сприяння в організації проведення змагань та директору більярдного клубу Андрію Іващуку за надання залу для проведення змагань.

 

 

У Тернополі відбувся турнір з пляжного волейболу

П'ятниця, 24 липня 2020, 08:52

Відкритий турнір з пляжного волейболу серед аматорських команд провели у Тернополі . Відбувався захід на пляжі «Циганка». Учасниками змагань стали дев’ять команд, у складі яких виступало по двоє спортсменів. Відповідно до результатів турніру, в категорії «Чоловіки віком 18-34 роки», до трійки лідерів увійшли команди «Пруха» (І місце), «Прес» (ІІ місце), «Twix» (ІІІ місце).

В категорії «Жінки, старші 18 років та чоловіки, старші 35 років» призові місця посіли команди «Бігуни» (І місце); «Хмарочоси» (ІІ місце); «НВК» (ІІІ місце).

 

Усі переможці отримали подарунки та ексклюзивні кубки.

Організатором турніру з пляжного волейболу виступив Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення.

 

Очільник обласної ради відзначив медичних працівників Заліщицького району

П'ятниця, 24 липня 2020, 08:51

Цьогорічні карантинні обмеження щодо недопущення поширення коронавірусної хвороби внесли  корективи у пошанування тих, хто кожної секунди стоїть на  сторожі здоров’я та життя  людей – медичних працівників, чиє професійне свято відзначається традиційно у третю неділю червня.  Щоб висловити слова подяки за титанічну працю,  до медиків Заліщицького району завітав голова обласної ради Віктор Овчарук, зокрема, побував у Заліщицькій центральній районній лікарні та у Заліщицькому обласному госпіталі інвалідів війни та реабілітованих.
«Від себе особисто, усього депутатського корпусу, від усіх жителів дякую кожному з вас за мужність, витримку, вірність обов’язку  особливо в цей нелегкий для країни час, - наголосив очільник області. – Без необхідного обладнання та засобів захисту на початках епідемії, при мізерній зарплаті та максимальних ризиках для власного здоров’я та життя жоден з вас не відмовився допомагати людям. Честь і хвала вам за це! Лікар – це неоціненна й важка праця, і не тільки сьогодні, у період епідемії коронавірусу. Медичні сестри, лікарі, завідувачі відділень, санітарки,  працівники лабораторій – кожен із вас щодня перебуває на передовій боротьбі з різними хворобами. Саме ви вселяєте надію та віру на те, щоб жити далі. Низький уклін за вашу працю, за тисячі врятованих життів. Нехай  вас оберігає Господь». Віктор Овчарук вручив медичним працівникам району відзнаки Тернопільської обласної ради.

0123

45

 

«Живописна Україна» - у Борщівському обласному краєзнавчому музеї

П'ятниця, 24 липня 2020, 08:51

У картинній галереї Борщівського краєзнавчого музею презентовано виставку картин з фондової колекції музею «Живописна Україна». Автори полотен – відомі українські художники: Василь Непийпиво, Стефанія Гебус-Баранецька, Юрій Злидень, Олексій Шовкуненко, Сергій Шишко та інші. Більшість з них удостоєні високих нагород: лауреати Шевченківської премії, заслужені та народні художники України. На виставці представлено поверх тридцять робіт. Живописні полотна експонуються в трьох залах картинної галереї. Здебільшого, це – пейзажі та мальовничі українські краєвиди.

01

 

Мобільний додаток для людей з інвалідністю запрацює і для жителів громади

П'ятниця, 24 липня 2020, 08:50

0

Багато людей, на жаль, часто не можуть скористатися викликом швидкої, поліції чи ДСНС через те, що не бачать, не чують, чи не в змозі пояснити, де вони знаходяться і що з ними трапилося. Саме для таких ситуації і розробили мобільний застосунок «112.in.ua».

Додаток вже успішно використовують жителі Києва, Тернополя, Львова, Черкас, Ужгорода, Чернівців та вже невдовзі він стане доступним для чортків’ян. Завдяки підписаному меморандуму про співпрацю між Чортківською міською радою та  ГО «Українські системи та блокчейн рішення» для жителів громади система «112.in.ua» працюватиме абсолютно безкоштовно.

Додаток створений для допомоги у виклику екстрених служб людям із вадами слуху, зору чи опорно-рухового апарату. Він працює на базі Android та іOS і забезпечує швидкий і зручний доступ до служб невідкладної допомоги.

Натисненням лише однієї кнопки SOS, яка є у швидкому доступі в нижній панелі меню, користувач зможе відправити сигнал про допомогу. Цей сигнал надходить диспетчеру, який водночас отримує запис звуку, інформацію про місце розташування людини, яка потребує допомоги, і навіть медичні дані потерпілого.

Додатком зможуть скористатися всі, незалежно від національності та мови спілкування. Передати інформацію про подію можна буде просто обравши в програмі необхідні піктограми чи відправити фото події.

Отримавши сигнал від людини, диспетчер аналізує ступінь небезпеки ситуації та направляє на місце події необхідні екстрені служби. Відповідно потерпілий отримає якісну допомогу значно швидше, ніж зараз.

Також система «112.in.ua» може бути корисна всім іншим людям, що знаходяться у стані функціонального обмеження чи небезпеки без можливості говорити.

https://www.chortkivmr.gov.ua/

 

Онлайн-проєкт "Як в чужині умру, то згадайте мене..."

П'ятниця, 24 липня 2020, 08:48

0

Обласний комунальний музей Богдана Лепкого в Бережанах  до 79-ої річниці з дня смерті письменника підготував онлайн-проєкт "Як в чужині умру, то згадайте мене...".

Відео можна переглянути на сторінці музею у мережі Фейсбук:  https://www.facebook.com/-1807341462884952/ та на каналі Ютюб: https://www.youtube.com/channel/UCGDxKRlyuAWXKWwyAOh5R0A

http://www.lepkiy.te.ua/index.php/uk/

 

Тернопільські військові передали подяку голові обласної ради Віктору Овчаруку від мешканця Луганщини за допомогу

Четвер, 23 липня 2020, 08:50

Великі збитки зазнали жителі Луганщини від пожежі, яку гасили на початку липня вогнеборці різних служб та мирні мешканці. Тоді вогонь знищив близько 80 дачних будинків садового кооперативу "Вовча яма" та 30 житлових будинків у селі Смолянинове Новоайдарського району. Активну участь в ліквідації стихії брали військовослужбовці ЗСУ.

Віталій, котрий з 2014 року допомагає українським захисникам, в одну мить втратив майно, яке здобував упродовж життя, а також те, що успадкував від свого батька. Чоловік - автомобільний майстер. Невеличке СТО, розташоване на подвір’ї, згоріло дотла.

Тернопільські військові побували у Віталія та привезли йому шліфувальну кутову машину (болгарку) та дриль, які передав особисто голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, дізнавшись про лихо, яке спіткало майстра.

Чоловік дружньо зустрів військовослужбовців та висловив свою вдячність за допомогу голові обласної ради Віктору Овчаруку та тернопільським військовослужбовцям. «Спасибі за те, що не забуваєте, я дякую тернополянам за такі потрібні мені речі. Вірю, що невдовзі повернуся до своєї улюбленої роботи та допомагатиму надалі нашим хлопцям», - каже луганчанин.

А наші вояки підсумовують: «Пам’ятаймо про людяність, даруймо добро ближнім, і воно повернеться сторицею».

Очільник області наголошує: «Спільними добрими справами ми також закладаємо підвалини взаєморозуміння, а відтак наближаємо перемогу!»

01

 

 

У Чортківському медичному коледжі триває вступна кампанія

Четвер, 23 липня 2020, 08:37

У Чортківському медичному коледжі триває вступна кампанія

0

Завершилися вступні випробування для абітурієнтів Чортківського державного медичного коледжу на основі базової загальної середньої освіти (9 кл.).  За їх результатами буде зараховано на навчання вступників зі спеціалізацій «Лікувальна справа», «Сестринська справа», «Фармація» та «Стоматологія ортопедична». Географія цьогорічних вступників,як завжди, надзвичайно широка – від Волинської, Рівненської, Закарпатської до ближніх сусідніх з Тернопільщиною – Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської та Хмельницької областей. Традиційно додалися і вступники із Київщини… Практично до Чорткова з’їхались представники з усієї України.

Наступний етап вступної кампанії – для випускників 11 класу. Право навчатися в коледжі виборюватимуть вони  на спеціалізації «Акушерська справа» та «Фармація»(заочна форма навчання).

https://chdmc.org.ua/


 

Віртуальна виставка «Зарваниця – паломницька святиня Матері Божої»

Четвер, 23 липня 2020, 08:36

Віртуальна виставка «Зарваниця – паломницька святиня Матері Божої»

0

Духовний комплекс «Зарваниця» належить до двадцяти найбільших відпустових Марійських центрів Європи. Сюди кожного року у липні з’їжджаються прочани з усього світу на Всеукраїнську прощу.

Цьогоріч сповнюється 25 років Всеукраїнської прощі до Зарваниці, на якій Блаженнійший Патріарх Мирослав-Іван Любачівський здійснив посвячення українського народу під покров Пресвятої Богородиці і 20-ліття прощі, під час якої відбулося освячення Собору Зарваницької Божої Матері – тепер Малої Базиліки.

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці підготовлена віртуальна виставка «Зарваниця – паломницька святиня Матері Божої». Історична, краєзнавча, художня література виставки розповідає про велике відпустове місце, розташоване у мальовничій місцевості Тернопільщини.

Перейти до виставки

http://library.te.ua/


 

В МОЗ розповіли про важкі та смертельні випадки COVID-19 серед вагітних

Середа, 22 липня 2020, 10:09

Серед майже 61 тисячі підтверджених випадків коронавірусної інфекції, в Україні зафіксували COVID-19 у 225 вагітних жінок (0.4% від усіх хворих).

Про це на пресбрифінгу розповіла заступниця міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак.

"Найбільше вагітних захворіло у Рівненській, Закарпатській, Київській, Чернівецькій, Волинській, Тернопільській областях та місті Києві", каже вона.

Микичак додала, що за даними обласних лабораторних центрів, за 4 місяці пандемії було госпіталізовано 92 вагітні жінки з діагнозом COVID-19, 6 перебували в реанімації, 2 вагітні жінки померли.

Серед майже 61 тисячі підтверджених випадків коронавірусної інфекції, в Україні зафіксували COVID-19 у 225 жінок (0.4% від усіх хворих).
Фото: EugeneGensyrovsky/Depositphotos

"Одна смерть трапилась в Івано-Франківській області й одна у Львівській", говорить Микичак.

 

На Тернопільщині поліцейські оголосили підозру підприємцеві за підробку документів та привласнення бюджетних коштів

Середа, 22 липня 2020, 08:52

Приватний підприємець з Монастириська вносив неправдиві дані в акти виконаних робіт та привласнив 78 тисяч гривень, виділених на ремонт навчального закладу. Неправомірні дії бізнесмена викрили співробітники поліції.
В ході досудового розслідування встановлено, що упродовж 2016-2017 років фірма підприємця мала здійснити капітальний ремонт школи в райцентрі. Під час виконання будівельних робіт керівник вносив завідомо неправдиві відомості в акти виконаних робіт, на підставі яких отримав з бюджету понад 78 тисяч гривень. Проте кошти, які б мали піти капітальний ремонт школи та утеплення її фасаду, осіли в кишені підприємливого бізнесмена.
В ході розслідування було проведено ряд експертиз, які довели факт підроблення документів  та незаконного привласнення підприємцем бюджетних коштів. Слідчі оголосили йому підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191 КК України та ч. 2 та 4 ст. 358 ККУ.
На даний час слідчі завершують досудове розслідування. Обвинувальний акт щодо підприємця буде скеровано до суду.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/ekonomichni-zlochini/na-ternopilshhini-policzejski-ogolosili-pidozru-pidprijemczevi-za-pidrobku-dokumentiv-ta-privlasnennya-byudzhetnix-koshtiv/

 

Кабінет Міністрів України призначив Матвія Бідного заступником Міністра молоді та спорту України

Середа, 22 липня 2020, 08:50

Заступником Міністра молоді та спорту України призначено Матвія Бідного. Відповідне розпорядження за № 857-р було ухвалено на засіданні Уряду 15 липня 2020 року. Відтак новий заступник буде координувати роботу з розвитку неолімпійських видів спорту, - інформує прес-служба Міністерства. Матвій Бідний з 2016 року очолював Департамент фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту.

Нагадаємо, що Міністр має ще чотирьох заступників: перший заступник Сергій Симонов, заступник з питань європейської інтеграції – Валерій Желдак, заступниця Міністра Ніна Лемеш - координує роботу з розвитку олімпійських видів спорту, Марина Попатенко – заступниця Міністра у сфері молодіжної політики.

 

Нова книжкова виставка із присмаком спецій

Середа, 22 липня 2020, 08:49

0

Для кулінарії спеції – це цілий світ. Різноманітний, ароматний і часто зовсім незнайомий. Спеції посилюють смак страв, відтіняють, розкривають, творять магію – потрібно тільки правильно їх використовувати.

Письменники також використовують кулінарні метафори, аби надати своїм літературним шедеврам необхідного “смаку”.

Підбірка книг із присмаком спецій діє у відділі міського абонемента Тернопільської обласної бібліотеки для молоді (1-й поверх).

Читаючи їх, смакуйте “Шоколад із чилі”, “Мигдаль для серця”, “Чебрець в молоці”, “Каву з кардамоном”, “Імбир для душі”, “Сіль для моря”, “Теплі історії з корицею”, відчуйте “Мелодію кави у тональності кардамону”.

Нагадуємо, що бібліотека відновила книговидачу та працює із понеділка до п’ятниці з 10 до 18 години.

https://tobm.org.ua/

 

Сторінка 1 з 89

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер