images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

Чорна п'ятниця: як витратити гроші безпечно і з максимальною користю

П'ятниця, 26 листопада 2021, 15:01

Чорна п'ятниця прийшла до нас зі США.

Там продавці щороку влаштовують день шалених знижок у четверту п'ятницю листопада.

Для багатьох – це чудова можливість купити речі, які раніше собі не міг дозволити. Ще хтось – вирушає на полювання за новорічними подарунками.

Водночас, Чорна п'ятниця – це спокуса витратитися на речі, які тобі насправді непотрібні, але продаються з хорошою знижкою.

Аби нічого не зіпсувало вам радість від шопінгу, ось підготували 7 порад від Digital Security School 380, як не стати жертвами онлайн-шахрайства.

Фото Depositphotos/Igor_Vkv

Наприклад, не варто хизуватися своїми покупками онлайн. Ваші друзі й так про них дізнаються, а от потенційним зловмисникам про це знати не варто.

Також не лишитися після шопінгу з пустим гаманцем – наш ТОП-порад для звичайного шопінгу та інтернет-покупок.

ЙДУ В ТОРГОВИЙ ЦЕНТР

Напишіть список покупок

Це допоможе сфокусувати свою увагу і менше відволікатися на знижки. Уникайте купувати те, що не планували.

Встановіть чіткий бюджет

З'ясуйте, скільки готові витратити на покупки. Визначте скільки коштів маєте на шопінг та яку ви плануєте витратити максимальну суму.

Фото Depositphotos/pressmaster

Купуйте подарунки та речі, які ви точно повинні будете купити пізніше

Подарунки вам так чи інакше доведеться купувати вже за тижнів два. Краще зробити це дешевше. Крім того, варто закупити те, що довго не псується – побутову хімію та предмети гігієни. Так вам справді вдасться заощадити.

"Забудьте" вдома кредитку

Якщо ви використовуватимете кредитку – є загроза того, що покупки на розпродажу вам обійдуться навіть дорожче, ніж звичайні. Витрачайте тільки ті кошти, які запланували заздалегідь.

Фото Depositphotos/thandra

Відслідковуйте свої транзакції за допомогою мобільного банкінгу

Шахраї теж люблять Чорну п'ятницю. Будьте обачні під час розрахунків карткою.

Хочете уникнути черг і закупитися зі знижками просто з улюбленого дивана? Більшість інтернет-магазинів теж будуть влаштовувати розпродажі.

Ловіть поради від The Telegraph, як зробити свій інтернет-шопінг безпечним.

КУПУЮ В ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНІ

Купуйте у магазинах, якими користуєтеся зазвичай

Або це можуть бути платформи, якими користуються ваші друзі чи знайомі. Головне – щоб ви були впевнені в тому, що сайт справжній і там немає шахраїв.

Фото Depositphotos/Subbotina

Якщо вже купуєте з незнайомого сайту, слухайте свою інтуїцію та здоровий глузд

Звертайте увагу на те, наскільки якісні фото, яку інформацію просять надати у бланку замовлення. Уникайте сайтів, які виглядають непрофесійно, мають мало товарів та занадто багато реклами чи спливаючих вікон. Читайте відгуки покупців про сайт, перевірте його рейтинг в Google.

Уникайте незахищених з'єднань

У захищеного веб-сайту адреса починається з https://. Це означає, що платформа пройшла сертифікацію, а її шифрування досить сильне для захисту вашої приватності. На таких ресурсах загроза того, що дані вашої картки потраплять в руки шахраїв, – мінімальна.

Не розголошуйте особисту інформацію

Звісно, є дані, які необхідні для того, щоб зробити замовлення. Це ваше ім'я, номер телефону або електронна пошта. Шахраї можуть просити у вас додаткову інформацію електронною поштою. Ні в якому разі не переходьте за надісланими вам сумнівними гіперпосиланнями та не надсилайте особистої інформації. Особливо, після обробки вашого замовлення.

Обирайте складні паролі та встановіть ліміт витрат на карту

Про паролі варто подбати для всього – особистого кабінету на сайті, мобільного банкінгу, картки. Щодо ліміту – це дозволить вберегти кошти в разі, якщо ваші дані таки потраплять до шахраїв.

Не робіть покупки з мобільного, під'єднаного до незахищеного Wi-Fi

Шахраям легко "витягувати" звідти вашу особисту інформацію.

Фото Depositphotos/sdecoret

Заздалегідь перевірте умови надання послуг

З'ясуйте, як вам отримати покупку, як її повернути в разі, якщо вона не підійде. Чи можна повернути гроші у повному обсязі, якщо товар не підійшов? Чи має він гарантійний термін?

Маєте сумніви – телефонуйте у службу підтримки

Так, ми знаємо, у тому й сенс інтернет-покупок, що не потрібно контактувати з продавцем. Однак, іноді, коли маєте сумніви щодо його чесності, не завадить почути, з ким маєте справу.

Людмила Панасюк

 

Співчуття з приводу смерті ексдепутата Тернопільської обласної ради Юрія Івановича Дзюбана

П'ятниця, 26 листопада 2021, 11:07

Співчуття з приводу смерті ексдепутата Тернопільської обласної ради Юрія Івановича Дзюбана

Сьогодні передчасно зупинилося серце депутата Тернопільської обласної ради VI скликання, підприємця, мецената, щирого патріота, авторитетної та порядної Людини, яка все своє життя вболівала за розвиток і добробут рідного краю – Юрія Івановича Дзюбана.
0Життєвий шлях Юрія Івановича розпочався у селі Боричівка на Теребовлянщині. Його становлення як справжнього господарника, а згодом – мудрого та виваженого керівника відбулося теж на теренах нашої області. Невтомно й наполегливо все своє життя працював Юрій Дзюбан на благо рідної Теребовлянщини і загалом Тернопільщини.
Від імені голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка та всього депутатського корпусу висловлюємо щирі співчуття родині Юрія Івановича.
Важко змиритися з такою втратою, але добрі справи Юрія Івановича будуть ще довго жити, творячи Йому світлу пам'ять!
 

У Тернопільському ОКІППО надали методичні рекомендації щодо проведення заходів для вшанування жертв Голодоморів

П'ятниця, 26 листопада 2021, 11:06

У Тернопільському ОКІППО  надали методичні рекомендації щодо проведення заходів для вшанування жертв Голодоморів

День пам'яті жертв Голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні. Цього року 88-мі роковини Голодомору в Україні, жертв якого вшановують 27 листопада. Ми згадуємо усіх людей, які загинули під час  голодоморів у ХХ столітті.

0Вперше пам'ятна дата була встановлена у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років був визнаний геноцидом.

Цей день покликаний закарбувати в народній пам'яті страшну трагедію української нації, вшанувати жертви Голодомору зберегти і передати прийдешнім поколінням трагізм геноциду українців комуністичним режимом. У ХХ столітті  українці пережили три голодомори: 1921–1923, 1932–1933 і 1946–1947 років. Голодомор 1932–1933 років став національною катастрофою, він  мав на меті знищити українську націю. Вимирали цілі села, родини, живі і ненароджені.

Слова про Голодомор та внутрішній опір українців – це завжди біль та тяжкі спогади про минуле. Це був той страшний час, коли свідомість нашого народу тодішня влада мала на меті зламати та повністю підкорити, а поняття «особистість» викорінити взагалі. Людина повинна була просто дякувати за те, що її не вбили за знайдений при дорозі пшеничний колосок чи жменю зерна.

Знищити українців, як націю – мета організаторів голодомору. Остаточно ліквідувати мову, культуру, історію, все те, що робить нас унікальними в цьому світі.  Українці мали забути, хто вони, ким були їхні предки, що мають зберегти для світу їхні нащадки. Цей акт масового винищення людей підірвав генофонд української нації, а свідчення про нього стали нашою генетичною пам’яттю.

Ця трагедія відбулася на родючій, найкращій в світі, українській землі. Чому так сталося? Бо режим Сталіна бачив єдину можливість закріпитися в Україні ціною мільйонів життів.

Геноцид–Голодомор став одним із найжахливіших злочинів в людській історії. Голодомор намагалися приховати,  хотіли знищити рештки пам’яті про нього. Цей голод був спробою поставити українців на коліна, відібрати в нас гідність, знищити нашу національну ідентичність, умертвити надію на право творити власну долю на власній землі. І в такий спосіб імперія намагалася зруйнувати основи волелюбної української нації, підірвати нашу духовну культуру та етнічну самобутність. Парламенти багатьох країн, в тому числі і Конгрес Сполучених Штатів Америки визнали цей злочин геноцидом.

Цього року у фокусі інформаційної кампанії – діти, як найвразливіша категорія жертв сталінського геноциду. А також, те, як розмовляти з сучасними дітьми та підлітками про Голодомор, щоб не травмувати, але водночас передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.

«Навіть через 90 років Голодомор має безліч «білих плям» та не до кінця досліджених тем – спротив комуністичній політиці, рятівники людей під час геноциду, діти, як найвразливіша категорія жертв штучного голоду.  Саме тому цьогорічну інформаційну кампанію з вшанування жертв Голодомору 1932–1933 років ми присвячуємо дітям, які стали жертвами «людиноненависницької» політики більшовиків. Близько 1,5 мільйона дітей до 10 років загинули внаслідок штучного голоду. Ті ж з дітей, хто вижили, стали носіями шокуючого досвіду та правди, яку десятиліттями намагалася приховати радянська пропаганда. Їхні історії, свідчення, життєвий досвід – це неоціненний внесок в збереження національної пам'яті українського народу, невід’ємна складова пізнання Голодомору як одного з найжахливіших злочинів проти людства у XX столітті», – зазначив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.

Але наш народ не здолати, який прагне правди, свободи, демократії та миру на своїй землі та у своїй державі.

1

26 листопада, напередодні «скорботної суботи», в усіх закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти мають проводитися виховні заходи, покликані активізувати ген історичної пам’яті, об’єднати всі покоління хвилиною мовчання та свічкою пам’яті за душі загиблих українців, – розповідають у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педпгогічної освіти.

Мета проведення заходів з ушанування пам’яті загиблих від Голодомору:

-поглибити знання учнів про Голодомор як геноцид Українського народу, його причини, перебіг і наслідки;

- акцентувати на тому, що Голодомор 1932–1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином геноциду;

- наголосити на сміливому чині Людей Правди та особливостях їх внеску у викриття злочинів комуністичного режиму;

- сприяти розвитку всіх видів інтелекту (академічному, практичному, креативному, емоційному й соціальному) як головної умови всебічного розвитку особистості, її самореалізації як громадянина України;

- виховувати почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму, навчати сприймати чужу біду та біль як свій власний;

- залучати учнівську молодь до меморіальних заходів із вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу.

Рекомендовані форми проведення заходів:

- урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…»;

- флешмоб у соціальних мережах «А що ви знаєте про Голодомор?», «Обличчя Голодомору»;

- комбінований урок: «Злочин влади – трагедія народу», «Колективізація і Голодомор в Україні: події, факти, уроки»;

- круглий стіл на тему: «Як говорити з дітьми про Голодомор» за інформаційними матеріали про Голодомор;

- музейні, меморіальні та віртуальні екскурсії до місць пам’яті жертв Голодомору;

- історичний проєкт із залученням учнів до збору свідчень про Голодомори, документальних і наукових матеріалів: «Родинні спогади про Голодомор», «Я – дослідник історії Голодомору свого міста / селища / села»;

- круглий стіл: «Уроки Голодомору і сучасна Україна», «Перерване буття українського села»;

- соціодрами: «Завжди є ті, хто говорять правду», «Ваші мертві вибрали мене…» (вид уроку у формі гри з елементами драматургічного моделювання проблемної ситуації на важливу суспільно-політичну тему з метою подолання наслідків колективних травм, відновлення історичної пам’яті та формування особистісної оцінки у ситуації вибору; застосовується переважно серед учнів старшої школи);

- відеоконференції: «Табу на правду. Чому в СРСР забороняли говорити про Голодомор», «Демографічні зміни України внаслідок Голодомору. Вплив на сьогодення», «Голодні очі. Змарноване дитинство»;

- семінари: «Кривава ціна українського хліба 20-30-х років ХХ століття», «Упокорення голодом»;

- урок пресконференція «Вони не мовчали, щоби світ знав»;

- відеозустріч із дослідниками/очевидцями Голодомору;

- відеоурок з обговоренням «Жнива скорботи»;

- фестиваль презентацій «Розірваний круг життя. Монументальне мистецтво світу на знак вшанування жертв Голодомору в Україні»;

- написання творів і рефератів на одну з тем: «Голгофа голодною смертю», «Чорна дошка пам’яті», «Люди Правди»;

- перегляд кінофільмів «Голод-33», «Гіркі жнива», «Діти великого голоду», «Голод до влади» та подальше їх обговорення;

- застосування інтерактивних методів навчання, наприклад: «Відкритий мікрофон», «Портфоліо», «Займи позицію»;

- створення соціальних роликів про вшанування жертв Голодоморів.

Також учні можуть стати учасниками Відеолекторію.

Проєкт «Відеоісторія» – це цикл відеолекцій про події історії України ХХ століття. Відеолекція «Голодомор. Чому злочин став можливим» триває приблизно 18 хвилин. Відеолекцію «Голодомор. Чому злочин став можливим» можна переглянути за посиланням.

Особливу увагу слід звернути на акцію «Запали свічку». Цього року, 27 листопада 2021 року, о 16:00 год., Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом. Важливо, щоб учні розуміли значимість цієї акції і відчули себе частиною всього українського народу.

У суботу, 27 листопада, помолімося та запалімо свічки пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю, ставши жертвами репресій тоталітарного режиму.

 

Обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького запрошує на фотовиставку

П'ятниця, 26 листопада 2021, 11:05

Обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького запрошує на фотовиставку

В Обласному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького експонуються кременецькі фотопейзажі Володимира Чумакевича.
0«Володимир Чумакевич — знаний фотомитець, постійний учасник фотографічних пленерів, що відбуваються в рамках Діалогу Двох Культур. Його роботи неодноразово демонструвалися на післяпленерних виставках у музеї Юліуша Словацького та в польських музеях-співорганізаторах Діалогу, — розповідають у музеї. — Пан Володимир — неперевершений автор міського фотопейзажу. Нещодавно він щедро поділився з нами авторськими світлинами, зробленими у рамках, оголошеного музеєм Словацького, фотопленеру. Дві роботи будуть надруковані у річнику «Діалог Двох Культур — 2021».
У музеї висловлюють слова вдячності фотохудожнику та запрошують краян разом помилуватися осінніми краєвидами.
12
 

«Духовний світ. Живопис. Іконопис»: у Тернопільській ОБМ відкрили унікальну виставку

П'ятниця, 26 листопада 2021, 11:04

«Духовний світ. Живопис. Іконопис»: у Тернопільській ОБМ відкрили унікальну виставку

Тернопільська обласна біблiотека для молоді запрошує відвідати персональну виставку Наталії Корби «Духовний світ. Живопис. Іконопис».

0«Наталія Корба є лауреаткою обласного конкурсу серед аматорів образотворчого мистецтва ім. О. Кульчицької в номінації «Живопис». Працює вчителем образотворчого мистецтва у Гримайлівській загальноосвітній школі I–III ступенів», — зазначають у бібліотеці.1
Центром експозиції є іконопис художниці, яким вона займається вісім років. Авторка переконана, що написання ікон — це своєрідна арт-терапія для зраненої душі.
 

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці запрошують на творчу зустріч

П'ятниця, 26 листопада 2021, 11:03

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці запрошують на творчу зустріч

2 грудня 2021 року о 14:00 год. у рамках занять клубу «Натхнення» в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться творча зустріч «Унікальні та корисні речі своїми руками».

0«Майстрині народних художніх промислів Ірина Абрам’юк та Оксана Швед проведуть майстер-класи з моделювання ляльок (лялька-мотанка) та художнього бісероплетіння (вітальна листівка)», — розповідають у бібліотеці.

Організатори заходу — Тернопільська ОУНБ і Тернопільський обласний центр народ

 

"Небезпечніший за інші": у ВООЗ скликають екстрену нараду через виявлений новий штам коронавірусу

П'ятниця, 26 листопада 2021, 11:00

"Небезпечніший за інші": у ВООЗ скликають екстрену нараду через виявлений новий штам коронавірусу

Сьогодні, 26 листопада, Всесвітня організація охорони здоров'я скликає екстрену нараду. Причиною став виявлений новий штам СOVID-19 у ПАР та Ботсвані.

Ймовірно, нова мутація під назвою B.1.1.529 поширюється швидше, ніж попередні. Крім того, цей штам заразніший і, можливо, меншою мірою схильний до дії наявних вакцин, ніж інші штами.
Вчені зазначають, що новий штам має близько 30 мутацій і поєднує риси кількох попередніх варіантів.

"Це найбільш значущий варіант, з яким ми стикалися до сьогодні, і тривають термінові дослідження, щоб дізнатися більше про його передачу, тяжкість та сприйнятливість до вакцин", - зазначила Дженні Гарріс, виконавча директорка Агентства охорони здоров'я Великої Британії.

Керівник південноафриканського Центру епідеміологічного реагування Туліо де Олівейра повідомив FT, що приблизно 90% нових випадків захворювання зафіксували в провінції Гаутенг, де розташоване найбільше за чисельністю населення в ПАР місто Йоганнесбург, викликані саме новим варіантом.

"Головне питання, на яке належить відповісти, - як саме воно впливає на вакцини", - наголошує він.

За даними влади ПАР, загалом у країні новим варіантом заразилися 77 людей. Ще четверо інфікованих зареєстровані у Ботсвані та один - у Гонконгу.

У відповідь на появу нового штаму Британія запровадила обмеження на подорожі щодо шести країн південної Африки, зокрема, ПАР. Ізраїль запровадив такі обмеження щодо 7 країн цього регіону, і заборонив своїм громадянам відвідувати їх.

 

Борець вільного стилю Андрій Антонюк – бронзовий призер Всеукраїнського турніру пам’яті Іллі Кулика серед юніорів в Херсоні

П'ятниця, 26 листопада 2021, 10:19

Борець вільного стилю Андрій Антонюк – бронзовий призер Всеукраїнського турніру пам’яті Іллі Кулика серед юніорів в Херсоні

У Херсоні 19-20 листопада проходив традиційний відкритий Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юніорів та юніорок, присвячений пам’яті Іллі Кулика. Участь у цих змаганнях взяли понад 250 найсильніших спортсменів з Молдови, Польщі, Франції і України. Виступаючи у ваговій категорії 65 кг, тернопільський борець Андрій Антонюк став бронзовим призером турніру.

Андрій, провівши три переможних сутички і в одній поступившись із мінімальним рахунком чинному чемпіону України, посів третю сходинку п’єдесталу пошани. Спортсмен є вихованцем Борщівської ДЮСШ, студентом Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Ці змагання стали одним з етапів підготовки до чемпіонату України з вільної боротьби серед чоловіків, що відбудеться у січні 2022 року, - повідомляє доцент кафедри теорії і методики олімпійського та професійного спорту ТНПУ імені В. Гнатюка Віктор Шандригось на сайті вузу.

 

Причину ДТП, в якій загинула дитина, розслідують правоохоронці Тернопільщини

Четвер, 25 листопада 2021, 10:48

На Зборівщині під колесами авто загинув хлопчик, а на Чортківщині в аварію потрапив рейсовий автобус - є потерпілі.

З важкими тілесними ушкодженнями бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала  неповнолітнього жителя Зборівської територіальної громади. Травми чотирнадцятирічний хлопець отримав в результаті автопригоди. Аварія трапилася 24 листопада близько 20:00 на автодорозі Почаїв-Зборів, неподалік села Млинівці.

За попередньою інформацією, дев'ятикласник знаходився на проїжджій частині, коли водій автомобіля ВАЗ, здійснюючи маневр обгону, виїхав на смугу зустрічного руху і збив юнака. Траса не освітлювалася і кермувальник не помітив пішохода.

Водій попередньо тверезий. У нього взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Даний факт внесений в ЄРДР згідно ч.2 ст.286 ККУ.

На Чортківщині не розминулися рейсовий автобус, що їхав за маршрутом "Тернопіль-Кулаківці", та трактор Т-150. При виїзді слідчо-оперативної групи стало відомо, що дорожньо-транспортна пригода  трапилася близько 18:00 на трасі Доманово-Ковель-Чернівці-Тереблече.

За попередньою інформацією, водій маршрутного таксі, що рухався у попутному напрямку, не помітив транспортний засіб і врізався в нього.

Як результат - бус Volkswagen LT-46 врізався в сільгосптехніку. На момент автопригоди в салоні автобуса були люди. Шестеро пасажирів отримали тілесні ушкодження і звернулися з переломами та забоями до лікарні. Чому водій буса не помітив трактор, стане відомо у ході розслідування.

У водіїв взяли кров для перевірки на вміст алкоголю. Триває слідство згідно із ст.286(порушення правил безпеки дорожнього руху) Кримінального кодексу України.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/dtp/prichinu-dtp-v-yakij-zaginula-ditina-rozsliduyut-pravooxoronczi-ternopilshhini/

 

Тернопільські пауерлфітери вдало завершили спортивний рік

Четвер, 25 листопада 2021, 10:43

Тернопільські пауерлфітери вдало завершили спортивний рік

Впродовж тижня  у місті Коломия Івано-Франківської області тривав ряд заключних у цьому році офіційних всеукраїнських змагань, що проходили під егідою Федерації пауерліфтингу України. З 18 до 24 листопада 2021 року на помостах місцевого ФСК «Локомотив» змагались понад 250 спортсменів із двадцяти областей України і міста Києва. На цих турнірах успішно виступила збірна нашої області, до складу якої увійшли вихованці Тернопільської ОДЮСШ із літніх видів спорту, спортивних клубів «Олімп» (Тернопіль) і «Спортлайф» (Чортків).

Як повідомив голова Тернопільського осередку Федерації пауерліфтингу України Ігор Лисий, змагаючись за Кубок України з класичного жиму лежачи серед чоловіків та жінок (18-19 листопада), Тетяна Каськів (м. Чортків, тренер Ігор Тимофтей) у ваговій категорії 47 кг з результатом 52.5 кг посіла перше місце. Також на цьому турнірі Михайло М’яхкота у ваговій категорії 83 кг з результатом 147.5 кг був четвертим, а Максим Щур у ваговій категорії 93 кг з результатом 165 кг посів шосте місце.

У Кубку України з пауерліфтингу серед чоловіків та жінок (19-20 листопада) тернополяни здобули п’ять нагород. Зокрема, Марія Полянська (в/к 52 кг) завоювала золоту медаль із новими рекордами України серед дівчат у присіданнях зі штангою 162.5 кг, становій тязі 155 кг і сумі 402,5 кг. Також Марія посіла перше місце в абсолютній першості. Ще одне «золото» виборола Анастасія Лиса (в/к 57 кг) та зайняла друге місце в абсолютній першості із сумою трьох вправ 407,5 кг. Срібну медаль здобула Альона Канюка (в/к 57 кг) і вперше виконала норматив майстра спорту України із сумою трьох вправ 382,5 кг. Бронзову нагороду отримала Софія Бздир (в/к 63 кг) із сумою трьох вправ 335 кг.

Загалом жіноча збірна Тернопільської області посіла на цих змаганнях перше командне місце. А ще одну «бронзу» приніс команді Ігор Грошко серед чоловіків (вагова категорія 83кг) із сумою трьох вправ 590 кг.

У Кубку України з жиму лежачи серед чоловіків та жінок, що тривав 20-21 листопада, жіноча збірна Тернопільської області посіла друге командне місце, а команда чоловіків здобула перше загальнокомандне місце. Наші спортсмени відзначились такими результатами: серед жінок Полянська Марія (в/к 52 кг) – 1 місце (результат 90 кг) та 3 місце в абсолютній першості; Лиса Анастасія (в/к 57 кг) – 2 місце (результат 80 кг); Канюка Альона (в/к 63 кг) – 1 місце (результат 77,5 кг); Бздир Софія (в/к 63 кг) – 3 місце (результат 75 кг); серед чоловіків Музика Вадим (в/к 59 кг) – 2 місце (результат 115 кг); Лозинський Іван (в/к 66 кг) – 2 місце (результат 125 кг), Лясковець Антон (в/к 83 кг) – 1 місце (результат 215 кг), Гайдамаха Андрій (в/к 83 кг) – 2 місце (результат 160 кг), Гайдамаха Богдан (в/к 93 кг) – 3 місце (результат 210 кг), Шандригось Віктор (в/к 93 кг) – 4 місце (результат 185 кг), Карапулько Тарас (в/к 105 кг) – 2 місце (результат 237,5 кг)  та вперше виконав норматив майстра спорту України; Бубен Тарас (в/к 120 кг) – 1 місце (результат 285 кг) та 2 місце у абсолютній першості.

Ще одними змаганнями у Коломиї став Кубок України з класичного пауерліфтингу серед чоловіків та жінок, який проходив 21-24 листопада. На цьому турнірі Тетяна Каськів у ваговій категорії 47 кг здобула срібну нагороду з результатом 255 кг, а Тарас Штокал (м. Чортків, тренер Ігор Тимофтей) у ваговій категорії 83 кг з результатом 615 кг посів шосте місце та виконав вперше норматив майстра спорту України.

Тернопільських атлетів готували до змагань тренери ОДЮСШ із літніх видів спорту Ігор та Анастасія Лисі і Андрій Злочовський. Переможці і призери відзначені дипломами, медалями, а переможці в абсолютних і командних першостях – кубками.

 

Заволодівши даними банківської картки, зловмисник викрав у жителя Тернопільського району майже 100 000 гривень

Середа, 24 листопада 2021, 11:05

До співробітників відділення поліції №5 селища Підволочиськ із заявою про шахрайство звернувся житель села Мовчанівка. З банківської картки заявника невідомі особи зняли майже 100 000 гривень.

Молодий чоловік повідомив, що йому на мобільний зателефонувала особа, яка назвалася співробітником банку. Незнайомець налякав потерпілого втратою коштів і запропонував допомогу. Для цього потрібно було повідомити дані банківської картки.

«Допомога» незнайомця вартувала дуже дорого. Тільки тоді потерпілий збагнув, що насправді телефонував йому не співробітник банку, а шахрай.

Поліцейські вживають заходів, аби встановити особу зловмисника, а жителів краю застерігають не довіряти інформації, яку отримуєте в телефонному режимі від невідомих осіб. Особливо, коли це стосується ваших грошей. І в жодному випадку не розголошуйте дані вашої банківської картки.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/zavolodivshi-danimi-bankivskoji-kartki-zlovmisnik-vikrav-u-zhitelya-ternopilskogo-rajonu-majzhe-100-000-griven/

 

«Україна пам’ятає. Світ визнає»: у Тернопільському обласному відділенні МАН України організували захід до Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів

Середа, 24 листопада 2021, 10:59

«Україна пам’ятає. Світ визнає»: у Тернопільському обласному відділенні МАН України організували захід до Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів

Остання субота листопада – День вшанування пам’яті жертв Голодоморів.

0Голодомор 1932–1933 років – одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, – не підлягає забуттю…

У переддень вшанування цієї трагічної сторінки нашої історії, керівник секції обласного відділення МАН України, викладач Тернопільського фахового коледжу – Мурмила Н.І., організувала спільне заняття для слухачів обласного відділення МАН України (Зборівська філія та міське відділення) і студентів Тернопільського фахового коледжу «Україна пам’ятає. Світ визнає».

«Учасники зустрічі підготували змістовні доповіді про трагічні події 1932–1933-их рр. (споживчий раціон в добу Голодомору 1932–1933-их рр.; діячів культури та літератури, які пережили голод; дітей у цю страшну  епоху; Голодомор у Великій Україні та ін.), – розповідають в Тернопільському обласному відділенні МАН України. – Все це викликало у сучасної молоді багато роздумів: про життя, країну, минуле, сьогодення та майбутнє. Захід допоміг усвідомити, наскільки дорогим даром є життя і як треба цінувати кожну хвилину, яку воно дарує».

 

Вийшов друком бібліографічний покажчик «Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини на 2022 рік»

Середа, 24 листопада 2021, 10:58

Вийшов друком бібліографічний покажчик «Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини на 2022 рік»

Видання побачило світ у місцевому видавництві «Підручники і посібники» та містить інформацію про пам’ятні події краю й видатних людей. Посібник адресований науковцям, краєзнавцям, працівникам засобів масової інформації, освіти, культури, а також усім, кого цікавить регіональне краєзнавство. Бібліографічний покажчик «Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини» Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека видає з 1991-го року щорічно.

0«Мета цього посібника — надати представникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, викладачам навчальних закладів, учителям, краєзнавцям, журналістам, бібліотекарям, студентам, а також усім, хто небайдужий до історії краю, його сьогодення, довідковий матеріал про важливі події в історії області, ювілеї уродженців краю й видатних діячів, які життям та діяльністю пов’язані з Тернопільщиною, і допомогти в плануванні роботи на наступний рік, — розповідають у бібліотеці. — Розпочинає покажчик перелік основних ювілейних і пам’ятних дат року. Далі розміщено інформацію про імена та події, що не увійшли до основного списку. Основні ювілейні дати систематизовано за хронологією, зокрема подано число, місяць, найменування події, текстову довідку та рекомендаційний список літератури, а в персоналіях — за алфавітом. Дати вказано за новим стилем, відомості почерпнуто з друкованих джерел інформації, водночас перевагу віддано енциклопедичним виданням, зокрема, «Тернопільському енциклопедичному словникові». Полегшить користування бібліографією «Іменний

 

Спортсмен з Тернополя Захар Фірман став віце-чемпіоном України з боксу

Середа, 24 листопада 2021, 10:57

Спортсмен з Тернополя Захар Фірман став віце-чемпіоном України з боксу

Впродовж п’яти днів в смт. Ворохта Івано-Франківської області тривав Відкритий чемпіонат України з боксу серед вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл ГО ВФСТ «Колос» під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?». У змаганнях взяли участь понад 200 боксерів з 21 області України, серед яких були призери та чемпіони Європи. У ваговій категорії 46 кг срібним призером став тернопільський боксер Захар Фірман. Змагаючись за медалі найвищого ґатунку, в фінальному поєдинку наш земляк поступився більш досвідченому супернику з Одеси та посів друге місце.

Захар Фірман  представляє Тернопільський обласний осередок ФБУ, ТОДЮСШ з літніх видів спорту та боксерський клуб «Шкіряна Рукавичка».

Готували спортсмена до змагань Заслужений тренер України Віктор Петров та Анатолій Фірман, - ідеться на сторінці ТОДЮСШ з літніх видів спорту у соцмережах.

 

У Тернополі вшанували подвиг Героїв Небесної сотнім

Вівторок, 23 листопада 2021, 11:45

У Тернополі вшанували подвиг Героїв Небесної сотні

8 років тому розпочалася Революція гідності. Мільйони українців вийшли на боротьбу. Більше сотні Героїв віддали життя за свободу рідної держави.
0З нагоди пам'ятної дати у Тернополі за участі представників влади та громадськості відбувся мітинг-реквієм.
«Ми пам'ятаємо подвиг і звитягу Небесної сотні та маємо святий обов'язок — продовжити розпочату ними справу. Одвічна мрія поколінь патріотів й борців за Незалежність рідної Землі повинна здійснитися побудовою сильної, суверенної, соборної Української держави! Слава Україні! Героям Слава!» — наголосив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.
Відео за посиланням.

 

 

Фотовиставка до Дня Гідності та Свободи діє у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

Вівторок, 23 листопада 2021, 11:44

Фотовиставка до Дня Гідності та Свободи діє у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

Експонати виставки, підготовленої з фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею, розповідають про «Помаранчеву революцію» та Революцію гідності.
0«На виставці представлено світлини, які розкривають весь трагізм і героїзм українців у відстоюванні власної гідності та свободи. Своєю непохитністю та самопожертвою Герої Майдану заслужили всенародну шану й повагу», — наголошують у музеї та запрошують всіх охочих переглянути виставку, що діятиме до 4-го грудня.
 

Тернопільський плавець Ілля Султанов - кількаразовий призер чемпіонату світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху у Польщі

Вівторок, 23 листопада 2021, 11:43

Тернопільський плавець Ілля Султанов  - кількаразовий призер чемпіонату світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху у Польщі

Досить успішно виступила національна дефлімпійська збірна команда України на Першому чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху, що проходив у місті Гливиці (Польща). У доробку українських плавців з порушеннями слуху 28 високих нагород, серед яких: 2 золоті, 15 срібних та 11 бронзових медалей, а також – третє загальнокомандне місце в офіційному медальному заліку, а за кількістю медалей – українці стали другими.

 

У чемпіонаті взяли участь 140 спортсменів з 21 країни, збірна команда України була представлена 21 спортсменом (8 жінок та 13 чоловіків). На змаганнях було розіграно 46 комплектів нагород, також цей чемпіонат світу – перші міжнародні змагання після тривалої перерви у зв’язку с пандемією Covid19 (з 2019 року).

У складі української збірної виступав і представник Тернопільського «Інваспорту», вихованець КДЮСШ імені Юрія Горайського Ілля Султанов. Ці змагання були для спортсмена дебютними, однак надзвичайно успішними. Ілля виборов ІІІ місце на дистанції 50 м вільний стиль (із результатом 23.18 ), ІІІ місце на дистанції 50 м батерфляй (із результатом 24.99 ), а також команда плавців зайняла ІІ місце у естафеті 4х50 м (комплексне плавання). Тренер спортсмена Марина Дзюбановська.

Загалом, як ідеться на офіційному сайті Спортивної федерації глухих України, багаторазовими призерами стали усі, без виключення, плавці української команди (з врахуванням естафет). В естафетному плаванні національна збірна займала призові місця в усіх, без винятку, видах програм естафет. Це ще раз підтверджує, що Україна утримує високі позиції у світовому дефлімпійському плаванні.

 

Більшість із 45 загиблих у катастрофі у Болгарії - туристи, що поверталися зі Стамбула

Вівторок, 23 листопада 2021, 11:02

ФОТО З САЙТУ "УКРІНФОРМ"

Пасажири македонського автобуса, у аварії з яким в Болгарії у ніч на вівторок загинули щонайменше 45 осіб, повертався з екскурсії у Стамбулі.

Про це повідомив македонський прем’єр Зоран Заєв, пише "Європейська правда".

В ефірі TV21 Заєв назвав аварію "жахливою трагедією", уточнивши, що автобус повертався зі Стамбула, де громадяни були на екскурсії.

Глава МЗС Північної Македонії Буяр Османі заявив, що більшість мандрівників, ймовірно, зі Скоп’є.

За даними болгарських ЗМІ, автобус був одним із чотирьох у колоні і рухався останнім. Болгарське видання NOVA повідомило, що власниками транспортної компанії, чий автобус згорів, є північні македонці.

Представник компанії вже перебуває на місці аварії. Компанія надасть список усіх пасажирів із чотирьох автобусів, які їхали у колоні, а також інформацію про технічний стан транспортних засобів та час їх останнього техогляду.

Нагадаємо, у ніч на 23 листопада на заході Болгарії щонайменше 45 людей загинули в результаті серйозної аварії та загоряння македонського автобуса.

Автобус прямував зі Стамбула в Скоп’є. За деякими даними, він міг врізатися в огородження, після чого загорівся. Поки у слідства дві версії: людська помилка водія та раптова технічна несправність.

 

УЗ відкрила продаж квитків на всі поїзди нового графіка

Понеділок, 22 листопада 2021, 12:39

 
УЗ

"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків на всі поїзди нового графіка руху, який починає діяти з 12 грудня 2021 року.

Про це повідомляє прес-служба УЗ.

У новому графіку запустять19 пар нових поїздів, ще 49 поїздів будуть прискорені.

"Завдяки новому графіку буде створено 29 нових сполучень обласних та регіональних центрів, зокрема у популярних туристичних напрямках", - кажуть у компанії.

Серед найбільш прискорених поїздів наступні: №13/14 Київ – Солотвино – з Києва буде діставатись швидше на 3:16 години і на 2:20 години зворотно; №77/78 Харків – Маріуполь – з Харкова буде діставатись на 2:05 години швидше і на 3:29 години зворотно; №84/83 Київ – Маріуполь – з Києва буде діставатись на 2:13 години швидше і на 1:24 годину швидше зворотно.

№108/107 Одеса – Ужгород – з Одеси буде діставатись на 1:15 швидше і на 1:29 зворотно; №145/146 Київ – Ізмаїл – з Києва буде діставатись швидше на 0:49 і на 1:02 зворотно.

"Також з'явилось 7 рейсів до лижного курорту Буковель: №5/6 Маріуполь – Рахів; №15/16 Харків – Рахів; №55/56 Київ – Рахів; №95/96 Київ – Рахів; №25/26 Одеса – Рахів; №125/126 Миколаїв – Рахів; №130/129 Кременчук – Ворохта (з групою причіпних вагонів Полтава – Ворохта)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що поїзд №5/6 сполученням Маріуполь – Рахів став новим найдовшим поїздом країни і долатиме на своєму шляху 1806 кілометрів.

В УЗ додають, що він дає можливість жителям Маріуполя дістатись Львова за 21 годину замість 29, як було в альтернативному маршруті.

"Квитки на ці та інші потяги вже можна придбати в касах вокзалів, на сайті booking.uz.gov.ua та в чат-боті Укрзалізниці у Viber та Telegram", - зазначили в компанії.

Нагадаємо:

"Укрзалізниця" починає реновацію станції Татарів та ініціює процедуру перейменування станції на Татарів-Буковель, а також - запускає 7 пар поїздів до гірськолижного курорту.

 

У Путіна заявили, що Україна хоче створити "ще одну біду для себе та для всієї Європи"

Понеділок, 22 листопада 2021, 12:37

ФОТО KREMLIN.RU

У Росії заявили, що Україна шукає спосіб повернутися до силового врегулювання ситуації на Донбасі під прикриттям збільшення присутності в регіоні військових НАТО.

Джерело: російський "Інтерфакс" із посиланням на інтерв'ю прессекретаря президента Росії Дмитра Пєскова на телеканалі "Росія 1"

Пряма мова Пєскова: "Україна, швидше за все, добивається чергової спроби розпочати силове вирішення своєї власної проблеми. Створити ще одну біду для самих себе та для всіх у Європі. Ось чого домагається Україна.

І домагається вона цього, швидше за все, під прикриттям тих самих навчань НАТО, кораблів НАТО в Чорному морі – американських, британських солдатів у регіоні, яких стає дедалі більше. Ось чого добивається Україна".

Деталі: Пєсков додав, що "це – болюче видовище, тому що це спричинить найсерйозніші наслідки".

Чому це важливо: РФ сконцентрувала понад 92 тисячі військовослужбовців біля кордонів з Україною.

Що було раніше: Заступник секретаря Ради безпеки РФ Олександр Гребенкін заявив про зростання ризику провокацій з боку України на кримському напрямку та щодо економічних об'єктів Росії в Азовському та Чорному морях.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що імовірність вторгнення Росії залежить від двох факторів: сили та витримки України, а також сили та скоординованості міжнародних партнерів.

Передісторія:

  • Два американські видання повідомили про перекидання російських військ до українського кордону: The Washington Post 31 жовтня написало про зосередження військ, а Politico оприлюднило фото від 1 листопада  на підтвердження цього.
  • 11 листопада Bloomberg написав, що США повідомили союзникам із Євросоюзу про те, що Росія може планувати вторгнення в Україну, враховуючи посилення напруженості через мігрантів та проблеми з постачанням енергоресурсів.
  • У Міністерстві оборони України спершу не підтвердили перекидання російських військ до кордону, а потім припустили, що контингент російських військ на кордоні з Україною може зрости у грудні-січні.
  • 8 листопада комітет Верховної Ради з питань безпеки й оборони заявив, що концентрації військ немає, але активізувалася розвідка.
  • Держсекретар США Ентоні Блінкен 12 листопада заявив: "Нас дуже непокоять певні незвичайні пересування сил, які ми спостерігаємо на кордоні з Україною. Ми не знаємо, які наміри Росії… Відомі випадки, коли Росія накопичує сили на кордонах з Україною, заявляє про якусь провокацію з боку України і потім здійснює вторгнення".
  • Начальник штабу оборони Великої Британії генерал Ніколас Картер заявив, що військові НАТО повинні бути готові до війни з Росією у зв'язку з напруженістю у Східній Європі, хоча РФ, на його думку, не бажає розв'язувати відкриту "гарячу війну", а може використовувати тонші методи.
 

Розпочинається обласний дитячий конкурс малюнка до Дня Святого Миколая на спортивну тематику “Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація”

Понеділок, 22 листопада 2021, 11:19

Розпочинається обласний дитячий  конкурс малюнка до Дня Святого Миколая на спортивну тематику “Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація”

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та управління молоді, спорту та іміджевих проектів Тернопільської обласної державної адміністрації з 22 листопада по 13 грудня 2021 року розпочинають проведення обласного дитячого  конкурсу малюнка до Дня Святого Миколая на спортивну тематику в рамках реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація».

У конкурсі можуть брати участь діти у таких вікових категоріях:

перша категорія – автори робіт віком до 8 років;

друга категорія – автори робіт віком від 9 до 12 років.

Роботи надсилайте на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або через месенджер на Фейсбук сторінку Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” https://www.facebook.com/tr.sport.for.all/

Усі надіслані роботи на Конкурс мають відображати малюнок на спортивну тему. Роботи, які подаються на Конкурс, мають бути авторськими. Малюнки повинні бути виконані власноруч, без допомоги інших осіб.

Усі роботи, які надсилаються на Конкурс, повинні відповідати наступним вимогам:

– усі малюнки мають бути виконані (олівцями, фломастерами, фарбами) на аркуші формату А4.

– кожен учасник має надіслати фото свого малюнка на спортивну тематику у форматі JPEG та бажано своє фото.

– назва роботи повинна мати такий вигляд: ім’я, прізвище автора, місце проживання (вулиця, населений пункт, територіальна громада), контактна інформація повнолітнього представника (мобільний телефон, прізвище, ім’я).

(Наприклад: Артем Гончаренко, 08.09.2011 рік, вул. Зелена, 9, с. Соборне, Байковецька територіальна громада, представник Анна Гончаренко, тел. 0971122955).

Роботи авторів будуть опубліковані у соціальній мережі Фейсбук на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (https://www.facebook.com/tr.sport.for.all).

З умовами проведення конкурсу можна ознайомитись у положенні(регламенті),

яке розміщене  у соціальні мережі Фейсбук на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (https://www.facebook.com/tr.sport.for.all) та у розділі Положення на сайті управління фізичної культури та спорту за адресою: https://oblsport.te.ua/.

Автори десяти найпопулярніших малюнків у двох вікових категоріях будуть відзначені сувенірною атрибутикою та відзнаками з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та призами від управління молоді, спорту та іміджевих проектів Тернопільської обласної державної адміністрації  та солодощі   від Приватного Підприємства «Шумськ хліб».

 

Борці вільного стилю із Тернопілля взяли участь у чемпіонаті України серед юнаків 2005-2006 років народження у Києві

П'ятниця, 19 листопада 2021, 10:30

Борці вільного стилю із Тернопілля взяли участь у чемпіонаті України серед юнаків 2005-2006 років народження у Києві

У Києві, на базі Олімпійського фахового коледжу імені Івана Піддубного, впродовж трьох днів тривав чемпіонат України з вільної боротьби серед юнаків 2005-2006 років народження. У змаганнях взяли участь близько 500 атлетів з усіх куточків нашої держави. В складі збірної Тернопільської області виступали півтора десятка борців з Тернополя, Борщева, Збаража, Вишнівця і Теребовлі. В результаті у ваговій категорії 51 кг срібним призером став Артем Тісногуз з Борщева, який тренується під керівництвом Руслана Антонюка.

 

Показали хорошу боротьбу, однак зупинилися за крок від нагород, здобувши п’яті місця, Ілля Вінтонович (тренер Олександр Шафранський, м. Збараж), Владислав Хариш та Владислав Пожогін (тренер Петро Король, м. Збараж), Сергій Чугайовський (тренер Руслан Антонюк, м. Борщів), Надія Шимків (Тернопільська ОДЮСШ з літніх видів спорту, тренер Сергій Кондратенко).

Команду до змагань готували також Сергій Недокіс, Валерій Красовський, Іван Лозинський, Володимир Перхалюк та Олег Борисевич, - повідомляє Віктор Шандригось.

 

В Україні зафіксовано перший випадок маніпуляції з донорськими органами: жінці відмовили у пересадці печінки через пацієнта у приватній клініці

Четвер, 18 листопада 2021, 12:42

В Україні зафіксовано перший випадок маніпуляції з донорськими органами: жінці відмовили у пересадці печінки через пацієнта у приватній клініці

КИЇВ. 18 листопада. УНН. З початку 2021 року в Україні функціонує єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ), якою управляє Український центр трансплант-координації. Ця система повинна автоматично підбирати пари донор-реципієнта і тим самим забезпечувати оперативну трансплантацію органів. Однак УНН дізнався про кричущий випадок, який може вказувати на те, що системою ЄДІСТ насправді можуть управляти в ручному режимі.

Мова про те, як 16 жовтня донорську печінку пересадили пацієнту з приватної клініки “Оберіг” замість пацієнтки державної клініки, яка вже рік стоїть на черзі і за станом здоров’я є першочерговою в системі ЄДІСТ.

Цей випадок навіть описаний на сайті “Оберіг”. Там повідомили, що успішно провели трансплантацію печінки атомнику з Рівненської області, який приїхав до Києва на пару днів і вже збирався додому, але “прогулюючись Хрещатиком” дізнався, що все готово для проведення необхідної йому операції.

І все б нічого, якби в цей час пацієнтка державної клініки з важким діагнозом гостро не потребувала трансплантації саме цього органу.

Діагноз жінки — цироз печінки, рецидивні крововиливи з варикозних вен стравоходу і шлунка.

Але з незрозумілих причин система ЄДІСТ, для якої не повинно бути різниці, пацієнт якої клініки потребує трансплантації, вибрав для проведення операції пацієнта “на ходу” з приватної клініки “Оберіг” замість “лежачої” пацієнтки з державного центру.

Ситуація дійсно дивна, адже раніше директор Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль повідомляв, що стан пацієнта є одним з ключових критеріїв, і якщо у людини гірший стан, то вона отримує більше балів в системі і вона повинна запропонувати його кандидатуру в першу чергу.

УНН зі свого боку вже звернувся до компетентних органів з проханням повідомити як функціонує ЄДІСТ, раз в Україні можливі подібні випадки.

Відповідь Українського центру трансплант-координації на запит УНН очікує другий тиждень поспіль. У відомстві обіцяють надати інформацію наступного тижня.

Тим часом редакція збирає інформацію від родичів пацієнтів, які зіткнулися з подібними випадками розподілу донорських органів у системі ЄДІСТ.

Джерело: УНН
 

Влада Білорусі заявила, що виявила COVID-19 у мігранта на кордоні з Польщею та розпочала вакцинацію біженців

Четвер, 18 листопада 2021, 12:41

Влада Білорусі заявила, що виявила COVID-19 у мігранта на кордоні з Польщею та розпочала вакцинацію біженців

КИЇВ. 18 листопада. УНН. У таборі мігрантів на польсько-білоруському кордоні виявили хворого на коронавірус. Влада Білорусі розпочне вакцинацію біженців китайською вакциною. Про це повідомляє УНН із посиланням на БелТА.

Деталі

У транспортно-логістичному центрі, в якому розміщують мігрантів з білорусько-польського кордону, зафіксували один випадок коронавірусу. Біженця госпіталізували до Гродненської університетської клініки у Білорусі.

За словами заступника голови Гродненського облвиконкому Віктора Пранюка, найближчим часом розпочнуть кампанію з вакцинації мігрантів. Для цього організують стаціонарний медпункт.

“Для вакцинації організують стаціонарний медпункт. Біженців щеплюватимуть китайською вакциною”, — зазначив Пранюк.

Додамо

Нещодавно ВООЗ скерувала групу експертів до Литви, щоб оцінити стан мігрантів.

За попередніми результатами, 60% біженців потребують медичної допомоги. Окрім того, зазначили про зростання випадків коронавірусу.

“Згідно з міжнародним правом, до мігрантів потрібно ставитися з гідністю та повагою. Зокрема, до їхнього здоров’я. Жінки та діти сплять на вулиці під час лютого морозу. Кілька людей вже загинули. А кількість випадків COVID-19 в регіоні стрімко зростає. Наш обов’язок — захищати права біженців та мігрантів на здоров’я, гарантувати безпеку, забезпечувати притулок, засоби гігієни, основні продукти харчування та ліки, а також доступ до тестування на COVID-19”, — зазначив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Анрі П. Клюге.

Нагадаємо

Наприкінці травня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не затримуватиме нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Європейського Союзу.

У серпні Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС. Прем’єр-міністри цих країн у спільній заяві закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва.

У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща розпочала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.

Джерело: УНН
 

На аукціоні картину Моне продали за 50,8 млн доларів. Торги тривали чотири хвилини

Четвер, 18 листопада 2021, 12:39

На аукціоні картину Моне продали за 50,8 млн доларів. Торги тривали чотири хвилини

КИЇВ. 18 листопада. УНН. Картину французького імпресіоніста Клода Моне “Ставок з водяними ліліями” продали на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку за 50,8 млн доларів упродовж чотирьох хвилин. Про це повідомив аукціонний дім у Twitter, інформує УНН.

Цитата

“Картину Клода Моне „Ставок з водяними ліліями“ 1918 року продали за 50,8 млн доларів після чотирихвилинної битви. Шедевр із знаменитими ліліями художника в його саду Живерні з’явився на аукціоні вперше за майже 25 років”, — ідеться у повідомленні.

Додамо

Клод Моне (1840-1926) — французький художник, один із основоположників імпресіонізму, який відмовився від традиційних методів малювання і прагнув відтворити красу моменту.

Одні з найвідоміших його картин — “Враження. Схід сонця” (1872) і “Ставок із лататтям” (1899).

Роботи Моне переважно зберігають у музеях і рідко виставляють на аукціон. 2019 року “Стог сіна” (1891) пішла з молотка на Sotheby’s за рекордні для імпресіоністів 110,7 млн доларів, ціна вдвічі перевищила стартову.

 

В лісі біля кордону Польщі і Білорусі померла однорічна дитина мігрантів

Четвер, 18 листопада 2021, 12:24

ФОТО З ТВІТТЕРА РЯТУВАЛЬНИКІВ

Рятувальники Польського центру міжнародної допомоги повідомили про загибель однорічної дитини мігрантів в лісі при польсько-білоруському кордоні.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Polsat News.

Близько 2 ночі рятувальники отримали повідомлення про людей у ​​лісі, які потребують допомоги. На місці виявили зневодненого та голодного чоловіка з сильним болем у животі.

"Крім нього, допомоги потребувала сирійська пара. У чоловіка рвана рана на руці, а у жінки колота рана на гомілці. Їх однорічна дитина померла в лісі", - повідомили рятувальники в Twitter.

За їх даними, сирійці блукали у лісі понад півтора місяці.

Медична рятувальна група PCPM – це група швидкого реагування на гуманітарні кризи, створена в Польському центрі міжнародної допомоги.

Група стежить за тим, щоб люди, які отримали допомогу, не залишилися на самоті. "Вони отримують гуманітарну допомогу. Ми не залишаємо людей без допомоги", - написали вони в Twitter.

Голова правління мусульманської релігійної громади Бохоніки Мацей Щесновіч повідомив, що наразі на кордоні загинули 11 осіб. Загибель однорічної дитини збільшує цю цифру до 12.

 

Маски зменшують кількість потенційних випадків COVID-19 на 53%. Дослідження

Четвер, 18 листопада 2021, 12:20

Учені довели, що маски – найефективніший засіб боротьби з пандемією COVID-19.

Вони знижують потенційну кількість захворювань на 53%, повідомляє The Guardian.

Про це свідчить дослідження, опубліковане у "Британському медичному журналі" (The BMJ).

Науковці Единбурзького університету та австралійського університету Монаша дослідили ефективність різних карантинних обмежень під час пандемії.

Вони проаналізували 30 досліджень з різних країн світу і дійшли висновку, що маски найкраще запобігають поширенню COVID-19.

Фото: Maridav/Depositphotos

Виявилося, що носіння масок знижує потенційну кількість захворювань на 53%, а дотримання соціальної дистанції – на 25%.

Водночас, такі заходи як локдауни, закриття кордонів, шкіл і робочих місць потребують додаткового аналізу, щоб оцінити їхній потенційний негативний вплив на населення.

Регулярне миття рук також знижує захворюваність на 53%, однак цей показник не можна вважати статистично точним, оскільки досліджень щодо нього було недостатньо.

Вакцинація проти COVID-19 ефективна у запобіганні поширенню вірусу, але є труднощі із поширенням вакцин у деяких країнах.

Саме тому необхідно продовжувати носити маски, тримати соціальну дистанцію та мити руки у поєднанні з вакцинацією, наголошують науковці.

Олена Барсукова

 

Кембриджський словник назвав слово року-2021

Четвер, 18 листопада 2021, 12:18

Кембриджський словник визнав "perseverance" (наполегливість) словом року-2021.

Користувачі в усьому світі цьогоріч шукали його понад 243 тисячі разів, повідомляють на сайті словника.

Понад 30 тисяч із цих пошукових запитів були з 18 по 24 лютого – тоді однойменний марсохід NASA Perseverance Rover успішно приземлився на Марс.

Коли люди читали про приземлення Perseverance на Червону планету, вони переходили на сайт Кембриджського словника, щоб дізнатися значення цього слова.

Фото: Depositphotos/Автор Feverpitcher

Perseverance – це "тривалі зусилля, щоб щось зробити або чогось досягти, навіть якщо це складно і потребує багато часу", пояснює словник.

"Ми часто говоримо про вияв наполегливості "в обличчя перешкодам", тобто незважаючи на труднощі або несприятливі ситуації.

У 2021 році люди по всьому світу показали свою наполегливість, попри виклики і злами, спричинені COVID-19", – пояснюють автори блогу Кембриджського словника.

Нагадаємо, щороку Кембриджський словник визначає слово, яким найчастіше цікавилися користувачі.

У 2020 році "Кембриджським" словом року визнали "quarantine" (карантин).

Раніше Оксфордський словник англійської мови також обрав слово року – "Vax" (вакцина).

 

Поліцейські Тернопільщини поділилися найціннішим - стали донорами крові © Офіційний сайт Національної поліції:

Четвер, 18 листопада 2021, 12:11

Впродовж тижня працівники поліції зі всієї України здаватимуть кров для усіх, хто її потребує. Усе це відбувається у ході акції "Здай кров - врятуй життя", яку проводять у рамках десятиліття дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху. Мета заходу - привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на українських дорогах.

Більше тридцяти працівників поліції Тернопільської області долучилися до благодійної справи.

"Сьогодні на 10 годину ми прийняли близько 20 поліцейських-учасників цієї акції. Приємно, що поліція завжди приходить на допомогу і розуміє важливість кожної дози крові, яку потрібно для порятунку життя людини", - розповідає  завідувач відділу заготівлі крові і компонентів КНП «Тернопільський обласний центр служби крові» Віра Монастирська.

Усю кров, яку здають в рамках акції поліцейські, обстежать та передадуть в медичні заклади людям, які її потребують. Резус та група не мають значення, але медик каже, що донорів з від'ємною групою постійно не вистачає.

Тридцять один раз був донором старший інспектор відділу інспекції з особового складу управління кадрового забезпечення ГУНП в Тернопільській області Микола Ковальчук. Почав здавати кров ще у 2008 році. Сьогодні він допомагає як дітям, так і дорослим - усім, хто потребує цього життєво необхідного компоненту.

"Зазвичай здаю 2-3 рази на рік. Якщо є необхідність і треба допомогти, то можу здавати й більше. Перший раз здавав через необхідність, а після цього зрозумів, що я можу хоча б чимось комусь допомогти. Тому почав здавати й далі. Окрім того, що ти допомагаєш людям, це й корисно для здоров'я".


Здавати можна не лише кров, але й тромбоконцентрати. Даний компонент дуже потребують дітки в гематологічних відділеннях та дорослі з онкохворобами.

За словами Віри Монастирської, донором для тромбоконцентрату можуть бути всі, але має бути здорова людина з хорошими венами. У таких донорів перевіряють кров на достатню кількість тромбоцитів і до здачі ми допускаємо людину лише після повного обстеження. Процедура триває до години часу.

Щороку добровільна пожертва крові від донорів рятує мільйони життів у всьому світі. За статистикою, донорську кров сьогодні  потребує кожен четвертий українець, а одна здача крові допомагає врятувати три людських життя.

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/policzejski-ternopilshhini-podililisya-najczinnishim-stali-donorami-krovi/

 

Під Київрадою зібрали мітинг проти подорожчання проїзду. Кличко обіцяє консультації

Четвер, 18 листопада 2021, 11:53

Під будівлею Київської міської державної адміністрації і Київради влаштували акцію проти підвищення тарифів у міському транспорті столиці, участь у заході беруть близько 70 осіб.

Джерело: "Укрінформ" і Facebook-сторінка "Марш за Київ", Кличко на засіданні Київради

Пряма мова одного з організаторів акції, голови ГО "Urban crew" Владислава Самойленка: "Нас не влаштовує вчорашня новина Віталія Кличка про відстрочення (подорожчання) вартості проїзду.

Нам не зрозуміла сама формула. На підставі чого було рішення підняти із 8 до 20 грн? Підіймати вартість проїзду рано чи пізно доведеться, але ніхто не пояснює формулу".

Деталі: Учасники акції вимагають публічно представити формулу розрахунку вартості проїзду в столиці.

Віктор Петрук заявив, що громадський транспорт є планово збитковим у більшості країн світу, а міста Люксембург і Таллінн взагалі відмовилися від плати за проїзд у громадському транспорті.

Учасники акції зазначають, що у Києві немає єдиного електронного квитка, яким можна зручно і вигідно користуватись усіма видами транспорту, адже до громадського транспорту не входять маршрутки та приміський транспорт.

 

Морози підв'януть, але на зміну прийдуть дощі з мокрим снігом

Четвер, 18 листопада 2021, 11:51

Додати у вибране
ФОТО: UNSPLASH

В Україні найближчої добу очікуються невеликі дощі, місцями з мокрим снігом.

Джерело: "Інтерфакс-Україна" з посиланням на дані Укргідрометцентру, синоптикиня Наталка Діденко у Facebook

Деталі: 19 листопада у західних областях очікується дощ. Температура вночі 0-5°, вдень 5-10° тепла. У Карпатах мокрий сніг, температура вночі та вдень близько 0°.

На решті території, крім південних та східних областей, вночі невеликий дощ, місцями з мокрим снігом. Вдень помірний дощ.

Температура вночі близько 0°, вдень 3-8° тепла. У східних областях вночі 2-7° морозу, вдень 0-5° тепла.

Вітер південно-західний, 7-12 м/с, у західних областях пориви 15-20 м/с.

У Києві в ніч на п'ятницю невеликий дощ, місцями з мокрим снігом. Вдень помірний дощ. Температура вночі 0-2° тепла, вдень 4-6° тепла.

20 листопада в Україні очікуються невеликі дощі. Вночі в Карпатах, а також на сході та північному сході країни місцями з мокрим снігом, удень у західних та північних областях без істотних опадів.

Вітер західний та південно-західний, 7-12 м/с, пориви 15-20 м/с.

Температура вночі 1-6° тепла, вдень 6-11°, на півдні до 14°. На сході та північному сході вночі близько 0°, вдень 3-8° тепла.

У столиці в ніч на суботу невеликий дощ, удень без істотних опадів. Вітер західний, 7-12 м/с, пориви 15-20 м/с. Температура вночі 4-6° тепла, вдень 8-10°.

Пряма мова Діденко: "20-21 листопада стане ще тепліше на пару градусів, проте атмосфера буде нестійкою, повітря вологе, з опадами, вітер - поривчастим.

З понеділка-вівторка знову похолодає, а ближче до наступних вихідних – знову потеплішає".

 

За псування історичної пам’ятки місцевий "Шумахер" отримав смішний штраф

Середа, 17 листопада 2021, 14:13


За псування історичної пам’ятки місцевий "Шумахер" отримав смішний штраф

Бережанський районний суд призначив покарання для водія автомобіля, який на горі Лисоня автомобілем їздив по бруківці біля пам’ятника Січовим Стрільцям.

Нагадаємо, випадок трапився 30 серпня цього року поблизу Бережан. Водій легкового автомобіля марки БМВ здійснював дрифтинг (техніка проходження поворотів в автомобільних гонках – ред.) по бруківці біля меморіального пам’ятника Січовим Стрільцям, що на горі Лисоня.

Спочатку дії порушника поліцейські кваліфікували як хуліганство і склали на нього адміністративний протокол. Однак Бережанський суд відправив справу в окружну прокуратуру на дорозслідування, вбачаючи у діях кермувальника БМВ ознаки кримінального порушення, повідомляє Тернополіс.

Після дорозслідування справа знову потрапила в суд, і все ж таки знову за ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство).

При дослідженні матеріалів справи, було враховано, що молодий чоловік, який вчинив порушення, сам прийшов у поліцію, зізнався і розкаявся у скоєному, у повному обсязі добровільно відшкодував завдані збитки. Раніше до адміністративної відповідальності не притягувався.

Враховуючи усі ці обставини, суд вирішив накласти на водія покарання у вигляді штрафу, але в максимальному розмірі, передбаченому ст. 173 КУпАП.

Відтак, Бережанський районний суд 9 листопада постановив водія автомобіля БМВ визнати винним у вчиненні порушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, та призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 119 гривень.

 

Чортківські поліцейські вилучили у жителя райцентру 11 згортків з наркотиками та предмет, схожий на пістолет

Середа, 17 листопада 2021, 08:47

Чоловіка поліцейські затримали в порядку ст. 208 КПК та встановлюють звідки він взяв заборонені речовини та предмети.

Під час патрулювання райцентру співробітники Чортківського районного відділу поліції помітили підозрілого чоловіка. Незнайомець при появі правоохоронців різко змінив маршрут свого пересування та почав поводитися дивно. Причина стала зрозумілою під час поверхневої перевірки – поліцейські виявили у молодика пофасовані згортки: 10 – з білою порошкоподібною речовиною та один – з подрібненою рослинного походження. Крім того, у чоловіка вилучили предмет, ззовні схожий на пістолет-револьвер.

Правопорушником виявився 27-річний житель Чорткова. Він  вперше потрапляє в поле зору працівників поліції. Звідки у нього заборонені речовини та предмети, пояснити відмовився.

Підозрілі згортки поліцейські направили на експертизу. За її висновками, в них містилися наркотичні речовини – амфетамін та канабіс. Також чи є вогнепальною зброєю вилучений предмет, схожий на пістолет-револьвер, стане відомо після проведення судово-балістичної експертизи.

Наразі чортківчанину слідчі оголосили підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 307 ККУ (незаконне зберігання наркотичних засобів з метою збуту). Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/chortkivski-policzejski-viluchili-u-zhitelya-rajczentru-11-zgortkiv-z-narkotikami-ta-predmet-sxozhij-na-pistolet/

 

Тернопільщину з робочим візитом відвідав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

Середа, 17 листопада 2021, 08:45

Тернопільщину з робочим візитом відвідав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом із головою Тернопільської обласної ради Михайлом Головком, головою Тернопільської обласної державної адміністрації Володимиром Трушем та міським головою Тернополя Сергієм Надалом оглянули хід будівельних робіт на Гаївському шляхопроводі в Тернополі.
0Також у рамках робочого візиту Денис Шмигаль та керівники області ознайомилися з реконструкцією модернізованої котельні комунального підприємства теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго», яку здійснюють за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.1
Окрім того, відвідали новозбудовану в межах президентської програми «Велике будівництво» Підгороднянську початкову школу з дошкільним відділенням.


 

Тернопільські дзюдоїсти здобули на юнацьких змаганнях у Ворохті срібну і бронзову нагороди

Середа, 17 листопада 2021, 08:44

Тернопільські дзюдоїсти здобули на юнацьких змаганнях у Ворохті срібну і бронзову нагороди

Чемпіонат ФСТ «Колос» з дзюдо серед юнаків та дівчат 2006-08 років народження цими вихідними проходив у Ворохті на Івано-Франківщині. Честь нашої області  захищали вихованці Тернопільської ОДЮСШ та Федерації дзюдо/самбо Тернопілля, які гідно змагались з командами з Донецької, Київської, Запорізької, Волинської, Львівської та інших областей. Так, у ваговій категорії 73 кг Ілля Тукало завоював срібну нагороду, а Артем Маківка виборов «бронзу». У цій же категорії Устим Басан став п’ятим.

Щодо інших результатів, то Артур Яєчник був також п’ятим у ваговій категорії 66 кг, дев’яті місця посіли Бобко Ігор (в/к +73 кг) та Вдовиченко Володимир (в/к 60 кг).

У ваговій категорії 66 кг достойно виступив і Святослав Бутрин. Тренер спортсменів Віталій Гнатишин.

 

Підбито підсумки відкритого обласного відеоконкурсу «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» під час карантину

Середа, 17 листопада 2021, 08:43

Підбито підсумки відкритого обласного відеоконкурсу «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» під час карантину

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» підбив підсумки відеоконкурсу, який тривав у період з 08:00 години 18 жовтня до 16:00 години 15 листопада 2021 року. Головною метою такого заходу, в рамках якого усі бажаючі могли надсилати свої відеоролики, що відображають рухову активність на свіжому повітрі або в приміщені, є залучення всіх категорій громадян до сталої звички ведення здорового способу життя та зміцнення здоров’я. У відеоконкурсі взяли участь 238 відеороликів, до зйомки яких долучилися більше тисячі вісімсот учасників.

Переможця та призерів за умовами проведення відеоконкурсу визначило журі, не враховуючи лайки, виставлені користувачами у соцмережах. Отож, результати такі:

І місце – вчителі Тернопільської ЗОШ №20 ім. Р. Муляра, м. Тернопіль;

ІІ місце – Бульдяк Евеліна, учениця 6-Б класу, Заліщицької державної гімназії, м. Заліщики;

ІІІ місце – педагогічний колектив Дзвинячанського ЗЗСО І-ІІ ст. імені Івана Гнатюка, с. Дзвиняча, Вишнівецька ТГ.

Переможець та призери обласного відеоконкурсу «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» будуть нагороджені медалями, відзнаками та сувенірною атрибутикою з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх».

Також, за результатами вподобань на сторінці Центру соціальній мережі Фейсбук (https://www.facebook.com/tr.sport.for.all), відповідно до положення про Відеоконкурс, визначилися десять найпопулярніших відеороликів.

Представили їх:

- Крок Микола, м. Чортків;

- Маньковська Надія, дітки групи Мак ТПШ 5, м. Тернопіль;

- Капуста Іван, с. Стрілківці, Борщівська ОТГ;

- Чорній Марія, Чортківська гімназія ім. М. Шашкевича, Чортківська ОТГ;

- Орлова Марічка, учениця 5 класу, Коханівської ЗОШ І-ІІ ст., Вишнівецька ТГ;

- Ангелівська ЗОШ І-ІІІ ст, с. Ангелівка, Байковецька ТГ;

- Наталія Бек, м. Тернопіль (на відео представлені мамусі учнів Тернопільської ЗОШ I-III ст. №8);

- Цибульська Олена, м. Кременець;

- Тешнер Оксана, вчитель фізичної культури Сороківської гімназії, с. Сорока, Хоростківська територіальна громада,

- Ольга Саловська, ТПШ №5, м. Тернопіль.

Автори та учасники десяти найпопулярніших відео будуть відзначені сувенірною атрибутикою та відзнаками з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Усім учасникам організатори заходу висловлюють щиросердечну вдячність за активну участь у в

 

В обласному краєзнавчому музеї розповіли про першу радіопередачу в Тернополі

Вівторок, 16 листопада 2021, 14:21

В обласному краєзнавчому музеї розповіли про першу радіопередачу в Тернополі

Одне з найбільш значних досягнень людства у XX столітті — створення та розвиток систем звукового й телевізійного мовлення. Ці системи вдіграють величезну роль у житті сучасного суспільства, даючи можливість практично кожній людині бути в курсі всіх подій, що відбуваються у світі, та сприяючи широкому поширенню нових досягнень культури і науки.
0За своїм значенням для людської цивілізації радіомовлення має величезне значення, не менше, ніж винахід друкарства у XVI столітті. Радіомовлення відкрило третю епоху «історії розуму». У XX столітті воно стало потужним каталізатором інтелектуального та політичного розвитку людської спільноти.
Початком офіційного регулярного радіомовлення вважається 1920-й рік, коли інженер американської компанії Westinghоuse Electric Corporation Френк Конрад закінчив будівництво станції мовлення. З того часу радіо ефіри стали невід’ємною частиною життя людства практично на століття. В Україні радіо використовується з 1902 року, спершу для проведеня радіотелеграфного зв'язку. Початки радіомовлення припадають на 1924 рік, коли у Харкові, через 4 роки після того, як почали діяти 4-кіловатні радіостанції в Москві, Ленінграді й Казані, розпочато радіопересилання через малопотужні передавачі.
116 листопада 1924 о 19:00 в Харкові — тодішній столиці УСРР — вийшла в ефір перша вітчизняна радіопередача Українського радіо. Рівно 70 років потому, 16 листопада 1994 року, на честь початку мовлення Українського радіо, з ініціативи працівників радіо, телебачення та галузей зв'язку, Указом Президента України (від 11.11.1994 №667/94) проголошено професійне свято — День працівників радіо, телебачення та зв'язку яке відзначається щорічно.
Чи знаєте ви, коли тернополяни вперше почали слухати радіо? У ще неопублікованій другій частині рукопису щоденника, який охоплює період з 1914 по 1939 роки (зберігається у фондах ТОКМ), одна з найпомітніших постатей у краєзнавстві і музейництві Тернопілля, Стефанія Садовська (1888-1968) залишила корткий запис: «Рік 1925. 1 січня Перший радіо-концерт в Тернополи». Звідки транслювали цей радіо-концерт і на чому слухали залишається невідомим, можна тільки здогадуватись. Проте, в експозиції та фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею, є ряд цікавих екземплярів, радіоприймачів, радіостанцій, телефонних та телеграфних апаратів військового і цивільного призначення першої половини ХХ ст., виробництва різних країн, які використовувались у нашому краї і були свідками багатьох етапів становлення радіо та можуть багато чого розповісти нам про минуле. Є також унікальні, рідкісні фотоматеріали та друковані джерела про відомих працівників і дикторів Тернопільського обласного радіо.
2«Говорить Тернопіль...» Під її голос вставали і засинали, народжувалися і жили, тішилися і сумували, будували плани дня насущного і майбуття. Саме від Галини Петрівни Константинової (дівоче прізвище Литвиненко) тернополяни упродовж півстоліття дізнавалися про всі головні (допущені і схвалені тодішньою цензурою) новини», — писав відомий журналіст Михайло Маслій на своїй сторінці у соцмережі. І далі: «Хто хоча раз почув її голос, неодмінно відзначав, наскільки жіночі інтонації вражали величністю і душевністю, тембр заворожував і причаровував з року в рік. Тернополю світло і ревно заздрили навіть Київ та інші обласні центри, що голос цей належав чомусь не їм. Так, біля чорної тарілки, в маленькій студії зі з вуконепроникними стінами пройшло все її життя — вродливої жінки, котра малим дитям пройшла пекло Сталінгадської та Курської битв, визволяла Варшаву і шістнадцятирічною залишила свій переможний автограф на берлінському рейхстазі. Перед кожним ефіром страшенно хвилювалася. Так було завжди. Вона ніколи не могла б залишити Тернопіль, зрадити своїх друзів...»
34
Роман Мацелюх, заступник директора
з питань розвитку та комунікацій ТОКМ.
Галина Гнатишин, старший науковий
співробітник відділу фондів ТОКМ.
 

На захист водія, який спричинив смертельну ДТП, стали... діти вбитої ним багатодітної матері

Вівторок, 16 листопада 2021, 09:19


На захист водія, який спричинив смертельну ДТП, стали... діти вбитої ним багатодітної матері

Жахлива аварія сталася понад рік тому в центрі Бучача. Водій автомобіля BMW, рухаючись заднім ходом, збив пенсіонерку – жительку с. Підлісся, котра переходила дорогу в недозволеному місці.

Тобто водій, керуючи автомобілем, порушив правила безпеки дорожнього руху та спричинив смерть потерпілої (ч.2 ст. 286 КК України). Із відкритою черепно-мозковою травмою та численними переломами 83-річну пенсіонерку доправили спочатку до реанімації місцевої лікарні, а невдовзі перевели до Тернопільської обласної лікарні, та врятувати їй життя не вдалося, пише Номер один.

На захист водія, який спричинив смертельну ДТП, стали... діти вбитої ним багатодітної матері, фото-1

Поставши у Бучачі перед районним судом, водій чорного позашляховика повністю визнав свою вину та розповів наступне. Того дня (аварія сталася у середині липня 2020 р.) він їздив у справах. Опівдні, рухаючись центром історичного містечка, пригадав, що йому ще потрібно заїхати на «Нову пошту», тож він призупинився та, аби розвернутися, виїхав на зустрічну смугу й почав здавати назад, при цьому не переконався у безпечності маневру.

Відтак не помітив старенької, котра саме почала переходити дорогу у невстановленому місці. Почувши глухий звук, водій одразу загальмував, вибіг із салону та намагався надати потерпілій першу медичну допомогу. Насамперед почав зупиняти кровотечу, адже травми були просто жахливими! Як згодом встановить судова медекспертиза, позашляховик, мов жорнами, переламав старенькій майже всі кістки – череп, декілька ребер, ноги! Отож в останні дні свого і так важкого життя багатодітна матір терпіла нестерпні муки та страждання.

Щоправда, водій не покинув місця аварії, а викликав швидку допомогу та повідомив поліцію. Потім усі дев’ять днів, поки пенсіонерка перебувала то в одній, то в іншій лікарні, провідував її, купував ліки та все необхідне, а після смерті старенької повністю відшкодував її дітям моральну шкоду.

До речі, за результатами перевірки взірців крові водій був цілком тверезим. Тож у суді всі четверо дітей потерпілої підтвердили слова обвинуваченого та просили водія суворо не карати, не позбавляти його волі та водійських прав. Разом із тим, скориставшись своїми правами, вимагали стягнути зі страхової компанії завдану моральну шкоду.

Вироком Бучацького районного суду водію призначено 4 роки позбавлення волі без позбавлення права керувати транспортними засобами. Та на підставі ст. 75 Кримінального кодексу звільнено від відбування покарання з випробуванням та призначено 2 роки іспитового строку. Впродовж цього часу обвинувачений зобов’язаний періодично з’являтися для реєстрації в органах із питань пробації. А також повідомляти про зміну місця роботи чи проживання і не виїжджати без дозволу за кордон.

Крім того, суд стягнув зі страхової компанії по 14 тис. 169 грн. на користь усіх чотирьох дітей померлої плюс зобов’язав відшкодувати одній із доньок майже 31 тис. 100 грн. витрат на лікування та ще 56 тис. 700 грн. – на поховання й спорудження пам’ятника матері.

 

У чемпіонаті області з волейболу серед дівчат відзначились команди з Тернополя

Вівторок, 16 листопада 2021, 09:17

У чемпіонаті області з волейболу серед дівчат відзначились команди з Тернополя

У Тернополі відбувся чемпіонат області з волейболу серед дівчат 2005 року народження та молодших. Загалом у змаганнях взяли участь сім команд із Тернополя, Монастириська, Хоросткова та Теребовлі. У підсумку перемогу завоювала команда КДЮСШ з ігрових видів спорту 2006 р.н. Срібні медалі здобули також вихованки КДЮСШ з ігрових видів спорту  - спортсменки 2005 р.н. «Бронзу» повезла додому команда Монастириської ДЮСШ. Далі місця у турнірній таблиці розподілились так:

4 місце - Тернопільська ОДЮСШ №1;

5 місце - Тернопільська ОДЮСШ №2;

6 місце - Хоростківська ДЮСШ;

7 місце - Теребовлянська ДЮСШ.

 

Відбулась відкрита першість ДЮСШІ «Інваспорт» з шашок-64 серед спортсменів з порушеннями слуху

Вівторок, 16 листопада 2021, 09:16

Відбулась відкрита першість ДЮСШІ «Інваспорт» з шашок-64 серед спортсменів з порушеннями слуху

Понад тридцять шанувальників шашок стали учасниками відкритої першості ДЮСШІ «Інваспорт» з шашок-64 серед спортсменів з порушеннями слуху (юнаки, дівчата). Змагання проходили в двох вікових групах (2009 р.н. і молодші та 2002-2008 р.н.). Відбувся турнір у Тернопільській спеціальній школі Тернопільської обласної ради із дотриманням всіх карантинних вимог. Головний суддя змагань майстер спорту з шашок Пантелеймон ЯБЛОНСЬКИЙ ознайомив учасників змагань з регламентом змагань і побажав успіхів в чесній спортивній грі.

В результаті місця у турнірній таблиці розподілились так:

серед дівчат (2009 р.н. і молодші)

І місце - ПАСТЕРНАК Анна (2012 р.н.)

ІІ місце - СОЛОВЙОВА Катерина (2011 р.н.)

ІІІ місце - КАЛИТА Оксана (2011 р.н.)

серед юнаків (2009 р.н. і молодші)

І місце - ЯКИМЧУК Микита (2010 р.н.)

ІІ місце - МІШАЧЕНКО Давид (2010 р.н.)

ІІІ місце - КУЧЕР Олександр (2011 р.н.)

серед дівчат (2002-2008 р.н.)

І місце - ЛЯХ Єлизавета (2004 р.н.)

ІІ місце - БАДРАН Ольга (2004 р.н.)

ІІІ місце - ДРОНЬ Вікторія (2008 р.н.)

серед юнаків (2002-2008 р.н.)

І місце - ЛИЧКОВСЬКИЙ Дмитро (2006 р.н.)

ІІ місце - ТУРЧИН Владислав (2009 р.н.)

ІІІ місце - МАЗУРЧУК Максим (2004 р.н.)

Переможці та призери змагань були нагороджені медалями та грамотами.

 

Звільнена команда Kyiv Post запускає нове ЗМІ

Понеділок, 15 листопада 2021, 10:13

ФОТО З FACEBOOK-СПІЛЬНОТИ SAVE THE KYIV POST

Звільнена команда видання Kyiv Post запускає новий проєкт, який очолить колишня заступник головного редактора Ольга Руденко.

Деталі: повідомлення у Facebook-спільноті Save the Kyiv Post

Дослівно: "... ми переходимо до запуску нового ЗМІ з 30 колишніми співробітниками Kyiv Post, щоб продовжити свою спадщину.

Незалежна Kyiv Post може зникнути, але її команда згуртована і прагне продовжувати служити вам, нашій спільноті.

Ми раді повідомити, що Ольга Руденко, колишня заступник головного редактора Kyiv Post, яка присвятила бренду 10 років, очолить нашу редакційну команду. Вона візьме він роль головного редактора нового видання".

Деталі: Зазначається, що за бізнес-аспекти нового проекту відповідатиме медіа-консалтингова компанія Jnomics Media.

Ті, хто хоче зробити свій внесок, надати підтримку або стати передплатником – можуть залишити свої контактні дані.

Поки ЗМІ перебуває на стадії розробки журналісти запускають інформаційний бюлетень із розсилкою новин.

Українська правда
 

Лежав на холодній бетонній підлозі: на Тернопільщині медики рятували чоловіка

Понеділок, 15 листопада 2021, 10:06


Лежав на холодній бетонній підлозі: на Тернопільщині медики рятували чоловіка

На Тернопільщині у суботу, 13 листопала, медики швидкої допомоги рятували чоловіка, який з невідомих причин пролежав без свідомості на холодній бетонній підлозі.

Про це повідомив генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини Михайло Джус.

"13 листопада о 12.20 районна бригада швидкої виїжджала у с. Дубенка Монастириського району. Сусіди знайшли непритомного чоловіка в коридорі, в холодній кімнаті на бетоні. У стані коми невідомого генезу, із загальним переохолодженням потерпілого, після наданої медичної допомоги, шпиталізовано у реанімацію Монастириської райлікарні", - йдеться у повідомленні..

 

До десяти років позбавлення волі загрожує 23-річному жителю Чортківського району за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого

Понеділок, 15 листопада 2021, 10:02

Слідчі Головного управління Нацполіції Тернопільщини скерували до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, розпочатому щодо 23-річного жителя Скалатської громади, якого підозрюють у заподіянні умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого. Молодик під час суперечки до смерті побив свого знайомого.

Подія трапилася у серпні цього року. Жителя села Більче-Золоте було знайдено мертвим з явними ознаками насильницької смерті. Відповідно до висновку судово-медичної експертизи, до смерті призвела  закрита черепно-мозкова травма з переломом кісток черепа, крововиливами над і під мозкові оболонки та речовину головного мозку. Поліцейські у вчиненні злочину запідозрили 23-річного односельця загиблого. З‘ясувалося, напередодні чоловіки разом вживали алкоголь і між ними виникла конфліктна ситуація. Зловмисник декілька разів вдарив потерпілого у голову, що й спричинило тяжкі тілесні ушкодження.

Крапку у цій кримінальній історії поставить суд. Згідно санкцій інкримінованої статті 23-річному підозрюваному загрожує позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/do-desyati-rokiv-pozbavlennya-voli-zagrozhuje-23-richnomu-zhitelyu-chortkivskogo-rajonu-za-zapodiyannya-tyazhkix-tilesnix-ushkodzhen-shho-sprichinilo-smert-poterpilogo/

 

Тернопільські поліцейські затримали іноземця, підозрюваного у нанесенні тяжкого тілесного ушкодження охоронцю бару

Понеділок, 15 листопада 2021, 10:00

Зловмиснику слідчі Тернопільського районного управління поліції оголосили підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 121 Кримінального кодексу України - умисне тяжке тілесне ушкодження. За вчинене йому може загрожувати до 8 років позбавлення волі.

До співробітників поліції надійшло повідомлення про те, що в одному із  барів міста Тернополя відвідувач під час конфлікту завдав удар гострим предметом охоронцю закладу. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група.

Потерпілого, 26-річного жителя Тернопільського району, з проникаючи пораненням черевної порожнини шпиталізували до лікарні. Допоки медики рятували життя молодому чоловікові, працівники поліції встановлювали обставини інциденту та розшукували зловмисника.

У ході оперативних заходів правоохоронці затримали причетного до нанесення тілесного ушкодження охоронцю. Ним виявився 35-річний громадянин Республіки Сьєрра-Леоне. Чоловік проживає на території України законно, раніше в поле зору поліцейських не потрапляв.

За попередніми даними, іноземець неодноразово раніше відпочивав в даному закладі громадського харчування та завжди поводився зухвало. Під час останнього візиту до бару він теж проявляв неповагу до оточуючих  та на зауваження працівників закладу не реагував. На цьому ґрунті  у нього виник словесний конфлікт з охоронцем.  У ході якого іноземець схопив предмет, схожий на ніж та наніс ним удар в живіт потерпілому. Після цього з місця події втік.

Наразі громадянин Сьєрра-Леоне затриманий у порядку ст. 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) Кримінального процесуального кодексу. Вирішується питання про обрання йому міри запобіжного заходу на період проведення досудового розслідування.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/ternopilski-policzejski-zatrimali-inozemczya-pidozryuvanogo-u-nanesenni-tyazhkogo-tilesnogo-ushkodzhennya-oxoronczyu-baru/

 

Телефоний аферист ошукав дівчину на круглу суму

Понеділок, 15 листопада 2021, 09:58

Майже 10 000 гривень зникло з банківського рахунку жительки області. За даним фактом працівники поліції розпочали досудове розслідування.

На лінію «102» надійшло повідомлення від жительки області. Заявниця розповіла деталі пригоди. До неї зателефонував невідомий чоловік та представився співробітником фінансової установи. Він увійшов в довіру та попросив уточнити персональні дані краянки, аби рахунок автоматизовано не заблокувало. Дівчина зробила, що її попросив псевдопрацівник банку та зі деякий час отримала сповіщення про списання заощаджень.

Відомості про подію працівники відділення поліції № 1 ( м. Тернопіль ) внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Аби розпізнати шахрайство і не стати його жертвою, слід запам'ятати:

- співробітники банку ніколи не вимагають назвати останні три цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від карти, термін дії, одноразовий пароль, код операції, який приходить на телефон;

- якщо вас просять перевести куди-небудь гроші для того, щоб активувати або розблокувати картку, не піддавайтеся на такі вмовляння. Адже співробітники фінустанови не можуть вимагати переказу грошей, а такі прохання явно вказують на шахрайство;

- дзвінок або СМС надходить з незнайомого номера, якого точно немає на офіційному сайті фінансової установи. Номер також можна знайти на зворотному боці карти.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/telefonnij-aferist-oshukav-divchinu-na-kruglu-sumu/

 

Тернопільські дзюдоїсти і самбісти провели майстер-клас у межах #OlympicLab

Понеділок, 15 листопада 2021, 09:54

Тернопільські дзюдоїсти і самбісти провели майстер-клас у межах #OlympicLab

Всеукраїнський спортивно-масовий захід Національного олімпійського комітету України #OlympicLab за напрямком «Розвиток/добробут - пізнай себе» відбувся в рамках урочистого відкриття багатофункціонального спортивного майданчика зі штучним покриттям Острівської загальноосвітньої школи. Проходило дійство у село Острів Великоберезовицької громади. Під керівництвом тренера з дзюдо і самбо Віталія Гнатишина спільно з колегами та спортсменами було проведено захоплюючий показовий виступ і майстер-клас з єдиноборств.

Учасники і гості заходу із задоволенням та дуже уважно спостерігали за показовими вправами акробатики, різноманітними кидками та ударною технікою. Деякі учасники навіть виявили бажання продемонструвати вивчені елементи самозахисту із боротьби самбо.

Також під час дійства Віталій Гнатишин як представник регіонального осередку НОК України в Тернопільській області розповів про олімпійський рух, підкреслив, що цьогоріч на літній сесії Міжнародного олімпійського комітету самбо було визнано олімпійським видом спорту. В також зазначив, що самбо - це не лише вид спортивного єдиноборства, а й система виховання, яка сприяє розвитку морально-вольових якостей людини. Заняття самбо вчать елементів самозахисту і допомагають формувати твердий характер, стійкість і витривалість, також сприяють виробленню самодисципліни і розвитку якостей, необхідних для досягнення життєвих цілей.

На завершення олімпійського модуля всі учасники на згадку отримали подарунки від регіонального осередку НОК України в Тернопільській області, які вручили заступник голови ТОО ФСТ «Динамо» України Володимир Небесний та голова селищної ради Андрій Галайко.

 

55-річному жителю Кременеччини загрожує відповідальність за вирощування та зберігання нарковмісних рослин

П'ятниця, 12 листопада 2021, 09:53

Під час санкціонованих обшуків поліцейські виявили та вилучили 140 рослин коноплі та вже подрібнений дурман.

55-річному жителю одного з сіл Скалатської територіальної громади слідчі відділення поліції №5 селища Підволочиськ інкримінують дві статті Кримінального кодексу, пов’язані із незаконним обігом наркотичних речовин.  Чоловікові доведеться відповісти за незаконний посів та вирощування конопель – частина 1 статті 310 ККУ, адже на його присадибній ділянці було виявлено та вилучено 140 рослин дурману. Також під час санкціонованого обшуку за місцем проживання підозрюваного виявлено вже висушену подрібнену речовину рослинного походження, ззовні схожу на марихуану. Як результат, розпочато ще одне кримінальне провадження за частиною 1 статті 309 (незаконне зберігання наркотичних засобів) ККУ.

Вилучені речові докази відправлено на експертизу.

Триває досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/55-richnomu-zhitelyu-kremenechchini-zagrozhuje-vidpovidalnist-za-viroshhuvannya-ta-zberigannya-narkovmisnix-roslin/

 

Три «срібла» і дві «бронзи» у здобутку тернополян на Всеукраїнському юнацькому турнірі з вільної боротьби на призи Павла Олійника у Хмельницькому

П'ятниця, 12 листопада 2021, 08:57


Понад двісті учасників із Житомирської, Київської, Рівненської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей та міста Києва стали учасниками Всеукраїнського юнацького турніру з вільної боротьби серед юнаків та дівчат на призи Заслуженого майстра спорту України з вільної боротьби, чемпіона Європи, бронзового призера чемпіонатів світу Павла Олійника. Такі змагання відбулись у Хмельницькому.

У складі команди Тернопільської області виступали і вихованці ТОДЮСШ з літніх видів спорту. У своїх вагових категоріях юні борці показали такі результати:

2 місце у в/к до 47 кг – Баран Валентин (Теребовля, тренер Перхалюк В.М.);

2 місце у в/к до 53 кг – Комаровський Назар (Тернопіль, тренер Лозинський І.А.);

2 місце у в/к до 59 кг – Крючковський Владислав (Теребовля, тренер Перхалюк В.М.);

3 місце у в/к до 38 кг – Юнь Олександр (Тернопіль, тренер Лозинський І.А.);

3 місце у в/к до 53 кг – Вархоляк Іван (Тернопіль, тренер Куриляк О.Ю.), -

ідеться на сторінці ш

 

Чи перевірятиме поліція COVID-сертифікати на вулицях?

Четвер, 11 листопада 2021, 10:37


Чи перевірятиме поліція COVID-сертифікати на вулицях?

В Україні розпочалась активна перевірка ковід-сертифікатів. У Національній поліції України наголосили, що не перевірятимуть документи про вакцинацію проти коронавірусу на вулицях.

Про це 10 листопада на брифінгу розповів міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
"Йдеться про перевірку виключно у громадських місцях, а не на вулицях. Ми говоримо про перевірку COVID-сертифікатів виключно у тих місцях, де відбувається скупчення людей", – сказав міністр.
Він перелічив, де правоохоронці можуть перевіряти документи про вакцинацію:
– громадський транспорт;
– зупинки;
– заклади харчування;
– масові заходи, наприклад концерти.

Також Монастирський нагадав, що перевірку сертифікатів може здійснюватися не лише працівниками поліції, але й прикордонниками під час в’їзду до України та в інших, передбачених законом, місцях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
 

Сьогодні – дзеркальна дата: що обов’язково варто зробити?

Четвер, 11 листопада 2021, 10:36

Сьогодні – дзеркальна дата: що обов’язково варто зробити?

Сьогодні – дзеркальна дата: що обов’язково варто зробити?

Сьогодні 11-ий день 11-го місяця. Такі дати мають свою енергетику і сприяють втіленню найзаповітніших бажань. Однак для того, щоб все задумане збулося, слід знати певні нюанси, пише slovofraza.

Дзеркальна дата 11.11 – передостання цього року та ще й вважається однією з найсприятливіших за весь місяць через сили одиниці. Дуже важливо почати цей день з позитивного настрою і любові до себе і світу.

Одиниця означає допомогу, підтримку і активність. Це день, в який можна і потрібно починати нові справи. Необхідно реалізовувати свої бажання, йти вперед, прагнучи до гармонії і до підкорення нових вершин.

Одиниця символізує собою початок, божественне втручання в справи. Потрібно займатися тими справами, які приносять добро вам і оточенню або, як мінімум, нікому не шкодять. Ангели-хранителі будуть прагнути брати активну участь в житті людей.

Слідуйте за внутрішнім голосом. Не потрібно слухати оточення. У цей день експерти настійно радять не звертати увагу на поради з боку друзів, колег і навіть найближчих людей. У кожного своя голова на плечах, а поради будуть тільки шкодити.

Як правильно загадати бажання 11.11

Загадувати бажання в цей день можна і потрібно, але дотримуючись простих правил: не бажати того, що може нашкодити оточенню — в цю добу будь-який негатив не зникає, а бумерангом повертається в життя; загадувати бажання в спокійному і умиротвореному стані, зваживши свої мрії і вибравши ту, яка дійсно може стати реальністю.

 

Поліцейські задокументували нещасний випадок

Середа, 10 листопада 2021, 10:03

Тривожне повідомлення надійшло на лінію «102» 9 листопада. Житель обласного центру повідомив, що виявив тіло особи в тернопільському ставі.

Працівники Тернопільського районного управління поліціїї, які виїжджали на місце події встановили особу потопельниці. Нею виявилася жителька міста 1966 року народження , яка від 28 жовтня знаходилася в розшуку.

Під час огляду трупа слідів насильницької смерті не виявлено. Тіло направили для проведення судово-медичної експертизи.

Триває слідство.

 

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/policzejski-zadokumentuvali-neshhasnij-vipadokshle/

 

Розшуківці Тернопільського районного управління встановили зловмисника, причетного до крадіжок велосипеді

Середа, 10 листопада 2021, 10:01

24-річний тернополянин виявився причетний до семи злочинів. Під час санкціонованого обшуку за його місцем проживання поліцейські вилучили чотири велосипеди. Ще три крадених двоколісники зловмисник встиг продати невідомим особам.

З початку листопада до співробітників Тернопільського районного управління поліції почали надходити заяви від потерпілих тернополян про крадіжки велосипедів. Майже всі заявники зберігали двоколісники на сходових клітках, прив’язавши до перил трос-замками. Та це не стало на заваді зловмисникові.

Під час оперативних заходів співробітники карного розшуку встановили особу зловмисника. У поле зору правоохоронців потрапив 24-річний житель  обласного центру. У злодійській справі – початківець – раніше проблем із законом не мав. Однак кримінальний старт вражає – майже щодня з початку листопада молодик вчиняв крадіжку.

На даний час встановлено семеро потерпілих. Суми збитків – десятки тисяч гривень.

Відомості за даними фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 185(крадіжка) Кримінального кодексу. За скоєне зловмисникові загрожує до п’яти років обмеження років.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/rozshukivczi-ternopilskogo-rajonnogo-upravlinnya-vstanovili-zlovmisnika-prichetnogo-do-kradizhok-velosipediv/

 

Представники дев’яти команд стали учасниками чемпіонату Тернопільської області та відкритого чемпіонату ОДЮСШ з літніх видів спорту з вільної боротьби серед юнаків 2008-2009 р.н.

Середа, 10 листопада 2021, 09:30

Представники дев’яти команд стали учасниками чемпіонату Тернопільської області та відкритого чемпіонату ОДЮСШ з літніх видів спорту з вільної боротьби серед юнаків 2008-2009 р.н.

У Тернополі відбувся чемпіонат області та відкритий чемпіонат КУТОР «ТОДЮСШ з літніх видів спорту» з вільної боротьби серед юнаків 2008-2009 років народження. На килимах спортклубу «Галицькі леви» свою майстерність демонстрували учасники дев’яти команд – понад сто юних борців з Тернополя, Збаража, Вишнівця, Теребовлі, Шумська, Підволочиська, Борщева і Скали-Подільської.

 

В особистому заліку чемпіонами і призерами стали:

Вагова категорія 26 кг:

І – Андруник Владислав (Тернопіль, КДЮСШ № 1)

ІІ – Стаськів Захар (Тернопіль, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІІ – Дрозда Артем (Тернопіль, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІІ – Гриньків Святослав (Борщів)

Вагова категорія 29 кг:

І – Лісий Богдан (Скала-Подільська)

ІІ – Кукела Владислав (Борщів)

ІІІ – Григоращук Михайло (Збараж, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІІ – Малиняк Артем (Борщів)

Вагова категорія 32 кг:

І – Смакула Олександр (Збараж, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІ – Криворучко Денис (Борщів)

ІІІ – Дмитрук Артур (Шумськ, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІІ – Рись Олег (Вишнівець)

Вагова категорія 35 кг:

І – Ткач Віталій (Збараж)

ІІ – Максимчук Іван (Вишнівець)

ІІІ – Рябий Микита (Борщів)

ІІІ – Парасинчук Віктор (Скала-Подільська)

Вагова категорія 38 кг:

І – Ільницький Павло (Тернопіль, КДЮСШ № 1)

ІІ – Гуска Назар (Тернопіль, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІІ – Палчинський Олег (Теребовля)

ІІІ – Яворівський Арсен (Збараж, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

Вагова категорія 42 кг:

І – Ранецький Євген (Тернопіль, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІ – Ковальчук Денис (Шумськ)

ІІІ – Мізинчук Ілля (Борщів)

ІІІ – Роговський Костянтин (Теребовля, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

Вагова категорія 47 кг:

І – Кутник Володимир (Тернопіль, КДЮСШ № 1)

ІІ – Баран Валентин (Теребовля, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІІ – Скорохід Олександр (Борщів)

ІІІ – Загребельний Артем (Тернопіль, КДЮСШ № 1)

Вагова категорія 53 кг:

І – Комаровський Назар (Тернопіль, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІ – Салдан Василь (Тернопіль, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІІ – Чорний Тарас (Теребовля, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІІ – Соцький Станіслав (Борщів)

Вагова категорія 59 кг:

І – Марчак Ілля (Борщів)

ІІ – Крючковський Владислав (Теребовля, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІІ – Царик Максим (Підволочиськ)

ІІІ – Петрик Станіслав (Борщів)

Вагова категорія 66 кг:

І – Проць Олександр (Тернопіль, ОДЮСШ з літніх видів спорту)

ІІ – Масик Едуард (Тернопіль, КДЮСШ № 1)

ІІІ – Добринський Олександр (Тернопіль, КДЮСШ № 1)

Вагова категорія 73 кг:

І – Логойда Назар (Підволочиськ)

ІІ – Бородін Богдан (Борщів)

ІІІ – Ладишко Максим (Тернопіль, КДЮСШ № 1)

Вагова категорія 85 кг:

І – Сич Олександр (Збараж)

ІІ – Хом’як Євген (Вишнівець)

ІІІ – Колісник Богдан (Тернопіль, КДЮСШ № 1)

ІІІ – Сівак Вадим (Тернопіль, КДЮСШ № 1)

Всі переможці і призери нагороджені медалями і грамотами.

Як ідеться на сайті ТОДЮСШ  з літніх видів спорту у соцмережах, провести змагання на високому рівні, в доброзичливій атмосфері допомогли начальник управління молоді, спорту та іміджевих проектів Тернопільської ОДА Андрій Човган, начальник відділу спорту Микола Бурий, директор Тернопільської КДЮСШ №1 Катерина Барабаш, директор КУТОР «ТОДЮСШ з літніх видів спорту» Олександр Куриляк, наставники спортсменів Іван Лозинський, Сергій Кондратенко, Валерій Красовський, Олександр Шафранський, Володимир Перхалюк, Руслан Омелянчук, Петро Король, Олег Борисевич, Руслан Антонюк, Василь Логойда, Сергій Недокіс, Ярослав Боднар, Олег Жирій та батьки юних борців. Окрема подяка — за можливість юним вихованцям Тернопільської ОДЮСШ із літніх видів спорту тренуватися в чудовому залі Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка — ректорові вишу професору Богданові Буяку.

 

Тернополянка обшахраювала чоловіка, привласнивши його засіб зв’язку

Вівторок, 09 листопада 2021, 13:30

Правоохоронці Тернопільського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження щодо 30-річної мешканки міста. Підозрювана вчинила злочин й тепер їй доведеться відповісти за скоєне.

На лінію «102» надійшло повідомлення від 52-річного чоловіка. Він попросив розшукати та притягнути до відповідальності дівчину, яка його обшахраювала. За його словами до нього підійшла незнайомка та попросила телефон, аби зв’язатися з рідними. Вона пояснила, що її мобільник розрядився. Краянин погодився й передав телефон зловмисниці. Не встиг потерпілий озирнутися, як шахрайка зникла з привласненим майном.

У ході оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили, що до протиправного причетна місцева мешканка 1991 року народження. Реалізувати викрадену техніку їй завадили працівники поліції.

Відомості про подію слідчі внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/ternopolyanka-obshaxrayuvala-cholovika-privlasnivshi-jogo-zasib-zv-yazku/

 

Наближається до завершення відкритий обласний відеоконкурс «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» під час карантину, і ще можна встигнути до нього долучитися!

Вівторок, 09 листопада 2021, 09:52


На Тернопільщині з 18 жовтня до 15 листопада триває відкритий обласний відеоконкурс «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» під час карантину. Від дітей та дорослих не тільки з Тернопільщини, але й з інших регіонів України, вже надійшло 165 відеороликів, в яких любителі фізичної культури і спорту демонструють, як вони виконують ранкову зарядку, вправи на різні групи м’язів, анонсують заняття улюбленими видами спорту, зокрема стрибки з трампліну.

Організатори із захопленням спостерігають, як хлопчики, дівчатка, юнаки, люди середнього та старшого віку демонструють рівень свої фізичної підготовленості, вмінь та навичок, отриманих ними раніше. Вражає, як діти самотужки намагаються якісно виконувати складні гімнастичні вправи, що потребують як хорошої координації рухів, так і високого рівня загальної фізичної підготовки. І насправді, у більшості випадків це їм вдається. Отже, можна зробити висновок, що учасники, які продемонстрували свої улюблені спортивні заняття, дійсно розуміють важливість систематичних занять фізичною культурою і спортом та, коли є вільний час, ними успішно займаються.

Цікаво дивитись і на прийоми самомасажу для людей старшого та середнього віку, велопрогулянки, зокрема в тандемі, самостійні заняття дітей з футболу та, до прикладу, легкою атлетикою в домашніх умовах.

До завершення відеоконкурсу залишається зовсім мало часу, а свої фізичні якості та вміння вже продемонстрували 996 учасників, тобто майже тисяча осіб. Отож, у вас ще є час та можливість долучитися, показати усім, якими видами спортивної активності вам подобається займатися, як ставитеся до занять фізичною культурою та спортом. Надсилайте нам свої відеоролики. Чекаємо!

Нагадуємо, що відеоролики, надіслані на конкурс, повинні відображати рухову активність на свіжому повітрі або в приміщенні. Участь у цих креативних, творчих та цікавих змаганнях можуть взяти усі бажаючі без вікових обмежень. Роботи мають бути авторськими, і допускається лише один відеоролик від одного автора.

Надсилати їх потрібно на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або через месенджер на Фейсбук-сторінку Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» https://www.facebook.com/tr.sport.for.all/

Відеороботи авторів будуть опубліковані у соціальній мережі фейсбук на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»

Докладно з Положенням щодо проведення Відкритого обласного відеоконкурсу «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» під час карантину можна ознайомитись на фейсбук-сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (https://www.facebook.com/tr.sport.for.all) та у розділі “Положення” сайту: https://oblsport.te.ua/.

Надсилайте свої відеоролики на відкритий обласний відеоконкурс «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» під час карантину у Тернопільський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх». Чекаємо на ваші творчі роботи та заняття! Долучайтесь!

 

Додаткові вихідні: як українці відпочиватимуть у період новорічних свят (КАЛЕНДАР)

Вівторок, 09 листопада 2021, 09:50

Додаткові вихідні: як українці відпочиватимуть у період новорічних свят (КАЛЕНДАР)

Додаткові вихідні: як українці відпочиватимуть у період новорічних свят (КАЛЕНДАР)

Вже зараз варто планувати відпустку тим, хто планує провести новорічно-різдвяні свята не вдома. Часу для відпочинку буде вдосталь, адже додасться зайвих вихідних, пише УНІАН.

Новорічні вихідні 2022: всі дати

Перший вихідний українці отримають наприкінці грудня на католицьке Різдво. Свято народження Христа випадає на суботу 25 грудня, тому вихідний переноситься на наступний робочий день – понеділок 27 грудня. Таким чином українці відпочиватимуть три дні поспіль – з 25 по 27 грудня.

Наступні вихідні також будуть подовженими на честь Нового року. 1 січня випадає на суботу, тому неробочий день знову перенесуть на понеділок. Неробочими будуть дні з 1 по 3 січня.

Вихідні на Новий Рік та Різдво 2022 / фото ТСН

Вихідні на Новий Рік та Різдво 2022 / фото ТСН

Вихідні на Новий Рік та Різдво 2022

7 січня Різдво відзначать православні християни. У 2022 році воно випадає на п'ятницю, так що вихідний не переводиться. Таким чином вихідні на православне Різдво триватимуть з 7 по 9 січня. А в перший тиждень січня ми будемо працювати лише 3 дні.

 

За минулий тиждень поліцейські Тернопільщини виявили 521 порушення карантинних вимог

Понеділок, 08 листопада 2021, 14:17

На території області щоденно працює майже 50 рейдових груп, які стежать за виконанням карантинних обмежень як суб’єктами господарювання, так і громадянами. До їх складу входять поліцейські, представники Держпродспоживслужби, муніципальної поліції, органів місцевого самоврядування та військовослужбовці.

Упродовж минулого тижня правоохоронці зафіксували 521 порушення правил карантину: складено 126  адмінпротоколів за недотримання протиепідемічних заходів та винесено 395 постанов через перебування осіб у громадських місцях без засобів індивідуального захисту.

Перед проведенням рейдів члени мобільних груп проходять відповідний інструктаж. Під час відпрацювань активно перевіряють не лише дотримання протиепідемічних норм, а й наявність ковід-сертифікатів у закладах громадського харчування, спортзалах та на рейсах міжобласного сполучення. Відповідно до встановлених вимог кожен громадянин повинен мати при собі ковід-сертифікат або негативний ПЛР-тест.

При виявленні грубих ігнорувань встановленими обмеженнями  поліцейські складають протоколи за ст. 44-3 “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушення відповідної статті тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу. Для громадян це від 17 000 до 34 000 гривень, для посадових осіб – від 34 000 до 170 000 гривень. Ігнорування норми щодо наявності захисної маски передбачає штраф від 170 грн до 255 гривень.

Наразі на території Тернопільщини встановлено жовтий рівень епіднебезпеки. Проте це не означає послаблення карантинних заходів. Правоохоронці звертаються до краян дотримуватися встановлених правил та не нехтувати ними.

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/za-minulij-tizhden-policzejski-ternopilshhini-viyavili-521-porushennya-karantinnix-vimog/

 

У Польщі скликають війська територіальної оборони на допомогу прикордонникам

Понеділок, 08 листопада 2021, 14:05

БІЖЕНЦІ ЗІ СТОРОНИ БІЛОРУСІ ШТУРМУЮТЬ КОРДОН ІЗ ПОЛЬЩЕЮ (СКРИНШОТ)

Керівництво військ територіальної оборони Польщі опублікувало сповіщення для учасників загонів територіальної оборони, закликаючи їх ближчим часом бути готовими вирушити на допомогу прикордонникам через очікувану провокацію білоруського режиму.

Відповідне оголошення опублікували в офіційному Twitter.

Учасників загонів просять перевірити своє обладнання та попередити роботодавців і рідних.

Людей, що проживають у прикордонних з Білоруссю воєводствах, просять бути готовими рушати на збір через 6-12 годин, з воєводств у центрі країни - у межах доби.

 

Диктант об'єднає українців: в Україні проведуть 21-й Всеукраїнський радіодиктант

Понеділок, 08 листопада 2021, 13:25


Диктант об'єднає українців: в Україні проведуть 21-й Всеукраїнський радіодиктант

Уже 21 рік поспіль радіодиктант національної єдності об'єднує українців по усьому світі. Завтра, 9 листопада, о 10:00 на всіх платформах Суспільного мовлення, а також на хвилях "Українського радіо" та "Радіо Культура" розпочнеться трансляція Радіодиктанту.

Про це повідомляє Держкомітет телебачення і радіомовлення України.
Спочатку учасникам розкажуть про правила диктанту, сам текст розпочнуть читати о 10:30. Цього року автором тексту та читцем буде письменник Юрій Андрухович.

Як взяти участь
Учасники мають добу для того, щоб надіслати в режимі онлайн готовий текст диктанту на перевірку. Для цього необхідно:
зробити фото або скан тексту і відправити його на електронну пошту [email protected]; або відправити через електронну форму, яка з'явиться на сайті ukr.radio 9 листопада.

Ті, хто "не дружать" із сучасними засобами зв’язку, можуть надіслати паперовий лист з диктантом за адресою м. Київ, вул.Хрещатик 26, 01001.
Також диктант можна перевірити самому. Текст опублікують на сайті ukr.radio 11 листопада.

 

8 листопада: яке сьогодні свято та що сьогодні можна робити

Понеділок, 08 листопада 2021, 11:59


8 листопада: яке сьогодні свято та що сьогодні можна робити

Сьогодні, 8 листопада, тернополяни разом з іншими православними відзначатимуть важливе церковне свято - Дмитрів день.

Святому мученику Дмитру моляться про зцілення, полегшення тягот військової служби і про мужність перед серйозними труднощами.
З давніх-давен вірили, що в цей день душі покійних прилітають на могилу в образі птахів. Тому люди відвідували цвинтарі і розсипали на місцях поховання зерно.

Що не можна робити 8 листопада

Не можна 8 листопада їсти перший млинець, який приготували господині. Вірили, що він призначений для небіжчиків.
Також забороняється фізично навантажуватися.
Не можна в цей день брати кредити, давати і брати гроші в борг. Вас можуть обдурити і весь рік будуть фінансові проблеми.Не можна 8 листопада прати і прасувати білизну.
Наші пращури вважали, що часник потрібно посадити до Дмитра. Тоді він буде дорідний і гарний.

Народні прикмети на 8 листопада:
Відлига на Дмитра — зима буде мокрою та теплою, а весна — ранньою.
День на Дмитра без снігу — зими поки що не буде
Земля на Дмитра замерзла і дме холодний вітер — снігу не буде до свят
Сніг і мороз на Дмитра — весна буде пізня й холодна
На Дмитра тепло — весна буде рання, м’яка

 

П’ятеро представників Тернопільського «Інваспорту» стали стипендіатами Президента України

Понеділок, 08 листопада 2021, 11:56

П’ятеро представників Тернопільського «Інваспорту» стали стипендіатами Президента України

Згідно Україну Президента України №566/2021 від 5 листопада 2021 року «Про призначення стипендій Президента України для дітей з інвалідністю, які мають високі досягнення у всеукраїнських спортивних змаганнях, та їх тренерів», відзначено кращих представників «Інваспорту». За успіхи, продемонстровані цьогоріч на змаганнях всеукраїнського рівня, стипендіатами стали і троє спортсменів та двоє тренерів з Тернопілля. Зокрема, стипендії Президента призначено:

ІЛЬЄНКО Єлизаветі Костянтинівні, 2005 року народження, – срібній призерці всеукраїнських спортивних змагань з легкої атлетики (Тернопільська область);

МАРГУСЮ Ігорю Володимировичу, 2005 року народження, – чемпіонові всеукраїнських спортивних змагань з легкої атлетики (Тернопільська область);

ПРИЙДУН Софії Степанівні, 2007 року народження, – чемпіонці всеукраїнських спортивних змагань з пляжного волейболу (Тернопільська область);

ВОРКУ Віктору Ігоровичу – тренерові срібної призерки всеукраїнських спортивних змагань з легкої атлетики Ільєнко Є.К. (Тернопільська область);

НІКОЛЮКУ Петру Романовичу – тренерові чемпіонки всеукраїнських спортивних змагань з пляжного волейболу Прийдун С.С. (Тернопільська область).

На головному фото: легкоатлетка Єлизавета Ільєнко та її тренер Віктор Ворко. Фото з відкритих джерел

 

Осінній фітнес: Секрети підтримання мотивації для занять у холодну пору року

Понеділок, 08 листопада 2021, 11:54

Осінній фітнес: Секрети підтримання мотивації для занять у холодну пору року

Процес пошуку мотивації до тренувань у час, коли на вулиці стало темно, холодно та вогко, ніколи не буває простим. Насправді зміна пір року може бути ідеальним часом для фізичної активності. Тренування восени дозволять краще зігрітись, знизять апетит на увесь час свят, що наближаються, збережуть здорові звички, - наголошують у добірці порад щодо секретів підтримання мотивації для занять спортом у холодну пору року фахівці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

Як знайти мотивацію для занять фізичними вправами

1. Вам потрібно просто піти і зробити те, що ви повинні.

Не варто чекати, поки мотивація несподівано з’явиться, схопить вас за руку та потягне до дверей із помешкання. Можливо, у вашій голові звучить тихий голос, який закликає залишитись у ліжку та перенести тренування на завтра, який може нити, як дитина: «Я сьогодні не налаштований на спорт». Ігноруйте його. Вам потрібно просто піти і зробити те, що ви повинні – займатися. Знайте, в той момент, коли ви увійдете в душ, а потім підете на тренування, будете радіти, що все таки це зробили.

2. Будьте розумнішими за свої виправдання.

Легко сказати – «Не шукай виправдань для того, щоб не займатися». Ви вже встигли придумати їх так багато і вони настільки чудові, що можна тільки дивуватись, як це не приходило вам на думку раніше. Деякі причини, які ви собі знайшли, можуть бути навіть творчими: «Я сьогодні зробила зачіску, тому не можу тренуватися, оскільки не хочу її зіпсувати». Справді? Чи варто відмовлятись від здорового тіла і мозку, аби декілька годин походити з гарною зачіскою? Це просто нерозумно.

3.Одягніть свій тренувальний одяг.

Бажання тренуватись може прокинутись, як тільки ви одягнете свій тренувальний одяг. Ви можете бути вражені силою цієї незначної на перший погляд дії. Дайте цьому методу шанс, та подивіться, що вийде.

4. Дайте собі десять хвилин.

Якщо ви попробували реалізувати вищезгадані поради, проте все ще сидите на дивані, то вам потрібно встати та почати щось робити – що завгодно протягом найближчих десяти хвилин. Ви можете, наприклад, прогулятись по кварталу свого міста,  виконати декілька віджимань, присідань  або підстрибувань. Встановіть таймер на десять хвилин та скажіть собі, що будете робити те, що вибрали. Просто витратьте десять хвилин свого часу, і ви знайдете в собі мотивацію.

5. Купіть нові кросівки.

Неважливо, яку обновку ви купите собі для занять спортом – кросівки, шапочку чи сонцезахисні окуляри. Будь-що із цих аксесуарів, навіть новий дорогий тренажер, може стати ідеальним компаньйоном при виконані вправ та надати додатковий потенціал для того, щоб виконувати звичні дії швидше та навіть з більшою легкістю.

6. Складіть список тренувань.

Якщо ви та людина, яка перед тим, щоб щось зробити, повинна щось запланувати, або ви любите складати списки і розклад, то це вам обов’язково потрібно зробити з тренувальним процесом. Таким чином ви значно підвищите шанси на те, що вирушите на тренування, якщо воно у вас на порядку денному. Запишіть його у відповідну графу та закінчіть з цим питанням. Розпишіть свій тренувальний процес на день або хоча на два дні наперед. Знайдіть момент, щоб поглянути у свій записник та знайдіть там тренування. Після цього у думках уявіть, як ви її проводите.

За декілька секунд намалюйте собі картинку тренувального процесу. Окрім цього, приділіть секунду часу, щоб впевнитись: у вашій сумці є все те, що вам потрібно, та відповідно ваше тренування відбудеться. Збережіть ці думки в голові з початку дня, й швидше за все цього дня ви таки вирушите на тренування.

Джерело: Elizabeth Quinn. Fall fitness - tricks for maintaining exercise motivation. sportsmedicine.about.com. 2013, November 06.

 

У музеї жителів Тернопільщини запрошують переглянути виставку

П'ятниця, 05 листопада 2021, 12:46

У музеї жителів Тернопільщини запрошують переглянути виставку

Сьогодні, 5 листопада, виповнюється 80 років від дня народження Заставецького Богдана Івановича — вченого-географа, педагога, краєзнавця, громадсько-політичного діяча.
0«Усіх, хто знав і поважав Богдана Івановича, запрошуємо відвідати виставку, змонтовану з матеріалів, які родина передала до музею (книги, атласи, світлини, посвідки...), — закликають у музеї. — Виставку підготувала Антоніна Баран, завідувачка відділу природи».
Діятиме виста
 

«Навчання на основі головоломок»: педагогів з Тернопільщини запрошують долучатися до спецкурсу

П'ятниця, 05 листопада 2021, 12:45

«Навчання на основі головоломок»: педагогів з Тернопільщини запрошують долучатися до спецкурсу

Національний центр «Мала академія наук України» анонсує спецкурс з математики «Навчання на основі головоломок».
0
Навчання для педагогічних та науково-педагогічних працівників, зокрема керівників гуртків математичного профілю та вчителів/викладачів математики проходитиме з 16 листопада до 16 грудня (лекції відбуватимуться щовівторока та щочетверга о 16:00 год.) на платформах «Zoom» та «Google Classroom».
Для участі в спецкурсі необхідно до 18:00 год. 12 листопада заповнити реєстраційну форму за посиланням.
«Група слухачів/учасників спецкурсу буде формуватись з педагогів, які вчасно зареєструвалися до участі та пройшли конкурсний відбір, — розповідають у Тернопільському обласному відділенні МАН України. — Інформацію про зарахування на спецкурс та доступ до відповідного електронного ресурсу буде надіслано учасникам на електронну адресу, зазначену під час реєстрації, 15 листопада. Участь безкоштовна».
За результатами навчання та підсумками роботи (у випадку успішного виконання принаймні 65% від усіх завдань і захисту проєкту: «Ідеї та організація власного конкурсу головоломок») учасники й учасниці отримають сертифікати.
 

Оперативники Тернополя впіймали викрадача електросамокату

П'ятниця, 05 листопада 2021, 12:45

21-річному мешканцю Петриків загрожує позбавлення волі строком до п’яти років. Парубок спокусився на чужий електросамокат й тепер йому доведеться відповісти за скоєне.

Подія трапилася в вечірю пору доби в обласному центрі. Заявник припаркував транспорт поблизу торгового закладу. Коли чоловік повернувся, то виявив його відсутність. Факт крадіжки задокументувала камера відеоспостереження.

У ході розшукових заходів поліцейські вийшла на слід підозрюваного. У скоєному він зізнався.

За даним фактом слідчі Тернопільського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до статті 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.


Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/operativniki-ternopolya-vpijmali-vikradacha-elektrosamokatu/

 

Сторінка 1 з 52

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер