images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

На Тернопільщині відремонтують магістральні дороги

Субота, 11 лютого 2017, 08:18

Реконструкція та будівництво магістральних доріг — один із основних пріоритетів діяльності обласної державної адміністрації. Про це наголосив очільник області Степан Барна під час наради з головами об’єднаних територіальних громад.


«Цьогоріч ми поставили собі за мету залучити щонайменше 1 мільярд гривень у масштабні ремонти та реконструкцію доріг Тернопільської області. З них 700 мільйонів гривень — це кошти з державного бюджет. Серед поставлених пріоритетів: дороги Тернопіль — Кременець, Тернопіль — Львів, Тернопіль — Івано-Франківськ, Тернопіль — Хмельницький», — зазначає Степан Барна.
У роботі територіальних громад та органів місцевого самоврядування очікується суттєве зростання показників, які долучатимуться на позиції співфінансування ремонту місцевих та комунальних доріг, наголошує очільник області.
Загалом торік зведеними бюджетами області було залучено майже 130 мільйонів гривень на ремонт та реконструкцію доріг області.

www.oda.te.gov.ua

 

Затверджено реєстри адміністративних та неадміністративних послуг Тернопільської міської ради

П'ятниця, 10 лютого 2017, 08:17

З метою надання доступної та об’єктивної інформації суб’єктам звернення щодо надання адміністративних та неадміністративних послуг у  Тернопільській міській раді (рішенням виконавчого комітету від 4 травня 2016р. №376) затверджено реєстри адміністративних та неадміністративних послуг виконавчих органів Тернопільської міської ради.

На послуги, які надають виконавчі органи Тернопільської міської ради, розроблені та затверджені Інформаційні картки.

Інформаційна картка містить інформацію про:

 1. · Суб’єкта надання послуги та/або центр надання адміністративних послуг (найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, адресу електронної пошти та web-сайту);
 2. · Перелік документів, необхідних для отримання послуги, порядок та спосіб їх подання;
 3. · Платність або безоплатність послуги, розмір та порядок внесення плати;
 4. · Строк надання послуги;
 5. · Результат надання послуги;
 6. · Можливі способи отримання відповіді (результату);
 7. · Акти законодавства, що регулюють порядок надання послуги.

 

Інформаційні картки послуг розміщені на офіційному веб-сайті Тернопільської міської ради в рубриці «Виконавчі органи ради» та у місці здійснення прийому суб’єктів звернень.

Виконавчі органи, в яких проводиться прийом суб’єктів звернень:

 1. · Центр надання адміністративних послуг.
 2. · Управлінні соціальної політики.
 3. · Відділі квартирного обліку та нерухомості.
 4. · Управлінні державної реєстрації.
 5. · Відділ звернень та контролю документообігу управління організаційно-виконавчої роботи.
 6. · Служба у справах неповнолітніх та дітей.
 7. · Управління стратегічного розвитку міста.
 8. · Відділ ведення державного реєстру виборців.
 9. · Управління освіти і науки.

 

Відповідальність за якісне надання послуг замовникам/суб’єктам звернення несе керівник виконавчого органу, уповноваженого надавати послуги, контроль здійснює вище керівництво згідно розподілу посадових обов’язків.

Довідково: Реєстри адміністративних, неадміністративних послуг виконавчих органів Тернопільської міської ради, що надаються через відділ «Центр надання адміністративних послуг» у місті Тернополі, затверджені рішенням виконавчого комітету від 13 квітня 2016р. № 286.

 

Посилено контроль у сфері державної реєстрації

Четвер, 09 лютого 2017, 15:22

Уряд зробив черговий крок у напрямку запровадження європейських стандартів захисту прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів. Зокрема, Постановою Кабінету Міністрів України № 990 від 21 грудня 2016 року затверджено Порядок здійснення контролю у сфері державної реєстрації.

Міністерство юстиції здійснюватиме контроль за діяльністю суб'єктів державної реєстрації та державних реєстраторів не тільки при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність у сфері державної реєстрації, а й шляхом постійного моніторингу реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Моніторинг реєстраційних дій проводиться на підставі відомостей реєстрів за допомогою програмних засобів їх ведення. Періодичність моніторингу реєстраційних дій, перелік державних реєстраторів і суб'єктів державної реєстрації, щодо яких проводиться моніторинг, а також строк, протягом якого проводиться такий моніторинг, визначаються і затверджуються Міністерством з розміщенням відповідної інформації на офіційному веб-сайті за посиланням https://minjust.gov.ua.

Моніторинг реєстраційних дій проводиться за такими критеріями:

1) порушення строків, визначених законами;

2) проведення реєстраційних дій у неробочий час;

3) відсутність у реєстрах електронних копій документів, поданих для державної реєстрації, виготовлених шляхом їх сканування;

4) проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень;

5) скасування (видалення) записів з реєстрів;

6) державні реєстратори та/або суб’єкти державної реєстрації, визначені Мін’юстом.

За результатами моніторингу реєстраційних дій складається відповідний акт у письмовій формі, який засвідчується підписом посадової особи Мін’юсту, яка проводила такий моніторинг.

У разі виявлення на підставі акта моніторингу реєстраційних дій порушень порядку державної реєстрації проводиться камеральна перевірка державних реєстраторів та/або суб’єктів державної реєстрації.

Камеральна перевірка проводиться у строк, що не перевищує 14 робочих днів.

Під час проведення камеральної перевірки комісія має право:

1) ознайомлюватися з електронними копіями документів, на підставі яких проводилися реєстраційні дії та які розміщені у реєстрах, а також з документами, створеними за допомогою програмних засобів ведення реєстрів;

2) витребувати у суб’єкта державної реєстрації, що забезпечує зберігання реєстраційних справ, у державного реєстратора копії документів у паперовій формі, відомості про які містяться в реєстрах, проте відсутні виготовлені шляхом сканування електронні копії таких документів у реєстрах;

3) вимагати від державних реєстраторів, уповноважених осіб суб’єктів державної реєстрації надання пояснень.

1) тимчасове блокування доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб’єкта державної реєстрації прав до Державного реєстру прав/Єдиного державного реєстру;

2) анулювання доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб’єкта державної реєстрації прав до Державного реєстру прав/Єдиного державного реєстру;

3) притягнення до адміністративної відповідальності державного реєстратора, уповноваженої особи суб’єкта державної реєстрації прав;

4) направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю;

5) скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації прав.

Дане рішення приймається у формі наказу.Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області

 

Серед ночі поліцейські охорони «на гарячому» затримали обкрадача кіоску

Четвер, 09 лютого 2017, 11:09

Пізнього вечора на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони в Тернопільській області надійшов сигнал про спрацювання охоронної сигналізації в одному з продуктових кіосків міста Тернопіль.

На місце події було негайно направлено групу реагування Управління поліції охорони. Під”їхавши до об’єкту, поліцейські охорони помітили пошкоджені вхідні двері і те, що в приміщенні знаходиться невідомий.

Швидкий приїзд поліцейських охорони став для крадія несподіванкою. Спроба кинутися навтьоки була марною, порушника було затримано.

При обстеженні кіоску було встановлено, що проникнення відбулося шляхом розбиття склопакету вхідних дверей. 32-річний житель обласного центру знаряддям для взлому обрав молоток, який було вилучено на місці події.

Затриманого доставили до Тернопільського відділу поліції. Триває слідство.

Управління поліції охорони

в Тернопільській області

 

Розпочав роботу Єдиний реєстр боржників

Четвер, 09 лютого 2017, 10:03

В Україні розпочав роботу Єдиний реєстр боржників, стосовно яких відкрито виконавчі провадження.

Реєстр боржників утворено відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» від 2 червня 2016 року (набрав чинності 5 жовтня 2016 року) та Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження від 5 серпня 2016 року (набрав чинності 5 січня 2017 року), якими передбачено створення Єдиного реєстру боржників. До цього реєстру вносяться дані про громадян та компанії, які відповідно до рішень суду визнані боржниками і стосовно яких відкрито відповідне виконавче провадження.

Вільний та безоплатний доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження забезпечує Міністерство юстиції України у мережі Інтернет на своєму офіційному веб-сайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та роздрукування інформації, без обмежень та цілодобово.

Реєстр боржників – систематизована база даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження України та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.

Згідно з чинним законодавством, виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження зобов’язаний внести до вказаного реєстру відомості відносно боржників, які мають зобов’язання перед фізичними чи юридичними особами за судовими рішеннями та рішеннями інших органів.

До Реєстру не вносяться дані про боржників, які є державними органами, органами місцевого самоврядування; які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше 3 місяців та за рішенням немайнового характеру.

Крім того, не вносяться відомості щодо спорів немайнового характеру.

Реєстрація боржника в Єдиному реєстрі боржників не звільняє його від виконання рішення.

Нотаріуси, органи, що здійснюють реєстрацію майна, державні реєстратори речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, до яких з метою вчинення правочину щодо відчуження у будь-який спосіб майна звернувся боржник, внесений на день звернення до Єдиного реєстру боржників, у разі відсутності у них інформації про накладення арешту виконавцем на кошти або майно боржника зобов’язані відмовити у вчиненні реєстраційних дій та в день звернення боржника повідомити зазначений у Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця про майно щодо відчуження якого звернувся боржник.

Відомості про боржника виключаються з реєстру одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду або в день

встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.


Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

 

У Тepнoпoлi започатковують клуб щасливих батьків "Діти - квіти"

Середа, 08 лютого 2017, 08:10

Дорогі батьки, спеціально для Вас Medialab спільно з «Центром психологічних консультацій Марини Орап» започатковує Клуб щасливих батьків «Діти - квіти». Щотижня ми будемо розглядати теми виховання та розвитку дітей, зокрема, захопимо тему творчих діток.

Клуб працюватиме в режимі занять з різних тем дитячого розвитку й виховання та групових занять, на яких обговорюватимуться питання і проблеми, важливі саме для Вас. 


Запрошуємо на перше психологічне заняття "Чи можна виховати дитину?",

Ви дізнаєтесь:

1) Чи справді ми виховуємо дитину, чи тільки гадаємо, що реально впливаємо на те, якою людиною вона стане?

2) Що більшим чином впливає на розвиток дитини - те, що дане від народження, чи те, як її формує суспільство?

3) Розвиток дитини - це індивідуальний процес? Чи можна визначити загальні закономірності формування особистості?

4) Чи слід планувати розвиток дитини?


Приходьте 10 лютого о 18 годині у прес-центр Українського Дому «Перемога».

Заняття веде практичний психолог, доктор психологічних наук, професор Марина Орап.

Вхід вільний. Довідки за телефоном 067 747 27 54.

 

Новації – 2017: що схвилювало тернополян?

Середа, 08 лютого 2017, 07:30

Уже традиційними стали інтернет-конференції у Тернопільської ОДПІ. Нещодавно, одна із них стосувалась податкових новацій 2017 року. На запитання дописувачів відповідав головний державний інспектор відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ Павло Копча.

У матеріалі висвітлені актуальні питання проведеного заходу.

Мій чоловік підприємець – на загальній системі, а я в минулому році здавала в оренду квартиру, як звичайна фізична особа. Форма декларації для нас однакова, правда?

Так, форма декларації про майновий стан і доходи для Вас обох однакова. Нова форма, яка подається у 2017 році за минулий рік, затверджена наказом Мінфіну 15.09.2016р №821. Тільки термін подання для підприємців – «загальносистемників» – до 09.02.17 р, а для інших категорій платників – до 1 травня.

 

Я підприємець, на загальній системі, «нульовик». Зараз у відрядженні, але хочу сьогодні надіслати Декларацію поштою. Встигаю?

На жаль, не встигаєте. Податковий кодекс, а саме пункт 49.5 передбачає таке право, але передати Декларацію поштою можна лише не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку її подання. Тобто, у Вашому випадку, її слід було надіслати не пізніше п’ятниці – 3 лютого.

 

У 2016 році я була на єдиному податку 9 місяців (три квартали – починаючи з 1 квітня). Декларацію єдинника зараз подаю, а кажуть, що потрібно подати і загальну – про майновий стан і доходи. Чи потрібно?

Так, річну декларацію про доходи треба подати підприємцям, які хоча б один із кварталів (або навіть місяць) працювали на загальній системі оподаткування (з доходами чи без). Адже, базовим звітним періодом для «загальносистемників» - є календарний рік. Це прописано у підпункті 49.18.5 Податкового кодексу.

Хочу орендувати в перукарні місце для надання послуг – манікюру. Хто може сказати – можу бути на першій групі єдиного податку як надання послуг перукарень? В кодексі не розписано, що це за послуги.

Податковий кодекс передбачає, що платниками єдиного податку першої групи можуть бути підприємці, які не використовують працю найманих працівників, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або продаж провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу впродовж року не перевищує 300 тисяч гривень.

Так, справді, в пункті 291.7 розписано, що розуміється під побутовими послугами для цілей визначення приналежності до груп «спрощенців». В цьому переліку є послуги перукарень, однак, щоб достеменно розібратись – що саме сюди входить, нам потрібно звернутись і до Наказу Держкомстату від 23.12.2011року № 396. В ньому «розшифровується» діяльність: «Надання послуг перукарнями та салонами краси». Туди входить:

- миття волосся, підрівнювання та підстригання, укладання, фарбування, тонування, завивання, розпрямлення волосся та подібні види послуг, що їх надають для чоловіків та жінок;

* гоління та підрівнювання бороди;

* масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо.

Таким чином, надаючи такі послуги та виконуючи інші вимоги для платників – «спрощенців», Ви можете обрати першу групу.


Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Посвідчення довіреностей в органах місцевого самоврядування

Середа, 08 лютого 2017, 07:27

Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

Відповідно до статті 245 ЦК форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин. Довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування і розпорядження транспортними засобами. Довіреності, посвідчені зазначеними посадовими особами, прирівнюються до нотаріально посвідчених.

Згідно статті 58 Закону України «Про нотаріат» посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, – посвідчують довіреності, складені від імені однієї або кількох осіб, на ім'я однієї особи або кількох осіб. Довіреності, які посвідчуються посадовими особами органів місцевого самоврядування, що вчиняють нотаріальні дії, – прирівнюються до нотаріально посвідчених.

Порядок видачі та посвідчення таких довіреностей регулюється Цивільним кодексом України (ст. ст. 37-250, 1000-1010), Законом України «Про нотаріат» (ст. ст. 40, 58), Порядком посвідчення заповітів і довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 р. № 419 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 6 липня 2006 р. № 940 (далі по розділу – Порядок).

У тексті довіреності, відповідно до Порядку зазначаються місце і дата її складення (підписання), прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, яку представляють, у разі потреби – посада, яку вона займає, а також прізвище, ім’я, по батькові адвоката, номер і дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, організаційна форма здійснення адвокатської діяльності. Пункт 27 Порядку визначає, що батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Опікун є законним представником малолітньої особи та фізичної особи, визнаної недієздатною. Неповнолітня особа вчиняє правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників і органу опіки та піклування. У разі неможливості отримання згоди одного з батьків на підписання неповнолітньою особою довіреності (якщо відомості про батька дитини при реєстрації народження записані за вказівкою матері, що підтверджується відповідною довідкою чи копією актового запису про народження, у разі смерті одного з батьків, що підтверджується свідоцтвом чи копією актового запису про смерть, у разі визнання одного з батьків безвісно відсутнім чи померлим, у разі ухвалення рішення суду про позбавлення батьківських прав) довіреність підписується за згодою того з батьків, з ким дитина проживає. Про обставини, що свідчать про неможливість отримання згоди одного з батьків, зазначається в тексті довіреності. Довіреності фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть бути посвідчені за згодою піклувальника. Посадова, службова особа не приймає для посвідчення довіреність, що укладається представником батьків (усиновлювачів) малолітньої дитини або одного з них. Фізична особа, на ім'я якої видається довіреність, не може підписувати її за особу, що видає довіреність. Посадові особи при посвідченні довіреностей зобов'язані зберігати нотаріальну таємницю та не розголошувати відомості, отримані під час їх посвідчення. Обов'язок дотримання нотаріальної таємниці поширюється на осіб, яким про посвідчення заповіту та довіреності стало відомо у зв'язку з виконанням ними службових обов'язків чи іншої роботи, на осіб, залучених для їх посвідчення як свідків, та на інших осіб, яким стали відомі відомості, що становлять предмет нотаріальної таємниці. Особи, винні в порушенні нотаріальної таємниці, несуть відповідальність у порядку, встановленому законом.

Посадові особи з'ясовують обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб, які звернулися за посвідченням довіреностей, виходячи з того, що цивільною дієздатністю фізичної особи визнається її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.

Визначення обсягу цивільної дієздатності фізичної особи здійснюється за паспортом або іншими документами, передбаченими пунктом 6 цього Порядку (крім посвідчення водія, особи моряка, інваліда чи учасника Великої Вітчизняної війни, посвідчення, виданого за місцем роботи фізичної особи), які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо обсягу цивільної дієздатності фізичної особи, що звернулася за посвідченням довіреності. Посадова особа має право відмовити у посвідченні заповіту чи довіреності у разі набрання законної сили рішенням суду про визнання недієздатною або обмежено дієздатною фізичної особи, що звернулася за таким посвідченням. Посадові встановлюють особу, що звернулася за посвідченням заповіту чи довіреності, та перевіряють її цивільну дієздатність.

Встановлення особи здійснюється: громадянина України – за паспортом громадянина України, паспортом громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичним чи службовим паспортом, тимчасовим посвідченням громадянина України, виданим у зв'язку із втратою паспорта, тимчасовим посвідченням громадянина України, виданим у зв'язку з набуттям громадянства України, посвідченням особи на повернення в Україну; іноземця та особи без громадянства – за національним паспортом або документом, що його замінює, та документом чи реєстрацією паспортного документа, які підтверджують законність перебування особи в Україні (посвідка на постійне або тимчасове проживання, реєстрація паспортного документа чи довідка компетентних органів про звільнення від реєстрації на підставі міжнародних договорів, учасником яких є Україна); біженця – за посвідченням біженця. Посвідчення водія, посвідчення особи моряка, інваліда чи учасника Великої Вітчизняної війни, посвідчення, видане за місцем роботи особи, не можуть бути використані для встановлення особи, що звернулася за посвідченням заповіту чи довіреності. Фізична особа віком до 16 років встановлюється за свідоцтвом про народження за умови письмового підтвердження батьками (одним із батьків) особи їх дитини та своєї особи.

Довіреності підписуються довірителем у присутності посадової, службової особи. У разі коли фізична особа внаслідок фізичної вади або хвороби не може власноручно підписати довіреність, за її дорученням в її присутності та в присутності посадової, службової особи такий документ може підписати інша фізична особа. Про причини, з яких особа, від імені якої посвідчується довіреність, не підписала документ, зазначається у посвідчувальному написі.

Тексти довіреностей повинні бути написані зрозуміло і чітко; дати в тексті посвідчуваних заповітів і довіреностей щонайменше один раз позначаються словами.

Строк дії довіреності зазначається словами. У довіреностях прізвища, імена та по батькові фізичних осіб, а також місце їх проживання зазначаються повністю. Згідно з вимогами частини 3 пункту 2.10. розділу ІІ Порядку, дописки та виправлення в тексті нотаріально оформлюваного документа не допускаються. Якщо довіреність викладено неправильно або неграмотно (чи складено з порушенням вимог законодавства), посадова особа пропонує фізичній особі, що звернулася за вчиненням нотаріальної дії, скласти нову довіреність.

Для посвідчення довіреності посадовими особами на відповідних документах вчиняються посвідчувальні написи за формами, затвердженими Мін'юстом. Посвідчувальний напис: 1) може бути розміщений як на лицьовому, так і на зворотному боці довіреності; 2) повинен бути написаний зрозуміло, чітко, без підчисток, виправлення - застережені підписом посадової та скріплені печаткою; 3) вчиняється у день посвідчення довіреності. Для вчинення посвідчувального напису може застосовуватися штамп з відповідним текстом. Посвідчені довіреності реєструються посадовими особами в реєстрі для реєстрації заповітів і довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених (далі – реєстр), форма якого встановлюється Мін'юстом. Посадова, службова особа відмовляє у посвідченні довіреності, якщо: 1) вчинення такої дії суперечить законодавству; 2) не подано документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії; дія не підлягає вчиненню посадовою, службовою особою; 3) у неї є сумніви у тому, що фізична особа, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, усвідомлює значення, зміст, правові наслідки цієї дії або ця особа діє під впливом насильства; 4) з проханням про вчинення нотаріальної дії звернулася недієздатна фізична особа або фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена. Посадова, службова особа на прохання фізичної особи, якій відмовлено у посвідченні довіреності, повинна викласти причини відмови у письмовій формі і порядок її оскарження. Посадові, службові особи не вправі посвідчувати довіреності на своє ім'я або від свого імені, на ім'я або від імені свого чоловіка чи своєї дружини, їх та своїх близьких родичів. Строк дії довіреності зазначається словами. У разі посвідчення довіреності на ведення справи в суді посадова, службова особа роз'яснює довірителю, що представник вправі вчиняти від його імені всі процесуальні дії. Обмеження повноважень представника щодо вчинення певних процесуальних дій обумовлюються в довіреності.

Відповідно до статті 44 Закону довіреність, яка подається нотаріусам для вчинення нотаріальних дій, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі довіреностей, нотаріус перевіряє дійсність довіреності за допомогою цього реєстру. Для реєстрації такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей необхідним є заповнення довірителем (особою, яка видала довіреність) заяви про реєстрацію довіреності та дубліката довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей (Додаток 1 до Положення про Єдиний реєстр Довіреностей).

Справжність підпису довірителя на такій заяві повинна бути засвідчена нотаріально посадовими особами органів місцевого самоврядування, які вчиняють нотаріальні дії.


Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

 

Через негоду у Тернополі оголошено «жовтий рівень» системи оповіщення

Вівторок, 07 лютого 2017, 11:26

7 лютого у Тернополі очікується погіршення погодних умов, зокрема опади у вигляді снігу та мокрого снігу, сильний вітер, ожеледиця та зниження температурних показників від -2 до -7 градусів.

«У зв’язку з впливом Балканського циклону, який надходить на територію області, ми потрапляємо у його північно-східну периферію. Тому очікуємо вранці та вдень сильні опади у вигляді снігу, сильний вітер в15-20 м/c, на дорогах ожеледицю, налипання мокрого снігу на лініях електропередач, деревах та зниження температурних показників, - розповідає завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометцентру Оксана Софінська. – 8 лютого у місті будуть погодні умови подібного характеру, а з 9 лютого температурні показники ще більше знизяться і на 10-11 лютого становитимуть від -10-15 градусів, а подекуди і -17-18 градусів морозу».

Начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський зазначає, що 6 лютого у міській раді була проведена оперативна нарада з усіма комунальними службами, ЖЕКами, ОСББ щодо ускладнення погодних умов.

«У Тернополі оголошуємо «жовтий рівень» системи оповіщення. Просимо тернополян утриматися від пішохідних прогулянок містом, без потреби не виїжджати приватним транспортом на вулиці, щоб комунальні служби вчасно прибрали снігові замети, - каже Олег Соколовський. – Просимо також тернополян закривати двері, виходи у підвали та на горища, не ставити автотранспорт біля контейнерних майданчиків, не паркувати машини біля дерев та фасадів будинку та забрати транспорт із дворів, адже лише так комунальні служби зможуть ефективно прибрати прибудинкові території від снігових заметів механізованим способом».

 

У Тернополі вночі очікується сильний снігопад

Понеділок, 06 лютого 2017, 12:02

Починаючи з 02.00 год. 7 лютого у Тернополі очікуються сильні снігопади. Тернопільські комунальники готуються до стихії, адже, за прогнозами Гідрометцентру, у місті випаде майже місячна норма снігу.

У зв’язку з очікуванням стихії, у Тернополі оголошується «зелений рівень» системи оповіщення. Тому завтра, 7 лютого, тернополян просять утриматися від пішохідних прогулянок та не користуватися приватним транспортом. Адже комунальна техніка буде працювати у посиленому режимі, тому такі дії пришвидшать процес ефективного очищення міста від снігу.

Начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський каже, що у Тернополі спостерігаються стійкі погодні аномалії. Саме тому на вулиці фіксується аномальна спека влітку, дощ при мінусовій температурі взимку та сильні снігопади.

 

Тернопіль на вихідних прибирало 438 двірників та 88 одиниць техніки

Понеділок, 06 лютого 2017, 11:58

438 двірників та 88 одиниць техніки працювало у Тернополі цими вихідними, щоб забезпечити нормальний прохід пішоходам та проїзд автотранспорту у зв’язку з аномальними погодними умовами, зокрема утворенням ожеледиці.

Два підприємства, які виграли тендер на прибирання міста - «Авакс Проф» та «Міськшляхрембуд» забезпечили роботу 36 та 25 одиниць техніки відповідно: піскорозкидачів, плужно-щіточних машин, тракторів, навантажувачів, грейдерів, тощо. На об’єктах, які прибирають ці організації, працювало 85 двірників.

На прибудинкових територіях, які обслуговують балансоутримуючі організації, працювало 352 двірники та 27 одиниць техніки.

 

У зв'язку з ожеледицею в Тернополі оголошено «зелений рівень» системи оповіщення

Неділя, 05 лютого 2017, 11:48

У зв’язку з черговим погіршенням погодних умов, дощами при мінусовій температурі повітря та утворенням ожеледиці, Тернопільська міська рада оголошує «зелений рівень» системи оповіщення.

«Уся техніка комунальних служб працює, машини посипають сумішшю дороги, тротуари та інші пішохідні ділянки, - розповідає начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський. – Проте на вулиці мінусова температура, при якій падає дощ і усе одразу перетворюється на лід. При цьому комунальні служби продовжують працювати та посипати пішохідні та проїзні шляхи».

Тернопільська міська рада просить тернополян утриматися від пішохідних прогулянок та не користуватися власним транспортом.

 

Через аварію вода у частині Тернополя подаватиметься за графіком

Субота, 04 лютого 2017, 07:45

Тривають роботи із заміни аварійної ділянки каналізаційного колектора, що спричинило витік води на вул. Микулинецька, 46А. На місці уже декілька днів працюють аварійні бригади.

У зв’язку з ремонтними роботами відсутнє водопостачання на вулицях Симоненка, Куліша, Морозенка, Володимира Великого, Курбаса, частково вул. Київська (7 д, 9, 11,11а,11 б), 15 Квітня (непарні числа від 15 до 45), промислової зони вул. Текстильна.

Для того, щоб споживачі змогли зробити необхідний запас води, водопостачання буде відновлено 3 лютого з 18.00 год. по 23.00 год. Та 4 лютого з 7.00 до 11.00 год. Подальші графіки подачі води будуть повідомлені додатково.

Адміністрація КП «Тернопільводоканал» дякує за розуміння та просить вибачення за тимчасові незручності.

 

Тернополян запрошують на ярмарок авторських робіт

П'ятниця, 03 лютого 2017, 12:57

Тернополян та гостей міста запрошують на ярмарок авторських робіт та святкові знижки у відділах до дня св. Валентина.

11 - 12 лютого - з 11 до 19 години Ярмарка авторських робіт

11 - 14 лютого - ЗНИЖКИ до -50%‚ акції‚ спеціальні пропозиції у всіх відділах на 2-му поверсі

 Заходи пройдуть з 11 - 14 лютого в ТЦ ОРНАВА, 2-й поверх.

Відвідувачам ярмарки пропонують придбати оригінальні вироби, прикраси та речі вжитку, створені майстрами та потішити себе і рідних:

— мило ручної роботи

— прикраси з полімерної глини

— прикраси з мікровишивкою

— прикраси з бісеру

— прикраси із стрічок

— прикраси та сувеніри

— вишиванки

— вироби з вишивкою

— намиста з бісеру

— іграшки з шерсті

— в'язані іграшки

— мякі іграшки

— ляльки

— еко-взуття із вовни

—віночки

— eкo-сумки

— намиста

— фетр

— декор

— декупаж

— квілінг

— валяння

— підсвічники

— пряники


ВХІД ВІЛЬНИЙ

Організатори ТЦ “ОРНАВА” та натуральне мило “МОЄ”

Для участі у ярмарці, вам необхідно подати заявку на участь: https://goo.gl/forms/p4uXpzaNCQakek7D2 ЗАПРОШУЄМО НА ВИСТАВКУ! З питань участі та відвідування звертатись: Тел/моб.: +38 (068) 002-31-84; (097) 716-95-29.

maket A1 vertyk_all_sponsors


 

ЖЕКи та підприємців Тернополя штрафуватимуть за неналежне очищення міста від льоду

П'ятниця, 03 лютого 2017, 10:09

Управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів нагадує керівникам торговельних підприємств, закладів побутового обслуговування та ресторанного господарства щодо належного прибирання прилеглої та закріпленої території в зимовий період. Відповідно до Правил благоустрою, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані прибирати прилеглу територію по периметру споруд (кіоски, намети, лотки, тощо) на віддалі 15 м.

Порушення вищевказаних Правил, відповідно до ст. 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Штрафуватиме суб’єкти господарювання за неналежне очищення міста під час ожеледиці муніципальна поліція.

 

Тернопільські комунальники працюють у посиленому режимі

П'ятниця, 03 лютого 2017, 10:09

У зв’язку зі складними погодними умовами, в результаті часткової відлиги, дощу та похолодання, у Тернополі утворилася сильна ожеледиця. Комунальні служби продовжують працювати у посиленому режимі, посипати дороги та пішохідні ділянки протиожеледною сумішшю та вживати усіх заходів, щоб забезпечити нормальний прохід тернополян та проїзд транспорту.

«Вчора усі структури, відповідальні за прибирання міста (ОСББ, ЖЕКи та підприємства, які виграли тендер на прибирання міста), були попереджені, що очікується ожеледиця. Впродовж ночі у місті працювало 8 піскорозкидачів, які посипали траси 30% сумішшю солі та 6 машин посипало тротуари, - розповідає начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський. – Проте сильний дощ змивав усю суміш з тротуарів, тому не було результату від посипання. Роботи з посипання пішохідних та проїзних шляхів продовжилися після припинення дощу вже зранку 3 лютого».

Олег Соколовський каже, що, незважаючи на попередження, дуже погано спрацювали балансоутримуючі організації, або як їх називають «ЖЕКи». Тому усе керівництво цих підприємств надає пояснення щодо неякісного прибирання прибудинкових територій.

Просимо тернополян вибачення за незручності та рекомендуємо перейти на так звану «зимову ходу» - робити короткі кроки та переносити центр ваги наперед, а автомобілістів – бути обережними на дорозі!

 

Як власнику нерухомості захистити своє майно від шахрайства чи рейдерства

Четвер, 02 лютого 2017, 14:45

Результат пошуку зображень за запитом "РЕЙДЕРСТВО"

Під рейдерством розуміється спосіб заволодіння чужим майном, який одночасно містить ознаки шахрайства, грабежу (розбою), легалізації майна, здобутого злочинним шляхом, а іноді й постановлення завідомо неправосудного судового рішення.

Головною зацікавленою особою в поновленні порушених прав та покаранні правопорушників є потерпілий. Тому держава забезпечує потерпілому можливість ефективно захищати свої права.

Захист прав та інтересів потерпілого від рейдерства чи шахрайства з використанням державних реєстрів може здійснюватися у три основні способи:

1) шляхом звернення до суду з позовами;

2) шляхом звернення до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження;

3) шляхом звернення до Мін’юсту зі скаргою на дії реєстратора.

Для протидії хвилі рейдерства та шахрайств із нерухомістю Міністерством юстиції України запроваджено новий проект.

Тепер зацікавлена особа має можливість накласти заборону на проведення реєстраційних дій терміном до 10 діб, аби протягом цього періоду мати можливість звернутись до суду і зупинити незаконні дії.

Щоб почати користуватися новим сервісом громадянам достатньо зробити 3 простих кроки:

- отримати реєстраційний номер майна;

- перевірити наявність номера в реєстрі;

- поставити майно на контроль.

З цього моменту власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS-повідомлення, у вигляді електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача програми SMS-Маяк.

Комп’ютерна програма (онлайн-сервіс) «SMS-Маяк» – комп’ютерна програма за допомогою якої здійснюється інформування фізичних та юридичних осіб (далі – Абонент) про проведені реєстраційні дії стосовно будь-якого окремого індивідуально визначеного об’єкта нерухомого майна без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав.

У випадку проведення реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно стосовно будь-якого окремого індивідуально визначеного об’єкта, Абонента буде сповіщено одним або кількома із таких способів:

1) на номер телефону Абонента надійде відповідне SMS – повідомлення з інформацією про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав;

2) на електронну адресу (e-mail) Абонента надійде повідомлення з інформацією про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав;

3) шляхом отримання Абонентом повідомлення (нотифікації) в комп’ютерній програмі (онлайн-сервісі) «SMS-МАЯК» про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав.

Вартість сервісів на місяць за 1 об'єкт становить:

- інформування про зміну статусу нерухомості - 30 гривень;

- інформування про початок та хід реєстраційної процедури - 300 гривень.

Для відстежування будь-яких змін, що відбуваються з нерухомістю необхідно зареєструватися на інформаційно-правовій і комунікаційній Платформі LIGA:ZAKON за посиланням: http://smsmayak.com.ua/.


Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

 

Поліцейські охорони затримали чоловіка, який погрожував жінці і дитині ножем

Четвер, 02 лютого 2017, 13:50

Оперативне реагування поліцейських охорони, на сигнал тривоги, що надійшов по лінії «102», дало змогу зупинити чоловіка, який хотів завершити сімейний конфлікт з допомогою ножа.

Виїхавши на місце події, група реагування Управління поліції охорони з’ясувала, що у родині відбулася сварка. 40-річний чоловік розпочав погрожувати жінці і дитині розправою ножем. Спроби жінки втихомирити агресивного і сп’янілого чоловіка були марними. Їм довелося тікати з дому та просити допомоги в перехожих.

Агресія і бажання розправи не зупиняло чоловіка, він схопив ножа і босоніж кинувся наздоганяти жінку з дитиною на вулиці. Не байдужі громадяни, не гаючи часу, подзвонили на гарячу лінію «102».

На щастя, сімейний конфлікт кровопролиттям не закінчився. Поліцейські охорони оперативно зреагували на виклик і втихомирили дебошира. Затриманого доставили до Тернопільського відділу поліції. Триває слідство.


Управління поліції охорони в Тернопільській області

 

У Тернополі представили нового керівника прокуратури

Четвер, 02 лютого 2017, 09:30

Заступник прокурора Тернопільської області Ігор Мукан представив нового керівника Тернопільської місцевої прокуратури Миколу Марцуна. Він очолив місцеву прокуратуру після проходження усіх етапів відкритого конкурсу.

На представленні був присутній міський голова Сергій Надал, який побажав Миколі Марцуну наполегливості та поваги від підлеглих.

«У ці дні держава продовжує свій шлях реформування усіх органів влади та правоохоронної системи. Тому громадяни покладають велику надію на нові принципи у роботі всіх органів прокуратури заради розбудови європейської демократичної правової держави, - зазначив очільник Тернополя. – Вітаю Вас із проходженням конкурсу та призначенням на посаду і бажаю рясних Божих благословінь».

Довідка: Микола Марцун призначений на посаду керівника Тернопільської місцевої прокуратури 30 січня 2017 року. До того здобував юридичну освіту у Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого, роботу в органах прокуратури розпочав у 2001 році на посаді старшого слідчого Тернопільської прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах.

З 2004 року по 2010 р. працював на посаді старшого слідчого відділу прокуратури Тернопільської області. З 2010 по 2011р. Микола Іванович – прокурор Монастириського району, з 2011 по 2015р.- прокурор Підволочиського району. З 2015 року по 30 січня 2017 року – перший заступник керівника Теребовлянської місцевої прокуратури.

 

Більше 200 учасників взяли участь у змаганнях з хокею на озері «TernopilHockeyClassic»

Середа, 01 лютого 2017, 00:00

28 та 29 січня на тернопільському озері відбулися змагання з хокею «TernopilHockeyClassic». У турнірі взяло участь понад 200 учасників, які представили 24 команди з Тернопільщини, Одеси, Києва, Луцька, Львова та інших міст. Змагання відбулися на території поблизу острівку «Чайка» на шести хокейних майданчиках, площею 800 квадратних метрів. Перемогу в змаганнях здобула команди з міста Броди, що на Львівщині.

Очільник Тернополя Сергій Надал привітав усіх учасників змагань та зазначив, що Тернопіль радо підтримуватиме ініціативу шанувальників хокею проводити подібні змагання надалі.

«Змагання з хокею на озерах та відкритих водоймах доволі популярні в усьому світі. Наше місто, завдяки озеру, має можливість приймати та проводити такі турніри на всеукраїнському рівні. Надіємося, що згодом змагання вийдуть також на міжнародний рівень і згодом ми будемо приймати іноземні команди, так само як влітку під час чемпіонатів з водно-моторного спорту», - каже міський голова.

Довідка: змагання «Хокей на озері» - це різновид класичного хокею, але з декількома важливими відмінностями: відсутні борти, що захищають, немає воротарів і гра проводиться на відкритому повітрі, на замерзлому озері чи річці. Спрощені правила направлені на зменшення силової боротьби і сили кидків, збільшення вміння володіння шайбою, передачі чіткого пасу і високого навику катання на ковзанах.

 

Любі тернополяни і всі, хто читає цей текст!

Вівторок, 31 січня 2017, 09:16

Звертається до Вас звичайна сім’я з Тернополя; сім’я, улюблена кровинка якої пізнала горе. Наш старший син, Володя ( 2,5 рочки), хворіє з народження. Він не сидить, не ходить, не розмовляє. Лікарі були однозначні із «вердиктом», поставивши нашій дитині діагноз: двостороння туговухість ІІ-ІІІ ст., затримка статокінетичного та психомоторного розвитку, гідроцефальний синдром, синдром 1p 36.


Ми, батьки, без упину боремося за можливість нашого сина ходити, розмовляти. Спочатку пройшли медикаментозну терапію, потім – ЛФК, масажі, басейни, іпотерапію, відвідали реабілітаційні центри України, заняття для покращення інтелектуального розвитку...    
15776312_147464149074751_925652696_oУ вересні 2016 року Володя пройшов курс реабілітації у варшавському центрі інтенсивної терапії «Олінек». Завдяки пройденій реабілітації наша дитина почала змінюватися «на очах». Тепер Володя може сидіти до 10 хв часу, практично без сторонньої допомоги. У хлопчика укріпилася спинка, поліпшилась опора на ніжки. Зараз йому набагато краще вдається брати в руки різні предмети, дитя навчилося складати пірамідку.

Ми, батьки, природно, хочемо, щоб Володик нарешті зробив свої перші кроки самостійно. Щоб тішив світ своїм щебетанням. Щоб разом із молодшою сестричкою міг бавитися в різноманітні ігри…

Лікарі ствердні у тому, що Володя має потенціал до ходьби, комунікації. Але головний наш ворог зараз – це час. Поки Володя маленький, потрібно по максимуму вкладати в дитину.
Зважаючи на позитивні результати від реабілітації у Польщі, в травні 2017 р. заплановано вкотру поїздку до центру «Олінек». Завдаток уже заплатили, отже цьогоріч, з 8 по 26 травня, маємо знову їхати за кордон. Як батьки, щиро сподіваємося до часу від’їзду назбирати необхідну суму. Проте, самим нам не справитися.

Кожна реабілітація – це додатковий крок до повноцінного життя Володі, і я дуже сильно прохаю Вас бути співчутливими і поборотися разом за здоров’я нашого дитяти.
Якщо на це Ваші ласка і милосердя, допомогти Володі одужати можна фінансово, за номером картки «ПриватБанку» 5168 7555 0228 4686, на імя його мами, Коваль Олени Остапівни. Контактний номер пані Олени - 068 225 01 74.

Розумію: дітей із проблемами надто багато, але й вірю – є значно більше людей, які, об’єднавшись, можуть врятувати ситуацію із незадовільним станом нашого сина. Врятувати, як це робив щодо морських зіроньок малий хлопчисько… Воістину – хлопчик із великою душею і широко розкритим серцем.

Я переконана: коли Володя стане на ніжки, то й опікуватиметься над зіроньками так само, як це зробив би будь-хто інший… Але ж поки він не може цього зробити…

 

3"Будьте, як діти" – казав Христос. А я ж прошу бути милосердними і підтримати наше дитя.

Чоловік йшов берегом і раптом побачив хлопчика, який піднімав щось із піску і кидав у море. Чоловік підійшов ближче і побачив, що хлопчик піднімає з піску морські зірки. Вони оточували його з усіх боків. Здавалося, на піску мільйони морських зірок, берег був буквально засіяний ними на багато кілометрів.

– Навіщо ти кидаєш ці морські зірки у воду? – запитав чоловік, підходячи ближче.

– Якщо вони залишаться на березі до завтрашнього ранку, коли почнеться відлив, то загинуть, – відповів хлопчик, не припиняючи свого заняття.

– Але це ж просто безглуздо! – закричав чоловік. – Озирнися! Тут мільйони морських зірок, берег просто засіяний ними. Твої спроби нічого не змінять!

Хлопчик підняв наступну морську зірку, на мить замислився, кинув її в море і сказав:

– Ні, мої спроби змінять дуже багато... Для цієї зірки…

 

…Кожне життя у цьому світі – безцінне, його вагу не зрівняти навіть із вагою золота...
 

…Нехай усі, хто допоміг Володику, пізнають Його милість і любов!16402389_172022013285631_754512987_n

проживання1

виписка ол_нек

 

Поліцейські охорони затримали злодія при спробі пограбувати аптеку

Понеділок, 30 січня 2017, 09:22

При спробі пограбувати аптеку група реагування Управління поліції охорони в Тернопільській області затримали 20-річного жителя обласного центру.

Від несанкціонованого проникнення злодія в аптеку захистили засоби сигналізації поліції охорони.

Прибувши на об’єкт поліцейські охорони блокували магазин і почали обстежувати територію. При обстеженні вони побачили та затримали невідомого чоловіка із закривавленими руками. Згодом з’ясувалося, що молодик розбив вікно аптеки «голими руками», адже на грабіж йшов не вперше.

Коли зловмисник помітив поліцейських охорони, то одразу почав тікати з місця пригоди, але невдало. Затриманого доставили до Тернопільського відділу поліції. Триває слідство.

Шановні власники об’єктів торгівлі! Не слід нехтувати застереженнями правоохоронних органів, адже, обладнавши магазини засобами сигналізації та камерами відеоспостереження, ви будете впевненими у схоронності ваших товарів, а у випадках несанкціонованого проникнення до приміщень засоби сигналізації забезпечать швидке реагування озброєного наряду поліції охорони та затримання зловмисника.

Управління поліції охорони

в Тернопільській області

 

У Тернополі розпочинається програма неформальної історичної освіти "Студії живої історії".

Понеділок, 30 січня 2017, 07:17

Розпочався прийом заявок на участь у програмі неформальної історичної освіти "Студії живої історії"В рамках програми учасники реалізують ініціативи, які є інструментами дослідження історії альтернативними шляхами, розвитку діалогу в локальних громадах, втілення змін на місцях.


Цього року програма зосереджена навколо тем радянського минулого та поліетнічної історії України.

Цільова аудиторія програми – це люди з усіх регіонів України, вмотивовані працювати з історією та налаштовані на побудову мережі, яка працює над поглибленням порозуміння в українському суспільстві. Освіта й професійний досвід учасників не важливі, як і їхні оцінки з історії. Програма зацікавлена в людях, що цікавляться публічною історією, мають чітку мотивацію до змін та готові невеликими, але конкретними діями сприяти пошуку порозуміння в суспільстві.

Програма передбачає та забезпечує три навчальні семінари, етап польових досліджень, менторський супровід, експертні консультації та можливості мобільностей для обміну досвідом.


Заявки приймаються до 25  лютого 2017 року включно: http://bit.ly/2kb88zj
Будемо вдячні за публікацію анонсу.
 

Управління соціальної політики запровадило попередній запис громадян

Неділя, 29 січня 2017, 13:16

Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, з метою покращення якості надання соціальних послуг, одночасно із загальним прийомом громадян запровадило попередній запис громадян міста для подання заяви та документів на призначення усіх видів державних соціальних допомог та субсидій на оплату житлово - комунальних послуг.

Запис здійснюється за номером телефону 23-66-04 з 8.00 до 13.00 та з 14.00 до 17.00 (крім вихідних).

Прийом громадян, згідно з попереднім записом, буде здійснюватися за адресою м. Тернопіль, вул. Лисенка 8а, каб. № 12.

 

У Тернополі створено Інтерактивний музей бойових побратимів

Субота, 28 січня 2017, 00:00

З 22 січня в Українському домі «Перемога» запрацював Інтерактивний музей бойових побратимів. До огляду там представлена колекція з понад двохсот експонатів російсько-української війни: зброя, уламки від куль, одяг, фото, плакати та інші символічні речі. Окрім того, у музеї на екрані постійно транслюватимуться відео із зони АТО.

«Речі, які сьогодні знаходяться у музеї – це найбільша на Тернопільщині колекція експонатів з війни, яка сьогодні триває на Сході України, - розповідає заступник міського голови Леонід Бицюра. – Мета цього музею – національно-патріотичне виховання молоді. Тому й символічно, що музей розташований саме в Українському домі «Перемога», який є зручним місцем для організації екскурсій».

Зазначимо, що Інтерактивний музей створений зусиллями ГО «Об’єднання бойових побратимів» за підтримки Тернопільської міської ради.

 

Щодо нарахування пені – правила змінились

П'ятниця, 27 січня 2017, 09:33

У Тернопільській ОДПІ наголошують на важливості своєчасної сплати належних податків та зборів до бюджетів усіх рівнів. Адже, у випадку протермінування – платнику загрожує нарахування штрафних санкцій та пені.

Зокрема, якщо суму грошового зобов’язання визначає контролюючий орган за результатами податкової перевірки або у випадках, не пов’язаних з проведенням таких перевірок, пеня нараховується починаючи з першого робочого дня після закінчення строку, встановленого для сплати податкового зобов’язання (у т.ч. за період адміністративного чи судового оскарження). Такі строки передбачені п. 121.1 Податкового кодексу України у редакції Закону № 1797-VIII.

У випадку, коли суму податкового зобов’язання визначає сам платник податків або податковий агент, нарахування пені проводиться після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.

Якщо зобов’язання до сплати (в т. ч. сума штрафних санкцій за їх наявності та без урахування пені) було нараховано:

* самим платником або податковим агентом, розмір пені становить 100 % річних облікової ставки Нацбанку, яка діє на кожний календарний день прострочення, включаючи день погашення;

* контролюючим органом або в інших випадках визначення пені встановлено до вимог ПК, коли її розмір не встановлений, пеня нараховується за кожен календарний день прострочення, включаючи день погашення, у розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

Детальніші консультації у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Реалізація реформи системи реєстрації нерухомості та бізнесу у Тернопільській області

П'ятниця, 27 січня 2017, 09:17

Станом на 10 січня 2017 року у Тернопільській області функціонують 43 суб’єкта державної реєстрації, що забезпечують повноваження у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень, з них:

- 17 місцевих райдержадміністрацій;

- 4 виконавчих органи місцевого самоврядування (міст обласного значення);

- 19 виконавчих органів сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, а саме: Бучацька, Заліщицька, Зборівська, Лановецька, Монастириська міські ради, Нараївська сільська рада Бережанського району, Гусятинська селищна рада, Васильковецька та Коцюбинська сільські ради Гусятинського району, Вишнівецька селищна, Чернихівецька та Базаринська сільські ради Збаразького району, Залозецька селищна рада Зборівського району, Великомлинівецька сільська рада Кременецького району, Коропецька селищна рада Монастириського району, Завалівська сільська рада Підгаєцького району, Різдвянівська сільська рада Теребовлянського району, Байковецька та Великогаївська сільські ради Тернопільського району;

- 4 акредитованих суб’єкта (Гусятинське районне комунальне бюро технічної інвентаризації, Комунальне Підприємство Лазарівської сільської ради з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, бізнесу та громадських формувань, Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації та Комунальне підприємство «Центр реєстрації майнових прав» Чортківської районної ради Тернопільської області).

Повноваження у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців передано 33 суб’єктам державної реєстрації, зокрема:

- 17 місцевим райдержадміністраціям;

- 4 виконавчим органам місцевого самоврядування (міст обласного значення);

- 2 виконавчим органам сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, а саме: Байковецька та Великогаївська сільські ради Тернопільського району

- 4 акредитованим суб’єктам (Гусятинське районне комунальне бюро технічної інвентаризації, Комунальне Підприємство Лазарівської сільської ради з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, бізнесу та громадських формувань, Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації та Комунальне підприємство «Центр реєстрації майнових прав» Чортківської районної ради Тернопільської області).

Отже, на території Тернопільської області працюють 113 державних реєстраторів, з них 17 проводять реєстрацію по двох напрямках, 91 - у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та 39 - у сфері державної реєстрації бізнесу.

Окрім того, державну реєстрацію здійснюють 134 нотаріуси.

За таких умов громадяни отримують широкий вибір для звернення до того суб’єкта, який краще може надати відповідну послугу, що сприяє розвитку конкуренції у сфері державної реєстрації та є передумовою для надання якісних демонополізованих адміністративних послуг. Таким чином, за рік дії реформ у Тернопільській області можна спостерігати покращення рівня надання адміністративних послуг.

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

 

Медіалабораторія запрошує на майстер-клас "Макрозйомка"

Четвер, 26 січня 2017, 10:25

В Medialab, що знаходиться ПК Березіль, відбудеться майстер-клас "Макрозйомка. Фотографуємо вироби рукоділля". Заняття охоплює дві затребувані сьогодні теми: мистецтво фотографії та рукоділля.
 

Часто людям, які займаються виготовленням своїх виробів, доводиться опановувати й фотосправу, адже без професійних світлин словами про цю роботу не розповісти.
 

28 січня в #Medialab завітають двоє чудових творчих тернополянок - фотограф Таня Свинарик-Іващенко та майстриня рукоділля Nadiya Rudik. Дівчата поділяться секретами вдалої презентації виробів рукоділля.
 

На занятті поговоримо про макрозйомку, ну і, звичайно, попрактикуємо. Спробуємо зробити якнайкращі світлини, користуючись підручними засобами.
 

На практиці будемо використовувати авторські прикраси Надії Рудик.
 

Запрошуємо усіх, хто цікавиться фотографією та рукоділлям, в #Medialab. Приходьте 28 січня, в суботу, на 12:00 в ПК Березіль, 2 пов., 18 каб. Запис за тел. 096 467 03 52.

 

У Тернополі визначили переможців конкурсу молодіжних проектів

Четвер, 26 січня 2017, 08:04

З метою підтримки соціальних та громадських ініціатив молоді, залучення юнаків та дівчат до активної громадської діяльності, сприяння соціальному становленню та розвитку молодого покоління через надання фінансової підтримки проектам (програмам) інститутам громадянського суспільства, управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради провела конкурс проектів (програм) на 2017 рік.

Всього на конкурс було подано 19 проектів від 14 інститутів громадянського суспільства на загальну суму 1753982,00 грн.

Згідно з рішенням комісії переможцями визнано:

 1. · Культурно – мистецький гумористичний – проект «Ліга Сміху Тернопіль» - Тернопільська міська організація «ВІ. АЙ. ПІ. КВН. ТЕРНОПІЛЬ»;
 2. · Освітньо-виховний проект – LanguageSchool – Всеукраїнська молодіжна громадська організація «AIESEC в Україні»;
 3. · Комплекс заходів «Ми стали волі на сторожі» - Тернопільська міська організація «Спілка Української Молоді в Україні»;
 4. · Відновлення учасників АТО – громадська організація «Об’єднання бойових побратимів»;
 5. · Учнівський інтелектуальний фестиваль «ВУНДЕРКІНДЕР» - громадська організація «Центр комунікаційних студій»;
 6. · Міжнародний проект «ScientificFun – Наукові пікніки» - ТОО ВМГО «Молодіжний центр працевлаштування»;
 7. · Оздоровлення дітей з синдромом Дауна «Краплинка здоров’я» - Громадська організація «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «Бебіко».

 

Проекти наступних інститутів громадянського суспільства внесені в календарний план управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту:

 1. · Комплекс інформаційно-навчальних заходів, спрямований на популяризацію та стимулювання розвитку молодіжного підприємництва – ТООВМГО «АТОМ»;
 2. · Інформаційна кампанія «Ми проти домашнього насильства» - Громадська організація «Інформаційно - правовий центр «Права людини»;
 3. · Школа помічника місцевого депутата - громадська організація «Центр комунікаційних студій»;
 4. · Підтримка сім’ї, надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді «Тиждень Подружжя у Тернополі» - громадська організація «Можливість»;
 5. · «Фестиваль сімейних цінностей «Завтра» - громадська організація «Правий сектор».

 

Інститути громадянського суспільства, які не пройшли конкурс та їм не надано фінансування, на реалізацію проектів, запрошується в управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту на опрацювання проектів та спільної реалізації.

 

Минулоріч служба зайнятості Тернопілля охопила профнавчанням майже 4 тисячі краян

Середа, 25 січня 2017, 16:33

Одним із шляхів вирішення питання зайнятості безробітних, розширення професійних знань та набуття відповідних фахових умінь є професійне навчання.

У 2016 році за направленням служби зайнятості Тернопілля профнавчання проходили майже 4 тисячі осіб, з них 3568 були забезпечені роботою (97,3 %). Рівень охоплення безробітних професійним навчанням в середньому по області склав понад 12 відсотків. Слухачі в основному здобували професії електрогазозварника, кухаря, робітника фермерського господарства, оператора котельні, тракториста сільськогосподарського виробництва, підвищували кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Навчання безробітних здійснювалося на базі 1010 підприємств та навчальних закладів, у тому числі – 8-ми вищих та 6-ти професійно-технічних. Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.

493 краянина зі статусом безробітного навчалися в Івано-Франківському, Одеському та Рівненському центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України. Тут вони навчалися на манікюрника, підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення за фахом «оператор котельні» та сільськогосподарськими напрямками.
«Торік професійним навчанням обласна служба зайнятості охопила 71-го демобілізованого учасника антитерористичної операції, – зазначив директор ОЦЗ. – Зокрема, 7 колишніх воїнів освоювали фах робітника фермерського господарства, ще семеро – тракториста, 3 особи вчилися на електрогазозварника. 17 демобілізованих атовців проходили курси цільового призначення за напрямами «Менеджмент малого підприємництва» та «Основи малого підприємництва» з метою отримання одноразово допомоги по безробіття для відкриття власної справи. 8 підвищували кваліфікацію на курсах «Охорона праці для робіт АПК» і «Періодична перевірка знань з охорони праці операторів котелень». Решта стажувалися безпосередньо на робочих місцях за професіями: слюсар-ремонтник, автослюсар, інженер-програміст, тракторист, менеджер зі збуту, столяр».

А ще профнавчання за сприяння обласної служби зайнятості проходили й 110 інвалідів та 13 переселенців. Із числа тих, хто завершив навчання, 99 осіб з обмеженими можливостями та 11 переселенців працевлаштовано.
Безкоштовні ваучери на профнавчання було видано 18 мешканцям області і 17-ть краян вже підвищують свій професійний рівень.


Прес-служба обласного центру зайнятості

 

У Тернополі створено Інтерактивний музей бойових побратимів

Середа, 25 січня 2017, 16:12

З 22 січня в Українському домі «Перемога» запрацював Інтерактивний музей бойових побратимів. До огляду там представлена колекція з понад двохсот експонатів російсько-української війни: зброя, уламки від куль, одяг, фото, плакати та інші символічні речі. Окрім того, у музеї на екрані постійно транслюватимуться відео із зони АТО.

«Речі, які сьогодні знаходяться у музеї – це найбільша на Тернопільщині колекція експонатів з війни, яка сьогодні триває на Сході України, - розповідає заступник міського голови Леонід Бицюра. – Мета цього музею – національно-патріотичне виховання молоді. Тому й символічно, що музей розташований саме в Українському домі «Перемога», який є зручним місцем для організації екскурсій».

Зазначимо, що Інтерактивний музей створений зусиллями ГО «Об’єднання бойових побратимів» за підтримки Тернопільської міської ради.

 

Найближчим часом до Тернополя завітають три красуні, щоб повечеряти із переможцями благодійного аукціону

Вівторок, 24 січня 2017, 10:01

Задля збору коштів для дітей з неблагополучних та багатодітних сімей, дітей сиріт, щоб подарувати їм на осінні свята казку Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студреспубліка» спільно з Громадською організацією «Перша Леді» проводить благодійний аукціон «Виграй побачення з красунею – подаруй дітям свято».

Краса не продається і не купується! Справжню внутрішню красу не купиш за будь які гроші, вона або є, або ж її не має…Ми пропонуємо, долучитись до благодійності (доброї справи), доторкнутись до краси, зустрітись із нею на романтичному побаченні – зазначає організатор акції Олександр Барзишен.

Благодійний аукціон є доповненням до благодійної акції "Подаруй дитині Миколая". Даний аукціон є унікальним у своєму роді, оскільки дає можливість одночасно:

Ø  переможцю (а їх буде три) виграти "Побачення з красунею", тобто право повечеряти з трьома найгарнішими та найвідомішими дівчатами України:

Красуня1: Еліна Руденко,

Красуня2: Любов Конева,

Красуня3: Аліна Крамарчук.

Ø  кожному учаснику і трьом переможцям стати співорганізаторами заходу, оплативши вартість участі (300 грн) та відзначивши цю подію у своєму житті іменним дипломом "Про участь у благодійному аукціоні", яким буде нагороджений кожен учасник!!!

Благодійний онлайн  аукціон «Виграй побачення з красунею – подаруй дітям свято» пройде в місті Тернополі в три етапи – продовжує Олександр Барзишен –

Етап 1: Реєстрація на участь у проекті: з 23 січня по 13 лютого 2017 року,

Етап 2: Старт і проведення аукціону з 13 по 23 лютого  2017 року.

Етап 3: Урочиста частина - благодійний концерт : підведення підсумків, визначення та оголошення фіналістів.

До проекту можна буде долучитись та підтримати у трьох форматах:
"Як глядач", "Як учасник" і "Як співорганізатор".

Для реєстрації у проекті необхідно:

1.      Учасникам онлайн аукціону - ознайомитись з правилами, + заповнити реєстраційну форму( http://pobachenya-zkrasuney.tilda.ws/#registration ) (все є на сайті, на головній сторінці);

2. Співорганізаторам - заповнити реєстраційну форму: ( http://pobachenya-zkrasuney.tilda.ws/#registration ) вказавши в коментарях контактну особу від співорганізатора;

3. Глядачі які заповнять реєстраційну форму, і зроблять це з 23 січня по 7 лютого 2017р.:
http://pobachenya-zkrasuney.tilda.ws/#registration
зможуть потрапити на урочисту частину та будуть зареєстровані на додатковий розіграш призів. (деталі згодом).

 

Більш детальна інформація про те як можна долучитись, правила для учасників та як підтримати проект, дивіться тут:

https://vk.com/vp_ternopil
http://pobachenya-zkrasuney.tilda.ws/

 

Тернопільська міська рада підвищить зарплати працівникам освітніх установ

Вівторок, 24 січня 2017, 08:12

Уряд прийняв рішення про підвищення рівня оплати праці педагогічних працівників з 1 січня 2017 року. Проте це стосувалося лише працівників шкіл. А збільшення посадових окладів педагогічних працівників інших закладів освіти (дошкільних, позашкільних та інших) повинно було відбутися лише з 1 вересня 2017 року.

У зв’язку з цим Тернопільська міська рада розглянула можливість передчасного підвищення заробітної плати педагогам міста. За попереднім розрахунками для цього необхідно додатково виділити із бюджету міста майже 15 млн. грн.

Таким чином, мерія міста вирішила не робити різниці між категоріями педагогічних працівників і збільшити посадові оклади всім без винятку педагогам Тернополя з 1 січня 2017 року.

 

Якщо дохід у негрошовій формі: термін сплати

Понеділок, 23 січня 2017, 08:18

У Тернопільській ОДПІ інформували, що з 1 січня 2017 року податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з доходу, наданого у негрошовій формі або виплаченого готівкою з каси податкового агента, необхідно сплачувати не пізніше трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

До 01.01.2017 року в зазначеному випадку податок сплачувався до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Зазначена норма передбачена пп 168.1.4 Податкового кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом України від 21.12.2016 р. №1797.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.


Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

У тернопільській «гармонії» жінки вчилися «писати сценарії життя» своїм дітям

Понеділок, 23 січня 2017, 07:24

У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулося засідання жіночого клубу ”Гармоня”, учасниці якого обговорили роль виховного процесу батьків у дорослому житті дітей.

«Психологами доведено, що всі проблеми, комплекси, світосприйняття дорослого мають глибоке коріння, яке йде ще з дитинства, - зазначила фахівець МРЦЗ Інна Лісовська. - Саме тому, щоб побудувати успішне суспільсво, закласти фундамент ”щасливої людини” ми маємо знати та використовувати правильні підходи у виховному процесі дітей».

Психолог Ольга Волошин, яка тривалий час займається вивченням дитячої психології, розповіла про вікові періоди дітей, кожен з яких має свої особливості світосприйняття та методи виховного впливу. Вона повідомила: «Від народження до 1 року - це час немовляти. Психічний розвиток дитини здійснюється на рівні інтимно-емоційних відносин, реальність сприймається на рівні підсвідомості. Проте, саме цей період залишає значний відбиток на особистості: хто був небажаний, недоглянутий в цей час, у того зароджується почуття недовіри до оточуючого світу, незрозуміле для людини відчуття ”ворогів навколо”. Коли ж дитина була бажаною, з нею спілкувалися, усміхалися, то в неї на все життя розвивається почуття довіри до оточуючого світу.

Від 1 до 3 років - переважає рухова діяльність. Дитина з цього часу намагається максимально бути незалежною: «я сама...». Завдання батьків - виховати самостійну, відповідальну особистість. У цей період в батьків є можливість закласти ”фундамент впевненості в собі”, даючи можливість дитині розвиватись.

У 3-5 років діти починають проявляти ініціативу. Важливо їх навчити відповідальності за свої вчинки (поскладати іграшки, які сама порозкидала...). Тато і мама мають бути прикладом в усьому. Потрібно заохочувати дитину до прояву ініціативи, до роботи, допомоги... Ігнорування дитини може проявитися у дорослому віці у почутті провини та пасивності.

Молодший шкільний вік 6-12 років. Зовнішні прояви у цьому віці пертворюються у внутрішні. Це період сприятливий для становлення мозкових механізмів, до навчання.

12-18 років - це підлітковий вік і вік юності - період для духовного розвитку. В цей період виникає запитання: ”Хто я є?” Підліток піхнає себе, шукає друзів, життєвий шлях, професію, яку обрати. Це період самовизначення, прийняття самостійних рішень. У такому віці до дитини ставитися необхідно, як до дорослого. У бесіді переконувати, наводити аргументи, адже сила та тиск у цей період викликають супротив, агресію, нерозуміння, замкнутість».

Під час засідання клубу мова йшла й про те, що від матерів, їх обізнаності, правильної життєвої позиції залежить сценарій майбутнього життя дитини. Адже саме вона є першою вихователькою і вчителькою власного чада, важливою опорою і порадницею, тією хто ділиться досвідом та спрямовує у певне життєве русло.

Жодна з учасниць клубу не залишилася байдужою до інформації, отриманої на заході.

До речі, за 5 років діяльності жіночого клубу ”Гармонія”, що діє при гендерному центрі Тернопільського міськрайонного центру зайнятості, відбулося 64 зустрічі за участю понад тисячі безробітних тернополянок. На засіданнях розглядали найбільш актуальні теми жіноцтва: здоров'я, краса, кар'єра, психологічні аспекти особистості, самовдосконалення. Представники громадських організацій, соціальні партнери, успішні та активні гості жіночого клубу допомагали учасницям порадами, ділилися досвідом та здобутими знаннями.

 

При сплаті за комунальні послуги «Укрпошта» та «Ощадбанк» беруть додаткову комісію

Неділя, 22 січня 2017, 14:36

При здійсненні оплати за комунальні послуги у державних установах УДППЗ «Укрпошта» та АТ «Ощадбанк» введена комісія. Становить вона від 3 грн. в «Укрпошті», від 7 до 10 грн. в АТ «Ощадбанк» та сплачується на користь саме цих установ.

«Укрпошта» бере зі споживачів комісію у розмірі 3 грн., яка збільшується у відповідності до суми, що вноситься. Згідно з тарифами «Укрпошти», за кожен рахунок фізичні особи платять комісію, розмір якої залежать від суми платежу, але становить не менше 3 гривень. Зокрема, до 400 грн. – 1,5%, від 400 грн. до 1000 грн. – 1%, понад 1000 грн. – 0,8%.

Тернополяни для оплати за комунальні послуги можуть користуватися послугами інших банків, у деяких з них комісії навіть нижчі. Окрім того, можна користуватися ресурсом oplata.te.ua, де взагалі не передбачено жодних додаткових комісій.

 

Більше 30 мільйонів гривень передбачено у бюджеті Тернополя на забезпечення пільгових перевезень

П'ятниця, 20 січня 2017, 07:10

Більше 30 мільйонів гривень передбачено у бюджеті Тернополя на забезпечення пільгових перевезень

Майже 31 млн.грн. передбачено у бюджеті Тернополя на 2017 рік, щоб забезпечити безкоштовні перевезення пільгових категорій населення у громадському транспорті міста.

«Цього року всі пільгові категорії тернополян зможуть надалі користуватися громадським транспортом на пільгових умовах. Оскільки держава не компенсує пільговий проїзд, тому Тернопіль заклав ці витрати у бюджет міста», – розповідає міський голова Сергій Надал.

Одночасно у 2017 році Тернопіль продовжить розбудовувати мережу електротранспорту міста, у якому всі пільгові категорії можуть їздити без обмежень. Зокрема, у 2017 році заплановане будівництво нової тролейбусної лінії через вул. Бродівську і до с.Біла.

Нагадаємо, що за минулі роки були збудовані п’ять нових тролейбусних лінії: у мікрорайоні «Аляска» (вул. В. Великого – Л. Курбаса – Морозенка – Симоненка); в районі обласної дитячої лікарні (вул. Корольова – Сахарова – Купчинського); на масиві «Дружба» (вул. Бережанська – Лучаківського – Будного – Тролейбусна); на масиві «Східний» (вулицями Протасевича – О. Довженка – Лесі Українки) та у 2016 році тролейбусна лінія сполучила «Аляску» та «Дружбу».

 

Відбулось чергове засідання клубу бізнес-подій за участю керівників місцевих підприємств

Четвер, 19 січня 2017, 10:55

У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулось чергове засідання Клубу бізнес-подій за участю 15 керівників місцевих підприємств, власників фірм, що працюють у сфері готельно-ресторанного бізнесу.

Тема зустрічі: «Проведення маркетингових досліджень методом "таємний покупець". Практичний менеджмент для керівників. Форми дієвої співпраці служби зайнятості із роботодавцями. Основні зміни у податковому законодавстві».

Спікери заходу: кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародного менеджменту та маркетингу ТНЕУ, керівник центру розвитку бізнесу "Робота і кар’єра» Любов Турчин, заступник начальника відділу адміністрування податків на доходів фізичних осіб, головного управління ДФС у Тернопільській області Віктор Орнатовський, психолог, провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Аліна Грицаєнко та економіст, провідний фахівець з питань зайнятості Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Оксана Паньків.

Відкрив засідання директор Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Анатолій Куриляк. Він привітав присутніх, зауважив, що служба зайнятості завжди відкрита до співпраці та готова до ефективної взаємодії з роботодавцями та іншими соціальними партнерами, подякував за активну і плідну співпрацю.

Керівник центру розвитку бізнесу "Робота і кар’єра» розповіла про метод дослідження ринку "таємний покупець", як спосіб вдосконалення роботи закладу; ознайомила з його історією, метою, методами, інструментами, типами збору даних, вимогами до «таємного покупця»; поінформувала про можливості використання даного методу у секторі HORECA (готельно-ресторанний бізнес).

Віктор Орнатовський ознайомив з основними змінами в оподаткуванні, які набрали чинності з 2017року.

Поняття «спіральної динаміки» розвитку бізнес-структури, її рівнів та складових, можливих варіантів подальшого розвитку висвітлила фахівець МРЦЗ Аліна Грицаєнко. «Умовно кожен рівень має своє забарвлення: фіолетовий, червоний, синій, помаранчевий, зелений, жовтий, бірюзовий; має свої ідеї, джерело енергії, процес, структуру, стиль лідерства і є якіснішим за попередній. Проте кожен рівень тієї чи іншої бізнес-структури має право на існування і свою нішу, - звернулась до присутніх фахівець МРЦЗ. - Якщо організація на порозі змін, виникли певні кризові явища в колективі чи бізнесі - варто використовувати ці знання «спіральної динаміки» на практиці. Залишаючи найкраще, поступово запроваджувати принципи вищого рівня».

А фахівець МРЦЗ Оксана Паньків розповіла присутнім про соціальні послуги роботодавцям, зокрема: організацію стажування безробітних безпосередньо на робочих місцях, виплату компенсації єдиного соціального внеску у разі створення нових робочих місць, використання резюме та відеорезюме безробітних, створення відеовакансій, проведення ярмарківвакансій та скайп-презентацій з метою підбору працівників.

 

У державній службі зайнятості запроваджено електронну чергу реєстрації безробітних

Четвер, 19 січня 2017, 08:36

З 13 січня 2017 року громадяни України, які шукають роботу, та безробітні мають можливість скористатись унікальним сервісом електронних послуг. За допомогою Інтернету можна самостійно записатись на індивідуальний прийом до фахівця центру зайнятості без попереднього відвідування центру зайнятості. Сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних» доступний на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua у розділі «Електронні послуги» http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/appointment.


Скориставшись нею, громадяни можуть записатись на:
· отримання консультації;
· перший прийом для осіб, які не перебувають на обліку в центрі зайнятості та мають бажання звернутись до центру зайнятості для пошуку роботи.
«У разі якщо особа зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутись у зарезервований час до фахівця центру зайнятості, робоче місце якого вказане під час запису засобами електронної черги. Це значно спростить та оптимізує комунікацію між шукачами роботи та центрами зайнятості», - повідомив директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук.

 

Школи Тернополя отримають нові спортивні майданчики

Четвер, 19 січня 2017, 08:22

У 2017 році на території шкіл №2, 11 та 16 облаштують сучасні універсальні спортивні майданчики, де школярі зможуть займатися футболом, волейболом, баскетболом та тенісом. На це із міського бюджету передбачено майже 4 млн.грн.

Як розповідає начальник управління освіти та науки Ольга Похиляк, минулого року було відкрито перші три спортивні майданчики на території шкіл № 6, 8 та 19. Цього року школи вибирали так, щоб вони знаходилися у різних мікрорайонах: на «Новому світі», масивах «Сонячний» та «Дружба». Майданчиками зможуть користуватись і діти з будинків, які розташовані біля навчальних закладів.

 

20 січня о 19:00 у тернопільській галереї «Бункермуз» розпочнеться відкриття виставки арт-об’єктів theROOM

Середа, 18 січня 2017, 11:02

theROOM — проект п’ятнадцяти молодих українських художників та ілюстраторів. Це певною мірою психотерапевтична спроба помістити світ у невеликий простір дерев’яної коробки, а для глядача – можливість побачити наскільки різні речі можуть трапитися в абсолютно однаковому форматі.

Куратор експозиції Наталка Гайда: — Ідея проекту виникла на основі синтезу кількох речей. А це — мої спогади про дитинство: бажання заселити світами найменші шпарини, зробити їх комфортними та придатними для існування найменших, невідомих можливих жителів (маленькі простори дуже добре надаються до заселення), це діарами, що завжди вражали мене, це так звані «коробки пам’яті», невеличкі бокси, де людина може концентровано розмістити зліпок себе, свого існування.

Ілюстраторів об’єднав формат. Учасники першого етапу (а це саме перший, буде ще продовження) вибрані так, щоби заповнити цей формат якнайрізноманітніше. Тема кімнати у когось виступає головною, у когось - дуже прихована, її потрібно ловити. Але вона завше є, і це, мабуть, робить проект для мене ще цікавішим.

За творчістю всіх учасників проекту я спостерігала досить давно, більшість до того ж працювало в 2Д-форматі (у проекті багато ілюстраторів), і всім, як виявилося, було ново та цікаво попрацювати в об’ємі. Крім того, цей проект говорить нам дуже просту річ, яку часом досить важко зрозуміти і прийняти - ВСІ МИ РІЗНІ ТА ВСІ МИ ОДНАКОВІ. Ця дуальність формує нас.

 

Поліцейські охорони затримали любителя ножів

Середа, 18 січня 2017, 06:41

В тернопільському гіпермаркеті працівники Управління поліції охорони затримали чоловіка, який намагався поцупити з магазину ножі.

Гіпермаркет, який охороняється поліцейським постом Управління поліції охорони в Тернопільській області, щораз манить до себе любителів дармової наживи. Цього разу, в поле зору поліцейських охорони потрапив 40-річний житель обласного центру, який намагався вкрасти з прилавку п’ять кухонних ножів Krauff на суму 2350 гривень.

Попри те, що чоловік вже володіє злочинним досвідом, йому не вдалося залишитися непоміченим. Затриманий у своє виправдання сказав, що побачивши на полиці гарні, але дуже дорогі ножі, не зміг встояти від спокуси.

Поліцейські охорони вилучили та повернули кухонне приладдя на прилавок торгового центру, а зловмисника доставили до Тернопільського відділу поліції. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України та вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу. Триває слідство.


Управління поліції охорони

в Тернопільській області

 

Не побачити себе до 25 грудня

Вівторок, 17 січня 2017, 07:50

Документальна планова перевірка суб’єкта господарської діяльності повинна бути передбачена у плані-графіку проведення таких документальних перевірок. Про це інформували в Тернопільській ОДПІ.

Відповідно до внесених Законом № 1797 від 21.12.2016 р. змін до Податкового кодексу України, План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Тож, в світлі змін, побачити, кого перевірятимуть у 2018 році, можна буде до 25.12.2017 року.

До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Періодичність проведення таких перевірок визначається залежно від ступеня ризику в їх діяльності, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім – не частіше ніж раз на два календарних роки, високим – не частіше одного разу на календарний рік.

Податковим кодексом заборонено проведення документальної планової перевірки за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, однак це не стосується перевірок щодо правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати митних платежів, податків, зборів та єдиного внеску при виплаті (нарахуванні) доходів фізичним особам.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.


Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Дохід 3 млн грн, а податок – нуль

Понеділок, 16 січня 2017, 08:34

Ставка податку на прибуток – «нуль відсотків» встановлена в оновленому Податковому кодексі аж до кінця 2021 року для окремих платників. В категорію «нульових», зокрема, можуть потрапити юридичні особи – платники податку на прибуток, якщо в них:

- річний бухгалтерський дохід не перевищує 3 млн грн;

- розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим як дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом.

Крім цих основних вимог, такі особи повинні відповідати ще одному із таких критеріїв:

а) утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від п'яти до 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до трьох мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від п'яти до 50 осіб.

Використати нульову ставку не зможуть суб'єкти господарювання, які:

1) утворені після 1 січня 2017 року шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), приватизації та корпоратизації;

2) ті, що здійснюють:

- діяльність у сфері розваг

- виробництво, оптовий продаж, експорт, імпорт підакцизних товарів;

- виробництво, оптовий та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів;

- видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення;

- фінансову та страхову діяльність

- діяльність з обміну валют;

- видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного значення;

- операції з нерухомим майном ;

- поштову та кур'єрську діяльність ;

- діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

- діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення»;

- охоронну діяльність;

- зовнішньоекономічну діяльність (крім діяльності у сфері інформатизації);

- виробництво продукції на давальницькій сировині;

- оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі;

- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води;

- діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку;

- діяльність у сфері інжинірингу.

Детальніші консультації можна отримати у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефономі: 43-46-10, 43-46-21.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Податкова знижка: новації -2017

Понеділок, 16 січня 2017, 08:33

Аналіз поданих декларацій попередніх років для отримання податкової знижки свідчить, що найчисельнішим є декларування витрат за навчання. Найсвіжішими змінами до ПКУ передбачено, що розмір плати, який можна включати до податкової знижки, тепер не обмежуватиметься помісячним лімітом у вигляді прожиткового мінімуму, помноженого на 1,4 та округленого до 10 грн. Новацією є й те, що у податковій знижці можна буде враховувати витрати на навчання члена першого ступеня споріднення незалежно від того, отримувала така особа заробітну плату чи ні.

Однак, все це буде «працювати» у 2018 році – при поданні декларацій за 2017 рік. Ті, хто цьогоріч реалізовуватиме право на податкову знижку за 2016 рік, повинні будуть керуватись помісячним лімітом – 1930 грн у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання.

Також, на сьогодні, діє норма, якщо член сім’ї, за навчання якого платили, паралельно отримував зарплату, податкової знижки, крім нього, нікому не нададуть. Як й раніше, податкова знижка не може перевищувати загального річного оподатковуваного доходу у вигляді зарплати.

Детальніші консультації та надання практичної допомоги у заповненні Декларації про майновий стан та доходи надаються у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Жителів Тернопільщини запрошують взяти участь у міжнародному конкурсі музейного селфі

Понеділок, 16 січня 2017, 08:22

Популяризувати Тернопілля за допомогою участі в цікавому конкурсі, що відбудеться у рамках відзначення Міжнародного дня музейного селфі, запрошуються усі охочі мешканці області та гості краю. Світлини неповторних музеїв Тернопільщини зможе побачити весь світ.

Конкурс відбудеться 18 січня 2017 року. Умови прості: необхідно завітати до будь-якого музею області, сфотографуватися біля експонату, який сподобався та опублікувати фото у соцмережах Facebook, Twitter та Instagram із хештегом #MuseumSelfie . А також тегом музею, де зроблено фото, для прикладу -  #KremenetsMuseum .
 

У багатьох виставкових та експозиційних залах музею працює WIFI, тому офублікувати світлину можна буде без зайвих проблем. Переможців конкурсу чекають подарунки. Нагадаємо, що в Україні дана акція проходить вже втретє. Торік у відзначенні Міжнародного дня музейного селфі взяли участь близько 50 музеїв.

Довідково

У Тернопільській області діють 28 комунальних музеїв, вісім з яких - обласного підпорядкування: Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільський обласний художній музей, Борщівський краєзнавчий музей, Велеснівський етнографічно-меморіальний музей Володимира Гнатюка, Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса (село Старий Скалат Підволочиського району), Меморіальний музей Богдана Лепкого (м. Бережани), Літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького (м. Кременець), Музейний комплекс «Лемківське село» (м. Монастириська), Бібліотека-музей «Літературне Тернопілля».

 

Ситуація з грипом та ГРВІ на Тернопільщині – контрольована

Неділя, 15 січня 2017, 12:33

На Тернопільщині епідемія грипу та ГРВІ не є критичною і носить виключно сезонний характер. Загальна захворюваність за останні 7 днів склала 401 випадок на 100 тисяч населення. При цьому кількість хворих зменшується - за перший тиждень нового року захворіло на 40,5% менше, ніж станом на останній тиждень 2016 року. Найважливішим є те, що летальних випадків, пов’язаних з цими хворобами не зафіксовано.


«Ситуація із розповсюдженням гострих респіраторних та грипу захворювань в області — контрольована, завдяки застосованим торік в грудні ефективним заходам. Ми провели засідання техногенної протиепідемічної комісії, де прийняли відповідні рішення, що спрацювали на випередження. Наступна хвиля захворюваності на грип очікується в кінці січня - на початку лютого, відповідно профілактичні заходи посилюватимуться», — зазначає начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.


З метою координації дій та попередження ускладнення ситуації з поширенням інфекційних хвороб за участю керівництва області та експертів медичної спільноти відбулася спеціальна нарада.


«Ми зробили все для того, щоб лікування інфекційних хвороб пацієнтів Тернопільської області відповідало вищому рівню. Капітально відремонтована інфекційна лікарня, з держбюжету для цього було виділено понад 8 млн грн.


Сьогодні ми забезпечені належними умовами для лікування інфекційних хворих. Другий етап — це максимальна координація дій органів державної влади та місцевого самоврядування на максимальне запобігання поширення захворюваності на ГРВІ та грип на території області. Вчасно проводитимуться санітарно-епідеміологічні заходи і карантин. Ми мали вже негативний досвід, коли техногенна комісія вирішили  впровадити у школах області карантин, проте органи місцевого самоврядування — прийняли інше рішення.  Внаслідок цього епідемія охопила багато шкіл Тернопільської області, — повідомляє голова Тернопільської ОДА Степан Барна. — Ми відпрацювали повний склад медикаментозного забезпечення обласної швидкої допомоги, кожна карета якої повинна бути стовідсотково забезпечена лікарськими засобами першої необхідності. Також на часі — профілактика інформаційної кампанії, яка має проводитися закладами охорони здоров’я області».


За словами медиків, зараз у Тернопільській області невідомих штамів вірусу грипу немає. Епідеміологічна ситуація цілком контрольована.


«Зараз в Україні переважно циркулюють три різновиди вірусу грипу. А саме — вірус A H1N1, вірус A Н3 N2 та вірус парагрипу. Буває так, що протягом кількох років циркулює один і той самий штам вірусу, відтак у значної частини населення до нього є вже вироблений імунітет, який зберігається від одного до трьох років. Теперішня епідемія грипу значно слабша ніж та, що була в Україні у 2009-2010 роках», — прокоментував професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб ТДМУ Михайло Андрейчин.
На сьогоднішній день вберегтися від грипу та ГРВІ допоможуть профілактичні заходи, а також вакцинація – в першу чергу, вона рекомендована для осіб групи ризику, які часто і багато контактують з людьми: медики, працівники транспортної сфери, торгівлі та послуг. Дітям вакцинація рекомендована не раніше 5 років.


В аптечній мережі сьогодні є в наявності вакцина, зазначає Володимир Богайчук. «Завдяки вакцині можна значно знизити рівень захворюваності. Разом з тим, треба пам’ятати, що після проведеного щеплення імунітет виробляється не відразу. На це потрібно від 10 діб до місяця, а іноді й довше. Цей час потрібно бути особливо пильним й намагатися уникати можливого інфікування», — зазначив Михайло Андрейчин.


Як стверджують експерти, в аптечній мережі зараз достатньо противірусних препаратів, у боротьбі з грипом та ГРВІ можна вдаватися і до методів народної медицини. Однак, самолікування може бути небезпечним – краще вчасно звернутися до лікаря.

 

Понад 5000 тернопільських дітей отримають подарунки під час акції «Ялинка міського голови»

Субота, 14 січня 2017, 17:59

З 13 по 15 січня у Палаці культури «Березіль» відбуваються благодійні театралізовані ранки для дітей «Ялинка міського голови». Протягом цих днів понад п’ять тисяч маленьких тернополян з малозабезпечених, багатодітних та соціально-незахищених родин відвідають дійство. Також подарунки отримають діти учасників АТО та переселенців.

Привітав дітей зі святами міський голова Сергій Надал, який побажав усім, щоб у Новому році об’єднувалися добрі починання і звершення заради майбутнього Тернополя.

«Зимова пора дарує нам одні з найсвітліших свят – День Святого Миколая, Новий Рік, Різдво Христове. Сьогодні ми продовжуємо зимові святкування на Старий Новий рік та Святого Василія, - зазначив очільник Тернополя. - Мені найбільше приємно, що це свято для дітей творять самі діти. Ми побачимо виступи багатьох дитячих колективів, сотні дітей покажуть свої вміння. Міцного Вам здоров’я, достатку, тепла та любові у душах і серцях! Миру і Божої благодаті в кожен наш дім!».


 

Громади Тернопілля реалізували більше 200 проектів за кошти з державної субвенції

П'ятниця, 13 січня 2017, 09:17

228 проектів розвитку інфраструктури громад, переважна частина яких стосується ремонту доріг, шкіл, медичних та навчальних закладів, будинків культури, а також об'єктів житлово-комунальної інфраструктури,  реалізовано у 2016 році у області. За інформацією державного казначейства із передбачених 141,55 млн гривень субвенції об'єднаними територіальними громадами освоєно 133,35 млн гривень. Це складає 94,2 відсотки.  Про це повідомили в управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації.

«Практично повністю освоїли кошти субвенції Байковецька, Білобожницька, Васильковецька, Великогаївська, Заводська, Іванівська, Козлівська, Лопушненська, Новосільська, Озернянська та Скала-Подільська об'єднані територіальні громади», - зазначив начальник управління Володимир Харченко.
Водночас, як показала практика, не всі громади виявилися готові до реалізації практичних завдань. Найбільший обсяг неосвоєних коштів, які повернуто до державного бюджету у Золотниковської ОТГ – 1,45 мільйони гривень, Підволочиської ОТГ – 1,44 мільйони гривень, Теребовлянської ОТГ  – 2,1 мільйони гривень. В основному неосвоєння коштів відбулося через погіршення погодних умов та неможливості завершити розпочаті ремонти доріг. Ці проекти передбачається завершити у 2017 році першочергово.


Також через прогалини у процедурі закупівель товарів та послуг через систему електронних закупівель “ProZorro” в окремих випадках було допущено до реалізації проектів недобросовісних учасників торгів, які згодом відмовилися від укладання угод, в основному на постачання техніки для комунальних підприємств за заявленими під час тендеру цінами, що привело до необхідності проведення повторних торгів і втрати часу.
«Державним бюджетом 2017 року для розвитку об'єднаних територіальних громад України передбачена субвенція 1,5 мільярда гривень. Частина вказаних коштів надійде для 26 існуючих та 10 новоутворених громад області, органи виконавчої влади усіх рівнів будуть працювати над тим, щоб усі громади змогли їх реалізувати згідно з власними потребами, у повному обсязі, і з найбільшою ефективністю», - констатував Володимир Харченко.


Нагадаємо,  2016 році в області діяло 26 новоутворених об'єднаних територіальних громад, які  охопили 27 % території та 21 % населення. Одним з першочергових завдань органів місцевого самоврядування об'єднаних територіальних громад стала організація розвитку своїх територій та створення нової інфраструктури. Для фінансової підтримки з державного бюджету місцевим бюджетам була надана субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
Згідно з Порядком та умовами надання вказаної субвенції, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 200 для забезпечення розвитку 26 об'єднаних територіальних громад області у 2016 році надійшло 141,55 мільйони гривень. Громади самостійно вирішували на що їм витратити вказані кошти і які проекти реалізовувати першочергово. Обласною державною адміністрацією та Мінрегіоном лише погоджувалися напрямки використання коштів та відповідність проектів чинному законодавству.
Для розгляду проектних заявок та підготовки висновків розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 18 квітня 2016 року № 223-од (зі змінами) утворено робочу групу до складу якої увійшли керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації. Загалом на розгляд до обласної державної адміністрації від громад надійшло 268 проектних заявок, які були розглянуті у встановлений термін. За результатами розгляду обласною державною адміністрацією підготовлено та надано об'єднаним територіальним громадам 268 висновків, 10 з яких визнано такими, що втратили чинність у зв'язку із заміною громадами проектних заявок на аналогічні зі зміненими фінансовими показниками.


Згідно з чинними 258 висновками обсяг фінансування проектних заявок становив 172585,6263 тис. гривень за рахунок коштів субвенції та 6886,324 тис. гривень за рахунок співфінансування з місцевих бюджетів. Збільшення обсягу фінансування проектних заявок від загальнообласного обсягу субвенції відбулося за рахунок економії коштів під час реалізації проектів та за рахунок відмови громад у реалізації окремих інфраструктурних проектів та заміні їх іншими.

 

Як оформити скаргу на рішення, дії та бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації

Четвер, 12 січня 2017, 14:39

З січня 2016 року в Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

До Комісії може звернутися кожен, хто впевнений, що його права порушено рішенням, дією чи бездіяльністю державного реєстратора чи суб’єкта державної реєстрації, при цьому дотримуючись 60 календарних днів з дня прийняття рішення, яке оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

Для цього необхідно подати належним чином оформлену скаргу, яка повинна відповідати наступним вимогам:

1. Вказати у скарзі повне найменування (ім'я) скаржника.

2. Якщо скарга подається представником скаржника, то найменування (ім'я) представника.

3. Місце перебування чи проживання (для фізичних осіб), для юридичних осіб – місцезнаходження тих, хто звертається зі скаргою.

4. Реквізити рішення державного реєстратора, яке підлягає оскарженню (у сфері нерухомості).

5. Зміст оскаржуваного рішення (дії чи бездіяльності) (у сфері бізнесу).

6. Норми законодавства, що були порушені, на думку скаржника.

7. Обставини, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги.

8. Відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання.

9. Підписи скаржника або його представника.

10. Дата складання скарги.

11. Скарга розглядається лише за умов, якщо вона подана особою, що може підтвердити факт порушення її прав (стосується лише сфери нерухомості).

12. Якщо скарга подається представником скаржника, то до скарги додається або довіреність, або інший документ, що підтверджує його повноваження, або копія такого документа, засвідчена у встановленому порядку.

13. За наявності до скарги додаються засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують порушення прав скаржника.

Лише у випадку якщо скарга відповідатиме вимогам закону її буде розглянуто Комісією.

Зверніть увагу! Комісія не буде розглядати вашу скаргу, якщо її подано з порушенням хоча б одного з зазначених вище пунктів.

 

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

 

У 2016 році бюджет міста отримав понад 220 млн грн додаткових надходжень

Четвер, 12 січня 2017, 11:07

Про це зазначила заступник начальника Тернопільської ОДПІ Лариса Березюк. Із запланованого розпису доходів в сумі 711,2 млн грн фактичні надходження склали 731,4 млн грн.

Найбільша частка надходжень – податок на доходи фізичних осіб, якого мешканці та представники бізнесу обласного центру сплатили 423,4 млн грн, а це майже на 130,7 млн грн більше, як торік.

Платники, які обрали спрощену систему оподаткування, внесли до бюджету майже 105 млн грн єдиного податку, а 102,4 млн грн надійшло акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання підакцизних товарів.

Землекористувачі поповнили місцеву скарбницю на 77,9 млн грн платою за землю, а власники нерухомого майна – на 17,6 млн грн, з яких 12,4 млн грн сплатили юридичні особи та 5,2 млн грн – фізичні особи. За елітні авто бюджет отримав 1,6 млн грн транспортного податку.


Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Відрядні добові: вас цікавить – скільки?

Четвер, 12 січня 2017, 11:06

З нового року неоподатковуваний розмір добових по Україні встановлено на рівні 0,1 від мінімальної зарплати станом на 1 січня звітного року.

Таким чином, у 2017 році на один день відрядження буде припадати 320 грн добових, що не підлягатимуть оподаткуванню. А от неоподатковуваний розмір закордонних добових у цьому році не буде «прив’язаний» до мінімальної зарплати й становитиме 80 євро на день.

Обчислення гривневого еквівалента буде базуватися на курсі НБУ окремо за кожен день відрядження. Про це повідомили в Тернопільській ОДПІ.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

12 січня з 10.00 год. не буде газу у частині Тернополя

Четвер, 12 січня 2017, 08:14

ПАТ «Тернопільміськгаз» повідомляє, що 12 січня з 10.00 год. буде припинена подача газу у частині Тернополя у зв’язку з проведенням аварійних робіт. У цей же день понижений тиск газу буде у центральній частині міста.

Подача газу буде припинена за адресами:

1.Чехова

2. За Рудкою

3. Головацького

4. Гніздовського

5. пр. За Рудкою

6. Опільського

7. Гнатюка

8. Броварна

9. Білецька

10. Горбачевського

11. Новий Світ

12. Котляревського

13. Ясна

14. Рівна

15. Вагилевича

16. Нечая

17. Набережна бічна

18. пр. Броварний

19. Наливайка

20. Транспортна

21. Березова

22. Кармелюка

23. Вільхова

24. Новий Світ Бічна

25. Ділова

26. Межова

27. Циганська

Адмінбудівлі: Грушевського 8, Білецька 1.

 

Увага! Відмінено «тютюновий» та «алкогольний» звіти!

Середа, 11 січня 2017, 10:36

У Тернопільській ОДПІ інформували, що відповідно до внесених змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів – з 1 січня 2017 року відмінено подачу звітів 1-РА та 1-РТ.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Більш як чверть мільйона звернень

Середа, 11 січня 2017, 10:35


У Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ підбили підсумки роботи у 2016 році. Василь Кравець, начальник управління обслуговування платників, зазначив, що впродовж минулого року кількість звернень до Центру перевершила – 258 тисяч.Платникам надано 27201 адміністративну послугу.

Найбільш затребуваною виявилась видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки – 13735. Фахівцями, задіяними до роботи у Центрі, зареєстровано 3166 книг обліку розрахункових операцій, 2124 книги обліку доходів і витрат, надано 2421 витяг з реєстру платників єдиного податку, перереєстровано 927 установ в Реєстрі неприбуткових організацій, видано 1464 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, проведено реєстрацію 487 РРО тощо.Керівник управління інформував, також, що з початку нового року, зростає кількість відвідувачів, котрі хочуть отримати практичну допомогу у заповненні Декларації про майновий стан і доходи, адже саме в ці дні стартувала деклараційна кампанія – 2017.

Тренінги та фахові консультації з цього питання платникам будуть надавати впродовж усієї кампанії як при відвідуванні ЦОПу, так й шляхом проведення інтернет-конференцій, відео-консультацій та за телефонами: 43-46-10, 43-46-46.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Одна з головних причин підвищення вартості проїзду

Середа, 11 січня 2017, 07:42

Протягом довгого часу тривали дискусії щодо впровадження нових цін для тих, хто користується громадським транспортом.  Відтак у 2017 році вартість проїзду у маршрутці становить 4 гривні, у тролейбусі - 3 гривні. Школярі оплачують 2 гривні не залежно від виду міського транспорту. Для пенсіонерів та пільговиків все залишається без змін. Як і раніше люди цієї категорії користуються громадським транспортом безкоштовно.

Результат пошуку зображень за запитом "маршрутка сніг тернопіль"

Начальник управління транспорту, комунікацій та звʼзку пояснив, що такі зміни є необхідними та обговоренню не підлягають. Однією з головних причин стало підвищення вартості на користування електроенергією. З нового року ціни збільшенні. КП «ТЕТ» не в змозі самостійно оплатити всі рахунки, тому ці кошти необхідні для подальшого функціювання громадського транспорту.

Після оголошення цього нововведення на сайті Єдиної системи місцевих петицій були запропоновані альтернативні варіанти вирішення цієї проблеми місцевими жителями. Зокрема, у одній було представлено ідею заміни маршруток тролейбусами, оскільки це дешевше та екологічно безпечніше. Автор другої петиції запропонував оприлюднювати рахунки вартості проїзду у міському транспорті. На разі, першу підтримало чимало тернополян і заява вже може бути розглянута міською радою. Щодо іншої, потрібна кількість людей ще не проголосувала, проте, до закінчення голосування залишилося 23 дні.


Олена Сабатюк

 

На основних маршрутах Тернопіль прибирає 27 одиниць снігоочисної техніки

Вівторок, 10 січня 2017, 10:07

Механізм прибирання міста чітко прописано у новій «Дорожній карті утримання шляхо-мостового господарства Тернополя взимку», яку виконком міської ради затвердив наприкінці минулого року. Ефективність прописаних у «Дорожній карті» механізмів прибирання міста комунальні структури міста продемонстрували у час Різдвяних свят, адже саме з 7 до 9 січня спостерігалося значне пониження температури повітря та снігопади.

У документі прописано, що у місті діє три рівні системи оповіщення населення про погодні умови та початок роботи снігоприбиральної техніки: зелений рівень (за умов виникнення ожеледиці чи потреби прибирання снігу в денний період доби (крім години «пік») при не значних та помірних снігових опадах); жовтий рівень (за виникнення ожеледиці чи потреби прибирання снігу в вечірній та нічний період доби при не значних та помірних снігових опадах) та червоний рівень (за виникнення потреби виконання робіт в будь-який період доби при інтенсивних снігопадах та надзвичайній ситуації).

У дні снігопадів у Тернополі був оголошений «зелений рівень» системи оповіщення із переходом у «жовтий рівень». Відповідно до «Дорожньої карти», у першу чергу прибирання здійснювалося за вісьмома маршрутами:

 1. Маршрут №1 «Центр-1» (Дамба – Руська - Чорновола – Сагайдачного - Над Ставом)
 2. Маршрут «2 «Центр-2» (Патріарха Мстислава – Живова - Шептицького-Танцорова – Острозького - Стрімка)
 3. Маршрут №3 «Новий світ»
 4. Маршрут №4 «Старий парк»
 5. Маршрут №5 «Сонячний»
 6. Маршрут №6 «Східний»
 7. Маршрут №7 «Дружба»
 8. 8Маршрут №8 «Об’їзна»

 

На усіх маршрутах працювало 27 одиниць техніки: це піскорозкидачі, тракторні щітки, навантажувачі, тракторні посипальні механізми (для тротуарів), автогрейдери, тощо. Одночасно житловий фонд, прибудинкові території, очищала від снігу техніка балансоутримуючих організацій та ОСББ.

 

Тернополян запрошують на курси програмування

Понеділок, 09 січня 2017, 11:11

Чудова новина для усіх, хто мріяв спробувати себе в ІТ. Medialab спільно з TOO «ATOM» розпочинає курс програмування для дорослих.

На заняттях будемо вивчати Microsoft Visual Basic. Курс є початковим, вступним для усіх бажаючих, які прагнуть зрозуміти принципи програмування.

Заняття проводить Ірина Ко.

Ви дізнаєтеся як:

— побудувати програму з виведенням заданого повідомлення на екран. Створити перший проект, розмістити елементи управління у вікні;

— створити програму «Конвертер валют» та написати математичний калькулятор;

— умови «if» та «then», застосування їх на практиці. Створення гри «Вгадай число»;

— оператор Select Case. Створення гри «Камінь, ножиці, папір»;

— робота з випадковими числами і таймером. Гра «Однорукий бандит»;

— робота з масивами. Гра «Хрестики нулики» — реалізація базових функцій;

— гра «Хрестики нулики» — заставляємо комп’ютер «думати».

Середовище розробки VB містить інструменти для візуального конструювання користувацького інтерфейсу та вважається потужним засобом швидкої розробки програм. Використовується для компонентного способу створення програм, що працюють під управлінням майже усіх версій операційних систем сімейства Microsoft Windows.

Розпочинаємо 14 січня, в суботу, о 14:00. ПК Березіль, 2 пов., 18 каб. Приєднуйтеся! Навчання безкоштовне. Кількість місць: 5.
Запис обов’язковий, тел. 096-467-03-52.

Дізнавайтеся про усі курси та майстер-класи Medialab: https://www.facebook.com/groups/1582935468693166/

 

Президент України доручив підвищити розмір доплат військовим на передовій

Понеділок, 09 січня 2017, 10:37

Я дав доручення Міністру оборони підняти доплати, які отримують військовослужбовці, які знаходяться на першій лінії – лінії зіткнення – до 6 тис. грн. А військовослужбовцям, які знаходяться на другій лінії – до 2,4 тис. грн.», - повідомив Петро Порошенко під час робочої поїздки до Донецької області.
«Я впевнений в тому,  що ми маємо створювати і фінансову, і матеріальну мотивацію для того, щоб надійно були захищені і забезпечені українські військовослужбовці. Зараз ми маємо витрачати гроші український платників податків, гроші української держави, в першу чергу на те, щоб забезпечити надійну обороноздатність», - підкреслив Президент.
Глава держави наголосив, що не міг не приїхати туди, де «найкращі з найкращих, найсміливіші із найсміливіших, найсильніші з найсильніших захищають нашу країну від агресії з боку Російської Федерації».
«Очевидно, що саме тут найбільш важливе місце, де  ми маємо вітати і дякувати.  За кілька годин вся Україна, забувши на мить про проблеми та турботи, з мріями та надією зустріне 2017 рік.  Можливістю ж мирно відзначити це свято, - як і Різдво Христове, що у нас незабаром, - ми зобов’язані Збройним Силам України, Національній гвардії, присутнім тут прикордонникам, СБУ, іншим силовим структурам», - сказав Президент.
Петро Порошенко наголосив, що прибув на Донеччину в Маріуполь, щоби виказати українському воїнству велику пошану  і подяку. «Від усіх ваших співвітчизників, від держави. І від себе особисто. І не лише як від Президента і Верховного Головнокомандувача, але й як від українця-громадянина, як чоловіка і сина, як батька чотирьох дітей і діда двох онуків», - сказав він.
Глава держави розповів, що побував на передовій, де зустрівся із бійцями 36-ї окремої бригади морської піхоти, які несуть свою службу зараз під Широкино. За його словами, морські піхотинці героїчно і мужньо утримують позиції на Маріупольському напрямку.
«Ми маємо справу з ворогом, у якого – нічого святого, навіть Різдва.  Хоча інтенсивність вогню бойовиків дещо зменшилася, жодної тиші, про яку було домовлено у Мінську, так і не настало», - сказав він та нагадав, що  два тижні тому  російсько-терористичні підрозділи намагалися захопити два наших опорних пункти в районі селища Луганське, що на Світлодарській  дузі.  Українські воїни не лише відбили атаки ворога, але  й перейшли у контратаку. Завдавши окупантам серйозних втрат, здобули перемогу, покращивши диспозицію наших військ, зазначив Президент.
«Напруженою обстановка залишається на Маріупольському напрямку, де останнім часом ворог застосовує практично весь спектр наявного в нього озброєння – за винятком хіба що реактивної артилерії», - зазначив Президент.
Петро Порошенко зазначив, що лише протягом цього року 211 військовослужбовців Збройних Сил України віддали своє життя за мир, свободу нашої держави, захищаючи її від агресора.
Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Президент особливо наголосив, що цього року завдання зміцнення обороноздатності вирішувалось без мобілізації. «Четверту, п’яту, шосту черги – демобілізували. Українські воїни повернулися додому, до мирного життя, до рідних та близьких і зараз вдома зустрічають Новий рік. Замість же сьомої, восьмої та дев’ятої хвиль укладено майже сімдесят тисяч контрактів добровольців, які записались до лав Збройних Сил. І, зауважу, що лише завдяки Мінським домовленостям, ми виграли час для переведення армії на професійну основу та для її озброєння, доозброєння та переозброєння», - зазначив він.
Петро Порошенко також зауважив, що на оборонно-безпековий сектор Україна витрачає 5% ВВП, безпосередньо на армію – більше 3%.

www.oda.te.gov.ua

 

Тернопільщина працює над поверненням статусу «туристичного регіону»

Неділя, 08 січня 2017, 16:24

Рік сталого туризму й забезпечення насиченого й змістовного відпочинку — таке завдання ставить перед собою керівництво відділу туризму Тернопільської облдержадміністрації. З метою додаткової популяризації туристичних об’єктів Тернопільщини розроблена відповідна стратегія розвитку туризму до 2020 року. Серед її основних завдань — покращення стану доріг, встановлення вказівників, промоційних щитів, зазначає начальник відділу туризму Тернопільської ОДА Назар Яворський.
«Покращення стану під’їзних шляхів до печер, замків та духовних центрів Тернопільщини створить у подальшому позитивний імідж Тернопілля, як туристично привабливого краю», — наголошує він.
Крім розвитку туристичної інфраструктури, актуальним питанням залишається й покращення якості обслуговування, розповсюдження якісної реклами та вичерпної інформації про туристичні послуги, які пропонує Тернопільщина.
«Якщо з’являтимуться нові туристичні об’єкти, стоянки для автотуристів, автокемпінги, велосипедні сервісні пункти, наметові містечка та хостели, безперечно, потік туристів зросте», — підсумував Назар Яворський.
Над стратегічними планами розвитку туризму наразі працюють й окремі громади Тернопільщини. Крім того, торік у Тернополі була створена громадська організація «Туристична асоціація Тернопілля», діяльність якої спрямована на популяризацію туристичного потенціалу області. Сюди увійшли представники туристичного бізнесу Тернопільщини.
«За відносно короткий період своєї діяльності асоціація гідно презентує Тернопілля на представницьких міжнародних і всеукраїнських заходах, виставках, фестивалях», — зазначає начальник відділу туризму обласної адміністрації.
Представники асоціації підтримують участь  Тернопільської області у міжнародній і всеукраїнській виставках, долучилися до виготовлення інформаційного буклету про Тернопілля.
Заступник голови асоціації, яким став Назар Яворський запрошує всіх охочих долучатися до спільної справи, ділитися свіжими ідеями й проектами та разом працювати над розвитком туристичного продукту Тернопільської області.

 

На Тернопільщині очікується до 20-26° морозу

Субота, 07 січня 2017, 20:32

Шановні громадяни! Звертаємося до вас з проханням дотримуватися правил безпеки під час погіршення погодних умов!
За прогнозами Укргідрометцентру, 6-7 січня у зв'язку із вторгненням арктичного повітря на Тернопільщині очікується різке зниження температури: вночі до 13-19° морозу. Місцями очікується до 20-26° морозу, вдень до 11-17° морозу.

З метою власної безпеки рекомендуємо утриматися від поїздок на далекі відстані. 
Крім цього, Управління ДСНС України у Тернопільській області радить дотримуватися основних правил поведінки в умовах низьких температур.
Перебуваючи на холоді, не вживайте алкогольних напоїв – це сприяє значній  втраті тепла, в той же час викликаючи його ілюзію. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження. Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.
Голодний шлунок теж не сприяє виробленню енергії, необхідної для боротьби з холодом.
Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити такий, що не промокає.
Тісне взуття та відсутність устілки, можуть створювати передумови обмороження. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу.
У вітряну погоду відкриті ділянки тіла можна змащувати спеціальним кремом.
Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. В будь-якому випадку якщо кінцівки почали замерзати, ними слід негайно починати рухати, не дозволяючи їм мерзнути.

За матеріалами Управління ДСНС в Тернопільській області

 

У 2017 році на фінансування галузі профтехосвіти спрямують понад 120 млн. грн.

П'ятниця, 06 січня 2017, 09:43

На Тернопільщині триває реформа закладів професійно-технічної освіти. Всі заходи проводяться згідно Регіонального плану розвитку профтехосвіти на 2016-2018 роки.
Про це повідомила в.о. начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ганна Зварич.
«З квітня 2016 року при обласній державній адміністрації працює Регіональна рада з питань розвитку профтехосвіти. До її складу входять представники структурних підрозділів ОДА, підприємці, представники громадськості тощо. Тому при прийнятті рішень ми прислухаємося до пропозицій членів ради», - наголосила Ганна Зварич.


Наразі в області ще триває процес передачі закладів профтехосвіти з державної власності у комунальну власність обласної ради. Лише після завершення цього процесу буде можливо повністю фінансувати заклади галузі за рахунок місцевих бюджетів. Однак на час перехідного періоду проблем з фінансування бути не повинно, запевняє Ганна Зварич.
«Фінансування галузі освіти області здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 14.01.2015 №6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» та додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам. На фінансування закладів освіти області передбачено 1 млрд. 727 млн. 129,4 тис. грн. коштів освітньої субвенції. Зокрема, для закладів професійно-технічної освіти – 127 млн. 743,3 тис. грн. З них – освітня субвенція – 49 млн. 620 тис. грн., додаткова та базова дотація – 57 млн. 475,3 тис. грн, доходи обласного бюджету – 20 млн. 647, 2 тис. грн.», - поінформувала Ганна Зварич.
На сьогоднішній день в Тернопільській області працюють 22 заклади професійно-технічного профілю, в яких освіту здобувають 9 тисяч учнів. У 2016 році майже 4 тисячі із них отримали робітничу професію та стали фахівцями у сфері послуг.

 

У 2017 році медична та освітня субвенції для Тернопільщини збільшаться приблизно на 30%

П'ятниця, 06 січня 2017, 09:42

За рахунок освітньої субвенції цьогоріч в області  фінансуватимуться заклади профтехосвіти, тоді як у 2016 році вони були на цілковитому утриманні місцевих бюджетів.  Про це інформує директор департаменту фінансів Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Скибиляк.
Загалом освітня субвенція для Тернопільщини у 2017 році збільшиться на 398,4 млн грн (на 30 %) і становитиме 1 млрд 726, 9 млн грн. Медична субвенція зросте на 295, 4 млн грн (на 25,7 %) й становитиме 1 млрд 446,3 млн грн.
«Варто зазначити, за рахунок медичної субвенції не оплачуватимуться енергоносії медичних закладів, а за рахунок освітньої субвенції здійснюватиметься лише виплата заробітної плати педагогічних працівників.
Для забезпечення енергоносіїв закладів охорони здоров’я та освіти в держбюджеті передбачена додаткова дотація —  502,1 млн грн», — розповідає Степан Скибиляк.
За його словами, загальний обсяг доходів та видатків місцевих бюджетів області на 2017 рік становитиме 10,5 млрд грн, що на 3 млрд грн більше ніж торік. Власні доходи місцевих бюджетів очікуються 2,4 млрд грн (на 843 млн грн більше, ніж у 2016 році). Базової дотації область отримає 407,3 млн грн (на 91,9 млн грн більше ніж торік).
Як і в минулому році, передбачена субвенція на придбання матеріалів для інгаляційної анестезії та медикаментів для швидкої медичної допомоги.
«Варто зазначити, цьогоріч Тернопільщина отримає нові види трансфертів: субвенцію на придбання ангіографічного обладнання в сумі 4,1 млн грн та субвенцію на відшкодування лікарських засобів — 13,7 млн грн», — зазначає Степан Скибиляк.

 

У Тернополі оголошується «зелений рівень» системи оповіщення

П'ятниця, 06 січня 2017, 09:04

У зв’язку з погіршення погодних умов, прогнозами виникнення ожеледиці та можливих снігових опадів, Тернопільська міська рада оголошує «зелений рівень» системи оповіщення.

Це означає, що з 16.00 год. на восьми маршрутах Тернополя, тобто на центральних вулицях, виїжджає працювати спеціальна техніка, яка буде посипати дороги протиожеледною сумішшю.

Просимо тернополян забрати транспорті засоби з центральних вулиць, а також скоригувати свої маршрути.

 

«Спрощенці» платитимуть по-новому

Четвер, 05 січня 2017, 08:43

У зв’язку із прийняттям Бюджету – 2017 та змінами до Податкового кодексу, з нового року змінено ставки для платників єдиного податку – фізичних осіб-підприємців.

Так, для «єдинників» першої групи на 2017 рік ставки встановлено у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1600 грн). Таким чином, з 1 січня сума єдиного податку для вказаної групи становитиме 160 грн.

Ставка ж податку для платників – «спрощенців» 2 групи у цьому році буде «прив’язана» до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня 2017 року збільшилася до 3200 грн. Тож, такі підприємці будуть сплачувати 640 грн податку щомісячно.

Для платників єдиного податку третьої групи затверджено ставку 3% від доходу (хто є зареєстрованим платником ПДВ) та - 5%, для тих що не зареєстровані платниками ПДВ.

Одночасно, в Тернопільській ОДПІ повідомили, що реквізити рахунків для сплати єдиного податку станом на 04 січня 2017 року не змінені.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.


Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Сторінка 84 з 112

«ПочатокПопередня81828384858687888990НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер