images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

Тернопільська обласна рада: чому депутати порушують закон та ігнорують виборців

Вівторок, 18 жовтня 2016, 06:38

60 депутатів Тернопільської облради порушили закон. Вони не оприлюднили інформації про свої громадські приймальні. Депутати із фракції “Громадянська позиція” єдині, хто не ігнорує своїх виборців. Жоден із депутатів ВО “Свобода” не веде прийому громадян.

Відповідно до п. 5, ст. 10 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, депутат зобов’язаний визначити й оприлюднити дні, години та місце прийому виборців та вести регулярний (не рідше одного разу на місяць) прийом громадян та розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

Проте на сайті Тернопільської обласної ради в розділі "Громадські приймальні депутатів" оприлюднено інформацію про приймальні лише чотирьох депутатів, представників фракції Тернопільської обласної організації політичної партії "Громадянська позиція".

Рух ЧЕСНО подав інформаційний запит в обласну раду з проханням надати інформацію про громадські приймальні, проте у відповіді вказані контакти приймалень лише 23 із 64 депутатів. Дивно, що всі 13 депутатів із фракції ВО “Свобода” проігнорували права виборців, адже депутат обласної ради зобов’язаний вести регулярний особистий прийом громадян. Інформація про дні, години та місце прийому повинна бути публічною. Ті депутати, які не ведуть прийому виборців, порушують закон.

Питання приймалень депутатів обласної ради воно дуже складне. По-перше, не всі депутати обрані з округів, тобто в обласній раді є округи які не мають свого представника-депутата. Наприклад, я відповідаю за 2 округи, скажіть, як я там зроблю приймальню і де, та хто мене з цим підтримає? Тому ми прийняли таке рішення дати свої публічні координати: телефон, електронну пошту. Також у нас є депутатська кімната в обл раді, де ми можемо призначити час з людиною, яка хоче зустрітись і поговорити, - коментує депутат від фракції ВО “Свобода” Олександр Башта.

Башта додає:

Ви розумієте, є одна нісенітниця: вимагають від людини роботи, за яку не платять. Коли людина стає депутатом, вона мусить мати якісь фінансові можливості для своєї роботи. А на громадських засадах я можу сказати: “Ну вибачте, я не зміг”, як в анекдоті, звичайно я цього не скажу, але питання депутатських приймалень як приміщень воно поки що висить у повітрі і не буде вирішено. Депутат не може створити кімнату, бо це гроші. Навіть, якщо він домовиться десь, скажемо, у сільському клубі, треба час призначити, донести до виборця, щоб він це знав. А як до нього донести?

Координаторка регіональної мережі руху ЧЕСНО Ірина Федорів наголошує, що питання з приймальнями - одне з найлегших, які протягом року мали б вирішити депутати.

На це не потрібні гроші. Треба просто домовитися за приміщення комунальних установ, селищних, районних, міських рад, щоб у певні години хоча б раз на місяць давали можливість депутатам приймати виборців. Якщо за рік депутати не вирішили таке просте питання за наявності комунального ресурсу, яким чином вони збираються вирішувати більш серйозні питання, які вимагають, наприклад, залучення інвестицій?

Зазначимо, що тернополянам з депутатами міської ради комунікувати значно простіше, адже на сайті ради є інформація про всі громадські приймальні, номери телефонів і електронні пошти обранців. З 42 депутатів практично всі регулярно ведуть прийом.

Нагадуємо, Громадський рух ЧЕСНО допомагає виборцям знайти своїх депутатів. Саме для цього було створено онлайн-карту, на якій нанесено адреси депутатських приймалень та графік їхньої роботи. Контакти депутатів місцевих рад Тернополя можна знайти на сайті ЧЕСНО.

 

Козацьке свято на бульварі С. Петлюри

Понеділок, 17 жовтня 2016, 07:40

14 жовтня на бульварі С.Петлюри відбулось фізкультурно-патріотичне свято “Козацька звитяга” з нагоди великого релігійного свята Покрови Пречистої Богородиці і Дня захисника України. Організували козацькі забави для мешканців мікрорайону “Сонячний” працівники Тернопільського міського центру фізичного здоров'я населення.

Розпочалась програма з яскравого та майстерного показового виступу вихованців Тернопільського осередку Міжнародної Федерації Бойового Гопака, адже справжні козаки були майстерними не тільки в бою, а й у танці.

Згодом усі бажаючи теж могли вивчити кілька танцювальних елементів запального українського національного гопака.

IMG_4583

Також глядачі могли познайомитись із славним силачем Тернопільщини, рекордсменом книги рекордів України, Василем Шевчуком, який віджався від підлоги на двох пальцях 62 рази. Спортсмен провів майстер-клас та продемонстрував, під рахунок дітлахів, свої вміння.

Програма була розрахована таким чином, що усі діти та дорослі могли прийняти участь у забавах: малеча - у конкурсі малюнку на асвальті “ Ми славні козачата”, старші - у майстер-класі по виготовленню сувенірного “Козачка” з паперу та у “Козацькому поході”, дорослі та юнаки — у змаганні “Силі та міць”.


Як і у будь яких змаганнях, у “Козацькій звитязі” була судівська колегія, козацька старшина: старший отаман Українського реєстрового козацтва, старший капелан — В'ячеслав Кізілов, Рекордсмен Книги рекордів України — Василь Шевчук та Андрій Балабух.

Після спортивних та творчих випробувань молодших учасників козацьких забав нагородили подарунками від партнера ТМ “Ласунка”, а переможців змагань “Міць та сила”- від мрежі магазинів “Спортландія”.

Кульмінацією патріотичного свята стала урочиста посвята у козаки. Тож Українське реєстрове козацтво поповнилось новобранцями, що у майбутньому стануть гідними захисниками Батьківщини.

 

Презентація Центру громадського контролю «ДІЙ!» у Тернополі

Неділя, 16 жовтня 2016, 14:20

17 жовтня 2016 року об 11:00 презентація Центру громадського контролю «ДІЙ!» у Тернополі

logo_%d0%b4%d1%96%d0%b9

17 жовтня об 11:00  у готелі «Тернопіль» (конференц-зал № 3) відбудеться презентація Центру громадського контролю «Дій!» у Тернополі. Активісти розкажуть про розбудову в Україні мережі моніторингових центрів, яка опікуватиметься питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади та доброчесністю місцевих осередків політичних партій.

Дізнайтеся про перші досягнення центру «ДІЙ!» у сфері охорони здоров’я – включення пунктів про обов’язкове звітування за використання благодійних внесків громадян у договори між благодійними фондами та лікувальними закладами міста, плани щодо подальшої роботи та можливість посприяти розвитку моніторингової діяльності у місті.

У рамках презентації координатор Центру громадського контролю «Дій!» у Тернополі Василь Томчишин підпише із міським головою Сергієм Надалом меморандум про співпрацю, метою якого є об’єднання зусиль для формування суспільно відповідальної влади, недопущення корупційних діянь та зловживання своїм становищем посадовими особами, формування конструктивного соціального діалогу між владою та громадським сектором.

У презентації візьмуть участь:

  • Василь Томчишин – координатор Центру громадського контролю «Дій!» у Тернополі;
  • Володимир Шевченко – юрист Центру громадського контролю «Дій!» у Тернополі;
  • Максим Макар – помічник юриста Центру громадського контролю «Дій!» у Тернополі;
  • Марія Іщенко – журналіст Центру громадського контролю «Дій!» у Тернополі;
  • Сергій Надал – міський голова Тернополя;
  • Ростислав Левчук – начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради;
  • Анна Мєдвєдєва – менеджерка проекту Мережі центрів громадського контролю «ДІЙ!»;
  • Олександр Дмітрієв – менеджер проекту Мережі центрів громадського контролю «ДІЙ!»;
  • Юлія Решітько – менеджерка з комунікацій Мережі центрів громадського контролю «ДІЙ!»;
  • Олександр Ябчанка – менеджер групи Реанімаційного пакету реформ “Медична реформа”.
 

Пpи cпpиятливих пoгoдних yмoвaх peмoнт дaмби зaвepшaть нacтyпнoгo тижня

Субота, 15 жовтня 2016, 18:33

Пpи cпpиятливих пoгoдних yмoвaх peмoнт дaмби зaвepшaть нacтyпнoгo тижня. Пoпepeдньo плaнyвaлocя, щo вci poбoти бyдyть зaвepшeнi впpoдoвж цьoгo тижня, втiм, acфaльтyвaнню зaвaдилa пoгoдa, зaзнaчив Андpiй Дpoздoвcький, зacтyпник нaчaльникa yпpaвлiння житлoвo-кoмyнaльнoгo гocпoдapcтвa, блaгoycтpoю тa eкoлoгiї ТМР.
– Нa дaмбi ми зaвepшyємo poбoти пo кaпiтaльнoмy peмoнтy гiдpoтeхнiчних cпopyд.  Тaкoж нa зaвepшaльнiй cтaдiї peмoнт тpoтyapy i пiдгoтoвлeнe дopoжнє пoкpиття дo yклaдки нижньoгo шapy acфaльтy. Пicля здiйcнeння цих poбiт бyдe вiднoвлeнo pyх пo вciй шиpинi мocтy, – -зaзнaчив Андpiй Дpoздoвcький.


Дo cлoвa, пpи видiлeння кoштiв з бюджeтy плaнyєтьcя пpoдoвжити poбoти з peкoнcтpyкцiї мocтa y 2017 poцi.


Упpaвлiння житлoвo-кoмyнaльнoгo гocпoдapcтвa, блaгoycтpoю тa eкoлoгiї ТМР

 

15 жовтня у Тернополі стартує проект “Runday”

П'ятниця, 14 жовтня 2016, 11:40

15 жовтня у Тернополі стартує проект “Runday”. Це любительський пробіг п’ятикілометрової дистанції з фіксацією часу. Головна ідея проекту – залучати людей бігати щотижня для підтримання здорового способу життя та поряд цим спілкуватись, знайомитись та гарно проводити час. Учасників не обмежують щодо віку або спортивної форми.

Участь у забігах безкоштовна, але спочатку просять пройти реєстрацію на сайті runday.org. для отримання QR-коду по якому буде визначатись час кожного учасника.

Розпочнеться забіг о дев’ятій годині ранку на набережній Тернопільського ставу біля пристані.

Місце зустрічі учасників – площа між центральним причалом на набережній та фонтаном "Каскад" на сходах.

Збірна 08.30 год. знайомство, спілкування, розминка і старт забігу о 09.00 год.

На створення runday в Україні надихнула британська ініціатива parkrun. Для них все почалося іще восени 2004 року, коли 13 бігунів зібрались разом в Буші парку, Теддінгтон, Великобританія. З того часу purkpun переріс у міжнародну родину близько двох мільйонів зареєстрованих учасників і волонтерів. Суть проекту у проведенні щотижневих 5-кілометрових забігів із фіксацією часу та публікацією на сайті. На сьогодні регулярні пробіги відбуваються у 897 парках по всьому світу.

Перший забіг проекту Runday відбувся в Києві 30.07.2016 року. 20.08.2016 року такі забіги почали організовувати у Львові. І Тернопіль буде третім містом, де проект стартує 15.10.2016 року.

Організовують забіги волонтери, тобто безкоштовно для власного задоволення. Учасники чергуються хто допомагає організовувати, а хто біжить.

 

Чи оформляють тернополяни субсидії?

Четвер, 13 жовтня 2016, 08:10

Сьогодні понад 5 мільйонів сімей отримали субсидії. Підтримка надається громадянам, які не взмозі оплачувати високу вартість житлово-комунальних послуг. Разом із запровадженням змін виникають також чутки та міфи. Субсидія — це адресна безготівкова допомога сім’ї, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг. Нагадаємо, що в 2016 році намічено підвищення тарифів на електроенергію двічі - з 1 березня і з 1 вересня, а також ймовірне подорожчання газу, теплопостачання, вивезення відходів.

У Міністерстві соціальної політики очікують, що в результаті намічених на 2016 рік підвищень тарифів кількість потребують субсидії домогосподарств може досягти 6,5 мільйона, причому цю чисельність в міністерстві вважають максимально можливої.  Ще до 1 млн сімей отримуватимуть з травня по вересень, тобто не в опалювальний сезон, так звані нульові субсидії: у списку одержувачів субсидій вони будуть числитися, але реально влітку отримають 0 гривень, відновиться ж нарахування тільки з початком опалювального сезону.

СмолкаВолодимир Смолка ─ тренер з флорболу.

Це знущання над людьми.глобального масштабу! Продумане і цілеспрямоване. Якщо б людям дати достойну зарплату, то не потрібно було би тих субсидій, все би оплачувалося, а так - люди стоять в чергах за купою папірців. Це ганебно!




Галина НесмашнаГалина Несмашна ─ психолог

─ Ну по-перше, кожен для себе сам вирішує - варто йому оформляти, чи ні. У тому є внутрішній локус контролю - я сам приймаю рішення про своє життя і все, що в ньому відбувається.

По-друге, в надії на те, що держава має мені допомогти є певною мірою так звана "рентна психологія". Я замість того, щоб шукати як заробити більше, навпаки починаю приховувати доходи, щоб "вижебрати" субсидію.

Тоді це схоже на цитату з вірша Степана Руданського  «Переслів'я» - "що вгорі собі урву- то внизу доточу».


кручоваСоломія Кручова- журналіст

Правильно було б, якби українці насолоджувалися життям, а не думали як прожити на свою мізерну пенсію або зарплату, чи нарахують їм субсидію, щоб оплатити рахунки. Зараз складний час, у країні триває війна.






чеховськаЛілія Чеховська вчителька

Власного досвіду з оформлення державної допомоги на комунальні послуги не маю. Але можу навести приклад, коли сім'ї не вдалося отримати субсидії, а вона, як ніхто, на це заслуговувала. Про цю історію почула в одній із популярних телепередач. Мати-одиначка, котра виховує двох дітей, одна з яких непрацездатна дівчинка-інвалід, продала однокімнатну квартиру, щоб купити стару хату в селі, аби хлопчик, котрий пішов до школи, мав окрему кімнату. Згідно закону, якщо ти отримуєш прибуток у 50 тисяч гривень і більше, право на отримання субсидій в тебе немає. І от, мати, котра не працює, бо доглядає хвору дитину, залишилися без допомоги. Звідси висновок: закони, на жаль, не досконалі.





Юлія ХімякЮлія Хім'як ─ журналіст

Процедура заповнювання документів на отримання допомоги від держави не складна, тому з цим не виникло ніяких проблем. З нововведенням, а саме – електронним калькулятором для обчислення розміру субсидій, здійснювати розрахунки теж доволі просто. Хоча труднощів при оформленні допомоги не виникає, а от запитання – так. З травня місяця 2016 року працездатним особам, котрі не працюють і не навчаються, а також не перебувають на обліку в Центрах зайнятості і не є призвані на строкову службу, у довідці про доходи вказуватимуть місячний прибуток у розмірі двох мінімальних заробітних платней згідно до українського законодавства. Чому? А якщо людина отримує мінімалку і офіційно влаштуватися на роботу не може через незгоду роботодавця? Як на мене, такі правила є несправедливими.




богушевськаТетяна Богушевська ─ приватний підприємець

─ Ні, не маємо субсидій, оформляти поки не плануємо. Влітку справлялися без субсидій, а взимку ще не знаю, якщо буде надто відчутно для сімейного бюджету, то оформимо.









Сергій ГоловайчукСергій Головайчук ─ шеф-кухар

─ Субсидії є в мами, бо без них вона б пішла з торбою по світі, з цінами на теперішні комунальні послуги, я вважаю, що субсидії роздавати людям, то дуже правильний хід від влади, який дозволяє підтримувати громадян. Але я думаю, що якби тарифи не піднімали до таких висот, то велика кількість людей не сильно би переживала чи вони в них є. Мені то нагадує акцію в магазинах знишка на весь товар 50%, але перед тим як зробити акцію, то підняли ціни на 100%.









Ірина СкоробогатаІрина Скоробогата ─ кореспондент прес-служби Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату

─ Якщо є можливість і потреба, громадянам варто використовувати своє право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг, звертаючись до управління соціального захисту населення. А для цього потрібно проводити роз'яснювальну роботу з відповідними соціальними групами, щоб розвінчати міфи у питаннях надання субсидій, таким чином допомогти оформити документи на субсидію тим, хто її потребує. Але, насправді, сумно, коли люди, працюючи повний робочий день, не мають оплати праці, яка дозволила б їм утримувати себе та дітей. Або ж не можуть знайти роботу за фахом, який здобували кілька років. Або не мають роботи через передпенсійний вік, хоча володіють певною кваліфікацією.


Лілія ПроцьЛілія Проць ─ чемпіонка світу з пауерліфтингу

─ Субсидії не маю, адже достатньо заробляємо, тому й не бачу потреби оформляти.







Щирба МиколаЩирба Микола бухгалтер ВАТ "Тернопільгаз", аспірант ТНЕУ

─ Та це залежить від доходу сімї та витрат на «комуналку», якщо економія згідно розрахунків сім'ї буде суттєва, то звичайно, що варто витрачати час на її оформлення, а якщо це мінімальна економія, то питання чи варто затрачати свій час на її оформлення?













карчевськаНаталя Карчевська ─ приватний підприємець

─ Як на мене, то субсидії просто необхідні, адже завдяки таким програмам від держави населення може зекономити чималі кошти! Я думаю, що оформляти однозначно варто, бо в іншому випадку нашим бабусям прийдеться всю пенсію витрачати на комунальні послуги. Головне, щоб цими пільгами могли користуватися саме ці верстви населення для яких вони і призначені.







Тарас СавчукТарас Савчук – журналіст

─ Я не оформляв субсидії. Вважаю, що є ті, кому більше потрібно. А загалом,то не потрібна річ. Мені здається, що держава більше втрачає, ніж з того користі, а люди виходить, що стають залежними.




гевкоОлег Гевко – фотограф

─ Минулого року не оформляв субсидії, цього року думаємо! Поки що спроможний оплачувати комунальні послуги без субсидій.









нюняТетяна Нюня ─ методист Тернопільського центру інновацій та моніторингу

─  Моя сім'я не отримує субсидій. Думаю, що краще б чиновники подбали про підвищення зарплат, зростання рівня економіки, а так говорять про "чергові схеми"!









АВТОР: ШИЛО ТЕТЯНА

 

Військова зарплата без військового збору

Середа, 12 жовтня 2016, 12:15

Податковий кодекс визначає, що об’єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи у вигляді грошового забезпечення, отримані військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби (крім військовослужбовців строкової служби, у тому числі осіб, що проходять альтернативну службу у вигляді грошового забезпечення).

Тобто, такі доходи підлягають оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Водночас, тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції.

Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається Кабінетом Міністрів України.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

У клубі бізнес-подій

Середа, 12 жовтня 2016, 11:02

Чергове засідання Клубу Бізнес-Подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: «Сприяння розвитку малого підприємництва» відбулося у рамках відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю.

Учасниками засідання були безробітні, які цікавляться започаткуванням власної справи, відтак на захід було запрошено керівника IT-компанії Володимира Бурого.

«Підприємництво – самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність із метою досягнення економічних та соціальних результатів та одержання прибутку. Але в першу чергу - це самовдосконалення. Помилки допускають усі, але не всі роблять висновки та опускають руки. Головні помилки - страх, сумніви, зверхність та марнославство», - зазначив Володимир Бурий.

Присутні обговорили міфи щодо започаткування власної справи, поспілкувалися з питань ведення бізнесу.

 

Майбутні фахівці соціальної сфери відвілали будинок праці

Вівторок, 11 жовтня 2016, 09:27

До Тернопільського міськрайонного центру зайнятості завітали студенти 3-го курсу юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету, які навчаються за спеціальністю «Соціальна робота».

Для майбутніх фахівців соціальної сфери заступник начальника відділу активної підтримки безробітних МРЦЗ Галина Приступа провела екскурсію установою, здійснила презентацію функціональних секторів. Студенти не лише мали змогу ознайомитись із напрямками діяльності, а й скористатись можливостями електронного пошуку роботи, ознайомитись із технічними можливостями проведення психодіагностики. Також відвідали Інтернет-центр, де здійснюється запис відеорезюме, дізналися про методичні рекомендації щодо проходження співбесіди із роботодавцем та основ самопрезентації.

Фахівець з профорієнтації МРЦЗ Аліна Грицаєнко запропонувала студентам відвідати «Клуб бізнес-подій», який розпочав свою діяльність з вересня 2016 року та представила графік занять на 4 квартал 2016-го. Вона наголосила, що для молоді в клубі проходять заняття, спрямовані на розширення знань щодо подальшої професійної самореалізації, інформування про нові напрями сучасного ринку праці та перспективи зайнятості із врахуванням особистісних та професійних нахилів молодої людини.

Представники університету Теодозія Буда та Ірина Ревасевич подякували представникам центру зайнятості за презентацію та висловили побажання щодо подальшої співпраці з питань інформування майбутніх фахівців про стан ринку праці та допомоги їм у професійному становленні.

 

Тернопіль переймає естафету інтерактивного навчання

Понеділок, 10 жовтня 2016, 06:24

Науково-педагогічний проект «Інтелект України», в рамках якого у містах України створюють інтелект-класи, був розроблений у 2006 році. Вперше впровадили його в життя у Харкові. Сьогодні ж класи поглибленого навчання функціонують також у Луганську, Києві, Луцьку, Чернівцях та в Тернополі.

Реалізація проекту «Інтелект України» в Тернополі розпочалася минулого року у загальноосвітній школі №24. Цього ж року він стартував у 28-й школі міста. Сутність цього проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями. Увага акцентується на набуттю нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці.

viber image

З метою розвитку пізнавальних процесів (сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги) використовується цілий комплекс допоміжних матеріалів. У 1-Б класі школи №28 діти на уроках дивляться пізнавальні мультики. Клас оснащений мультимедійною дошкою. Також на допомогу вчителю приходять різноманітні плакати, пісеньки та вірші. Підхід до навчання – творчий. На кожний предмет учень має один друкований зошит. Зошити змінюють щомісяця. У розкладі першокласників п’ять предметів: читання, письмо, математика, «Навчаємося разом», «Людина і світ». Комплект зошитів на один місяць вартує 200 гривень. Їх закуповує школа за кошти батьків. У першому класі домашні завдання станом на початок жовтня обмежуються повторенням.

Програма інтелект-класу підпорядкована загальнодержавній, що затверджена Міністерством освіти і науки України. Педагоги радять віддавати дитину до інтелект-класу лише тоді, коли вона буде до цього готова, тобто приблизно з семи років. Також від учнів такого класу вимагається організованість.

Підготувала Юлія Хім’як

 

Гурт Los Colorados приступив до запису нового альбому

Понеділок, 10 жовтня 2016, 05:27

Нагадаємо, що перший альбом Move It! команда випустила у 2012 році на німецькому лейблі Motor Entertainment. До нього увійшли 12 пісень і майже усі з них – кавери. Другий альбом включатиме переважно авторські композиції. Орієнтовна дата його презентації – квітень 2017 року. До речі, саме у 2017 Los Colorados святкуватимуть своє десятиріччя.

Сьогодні до постійного складу гурту входять музиканти: Руслан Приступа (вокал), Ростислав Фук (гітара), Сергій Масик (бас-гітара), Олег Петришин (ударні). На своїх виступах хлопці стверджують, що вони - гурт з села Тетильківці. За словами виконавців, вони є засновниками нового стилю — «агро-алко-рок».

14509188_10207068847910592_683205765_n

Ростику, після 2012 ви якось затихли…

Ростислав: Чому це затихли? Ми збирали гроші на новий альбом, накопичували матеріал. Вже приступили до роботи, першу пісню от записали. Працюємо на студії Frost Magnetic Records, яка належить басисту гурту «Пан Пупец» Олегу «Фросту» Морозу.

Яким має бути новий альбом?

Ростислав: Ми ще не знаємо, скільки там буде пісень, але обіцяємо, що він буде цікавим. Ми повертаємося до свого коріння. Тепер ми робимо те, чого завжди хотіли.

Олег: В новому альбомі ми експериментуємо. Записали пісню, яку ніколи не грали на концертах (при тому, що ми жива команда(.

Стару добру пісню «Джулія» часом не маєте в планах включити до нового альбому?

Олег: Була така ідея, але більше ми хочемо писати нові композиції, яких ще ніхто не чув.

Чому ви змінили барабанщика?

Ростислав: Та він сам помінявся. Йому цікавіше робити щось інше.

Яку назву дасте новому альбому?

Ростислав: Перший наш альбом називається «Шміраки», а другий буде «Похатурники».

Що воно означає?

Ростислав: Ми все життя десь їздимо, два рази на тиждень ночуємо вдома, а решту – «по хатах». От недавно їздили в Ізраїль виступати. Перед літаком довелося чотири доби ночувати в пустелі. От вам і похатурники!

З чого починалися Los Colorados?

Олег: Починалась команда з того, що три шміраки – гітарист Ростик, легендарний вокаліст Руслан і найлегендарніший басист Петрович зібралися і вирішили виступити на тернопільському рок-концерті «Висадка». Петрович підтягнув свого кума Руслана. Сказав йому: «Давай співай, ти вмієш». Внушив йому цю ідею, купив баян…

Ростислав: А мене взяли, бо в мене була крута гітара – Fender Stratocaster.

Хто пише такі цікаві тексти, переважно на сільськогосподарську тематику, ну, і про любов?

Олег: Всі потрохи.

Після шаленого успіху Move It! географія ваших виступів, очевидно, розширилася.

Ростислав: Де тільки не були: проїхали всю Європу, Канаду...

В Австралії були?

Ростик: Там кажуть, що їм легше заплатити нам гонорари і щоб ми відіграли по скайпу, ніж купити квитки на літак.

Не все у вище наведеній розмові слід сприймати буквально. Музиканти, як і їхні музика, веселі і дуже люблять жартувати. Побажаємо їм плідної роботи над новим альбомом, натхнення і належної віддачі від слухача.


Спілкувалася Юлія Хім’як

 

З 10 жовтня у Тернополі розпочнеться опалювальний сезон

Неділя, 09 жовтня 2016, 19:21

Опалювальний сезон у Тернополі розпочнеться у понеділок, 10 жовтня. Відповідне розпорядження підписав міський голова Сергій Надал.

Очільник Тернополя зазначає, що за останніми даними Українського Гідрометцентру, у найближчі дві доби буде спостерігатися суттєве зниження температури повітря до мінусового значення. Це означає, що середньодобова температура буде менше, аніж +8 градусів, тому було прийнято рішення розпочинати опалювальний сезон. Місто зробило усе можливе, щоб підготуватися до початку опалювального сезону та провело необхідні ремонтні роботи.

«У цьому році майже у 2,2 рази підняли вартість плати за послуги теплопостачання через зростання цін на природній газ, електроенергію та воду. Міська рада не може впливати на тариф, - каже міський голова. - Населення ще не відчуває підвищення тарифу, оскільки не отримувало рахунки. Тому я звертаюся до тернополян якомога швидше оформити субсидії ті, кому вона може бути нарахована, а інших прошу вчасно розраховуватися за спожиті послуги».

Тернополянам також варто знати, що за функціонування усіх внутрішньобудинкових мереж відповідають ЖЕКи. Днями буде підписано розпорядження міського голови про посилення контролю за роботою ЖЕКів та КП «Тернопільтеплокомуненерго», тому, якщо у тернополян будуть скарги на їх роботу, варто звертатися за телефоном 15-80.

«Хочу попросити усіх тернополян у понеділок та вівторок відчиняти двері помешкань аварійним службам КП «Тернопільтеплокомуненерго» для проведення необхідних ремонтних робіт, які можуть виникнути при запуску системи теплопостачання, - додав Сергій Надал. - Так в усіх помешканнях будуть надаватися якісні послуги».

 

Оленка Кривицька поділилася секретом успіху з дітьми

Субота, 08 жовтня 2016, 00:00

Відомі спортсмени - знакові особистості. З них беруть приклад цілі покоління, їх наслідують. Багато видатних спортсменів ставали кумирами для мільйонів хлопчиків і дівчаток. І це дуже добре! Адже для того, щоб досягти значних висот у спорті, необхідно мати не тільки талант, а щоденно працювати над собою, своєю волею, сміливістю, рішучістю і наполегливістю, вдосконаленням тіла і духу.

6-го жовтня в Тернопільській загальноосвітній школі №10 відбувся спортивно - пізнавальний захід «Крок до успіху», який організував Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення для учнів шостих класів .

Гостями свята стали: заслужений майстер спорту України, учасниця Олімпійських ігор 2012 р. у Лондоні та 2016 р. в Ріо де Жанейро, бронзова призерка чемпіонату Європи срібна призерка Кубку світу 2012 у командному заліку, багаторазова переможниця та срібна призерка Всесвітньої Універсіади у командному та індивідуальному заліках - Олена Кривицька.

Вихованці Комплексної дитячо- юнацької спортивної школи №2 демонстрували феєричний показовий виступ з фехтування. А директор Рибак Андрій Григорович запрошував школярів у секцію з фехтування.

Спортсменка розповіла про свій спортивний шлях, поділилася зі школярами своїми секретами успіху та побажала їм: «Мені дуже приємно побувати у стінах рідної школи, спортзалу, де я розпочинала свою спортивну кар’єру. І тепер я можу побажати вам завжди вірити в себе та цілеспрямовано йти до мети і вам обов’язково все вдасться ».

Діти із захопленням слухали Олену активно давали запитання та навіть виготовили своїми руками плакат, який подарували на пам’ять спортсменці, а також сфотографувалися та взяли автограф.

Такі зустрічі дуже позитивно впливають на вибір дітей вести здоровий спосіб життя, піклуватися про своє здоров’я , а також йти в спорт, ставити цілі і досягати їх.

 

У Тернополі утеплюють будинки за новим зразком

П'ятниця, 07 жовтня 2016, 08:16

До початку зими у Тернополі планують утеплити значну частину будинків. Ці роботи проводять за новим європейським зразком, який якісніший та витриваліший за попередні технології. Такі ремонтні роботи проводять за кошти з міського бюджету  - 70% від усієї суми. Інші 30% оплачують жителі квартир.

Досвід нової технології утеплення запозичений із європейських країн, які практикують тепмодернізацію вже протягом 10 років. Наприклад, у  Чехії, у Польщі тощо.  Завідуючий сектором з питань енергозбереження Тернопільської міської ради Павло Савченко повідомив, що позитивних моментів у цих роботах є дуже багато. В Україні їх почали виконували порівняно нещодавно, том зараз застосовують технологію утеплення 10-метровим слоєм, коли в інших країнах він два рази більший. Для збільшення рівня потрібні значні фінансові інвестиції.

На сьогодні таку модернізацію зазнали будинки на вулицях Бродівській 50, Лічаківського 12А, Злуки 39, Київсьій 10, Чалдаєва 10. На вулицях Будного 20 та Хмельницького 21А вже утеплено покрівлю. Тому до початку зимового періоду ремонту зазнають ще небагато будинків, а з початком весни роботи будуть оновлені.

 

Олена Сабатюк

 

Із Тернополя до Львова – двоповерховим електропотягом

П'ятниця, 07 жовтня 2016, 06:33

4 жовтня на своїй сторінці у одній із соціальних мереж Голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун повідомив, що незабаром планують запустити по маршруту двoпoвepхoвий eлeктpoпoїзд Skoda, який курсуватиме і через Тернопіль.  Із Тернополя до Львова – двоповерховим електропотягом

Поки остаточний маршрут залишається під питанням. Рoзглядaють двa ocнoвнi варіанти: Київ – Пoлтaвa – Хapкiв  i  Київ – Вiнниця – Хмeльницький – Тepнoпiль – Львiв. Того ж дня пpaвлiння передало двa eлeктpoпoїзди марки Skoda з бaлaнcy Пiвдeннoї зaлiзницi нa бaлaнc Укpaїнcькoї зaлiзничнoї швидкicнoї кoмпaнiї. Ось що пише Войцех Балчун з цього приводу:

«Нapeштi вивoдимo з «кyщiв» бaгaтocтpaждaльний eлeктpoпoїзд «Skoda». Гoвopю пpo нeoбхiднicть цьoгo з пepшoгo тижня cвoгo пepeбyвaння нa пocaдi. Тpимaти тaкий пoтяг бeз pyхy,– як мiнiмyм, – нeдбaлicть, як мaкcимyм – пpeдмeт iнтepecy пpoкypopiв. І oт тeпep дpyгa «Skoda» вихoдить з peмoнтy. Цьoгo тижня чecькi фaхiвцi пpoвeдyть нeoбхiднi oбcтeжeння i тecтyвaння. Слyжби мaють зaбeзпeчити її гoтoвнicть дo eкcплyaтaцiї дo 1 лиcтoпaдa. Я, пpaвдa, хoтiв би, щoб цe cтaлocя вжe y двaдцятих чиcлaх жoвтня».

Своїми кроками «Укрзалізниця» йде назустріч пасажиру, створює додаткові можливості добратися швидко та з комфортом до місця подорожі в найбільш прийнятний час.


Підготувала Юлія Хім’як

Фото із соціальної Інтернет-мережі Facebook

 

Скоро стартуватиме опалювальний сезон

Четвер, 06 жовтня 2016, 06:03

Невідкладною проблемою для тернополян став початок опалювального сезону. Оскільки на вулиці температура значно понизилась, мешканці міста наполягають на постачанні тепла. Органи влади у свою чергу повідомляють, що розпочнуть отоплювати приміщення, якщо протягом 3-ох діб температура буде нижче 8˚С.

Так в управлінні житлово-комунального господарства оголосили, що до початку опалювального сезону вже готові. Не у всіх котельнях вдалось провести ремонт, проте більшість з них у робочому стані. Начальник управління ЖКГ Михайло Олійник розповів, що у звʼязку із різким похолоданням розпочати опалювати приміщення вже необхідно. Це питання вирішили на рівні місцевої влади.

На сьогодні 35% мешканців міста на індивідуальному опаленні, тому вони самостійно регулюють тепло в домі. Варто не забувати про збільшення оплати на опалення та раціонально використовувати цю послугу. Для того, щоб платити менше коштів необхідно оформити субсидію. Тоді особа може зберегти власні кошти на інші речі.

Тому тернополянам необхідно чекати середньодобового зменшення температури на вулиці, щоб стало тепло у власній хаті.

Олена Сабатюк

 

У листопаді в Тернополі відбудеться два фестивалі

Середа, 05 жовтня 2016, 08:44

Міжнародний фестиваль-конкурс пісенного мистецтва «Кришталевий жайвір» та Всеукраїнський хореографічний фестиваль-конкурс для дітей та молоді “Галицькі фрески проходитимуть у Тернополі 04-06 листопада.

Фестивалі мають на меті залучити молодь до пісенної та танцювальної творчості, дати навички оволодіння сценічним досвідом, а також пропагують українську та національні культури інших народів.

Конкурсні виступи учасників оцінюватиме журі.

Запрошуємо на фестивалі (укр)-

 

Видача трудової книжки у разі звільнення

Вівторок, 04 жовтня 2016, 10:26

У разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.

При цьому для осіб працездатного віку необхідно вказати час, тривалість та місце проходження підвищення кваліфікації, яке пройшов працівник за останні два роки перед звільненням.

У разі звільнення осіб, які працювали в селянському (фермерському) господарстві за трудовим договором або припинення членства в селянському (фермерському) господарстві після відповідних записів у трудових книжках, зроблених головою селянського (фермерського) господарства, трудовий стаж у цьому господарстві підтверджується підписом керівника, заступника, іншої уповноваженої на це особи та завіряється печаткою місцевого органу державної виконавчої влади.

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення.

При затримці видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення видається наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника. Раніше внесений запис про день звільнення визнається недійсним у порядку, встановленому пунктом 2.10 цієї Інструкції.

Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то власник або уповноважений ним орган в цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки.

Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

У разі смерті працівника трудова книжка видається на руки його найближчим родичам під розписку або надсилається поштою на їх вимогу. У трудовій книжці померлого працівника у розділі "Відомості про роботу" і дати запису у графі 3 записується: "Роботу припинено у зв'язку зі смертю", далі - заповнюється графа 4 - зазначаються дата і номер наказу (розпорядження). Цей запис засвідчується у встановленому порядку.

 

 

Головне територіальне

управління юстиції у Тернопільській області

 

Як змінити ім’я дитині?

Вівторок, 04 жовтня 2016, 09:51

Підібрати ім'я новонародженому маляті - справа непроста. Адже ім'я людини тісно переплетене з її долею. На вибір імені дитини впливають традиції родини і модні тенденції, національні і релігійні погляди, уподобання батьків і навіть пора року, коли народилася дитина.

Статтею 28 Цивільного кодексу України встановлено, що ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.

При визначенні прізвища, імені та по батькові дитини є ряд важливих правових моментів.

Стаття 7 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року визнає за дитиною право на ім'я.

Вибір імені дитини здійснюється за взаємною згодою батьків. Так, згідно зі статтею 146 Сімейного кодексу України якщо батьки дитини перебувають у шлюбі, ім'я дитини визначається за згодою батьків. Ім'я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір'ю дитини. При державній реєстрації народження іншою особою власне ім'я дитини присвоюється за її вказівкою.

При державній реєстрації народження дитині може бути присвоєно не більше двох власних імен.

Однак кількість імен не обмежується у тих випадках, коли мати і (або) батько дитини належать до національних меншин і порядок присвоєння імені є звичаєм конкретної з них.

У разі відсутності при державній реєстрації народження згоди батьків щодо присвоєння дитині власного імені спір вирішується органами опіки й піклування або судом.


Відповідно до статті 145 Сімейного кодексу України прізвище дитини визначається за прізвищем батьків.

Якщо батьки мають спільне прізвище, то це прізвище присвоюється і дітям.

Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою.

Враховуючи те, що статтею 144 Сімейного кодексу України передбачено можливість проведення державної реєстрації народження дитини за заявою інших осіб, якщо цього не можуть зробити батьки дитини, чинним законодавством врегульовано порядок зміни прізвища або власного імені дитини в актовому записі про її народження у зв'язку з тим, що при державній реєстрації народження дитині присвоєно прізвище або власне ім'я без урахування побажань обох або одного з батьків. Такі заяви приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану не пізніше одного року з дня народження дитини.

Крім того, заяви про зміну власного імені дитини у зв'язку з тим, що вона фактично має власне ім'я, відмінне від зазначеного в актовому записі про її народження, приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану до досягнення нею чотирнадцятирічного віку. При досягненні чотирнадцяти років особа має право змінити своє прізвище або власне ім'я за згодою батьків або одного з них у разі якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

У разі якщо над особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища або власного імені такої особи здійснюється за згодою піклувальника.


Складовим елементом імені фізичної особи є по батькові. Статтею 147 Сімейного кодексу України визначено, що власне ім'я особи, записаної батьком дитини, автоматично визначає по батькові дитини.

Якщо ім'я батька є подвійним, то по батькові дитини може бути записано відповідно до одного з цих імен.

По батькові дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, за умови, що батьківство щодо дитини не визнано, визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Відповідно до статті 148 Сімейного кодексу України прізвище дитині може бути змінено її батьками у разі :

- зміни прізвища обома батьками, за умови, що дитина не досягла 7 років;

- зміни прізвища обома батьками, за умови згоди дитини, якщо вона досягла 7-річного віку;

- зміни прізвища одного з батьків, за умови спільної згоди батьків та дитини, якщо вона досягла 7-річного віку;

- за заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісти відсутнім, дитині, яка не досягла 14 років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків;

- заперечення одного з батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

Зміна імені мождива при наявності інших підстав, до таких яких можна віднести :

- скасування рішення суду про визнання батьківства, якщо прізвище дитини було змінене у зв’язку з визнанням батьківства;

- за наявності заяви матері та батька дитини про визнання батьківства , якщо актовий запис було складено відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України;

- за рішенням суду про усиновлення.

Прізвище дитини, яка досягла семи років має змінюватись тільки при наявності згоди дитини. Це положення є проявом права дитини на те, щоб бути вислуханою батьками, іншими членами сім'ї, посадовими особами з питань, що стосуються її особисто. Згода дитини на зміну її прізвища відповідає закріпленому у статті 8 Конвенції про права дитини її праву на збереження індивідуальності, яка включає громадянство, ім’я та сімейні обов’язки.

Крім того, слід мати на увазі, що з питань зміни прізвища думка дитини є вирішальною. Батьки не мають права в разі виникнення суперечки між ними та дитиною звернутися для вирішення конфлікту до органу опіки та піклування чи до суду. При відсутності на це згоди дитини батьки не мають права змінити її прізвище, оскільки у іншому випадку буде порушено право дитини на її індивідуальність. Тільки суду надано право постановити рішення всупереч думці дитини, і тільки у тому разі, якщо цього вимагають інтереси дитини, що закріплено нормами частини 3 статті 171 Сімейного кодексу України).

Спір між батьками щодо зміни прізвища дитини може бути вирішений органом опіки та піклування або судом. Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим до виконання, якщо протягом десяти днів від часу його винесення зацікавлена особа не з’явилася за захистом своїх прав та інтересів до суду, крім випадку, передбаченого частиною другою статті 170 Сімейного кодексу України. Звернення за захистом до органів опіки та піклування не позбавляє особу права на звернення до суду. Таким чином, якщо один з батьків звернувся до органів опіки та піклування для отримання дозволу на зміну прізвища дитини, в разі не згоди його з рішенням цього органу, або не виконання іншим з батьків цього рішення тощо, він може звернутися до суду. Крім того, той з батьків, хто бажає змінити прізвище дитини, може безпосередньо звернутися до суду, не звертаючись до органів опіки та піклування.

Припинення шлюбу між батьками не тягне зміну прізвища дітей. Проте, якщо той з батьків, у якого дитина залишилася проживати після припинення шлюбу або визнання шлюбу недійсним, змінив своє прізвище, він має право змінити і прізвище дитини. При цьому необхідно враховувати і наявність згоди іншого з батьків, оскільки припинення шлюбу або визнання його недійсним не впливає на обсяг прав батьків.

Водночас слід пам'ятати, що особисте ім'я - це не тільки юридично зафіксоване слово, за допомогою якого здійснюється індивідуалізація особи. Особисте ім’я – це "оберіг", супутник життя людини. Нехай кожна дитина одержить своє власне «правильне» ім'я, і з ним сама будуватиме власну долю. І нехай вона буде щасливою!


Головне територіальне

управління юстиції у тернопільській області

 

Що готують для нас «Ті, що падають вгору»?

Понеділок, 03 жовтня 2016, 06:22

Спостерігаючи за тим, як співає Оля Чіркова, мимохідь закрадається думка/відчуття, що вона до фанатичності любить музику. Що й казати, 20 років існування гурту «Ті, що падають вгору» (а в народі – просто «ТПВГ») говорять самі за себе, адже лише закохана в музику людина може так багато часу і сил присвятити команді.

Отож, гурт, що виконує композиції у стилі інді-рок був створений у Тернополі в 1996 році. Лідером гурту є вокалістка Ольга Чіркова. За роки праці та невтомних музичних пошуків музиканти випустили два повноформатних альбоми та кілька відеоробіт, а сьогодні триває робота над третім альбомом, який за словами фронтвумен групи побачить світ уже у 2017 році. Також музиканти уже відзняли відео-кліп, щоправда, на пісню із альбому “Дивина”, який був записаний ще у 2015 році.

cmtbryuih0

Олю, як проходить робота над новим альбомом?

В поті чола ми працювали над ним протягом літа. Мені подобається, як він пишеться і як звучить. В альбомі буде близько десяти пісень. За настроєм вони різні – є драйвові пісні, є ліричні.

Моє знайомство із вашим гуртом почалося із пісні «Та, що танцює з вітром». Як вона народилася?

Тоді я ще в школі вчилася, в 11 класі. Була дуже закохана. Мені здавалось, що це раз і назавжди. Був романтичний настрій.

Сьогодні гурт виконує 60 пісень. Які ваші улюблені роботи?

Ми в колективі постійно сперечаємося, коли складаємо плей-лист, що саме грати. Нам подобаються пісні «Метелик», «Твоє життя», «Давай». До речі, остання увійде до нового альбому. Ну і всім на момент виходу подобаються нові пісні.

Музику із чим можете порівняти?

Музика – це ліки від всього. Вона може окрилити, може і пригнобити. Інколи, коли на репетиції щось не вдається, закрадається думка: нащо воно все, для чого? А іншого разу ну прямо все йде як по маслу і ти отримуєш незрівнянне задоволення.

Склад гурту часто зазнає змін. Чому? Ви шукаєте ідеальне звучання?

Ні, просто так складається життя: хтось кудись переїжджає, народжуються діти і т. д. Наприклад, наш барабанщик Андрій Юськевич (до речі, дуже здібний музикант), з яким ми записуємо альбом вступив до київського вузу на денний стаціонар. Скрипалька з басистом виїхали в іншу країну на пмж.

У 2016 році гурт святкує своє 20-річчя. За цей час у вас, очевидно, була нагода переїхати до столиці, щоб пробувати пробитися на велику сцену.

Ні, до Києва ми ніколи не прагнули перебратися. Був певний час, коли ми часто виступали у Києві, але після 2004 року наші поїздки припинилися. Я не так активно займалася музикою, бо тоді була зайнята донечкою. Важко бути мамою і музикантом. Музика, вона потребує повної віддачі.

Як ви бачите життя гурту в далекому майбутньому?

В мене немає надзвичайних ілюзій, що ми десь вистрілимо і поїдемо виступати до Нью-Йорку. Ну можна ж писати музику просто для слухача, собі в насолоду. Звичайно, концерти і спілкування з людьми – це найголовніше. До клубної гри я втратила інтерес. Не розумію змісту щотижня виступати у закладах. Це ж не цікаво. Більше подобається формат фестивалів.

Яка із відео-робіт була першою?

У 2002 знімали кліп на пісню «Та, що танцює з вітром». Щоправда, він так і не вийшов. Після того, як до гурту приєднався наш гітарист Василь Мізюк, у нас з’явилися і відео, і фото. Василь поки що є автором всіх наших кліпів, над якими ми працювали вже із другим складом гурту. Його я називаю золотим. Це Василь Мізюк, Ярослав та Іра Дроздовські, Наталя Багрій, Андрій Зубакін, Сергій Бучинський.

До речі, «Зима» - це остання ваша робота, яка вийшла у лютому цього року, хоча пісня була записана набагато раніше.

Так, ми два роки чекали справжньої зими зі снігом, але цього року сніг був раптом якихось три тижні і то у день зйомок почався дощ.

Нічого, нехай такі маленькі непередбачувані ситуації не псують вашого настрою. Щиро вдячна за розмову і з нетерпінням чекаємо нового альбому!

Спілкувалася Юлія Хім’як

 

Держава не фінансує пільги на телефонний зв’язок

Неділя, 02 жовтня 2016, 14:47

До Тернопільської міської ради часто звертаються мешканці із запитанням, чому не передбачено пільг на телефонний зв’язок для усіх, хто цього потребує.

Управління соціальної політики повідомляє, що у державному бюджеті на 2016 рік взагалі не передбачено кошти на відшкодування витрат для надання пільг з послуг зв’язку. А за ті пільги, які отримують деякі категорії тернополян, оплачує із власного бюджету міська рада.

Зокрема, за пільги тернополян за телефонний зв’язок у період з січня по червень 2016 року Тернопільська міська рада нещодавно оплатила майже 500 тисяч гривень.

 

У cелі Байківці під ворота господарства підкинули вибухівку

Субота, 01 жовтня 2016, 15:04

Інформацію про предмет, схожий на снаряд, повідомив на лінію “102″ житель села Байківці Тернопільського району. Чоловік заявив, що на його подвір’ї, одразу біля воріт, невідомі в трубу запхали вибухівку.

На місце виклику одразу виїхала слідчо-оперативна група, група швидкого реагування, есперти вибухо-технічної служби та представники служби надзвичайних ситуацій.

При огляді знахідки з’ясувалося, що це муляж.

За словами начальника Тернопільського відділення поліції Віктора Волощука, за останніх декілька місяців, це вже друге повідомлення про підкинутий снаряд на даному подвір’ї. І вдруге вибухівка виявилася безпечною.

Зать господаря присадибної ділянки підозрює, що причетні до таких жартів його заздрісники. Він з дружиною переїхав на Тернопільщину зі Львова і свого часу займався інвестиційним бізнесом.

Чоловік каже, що йому неодноразово на сторінку в соцмережах приходили повідомлення з вимогою поділитися грошима і просили п’ять тисяч доларів. Проте жодних контактів вимагачі не залишали.

Наразі правоохоронці оглядають територію, опитують свідків та з’ясовують причетних до таких “жартів” осіб.

 

Субсидія на ЖКП: у довідці безробітного вкажуть дохід у два прожиткових мінімуми

П'ятниця, 30 вересня 2016, 09:32

В Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій. Проте тим, хто розраховує на отримання такої допомоги слід пильно стежити за нюансами. А їх, як повідомляють на гарячій ліній, слід шукати у постанові Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Субсидія на житлово-комунальні послуги призначається, виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб, що приписані у квартирі/будинку. Згідно постанови № 319, умовний розмір місячного доходу, який враховується для працездатних осіб, що не працюють складає два прожиткових мінімуми (раніше сума дорівнювала одному прожитковому мінімуму).

Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні та навчаються за денною формою навчання і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в територіальних органах державної служби зайнятості як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця проінформувати управління праці та соціального захисту населення у випадках, якщо відбулася зміна в складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівля товарів або оплату послуг, що перевищує 50 тис.грн.

Деталі можна дізнатися за телефоном гарячої лінії: 1545.

Підготувала Юлія Хім’як

 

У Тернополі скоро діятиме мережа велосипедних доріжок

П'ятниця, 30 вересня 2016, 08:45

Ідея про створення велосипедної мережі обговорювалася вже давно. Так, виконавчий комітет міської ради ухвалив список, у який внесли обʼєкти цього проекту. Значна частина діятиме вже цього року в центрі міста.

Міський голова Тернополя Сергій Надал розповів, що це буде локальна мережа. Частина доріжок будуть на Сонячному масиві, інша в центрі міста. Метою такого нововведення є обʼєднання всіх мікрорайонів з міськими парками, з центральної частиною Тернополя і щоб для цього у водіїв велосипедів були всі зручності. Для такого проекту виділено 600 тисяч гривень з міського бюджету.

Ініціаторами такої ідеї стала велоспільнота міста, яка і запропонувала список поєднуваних обʼєктів. Свої пропозиції вони узгоджували разом з управлінням ЖКГ. З депутатською комісією був напрацьований проект, який повинен бути в першу чергу для реалізації задуму. Необхідно врахувати всі дорожні розмітки та можливість розташування на певній ділянці дороги. Саме тому цього року облаштовано буде лише частина міста.

 

На Руській встановили зовнішню «розумну зупинку»

П'ятниця, 30 вересня 2016, 08:40

«Розумна зупинка» на висоті трьох метрів з’явилася у Тернополі на вулиці Руській. Тепер громадяни, чекаючи транспорт можуть переглядати новини, прогноз погоди та курс валют. Та головна мета такої новинки – інформування громади про прибуття громадського транспорту. Оновлена інформація з’являється на моніторі кожних 15 секунд. Маршрутні таксі, соціальні автобуси та тролейбуси позначаються на табло відповідно блакитним та зеленим кольорами. 42-дюймовий екран з підвищеною контрастністю підлаштований до вуличного освітлення. За словами розробників, чудо-новинка пристосована як до спекотних сонячних днів, так і готова пережити осінні дощі та зимові морози.

IMG_3506

Це вже п’ята «розумна зупинка» у Тернополі. Чотири інших, щоправда, вмонтованих в конструкцію павільйону зупинок, розміщуються на вулицях Руській, Київській, Довженка, Кривоноса та на проспекті Степана Бандери.

Віталій Васильків, директор ТОВ «Системний зв’язок», розробник «розумної зупинки»:

«Розумна зупинка» на вулиці Руській - це наш пілотний проект в плані зовнішнього монтажу «розумних зупинок». До того ми працювали з вмонтованими екранами в приміщення, які знаходяться на зупинках. Поки ми перебуваємо на етапі тестування обладнання, калібруємо розрахунки часу прибуття та налаштовуємо роботу системи. Зовнішня розумна зупинка є противандальною, пило і вологостійкою, витримує температуру в межах від -20°с до +50°с. Працює вона наступним чином: з базової диспетчерської програми, куди заносяться усі маршрути, інформація потрапляє на програму detransport, що, в свою чергу, роздає дані на мобільні додатки та розумні зупинки. Мета таких зупинок - інформування населення про рух громадського транспорту. Також ми готуємо цікавий контент для перегляду,

 

На Бережанщині відбудеться перший медовий фестиваль-ярмарок «Жу-Жу-Жуків»

Четвер, 29 вересня 2016, 00:00

2 жовтня ГО «Жуківська» та Жуківська дитяча музична школа проведуть перший фестиваль-ярмарок меду та інших народних промислів «Жу-Жу-Жуків» в с. Жуків Бережанського району .В рамках фестивалю відбудеться обласний дитячо-юнацький конкурс творчості «Мистецький вулик» в трьох номінаціях: вокальне мистецтво, хореографія, мистецтво слова. Крім того в програмі фестивалю : - «Богатирські забави»; - перші змагання з вправності водіння мотоблоку; - майстер-класи народних умільців з відливання свічок натуральним воском, плетіння з соломи, квілінг, виготовлення старосвіцьких бандур; - виступи вуличних музикантів; - гала-концерт переможців конкурсу «Мистецький вулик» за участю гостей фестивалю, художнього народного колективу дитячого ансамблю пісні і танцю “Світанок” (м. Київ) та хореографічного юнацького колективу «Оксамит» (м. Рівне).

Захід має на меті дати поштовх для відродження пасічництва на Бережанщині, як одного з традиційних українських промислів. А також об’єднати народних майстрів краю в один «вулик» і їхнім прикладом вмотивувати молодь розвивати свої творчі здібності.

 

Детальна інформація про фестиваль на сайті: http://zhukivfest.ho.ua/ Ми в соціальних мережах: https://www.facebook.com/zhukivfest/ https://vk.com/zhukivfest

 

На Тернопільщині школярам не хватає підручників

Четвер, 29 вересня 2016, 00:00

Це питання не покидає вже протягом місяця домівки сімей, у яких є учні ЗОШ. Особливо гостро це питання стоїть для школярів четвертого, сьомого і восьмого класів. Місцеві органи обіцяють виправити це непорозуміння впродовж місяця. На сьогодні для того, щоб не порушувати навчальний процес у школах використовують електронні підручники.

Учителька однієї із ЗОШ Уляна Мудрик розповіла, що недостача книг виникла через зміну програми. Проте кожного дня до школи постачають певну кількість підручників і ця проблема з часом повинна зникнути. Оскільки тепер діти часто у своєму житті використовують мобільні пристрої та інтернет, навчаються поки за допомогою цих засобів. Вважають, що навпаки, використання електронних ресурсів дає дітям змогу познайомитися з альтернативним способом навчання. Для поглибленого засвоєння матеріалу в школах використовують додаткову літературу, схеми тощо.

В управлінні науки та освіти обласної адміністрації обіцяють, що це питання скоро буде вирішене. В наявності є підручники з кожного предмету, проте Міністерство дало змогу вибрати авторів посібників, за якими вчителів викладатимуть матеріал. Але і з цим виникають певні суперечки, тому що книжок потрібного автора не завжди достатня кількість. У свою чергу і видавництва затримують цей процес, оскільки не завжди вчасно постачають замовлення.

Педагоги скаржаться, що така ж ситуація була і минулого року, і до тепер це питання залишається актуальним.

 

Відомий тернополянин «вітатиме» мешканців міста на вул. Валовій

Середа, 28 вересня 2016, 00:00

У Тернополі увіковічнили памʼять відомого археолога, мистецтвознавця, громадсько-політичного і заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Герети. Ця людина вела активну діяльність у музеях, оскільки була краєзнавцем. Він став ініціатором багатьох виставок, які були присвячені відомим людям Тернопільщини. Цей постамент відтепер стоїть на вулиці Валовій. Встановити таку новинку вирішили до 78-річчя історика.

Вироблений памʼятник із бронзи у повний ріст, висота якого - 2 метри, вага - 500 кілограм.

Міський голова Сергій Надал розповів, що ця людина є однією з особливостей міста. Ігор Герета прославив Тернопіль як в Україні, так і в усьому світі. Оскільки є чутки, що він любив ходити саме цими вулицями, встановлення памʼятника на цьому місці було найбільш доцільне. Тут завжди багато людей, тому що це центр міста, які можуть пишатися такою видатною людиною.

Дочка Ігоря Герети Ярина Герета поділилася своїми враженнями щодо цієї події. На її думку, таких людей справді дуже мало. Сьогодні Ярині не хватає батька, оскільки він помер ще 14 років тому. Проте тернополяни тепер завжди будуть памʼятати про цю людину.

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук додав, що чоловік був колекціонером. Протягом усього життя йому довелось зібрати чимало видатних книг та рідкісних картин. У 1994 році за ініціативи Ігоря Герети була відкрита експериментальна школа мистецтв. Навчальний заклад працює і до сьогодні.

Народний депутат України Роман Заставний розповів, що ідея встановлення постаменту виникла ще 2008 році. У цей період і відкрили музей видатному краєзнавцю, проте на сьогодні він закритий, тому що не можуть дійти висновку щодо особливостей особи Ігоря Герети.

 

У Тернополі розпочне роботу цілодобовий туристичний центр

Вівторок, 27 вересня 2016, 04:08

27 вересня об 11.00 год. у Тернополі офіційно відкриють «Туристично-інформаційний центр міста» за адресою вул. Грушевського, 2. Працюватиме він цілодобово.

На базі центру буде також магазин сувенірів та соціальне кафе, доходи від діяльності яких спрямовуватимуться на розвиток туризму у місті.

У ТІЦ туристи зможуть отримати туристичну карту «98 причин відвідати Тернопіль», де розписано, що бажано відвідати, скуштувати, сфотографувати чи зробити. Карта оформлена в нестандартному мальованому стилі, тому буде цікавою для гостей міста. Також центр надаватиме інформацію про події, що відбуваються у місті та іншу довідкову інформацію.

 

Тернопільський гурт Mr. FreeMan потрапив у шоу «Х-фактор»

Понеділок, 26 вересня 2016, 07:54

Гурт Mr. FreeMan потрапив на музичне телешоу «Х-фактор». Суддівське журі було вражене тернопільськими рокерами. Команда музикантів, заснована у Файному місті 2011 року, виконує виключно власну музику. Проте в останній момент вирішили зіграти всесвітньо-відомий рок-хіт, який присвятили одній із суддів – Юлії Саніній, вокалістці гурту The Hardkiss. Як це було нам розповів засновник, ідейний наставник, вокаліст, а по сумісництву – автор пісень гурту Віталій Тимчук.

pMRe8Ky5ufM

Віталію, як ви потрапили на «Х-фактор»?

Нас запросили приїхати. На той момент ми вже брали участь в проекті «ХІТ-конвеєр» від М2. З 600 гуртів нашу пісню відібрали в топ-12. На День Незалежності ми виступили у прямому ефірі на телеканалі М2. На «Х-факторі» не хотіли проходити ніяких передкастингів, але нас повідомили, що ми одразу виступатимемо перед суддями, бо тієї інформації, що є про гурт Mr. FreeMan в Інтернеті їм достатньо.

Перед виходом на сцену чи було страшно?

Ми вийшли спокійно, з меланхолійними виразами на обличчях. Почали грати беземоційно. Я навіть помітив розчарування в очах глядачів: вийшли рокери, а заряду енергії нема. Але коли дійшло до приспіву, ми стали на коліна, чим підняли зал на ноги. Такою була стратегія нашого виступу.

Довго готували пісню для шоу?

За п’ять хвилин до виходу на сцену вирішили, що саме будемо грати. Більше того, за два тижні до поїздки в нас змінився склад гурту: до нас приєднався гітарист гурту «Мой друг John» Сергій Стецій, з яким ми мали тільки дві репетиції, а конкурсну пісню не грали взагалі. Що з того вийшло, скоро побачите на екранах.

Сьогодні більшість гуртів грають кавери, мовляв, з комерційної сторони це вигідніше. Як ви почали грати авторську музику і чому?

Я переїхав до Тернополя із невеликого містечка, що на Хмельниччині. З приїздом сюди я був впевнений, що буду займатися музикою. На форумі знайшов оголошення про те, що в кавер-гурт потрібен вокаліст. Вирішив спробувати. Мене так і не взяли, але я познайомився з музикантами, які згодом стали моєю командою. Саме барабанщик підбив мене на те, щоб я почав грати свою музику. На той час в мене вже було написано кілька композицій.

Звідки беруться ваші тексти?

Тексти – це реакція на життєві події. Пісня може прийти у будь-який момент: в маршрутці, на репетиції, вранці, коли прокинувся. Ось, наприклад, останню

пісню ми з гітаристом написали за півтори години, поки чекали на зйомки «Х-фактору».

Більшості талановитих людей не мають за плечима музичних шкіл, тому що їм тісно в рамках навчальних систем. А у вас є музична освіта?

Я вчився в музичній школі, але не закінчив її. На момент мого навчання вияв творчості був нікому не потрібен, оцінювалося лише сліпе слідування шаблону. Я ніколи не ходив на сольфеджіо чи на хор.

Успіх для вашого гурту – це…

Успіх для нас – це коли люди перестануть слухати низькоінтелектуальний шлак, який зараз переповнює нашу естраду, коли шестирічні діти перестануть співати «в неї по-під майкою вже видно два круга», оце, напевно, буде успіх для таких, як ми. З нашого суспільства методично випалюють любов до прекрасного. Я не хочу сказати, що ми супер-класні і музика в нас найкраща. Ні, але ми прагнемо до цього і ніколи не дозволимо собі нецензурної лексики чи вульгарщини в піснях.

А які амбіції стосовно шоу?

Амбіції найсміливіші.

Ну що ж, нам залишається побажати хлопцям успіху. Чекаємо від них нових виступів і тримаємо кулаки за їхню долю у проекті. Слідкувати за музичною діяльністю рокерів можна у всіх соцмережах за хештегом #mrfreemanband.


Спілкувалася Юлія Хім’як

 

У Тернополі триває капітальний ремонт ліфтів

Понеділок, 26 вересня 2016, 07:40

37 ліфтів до кінця цього року відремонтують у багатоповерхівках Тернополя, відповідно до затвердженого титульного списку капітальних ремонтів та висновків експертів. Цими днями ремонт ще триває на вул. Київська, 8(2 під’їзд), вул. Г.Тарнавського, 5(3,5), вул. Лепкого, 3(1), вул. В.Великого, 7(4) та вул. Вербицького, 5(2).

Ремонт уже завершено за адресами: вул. Пушкіна, 5(3,5), вул. Київська, 8(5), вул. 15 Квітня, 31(5), вул. Київська, 18(2,4), вул. Чубинського, 2(1,5), вул. Київська, 7(3), вул. Симоненка, 18(2), вул. Л.Українки, 10(2), вул. Монастирського, 42(2), вул. Д.Галицького, 1(2), вул. Підкови,1, бул. С.Бандери, 96 (4,8), вул. Л.Українки, 37(1,2), вул. Медова, 3 (3,6), вул. Корольова, 4(4), вул. Коновальця, 18(1), пр. Злуки, 39 (2,3), вул. Київська, 16(3), вул. Київська, 14(4), вул. Київська, 14(2), пр. Злуки, 41(1,2,3) та вул. 15 Квітня, 1(6).

 

Продавців зброї у Тернополі викрили працівники Служби безпеки України

Неділя, 25 вересня 2016, 18:34

Працівники служби безпеки України спільно з національною поліцією викрили двох тернополян, які здійснювали незаконну торгівлю вибуховими речовинами, зброєю та боєприпасами до неї. Заради легкої наживи зловмисники налагодили канал постачання нелегальної зброї, яку в подальшому намагались реалізовувати мешканцям обласного центру.

У ході контролю за вчиненням злочину правоохоронці здійснили оперативну закупку вогнепальної зброї, придбавши у одного із спільників пістолет системи «наган», набої до нього та глушник. Під час обшуків у гаражі та помешканнях «ділків», силовики вилучили дві гранати Ф-1, пістолет «Вальтер», два глушники, мисливську рушницю марки «Хеліс», а також набої калібру 9 мм та 7,62 мм.

За матеріалами СБУ Головним управлінням Національної поліції в Тернопільській області розслідується кримінальне провадження за ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Наразі тривають слідчо-оперативні дії, спрямовані на встановлення шляхів надходження зброї та боєприпасів до місцевих дилерів, а також осіб, причетних до потрапляння засобів ураження у відкритий обіг.

 

Тернопільське озеро готують до очищення

Субота, 24 вересня 2016, 07:56

На набережній Тернопільського озера розпочнеться підготовка до реалізації комплексної Програми розвитку тернопільського озера, що розрахована на два роки (2016-2017). Як раніше зазначалося, Програма включає три складових: екологічне очищення водойми, розвиток інфраструктури навколо озера і розвиток водних видів спорту. Над проблемою очистки Ставу активно працюють науковці ТНПУ ім. Гнатюка. Рятувати від фатальних наслідків забруднення перлину міста допоможуть фахівці із польського міста Ольштин, що у цій справі мають практичний досвід, адже території самого Ольштина розташовано понад десяток озер, якими займається місцевий університет.

– Для того, аби розпочати перший етап очищення Ставу, ми робимо очистку прибережної смуги, – повідомляє Леонід Бицюра - заступник голови міста. – По екологічній складовій це питання опрацювали з нашими експертами з педагогічного університету та з науковцями з польського міста Ольштин, які мають великий досвід в очищенні подібних озер.

Сподіваємо, що досвід сусідів разом зі старанням тернопільських науковців дозволять зберегти красу Тернопільського Ставу і його чисте плесо ще довго милуватиме око містянам і туристам.

 

ОДА затвердила зміни до цьогорічного бюджету

П'ятниця, 23 вересня 2016, 12:33

Чергове засідання обласної ради внесло певні корективи у майбутні плани. Сесію повинні були почати о 10.00, проте виникла значна затримка. Одним із прийнятих рішень було реорганізувати комунальну установу «Обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом» у «Тернопільський обласний наркологічний диспансер».

Директор департаменту фінансів Тернопільської обласної адміністрації Степан Скибиляк повідомив, що головним досягненням цього зібрання є внесення змін до обласного бюджету на цей рік. 634 тисячі гривень будуть у вільному залишку на 1 січня, які призначені для бюджетних установ, щоб забезпечити сплату Єдиного соціального внеску. Також із чотирьох джерел бюджету буде спрямовано 760 тисяч гривень на співфінансування дороги під кредитний ресурс.

Проблемним є питання фінансування профтехосвіти. Оскільки в обласному бюджеті не хватає коштів, щоб самостійно забезпечити цю галузь. Тому для вирішення цих труднощів зараз намагаються знайти альтернативний вихід. У міській раді пропонують вирішити це питання шляхом стабілізаційної дотації. Пильну увагу буде звернено і на керівників цих закладів, тому що є підозра, що проблема і серед працівників цієї галузі. Є спецфонд, з якого потрібно виділити кошти на заробітні платні, але поки це питання не порушували.

Серед прийнятих рішень було і утворення двох шкіл - зимових та літніх видів спорту, приміщення для яких буде виділено на вул.. Шептицького 26.

 

За таксі доведеться платити більше

П'ятниця, 23 вересня 2016, 04:13

З 19 вересня тернополяни платять за проїзд у таксі згідно нових тарифів. Кілометр проїзду перевізники сьогодні оцінюють в межах 5.50-6.10 грн/км. Піднялася плата і за мінімальний проїзд. Таке рішення прийняли компанії таксі, які перебувають у приватній власності, тож впливу на зміни тарифів управління транспорту міста не має.

Якщо раніше за мінімальну поїздку у таксі тернополяни платили 18-20 гривень, то сьогодні – 22-25 (в залежності від класу автомобіля). Вартість простою вартує 90-95 коп/хв. Зазначимо також, що, як і раніше, на лічильнику таксі перед початком поїздки має відображатися сума у нуль гривень. Підвищення тарифів компанії пояснюють підняттям цін на пальне та зростанням вартості ремонту автомобіля і цін на комплектуючі.

Святослав – водій «Таксі-549» так коментує ситуацію:

«Проїзд подорожчав у зв’язку з підняттям цін на паливо в два рази, виріс податок на таксі. Запчастини таксистам доводиться купувати в доларах. Кількість клієнтів зменшилася, а в Тернополі, між іншим, найдешевше таксі: 22 гривні – економ клас, 25 – еліт. В Хмельницькому, наприклад, коли пасажир сідає в авто, на лічильнику вже є сума у 29 гривень. Кожен наступний кілометр проїзду вартує три гривні».

За словами таксиста, станом на сьогодні в місті працює 28 компаній таксі, 3500 машин офіційно зареєстровані. Зважаючи на таку велику кількість знайти клієнта для водія таксі непросто. Це негативно відображається на місячному доході таксистів. Тернополяни до зростання вартості проїзду у таксі ставляться неоднозначно.

 

Жителі мікрорайону «Сонячний» чекають на грандіозне дійство

Четвер, 22 вересня 2016, 05:35

25 вересня 2016 р. о 16.00 год. на спортивному майданчику ТЗОШ №11, відбудеться «СВЯТО ДВОРУ» для мешканців мікрорайону «Сонячний», яке проводить «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» за підтримки ОСББ «Чалдаєва 13», «Чалдаєва 17» та депутата ТМР Лупака С. М.

На гостей свята чекають розваги на будь-який смак:

* турнір з футболу для дітей 2004-2005 р. н.

(реєстрація о 14.45, початок турніру о 15.00 год.);

* урочисте відкриття (о 16.00 год.);

* ярмарок смаколиків;

* виставка виробів народних умільців;

* творчий майстер клас для всіх учасників;

* майстер-клас з фітнесу для дітей та дорослих від спортивно-танцювального центру «Fitness house»;

* майстер-клас з фітнесу «Kangoo Jumps» для дорослих;

* майстер-клас з черлідингу для діток від спортивного клубу «WellFitness»;

* естафети для дітей 6-10 років;

* перегони на штовханцях (самокати, 3-х колісні велосипеди, «машинки») для дітей віком 3-5 років;

* розваги для дітей від Центру свята «Коровай»;

* спортивна гра «Хрестики-нулики» для дорослих;

* сімейна гра «Спритні кидунці»;

* руханка для мешканців віком від 50 років;

* турнір з дартсу для жителів віком від 50 років.

 

Учасники та переможці свята будуть нагороджені від партнерів заходу: ТМ «Ласунка», ТМ «Микулинецькі напої», ПП «Колумбус», магазинів «Спортландія» та «Ceresit».

Чекаємо усіх бажаючих, беріть з собою хороший настрій та зручний одяг!!!

 

25 вересня на Тернопільщині пройде мистецько-аграрний фестиваль «Козафест»

Середа, 21 вересня 2016, 08:14

У неділю, 25 вересня на Тернопільщині анонсовано проведення першого фольклорно-мистецького фестивалю «Козафест». Відбудеться він у населеному пункті із не менш тематичною назвою - смт. Козова.

«Розпочнеться дійство урочистою ходою «КозаФесту» - «Парадом кіз». Спеціально для цього параду фермери та люди з навколишніх сіл привезуть кіз, яких вирощують на власних господарствах, - розповідає співорганізатор фестивалю, підприємець Володимир Ярема. - На відвідувачів чекатиме цікава розважальна частина. Наприклад, зараз проводиться конкурс «Селфі з козою», фото з якого будуть роздруковані та оформлені у тематичну виставку. На гостей чекають лекції про козівництво від досвідчених козоводів, будуть проводитися майстер-класи народних ремесел, безкоштовні частування козацьким кулішем та юшкою. Для дітей заплановані фольклорні ігри, символом яких є коза, квест «Коза і Козова», оголошено конкурс із прикрашання кіз «KOZA fashion day»».

Вартими вашої уваги будуть виступи фольклорно-мистецьких колективів, а також гуртів «Кавалєрка», «Ну-Фест», «Руснаки», «Фа-мажор» та «Медовий полин». Завершиться «Козафест» українськими гопацульками.

До речі, з символом фестивалю - козою - на Тернопільщині пов’язано декілька населених пунктів. Це Козова, Козлів, Козина, дві Козівки та ще є одна Баранівка. Та й в Україні і за кордоном є чимало населених пунктів, у назвах яких присутнє слово «коза». Тому в організаторів виникла ідея підписати із ними своєрідну «Асоціацію осідків кози». Вони кажуть, якщо із-за кордону ніхто не відгукнеться, то у межах Тернопільщини й так зможуть створити власну асоціацію.

 

Програма фольклорного аграрно-мистецького фестивалю «КозаФест»

смт. Козова, 25.09.2016р.

Заїзд учасників фестивалю 11.00-12.00

Сільськогосподарський Ярмарок 12.00-16.00. Площа перед універмагом

Відкриття фестивалю 13.00 (священики, влада, гості, меценати, підписання «Асоціації осідків кози»). Сцена фестивалю

«Парад кіз» 13.30 (кози, господарі, гості). Центральна площа міста

Дитяча програма 14.00-17.00. Зона дитячих забав

* 14.00-16.00 Перформанс «Ой, кізонько моя…», розмальовка облич

* 14.00-17.00 Майстер-класи для дітей

* 14.30-15.00 Конкурс прикрашання кіз «KOZA fashion day». Галявина перед храмом св. Петра і Павла

* 16.00-17.00 Квест «Коза і Козова»

* 17.00-18.00. Козячі ігри та забави Галявина перед храмом св. Петра і Павла

* 15.00-16.00 Майстер-клас українського танцю

Обласні змагання з перетягування линви 14.00-15.00. Площа біля школи мистецтв

Спецпогашення ювілейного конверту печаткою фестивалю. Філателістична виставка «Коза та Козова». Козівський РБК.

Господарські посиденьки 14.00-19.00. Пригощання козацьким кулішем та юшкою Площа перед РДА.

Майстер-класи та освітньо-розважальні заходи 13.00-17.00

* 13.00-17.00 на території фесту будуть проводитись майстер-класи народних ремесел та промислів. Намети майстрів перед РБК.

 

На Бережанщині відбудеться перший медовий фестиваль-ярмарок «Жу-Жу-Жуків»

Середа, 21 вересня 2016, 06:08

2 жовтня ГО «Жуківська» та Жуківська державна  музична школа проведуть перший фестиваль-ярмарок меду та інших продуктів бджолярства  «Жу-Жу-Жуків» в с. Жуків Бережанського району.

У рамках фестивалю відбудеться відкритий дитячо-юнацький конкурс творчості «Мистецький вулик». Конкурсанти покажуть свої таланти у трьох номінаціях:

- “Bокальне мистецтво” (солісти);

- “Хореографічне мистецтво”(ансамблі),

- “Мистецтво слова”(читці).


Також у програмі фестивалю :

  • ярмарок медy та інших продуктів бджолярства;
  • тyрнір з волейболy, «Богатирські забави»;
  • змагання з вправності водіння мотоблоку;
  • майстер-класи народних умільців з відливання свічок з натурального воску, плетіння з соломи, квілінг, виготовлення старосвітських бандур, виготовлення писанок ;
  • виступи вуличних музикантів;
  • гала-концерт переможців конкурсу «Мистецький вулик»

Родзинка фестивалю  -  концерт художнього народного колективу дитячого ансамблю пісні і танцю “Світанок” (м. Київ) та хореографічної  стyдії «Оксамит» (м. Рівне).

Мета  фестивалю -  дати поштовх для відродження пасічництва на Бережанщині  як одного з традиційних українських промислів. А також об’єднати народних майстрів краю в один «вулик» і їхнім прикладом  мотивувати молодь розвивати свої творчі здібності.

Детальна інформація про фестиваль на сайті:
http://zhukivfest.ho.ua/

Ми в соціальних мережах:
https://www.facebook.com/zhukivfest/

https://vk.com/zhukivfest

14429423_1229523433775274_1526516512_n

 

800 тисяч євро планують виділити для розвитку бізнесу на Тернопільщині

Середа, 21 вересня 2016, 06:02

20 вересня у Тернополі відбувалась презентація інвестиційного проекту, у якій прийняли учать представники Польського агентства розвитку підприємства та Міністерства економічного розвитку Польщі. Зустріч відбувалася у міській раді.

Головною ідеєю такої події стало підвищення конкурентоспроможності та фінансування місцевості. Бюджет проекту складає 800 тисяч євро, які необхідно реалізувати протягом двох років. Дарюш Войташек представник Польського агентства розвитку підприємства розповів, що установа, яку він представляє має чимало можливостей, які можуть використовувати на території України. Хоча, тут є фінансові та юридичні перешкоди, на прикладі польських підприємців можна буде пояснити та вивчити закономірності системи. Хоча, в Польщі кредитування здійснюється теж з певними труднощами, підприємства можуть фінансуватися з фонду позик та гарантій. Значним досягненням закордонних партнерів є те, що 70% їх підприємств існують на основі власного забезпечення.

Братимуть приклад також із інших європейських країн та установ. Наприклад, Європейський економічний простір, Фінансовий механізм тощо. Це дасть більше можливостей для успішного вирішення проблеми та збільшити шанси до швидшого та самостійного фінансування.

Начальник управління стратегічного розвитку Юрій Дейнека повідомив, що Тернопіль є одним із пʼяти найкращих міст для проживання. Проте є і негативні чинники, які впливають на розвиток міста. Зокрема, рівень кваліфікайних робітників та складна система податків. Тому зараз у міста є чудова нагода для того, щоб середній та малий бізнес розвивався успішно.

До цього проекту залучені ще такі міста України як: Вінниця, Київ, Львів, Житомир, Черкаси, Чернігів.

 

Чи готові тернополяни користуватися електронними картками у тролейбусах?

Вівторок, 20 вересня 2016, 07:48

Тернопіль може стати першим містом України, де введуть безконтактну систему оплати проїзду в тролейбусах. Тернопільська міська рада спільно з КП «Тернопільелектротранс» планують ввести нововведення вже незабаром. Автоматична система оплати, як зазначають її ідейні розробники, дасть можливість прозорого обліку оплати проїзду, а також сприятиме економії тернополян на витратах за проїзд. Ідея не нова, адже в Європі чимало міст успішно її практикують.

Орієнтувалися на найкращі приклади. Отож, згідно нововведення, тернополяни оплачуватимуть проїзд у тролейбусах спеціальними картками, схожими на банківські. Для пільгових категорій громадян вони будуть персоніфікованими, решта – ні. Таким чином одну і ту ж картку можуть використовувати різні люди, а також однією карткою можна буде заплатити за проїзд одразу кількох пасажирів. Система фіксуватиме кількість поїздок. Придбати або поповнити картку  можна буде у понад 100 пунктах продажу в межах міста та через Інтернет. Скільки складатиме її вартість поки невідомо. Що про це думають тернополяни?

Анастас¦яДзьобаАнастасія Дзьоба – підприємець, 24 роки

На мою думку, про це нововведення ще мало відомо, тому оцінити його ефективність можна буде лише згодом. В принципі, такі картки значно полегшують розрахунок у тролейбусах, особливо для тих, хто часто користується цим видом транспорту і не любить передавати решту.







В¦тал¦йВасильк¦вВіталій Васильків – керівник ТОВ «Системний зв'язок», 35 років

Система електронної оплати проїзду дасть можливість здійснювати оплату перевізнику з огляду на  виконану роботу в межах графіку руху, що, в свою чергу, призведе до чіткого дотримання перевізником графіку руху та виконання зобов’язань перед громадою. Нововведення також забезпечить ефективний облік пільгових категорій, що дозволить надати їм можливість користуватись пільгами на усіх видах пасажирського міського транспорту.



ВолодимирБучарськийВолодимир Бучарський – пенсіонер, 71 рік

Можливо, для сучасної молоді це добре. Для мене, пенсіонера, це нововведення із картками створить тільки плутанину. Завжди було так: платиш за проїзд кондуктору, контролер перевіряє, чи ти купив квиток. Ми до такого звикли. А з електронною системою як буде? Ніхто ж не перевірятиме наявність квитка, бо його і не буде. Що робитимуть кондуктори і контролери? Їх же доведеться звільнити, бо все буде автоматизовано і їхню роботу буде виконувати комп’ютер.







Тетяна ШилоТетяна Шило – журналіст, 17 років

Завдяки своїй роботі я орієнтуюся в темі електронних карток оплати проїзду. Безперечно, це хороша ідея. Якщо її вдасться втілити так, як нам це подають ідейні розробники, місто вирішить не одну проблему.








Сайде -сма¦ловаСайде Ісмаілова – керівник клубу кримсько-татарської культури, репетитор з іноземних мов

Я вважаю, що нові зміни треба впроваджувати, тому що світ не стоїть на місці й все навколо змінюється, тому й нам треба пробувати щось нове. Думаю, що нововведення полегшить оплату в громадському транспорті. Чи буде це ефективно й зручно ми зможемо побачити незабаром вже на практиці.







Л¦л¦я ЧеховськаЛілія Чеховська – вчителька, 46 років

Чесно кажучи, чую вперше про таке... Я в цій темі не орієнтуюся, тому важко відповісти… Це ж треба буде провести якісь навчання для тернополян, пояснити, що, як і для чого. Треба буде закупити обладнання. На це теж треба гроші і, підозрюю, не малі. Краще використати ці кошти на дитячі майданчики чи ремонт міських доріг.








МарянаДобровякМар’яна Добров’як – молода мама, 27 років

Тернопіль – європейське місто, тому ми маємо йти в ногу з часом. На скільки мені відомо, в Європі вже давно користуються такою системою оплати за проїзд, при чому не лише в тролейбусах. Це зручно. Це економить час, тому я тільки за!





Катерина ФедчукКатерина Федчук – філолог, 24 роки

Зміни, спрямовані на покращення інфраструктури міста та комфортності проживання для його жителів я підтримую, але вважаю, що зараз вводити електронні картки передчасно. В першу чергу потрібно замінити старі транспортні засоби, створити європейські умови проїзду, а не лише оплати.







К¦пиб¦да МаксимМаксим Кіпибіда – студент, 16 років

Ставлюся нейтрально до такого. Мене більше хвилює, скільки треба платити за проїзд, а не як це робити. Добре, що у студентів є пільги.







Олег ШершунОлег Шершун – працівник ТОВ «Теплобак», 35 років

Я думаю, що тернополяни готові користуватися електронними картками у тролейбусах. Це позитивні зміни. Наприклад, в тебе немає при собі грошей, а потрібно кудись добратися. Маючи в кишені спеціальну картку, можна доїхати в будь-який кінець міста, та ще й друзів підвезти.





Автор: Юлія Хім’як

 

Проїзд у таксі подорожчав

Вівторок, 20 вересня 2016, 07:00

Відтепер перед тим, як скористатися послугою таксі, треба буде двічі подумати, оскільки вартість проїзду вже збільшено. Раніше мінімальна ціна становила 20 гривень, яку підвищили до 25 гривень. Послуги автомобілів економ-класу збільшили теж на 5 гривень - із 17-ти до 22-ох. За старими тарифами лічильник включали після 2-ох кілометрів і тоді брали 25 гривень. Водії підтримують це рішення, тому що за попередню суму їздити було не вигідно.

Результат пошуку зображень за запитом "таксі"

До того ж, підвищено ціну за кількість подоланих кілометрів. Тепер це становитиме 5,50 або 6 гривень по місту, а за його межами - 6,50 або 7 гривень. Кількість замовлень на ціну впливати не буде.

Водії власного таксі розповідають, що послуги перевезення не окуповуються. Причиною цього стало значне підвищення ціни на паливо. Хоча, більшість авто на газі, а не на бензині. Якщо раніше вартість заправки була 8 грн./л., то зараз 13 з лишнім гривень/л. Вважають, що кількість клієнтів не зменшиться, оскільки кому треба було користуватися цим видом послуг, ті і продовжуватимуть, а хто не їздив на таксі, той і не буде.

Тернополяни з розумінням віднеслися до цього нововведення, тому що розуміють, що працівники таксі витрачають чимало коштів з власного гаманця, навіть, на ремонт автомобіля.

Олена Сабатюк

 

У Тернополі відбудеться заїзд "Депутати на Велосипедах"

Вівторок, 20 вересня 2016, 06:58

Європейський Тиждень Мобільності – свято раціонального розвитку транспорту. Щороку з 16 по 22 вересня його святкують щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати. 22 вересня у Тернополі відбудеться заїзд "Депутати на Велосипедах". 

Міста, які потрепали від надмірної кількості автомобілів кілька десятиліть тому, зробили свої висновки та почали реформувати транспортні системи:
- зменшувати використання приватних автомобілів
- збільшувати поїздки громадським транспортом
- розвивати альтернативні види транспорту (велосипеди, ролики, піша хода)

Тепер у цих містах – привабливі пішохідні вулиці, мистецькі площі, якісний та зручний громадський транспорт та безліч велосипедистів.

Потреба у приватних автомобілях зменшується, і місто перетворюється на місто для людей, а не для машин.

Заїзд "Депутати на Велосипедах" відбудеться 22 вересня  о 9:00 біля входу у ТМР.

Вбудоване зображення 1

 

На Тернопільщині ремонтують дороги державного значення та місцеві автошляхи

Понеділок, 19 вересня 2016, 05:53

Стан підготовки підприємств енергетики, транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку до роботи в осінньо-зимовий період, обговорили під час засідання колегії управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження.

«Для доріг Тернопільщини 2016 рік став роком їхнього відновлення. Чи не в перше за останнє десятиліття, окрім доріг державного значення, ремонтуються і місцеві автошляхи. При виборі об’єктів для ремонту, проводилась планова оцінка стану доріг спеціалістами Служби автомобільних доріг  в Тернопільській області. Проте в першу чергу, зважали на потреби населення, спілкувались з представниками районів, місцевих громад», — інформує начальник відділу інфраструктури Тернопільської ОДА Микола Павловський. — Загалом від початку року виконано робіт на загальну суму 178,6 млн гривень, в тому числі спрямовано кошти на виконання робіт із  поточного середнього ремонту автомобільних доріг на суму понад 78 млн гривень».

У даному заході, що відбувся під головуванням начальника управління Василя Ясіновського, взяли участь керівники структурних підрозділів управління та райдержадміністрацій, які координують питання інфраструктури, енергетики, енергозбереження транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку.

проведену роботу з питання розміщення зовнішньої реклами на автомобільних дорогах загального користування.

Дорожні роботи тривають і надалі, зазначає Микола Павловський. Щоденно шляховики працюють на 10-15 дорогах як місцевого так і державного значення. Ліквідовують ямковість, колійність та інші деформації дорожнього покриття. Проводять земляні роботи, планування узбіч, відновлюють дорожні знаки та розмітку. Працює два асфальтобетонні заводи, які забезпечують випуск від 400 до 800 тонн асфальтобетону.

 

Із зони АТО повернулися правоохоронці

Неділя, 18 вересня 2016, 19:19

Тридцять бійців зведеного загону правоохоронців повернулися з двомісячного відрядження. Працівники внутрішніх справ Тернопільщини виконували бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції. Вперше з часу несення служби на сході в складі загону на територію неоголошеної війни на Донбас добровольцями їздили і двоє жінок-психологів.

- Приїхали наші друзі, наші товариші з чергової ротації, і хочу зауважити, що це була остання поїздка. Ми раді, що наші хлопці повернулися живі-здорові, – каже заступник начальника ГУНП в Тернопільській області Степан Яцух.

Два місяці наші бійці виконували завдання на Донеччині. Додому вони повернулися у повному складі. За словами Володимира Дячука, старшого інспектора-чергового ГУНП в Тернопільській області, впродовж шістдесяти днів особовий склад забезпечував громадський порядок в місті Лиман, охороняв важливі об’єкти, ніс службу на блокпостах.

- Всі хлопці добросовісно виконали, поставлені перед ними завдання, гідно перенесли всі тяжкості служби і всі повернулися додому. Я переконаний, що свої обов’язки ми виконали на відмінно.

У святковий день чоловіків і жінок зустрічали рідні та друзі, але найбільше чекали та дарували найщиріші обійми найдорожчим людям – діти.

За віддану та бездоганну службу наших бійців відзначили грамотами. Їх передали до Тернополя керівники підрозділів зі сходу, в підпорядкуванні яких два місяці перебували правоохоронці нашого краю.

 

Новітній безпілотний літальний апарат придбали для роботи Тернопільські поліцейські

Субота, 17 вересня 2016, 10:17

Сучасний дрон презентували та передали поліцейським Тернопілля представники фірми-виробника. Вже незабаром працівники ГУНП в Тернопільській області безкоштовно пройдуть інтенсивний курс навчання для використання безпілотного літального апарата у службових цілях.

Придбаний правоохоронцями квадрокоптер, обладнанали по останньому слову техніки. Його високоточна система навігації та потужна камера дозволять поліцейським створювати якісні карти місцевості необхідні для проведення слідчо-оперативних дій та набагато швидше встановлювати обставини ДТП.

Безпілотник може автономно працювати майже тридцять хвилин і летіти зі швидкістю автомобіля, що значно полегшить поліцейським моніторинг ситуації на дорогах і забезпечення масових заходів. Якісні фотографії та відео з висоти у кількасот метрів та можливість автоматичного стеження за рухомим об’єктом спростять завдання пошуку втікачів та документації слідів злочинів.

Начальник ГУНП у Тернопільській області Олександр Богомол сподівається, що новітня машина добре послугує поліцейським області. Адже безпілотні літальні апарати вже кілька років успішно використовуються правоохоронцями, військовими та надзвичайниками багатьох європейських країн, зокрема Великобританії, Франції та Німеччини.

Один з майбутніх пілотів літального апарата розповів, що дрон досить простий у керуванні та обладнаний сучасними системами для уникнення зіткнення та повернення на базу у випадку втрати зв’язку. Конструкція квадрокоптера дуже надійна.

 

У Тернополі відбулись «Малі олімпійські ігри»

П'ятниця, 16 вересня 2016, 09:09

Вже дванадцятий рік поспіль Тернопільська загальноосвітня школа № 24 проводить «Малі Олімпійські ігри». Цьогоріч вони відбулись 14 вересня на шкільному спортивному майданчику. Дирекція школи запросила долучитися до організації спортивного свята Тернопільське обласне відділення НОК України, Федерацію легкої атлетики Тернопільської області та Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення, а також серед присутніх були майстри спорту з легкої атлетики Іван Панасюк, Сергій Крук та відомі лекгоатлети області.

Працівники центру провели легкоатлетичні змагання серед 11 команд з учнів 5-их та 6-их класів. 10 учасників з кожного класу змагались у метанні списа , багатоскоках, «хрестиках», «драбинках», у естафетах із стійками та бар’єрами. Усі учасники справились із випробуваннями на «відмінно», проявивши злагодженість та взаємопідтримку. Переможців та призерів нагородили на урочистій лінійці грамотами та відзнаками Національного олімпійського комітету України

«Дуже приємно, що нас запрошують взяти участь у таких спортивних заходах, під час яких діти можуть розкрити свій потенціал, проявити спортивний азарт та командний дух – ділиться враженнями Галина Федорович, директор центру, - Залучаючи підростаюче покоління до всесвітнього Олімпійського руху, ми готуємо не тільки майбутніх олімпійських чемпіонів, а й успішних людей, що вміють досягати поставленої мети.» http://tmcfzn.blogspot.com/

 

945 вільних робочих місць для тернополян

П'ятниця, 16 вересня 2016, 06:47

За станом на 01 вересня 2016 року 412 підприємств міста подали інформацію про наявність 945 вільних робочих місць та вакантних посад ( на 01.09.2015 р. – 1002 вакансії), у тому числі потреба для заміщення на посади службовців – 305 місць, для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями – 26 місць.

Всього за січень – серпень 2016 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості отримав від 1307 підприємств інформацію про наявність 7657 вільних робочих місць та вакантних посад.

Для покращення ситуації на ринку праці та розширення спектру послуг, що надається службою зайнятості роботодавцям, за січень – серпень 2016 року проведені 26 міні-ярмарків вакансій щодо сприяння роботодавцю в укомплектуванні заявлених вакансій, 4 презентації роботодавця, 2 профорієнтаційних масових заходи «День відкритих дверей на виробництві»: ТзОВ «Тервікнопласт», в яких взяли участь 10 чол. та магазин « Фокстрот» ( ТЦ «Орнава») – 23 особи, 3 семінари з соціальними партнерами на теми: « Служба зайнятості відкрита для всіх і для кожного», « Роботодавець – надійний партнер служби зайнятості у питанні працевлаштування безробітних» та « Молодь на ринку праці».

 

Тернопільські патрульні розповіли про результати піврічної роботи

П'ятниця, 16 вересня 2016, 06:33

Для того щоб швидко зреагувати на виклик поліцейським треба всього 7 хвилин 33 секунди. За такий короткий час потрібно доїхати до місця події та приступити до вирішення проблеми. Саме про них полісмени і розповіли у своєму звіті про останніх півроку роботи.

Від початку роботи патрульних на дорогах було зафіксовано 547 дорожніх пригод, у яких, зокрема, було багато жертв, саме 110 потерпілих та 9 загиблих. Значну кількість протоколів було складено на водіїв через те, що вони їздили у стані алкогольного спʼяніння, 45 з них завершувалися аваріями. Поширеним порушенням на тернопільських дорогах виявилось і те, що водії кермують без необхідних документів, тобто водійського посвідчення. Чимало машин довелось завезти на штрафний майданчик. За останніх півроку зафіксовано 130 таких випадків.

Начальник Управління патрульної поліції Тернополя Олег Сороковий додав, що одним із головних порушень на дорогах є розмови водіїв по мобільному телефоні. Штраф за таке правопорушення сягає 450 гривень, коли гарнітура або «Вільні рухи» вартують до 100 гривень.

Несанкціонований проїзд перехресть стає частою причиною аварій та зіткнень автомобілів на дорогах. Водії транспортних засобів не вважають за потрібне оформлювати обовʼязкове цивільне страхування, хоча це є беззаперечною умовою кермування.

За пів року патрульним довелось опрацювати 54 584 ситуації та по лінії «102» відреагувати на 32 030 викликів. За власною ініціативою поліцейські вирішили 17 768 подій. Адмінпротоколів був складено 13 963, причиною порушення правил дорожнього руху яких стали 12 852 ситуації.

Загалом за весь час було виписано штрафів на суму 3 млн. 851 тис. До цього часу оплачено вже 2 млн. 353 тис. 343 грн.

 

В Medialab відбудеться заняття "Особливості роботи на радіо"

П'ятниця, 16 вересня 2016, 06:14

Запрошуємо в медійні лабораторії Тернополя на заняття "Особливості роботи на радіо".

Ви дізнаєтесь:
- Що таке випуск новин і як його робити.
- Як створювати радіопрограми.
- Як правильно говорити на радіо.
- Ведення діалогу із гостями програми.
- Особливості роботи в Adobe Audition.

Заняття проведе ведуча новин на радіо Мелодія Diana Gogol.

Чекаємо вас 18 вересня, в неділю, о 15:00 в ПК "Березіль", 2 пов, 18 каб. Зголошуємося за тел. 096-467-03-52. Вхід - вільний.

14322344_167218917053972_2088520997458275547_n

 

Дві дитячі поліклініки у Тернополі скоро зазнають капітального ремонту

П'ятниця, 16 вересня 2016, 05:51

Розмови щодо оновлення поліклінік у місті давно набули масштабного значення. Чимало скарг та прохань було надіслано до різних управлінь, особливо болючим це питання було щодо дитячих поліклінік. 13 вересня на своїй сторінці у Facebook депутат Тернопільської міської ради Назар Зелінка повідомив, що такі зміни у найближчому часі будуть виконані. У тексті автор також розповів і про свій досвід лікування у цих медичних закладах:

Неодноразово звертався на бюджетній комісії до керівництва Управління охорони здоров'я щодо ремонту в дитячих поліклініках міста, зокрема і Педіатричного відділення №2 на бульварі Данила Галицького, де обслуговуються діти моїх виборців, з народження обслуговувався я та мої діти.

Змалку в мене була неприязнь до цього закладу, адже там постійно було темно в коридорах. Мабуть 30 років в коридорах не робили капітального ремонту. Вікна ще з тих часів. Зимою сифонять. В коридорі велика тріщина і вже поставлені маяки. Трохи зроблені ремонти в кабінетах, і то в більшості за кошт благодійних внесків.

Ми маємо ставити на високий пріоритет стан дитячих поліклінік та стан обладання в них. За все своє життя, ні я ні мої діти жодного разу не були в дитячій міській лікарні, водночас в поліклініці і я сам і з дітьми регулярно. Я думаю більшість дітей також.

Детально вказано суму, яка була виділена для такого оновлення:

На жаль в бюджетних запитах управління цього пріоритету я протягом пів року не бачив. І після моїх наполягань, на останній сесії вдалося виділити на капітальний ремонт педіатричного відділення №2 на бульварі Д.Галицького - 235 тис. грн. та на капітальний ремонт педіатричного відділення №3 по вул.Миру - 265 тис. грн.

Дякую колегам з бюджетної комісії, що підтримали мою ініціативу.

Тому скоро для маленьких тернополян відвідування медичного закладу буде, можливо, не дуже приємним, але, принаймні, не таким страшним спогадом у їхньому житті.

Олена Сабатюк

 

Порушники Кодексу наповнюють бюджет

Четвер, 15 вересня 2016, 08:42

Понад 3,7 млн грн податків та штрафних санкцій дорахували ревізори Тернопільської ОДПІ за наслідками перевірок суб’єктів господарювання-юридичних осіб впродовж січня–серпня цього року.

До бюджету порушниками уже сплачено 3,0 млн грн. А фізичні особи, в яких виявлені порушення Податкового кодексу та законодавства про працю, уже сплатили 1,0 млн грн із донарахованих 1,6 млн грн. Про це зазначив начальник відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ Василь Карпа.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

На Алеї слави - зірка Андрія Підлужного

Середа, 14 вересня 2016, 06:42

У 2011 році у Файному місті, на вулиці Сагайдачного було відкрито Алею зірок. Сьогодні центр Тернополя прикрашають бронзові плити із символом міста − квіткою терену та іменами постатей, що прославили Тернопільський край. 28 серпня 2016 року Алея поповнилася ще однією зіркою...

14182692_801103990026382_875768908_n

У рамках святкування 476 річниці від дня заснування Тернополя урочисто відкрили зірку співака та композитора Андрія Підлужного, автора пісень Тіни Кароль («Не дощ», «Ніжно» , «Шукай мене», «Закрили твої очі», «Віра. Надія. Любов.»), Тоні Матвієнко (« Мавка», «А може ти…»), співавтора пісень гурту «Скрябін» («Спи собі сама», «Мовчати» та ін.), телеведучого, продюсера.

unnamed (1)Андрій Підлужний: «Я дуже спокійно сприйняв звістку про зірку. Для мене це лише чергова нагорода. Головне, я більш ніж впевнений, − не остання! Ця зірка - це мій найголовніший стимул на шляху повернення до справи, якій я присвятив мало не більшу частину свого життя. В мене багато грандіозних планів і в музичному сенсі, і стосовно розвитку музики в рідному Тернополі, головне, щоб вистачило здоров'я і щоб нарешті припинилась війна... А далі - решта моїх мрій. Хочу донечку і назвати її Квітослава. Хочу ще одного чи двох синочків… Мої мрії такі ж, як і у кожного українця: плідно працювати, мати велику родину, ростити діток і бути корисним своїй державі!»


Напередодні події, 24 серпня на набережній Тернопільського Ставу відбувся довгоочікуваний виступ співака. У виконанні Андрія Підлужного прозвучала написана ним пісня з репертуару Тіни Кароль «Не дощ», музичний твір, присвячений другу, музиканту і телеведучому Ігору Пелиху, а також пісня, що ввійшла у топ-25 визначних пісень незалежної України – «Вставай, сонце».

Творчий шлях музиканта розпочався у складі гурту «Нічлава Блюз», котрий вперше виступив в джаз-клубі «Нічлава» у далекому 1993 році. За недовгу історію існування колектив встиг взяти участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсах і був нагороджений відзнаками фестивалів «Червона Рута», «Тарас Бульба», «Вітер зі Сходу», «Романси Славутича», «Мелодія», «Доля», «Пісенний вернісаж», «Слов’янський базар».

Привітати Андрія Підлужного прийшли його друзі та прихильники творчості. Не залишились осторонь і товариші по гурту, з якого все починалося.

Юрій ЛуговийЮрій Луговий, музикант, колишній учасник гурту «Нічлава Блюз»:

«Вітаю Андрія з цією знаковою подією у його житті. Повернувшись думками в минуле, до часу написання перших композицій, а в подальшому, і альбому, розумію, що пауза у 20 років, була нічим іншим, як випробовування часом на їх «живучість». Втішає те, що нинішнє молоде покоління впустило у свої душі пісні «Нічлави Блюз». Влада міста, підтримана і заохочена небайдужими міщанами, цією відзнакою зробила подарунок не лише одному музиканту, а всім, хто асоціює себе з музичним Тернополем . Це хороший стимул зробити якомога більше. Дякую Андрію і всім учасникам колективу за час, проведений разом.»


Анатолій МакараАнатолій Макара, музикант, колишній учасник гурту «Нічлава Блюз»:

«Це велика подія для Андрія і для музичного товариства Тернополя, Важливо те, що місто підтримало цю ініціативу і зірку отримав наш колега і побратим. І відзнака є заслужена! З молодих тернополян він отримав її першим, а першим завжди важко. Для талановитої молоді є додатковий стимул! Надзвичайно радий і гордий за нього і дякую долі, що звела наші дороги. Початком цієї зірки була наша спільна праця в «Нічлава Блюз». Хай вона світить, як його знамените «Сонце».


Підготувала Юлія Хім’як

 

Працевлаштування безробітних-основне завдання служби зайнятості

Середа, 14 вересня 2016, 06:40

В результаті вжитих заходів активної політики зайнятості, за січень – серпень 2016 року за сприянням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості працевлаштовані 2189 незайнятих громадян.

Відповідно до Закону України « Про зайнятість населення» щодо організації громадських робіт та робіт тимчасового характеру, у січні – серпні 2016 року на роботи тимчасового характеру направлені 162 особи для збору вторсировини у ТОВ «Град Світлий»і ТОВ « Вторма-Тернопіль» та 51 особа направлена на громадські роботи, в тому числі в Управління соціальної політики Тернопільської міської ради для робіт, пов’язаних з наданням населенню житлових субсидій – 32 особи.

З початку 2016 року 15 осіб отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, в тому числі 3 жінки, 7 чол. з числа молоді віком до 35 років. Середній розмір виплаченої допомоги для організації підприємницької діяльності склав 14727 грн.

За січень – серпень 2016 року по 82 підприємствах, які юридично зареєстровані у місті Тернополі та прийняли на роботу 121 безробітного Тернополя та Тернопільського району прийнято рішення про компенсацію витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску.

 

Вартість проїзду в маршрутках для школярів збільшили

Середа, 14 вересня 2016, 05:51

Рішення про підвищення вартості проїзду для дітей шкільного віку було прийняте ще з 1 червня. Відтак школярі, пред’явивши учнівський квиток, за проїзд у маршрутному таксі повинні платити 2 гривні. До цього часу проїзд вартував 1,50 гривень.

Зараз цю проблему батьки обговорюють безупинно і з такою постановою не погоджуються. Думку пояснюють тим, що діти, майже, кожного дня користуються громадським транспортом і, окрім школи, відвідують ще й додаткові заняття, куди потрібно добиратися маршрутками. Батьки обурюються тим, що пенсіонери їздять безкоштовно, коли діти шкільного віку, які ще не заробляють грошей, змушені оплачувати, майже, повну ціну.

Начальник міського управління транспорту, комунікацій та звʼязку Ігор Мединський розповів, що перевізник встановив фіксовану ціну для школярів, а саме 50% від всієї вартості або ж не менше 2-ох гривень. Оскільки було враховано, що ціна може збільшуватися, остаточно зафіксованої вартості не встановлювали. Так, якщо ціна проїзду вартуватиме 3 або 3, 50 гривні, тоді учні платитимуть не менше 2-ох гривень, якщо ж 4 - 50% від вартості проїзду. Для цього управління має обґрунтовані пояснення. Причина в тому, що різницю вартості проїзду перевізник оплачує зі своїх коштів, а зараз такої можливості немає, тому виникає велика недостача.

Також із водіями маршруток була домовленість про те, що у випадку, коли дитина не зможе заплатити за проїзд, виганяти з транспорту її ніхто не буде. Якщо про це стане відомо, тоді працівники маршрутного таксі нестимуть відповідальність.

 

Тернополян запрошують на майстер-клас "Секрети обробки фотографії"

Вівторок, 13 вересня 2016, 08:27

У медійних лабораторіях вивчатимуть програму Lightroom. Секретами сучасної програми для обробки фотографії поділиться Анастасія Чабан.

На занятті ви дізнаєтеся основні функції графічного редактора та попрактикуєте в обробці світлин.

2013-10-21_110002-1050x611

У програмі:

- Швидка обробка фотографій: кадрування, зміна кольору, ефекти;
- Розумна організація фотографій;
- Швидке створення фотокниг;

Запрошуємо усіх бажаючих 15 вересня, четвер, о 18:30 в ПК Березіль (2 пов., 18 каб.).

Кількість місць: 10.
Тел. для довідок. 096-467-03-52.

Реєстрація обов'язкова!

Реєструємось тут:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd1l66s55bEXq6xO2HQPru35zH9GPt1uI4xoD0SRY_Vro57gA/viewform

 

«Круті віражі» тернопільських дітлахів

Вівторок, 13 вересня 2016, 08:26

Тернополяни уже в 22-ге стають свідками визначної спортивної події - Всеукраїнських велосипедних перегонів пам'яті тернополянина, майстра спорту Володимира Філіпенка та Відритого осіннього Чемпіонату України.

11 вересня у центрі нашого міста відбувались гонка критеріум , а поряд на алеї Тернопільського замку, 35 юних велосипедистів демонстрували свої вміння на «Крутих віражах». Організували змагання серед дітей віком до 10 років працівники Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення.

«… Наш центр вже не одноразово проводив змагання на велосипедах та роликових ковзанах «Круті віражі» у різних мікрорайонах нашого міста, тому ця ідея для нас не нова. Та проведення змагань паралельно із Всеукраїнськими перегонами, на мою думку, допомогло перейняти дітям дух боротьби за перемогу від професіоналів та відчути себе справжніми спортсменами», - зазначила Федорович Галина, директор центру.

1


Змагання відбувались у категоріях:

* «Малюки» - серед діток віком до 4 років;

* «Початківці» - серед учасників 5-7 р.;

* «Аматори» - 8-10 р.

Хоч і юні велосипедисти змагались на маленькій дистанції, та це не зробило боротьбу менш запеклою. Як і у справжніх спортсменів були: бурхливі оплески, підтримка вболівальників, радість перемог та сльози розчарувань. Можна зробити висновок: росте гідне покоління українських спортсменів.

Усіх учасників нагородили подарунками від постійного партнера ТМ «Ласунка» та відзнаками Тернопільського обласного осередку Федерації велосипедного спорту України.

Організатори і надалі планують проводити такі заходи для тернопільських дітлахів.

 

На Тернопільщині шахраї маскуються під «податківців»

Вівторок, 13 вересня 2016, 08:23

Відділ внутрішньої безпеки та керівництво Головного управління ДФС у Тернопільській області доводить до широкого кола громадськості Тернопільщини та суб’єктів господарської діяльності області щодо спроб шахраїв-аферистів злочинним шляхом заволодіти матеріальними цінностями у вигляді грошових коштів.

Зазначені авантюри у вересні 2016 року мали місце на території Шумського району області, платників податків якого обслуговує Шумське відділення Кременецької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області.

А саме, шахраями здійснено ряд телефонних дзвінків з номерів: 066-660-97-45, 091-962-30-85 від імені так званих службових осіб ДФС у м. Києві (інспектор Демчук Микола Миколайович) та Шумського відділення Кременецької ОДПІ з повідомленнями про заплановані у них документальні перевірки та можливість їх відміни за відповідну матеріальну винагороду, зокрема, у сумі 6 тис грн, які необхідно перевести на карткових рахунок № 5169157300292194, зареєстрований на гр. Пальчиковський І. В.

Заходами, проведеними з метою ідентифікації особи-ймовірного власника вищезазначеного банківського рахунку, на який аферисти просили перерахувати грошові кошти, в межах компетенції відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС встановлено, що даний рахунок обліковується за громадянином Пальчиковським Ігорем Васильовичем, який зареєстрований за адресою: м. Харків пр-т. Тракторобудівельників, б. 108 а, кв. 47, раніше судимий. Вказана особа користується телефонними: 063-14-71-644, 067-59-35-079.

У Тернопільській ОДПІ радять бути пильними й обачними та не вірити подібним пропозиціям. Вкотре нагадуємо, що службові особи Головного управління ДФС у Тернопільській області, його територіальних органів і Тернопільської митниці жодних вказівок збирати гроші від свого імені чи від імені довірених осіб не давали й давати не можуть.

По кожному вищенаведеному факту неправомірних дій у відношенні суб’єктів господарської діяльності області, негайно звертатись до місцевих органів національної поліції щодо встановлення та документування осіб, які причетні до шахрайських дій, а також повідомляти оперативного чергового (0352) 43-46-45, 43-04-16 (факс), або ж особисто звертатись у відділ внутрішньої безпеки Головного управління за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька, 1, телефони: (0352) 43-46-38, 098-992-42- 82.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

У фокусі самоусвідомлення

Понеділок, 12 вересня 2016, 06:35

У гендерному центрі Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбулося чергове засідання жіночого клубу «Гармонія» на тему: «У фокусі самоусвідомлення» за участю представника Тернопільського міського жіночого клубу «Відродження нації» Оксани Шлюсар.

«Самоусвідомлення у нашому житті посідає вагоме місце, - зазначила фахівець центру зайнятості Інна Лісовська. - Надзвичайно важливо зрозуміти себе: усвідомити хто я, чого я хочу досягнути у житті, які мої цінності, сильні сторони, страхи та переживання, адже лише тоді можливий рух у правильному напрямку».

Під час заходу учасниці активно дискутували, брали участь в інтерактивних тренінгових вправах.

Зокрема, вони з'ясовували, що є особисто для них найдієвішим мотивом, спонукальною причиною, приводом до будь-якої дії. Більшість діяли через особисту переконаність та почуття обов'язку, при цьому матеріальна сторона справи стояла на нижчому щаблі.

Під час проведення гри «Я ціную себе і поважаю за те, що я...» учасниці називали свої сильні сторони, найважливіші в обраній професійній діяльності. Завдання даної гри полягало в тому, щоб побачити та озвучити свої «плюси» та підняти самооцінку.

Учасниці клубу під час виконання вправи «Мої дракончики» жваво обговорювали свої страхи. Адже, саме страх паралізує професійний розвиток людини, створює перешкоди для спілкування, здійснення бажань, руху до мети. А знаючи свого «дракончика», легше з ним боротися.

«Завдяки самоусвідомленню та самопізнанню ми формуємо себе та будуємо своє майбутнє. Ось чому успіх багатьох жінок не є везінням або удачею, він є неминучим, оскільки сформований на основі їхнього розуміння про саму себе, підкріплений відповідними емоціями, й через адекватну поведінку відображений зовні: красива, розумна, позитивна впевнена в собі і т.п.», -зазначила Оксана Шлюсар.

 

Сучасний тернопільський кардіоцентр запрацює у листопаді

Неділя, 11 вересня 2016, 00:00

Медична допомога повинна бути якомога доступнішою кожному громадянину, тож реформувати охорону здоров’я Тернопільщини треба негайно. Про це наголошує заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Юрик.

«У більшості країн світу система охорони здоров’я складається із первинної медико-санітарної допомоги та спеціалізованої. Відтак для суттєвої економії коштів першій ланці надають до 90% загального обсягу медичної допомоги. Нам варто переймати цей досвід», — зазначає Юрій Юрик.

Реорганізація галузі має на меті не лише закриття і скорочення, а й відкриття і оснащення сучасних медичних установ. Для прикладу, потужний кардіологічний центр на базі КЗ ТОР «Тернопільська університетська лікарня». Нагадаємо, невдовзі у Тернополі зявиться можливість проводити складні операції на серці — пересадку серцевого клапана, встановлення стентів тощо. Стажування кадрів відбувається за сприяння білоруських колег на базі польської клініки серцевої хірургії.

Очікується, що відкриття кардіохірургічного відділення та кардіохірургічної операційної відбудеться вже у листопаді поточного року, додає Юрій Юрик.

 

За серпень зареєструвалось 200 підприємців

Субота, 10 вересня 2016, 08:31

Впродовж серпня на облік до Тернопільської ОДПІ стали 200 новостворених суб’єктів господарювання, з яких: 75 – юридичних осіб та 125 – фізичних осіб–підприємців. Про це інформувала начальник відділу реєстрації та обліку платників Ірина Іванко.

Загалом, станом на 1 вересня 2016 року, в інспекції перебуває на податковому обліку 21 007 платників податків–фізичних осіб та 10 730 – юридичних осіб.

Платниками Тернопільського району є – 5 615 юридичних та фізичних осіб, а обласний центр налічує 26 122 платники.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Встановлення GPS-трекерів поліції охорони - один із засобів збереження авто

П'ятниця, 09 вересня 2016, 11:14

Сорок вісім крадіжок автомобілів зареєстрували правоохоронці за 8 місяців цього року в Тернопільській області. 29 з них - у самому обласному центрі. Незаконне заволодіння транспортними засобами - один із найпоширеніших злочинів в Тернополі. Методика угонів також різноманітна.

За словами оперуповноваженого управління кримінальної поліції ГУНП в Тернопільській області Тараса Редькви, автомобілі старіших класів, видів та марок - це спосіб підбору ключа, зламу серцевини та інші. Сучасні автомобілі - іномарки престижного класу відкривають шляхом сканування авто таперепрошиванням бортового комп'ютера.

MVS_0922

За словами правоохоронців, у багатьох випадках власники автотранспорту самі провокують злочинців - забувають зачинити вікно, залишають в салоні цінні речі, паркують машини у неналежних місцях або нехтують елементарними правилами захисту авто. Один з виходів із ситуації - це встановлення системи GPS-навігації.

Ця система встановлюється приховано, - каже начальник Управління поліції охорони в Тернопільській області Олег Іващенко. - Це дає змогу контролювати, де пересувається автомобіль. В цій системі можна встановити кнопку тривожного виклику. При її натисканні наряди поліції охорони приїжджають за 3-5 хвилин до місця скоєння злочину.

Встановлене в автомобілі обладнання приймає сигнали з GPS-каналів та супутників. Тому автовласник може спостерігати і контролювати свій транспорт з будь-якої точки. Для цього потрібно лише знати пароль та мати доступ до Інтернету.

- Система Глобус-М дозволяє здавати автомобіль під охорону. Якщо зловмисник спробує викрасти автомобіль, то на пульт надійде сигнал тривога. Ця система дає змогу повністю контролювати переміщення автомобіля - від заведення замка запалювання до його вимкнення, - стверджує Олег Іващенко.

MVS_0924

Технічні можливості системи дають змогу використовувати її як на приватних автомобілях, так і на транспортних засобах юридичних осіб. Розміри пристрою невеликі і його можна заховати в будь-якому місці авто.

Володимир Слідзевич – заступник начальника центру технічної охорони Управління поліції охорони в Тернопільській області розповідає, що це може бути як мотор чи в районі мотору, так і в салоні авто - під торпедою, в якомусь прихованому місці. До нього підключаються 2 антени, які дають доступ до супутників. Чим більше їх, тим легше відстежити авто.

Можна встановити в автомобілі і кнопку «Термінового виклику поліції», яку водій натискає у критичній ситуації. На «тривогу» миттєво реагує наряд групи реагування Управління поліції охорони в Тернопільській області, а це - троє поліцейських, забезпечених вогнепальною зброєю, спецзасобами та спеціальним автотранспортом. По Тернопільській області цілодобово чергують 12 нарядів поліції охорони.

Якщо ви стали жертвою викрадення власного автомобіля, негайно телефонуйте до працівників поліції, зазначте основні характеристики свого авто, державні номерні знаки та особливі прикмети. За допомогою вашої оперативності працівники поліції зможуть розшукати автівку і притягнути до відповідальності викрадача.

 

Урочисте відкриття Площі Героїв Майдану наближається

П'ятниця, 09 вересня 2016, 06:43

Довгий час уже тривають роботи над постаментом, який має стати ще однією гордістю міста. Організатори запланували масштабний проект, головною ідеєю якого є відродження історії та вшанування памʼяті тих, хто загинув на Майдані у 2014 році. На честь цього буде названа і площа, на якій буде встановлено памʼятник - Героїв Майдану. Таку назву запропонували у 2014 році, хоча до того територія була найменована як Майдан Мистецтв. Місце розташування нової площі - між вулицями Танцорова та Патріарха Мстислава.

Результат пошуку зображень за запитом "Площа Героїв Майдану тернопіль"

Не забули і про загальний благоустрій території. Місце буде облаштовано лавочками, сміттєвими баками тощо. У звʼязку з цим відкриття довелось перенести на пізніший термін, хоча, спочатку це повинно було відбутися набагато раніше. Проте на сьогодні ремонтні роботи, майже, завершили.

Міський голова Сергій Надал повідомив, що всі роботи було оплачені вчасно, тому це позитивно вплинуло на термін виконання. Затримка виникла через те, що це складний і творчий процес, який неможливо виконати швидко. Робота потребує ідеї, задумки та креативності. Архітектори прогнозують відкриття площі та самого постаменту на свято Покрови, яке відбудеться 14-го жовтня. Саме тоді і влаштують цю урочисту подію.

Майже всі процеси виконували за кошти інвесторів. Сума сягає більше мільйона гривень, хоча зараз точної суми сказати неможливо у звʼязку з тим, що роботи не завершені. Тому можна сказати, що така новинка буде встановлена не так за гроші з міського бюджету, як тернопільських підприємців.

Олена Сабатюк

 

Тернополян запрошують на антикорупційну тусівку

Четвер, 08 вересня 2016, 14:53

Антикорупційна тусівка: “ЧЕСНО про незаконне збагачення”


Громадський рух ЧЕСНО та UCRAZYANS (фестиваль соціальних ініціатив) влаштують тернополянам Антикорупційну тусівку “ЧЕСНО про незаконне збагачення”. 16 вересня о 15:00 у галереї Бункермузу (бульвар Шевченка, 1).


Лекції та дискусії


Громадські активісти розкажуть про основні методи викриття корупції та поділяться своїм досвідом. Місцеві депутати та представники громадянського суспільства повідомлять про стан прозорості місцевої влади та порівняють проблеми Тернополя з іншими містами.


На заході пройдуть панельні дискусії та майстер-класи за участі представників відомих всеукраїнських та міжнародних організацій: громадського руху ЧЕСНО, Transparency International та Центру протидії корупції. Тернопільську тусівку модеруватиме Наталя Соколенко, заступник головного редактора Громадське радіо.


Арт-активізм та виставка “Стоп цензурі!”

Крім того, на заході зникнуть межі між непоєднуваними, на перший погляд, речами - мистецтвом і антикорупцією: до уваги відвідувачів у приміщенні закладу розгорнеться виставка “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни” та відбудеться майстер-клас із арт-активізму.


Документальні фільми про громадських активістів

На десерт учасники отримають свіжий рецепт демократії для нової України: організатори покажуть 3 документальні фільми про громадських активістів, які не підкорились системі і об’єднались, щоб створити нові правила життя в Україні. Глядачі відчують себе членами конкурсної комісії з відбору голови антикорупційної прокуратури, дізнаються про те, як активісти протидіяли фальсифікаціям на виборах у Донбасі, долучаться до роботи координаційного центру реформ та поміркують разом про зрушення в Україні — результати Революції Гідності.

Детальна інформація: https://www.facebook.com/events/524327381102916/
https://www.facebook.com/events/1186900354703967/


Для участі у заході обов’язково зареєструйтесь за посиланням


Контактна особа:

Юлія Ковальчук

067 833 73 21, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

В Тернополі стартує Відкритий осінній чемпіонат України та Всеукраїнські велосипедні перегони

Четвер, 08 вересня 2016, 10:47

Відкритий осінній чемпіонат України та Всеукраїнські велосипедні перегони пам’яті майстра спорту В.Філіпенка

8 вересня в Тернополі стартує Відкритий осінній чемпіонат України та Всеукраїнські велосипедні перегони пам’яті майстра спорту В.Філіпенка. Змагання стали вже традиційними і відбудуться уже в 22-ге.

Як повідомив голова організаційного комітету Олександр Бірюков очікується близько 150 учасників з усіх куточків України. Учасників чекаю цікаві призи та сувеніри. Організатори прикладуть максимум зусиль, для проведення змагань на високому організаційному рівні.

Графік проведення:

08 вересня 16.00 – індивідуальна гонка на час, Чернівецьке шосе

09 вересня 10.00 – індивідуальні групові гонки, Чернівецьке шосе

10 вересня 10.00 – командні гонка, Чернівецьке шосе

11 вересня 12.00 – гонка критеріум, готель Тернопіль.

 

У Тернополі любителів крутити колеса запрошують на дитячу велогонку

Четвер, 08 вересня 2016, 07:09

Увага усім шанувальникам велоспорту! 11 вересня об 11.00 год. на алеї поблизу Тернопільського замку відбудуться велосипедні перегони «Круті віражі».

Реєстрація учасників розпочнеться о 10.30 год.

Участь у змаганнях можуть брати діти від 3-х до10 років. До участі допускаються діти з дозволу дорослих. З собою необхідно мати: справний велосипед, шолом та захисне спорядження.

Учасників та переможців змагань нагородять подарунками від партнера заходу ТМ «Ласунка» та Тернопільського обласного осередку Федерації велосипедного спорту України.

Організатор: КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» спільно з Тернопільським обласним осередком Федерації велосипедного спорту України.

 

Сторінка 85 з 110

«ПочатокПопередня81828384858687888990НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер