images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

Реєстрація податкової накладної має термін

П'ятниця, 29 липня 2016, 08:22

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін (п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ)).

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН має бути здійснена протягом п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.

Відповідно до п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до ЄРПН здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до ЄРПН.

Враховуючи зазначене, реєстрація податкових накладних у ЄРПН здійснюється платником ПДВ протягом п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Пунктом 120 1.2 ст. 120 1 ПКУ визначено, що відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної, що підлягає наданню покупцю - платнику податку на додану вартість, та розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення на платників податку, на яких відповідно до вимог ст. ст. 192 та 201 ПКУ покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 50 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування.

Отже, згідно із загальним правилом реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

За хибні виклики поліцейських штрафуватимуть

П'ятниця, 29 липня 2016, 06:35

З появою поліції на вулицях Тернополя мешканці міста доволі часто звертаються до правоохоронців. Проте, ці виклики є не завжди виправданими, оскільки є люди, які мають бажання лише пожартувати або перевірити роботу поліцейських. Це безумовно є перешкодою для якісної роботи патрульних.

Начальник УПП міста Тернополя Володимир Струк розповів, що хибні виклики часто поступають від людей в стані алкогольного спʼяніння. За необдумані виклики згідно Кодексу адміністративних порушень зловмисник може понести відповідальність за статтею 183 - завідомо неправдивий виклик спеціальних служб. В результаті передбачено штраф - 51 гривня.

В середньому поліцейські отримують близько сотні викликів за день. З них не менше 5 є хибними. Від початку функціювання патрульної поліції вдалось офіційно зареєструвати всього більше двадцяти неправдивих викликів, за які було передбачено відповідальність. Інші випадки складно зареєструвати, тому що повідомляють хибні анкетні дані і не відповідають на дзвінки.

Часто є випадки, коли виклик не відповідає обовʼязкам поліцейських. Наприклад, коли під будинком померла собака і від неї несе неприємний запах, або ж служба в церкві, яка порушує спокій мешщканців тощо. Чимало таких ситуацій трапляється за день. Жартома повідомляють про замінування приміщень, коли до роботи долучають й інші спецслужби. Внаслідок таких дзвінків патрульні втрачають час, який могли б виділити для серйозних випадків, де допомога справді потрібна.

Часто люди скаржаться і на поліцейських. Особливо тоді, коли виписано штраф. Зловмисники це пояснюють тим, що не було відеофіксації і немає доказу правопорушення. Проте поліцейські наголошують, що для адміністративного порушення відео є лише одним із факторів і не є обовʼязковою умовою.

Начальник Тернопільського УПП визнає, що бувають помилки і в роботі поліцейських. Якщо виникли певні суперечності, згідно Конституції України громадянин може захищати свої права у суді.

Олена Сабатюк

 

Отримали запит із податкової? Віднесіться серйозно!

Четвер, 28 липня 2016, 07:32

У діючому законодавстві чітко визначено перелік підстав для направлення суб’єкту господарювання запиту про надання інформації, а також вимоги до його оформлення.

Направлення запитів від податкової інспекції регламентується статтею 73 Податкового кодексу та постановою Кабінетів Міністрів України № 1245 «Про затвердження порядку періодичного подання органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом».

Як інформували в управлінні аудиту Тернопільської ОДПІ, відповідно до п. 73. 3 ст. 73 Кодексу, податкова інспекція має право звернутись до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про надання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на неї функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується начальником чи заступником начальника податкової інспекції й повинен містити:

1. підстави для надання запиту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;

2. перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;

3. печатку податкової інспекції.

В управління також зазначили, що коли запит податкової інспекції складено з порушенням вказаних вимог, платник податків звільняється від обов’язку надавати відповідь на такий запит.

Якщо ж звернення від органу ДФС складено у відповідності з встановленим порядком, подавати інформацію, визначену у запиті та її документальне підтвердження платники податків зобов’язані протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту, із зазначенням номера й дати запиту, на який надається відповідь.

У разі, якщо платник податків не надає відповідь на письмовий запит податкової інспекції в установлений строк, то в контролюючого органу, відповідно до статті 78 Податкового кодексу, виникає право на проведення документальної позапланової перевірки такого платника.

Детальніше проконсультуватись із даного питання можна у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Щоб не втратити субсидії необхідно повідомляти про фінансові доходи

Середа, 27 липня 2016, 07:27

Чимало жителів Тернопільщини мали полегшення на свій гаманець у звʼязку із виплатою субсидії. Через кілька місяців знову проводитимуть перерахунок тим, хто оформив необхідні документи. Це дає змогу економити на щомісячних виплатах. На сьогодні у Тернопільській області субсидії отримують близько двохсот тисяч жителів. Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації прогнозує, що скоро ця цифра може бути збільшена ще на сорок тисяч.

Директор департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Вадим Боярський розповів, що ті, хто мають бажання та умови оформити субсидію, повинні це зробити якомога швидше. Оскільки найбільший наплив охочих припадає на початок опалювального сезону, через це черги у пунктах прийому документів значні. Саме тому це дасть змогу уникнути втрати часу.

Субсидію назначають з періоду місяця звернення. Зараз цією послугою користуються 194 тисяч жителів Тернопільщини. Після року нарахування субсидії автоматично проводиться перерахунок. Якщо ж у квартирі змінилась кількість осіб, які там проживають, про це необхідно повідомити. Ще однією обовʼязковою умовою є повідомлення про дохід жильців. Чимало випадків було зафіксовано, коли цей факт був повідомлено не правдиво. Внаслідок цього мешканці житла зобовʼязані виплатити кошти, якими користувалися впродовж отримання субсидії. Якщо ж була здійснена покупка на 50 тисяч гривень, субсидію на рік відмінять. Відновити її можна буде лише через рік. У випадку відмови виплати субсидії, звертатися необхідно наступного року.

Олена Сабатюк

 

«Ноу-хау» у Тернополі: крамниця електронних послуг мережі «Твій час» – вже у файному місті!

Вівторок, 26 липня 2016, 09:47

Дотримуватися європейських стандартів, успадковуючи їх, можна, і навіть треба, не чекаючи, коли вони самі «нагрянуть» та полонять українські ринки. Адже, як відомо, «під лежачий камінь вода не тече».

Тепер можемо бути певні, що у сфері надання електронних послуг український ринок впевнено та ефективно робить зміни назустріч європейським цінностям: турбота про клієнтів, швидкість, зручність та якість в їх обслуговуванні, економія часу, комфорт.

1hkl

Про працелюбність, впевнене та наполегливе досягнення цілей, піклування про людей, а також швидке, якісне та кваліфіковане надання людям сервісу подбала крамниця електронних послуг «Твій час» – мережа Партнерів Групи компаній «Інтелект-Сервіс» (дистриб’юторів та дилерів «M.E.Doc», СОТА, АЦСК «Україна» тощо).

1fhj.,

На сьогоднішній момент вже відкрито більше 60 крамниць по всій Україні. А до кінця 2016 року їх кількість як мінімум подвоїться. До слова, крамниця такого зразка в Тернополі перша та єдина працюватиме на благо Вашого бізнесу.

1chj.

Вигідне розташування у самому центрі міста, забезпечення клієнтів пакет-сервісом «all inclusive», високоспеціалізований дружній персонал – такі преференції дарує нам новостворена крамниця електронних послуг у Тернополі, що відкрилася 26 липня 2016 року о 10:00. Вже відтепер нова мережа «Твій час» дає змогу позбутися зашкарублих формальностей, забувши що таке «бюрократія», «папірці», біганина по «довідки» та, здавалося б, безкінечні стояння у чергах до кас задля отриманням того чи іншого спектру послуг.

Отож, що пропонує своїм потенційним клієнтам запуск мережі «Твій час»? Віднині усі охочі матимуть зручну нагоду скористатися в нововідкритій у Тернополі електронній крамничці наступними послугами:
1gvjk.

Можливість сформувати електронний цифровий підпис АЦСК «Україна» для подачі звітності в контролюючі органи, пропонуються і самі послуги із подачі електронної звітності, здійснення реєстрації податкових накладних, робота із електронними договорами, актами та рахунками (в модулі «Електронний документообіг»), електронне управління підприємством.

Бухгалтерам, фінансистам та податківцям забезпечено українську ERP-систему «ІС-ПРО» для бухгалтерського та податкового обліку, управління фінансами, закупівлями, збутом тощо. Діятиме зручна CRM-система для роботи з клієнтами! Можна буде здійснити технічне обслуговування та підтримку програм, встановити «M.E.Doc» та «СОТА», налаштування підписів та прав доступу, навчитися роботі у програмах.

У пошуку відповіді на ті чи інші питання фінансового характеру до Ваших послуг консультація бухгалтера, який також, при необхідності, надасть допомогу у заповненні звітності, декларації про доходи, запропонує усне консультування.
1nklnkl

Ви зможете скористатися послугою «Віддалений офіс» – робоче місце з усім необхідним програмним забезпеченням та обладнанням для роботи з документами.  Тобто, у Вас з’явиться чудова нагода перевірити електронну пошту, знайти потрібну інформацію в Інтернеті, вдасться також і роздрукувати, або ж скопіювати необхідні документи!

Надаватимуться електронні послуги фізичним особам, буде можливість оформити оплату таких послуг: комунальних платежів, користування мобільним зв’язком (зокрема, поповнення мобільного рахунку), придбання електронних квитків на літак, потяг чи автобус.

Тож, завітайте до крамниці замовити необхідні електронні послуги та автоматично пересвідчуйтеся у влучності вибору слогану «Твій час», адже тут економлять Ваш час, Ваші сили та ресурси!


За додатковою інформацією звертайтеся:
м. Тернопіль вул. Крушельницької 18, офіс 512.

телефон: (0352) 40-70-70, 067 332 85 11

 

Хабарників затримали «на гарячому»

Вівторок, 26 липня 2016, 07:21

У ході проведення спільних заходів співробітники відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Тернопільській області спільно з ВБКОЗ Управління СБ України в Тернопільській області та прокуратури Тернопільської області, днями в рамках кримінального провадження №420160000000071, внесеного до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, на території привокзальної площі залізничного вокзалу ст. «Тернопіль» провели документування факту отримання неправомірної вигоди двома працівниками ГУ ДФС у Тернопільській області, якими здійснювалась фактична перевірка господарської діяльності підприємця області.

У ході проведення перевірки зафіксовано, що відповідно до попередньої домовленості із вказаним підприємцем, податківці отримали від підприємця неправомірну вигоду за зменшення суми штрафних санкцій у вигляді талонів на пальне в кількості 200 літрів, що в грошовому еквіваленті складає орієнтовно 5000 гривень.

Слідчим прокуратури Тернопільської області в рамках кримінального провадження працівникам ГУ ДФС області оголошено підозру про вчинення злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.

Триває слідство.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Вступників запрошують на безкоштовне навчання

Вівторок, 26 липня 2016, 07:15

Нещодавно на прес-конференції обласного війкового комісаріату було повідомлено, що всі абітурієнти з Тернопільщини, які не поступили у жодний вищий навчальний заклад, мають змогу навчатися у військових університетах. Чимало ВНЗ погодились навчати абітурієнтів безкоштовно. Серед них Житомирський військовий інститут, Національна академія оборони України, Львівський державний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ. У звʼязку з прийнятим рішенням у вище зазначених університетах продовжили термін подачі документів.

4f8c9c11-965c-4219-89ef-b7753ef8d2b2

Обласний військовий комісар Володимир Катинський розповів, що зараз у вищих навчальних закладах завершують прийом документів. Проте, з військовими ВНЗ є домовленість про відтермінування подачі документів та вступу тернопільських абітурієнтів. Якщо потенційний студент поступив на платну форму навчання або ж взагалі не поступив, тоді у нього є змога отримати цивільні спеціальності і у військових ВНЗ. Це повʼязано з тим, що для відповідного військового забезпечення необхідні кухарі, водії та інші спеціальності.

Кожен вступник, який має бажання навчатися у таких вищих навчальних закладах ще має змогу подати документи. Обласний військовий комісаріат пообіцяв, що навчання буде безкоштовним для всіх абітурієнтів.

Олена Сабатюк

 

За продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну підприємцям анулювали 22 ліцензії

Понеділок, 25 липня 2016, 10:00

З початку року за результатами проведеної 91 перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, застосовано 775,6 тис. грн фінансових санкцій. Про це повідомили у відділі контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Перевірками встановлено 18 випадків здійснення підприємцями торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без відповідної ліцензії. У 18 випадках торгівля алкогольними напоями відбувалась за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, у 2 – продаж тютюнових виробів за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін, а також зафіксовано по одному факту зберігання алкогольних напоїв у місці, не внесеному до єдиного реєстру, та зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка тощо.

На підставі матеріалів перевірок також прийнято рішення про анулювання 164 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 155 – на право вроздріб торгувати цигарками. В тому числі за порушення вимог статті 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами та доповненнями) в частині продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 22 ліцензії, зокрема, 17 – за продаж алкогольних напоїв та 5 – за продаж неповнолітнім тютюнових виробів.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Як проводять дозвілля ваші діти в літній час?

Понеділок, 25 липня 2016, 07:44

Літо у cамому розпалі, можна робити стільки речей: їсти морозиво, купатись у річці, кататися на велосипеді цілий день, гуляти з друзями з ранку до вечора. Літо – це та пора року, коли найменше хочеться провести літо вдома на канапі. Але не кожен тернополянин знає, як можна весело та з користю організувати літні канікули своїм дітям Хтось шукає для дітей найкращі табори, хтось відвозить дітей в село до рідних, а інші гуляють із своїми малюками вихідними.

Іванна Човніцька – ріелтор, 36р.

Човн¦цька− Мій син Василько протягом навчального року дуже зайнятий, адже грає на флейті у зразковому ансамблі «Dolce». 9 навчальних місяців у нього дуже активні, бо зі своїм ансамблем приймають участь у багатьох концертах, музичних олімпіадах та фестивалях.

Коли приходить довгоочікуване літо, то я намагаюся, щоб воно було дуже яскравим, а головне наповнене веселими поїздками та зустрічами з цікавими для нього людьми.

На початку червня ми усією сім'єю поїхали в Німеччину, де були 3 тижні. За цей час я хотіла, щоб Василь відвідав якнайбільше відомих місць Німеччини, щоб у нього залишилися незабутні враження та емоції від побаченого.

Василь любить футбол, тому перегляд футбольного матчу Німеччина-Україна для нього – це окрема історія, яку він не забуде ніколи.

Зараз збираємося їхати на море, в Одесу, де отримаємо ще одну дозу задоволення, емоцій та вражень. Надіюся, що тепле сонечко, гарячий пісок на березі моря зарядять нас енергією на цілий рік, і Василько зможе приступити з новими силами, ентузіазмом та креативними ідеями до навчання в школі та занять в ансамблі «Dolce».

Галина Синоруб − доцент кафедри журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка, 41 р.

Галина-Синоруб-1024x682− У літній час щороку діти відвідують табори. Безкоштовні путівки отримують в СДЮСШ "Екстрім". Окрім цього вище згадана школа постійно є учасником міських заходів. Зазвичай діти ціле літо відвідують цей заклад заклад та приймають участь у змаганнях.

 

 

 

Олег Лівінський – журналіст, 46р.

Л¦в¦нський− У моїх дітей влітку − досить активний і різноплановий відпочинок. Спершу ми об'іздили майже всю нашу родину по цей бік Дніпра. Потім діти відпочивали в селі на Зборівщині, де поєднувати працю на городі з купанням і засмаганням на місцевих водоймищах. Ну, і, як і в моєму дитинстві, вони майже щодня грають у футбол, волейбол та інші ігри. Зараз мій старший син перебуває у молодіжному таборі "Клуб вільних людей" у селі Млинки на Борщівщині. А молодший − у селі з бабусею.

Плануємо сім'єю взяти учать у Всеукраїнській прощі в Зарваниці та здійснити авто мандрівку, що ми робимо майже щороку, замками Тернопілля і сусідніх регіонів. Окрім цього, до кінця канікул, наші діти побувають ще в інших таборах, можливо духовного або військово-спортивного спрямування. Наразі визначаємося з варіантами.

Марія Буняк – менеджер, 27р.

Буняк− Діти з нетерпінням чекають літніх канікул, хоч вони ще і маленькі, бо літо це час для різного виду розваг. Оскільки ми з чоловіком працюємо, тому увесь час проводити з малюками не має змоги.

Розглядаємо варіант літнього табору, але, звичайно, не на всі літні канікули. З огляду на сімейний бюджет це неможливо. Більшу частину часу діти проводять з бабусею та дідусем.

 

Лілія Вавринів – директор ТЗОШ № 28, вчитель-методист, 43 р.

Ваврин¦в− Мої діти вже дорослі,тому як мама не відчуваю такої проблеми. Але як освітянин розумію, що вона актуальна. Для дітей літо − це довгоочікувані канікули, а для батьків − це складний період, якщо малеча залишається в місті.

Найкращий вихід − це табір, в якому дитину займають на весь день іграми, екскурсіями, цікавими заняттями. І батькам спокійно, адже діти під опікою. На жаль, школи не можуть активно пропонувати такі послуги. Необхідне додаткове фінансування, відповідний персонал. Та й приміщення школи потрібно підготувати до початку навчального року.

Але кількість літніх таборів зростає. Популярними стають проекти організації дозвілля для дітей в місті. Не має потреби відправляти дитину від дому. Чула дуже хороші відгуки про дитячу школу "Дивосвіт", де тренером є чемпіонка світу з пауерліфтингу Лілія Проць. Чим не вихід? Дуже хороша альтернатива таборам, які далеко за містом.

Віктор Мацикур – директор департаменту сім'ї, молоді,фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації, 41р.

мацикур− Мій син цієї осені піде в третій клас. Влітку в нього активний відпочинок та підготовка до школи. Ми побували разом на відпочику уже, ще частина відпустки є, знову проведем її у мандрах, поки не спланували, можливо поїдем на Шацькі озера. Щодня ми організовуєм фізичну активність сину, це або гра у футбол, або заняття на вуличних тренажерах, або в тренажерному залі, або повторюєм техніку карате, готуючись до здачі на 8 кю.

До кінця літа можливо буде організований спортивний табір для каратистів, тоді син візьме у ньому участь обов'язково.

 

Надія Слободюк – вчитель англійської мови, 35р.

Слободюк− Гуляємо сім'єю в парку, їздимо до села. Старший син працює по вихідних. І літнє дозвілля без інтернету не обходиться.

 

 

 

 

Наталя Фурманкевич − кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка, 31р.

Фурманкевич− У моїх діток літо активне. Син Артур має тренування з футболу, а через місяць − футбольний шестиденний турнір в Одесі.

Дочка Олександра займається танцями вже 5 рік поспіль. У серпні їде в Карпати із своїм танцювальним колективом. Незабаром в неї розпочнеться навчання в модельній школі. Та, попри те, ми не забуваємо і про навчальну програму: пишемо, рахуємо та читаємо.

 

 

Сергій Головайчук – тернопільський шеф-кухар, член Асоціації шеф-кухарів, ведучй кулінарної програми на телеканалі ІНТБ, розробник більше десятка меню для закладів на заході України, гуру в кулінарії, 28р.

Головайчук− Наші діти ще досить маленькі, тому влітку, переважно на канікулах у бабусі в іншій області,а взагалі я стороник того, щоб якщо діти вже були

більш самостійними,то віддавати їх у літні табори, де вони зможуть отримати море позитивних емоцій, нові знайомства з ровесниками, і незабутні враження.

 

Тетяна Шершун – власниця першого глянцевого журналу «City Life», 28р.

шершун− У зв'язку з специфікою роботи я співпрацювала з декількома дитячими таборами Тернопільської області. Побачене викликало в мене негативне враження, оскільки дітки в нас маленькі таборам,наразі,недовіряєм.

Дитячі садочки закриті, тому в робочий час старша донечка у нас за няню.

Літнє дозвілля дітей лежить повністю на батьках. У нашій сім'ї − це активний відпочинок у вихідні дні, виїзд з палатками на природу, відпочинок на базах за містом та просто прогулянки парками міста на роликах та велосипедах.

Олександра Журавльова – вчитель англійської мови, 39р.

Журавльова− Діти відпочивають у селі, а також у таборах закордоном: у Словаччині та Польщі.

 

 

 

Олена Абакумова − директор відділу маркетингу компанії «Viknar’off» та громадська активістка, 31р.

Абакумова− Старша донька , якій 8 років відвідає за це літо табір двічі. Ще займається в школі ведучих, займається танцями (канікули там 1,5 місяці). Готується до школи − позашкільне читання, математика.

Молодша донька, якій 3 роки − ходила в «Пізнайко», але зараз там канікули. У Тернополі більша проблема з дозвіллям дітей такого віку, тому що багато гуртків набирають дітей з 4-5 років. Але ми не сумуємо, їздимо з мамою на роботу, з бабусею готуємо печиво.

Ну і наймолодшому представнику нашої родини 2 місяці, йому поки що класно лежати на сонечку.

Маріанна Балабан − співвласник та головний редактор журналу «CITY LIFE», 29р.

Балабан− Так як моя донечка, Настя, протягом навчального року досить зайнята: школа, великий теніс, бальні танці, вокально-хорова школа, влітку я цілком дозволяю дитині відпочити. Ми відмовляємося на 3 місяці від всяких занять, тільки в кінці серпня починаємо готуватися до школи.

Настя не любить проводити літо в місті, тому канікули переважно проходять в родичів у селі, що на Кременеччині . Там дивовижна природа, чисте повітря, ставки, багато діток – що ще потрібно дитині, яка цілих 9 місяців з ранку до ночі зайнята?

Тут Настя щороку відвідує американський табір, в якому є надзвичайно цікава, розважальна, спортивна та інтелектуальна програма, яка дуже подобається діткам.

Вони з нетерпінням чекають наступного літа аби знову потрапити в цей табір. Звісно, також, щороку донечка купається у морі, кожного разу ми стараємося вибирати різноманітні морські куточки України. Водні атракціони, прогулянки морськими містами, хлюпання в морі, гра в гарячому пісочку неабияк впливає на гарне самопочуття дитини і заряджає на цілий наступний навчальний рік.


Ірина Мацко – тернопільська письменниця, 38р.

Мацко− В основному діти їздять у село до бабусі, туди, де я виросла. У цьому році відвідували ще табір при церкві, а також плануємо поїхати усією сім'єю на спільний відпочинок.

− Як ти проводиш літо?

 

 

Христина Микита – студентка, 16р.

Микита− Літо − чудова пора, щоб почати щось нове і цікаве для себе. У цей чудовий час завжди знаходиться час для заняття спортом. Свій вільний час я весело проводжу з друзями, подорожуючи у різні цікаві місця. Тому ця пора − найкращий час для незабутніх вражень і подій.

− Чим діти будуть зайняті у літній школі «Дивосвіт?

 

 

 

Лілія Проць – чемпіонка світу з пауерліфтингу, співзасновник літньої школи «Дивосвіт», 42р.

Проць− Крім занять у нашій літній школі учасники продовжують займатися у своїх секціях та гуртках: плавання, фрі-файт, великий теніс, танці, ходять у театральний гурток та мають заняття з англійської. У нас в школі діти

навчаються робити ранкову гімнастику, займаються на вуличних тренажерних, ходять по стропі, вчаться стояти на балансборді, ще навчаємо стрибати через канал, вибивати руками м'яч, грати у квадрат.

 

 

 

АВТОР: ШИЛО ТЕТЯНА

 

Консультація податкового юриста: тернополяни можуть запитати

Неділя, 24 липня 2016, 07:08

У середу, 27 липня 2016 року, з 16 до 17 год у приміщенні Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області відбудеться черговий телефонний сеанс «гаряча» лінія.

Тема телефонного сеансу: «Права та обов’язки платників податків». На запитання відповідатиме начальник юридичного відділу Тернопільської ОДПІ Брик Віталій Григорович за телефоном: 43-46-46.

Відділ організації роботи Тернопільської OДПІ

 

Не отримано податкове повідомлення на сплату податку. Чи є кара?

Субота, 23 липня 2016, 00:00

Фахівці відділу адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ відповіли на запитання, чи буде фізична особа притягатись до відповідальності за несплату податку на нерухоме майно та земельного податку, якщо податкова інспекція не надіслала до 1 липня податкові повідомлення-рішення (ППР) про сплату цих податків.

Вони зазначили, що, якщо сума грошового зобов’язання розраховується податковим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми.

З питань, що виникають, просять звертатись безпосередньо у відділ, або за телефоном: 43-46-30.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Квартира одна, а власників – декілька. Кого оподаткують?

П'ятниця, 22 липня 2016, 04:40

У відділі адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ зазначили, що відповідно до статті 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Згідно із ст. 355 Цивільного кодексу (далі – ЦКУ) майно, що є у власності двох або більше осіб чи співвласників, належить їм на праві спільної власності (спільне майно).

Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Це передбачено статтею 368 ЦКУ.

Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Вони, також, мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження таким спільним майном.

Підпунктом 266.1.2 статті 266 ПКУ визначено платників податку в разі перебування, зокрема, об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, зокрема:

якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

Таким чином, фізичні особи-співвласники житлової нерухомості, яка перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити податкову інспекцію про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, звернувшись з письмовою заявою до інспекції за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІі

 

Заборонити продаж алкогольних напоїв на території залізничного вокзалу не вдалось

П'ятниця, 22 липня 2016, 04:33

22 червня 2016 року на сайті «Єдиної системи місцевих петицій» було запропоновано рішення «Заборонити продаж спиртних напоїв на території залізничного вокзалу». Цю ідею запропонував Грубий Роман Богданович, який у тексті петиції докладно пояснив свою думку: «В місті Тернопіль небагато публічних місць де збираються напівкримінальні елементи зокрема забігайлівка «ТЕМП» на залізничному вокзалі, цілодобовий продаж алкоголю, постійні конфлікти, притон проституції... Прошу підтримати очищення нашого міста від такого типу закладів».

Для вирішення цього питання тернополяни мали 1 місяць, протягом якого за прийняття рішення мали проголосувати 300 осіб. За 1 день до кінця збору підписів свій голос віддали лише 198 людей. Це означає, що місцевих жителів, скоріш за все, задовольняє факт наявності таких закладів на території залізничного вокзалу, де продають алкогольні напої. Не зважаючи на чимало інцидентів, які відбувалися у цих закладах, зокрема, фатальний випадок, коли загинув чоловік у суперечці, для розгляду цієї петиції не хватило 100 голосів, що становить значну частину жителів Тернополя.

Тому, швидше за все змін не відбудеться і гостей нашого міста будуть зустрічати такі заклади.

Олена Сабатюк

 

Податкова міліція: підсумки роботи у І півріччі

П'ятниця, 22 липня 2016, 04:31

З початку року працівники Слідчого управління фінансових розслідувань розпочали 35 кримінальних проваджень. За результатами досудового розслідування вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень 14 особам, до суду направлено 10 кримінальних проваджень. З метою забезпечення відшкодування завданих збитків накладено арешт на майно в сумі 20 млн гривень, що майже у 7 разів більше, ніж минулого року. Про це повідомив під час брифінгу, що відбувся у Головному управлінні ДФС в області, перший заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Віталій Дума.

Зокрема, направлено до суду кримінальне провадження стосовно організованої злочинної групи, якою завдано збитків бюджету на суму 7 млн гривень. У ході досудового розслідування відшкодовано 1,3 млн гривень, накладено арешт на майно на суму 17,1 млн гривень.

Припинено діяльність «конвертаційного» центру, створеного групою осіб, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки західного регіону. Попередньо встановлені збитки, які завдані бюджету, становлять 5,4 млн гривень. Накладено арешт на грошові кошти в сумі понад 2,2 млн гривень, також вилучені печатки, штампи та факсиміле підписів керівників транзитно-конвертаційних підприємств та вигодонабувачів, чекові книжки, банківські картки. Триває досудове розслідування за ст.ст.205, 212 КК України.

За словами Віталія Думи, у ході операції «Рубіж-2016», метою якої є виявлення та руйнування схем ухилення від сплати податків та митних платежів у сфері зовнішньоекономічної діяльності, зруйновано схему імпорту транспортних засобів за заниженою фактурною вартістю. За результатами проведених за ініціативою податкової міліції митних оглядів вилучено предметів митних правопорушень на суму 1,1 млн гривень.

Під час проведення операції «Акциз-2016» з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 7,4 млн гривень, що удвічі більше, ніж за весь минулий рік. Припинено діяльність 3 підпільних цехів, у яких вилучено 1,4 тис. літрів спирту, близько 2 тис. пляшок горілки. За результатами розгляду справ про кримінальні та адміністративні правопорушення судами винесені рішення про конфіскацію фальсифікованої підакцизної продукції вартістю 665 тис. гривень.

Пріоритетними напрямами роботи податкової міліції з детінізації економіки й надалі залишатимуться відпрацювання підприємств реального сектору економіки, які користуються послугами «конвертаційних центрів»; виявлення кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ та незаконним відшкодуванням податку на додану вартість; протидія незаконному обігу підакцизних товарів, а також виявлення кримінальних правопорушень у митній сфері.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Тернополяни можуть отримати кошти на реалізацію соціального проекту

Четвер, 21 липня 2016, 10:31

Реальна можливість отримати до 15 000 грн. Тернополяни можуть отримати кошти на реалізацію соціального проекту. Станьте учасником тренінгу "Активні громадяни" та реалізуйте свої мрії.

Тренінг "Активні громадяни" - це простір для отримання знань та відповідних навичок щодо ведення діалогу, розуміння потреб громади, планування та реалізації проектів соціальної дії. Організаційний внесок 20.00 грн. Обов'язкова реєстрація за тел. 0677310948.

Ведучі тренінгу:
Анастасія Чорній - сертифікований фасилітатор програми "Активні громадяни" від Британської Ради, випускниця програми "Розуміємо права людини", спеціаліст із застосування лінгвістичних категорій у процесі модерування, юрист ГО "Молодіжний центр розвитку "МІСТ"

Світлана Фаленда - сертифікований фасилітатор програми "Активні громадяни" від Британської Ради, випускниця програм "Школа молодого реформатора", "Студенти для органів місцевого самоврядування".

13708204_1768437826774207_9162467180527403491_o

 

Поради тернополянам: Про причини болю в хребті розповів лікар вищої категорії

Четвер, 21 липня 2016, 08:54

Біль в ділянці хребта може бути  результатом захворювання як безпосередньо самого хребта , так і оточуючих його тканин. Також може  виходити з інших структур , наприклад, органів черевної порожнини, легень, тощо.

Найчастішою причиною болю в хребті є дистрофічні ураження хребта:
 

Остеохондроз є дегенеративно-дистрофічним ураженням міжхребцевих дисків та прилеглих до них поверхонь тіл хребців;

Спондилоартроз - виявляється артрозом дуговідросчастих та  фасеточних суглобів;


Спондиліт – Запальне захворювання тіла хребця. Він може бути як інфекційним (напр. – при туберкульозі) , так і неінфекційної етіології (напр. хвороба. Бехтєрєва).
 

Остеохондрозу та спондилоартрозу піддаються всі відділи хребта, але більшою мірою патологічний процес виражений,  в нижньо-шийному, верхньо-грудному і нижньо-поперековому відділах хребта. Особливістю остеохондрозу є його поширення – він після 40 років виявляється практично у всіх людей.

 

Міозит – запалення м`язів в результаті переохолодження чи надмірного фізичного перевантаження.

Перенапруження міжхребцевих зв`язок – як наслідок надмірного фізичного навантаження.

Кили міжхребцевих дисків – як один з варіантів ускладень остеохондрозу.
 

Причиною болю в хребті можуть бути пухлини чи метастази пухлин.
 

Біль в ділянці хребта  людина може відчувати і в результаті такого захворювання як розшаровуючи аневризма аорти .

Часто біль може бути викликаний і захворювання органів малого тазу у жінок – різні гінекологічні захворювання.

Але часто може  бути й навпаки – причина захворювання, наприклад, органів черевної порожнини, легень, серця, знаходиться в неправильному взаємному розміщенні окремих хребців.


Детальніше тут ambulatoria.io.ua

 

Тривають ремонтні роботи в інфекційному відділенні міської лікарні

Четвер, 21 липня 2016, 08:52

Тривають ремонтні роботи в інфекційному відділенні на базі Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги. Капітальний ремонт тут проводили більше 10 років тому. Тут планують встановити сучасне обладнання, щоб пацієнти могли отримати кваліфіковану допомогу, як в європейських країнах.  Хід ремонтних робіт у відділенні перевірив Степан Барна, голова ОДА.

«Перше, що ми робимо тут, – це проведення зовнішнього ремонту, утеплення приміщення. Друге – це прибудова сходової клітки і ліфту. Третє – це внутрішні роботи. Найважливіше, що реконструкція цього об’єкту відбувається відповідно до стандартів лікування інфекційно-хворих країн Європи, тобто з автономними повністю боксами», - зазначив очільник краю.

У 2015 році з державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію відділення виділили 5 млн. грн. Однак є співфінансування і з обласного, і з міського бюджету.
Інфекційне відділення розраховане на п’ятдесят ліжок для дорослих. Однак після реконструкції тут обслуговуватимуть і дітей, кількість місць теж збільшиться.

За словами головного лікаря міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослава Чайківського, уже є домовленості про можливості збільшення кількості ліжкомісць на тих площах, які є. Лікарня обслуговуватиме мешканців як Тернополя, так і області.  Завершити роботи планують до Дня Незалежності України.

 

Електронні сигарети. Ліцензія – не потрібна. Продаж – дозволено

Середа, 20 липня 2016, 06:50

Як зазначили у відділі контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Тернопільської ОДПІ, органи ДФС України здійснюють ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, з оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Згідно з абзацом одинадцятим статті 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» тютюнові вироби - це сигарети з фільтром або без фільтра, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Електронні продукти для парування, які імітують форму і функцію звичайних сигарет, а також у вигляді електронних люльок та кальянів не відносяться до тютюнових виробів. Відповідно, ДФС України не здійснює їх ліцензування в сфері оптової та роздрібної торгівлі.

Також, як інформували у відділі, електронні сигарети не є підакцизним товаром, оскільки не належать до відповідних кодів УКТ ЗЕД, зазначених у Податковому кодексі. Тому, платники єдиного податку можуть теж здійснювати їхній продаж.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Оплату за таксі – повертають

Середа, 20 липня 2016, 06:49

У Тернопільській ОДПІ повідомили, що витрати за користування таксі або оренди автотранспорту працівниками, котрі перебували у відрядженнях, можуть бути відшкодовані лише з дозволу керівника підприємства.

Вартість таких витрат включається до загального місячного (річного) оподаткованого доходу такого працівника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах. Відшкодування зазначених витрат здійснюється на підставі підтвердних документів.

Детальніші консультації у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Тенісні корти стануть гордістю Тернополя

Середа, 20 липня 2016, 05:45

Ще з минулого року в Тернополі планували встановити тенісні корти. Для цього відбувся конкурс інвесторів, на якому було чітко визначені фінансові аспекти побудови проекту. Фірма, яка отримала перемогу повинна встановити тенісні корти в парку Національного відродження. Вартість спорудження становитиме більше 6 мільйонів гривень.

Начальник міського управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека розповів, що під час розробки проекту виникло чимало проблем. Однією з таких була заборона капітальних споруд у парках. Саме тому був надісланий запит до містобудівної ради, управління архітектури та інших установ, щоб зʼясувати доцільність розміщення тенісних кортів у парку. Після довгої наради було визначено згідно документації, що встановлення спортивно-рекреаційних споруд дозволено будувати. Роботи обіцяють розпочати на днях. Головна особливість цих кортів є те, що вони повністю криті. Це дасть змогу займатися спортом в будь-яку пору року, незважаючи на природні умови.

На сьогодні інвестори, які займаються побудовою цього проекту частково виконали фінансове забезпечення. Ця фірма неподалік від запланованої будови спорудила футбольне поле з штучним покриттям. На це було виділено більше 1 мільйона гривень.

Щодо користування кортами суперечок не було. Буду виділено години, коли займатися спортом на території корту можна буде безкоштовно. Особливу увагу приділятимуть дітям та спортсменам. В план проекту також входить побудова санвузлів. Із зовнішньої сторони будуть облаштовані дороги.

Олена Сабатюк

 

Відтепер подати документи щодо реєстрації громадських формувань можна до трьох місцевих центрів

Вівторок, 19 липня 2016, 12:54

Відтепер у Тернопільській області подати документи щодо реєстрації громадських формувань можна до трьох місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Функції у сфері реєстрації громадських формувань передано у відповідні головні територіальні управління юстиції, які як правило розміщуються в обласних центрах.

Однак громадянам з районів, сіл, селищ та міст області не обов’язково їхати до обласного центру, щоб подати документи.

З метою забезпечення доступності, а також підвищення якості надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації громадських формувань Міністерством юстиції України видано наказ «Про запровадження пілотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань» від 17.06.2016 № 1717/5, відповідно до якого запроваджується пілотний проект в частині забезпечення прийняття та видачі документів під час державної реєстрації громадських формувань місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги як фронт-офісами.

Головним територіальним управлінням юстиції у Тернопільській області для уповноважених працівників Кременецького, Чортківського і Тернопільського місцевих та Тернопільського регіонального центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги 11-13 липня 2016 року проведено навчання щодо застосування законодавства у сфері реєстрації громадських формувань.

Всі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги підключені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

У разі подання документів уповноважена особа здійснює усі дії щодо прийняття та видачі документів для державної реєстрації громадських формувань.

У Тернопільській області діє 4 центри з надання безоплатної вторинної допомоги.

1. Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області
46003, вул. За Рудкою, 33, м. Тернопіль тел. 0800-21-31-03 тел. (0352) 52-56-12

2. Кременецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
47000, вул. Шевченка, 59-А, м. Кременець, Тернопільська область тел. (03546) 2-52-33

3. Тернопільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
46000, вул. Шпитальна, 7, м. Тернопіль тел. (0352) 52-15-20

4. Чортківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
48500, вул. Шевченка, 54, м. Чортків, Тернопільська область тел. (03552) 2-09-50

 

Головне територіальне управління юстиції інформує

Вівторок, 19 липня 2016, 12:53

11 лютого 2016 року ліквідовані районні, міські, міськрайонні управління юстиції. Функції у сфері реєстрації громадських формувань передано у відповідні головні територіальні управління юстиції, які як правило розміщуються в обласних центрах.

Однак громадянам з районів, сіл, селищ та міст області не обов’язково їхати до обласного центру, щоб подати документи.

Міністерством юстиції України наказом від 09.02.2016 року № 359/5 затверджено Порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, яким громадянам надано альтернативну можливість подачі документів до суб’єктів державної реєстрації головних територіальних управлінь юстиції або до центрів надання адміністративних послуг.

Уповноважена особа центру надання адміністративних послуг здійснює усі дії щодо прийняття та видачі документів для державної реєстрації громадських формувань.

Всі центри надання адміністративних послуг Тернопільської області підключені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Головним територіальним управлінням юстиції затверджені інформаційні картки адміністративних послуг у сфері реєстрації громадських формувань, що надаються через центри надання адміністративних послуг.

Контактні дані центрів надання адміністративних послуг, а також інформаційні картки адміністративних послуг громадяни можуть переглянути на сайті Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області.

 

У 2016 році стати студентом ще простіше

Вівторок, 19 липня 2016, 06:36

Цьогоріч в абітурієнтів збільшились шанси поступити у вищі навчальні заклади України. Це явище у 2016 році сприщило чимало факторів. Однією з головних причин є демографічна ситуація в країні, а відповідно - зменшення кількості абітурієнтів. Кількість навчальних місць для вступників збільшено на 25%. Державну форму навчання обіцяють більше ніж половині майбутніх студентів.

Заступник директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк повідомив, що вступна кампанія у 2016 році має всі перспективи пройти успішно. Це повʼязано з тим, що у вищих навчальних закладах більше місць, ніж потенційних студентів. Значною причиною, яка слугує цьому - бажання українських абітурієнтів навчатися за кордоном. Цьому сприяє ефективне вивчення іноземних мов у школах чи за власним бажанням. На сьогодні чимало абітурієнтів володіють англійською, німецькою та французькою мовами.

Тому цього року вступники мають більше шансів стати студентами омріяного університету. Вступна кампанія діятиме до 28 липня. Для уникнення витрати часу абітурієнти можуть використати електронні ресурси.

Олена Сабатюк

 

Чого чекати при неподанні звітності про контрольовані операції

Понеділок, 18 липня 2016, 07:54

Відповідно до п. 120.3 ст. 120 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) неподання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення або не включення до такого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції відповідно до вимог п. 39.4 ст. 39 ПКУ тягне за собою накладення штрафу у розмірі:

- 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції;

- 1 відсоток суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції;

- 3 відсотки суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена п.п. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 ПКУ, але не більше 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.

Сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє платника податку від обов’язку подання звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення.


Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Оновлено довідники податкових пільг

Субота, 16 липня 2016, 15:27

Державною фіскальною службою України затверджено нові довідники пільг станом на 29.06.2016 року:

- Довідник №79/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник №79/2 інших податкових пільг.

У довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток, ПДВ, плати на землю, акцизного податку, місцевих податків та зборів, оподаткування неприбуткових установ і організацій, а також початок та кінець дії пільг.

Нагадаємо, що зазначений документ застосовується при заповненні Звіту про суми податкових пільг (додаток до Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1233).

Детальніше про коди пільг можна дізнатися на веб-порталі Державної фіскальної служби України http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Для «ПДВ-вешників» зменшено пакет документів

П'ятниця, 15 липня 2016, 08:34

З 1 липня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України № 503, яким внесено зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Нововведеннями встановлено, що Додаток до реєстраційної заяви платника ПДВ, в якому зазначаються причини реєстрації або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Податкового кодексу, до податкової інспекції не подається. Також, скасовано обов’язок платника щодо подання до заяви про анулювання реєстрації платника ПДВ Додатка, в якому платник вказує причину анулювання реєстрації платника ПДВ.

У Тернопільській ОДПІ нагадують, що законодавчі підстави як для реєстрації платника ПДВ, так для її анулювання, як і раніше, зазначаються безпосередньо у самій заяві у відповідних розділах.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Припинено діяльність незаконної автозаправної станції

Четвер, 14 липня 2016, 08:08

У ході проведення операції «Акциз-2016» працівники оперативного управління Головного управління ДФС у Тернопільській області припинили діяльність АЗС, яка здійснювала реалізацію скрапленого газу пропан-бутан без наявності необхідних дозвільних документів на здійснення вказаної діяльності.

14

В результаті проведених заходів вилучено 8,8 тис. літрів зрідженого газу, а також обладнання автомобільного газозаправного комплексу загальною вартістю 332,5 тис. гривень.

Вирішується питання про притягнення порушників до відповідальності згідно з вимогами діючого законодавства.


Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

За нерухомість уже сплатили мільйони гривень

Четвер, 14 липня 2016, 08:01

Більш як 7,8 млн грн податку на нерухоме майно уже сплатили до місцевих бюджетів платники обласного центру і Тернопільського району. З них, від юридичних осіб надійшло – 7,7 млн грн, а від фізичних – 142 тис грн даного податку. Про це повідомили у відділі адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ.

Нагадуємо, що громадяни сплачують податок на нерухоме майно протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення, а юридичні особи – сплачують авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються ними в річній Податковій декларації з податку на нерухоме майно.

Детальніше можна проконсультуватись у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька,1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Оподаткування призу у випадку виграшу у грошову лотерею

Середа, 13 липня 2016, 06:15

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу України, яким визначено, що об’єктом оподаткування фізичної особи-резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді виграшів, призів.

Приз (виграш) – це кошти, майно, майнові чи немайнові права, які підлягають виплаті (видачі) гравцю в разі його виграшу в державну лотерею відповідно до оприлюднених умов її проведення.

Особливості нарахування (виплати) та оподаткування виграшів і призів регулюються п. 170.6 ст. 170 Податкового кодексу України, згідно з п.п. 170.6.1 якого податковим агентом платника податку, зокрема, під час нарахування (виплати, надання) на його користь доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату).

Відповідно до п.п. 170.6.2 п. 170.6 ст. 170 Податкового кодексу України податковим агентом – оператором лотереї у строки, визначені Податковим кодексом України для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою 18%, визначеною п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України, із загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею.

При цьому податкові агенти-оператори лотереї у податковому розрахунку (форма №1ДФ) відображають загальну суму нарахованих (виплачених) у звітному податковому періоді доходів у вигляді виграшів (призів) та загальну суму утриманого з них податку. Крім того, у податковому розрахунку (форма №1ДФ) не зазначається інформація про суми окремого виграшу, суми нарахованого на нього податку, а також відомості про фізичну особу-платника податку, яка одержала дохід у вигляді виграшу (призу).

Згідно з п.п. 170.6.4 п. 170.6 ст. 170 Податкового кодексу України під час нарахування (виплати) доходів у вигляді виграшів у лотерею, які передбачають попереднє придбання платником податку права на участь у таких лотереях, не беруться до уваги витрати податку у зв’язку з отриманням такого доходу.

Також доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України, є об’єктом оподаткування військовим збором. Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

Відтак дохід у вигляді виграшу (призу) у державну лотерею включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Що думають тернополяни, чи обов'язкове медичне страхування?

Вівторок, 12 липня 2016, 08:24

В рамках реалізації нового закону Кабмін України планує створити самоврядну організацію некомерційного типу. Ця роль буде відведена фонду медичного страхування. Власне, він і буде здійснювати функції страхувальника; розробити критерії та порядок збору та обліку спільного для всіх громадян внеску з медстраховки. Міністерство охорони здоров’я планує стягувати за страховку з роботодавців 4,25% від заробітної плати; задіяти кошти з державного та місцевого бюджету. Вони будуть надходити на сплату страховки для пільгових категорій.

Резерви фонду будуть поповнюватися із коштів фондів страхування від нещасних випадків та професійних захворювань. Крім цього, планується задіяння коштів самостійно зайнятих груп населення. Система охорони здоров’я в Україні належить до пріоритетних напрямів соціальної політики держави, оскільки людина, її життя та здоров’я є найвищою соціальною цінністю, що затверджено ст. 3 Конституції України.

Законопроект планується ввести в дію не раніше початку 2017 року. Управління фондом буде проводитися на рівних умовах: застрахованими особами, обраними профспілкою; роботодавцями, обраними всеукраїнським об'єднанням; особами, яких призначатиме та звільнятиме Кабмін. Законопроект виділяє медичне страхування в окрему галузь страхової діяльності

Що думають тернополяни, чи обов'язкове медичне страхування?

Яніна Чайківська – журналіст, 40р.

Чайківська− Якщо це такий варіант як в Грузії, то однозначно за. Нам потрібно ще мати під це чітку законодавчу базу. Страхування − це означає, що гроші ідуть за клієнтом і відповідно цей підхід стимулюватиме ринок медичних послуг. Фактично клієнт стає вище, тому медики зобов'язані надавати послуги якісно і відповідально. Людина матиме право вибору до кого звернутися за допомогою. Але знову ж таки без чіткої і грунтовної законодавчої бази це впроваджувати не можна.

 

 

СтефанчукНаталя Стефанчук  − дизайнер весільного , вечірнього та дитячого одягу, 44р.

− Позитивно відношусь до обов'язкового медичного страхування в цілому, але маю сумніви щодо справедливого виконання, оскільки спочатку потрібно привести у належний порядок служби у нашій країні, які відповідають за його виконання, а це важка справа.

Повинні бути порядок, дисципліна, чесність і закон.

 

 

 

Башта Олександр Башта – депутат обласної ради, 55р.

− В цивілізованих країнах страхування, і медичне у тому числі популярне, і  там я за !

Але в наших реаліях, то буде лише метушня та обман. Та і саме розуміння "обов'язкове"  у нас спаплюжене.

 

 

 

 

ГрушицькийОлег Грушицький – громадський активіст, волонтер, 23р.

− Відношусь позитивно! Вважаю, що кожна людина повинна мати медичне страхування і може собі дозволити. Життя непередбачуване. Щоб не сталось, важливо мати гарантію, що вистачить грошей на лікування та реабілітацію.

Береженого Бог береже!

 

 

 

 

ТомчишинВасиль Томчишин – журналіст, член громадської організації «Молодіжне об'єднання  «Файне місто», 23р.

− Звісно позитивно відношуся. Хоча в нас воно і є, та на превеликий жаль  не виконує своїх функцій. Жителі нашої держави все одно не мають жодних гарантій в безкоштовній медичній допомозі.

Соціальна сфера потребує кардинальних реформ.

 

 

 

ТарасенкоПавло Тарасенко – громадський активіст, 25р.

− Враховуючи, що насправді безкоштовної медицини у нас не існує, хіба на папері, то до медичного страхування  ставлюсь позитивно.

Свого часу, перебуваючи у США, бачив таку систему в дії, і хотілось би, щоб у нас цей  досвід врахували.

Правда, вважаю, що має бути вибір щодо обов'язковості.

 

 

 

 

ВолянськийНазар Волянський – студент, журналіст телеканалу СТБ, 19р.

− Ставлюся позитивно, бо  це гарантує громадянину безкоштовне надання певного обсягу медичних послуг, при порушенні здоров'я.

 

 

 

 

ШершунТетяна Шершун – власниця першого глянцевого журналу в Тернополі «Сity Life», 28р.

− Обов'язкове медичне страхування − позитивна практика у багатьох країнах світу. Але не для України, нажаль. Тому що якість послуг не покращиться, а створиться ще один напрямок для «відмивання» грошей з населення. Щоб вносити якісь кардинальні зміни для населення України спочатку потрібно привести в належний стан самі лікарні та поліклініки , забезпечити їх хоча б мінімальним набором медикаментів та медичного устаткування!

 

 

 

КарчевськаНаталя Карчевська – приватний підприємець, 34р.

− На мою думку обов'язкове медичне страхування є необхідним, адже тоді і лікарі будуть отримувати гідну зарплату і населення буде захищене, а не "сувати" в кишеню невідомо за що. Сподіваюсь, що тоді й медичні послуги будуть якіснішими, а медичний персонал привітнішим!

 

 

 

 

 

КозарикІрина Козарик – медсестра, 24р.

− В загальному до медичного страхування відношуся доволі позитивно, звичайно, якщо страхова компанія оплачує людям гідну страхівку! А на рахунок обов`язкового,то мені здається, що це справа кожного і примушувати до цього не потрібно.

 

 

 

 

 

 

 

ШереметаАнастасія Шеремета – директор «Sefie Models Group», 23р.

− Я взагалі за  приватну медицину, адже державні клініки не надають якісного обслуговування і все одно  "беруть" гроші. Я за обов' язкове платне страхування, якщо лікування буде якісним і швидким, а не з чергами більше двох днів.

 

 

 

ПроцьЛілія Проць – чемпіонка світу з пауерліфтингу, 42р.

− 22 роки занять пауерліфтингом завжди вимагали на змаганнях страхування.

Я зараз страхую всіх спортсменів клубу, які виступають на змаганнях.

У  літній дитячій школі "Дивосвіт" теж страхую дітей.

Вважаю, що повинно бути особливо добре, коли ти раптово потрапив у лікарню і є страхівка,

але все залежить від юридичної сторонни,  щоб не «кинули».

Тетяна Шило

 

Що дали перевірки?

Вівторок, 12 липня 2016, 07:10

Близько 2,5 млн грн податків та штрафних санкцій дорахували податкові ревізори Тернопільської ОДПІ за наслідками проведених перевірок юридичних осіб у першому півріччі 2016 року. Про це інформувала начальник управління аудиту Людмила Кривик.

До бюджету уже надійшло – 1,8 млн грн.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Надходження до бюджетів

Вівторок, 12 липня 2016, 07:04

Впродовж першого півріччя 2016 року платники обласного центру та Тернопільського району внесли до Зведеного бюджету України більш як 862 млн грн податків та зборів. Про це інформував начальник Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Петро Якимчук.

Зокрема, до Державної казни поступило близько 386 млн грн платежів, а місцеві бюджети отримали понад 476 млн грн.

Лідером серед платежів є податок на доходи фізичних осіб, якого було сплачено майже 385 млн грн.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Не варто чекати початку опалювального сезону, щоб оформити субсидії на природний газ

Понеділок, 11 липня 2016, 11:43

Як ми вже інформували, з 1 травня 2016 року в Україні змінилася ціна на газ для населення і для підприємств теплокомуненерго. Відповідно до рішення уряду про встановлення єдиної ціни на газ для населення ціна на паливо з 1 травня 2016 року становить 6879 грн за тисячу кубометрів. Для того, щоб споживачі не потерпали від змін у тарифах, їм варто скористатися можливістю оформлення субсидій.  директор ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз» Віталій Бобрівець нагадує, що тернопільські споживачі можуть звертатися до управління соціальної політики Тернопільської міськради з ціллю оформлення субсидій на споживання природнього газу. Можливість отримання субсидій є особливо актуальною для тих громадян, які є користуються індивідуальним опаленням. При цьому фахівець радить не зволікати, а тим, хто ще не подав заяву для оформлення субсидій, зробити це за першої можливості, не очікуючи на початок опалювального сезону.

-         За підрахунками фахівців Міністерства соціальної політики, у нинішньому опалювальному сезоні за субсидіями звернуться 9 мільйонів домогосподарства (про це йдеться на офіційному сайті Міністерства). Тому ми також закликаємо тернополян до оформлення субсидій, які допоможуть суттєво зекономити при оплаті за комунальні послуги і за спожитий природний газ зокрема, – зазначає директор ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз» Віталій Бобрівець. – При цьому, нагадуємо споживачам, що урядом передбачені певні зміни при нарахуванні субсидій на газ

В департаменті соціального захисту населення Тернопільської ОДА пояснили як згідно постанови Кабміну від 27.04.2016 р №319 нараховуватимуться субсидії.

Як повідомив директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА Вадим Боярський, норми, які використовуються при нарахуванні субсидії зменшили: норму використання природного газу зменшили з 7 до 5,5 м3 на 1 кв. метр опалюваної а субсидії в наступний опалювальний період. Це означає, що у наступному опалювальному сезоні отримувачам субсидії не доведеться «випалювати» субсидійовані кубометри газу.

Фахівець зазначив, що право пільговика на отримання пільг з врахуванням доходів визначатиметься на 12 місяців.

Громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пільги на період отримання субсидії не нараховуються.

Як зазначив Вадим Боярський раз на рік буде здійснений перерахунок субсидії по фактичному використанню. Якщо користувачем була зекономлена субсидія на опалення житла, то йому за економію лишається на неопалювальний період 100 метрів кубічних газу або 150 кВт•г електричної енергії.

Тим часом Віталій Бобрівець нагадує, що нapaхyвaння  вapтocтi cпoжитoгo гaзy зa ocoбoвими paхyнкaми cпoживaчiв пpoвoдять у відповідності до їхніх показників лічильників зa повний кaлeндapний мicяць. Тому для тoчнocтi здiйcнeння poзpaхyнкiв peкoмeндyється пoдaвaти пoкaзи від 1 до 5 числа місяця, наступного за розрахунковим. Дo peчi, для зpyчнocтi клiєнтiв, нa caйтi gazpostach.te.ua пpaцює “Оcoбиcтий кaбiнeт”, зapeєcтpyвaвшиcь y якoмy кoжeн cпoживaч змoжe внecти показники газового лiчильникa тa звipити cтaн ocoбoвoгo paхyнкy. Пoкaзники лiчильникa гaзy мoжнa пepeдaти і нa caйтi tmgaz.te.ua, зa дoпoмoгoю cepвicy eps.te.ua, при оплаті чepeз тepмiнaл «Пpивaт Бaнкy» aбo ж зa телефонами 52-46-95, 52-71-99, 52-63-78, 52-27-30, 52-72-19 (з 1 по 5 число). Дізнатися стан нарахувань можна за  нoмepoм бaгaтoкaнaльнoгo тeлeфoнy 51-95-95 з 10 по 30 числа кожного місяця (лінія працюватиме з 08.00 до 17.00 год). Оплатити за спожитий природний газ можна у ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз», що знаходиться за адресою вулиця Родини Барвінських, 4 та ПАТ «Тернопільміськгаз», що на вулиці Митрополита Шептицького, 20. До слова, вказані установи працюють також у суботу від 8.00 до 14.00 години.

Адміністрація ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз»

 

У Тернополі розпочався проект «Спорт у кожному дворі»

Субота, 09 липня 2016, 09:38

Весь світ очікує на значну подію у спортивному житті – 31 літні Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро. Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення з цієї нагоди організовує спортивно-масові заходи «Спорт у кожному дворі».

7 липня відбувся перший захід у дворі будинку по вул.Стуса, 10.

А так як старт припав ще й на релігійне свято Івана Купала, організатори присвятили його водним олімпійським видам спорту.

Діти взяли участь у веселих естафетах з водою, танцювальних майстер-класах та олімпійській вікторині.

На зелених клаптиках паперу, що символізують австралійський континен, учасники спортивних веселощів написали побажання спортсменам, що представлятимуть Україну на змаганнях.

Нагородили учасників призами від Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України та партнерів заходу : ПП «Колумбус», ТМ «Ласунка» та видавництва «Школярик».

Фото та відео з заходу можна переглянути на сторінках Центру в соціальних мережах: http://vk.com/album-71041493_234450338 https://www.facebook.com/centrzdorovja/photos/?tab=album&album_id=1599791017018092 https://ok.ru/ternopil.sport/albumEdit/53298452234326

Наступне спортивне дійство відбудеться 12 липня на бульварі Д. Вишневецького. Початок о 18.00 год.

Тож приєднуйтесь до свята спорту та миру у вашому дворі!

 

Коли відремонтують Тернопільську дамбу?

П'ятниця, 08 липня 2016, 06:10

У кінці першого місяця літа розпочали ремонт дамби, яка сполучала район Дружба та центр міста. У звʼязку з цим, рух транспорту, частково, буде перекритий на місяць. Оскільки це є одним з головних сполучень Тернополя, дорогу перекрити повністю неможливо, тому оновлення відбуватиметься в два етапи.

Міський голова Сергій Надал розповів, що таке рішення було спричинене і тим, що гідротехнічний стан дамби знаходиться в аварійному стані. Ремонту тут не було близько 60-ти років. Основної документації щодо будови споруди немає, тому важко визначити, як саме було влаштоване будівництво. Саме тому, спершу необхідно вивчити стан споруди, яка постачає воду з парку Топільче у міський став, щоб уникнути непередбачуваних ситуацій. До цього також зараховано ремонт частини вулиці Руської від Надставної церкви і до дамби. В другу чергу будуть проводити власне ремонтні роботи.

Значні проблеми виникли і з фінансуванням реставрації. Спочатку було заплановано, що кошти виділять з Києва та з місцевого бюджету. Проте зі столиці перерахували значно меншу суму, ніж повинна була бути. Загалом необхідно 28 мільйонів гривень. 15 мільйонів гривень має виділити Державний фонд регіонального розвитку. Іншу планували виділити з міського бюджету. Проте на сьогодні Регіональний фонд перерахував лише 5 мільйонів. Не зважаючи на значні фінансові проблеми перший етап розпочато. Якщо з першого джерела перерахують необхідну суму грошей, тоді ремонт буде завершено цього року. В іншому випадку, за кошти міського бюджету про завершення можна говорити лише за 2 роки.

Олена Сабатюк

 

Майже півмільярда гривень

Четвер, 07 липня 2016, 06:25

Більш як 476 мільйонів гривень внесли до місцевих бюджетів платники обласного центру і Тернопільського району впродовж першого півріччя цього року.

До бюджету міста поступило 400,7 млн грн, а казна району – отримала 75,9 млн грн надходжень. Лідером серед платежів є податок на доходи фізичних осіб, якого загалом було сплачено 288,7 млн, з яких 246,7 млн грн – отримав бюджет містян, а 42 млн грн – бюджет Тернопільського району.

Загалом, цьогорічні піврічні бюджетні надходження перевищили надходження за такий же період попереднього року на 150,6 млн грн.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

У Тернопільській області близько тисячі вакансій на військову службу

Четвер, 07 липня 2016, 06:13

Цього року в Тернопільській області планують відновити дві військові частини в Чорткові та Теребовлі. Проект був створений давно, проте були проблеми із фінансуванням ремонтних робіт. Для повного оновлення необхідно 40 мільйонів гривень. Частину з них вже було виділено, а саме 13,5 мільйонів гривень. Роботи будуть розпочаті восени.

Головною проблемою, яка турбує організаторів такої ідеї є кадрове укомплектування військових частин. Зарплату обіцяють виплачувати високу - близько 7 тисяч гривень. На сьогодні Тернопільська область виконала більше ніж на 50% призову на службу за контрактом.

Військовий комісар Тернопільського обласного військкомату повідомив, що на роботу потребують понад 400 водіїв, 100 звʼязківців, 12 кухарів, 5 музикантів тощо. Начальник відділу державного реєстру виборців Бережанської райдержадміністрації Ростислав Легкий розповів, що нещодавно повернувся із зони АТО і має бажання продовжити службу вже на своїй території. Близькі підтримують його рішення, оскільки це необхідно для розвитку війська.

Ті, хто мають досвід служби в зоні АТО можуть не проходити спеціальне навчання. Без будь-яких перешкод контракт можна підписати в 44 атрбригаді.

Олена Сабатюк

 

Тренінг з виживання у дикій природі в Карпатах для тернополян

Середа, 06 липня 2016, 09:19

Дика природа кидає тобі виклик! ГО "Збереження агробіорізномаїття на Закарпатті" організовує триденний тренінг з виживання 8-9-10 липня.

Він унікальний тим, що однією з локацій буде полонина поблизу гори Переслуп, де таборує відомий еколог з Німеччини Мішель Якобі разом зі своїми буйволами.

13557932_1194902427227623_3882089555685525064_nБазові елементи програми:

– Моделювання екстремальної ситуації, введення учасників в рольову гру.

– Постановка задачі – потрібно вижити. Психологія виживання. Фактори ризику.

– Практичний інструктаж – алгоритм виживання. Що та як треба послідовно зробити аби зберегти здоров’я, своє життя та життя інших членів групи.

– Ресурси: вода, вогонь, їжа, житло.

– Використання наявного спорядження. Як здобути собі потрібні речі і зброю в природі.

– Орієнтування на місцевості.

– Основи долікарської допомоги під час виживання.

– Тактика виживання– очікування на допомогу чи як вийти до цивілізації.

13516437_1194902477227618_7499154300401483125_n

Трішки фотграфій з полонини, які показують побут Мішеля, буйволів та волонтерів. Теплі речі необхідні.

13502076_1194902480560951_2737655927682401182_n 13528766_1194902423894290_2390830000185745899_n13510991_1194902420560957_6024528781747506118_n

Тренінг для нас зголосився провести  інструктор з виживання у дикій природі Дерех Віталій. Він є учасником війни на Сході України, командир розвідувально-ударного відділення; один з інструкторів Тренінгового центру СРУБ (система раціонального управління безпекою). Свого часу подорожував такими країнами Африки як Кенія, Танзанія, Мадагаскар, ПАР. Має досвід екстремальних мандрівок горами у різні пори року.

13533177_1193627924021740_8364019501806903136_n

Для того, щоб стати учасником тренінгу, потрібно заповнити форму:

https://docs.google.com/forms/d/1LXaPFsoqj7HmJGQcih86K3T7pILq8Oy9T5coZLItnUY/viewform

Довідки за тел: 098-305-22-70

 

Тернополяни мають змогу добровільно та безкарно здати зброю

Вівторок, 05 липня 2016, 06:12

Цього місяця в Тернопільській області поліцейські проводитимуть акцію, яка дає змогу добровільно здати вогнепальну зброю. Прийматимуть засоби самозахисту, вибухові матеріали та зброю до 31 липня.

Метою збору на думку полісменів є те, що це дає змогу якісно та ефективно зібрати небезпечні прибори, які можуть загрожувати життю. У звʼязку з цим буде зменшено кількість вбивств, поранень та незаконного зберігання зброї. Це забезпечує спокій та безпеку тернополян.

Сектор комунікації ГУНП у Тернопільській області повідомив, що здача зброї чи інших небезпечних предметів відбуватиметься без притягнення до закону. Хоча є статті щодо незаконного зберігання зброї. А саме за статтею 263. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами ККУ передбачено 5 років позбавлення волі. У статті 190. Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї КУпАП передбачено стягнення штрафу залежно від виду зброї та враховуючи інші чинники.

Ті, хто здаватимуть зброю протягом цього місяця будуть звільненні від кримінальної чи адміністративної відповідальності. Зброю, яка дозволена, наприклад, мисливську чи газову, можна буде зареєструвати за бажанням власника.

Детальну інформацію можна дізнатися за номерами: (0352) 27-13-11, 27-13-96.

Олена Сабатюк

 

Тернополяни, готуйте гроші: податок на нерухомість доведеться платити навіть за гаражі й туалети

Понеділок, 04 липня 2016, 09:27

Вслід за черговим  підвищенням комунальних  послуг, здорожчанням  продуктів харчування, зокрема, «золотою» гречкою, цього року влада «потішила» тернополян ще і новим податком.

Так, з 1 липня українці платитимуть податок на нерухомість. До кінця червня кожен, хто потрапляє під категорію платника цього податку, отримає «листи щастя» із сумою до сплати.

І поки місцеві бюджети підраховують, наскільки розбагатіють від цього нововведення, спеціалісти надають податку суперечливі оцінки. Головну небезпеку експерти вбачають у тому, що податок не прив’язаний до ціни квартири або будинку, тож переплачувати, як завжди, доведеться не власникам колекцій заміських вілл, замків, басейнів, а сільським жителям і орендарям квартир.
Хто з тернополян платитиме податок на нерухомість і у яку суму це їм обійдеться, досліджували журналісти «Моєї газети».

Платити доведеться навіть за погріб і ... туалет


Новина про запровадження податку на нерухомість сьогодні обговорюється не менше, ніж зростання цін на продукти та подорожчання комуналки.


Особливо стривожені цим повідомленням пенсіонери – власники невеличких дачних будиночків або ті, хто живе у «хрущовках». Саме громадяни зі скромними доходами першими взялися гарячково рахувати свої житлові квадратні метри.


Так, згідно із новими змінами до Податкового кодексу, платити податок доведеться як за житлову нерухомість (квартиру чи будинок), так і нежитлову, враховуючи господарські будівлі (хліви, гаражі, літні кухні, вбиральні, погреби тощо).


Так, оподаткуванню підлягають:
• готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;
• будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;
• торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;
• гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;
• казино, ігрові будинки;
• господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції.
У документі також йдеться, що не є об’єктом оподаткування житлова площа, яка перебуває у власності держави або територіальних громад, що перебуває в зоні відчуження або примусового відселення, а також та, що належить дитячим будинкам сімейного типу.

Не оподатковуються також
• гуртожитки;
• житлова нерухомість, непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом; 
• об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

• будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
• будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
• об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.


Згідно з Податковим кодексом, кожен (!) українець за законом має право на пільгу на одну квартиру площею до 60 квадратних метрів або будинок до 120 квадратних метрів. Зауважте, житлових і нежитлових «квадратів». Тобто майно, що не перевищує ці показники, не оподатковуються. Окрім того, якщо у Вашій власності є різні типи об’єктів житлової нерухомості (наприклад, квартира і будинок), то в цьому випадку застосовується пільга у розмірі 180 кв. метрів. А власне податок нараховується на квадратні метри, що перевищують «пільговий» поріг. При цьому ставку податку визначила місцева влада у кожному регіоні по-різному.

Скільки платитимуть тернополяни?

В Тернополі депутати міської ради прийняли рішення, згідно із яким ставка податку для житлової та нежитлової нерухомості становить 1% від мінімальної заробітної плати. Тобто за кожен «зайвий» квадратний метр тернополяни заплатять 12,18 грн. Проте, якщо зросте розмір мінімальної зарплати – зросте і сума податку на нерухомість. Тому у наступному році, коли тернополяни платитимуть податок за 2016 рік, сума сплати буде більшою.

Тож у скільки пересічним тернополянам обійдеться новий податок?
Наприклад, якщо Ви є власником квартири загальною площею 79 кв. м., то вона буде сплачувати податок лише за «зайві» 19 кв. м.,а це майже 232 грн. в рік.  Проте, зверніть увагу, у випадку, коли квартира поділена між двома власниками, то пільга в розмірі 60 кв. м застосовується для кожного з них, отже платити податок не потрібно буде.


Якщо ж Ви володієте різними типами нерухомості, зокрема, будинку площею 150 кв. м.,. і квартирою 65 кв. м., то, застосовуючи пільгу у 180 м.кв., Ви заплатите податок лише за 35 кв. м., тобто майже 427 грн. на рік.
Є у документі ще один пункт, згідно якого власник квартири, площею більше 300 кв. м., або будинку більше 500 кв. метрів, будуть сплачувати у бюджет, окрім податку на нерухомість за «зайву» площу, також додатково 25 тис. грн. на рік. Сплатити податок, пояснюють у Міндоходів, необхідно впродовж 60 днів з моменту отримання квитанції. Для цього громадяни можуть скористатися послугами банківських установ, поштових відділень, а також кас сільських рад. У Міндоходів також зазначили, що в податкові органи можна звернутися, якщо платник не згоден з обсягами нарахованих платежів. Однак таке звернення буде чинним у термін не пізніше двох місяців з моменту отримання квитанції.


Якщо не заплатити податок до 28 серпня, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, майно продають за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ).
Юридичним особам податок потрібно сплачувати щоквартально (до 30 квітня 2016 року, 30 липня 2016 року, 30 жовтня 2016 року, 30 січня 2017 року).


Найближчим часом в Тернополі також планують створити інтерактивну карту податку на нерухоме майно. На неї будуть внесені усі об’єкти, які підпадають під оподаткування і необхідну суму до сплати. Завдяки такій карті кожен тернополянин зможе зайти на сайт, знайти на карті своє житло та побачити, яку суму податку він повинен сплатити.

Маразми податку на нерухомість по-українськи

Звісно, ідея оподаткування житлової нерухомості має право на існування, адже так не один десяток років живе увесь цивілізований світ. Ба, більше, доходи від сплати цього податку є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. У світі. Але не у нас.


Автори законопроекту презентували податок на нерухомість як особливо значущий крок в історії незалежної України, адже передбачалося, що власники розкішних палаців поповнюватимуть казну, а звичайні українці будуть звільнені від такого податку. Втім, ці обіцянки виявилися лише черговими деклараціями і популістськими заявами, наслідок яких у тому, що новий податок вдарить по гаманцях частини українців, і так доведених до бідності жахаючими тарифами на комуналку і цінами на продукти першої необхідності.
Найперше, що дивує у новому податку на нерухомість – це визначення об'єкту оподаткування, а це – житлові і нежитлові приміщення, які перебувають у власності платників податку – фізичних осіб або платників податку – юридичних осіб. Інакше як ідіотизмом це не назвеш. Адже нерухомістю є земля, а не якісь там будівлі, які сьогодні є, а завтра – немає, бо господарі знесли самі, чи смерч налетів, чи повінь змила.

Дурість подібного оподаткування очевидна кожному студенту-першокурснику, але чомусь складна для розуміння чиновникам Кабміну. Перш за все тому, що самі по собі метри й сантиметри жодною вартістю чи цінністю не володіють. Якщо виходити з оподаткування саме їх, то будинок на Збаражчині та рівний йому за площею палац в Конча-Заспі вимагатиме від їхніх власників однакового платежу на користь бюджету.
Ще одним маразмом українського податку на нерухомість є і те, що в розрахунку його ставки жодної ролі не відіграє вартість житла. Тому виходить, що за квартиру в елітному будинку її власник буде платити стільки ж, скільки і старенької квартири.


То де ж обіцяна справедливість від нашої влади, якщо у кінцевому результаті власник розкішної квартири в центрі Тернополя, площа якої становить 59 м.кв. не платитиме податок на нерухомість, а заплатить старенька бабця зі своєї мізерної пенсії за стару хатину, яку отримала у спадок, і вона підпадає під норми оподаткування.  Так само, скажімо, власник будинку з житловою площею 130 квадратів у глухому селі, хоч би він навіть був побудований з глини, буде платити таку ж суму, що й володар елітного будинку в Петриках аналогічних розмірів.


Тому при оподаткуванні житла законотворці мали б врахувати не лише площу житла, а і його вартість. Адже житлова площа не враховує багатьох особливостей і навряд чи може бути базою для оподаткування. Це те саме, що стягувати, наприклад, однаковий податок з велосипеда і «Фераррі» тільки через те, що обидва – транспортні засоби, кажуть економісти. Це порушенням базової норми будь-якого суспільства – норми соціальної справедливості.


Тому і суттєвий «мінус» українського податку – це зрівнялівка. За кордоном уже давно діє прогресивна шкала податків: що більше заробляєш, то вищий податок. Прогресивної шкали оподаткування, на жаль, у цьому проекті немає, тож і мільйонери, і пенсіонери заплатять однаково.


Переплачувати доведеться і сім’ям, які роками збирали гроші на власні будинки і після того, як нарешті купили собі будинок за містом, економивши на всьому, змушені будуть також платити податок на нерухомість. Адже у приватних будинках є мансандри, гаражі, прибудови і площі, які не використовуються здебільшого як житлові, але підлягають оподаткуванню. Так само пенсіонери, які 30 років тому збудували собі будинок площею 200 м. кв., літню кухню, погріб і тоді ці закони не діяли, тепер змушені платити податок за сарай, горище і навіть туалет. І смішно, і сумно.


Звісно, ніхто не каже, що такий податок не потрібно вводити, але він має бути справедливим для усіх громадян. Тому, окрім врахування вартості оподаткованого майна, потрібно звернути увагу і на те, скільки осіб у ньому проживає, яку частину площі використовують як житлову і рівень життя цих людей. 
Бо, наприклад, якщо у квартирі площею 65 кв. м, проживає більше 4 осіб (двоє з них - діти), які живуть на мінімальні зарплати, а по сусідству живе бізнесмен, то сума сплаченого податку неоднаково відіб’ється на їхньому сімейному бюджеті.


Тому податок на нерухомість у тому вигляді, яким він є сьогодні не має право на життя. Бо влада не може вирішувати свої економічні проблеми за рахунок простих громадян, які і так не розкушують. На Тернопільщині, наприклад, за даними держстату, більша половини населення проживає за межею бідності. А новий податок спустошить їхні гаманці ще не на одну сотню гривень.

А як платять податок на нерухомість у світі?

Податок на майно в Західній Європі діє ще з часів Римської імперії. Так, станом на сьогодні, в усіх країнах Євросоюзу, крім Мальти та Ірландії, сплачують податок на нерухомість. Він у кожній державі стягується за різними правилами, тому значно відрізняється навіть у сусідніх країнах.
Проте є одна спільна риса у європейському оподаткуванні нерухомого майна. Так, уряди багатьох країн вже давно використовують як базу для оподаткування житла його ринкову вартість, а не площу, як це роблять у нас. Як правило, податок сплачується раз на рік. У більшості країн Євросоюзу мінімальна ставка не перевищує 1%. У рік власники платять в середньому 100-400 євро. Податок на нерухомість у світі розраховують за трьома способами. Перший і найбільш поширений: ставка податку визначається пропорційно до вартості нерухомості.


Другий спосіб. Ставка податку призначається з розрахунку на квадратний метр. Така система діє в Польщі, Словаччині, Чехії, частково в Угорщині. Зокрема, в Польщі власники платять 0,17 євро за кв.м., в Словаччині - 0,033 євро за кв.м., в Чехії - від 0,08 до 0,4 євро за кв.м. в рік. В Угорщині в деяких випадках не стягується податок на нерухомість, наприклад, у випадках міського житла. Там місцева влада сама вирішує, яка має бути ставка податку, яка залежить не тільки від типу нерухомості, але і від місця її розташування. Загалом податок на нерухомість в Угорщині максимально може становити 6 євро за кв.м. або 3,6% від ринкової вартості.


Третій варіант працює в країнах, де існує фіксована плата, розмір якої встановлюють муніципалітети.
Серед країн, де прийнято нараховувати певний відсоток від вартості об'єкта, найменше платять власники недорогої нерухомості на Кіпрі. Так, там житло вартістю до 120 000 євро податком не обкладається. Власники дорожчої нерухомості (від 120 000 до 800 000 євро) платять за ставкою від 4 до 7%. Якщо об'єкт коштує більше 800 000, він оподатковується за максимальною ставкою 8%.
Невисокі ставки прийняті в Греції. Податком не обкладаються об'єкти, оціночна вартість яких менше 200 000 євро. Все, що дорожче, підлягає оплаті за ставкою від 0,2 до 2,0%. Крім того, місцеві муніципалітети додають ще 0,025-0,035%.


У Болгарії щорічний податок на нерухомість становить орієнтовно 0,25% від її балансової вартості. Ставка встановлюється місцевими органами, тому трохи відрізняється залежно від місцевості.
В Німеччині податок при купівлі нерухомості – Grunderwerbsteuer – становить 3,5-5% від її кадастрової вартості, податок на утримання нерухомості – Grundsteuer – 0,5-1,5%. При цьому ставки в Німеччині вважаються одними з найнижчих в Європі. В Іспанії власникам житла доводиться платити на рік два податки: муніципальний – 0,4-1,1% від кадастрової оцінки житла, і податок на майно – 0,2-2,5%. Для останнього базою може бути і кадастрова вартість об'єкта, і його ринкова ціна.


Для багатьох країн податок на нерухомість є основним джерелом фінансування будівництва інфраструктури. У Великобританії платник може звернутися до влади із запитом, що було побудовано в його районі за рахунок податкових надходжень. Зазвичай, дані платники надсилають у письмовому вигляді на домашню адресу. Окрім того, у Великобританії один раз на десять років по-новому оцінюється ринкова вартість житла. 
У Франції є три різних податки на нерухомість: на житло, податок на майно (забудовані ділянки) та податок на майно (незабудовані ділянки). Податок обчислюється з кадастрової вартості будов, що не переглядалися останні півстоліття. Якщо власник будинку в ньому живе, він платить два податки, якщо ні – тільки один. Загалом у рік французи платять від 400 до 1 500 євро податку. У Нідерландах податок на нерухомість стягується щорічно і складається із двох частин – накладаються на власників нерухомості і на користувачів нерухомості. Коли власник і користувач є однією особою, ця особа сплачує обидві частини податку.
У Латвії власники не платять за право володіння, але податком обкладається прибуток від здачі в найм особняків. У цьому відмінність від більшості європейських країн, де навпаки, давно відмовилися від стягування податку з доходу від продажу нерухомості, зате практично повсюдно діє податок на володіння нею.  У США почали стягувати податки на власність майже 180 років назад. Розмір щорічного податку на нерухомість тут становить 1-2% від ціни продажу об'єкта.


Тож, як бачимо, податок на нерухомість – це не щось нове у світовому досвіді. Сьогодні такий податок існує приблизно в 130 країнах світу. У більшості з них цей податок є місцевим, а надходження від його сплати становлять основну статтю доходів бюджетів місцевих органів влади. Як самі бачити, повчитися є чому.

***
У спробі повернути прихильність народу влада гарячково шукає способи зменшення прірви між багатими і бідними. Новий податок на нерухомість мав стати елементом оподаткування розкоші, про яке говорять вже не один рік. Ідея цілком непогана, а от втілення – як завжди.


Так, у багатих людей, зазвичай, знаходиться чимало родичів і «друзів», за якими можна «закріпити» понаднормову нерухомість. Також замість справедливого збору за розкіш на користь держави, тепер податок сплачуватимуть і люди з малими статками, у тому числі пенсіонери і селяни.


І справа не в тому, скільки заробляють олігархи, а в тому, скільки заробляє середньостатистичний громадянин – шахтар, лікар, учитель… Звичайні громадяни повинні заробляти на життя гідною працею та мати можливість гідно утримувати свою сім’ю.


Як тільки середня зарплата в Україні досягне гідного рівня і люди не будуть думати, як дожити до наступної зарплати, то не думатимуть вони і про заробітки олігархів. Не в цьому соціальна несправедливість. Ця сама несправедливість полягає в поляризованому розподілі багатства таким чином, що одні мають надприбутки, а іншим нема за що вижити.


Депутати приймали зміни до Податкового кодексу із таким поспіхом, що не передбачили жодної градації, не продумали ставки і коефіцієнти. Але чому через їхній поспіх селянин з Лановеччини має сплачувати такий самий податок, як і мільйонер з Києва?


Тому замість нормальної європейської практики податку на нерухомість в Україні він перетворився на податок на надлишкову площу, який, як завжди, відіб’ється на гаманцях не олігархів, а простих українців.

Довідка
Детальніше з усіх питань щодо податку на нерухомість можна проконсультуватись у Центрі обслуговування платників податків за адресою: вул. Білецька, 1, телефони: 43-46-10, 43-46-46.


Підготував Адам Стрижнюк

 

Тернополяни створили резонансний проект у соцмережах

Понеділок, 04 липня 2016, 05:39

Тернопільські студенти в рамках соціального експерименту запустили в соцмережах новий проект «Кориснощі».

Специфіка проекту полягає у концентрованому контенті, котрим, як запевняють організатори, неможливо не поділитися.

Вже за перші два дні до спільноти приєдналося понад три тисячі людей. Зараз у групі майже десять тисяч читачів. Ідея поширювати корисний контент набула вірусного ефекту. У перспективі цей проект має стати не лише соціальним, а й благодійним.

Зараз на сторінці розміщують посилання на корисні статті, списки найкращих книг та фільмів, підбірки сайтів для саморозвитку та навчання, мотиваційні пости для самовдосконалення.


 

Кишкові інфекції влітку: як уберегтися від небезпеки?

Неділя, 03 липня 2016, 07:18

Нарешті настав літній період, а з ним, відповідно, розпочався і сезон «масового» смакування фруктами та ягодами. Не секрет, що ними люблять ласувати і дорослі, і наймолодші. І це все, звісно, добре, якби тільки не одне «але». Разом із приходом теплої сонячної погоди, ростом овочевих культур і плодів на деревах та кущах, одночасно збільшився й ризик поширення та загострення кишкових інфекційних захворювань.

Як повідомляє завідувач інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Ольга Дивоняк, спричинити інфекційне захворювання кишечника можуть не лише невимиті руки чи поїдання брудних фруктів. Якщо ви «засиділися» за столом, святкуючи гучний бенкет, недотримали відповідної температури, за якої можна зберігати продукти харчування, неправильно обробили харчі – все це також потенційна передумова загострення кишкової інфекції. Із перерахованих вище причин, як інформує п. Ольга, може виникнути сальмонельоз, є ризик настання дизентерії, можна викликати і ротавірусну інфекцію («кишковий» чи «шлунковий» грип, який вражає шлунково-кишковий тракт). Все це – гострі кишкові інфекції. Потрібно бути обережним і в закладах громадського харчування, щоб, не дай Боже, після повернення додому не виявити в себе ознак отруєння. До речі, тішить те, що цього літа в Тернополі, зі слів Ольги Дивоняк, фактів масового отруєння не фіксували. Лиш би не зурочити!

Закономірно, тернополян цікавить питання – які ж існують шляхи передачі вже згаданої, не вельми приємної, кишкової інфекції? Це – водний, харчовий, фекально-оральний способи, часто трапляється і контактний шлях передачі. Ольга Дивоняк також застерігає, що не варто їсти продукти безпосередньо «з рук», навіть якщо дуже кортить – краще потерпіти, допоки їх не помиєте. Знову ж-таки, в цілях збереження здоров’я.

Якщо вже так трапилося, що захворіли, то, закономірно, потрібно багато пити, та й про якість самої води дбати – на цьому теж акцентувала пані Ольга. У разі виявлення перших проявів та ознак захворювання, слід вжити щось із сорбентів. Такими можуть бути, для прикладу, «Смекта», «Атоксил», «Сорбекс». Бажано «обзавестися» бактерійними препаратами. Не зашкодять, а лиш допоможуть відвари із сушених яблук, ізюму, навіть звичайний чай – і той пригодиться, будучи помічним уже хоча б тому, що заварений на воді. У будь-якому разі, як підсумувала пані Ольга, напої поновлять запаси води організму, компенсуючи втрачену рідину у випадку блювоти або діареї.

 

Софія Пасічник

 

У липні єдиний внесок – по-новому

Субота, 02 липня 2016, 00:00

Тернопільська ОДПІ повідомляє, що починаючи з 1 липня 2016 року Звіти з єдиного внеску за звітний період «червень 2016 року» подаються платниками єдиного внеску до податкової інспекції за новою формою.

Нові електронні формати Звіту розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.

Звертаємо увагу, що для подання Звіту в електронному вигляді за новими форматами та згідно із затвердженим форматом (стандартом) платникам єдиного внеску у разі відсутності діючого Договору про визнання електронних документів (J/F1391004) з відповідним органом ДФС необхідно укласти такий Договір.

Разом з тим, повідомляємо, що Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до податкової інспекції за формою, що діяла з 1 травня 2015 року та відповідних форматах.

Детальнішу консультацію можна отримати у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька,1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Переселенців чекає детальна перевірка

П'ятниця, 01 липня 2016, 06:47

Переселенців, які зареєстровані в Тернопільській області тепер детально перевірятимуть. Це повʼязано з тим, що біженці часто використовують допомогу неналежним чином і намагаються обдурити закон.

Начальник управління соціальної політики Володимир Сулима пояснив, що вже наявні декілька випадків, коли переселенці реєструються в Тернопільській області і після того повертаються додому на окуповані території. Внаслідок цього кошти, які могли бути призначені тим, хто цього справді потребує і чекає допомоги виплачують комусь «в кишеню».

Перевірку переселенців проводитиме комісія виконкому і вирішуватиме, кому оплату залишити, а кому скасувати. На сьогодні непрацездатним громадянинам виплачують 884 грн., а працездатним - 442 грн. До цієї суми додатково нараховують виплати, які біженці отримували раніше на території, де вони проживали. Зараз у Тернопільській області зареєстровано 1260 осіб, які змушені були покинути домівки. З них 625 - працездатні, 306 - дітей, 372 - пенсіонери і 17 інвалідів.

Олена Сабатюк

 

Порятунок Малашівського сміттєзвалища: надія на американського інвестора та паперові пакети

Четвер, 30 червня 2016, 10:41

Розпочну із вислову Річарда Хелла: «Cьогоднішнє сміття – завтрашня культура.» Проблема забруднення довкілля побутовими відходами в межах Тернопільської області була і не перестає бути дуже серйозною. Надто серйозною для того, щоб продовжувати залишатися непоміченою та проігнорованою. І навіть глобальною – настільки, наскільки можливо помістити глобальність у невеликі масштаби Тернопільщини. Мова ітиме про Малашівське сміттєзвалище – осередок постійних диспутів, чвар і невирішених щодо його долі домовленостей.

Від невтішної ситуації із сміттєзвалищем потерпають усі – починаючи від самої землі, яка на цій території вже немає змоги родити, продовжуючи людьми, які живуть неподалік від сміттєзвалища, толком і не живучи. Адже вони, окрім морального незадоволення та болю за свою забруднену малу Батьківщину, вимушені дихати токсичними газами і через це хворіти букетом різного роду неприємних захворювань.

Авжеж, в Україні переробка сміття не є поширеною. Проте й спалюванням сміття люди займаються вже менше. Загорівся вогник надії в тому, що поліетиленові пакети поступово будуть замінювати на паперові, що дасть зможу процесам розкладання сміття пришвидшитися та не розтягуватися в століття. Адже на останній сесії Тернопільської міської ради депутатський корпус підтримав звернення до Верховної Ради України і Міністерства екології та природних ресурсів України щодо прискорення прийняття проекту Закону України «Про обмеження виробництва, використання, ввезення і розповсюдження полімерних пакетів». Благо, і «на нашій вулиці свято настане», наздоженемо ми врешті своїх європейських колег у вмінні налагоджувати відносини із Матінкою-природою та самими себе.

Отож, село Малашівці Зборівського району віднедавна удостоїлося проекту рекультивації сміттєзвалища. Начальник управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Орест Сінгалевич повідомляє, що залишилося лише завершити справу із наданням земельної ділянки, і тоді можна приступати до будівництва самих об’єктів по рекультивації та сортування сміття. Але це ще не все. Міський голова Тернополя Сергій Надал потішив нас інформацією про те, що вже знайдено американського інвестора, який готовий встановити спеціальне обладнання для дегазації сміттєзвалища. Найближчим часом, зі слів мера міста, земля все ж таки буде закріплена та узаконена за управлінням ЖКГ міської ради, перший проект землеустрою вже розроблений, скоро будуть розпочаті роботи із дегазації. Встановлять і сміттєсортувальну лінію. Важливо те, що небезпечний газ, який можна буде витягнути новозбудованим спеціальним обладнанням, зможуть перетворити в електроенергію. Натомість, самі новозбудовані об’єкти дадуть можливість для створення додаткових робочих місць, що також не може не радувати.

Софія Пасічник

 

Чого не вистачає тернополянам, щоб відчути себе європейцями?

Четвер, 30 червня 2016, 10:34

Для когось бути європейцем перш за все означає нести відповідальність за свою родину, громаду, країну. За все, що відбувається навколо тебе. Це надає певну свободу, насамперед свободу вибору. Для багатьох українців, тернополян «бути європейцем» означає відсутність віз, тоді як демократичні цінності залишаються поза увагою. Через освіту, через прищеплювання цих цінностей дітям і молоді може відбуватися формування нашого європейського майбутнього. Не шляхом нудних лекцій, а своїм прикладом, думкою про те, що саме від нашого вибору залежить не тільки завтрашній день, а й наше сьогодення.

Головною причиною, чому українці не відчувають себе європейцями, вони назвали низький рівень добробуту.

"Відчувають європейцями лише 29%, а не визначились - 9%. Серед тих, хто не відчуває себе європейцем, головною причиною цього називають низький рівень добробуту - 73% опитаних", - наголошується в повідомленні. На другому місці - соціально-культурні умови життя (46%). Мовні бар'єри визначили 36%, "неєвропейську" свідомість - 33%, низький рівень культури, освіти - 29%, відчуття себе представником іншої культури - 16%, релігійну приналежність - 4,7%. У 2006 році не відчували себе європейцями 68% респондентів, відчували тільки 27%. Кількість тих, хто не визначився, була на рівні 6%. Серед тих, хто не вважав себе європейцями, більшість також називали соціально-економічні причини: низький рівень добробуту (73%), соціально-культурні умови життя (39%). Низький рівень культури, освіти визначили тоді (33%), "неєвропейську свідомість" - 28%, мовні бар'єри - 23%, відчуття себе представником іншої культури (10%), релігійну приналежність (2,4%).

Чого не вистачає тернополянам, щоб відчути себе європейцями?

Софія Пасічник - юрист, журналіст, 24 роки

Фото_опитування
Почнімо із того, що взагалі таке «європейськість»? «Свобода», «демократизм», – я правильно розумію? Але ж усе це вже є в нас! Навіть історично українці спраглі і непереборні у своїй тязі до волі, визволення. Так чому ж ми тоді такі «невільні», «нещасні»? Бо ліниві, інертні, бо живемо в страху, надто закостенілі у своєму консерватизмі і небажанні експериментувати, видозмінюватися, пробувати щось нове…

Для чого жити в постійному ментальному ярмі? Для прикладу, займатися самоїдством чи продовжувати залишатися «скупим» (причепився цей ярлик до українців, як «воша кожуха»!). Та це не риси «європейця»! Потрібно собі постановити, щоб це ніколи не було ознаками «справжнього» українця. Варто скинути тягар «вбитих» в голову і самостійно нав’язаних ментальних шаблонів – для прикладу, навіки забути про такий «звичаєвий закон», як «моя хата скраю, я нічого не знаю». Відтепер нехай буде так: «Моя хата не знаходиться скраю, тож я всіх у ній щиро вітаю!».

Хто такий «європеєць»? Як на мене, в ідеалі, –  це людина вищих порядків, рівнів і «ґатунків». Втім, це навіть не прив’язка до слова. «Європейцем» може бути як американець, так і африканець (саме так!). Часто на слуху таке європеїзоване слово – «стандарт». Так-от, якщо таки починати «із себе самого», то скажу ось що. Треба для початку навчитися бути «правильним» українцем і жити універсальними «стандартами». Це зробить тебе не тільки «справжнім» українцем чи ж європейцем, а, насамперед, – особистістю. Отже, варто «стандартно» практикувати:

Викристалізовуватися духовно, психологічно, спортивно. Зрощувати себе комунікацією з цікавими, розумними людьми, споживати «правильну» і «потрібну» інформацію (навчитися відсортовувати зерна від полови). Не забувати на прикладі свого життя створювати в середовищі людей сприятливий мікроклімат. Яким чином? Елементарно: як мінімум, навчитися усміхатися і перестати бути весь час набундюченим (кидаю виклик пасажирам місцевих маршрутних таксі)! Творити своє місто! Не просто любити його, а робити практичні речі: приєднуватися до розробки проектів з місцевих питань, брати участь в різного роду акціях, бути активним волонтером, самому генерувати ідеї! Бо ж «хто, як не ти»? Історія людини формується, зокрема, і з історії свого краю. І навпаки!

Ще потрібно знати і пам’ятати: настрій аж ніяк не залежить від погодних умов за вікном. Сказано метафорично, але, що я маю на увазі: українцям варто навчитися не перекидати на інших відповідальність! Не жалітися на «владу», «посадовців», «державу», шукаючи різного роду відмовки від несення відповідальності. Це банальний “хід” скидання її з себе!

Якщо я все-таки вже згадала про державних діячів – то ось які побажання до них видаються першочерговими в контексті пришвидшення руху через «вікно» в Європу:

  1. Щоб були відкриті дороги за кордон – жодних черг у візові центри!;
  2. Система електронного документообігу: «ні» паперовій бюрократії!;
  3. Не безкоштовна «на папері» медицина, а грамотна система медичного страхування;
  4. «Європеїзація» українських атестатів та дипломів, які можна було би зараховувати при вступі у закордонні ВНЗ;
  5. Можливість самостійно обирати шкільні навчальні предмети та дисципліни у ВНЗ;
  6. Підняття заробітних плат (у першу чергу, працівникам сфери освіти, науки, культури та медицини) та підвищення розміру виплат соціально незахищеним/вразливим верствам населення;
  7. Оптимізація органів влади.

Складність полягає у простоті: люби людей, будь відкритим до новизни, працюй над собою, впевнено став цілі, так само впевнено їх досягаючи. Тоді й успіх і щастя не забаряться, тоді й відкриється шлях до Європи!

Ірина Мацко – тернопільська письменниця, 38р.

Мацко− Що мені потрібно? Найперше вимоги маю до себе − усвідомити і прийняти власну гідність, що я українка, народилася і живу на цій землі, поважати її. Відчути себе європейцем і жити, як європейці. Думати, діяти, відповідати за свою країну, свою землю, свій дім і працювати над тим, щоб створити в своєму домі Європу. Не дозволяти приниження та використання, спекулювання, гри на поняттях націоналізму, патріотизму.

Моя позиція − починати з себе будувати Європу і відчувати себе європейцем.

І, думаю, над собою багато треба ще попрацювати, щоб справді так мислити і чинити. Тому все в наших руках.

Марія Костюк – студентка, 18р.

Костюк− По-перше, потрібно, щоб тернопільське «бидло» стало людьми по відношенню до інших. По-друге, щоб наша влада відносилася з розумінням до людей з обмеженими можливостями, бо у Польщі, де я навчаюся з цим все в порядку. Для таких людей, тут все облаштовано і їм комфортно.

Нам потрібно навчитися не смітити на вулицях, сортувати сміття вдома. П'яним по вулиці ходити не дозволено, адже зразу заберуть тебе у поліцейський відділок на 20 діб. Не курити у громадських місцях. А про дорогу окрема розмова, бо це небо і земля.

Медицина – один із найголовніших європейських чинників. У старості держава утримує літніх людей.

Коли ми це матимемо, то тернопільське «бидло» відчує себе крутим і зіпсує все. Головне – це бажання людей, щоб вони ціннували те, що мають.


Оксана Пілат – журналіст, тренер з танців, 20р.

П¦лат− Я досить часто їжджу в Польщу і бачу велику різницю у різних сферах послуг. Коли приїждаю туди, то реально відчуваю себе європейкою. Відчуття того, що держава за тебе турбується і робить все, щоб тобі полегшити тобі життя. Ті високі податки, які там сплачують − варті того, щоб так жити і знати, що в цій країні для тебе роблять все якнайкраще. Особисто мені треба, щоб я себе комфортно і без всіляких там вічних дорікань користувалася звичайними послугами для життя: їжа( яка дешевша), транспорт ( який комфортний і приїжджає хвилину-в-хвилину), торгові центри з фірмовими магазинами( в яких кожен собі дозволить якусь одежину), рівень всіх послуг, який найвищий і те, що твою працю цінують і добре оплачують. Мовчу вже про корупцію. Як на мене, українці відчули б яке було життя до, а яке після - якби в нас все змінили.


Олег Синовець − голова тернопільського осередку ГО «Молодь Демократичного Альянсу», 32р.

Cиновець− Щоб відчути себе європейцем потрібна європейська зарплата, європейська медицина, європейська освіта, європейська культура і вільне пересування між країнами.


Вікторія Карчевська – школярка, 13 р.

Карчевська− Як на мене, щоб відчути себе європейцем потрібно вміти правильно поводитись серед людей,розуміти їх та добре до них відноситись. Бути європейцем− це бути правильним громадянином. Мені здається я б відчула себе в Європі, якби на вулицях завжди був спокій і порядок, якби діти могли спокійно йти до школи, а старші люди б не боятись,що їх можуть образити на вулиці кривим поглядом. На мою думку, не обов'язково належати до Європи, цілком достатньо почати бачити в світі щось більше, ніж просто купу людей, які йдуть у невідомому напрямку.


Віктор Гунька – студент-медик, 20р.

Гунька− Щоб всі без винятку нарешті зрозуміли, що людина це найбільший подарунок даний Богом і вона повинна бути на вагу золота . І тоді, не знаю чи європейцями, але можливо людьми станемо.

Христина Біла - керівник громадської організації "Молодіжний центр розвитку "МІСТ", 30 р.

б¦ла− Завершення війни, забезпечення і дотримання прав людини, незалежна судова гілка влади, виконання зобов'язань і вступ України в ЄС.

Вікторія Костик – абітурієнтка, модель, 17р.

костик− Мені потрібно ввічливе, неупереджене ставлення працівників державних установ, якісне медичне обслуговування, абсолютне відчуття безпеки зі сторони правоохоронних органів і повага кожної особистості в нашій державі.Ірина Юрко - журналіст, 28 років

ірина юрко− Аби бути європейцем, нічого не потребую, в мене все для цього є. Я – космополіт, а мій визначальний ресурс – бажання+дія. Хочу в Європу – працюю більше, не лінуюся вивчити дешеві маршрути, і я вже там. Хочу Європу в Тернополі – поводжуся, як європейка: не кидаю сміття за межами призначених для цього місць, не скиглю через когось, хто мав би робити це місто таким, як я хочу, – дію сама.Олег Гевко – фотограф, 39р.

гевко− Я себе відчуваю європейцем. Маю хорошу роботу, яка подобається, фінансово незалежний від когось і чогось. У мене все добре, і в країні скоро все буде добре!
Таїсія Меренко – педагог, 28 р.

Меренко− Будучи мамою трирічної дитини, хочу бути впевненою, що щасливе майбутнє саме тут, в державі, де народився мій син. Щоб відчути себе європейцем хотілося б, щоб у нас запровадили повне медичне страхування. Також бажаний комфорт у транспорті, 4G інтернет. Звичайно, хочеться фінансової стабільності. Ціни на продукти повинні відповідати якості.

Автор: ШИЛО ТЕТЯНА.


 

Іноземні інвестиції – «вільні»

Четвер, 30 червня 2016, 08:15

Тернопільська ОДПІ повідомляє, що 25.06.2016 набрав чинності Закон України від 31 травня 2016 року № 1390-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов’язковості державної реєстрації іноземних інвестицій» (далі – Закон № 1390).

Законом № 1390 скасовано обов’язкову державну реєстрацію іноземних інвестицій.

Відповідні зміни щодо скасування державної реєстрації іноземних інвестицій внесено, зокрема, до Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV та Закону України від 19 березня 1996 року № 93/96-ВР «Про режим іноземного інвестування» (далі – Закон № 93).

Згідно з прикінцевими положеннями Закону № 1390 документи, подані до набрання чинності Законом № 1390 до органу державної реєстрації для державної реєстрації іноземних інвестицій, та документи, подані до набрання чинності Законом № 1390 до територіального органу Державної фіскальної служби України для підтвердження інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземних інвестицій, повертаються іноземним інвесторам або уповноваженим ними особам без розгляду по суті з повідомленням про підстави повернення документів.

Також, передбачено, що всі іноземні інвестиції (зареєстровані та не зареєстровані до набрання чинності Законом № 1390) мають рівне право на одержання пільг та гарантій, встановлених Законом № 93.

Довідково: Закон № 1390 опубліковано в газеті «Голос України» від 24.06.2016 № 116.

Детальніше проконсультуватись можна й у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

«Довідки» тепер не врятують від армії

Четвер, 30 червня 2016, 06:01

Відтепер особливу увагу будуть приділяти хворобам, якими хворіють призовники. У військкоматах це пояснюють тим, що на сьогодні цим часто маніпулюють для того, щоб «відкосити» від армії. Зараз триває весняний призов, який розпочався 5 квітня і буде завершений в останні дні червня. Протягом цього часу було чимало випадків, коли призовники приносили довідку про хворобу, яка має сумнівне походження.

Обласний військовий комісар, полковник Володимир Катинський повідомив, що в спершу особливу увагу будуть приділяти тим, хто хворіє саме в термін призову. Раніше на військову службу брали лише абсолютно здорових чоловіків. На сьогодні умови змінилися і лише ті, хто має хронічні захворювання або інваліди можуть уникнути призову. Для цього необхідна вся історія хвороб від початку і до моменту призову. Інші довідки не будуть впливати на кінцеве рішення.

Поширеною хворобою серед призовників була плоскостопість. Тепер це не є серйозним захворюванням. Дієвим це є лише в тих випадках, якщо це дає ускладнення або є однією з вагомих причин для відмови від військової служби.

Начальник управління охорони здоровʼя Тернопільської обласної адміністрації Володимир Богайчук розповів, що «одноразові» довідки часто приносять у військкомати. Проте не завжди вони відповідають реальності. Такі ситуації будуть розглядати і детально перевіряти фахівці. Це впливатиме на медиків, які виписують такі «довідки», оскільки вони несуть відповідальність за поставлені діагнози.

Олена Сабатюк

 

Спекотний «Олімпійський день 2016» у Тернополі

Середа, 29 червня 2016, 14:15

26 червня на Театральному майдані у Тернополі відбулося спортивне свято, присвячене Міжнародному Олімпійському дню та Дню молоді.

Упродовж дня, не зважаючи на спеку, молоді спортсмени демонстрували свою майстерність під час показових виступів. Родзинкою заходу став номер з воркауту, спеціально запрошених гостей, учасників шоу «Польща має талант». Не менш захоплюючими були трюки на роликових ковзанах від вихованців ДЮСШ «Екстрім». Танцювальним драйвом порадували глядачів виступи спортивно-танцювального клубу «Fitness House», школи вуличного танцю «Nino» та танцювального центру «Ларівель». Глядачів вразив креативний людина-оркестр BeatVan – біт боксер Стас Клапак.

Також відбулися майстер-класи від Центру дитячої творчості. Пізнавальними для тернополян і гостей міста стали локації поліції та управління надзвичайних ситуацій.

Для сімей організатори провели гру від партнера заходу ТМ «Ласунка», а для найменших - конкурс малюнків на асфальті «Моє Олімпійське літо».

Традиційно Олімпійські змагання розпочинаються із запалення вогню, тому організатори провели символічну олімпійську естафету із смолоскипом, що символізувала передачу вогню із континенту на континент та з покоління в покоління. Олімпійський вогонь передавали: Іван Панасюк, майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіон та призер чемпіонатів України та міжнародних змагань, Анастасія Бачинська, кандидат в майстри спорту України і спортивної гімнастики, чемпіонка та призерка чемпіонатів України, член молодіжної збірної України із спортивної гімнастики, вихованці КДЮСШ з футболу та інших ігрових видів спорту та маленька «зірочка» – вихованка «Fitness House». А останнім отримував смолоскип заслужений майстер спорту СРСР з футболу, чемпіон XXVI Олімпійських ігор Володимир Лютий.

Підготовкою до змагання стала розминка від Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення, і звичайно ж символічний Олімпійський забіг.

Для тих хто не брав участі у забігу було проведено вікторину «Олімпійський всезнайко» від партнера ПП «Колумбус», де найбільш ерудовані отримали подарунки.

Переможців забігу вітали та нагороджували на сцені Іван Панасюк та Віталій Ігнатенко, перший заступник Тернопільського обласного відділення НОК України. Призерів нагородили подарунками від НОК України, а переможців відзначили сертифікатами на знижку на 1000 грн. турагенства «Coral Travel» та подарунками від меблевого дому «Home Exspress». А втамувати спрагу усім учасникам допомогла водичка від ТМ «Микулинецькі напої».

 

Оцінити роботу комунальних підприємств відтепер можна в мережі

Середа, 29 червня 2016, 06:48

На сьогодні кожен тернополянин може оцінити якість наданих йому послуг комунальними підприємствами у глобальній мережі. Проект організували з метою покращення та оптимізації КП завдяки голосуванню міських жителів. Головний керуючий проектом - Рустам Ершегов. Втіленням у життя займалися журналісти та активісти із семи областей Західної України, зокрема Івано-Франкіська, Ужгорода, Рівного, Львова, Луцька, Хмельницького та Тернополя. Перед початком проекту було детально вивчено всі характеристики, особливості функціювання комунальних підприємств.

Рейитинг

У названих містах представники проводитимуть моніторинг роботи комунальних підприємств та спостерігатимуть за їх відкритістю. Після цього результати будуть передані у міські органи влади і будуть представлені у вільному доступі. Оцінити роботу КП тернополяни можуть на сайті http://www.kprating.info/ternopil/ , де вказано назви підприємств, місце розташування та іншу детальну інформацію, яка дає змогу скоординувати реципієнта. Серед запропонованих у списку підприємств можна проголосувати за всі або за декілька від 1 до 5 балів. Все абсолютно анонімно для справедливості оцінки.

Олена Сабатюк

 

Житлові субсидії на новий лад

Вівторок, 28 червня 2016, 07:58

З початком травня Кабінет Міністрів України ввів своєю постановою певні зміни щодо призначення житлових субсидій та їх нарахування. Відтепер, зі слів начальника управління соціальної політики Тернопільської міської ради Володимира Сулими, якщо у тернополян відбулися зміни в соціальному статусі чи кількості зареєстрованих осіб і житлові субсидії призначені за рішенням комісії, то потрібно подати новий пакет документів в міське управління соціальної політики. Зробити це треба протягом місяця.

Також, одним з нововведень є те, що сім’ї тепер не зможуть отримувати і пільги, і субсидії водночас. А створювати режим суворої економії у себе вдома не має сенсу, оскільки, зекономлені кошти від використання газу та електроенергії тепер повертатимуться державі. До наступного розрахункового періоду можна зекономити кошти, еквівалентні 100 кубометрам газу та 150 кіловатам електроенергії. Пов’язано це все з тим, що під час неопалювального сезону коштів в державний бюджет надходить менше. Цих коштів не вистачає для перерахування субсидій на всіх, тож вже близько 7 тисяч сімей їх не отримали. Проте, як повідомляє пан Володимир, із початком опалювального сезону ці сім’ї знову зможуть отримувати субсидії.

Також, на даний момент, державну допомогу перераховують сім’ям, які вже рік чекають на це. Ці перерахунки проводяться в автоматичному режимі на новий термін, який триває до завершення опалювального сезону, але не більше 1 року.

Софія Пасічник

 

«Бути чи не бути» пам’ятнику тернопільській «Шапокляк»?

Понеділок, 27 червня 2016, 12:41

Якою буде доля пам’ятника легендарній колоритній бабусі «Шапокляк», що прожила своє життя у Тернополі? Залежить вона, закономірно, від архітекторів Тернополя. Питання щодо встановлення пам’ятника вже покійній «зірці» екстравагантності та стилю – Ніні Михайлівні розглядатимуть на черговому засіданні архітектурно-містобудівної ради, – так повідомляють у Тернопільській міській раді.

Ідею створення пам’ятного монумента висунула тернополянка Тетяна Семусь. Вона надіслала електронну петицію на офіційний веб-сайт міської ради під назвою «Пам'ятник "Бабусі Шапокляк" (Ніні Михайлівні) в центрі Тернополя». У своїй петиції п. Тетяна акцентує на необхідності створення пам’ятника «в повний зріст і в реальному розмірі». Автор наголошує і на тому, що славнозвісна бабуся була не інакше, як справжньою родзинкою Тернополя, а зараз її постать, вилита в пам’ятник, може стати  туристичною окрасою для гостей міста, місцем для фотосесій.

24158876

Попри те, ставлення у людей до потенційної «затії» виробилося досить непевне. Частина тернополян схиляються думки, що Ніна Михайлівна не зробила нічого особливого, щоб мати підставу із впевненістю спорудити їй пам’ятник.

Софія Пасічник

 

Пільги на проїзд у тролейбусах Тернополя продовжили

П'ятниця, 24 червня 2016, 04:03

Нещодавно міська рада ухвалила рішення про продовження перевезення пільговиків у тролейбусах з матеріальними врахуваннями. Для цього чималу суму коштів довелось виділити з місцевого бюджету, а саме 1,5 мільйонів гривень. Це дає змогу забезпечити перевезення всі пільговиків без виключення.

Сергій Надал повідомив, що для такої зміни в бюджеті потрібно було виконати чимало умов. Головною проблемою, яка виникла в процесі обговорення - фінансування. Справа в тому, що держава абсолютно не виділяє кошти для перевезення пільговиків. Тому значна сума грошей виділена з місцевого бюджету, щоб компенсувати витрачені кошти. Хорошою новиною є те, що ціна на проїзд в тролейбусах цього року не зросте.

Варто зазначити, що під час затвердження бюджету було також виділено 900 тисяч гривень для закупівлі підручників для учнів 4-7 класів. Іншу частину коштів спрямовано на забезпечення медикаментами лікарень. 5 мільйонів гривень затверджено для виплати заробітної платні «Тернопільміськтеплокомуненерго» та кошти «Водоканалу» за оплату електроенергії.

Олена Сабатюк

 

Поради водіям: Як їздити автомобілем у спеку

Четвер, 23 червня 2016, 12:53

У Тернополі встановилася спекотна погода, яка не найкращим чином впливає на водіїв. У багатьох під час спеки підвищується тиск, виникає сонливість, знижується пильність. Всі ці фактори негативно впливають здібності керувати транспортним засобом і можуть викликати не тільки аварійні ситуації, а й ДТП.

Ось  кілька порад, дотримання яких допоможе вам під час експлуатації автомобіля в жарку погоду:

- Завжди зберігайте в автомобілі необхідний мінімум ліків, якими ви користуєтеся зазвичай, а також запас води;

- Вживайте побільше рідини;

- Якщо потрібно зупинитися, то знижуйте швидкість поступово, оскільки при різкому гальмуванні на сильно розігрітому асфальті машину може повести;

- Не перевищуйте швидкість і тримайте безпечну дистанцію;

- При найменшому погіршенні самопочуття негайно знижуйте швидкість і зупиніться;

Державтоінспекція радить водіям у такі дні планувати свої поїздки, а особливо на великі відстані з урахуванням погодних умов. Намагатися одягати в дорогу вільний, нещільний одяг, уникати вживання жирної і солоної  їжі.

Перед поїздкою обов’язково перевіряти технічний стан авто. В спекотну погоду особливу увагу потрібно звертати на систему охолодження двигуна, рівень мастила, стан гальмівних колодок та тиск у шинах.

Ще один негативний фактор переважно літнього періоду, що додає клопоту  учасникам дорожнього руху – поява на дорогах водіїв, які керують автомобілем в стані втоми.

У період відпусток, коли так хочеться швидше дістатися місця призначення, водії часто проводять за кермом по 10-12 годин без перерви на відпочинок,  що нерідко призводить до негативних наслідків.

Ще кілька порад від експертів щодо того, як кермувати у спекотну погоду.

Уважно стежте за чистотою повітряного фільтра. За зиму і весну він може засмітитися пилом і пухом, отже доступ свіжого повітря буде утруднений і збільшиться витрата бензину

Більшість автомобілістів рятуються від спеки завдяки кондиціонеру. Однак є нюанси.

Якщо включити кондиціонер і інтенсивну вентиляцію, як часто роблять автомобілісти, сідаючи в розігріту машину, то охолодження буде нерівномірним: дах, торпедо, сидіння ще гарячі, а ви вдихаєте вже охолоджене повітря. Так можна застудитися, а оскільки повітря сухе, то і захворіти на пневмонію. Шкідливі бактерії, що викликають цю хворобу, поширюються саме в сухому повітрі.

Друге джерело атаки бактерій - радіатор кондиціонера. Там під час його роботи накопичується бруд і волога – гарне середовище для їх розмноження. Звідти бактерії потрапляють в систему вентиляції і в ваші органи дихання. Неприємний запах у салоні підказує, що пора провести дезінфекцію кондиціонера.

У нагрітій машині ніколи не направляйте струмінь холодного повітря на себе - тільки на скло. І періодично вимикайте пристрій - припустимо, на хвилину через кожні п'ять хвилин. За цю хвилину вологість повітря в салоні швидко підвищиться. З клімат-контролем таких проблем немає.

Частіше заглядайте під капот

Головна деталь, що відповідає за охолодження мотора, - це радіатор. Дуже важливо, щоб його стільники не були забиті пухом і іншим дрібним сміттям.

Придивіться і до рівня охолоджуючої рідини - її в жодному разі не повинно бути менше необхідного рівня. Вчасно доливайте.

Стоячи в заторах, поглядайте на показання датчика температури. Якщо стрілка добігає до червоної зони, а зупинитися можливості немає, спробуйте включити пічку на повну і відкрийте вікна.

Не перевищуйте швидкість. У спеку колодки і диски швидко перегріваються, гальмівна рідина може легко закипіти.

Не заправляйтеся «під зав'язку». При нагріванні паливо розширюється - це може привести до виливання з бака або псування паливної системи.

Порада ставити авто в тіні неоднозначна. На практиці, по-перше, не завжди там є вільне місце. По-друге, воно вже через годину може виявитися сонячним. Часто шукають вихід, ставлячи машину під деревом, але в цьому випадку є ризик отримати незмивні з кузова плями від смоли, що капає з дерев.

Якщо ж довелося залишити автомобіль на сонці, постарайтеся закрити панель приладів світловідбиваючим екраном або розкласти білий рушник або газету.

Ніколи не залишайте в салоні автомобіля дітей і тварин! Серце собаки не витримає вже через півгодини. При цьому не допоможуть і відкриті вікна - всередині автомобіля утворюється парилка.

Не забувайте в салоні запальнички, дезодоранти та інші ємності знаходяться під тиском - від нагрівання на сонці вони можуть вибухнути.

Водії, завжди будьте уважними за кермом і щасливої вам дороги!

 

 

Які пенсії не підлягають оподаткуванню з 1 липня?

Четвер, 23 червня 2016, 09:44

З 1 липня пенсії в межах до 10 740 гривень не підлягають оподаткуванню

З 1 липня набирає чинності Закон України від 2 червня 2016 року №1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій», яким внесено зміни до п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України та визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Водночас положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Варто зазначити, що раніше оподаткуванню підлягали пенсії, що перевищували три мінімальні зарплати (4134 грн у 2016 році).


Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

У Тернополі готуються підняти тарифи на воду

Четвер, 23 червня 2016, 09:05

Вже незабаром у Тернополі почнуть діяти нові тарифи на послуги водоканалу. На підставі відповідної постанови плата для мешканців багатоквартирних будинків зросте на 2,5 гривні за кубометр – з 8 гривень 98 копійок до 11 гривень 48 копійок. Дещо меншим буде зростання тарифу для споживачів приватного сектору та юридичних осіб, які мають окремі будівлі. Якщо чинний тариф становить 8 гривень 26 копійок, то після підвищення за кубометр слід буде сплачувати 10 гривень 64 копійки.

Директор комунального підприємства «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма зазначає, що тарифи, які діють у Тернополі зараз, порівняно з іншими водоканалами є одними з найнижчих в Україні. Підвищення тарифів пояснюють зростанням цін на електроенергію та окремих податків, через що підприємство зазнає збитків. Володимир Кузьма з розумінням ставиться до ускладнень, які викликає зростання тарифів, адже доходи населення практично не зростають. Тому він рекомендує цього місяця подати показники лічильників максимально точно, щоби нарахування за червень відбулося ще за старим тарифом, і нагадує, що досить активно працює система субсидій.

Коли саме діятимуть нові тарифи – поки що невідомо.

Софія Пасічник

 

"Олімпійський день" скликає тернополян на майдан

Середа, 22 червня 2016, 11:43

26 червня на Театральному майдані у Тернополі відбудеться справжнє спортивне свято – Олімпійський день-2016.

У програмі заходу:

* легкоатлетичний пробіг;

* показові виступи з воркауту за участю польських спортсменів;

* турнір з тенісболу (серед юнаків);

* показові виступи спортсменів Тернопільщини з різних видів спорту;

* сімейна гра від ТМ «Ласунка»;

* вікторина «Олімпійський всезнайко» від ПП «Колумбус»;

* змагання серед дітей до 1 року «Спритний повзунець»;

* рухливі ігри та майстер-класи;

* конкурс малюнків на асфальті «Моє Олімпійське літо»;

* змагання на роликових ковзанах;

* пізнавальні локації від екстрених служб м. Тернополя.

Активних учасників нагородять подарунками від наших партнерів: ТМ «Ласунка», ТМ «Микулинецькі напої», ПП «Колумбус», Меблевий торговий центр «Home Express» та турагенства «Coral Travel».

Ми стартуємо о 1500 год.

Запрошуємо всіх, і дорослих, і малих, весело провести час!

Станьте учасниками Олімпійського руху!

 

Тернопільські студенти за сесію без хабарів

Середа, 22 червня 2016, 07:42

Кожен знає про те, скільки вартують бали в різних викладачів та в різних університетах. У звʼязку із літньою сесією, яку зараз здають всі студенти в Україні, у Тернополі відбулася акція #сесія_без_хабарів. Таку цікаву ідею провели випускники проекту «Механізм ефективного розвитку» разом з Тернопільським відділенням студентського антикорупційного агентства. Також участь у реалізацію проекту взяла організація «Файне місто», яка з натхненням підтримала ідею проекту.f98ec99c-a0e5-4ac3-b01b-48d162db2380

Втілювати у життя свій задум організатори почали приблизно місяць тому. Протягом трьох тижнів студенти Тернопільських університетів робили фото, де було вказано, що хабарів вони не платять. Головним атрибутом фотосесії був чемодан з грошима на якому був надпис «Я здаю сесію без хабарів» або «Ці гроші я можу витратити на самоосвіту, а не на сесію». Світлину потрібно було зробити на фоні свого вищого навчального закладу та за бажанням виставити у соціальні мережі з вказівкою на акцію.

eb77eb7c-a98c-4491-bca3-3b569f6dbc54

Ініціатори раді тому, що до проекту долучилося чимало студентів. Це свідчить про якість освітніх послуг та справедливість отриманих знань. Так молодь висловлює та відстоює свою думку.

611c9e68-2a0e-4cc4-b890-1c94e47bdbb1

Після того, як акція стартувала в Тернополі до неї долучилося чимало студентів з інших міст України. Зокрема, у Чернівцях, Житомирі, Одесі, Харкові тощо.

Олена Сабатюк

 

Серед білого дня «домушники» намагалися обікрасти одну з тернопільських квартир

Середа, 22 червня 2016, 07:31

Тернопільські грабіжники проникли в одну з квартир масиву «Дружба» та на заваді стала тривожна сигналізація поліції охорони.

Скориставшись святковими днями і відсутністю господарів, зловмисники проникли до оселі шляхом пошкодження двох врізних замків, але виконати задумане не змогли. Квартира, на яку спокусилися «домушники», перебувала під цілодобовою технічною охороною Управління поліції охорони.

Переступивши поріг квартири, злодії одразу ж зрозуміли, що квартира перебуває під охороною. Ризикувати вони не стали, адже розуміли, що на втечу в них є максимум 3 хвилини, саме тому покинули оселю з пустими руками.

Тож, як показує практика, дієвий та надійний спосіб захисту домівки – засоби охоронної сигналізації.

Від несанкціонованого доступу захистить технічна охорона Управління поліції охорони, за допомогою якої власники помешкань можуть спокійно йти на роботу, їхати в подорожі й не хвилюватись про своє житло, адже якісне обслуговування замовника досягається за рахунок сучасної апаратури охоронної сигналізації.

 

Всі сигнали з охоронних об’єктів надходять на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони в Тернопільській області, який розташований в обласному центрі. Більш того, щодоби за спрацюваннями слідкують оператори, які фіксують й передають інформацію групам затримання.

 

Групи затримання розташовані так, аби в найкоротші терміни прибути на місце спрацювання, зазвичай, необхідно 3-4 хвилини. По прибуттю група реагування поліції охорони здійснює оперативно-пошукові заходи з метою з’ясування причин надходження тривожного повідомлення, виявлення, переслідування та затримання злочинців.

 

До слова, власники помешкань повинні розуміти, що крадіжки майна скоюються не лише за тривалої відпустки мешканців будинків, а й тоді, коли господарі вийшли до магазину чи у своїх справах. Професійні «домушники» випадково до осель не заходять, а свій візит завчасно готують. Чи заощаджувати на безпеці житла – особиста справа кожного, та варто пам’ятати, що візит непроханих гостей обходиться набагато дорожче, аніж щомісячна плата за охоронні послуги!

 

Скоро у Тернополі прийматиме пацієнтів сучасний лабораторно-діагностичний центр

Вівторок, 21 червня 2016, 13:32

Чимало оновлень цього року було і буде втілено у медичній галузі. На сьогодні відбуваються ремонтні роботи у радіологічному корпусі університетської лікарні. Після завершення реалізації плану на цьому місці буде працювати сучасний лабораторно-діагностичний центр.

Начальник управління охорони здоровʼя Тернопільської обласної адміністрації Володимир Богайчук повідомив, що у цьому корпусі здійснюватимуть чимало значних медичних обстежень. Всі обладнання для необхідних процедур будуть находитися в одному центрі, тому діагностика відбуватиметься якісно і швидко.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна розповів, що заклад працюватиме і випливатиме позитивно і на гаманці пацієнтів. Оскільки тепер діагностику проводитимуть за кошти держави. Це сприятиме кількості пацієнтів та незалежності діагнозу. Для проведення цього проекту було виділено 19, 5 мільйонів гривень. Більшу частину, а саме 10 мільйонів виділено з Фонду регіонального розвитку, решта - з місцевого бюджету. 3 мільйони призначені для покупки нового та сучасного обладнання, яке дасть змогу діагностувати важкі захворювання, які складно визначити за допомогою застарілих обладнань.

Щодо завершення проекту точної дати немає. Оскільки результат залежатиме від спільних зусиль та складності роботи, проте мають надію, що роботи будуть закінчені до кінця цього року.

Олена Сабатюк

 

Додаткові потяги через станцію «Тернопіль» обіцяє «Укрзалізниця»

Вівторок, 21 червня 2016, 07:39

ПАТ «Укрзалізниця» потішило збільшенням кількості пасажирських потягів, які влітку будуть курсувати через станцію «Тернопіль». Зрештою, минулих років зростання чисельності потягів також мало місце.

Зі слів заступника начальника залізничного вокзалу станції «Тернопіль» Михайла Жукова, станом на зараз виділили 4 потяга, які курсуватимуть «Львівською залізницею» через Тернопіль. Такими є два потяги з кінцевою станцією «Херсон» та два сполученням на Одесу.

Як повідомляє пан Михайло, маршрут потяга 256/255 «Львів-Херсон» «ходитиме» з 04.06., а № 264/264 «Луцьк-Херсон» буде пролягати з 13.06. Натомість, з 06.06. вирушатиме потяг під № 228/227 «Львів-Одеса». З 18.06. у цьому ж напрямку курсуватиме і № 258/237.

Відбудуться зміни щодо графіка потяга № 109/110 сполученням «Львів-Херсон». Відтепер він «ходитиме» кожного дня. Потяг № 95/96 «Львів-Черкаси» очікуватимемо по непарних числах.

Тільки два цілорічні пасажирські потяги змінять періодичність свого курсування, щодо всіх інших – змінам вони не підлягатимуть. Під нововведення також не підпадає і графік проїзду приміських потягів.

Стосовно замовлення квитків за 45 діб до відправлення потяга, то отримати такі можна у залізничних касах, зателефонувавши за номером телефону: 47-24-24, або ж замовивши через мережу Інтернет.


Софія Пасічник

 

Де можна купатися у Тернополі?

Понеділок, 20 червня 2016, 11:47

Згідно даних санепідеміологів, які досліджували всі водні місцини міста на безпечність плавання, єдиним паспортизованим, де можна проводити час на воді, є «Дальній пляж».  

Працівники державної санітарно-епідеміологічної служби провели заміри води акваторії Тернопільського ставу і дійшли висновку, що на "Дальньому пляжі" немає нічого загрозливого для життя та здоров’я, адже всім нормативним значенням вода відповідає: мікробіологічні та санітарно-гігієнічні показники – достатні. Також зазначимо, що на території діє рятувально-водолазна служба.

Що не скажеш про інші місцини, де люблять відпочивати тернополяни. Як показали результати мoнiтoрингoвиx дocлiджeнь зразків вoди, у всіх інших місцях Тернополя ситуація прикра. Спеціалісти  Тернопільського обласного лабораторного центру Держсанепідемслужби застерігають: в межах Тернопільського ставу в районах «Ближнього пляжу», набережної «Циганки» та готелю «Галичина», де мікробіологічні та санітарно-хімічні показники не в нормі, проводити відпочинок на воді не можна! Низькі показники підтвердили і заміри води на території парку «Топільче» в районі так званого «Моржатника».

Нагадуємо, купання у невідведених для цього несанкціонованих місцях забороняється, оскільки є нeбeзпeчним для життя!

Софія Пасічник 

Третій день «Галицької дефіляди»: буде печиво, вишиванки та «Мавки»

Неділя, 19 червня 2016, 00:00

Третій день фестивалю "Галицька дефіляда" дуже насичений подіями. Адже на відвідувачів сьогодні чекають конкурси "Найсмачніше солодке печиво", "Мавка 2016" та найкращі вишиванки. Розважатимуть гурти "Петрос", "Медовий полин", "Ті, що падають вгору". А на завершення - 15-хвилинне вогняне шоу на ходулях.

19 червня 12.00-18.00 Дитяча галявина: майстер-клас від клубу «LetsGo» 14.00-19.00 Народні майстерні: гончарство, розпис «Міхенді» 16.00 Конкурс «Найсмачніше солодке печиво». 15.30 14.00-15.00 Театр «Дивосвіт» (м.Козова) 16.00 Дитяча галявина: танцювальні виступи, конкурси, майстер-класи, аква-грим 16.30 Виступ молодіжного колективу «Сузір’я» 16.30 Конкурс краси «Мавка 2016» З 18.00 Ходулісти 18.00 гурт ПЕТРОС 19.30 Конкурс «Для тих, хто у вінку», поїдання вареників 19.30 МЕДОВИЙ ПОЛИН 20.30 ТІ, ЩО ПАДАЮТЬ ВГОРУ 22.30- 22.50 Вогняне шоу на ходулях

Ходи на "Галицьку дефіляду"!

 

На «Файне Місто» приїде російський гурт, який виступив проти путінського режиму

Субота, 18 червня 2016, 15:37

Російській гурт Елізіум виступить у другий фестивальний день на головній сцені «Файного Міста». Панк-рокери давно прославились у себе на батьківщині піснями, в яких закликали не голосувати за Путіна на виборах.

У 2011 році під час презентації альбому «Зло помре» панк-рокери звернулись  до фанатів з нагадуванням про президентські вибори і закликали голосувати за будь-яку партію проти «Єдиної Росії». Півтори тисячі фанатів «Елізіум» зустріли ці слова захопленим ревом і оплесками.

5 березня 2012 року через день після виборів, «Елізіум» висловив підтримку в честь протесту проти їх фальсифікації. На додаток протесту проти Путіна, «Елізіум» записав нову пісню «Зле серце», приурочену до масових заворушень, які сталися 6 травня 2012 року на Болотній площі.

До слова, музиканти співають не тільки російською, але й українською мовою. В кінці лютого 2011 вони записали максі-сингл «Найкращi спiванки» з версіями своїх пісень на українській. Того ж року група вирушила у велике турне по Україні, давши концерти в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Одесі.

 

Відео випускників Тернопільської школи №16: весела гра чи глибокий задум?

П'ятниця, 17 червня 2016, 08:15

Неймовірний резонанс цієї весни спричинили тернопільські випускники школи № 16 своїм відео. Після появи в мережі школярів у стилі головних героїв з фільмів жахів цю новинку активно обговорювали, засуджували або схвалювали.

Випускники розповіли, що навіть не думали, що це відео викличе такий шквал емоцій. Ця ідея виникла спонтанно і не мала бути втілена у життя. Проте після дискусій учні вирішили, що це має право на життя. Героїв обирали згідно з асоціаціями. Декорації та образи розробляли власноруч. Робота тривала 6 годин і участь у ній взяли 16 учнів.

Фотограф Роман Савка, який запропонував цю креативність розповів, що випускникам булла лише одна умова - згода всіх батьків. Вони ж в свою чергу підтримали ідею і дозволили дітям зробити цей експеримент. На думку батьків, нічого погано в цьому відео немає, тому що це лише одна з фото сесій. Одна була зроблена зимою, коли учні прикрашали ялинку, а іншу планують зробити влітку на природі. Серед користувачів мережі думки розділилися. Наприклад, Сергій Гаврюк: «але вже хайпу намутили)»; Олічка Забурська: «Це природно вони зробили те що хотіли а не те чого від них вимагали тому вийшло круто і не банально так би сказати внесли нову моду»; Олександр Малаховський: «Ідея цікава) так трошки моторошно реалізована, але молодь на те і молодь, щоб креативити»; Віталій Фінковяк: «Дуже крута ідея, фотограф молодець !»; Анонім: «Норм дуже оригінальні :)і креативні я б також хотіла такий випускний! Шкода що мій клас не такий оригінальний», Відповісти Анонім: «України може їх варто відправити і тоді москалі з переляку дременуть ,,,,,, та співчуваю їхнім батькам» Анонім: «Зустрічаються хлопець з дівчиною,уявляєте він їй одного разу каже:-кохана,хочеш побачити мою вінєтку? )))І це вони ще універа не закінчували.)))».

Однак справа зроблена і випускники, і їхні батьки оцінюють цю роботу високо. Можливо на наступний рік тернопільські випускники створять щось, що перевершить випускників Тернопільської школи № 16. Очікуймо креативності учнів!

Олена Сабатюк

 

Сторінка 89 з 112

«ПочатокПопередня81828384858687888990НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер