images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

Тернопіль чекає унікальна спортивна подія «City Biathlon Ternopil-2020»

Четвер, 10 вересня 2020, 07:39

Зірки українського біатлону приїдуть до Тернополя для участі в унікальному спортивному заході «City Biathlon Ternopil-2020». 20 вересня вперше в Україні у нашому місті відбудуться показові гонки з біатлону на лижоролерах за участі кращих українських біатлоністів – чемпіонів світу, Європи та олімпійських чемпіонів. Серед них будуть, звичайно, і уславлені тернополяни - Олена Підгрушна та Дмитро Підручний, який власне і виступив ініціатором проведення такого дійства в рідному місті. Учасники змагатимуться у змішаній естафеті та гонці переслідування, які пройдуть на набережній Тернопільського ставу.

У складі команд виступатимуть: 1. Підгрушна Олена - Підручний Дмитро; 2. Семеренко Віта - Прима Артем; 3. Семеренко Валентина - Цимбал Богдан; 4. Блашко Дарія - Ткаленко Руслан; 5. Бех Катерина - Дудченко Антон; 6. Журавок Юлія - Лесюк Тарас.

Щодо програми «City Biathlon Ternopil-2020», то, за інформацією, оприлюдненій на сторінці події у соцмережах, 20 вересня планується:

14:20 -- 14:50 - Пристрілка зброї (пневматичні гвинтівки);

14:30 – 15:00 - Офіційне відкриття;

15:00 – 15:40 - Змішана естафета;

16:00 – 16:40 - Командна гонка-переслідування;

17:00 – 17:30 - Нагородження переможців;

17:30 – 18:00 - Фотосесія з уболівальниками, підхід до ЗМІ, вікторина.

Організаторами дійства виступили Федерація біатлону Тернопільської області, Тернопільська міська рада, громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад». Буде організована онлайн трансляція заходу телеканалом «Тернопіль 1». Ведучий та коментатор Ігор Могильняк.

Поспостерігати за цими унікальними гонками, побачити своїх спортивних кумирів не з екранів телевізорів, а «вживу», та повболівати за них зможуть усі бажаючі. Вхід вільний.

 

На Тернопіллі розпочинається чемпіонат України із санного спорту на санкороликах

Четвер, 10 вересня 2020, 07:39

Чемпіонат України із санного спорту на санкороликах 10-12 вересня триватиме у Кременці. Відбуватимуться змагання на навчально-спортивній базі олімпійської підготовки «Кременець». У четвер, 10 вересня, з 14 години заплановані тренувальні заїзди. 11 вересня, у п’ятницю, о 12.30 відбудеться урочисте відкриття змагань, після чого з 15-тої проходитимуть офіційні тренувальні заїзди.

 

Наступного дня, у суботу, з 10-тої стартують змагальні заїзди на одномісних санях серед чоловіків та жінок, а з 11-30 проходитиме естафета. Завершить чемпіонат церемонія нагородження переможців та призерів, яка відбуватиметься з 12-15 на міському стадіоні Кременця.

Захід проходитиме за сприяння Міністерства молоді і спорту України, НОК України, Федерації санного спорту України, управління фізичної культури і спорту Тернопільської облдержадміністрації.

 

Допомога потребуючим

Четвер, 10 вересня 2020, 06:34

Допомога потребуючим

0

Напередодні початку нового навчального року Шумська міська рада оголосила про відновлення прийому речей у соціальний контейнер. На сьогодні усі речі уже передано малозабезпеченим, багатодітним сім’ям, та сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Акція триває й надалі. Жителі громади  можуть передавати дитячий одяг та взуття, дитячі книги та іграшки (крім м’яких).

https://shumska-gromada.gov.ua/

 

 

Як виглядали б люди, якщо носити маску на підборідді було б правильно. ФОТО

Середа, 09 вересня 2020, 07:40

Через пандемію COVID-19 людей зобов'язали носити маски.

Але значна частина нехтує цим правилом.

Деякі взагалі не носять маску, але переважна більшість носить її неправильно: на шиї чи підборідді, що ніяк не захищає від коронавірусу.

Для багатьох маска стала беззмістовним аксесуаром.

Тому в Бразилії створили соціальну рекламу, щоб привернути увагу людей до цієї проблеми.

"Немає жодної причини, щоб носити маску неправильно". Зображення: Propeg
"Немає жодної причини, щоб носити маску неправильно". Зображення: Propeg
"Немає жодної причини, щоб носити маску неправильно". Зображення: Propeg

Як носити маски правильно?


Всесвітня організація охорони здоров'я радить такі правила гігієнічного носіння масок:

 • Обережно одягніть маску, щоб вона закривала ваш рот та ніс. Закріпіть її так, щоб мінімізувати будь-який простір між маскою та обличчям.
 • Поки ви у масці, не торкайтесь її руками.
 • Якщо ви хочете зняти маску, не торкайтесь її спереду, натомість схопіть за зав'язки (резинки).
 • Якщо ви зняли маску, або торкались її руками, негайно вимийте руки з милом, або обробіть антисептиком з вмістом спирту не нижче 60%.
 • Замініть маску на чисту, коли вона стає вологою зсередини.
 • Не використовуйте одноразові маски повторно.
 • Викидайте маску в смітник з кришкою, що закривається.

Також ВООЗ підкреслює, що маски спрацюють лише у поєднанні з іншими елементами захисту, як наприклад, миття рук та соціальна дистанція.

При цьому, організація наголошує, що "тканинні маски не варто використовувати за жодних обставин".

 

Бібліотекарі представляють новинки літератури із світової історії та історії України

Середа, 09 вересня 2020, 07:36

Бібліотекарі представляють новинки літератури із світової історії та історії України

0

Працівники відділу читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки  підготували презентацію-огляд новинок літератури з  світової історії та історії України «Історія світу і України: події, факти, особистості».

Ви здивуєтеся, але те, що відбувається з нами сьогодні в інший час пережили сотні, а можливо і тисячі людей. Минуле – це завжди частина відповіді на вічні питання: хто ми є? Куди йдемо? Ким будемо? Саме історія значною мірою визначає суспільну свідомість, сучасність і майбуття. Саме тому важливо знати історію.

Бібліотекарі пропонують найновіші видання зі  світової історії та історії України від давніших часів до сучасності, що є у фондах відділу читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Презентація тут - http://library.te.ua/2020/08/31/news20-144rh/

http://library.te.ua/

 

Професійний розвиток педагогічних працівників в сучасних умовах

Середа, 09 вересня 2020, 07:35

0

На платформі сервісу відеоконференцій Google Meet для керівників методичних установ та працівників місцевих органів управління освітою, відповідальних за організацію методичної роботи,  проведено методичну студію ,,Науково – методичне забезпечення якісної освіти шляхом підвищення професійного розвитку педагогічних працівників в сучасних умовах”.

Олександр Петровський, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук, доцент, звернув увагу на важливості сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, забезпечення їхньої психологічної підтримки та консультування їх із широкого кола питань, пов’язаних з освітнім процесом.

Із висвітленням проблеми ,,Забезпечуємо якість освіти у нових реаліях” виступила Наталія Моравська, начальник управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області, яка зосередила увагу учасників на питанні розбудови системи забезпечення якості освіти як однієї із стратегічних цілей державної освітньої політики в Україні, а також підсумувала результати онлайн-опитування учасників освітнього процесу щодо готовності до початку нового навчального року.

Заступниця директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та  інформаційно-комунікаційних технологій ТОКІППО, кандидат філологічних наук, доцент Ольга Когут у своєму виступі ,,Методичні аспекти у підсумках 2019/2020 навчального року та основних завданнях на 2020/2021 рік: комунікація та мережева взаємодія в нових умовах” проаналізувала діяльність ТОКІППО і методичних служб області за минулий рік та намітила перспективи взаємодії на новий навчальний рік.

Результативність зовнішнього незалежного оцінювання розкрив у темі ,,ЗНО -2020: перші підсумки й результати. Перспективи ЗНО — 2021” Юрій Шайнюк, заступник директора з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти ТОКІППО .

Важливість організації дослідно-експериментальної роботи як засобу фахового зростання, підвищення якості освіти, формування особистостей, здатних творчо застосовувати у практичній діяльності новітні досягнення підкреслив у своєму виступі ,,Дослідно-експериментальна діяльність у навчальних закладах різних рівнів: досвід роботи, проблеми та перспективи” Ігор Вітенко, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва  ТОКІППО, кандидат географічних  наук.

Тему ,,Громадянська освіта в контексті Нової української школи” висвітлив Володимир Мисик, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидат історичних наук. Виступаючий наголосив на важливості цінностей громадянської освіти, а також зазначив, що в освітніх закладах необхідно створити умови для розвитку духовності зростаючої особистості на основі загальнолюдських і національних цінностей, надання допомоги в життєвому самовизначенні.

Наталія Смук, методист, в.о. завідувача навчального відділу підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів, проаналізувала підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів закладів освіти у 2020р. та намітила перспективи на 2021р.

У своєму виступі ,,Профільне навчання як ключовий напрям модернізації системи освіти та професійного самовизначення випускника в умовах розбудови Нової української школи”  Оксана Куриш, методист відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб,  зосередила увагу на аналізі організації профільного навчання в закладах загальної середньої освіти області та здійсненні методичного супроводу освітнього процесу щодо вирішення завдань профільної освіти.

Найбільш актуальні проблеми інклюзивної освіти у своєму виступі ,,Інклюзивність як пріоритет сучасної освіти”  підняла  Віталія Мушій, в.о. завідувача обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти.

Любов Соболяк, методист, в.о. завідувача відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб,  звернула увагу учасників заходу на здійснення методичного супроводу документування управлінської діяльності керівників закладів загальної середньої освіти області під час підготовки до початку навчального року.

На завершенні студії відбувся онлайн-круглий стіл ,,Прагнемо, розвиваємося, досягаємо”,  у якому взяли участь представники районів області.

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

В Іванівській ОТГ новий напрямок співпраці із громадським активом

Середа, 09 вересня 2020, 07:35

В Іванівській ОТГ новий напрямок співпраці із громадським активом

0

Учасницями тренінгу «Комунікація між представниками недержавних організацій та органів влади в сфері освіти дорослих», який проходив у м.Київ,  стали спеціаліст Іванівської сільської ради Катерина Шпендак та голова ГО «ІнСорс» Іванна Мрига.

Метою даного навчання стала розробка моделей адвокаційних кампаній у своїх громадах з подальшим ухваленням документа у сфері освіти дорослих. Під час заходу всі учасниці та учасники мали можливість: проаналізувати етапи своїх адвокаційних кампаній; дізнатися про стратегії успішних проєктів у сфері освіти дорослих; поділитися досвідом про взаємодію з місцевою владою і з дієвими механізмами такої співпраці; дізнатися про регіональну специфіку освітніх проєктів; ознайомитися з фінансовими та юридичними аспектами впровадження проєктів з освіти дорослих; визначити ключові аспекти комунікації з громадськістю та владою на всіх етапах реалізації своїх інфокампаній.

На завершальному етапі учасниці та учасники зможуть отримати мікрогранти розміром 10 000 – 15 000 грн для адвокаційних кампаній і ухвалення місцевими органами влади документу у сфері освіти дорослих.

Тренінг проведений Українською асоціацією освіти дорослих спільно з DVV International.

http://ivanivska.gromada.org.ua/

 

 

Дві жіночі команди тернопільського «Інваспорту» вибороли «срібло» і «бронзу» чемпіонату України з пляжного волейболу U-21

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:49

Дві жіночі команди тернопільського «Інваспорту» вибороли «срібло» і «бронзу» чемпіонату України з пляжного волейболу U-21

Чемпіонат України з пляжного волейболу U-21 (чоловіки, жінки) серед спортсменів з порушеннями слуху впродовж трьох днів тривав у місті Києві (КП НВЦ УТОГ «Пуща-Водиця»). У змаганнях брали участь 9 чоловічих та 15 жіночих команд. Збірну Тернопільської області репрезентували дві жіночі команди в складі КМС Яцькова Софія/КМС Михальчук Марія (Тернопільська-1) та КМС Чубата Вікторія-Вероніка/КМС Антонюк Вікторія (Тернопільська-2). У підсумку наші спортсменки стали срібними і бронзовими призерками змагань: Яцькова Софія та Михальчук Марія із команди Тернопільська-1 вибороли срібні нагороди, а Чубата Вікторія Вероніка та Антонюк Вікторія (Тернопільська-2) – здобули бронзові медалі.

 

У Тернополі провели Кубок міського голови з лову риби фідером

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:48

У Тернополі провели Кубок міського голови з лову риби фідером

Кубок міського голови Тернополя з лову риби фідером провели у веслувальному каналі. Участь у заході взяли близько сорока спортсменів Тернополя, Тернопільської області, а також зі Львова, Івано-Франківська та Волині. Переможцями змагань стали: 1 місце - Луцишин Тарас (м. Тернопіль), 2 місце - Волков Юрій (м. Львів), 3 місце - Камінський Юрій (м. Львів).

Як наголосив міський голова Тернополя Сергій Надал: «Я вважаю, що подібні заходи розвивають риболовний спорт у нашому місті, а Тернопільський веслувальний канал має стати місцем проведення багатьох першостей».

 

Краянин переказав понад 16 000 гривень за неіснуючий товар

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:47

Працівники Тернопільського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом шахрайства вчиненого щодо 29-річного місцевого мешканця. Чоловік переказав кошти за мобільний телефон, однак товар так не отримав.
Потерпілий розповів, що знайшов мережі Інтернет оголошення про продаж засобу зв’язку вартістю 16225 гривень. Зв’язавшись з покупцем, останній попросив повну передоплату за техніку, що й зробив заявник. Вже згодом молодик зрозумів, що його ошукали, адже посилка з товаром так не надійшла, а продавець вимкнув телефон. За допомогою звернувся до працівників поліції.
Відомості про подію внесено Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці просять жителів області, не довіряти тому, що вам повідомляють аферисти. Необхідно здійснювати покупки лише на перевірених платформах.
Якщо в потерпіли від такого роду злочину, не зволікайте, телефонуйте в поліцію.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/krayanin-perekazav-ponad-16-000-griven-za-neisnuyuchij-tovar/

 

Голова обласної ради Віктор Овчарук: Чого вартують життя тисяч пацієнтів обласного онкодиспансеру?

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:36

Голова обласної ради Віктор Овчарук: Чого вартують життя тисяч пацієнтів обласного онкодиспансеру?

Шановні краяни!

Адміністрація комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» повідомила  про вимушене обмеження кількості пацієнтів, яким буде проводитись променева терапія до 15-20 % від загальної кількості. Можливість надання даного виду лікування для кожного пацієнта буде розглядатись консилярно на мульти-дисциплінарній комісії та вирішуватись індивідуально в залежності від клінічної ситуації. Мова йде фактично про припинення надання цієї медичної послуги, адже відбулось .призупинення роботи єдиного в області апарату кобальтового опромінення «TERABALT-100» у зв’язку із необхідністю невідкладної перезарядки обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення.

Обласна рада неодноразово попереджала про необхідність надання коштів на рахунки онкодиспансеру для відновлення роботи апарату опромінення.

Наголошуємо, що адміністрацією онкологічного диспансеру виготовлені всі необхідні дозвільні документи та подана заявка на заміну джерела в Державну ядерну інспекцію, замовлене джерело, готове до встановлення.

Проте обласна державна адміністрація фактично заблокувала рішення обласної ради щодо внесення змін до обласного бюджету. Ціна такої позиції керівництва ОДА – людські життя та здоров’я.

Нагадаємо вартість перезарядки обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення – 9,5 мільйони гривень. Майже половину цієї немалої суми, а саме 4 мільйони гривень, депутати обласної ради вирішили виділили під час внесення змін до обласного бюджету на пленарному засіданні 14 сесії обласної ради, яке відбулося 6 липня.  Із фірмою, що мала виконати відповідні роботи, була домовленість, що апарат кобальтового опромінення «TERABALT-100» запрацює вже після першого траншу.

І цей перший транш уже би надійшов на рахунки онкодиспансеру, якби керівництво ОДА не заблокувало виконання рішення сесії обласної ради.

На жаль, облдержадміністрація своїми діями зробила все, щоб цього не сталось, тим самим наражаючи на небезпеку, а то й на летальний фінал тисячі пацієнтів обласного онкодиспансеру.

 

78 аптека, що у Тернополі, працюватиме цілодобово

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:35

78 аптека, що у Тернополі, працюватиме цілодобово

0Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна аптека № 78» перейшла на цілодобовий режим роботи, тобто - 24 години   поспіль сім днів на тиждень.

Як наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук: «Команда комунальної аптеки Тернопільської обласної ради №78 укотре демонструє, що вона  працює на благо мешканців області. Більше того - реагує на новітні виклики та потреби і жителів, і медичних закладів не лише обласного центру, а й краю в цілому. Через зростання хворих на COVID-19, а відтак і супутніх хвороб  аптека переходить на цілодобовий режим роботи.  Що це означає? А те, що у будь-яку годину дня чи ночі тут можна буде придбати медикаменти, предмети догляду за хворими, засоби санітарії та гігієни, лікарські трави. І зробити це матимуть змогу не лише краяни, а й   лікувальні установи чи підприємства».

78 аптека назавжди стала часточкою історії Тернополя, недарма їй у минулому році  виповнилось 60. Також підприємство користується повагою та популярністю в усій області. Тим паче, що аптека займається і виробництвом ліків. У Тернопільській області тільки таких дев’ять, а в обласному центрі -п’ять.

78 аптека одна  з небагатьох, яка має право працювати із придбанням, зберіганням, перевезенням, реалізацією та знищенням наркотичних засобів.

Очільник області подякував  керівництву аптеки за ініціативу і розуміння необхідності працювати цілодобово. «Не зважаючи на певні ускладнення для колективу, що потягне за собою цілодобовий графік роботи, його впровадження - це потрібний крок для поліпшення надання послуг населенню та медичним закладам. Адже таких підприємств у Тернополі дуже не вистачає. Разом з тим це не тільки нові  зручності для тернополян, а й збільшення кількості працюючих -  плюс три нових робочих місця, що також є вкрай важливим».

Віктор Овчарук побажав колективу 78 аптеки «… доброї праці на благо нашої тернопільської громади»!

Підсумовуючи сказане, маємо додати: минули роки від початку роботи 78 аптеки, змінювались покоління, погляди, переконання. Міцніли знання, накопичувався досвід, оновлювалась та осучаснювалась матеріальна база, але  незмінним залишився рівень обслуговування, повага до відвідувачів та велика турбота за життя і здоров’я тернополян.

1234

 

Математики обмінювалися досвідом

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:35

Математики обмінювалися досвідом

0

У режимі онлайн-зв’язку  в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулось чергове засідання проблемної групи учителів математики області з теми «Сучасні методики навчання математики. Методи фасилітації на уроках математики». Мета засідання полягала у визначенні стратегії удосконалення педагогічних підходів до викладання математики та ознайомленні з сучасними методами навчання математики, практичним досвідом.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тетяна Іванюк ознайомила учасників із планом заходів щодо реалізації завдань державної політики, окреслених роком математичної освіти. Методист привернула увагу учасників до першочергових завдань, вирішення яких сприятиме  успішному початку нового навчального року та слугуватиме підвищенню якості шкільної математичної освіти області. Вона наголосила на необхідності долучення освітян області до Всеукраїнського флешмобу «Математика  в житті», важливості розвитку математичної грамотності у школярів, впровадженні міжпредметної інтеграції в навчальний процес. У своєму виступі методист зупинилась на особливостях викладання математики в закладах загальної середньої освіти області у 2020/2021 навчальному році, представила практичний досвід викладання окремих навчальних тем з математики з опорою на глибоке розуміння, осмислення  та усвідомлення  матеріалу, що вивчається.  Учасники заходу розглянули питання формування ключових компетентностей  школярів у процесі навчання  математики, ознайомились із методиками проведення сучасного уроку із використанням завдань з логічним навантаженням, можливостями змішаного навчання.

Під час проведення онлайн-засідання  учасники активно спілкувалися у чаті, обмінювались думками, що сприяло злагодженій роботі та ефективному зворотному зв’язку, ділилися цікавими ідеями.

Матеріали засідання проблемної групи учителів математики розміщено у віртуальному методичному кабінеті  «Педагогічна майстерня математики».

http://ippo.edu.te.ua/

 

У філармонії – «Зцілення музикою»

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:35

У філармонії – «Зцілення музикою»

0

У  програмі під такою назвою братимуть участь: академічний симфонічний оркестр та солісти Тернопільської обласної філармонії. Головний диригентзаслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль. Ведучазаслужена артистка України Адріана Онуфрійчук.

Концерт відбудеться 9 вересня о 18.30.

https://filarmony.te.ua/

 

Степанов уточнив, скільки ліжок для хворих з COVID-19 мають бути забезпечені киснем

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:27

Від Міністерства охорони здоров'я є пропозиція закупити додаткове обладнання, а саме кисневі концентратори.

Про це на пресбрифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Ми тільки що проговорили це питання на нашій нараді, яка була перед засіданням Кабінету міністрів.

Багато хворих, особливо важких хворих потребують кисневої терапії", сказав він.

Він також додав, що ще на початку червня були відповідні доручення від МОЗ, що 80% ліжок  мають бути забезпечені киснем.

Максим Степанов

"Забезпечення може бути як централізовано, якщо є киснева станція. Так і через кисневі концентрати", говорить Степанов

 

Визначено призерів онлайн фестивалю відеороликів «Мама, тато, я – спортивна сім’я»

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:19

Обласний онлайн відеофестиваль «Мама, тато, я – спортивна сім’я» тривав з 10 липня до 31 серпня 2020 року. Для участі у заході усі бажаючі родини мали можливість надіслати свої короткі відео, де зображена їхня спортивна активність за участі мами, тата та дітей. Конкурс проводився з метою формування свідомої потреби у заняттях руховою активністю в колі сім’ї, спонукання батьків особистим прикладом заохочувати дітей до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

Трійка призерів, яку визначило журі онлайн фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я»: сім’я Цуркан із села Підгайчики Теребовлянського району (батько – Цуркан Віталій, мати – Слюсар Галина, діти – Владислав, Софія, Ростислав); сім’я Лукаш з смт Скала-Подільська Борщівського району (батько – Лукаш Ігор, мама – Лукаш Уляна, діти – Ліана, Зоряна); сім’я Баран із села Долина Теребовлянського району (батько - Баран Олег, мата - Баран Наталія, син – Денис).

Переможець та призери нагороджені призами від Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Організували онлайн Фестиваль управління фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

Вперше в історії громади запроваджено відзнаку «Почесний громадянин Лановецької ОТГ»

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:16

Вперше в історії громади запроваджено відзнаку «Почесний громадянин Лановецької ОТГ»

0

І першим, кого удостоєно цього звання, став громадський активіст, краєзнавець, депутат міської ради трьох скликань Петро Стецюк.

Ланівчанам він відомий як людина активна та завзята, яка дбає не лише про округ, де є депутатом – історичну Замлиновщину, а й про рідне місто Ланівці. Зокрема, саме з його ініціативи та безпосередньої участі висаджено 150 саджанців сосни по вулиці Жирак у Ланівцях, здійснено благоустрій поблизу Кручі, розчищено вулиці та берегову зону у його окрузі.

Сьогодні Петро Стецюк займається благоустроєм Лановецького зооботсаду. Тут під його керівництвом триває невпинна робота: очищено джерела, облаштовано відпочинкову зону, відновлено доріжки, відбуваються толоки тощо.

Також за результатами моніторингу діяльності депутатів міської ради в 2019 році, що проводила Молодіжна рада, Петро Васильович став єдиним депутатом, який відвідав усі пленарні засідання сесій міської ради, що свідчить про його небайдужість та активну громадянську позицію.

Провадить активіст роботу й у краєзнавчому напрямі. Зокрема, є членом комісії з питань збереження історико-культурної спадщини на території Лановецької міської ради, був учасником розробки і затвердження герба Лановець. Свою лепту вніс Петро Стецюк і у відновлення могили воїнів УНР у 90-х роках. Чимало матеріалів про історію Лановець можна знайти в архівах Петра Васильовича. Багато з них долучено до книжки Григорія Басюка “Ланівці – місто на чотирьох річках”.

І саме такі мешканці заслуговують носити гідне звання “Почесний громадянин Лановецької ОТГ”.

https://lanmisto.gov.ua/

 

 

На Тернопільському ставі відбувся чемпіонат міста з віндсерфінгу

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:16

Вже стало традицією, що в Тернополі наприкінці серпня проходять змагання з віндсерфінгу. Цьогоріч на акваторії Тернопільського ставу теж відбулась така регата, яку присвятили Дню міста. Учасниками перегонів, які впродовж трьох днів тривали в районі пляжу «Циганка», стало більше двадцяти шанувальників вітрильного спорту – вихованців Тернопільської КДЮСШ із водних видів спорту та обласної ШВСМ.

 

В результаті у класі вітрильних дошок «Techno-293» серед юнаків до 17-ти років відзначились Тімур Данієлян (ТЗОШ №26), Тігран Данієлян (Економічний коледж ТНЕУ (Західноукраїнський національний університет), Єва Авдеєнко-Золота та Аліна Нижегородова (ТСШ №3), а серед молодших – Марк Мороз (ТСШ №3) та Дем’ян Варода (ТСШЛ №6 імені Н. Яремчука), який, до речі став наймолодшим серед учасників – напередодні йому виповнилося вісім років.

У олімпійському класі «RS:X» серед дорослих до трійки призерів увійшли Мар’ян Воловець (випускник ТНЕУ (Західноукраїнський національний університет), Юрій Будай та В’ячеслав Ровецький (ТНМУ імені І. Горбачевського).

Як розповів тренер спортсменів Олексій Нижегородов: «Цьогоріч, в зв’язку з карантинними обмеженнями, тренування наших спортсменів впродовж усього літа відбувались лише на Тернопільському ставі, без можливості виїзду на інші акваторії. Однак умови вітру для занять під час цього сезону і у нас були практично ідеальними для підготовки. Відтак тернопільські віндсерфінгісти на цій регаті мали можливість підбити підсумки тренувань та продемонструвати усі свої досягнення за цей час».

До речі, на чемпіонаті міста в перегонах разом із молодими віндсерфінгістами виступили і спортсмени-ветерани - колишні вихованці Тернопільської школи віндсерфінгу, які свого часу були учасниками міжнародних змагань та членами збірної України - Святослав Бучок і Дмитро Варода. «Незважаючи на велику перерву в тренуваннях, Святослав та Дмитро успішно пройшли дистанцію, продемонстрували непогані результати і цим показали чудовий приклад підростаючому поколінню віндсерфінгістів», - наголосив тренер Олексій Нижегородов.

 

На Тернопільському ставі відбувся чемпіонат міста з віндсерфінгу

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:16

Вже стало традицією, що в Тернополі наприкінці серпня проходять змагання з віндсерфінгу. Цьогоріч на акваторії Тернопільського ставу теж відбулась така регата, яку присвятили Дню міста. Учасниками перегонів, які впродовж трьох днів тривали в районі пляжу «Циганка», стало більше двадцяти шанувальників вітрильного спорту – вихованців Тернопільської КДЮСШ із водних видів спорту та обласної ШВСМ.

 

В результаті у класі вітрильних дошок «Techno-293» серед юнаків до 17-ти років відзначились Тімур Данієлян (ТЗОШ №26), Тігран Данієлян (Економічний коледж ТНЕУ (Західноукраїнський національний університет), Єва Авдеєнко-Золота та Аліна Нижегородова (ТСШ №3), а серед молодших – Марк Мороз (ТСШ №3) та Дем’ян Варода (ТСШЛ №6 імені Н. Яремчука), який, до речі став наймолодшим серед учасників – напередодні йому виповнилося вісім років.

У олімпійському класі «RS:X» серед дорослих до трійки призерів увійшли Мар’ян Воловець (випускник ТНЕУ (Західноукраїнський національний університет), Юрій Будай та В’ячеслав Ровецький (ТНМУ імені І. Горбачевського).

Як розповів тренер спортсменів Олексій Нижегородов: «Цьогоріч, в зв’язку з карантинними обмеженнями, тренування наших спортсменів впродовж усього літа відбувались лише на Тернопільському ставі, без можливості виїзду на інші акваторії. Однак умови вітру для занять під час цього сезону і у нас були практично ідеальними для підготовки. Відтак тернопільські віндсерфінгісти на цій регаті мали можливість підбити підсумки тренувань та продемонструвати усі свої досягнення за цей час».

До речі, на чемпіонаті міста в перегонах разом із молодими віндсерфінгістами виступили і спортсмени-ветерани - колишні вихованці Тернопільської школи віндсерфінгу, які свого часу були учасниками міжнародних змагань та членами збірної України - Святослав Бучок і Дмитро Варода. «Незважаючи на велику перерву в тренуваннях, Святослав та Дмитро успішно пройшли дистанцію, продемонстрували непогані результати і цим показали чудовий приклад підростаючому поколінню віндсерфінгістів», - наголосив тренер Олексій Нижегородов.

 

Фонд бібліотеки поповнився новими книгами

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:16

Фонд бібліотеки поповнився новими книгами

0

Фонд Тернопільської ОУНБ збагатився новими виданнями, які надійшли з семи видавництв України – «Видавництва Старого Лева», «Клубу сімейного дозвілля», «КМ БУКС», “Наш формат”, “Свічадо”, “Vivat”, “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”.

Детальніше з новинками можна ознайомитися в зведеному електронному каталозі публічних бібліотек Тернопільської області http://irbis.library.te.ua/ та  традиційному картковому каталозі ТОУНБ.

http://library.te.ua/

 

У селі Соснівка Шумської ОТГ розпочали роботи з облаштування спортивного майданчика

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:15

У селі Соснівка Шумської ОТГ розпочали роботи з облаштування спортивного майданчика

0

Передбачається створення міні футбольного поля та дитячого майданчика. Раніше земельна ділянка не використовувалася, оскільки там були зарослі кущів.

Активні жителі села очистили площу,  технікою , яку надали  меценати,  проведено роботи із зарівняння території.

https://shumska-gromada.gov.ua/

 


 

Майже 60% українців вважають, що медицина в Україні має бути частково платною

П'ятниця, 04 вересня 2020, 08:10

Приблизно 60% вважають, що медицина в Україні має бути частково платною, частково безплатною.

Такими є результати опитування соціологічної групи "Рейтинг" щодо оцінки медичної реформи.

При цьому 33% за повністю безплатну медицину, 5%  повністю платну.

Формат повністю безплатної медицини більше підтримують старші, бідніші й мешканці сіл.

Інфографіка: соціологічна група "Рейтинг"

Загалом проведенням медичної реформи в Україні більш задоволені молодь, більш забезпечені верстви населення  і ті, хто частіше відвідують сімейного лікаря.

Таких серед опитаних  18%

При цьому скоріше незадоволені проведенням реформи  64% українців.

Й 13% нічого не знають про проведення медичної реформи.

Для збільшення: натисніть на зображення

 

Для збільшення: натисніть на зображення

Опитування проводилось у два етапи: перша хвиля: 14-19 липня 2020 р., друга хвиля: 15-25 серпня 2020 р.

В опитуванні взяло участь 2000 респондентів віком від 18 років і старше в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму та
Донбасу.

 

Тернопільський «Інваспорт» визначив переможців чемпіонату області з шашок-64

П'ятниця, 04 вересня 2020, 07:41

Фінал чемпіонату Тернопільської області з шашок-64 серед осіб з інвалідністю (чоловіків, жінок) в останні дні серпня тривав у Тернополі. Відбувся захід у залі спортклубу Тернопільського «Інваспорту», що в ТЦДІМІ імені О. Довженка. З вітальним словом на відкритті турніру виступив начальник Центру, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Віктор Федорчак, який побажав учасникам досягти успіху в чесній спортивній боротьбі. А також з вітальним словом до присутніх звернувся заслужений працівник фізичної культури і спорту України Олег Юзчишин.

Головний суддя змагань, майстер спорту з шашок, суддя 1 категорії Пантелеймон Яблонський ознайомив з регламентом змагань і побажав успіхів. Організатори змагань дотримувались вимог санітарно-гігієнічних заходів, пов’язаних із COVID-19.

Переможцями та призерами чемпіонату серед жінок стали:

І місце - КМС Хримко Мар'яна (срібна призерка чемпіонату Європи особисто та командному заліку), м.Тернопіль;

ІІ місце - КМС Концевич Ольга (срібна призерка чемпіонату світу серед молоді до 23 р. Та бронзова призерка чемпіонату Європи), м.Бережани;

ІІІ місце - КМС Харчук Лариса (учасниця чемпіонатів Європи та світу, займала 4 місце), м.Тернопіль.

Переможцями та призерами змагань серед чоловіків:

І місце - І роз. Карогодін Сергій, м.Тернопіль;

ІІ місце - І роз. Яськів Петро, м.Тернопіль;

ІІІ місце - КМС Пронозюк Руслан (учасник чемпіонату Європи, зайняв 4 місце), м.Тернопіль.

Переможці та призери змагань були нагороджені медалями та грамотами.

 

Шанувальників бігу запрошують долучитися до «Тернопільської Озеряни-2020»

П'ятниця, 04 вересня 2020, 07:39

Легкоатлетичний пробіг «Тернопільська озеряна-2020», присвячений Дню фізичної культури і спорту України, 12 вересня проведуть у Тернополі. Відбуватиметься такий захід у нашому місті вже 24-тий раз поспіль. Дистанція, за традицією, проляже навколо Тернопільського ставу і становитиме 9 км. До участі в пробігу запрошуються любителі оздоровчого бігу міста та областей України віком від 18 років. Змагання особисті, переможець визначається за кращим часом, окремо серед жінок і чоловіків, у десяти вікових категоріях окремо. Кожен учасник, який перетне лінію фінішу змагань, отримає пам’ятну медаль! Охочим спробувати власні сили у забігах необхідно пройти попередню реєстрацію на сайті https://athletic-events.com/.

Організовують захід Тернопільський центр фізичного здоров’я населення, Тернопільська обласна федерація легкої атлетики України за підтримки Тернопільської міської ради.

Загальний старт та фініш учасників - біля пристані (Тернопільський став, парк імені Тараса Шевченка), орієнтир - Тернопільський Старий Замок.

Видача стартових пакетів: 08:00-10:00 год. Розминка: 10:15 год. Старт: 10:30 год.

ПРИЗОВИЙ ФОНД «Тернопільської озеряни- 2020» складає 4500$. Спонсори призового фонду: ЛЕГКОАТЛЕТИЧНИЙ КЛУБ «ЛЕГОНЬКОВИХ»: Легоньков Дмитро, Іваськів Назар, Софія Качмар, Денис Іванчина, Віктор Семираз, Олександр Гендзелюк, Юрій Прокопюк, Ігор Барнич.

 

Театр актора і ляльки відкрив театральний сезон і чекає на глядачів щонеділі

П'ятниця, 04 вересня 2020, 07:38

0

Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки відкрив 41-й театральний сезон героїчною казкою про славного рятівника бідних і знедолених, легендарного Устима Кармалюка «Малята-Кармалята».

Колектив театру зустрів глядачів, дотримуючись усіх карантинних обмежень: розробили розмітку на підлозі та маркування місць у глядацькій залі, завдяки чому вдалось уникнути скупчення людей; працівники та гості театру дотримувались маскового режиму, а також кожен міг скористатися антисептичним засобом.

На прохання глядачів у театрі змінили час початку вистав. Відтепер вони відбуватимуться щонеділі об 11:00 та 13:30 год.

http://www.teatr.te.ua/

 

 

 

Оперативники розшукали чоловіка, причетного до крадіжки з автомобіля

Четвер, 03 вересня 2020, 10:38

У вчиненні крадіжки співробітники Тернопільського відділу поліції підозрюють 26-річного жителя обласного центру. Речові докази зловмисник встиг здати до ломбарду.
За допомогою до співробітників Тернопільського відділу поліції звернулася 23-річна жителька обласного центру. З її автомобіля невідомий викрав планшет, магнітофон та інше майно. Збитки жінка оцінила у понад 5 тисяч гривень.
Під час оперативно-розшукових заходів співробітники карного розшуку встановили, що протиправне вчинив   раніше судимий 26-річний тернополянин. Крадені речі він реалізував, а гроші витратив на власні потреби.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за статтею 185 ККУ – крадіжка. Триває досудове розслідування.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/operativniki-rozshukali-cholovika-prichetnogo-do-kradizhki-z-avtomobilya/

 

У Борщеві відкрили скейт-парк

Четвер, 03 вересня 2020, 10:36

У Борщеві відкрили скейт-парк

0

Створили його у міському скері. Проект реалізований за підтримки організації «Глобал Ком’юнітіз», виконавця в Україні програми DOBRE, («Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE), що фінансується відділом демократії та врядування представництва  Агенства США з міжнародного розвитку  (USAID) в Україні.

Цей проект відібраний молоддю громади під час онлайн голосування (801 голос) як кращий молодіжний проект. Під час голосування встановлено рекорд участі по молодіжному напрямку серед громад, що співпрацюють з програмою DOBRE.

У сучасному розумінні скейт-парк – це не просто спортивний майданчик, а комплексне урбаністичне рішення, що гармонійно поєднується з архітектурним ансамблем міста, покращуючи його вигляд і привертаючи увагу широкої аудиторії. Даний майданчик дає можливість розвивати молодіжний спорт, такий як скейтборд, стрітборд, агресів верт, агресів стріт, велосипеди ВМХ, самокат, велосипеди МТВ, ролики, велосипеди, самокати тощо.

Завдяки реалізації даного проекту, частково звільнено дороги від юних учасників дорожнього руху та створено новий молодіжний простір в громаді.

https://borschivrada.gov.ua/

 

 

Обласний навчально-реабілітаційний центр отримав «Казкове авто»

Четвер, 03 вересня 2020, 10:35

Обласний навчально-реабілітаційний центр отримав «Казкове авто»

01

Новий навчальний рік у Тернопільському обласному навчально-реабілітаційному центрі розпочався із важливої події -  вихованцям закладу передали «Казкове авто». Це спеціалізований автoмобіль для перевезення дітей з інвалідністю.

До благодійної акції  зі збору коштів на придбання авто, його оснащення та оформлення долучилися і вихованці центру, які записали диск з казками письменників Теpнoпільщини для дітoк з вадами зору. Цей диск згодом реалізовувався серед тернополян. Допомогли і меценати, і благодійники.

http://www.reabc-ternopil.info/

 

Для тих, хто цікавиться світовою політикою 0 Презентацію-огляд літератури про світову політику та міжнародні зв’язки «Світова політика як система міжнародних відносин» підготували працівники Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сфе

Четвер, 03 вересня 2020, 10:35

Для тих, хто цікавиться світовою політикою

0

Презентацію-огляд літератури про світову політику та міжнародні зв’язки «Світова політика як система міжнародних відносин» підготували працівники Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Сфера міжнародних відносин охоплює такі питання як глобалізація, дипломатичні відносини, державний суверенітет, міжнародна безпека, екологічна стійкість, розповсюдження ядерної зброї, націоналізм, економічний розвиток, глобальне фінансування, тероризм, права людини та багато ін.

Презентація тут - http://library.te.ua/2020/08/25/svtova-poltika-yak-sistema-mzhnarodnih-vdnosin/

http://library.te.ua/


 

Педагоги та громадські активісти обговорили актуальні проблеми освітнього процесу

Четвер, 03 вересня 2020, 10:35

0

Зміни, що відбуваються в суспільстві, спонукають нас до розуміння надважливості цінностей громадянської освіти. Усе більше звертаємося до понять, що лежать в основі побудови навчання на цінностях: відповідальність, рівність, права людини, демократія, повага до різноманіття, повага до людської гідності. Усе глибше обговорюємо їх практичне значення й користь, приходимо до спільного розуміння їхньої сутності, усвідомлюємо, чому вони важливі для кожного громадянина.

Ці та інші актуальні проблеми сьогоднішнього освітнього процесу активно обговорювалися на обласній методичній студії «Формування ціннісних життєвих навичок дітей та учнівської молоді у Новій українській школі», організованій та проведеній центром виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти. Учасниками заходу були методисти, які відповідають за виховну роботу, позашкільну освіту, заступники директорів з виховної роботи, голови методичних об’єднань педагогів-організаторів, класних керівників.

Захід проводився у формі on-line study.

У Case1 «Формування ціннісних життєвих навичок дітей та учнівської молоді у виховному середовищі закладу освіти» активно й творчо працювали, переконуючи у тому, що закладені основні орієнтири компетентнісного виховання особистості учня можуть творчо наповнюватись конкретним змістом, з урахуванням особливостей функціонування закладу освіти, вікових та індивідуальних можливостей учнів, інших актуальних соціальних викликів, Світозара Хома, завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, Лілія Мудрик, методист цього ж центру, Ігор Ковалик, голова ГО «Гуртом».

Спікерами Case2 «Створення безпечного освітнього середовища закладу освіти», який акцентував увагу на необхідності захистити, убезпечити особистість, попередити наслідки впливу на неї несприятливих факторів та чинників, були Оксана Сесик, Зоряна Борисюк та Василь Трофимчук, методисти центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти.

Цікавою, конструктивною та змістовною була робота Case3 «Формування національно-культурної ідентичності учнівської молоді у Новій українській  школі», який представляли Світлана Буняк, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти і Микола Бігус, пластун, громадський діяч, член Головного штабу гри «Джура».

Про особливості інтегрованого курсу «Культура добросусідства» та робочий зошит для дітей і матеріали для батьків і педагогів до програми «Я, моя сім’я і мої сусіди» розповіла Марія Голуб,  методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти.

Case 5. «Розвиток творчого потенціалу здобувачів освіти» презентували Світозара Хома,   завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти й Оксана Сидорська, методист цього ж центру. Досвідом роботи у даній галузі люб’язно поділилися Олена Митулинська, заступник директора мСЮТ м. Тернополя та Роман Гребень, член Ради правління Центру науки м. Тернополя.

Під час проведення онлайн-заходу учасники активно спілкувалися у чаті та спільними зусиллями дійшли висновку, що виховання – це цілеспрямована діяльність, яка здійснюється в системі освіти, орієнтована на створення умов для розвитку духовності зростаючої особистості на основі загальнолюдських і національних цінностей, надання допомоги в життєвому самовизначенні, громадянській і професійній компетентності та цілісній самореалізації.

Саме цінності є інтегративним, стрижневим утворенням у ставленні людини до себе та інших, ознаками якого є спрямованість на прояв в учнів власної гідності, поваги до інших та відповідальності за вчинки у своєму житті, готовність здійснювати моральний вибір та керуватися ним у повсякденній діяльності й спілкуванні.

http://ippo.edu.te.ua/

 

Кременецький медичний коледж налагоджує співпрацю задля всебічного розвитку молоді

Середа, 02 вересня 2020, 10:51

Кременецький медичний коледж налагоджує співпрацю задля всебічного розвитку молоді

0

Директор Кременецького медичного фахового коледжу імені Арсена Річинського Петро Мазур зустрівся  з головою громадської організації "Агенція розвитку громад "Інтонація змін" Вікторією Костюк. Керівники обговорили актуальні проблеми молодіжної політики та перспективи спільної діяльності.

Вагомим підсумком зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між фаховим коледжем та ГО "Агенція розвитку громад "Інтонація змін" з метою всебічного розвитку молоді, громадянського суспільства та його безпеки.

 

 

Низка тематичних подій з нагоди святкування Дня Незалежності України та Дня міста відбулася в Борщеві

Середа, 02 вересня 2020, 10:50

Низка тематичних подій з нагоди святкування Дня Незалежності України та Дня міста відбулася в Борщеві

Попри пандемію COVID-19, яка охопила весь світ і Україну, борщів’яни мали змогу відвідати низку тематичних подій з нагоди святкування Дня Незалежності України та Дня міста Борщева.

Так, у Борщівському обласному краєзнавчому музеї можна  було ознайомитися з фотовиставкою «Незабутні миті незалежності», на якій представлено унікальні світлини з музейних фондів тридцятирічної давності. На   них закарбовані яскраві історичні події нашого краю. Також жителі та гості Борщівщини могли оглянути виставку художніх полотен відомих українських художників «Живописна Україна», яка експонується в картинній галереї музею.

До Дня міста відкрито виставку ікон «Обереги вишиті бісером». Авторка робіт – місцева жителька Левунь Наталя. В музеї представлено більше 20 робіт майстрині. Ікони виконані в українському стилі, на них присутні елементи-обереги: вишитий рушник, калина, мальви… Роботи вражають своєю колоритністю та композицією.

Також, колектив музею брав участь в святкових урочистостях, що відбувалися в Борщеві. Приємною подією стало нагородження Михайла Сохацького, відомого археолога, історика, директора Борщівського обласного краєзнавчого музею званням «Почесний громадянин міста Борщева».

012

 


 

Перший дзвоник пролунав у Тернопільському мистецькому фаховому коледжі ім. Соломії Крушельницької та мистецькій школі

Середа, 02 вересня 2020, 10:49

Тернопільський мистецький фаховий коледж імені Соломії Крушельницької нещодавно офіційно змінив свою назву та відкрив мистецьку школу - новий структурний підрозділ, який сформовано на базі колишньої обласної профспілкової школи мистецтв.

Цього року через обмеження перший дзвоник лунав лише для студентів першого курсу коледжу, решту здобувачів освіти долучилися до святкування он-лайн, спостерігаючи за трансляцією урочистостей на сторінці коледжу у соціальній мережі Фейсбук.

У вітальному слові директор коледжу Лариса Римар висловила сподівання, що весь колектив коледжу зможе подолати усі негаразди та успішно завершить 2020-2021 навчальний рік. Очільниця закладу побажала присутнім міцного здоров’я та творчого натхнення до занять музикою і іншими видами мистецтва.

Цьогоріч фахова мистецька освіта стала доступною не тільки для дітей. Заклад впроваджує навчання без вікових обмежень. Вперше в Тернопільській області оголошено набір для здобуття фахової мистецької освіти для дорослих. Коледж   запрошує на навчання у мистецьку школу людей, котрі мають уже спеціальності, працюють, але відчувають в собі певні таланти або прагнення здобувати мистецький фах.

Довідки за телефоном (0352) 52-40-04 та сайті коледжу www.tmc.te.ua

0123

 


 

Рада планує збільшити штрафи за паління рослин, торфовищ та іншу шкоду довкіллю

Вівторок, 01 вересня 2020, 14:59

В Україні можуть збільшити штрафи за знищення або пошкодження навколишнього середовища.

За відповідний законопроект № 3526 в першому читанні проголосували 328 народних депутатів.

У документі пропонують ввести штрафи за знищення або пошкодження рослинності, випалювання рослинності або її залишків на землях водного фонду, за випалювання торфовищ, зокрема, осушених.

Передбачають такі штрафи:

за знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, в тому числі в прибережних захисних смугах та на островах, зайнятих лісами - від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, (3060-6120 грн), а на посадову особу - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів (15300-21420 грн).

за випалювання торфовищ, в тому числі осушених, штраф для громадянина - від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів, а на посадових осіб - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів.

Фото: xload/Depositphotos

Також законопроект пропонує збільшити нинішні штрафи за:

 • знищення або пошкодження, випалювання полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень,
 • а також за порушення прав державної власності на ліси.
 

Тернопільські легкоатлети здобули на чемпіонаті України серед юнаків у Луцьку п’ять медалей

Вівторок, 01 вересня 2020, 14:59

Тернопільські легкоатлети здобули на чемпіонаті України серед юнаків у Луцьку п’ять медалей

На чемпіонаті України серед юнаків 2003 р.н. та молодших, який проходив 26-27 серпня в Луцьку, знову порадували наші легкоатлети. Представники збірної Тернопільської області, показавши високі результати, вибороли п’ять медалей. В бігу на 2000 метрів з перешкодами впевнену перемогу здобула вихованка Бережанської ДЮСШ та тренера Володимира Дуди Тетяна Когут (7.21,28 сек).

Другою з часом 7.35,67 сек тут фінішувала Діана Марущак. Ще одну одну медаль – бронзову, на цій же дистанції виборов Дмитро Сулило, виконавши норматив першого дорослого розряду (6.15.62 сек). Обоє тренуються в обласній ДЮСШ, тренери Богдан та Оксана Дуди.

Ще дві бронзові нагороди в стрибках в довжину (6.71 м) та потрійному стрибку (14.32 м) здобув Ігор Танасійчук (ОДЮСШ з літніх видів спорту, тренери Михайло Васірук, Наталя Гавронська). Також успішно виступили і інші учасники: четверті місця посіли - Максим Пупко в потрійному стрибку (14.06 м) та Андрій Ревнюк в бігу на 2000 м з перешкодами (6.30,73 сек); шостим в метанні спису став Степан Петришин (51,94 м); сьоме місце в стрибках у висоту зайняла Дар’я Міхєєва (160 см); восьмою в метанні спису стала Дарина Мостова (34.34 м).

 

Тернопільські легкоатлети здобули на чемпіонаті України серед юнаків у Луцьку п’ять медалей

Вівторок, 01 вересня 2020, 14:59

Тернопільські легкоатлети здобули на чемпіонаті України серед юнаків у Луцьку п’ять медалей

На чемпіонаті України серед юнаків 2003 р.н. та молодших, який проходив 26-27 серпня в Луцьку, знову порадували наші легкоатлети. Представники збірної Тернопільської області, показавши високі результати, вибороли п’ять медалей. В бігу на 2000 метрів з перешкодами впевнену перемогу здобула вихованка Бережанської ДЮСШ та тренера Володимира Дуди Тетяна Когут (7.21,28 сек).

Другою з часом 7.35,67 сек тут фінішувала Діана Марущак. Ще одну одну медаль – бронзову, на цій же дистанції виборов Дмитро Сулило, виконавши норматив першого дорослого розряду (6.15.62 сек). Обоє тренуються в обласній ДЮСШ, тренери Богдан та Оксана Дуди.

Ще дві бронзові нагороди в стрибках в довжину (6.71 м) та потрійному стрибку (14.32 м) здобув Ігор Танасійчук (ОДЮСШ з літніх видів спорту, тренери Михайло Васірук, Наталя Гавронська). Також успішно виступили і інші учасники: четверті місця посіли - Максим Пупко в потрійному стрибку (14.06 м) та Андрій Ревнюк в бігу на 2000 м з перешкодами (6.30,73 сек); шостим в метанні спису став Степан Петришин (51,94 м); сьоме місце в стрибках у висоту зайняла Дар’я Міхєєва (160 см); восьмою в метанні спису стала Дарина Мостова (34.34 м).

 

Тернопільські правоохоронці викрили чоловіка, який впродовж років "тероризує" операторів лінії "102"

Вівторок, 01 вересня 2020, 14:21

Уже більше семи років житель Бучача телефонує на лінію "102" і залишає різноманітні повідомлення. Інформація стосується як буденних питань, так і речей, пов'язаних з безпекою населення, яка, у ході перевірок, виявляється неправдивою.
На сьогодні правоохоронці зареєстрували більше ста сорока повідомлень, які залишив чоловік, телефонуючи з свого мобільного. На тридцятивосьмилітнього бучаччанина неодноразово складали адмінпротоколи згідно статті 183 КУпАП.
Останній дзвінок завершився кримінальним провадженням. 31 серпня він зателефонував на лінію "102" і повідомив, що замінував дві лікарні та планує їх підірвати. Які медзаклади і де не сказав.
На даний дзвінок зреагували усі екстрені служби. Оперативники встановили особу додзвонювача. Ним виявився житель Бучача. Чоловікові за жарт доведеться відповідати згідно статті 259 частина 1 ККУ - Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності.
Вирішується питання про оголошення йому підозри та обрання міри запобіжного заходу. Триває слідство.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

 

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/zhitel-buchacha-vprodovzh-rokiv-terorizuje-operatoriv-liniji-102/

 

Більче-Золотецький навчально-виховний комплекс отримав сертифікат на новий харчоблок для шкільної їдальні

Вівторок, 01 вересня 2020, 14:20

Його вручив разом з іншими подарунками керівництву освітнього закладу під час святкової лінійки з нагоди Дня Знань голова обласної ради Віктор Овчарук.

Очільник області привітав педагогічно-учнівський колектив із початком нового навчального року та зазначив: «Сьогодні до занять у закладах освіти області приступили майже 112 тис. учнів, з них понад 11 тисяч – першокласників і понад 5 тисяч одинадцятикласників.

Навчання – це прихований скарб. Вчіться, щоб знати, діяти, жити. Упевнений, що зерна знань дадуть добрі сходи і зростуть у ваших серцях і душах урожаєм мудрості та натхнення.

У цей святковий день перші кроки на дорозі Знань до Нової української школи роблять першокласники. Нехай весь їх шлях буде захоплюючим, цікавим, пізнавальним. Пильнуймо, щоб вони любили і шанували українську мову, культуру, історію, славні традиції, були справжніми патріотами України. І, звичайно, - росли здоровими.

Велике значення для цього має харчування. Яскравою, смачною та здоровою – саме такою повинна бути їжа в школах. Дітям повинно хотітись її з’їсти, а батьки не повинні хвилюватись за якість харчування в школі. У сучасних умовах питання про здорове харчування школярів є особливо актуальним, оскільки, правильне харчування – найважливіша запорука здорового розвитку зростаючого організму дитини.

Саме тому сьогодні ми вручаємо сертифікат на нове обладнання для їдальні. Таке обладнання отримають ще 50 навчальних закладів краю на суму понадтринадцять з половиною мільйонів гривень».

У 2019 році стартувала реформа шкільного харчування, першочергове завдання якої – зрозуміти реальну ситуацію у галузі шкільного харчування. Для цього з 13 лютого 2020 року  почалося комісійне обстеження шкіл. Робоча група розпочала перевіряти технічний стан та оснащення шкільних харчоблоків, рецептуру страв, калорійність та різноманітність меню, якість питної води та загальний санітарно-гігієнічний стан.

Відповідно до результатів перевірки надано фінансування для українських шкіл, що потребують оновлення матеріально – технічного переобладнання старих харчоблоків. Рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 13 квітня 2020р. №1612 комунальній установі Тернопільської обласної ради  «Центр аналітично – методичного та матеріально – технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області» доручено здійснити централізовану закупівлю обладнання для їдалень (харчоблоків).

Для ефективної та якісної централізованої закупівлі обладнання працівники комунальної  установи Тернопільської обласної ради  «Центр аналітично – методичного та матеріально – технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області»  працюють над підготовкою документації та проведенням тендерних закупівель, для переоснащення їдалень (харчоблоків) загальноосвітніх закладів Тернопільської області.

Відтак обласна рада здійснює реальні кроки на шляху реформування освіти у тому числі шкільного харчування на противагу тим, хто надто багато і галасливо пробує переконувати у її необхідності.

0123

4567


 

У керівництва обласної ради COVID-19 не виявлено

Вівторок, 01 вересня 2020, 14:17

У керівництва обласної ради COVID-19 не виявлено

0

Під час проведення епідрозслідування лабораторно підтверджених випадків COVID-19 серед працівників Тернопільської ОДА керівники обласної ради та деякі працівники виконавчого апарату обласної ради були зазначені як контактні особи. Вони (згідно із стандартами медичної допомоги при виявлених випадках коронавірусної хвороби)  провели обстеження методом ПЛР.

У голови обласної ради Віктора Овчарука, першого заступника Василя Деревляного та контактних працівників виконавчого апарату COVID-19 не виявлено.

 

Педагоги ділилися досвідом реалізації стандартів початкової освіти НУШ

Вівторок, 01 вересня 2020, 14:17

0

У   рамках обласних Серпневих методичних студій проведено онлайн-студію з теми «Розвиток професійної компетентності сучасного педагога в контексті реалізації Державного стандарту початкової освіти та цифрового освітнього простору Нової української школи». Учасниками стали  методисти з початкової освіти, працівники методичних установ, відділів освіти, які відповідають за початкову освіту та голови методоб’єднань вчителів початкових класів.

Роботу онлайн-студії розпочав Віктор Кавецький, доцент, завідувач кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, висвітливши питання «Формування ціннісних орієнтирів учасників освітнього процесу в умовах НУШ».  Про вирішення найбільш актуальних проблеми інклюзивної освіти у своєму виступі «Інклюзія без ілюзій» розповіла Віталія Мушій, завідувач ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти.

Методист, в.о. завідувач відділу дошкільної та початкової освіти  Лариса Коненко обговорила з колегами особливості організації освітнього процесу в початковій школі, наголосила на ключових  аспектах планування, оцінювання та практико-орієнтованого компонента змісту програм  навчальних предметів.

Спектром  різноманітних онлайн-сервісів для організації дистанційного навчання в початковій школі поділилася з учасниками Ольга Іваночко, методист відділу дошкільної та початкової освіти  інституту.

Дуже цікавим і актуальним для всіх слухачів онлайн-студії був досвід організації дистанційного навчання, зокрема в царині інтегрованих курсів у третьому пілотному класі Тетяни Матвієшин, учителя початкових класів Чортківської ЗОШІ-ІІІ ст.№7, переможця обласного етапу конкурсу «Вчитель року-2020» та майстер-клас «Використання сучасних методик та тренажерів всебічного розвитку мозку дитини, розумового та емоційного інтелекту в 3 класі НУШ» Ірини Вінніцкої, вчителя початкових класів НВК «ЗОШ І-ІІ ст. -ДНЗ» с. Калагарівка Гусятинського району .

Закінчилась онлайн-зустріч відкритим мікрофоном, на якому про результати моніторингового дослідження в третіх класах, які довели, що НУШ найбільш ефективна для сучасної дитини, розповіла Надія Низдропа, методист методичного кабінету відділу освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради, учасник даного дослідження.

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

У Бучачі п'яний водій збив коляску з дитиною та спробував втекти

Понеділок, 31 серпня 2020, 13:46

В реанімаційне відділення Кременецької райлікарні госпіталізували двадцятичотирирічного місцевого мешканця. Чоловік 28 серпня не впорався з керуванням мотоцикла Альфа, з'їхав з проїжджої частини дороги і врізався в дерево.
В результаті удару водій двоколісника отримав закриту черепно-мозкову травму,струс головного мозку та інші ушкодження. Чоловіка в церебральній комі з важкими травмами доправили в медзаклад. У нього відібрали взірці крові для перевірки на вміст алкоголю.
На Зборівщині не розминулися два автомобілі. На перехресті доріг Тернопіль-Львів-Рава-Руська та Почаїв-Зборів зіткнулися HYUNDAI MATRIX та DAEWOO NEXIA. За попередньою інформацією. кермувальник DAEWOO, перетинаючи головну дорогу, не надав перевагу в русі іншому транспортному засобу й спровокував автопригоду.
Внаслідок ДТП водія та пасажира HYUNDAI доправили до лікарні. Після огляду потерпілих відпустили за місцем проживання.
Обидві автопригоди внесені в ЄРДР згідно статті 286 ККУ.
У Бучачі п'яний водій на швидкості зачепив коляску з маленькою дитиною, а після цього врізався в кам'яний мур. Аварія трапилася 29 серпня в райцентрі близько 11 години.
Водій автомобіля не впорався з керуванням та, злетівши з дороги, зачепив тата з візочком. В результаті цього коляску відкинуло. На щастя, ні однорічний малюк, ні його батько травм не отримали.
Після такого маневру автівка спинилася в огорожі. Кермувальник спробував втекти, але йому завадили люди, викликавши поліцію.
За словами правоохоронців, в крові порушника на момент ДТП було 1,3 проміле алкоголю. Чоловік не вперше потрапляє в поле зору працівників поліції за п'яне водіння.
Останнє порушення та адмінпротокол згідно статті 130 КУпАП тридцятитрирічний бучаччанин отримав два місяці тому. Проте суд закрив справу і залишив права водієві.
Чоловік знову відповідатиме у суді за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння та порушення правил дорожнього руху (ст. 124 КУпАП).
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/dtp/u-buchachi-pyanij-vodij-zbiv-kolyasku-z-ditinoyu-ta-sprobuvav-vtekti/

 

В Тернополі відбувся футбольний турнір пам‘яті журналіста Володимира Кузика

Понеділок, 31 серпня 2020, 13:39

В Тернополі відбувся футбольний турнір пам‘яті журналіста Володимира Кузика

Сьомий рік поспіль «Кубок преси» з футболу тернопільські журналісти приурочують пам‘яті свого колеги та товариша, учасника команди «Кореспондент» Володимира Кузика. Традиційно у змаганнях беруть участь люди з різних сфер життя, а головним для команд є не перемога, а пам‘ять про друга.

Зі сльозами на очах за кожним турніром спостерігають дружина та донька журналіста. Разом з ними нагородження переможців «Кубка преси - 2020» провів керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Іван Бабійчук.

012345

 

Обласне відділення МАН запрошує на навчання

Понеділок, 31 серпня 2020, 13:38

Обласне відділення МАН запрошує на навчання

0

Переваги  навчання у Малій академії наук: безкоштовні заняття із базових дисциплін; участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних наукових заходах; пізнавальні літні профільні школи; спілкування з викладачами провідних закладів вищої освіти м. Тернополя; знайомство із новими друзями.

На навчання  запрошуються учні 8-11 класів. Проводиться набір у секції: українська мова та література, англійська, польська, французька та німецька мови, журналістика, медицина, біологія, хімія,  психологія, математика, фізика, астрономія, інформатика та обчислювальна техніка, науково-технічна творчість, економіка, історія України, географія, правознавство, соціологія.

Умови вступу: прийдіть в обласне відділення МАН України (м.Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 13), напишіть заяву та станьте слухачем обласного відділення МАН України.


http://xn--80axe.xn--j1amh/

 

Новий проєкт обласної універсальної наукової бібліотеки

Понеділок, 31 серпня 2020, 13:38

Новий проєкт обласної універсальної наукової бібліотеки

0

Відділ міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки започаткував новий проєкт «29 знакових книжок незалежної України, обраних читачами бібліотеки», які за роки незалежності стали справжньою українською класикою.

Проєкт триватиме від 24 серпня 2020 року  до 24 серпня 2021 року.

У рамках проєкту на вебсайті ТОУНБ (www.library.te.ua) у рубриці «Віртуальні виставки»,  буде презентовано  твори українських письменників:  кожен рік незалежності — книжка-лідер (починаючи від 1991 року).

Ці видання займають чільні позиції серед читацьких уподобань і витримали перевірку часом за роки незалежності.

http://library.te.ua/

 

На допомогу вчителям предметів художньо-естетичного циклу

Понеділок, 31 серпня 2020, 13:31

На допомогу вчителям предметів художньо-естетичного циклу

 

0

Проведено обласні Серпневі методичні студіі з теми «Реалізація ціннісних пріоритетів особистості та створення відкритого освітнього простору Нової української школи: науково-методичний супровід предметів художньо-естетичного циклу в 2020/2021 н.р.».

Для участі в онлайн-студії запрошувались методисти, керівники методичних об”єднань, вчителі предметів художньо-естетичного циклу. У роботі онлайн-студії взяв участь Віктор Кавецький, доцент, кандидат психологічних наук, виконувач обов”язків завідувача кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти. Доповідач ознайомив з проблемою формування ціннісних орієнтацій особистості в новій соціокультурній реальності засобами мистецтва.

Методист інституту Наталія Саранчук  розповіла про шляхи реалізації практико-орієнтованого компоненту змісту програм предметів освітньої галузі «Мистецтво», збагачення  художнього змісту навчальних програм предметів художньо-естетичного циклу як запоруки набуття учнями ключових і предметних компетентностей. Учасники ознайомились із питанням щодо використання технологій дистанційного навчання на уроках предметів художньо-естетичного циклу.

У ході онлайн-студії  Наталія Саранчук  продемонструвала оригінальні практичні матеріали на допомогу вчителям предметів художньо-естетичного циклу.

http://ippo.edu.te.ua/

 

До Дня Тернополя – «Абетка Файного міста»

П'ятниця, 28 серпня 2020, 11:00

До Дня Тернополя – «Абетка Файного міста»

0

Особливий подарунок до Дня народження рідного міста підготували працівники інформаційно-бібліографічного відділу Тернопільської обласної бібліотеки для дітей. Це унікальна «Абетка Файного міста», яка в алфавітному порядку знайомить з найцікавішими «родзинками» Тернополя. Над створенням довідника працювали майже 4 місяці, прискіпливо обираючи матеріал до кожної літери.

Тут читачі знайдуть ексклюзивну інформацію про засновника міста Яна Амора Тарновського, «підслухають» таємниці вулиці Валової, а також відкриють для себе безліч яскравих постатей, явищ і атмосферних  локацій міста Тернополя.

Бібліотекарі сподіваються, що у майбутньому їм вдасться презентувати «Абетку» більш широкій аудиторії. Наразі ж запрошують ознайомитись з електронною версією довідника, скориставшись посиланням https://odb.te.ua/4323

1

Окрім цього бібліотекарі підготували книжкову виставку "Тернопіль у моєму серці», присвячену Дню міста Тернополя. Тут представлені книги: «Тернопіль. Місто, люди, історія» Володимира Окаринського, «Моє життя – мій Тернопіль» Євгена Бліхара, «Тернопіль. Збагатись емоціями» Володимира Андріїшина, а також альбоми та історичні нариси, подаровані бібліотеці авторами і відомими тернополянами.

http://odb.te.ua/

 

Обласна бібліотека для молоді запрошує у мандрівку Тернополем

П'ятниця, 28 серпня 2020, 10:59

Обласна бібліотека для молоді запрошує у мандрівку Тернополем

0

Тернопіль – одне з найцікавіших міст Західної України. Знаходячись у самісінькому її центрі, файне місто увібрало неповторний колорит Галичини, красу Поділля та спокій Волині.

Цьогоріч нашoму Тернополю випoвнюється 480 рoків.

Тернопільська обласна бібліотека для молоді запрошує послухати цікавинки про Тернопіль в подкасті https://tobm.org.ua/28-serpnya-den-mista-ternopil/

Здійснити мандрівку старовинними тернопільськими вулицями допоможе інформаційний дайджест “У назвах вулиць – історія міста” бібліотеки https://issuu.com/ternopilyouthlib/docs/ternopil_streets

Дізнатися про історію та сьогодення нашого міста, його туристичні принади допоможуть книги, зібрані на виставці “Тернопіль – місто любові нашої”, яку підготували бібліотекарі. Тексти видань доповнюють цікаві світлини, мапи та схеми. Переглянути книги можна за посиланням https://tobm.org.ua/ternopil-misto-lyubovi-nashoyi/

https://tobm.org.ua/

 

 

Нові підходи до змісту занять фізичною культурою

П'ятниця, 28 серпня 2020, 10:58

Нові підходи до змісту занять фізичною культурою

0

У  Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet відбулась Серпнева методична студія на тему «Розвиток цифрової компетентності вчителя фізичної культури в умовах Нової української школи» за участю голів методичних об’єднань вчителів фізичної культури закладів середньої освіти, працівників відділів освіти та методичних установ, які відповідають за результати викладання фізичної культури.

Мета заходу полягала в ознайомленні  учасників з новими підходи до змісту занять фізичною культурою та організацією освітнього середовища за вимогами  Нової української школи, яке б стимулювало  фізичну рухову активність школяра в умовах цифровізації освіти, на виробленні і реалізації якісно нової  обґрунтованої основи до підходу збереження  здоров’я та підвищенні рівня сформованості цифрових компетентностей вчителів фізичної культури.

Галина Єднак, методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО,  висвітлила питання  організації змішаного та дистанційного навчання як умови формування цифрової компетентності вчителя фізичної культури в умовах реалізації Концепції Нової української школи та детально зупинилась на висвітленні  науково- методичного забезпечення якості викладання фізичної культури у 2020-2021 навчальному році.

Педагоги Козівського району поділилися досвідом організації методичної роботи  з учителями фізичної культури у форматі дистанційного навчання , розповіли про синхронне та асинхронне навчання учнів, створення умов і механізмів для розвитку фізичної індивідуальності школярів в умовах, що склалися.

Ідеями роботи з учнями на шкільній освітній платформі та інших хмарних сервісах, наповнення їх навчальними і дидактичними матеріалами ознайомили учасників шумські педагоги.

Матеріали щодо початку 2020-2021 навчального року розміщено на блозі «Вчителю фізичної культури».

 

Тернополю – 480!

П'ятниця, 28 серпня 2020, 10:57

0

Дорогі тернополяни !

Сьогодні, 28 серпня, - особливий день, який об’єднує тернополян  в одну родину – усією громадою містяни у празник Успіння Пресвятої Богородиці відзначають День міста. Незрівнянний Тернопіль святкує 480 років!

Тернопільська земля народжувала, плекала, виховувала  справжніх патріотів, свободолюбивих, гордих, мудрих. Місто гостинно приймало і приймає тих, хто сюди приїхав і вирішив залишитися назавжди, увібравши у себе його традиції, енергію та стиль життя.

Ми пишаємося Тернополем, його історією та сьогоденням, захоплюємося сильним та незламним духом і патріотизмом його жителів.

Зі святом, дорогі тернополяни! Ви – найбільша слава та гордість міста. Ви творите його неповторним та найкращим на землі.

Нехай розквітає, міцніє, розвивається наше місто, будує амбітні плани та реалізовує їх! Добробуту та оптимізму, віри та наснаги, достатку та невичерпного натхнення вам, тернополяни!

Розбудовуймо рідне місто, розбудовуймо нашу державу!

Мирного неба тобі, наш завжди молодий Тернополе!

 

Голова Тернопільської обласної ради                               Віктор Овчарук


 

Алгоритми Facebook сприяють поширенню фейків щодо COVID-19. Звіт

Четвер, 27 серпня 2020, 09:49

Алгоритми фейсбуку ще більше сприяють поширенню дезінформації щодо COVID-19.

Про такі невтішні висновки йдеться у звіті правозахисної організації Avaas.

Топ -10 сайтів, які розповсюджували фейкову інформацію щодо здоров'я, переглядали в чотири рази частіше, ніж топ -10 сайтів, які поширювали науково підтверджений медичний контент.

Серед останніх – сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та сайт американського Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC).

Лише 16% всієї дезінформації щодо здоров'я було проаналізовано соціальною мережею та отримало позначку, яка попереджає читача про фейк.

Загалом дослідники проаналізували, що 42 сторінки Facebook є головними розповсюджувачами медичної дезінформації.

Алгоритми фейсбуку ще більше сприяють поширенню дезінформації щодо COVID-19.
Фото: Mactrunk/Depositphotos

За цими сторінками стежить 28 мільйонів людей.

Вони отримують до 800 мільйонів переглядів.

Для того, щоб змінити цю ситуацію, дослідники радять Facebook дозволити усім користувачам, які бачать фейки, повідомляти про них. Це може знизити поширення неправдивої інформації на 50%.

Інший варіант: соціальна мережа має переглянути власні алгоритми, а саме знижувати рейтинги фейків, щоб вони все менше з'являлись в стрічці користувача.

Це могло б зменшити поширення фейків на 80%.

 

Ляшко розповів, чи можуть лікарі маніпулювати госпіталізаціями з COVID-19

Четвер, 27 серпня 2020, 09:26

Сума коштів, яку виплачують закладу охорони здоров’я, взагалі не залежить від кількості хворих на COVID-19 або пацієнтів з підозрою, які перебувають у цьому закладі.

Тому лікарі не можуть маніпулювати кількістю госпіталізацій, щоб отримувати більше грошей.

Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

"За кількість пацієнтів або проліковані випадки по "ковідному пакету" не платять, тому я одразу зазначу, що госпіталізуючи не можна маніпулювати і отримувати більше грошей.

Ми, навпаки, зараз хочемо ввести понижувальний коефіцієнт за безпідставну госпіталізацію", повідомив Ляшко.

Фото: gregorylee/Depositphotos

За його словами, наразі лікарням платять за кількість бригад.

"Тобто якщо у лікарні є, приміром, 100 "ковідних" ліжок, то в неї може бути певна кількість бригад, у яких є реаніматологи, інфекціоністи, медсестри.

Бригада створюється на певну кількість ліжок, які зайняті пацієнтами.

На бригаду сплачується певна сума – 17 тис. грн на місяць. Що більше таких бригад, то більша сума приходить на лікарню", пояснив Ляшко.

Тобто якщо в інфекційній лікарні 10 бригад, вона отримує 1,7 млн грн на місяць, розповів головний санітарний лікар.

Всього на такі лікарні у МОЗ є  15 млрд грн.

На липень, за словами Ляшка, було витрачено 3 млрд грн.

 

У боротьбі за лідерство в міні-футболі змагалися правоохоронці Тернопільщини

Четвер, 27 серпня 2020, 08:53

У боротьбі за лідерство в міні-футболі змагалися правоохоронці Тернопільщини

Турнір в пам’ять про загиблих під час виконання службових обов’язків майора поліції Олександра Рудика та капітана Андрія Чернятинського відбувся 25 серпня в Борщові. На спортивному майданчику зібралися представники чотирьох команд з міні-футболу. За звання найкращих боролися правоохоронці Заліщиків, Борщова, Чорткова та команда управління карного розшуку ГУНП, - інформує офіційний сайт Національної поліції. Впродовж кількох годин вболівальники могли спостерігати за напруженою, але цікавою грою. Усього відбулося шість ігор по 20 хвилин кожна.

Найсильнішими у запеклій боротьбі стали гравці Борщівського відділення поліції. Представники цієї команди отримали чисту перемогу в усіх трьох матчах, здобувши дев’ять балів.

По чотири очки вибороли гравці карного розшуку та Чортківської поліції. Перемога за друге та третє місце вирішилася кількістю забитих голів.

І як результат - срібло дісталося оперативникам карного розшуку, оскільки гравці поцілили у ворота суперників 13 разів, а от третю сходинку вибороли чортківчани, забивши лише 12 м’ячів. Переможців відзначили грамотами, дипломами та кубками, - наголошує відділ комунікації поліції Тернопільської області.

 

«Агронива-ТНПУ» – володар «Кубка Патріотів»!

Четвер, 27 серпня 2020, 08:53

«Агронива-ТНПУ» – володар «Кубка Патріотів»!

Традиційний «Кубок патріотів» завершився серед студентських футбольних команд України 23 серпня у місті Хуст Закарпатської області. Його переможцем стала команда «Агронива-ТНПУ», яка представляє Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка. Тернопільські студенти у фінальному поєдинку були сильнішими за збірну Закарпаття, перемігши її з рахунком 4:2.

М’ячі в складі команди наших земляків забивали: Андрій Засєдко, Юрій Заставецький (з пенальті), Максим Лилик та Михайло Войцещук.

Кращим бомбардиром змагань став нападник «Агрониви-ТНПУ» Михайло Войцещук, котрий у двох матчах забив п’ять м’ячів і отримав відзнаку від організаторів кубка, – повідомляє Асоціація футболу Тернопільщини.

 

Безпека дітей під час навчального року в умовах карантину – тема спільної наради поліцейських з освітянами та представниками органів державної влади

Четвер, 27 серпня 2020, 08:52

Дотримання правил карантину в закладах освіти, реалізація превентивних заходів, передбачених програмою «Безпечний 2020/2021 навчальний рік»  обговорили під час спільної координаційної наради, яка відбулася в Головному управлінні Нацполіції області.
Участь у заході взяли керівники служб управління превентивної діяльності ГУНП, представники ОДА та Держпродспоживслужби.
-    Створення безпечних умов для навчання в умовах пандемії - наше основне задання,  – зазначив заступник начальника УПД ГУНП Василь Дідух. – У цьому напрямку ми маємо об’єднати зусилля.
На недопущенні проявів булінгу, фактів насильства щодо неповнолітніх, зокрема, у сім’ях, акцентував увагу старший інспектор відділу ювенальної превенції ГУНП Микола Подлецький. Відповідно до наказу МВС, з серпня ювенальна поліція має брати на профілактичний облік дітей, які цькують інших учнів або вчителів.
-    У яких умовах не проходив би навчальний рік, ми повинні й надалі посилено стежити за тим, аби не чинилося протиправне відносно неповнолітніх або за їх участю.
Серед інших питань, які обговорили присутні: контроль за відвідуванням учнями занять, дотримання протиепідемічних заходів під час освітнього процесу, забезпечення публічної безпеки та порядку  в навчальних закладах.
Відтак учасники наради домовилися про продовження співпраці, обмін інформацією та проведення спільних превентивних заходів задля безпечного навчання школярів.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/bezpeka-ditej-pid-chas-navchalnogo-roku-v-umovax-karantinu-tema-spilnoji-naradi-policzejskix-z-osvityanami-ta-predstavnikami-organiv-derzhavnoji-vladi/

 

Музей запрошує на відкриття монумента «Свята Покрова – опікунка українського війська»

Четвер, 27 серпня 2020, 08:51

Музей запрошує на відкриття монумента «Свята Покрова – опікунка українського війська»

0

Посвячення та відкриття монументу відбудеться 28 серпня о 14.00. постане пам’ятник на території комунальної установи Тернопільської обласної ради «Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини».

За словами організаторів, урочисте відкриття монумента на території комунальної установи Тернопільської обласної ради «Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини приурочене трьом знаменним подіям: святу Успіння Пресвятої Богородиці (Першої Пречистої); Дню Незалежності України та  Дню пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, який відзначається 29 серпня.

Захід проводитиметься з дотриманням усіх карантинних норм.

 

Бібліотеці подарували книги 0 З нагоди Дня Незалежності України та Дня міста Тернополя Тернопільська обласна бібліотека для дітей отримала подарунки від Почесної Консулки Угорщини у м. Тернопіль Тетяни Чубак. Це колекція книг, яка знайомить з історією

Четвер, 27 серпня 2020, 08:50

Бібліотеці подарували книги

0

З нагоди Дня Незалежності України та Дня міста Тернополя  Тернопільська обласна бібліотека для дітей отримала подарунки від Почесної Консулки Угорщини у м. Тернопіль Тетяни Чубак.

Це колекція книг, яка знайомить з історією України та рідного краю. Працівники книгозбірні переконані, що ці видання стануть перлинами бібліотечного  фонду.

http://odb.te.ua/

0

З нагоди Дня Незалежності України та Дня міста Тернополя  Тернопільська обласна бібліотека для дітей отримала подарунки від Почесної Консулки Угорщини у м. Тернопіль Тетяни Чубак.

Це колекція книг, яка знайомить з історією України та рідного краю. Працівники книгозбірні переконані, що ці видання стануть перлинами бібліотечного  фонду.

http://odb.te.ua/

 

Учень навчально-реабілітаційного центру отримуватиме стипендію

Четвер, 27 серпня 2020, 08:50

Учень навчально-реабілітаційного центру отримуватиме стипендію

0

Національний комітет спорту інвалідів України, Міжнародний благодійний фонд PARIMATCH FOUNDATION високо оцінили спортивні досягнення учня Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру Андрія Євтушенка.

Йому урочисто вручили пам'ятні подарунки та Сертифікат на отримання стипендії в рамках програми "Так, я можу!".

https://www.reabc-ternopil.info/

 

 

 

Дивний тренд Tik Tok: користувачі знімають відео від імені жертв Голокосту

Середа, 26 серпня 2020, 10:40

Користувачі Tik Tok знімають відео від імені жертв Голокосту, які померли та потрапили до раю.

Це стало новим трендом соцмережі, повідомляють в Insider.

Автори відеороликів роблять макіяж, що імітує опіки або синці та від першої особи розповідають історії своїх персонажів, які померли в таборах смерті.

Деякі користувачі розповідають про геноцид єврейського народу під час Другої світової війни та використовують як фон зображення концентраційного табору.

Дехто також одягає жовту зірку Давида або смугасту сорочки, щоб імітувати уніформу, яку носили в'язні.

never forget

 

Право, менеджмент, філологія: найпопулярніші спеціальності та виші 2020 року

Середа, 26 серпня 2020, 10:37

2 серпня завершився основний етап вступної кампанії подання електронних заяв на вступ до закладів вищої освіти для отримання ступеня бакалавра та магістра.

Зареєстровано понад 1 млн е-заяв.

Про це йдеться на сайті Міністерства освіти та науки (МОН.

"Майбутні бакалаври активно обирали правові, управлінські, гуманітарні та IT-спеціальності.

У ТОП-10 за кількістю поданих заяв також увійшла вчительська спеціальність – "Середня освіта", а до рейтингу ТОП-10 омріяних вишів увійшов Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова", - йдеться у повідомлені міністерства.

2 серпня завершився основний етап вступної кампанії – подання електронних заяв на вступ до закладів вищої освіти для отримання ступеня бакалавра та магістра.
Фото: ArthurVerkhovetskiy/Depositphotos

Вступ 2020: ТОП-10 спеціальностей за кількістю поданих заяв

 • Право 116 тис. 689;
 • Менеджмент  92 тис. 147;
 • Філологія 76 тис. 708;
 • Комп’ютерні науки  63 тис. 410;
 • Середня освіта 62 тис. 676;
 • Економіка  50 тис. 841;
 • Інженерія програмного забезпечення 47 тис. 038;
 • Фінанси, банківська справа та страхування  46 тис. 844;
 • Психологія 43 тис. 791;
 • Маркетинг  42 тис. 379.

Вступ 2020: ТОП-10 найпопулярніших вишів за кількістю поданих заяв

 • Київський національний університет імені Тараса Шевченка 56 тис. 336;
 • Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"  46 тис. 714;
 • Львівський національний університет імені Івана Франка 46 тис. 268;
 • Національний університет  "Львівська політехніка"  42 тис. 451;
 • Київський національний торговельно-економічний університет 40 тис. 818;
 • Національний авіаційний університет  33 тис. 056;
 • Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" 27 тис. 775;
 • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна  27 тис. 625;
 • Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова 23 тис. 541;
 • Національний університет біоресурсів і природокористування України  22 тис. 013.

27 серпня вступники дізнаються, чи отримали рекомендацію на навчання на місця державного або регіонального замовлення.

 

У Скалаті відбулись обласні змагання «Мама, тато, я – спортивна сім’я»

Середа, 26 серпня 2020, 10:18

У Скалаті відбулись обласні змагання «Мама, тато, я – спортивна сім’я»

Весело та гамірно було 23 серпня на стадіоні у Скалаті Підволочиського району. Адже там на майданчику зі штучним покриттям зібрались вісім сімей команд-учасниць обласного фізкультурно-оздоровчого заходу «Мама, тато, я – спортивна сім’я». Діти та батьки вже давно чекали на можливість позмагатись між собою, визначити найшвидших, найспритніших, найвлучніших, та провести своє дозвілля по-спортивному. Кожну сім’ю представляли мама, тато та дитина 2010-2012 року народження. Вони змагались в естафетах: «Спритні та швидкі», «Комбінована естафета», «Веселі етапи», «Човниковий біг» та «Боулінг».

Батьки та діти вболівали один за одного та намагались виступити якнайкраще, що звичайно згуртовувало сімейні колективи. Це надалі спонукатиме їх до подальших щоденних занять сімейною фізкультурою.

Майже дві години тривали цікаві спортивні випробування та ось, нарешті, визначились переможці. Перше місце завоювала сім’я Кушнір – мама Надія, тато Микола та дочка Юлія, друге місце виборов згуртований сімейний спортивний колектив – сім’я Калиняк – мама Олександра, тато Павло та син Денис, третє місце посіли мама Лілія, тато Володимир та син Любомир Гуралі.

Переможці та призери нагороджені грамотами, медалями від Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та призами від Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Організували змагання: управління фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за сприяння Скалатського комунального центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

У Тернополі сьогодні проведуть юнацький турнір із пляжного самбо

Середа, 26 серпня 2020, 10:17

У Тернополі сьогодні проведуть юнацький турнір із пляжного самбо

Відкритий чемпіонат Тернопільської області з пляжного самбо серед юнаків та дівчат сьогодні, 26 серпня, відбуватиметься в Тернополі. Проходитимуть змагання на спортивному майданчику пляжу «Циганка». Змагатимуться юнаки та дівчата 2005-2012 р.н. у таких вагових категоріях: 21, 24, 26, 29, 32, 35, 38, 42, 46, 50, 55, 60, 66, 72, +72 кг. На зважуванні допускається 0,5 кг надлишкової ваги. Розпочнеться турнір о 10 годині 30 хвилин. Далі за програмою з 13 до 14-тої – урочисте відкриття змагань та нагородження учасників; 14.00-17.00 – продовження поєдинків.

Загальне керівництво організацією та проведенням змагань здійснюється управлінням фізичної культури та спорту ТОДА та Тернопільським відділенням федерації самбо України. ТВП ФСУ. Головний суддя – Віталій Гнатишин, головний секретар – Генсюровська-Серпович Г.В.

Фото з мережі Інтернет.

 

Жительку Чортківщини обікрав односелець. Поліцейські оперативно встановили особу зловмисника

Середа, 26 серпня 2020, 10:14

До співробітників Чортківського відділу поліції звернулася 40-річна жителька одного з сіл району та повідомила про крадіжку мобільного. Невідома особа проникла до помешкання заявниці та викрала майно вартістю понад три тисячі гривень.
-Отримавши повідомлення про злочин, ми відпрацювали населений пункт і з’ясувалося, що по сусідству з потерпілою проживає раніше неодноразово судимий 23-річний чоловік. Він й потрапив у наше поле зору, - повідомив заступник начальника сектору кримінальної поліції Чортківського відділу поліції Мирослав Левчук.
Підозри поліцейських одразу підтвердилися. З’ясувалося, крадений мобільний зловмисник здав до ломбарду, отримавши 750 гривень. За виручені кошти найняв таксі та подався до сусіднього села, де решту пропив.
З речових доказів у нього вилучено sim-карту оператора мобільного зв’язку із викраденого мобільного телефону.
Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 3 статті 185 ККУ. Триває досудове розслідування.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/zhitelku-chortkivshhini-obikrav-odnoselecz-policzejski-operativno-vstanovili-osobu-zlovmisnika/

 

Віктор Овчарук: «Обласна рада зацікавлена залучати інвестиції і для цього у нас є великі перспективи та можливості»

Середа, 26 серпня 2020, 10:13

01
На цьому наголосив голова обласної ради, звертаючись до учасників економічного форуму «Summer Ternopil Economic Platform», який сьогодні відбувається у Тернополі в режимі онлайн.

«Проведення щорічних міжнародних інвестиційних та економічних форумів розглядались нами як одне із важливих питань промоції області, а також як хорошу нагоду представити потенціал Тернопілля для залучення інвестицій. За останні роки ми провели цілий ряд зустрічей з іноземними делегаціями, неодноразово представляли свій потенціал за кордоном. Що активніше ми будемо працювати в даному напрямку, тим більше буде спільних проектів – як гуманітарно-соціальних, так і комерційних. А це зі свого боку відкриває перспективи як в освітньому просторі, що вкрай важливо для нашої молоді, так і в частині створення тут, на Тернопільщині, спільних підприємств та реалізації спільних проектів, - зазначив Віктор Овчарук. - Протягом останніх років органи місцевого самоврядування та виконавчі органи влади на місцях активно працювали, щоб покращити інвестиційний клімат області, і слід відзначити, що в цьому питанні досягнуто значного прогресу. Запровадження карантинних заходів призвело до відміни проведення щорічного Міжнародного інвестиційного форум “Тернопільщина Invest – 2020”, який був запланований на травень місяць. Боротьба з коронавірусом у всьому світі змусили бізнес, суспільство та державні інституції зануритися у режим онлайн і трансформувати всі звичні процеси. Так, зараз для нас завдання вижити – пріоритетне. Але не будемо забувати, що не тільки кожній конкретній людині, а й цілим галузям бізнесу та держсектору потрібно з цим завданням впоратися. І в цій справі сучасні діджитал-технології відіграють ключову роль. Отже, що на даний момент стратегічно необхідно робити всім нам, окрім дотримання карантину? Зберегти працездатність співробітників компаній усіх можливих напрямків діяльності; не допустити інтелектуальний «простій» населення в період паніки та кризи;забезпечити можливість здобуття якісної освіти; скористатись можливостями ведення підприємницької діяльності в Україні за стандартами Європейського Союзу та світовими стандартами у період – під час та після корона вірусу. Влада на Тернопільщині відкрита для співпраці щодо подальшого економічного та соціального розвитку регіону з усіма, хто бажає нашим людям добра, уміє вести бізнес. Ми також зацікавлені залучати в нашу область інвестиції з різних джерел і для цього у нас є великі перспективи та можливості».

Очільник обласної ради також висловив впевненість, що під час проведення форуму відбудеться відкритий діалог між усіма сторонами: владою, організаторами форуму та підприємцями Тернопільщини.

Організатори зазначають, що сьогоднішня подія спрямована на розвиток бізнес-середовища України та буде цікавою як для місцевого бізнесу, так і для представників міжнародних економічних організацій та установ, зарубіжних фінансових та інвестиційних компаній, які планують реалізацію бізнес-проектів на території нашого краю.

Мета форуму — вивчення прикладів успішних проєктів, що реалізовані на Тернопільщині як міжнародними, так і місцевими компаніями.

 

Засади діяльності психологічної служби системи освіти області

Середа, 26 серпня 2020, 10:12

Засади діяльності психологічної служби системи освіти області

0

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася методична студія «Репортаж» для методистів, які координують психологічну службу ОТГ, району/міста на тему «Організаційно-методичні засади діяльності психологічної служби системи освіти області  в 2020/2021 н.р. у контексті освітніх змін» (онлайн).

Робота студії розпочалась із виступу Володимира Мисика, заступника директора з науково-педагогічної та виховної роботи,  на тему «Виховання національної гідності дітей та учнівської молоді в контексті цінностей української культури та історії».

Оксана Жизномірська, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО, у своїй доповіді зосередила увагу на інноваційній особистості практичного психолога в період освітніх змін. Про інформаційний простір у роботі педагога з дітьми в умовах НУШ, розповіла Марія Мартинів, в.о.зав. відділу організаційно- методичної та інформаційно-видавничої діяльності ТОКІППО.

Основні напрямки роботи практичного психолога і соціального педагога в 2020/2021 н. р. були розкриті у виступах працівників навчально-методичного центру психологічної служби та соціальної роботи ТОКІППО. Так, обговорювалися питання: «Організація та зміст методичної роботи методиста з працівниками психологічної служби в умовах трансформаційних змін» , «Пріоритетні завдання практичного психолога закладу в роботі з усіма учасниками освітнього процесу», «Соціально-педагогічний патронаж учасників освітнього процесу», «Впровадження освітніх програм працівниками психологічної служби  як умова створення безпечного освітнього середовища».

Досвідом роботи з питань психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах пандемії, надання їм соціально-психологічної допомоги поділились психологи шкіл області.

http://ippo.edu.te.ua/


 

Віктор Овчарук проінспектував стан виконання ремонтних робіт ділянки автомобільної дороги Мишковичі – Скоморохи

Вівторок, 25 серпня 2020, 10:40

Віктор Овчарук проінспектував стан виконання ремонтних робіт ділянки автомобільної дороги Мишковичі – Скоморохи

Ця дорога є одним з 92 об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за бюджетною програмою 3131090. Вартість будівництва всіх об’єктів складає 470 550,700 тис. грн.. Ще 2 000,000 тис. грн. - кошти на проектно-вишукувальні роботи майбутніх періодів.

Станом на 19 серпня завершено виконання робіт з поточного середнього ремонту на чотирьох об’єктах. 5 обєктів перебувають у процесі ремонту, в тому числі автомобільна дорога місцевого значення С201505 Мишковичі - Скоморохи на ділянці км 0+000-км 9+764 (окремими ділянками). Проектно-кошторисною документацією передбачено поточний ремонт 1,5 км. цієї дороги. Переможцем тендеру на будівництво об’єктаобрано ТОВ «Техно-Буд-Центр».

«Стан і термін експлуатації автомобільних доріг області безпосередньо залежить від якості їх будівництва. З метою оптимального використання ресурсів та контролю над процесом здійснення ремонтних робіт в Тернопільській обласній раді створено робочу групу , яка вивчатиме якість виконаних робіт на об’єктах будівництва реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Тернопільської області, а також об’єктів, які фінансуються Державним фондом регіонального розвитку відповідно до державних будівельних норм і стандартів.

Сьогодні ми проінспектували виконання робіт на ділянці автомобільної дороги місцевого значення С201505 Мишковичі Скоморохи. Роботи на відрізку протяжністю 863 м вже завершено: здійснено укріплення узбіч та улаштування усіх необхідних шарів. Будівництво триватиме і надалі», - прокоментував голова обласної ради Віктор Овчарук.

0123


 

Сторінка 10 з 99

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер