images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

Стартує освітній курс вебінарів для працівників публічних бібліотек Тернопільської області

Середа, 14 квітня 2021, 10:44

Стартує освітній курс вебінарів для працівників публічних бібліотек Тернопільської області

З 15 квітня 2021-го року Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека, Тернопільське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» розпочинають освітній курс вебінарів для працівників публічних бібліотек області «Бібліотека: нові технології та оригінальний контент».

0Навчання здійснюватиметься на платформі Zoom й триватиме впродовж квітня — травня 2021-го року.

«У програмі курсу: інформаційно-бібліографічна та краєзнавча робота бібліотек; проєктно-програмна діяльність; культурні та креативні індустрії; сучасні послуги та сервіси в онлайн-середовищі; онлайнові інструменти організації діяльності бібліотек в електронному середовищі», — розповідають у ТОУНБ.

 

«Творімо історію краю разом!» — закликають у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

Середа, 14 квітня 2021, 10:43

«Творімо історію краю разом!» — закликають у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї
З нагоди 108-ої річниці заснування музею відбулася фондово-закупівельна комісія, яка прийняла на збереження 243 нові предмети.
0Серед отриманих експонатів особливої уваги заслуговує живописний твір «До бою!», автором якого є наш земляк, уродженець села Романівка Тернопільсього району, художник Яків Ягода.
«Картина створена за мотивами поштової листівки періоду Визвольних змагань 1917-1921 рр., роботи відомого митця легіону УСС Юліана Буцманюка, під назвою: «На спомин головних боїв Українського легіону 1914-18», виданої у 1918-му році. Картину подарував заступник директора з питань розвитку та комунікацій ТОКМ Роман Мацелюх», — розповідають у музеї.
1
Також варто відзначити родинну ікону з архіву українського письменника, члена СЖУ, громадсько- політичного діяча Володимира Барни «Чудотворний образ Божої матері Теребовлянської».
«Саме цією святинею давали благословення на шлюб жителю села Червоне Золочівського району Львівської області та його дружині, які згодом стали батьками дружини Володимира Барни», — зазначають у музеї.
 

Михайло Головко: «Наші лікарі — справжні Герої!»

Середа, 14 квітня 2021, 10:43

Михайло Головко: «Наші лікарі — справжні Герої!»

З нагоди Всесвітнього дня здоров’я у Тернопільській обласній раді відзначили медиків нашого краю.
0Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко наголосив, що для нього — надзвичайно велика честь вітати медиків — людей благородної професії, які своєю щоденною невтомною працею готові прийти на допомогу кожному із нас в найскрутніший час.
«Професія медика дуже важлива та необхідна для суспільства, адже на їхніх плечах лежить турбота й відповідальність за найвищу цінність на землі — людське життя. Сьогодні наші медики перебувають на передовій боротьби із пандемією, часто ризикуючи своїм здоров'ям, — сказав Михайло Головко. — Низький уклін усім Вам, шановні працівники медичної сфери за Ваш щоденний подвиг, за кожне врятоване життя, за Вашу професійність! Ваші талановиті руки дарують людям надію, а добрі серця вселяють віру у зцілення!»
Очільник Тернопільщини побажав усім медикам міцного здоров’я, злагоди та добробуту їхнім родинам, професійних успіхів та Божого благословіння!
12
34
 

Студенти мистецького коледжу гідно представили Тернопільщину на музичному конкурсі

Середа, 14 квітня 2021, 10:42

Студенти мистецького коледжу гідно представили Тернопільщину на музичному конкурсі

Усі студенти Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької, які брали участь у Відкритому конкурсі Дніпропетровської академії музики ім. М.Глінки «Дніпровські сурми — 2021», отримали відзнаки, продемонструвавши високу майстерність виконання музичних творів на трубі, валторні та тромбоні.

0Гран-прі здобув трубач Роман  Курпіта (викладач — Богдан Жеграй, концертмейстер — Наталія Скалій).

Вихованці Богдана Жеграя також вибороли другу премію — Олег Пискливець та Максим Копровський, третє місце зайняли Андрій Свергун та Петро Сливка (концертмейстер — Наталія Скалій).

У конкурсі «Дніпровські сурми» гідно представили тернопільську валторнову школу студенти класу викладача мистецького коледжу Мирона Кушнірика (концертмейстер — Наталія Скалій). Іван Гринишин здобув друге місце, а Микола Валах — третє.

У музичних змаганнях гри на тромбоні дипломами відзначені Олег Думановський (третє місце) та Мар’ян Гунька (четверте місце). Викладач — Степан Воробель, концертмейстер — Олег Кирилюк.

У конкурсі брали участь музиканти з різних регіонів України. Його мета — популяризація вітчизняної та зарубіжної духової музики та виявлення талановитих виконавців.

За словами викладачів, журі відзначило високий рівень майстерності та культуру виконання студентів коледжу.

 

До завершення відкритого обласного фотоконкурсу «Рух заради здоров’я» під час карантину залишився тиждень

Середа, 14 квітня 2021, 10:34

До завершення відкритого обласного фотоконкурсу «Рух заради здоров’я» під час карантину залишився тиждень

З 22 березня до 22 квітня 2021 року на Тернопільщині триває відкритий обласний фотоконкурс «Рух заради здоров’я» під час карантину. Головним його завданням є відтворити на фото виконання вправ зарядки. Захід організований Тернопільським обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». На сьогодні на конкурс від шанувальників фізичної культури і зарядки уже надійшло 205 світлин. І до нього ще можна долучитися.

 

Тим більше, що весняна погода стимулює до занять фізичною активністю. Палітра занять фізичними вправами дуже різноманітна та різнобарвна. Отож, сфотографуйтесь та поділіться своїм досвідом занять з іншими. Передайте свій чудовий та бадьорий настрій з допомогою фотографії, адже до кінця обласного фотоконкурсу «Рух заради здоров’я» залишився лише тиждень, - триватиме захід на Тернопільщині до 22 квітня 2021 року.

Нагадуємо, що головною метою конкурсу є презентація руханки (зарядки), відтак усі надіслані на конкурс світлини мають відображати виконання зарядки однією особою або групою людей різного віку, - як на свіжому повітрі, в офісних приміщеннях, так під час роботи та на відпочинку. Таким чином, ваше фото спонукатиме тих, хто не займається фізичною культурою, розпочати свої заняття з комплексу вправ ранкової зарядки, які їм до вподоби та вибрати в подальшому будь-яку рухову активність.

А надсилати фотографії потрібно за електронною адресою:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду та через месенджер на Фейсбук-сторінку Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» https://www.facebook.com/tr.sport.for.all/.

Усі роботи, які подаються на конкурс, мають бути авторськими. Участь можуть брати не більше двох фотографій одного автора.

Світлини повинні бути представлені у цифровому форматі та відповідати наступним вимогам:

– цифровий знімок - файл у форматі JPEG будь-якого розміру;

– колаж та комп’ютерна графіка не допускаються, за винятком необхідної корекції кольору та контрасту;

– назва робіт повинна мати такий вигляд: ім’я, прізвище автора, місце проживання (вулиця, населений пункт, територіальна громада), контактна інформація повнолітнього представника (мобільний телефон, прізвище, ім’я).

(Наприклад: Руслан Бойко, вул. Подільська, 14, с. Байківці, Байковецька територіальна громада, представник Анастасія Бойко 0941122331 ).

Переможця та призерів, за умовами проведення Фотоконкурсу визначає журі, беручи до уваги фотографії, не враховуючи лайки. Також за результатами голосування на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» у соціальній мережі Фейсбук (https://www.facebook.com/tr.sport.for.all/) визначаться двадцять найпопулярніших фото, автори та учасники яких будуть також нагороджені.

Для того, щоб проголосувати, потрібно поставити вподобання (лайк) фотографії. Голоси (лайки) враховуються тільки від власників сторінок, які зареєстровані в Україні. Якщо під фото будуть п’ять чи більше лайків від фейкових акаунтів, учасники не будуть відзначені нагородами.

Організатори конкурсу: управління фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».


 

Олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна провела #OlympicLab зі школярами Тернопільщини

Середа, 14 квітня 2021, 10:34

Олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна провела #OlympicLab зі школярами Тернопільщини

Голова регіонального олімпійського осередку Тернопільщини, чемпіонка Європи та світу з біатлону, олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна в рамках Всеукраїнського спортивно-масового проєкту для дітей та молоді «OlympicLab» за модулем «Чат з чемпіонами та навички лідерства» зустрілася зі школярами Тернопільського району, - інформує «Suspilne.media». Серед дітей, які прийшли на зустріч, були учні школи №8, де колись навчалася спортсменка. Олена розповіла учням, як почала займатися біатлоном, про свої досягнення і плани на майбутнє, спонукаючи йти вперед і досягати її рівня.

Діти розпитували спортсменку, чи були у неї травми, скільки разів на тиждень тренується, чи важко було поєднувати спорт і навчання, які предмети найбільше любила у школі, чи займалась іншими видами спорту, демонсруючи те, що вболівають за спортсменку і цікавиться її кар’єрою.

Також діти фотографувалися з чемпіонкою, розглядали медалі та отримали картки з автографами.

Біатлоністка побажала школярам і юним спортсменам, щоб вони, насамперед, навчилися отримувати задоволення від спорту, від своїх маленьких досягнень, оскільки тоді в них з’явиться азарт до перемоги, їм захочеться все більше і більше працювати, досягати і перемагати.

 

У Тернопільській обласній раді відбулося засідання комісії з питань соціального захисту населення та учасників АТО/ООС і членів їх сімей

Вівторок, 13 квітня 2021, 10:15

У Тернопільській обласній раді відбулося засідання комісії з питань соціального захисту населення та учасників АТО/ООС і членів їх сімей

Під час засідання комісія розглянула та підтримала звернення депутата Тернопільської обласної ради Володимира Болєщука щодо внесення змін до обласної комплексної програми соціальної підтримки малозахищених верств населення «Турбота» на 2021-2025 роки. Він наголосив, що благодійний фонд «Карітас» вже впродовж років опікується людьми, які потрапили у важкі життєві обставини, тому важливо підтримувати працівників організації.

0«Я вважаю, що ми повинні допомагати тим, хто допомагає і підтримує інших. Такою є благодійна організація «Карітас», яка опікується людьми, які потрапили у важкі життєві ситуації», — сказав Володимир Болєщук.

1

Також члени комісії підтримали клопотання Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації щодо списання з балансу основних засобів та проект положення про постійну комісію Тернопільської обласної ради сьомого скликання з питань соціального захисту населення та учасників АТО/ООС і членів їх сімей.

2

 

«Сакральна скульптура Тернопільщини»: у художньому музеї діє виставка

Вівторок, 13 квітня 2021, 10:14

«Сакральна скульптура Тернопільщини»: у художньому музеї діє виставка

У виставковому залі Тернопільського обласного художнього музею розгорнуто виставку «Сакральна скульптура Тернопільщини», організовану Тернопільським обласним центром охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини.

0В експозиції — 20 великоформатних банерів, які містять світлини найцікавіших сакральних пам'яток Тернопільщини і репрезентують скульптурне розмаїття нашого краю, що творилося впродовж століть. Виставці передувала багаторічна праця колективу Центру охорони пам'яток культурної спадщини з інвентаризації та фотофіксації пам'яток сакральної скульптури.
«Запрошуємо відвідати виставку, яка демонструє духовну культуру українців і характеризує нас, як цивілізовану націю, яка є складовою християнського світу», — закликають організатори.
Виставка діятиме до 19 квітня.
 

У Тернопільській спеціальній школі-інтернаті провели тижневик профорієнтації «Працюємо разом, радіємо разом»

Вівторок, 13 квітня 2021, 10:14

У Тернопільській спеціальній школі-інтернаті провели тижневик профорієнтації «Працюємо разом, радіємо разом»

У рамках тижневика профорієнтації у школі-інтернаті відбулася низка заходів, які допоможуть учням обрати майбутню професію.

0Соціально-психологічна служба школи запропонувала учням різні види пізнавально-розважальних робіт:

- анкетування, яке допомогло зорієнтуватися у власних інтересах і схильностях, а також дало відповідь на запитання «Ким бути?»;

- уроки-презентації «Хочу, можу, треба»;

- заняття із залученням фахівця з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості, яка надала рекомендації з вибору професії та розповіла про професії майбутнього й навчальні заклади, де можна здобути бажані спеціальності;

Також у закладі оновили інформаційно-просвітницький куточок «Для абітурієнтів 2021-го року,1 створили та роздали учням 10-12 класів інформаційні буклетики «Вибір майбутньої професії».

Окрім того, відбувся конкурс малюнків «Моя майбутня професія».

«Дорога до професії починається з мрії, а дитячий малюнок — це мрія, відтворена на папері. Саме під час проведення тижня профорієнтації учні молодших класів мали нагоду поділитися своїми мріями щодо майбутнього вибору професії та взяти участь у конкурсі. Діти показали своє розуміння професій та втілили свої уявлення у творчості», — розповідають у школі-інтернаті.

 

Тернопільський епідеміолог розповів, як в супермаркетах наражають покупців на небезпеку

Вівторок, 13 квітня 2021, 10:12

Тернопільський епідеміолог розповів, як в супермаркетах наражають покупців на небезпеку, Дмитро Бондаренко

У закритих приміщенням з великою кількістю людей ризик заразитися коронавірусом найбільший. Відтак епідеміологи рекомендують перебувати у них якомога менше часу.

Попри поверхове дотримання санітарно-епідемічних правил, логістика у торгових закладах Тернополя залишається незадовільною, – переконаний епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев. Через маркетингові ходи покупці залишаються у магазинах довше, ніж необхідно, пише зз.

«Хочу звернутися до керівників великих торгових мереж: будь ласка, покращіть логістику і не змінюйте торгові місця у великих залах. Ви все створюйте для того, щоб людина, яка прийшла за покупкою, розуміла де той, чи інший стелаж, щоб вона за короткий період могла скористатися необхідними послугами, швидко розрахуватися і вийти. Я розумію, що постійна зміна місця розміщення товарів — це маркетингові ходи, але я думаю, що в умовах епідемії цього робити не варто. Але, на превеликий жаль, навіть зараз такі факти зустрічаються».

Цими вихідними у магазинах Тернополя мобільні групи провели рейди на дотримання карантину. Порушення виявили і з боку представників торгівлі, а також і покупців

 

На Тернопільщині знизилася захворюваність на грип та ГРВІ

Вівторок, 13 квітня 2021, 10:10

Захворюваність на грип і ГРВІ на Тернопільщині майже удвічі перевищує рівень епідемічного порогу та відповідає високому рівню інтенсивності епідемічного процесу.

Так, протягом тижня на Тернопільщині на ГРВІ та грип захворіло понад 5540 людей. Це на 9% менше, ніж минулого тижня.

У Теребовлянському районі показник захворюваності на грип та ГРВІ вище низького рівня захворюваності, на 11-ти адмінтериторіях: Бережанський, Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Кременецький, Лановецький, Монастириський, Тернопільський, Чортківський, Шумський район

 

У здобутку тернопільських веслувальниць – «золото» і «срібло» Кубку України з веслування на байдарках і каноє в Дніпрі

Вівторок, 13 квітня 2021, 10:09

c

На основній водній арені України - веслувальному каналі у місті Дніпро, завершився Кубок України з веслування на байдарках і каноє пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської.Тернопільщину на цих популярних веслувальних змаганнях, які проводяться в Україні уже багато років поспіль, представляли вихованці ШВСМ та ДЮСШ з водних видів спорту Тернополя, - повідомляєФедерація каное Тернопільщини. Срібні нагороди вибороли на дистанції 500 м вихованки ДЮСШ з водних видів спорту Ліза Балик та Дарія Довбня в складі байдарки-четвірки серед дівчат 2003-2004 років народження. Як зазначив тренер веслувальниць Володимир Гикавий, наші спортсменки - 2005 року народження, і з поставленим завданням впоралися вдало.


А студентка Західноукраїнського національного університету Іванна Дяченко здобула на змаганнях у Дніпрі одразу чотири золотих нагороди, чотири рази піднімаючись на найвищу сходинку п’єдесталу. Так, з великою перевагою Іванка двічі перемогла в байдарці-одиночці на дистанціях 200 м і 500 м, а ще два «золота» виборола у двійці-мікс з Даниїлом Платашем та в байдарці-двійці з Вікторією Мунтян на дистанції 200 м.

Додамо, що Іванна Дяченко є призеркою Європейських Ігор в 2019 та 2020 роках. Зараз спортсменка пройшла відбір та буде готуватися до чемпіонатів Європи та світу. Зі слів її мами і тренера Анжели Дяченко, дівчина також пробуватиме свої сили і в дорослих змаганнях, адже в наступному році дебютує в дорослій «когорті». Зимовий підготовчий період Іванна тренувалася з дорослою командою української збірної, і тренери та колеги високо оцінили її спортивний потенціал.

 

Команда «Євроінтер’єр» з Тернополя – ветеранський чемпіон області 60+ з міні-футболу

Вівторок, 13 квітня 2021, 10:08

Команда «Євроінтер’єр» з Тернополя – ветеранський чемпіон області 60+ з міні-футболу

У Тернополі завершився чемпіонат області серед ветеранів з міні-футболу у віковій категорії 60 років і старші. Переможцем змагань стала команда з Тернополя – «Євроінтер’єр», - інформує офіційний Інтернет-сайт Асоціації футболу Тернопільщини.Тернопільські ветерани святкували перемоги у всіх трьох матчах. Спершу перемогли збірну Підгайців та Козови (3:1), згодом обіграли ветеранів з Ланівців (9:0) і, насамкінець, були сильнішими за підволочиський «Збруч» (5:3).

 

«Сьогоднішні ігри зібрали зіркову когорту нашого Тернопільського футболу. Емоції, професійність, мотивація, - все на найвищому рівні! Вдячність сьогодні кожному, хто взяв участь, ви наша гордість, і ми з радістю організовуємо ці змагання, щоби ви мали можливість разом зустрітись. Футбольного довголіття, і ще довго залишатись великим стимулом для наших юних футболістів», – сказав, виступаючи на церемонії нагородження  голова Асоціації футболу Тернопільщини Тарас Юрик та висловлюючи захоплення учасниками чемпіонату області серед ветеранів, кому 60 років і більше, які на своєму прикладі показують молоді нев’янучу майстерність.

 

Скільки треба займатися спортом для хорошого самопочуття

Вівторок, 13 квітня 2021, 10:08

Скільки треба займатися спортом для хорошого самопочуття

Користь від регулярних занять спортом доведена неодноразово та достатньо переконливо. Сучасні методики рекомендують підліткам не менше семи годин на тиждень приділяти увагу фізичній активності. В той час атлети, надмірно виснажуючи себе тренуваннями, ризикують отримати депресію, дратівливість та тривожність. Про це йшлося у статті  «Щотижнева спортивна активність та благополуччя підлітків» групи працівників Інституту Соціальної та Превентивної Медицини Університету міста Лозанни (Швейцарія). У дослідженні, результати якого представлені в матеріалі, брали участь молоді люди у віці від 16 до 20 років (середній вік склав 17,95 років). Автори публікації поставили за мету визначити точні порогові значення тривалості вправ (мінімальне та максимальне), які обмежують проміжок сприятливого впливу на самопочуття  молодих людей.

 

Сприятливий вплив встановлювався за допомогою індексу WHO-5, який містить у собі п’ять запитань, відповідь на кожне з яких може дати від 0 до 5 балів, формуючи підсумковий діапазон індексу в рамках 0-25.

Зі 1303 учасників дослідження даний індекс-опитувач заповнили 1245. Середній індекс сприятливого впливу склав 17,8. Але найцікавіше - розподіл цього показника за групами відносно фізичної активності. Ті, хто займався спортом зовсім трохи (0-3,5 години на тиждень, таких було 35,2%), показали середній індекс сприятливого впливу – 15,95. За середнього рівня занять (3,6-10,5 годин на тиждень, в середньому 7 – це був як раз рекомендований мінімальний поріг, і таких учасників було 41,5%) благополуччя покращується до 17,58. Здивувало дослідників, що за ще більшої тривалості занять спортом (10,6-17,5 годин на тиждень, 18,5% від усієї аудиторії) середній вплив піднімався ще вище – до 18,13. І тільки в тих, хто займався заняттями більше 17,5 годин на тиждень (4,8%), сприятливий вплив покращився до 17,00.

Таким чином, залежність сприятливого впливу від тривалості занять спортом виглядає як перевернута буква U. Ті, хто займався мало, – не отримають очікуваних преференцій в плані гарного самопочуття, але й ті, хто займаються забагато також ризикують зіштовхнутися з погіршанням самопочуття, але не меншою мірою, ніж ті, хто мало тренувався.

Достатньо несподіваним виявилось і розміщення піку графіку, тобто рівень спортивних занять, за якого шанси досягти сприятливого впливу максимальні.  Це виявилося не 7 годин на тиждень, на чому настоюють традиційні рекомендації, які наразі існують, але вдвічі більший режим – до 14 годин на тиждень, однак потрібно застерегти найбільш активних ентузіастів від надлишкових навантажень.

Підготувала Олена Гикава.

Джерело: Merglen A, Flatz A, Bélanger RE, Michaud PA, Suris JC. Weekly sport practice and adolescent well-being. Arch Dis Child. 2013, Nov 20.

 

Чому важливо ретельно пережовувати їжу, та як робити це правильно

Понеділок, 12 квітня 2021, 10:47

Процес травлення починається із виділення слини та пережовування їжі.

Хоча ми на ці процеси рідко звертаємо увагу, вони дуже важливі для роботи травної системи.

Якісне пережовування продуктів може вберегти від дискомфорту в шлунку та зайвої ваги.

Як правильно споживати їжу, "Українській правді.Життя" розповіли нутриціолог-дієтолог Ольга Полюхович та гастроентеролог Євгенія Белінська.

За додатковою інформацією звернулися також до медичного видання Healthline.

Фото pikselstock/Depositphotos

Чому потрібно пережовувати їжу

Жування – це важлива стадія, від якої залежить наскільки якісно їжа перетравлюється в шлунку та засвоюється в кишківнику.

Спеціалістка з оздоровчого харчування Ольга Полюхович пояснює, що жування не можна пропускати, оскільки під час нього виділяються особливі ферменти, які не повторюються на інших етапах.

"Під час виділення слини їжа в роті змочується, і до неї надходять ферменти, які допомагають її розщеплювати.

Якщо якісно не пережувати їжу, то вона не збагатиться цими ферментами, що порушить процес травлення.

Деякі з ферментів, які знаходяться в слині, вже не повторюються ні в кишківнику, ні в шлунку", – розповідає експертка.

За словами гастроентеролога Євгенії Белінської, процес жування також активізує інші органи, які надалі будуть виділяти ферменти для перетравлення їжі.

У слині також містяться ферменти, які відповідають за задоволення.

"Коли ми нервуємо чи переживаємо, нам часто хочеться щось пожувати. Це тому, що тіло фізіологічно хоче себе заспокоїти", – пояснює Ольга Полюхович.

Добре пережована їжа також не може механічно травмувати шлунок, на відміну від великого шматка.

"Якщо ми ретельно не пережовуємо харчову грудку, то вона зберігається твердим шматком, тому шлунку набагато складніше її розщепити.

Таким чином ми механічно пошкоджуємо органи травлення", – пояснює нутриціолог.

Ольга Полюхович називає 4 переваги від повільного пережовування їжі, які позитивно впливають на загальний стан організму:

 • налагоджується правильний механічний процес травлення, не ускладнюється робота шлунка, стравоходу і кишківника;
 • нормалізується гормональний рівень;
 • забезпечується насичення організму всіма поживними речовинами;
 • отримується задоволення від їжі.

Скільки часу потрібно жувати їжу

Мета жування – подрібнити їжу таким чином, щоб вона втратила свою текстуру.

"Їжу рекомендують пережовувати близько 20 разів, але мало хто дотримується цього правила", – розповідає Євгенія Белінська.

Проте все залежить від текстури продукту. Наприклад, для стейків і горіхів може знадобитися більше часу, ніж для кавуна.

"Їжа буває різного типу, тому час пережовування кожного продукту різний.

Жувати потрібно до того моменту, коли їжа перетворюється в однорідний м'який клубочок і немає твердих частинок. Це головне правило.

Якщо ви пережували і відчуваєте, що їжа вже перетворилася в кашку – вже можна ковтати", – пояснює Ольга Полюхович.

Організм відчуває насичення їжею за 20 хвилин після споживання.

Тому якщо з'їсти всю порцію швидше, то у вас залишиться відчуття незавершеності.

Таким чином повільне жування сповільнює темпи та вберігає від зайвої їжі.

Крім того, коли ми швидко їмо, то не відчуваємо повністю смак і втрачаємо задоволення від споживання.

Часто через це після головного прийому хочеться добрати ще чогось смачненького.

Які наслідки для організму може мати не пережована їжа

Найперше, не пережована їжа порушує процес травлення, тому може виникати дискомфорт у шлунку, або проблема з випорожненням.

"Якщо їжу заковтувати шматками, вона не перетравлюється до кінця (особливо продукти з високим вмістом білка), тому може застрягати і накопичуватися в кишківнику", – розповідає нутриціолог.

У такому випадку також не засвоюється частина поживних речовин, які надходять з їжі.

"Ми себе позбавляємо вітамінів, мінералів, корисних білків, жирів і вуглеводів", – додає Ольга Полюхович.

Шматки неперетравленої їжі можуть викликати дискомфорт у шлунку, відчуття важкості та навіть біль.

"Гарне пережовування сприяє відсутності заковтування повітря (аерофагії). Наслідком якої буде відрижка і здуття", – розповідає Євгенія Белінська.

Крім того, коли їжа недостатньо пережована, то травна система збивається з пантелику.

Організм може не виробляти достатньо ферментів, необхідних для повного розщеплення їжі.

Це може призвести до проблем з травленням, зокрема викликати:

 • здуття живота;
 • пронос;
 • печію;
 • кислотний рефлюкс;
 • судоми;
 • нудоту;
 • головні болі;
 • проблеми зі шкірою;
 • дратівливість;
 • недоїдання;
 • розлади шлунку;
 • гази.

Як почати їсти повільніше

У Healthline назвали кілька порад, які допоможуть почати їсти повільніше:

Уникайте сильного голоду

Важко їсти повільно, коли дуже голодний. Щоб уникнути цього відчуття, варто тримати поряд корисні перекуси.

Поставте виделку

Якщо класти вилку після кожного шматка їжі, це допоможе їсти повільніше і насолоджуватися смаком.

Їжте продукти, які потрібно пережовувати

Зосередьтеся на волокнистих продуктах, які потрібно довго пережовувати, наприклад овочах, фруктах і горіхах.

Пийте воду

Споживання води або низькокалорійних напоїв допоможе знизити темп.

Але якщо у вас проблеми з травленням, то пити воду під час їжі не завжди корисно.

Питна вода може уповільнити процес травлення, розчиняючи в організмі ферменти, що розщеплюють їжу.

Цей ефект особливо помітний, якщо ви страждаєте розладами травлення, як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

Контролюйте час

Встановіть кухонний таймер на 20 хвилин і постарайтеся не закінчувати обід до цього часу.

Намагайтеся дотримуватися повільного і послідовного темпу під час їжі.

Вимкніть гаджети

Намагайтеся уникати електронних пристроїв, таких як телевізор і смартфони, під час їжі.

Зробіть глибокий вдих

Якщо ви почали їсти занадто швидко, зробіть кілька глибоких вдихів.

Це допоможе вам переорієнтувати і повернутися у правильний темп.

Практикуйте усвідомлене харчування

Техніки усвідомленого харчування допомагають приділяти більше уваги тому, що ви їсте, і контролювати свої пристрасті.

Дайте собі час

Для того, щоб відбулися зміни, потрібен час, бо нова поведінка перетворюється у звичку приблизно за 66 днів.

 

В Україні впровадять реабілітацію для пацієнтів після COVID-19. Що про це відомо

Понеділок, 12 квітня 2021, 10:43

В Україні запровадять реабілітацію для людей, які перенесли COVID-19 – Міністерство охорони здоров'я розробило відповідний стандарт, але ще його не затвердило.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак під час брифінгу 12 квітня.

"В окремих випадках COVID-19 протікає безсимптомно, але часто розвиваєтьсяпневмонія, дихальна недостатність, вражаються інші системи і органи.

Це захворювання поліорганне, оскільки є ураження і ускладнення зі сторони серцево-судинної, нервової, ендокринної системи, а також проявляються в значній кількості психоемоційні розлади.

Після лікування необхідне тривале спостереження для виявлення можливих ускладнень і реабілітація для відновлення функцій дихальної, серцево-судинної системи, збереження психічного здоров’я", – розповіла Микичак.

Фото: photographee.eu/Depositphotos

Особливо йдеться про пацієнтів, які перенесли COVID-19 у важких та середньо-важких формах.

За словами Микичак, у міністерстві вже напрацювали відповідні рекомендації з урахуванням світового досвіду.

Зокрема, у співпраці з Державним експертним центром МОЗ розробило стандарт медичної допомоги "Реабілітація пацієнтів з коронавірусною хворобою COVID-19 та реконвалесцентів".

"Цей стандарт надіслано для опрацювання, обговорення в регіональні департаменти охорони здоров’я і буде найближчим часом погоджений в структурних підрозділах і відповідних відомствах", – додала заступниця МОЗ.

Також міністерство сформувало пропозиції до Національної служби здоров’я щодо запровадження нового пакету медичних послуг з реабілітації пацієнтів після COVID-19.

Це означає, що реабілітаційна допомога фінансуватимуться державою.

У МОЗ також мають визначити і затвердити мережу санаторно-курортних закладів та закладів охорони здоров’я, які зможуть надати відповідну спеціалізовану допомогу.

"МОЗ доручило керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я забезпечити осіб, які перенесли середню і важку форму COVID-19, послугами з реабілітації.

А також визначити і затвердити мережу закладів охорони здоров’я, зокрема, санаторно-курортних закладів місцевого підпорядкування для забезпечення доступу усім пацієнтам до спеціалізованої допомоги, а також скеровувати до санаторіїв МОЗ, які наказом від 6 квітня отримали доручення приймати профільних пацієнтів", – розповіла Микичак.

Пацієнти зможуть отримувати реабілітаційну допомогу після COVID-19 за скеруванням сімейного лікаря.

Коли відповідні послуги стануть доступними, наразі невідомо.

Нагадаємо, 70% українців, які перехворіли на британський штам COVID-19, потребують лікування від постковіду.

Симптоми вірусу можуть зберігатися ще кілька тижнів поспіль, а також довгостроково впливати на організм.


 

У громаді на Тернопільщині стартував прийом проектів на бюджет участі

Понеділок, 12 квітня 2021, 10:25

У громаді на Тернопільщині стартував прийом проектів на бюджет участі

Кожен житель Лановецької громади може подати власну ідею розвитку громади, оформивши її у вигляді проектної заявки. Після цього комісія з відбору проектів громадського бюджету проаналізує усі заявки та виставить на голосування.

0«Загальний обсяг громадського бюджету Лановецької громади на 2021-ий рік становить 1 135 800 грн. Цьогоріч серед проектів буде обрано 22 переможці із різних населених пунктів, — розповідають у Лановецькій міській раді. —  Упродовж двох тижнів жителі зможуть проголосувати за проекти, які їм сподобалися, після чого будуть оголошені результати. Проект чи проекти, які отримають найбільшу кількість голосів жителів громади, будуть реалізовані за кошти громадського бюджету».

Дізнатись більше про «Громадський бюджет» можна на сайті міської ради за посиланням.

 

У Тернополі нагородили найкращих за підсумками футзального сезону 2020-21

Понеділок, 12 квітня 2021, 10:23

На Тернопільщині урочисто нагородили кращі команди та гравців за підсумками Тернопільської футзальної ліги сезону 2020-2021. Організатором заходу, який відбувся 9 квітня, виступила Асоціація футболу Тернопільщини. Церемонію нагродження проводив голова Асоціації Тарас Юрик, який подякував футболістам і тренерам за сезон. Через карантин на певний час змагання було зупинено, однак футзальна ліга відбулася. За цей час в чотирьох дивізіонах взяли участь 66 команд, що є найбільшим показником в історії Тернопільської футзальної ліги.

 

Також Тарас Юрик подякував срібному призеру вищої Тернопільської футзальної ліги команді «Айва-Тірас» з Іванкова (Борщівщина), котра представляла Надзбручанський край у Всеукраїнському фіналі Аматорської футзальної ліги України, де за підсумками кваліфікаційного раунду пробилася до вищої ліги і там достойно виступила, - наголошується на офіційному Інтернет-сайті Асоціації.

Відтак, нагороди між командами та гравцями розподілили наступним чином:

Вища ліга

1 місце - «Алюр» (Тернопіль)

2 місце - «Айва-Тірас» (Іванків)

3 місце - «Говерла» (Дубівці)

Кращі: воротар – Ярослав Гаращук («Айва-Тірас»), бомбардир – Євген Гурін («Алюр», 29 м’ячів), гравець – Микола Гнатишин («Говерла»).

Перша ліга

1 місце - «Агрон-Агропродсервіс-Ветерн-40+» (Тернопіль)

2 місце - «Добра піца» (Тернопіль)

3 місце - ФК «Озерна-1»

Кращі: воротар – Едуард Матяш (ФК «Озерна-1»), бомбардир – Віктор Ковалик («Добра піца», 39 м’ячів), гравець – Богдан Іванців («Агрон-Агропродсервіс-Ветеран-40+»).

Друга ліга

1 місце - «Три валети» (Кременець)

2 місце - Тернопільська міська рада

3 місце - «Метрікс» (Тернопіль)

Кращі: воротар – Віктор Кібляр (Тернопільська міська рада), бомбардир – Ярослав Єфремов («Три валети», 33 м’ячі), гравець – Володимир Пунька («Метрікс»).

Третя ліга

1 місце - ФК «Таурів»

2 місце «Самець» (Підволочиськ)

Кращі: воротар – Анатолій Тимчій (ФК «Таурів»), бомбардир – Дмитро Стриєшин (ФК «Курівці», 31 м’яч), гравець – Роман Скакун («Дніпро» Печірна).

Окремо Асоціацією футболу Тернопільщини відзначено призом «За феєр-плей» гравця команди «Кастар-Україна» (Тернопіль) Володимира Раточка.

Фото усіх команд переможців та призерів можна переглянути на сайті Асоціації.

 

Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива

П'ятниця, 09 квітня 2021, 08:18

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 7D73008E-E4C6-47AD-9EFE-BC2C30A3FB50.png

Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива

Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи “Система забезпечення якості освіти”, яка впроваджується в рамках проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).

Метою інформаційної кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.

“Кінцева мета реформи НУШ - є розбудова якісної школи, що є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу – засновника, який забезпечує ресурсами та створює умови для здобуття освіти, директора, який постійно вдосконалює якість освітньої діяльності школи, вчителів, які дбають про власний саморозвиток для надання якісної освіти, мотивованих учнів та батьків, які беруть участь у розвиткові школи. І кожен з учасників освітнього процесу у цій діяльності повинен бути свідомим, що його роль у розбудові якісної школи вагома й відповідальна. Тому на інформаційному ресурсі про якісну школу показуємо, як конкретно керівники закладів освіти, вчителі, батьки, громада можуть долучитись до розвитку школи – зазначила начальниця управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області Наталія МОРАВСЬКА.

Забезпечення поліпшення якості  освітньої  діяльності  може бути  реалізоване  через  процедури  самооцінювання  або проходження  інституційного  аудиту – нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. На інформаційному ресурсі, презентованому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа. Також на сайті про якісну школу Служба пропонує батькам низку прикладів, як вони можуть долучитись до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу.

З інформаційним ресурсом, створеним в межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за адресою qualityeducation.org.ua .

Довідково:

Державна служба якості освіти – державний орган, створений у 2017 році, що опікується дотриманням якості освіти та освітніх стандартів у школах. Служба призначена допомагати закладам освіти підвищити якість освітньої діяльності, гарантувати якість освіти та формувати довіру суспільства до української освіти. На території області повноваження Служби реалізовує управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області.

Ініціатива “Система забезпечення якості освіти” впроваджується в межах проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe). “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.


 

Тернополянка Анастасія Бачинська завоювала дві золоті нагороди на чемпіонаті України зі спортивної гімнастики у Кропивницькому

П'ятниця, 09 квітня 2021, 07:56

Тернополянка Анастасія Бачинська завоювала дві золоті нагороди на чемпіонаті України зі спортивної гімнастики у Кропивницькому

У Кропивницькому завершився чемпіонат України зі спортивної гімнастики. Національна першість у командних та особистих дисциплінах тривала в місцевій СДОШОР «Надія» з 2 до 7 квітня. Ці змагання, де виступили усі найсильніші гімнасти та гімнастки нашої країни, були етапом підготовки до чемпіонату Європи та Олімпійських ігор в Токіо, які відбудуться в 2021 році. Відзначилась на турнірі тернополянка Анастасія Бачинська, яка здобула перемогу у вправах на колоді та стала чемпіонкою України у гімнастичному багатоборстві.

 

Відтак, Анастасія виграла першість країни з двома золотими нагородами. Другою стала Єлизавета Губарєва, а третьою Яна Федорова, які зібрали по повному комплекту медалей.

За підсумками змагань, Анастасія Бачинська візьме участь у чемпіонаті Європи, який наприкінці квітня відбудеться у Швейцарії.

Нагадаємо, що Анастасія Бачинська є вихованкою Тернопільської КДЮСШ №2 імені Юрія Горайського (тренери Ганна Лев, Оксана Першина та заслужений тренер України Тетяна Геращенко). Спортсменка – кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, нагороджена нагрудним знаком «Гордість Тернопіля», майстер спорту України міжнародного класу зі спортивної гімнастики, багаторазова чемпіонка України, чемпіонка Всесвітньої гімназіади 2018 року, дворазова бронзова призерка ІІІ літніх юнацьких Олімпійських ігор 2018 року, чемпіонка ІІ Європейських ігор 2019 року, чемпіонка Європи зі спортивної гімнастики у командному багатоборстві (2020).

А щодо чемпіонату України-2021 зі спортивної гімнастики у Кропивницькому, то результати змагань серед жінок були такими:

Командна першість:

І місце - м. Київ-1 (Варинська Діана, Федорова Яна, Муржак Дар’я, Осіпова Валерія)

ІІ місце - Кіровоградська область (Іваненко Вікторія, Шаповалова Софія, Савельєва Діана, Остапенко Євгенія)

ІІІ місце - Черкаська область (Дикальчук Софія, Кошеленко Карина, Гідерінська Вікторія, Харченко Анна)

Чемпіонство з гімнастичного багатоборства:

І місце - Бачинська Анастасія (м. Тернопіль)

ІІ місце - Губарєва Єлизавета (м. Дніпро)

ІІІ місце - Федорова Яна (м. Київ)

Розіграш нагород у фінальних змаганнях на окремих видах

Опорний стрибок:

І місце - Федорова Яна

ІІ місце - Козловська Маргарита

ІІІ місце - Харченко Анна

Бруси:

І місце - Губарєва Єлизавета

ІІ місце - Федорова Яна

ІІІ місце - Куліній Катерина

Колода:

І місце - Бачинська Анастасія

ІІ місце - Муржак Дар’я

ІІІ місце - Губарєва Єлизавета

Вільні вправи:

І місце - Савєльєва Діана

ІІ місце - Муржак Дар’я

ІІІ місце - Дикальчук Софія

Щодо результатів серед чоловіків, то Ілля Ковтун став першим у вільних вправах, вправах на коні і паралельних брусах. Ковтун набрав однакову кількість очок із Ігорем Радівіловим, але за кількістю перемог в дисциплінах став чемпіоном України. Петро Пахнюк посів третє місце.

Фото із соцмереж


 

Відбувся міжнародний вебінар на тему «Доброчесність у спорті: боротьба проти маніпулювання спортивними змаганнями»

П'ятниця, 09 квітня 2021, 07:55

Відбувся міжнародний вебінар на тему «Доброчесність у спорті: боротьба проти маніпулювання спортивними змаганнями»

Впродовж двох днів, 7-8 квітня 2021 року, в онлайн форматі відбувся міжнародний вебінар на тему «Доброчесність у спорті: боротьба проти маніпулювання спортивними змаганнями», організований за підтримки Інтерполу та Міжнародного олімпійського комітету та за участю представників семи європейських країн. Участь у заході від України взяли представники Міністерства молоді та спорту, Українського бюро Інтерполу, Національного олімпійського комітету, Української асоціації футболу, - інформує офіційний Інтернет-сайт Міністерства.

 

Під час заходу начальник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Наталія Радчук представила інформацію про роботу, яку здійснює Міністерство молоді та спорту на напрямі запобігання маніпулюванням спортивними змаганнями.

Учасників вебінару було поінформовано про стан імплементації Україною Конвенції Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями, зокрема про заходи, що здійснюються з метою завершення процедур для створення Національної платформи із запобігання маніпулювання спортивними змаганнями.

Зокрема, Міністерством було створено Робочу групу з розробки концепції та положення про Національну платформу із запобігання маніпулюванням спортивними змаганнями із залученням представників Мінмолодьспорту, інших центральних органів виконавчої влади, Національного олімпійського комітету, Української асоціації футболу. Робоча група вповноважена розробити стратегічні засади діяльності та регламенти, необхіднідля ефективного функціонування згаданої Національної платформи.

Національна платформа координуватиме діяльність усіх національних стейкхолдерів та співпрацюватиме з усіма організаціями і відповідними органами влади як на національному, так і та міжнародному рівнях на напрямі запобігання та боротьби з маніпулюваннями спортивними змаганнями.

 

З нагоди 30-ї річниці Незалежності України Тернопільська обласна бібліотека для молоді запускає проект «Відомі українці»

Четвер, 08 квітня 2021, 09:06

З нагоди 30-ї річниці Незалежності України Тернопільська обласна бібліотека для молоді запускає проект «Відомі українці»

«Відомі українці» — новий інформаційний аудіоресурс про спортсменів, науковців, винахідників, композиторів, артистів, художників, якими пишається Україна, які творили історію та змінювали світ.

0«Упродовж року, щомісяця, ми публікуватимемо до 10-ти аудіоподкастів. Вже зараз доступні для прослуховування цікавинки про 24-ох осіб. Серед них – Георгій Нарбут, Любомир Гузар, Олександр Архипенко, Платон Симиренко, Квітка Цісик, Федір Піроцький, Валерій Лобановський, Євген Патон, Володимир Івасюк, Сергій Параджанов та інші діячі науки, культури, спорту. Нам є ким пишатися!» — розповідають у бібліотеці.

Аудіоресурс можна прослухати тут.

 

Михайло Головко оглянув потужності ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» — одного із найуспішніших підприємств Тернопільщини

Четвер, 08 квітня 2021, 09:06

Михайло Головко оглянув потужності ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» — одного із найуспішніших підприємств Тернопільщини
ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» — світлотехнічне виробниче підприємство, що займається проектуванням, конструюванням та виготовленням освітлювальних приладів, як для потреб населення, так і Збройних Сил України.
«Радію, що у нашому краї є підприємство, яке, без сумніву, можна назвати зразковим! У виробництво тут постійно впроваджують найновіші технології, таким чином модернізуючи його. До того ж, підприємство — один із найсумлінніших роботодавців. Сьогодні на ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» працює близько півтисячі людей. Враховуючи те, що нам продемонстрували новітні розробки, які стосуються роботи аеропортів, сподіваюся, аеропорт Тернополя буде освітлений системами, які виготовляє ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА». Як прихильник економічного націоналізму, хочу подякувати керівництву та працівникам за те, що вони розвивають вітчизняну економіку!» — сказав Михайло Головко.


 

Володимир Болєщук: «У кожній громаді мають бути якісні дороги»

Четвер, 08 квітня 2021, 09:05

Володимир Болєщук: «У кожній громаді мають бути якісні дороги»

Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук разом з головою комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, архітектури, будівництва, транспорту, енергетики, дорожнього та житлово-комунального господарства, депутатом обласної ради Святославом Лебонтовим здійснили робочий візит у Підгороднянську громаду. Разом з головою громади Сергієм Чапраком та проектантами оглянули відрізок дороги, що веде від села Почапинці до села Забойки. Там цього року планується ремонт дороги.

0Володимир Болєщук наголосив, що першочергове завдання обласної ради - якісні дороги у громадах. 

- Якісний стан доріг - наше першочергове завдання. Тому ми працюємо над тим, щоб створити комфортні умови для жителів громад. Також відрадним є те, що у новостворених громадах є ініціативні керівники, які виявляють бажання співпрацювати,- сказав Володимир Болєщук. 

Святослав Лебонтов зазначив, що депутати облради контролюють процес ремонтних робіт, щоб вони були виконані вчасно та з дотриманням усіх технічних вимог. 

- Для нас як депутатів обласної ради дуже важливо безпосередньо контролювати якість проведення ремонтних доріг, саме тому ми приїжджаємо на етапі проектування, дивимося що проектанти хочуть зробити і будемо контролювати безпосередньо виконання самих робіт,- сказав Святослав Лебонтов.

12

 

Тернополянка Анастасія Бачинська завоювала дві золоті нагороди на чемпіонаті України зі спортивної гімнастики у Кропивницькому

Четвер, 08 квітня 2021, 09:04

Тернополянка Анастасія Бачинська завоювала дві золоті нагороди на чемпіонаті України зі спортивної гімнастики у Кропивницькому

У Кропивницькому завершився чемпіонат України зі спортивної гімнастики. Національна першість у командних та особистих дисциплінах тривала в місцевій СДОШОР «Надія» з 2 до 7 квітня. Ці змагання, де виступили усі найсильніші гімнасти та гімнастки нашої країни, були етапом підготовки до чемпіонату Європи та Олімпійських ігор в Токіо, які відбудуться в 2021 році. Відзначилась на турнірі тернополянка Анастасія Бачинська, яка здобула перемогу у вправах на колоді та стала чемпіонкою України у гімнастичному багатоборстві.

 

Відтак, Анастасія виграла першість країни з двома золотими нагородами. Другою стала Єлизавета Губарєва, а третьою Яна Федорова, які зібрали по повному комплекту медалей.

За підсумками змагань, Анастасія Бачинська візьме участь у чемпіонаті Європи, який наприкінці квітня відбудеться у Швейцарії.

Нагадаємо, що Анастасія Бачинська є вихованкою Тернопільської КДЮСШ №2 імені Юрія Горайського (тренери Ганна Лев, Оксана Першина та заслужений тренер України Тетяна Геращенко). Спортсменка – кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, нагороджена нагрудним знаком «Гордість Тернопіля», майстер спорту України міжнародного класу зі спортивної гімнастики, багаторазова чемпіонка України, чемпіонка Всесвітньої гімназіади 2018 року, дворазова бронзова призерка ІІІ літніх юнацьких Олімпійських ігор 2018 року, чемпіонка ІІ Європейських ігор 2019 року, чемпіонка Європи зі спортивної гімнастики у командному багатоборстві (2020).

А щодо чемпіонату України-2021 зі спортивної гімнастики у Кропивницькому, то результати змагань серед жінок були такими:

Командна першість:

І місце - м. Київ-1 (Варинська Діана, Федорова Яна, Муржак Дар’я, Осіпова Валерія)

ІІ місце - Кіровоградська область (Іваненко Вікторія, Шаповалова Софія, Савельєва Діана, Остапенко Євгенія)

ІІІ місце - Черкаська область (Дикальчук Софія, Кошеленко Карина, Гідерінська Вікторія, Харченко Анна)

Чемпіонство з гімнастичного багатоборства:

І місце - Бачинська Анастасія (м. Тернопіль)

ІІ місце - Губарєва Єлизавета (м. Дніпро)

ІІІ місце - Федорова Яна (м. Київ)

Розіграш нагород у фінальних змаганнях на окремих видах

Опорний стрибок:

І місце - Федорова Яна

ІІ місце - Козловська Маргарита

ІІІ місце - Харченко Анна

Бруси:

І місце - Губарєва Єлизавета

ІІ місце - Федорова Яна

ІІІ місце - Куліній Катерина

Колода:

І місце - Бачинська Анастасія

ІІ місце - Муржак Дар’я

ІІІ місце - Губарєва Єлизавета

Вільні вправи:

І місце - Савєльєва Діана

ІІ місце - Муржак Дар’я

ІІІ місце - Дикальчук Софія

Щодо результатів серед чоловіків, то Ілля Ковтун став першим у вільних вправах, вправах на коні і паралельних брусах. Ковтун набрав однакову кількість очок із Ігорем Радівіловим, але за кількістю перемог в дисциплінах став чемпіоном України. Петро Пахнюк посів третє місце.

Фото із соцмереж

 

У ПЦУ розповіли, чи можна сповідатися в онлайн режимі

Середа, 07 квітня 2021, 10:10

Духовні розмови про гріхи та покаяння можна проводити в онлайн-форматі.

Проте таїнство сповіді повинно відбуватися за особистої присутності.

Такої позиції дотримується речник Православної церкви України архієпископЄвстратій Зоря, розповідають в "Укрінформі".

За його словами, спілкування під час сповіді повинно бути конфіденційним.

Фото 4masik/Depositphotos

"Це є таїнство, яке передбачає особисте спілкування духівника і грішника, що кається, і це спілкування повинне бути цілком конфіденційним, без можливості втручання будь-кого стороннього.

Жоден засіб дистанційної комунікації не дає гарантії, що в це спілкування ніхто не втрутиться.

Тому я вважаю за можливе проводити "онлайн" духовне спілкування, розмови, в тому числі щодо гріхів та покаяння – але саме таїнство повинне відбуватися лише особисто", – пояснив Євстратій Зоря.

Архієпископ додав, що покаяння відбувається не лише під час таїнства, а й у щоденних вечірніх молитвах.

У ПЦУ також розповіли, що наразі вшанування святинь у храмах відбувається через поклоніння  – а не цілування.

А під час обряду причастя використовується не ложка, а спеціальна посудина  – дискос.

 

Володимир Болєщук оглянув стан будівельних робіт приймально-діагностичного відділення у Бережанах

Середа, 07 квітня 2021, 09:59

Володимир Болєщук оглянув стан будівельних робіт приймально-діагностичного відділення у Бережанах

Днями перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук побував з робочим візитом у Бережанах. Зокрема, відвідав Бережанську центральну лікарню, на території якої відновлять будівництво приймально-діагностичного відділення.

0Минулого року держава виділила кошти на будівництво відділення, проте роботи розпочались із запізненням і кошти не встигли освоїти, тому їх левова частка повернулась назад у бюджет. Зараз роботи відновляться, адже на попередній сесії Тернопільської обласної ради було виділено частину коштів із обласного бюджету. Крім того, Бережанська міська рада також виділила певну суму коштів.

На зустрічі були присутні і народний депутат України Іван Чайківський та депутатка Тернопільської обласної рали Наталія Онишків.

12

 

Тернопільські волейболісти із «ДСО-ЗУНУ-Динамо» – бронзові призери чемпіонату України серед чоловічих команд Вищої ліги

Середа, 07 квітня 2021, 09:54

Тернопільські волейболісти із «ДСО-ЗУНУ-Динамо» – бронзові призери чемпіонату України серед чоловічих команд Вищої ліги

Впродовж двох днів на арені Дніпровського СК ПДАБА тривали матчі 2-го фінального туру XXX Чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд Вищої ліги сезону 2020/2021 років! Востаннє в цьому волейбольному сезоні зійшлися в очному протистоянні, аби заволодіти титулом «Чемпіон Вищої ліги 2020/2021», ВК «Дніпро» (м. Дніпро), ВК «Решетилівка» (м. Полтава), ВК «Покуття» (м. Снятин) та «ДСО-ЗУНУ-Динамо» (м. Тернопіль).

 

Як повідомляє Федерація волейболу Тернопільщини, перший ігровий день в рамках фіналу Вищої ліги сезону 2020/2021 за 1-4 місця завершився для команди «ДСО-ЗУНУ-Динамо» поразкою. Матч з ВК «Решетилівка» підопічні Юрія Кравцова зіграли рахунком 3:0 за результатами трьох зіграних партій.

Поразку для нашої команди приніс і наступний матч з ВК «Дніпро». Три зіграних партії і рахунок 3:0 на користь суперників.

А от заключний, третій матч ІІ туру «Фіналу чотирьох Вищої ліги» відзначився перемогою «ДСО-ЗУНУ-Динамо». За результатами чотирьох партій вони обіграли свого суперника - ВК «Покуття». Результат матчу 3:1 на користь тернополян (25/27, 25/22, 25/21, 25/17).

Отож, «ДСО-ЗУНУ-Динамо» - володар бронзових медалей сезону 2020/2021 Вищої Ліги. У них третє місце в турнірній таблиці. Після шести зіграних ігор – три перемоги та три поразки.

 

Тернопільська обласна бібліотека для дітей запрошує до участі у Всеукраїнському онлайн-конкурсі дитячого малюнка «Я і мої права»

Вівторок, 06 квітня 2021, 10:15

Тернопільська обласна бібліотека для дітей запрошує до участі у Всеукраїнському онлайн-конкурсі дитячого малюнка «Я і мої права»
У конкурсі, який проводять до 25-річчя Конституції України, можуть взяти участь діти, віком від 6-ти до 18-ти років. Приймаються індивідуальні та колективні малюнки.
0Кожен учасник готує один малюнок, завантажує його у форматі JPEG на онлайн-платформу конкурсу за посиланням не пізніше 1 червня 2021-го року, — повідомляють у бібліотеці.

Критерії оцінки робіт:

- відповідність умовам та вимогам конкурсу;

- виразне образно-асоціативне вирішення основної ідеї конкурсу;

- повнота розкриття теми;

- естетичність та оригінальність рішень.

Учасники отримають електронний Сертифікат учасника Конкурсу, а переможці будуть відзначені призами!

Детальніше за посиланням.

 

Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні презентував основні напрямки своєї діяльності

Вівторок, 06 квітня 2021, 10:14

Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні презентував основні напрямки своєї діяльності

Серед основних завдань центру — популяризація територіальної оборони та проведення різноманітних вишкільних програм, підготовка та виховання самовідданих, свідомих захисників України, готових у будь-який момент стати на захист територіальної цілісності та Незалежності нашої держави.

0«Навчальна програма центру включає заняттяз шести дисциплін: вогнева підготовка, правила техніки безпеки при поводженні зі зброєю та вибухонебезпечними речовинами, тактична підготовка, медична підготовка, військова топографія, радіозв'язок та інформаційна безпека, патріотичне виховання», — відзначив в.о. директора комунальної установи Тернопільської обласної ради Назар Харольський.

Навколо центру обєдналися учасники бойових дій, добровольці. В умовах, коли триває війна на Сході України, своїм обов'язком вони вважають допомогти державі готувати свідомих молодих людей, які будуть морально та фізично готовими до несення військової служби та участі у воєнних діях.

Також, під час презентації між Тернопільським обласним центром сприяння територіальній обороні в особі в.о. директора закладу Назара Харольського та радою резервістів Сухопутних військ Збройних Сил України  в особі її голови Івана Тимочка було підписано меморандум про співпрацю.

Сьогодні комунальна установа Тернопільської обласної ради розташувалася у приміщенні музею Національно-визвольної боротьби Тернопільщини, що знаходиться на вул.Медовій, 5.

Фото: Тернополяни

 

Відкритий обласний фотоконкурс «Рух заради здоров’я» під час карантину триває! Приєднуйтесь!

Вівторок, 06 квітня 2021, 10:13

Відкритий обласний фотоконкурс «Рух заради здоров’я» під час карантину триває! Приєднуйтесь!

Нарешті ми й дочекалися весни. Усі любителі фізичної культури та спорту вже мають змогу вийти на свіже повітря та позайматися руховою активністю: зробити зарядку, покататись на велосипеді, побігати, потренуватись у воркауті на поперечині та виконати, наприклад, згинання та розгинання рук на брусах, діти можуть пограти в рухливі ігри, а найпростіше, особливо для людей старшого та похилого віку, - вибрати маршрут для пішохідної прогулянки і подолати його. Отже, займайтесь будь-яким видом фізичної активності, який до вподоби саме вам. Але не забувайте, що будь-яке заняття обов’язково потрібно починати із зарядки, аби підготувати організм до фізичного навантаження, розігріти м’язи та виконати декілька вправ на розтягування.

А фото, на яких відображені виконання вправ зарядки, надсилайте на фотоконкурс «Рух заради здоров’я» під час карантину, організований Тернопільським обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Триватиме такий захід на Тернопільщині до 22 квітня 2021 року. Головною метою конкурсу є презентація руханки (зарядки), відтак усі надіслані на конкурс світлини мають відображати виконання зарядки однією особою або групою людей різного віку, - як на свіжому повітрі, в офісних приміщеннях, так під час роботи та на відпочинку. Таким чином, ваше фото спонукатиме тих, хто не займається фізичною культурою, розпочати свої заняття з комплексу вправ ранкової зарядки, які їм до вподоби ,та вибрати в подальшому будь-яку рухову активність.

Чекаємо на ваші Фотографії! Приєднуйтесь!

На сьогодні на фотоконкурс від шанувальників фізичної культури і зарядки уже надійшло 106 фотографій. Така активність не може не тішити. Отож, продовжуйте в  такому ж дусі. А надсилати фотографії потрібно надсилати за електронною адресою:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду та через месенджер на Фейсбук-сторінку Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» https://www.facebook.com/tr.sport.for.all/.

Усі роботи, які подаються на конкурс, мають бути авторськими. Участь можуть брати не більше двох фотографій одного автора.

Світлини повинні бути представлені у цифровому форматі та відповідати наступним вимогам:

– цифровий знімок - файл у форматі JPEG будь-якого розміру;

– колаж та комп’ютерна графіка не допускаються, за винятком необхідної корекції кольору та контрасту;

– назва робіт повинна мати такий вигляд: ім’я, прізвище автора, місце проживання (вулиця, населений пункт, територіальна громада), контактна інформація повнолітнього представника (мобільний телефон, прізвище, ім’я).

(Наприклад: Руслан Бойко, вул. Подільська, 14, с. Байківці, Байковецька територіальна громада, представник Анастасія Бойко 0941122331 ).

Переможця та призерів, за умовами проведення Фотоконкурсу визначає журі, беручи до уваги фотографії, не враховуючи лайки. Також за результатами голосування на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» у соціальній мережі Фейсбук (https://www.facebook.com/tr.sport.for.all/) визначаться двадцять найпопулярніших фото, автори та учасники яких будуть також нагороджені.

Для того, щоб проголосувати, потрібно поставити вподобання (лайк) фотографії. Голоси (лайки) враховуються тільки від власників сторінок, які зареєстровані в Україні. Якщо під фото будуть п’ять чи більше лайків від фейкових акаунтів, учасники не будуть відзначені нагородами.

Організатори конкурсу: управління фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».


 

Дві срібні і три бронзові нагороди здобули представники тернопільського «Інваспорту» на чемпіонаті України з греко-римської та вільної боротьби серед спортсменів з порушеннями слуху

Вівторок, 06 квітня 2021, 10:12

Дві срібні і три бронзові нагороди здобули представники тернопільського «Інваспорту» на чемпіонаті України з греко-римської та вільної боротьби серед спортсменів з порушеннями слуху

Чемпіонат України з греко-римської та вільної боротьби серед спортсменів з порушеннями слуху (дорослі) завершився у Миколаєві. Відбувались поєдинки, участь у яких взяли 55 спортсменів із 9 областей України, на базі МОК КДЮСШ №1. Збірну команду Тернопільської області репрезентували на турнірі представники Тернопільського регіонального центру та ДЮСШІ «Інваспорт» Віктор Блоха, Микола Василик, Роман Лис. Спортсмени показали гарну спортивну підготовку та отримали високі результати, здобувши дві срібні і три бронзові нагороди, - повідомляє регіональний центр «Інваспорт».

 

Результати були такими:

Греко-римська боротьба

В/к 60 кг

ІІІ місце - Блоха Віктор - учень Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру Тернопільської обласної ради (тренери: Шуптар Микола; Попик Сергій)

В/к 67 кг

ІІ місце - кандидат в майстри спорту Василик Микола - студент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, факультет фізичного виховання (тренери: Попик Сергій; Шандригось Віктор).

 

Вільна боротьба

В/к 61 кг

ІІ місце - Блоха Віктор

В/к 65 кг

ІІІ місце - Лис Роман (тренери: Попик Сергій; Недокіс Сергій)

ІІІ місце - кандидат у майстри спорту Василик Микола.

 

Тернопільські спортсмени взяли участь у Відкритому юнацькому турнірі з дзюдо «Меморіал Івана Прищепи» у Дніпрі

Понеділок, 05 квітня 2021, 08:43

Тернопільські спортсмени взяли участь у Відкритому юнацькому турнірі з дзюдо «Меморіал Івана Прищепи» у Дніпрі

В Дніпрі 27-28 березня у спорткомплексі відбувся 32-ий за рахунком традиційний Відкритий Всеукраїнський турнір «Меморіал Івана Прищепи» з дзюдо серед юнаків 2005-07 років народження. Присвячений цей захід засновнику дзюдо на Дніпропетровщині, першому президенту Федерації дзюдо і самбо області Іванові Прищепі. В цьому році боротьбу за медалі вели понад 190 учасників із десяти областей України та міста Києва. Було розіграно 9 комплектів нагород.

Учасниками змагань стали і вихованці відділення дзюдо Тернопільської ОДЮСШ - Павка Максим (в/к 66 кг), Гетманюк Артем (в/к 55 кг), Фік Денис (в/к 55 кг), Бобко Ігор (в/к 81 кг), Тукало Ілля (в/к 73 кг). Як розповів тренер спортсменів Віталій Гнатишин, змагальний день турніру, через дотримання карантинних норм тривав довше, ніж традиційно, - учасники змагались трьома блоками і завершились баталії «Меморіалу Івана Прищепи» лише до восьмої вечора. А наступного дня усі бажаючі серед гостей турніру та місцеві дзюдоїсти мали можливість провести спільне тренування - рандорі. «Височенний рівень організації та проведення турніру, сильна конкуренція серед молоді, зайняті п’яті, сьомі місця та найважливіше досвід та підготовка до наступних випробувань, - ось що стало основними моментами участі наших дзюдоїстів у цих змаганнях», - наголосив Віталій Гнатишин.

 

Вихованців Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації навчали берегти природу

П'ятниця, 02 квітня 2021, 08:53

Вихованців Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації навчали берегти природу

Пізнавальне заняття на тему: «Берегти природу — значить берегти життя» для вихованців Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації провела соціальний працівник Ірина Ситник. Під час заходу педагог розповіла про важливі правила поводження на природі та відтворила їх у картинках.

0«Творчою частиною «екологічного заняття» стало розмальовування відповідних картинок, де молодь мала зобразити кольори природи на папері, орієнтуючись на те, чи інше зображення. У результаті ми сформували уявлення про моральну, етичну, пізнавальну й практичну цінність природи для людей; розширили уявлення про загрозливі фактори та шляхи збереження природних багатств», — розповідають у центрі.
 

«Закохана в мистецтво…»: Тернопільський обласний краєзнавчий музей запрошує на виставку

П'ятниця, 02 квітня 2021, 08:53

«Закохана в мистецтво…»: Тернопільський обласний краєзнавчий музей запрошує на виставку

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє виставка, присвячена 65-річчю від дня народження мистецтвознавця, громадської діячки та музейного працівника Віри Стецько.
0
На виставці «Закохана в мистецтво…» представлені матеріали з фондової збірки музею: світлини, документи, наукові публікації та меморіальні речі. Експозицію можна переглянути до 11 квітня 2021-го року.
Віра Стецько народилася 2 квітня 1956-го року в селі Малі Бірки. У 1979-му закінчила факультет журналістики Львівського університету. З 1984-го працювала в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї на посаді наукового працівника, завідувачки картинною галереєю (відділ музею), завідувачки відділу науково-просвітницької роботи.
Віра Іллівна досліджувала західноукраїнську скульптуру другої половини XVIII-го століття і творчість Іоана Георгія Пінзеля. Її науковий доробок — нариси з історії культури та мистецтва Тернопільщини, статті і наукові розвідки про скульпторів й художників, зокрема науково-популярні видання «Пінзель і Тернопільщина», мистецький альбом «Таїна Пінзеля».
21 серпня 2016-го року Віра Стецько відійшла у вічність. Похована вона на Микулинецькому цвинтарі Тернополя.
 

Майже 160 тис. грн з обласного бюджету спрямували на облаштування харчоблоку в Теребовлянському профільному ліцеї

П'ятниця, 02 квітня 2021, 08:52

Майже 160 тис. грн з обласного бюджету спрямували на облаштування харчоблоку в Теребовлянському профільному ліцеї

Під час робочого візиту в Теребовлянський профільний ліцей заступник голови Тернопільської обласної ради Ігор Сопель, голова комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик та депутат обласної ради Алла Стечишин оглянули оновлений харчоблок закладу.

0Загальна вартість проекту з обладнання харчоблоку – 527 тис. грн, з них частка співфінансування із обласного бюджету – 158,1 тис. грн (30%).

«Для забезпечення повноцінного триразового харчування учнів школи придбали та встановили плити електричні з духовими шафами, котли електричні, візок-сервіровочний, сушку для тарілок, столи, машини для нарізання овочів, шафи для зберігання хліба, припливно-витяжну вентиляцію, сковороду електричну промислову (з перикидною чашею), тістоміс, м’ясорубку, картоплечистку, марміт», — розповів директор ліцею Олег Архитко.

Керівники обласної ради наголосили, що повноцінне здорове харчування школярів сприяє нормальному функціонуванню та розвитку дитячого організму. Тому вкрай важливо приділяти особливу увагу забезпеченню належних умов приготування смачної та корисної їжі.

 

Команда Тернопільської спортивної школи №1 боротиметься за звання чемпіона України «Дитячої ліги» з волейболу сезону 2020-2021 років

П'ятниця, 02 квітня 2021, 08:50

Команда Тернопільської спортивної школи №1 боротиметься за звання чемпіона України «Дитячої ліги» з волейболу сезону 2020-2021 років

Впродовж трьох днів, 25-27 березня, у Хмельницькому тривав І тур чемпіонату України з волейболу «Дитяча ліга» сезону 2020-2021 серед юнаків 2006 років народження. Участь у турнірі взяли команди з трьох областей України – Тернопільської, Хмельницької та Вінницької. Ще одна команда, яка мала виступити, – із Чернівецької області, не приїхала через встановлені там карантинні обмеження «червоної зони». Нашу область на змаганнях представляла волейбольна команда Тернопільської спортивної школи №1 (тренер Назарій Семотюк).

 

У перший день змагань наші спортсмени виграли в команди зі Жмеринки Вінницької області. Наступний день приніс тернополянам перемогу над збірною командою Хмельниччини (м. Старокостянтинів) з рахунком 2:1. Третій день змагань також виявився успішним для наших волейболістів:  «Тернопільські Леви» здобули перемогу над командою «Епіцентр» (м. Городок) з рахунком 3:0. Відтак, тернопільська команда виборола путівку у фінальну частину турніру, де за звання чемпіона України боротимуться кращі 8 команд.

У складі команди виступали спортсмени Тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи №1: Горбатюк Андрій; Баран Данило; Дячук Владислав; Безкоровайний Владислав; Студницький Давид; Біломар Назар; Дмитрів Ігор; Сабатюк Ілля; Власенко Іван; Яремчук Олег; Арістов Костянтин; Рязанов Артем; Борисов Олександр; Легчилін Михайло, - інформує Інтернет-сторінка школи.

 

У Тернополі проведуть благодійний турнір з регбі для збору коштів на лікування хворого хлопчика зі Скалата

П'ятниця, 02 квітня 2021, 08:50

У Тернополі проведуть благодійний турнір з регбі для збору коштів на лікування хворого хлопчика зі Скалата

Цієї неділі, 4 квітня, в Тернополі відбудеться благодійний турнір з регбі між регбійними командами краю. Відбуватимуться змагання на стадіоні Тернопільської ЗОШ №23. Початок о 12 годині. Основна мета заходу – збір коштів на лікування Арсенчика Бориса зі Скалата. Участь у іграх візьмуть п’ять команд: РК «Терен» (Тернопіль), РК «Юний Терен» (Тернопіль), РК «Альфа» (Збараж), РК «Кремінь» (Кременець), «Строкаті Єноти» (Тернопіль).

Як повідомляє Федерація регбі Тернопільщини, участь у турнірі платна. Задля того, щоб допомогти маленькому хлопчику зі Скалата Арсену Борису, якому потрібно придбати надзвичайно дорогі ліки, регбісти зроблять благодійні внески. За словами одного з ініціаторів та організаторів турніру, виконавчого директора Федерації регбі Тернопільщини Ігоря Білокопитого: «Ми дуже сподіваємося, що наша добра справа відгукнеться у серцях тернополян, і вони також приєднаються до нашого турніру своєю присутністю та підтримкою. Ми звертаємося до всіх, хто любить спорт та регбі, допомогти Арсенчику одужати. На стадіоні будуть розміщені дві скриньки для збору коштів. Тому хочу нагадати, що у питанні збереження життя і здоров’я важлива кожна гривня», - наголосив Ігор Білокопитий.

Кошти після проведення турніру організатори передадуть батьком хворого хлопчика.

 

Збаражчанин Богдан Тольпа на чемпіонаті України з гирьового спорту у Києві завоював «золото» і «бронзу»

П'ятниця, 02 квітня 2021, 08:49

Збаражчанин Богдан Тольпа на чемпіонаті України з гирьового спорту у Києві завоював «золото» і «бронзу»

У Київському Палаці спорту впродовж трьох днів, з 25 до 28 березня, тривав чемпіонат України серед дорослих та молоді з гирьового спорту, а також чемпіонат України серед студентів ЗВО України. У змаганнях взяли участь понад 300 спортсменів із 22 областей України та 25 закладів вищої освіти. Честь Тернопільщини відстоювали на цих змаганнях і четверо збаражан. Як повідомив тренер збаразьких гирьовиків Петро Багрій, у ваговій категорії до 68 кг, у вправі довгий цикл серед юніорів, Богдан Тольпа виборов золото, а серед дорослих - бронзу.

У ваговій категорії до 73 кг, Вадима Карлатяна у двоборстві, з особистим рекордом, лише півтора очка відділило від бронзи серед юніорів, лише тому, що суперник виступав після нашого спортсмена.

У ваговій категорії до 78 кг, шосте місце серед чоловіків, з особистим рекордом у довгому циклі виборов вихованець Віталія Гуголя Володимир Гумений.

У командній естафеті по довгому циклу абсолютно кращий результат серед всіх учасників, який перевищує норматив майстра спорту міжнародного класу, показав Роман Баланюк, а естафетна команда - четверта.

Оскільки змагання були і відбором у Збірну України, то Богдан Тольпа і Роман Баланюк є першими номерами для зарахування у збірну України у своїх видах, - повідомляє тренер спортсменів Петро Багрій.

 

Збаражчанин Богдан Тольпа на чемпіонаті України з гирьового спорту у Києві завоював «золото» і «бронзу»

П'ятниця, 02 квітня 2021, 08:49

Збаражчанин Богдан Тольпа на чемпіонаті України з гирьового спорту у Києві завоював «золото» і «бронзу»

У Київському Палаці спорту впродовж трьох днів, з 25 до 28 березня, тривав чемпіонат України серед дорослих та молоді з гирьового спорту, а також чемпіонат України серед студентів ЗВО України. У змаганнях взяли участь понад 300 спортсменів із 22 областей України та 25 закладів вищої освіти. Честь Тернопільщини відстоювали на цих змаганнях і четверо збаражан. Як повідомив тренер збаразьких гирьовиків Петро Багрій, у ваговій категорії до 68 кг, у вправі довгий цикл серед юніорів, Богдан Тольпа виборов золото, а серед дорослих - бронзу.

У ваговій категорії до 73 кг, Вадима Карлатяна у двоборстві, з особистим рекордом, лише півтора очка відділило від бронзи серед юніорів, лише тому, що суперник виступав після нашого спортсмена.

У ваговій категорії до 78 кг, шосте місце серед чоловіків, з особистим рекордом у довгому циклі виборов вихованець Віталія Гуголя Володимир Гумений.

У командній естафеті по довгому циклу абсолютно кращий результат серед всіх учасників, який перевищує норматив майстра спорту міжнародного класу, показав Роман Баланюк, а естафетна команда - четверта.

Оскільки змагання були і відбором у Збірну України, то Богдан Тольпа і Роман Баланюк є першими номерами для зарахування у збірну України у своїх видах, - повідомляє тренер спортсменів Петро Багрій.

 

Чорний квадрат" на аватарці: у Facebook запустили флешмоб проти свавілля прокуратури та поліції

Четвер, 01 квітня 2021, 11:10

У Facebook запустили флешмоб – митці та активісти, народні депутати та громадські діячі ставлять на аватарку у соцмережі "Чорний квадрат" Малевича.

Так вони демонструють підтримку активісту ініціативи "Захистимо Протасів Яр" Роману Ратушному та іншим учасникам подій під Офісом президента 20 березня.

Їм присудили цілодобовий арешт та відкрили кримінальні справи за статтею 296 ч.4 Кримінального кодексу України (хуліганство).

Одною з підстав для арешту Романа Ратушного стали докази у вигляді темних фотографій, на яких не видно нічого, окрім плям світла.

Фото Романа Ратушного

Активісти вважають такий доказ абсурдним й стали шукати мистецькі асоціації з ним.

Такою асоціацією зі знімками став "Чорний квадрат" українського художника Казимира Малевича.

"Прошу всіх поставити на 1 добу на аватарку "Чорний квадрат" Малевича, і ось чому.

Мистецтво завжди завдає удару у відповідь обивательству й тому, що називають вульгарністю або пошлістю.

Український художник Казимир Малевич в 1912 задумав і в 1914 реалізував роботу, яка перевернула мистецтво, нарівні з творчістю Дюшана. А в 2021 році інші "митці" – слідаки МВС задумали контртвір – називати чорні квадратики людиною.

В буквальному сенсі: додають як докази проти активіста та захисника Протасового Яру Романа Ратушного майже абсолютно чорні фото, і стверджують, що на них саме він",пояснив у своєму пості ініціатор флешмобу поет та кандидат соціологічних наук Богдан-Олег Горобчук.

Письменниця та музикантка Ірена Карпа
Народний депутат Ярослав Юрчишин ("Голос")

 

Ексзаступниця міністра культури Ірина Подоляк

Нагадаємо, 29 березня Печерський суд відправив під цілодобовий домашній арешт на 2 місяці київського активіста, голову громадської ініціативи "Захистимо Протасів Яр" Романа Ратушного у справі про заворушення на вулиці Банковій 20 березня.

У той вечір на вулиці Банковій провели акцію на підтримку засудженого екслідера одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка.

Мітингувальники розбили вікна Офісу президента, розписали стіни фарбою, закидали будівлю димовими шашками і підпалили двері.

 

У громаді на Тернопільщині готуються до проведення місячника благоустрою

Четвер, 01 квітня 2021, 10:51

У громаді на Тернопільщині готуються до проведення місячника благоустрою

Про проведення щорічного місячника з благоустрою на території Теребовлянської територіальної громади йшлося під час наради керівництва громади із сільськими старостами. У ході засідання наголосили на важливості відповідального та сумлінного ставлення до виконання заходів, спрямованих на покращення озеленення, благоустрою та санітарного стану населених пунктів громади.

0«Всім нам хочеться жити в чистому та охайному місті чи селі. Теребовлянська громада – це наш дім, і кожен має зробити свій внесок у спільну важливу, добру справу», – сказав секретар ради Володимир Довгань.

У громаді визначили об’єкти, обсяги робіт з благоустрою та потребу в першочергових будівельних матеріалах (вапно, цемент, фарба та ін.), — інформують у міській раді.

 

Проблеми дистанційного навчання студентів обговорили викладачі біології ЗФПО Тернопільської області

Четвер, 01 квітня 2021, 10:51

Проблеми дистанційного навчання студентів обговорили викладачі біології ЗФПО Тернопільської області

Модератором засідання на тему: «Використання онлайн-ресурсів при організації дистанційного навчання на заняттях біології» виступив Чортківський медичний фаховий коледж. Участь у заході взяли викладачі з 21-го навчального закладу.
«Своїм досвідом та напрацюваннями поділилися із колегами викладачі медичного коледжу: канд. іст. наук Лілія Демкович, канд. пед. наук Марія Данюк, канд. пед. наук Оксана Шевчук, – розповідають у коледжі. – Голова методичного об’єднання викладачів біології ЗПФО Лілія Демкович проаналізувала сучасні виклики дистанційної та віддаленої освіти, охарактеризувала проблемні питання та перспективи у викладанні біології в закладах фахової передвищої освіти».
В обговоренні також взяли участь викладачі біології ЗФПО Тернопільської області: Cвітлана Підлісна (ПФНЗ «Медичний коледж»), Тетяна Нападій (Галицький коледж ім. В. Чорновола) та Ольга Окіпна (Чортківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. О. Барвінського).
 

Тернопільський обласний Пластовий центр запрошує на кваліфікаційний вишкіл

Четвер, 01 квітня 2021, 10:50

Тернопільський обласний Пластовий центр запрошує на кваліфікаційний вишкіл

9-10 квітня 2021-го року в Тернопільському обласному Пластовому вишкільному центрі відбудеться семінар для волонтерів, який організовують спільно з Тернопільською округою Пласту – НСОУ.
0
Кваліфікаційний вишкіл дійсного членства проводять для прихильників організації, які хочуть підкорити одну зі сходинок у здобутті дійсного членства, а також учасників з громади, які ще не подали заяви до Пласту, але бажають познайомитися з організацією для подальшої праці та самовиховання в ній. Програма вишколу розрахована як на волонтерів з громади, так і на пластунів.

«На цьому вишколі ти ознайомишся з особливостями пластового (скаутського) руху, з його методикою самовиховання та структурою; дізнаєшся як працювати з молоддю; почуєш корисну інформацію про різні соціальні, спортивні, мистецькі та інші проекти, а також методику їхньої організації, – повідомляють у Тернопільському обласному пластовому вишкільному центрі.Якщо тобі цікаво дізнатися детальнішу інформацію про Пласт та скаутський рух, можливості саморозвитку, подорожі, проекти, і як можна водночас бути корисним та займатись улюбленою справою – зголошуйся на дводенний вишкіл Національної скаутської організації України, який відбудеться у с. Скоморохи Великогаївської ОТГ».
Для зарахування на вишкіл необхідно пройти дистанційний курс з отриманням сертифікату. Зголоситися на участь можна до 5-го квітня.

 

 

У громаді на Тернопільщині функціонує мобільний ЦНАП

Четвер, 01 квітня 2021, 10:50

У громаді на Тернопільщині функціонує мобільний ЦНАП

За підтримки Програми ЄС «U-LEAD з Європою», Підволочиська громада, одна з чотирьох в Україні, отримала мобільний ЦНАП.

0«Завдяки мобільному ЦНАПу буде організовано швидкий і якісний доступ до адміністративних послуг громадян уразливих категорій, в тому числі людей з інвалідністю, осіб, які опікуються малими дітьми, літніх людей, які мають проблеми дістатися до ЦНАП у смт Підволочиськ. Виїзним мобільним ЦНАПом щотижнево, згідно складеного графіку, будуть надаватися адміністративні послуги в усіх населених пунктах Підволочиської громади», — повідомляють на офіційному сайті міськради.


 

Відбулись відкриті відбіркові змагання ІІ етапу XXVIII Спартакіади «Повір у себе» з вільної та греко-римської боротьби

Середа, 31 березня 2021, 09:46

Відбулись відкриті відбіркові змагання ІІ етапу XXVIII Спартакіади «Повір у себе» з вільної та греко-римської боротьби

У Теребовлі відбулися відкриті відбіркові змагання ІІ етапу XXVIII Спартакіади «Повір у себе» з вільної та греко-римської боротьби серед дітей з порушеннями слуху (2006-2010 р.н.). Дев’ятеро борців з Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру демонстрували свою підготовку, виступаючи у спортивному залі Центру.

Готували спортсменів до змагань тренери ДЮСШІ «Інваспорт» Микола Шуптар та Сергій Попик. Юні борці в своїх вагових категоріях були нагороджені медалями та грамотами, - повідомлє офіційний Інтернет-сайт Регіонального Центру "Інваспорт".

 

Визначились учасники збірної області на чемпіонат України з вільної боротьби серед юнаків 2006-2008 років народження

Середа, 31 березня 2021, 09:45

Визначились учасники збірної області на чемпіонат України з вільної боротьби серед юнаків 2006-2008 років народження

У Тернополі відбувся чемпіонат області з вільної боротьби серед юнаків 2006-2008 років народження. Учасниками турніру стали близько сотні юних борців віком до п’ятнадцяти років з Борщева, Збаража, Вишнівця, Теребовлі, Шумська і Чорткова та Тернополя, які представляли вісім команд. Змагання пройшли з дотриманням всіх санітарних норм і карантинних вимог і стали відбірковими до чемпіонату України, який відбудеться в квітні в місті Южний Одеської області.

Чемпіонами в своїх вагових категоріях стали Назар Баньковський і Назар Бовтун із Вишнівця, Ілля Вінтонович, Владислав Хариш, Богдан Федчишин, Юрій Дячук та Антон Солонинка із Збаража, вихованці Тернопільської КДЮСШ № 1 Назар Таран та Андрій Алексєєв, Артем Тісногуз із Борщева.

Призерами турніру стали Владислав Модний із Вишнівця, Дмитро Борак, Олександр Ковалевський, Максим Тихонюк, Григорій Шафранський із Збаража, тернополяни Тарас Драбюк, Володимир Кутник, Єгор Тихий, Родіон Чорний, Сергій Щур із КДЮСШ № 1, Назар Комаровський, Сергій Мусикевич, Василь Салдан, Святослав Владимир із ОДЮСШ із літніх видів спорту, Богдан Коритко, Денис Дутчак, Владислав Прокіпчук із Борщева, Вадим Яворський, Руслан Сірак із Теребовлі і Володимир Маньовський із Чорткова.

Готували юних борців до змагань тренери Василь Руденко, Валерій і Дмитро Красовські, Іван Лозинський, Сергій Кондратенко, Сергій Цимбал, Євген і Петро Королі, Олександр Шафранський, Олег Борисевич, Володимир Перхалюк, Руслан Антонюк, Сергій Недокіс, Ярослав Боднар, Мирослав Бучко і Юрій Геравс.

Усі переможці і призери нагороджені грамотами і медалями, - повідомляє Віктор Шандригось.


 

Збірна школярів Тернопільської області стала третьою в загальнокомандному заліку Гімназіади України з лижних гонок

Вівторок, 30 березня 2021, 13:30

Збірна школярів Тернопільської області стала третьою в загальнокомандному заліку Гімназіади України з лижних гонок

ІІІ зимова Гімназіада України з лижних гонок відбувалась на навчально-спортивній базі «Тисовець», що на Львівщині. Учасниками змагань стали школярі з всієї України. Збірну Тернопільщини в складі семи учасників підготував тренер-представник Михайло Кручовий, - повідомляє Тернопільське відділення КФВС МОН України. У командному заліку Тернопільська область, набравши 488 очок, посіла третє місце. Другими із активом у 603 очок стали школярі Закарпатської області. Абсолютну першість у всіх видах програми та в командному заліку ІІІ зимової Гімназіади України серед областей із результатом у 1690 очок вибороли школярі Сумської області.

 

Найвище місце серед представників команди Тернопільської області здобула Софія Яськів, яка стала бронзовою призеркою в спринтерській гонці вільним стилем в молодшій віковій категорії (2007-2008 р.н.). Спортсменка тренується під керівництвом тренерів Михайла Кручового та Олега Бунта у ДЮСШ-«Олімп» Великоберезовицької селищної ради. Навчається дівчина у Буцнівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Команду Тернопільської області також представили: Елеонора Русин (м. Тернопіль, ДЮСШ-«Олімп», Тернопільська ЗОШ І-ІІІ ст.№8), Ярослав Дацько (с. Острів, ДЮСШ-«Олімп» (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Острів), Чайковський Захар та Андрій Сцібайло (с. Велика Лука, ДЮСШ-«Олімп», ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мишковичі), Максим Підручний (с. Острів, ДЮСШ-«Олімп» (Тернопільський НВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»), Олександр Яськів (с. Буцнів, КУТОР ТОДЮСШ із зимових видів спорту, Тернопільська ЗОШ І-ІІІ ст. №14), Олександр Дацько (с. Острів, КУТОР ТОДЮСШ із зимових видів спорту ЗОШ І-ІІІ ст. с. Острів).

Додамо, що мета зимової Гімназіади – стимулювати розвиток та популяризацію зимових видів спорту в Україні.

 

Тернопіль приймав І фінальний тур чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд Вищої ліги

Понеділок, 29 березня 2021, 12:27

Тернопіль приймав І фінальний тур чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд Вищої ліги

Перший тур фінальних ігор за 1-4 місця чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд Вищої ліги сезону 2020-2021 року проходив у Тернопільському фізкультурно-оздоровчому комплексі, що на вул. Братів Бойчуків, 4А. Участь у іграх, які тривали впродовж трьох днів, взяла тернопільська команда «ДСО-ЗУНУ-Динамо». У перший день змагань матч з полтавським клубом «Решетилівка» завершився впевненою перемогою тернополян з рахунком 3:0. В усіх трьох зіграних партіях лідирували наші гравці (25/18, 25/21, 25/13), - повідомляє Федерація волейболу Тернопільщини.

У другий день «ДСО-ЗУНУ-Динамо» зустрічалась з ВК «Дніпро». Команди зіграли чотири партії. Гравці «ДСО-ЗУНУ -Динамо» вдало стартували у першій партії, обігравши суперника, проте вже у трьох наступних перевага була на боці ВК «Дніпро». Відтак наші волейболісти поступилась з рахунком 3:1

Зате останній домашній поєдинок фіналу чемпіонату України Вищої ліги гравці «ДСО-ЗУНУ-Динамо» завершили перемогою. У третій день змагань, 28 березня, суперниками для тернопільських волейболістів стала ВК «Покуття». Господарі майданчика здолали гостей зі Снятина у трьох партіях 27/25 25/20 27/25. І хоча суперники намагалися вирвати перемогу, гра завершилася 3:0 на користь тернопільської команди.

Таким чином, у «фіналі чотирьох» наша команда, здобувши 8 очок, наразі посідає друге місце в турнірній таблиці. А 2-4 квітня «ДСО-ЗУНУ-Динамо» зіграє ще три гри в Дніпрі.

 

Представник Тернопільського «Інваспорту» Тарас Радь здобув дві срібні та одну бронзову медалі на Кубку Світу з лижних перегонів та біатлону у Фінляндії

Понеділок, 29 березня 2021, 12:27

Представник Тернопільського «Інваспорту» Тарас Радь здобув дві срібні та одну бронзову медалі на Кубку Світу з лижних перегонів та біатлону у Фінляндії

У фінському місті Вуокатті завершився паралімпійський Кубок світу з лижних перегонів та біатлону. В складі Національної паралімпійської збірної команди України із зимових видів спорту серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору високі досягнення продемонстрував титулований тернополянин, майстер спорту України міжнародного класу з лижних перегонів та біатлону вихованець ДЮСШІ «Інваспорт», студент факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Тарас Радь. У класі LW 10-12 (сидячі) наш уславлений паралімпієць до срібної нагороди, яку здобув у лижних перегонах (спринт) вільним стилем, додав ще срібну та бронзову нагороду у біатлоні.

 

Відтак, 25 березня в біатлоні спринт на дистанції 6 км Тарас Радь виборов бронзову медаль, а 26 березня в індивідуальній гонці на дистанції 12,5 км здобув ще одну «срібло».

Таким чином, за підсумками сезону етапів кубка світу з біатлону Радь Тарас став другим.

Тренер спортсмена – заслужений працівник з фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України Віктор Федорчак.

Додамо, що у змаганнях Кубку світу, що з 19 до 26 березня проходив у фінському місті Вуокатті за участі спортсменів із 17 країн світу, в доробку української команди, у складі якої виступали 19 атлетів, у тому числі 5 гайдів, – 13 нагород, серед яких 2 золоті, 9 срібних та 2 бронзові. Також національна паралімпійська збірна команда України з лижних перегонів та біатлону повернулась додому з другим місцем на Кубку світу (за загальною кількістю медалей) та з четвертим – за «золотом». У цілому, українські паралімпійці завершили змагальний сезон у лижних перегонах та біатлоні 42 медалями: 8 золотих, 19 срібних та 15 бронзових.

За підсумками сезону етапів кубків світу з біатлону, які підводились в прикінцевий день змагань кубку світу, Ляшенко Людмила здобула світову першість серед жінок класу стоячи. В свою чергу, Батенкова-Бауман Юлія стала другою, а Буй Ірина – третьою.

Серед чоловіків класу сидячи другим став Радь Тарас, а третім – Кравчук Василь.

Серед жінок з порушеннями зору Шишкова Оксана стала третьою; серед чоловіків Решетинський Ярослав також став третім.

За підсумками сезону етапів кубків світу із лижних перегонів Ляшенко Людмила здобула світову першість серед жінок класу стоячи, а Кононова Олександра стала третьою.

Вітаємо команду із завершенням змагального сезону та бажаємо успішної підготовки на шляху до Пекіну-2022!

 

На чемпіонаті України з біатлону тернополянин Дмитро Підручний виборов золоту нагороду у мас-старті, а команда Тернопільщини посіла четверте місце у змішаній естафеті

Понеділок, 29 березня 2021, 12:26

Чемпіоном України у мас-старті став тернопільський біатлоніст Дмитро Підручний. Для нього ця гонка стала першою в чемпіонаті – повідомляє Федерація біатлону України. Дмитро Підручний захопив лідерство після першої стрільби, по дистанції відривався від переслідувачів і до другої стрільби лежачи організував для себе близько 20 секунд запасу. Але тут Підручного чекала невдача - коло штрафу, і на виході зі стадіону компанію Дмитру склав вже Руслан Ткаленко, який другий рубіж відпрацював чисто.

Двоє лідерів відпрацювали в парі до вирішальної стійки, поперемінно змінюючись у ролі ведучого на дистанції. А на четвертому рубежі позначився досвід Підручного: останню стрільбу Дмитро відпрацював бездоганно, в той час як Руслан трохи поквапився і допустив дві помилки. Після того, як лідер збірної України отримав солідну перевагу перед останнім колом, він спокійно довів гонку до переможного завершення.

А завершився чемпіонат України у Буковелі змішаною естафетою. Збірна Тернопільської області у складі Тетяни Тарасюк, Ольги Славської, Дмитра Підручного і Руслана Бригадира посіла четверте місце. Дівчата з тернопільської команди передали естафету Дмитру Підручному з дуже великим відставанням, тому все, що могли зробити Дмитро і Руслан Бригадир, який завершував гонку, це підняти команду із сьомого на четверте місце, - йдеться на сайті Федерації біатлону України. 
Додамо, що наші спортсмени представляють: Дмитро Підручний (ТО ШВСМ, ФСТ «Динамо», тренери Бурик Н.В., Бунт О.Є., Санітра Ю.), Руслан Бригадир (ТО ДЮСШ із зимових видів спорту, тренери Бурик Н.В., Стецюк І.Г.), Тетяна Тарасюк (ТО ШВСМ, Сагайдак Л.П., Бурик Н.В.), Ольга Славська (Великоберезовицька ДЮСШ «Олімп», тренери Бунт О.Є., Бурик Н.В.).

До речі, за Сумську область в естафеті виступали сестри Семеренко, Чернігівську – сестри Дмитренко, а за збірну Києва змагалися Юля Джима і Олена Підгрушна. У підсумку в збірної Чернігівщини – «золото» (чоловічу частину їх команди склали біатлоністи збірної України Тищенко і Ткаленко), Сумщини – «срібло», а у Києва – «бронза».

Нагадаємо, що Олена Підгрушна виступала за Київ, а не за Тернопільщину, оскільки після повернення в спорт з міністерської посади у 2015 році змінила прописку, отримала квартиру в столиці і представляє Київ. Додамо, що на цих змаганнях Олена Підгрушна стала також бронзовою призеркою у жіночому спринті.

А ще одна екс-тернополянка Анастасія Меркушина, яка зараз, разом зі своєю сестрою Олександрою Меркушиною виступає за Закарпаття, здобула на чемпіонаті України у Буковелі золоті нагороди у суперспринті та мас-старті і «срібло» в спринті.

Фото з мережі Інтернет

 

У Тернополі провели чемпіонат області з настільного тенісу серед осіб з інвалідністю

Понеділок, 29 березня 2021, 12:26

У Тернополі провели чемпіонат області з настільного тенісу серед осіб з інвалідністю

Чемпіонат області з настільного тенісу серед осіб з інвалідністю із дотриманням всіх карантинних вимог провели у Тернополі, у залі КП ТЦДІМІ імені Олександра Довженка СК «Інваспорт». З вітальним словом на відкритті турніру виступив начальник центру, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України Віктор Федорчак, який побажав усім присутнім домогтися успіху в чесній спортивній грі.

Переможцем турніру серед чоловіків став Ерік Скринник, срібну нагороду виборов Сергій Перепилиця, а третє місце посів Ігор Фіялка.

Переможці та призери змагань були нагороджені медалями та грамотами.

Організатори змагань дотримувались вимог санітарно-гігієнічних заходів, пов’язаних із COVID-19.

 

Як сходи можуть стати тренажером для розвитку сили ніг

Понеділок, 29 березня 2021, 12:25

В багатьох парках або на майданчиках можна знайти сходи, які дозволяють виконати серію вправ для ніг. Мета цих вправ – збільшення сили, швидкості та координації нижньої частини тулуба. Вони підходять для спортсменів та любителів, які бігають не менше двох місяців. Можна їх використовувати також в інших видах спорту. Для виконання вправ зручно використовувати широкі сходи, які дозволяють виконувати пересування не тільки одному, а й двом одночасно.

Перед початком занять на сходах необхідно добре «розігрітись», побігати, зробити комплекс загальнорозвиваючих вправ на всі групи м’язів. Особливо якісно потрібно виконувати вправи для розтягування ніг (нахили вперед, поступово плавно нахиляючись усе глибше аж до торкання руками носочків ніг в положенні стоячи, переносити вагу тіла з правої на ліву ногу, сидячи на правому стегні, пряма ліва нога вбік і аналогічно іншою тощо). Особливо важливо якісно розігріти ступні, виконавши ними колові рухи стопами (вправо та вліво), підніматись та опускатись на носочки.

Особливу увагу приділіть техніці безпеки. Взуття повинне добре фіксувати ступню. Окрім того, потрібно уважно слідкувати за тим, куди ступаєте, оскільки сходинки можуть бути різних розмірів, мати вибоїни та слизькі зони. Ці вправи не є біговими: важлива не швидкість, а якість виконання.

Кількість серій в основному залежить від довжини сходів, їх нахилу, а ще -  фізичної форми того, хто виконує вправи. Зокрема, розраховані вони на людей, які бігають вже декілька місяців, а сходи для тренування повинні мати двадцять сходинок.

1. Підіймайтесь сходами в швидкому темпі, поперемінно ступаючи на кожну сходинку. Виконуйте по п’ять серій  та відпочивайте, спускаючись.

2. Підіймайтесь сходами в швидкому темпі, поперемінно ступаючи, двічі відштовхуючись від кожної сходинки.

3. Застрибуйте на кожну сходинку, тримаючи ступні разом та відштовхуючись якомога сильніше.

4. Повторіть попередню вправу, але цього разу двічі відштовхуючись ступнями від кожної сходинки.

5. Ноги нарізно на ширині ступні, коліна наполовину зігнуті, руки витягнуті вперед. Підіймайтесь сходами, кожною ногою почергово застрибуючи на кожну сходинку та переміщуючись з одного боку в інший (тобто рухаючись по зигзагоподібній траєкторії). Треба виконувати два підходи та робити перерву для додаткового відпочинку.

6. Повторіть попередню вправу, але цього разу застрибуйте одночасно на двох ногах.

7. Підіймайтесь сходами, перестрибуючи через сходинку, а спускайтесь по кожній. Виконуйте п’ять  підходів та відпочивайте під час спуску.

8. Підіймайтесь сходами в швидкому темпі, відштовхуючись ступнями по три рази від кожної сходинки, намагаючись досягти найбільш швидкого темпу. Потрібно виконати два підходи та відпочивати між підходами (другий підхід не починайте, поки добре не відпочили).

9. Піднімайтесь приставним кроком, застрибуючи на кожну сходинку та через сходинку.  Потрібно виконувати два підходи та робити паузу до повного відновлення.

10. Піднімайтесь на кожну сходинку стрибком  по діагоналі (зробіть два підходи та відпочивайте до повного відновлення).

11. Стоячи обличчям до сходів, поставте ступню правої ноги  на сходинку вище, ліву ногу на сходинку нижче. Змінюйте положення ніг почергово, відштовхуючись від кожної сходинки. Виконуйте по десять повторів на кожну ногу .

12. Стрибайте з висоти двох або трьох сходинок на землю або сходовий майданчик. При цьому згинайте ноги в колінах під прямим кутом, підтримуючи це положення біля двох секунд. Повторіть вправу десять разів (виконують тільки ті, хто має високий рівень фізичної підготовленості).

 

Спортсмени з Тернопільщини показали гарні результати на Чемпіонаті України з важкої атлетики

П'ятниця, 26 березня 2021, 14:10

Спортсмени з Тернопільщини показали гарні результати на Чемпіонаті України з важкої атлетики

У Чернігові відбувся Чемпіонат України з важкої атлетики серед юніорів до 20-ти років, на якому вихованці Тернопільської обласної школи вищої спортивної майстерності вибороли призові місця.

0За регламентом змагань важкоатлети виконують ривок та поштовх, переможця визначають за сумарною вагою цих двох вправ. Також ведеться і командний залік.

Чемпіоном України став Дадерко Віталій в категорії 61 кг (ривок — 102кг, поштовх — 124 кг), а Дадерко Аліна — срібною призеркою (в ривку — 47 кг та поштовху — 57 кг і в сумі двоборства — 104 кг).

Вітаємо наших спортсменів та їхніх тренерів — Ваверчака Ярослава і Шаймарданову Вікторію — з хорошим результатом та важливою перемогою! Бажаємо гідно представити нашу державу на міжнародних змаганнях.

 

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти провели онлайн-тренінг

Четвер, 25 березня 2021, 09:17

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти провели онлайн-тренінг

До участі в онлайн-тренінгу на тему: «Психолого-педагогічні засади професійної діяльності вчителя історії та суспільствознавчих дисциплін», організованому фахівцями ТОКІППО, долучилися понад сто вчителів, які викладають історію, правознавство та громадянську освіту в закладах загальної середньої освіти Тернопільської області.

0Тренери заходу — методист, завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО Іван Букавин та доцент, завідувач кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук Віктор Кавецький.

«Віктор Євгенович запропонував для виконання різноманітні тренінгові вправи, метою яких було підвищення рівня психологічної, теоретичної та практичної готовності вчителів до здійснення фахової діяльності, розвиток здатності використовувати сучасні методи роботи, удосконалення навичок саморегуляції з метою попередження виникнення негативних емоційних станів під час здійснення педагогічної діяльності, а також удосконалення комунікативних навичок і підвищення ефективності професійного спілкування, — розповідають в інституті. — Разом із Іваном Ярославовичем, з метою розвитку фахової компетентності вчителів історії, правознавства та громадянської освіти, педагоги розглянули практичні питання професійної діяльності, що виникають в освітньому процесі. Іван Ярославович також ознайомив учасників онлайн-тренінгу з особливостями та перевагами деяких найцікавіших та найпродуктивніших сучасних методів навчання».

 

Проекти, реалізовані в громаді на Тернопільщині, серед фаворитів організаторів конкурсу «Молодіжна столиця України» З березня 2019-го року при Лановецькій міській раді діє Молодіжна рада Ланівців, девізом якої є «Хочемо змін! Почали з себе!».

Четвер, 25 березня 2021, 09:16

Проекти, реалізовані в громаді на Тернопільщині, серед фаворитів організаторів конкурсу «Молодіжна столиця України»
З березня 2019-го року при Лановецькій міській раді діє Молодіжна рада Ланівців, девізом якої є «Хочемо змін! Почали з себе!».
0«Заснування Молодіжної ради – надзвичайно показовий приклад здорової кооперації між молоддю громади та місцевою владою, адже впродовж двох років за ресурсної та адміністративної допомоги міської ради молоді ланівчани спромоглися реалізувати цілу низку ініціатив та проектів», – розповідають на сторінці Молодіжна столиця України у соцмережі Facebook.
Зазначається, що з-поміж фаворитів є:
- Створення інклюзивного майданчику за підтримки Програми USAID DOBRE: проект «Твій безмежний простір» – один з небагатьох ігрових майданчиків в Україні, де вже на стадії проектування були враховані потреби людей з особливими потребами. Зокрема, гойдалки та батути прилаштовані для користування людьми на візках. Крім цього, облаштоване місце відпочинку для молоді з оригінальними альтанками.
- Освітній проект «Академія молодіжного лідерства» за підтримки Програми USAID DOBRE та Західноукраїнського ресурсного центру: упродовж трьох днів інтенсивних тренінгів, організованих Молодіжною радою, молодь Лановецької громади вчилася опановувати навички ХХІ століття та вдосконалювати громадянські компетентності. Так, особливий акцент був зроблений на темі лідерства, мистецтва дебатів та роботи в команді.


 

Михайло Головко провів робочу зустріч із Лю Юйданом

Четвер, 25 березня 2021, 09:15

Михайло Головко провів робочу зустріч із Лю Юйданом
Голова Тернопільської обласної ради зустрівся із керівником наглядової ради «UIIE», виконавчим віце-президентом Асоціації українсько-китайської дружби, Президентом та генеральним директором української міжнародної медіа-культури «UIMC» Лю Юйданом та віце-ректором «UIIE» Дмитром Овечкіним.
0«Із Лю Юйданом та Дмитром Овечкіним обговорили питання налагодження співпраці та сприяння у залученні інвестицій в наш край. Вкотре наголосив, ми відкриті до спілкування та реалізації нових цікавих проектів!» — зазначив Михайло Головко.
1
2 

Проекти, реалізовані в громаді на Тернопільщині, серед фаворитів організаторів конкурсу «Молодіжна столиця України» З березня 2019-го року при Лановецькій міській раді діє Молодіжна рада Ланівців, девізом якої є «Хочемо змін! Почали з себе!».

Четвер, 25 березня 2021, 09:15

Проекти, реалізовані в громаді на Тернопільщині, серед фаворитів організаторів конкурсу «Молодіжна столиця України»
З березня 2019-го року при Лановецькій міській раді діє Молодіжна рада Ланівців, девізом якої є «Хочемо змін! Почали з себе!».
0«Заснування Молодіжної ради – надзвичайно показовий приклад здорової кооперації між молоддю громади та місцевою владою, адже впродовж двох років за ресурсної та адміністративної допомоги міської ради молоді ланівчани спромоглися реалізувати цілу низку ініціатив та проектів», – розповідають на сторінці Молодіжна столиця України у соцмережі Facebook.
Зазначається, що з-поміж фаворитів є:
- Створення інклюзивного майданчику за підтримки Програми USAID DOBRE: проект «Твій безмежний простір» – один з небагатьох ігрових майданчиків в Україні, де вже на стадії проектування були враховані потреби людей з особливими потребами. Зокрема, гойдалки та батути прилаштовані для користування людьми на візках. Крім цього, облаштоване місце відпочинку для молоді з оригінальними альтанками.
- Освітній проект «Академія молодіжного лідерства» за підтримки Програми USAID DOBRE та Західноукраїнського ресурсного центру: упродовж трьох днів інтенсивних тренінгів, організованих Молодіжною радою, молодь Лановецької громади вчилася опановувати навички ХХІ століття та вдосконалювати громадянські компетентності. Так, особливий акцент був зроблений на темі лідерства, мистецтва дебатів та роботи в команді.


 

Тернопільські важкоатлети Віталій Дадерко та Аліна Дадерко здобули «золото» та «срібло» чемпіонату України серед юніорів у Чернігові

Четвер, 25 березня 2021, 09:10

Тернопільські важкоатлети Віталій Дадерко та Аліна Дадерко здобули «золото» та «срібло» чемпіонату України серед юніорів у Чернігові

Чемпіонат України серед юніорів до 20 років та Всеукраїнський відкритий турнір на призи Олімпійської чемпіонки Наталії Скакун з важкої атлетики-2021 цими днями проходить у Чернігові. Триватимуть змагання до 27 березня. Дві медалі – золотого і срібного гатунку – уже є на цьому турнірі на рахунку важкоатлетів Тернопілля. Так, срібною призеркою у ваговій категорії 45 кг стала Аліна Дадерко. Результати спортсменки: в ривку – 47 кг, у поштовху – 57 кг і в сумі двоборства – 104 кг. А Віталій Дадерко став чемпіоном України у ваговій категорії 61 кг з результатами 102 кг у ривку та 124 кг у поштовху.

Віталій Дадерко та Аліна Дадерко представляють КУТОР ШВСМ та ДЮСШ (м. Хоростків), тренер спортсменів Ярослав Ваверчак.

 

Представник тернопільського «Інваспорту» Тарас Радь - срібний призер паралімпійського Кубка світу з лижних перегонів та біатлону у спринті

Четвер, 25 березня 2021, 09:09

Представник тернопільського «Інваспорту» Тарас Радь  - срібний призер паралімпійського Кубка світу з лижних перегонів та біатлону у спринті

У фінському місті Вуокатті цими днями проходить етап паралімпійського Кубка світу з лижних перегонів та біатлону. У цьому турнірі беруть участь спортсмени з 17 країн світу. Україну на цьому важливому міжнародному спортивному форумі представляють 19 спортсменів, у тому числі 5 гайдів. В складі Національної паралімпійської збірної команди України із зимових видів спорту серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату та порушеннями зору виступає титулований тернополянин, майстер спорту України міжнародного класу з лижних перегонів та біатлону, вихованець ДЮСШІ «Інваспорт», студент факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Тарас Радь.

Наразі у здобутку нашого земляка вже є одна срібна нагорода, - у класі LW 10-12 (сидячі) в лижних перегонах (спринт) вільним стилем Тарас Радь став срібним призером. Тренер спортсмена - заслужений працівник з фізичної культури і спорту України. Заслужений тренер України Віктор Федорчак.

Додамо, що в доробку української збірної вже є 4 медалі, серед яких 3 срібні та 1 бронзова. Крім того, за підсумками сезону етапів кубку світу з лижних перегонів Ляшенко Людмила стала першою та отримала Кубок, а Кононова Олександра була третьою.

Срібні медалі, окрім Тараса Радя у спринті вільним стилем, вибороли Батенкова-Бауман Юлія (клас стоячі) – гонка на довгій дистанції, вільним стилем, Ляшенко Людмила (клас стоячі) - спринт, вільним стилем. У доробку Людмили ще й бронзова медаль на довгій дистанції вільним стилем.

25 березня національна збірна розпочинає змагання з біатлону, що триватимуть два дні. А загалом етап паралімпійського Кубка світу з лижних перегонів та біатлону триватиме у місті Вуокатті (Фінляндія) до 27 березня.

 

Як українські прикордонники навчають цуценят бути "грозою" контрабандистів. ФОТО

Вівторок, 23 березня 2021, 14:13

23 березня у світі відзначають День цуценяти.

Українські прикордонники вирішили долучитися до цієї ініціативи та розповісти про своїх чотирилапих колег.

Як цуценята готуються до служби розповіли у Кінологічному навчальному центрі.

"В руках досвідчених інструкторів центру чотирилапа малеча стає справжньою "грозою" усіх контрабандистів", – розповідають у закладі.

Фото КНЦ

Щороку у розпліднику навчального центру народжується близько 60 цуценят. Їх готують до подальшої служби на кордоні.

"Саме з цих маленьких клубочків виростають справжні чотирилапі охоронці державних рубежів", – пишаються інструктори.

Фото КНЦ

Тренувати майбутніх охоронців кордону починають з 2 місяців.

Навчання триває рік, а потім вихованці стають надійними помічниками прикордонників.

Переглянути відео з тренувань можна за посиланням.

Фото КНЦ
Фото КНЦ 

В зооботсаду на Тернопільщині висадили 200 дерев

Вівторок, 23 березня 2021, 13:09

В зооботсаду на Тернопільщині висадили 200 дерев

Із настанням весни у Лановецькому зооботсаду продовжили роботи із посадки нових дерев.

0«Зокрема, працівники Лановецького КПпБ по периметру стадіону висадили 200 саджанців сосен. Це не усі дерева, які заплановано висадити у парку. Роботи із благоустрою та облагородження території Лановецького зооботсаду триватимуть й надалі», — повідомляють у Лановецькій міській раді.

 

Книжково-ілюстративна виставка діє у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці

Вівторок, 23 березня 2021, 13:08

Книжково-ілюстративна виставка діє у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці

До 31 березня у  відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ діятиме книжково-ілюстративна виставка, присвячена 70-й річниці від дня народження нашого краянина ― письменника, правозахисника, громадського діяча, лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Богдана та Левка Лепких, літературної премії ім. Володимира Свідзінського Степана Сапеляка.

0«Виставка знайомить з першими публікаціями творів письменника на початку 1990-х рр. в українських літературних часописах «Київ», «Дзвін», «Вітчизна», «Тернопіль», «Русалка Дністрова» та сучасними публікаціями в антологіях, збірниках та журналах. В експозиції представлено збірки творів Степана Сапеляка, видані в Україні та за кордоном впродовж 1987―2017 років. Серед матеріалів ― й численні літературознавчі та мистецтвознавчі розвідки, спогади, публікації Миколи Ткачука і Богдана Мельничука, Павла Мовчана, Василя Сагана, Олександра Борисенка, Миколи Жулинського, Джеймса Мейса та ін.», ― розповідають у бібліотеці.

 

Команда Тернопільського «Інваспорту» виграла чемпіонат Рівненської області з волейболу серед жінок з порушеннями слуху

Вівторок, 23 березня 2021, 13:04

оманда Тернопільського «Інваспорту» виграла чемпіонат Рівненської області з волейболу серед жінок з порушеннями слуху

Чотири команди, які представляли Рівненську, Тернопільську, Житомирську області та місто Київ, впродовж двох днів змагались у відкритому чемпіонаті Рівненської області з волейболу серед жінок з порушеннями слуху. В урочистому відкритті змагань взяли участь начальник Рівненського регіонального центру «Інваспорт» Андрій Демчук та директор Рівненської обласної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю Сергій Левчик. У підсумку переможцем чемпіонату стала команда Тернопільської регіональної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю «Інваспорт».

 

У складі нашої команди виступали Винниченко Галина, Михальчук Марія, Антонюк Вікторія, Чубата Вікторія-Вероніка, Яцькова Софія, Смакоуз Анастасія, Міщук Марина, Прийдун Софія.

Також гравця команди Тернопільської регіональної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю «Інваспорт» Вікторію Антонюк визнано кращим гравцем чемпіонату. Готував команду до змагань тренер ТДЮСШІ «Інваспорт» вищої категорії Петро Ніколюк.

Додамо, що друге місце відкритому чемпіонаті Рівненської області з волейболу серед жінок з порушеннями слуху посіла команда міста Києва. Бронзовими призерками стали вихованки Житомирської обласної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю.

 

У Тернопільському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» провели консультації для територіальних громад

Понеділок, 22 березня 2021, 11:10

У Тернопільському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» провели консультації для територіальних громад

Експертка Програми «U-LEAD з Європою» Катерина Степчук надала спеціалістам Білобожницької, Борсуківскьої, Великоберезовицької, Великодедеркальської, Збаразької, Іване-Пустенської, Лопушненської, Копичинецької, Купчинецької, Микулинецької та Підгаєцької громад підтримку з практичних питань управління земельними ресурсами, розробки містобудівної документації та планування використання території.

0Про це інформує Тернопільський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

«Невдовзі в Україні відкриється ринок землі для громадян. У зв’язку із цим органам місцевого самоврядування потрібно стратегічно підходити до управління земельними ресурсами на своїй території. Це, серед іншого, означає використання наявних земельних ресурсів для розвитку громади, мінімізацію передачі у приватну власність комунальних земель, розробку містобудівної документації, інших стратегічних документів в сфері управління земельними ресурсами», — зазначила Катерина Степчук.

Представники громад отримали відповіді на запитання щодо організації процесу розробки містобудівної документації, інвентаризації земель, збереження водних ресурсів, відшкодування втрат від недоотримання громадою коштів за користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів, розробки землевпорядної документації по природоохоронних територіях, обліку та оренди земель сільськогосподарського призначення за межа

 

Сторінка 1 з 101

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер