images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

Чергова афера в Інтернеті: тернополянин переказав гроші, а товар так й не отримав

Четвер, 05 листопада 2020, 09:12

Майже 8 000 гривень переказав мешканець обласного центру на рахунок пройдисвіта. Чоловік здійснював покупки в мережі – Інтернет, а натрапив на публікацію продавця – афериста.
У ході розслідування правоохоронці Тернопільського відділу поліції встановили обставини злочину: 25-річний потерпілий знайшов на одному з сайтів оголошення про продаж електроінструментів. Обов’язковою умовою договору була повна передоплата. Краянин переказав кошти на рахунок, який вказав пройдисвіт й вже через якийсь час зрозумів, що його шукали, адже товар не надійшов. Коли чоловік попробував зв’язатися з продавцем, то в нього був вимкнений телефон.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці наголошують, як не дати себе ошукати через дошку оголошень:
1) перевірте фото на відсутність дублювання;
2) перевірте номер мобільного телефону;
3) наполягайте на післяоплаті (якщо товар дорогий), а у разі відмови запропонувати аванс у розмірі 50-100 гривень, щоб продавець був упевнений у ваших намірах; 
4) якщо ви відчуваєте якусь невпевненість – краще не ризикувати.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/chergova-afera-v-Interneti-ternopolyanin-perekazav-groshi-a-tovar-tak-j-ne-otrimav/Чергова афера в Інтернеті: тернополянин переказав гроші, а товар так й не отримав © Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/chergova-afera-v-Interneti-ternopolyanin-perekazav-groshi-a-tovar-tak-j-ne-otrimav/Чергова афера в Інтернеті: тернополянин переказав гроші, а товар так й не отримав © Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/chergova-afera-v-Interneti-ternopolyanin-perekazav-groshi-a-tovar-tak-j-ne-otrimav/

 

В Теребовлі батьки та діти мали спільне тренування з боксу «Підтримай мене, татусю!»

Четвер, 05 листопада 2020, 09:10

В Теребовлі батьки та діти мали спільне тренування з боксу «Підтримай мене, татусю!»

Спільне тренування родин з боксу «Підтримай мене, татусю!» відбулось у Центрі розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради. З ініціативою провести таке планове заняття загальної та спеціальної фізичної підготовки початкової групи, під час якого разом тренувалися б батьки та діти, виступив тренер з боксу Віталій Москва. «Спільні заняття допомагають налагодити контакт між батьками та дітьми, покращити відносини між ними, а найголовніше – залучають до здорового способу життя, адже здорові звички та перші спортивні вміння і навички діти здобувають у своїй родині», - переконаний тренер.

Окрім цього, на його думку, діти, як у молодшому, так і в середньому віці, вимагають усілякої підтримки у їхніх різноманітних, зокрема, й спортивних захопленнях.

Відтак, під час заняття батьки виконали навантаження, яке діти щоразу отримують на звичайному тренуванні, а це виявилось дуже непросто.

Після завершення всі учасники були нагороджені грамотами від Центру розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради. Як повідомив директор Центру Ярослав Королюк, в результаті таких заходів діти отримуватимуть більшу моральну підтримку від своїх батьків та разом із усією родиною залучатимуться до здорового способу життя.

 

Відкритий турнір з міні-футболу зібрав найкращих гравців тернопільського «Інваспорту»

Четвер, 05 листопада 2020, 09:10

Шість команд стали учасницями відкритого чемпіонату Регіонального центру «Інваспорт» з міні-футболу серед осіб з інвалідністю. Відбувся турнір у Тернополі, на базі спорткомплексу «Ватра», із дотриманням усіх карантинних норм. З вітальним словом на відкритті змагань виступив начальник Центру, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України Віктор Федорчак, який побажав усім присутнім домогтися успіху в чесній спортивній боротьбі.

В змаганнях взяли участь команди: ДЮСШОІ «Інваспорт», ТРЦзФКІОІ «Інваспорт», УТОГ, «Ветеран», Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради, команда відокремленого підрозділу федерації УОРА.

Переможцями та призерами змагань серед команд стали:

І місце – ДЮСШОІ «Інваспорт»;

ІІ місце – ТРЦзФКІОІ «Інваспорт»;

ІІІ місце – «Ветеран»;

4 місце – Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради;

5 місце – УТОГ;

6 місце – Команда відокремленого підрозділу федерації УОРА;

Команди були нагороджені медалями, - інформує офіційна сторінка Тернопільського «Інваспорту» у соцмережах.

 

 

Доктор наук зі США відвідала Тернопільський обласний центр комплексної реабілітації

Четвер, 05 листопада 2020, 09:08

Доктор наук зі США відвідала Тернопільський обласний центр комплексної реабілітації

0

До Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації завітала  доктор наук в галузі нейропсихології, біхевіорист зі США Тереза Сіансіоло. Візит був наповнений атмосферою продуктивного спілкування та обміну професійними думками і  досвідом.

Пані Тереза оглянула простори закладу та познайомилась із спеціалістами. Директор Наталія Турецька разом із заступницею Любов’ю Габрих провели екскурсію приміщеннями, показали реабілітаційне обладнання, ознайомили з  історією становлення закладу. Спеціалісти Центру розповіли про специфіку своєї роботи й подарували п.Терезі браслет із бісеру, старанно сплетений дівчатами-вихованцями.

До слова,  кілька працівників Центру  проходять навчальний онлайн-курс у Терези Сіансіоло ”АВА-терапія в інклюзивному просторі”, де здобувають нові знання стосовно корекційної педагогіки у роботі з дітьми і дорослими, в яких наявні проблеми в сприйнятті, засвоєнні інформації, розвитку пам’яті і мови.

Пріоритетними цілями зустрічі була співпраця в різних новітніх сферах реабілітації, впровадження сучасних програм та проєктів, налагодження дружніх взаємозв’язків.

https://tockr.te.ua/

 

 

Сучасним Кременцем – у минуле

Четвер, 05 листопада 2020, 09:08

Сучасним Кременцем – у минуле

0

Підготовка вчителя-педагога закладу середньої освіти виступає органічним синтезом єдності теорії та практики. Теоретична складова оволодіння майбутнім фахом вимагає надійного практичного фундаменту, підтвердження набутих теоретичних знань конкретним соціальним матеріалом. Для завтрашнього вчителя історії таким матеріалом виступають артефакти, які нам надає опредметнена в історичних пам’ятках локальна й регіональна історія, насамперед, минувшина рідного краю.

Саме таке значення мала мандрівка вулицями древнього Кременця, яку здійснили студенти третього курсу спціальності «Історія» Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка. Вони на деякий час повернулися  у далеке і ближче минуле.

Студенти самостійно, власноруч і власними зусиллями, грунтуючись на вже отриманих знаннях, розробили два туристично-краєзнавчих маршрути: «Будинок Бориса Козубського – П'ятницький цвинтар – Богоявленський жіночий монастир – Чеснохрестська церква – каплиця св. Анни – єврейський цвинтар – Дівочі скелі» та «Ліцейний корпус або корпус колишнього єзуїтського колегіуму, а нині – історичний корпус КОГПА імені Тараса Шевченка – будинок Близнюки на вулиці Медовій –  Меморіальний комплекс перед Ліцейним корпусом академії – Миколаївський собор –  костел св. Станіслава – Літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького – Замкова гора».

Юні дослідники апробували себе в якості екскурсоводів. З належною майстерністю і майже зрілим професійним підходом вони розкривали історію та особливості  об'єктів історичної минувшини, наголошували на важливості їхнього релігійного, мистецького, культурного та історичного значення не лише для мешканців містечка чи краю, а й у національному вимірі. Отож, як гласить відома теза, "Кожна людина мусить стати для себе Христофором Колумбом", так і наші історики-краєзнавці, до певної міри, стали "сучасниками" минулого, поринули у сиву давнину віків, зазирнули у таємниці історичного буття. І вони переконалися, що історія – це ріка, що ніколи не припиняє свого плину.

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

 

Тернопільський обласний художній музей отримав подарунок

Четвер, 05 листопада 2020, 09:07

Тернопільський обласний художній музей  отримав подарунок

0

Фонди художнього музею поповнилися трьома  екслібрисами. Їх передав автор  Володимир Окрутний.

Це роботи із серії "Сторіччя", які експонувалися на обласній виставці-конкурсі серед аматорів образотворчого мистецтва Тернопільщини імені Олени Кульчицької, котрий відбувався у вересні ц.р. Екслібриси  були відзначені Дипломом ІІІ ступеня.

 

Тренінг для вихователів груп продовженого дня

Четвер, 05 листопада 2020, 09:06

Тренінг для вихователів груп продовженого дня

0

У режимі онлайн відбувся тренінг на тему «Блог – як форма презентації роботи вихователя групи продовженого дня» за допомогою інтернет ресурсу Google Meet. Для участі в заході були запрошені вихователі груп продовженого дня закладів загальної середньої освіти Тернопільської області.

Про планування та організацію роботи групи продовженого дня в НУШ розповіла консультанта  Центру професійного розвитку педагогічних працівників Гусятинської районної ради Руслана Мельничук.

Ольга Іваночко, методист відділу дошкільної та початкової освіти інституту, ознайомила учасників тренінгу з особливостями використання персонального освітнього блогу.

Вихователь групи продовженого дня НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2-ДНЗ» м.Хоростків Ганна Верес з власного досвіду продемонструвала, як можна використовувати блог як ефективний інструмент презентації роботи вихователя групи продовженого дня.

Оксана Мочук, методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційної освіти, на практиці показала особливості створення, налагодження та дизайну персонального освітнього блогу.

У заході взяло участь понад 90 вихователів груп продовженого дня з усієї області. Педагоги висловили своє зацікавлення темою тренінгу та бажання  надалі підвищувати рівень власної інформаційно-комунікаційної  компетентності.

http://ippo.edu.te.ua/

 

За попередню добу у Тернополі лабораторно підтверджено 39 нових випадків COVID-19

Четвер, 05 листопада 2020, 08:58

Станом на 5 листопада в Тернопільській області лабораторно підтверджено 21489 випадків інфікування COVID-19 (20037 випадків випадків серед дорослих, 1452 випадки серед дітей).

На жаль, 282 випадки є летальними (1 мешканець Івано-Франківської області). Одужало 16990 осіб.

За попередню добу в ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» проведено 1311 ПЛР-тестувань та лабораторно підтверджено 158 нових випадків інфікування вірусом COVID-19. Одужало 387 осіб. На жаль, зареєстровано 7 летальних випадків.

Географія поширення нових випадків:

м. Тернопіль (39 осіб)
Бережанський район (14 осіб):
• м. Бережани – 7
• с. Нараїв – 4
• с. Демня – 1
• с. Котів – 1
• с. Саранчуки – 1
Борщівський район (2 особи):
• с. Гермаківка – 1
• с. Боришківці – 1
Бучацький район (3 особи):
• м. Бучач – 3
Гусятинський район (12 осіб):
• смт Гусятин – 4
• смт Гримайлів – 1
• с. Городниця – 1
• с. Котівка – 2
• м. Копичинці – 1
• с. Сухостав – 1
• с. Круголець – 1
• с. Васильківці – 1
Заліщицький район (1 особа):
• смт Товсте – 1
Збаразький район (6 осіб):
• м. Збараж – 4
• с. Вищі Луб’янки – 1
• с. Травневе – 1
Зборівський район (2 особи):
• м. Зборів – 1
• с. Гаї-Розтоцькі – 1
Козівський район (2 особи):
• с. Дмухівці – 1
• с. Теофіпілка – 1
Кременецький район (11 осіб):
• м. Кременець – 4
• м. Почаїв – 1
• с. Горинка – 1
• с. Іква – 1
• с. Бонівка – 2
• с. Жолоби – 1
• с. Башуки – 1
️Лановецький район (1 особа):
• м. Ланівці – 1
️Монастириський район (4 особи):
• м. Монастириська – 1
• сел. Коропець – 2
• с. Красіїв – 1
Підволочиський район (23 особи):
• смт Підволочиськ – 5
• м. Скалат – 8
• с. Зарубинці – 2
• с. Новосілка – 2
• с. Криве – 2
• с. Кам’янки – 1
• с. Оріховець – 1
• с. Мислове – 1
• с. Городниця – 1
Підгаєцький район (7 осіб):
• м. Підгайці – 2
• с. Старе Місто – 1
• с. Угринів – 2
• с. Мужилів – 1
• с. Голендра – 1
Теребовлянський район (1 особа):
• с. Кобиловолоки – 1
Тернопільський район (12 осіб):
• с. Петриків – 2
• с. Великі Гаї – 4
• с. Прошова – 1
• с. Баворів – 1
• смт Велика Березовиця – 2
• с. Дичків – 1
• с. Біла – 1
️Чортківський район (12 осіб):
• м. Чортків – 7
• с. Біла – 1
• смт Заводське – 1
• с. Антонів – 1
• с. Колиндяни – 1
• с. Сосулівка – 1
Шумський район (6 осіб):
• м. Шумськ – 2
• с. Мізюринці – 1
• с. Биківці – 2
• с. Тилявка – 1
 

Вчені виявили, що батьки школярів не в групі ризику, яка підлягає госпіталізації COVID-19

Середа, 04 листопада 2020, 14:49

Дорослі працездатного віку з дітьми до 11 років мають на 25% менше ризику потрапити в лікарню або загинути, якщо вони заразилися коронавірусом.

Дослідники заявили, що це майже повністю тому, що ті, у кого є маленькі діти, живуть здоровіше вони також рідше помирають від причин, не пов'язаних з коронавірусом.

Дослідження 12 мільйонів людей, яке проводилося під час першої британської хвилі пандемії COVID-19, заспокоює одне із ключових побоювань щодо збереження відкритості шкіл.

У тих, у кого є діти у віці від 12 до 18 років, був незначний підвищений ризик зараження вірусом на 8% вище, ніж у людей без дітей.

Для порівняння, показник становив лише 3% у людей, в кого діти до 11 років.

Але вчені з Лондонської школи гігієни та тропічної медицини та Оксфордського університету виявили, що це не означає більший ризик госпіталізації або смерті від коронавірусу.

Діти не приносять коронавірус зі школи додому Фото: luminastock Depositphotos

А для дорослих старше 65 років, які проживають з дітьми, не було підвищеного ризику зараження або смерті незалежно від того, скільки років дітям.

Це свідчило про те, що домогосподарства з кількома поколіннями, в яких бабусі та дідусі проживають в одних будинках з молоддю, не піддають ризику людей похилого віку.

Але не ясно, як на це впливає відкрита школа, бо дані збиралися у період з лютого по серпень цього року, коли багато шкіл було закрито.

Професор Ліам Сміт зауважує: "Якщо ми можемо тримати школи відкритими, це справді важлива річ для цього покоління молодих людей.

Але ми повинні розглянути можливі ризики. Немає доказів шкідливого впливу життя з дітьми шкільного віку".

Це лише один аспект, який мають враховувати політики.

Діти та підлітки можуть ширше розповсюджувати вірус у громаді, яку ми не змогли вивчити. Також ми не враховували безпеку персоналу в школі", зауважує епідеміолог.

Дослідження проводилось у період з лютого по серпень, що дозволило вченим порівняти показники зараження до закриття шкіл у березні та після введення блокування.

Професор Сміт визнав, що не враховувалися дані після відновлення роботи шкіл у вересні.

Але він вважає, що подальші дослідження навряд чи змінять висновки вчених.

Д-р Бен Голдак науковець з відділу наук про здоров'я Первинної медичної допомоги в Оксфорді каже: "Наш аналіз розглядає той період, коли суспільство було в основному відкритим, а потім порівнює це з періодом, коли школи та суспільство в основному закриті.

Протягом листопада та грудня може статися так, що у нас буде частина соціального життя закритою, але школи залишаться відкритими.

Якщо це так, тоді, коли ці дані стануть доступними, ми повторимо наш аналіз, щоб перевірити".

Попередні дослідження припускали, що старші діти особливо підлітки в пізніших середніх класах і в шостому класі мають високі показники "вірусного поширення", припускаючи, що вони можуть поставити інших під загрозу.

Але дослідники заявили, що це далеко не доведений факт.

Закриття шкіл мало сприяє боротьбі з COVID-19, тому їх варто залишати відкритими – ВООЗ

Вчені також дослідили, чи можуть діти, які переносять застуду, спричинену чотирма іншими коронавірусами людини, забезпечити захист від COVID-19.

Але їх результати свідчать про те, що будь-який імунітет проти цих інфекцій проти вірусу є малоймовірним.

"У нас все ще залишається загадка, чому діти мають низький ризик зараження COVID-19", каже професор Стівен Еванс.

Нове дослідження, яке було опубліковане на веб-сайті Medrxiv, потребує подальшого рецензування.

Результати отримані після того, як недавнє дослідження, в якому взяли участь 300 000 медичних працівників Шотландії та їх домогосподарств, показало, що спільне користування домогосподарством з дітьми шкільного віку не піддає дорослих, з якими вони живуть, більший ризик зараження COVID-19.

"Незважаючи на причинно-наслідкові зв'язки, можна зробити більш прямий висновок як з цього дослідження, так і з нашого, а саме спільне користування домогосподарством з дітьми шкільного віку не ставить дорослих, з якими вони живуть під більший ризик.

Це спостереження має вирішальне значення, оскільки суспільство прагне мінімізувати шкоду від Covid-19, водночас мінімізуючи непряму шкоду, заподіяну запобіжними заходами, особливо там, де ця шкода зачіпає дітей", каже доктор Девід Макаллістер з Глазго.

 

У Тернополі пройшли відкриті змагання з основ спортивного туризму в рамках фізкультурно-оздоровчих заходів «Спорт для всіх в парках і скверах»

Середа, 04 листопада 2020, 11:38

Змагання з основ спортивного туризму в рамках фізкультурно-оздоровчих заходів «Спорт для всіх в парках і скверах», присвячені Дню захисника України, відбулися 1 листопада у парку Національного відродження в Тернополі. Юні туристи-спортсмени демонстрували свою спритність та вміння у подоланні перешкод на короткій особисто-командній дистанції смуги перешкод. Змагання відбувалися у трьох вікових групах: молодша – 10-12 років, середня – 13-15 років та старша – 16-18 років.

У молодшій віковій групі найвищу сходинку першості здобула команда «КРОК» у складі Івана Кутраня, Уляни Кутрань, Артура Коваля, Максима Левчука – керівник Сергій Борщ. Другу і третю сходинку посіли «Юні екскурсоводи-краєзнавці №1» та №2: Денис Завидовський, Ангеліна Янчук, Катерина Чижевська, Анна Сорока та Ігор Фудик, Максим Сичик, Соломія Шинкарчук, Софія Шинкарчук – керівниця Галина Фалінська.

У середній віковій групі призову трійку сформували юні туристи-пішохідники – Вікторія Камінська, Вікторія Коршунова, Інна Матвіїв, Ігор Вівчар – керівниця Алла Боровик, друге місце здобули «Юні геологи-краєзнавці» №2 – Максим Яремчук, Олег Христенко, Роман Кобзар, Олег Сталенний – керівниця Наталія Липак, а третю сходинку посіла команда ТКГ у складі: Денис Яворський, Злата Горніцька, Денис Кітура, Мар’ян Колодницький – керівник Роман Романишин.

У старшій віковій групі переможну стрічку перетнула команда «КРОК» – Денис Пелехатий, Мар’ян Цапай, Андрій Кріль, Каріна Андрусик – керівник Сергій Борщ.

Змагання були організовані спільною працею Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директорка Оксана Пшенична) та Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (директор Володимир Ванджура), - інформує представник суддівської колегії Роман Романишин.

 

Змагались юні плавці Тернопільського «Інваспорту»

Середа, 04 листопада 2020, 11:37

Змагання відкритої першості Тернопільської регіональної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями слуху та порушеннями розумового та фізичного розвитку відбулись у Тернополі. Проходив спортивний захід в басейні КДЮСШ №2 імені Юрія Горайського, з дотриманням усіх карантинних норм, - повідомляє Тернопільський регіональний центр «Інваспорт».

 

Переможцями в своїх нозологіях класах змагань стали:

1. Кушнірук Соломія (100 м вільний стиль, 50 м брас ),

2. Клак Анастасія (50 м вільний стиль, 50 м на спині),

3. Михайлова Аліна (50 м вільний стиль,)

4. Мороз Віталія (50 м на спині, 100 м батерфляй),

5. Гуменна Аліна ( 50 м на спині),

6. Личковський Дмитро (50 м брас),

7. Василюк Ілля (50 м на спині, 50 м вільний стиль),

8. Лаць Владислав (50 м вільний стиль, 50 м на спині),

9. Ціхевич Максим(50 м вільний стиль, 50 м на спині),

10. Шуфляк Артем (50 м вільний стиль, 50 м на спині),

11.Плекан Віктор (50 м вільний стиль, 50 м на спині),

12. Бай Максим ( 50 м на спині),

13. Древа Андрій ( 50 м вільний стиль 100 м батерфляй),

14. Андрушишин Андрій (50 м вільний стиль, 50 м на спині),

15. Котляр Богдан ( 50 м вільний стиль, 150 м комплексне),

16. Романюк Олександр ( 50 м на спині),

17. Дем’янов Денис ( 50 м вільний стиль).

Спортсмени тренуються в КДЮСШ № 2 імені Юрія Горайського під керівництвом тренерів Ольги Федчишин та Юлії Погурської. Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами та медалями.

Змагались юні плавці Тернопільського «Інваспорту»

 

У художньому музеї відкриється нова виставка

Середа, 04 листопада 2020, 11:36

У художньому музеї відкриється нова виставка

0

5 листопада о 15.00 год. у виставковому залі Художнього музею відбудеться відкриття виставки живопису і графіки Світлани Шинкаренко, приуроченої до ювілею художниці.

Захід відбуватиметься з дотриманням усіх карантинних норм, потрібно мати

 

Бібліотекарі підготували підбірку книг для чоловіків

Середа, 04 листопада 2020, 11:35

Бібліотекарі підготували підбірку книг для чоловіків

0

Це нова підбірка книг, вартих уваги кожного сучасного чоловіка. Чоловіка самодостатнього, реалізованого в улюбленій справі чи сім’ї, надійного і рішучого, турботливого та відповідального тата.

У підбірці, яку підготували працівники Тернопільської обласної бібліотеки для молоді,  – класика і новинки, художні книги, якісний нон-фікшн та 365 афоризмів на щодень про те, що означає бути татом. А ще – яскраві історії класних татусів: відомих українських продюсерів і підприємців, журналістів, лікарів, священників і вчених, для яких батьківство є свідомим вибором, а діти – джерелом натхнення.

https://tobm.org.ua/

 

Зустріч із мистецтвом

Середа, 04 листопада 2020, 11:35

Зустріч із мистецтвом

0

Магістранти спеціальності «Дошкільна освіта» Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім..Тараса Шевченка за ініціативи та під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки та психології Любові Кравець відвідали виставку образотворчого мистецтва. На ній були представлені художні полотна колишнього викладача академії, талановитої і цікавої особистості, кременчанина Валентина Величка. Спеціаліст з фізичного виховання та спорту за фаховою підготовкою, він ніколи не розлучався із мольбертом і пензлем. У його творчому добутку – сотні картин різноманітних технік виконання та участь у національних і міжнародних мистецьких пленерах, вернісажах і виставках.

Нинішніх магістрантів та майбутніх фахівців, практиків системи дошкільної педагогічної сфери зацікавили практично всі роботи художника, кожне полотно в його неповторному баченні та прочитанні. Особливе враження справила картина «Краєвид на Замкову гору», в якій майстерно, з високою художньою майстерністю та тонким естетичним смаком передані характерні деталі та візуальні особливості  міста і його «візитної картки» – Замкової гори.

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

 

5 листопада в обласній філармонії відбудеться концерт

Середа, 04 листопада 2020, 11:34

5 листопада в обласній філармонії відбудеться концерт

0

На сцені виступатиме академічний ансамбль танцю «НАДЗБРУЧАНКА» Тернопільської обласної філармонії. Головний балетмейстер – Юлія Якимчук. Керівник оркестру – Руслан Мищій. Солістка – Вікторія Мищій (мецо-сопрано).

 

Ведучазаслужена артистка України Адріана Онуфрійчук.

Розпочнеться концерт 5 листопада о 18.30.

https://filarmony.te.ua

 

Не маємо права забути. Хто, як і кого розстріляв у Сандармоху

Середа, 04 листопада 2020, 11:34

Не маємо права забути. Хто, як і кого розстріляв у Сандармоху

0Сандармох ­– так за назвою наближчого болота назвали урочише на півночі російської республіки Карелія, де у 1997 році були знайдені масові захоронення страчених НКВД (Народный комиссариат внутренних дел СССР – ред.) в’язнів Соловецького концтабору – СТОН (Соловецкая тюрьма особого назначения – ред.)
Українські історики кажуть, що не варто навіть перекладати «НКВД» як «НКВС», оскільки ця структура завжди керувалася лише із Кремля і жодного права ухвалювати автономні рішення її підрозділи в Україні не мали.
Спочатку думали, що в'язнів вивозили човнами у Біле море і топили. Але у 1995 році директор Санкт-Петербурзького науково-дослідного центру «Меморіал» Веніамін Іофе віднайшов розстрільні списки в архіві Архангельського управління ФСБ. Він потім написав листа до архіву СБУ, у якому повідомив, що серед жертв Сандармоху – чимало людей з України.
Через два роки у липні 1997 року Юрій Дмитрієв із членами санкт-петербурзького й московського «Меморіалів», обстеживши гектари карельської тайги, знайшов 236 розстрільних ям. Дослідники організували розкопки і документування їхніх результатів.
Українські історики теж почали їздити в Карелію і досліджувати архіви. Результатом стало видання тритомника «Остання адреса» під авторством Володимира Пристайка, Олександра Пшеннікова та Юрія Шаповала.
Спираючись на архіви та розкопки, дослідники вважають, що в урочищі Сандармох НКВД знищило загалом до 9,5 тисяч людей 58 національностей та етнічних груп, представників десяти релігійних конфесій.
Імена 1111 в'язнів першого соловецького етапу, яких розстріляли в період з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року, встановлені точно.
У всіх досліджених черепах – кульові отвори.
1Керувати каральною операцією доручили Михайлу Матвєєву, заступнику начальника Ленінградського управління ОГПУ по адміністративно-господарській частин. Матвєєв давно і довго служив у каральних органах, довгий час спеціалізувався на катуванні та виконанні вироків, а у той період вже відпочивав на відносно спокійній посаді після «важкої праці».
Відібраних соловецьких в’язнів спочатку етапували морем до Кемі, звідти перевезли залізницею до карельського Медвеж’єгорська і розмістили у слідчому ізоляторі ББК НКВД.
Приміщення там було недостатньо велике, тому в’язнів довозили по мірі того, як звільнялося місце після страт у кар’єрах та ямах поблизу болота Сандармох.
Є підстави вважати, що більшість страчених Матвєєв убив власноруч. Допомагав йому помічник коменданта УНКВД Ленінградської області Алафер.
До «бригади» Матвєєва також входили конвоїри Ганцов, Ларіонов, Васильєв, Деревянко, Кузнецов і Твердохлєб. На страту людей возив водій вантажівки – Воскресенський. Ще був водій легкового автомобіля Федотов і господарник Орлов, який, за словами Матвєєва, допомагав йому «приймати за списком заарештованих»
Коли в’язні зрозуміли, що їх везуть на страту і спробували втекти, Матєєв наказав перед тим, як доправляти у Медвеж’єгорськ, роздягати усіх до білизни, зв’язувати руки і затикати роти кляпами. Так в’язнів і вантажили у кузов вантажівки.
Далі людей ставили на край ями і Матвєєв убивав їх пострілом у лоб.
Документи кажуть, що 1 листопада було розстріляно 210 осіб, 2 листопада – 180, 3 листопада – 265, 4 листопада – 248 осіб.
Розстрілював Матвєєв, як сказано в одному з документів, «быстро, точно и толково».
З 1111 в’язнів, розстріляних у Сандармоху, з України походили 287 людей. Цей доповнений список склав Сергій Шевченко.
У Сандармосі «каральний меч Сталіна» в особі малограмотного капітана Матвєєва стратив тих, хто міг зробити і робив українське мистецтво та науку повноправними елементами світового прогресу.
Постріл у голову обірвав життя нашого земляка, засновника нових підходів до світового театрального мистецтва, режисера театру «Березоль» Леся Курбаса; драматурга Миколи Куліша, чиї п’єси йшли в Парижі, Нью-Йорку, Москві, Варшаві; письменників і поетів Зерова, Вороного, Ірчана, Епіка, Паніва; письменника, філософа і перекладача Валер’яна Підмогильного; учених Сергія Грушевського, Степана Рудницького, Олександра Бадана- Яворенка; прем’єр-міністра УНР Чехівського, міністра УНР Крушельницького, наркома освіти УРСР Полоза та інших.

За матеріалами «Радіо Свобода» https://www.radiosvoboda.org/a/29582023.html

 

 

Слідчі-детективи тернопільської поліції скерували до суду справу щодо державного реєстратора, якого піймали на хабарі

Вівторок, 03 листопада 2020, 09:13

За безперешкодну реєстрацію права власності на об’єкт нерухомості посадовець вимагав  400 американських доларів.
Слідчі відділу розслідування особливо тяжких злочинів (детективів) ГУНП в Тернопільській області скерували до суду обвинувальний акт щодо 39-річного жителя Гусятина, котрому оголошено підозру у порушенні частини 1 статті 368 ККУ.
У ході досудового розслідування, яке проводилося під процесуальним керівництвом прокуратури Тернопільської області, було встановлено, що посадовець, обіймаючи посаду державного реєстратора однієї з сільських рад Чортківського району, не гребував незаконними «заробітками». На прохання одного з жителів району про реєстрацію права власності на нежитловий будинок, службовець, усвідомлюючи, що уповноважений самостійно приймати рішення за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації, став переконувати прохача, що готовий безперешкодно оформити всі належні документи, але за винагороду - 400 американських доларів.
У ході реалізації оперативної інформації поліцейські   задокументували факт отримання неправомірної вигоди. Посадовця взяли у його службовому кабінеті, коли той вже тримав у руках одинадцять тисяч гривень неправомірної вигоди.
Згідно санкцій інкримінованої статті зловмисникові загрожує до чотирьох років позбавлення волі.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/korupcziya/slidchi-detektivi-ternopilskoji-policziji-skeruvali-do-sudu-spravu-shhodo-derzhavnogo-rejestratora-yakogo-pijmali-na-xabari/

 

Здоровий спосіб життя можна розпочинати з піших прогулянок

Вівторок, 03 листопада 2020, 09:11

Здоровий спосіб життя можна розпочинати з піших прогулянок

Якщо ви вирішили покращити своє здоров’я, підвищити життєвий тонус, найкращий помічник у цьому – оздоровча хода! Насамперед, хода стимулює роботу серцевого м’яза. Медики довели, якщо людина щодня ходить хоча б впродовж години, ймовірність серцево-судинних захворювань знижується на 70 %. Адже прогулянки на природі – це не лише просто насолода, але й ефективний засіб проти багатьох недуг, в тому числі й онкологічних. Спеціалісти Всесвітнього фонду ракових досліджень, оцінивши схильність 5,5 тисяч жінок до раку молочної залози, дійшли висновку, що щоденні прогулянки тривалістю до 45 хвилин у посильному темпі на 45% знижують ризик цього небезпечного захворювання через те, що фізична активність стимулює обмін речовин та процеси очистки організму.

 

Щоб постійно бути у добрій фізичній формі, людина повинна проходити не менше трьох кілометрів на день. А хто з нас може з впевненістю сказати, що долає таку відстань? Початківцям тренування оздоровчою ходою рекомендується починати із швидкістю 60-70 кроків за хвилину. Прогулянки спершу можуть тривати 10-20 хвилин. Рекомендується поступово збільшувати час тренувань і довести їх до однієї, а пізніше – і до півтори години. Найкращий час для занять оздоровчою ходою – з 7 до 8 години ранку. На початку тренувань достатньо пройти лише 1-1,5 км, а вже через 4-5 тижнів можна збільшити не лише темп ходи, але й відстань. У вечірній час краще займатися з 17 до 19 години.

Ходити бажано щоденно або принаймні тричі на тиждень. Щоразу ходу треба розпочинати з 5-7 хвилин неспішного прогулянкового кроку. З часом, систематично займаючись, збільшують частоту кроків від 70-80 до 90-120 кроків за хвилину.

Тренування оздоровчою ходою умовно можна розділити на два види: швидка і повільна. Повільна хода більше підходить людям середнього та старшого віку. Комбінуючи ці види ходи, ви можете регулювати навантаження, залежно від самопочуття та бажання. Не намагайтесь зразу нарощувати швидкість, краще зверніть увагу на тренування витривалості, при цьому не забувайте контролювати свій пульс. У людей від 20 до 30 років він повинен бути в межах 145-155 ударів за хвилину, 30-40 років – 135-145 уд./хв., 40-50 років – 125-135 уд./хв., 50-60 років – 110 уд./хв.

Після завершення ходи, для відновлення функцій дихання, кровообігу, нормалізації енергетичного обміну в м’язах, не треба раптово зупинятися. Необхідно впродовж 5-6 хвилин рухатися повільніше і завершити оздоровчу ходу у значно повільнішому темпі.

Перш ніж приступити до занять, виберіть відповідний маршрут. Він повинен бути максимально віддаленим від проїжджої частини і автомобільних стоянок. На вибраному маршруті обов’язково намітьте зупинки, де зможете відпочити і виконати декілька вправ.

 

У рамках Олімпійського тижня в Ценівській школі проходили олімпійські уроки

Вівторок, 03 листопада 2020, 09:10

У рамках Олімпійського тижня в Ценівській школі проходили олімпійські уроки

Різноманітні олімпійські уроки для учнів 2-11 класів проводили вчителі Ценівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в рамках Олімпійського тижня. Розпочався він урочистим відкриттям з внесенням Олімпійського прапора та виставки «Олімпійська література». Було проведено низку лекцій: «Олімпійські ігри. Історія та сучасність», «Олімпійські цінності», «Літні та зимові Олімпійські ігри», «Олімпійські чемпіони незалежної України», «Три правила здорового харчування».

Після ознайомлення учні перевірили свої знання у вікторині «Знавці Олімпійських ігор» та ще більше їх вдосконалили в електронному квесті «У світі спорту». А наймолодші спробували себе в музичній руханці.

Також діти позмагалися між собою в турнірі з міні-футболу, змаганнях з волейболу «Вперед до мрії» та естафеті «Малі Олімпійські ігри».

Всі учні після кожного олімпійського уроку отримували призи від Національного олімпійського комітету України.

 

«Допоможи пухнастим безхатькам!»

Вівторок, 03 листопада 2020, 09:06

«Допоможи пухнастим безхатькам!»

0
Таку акцію проводять п’ятикласники Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру і закликають долучитися до неї усіх вихованців центру.

Багато безпритульних котиків та песиків знаходяться під захистом громадської організації «Ноїв Ковчег» (с.Дичків). Волонтери допомагають чотирилапим мешканцям, щоденно слідкують за станом їхнього здоров’я, годують, шукають для них нових господарів.

Мета нашої акції – підтримати вусатиків-хвостатиків, зібрати та передати у притулок різні «смаколики» для тварин.

https://www.reabc-ternopil.info/

 

 

Онлайн-заняття школи молодого вчителя фізичної культури

Вівторок, 03 листопада 2020, 09:05

Онлайн-заняття школи молодого вчителя фізичної культури

0

У  Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти, на платформі онлайн-сервісу Google Meet, відбулося онлайн-заняття школи молодого вчителя фізичної культури «Формування педагогічної майстерності молодого вчителя».

Метою заняття було надання молодим педагогам методичної допомоги у розв’язанні першочергових проблем, подолання труднощів, із якими зустрічаються учителі, та підтримка їхньої творчої діяльності  У заході взяли участь учителі фізичної культури закладів загальної середньої освіти області зі стажем роботи до 3 років.

Розпочав роботу онлайн-засідання завідувач кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти Тернопільського ОКІППО, кандидат педагогічних наук, доцент Віктор Кавецький, який розкрив тему формування ціннісних орієнтацій особистості в новій соціокультурній реальності засобами  фізичної культури.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО Галина Єднак висвітлила питання оволодіння молодими вчителями сучасними педагогічними технологіями як засобом розвитку їхньої професійної майстерності та комунікативної компетентності, як важливого складника успішної професійної діяльності.

Також у ході засідання педагоги ознайомилися із 10 лайфхаками щодо того,  як зробити урок фізичної культури ефективним, цікавим та як мотивувати учнів до рухової активності не тільки на уроках але й в позаурочний час

На завершення заняття учителі фізичної культури обговорили актуальні питання, що виникають у їхній практичній діяльності.

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

Оновлено віртуальну виставку «На допомогу вчителеві англійської мови»

Вівторок, 03 листопада 2020, 09:04

Оновлено віртуальну виставку «На допомогу вчителеві англійської мови»

0

2016-2017 навчальний рік був оголошений Роком англійської мови в Україні. Долучаючись тоді до заходів, відділ літератури іноземними мовами Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки підготував добірку навчально-методичної літератури.

Зараз ця виставка оновлена новими книжками та посібниками.  На виставку!

http://library.te.ua/

 

 

3 листопада – День ракетних військ і артилерії

Вівторок, 03 листопада 2020, 08:57

3 листопада – День ракетних військ і артилерії

0

Шановні офіцери, прапорщики, військовослужбовці військової служби за контрактом і строкової служби, ветерани!

Щиро вітаю вас з професійним святом - Днем ракетних військ і артилерії!

Невгасимою славою перемог овіяна артилерія. У грізні роки попередніх воєн воїни-артилеристи проявили невидані самовідданість та героїзм. Взірцем мужності є подвиги нинішніх артилеристів на Донбасі, які відважно стоять за  незалежність  України.

Вас називають богами  війни, і це недаремно. Адже ракетні війська і артилерія виконують до 70% завдання з усього вогневого ураження противника. Ваша влучність, ваше вміння вражати цілі зупинили ворога. Ви врятували життя тисячам українських військових  і сьогодні ви наводите неабиякий жах на  ворогів. На ваших шевронах слова великого Тараса Шевченка: «Вогонь запеклих не пече». Це гасло мужніх, відважних і сильних козаків. Ви є спадкоємцями їх слави, їх справи.

У цей святковий день висловлюю глибоку шану і вдячність вам від усього краю Ви завжди можете бути впевнені у підтримці і допомозі громади Тернопілля. Переконаний, що особовий склад 44 окремої артилерійської бригади і надалі буде з гідністю нести високе звання захисників України. Бажаю вам міцного здоров'я, щастя, добра, злагоди, невтомної наснаги та успіхів у ратній справі на благо нашої держави, а ще усім нам – мирного неба. Нехай вас оберігає Господь!

Голова Тернопільської обласної ради       Віктор Овчарук

 

Правоохоронці Тернополя піймали шахрая, який обдурив близько десяти жінок

Понеділок, 02 листопада 2020, 11:37

Майже п'ятдесят фактів шахрайства задокументували працівники сектору кримінальної поліції Тернополя. Усі жертви - жінки віком від 18 до 28 років. На сьогодні правоохоронці встановили особи близько семи потерпілих. Сума збитків - дев'яносто тисяч гривень.
- Я знайомився з дівчатами, вів переписку кілька місяців. Знайомився з ними в інстаграмі і вони перекидали мені гроші. Казав, що треба перевести на рахунок. Точні суми сказати не можу, але приблизно по кілька тисяч.
Власну шахрайську схему чоловік реалізовував впродовж року. Він знайомився в інтернеті, спілкувався та входив у довіру. Після цього просив допомогти вивести готівку, виграну через букмекерську контору. Жінки погоджувалися і неодноразово поповнювали віртуальний гаманець з прийому ставок. Суми були різні - від трьохсот гривень до кількох тисяч.
Одна з перших жертв шахрая звернулася до поліції на початку року. Вона розповіла про те, як потрапила на гачок віртуального знайомого.
- У ході проведення слідчо-розшукових заходів працівники відділу кримінальної поліції  Тернопільського відділу поліції спільно з оперативниками управління карного розшуку встановили особу зловмисника. Це – житель Зборова, 1993 року народження. Слідчі уже скерували до суду два кримінальних провадження. Щодо інших – триває слідство згідно статті 190 частина 3 ККУ.
У скоєному чоловік зізнався. Він переконує і правоохоронців, і своїх жертв, що поверне усі кошти до копійки. Саме з цією метою влаштувався уже на роботу.
- Я займався шахрайством, буду ці гроші повертати, відшкодовувати. Працюю. Ремонти роблю.
Правоохоронці припускають, що жертв зборівчанина може бути набагато більше. Тому просять усіх, хто потерпів від схожого виду шахрайства, звертатися до поліції за номерами: 0969858463, 0985509903 або на лінію “102″.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/pravooxoronczi-ternopolya-pijmali-shaxraya-yakij-obduriv-blizko-desyati-zhinok/

 

В Гусятині провели турнір з міні-футболу «Золота осінь» серед команд Гусятинської об’єднананої територіальної громади

Понеділок, 02 листопада 2020, 11:35

В Гусятині провели турнір з міні-футболу «Золота осінь» серед команд Гусятинської об’єднананої територіальної громади

Турнір з міні-футболу «Золота осінь» серед команд Гусятинської об’єднаної територіальної громади відбувся на майданчику зі штучним покриттям у селі Васильківці. Юні футболісти вікової категорії 2006-2007 р.н. і молодші мали змогу продемонструвати свій рівень спортивної майстерності і поборотись за нагородну атрибутику турніру – кубок, медалі та грамоти. Організаторами турніру виступили: Комунальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа Гусятинської селищної ради» та Гусятинське районне комунальне підприємство «ФСТ «Колос – спорт для всіх».

Гусятинську ОТГ представляли вихованці відділення футболу Комунального закладу «ДЮСШ Гусятинської селищної ради». Їхніми суперниками на полі були команди: «Поділля», с. Васильківці (Васильковецька ОТГ), «Нічлава», с. Коцюбинці (Коцюбинецька ОТГ), «Нічлава», с. Яблунів (Копичинецька ОТГ).

Після досить виснажливих, проте цікавих матчів визначились команди, які посіли призові місця турнірної таблиці. Церемонію нагородження провів директор Комунального закладу «ДЮСШ Гусятинської селищної ради» Ігор Троян, який привітав тренерів з прийдешнім професійним святом, подякував за самовіддану працю та вагомий внесок у розвиток спорту Гусятинщини та висловив подяку дітям за цікаву, захоплюючу гру.

Отож, лаври переможців дістались гусятинцям, друге місце - за «Нічлавою» (с. Коцюбинці), третіми були футболісти «Поділля». Всі призери отримали нагороди від організаторів турніру, а також масу позитивних емоцій і вражень від спортивного свята. Завершилось дійство спільним виконанням гімну України та нестримною хвилею фотосесій, - повідомляє директор Гусятинського районного комунального  підприємства «ФСТ «Колос – спорт для всіх» Антон Кузик.

 

Учні та студенти із Заліщиків взяли участь у легкоатлетичному забігові на першість міста

Понеділок, 02 листопада 2020, 11:34

Учні та студенти із Заліщиків взяли участь у легкоатлетичному забігові на першість міста

Легкоатлетичний забіг на першість міста пройшов на Заліщицькому стадіоні «Дністер» з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, Дня Українського козацтва, Дня створення УПА та Олімпійського тижня. До змагань були запрошені команди шкіл №1 та №2, гімназії імені братів Гнатюків, Заліщицького ВПУ, Агроколеджу імені Є. Храпливого та любителі бігу. Участь у заході взяв, зокрема, учасник багатьох пробігів, які проходили на території України, Микола Івончик.

 

Учасники, долучившись до ініціативи KYIV HALF MARATON, долали визначену дистанцію у 4 000 м. Переконливу перемогу серед юнаків здобув учень гімназії Максим Щуцький. Всі інші призові місця зайняли студенти Агроколеджу. Так, другим серед юнаків був Олег Атаманчук (24 група), третім став Матвій Голодняк (15 група). Серед дівчат перше місце виборола Богданна Бричка (15 група), друге місце у Ганни Гоменюк (14 група), третє - у Руслани Фурман (14 група).

Всі учасники пробігу, які завершили дистанцію, були нагороджені призами від міської ради Заліщиків та KYIV HALF MARATON, які вручила мер міста Алла Квач. Цінними призами були відзначені 10 кращих юнаків та 10 кращих дівчат за результатами забігу. Подарунки отримали найстарший учасник Микола Івончик (56 років) та наймолодший Павло Антонюк (11 років, школа №1 імені О. Маковея). Всіх дітей молодшого віку було нагороджено призами від Обласного відділення Олімпійського комітету України, - повідомляє голова Федерації легкої атлетики Заліщицького району Василь Токарчук. За його словами, в планах районної федерації нові старти, цього разу на дистанцію 10 000 м.

Організатори забігу висловили щиру вдячність Заліщицькій міській раді на чолі з Аллою Квач, обласному відділенню НОК (Віталію Ігнатенку), осередку Заліщицького НОК (Ігорю Мамализі) та KYIV HALF MARATON за надані медалі та цінні подарунки.

 

Бадмінтон в навчальному процесі

Понеділок, 02 листопада 2020, 11:29

Бадмінтон в навчальному процесі

0

Фахівці фізичного виховання Кременецької обласної гуманітарно педагогічної академії ім.Тараса Шевченка, науковці кафедри теоретико-методичних основ фізичного виховання і кафедри спортивних ігор і туризму спільно з педагогами циклової комісії фізичного виховання коледжу провели науково-практичний семінар конкретної тематичної спрямованості «Впровадження бадмінтону в освітній процес з фізичної культури». До участі в роботі семінару, окрім фахівців академії та коледжу, були запрошені представники Кременецького лісотехнічного коледжу, Кременецького медичного училища імені Арсена Річинського, вчителі фізичного виховання загальноосвітніх шкіл Кременецького району і міста Кременця та їх колеги із Шумщини. Місцем проведення семінару стала спортивна база академії.

Учасників семінару ознайомили з темою, метою і завданнями зібрання, забезпечили необхідними посібниками, текстами необхідних документів, їм були повідомлені творчі завдання для учнів і вчителів фізичної культури із модуля «Бадмінтон», а також визначені індивідуальні практичні завдання.

Теоретичну частину науково-методичного заходу склало конкретне ознайомлення вчителів фізичного виховання шкіл і фахівців вищих закладів освіти з метою та завданнями курсу «Shuttle Time», з історією виникнення та розвитку бадмінтону у світі, Європі та Україні, з методичними посібниками із теми «Бадмінтон» та мобільним додатком до «Shuttle Time».

Відповідно до формату семінару його організатори основну увагу приділили практичній частині, для якої було характерним максимальне використання робочого часу та залучення всіх учасників до активної роботи у спортивному залі академії. Науковці та педагоги отримали змогу предметно ознайомитися зі спортивним інвентарем, що використовується у навчальному процесі заданої тематичної спрямованості; вони опрацьовували фрагменти занять із теми «Бадмінтон», демонстрували елементи використання тактики і техніки гри з цієї спортивної дисципліни.

У заключну частину науково-практичного семінару увійшли практичні ігри у бадмінтон і теоретичне закріплення знань правил гри з цього популярного виду спорту. Фахова розмова при підбитті підсумків цієї науково-методичної зустрічі фахівців завершилася врученням сертифікатів учасника семінару з бадмінтону з тренерами і вчителями фізичної культури за європейською програмою «Shuttle Time».

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

 

 

Педагоги інтегрованого курсу «Мистецтво» удосконалювали методи викладання

Понеділок, 02 листопада 2020, 11:27

0

У  Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання проблемної групи вчителів інтегрованого курсу «Мистецтво» на тему «Реалізація методу проєктів на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво». Заняття проведено на платформі сервісу Google Meet.

Мета засідання проблемної групи: вивчити, проаналізувати та узагальнити науково-методичні відомості щодо використання методу проєктів на уроках  інтегрованого курсу «Мистецтво».

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО Наталія Саранчук запропонувала учасникам заходу, вчителям і методистам, які відповідають за викладання  інтегрованого курсу «Мистецтво», обговорити такі  питання: «Виконання проєктів на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво» у 8–9 класах», «Проєкт «Європейський культурний регіон і українське мистецтво» та його реалізація в освітньому процесі». Вчителі та учасники проблемної групи ознайомились із основними завданнями щодо підготовки мистецького проєкту у 8–11 класах, взяли участь у підготовці проєктів на теми «Мистецькі перлини Візантії та Київської Русі», «Сакральне мистецтво країн Близького Сходу: через призму мистецтва», «Духовні храми України: неперевершена мистецька велич».

У ході засідання Наталія Романівна запропонувала послухати оригінальний твір сучасності, присвячений українській святині Софії Київській. Цікавий музичнй твір композитора Валерія Кікти «Фрески Софії Київської», написаний як концерт для арфи та симфонічного оркестру, справив на присутніх сильне враження.  Виконання цього музичного твору супроводжувалось цікавим візуальним матеріалом: репродукціями фресок Софії Київської. Вчителі зауважили, що музика твору, фрески, орнаменти величного собору є єдиним і нерозривним цілим. Назви музичних творів Валерія Кікти говорять самі за себе: «Орнамент», «Звір нападає на вершника», «Скоморохи», «Портрет доньок Ярослава Мудрого», «Музикант». Дані твори є яскравим відголосом минулого: історичних подій, відтворення традицій музикування тощо.

Також учасники проблемної групи переглянули відеоматеріали, фотодокументи, проаналізували сучасний стан храмів України, запропонували цікаві теми майбутніх проєктів, на кшталт, «Храми мого краю: безцінне архітектурне багатство людської душі», «Знищені святині Тернопілля».

Окрім християнського сакрального мистецтва під час засідання проблемної групи було розглянуто й мистецькі традиції ісламу, зокрема, танці дервішів, які є не тільки ритуальними, наприклад, у Єгипті та Туреччині, а й привертають увагу туристів з усього світу.

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

Apple втратила 100 мільярдів через відтермінування презентації iPhone

П'ятниця, 30 жовтня 2020, 11:03

 

Відтермінування презентації нової лінійки iPhone спричинило падіння акцій компанії на 5% - це вартувало компанії 100 мільярдів доларів ринкової ціни Apple.

Про це пише Reuters.

У вересні закінчився бюджетний рік, у зв’язку з чим компанія опублікувала фінансову звітність. При цьому презентація нових смартфонів відбулася у жовтні, через що перші продажі не потрапили до квартальної звітності. Так, продажі iPhone впали на 20,7% до 26 мільярдів доларів. Таке падіння попиту рятує зростання обсягів продажу інших продуктів компанії, зокрема Macbook та AirPods.

У компанії мають позитивні очікування стосовно життя нового флагману, адже технологія 5G - це "можливість декади", за словами Тіма Кука, CEO Apple. Невтішні показники спостерігаються у Китаї, де продажі впали на майже 30%. Стандарти 5G там доступні більше, ніж у США і компанія очікує, що iPhone12 зможе повернути рівень продажів у Китаї на рівень першої чверті бюджетного року.

Наразі експерти очікують зростання продажів iPhone до 60 мільярдів, тобто на 6,5%.

Раніше повідомлялось, що американські індекси упали на понад 3% на тлі побоювань щодо коронавірусу.

 

Сімейним лікарям підвищать оплату за декларації з пацієнтами – рішення уряду

П'ятниця, 30 жовтня 2020, 11:00

Відтепер за одну підписану декларацію з пацієнтом сімейний лікар буде отримувати на 51 гривень більше.

Відповідні зміни були прийняті на засіданні уряду 29 жовтня.

Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, 30 жовтня.

"Ми вчора збільшили капітаційну ставку для сімейних лікарів.

Це ставка, яку сплачує держава сімейному лікарю, за укладену декларацію між пацієнтом та лікарем.

Раніше вона становила 600 грн 48 коп, а зараз буде складати –  651 грн 60 коп.

Якщо сімейний лікар має, наприклад, 1800 декларацій, укладених з пацієнтами, то буде отримувати додатково 7650 гривень", – розповів очільник міністерства.

Фото AntonMatyukha/Depositphotos

Міністр також зазначив, що зараз у сімейних лікарів дуже велике навантаження, через зростання хворих на COVID-19.

"Для нас дуже важлива їх зібрана робота, і щоб вони витримали це навантаження.

Зокрема, ми вживаємо, що потрібно підвищувати плату за їхню роботу", – додав Степанов.

Нагадаємо, що раніше у МОЗ уже анонсували підвищення тарифів для сімейних лікарів за первинну медичну допомогу.

За словами Степанова, з наступного року сімейний лікар отримуватиме 710 гривень за пацієнта.

 

Організацію навчально-тренувальних зборів українських спортсменів тепер здійснюватиме «Укрспортзабезпечення»

П'ятниця, 30 жовтня 2020, 10:40

Організацію навчально-тренувальних зборів українських спортсменів тепер здійснюватиме «Укрспортзабезпечення»

Мінмолодьспорт спрощує роботу щодо організації та проведення навчально-тренувальних зборів з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Як повідомляє офіційний сайт Міністерства, обов’язки на організацію НТЗ, як в Україні, так і за кордоном Міністерство молоді та спорту України передало управлінню «Укрспортзабезпечення». Мінмолодьспорт залишає за собою право формувати списки НТЗ та атлетів. Всі інші зобов’язання бере на себе «Укрспортзабезпечення».

«Таке рішення дозволить максимально швидко та оперативно в майбутньому формувати тренувальний процес та прибере зайві бюрократичні питання. Підготовка українських атлетів має відбуватись без жодних проблем. Спорт має бути доступним для всіх» - зазначив Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

 

Старт педагогічної практики

П'ятниця, 30 жовтня 2020, 10:40

Старт педагогічної практики

0

Незважаючи на труднощі адаптивного карантину, студенти четвертого курсу спеціальності «Початкова освіта» Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім..Тараса Шевченка вчасно  розпочали педагогічну практику «Пробні уроки у початковій школі» на базі НВК "Кременецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 - ДНЗ".

Мета педагогічної практики – формування професійних умінь і навичок організації навчального та виховного процесу, а також особистісної готовності до роботи вчителем початкових класів, до організації та здійснення навчально-виховної діяльності з молодшими школярами. Кожен із студентів докладає максимальні зусилля для творчого застосування на практиці знань, отриманих при вивченні психолого-педагогічних дисциплін і фахових методик.

Дехто із студентів побували у ролі вчителя і провели урок, а інші спостерігали за таким важливим педагогічним процесом у форматі відео-конференції на платформі Zoom, це пов’язано з тим, що кількість присутніх у класі обмежена через карантин.

Студенти отримали певний досвід, настанови від учителів та методистів.

 

У краєзнавчому музеї діє виставка "Дослідник рідного краю"

П'ятниця, 30 жовтня 2020, 10:39

У краєзнавчому музеї діє виставка "Дослідник рідного краю"

01

До 95-річчя від дня народження фольклориста, етнографа, літературознавця, театрознавця, бібліографа Петра Медведика (22.10.1925 – 02.12.2006) у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Дослідник рідного краю".

Неоціненний духовний спадок нашому українському народові у життєвому доробку залишив Петро Медведик. На своєму земному шляху він збирав “народні перлини”, повертав із забуття видатні постаті, досліджував маловідомі імена, висвітлював події культурного життя краю. Його діяльність порівнюють із “різнобарвною палітрою”. Кожна із галузей краєзнавства, якою займався, і до сьогодні виблискує значними досягненнями. Ті, хто знали Петра Медведика казали, що це була людина енциклопедичних знань з дивовижною пам’яттю. Він був невтомним і наполегливим у своїй пошуково-дослідницькій діяльності.

Завдяки цьому маємо велику кількість матеріалів із фольклору, літературознавства, історії нашого театру, музики, бібліографії… Вони опубліковані у збірниках, книгах, бібліографічних покажчиках, журналах, газетах, енциклопедіях.

На виставці представлена лише частина експонатів із фондів музею. Та це не завадить відчути безмежну любов до рідного краю Петра Медведика, що гідна великої поваги і наслідування.

Діятиме виставка до 4 листопада.

 

Читачі ТОУНБ мають доступ до ресурсів англомовної бази даних eLibraryUSA

П'ятниця, 30 жовтня 2020, 10:39

Читачі ТОУНБ мають доступ до ресурсів англомовної бази даних eLibraryUSA

0

Для користувачів Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки в інформаційно-ресурсному центрі “Вікно в Америку” (бульвар Шевченка, 15) відкритий доступ в режимі on-line до ресурсів англомовної бази даних eLibraryUSA. Цей проект діє за сприяння Посольства США в Україні.

Це – інформаційний портал в галузі науки, технології, медицини, освіти та бізнесу, що містить реферативні описи та повні тексти публікацій. На базі доступні електронні версії наукових, академічних журналів, більшість з яких у відкритому доступі. Ця база даних пропонує розширений пошук за 9 інформаційними розділами (General Resources, Current Events, Business News and Information, Arts & Culture, Health Resources, Science & Technology, Non-English Language Resources, Educational Resources, Resources For Kids) з 40 базами даних.

Детальнішу інформацію та доступ до eLibraryUSA  можна отримати в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».

http://library.te.ua/

 

Слідчі Тернопільщини скерували до суду справу зловмисників, котрі вимагали 75 тисяч американських доларів у підприємця

Четвер, 29 жовтня 2020, 10:38

На лаві підсудних опинилися двоє жителів Тернопільщини та уродженець Грузії. Усім трьом оголошено підозру за частиною 2 статті 189 Кримінального кодексу України.
У ході досудового розслідування було встановлено: один з вимагачів - родич потерпілого. У чоловіків був спільний бізнес, але за деякий час вони припинили співпрацю. Проте справа  напарника розвивалася і приносила доходи, і це не давало спокою 61-річному тернополянину. Зловмисник вирішив, що колишній партнер зобов’язаний з ним поділитися, навіть придумав історію про неповернений борг.
У спільники лиходій взяв двох своїх знайомих – 56-річного жителя Тернопільського району та 41-річного уродженця Грузії. Злочинне тріо не давало спокою підприємцю: телефонували, призначали зустрічі, погрожували розправою та пошкодженням майна. Врешті потерпілий не витримав і звернувся до правоохоронців.
Спецоперацію із затримання зловмисників провели поліцейські спільно із співробітниками управління служби безпеки Тернопільщини. Вимагачів, котрим потерпілий передав частину коштів, затримали в одному з барів у Тернополі.
За вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.189 КК України -  вимога передачі чужого майна, за попередньою змовою групою осіб, з погрозою вбивства, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень та пошкодження майна підсудним, підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/slidchi-ternopilshhini-skeruvali-do-sudu-spravu-zlovmisnikiv-kotri-vimagali-75-tisyach-amerikanskix-dolariv-u-pidprijemczya/

 

Тернополяни Володимир Сендзюк та Дмитро Скакун здобули «золото» і «срібло» на чемпіонаті Асоціації гирьового спорту України з гирьового спорту

Четвер, 29 жовтня 2020, 10:37

Тернополяни Володимир Сендзюк та Дмитро Скакун здобули «золото» і «срібло» на чемпіонаті Асоціації гирьового спорту України з гирьового спорту

Вдало виступили спортсмени відділення гирьового спорту КУТОР «Тернопільської обласної ДЮСШ з літніх видів спорту» на чемпіонаті Асоціації гирьового спорту України з гирьового спорту (двоборство, довгий цикл, ривок, естафета 30 хв. жим), який відбувся у місті Дубно (Рівненська область). Участь у змаганнях брали понад сто представників із 15 регіонів України, і збірна Тернопільської області, у складі якої, разом зі збаразькими гирьовиками, виступали і тернополяни, посіла друге друге загальнокомандне місце.

Щодо здобутків в особистому заліку, то в змаганнях серед юніорів, чия вага не перевищує 74 кг, чемпіоном став Сендзюк Володимир. В категорії до 80 кг друге місце зайняв Скакун Дмитро. За крок від п’єдесталу опинилися ще троє вихованців школи: Кульчицький Сергій в категорії до 74 кг став четвертим, Козак Максим в категорії понад 95 кг був п’ятим, а Пилипович Володимир в номінації серед юнаків виборов четверте місце.

Готував спортсменів до змагань тренер-викладач, заслужений тренер України з гирьового спорту Зіновій Кульчицький, - повідомив заступник директора школи Анатолій Яцина. Додамо, що перше загальнокомандне місце посіла команда Рівненської області, а на третьому місці були гирьовики Львівщини!

 

В обласному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького експонується нова виставка

Четвер, 29 жовтня 2020, 10:34

В обласному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького експонується нова виставка

0

Це уже друга персональна виставка художниці Олександри Панфілової у Кременецькому музеї. Вона не лише художниця, а й мистецтвознавиця, викладачка Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, учасниця жіночого мистецького гурту «Палітра». Працює у техніці олійного живопису, акварелі та розпису на склі. Тільки групових виставок за участю її полотен можна налічити аж 19, а ще - участь у дев’яти міжнародних пленерах та персональна виставка наприкінці 2019 року в Тернопільському обласному художньому музеї, в експозиції якої були представлені 58 творів.

Олександра Панфілова - кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри методики викладання мистецьких дисциплін. У 1996 – 2001 роках навчалася в інституті мистецтв Волинського державного педагогічного університету ім. Лесі Українки, одержала диплом з відзнакою за спеціальністю «образотворче мистецтво і креслення».
У спеціалізованій вченій раді Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Олександра у 2009 році захистила кандидатську дисертацію «Мистецьке життя Кременеччини 20-30-х років ХХ століття». У науковому доробку Олександри Панфілової  понад двадцять наукових праць, в тому числі монографія за темою кандидатської дисертації.

 

Книга «Справа Василя Стуса» є в обласній книгозбірні

Четвер, 29 жовтня 2020, 10:34

нига «Справа Василя Стуса» є в обласній книгозбірні

0

Замовити для читання книгу Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса»  можна попередньо у відділі міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки за номерами: +38 096 367 31 55 або  +38 066 805 17 69.

“Читайте Стуса! Будьте з Україною!”, – такий дарчий напис залишив у книзі “Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР” відомий український журналіст Вахтанг Кіпіані, який у минулому році  завітав у цю книгозбірню, щоб подарувати свою книжку читачам.

http://library.te.ua/

 

Як формувати ідеал українця нової генерації

Четвер, 29 жовтня 2020, 10:31

0

Формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства, держави та до себе зокрема, відчуття своєї належності до України, усвідомлення єдності власної долі з долею своєї країни, активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції є головною домінантою національно-патріотичного виховання в процесі шкільного навчання, у тому числі, навчання математики.

«В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім – Батьківщина». Ці рядки Ліни Костенко стали лейтмотивом педагогічного дискурсу «Формування ідеалу українця нової генерації через життєписи успішних людей нашого краю» для учителів математики закладів загальної середньої освіти області, організованого Оксаною Сесик, методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти та Тетяною Іванюк, методистом відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти. Захід проведений в режимі он-лайн.

Учасники заходу мали можливість прослухати змістовні та високопрофесійні виступи наукових та методичних працівників інституту післядипломної освіти, а також ознайомитися з досвідом роботи творчих і креативних учителів математики Тернопільської середньої школи І-ІІІ ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Доповідачі й учасники педагогічного дискурсу мали нагоду не лише висловити свої міркування з проблем, які розглядалися, а й поставити запитання у чаті та отримати на них відповіді впродовж роботи.

http://ippo.edu.te.ua/

 

На юнацькому командному чемпіонаті України зі стрибків з трампліна та лижного двоборства відзначились кременчани

Середа, 28 жовтня 2020, 09:33

У Кременці проходив командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат зі стрибків з трампліна та лижного двоборства. На старт вийшли 59 спортсменів з Тернопільської та Івано-Франківської областей. Учасники змагались у трьох вікових групах, на двох трамплінах потужністю К-30 м та К-40 м зі штучним покриттям. Тернопілля представляли вихованці обласної ДЮСШ із зимових видів спорту. Команду до змагань готували тренери Ярослав Карпець, Олег Бережанський, Василь Нікіфорук, Олександр Точинський, Василь Стрільчук.

Як повідомляє сайт «SkiJumping.ua», переможцями та призерами першості стали.

Стрибки на лижах з трампліна:

Юнаки:

1 місце - Тернопільська 1 (Денис Пилипчук, Назар Чернух, Максим Прокопюк)

2 місце - Івано-Франківська 1 (Віталій Дручків, Микола Смик, Денис Цвєтков)

3 місце - Тернопільська 2 (Данило Рудак, Владислав Дворецький, Руслан Шуманський)

Дівчата:

1 місце - Тернопільська 1 (Дарина Ільчук, Тетяна Пилипчук)

2 місце - Івано-Франківська 1 (Христина Глухова, Євгенія Матаржук)

3 місце - Івано-Франківська 2 (Юлія Тіщенко, Вероніка Тіщенко)

Лижне двоборство

1 місце - Тернопільська 1 (Денис Пилипчук, Олександр Шовкопляс, Максим Прокопюк)

2 місце - Івано-Франківська 1 (Віталій Дручків, Микола Смик, Микола Савчин)

3 місце - Івано-Франківська 2 (Юрій Крайлюк, Владислав Дручків, Денис Цвєтков)

У командних змаганнях серед дівчат:

1 місце - Тернопільська 1 (Каріна Козлова, Оксана Грушицька)

2 місце - Івано-Франківська 1 (Жанна Глухова, Христина Глухова)

3 місце - Івано-Франківська 2 (Ніколь Князева, Юлія Тіщенко).

 

Про сенсорні книги, створені школярами

Середа, 28 жовтня 2020, 09:28

Про сенсорні книги, створені школярами

0

Існує думка, що людина використовує лише 10 % можливостей свого мозку. А що говорити вже про покоління «ґаджетозалежних», які практично від народження звикають до пасивного сприйняття інформації.

«Альфа поколінням» називає цих дітлахів Алла Бринь – креативна вчителька англійської мови ЗОШ № 11, авторка ідеї створення сенсорних книг на основі прочитаного, побаченого, почутого.

На запрошення працівників сектору літератури іноземними мовами Тернопільської обласної бібліотеки для дітей, пані Алла презентувала у книгозбірні кращі роботи своїх учнів – «Ароматні сторінки», «Затишні книги рецептів», «Книга п’яти органів чуття», «My winter 5 senses book», «My spring».

У своїх роботах діти використали натуральні компоненти, як от спеції для ароматних сторінок, висушені сир, овочі і навіть м’ясо для книги рецептів, м’які тканини, ватні диски – для зимової сенсорної книги. Ці книги є справжніми антистресами. Вони не лише віддзеркалюють почуття та емоції авторів, але й дарують неймовірний букет вражень тим, хто їх читає.

 

Вихованці Збаразької санаторної школи створювали оригінальні вироби із книжок

Середа, 28 жовтня 2020, 09:27

Вихованці Збаразької санаторної школи створювали оригінальні вироби із книжок

0

Триває Всеукраїнський місячник бібліотек. У його рамках у Збаразькій санаторній школі-інтернаті відбулась екологічна акція «Друге життя непотрібних речей».

Паперові книги зазвичай довго служать книголюбам, але іноді з часом втрачають вигляд та актуальність. Не всі поціновувачі книжок здатні позбутись непотрібних видань, але якщо така потреба все-таки виникла, найбільш екологічним способом це зробити – здати їх на переробку.

Хоча є й інші способи використати книжки, які вже ніхто не буде читати, і учні школи продемонстрували один із них. Діти створили оригінальні вироби з підручників, які вже не використовують для навчання.

Всеукраїнський місячник бібліотек триватиме до 31 жовтня.

www.facebook.com/Збаразька-санаторна-школа-інтернат-І-ІІІ-супенів-709601642410177/

 

Медіаграмотність як необхідна компетенція

Середа, 28 жовтня 2020, 09:26

Медіаграмотність як необхідна компетенція

0

У щоденному потоці інформації та новин можна побачити маніпуляції, пропаганду та неправдиву інформацію, які часом, досить важко розпізнати без основних навиків і знань з медіаграмотності.

Працівники Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки взяли участь у тренінгу «Медіаграмотність як необхідна компетенція та захист проти інформаційних впливів», організований Інститутом демократії імені Пилипа Орлика.

За час тренінгу учасники змогли систематизувати свої знання щодо споживання інформації, дізналися про використання інструментів для перевірки фактів, розпізнавання інформації, виконували практичні завдання та за результатами навчання отримають сертифікати.

Варто зазначити, що до 30 жовтня 2020 р триває Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності, співорганізаторами якого цього року виступають ЮНЕСКО та Республіка Корея.

http://library.te.ua/

 

Вебінар для методистів закладів позашкільноі освіти

Середа, 28 жовтня 2020, 09:25

Вебінар для методистів закладів позашкільноі освіти

0

Тема вебінару -  «Освітня діяльність закладів позашкільної освіти в умовах дистанційного навчання». Мета заходу, який організував Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти,  – визначення основних акцентів діяльності закладів позашкільної освіти, обговорення наявних проблем і подальших перспектив розвитку закладів позашкільної освіти в умовах дистанційного навчання, а також оволодіння практичними навичками дистанційної роботи методиста закладу позашкільної освіти, використанням хмарних сервісів Google.

Учасники отримали методичні рекомендації щодо побудови індивідуальної освітньої траєкторії для кожного вихованця закладу позашкільної освіти, які надала завідувач Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО Світозара Хома.

Корисним для методистів ЗПО було ознайомлення з досвідом роботи керівника гуртка в дистанційному форматі, який презентувала  Христина Гела (ЦТДЮ м. Тернополя).

Під час практичної частини Оксаною Мочук, методистом центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти, проведено практикум щодо використання хмарних сервісів Google для організації дистанційної роботи методиста закладу позашкільної освіти.

Під час заходу учасники мали змогу отримати відповіді на робочі питання під час спілкування у чаті.

http://ippo.edu.te.ua/ 

Дати проведення вступної кампанії 2021: коли розпочнуться вступні іспити та завершиться прийом заяв

Вівторок, 27 жовтня 2020, 10:05

У Міністерстві освіти та науки затвердили нові умови прийому на навчання у вищі навчальні заклади у 2021 році.

В документі вказано дати проведення вступної кампанії у 2021 році.

Основний етап вступної кампанії цьогоріч розпочнеться у липні.

Крім того, зазначено  строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання.

Фото  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду /Depositphotos

Для вступу на бакалаврат

Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження документів розпочнеться 1 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 14 липня, а завершиться:

  • 16 липня –  для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів.
  • 23 липня – для осіб, які вступають за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, а також вступних іспитів та творчих конкурсів, які були складені з 1 по 13 липня.

Вступні іспити та творчі конкурси будуть проводитися в кілька потоків з 1 по 13 липня включно.

Крім того, у період з 14 по 23 липня можуть проводитись додаткові ceciï іспитів, творчих конкурсів для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

У творчих конкурсах мають право брати участь особи, які здобули повну загальну середню освіту або завершують ïï здобуття до 10 липня, що підтверджується відповідним документом або довідкою закладу освіти.

Строки реєстрації для участі у вступних іспитах та творчому конкурсі на місця державного та регіонального замовлення визначає приймальна комісія закладу вищої освіти.

При цьому прийом заяв та документів повинен розпочатися не пізніше ніж 24 червня, тривати не менше десяти днів i завершитися до початку останнього потоку проведення вступних іспитів, творчого конкурсу.

Співбесіди для вступу будуть проводитися з 17 до 19 липня включно.

Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів (у тому числі за квотою-1, квотою-3, квотою-4) буде не пізніше 28 липня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18:00 02 серпня.

Зарахування вступників за кошти державного або місцевого бюджету проводиться 9 серпня.

За рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних та/або юридичних осіб – не пізніше ніж 30 вересня.

Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за результатами співбесіди та за квотою-2 здійснюється не пізніше 12:00 20 липня.

Зарахування цих категорії вступників за державним замовленням відбудеться не пізніше 15:00 23 липня.

Для вступу на магістратуру

Реєстрація вступників для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови та єдиного фахового вступного випробування розпочинається 11 травня та закінчується о 18:00 3 червня.

Складання додаткових фахових вступних випробувань для тих, хто вступає на основі бакалаврату за іншою спеціальністю розпочинається 11 травня та закінчується 29.

Для абітурієнтів, які вступають на основі вступних іспитів прийом заяв та документів розпочинається 22 червня i закінчується 25 червня.

Основна сесія единого вступного іспиту проводиться 30 червня.

Основна сесія єдиного  фахового  вступного випробування  відбудеться 2 липня.

А реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження необхідних документів  – 1 липня.

Для осіб, які вступають на основі результатів единого вступного іспиту та фахового вступного випробування прийом заяв та документів розпочинається 15 липня, а закінчується – 23.

Фахові вступні випробування, а також додаткові фахові вступні випробування для вступників, які вступають на основі бакалаврату за іншою спеціальністю, i вже складали единий вступний іспит, проводяться з 19 липня по 30 липня.

Рекомендації для зарахування за державним замовленням надаються не пізніше ніж 2 серпня.

Наказ про зарахування за державним замовленням видається 12 серпня.

 

До мільйона на місяць: Степанов розповів про плани щодо тестування на COVID-19

Вівторок, 27 жовтня 2020, 10:04

На середину листопада в Україні мають проводити до 50 тис ПЛР-тестів на COVID-19 за добу.

До кінця року – до 75 тис на добу.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 27 жовтня.

"На початку пандемії ми робили тільки 200 тестів на добу. На сьогодні ми вже дійшли майже до 40 тис тестувань. На середину листопада ми повинні вийти на 50 тис. Далі – до 75 тис тестувань до кінця року", – розповів міністр.

Степанов зазначив, що максимум, якого хочуть досягнути у МОЗ – до мільйона тестувань на місяць.

Проте якщо мільйон тестувань на місяць поділити на 30 днів, ми отримаємо трохи більше 33 тисяч тестів на добу.

А якщо вірити даним МОЗ, цю позначку Україна вже перетнула.

Максим Степанов. Фото: Катерина Хорощак

Збільшити кількість тестувань на COVID-19 у міністерстві хочуть за допомогою інших видів тестування.

"Зараз в нас вже закінчуютсья вже відповідні випробування наших українських тест-систем на визначення антигену методом ІФА.

Цей метод теж може бути застосований в наших лабораторіях, а лабораторій, які можуть тестувати методом ІФА в нашій країні набагато більше. Другий метод – це експрес-метод визначення на антиген.

Ці тести тільки з’явилися в світі. Ми зараз обрахували, провели перемовини з компаніями-постачальниками, яку кількість тестів вони зможуть поставити в Україну, і зараз погоджуємо постанову Кабміну щодо виділення додаткових коштів на закупівлю тест-систем.

В наших планах довести кількість тестувань такими експрес-методами до мільйона тестувань на місяць", – розповів Степанов.

Нагадаємо, що нещодавно на засіданні уряду було прийняте рішення про виділення коштів з державного бюджету на проведення тестування у приватних закладах.

Раніше Степанов розповідав, що таке рішення може вплинути на збільшення кількості досліджень, а також розвантажити державні лабораторії.

 

Відмова носити маску може бути пов'язана з антисоціальними рисами – дослідження

Вівторок, 27 жовтня 2020, 10:03

Люди, які повідомляли про "антисоціальні риси", як-от низький рівень емпатії та високий рівень черствості, грубості і ризикованої поведінки, з меншою ймовірністю носили маску і дотримувалися соціальної дистанції під час пандемії COVID-19.

Це виявили дослідники з Державного університету Лондріна в Бразилії.

"Наші результати показали, що антисоціальні риси безпосередньо пов'язані з більш низьким дотриманням заходів безпеки", - зазначають автори дослідження.

У цьому випадку "антисоціальність" стосується рис, які зазвичай присутні у людей з діагнозом антисоціального розладу особистостості, який, відповідно до Американської психологічної асоціації, визначають як "хронічну і повсюдну схильність ігнорувати і порушувати права інших".

Для цього розладу характерне неодноразове порушення закону і експлуатація інших, а також такі риси характеру, як брехливість, імпульсивність, агресивність, безрозсудне нехтування своєю безпекою та безпекою інших, а також безвідповідальність.

Людям з психічним захворюванням часто не вистачає відчуття провини, докорів сумління і співчуття.

Фото: Chuiko.1967.gmail.com/Depositphotos

"Ці риси пояснюють, принаймні частково, причину, через яку люди продовжують не дотримуватися заходів безпеки навіть при збільшенні числа випадків захворювання і смертей", - пишуть автори дослідження.

Для дослідження опитали понад 1500 дорослих в Бразилії протягом 15 тижнів під час пандемії (з 21 березня по 29 червня).

Люди заповнювали анкету, призначену для вимірювання різних особистісних якостей, таких як співчуття, черствість, ризикована поведінка, безвідповідальність, імпульсивність, ворожість і маніпулятивність.

Учасники також відповіли на питання про те, наскільки добре вони дотримуються заходів безпеки під час пандемії COVID-19, зокрема, гігієни рук і соціального дистанціювання.

Ця частина опитування включала конкретне питання про носіння масок: "Як ви думаєте, чи потрібно носити маску (яка прикриває ніс і рот) в Бразилії?"

Чому деякі типи особистості вважають, що можуть нехтувати заходами профілактики?

Автори дослідження підозрюють, що люди з низьким рівнем емпатії і антисоціальними нахилами можуть менше турбуватися про те, щоб наражають себе та інших на ризик.

Ще одне дослідження в США стверджує, що ті, хто демонструє високий рівень антисоціальних рис, з більшою ймовірністю будуть підтримувати поведінку, яка "свідомо наражатиме інших на небезпеку".

З іншого боку, співчутливі люди вважають, що їхня соціальна відповідальність полягає в самоізоляції, дотриманні гігієни рук та носінні маски, пишуть автори дослідження в Бразилії.

 

Обрано керівника Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина»

Вівторок, 27 жовтня 2020, 09:36

Обрано керівника Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина»

01

Сьогодні, 27 жовтня, відбулося засідання конкурсної комісії Тернопільської обласної ради з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» Тернопільської обласної ради .

Для участі у конкурсі на заміщення вакантної посади керівника цього підприємства надійшли документи від одного претендента – Віктора Овчарука. На засіданні конкурсної комісії прийнято рішення про допуск його до участі у конкурсі.

Члени комісії заслухали конкурсну пропозицію Віктора Овчарука. Претендент представив  основні цілі плану реформування підприємства; заходи з виконання завдань підприємства і результати аналізу можливих ризиків; пропозиції з поліпшення економічних та фінансових показників підприємства та підвищення ефективності його діяльності; пропозиції щодо очікуваної динаміки поліпшення основних показників діяльності центру.

Після проведення процедури голосування члени конкурсної комісії визнали Віктора Овчарука  переможцем конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» Тернопільської обласної ради.

 

“Військово-патріотичне виховання – сучасний погляд”

Вівторок, 27 жовтня 2020, 09:35

“Військово-патріотичне виховання – сучасний погляд”

0

З метою вдосконалення практичних навиків та прийомів організації роботи керівників гуртків, курсів за вибором військово-патріотичного профілю в умовах карантину відбулося заняття школи педагогічної майстерності керівників гуртків та курсів за вибором військово-патріотичного профілю Бучацького, Заліщицького, Монастириського районів та Золотопотіцької, Трибухівської, Дорогичівської, Товстенської, Монастириської, Коропецької ОТГ на тему “Військово-патріотичне виховання – сучасний погляд”.

Методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Волянюк Б. О. акцентував увагу на практичній спрямованості та життєвих компетенціях військово-патріотичного виховання та предмета “Захист України”, формах роботи у закладах освіти у сучасних умовах, зокрема в період карантину. На заходах безпеки і цивільного захисту під час занять гуртків та курсів за вибором військово-патріотичного профілю наголошував методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО Трофимчук В. І., а практичний психолог ТОКІППО Мерена Н. М. зупинила свій погляд на природі життєстійкості та умов її формування, адже психологічна сторона сьогодні стає особливо актуальною. Цікавими та змістовними, з практичними порадами з власного досвіду роботи були виступи Воротилка С. М. – вчителя “Захисту України” і керівника гуртка та курсів за вибором Монастириського ЗЗСО І-ІІІ ст. Монастириської ОТГ та керівника гуртків  Язловецької ЗОШ І-ІІІ ст. Бучацького району Панюса В. В..

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

Уряд продовжив адаптивний карантин до кінця 2020 року

Вівторок, 27 жовтня 2020, 09:30

Кабінетом Міністрів України було прийняте рішення щодо подовження карантинних обмежень до 31 грудня 2020 року. Як повідомляє Міністерство Молоді та спорту України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 жовтня № 956 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» на території регіону, на якій установлено «зелений», «жовтий» та «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, дозволяється проведення спортивних заходів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту, видів спорту осіб з інвалідністю та спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів (крім міжнародних змагань та матчів, які можуть проводитися із глядачами за окремим погодженням із Міністерством охорони здоров’я) за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учасників.

Окрім того, на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено:

- «зелений» рівень епідемічної небезпеки, забороняється проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 50 осіб за умови дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра, а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі;

- «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, установлених для «зеленого» рівня епідемічної небезпеки, забороняється проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 30 осіб за умови дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра;

- «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, забороняється проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 20 осіб за умови дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра.

Не забуваймо про засоби особистого захисту в щоденному житті та будьмо соціально-відповідальними громадянами!

 

З початку виборчого процесу на Тернопільщині зареєстовано 275 фактів про порушення виборчого законодавства

Понеділок, 26 жовтня 2020, 10:44

У період із 5 вересня по 26 жовтня 2020 року до ГУНП в Тернопільській області загалом надійшло 275  заяв та повідомлень про порушення виборчого законодавства.
Усього поліцейські задокументували 63 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства, зокрема найбільше згідно статті 212-14 (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях) та статті 212-13 (виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск).
До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 14 кримінальних проваджень, зокрема , 2 - за статтею 160 ККУ (Підкуп), 3 – за статтею 157 ККУ (Перешкоджання здійсненню виборчого права); 2 – за статтею 158-1 ККУ (Надання неправдивих відомостей до Державного реєстру виборців).
У день виборів, 25 жовтня, до Ситуаційного центру надійшло 107 повідомлень. Громадяни повідомляли про незаконну та приховану агітацію, опитування, пошкодження бюлетнів, відсутність осіб у списку виборців, порушення карантинних норм під час голосування, тощо.
Працівники поліції склали 8 адміністративних протоколів за статтями 212-10 (3), 212-23 (4) та 178 (1) КУпАП. Розпочато три кримінальних провадження згідно  частини  першої статті 158-1 та частини 2 статті 158-1 (незаконне використання виборчого бюлетеня) а також за частиною 2 статті 345 ККУ, щодо заподіяння тілесних ушкоджень працівнику поліції.
Поліція продовжує працювати в посиленому режимі до завершення виборчого процесу.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/z-pochatku-viborchogo-proczesu-na-ternopilshhini-zarejestovano-275-faktiv-pro-porushennya-viborchogo-zakonodavstva/

 

Обласний відеоконкурс «Не лінуйся! Рухайся!» триватиме до 31 листопада! Долучайтесь!

Понеділок, 26 жовтня 2020, 10:43

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» проводить відкритий обласний відеоконкурс «Не лінуйся! Рухайся!» під час карантину. Триватиме захід до 31 листопада. Головне завдання відеоробіт, які організатори чекають для участі у конкурсі, – показати, як можна змістовно, весело, а найголовніше, по-спортивному проводити вільний час. Свої відеоролики, присвячені цій темі, усі бажаючі можуть надсилати на електронну скриньку:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . А також через месенджер на Фейсбук-сторінку Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» https://www.facebook.com/sport.dlia.vsih/. До речі, на сьогодні вже опубліковано 16 відеороликів, до яких долучилося більше ста учасників. Надійшли відео здорового та активного способу життя не лише з майже усіх куточків Тернопільської області (с. Озеряни Борщівського району, м. Теребовля, с. Малий Ходачків Тернопільського району, с. Ворвулинці Заліщицького району, м. Монастириськ, с. Дзвиняч Заліщицького району, смт Скала-Подільська Борщівького району, с. Яблунів Гусятинського району, с. Бедриківці Заліщицького району, м. Ланівці), але й з Кривого Рогу та села Миколаївка Дніпропетровської області та міста Хмельницького. Відтак, долучитися до конкурсу ще можуть усі бажаючі.

Перша трійка призерів визначиться за результатами голосування на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» у соціальній мережі Фейсбук (https://www.facebook.com/sport.dlia.vsih/) до 01.12.2020 року. А наразі лідерами глядацьких «симпатій» є відеоролики Тетяни Хейлик (с. Миколаївка, Петриківський район Дніпропетровської області), чия робота отримала 289 вподобань; Марини Басараб (м. Ланівці, Лановецька ОТГ, Тернопільська область), у якої 285 лайків; Наталі Цаплап (місто Теребовля, Тернопільська область) – 248.

Переможці та призери відкритого обласного відеоконкурсу «Не лінуйся! Рухайся!» під час карантину будуть нагороджені медалями, сувенірною атрибутикою з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та призами від Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». А усі учасники відеоконкурсу отримають відзнаки та сувенірну атрибутику з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

Тернопільські спортсмени здобули 16 медалей на Відкритому Кубку Івано-Франківської області з легкоатлетичних метань

Понеділок, 26 жовтня 2020, 10:42

Тернопільські спортсмени здобули 16 медалей на Відкритому Кубку Івано-Франківської області з легкоатлетичних метань

16 призових місць вибороли вихованці тренерів Галини Шмуляєвої та Леоніда Дахновського з обласної ДЮСШ на Відкритому Кубку Івано-Франківської області з легкоатлетичних метань серед ДЮСШ, СДЮШОР та ОТГ, який відбувся 24 жовтня в смт. Вигода. В змаганнях взяли участь юні метальники з Надвірної, Коломиї, Калуша, Івано-Франківська, Тернополя та Матіївської ОТГ, які боролись за нагороди в трьох вікових групах: 2003-2004, 2005-2006, 2007 р.н. і молодші. Чудова осіння погода, позитивний настрій спортсменів сприяли високим результатам, відтак наші атлети зуміли гідно проявити себе в усіх вікових групах, - інформує Федерація легкої атлетики Тернопільської області.

В старшій віковій групі переможцем Кубку в метанні спису став Петришин Степан (48.76 м), а Мостова Дарина виборола срібну нагороду в штовханні ядра (11.14 м) та бронзову в метанні спису (28.84 м), ще одна бронзова нагорода в метанні спису (30.86 м) за Прокопець Максимом.

В середній віковій групі дві золоті нагороди в метанні спису (41.26 м) та штовханні ядра (14.59 м) виборов Навроцький Олексій; Питель Катерина стала першою в метанні спису (23.50 м) та третьою - в штовханні ядра (8.70 м); Маргусь Ігор здобув дві «бронзи» - і у штовханні ядра (13.12 м), і в метанні списа (30.30 м).

Серед наймолодших відзначилася Лойко Анастасія, яка в метанні спису (19.69 м) стала переможцем та в штовханні ядра (7.04 м) зайняла друге місце; Войтюк Анастасія в штовханні ядра (6.28 м) завоювала срібну медаль, у метанні спису Процик Вікторія та Бородій Аліна вибороли друге та третє місця і Захарків Дмитро в штовханні ядра став третім. Четверті місця в своїх вікових групах посіли: в штовханні ядра Гінзула Володимир (11.40 м) та Васильків Максим (12.94 м) і в метанні спису Процик Вікторія.

 

Юні фотоаматори продемонстрували високий рівень майстерності

Понеділок, 26 жовтня 2020, 10:41

Юні фотоаматори продемонстрували високий рівень майстерності

0

На базі Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді відбувся обласний заочний конкурс робіт юних фотоаматорів "Моя Україно!", присвячений Дню Українського козацтва.

На конкурс представлено 154 фотороботи із 8 закладів позашкільної освіти області та Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

Юні фотоаматори у своїх творчих доробках продемонстрували виразність, оригінальність задуму, високий рівень майстерності та власну творчу неповторність.

Оцінювання робіт проводилося у двох вікових категоріях (10-14 років та 15-18 років) за номінаціями: портрет, пейзаж, натюрморт, жанрове фото, архітектура, флора і фауна, позажанрове та експериментальне фото, мікрофотографія і фотографії оброблені у Фотошопі.

На підставі рішення журі перемогу у командному заліку здобули:

- І місце – вихованці Кременецького районного центру дитячої творчості;

- ІІ місце – юні фотоаматори Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді;

- ІІІ місце - вихованці Бучацького центру дитячої та юнацької творчості "Сузір’я" та Позашкільного комунального закладу "Центр дитячої та юнацької творчості" Бережанської міської ради.

http://obltechnik.te.ua/

 

Діти вчилися виготовляти унікальні екосумки

Понеділок, 26 жовтня 2020, 10:40

Діти вчилися виготовляти унікальні екосумки

0

Екологічні сумки або просто екосумки стають все популярнішими з кожним роком. Вони  можуть замінити використання поліетиленових пакетів, які забруднюють навколишнє середовище. Окрім цього, сумки з натуральних матеріалів можна прати, вони далеко не одноразові.

У Збаразькій санаторній школі-інтернаті  підтримують різноманітні природозберігаючі ініціативи. А тому  діти вирішили спробувати перетворити просту бавовняну торбинку на унікальний витвір ручної роботи. А допомагали їм у цьому бібліотекар школи  О. В. Суха та вчитель основ здоров’я Т. Б.Кухарська.

www.facebook.com/Збаразька-санаторна-школа-інтернат-І-ІІІ-супенів-709601642410177/

 

Молоді педагоги знайомилися із фінським досвідом

Понеділок, 26 жовтня 2020, 10:40

Молоді педагоги знайомилися із фінським досвідом

0

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти  на базі електронного сервісу GoogleMeet відбулося онлайн-заняття школи професійного становлення молодого учителя математики «Локалізація освітньої програми і практики оцінювання у школі (5-6 класи) на основі фінського досвіду. Оцінювання навчальних досягнень учнів з математики». У роботі заняття взяли участь учителі математики області, стаж роботи яких 1 – 5 років. Захід організовано та проведено методистами та науковцями Тернопільського ОКІППО.

Доцент кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти ТОКІППО, кандидат психологічних наук Жизномірська О.Я. ознайомила педагогів із психолого-педагогічними вимогами до перевірки та оцінки навчальних досягнень школярів. За її словами,навчальний процес має будуватися таким чином, щоб в класі було створено психологічний комфорт, затишок. Вчитель має враховувати особливості розвитку сприйняття, індивідуальний підхід до дітей, висловлювати конструктивні зауваження, використовувати сучасні аспекти вимірювання. Оцінювальна діяльність учителя має ґрунтуватися лише на ствердженні успіхів або на запобіганні невдач, взаємини між учителем і учнем будуються на взаємному довір’ї і доброзичливості.

З особливостями оцінювання навчальних досягнень учнів основної та старшої школи в системі загальної середньої освіти ознайомила учасників заняття методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО Пришляк І. М. Доповідач привернула увагу молодих педагогів до нормативних документів щодо оцінювання знань школярів, висвітлила питання компетентнісного підходу до оцінювання, функцій оцінювання,видів та рівнів оцінювання, особливостей формувального оцінювання в процесі дистанційного навчання, ознайомила з орієнтовними вимогами до виконання письмових робіт з математики та їх оцінюванням, новими підходами до проведення державної підсумкової атестації у 2021 році.

Тетяна Іванюк, методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів, розглянула питання «Сучасні методи і технології оцінювання навчальних досягнень, самооцінювання; оцінювання багатодисциплінарних інтегрованих навчальних модулів і ключових наскрізних умінь», поділилася інформацією з практики оцінювання у школі на основі фінського досвіду. А також  розкрила принципами оцінювання, об’єкти оцінювання в освітній програмі, основні аспекти оцінювання навчального року, форми оцінювання, організацію формувального оцінювання тощо.

Практикум «Вибір і застосування різнотипних завдань та Інтернет-ресурсів для ефективного дистанційного оцінювання навчальних досягнень учнів» провела Лідія Остапчук, вчитель математики Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької районної ради. Педагог змоделювала фрагменти уроків математики з оцінювання навчальних досягнень школярів за допомогою форм Google для створення різнопланових завдань та Google Classroom, який допомагає контролювати учнів та співпрацювати з батьками;сервісу онлайн-тестів «На Урок», з метою повноцінної дистанційної перевірки знань, умінь і навичок, онлайн сервісу LearningApps.org, що дає можливість створювати різноманітні інтерактивні завдання та користуватися вправами, які були розроблені іншими вчителями.

Учасники заняття отримали відповіді на питання: як оцінювати самостійні роботи, як проводити аналіз контрольних робіт, як коригувати семестрову оцінку з математики в 10-11 класах рівня стандарту тощо.

Матеріали онлайн-заняття школи професійного становлення молодого учителя математики «Локалізація освітньої програми і практики оцінювання у школі (5-6 класи) на основі фінського досвіду. Оцінювання навчальних досягнень учнів з математики» розміщено у віртуальному кабінеті «Математика у школах Тернопільщини» - http://ternomatematika.blogspot.com/

 

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

Куди звертатися, якщо в закладі освіти не дотримуються санітарних правил – МОН

П'ятниця, 23 жовтня 2020, 13:41

У Міністерстві освіти та науки відкрили "гарячі" лінії для скарг стосовно недотримання санітарно-епідеміологічних норм під час навчання.

Зокрема, українці можуть звертатися зі скаргами до Державної служби якості освіти, якщо виявили недотримання безпечних умов освітнього процесу.

Таке рішення прийняли у МОН, зважаючи на небезпечну епідеміологічну ситуацію.

Про це повідомляють на офіційному сайті відомства.

Фото HayDmitriy/Depositphotos

Загалом працюватиме дві "гарячі лінії" для звернення громадян:

  • з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50;
  • з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-34-31.

Лінії для дзвінків працюватимуть з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00 (крім вихідних і святкових днів).

 

Поліцейські Тернопільщини розпочали десять кримінальних проваджень за порушення виборчого законодавства

П'ятниця, 23 жовтня 2020, 13:39

\

Тернопільській області Олександр Богомол. Серед спікерів також були Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами  Тернопільській області та Ольга Мазаєва, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА.

Зі слів Олександра Богомола, станом на 23 жовтня на території Тернопільської області зафіксовано 140 фактів пов’язаних з порушенням виборчого законодавства. З них до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено десять повідомлень про злочини, за сорока шістьма матеріалами перевірки складено протоколи про адміністративні правопорушення.
Одне з останніх повідомлень, що внесено до  Єдиного реєстру досудових розслідувань – хуліганські дії щодо одного з кандидатів на посаду міського голови. Подія трапилася 22 жовтня близько 19 години на вулиці Олени Кульчицької в Тернополі. Невідома особа, яка на даний час ще не встановлена, з мотивів явної неповаги, грубо порушуючи громадський порядок, спричинила тілесні ушкодження та облила зеленкою кандидата в мери. Поліцейські встановлюють особу зловмисника. Його дії кваліфіковано частиною 1  статті 296 ККУ.
-У день виборів на території області окрім охорони правопорядку на дільницях поліцейські також працюватимуть у групах, - розповів Олександр Богомол. – Зокрема, створені групи кінологів, вибухотехніків, слідчо-оперативні групи, групи реагування патрульної поліції, також будуть залучені резерви Національної гвардії та спецпідрозділів поліції. Ми всі працюватимемо заради безпеки виборців та щоб процес голосування пройшов без порушень.
Олександр Богомол також звернувся до кандидатів, представників політичних сил та громадян бути відповідальними  й  дотримуватися вимог чинного законодавства у день виборів і не забувати про епідеміологічну ситуацію, тому приходити на дільниці в масках, дотримуватися соціальної дистанції.
© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/policzejski-ternopilshhini-rozpochali-desyat-kriminalnix-provadzhen-za-porushennya-viborchogo-zakonodavstva/


 

Які послуги під час пологів можна отримати безкоштовно. Пояснення НСЗУ

П'ятниця, 23 жовтня 2020, 13:29

Національна служба здоров'я уклала договори з 398 медзакладами на надання медичної допомоги при пологах.

70 з них –  це спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри.

Про це повідомляють на офіційній сторінці НСЗУ в мережі.

Загальна сума контрактів складає  понад 1,6 млрд грн. Наразі  НСЗУ виплатила цим закладам понад 1,1 млрд грн.

Фото EugeneGensyurovksy/Depositphotos

Які послуги можна отримати безкоштовно?

 

Доповнено віртуальну виставку «Не бійтесь заглядати у словник»

П'ятниця, 23 жовтня 2020, 10:00

Доповнено  віртуальну виставку «Не бійтесь заглядати у словник»

0

Словник потрібен, коли не знаєш, як пишеться те чи інше слово. Але це не головне. Словники — це не лише довідники, але й елемент національної культури: адже в слові втілено багато граней народного життя. Все багатство й різноманіття лексичних запасів мови зібрано в словниках. Створення словників — завдання особливої галузі лінгвістичної науки  лексикографії. Словників багато й вони різноманітні.

Сучасна людина ніяк не може обійтися без словників. Якщо вона позбавляє себе цього джерела знань, вона одразу ж приречена бути відкинутою на задвірки мовного суржика, професійної некомпетентності, кар’єрного занепаду та деградації.

Представлені на віртуальній виставці словники є лише частиною довідкових видань з фондів Тернопільської обласної універсальної наукової  бібліотеки.

На виставку!

http://library.te.ua/

 

Папа Римський підтримав одностатеві цивільні союзи

Четвер, 22 жовтня 2020, 09:01

Папа Римський Франциск висловився на підтримку одностатевих партнерств, заявивши, що гомосексуали повинні бути захищені відповідним законом про цивільне партнерство.

Про це він розповів у документальному фільмі "Франциск", пише Reuters.

"Гомосексуали мають право бути в сім'ї. Вони діти Божі і мають право на сім'ю. Ніхто не повинен бути через це покинутим або нещасним", - сказав Франциск.

Глава католицької церкви закликав до прийняття "закону про цивільний союз".

"Ми повинні створити закон про цивільний союз. Так вони будуть захищені законом. Я підтримую це", - сказав він.

Режисер документального фільму "Франциск" - Євген Афінеєвський. Він також знімав стрічку "Зима у вогні: Боротьба України за свободу".

У стрічці "Франциск" йдеться про війну в Сирії і Україні, а також про переслідування мусульман рохінджа.

У фільмі Папа Франциск відповідає на питання, ділячись "зворушливими прикладами зі своїх життєвих уроків", відновлюючи ідеали, які "можуть допомогти нам побудувати міст до кращого майбутнього.

В США фільм "Франциск" покажуть 25 жовтня.

Нагадаємо, Папа Римський назвав їжу та секс божественними задоволеннями.

Також у Ватикані вперше судять священників, яких підозрюють у сексуальному насильстві.

 

Назвавшись працівницею соцслужби, зловмисниця викрала з квартири пенсіонерки гроші та ювелірні прикраси

Четвер, 22 жовтня 2020, 08:27

Впустивши до квартири невідому жінку, 81-річна пенсіонерка втратила 32 тисячі гривень, 200 американських доларів, 800 польських злотих та десять найменувань ювелірних прикрас.
До співробітників Тернопільського відділу поліції із заявою звернулася жителька обласного центру. Зі слів жінки, до неї приходила співробітниця соціальної служби, обміняла всі її заощадження  на нові купюри, проте ці гроші виявилися несправжніми. Також спритна злодійка встигла прихопити золоті вироби пенсіонерки. Загальна сума збитків встановлюється.
З’ясувалося, невідома зловмисниця, скориставшись довірою пенсіонерки, забрала в неї заощадження, переконуючи, що ці гроші перестають бути засобом платежу,  а в обігу  - нові купюри. Старенька повірила незнайомці, адже чула новини про те, що з обігу вилучають банкноти старого взірця,  щоправда, не знала, що це стосується лише гривень, які введені в обіг до 2003 року.
Поліцейські звертаються до жителів краю бути вкрай обережними із такого роду «благодійниками», котрі приходять до вас додому із пропозиціями обміняти гроші. Найперше, не пускайте до помешкання незнайомців, хоч би що вони вам пропонували. Перш ніж «прийняти допомогу»  від таких осіб, краще порадьтеся з родичами, сусідами чи іншими людьми, яким довіряєте.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/nazvavshis-praczivniczeyu-soczsluzhbi-zlovmisniczya-vikrala-z-kvartira-pensionerki-groshi-ta-yuvelirni-prikrasi/

 

У Тернополі відбувся обласний фінал Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя

Четвер, 22 жовтня 2020, 08:23

У Тернополі відбувся обласний фінал Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя»

Обласний фінал традиційних всеукраїнських спортивно-масових стартів «Олімпійське лелеченя», засновником і натхненником проведення яких є Національний олімпійський комітет України, було проведено на нещодавно відкритому багатофункціональному спортивному майданчику Тернопільської спеціалізованої школи №7 із поглибленим вивченням іноземних мов. Участь у змаганнях взяло сім із десяти команд-переможців зональних стартів. Головним суддею змагань був член виконкому осередку НОК України в області, голова Тернопільської територіальної організації ВФСТ «Колос» Георгій Гунтік.

Переможцями в загальнокомандному заліку цьогорічного обласного фіналу «Олімпійського лелеченя» стали школярі з Козівської державної гімназії імені В. Герети, друге місце вибороли представники Борщівської гімназії №3 імені Р. Андріяшика, а третє місце розділили учні Лановецької ЗОШ №2 і Заліщицької державної гімназії.

 

Щодо переможців у видах програми, то в презентації найкраще виступили команди таких навчальних закладів: Борщівська гімназія №3 імені Р. Андріяшика, Козівська державна гімназії імені В. Герети, Скалатська ЗОШ та Лановецька ЗОШ №2; найерудованішими у вікторині про олімпійців виявились Лановецька ЗОШ №2, Борщівська гімназія №3, Козівська гімназія; у спортивній естафеті перше місце посіла Заліщицька державна гімназія, друге - Тернопільська ЗОШ №10, третє - Козівська гімназія.

Учасників фінальних стартів «Олімпійського лелеченя» щиро привітали і вручили їм нагороди перший заступник голови місцевого осередку НОК України в Тернопільській області Віталій Ігнатенко, начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Віталій Тріль, голова Борщівського осередку НОК, голова райдержадміністрації Юрій Гуцул, начальник управління розвитку спорту та фізичної культури Тернопільської міської ради Микола Круть, ветеран спорту Павло Клочко, начальник обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України Олександр Бірюков та МСМК з важкої атлетики, учасниця літніх Олімпійських ігор , рекордсменка світу Вікторія Шаймарданова.

Подарунками і призами від НОК України, відзначать і переможців зональних змагань із Зборова, Теребовлі і Збаража, які в силу певних обставин не змогли взяти участь у фінальних змаганнях.

 

Юна важкоатлетка з Хоросткова Аліна Дадерко здобула перемогу на чемпіонаті України у Павлограді

Четвер, 22 жовтня 2020, 08:23

Юна важкоатлетка з Хоросткова Аліна Дадерко здобула перемогу на чемпіонаті України у Павлограді

У місті Павлограді (Дніпропетровська область) майже тиждень тривав чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 13 років з важкої атлетики, а також Відкритий Всеукраїнський турнір на призи Олімпійського чемпіона Юрія Зайцева. Звання чемпіонки України виборола на цих змаганнях юна важкоатлетка з Хоросткова Аліна Дадерко. Виступаючи у ваговій категорії 40 кг, з результатом 43 кг у ривку, 50 кг у поштовху і 93 кг у сумі двоборства, спортсменка посіла перше місце та завоювала золоту нагороду. Із цими результатами Аліна встановила два рекорди України – у ривку та у сумі двоборства.

Аліна Дадерко є вихованкою Хоростківської ДЮСШ імені Миколи Підодвірного. Тренер спортсменки Ярослав Ваверчак.

 

Маркетинг: нові тенденції та виклики

Четвер, 22 жовтня 2020, 08:22

Маркетинг: нові тенденції та виклики

0

Напевно, сьогодні немає такої людини, яка б не чула про маркетинг – діяльність, яка спрямована на досягнення цілей шляхом формування попиту та максимального задоволення потреб споживачів.

Пропонуємо книги, які дозволять дізнатись про маркетинг трішки більше, ніж ви чули. Можливо, вони надихнуть вас на власну справу чи допоможуть зробити існуючий бізнес успішнішим.

Переглянути книги можна тут -  https://tobm.org.ua/marketyng-novi-tendencziyi-ta-vyklyky/

https://tobm.org.ua/

 

Сторінка 7 з 99

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер