images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

Нові надходження у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді

П'ятниця, 05 лютого 2021, 10:18

Нові надходження у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді

Тернопільська обласна бібліотека для молоді за «Програмою поповнення бібліотечних фондів» від Українського інституту книги отримала нову літературу.

0

Основна мета Програми — поповнення фондів бібліотек, зокрема, донесення найкращих топових книг сучасної та світової літератури до читача.

Отримані книги написані українською мовою. Представлені видання різних жанрів.

 

Михайло Головко: «Повноцінний запуск роботи аеропорту в Тернополі — моє ключове завдання!»

П'ятниця, 05 лютого 2021, 10:18

0Розвитком аеропорту в Тернополі займеться новоутворене товариство з обмеженою відповідальністю «Аеропорт». Рішення про його утворення прийняли на черговому засіданні сесії обласної ради.

«Я наголошував, коли йшов на посаду голови Тернопільської обласної ради про те, що прикладу максимум зусиль до розвитку авіації в обласному центрі. Перші кроки у цьому напрямку вже зроблено. Вчора сесія Тернопільської обласної ради підтримала рішення про утворення ТОВ «Аеропорт». Новостворене підприємство займеться пошуком інвестора. Передбачено також виділення коштів на запуск повноцінної діяльності летовища із обласного та міського бюджетів», – сказав Михайло Головко.

Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради «Наглядбудінвест» спільно із комунальним підприємством «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Тернопільської міської ради, згідно рішення обласної ради, виступили засновниками ТОВ «Аеропорт». Повноваження щодо управління товариством та відповідальність за результати його діяльності здійснюватиме спільний орган управління – наглядова рада.

«Тепер ми зможемо вимагати співфінансування з боку держави аеропорту в Тернополі, що дозволить за державні кошти добудувати злітну смугу. Це не лише відкриє можливість жителям області подорожувати, а й дасть додаткові надходження до бюджету. Робота аеропорту — це стратегічне питання для Тернопільщини, адже без власного летовища повноцінно розвиватися область не може!» – додав голова обласної ради.

 

«Комунікація і криза: як громадам протистояти викликам і успішно діяти в період кризи»

П'ятниця, 05 лютого 2021, 10:17

«Комунікація і криза: як громадам протистояти викликам і успішно діяти в період кризи»

Такий посібник уже доступний для громад. Він створений за сприяння Програми USAID DOBRE та розповідає про різні кризи, які бувають у сучасному світі, та правила, якими варто керуватися для успішної антикризової комунікації.

0

Авторка Лара Мудрак також розповідає про уміння керувати проблемами й комунікувати в хаосі подій та One voice в комунікаціях і його особлива роль під час кризи. Розкриваються питання дії як на початку кризи, під час її розгортання, так і на фініші, а також робота на випередження – як передбачити дії для наступних криз. У посібнику є практичні алгоритми антикризових комунікацій та приклади написання комунікаційних стратегій громади.

Лара Мудрак поєднала у посібнику кейси та досвід різних територіальних громад України й новітні бачення та підходи до антикризових комунікацій провідних західних науковців. Таке поєднання новітніх методик і знань про сутність кризових явищ у сучасному світі буде корисним як фахівцям місцевого самоврядування, так і широкому колу читачів.

Джерело: Децентралізація дає можливості

 

«Різдвяна історія у стилі JAZZ» в Тернопільській обласній філармонії

П'ятниця, 05 лютого 2021, 10:17

«Різдвяна історія у стилі JAZZ» в Тернопільській обласній філармонії

7 лютого о 18:30 год. тернополян запрошують поринути у світ класичної музики.

0В Тернопільській обласній філармонії відбудеться фєричне дійство «Різдвяна історія у стилі JAZZ».

Ведуча вечора – заслужена артистка України Адріана Онуфрійчук.

Для вас виступатиме камерний оркестр філармонії (диригент Олена Єфремова) та піаніст Євгеній Фомін з Києва.

 

 

 

Чому захисні маски будуть потрібні навіть після вакцинації від COVID-19

Четвер, 04 лютого 2021, 10:32

Вакцинування від коронавірусу може стати великим кроком для припинення пандемії у світі.

Проте експерти певні, що це не скасує потреби носіння захисних масок в громадських місцях.

Епідеміолог-інфекціоніст Енн Реймойн та імунолог Мішель Таль у виданні Health рекомендують продовжувати носити маски всім, зокрема тим, хто отримав вакцину.

Однією з причин є те, що вакцини Pfizer/BionTech і Moderna більш ніж на 90% ефективні в запобіганні симптомів COVID-19, при цьому досі не відомо, чи запобігають вони поширенню вірусу серед інших людей.

Енн Реймойн пояснює, що під час випробувань препаратів від Pfizer і Moderna відстежувалося лише те, скільки вакцинованих людей захворіли COVID-19.

Тобто цілком ймовірно, що деякі люди, які були щеплені препаратом, можуть згодом заразитися коронавірусною хворобою, але не відчути симптомів.

Фото VitalikRadko/Depositphotos

Найбільший ризик полягає в тому, що вони можуть потім передати вірус іншим людям, які ще не отримали вакцину.

"Буде потрібен час, щоб широко поширити вакцину і домогтися колективного імунітету (хоч це не гарантовано), тому такі заходи, як носіння масок і соціальне дистанціювання, будуть як і раніше мати вирішальне значення для стримування поширення вірусу", – пояснює Реймойн.

Професор епідеміології додає, що багато людей залишаться вразливими через відмову від вакцини.

А деякі люди не матимуть змоги пройти вакцинацію через застереження, наприклад, алергічні реакції.

Крім того, люди, які вже отримали щеплення від COVID-19, ймовірно будуть відчувати себе безпечніше, тому перестануть носити захисні засоби. Це також нашкодить загальним правилам, щодо захисних обмежень.

Продовжувати носити маски також потрібно через виявлені нові штами COVID-19.

Вони вважаються більш заразними, тому можуть легше передаватися більшій кількості людей, якщо вакциновані люди зможуть розповсюджувати вірус і не будуть носити маски.

Центр з контролю та профілактики захворювань (CDC) досі рекомендує людям носити маски та уникати тісного контакту з іншими людьми, щоб допомогти запобігти поширенню вірусу.

Відповідно до принципів CDC, також потрібно дотримуватися соціальної дистанції, уникати натовпу, приміщень, які погано провітрюються, та часто мити руки, навіть після щеплення від COVID-19.

На думку професора імунології Стенфордського університету Мішель Таль, продовжувати носити захисні маски потрібно до тих пір, поки більшість людей не буде вакцинована.

"Я думаю, що ми повинні продовжувати носити маски, поки всі не отримають шанс зробити щеплення і не візьмемо вірус під контроль.

Коли рівень передачі інфекції в суспільстві буде низьким, а більшість людей – вакциновані, ми зможемо безпечно прибрати маски", – розповідає вона.

Імунолог додає, що ймовірно ми не позбудемось масок назавжди, а почнемо більше використовувати їх для контролю поширення інших респіраторних інфекцій, особливо в сезон грипу.

А медичний персонал буде використовувати маски як стандартний індивідуальний захист для взаємодії з пацієнтами.

Так було у випадку з носінням рукавичок, коли їх використовували під час епідемії СНІДу, а потім вони стали стандартним засобом захисту.

 

Коштом подарунків: в Україні допомогли притулкам для тварин ®

Четвер, 04 лютого 2021, 10:27

 

Лінія магазинів EVA разом з партнерами спрямувала 270 тисяч гривень на облаштування семи притулків для тварин: на Київщині, Одещині, Дніпропетровщині, Львівщині та Тернопільщині.

"Важкий, карантинний 2020 рік змусив багатьох людей в Україні та світі переосмислити звичні речі.

І водночас показав, скільки корисних справ можна зробити спільними зусиллями — допомагаючи тим, хто цього потребує найбільше.

Новий кейс корпоративної соціальної відповідальності Лінії магазинів EVA полягає в тому, щоб відмовитися від новорічних подарунків партнерам, на які компанія виділяла значні суми грошей.

А зекономлені кошти передати на ремонт та облаштування притулків для тварин, що наразі найбільш беззахисні", — говорить керівниця PR-напрямку Лінії магазинів EVA Олександра Гнатик.

Через карантин та кризу все менше людей мають можливість допомагати бездомним тваринам. Десятки тисяч собак, котів та інших тварин, що живуть у притулках по всій Україні, перебувають на межі виживання, а зусилля волонтерів, що їх підтримують, вкрай обмежені.

"З ініціативи нашої компанії Гуманістичний рух UAnimals запустив проєкт для допомоги притулкам і зібрав 135 тисяч гривень.

Лінія магазинів EVA подвоїла цю суму: ми спрямували 270 тисяч гривень на порятунок тварин", — каже Олександра Гнатик.

На зібрані кошти придбали устаткування, корм і медикаменти, а також розпочали необхідні ремонтні роботи в семи притулках для тварин.

Притулок "Стрийські хвости" у м. Стрий отримав допомогу в розмірі 35 900 грн: на будівництво боксів зі склопакетів, карантинної кімнати та вентиляційної антибактеріальної системи.

ГО "Мокрий ніс" у м. Трускавець отримала благодійні кошти в розмірі 38 998 грн — на матеріали для побудови шести додаткових вольєрів.

Притулок-перетримка для безпритульних тварин Дніпра в Діївці отримав 38 571 грн на ремонт вольєрів і пральну машину.

Притулок "Вірні друзі" у м. Тернопіль отримав від благодійників 38 560 грн. На ці кошти вже будують вольєр для собак і будки для тимчасової перетримки тварин на території притулку.

У притулку "Милосердя" в смт Брюховичі, що поблизу Львова, проживає 300 собак. 38 859 грн буде витрачено на побудову даху задля поліпшення умов утримання тварин.

Притулок у м. Гостомель отримав допомогу в розмірі 41 105 грн.Кошти підуть на монтаж системи опалення, закупівлю м’яса для собак та корму для котів.

Притулок "Рукавичка", що в Одеській області, витратить 38 007 грн на будівництво ізолятора для тварин.

Детальний звіт з витрат опубліковано на сторінках UAnimals та EVA Благодійність.

Благодійники — представники Лінії магазинів EVA — закликають кожного небайдужого й надалі долучатися до хвилі добра і допомагати тим, хто цього потребує найбільше. Адже захист слабких — справа сильних.

 

Тернопільські борці греко-римського стилю завоювали у Запоріжжі одну срібну і дві бронзові медалі

Четвер, 04 лютого 2021, 10:14

Тернопільські борці греко-римського стилю завоювали у Запоріжжі  одну срібну і дві бронзові медалі

В Запоріжжі завершився XXVI Міжнародний турнір з греко-римської боротьби серед юніорів 2001-2002 р.н., пам’яті майстра спорту СССР Євгенія Трухіна. Участь у заході взяло понад 150 спортсменів з усієї України та збірна команда Польщі. Три медалі здобули на цих престижних змаганнях, які є відбірковим етапом серед юніорів на участь у чемпіонаті Європи, представники команди Тернопілля - вихованці КЗ «ДЮСШ з греко-римської боротьби» та обласної Школи вищої спортивної майстерності.

Так, Володимир Войтович (студент ЗУНУ, ШВСМ) став срібним призером у ваговій категорії 55 кг, Анатолій Котик (ШВСМ), який виступав у ваговій категорії 60 кг, завоював «бронзу», і ще одну бронзову нагороду виборов Василь Васильківський (студент ЗУНУ, ШВСМ).

 

Готували спортсменів до змагань тренери Андрій Телебан, Віталій Ліщинський та Володимир Лучанко, - повідомляє Федерація греко-римської боротьби Тернополя.

Додамо, що турнір пам’яті Євгенія Трухіна проводиться в Запоріжжі з 1996 року, і одразу набув статусу міжнародного. Започаткували змагання друзі Євгенія і його тренер, почесний майстер спорту СРСР, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури та спорту України Лаврентій Майламян. Євгеній Трухін за життя неодноразово був призером республіканських турнірів з греко-римської боротьби, майстер спорту СРСР.

 

Підвищення професійного рівня педагогів

Четвер, 04 лютого 2021, 10:13

Підвищення професійного рівня педагогів

0

Методисти Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України  були учасниками Всеукраїнського семінару, організованого НЦ "Мала академія наук України". Його тема - "Розвиток професійної компетентності педагога у процесі підвищення кваліфікації". Учасниками онлайн-зустрічі стало понад 130 педагогічних працівників з усіх куточків України. Проводила пізнавальний  семінар Лариса Таран, завідувач кабінету професійного розвитку педагога НЦ "Мала академія наук України".

Учасники ознайомились із нормативним забезпеченням підвищення кваліфікації; формами  та напрямами підвищення кваліфікації; перспективним плануванням підвищення кваліфікації. Лектор розповіла про заклади освіти,  наукові установи, а також поділилася корисними ресурсами, де можна пройти онлайн-навчання для педагогів.

Усі учасники семінару мали змогу поділитись власним досвідом підвищення кваліфікації.

http://xn--80axe.xn--j1amh/

 

До заходів Тижня науки і техніки долучилося понад 200 школярів

Четвер, 04 лютого 2021, 10:12

До заходів Тижня науки і техніки долучилося понад 200 школярів

0

На базі Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді (ТОКЦНТТШУМ) проведено Тиждень науки і техніки (інженерний тиждень), приурочений Дню пам'яті Героїв Крут. Основними завданнями його є популяризація технічної творчості, залучення школярів до занять у гуртках технічного спрямування, пошук, розвиток і підтримка обдарованих дітей.

Щодня вихованці Центру мали можливість взяти участь у різних заходах, продемонструвати свої знання, творчі здібності, розважитися. У програмі - майстер-класи, змагання, конкурси, вікторини, виставка робіт юних техніків, раціоналізаторів та конструкторів, фотоконкурс-репортаж "Рідне місто", виставка робіт гуртка історико-технічного стендового моделювання, онлайн-виставка світлин юних фотоаматорів "Люблю Україну". В рамках ТНіТ керівники гуртків у фойє Центру організували виставку творчих доробок вихованців Центру "Різнобарвність життя".

У заходах Тижня науки і техніки взяли участь 225 гуртківців Центру. Активні учасники нагороджені грамотами Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді та призами.

Центр запрошує на заняття у гуртки тих, хто цікавиться науково-технічною творчістю. Заняття безкоштовні, 2 рази на тиждень. Інформацію про гуртки розміщено на сайті Центру.

http://obltechnik.te.ua/

 

Бібліотека оновила віртуальну виставку «Новинки художньої літератури»

Четвер, 04 лютого 2021, 10:12

Бібліотека оновила віртуальну виставку «Новинки художньої літератури»

0

Відділ міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки поповнився новинками художньої літератури сучасних українських та зарубіжних письменників в українських перекладах. Надійшли видання у грудні 2020 — січні 2021 років.

Книгозбірня запрошує усіх поціновувачів сучасної художньої літератури ознайомитися з цими виданнями та обрати собі книжку до смаку.

Запрошуємо до перегляду!

https://library.te.ua/

 

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє виставка фондових матеріалів «Янголе земний, зупинись…»

Четвер, 04 лютого 2021, 10:12

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє виставка фондових матеріалів «Янголе земний, зупинись…»

0

Приурочена виставка світлій пам’яті українського історика, краєзнавця, доктора історичних наук, професора Українського католицького університету, директора Центру релігійної культури, керівника науково-дослідницької програми «Київське християнство» - Ігоря Скочиляса.

Народився 5 квітня 1967 р. у селі Цигани Борщівського району Тернопільської обл.

В 1991 році закінчив історичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка (диплом з відзнакою).

1991-1993 – науковий співробітник Державного архіву Тернопільської обл.

1993-2012 – науковий співробітник (з 2010 – провідний науковий співробітник) Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.

1998-2005 – науковий співробітник Інституту історії Церкви УКУ.

З 2000 року – кандидат історичних наук зі спеціальності «Джерелознавство, історіографія та спеціальні історичні дисципліни», Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України. Тема дисертації: «Протоколи генеральних візитацій Львівської єпархії 1730-1733 рр. як історичне джерело» (науковий керівник: д.і.н., проф. Ярослав Дашкевич).

2005-2008 – заступник директора Інституту історії Церкви УКУ.

В 2008 році став старшим науковим співробітником / доцентом Національної академії наук України.

2010-2016 – декан Гуманітарного факультету УКУ.

З 2011 року – доктор історичних наук зі спеціальності «Історія України», Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Тема дисертації: «Галицька (Львівська) єпархія XII–XVIII століть: організаційна структура та правовий статус».

2013-2015 – в. о. завідувача кафедри нової і новітньої історії України УКУ і був гостьовим професором для студентів Українського Вільного Університету / Ukrainische Freie Universität (Мюнхен).

2015-2020 – професор кафедри нової і новітньої історії України УКУ.

2016-2020 – проректор з наукової роботи УКУ. З червня 2020 – завідувач кафедри історії Гуманітарного факультету УКУ.

Помер 20.12.2020 – м. Львів, похований на Личаківському цвинтарі.

Ютуб канал музею: https://youtu.be/3gSv31fyq0k

 

 


 

У Кременці у змаганнях зі стрибків на лижах з трампліну та лижного двоборства змагались наймолодші спортсмени Тернопілля

Середа, 03 лютого 2021, 10:23

В Кременці відбувся Відкритий чемпіонат КУТОР «ТОДЮСШ із зимових видів спорту» зі стрибків на лижах з трампліну та лижного двоборства. Захід тривав на комплексі лижних трамплінів впродовж 29-30 січня. Змагання проводились у таких вікових групах: юнаки 2004-2006 р.н., 2007-2008 р.н., 2009-2010 р.н., 2011 р.н. і молодші; дівчата 2007 р.н. і молодші, 2010 р.н. і молодші.

Спортсмени стрибали з трампліна К-15, К-30 та К-40 і бігли лижну гонку 0,5 км, 1 км, 2 км, 3 км, 4 км - відповідно до вікових груп.

Як ідеться на Інтернет-сторінці КУТОР «ТОДЮСШ із зимових видів спорту», чемпіонами та призерами змагань в стрибках на лижах з трампліна стали:

Юнаки 2004-2006 р.н. Трамплін К-40

1. Прокопюк Максим

2. Шовкопляс Олександр

3. Шуманський Руслан

Юнаки 2007-2008 р.н. Трамплін К-40

1. Чеболда Ілля

2. Пилипчук Денис

3. Дворецький Владислав

Дівчата 2007 р.н. і мол. Трамплін К-30

1. Козлова Каріна

2. Грушицька Оксана

3. Ільчук Дарина

Юнаки 2009-2010 р. н. Трамплін К-30

1. Рудак Данило

2. Павлішин Андрій

3. Вілівчук Сергій

Дівчата 2010 р.н. і мол. Трамплін К-15

1. Цибульська Олена

2. Щирба Анастасія

3. Герасимюк Дарина

Юнаки 2011 р.н. і мол. Трамплін К-15

1. Євдокімов Станіслав

2. Стрільчук Ігор

3. Струмінський Олексій

Чемпіонами та призерами змагань з лижного двоборства стали:

Юнаки 2004-2006 р.н.

1. Шовкопляс Олександр

2. Шуманський Руслан

3. Чернух Назар

Юнаки 2007-2008 р.н.

1. Пилипчук Денис

2. Чеболда Ілля

3. Дворецький Владислав

Дівчата 2007 р.н. і мол.

1. Козлова Каріна

2. Ільчук Дарина

3. Грушицька Оксана

Юнаки 2009 р.н. і мол.

1. Рудак Данило

2. Вілівчук Сергій

3. Струмінський Олександр

Дівчата 2010 р.н. і мол.

1. Цибульська Олена

2. Герасимюк Дарина

3. Міна Євгенія

Юнаки 2011 р.н. і мол.

1. Стрільчук Ігор

2. Кисорець Тарас

3. Євдокімов Станіслав

Чемпіони та призери нагороджені медалями та дипломами КУТОР «ТОДЮСШ із зимових видів спорту».

 

Вправи для підтримання молодості суглобів, або що таке «стретчинг»

Середа, 03 лютого 2021, 10:23

Останнім часом у шанувальників здорового способу життя та різноманітних фізичних активностей у вжитку з’явилось модне слово «стретчинг». Ще це таке? Що з цим і при цьому роблять? Для чого взагалі таке потрібне? Як займатися «ним» правильно? Отож, «stretching» означає «розтягування» або «витягування», а в «спортивному» значенні цього слова йдеться про систему вправ, спрямованих на підвищення еластичності м’язів та вдосконалення гнучкості тіла. Використовують її для людей будь-якого віку - від молодшого до старшого віку.

 

Тренування у системі «стретчинг» спрямовані на інтенсивне розтягування всіх груп м’язів і сухожиль та прекрасно підходить для загального схуднення. Уже після місяця тренувань тіло стає стрункішим. Зняттю фізичної напруги через розтягування та розслаблення м'язів у більшості східних культур завжди приділялась увага. Такі вправи включені до систем йоги та Тай Чи, головною метою яких є гармонія тіла та душі.

Чим корисний стретчинг?

Сприяє глибокому розслабленню тіла, що позитивно впливає на емоційну сферу.

Допомагає швидко відновлюватися м’язам після фізичних навантажень.

До суглобів і м’язів надходить більше крові та поживних речовин, що попереджує їх передчасне старіння та різного роду атрофії м’язів.

Активізує кровопостачання, що допомагає зберегти молодість та красу фігури.

Попереджує розвиток захворювань хребта та сприяє збереженню постави.

Є чудовим профілактичним засобом проти розвитку остеопорозу (передчасне старіння і декальцинація кісток).

Скорочує можливість отримати травму під час занять фізичними вправами.

Знімає нервову напругу та покращує настрій.

Покращується рухливість суглобів, що особливо корисно жінкам, які носять підбори, та людям, які ведуть малорухливий спосіб життя.

Як займатися початківцям

Перед виконанням вправ на розтягування потрібно спочатку «розігрітись», тому рекомендується  трохи потанцювати, пострибати, або виконати певні справи вправи. Кілька слів про такий комплекс.

Фізичні вправи завжди виконуємо «зверху донизу», тобто, спочатку розминаємо шию – нахили голови вперед, назад, вправо, вліво.

Виконуємо колові рухи кистями рук за годинниковою стрілкою та проти, потім те саме – передпліччями, та робимо великі кола руками вперед та назад у плечових суглобах, повороти тулуба вправо та вліво.

Розминаємо ноги – це вправи для розминки ніг у випаді, але якщо це тяжко виконати, т  з положення стоячи, носки разом, просто нахиляємось вперед, торкаємось пальцями рук до носочків ніг, але коліна потрібно тримати разом та не згинати їх – нахилятись плавно.

Після цього виконуємо присідання або напівприсідання та різноманітні стрибки.

15 хвилин – оптимальний час для «розігріву».

Як правильно дихати під час виконання вправ на розтягування

Виконання вправ повинно відповідати ритму дихання.

Після виконання глибокого діафрагмального вдиху, на декілька секунд затримується дихання. Під час вдиху концентруйте увагу на працюючих м’язах, потім виконуйте видих. Дотримуйтесь спокійного ритму.

Дуже важливо не намагатись максимально розтягнути м’яз, не доводити до больових відчуттів, а «відпустити» вчасно, щоб дозволити м’язу розтягнутись у статичному (нерухомому) положенні.

Після закінчення видиху також варто затримати дихання на 4-5 секунд, щоб дозволити м’язам адаптуватись до подовження.

Один із найефективніших засобів розтягування м’яза полягає у виконанні активного ізометричного скорочення м’яза (без руху) впродовж 5-6 секунд. Зробіть глибокий вдих перед виконанням розтягування, потім видихніть та виконуйте розтягування м’яза. Цю техніку розтягування можна виконувати індивідуально (з використанням як опору стіну або підлогу), або за допомогою партнера.

Як правильно та які вправи на розтягування (стретчинг) можна виконувати вдома

Вправи stretching не повинні приносити біль та дискомфорт.

Під час виконання вправ на розтягування не виконуйте вправи поривчастими рухами, відштовхуючись та розкачуючись. Необхідно завмерти у положенні розтяжки на час від 10 до 30 секунд. Треба розрізняти розтягування полегшені та розвиваючі. Перші виконуються впродовж 10-30 секунд та є підготовчою фазою для розвиваючих розтягувань, які мають приблизно таку ж тривалість. Полегшені розтягування слугують для послаблення напруження м’язів та готують м’язову тканину для розвиваючих розтягувань.

Під час виконання вправ слідкуйте за координацією рухів та правильно виконуйте розтягування, сконцентруйте увагу на правильному виконанні вправи.

Взимку вправи на розтягування повинні виконуватись більш ретельно.

Наводимо приклад вправ на розтягування (стретчинг)

1. Вихідне положення – сидячи на підлозі з підігнутими під себе ногами, сідниці не відриваються від п’яток. Прогніться та потягніться вперед так, щоб плечі та голова були найближче до підлоги. Руки витягніть вперед. Затримайтесь у цьому положенні на декілька секунд, потім поверніться у вихідне положення. Повторить 15 разів.

2. Вихідне положення – сидячи на підлозі з підігнутими під себе ногами, але ступні розведені в сторони, сідниці на підлозі між ногами. Повільно та обережно зігніть ступні нарізно в різні сторони під максимальним кутом. Спина повинна залишатись прямою. Повторить 15 разів.

3. З положення стоячи виконуйте широкий випад вперед так, щоб одна з ніг була зігнута під гострим кутом, друга нога – назад, пряма. Вагу тіла переносимо вперед та залишаємось у такому положенні на деякий час. Виконувати вправу по п’ять разів на кожну ногу.

4. Виконуємо почергово випади вбік, намагаючись сісти на ногу якомога нижче. Зробивши декілька «пружинних» рухів, повільно переносимо вагу на іншу ногу, другу ногу тримаємо прямою в коліні.

5. Вихідне положення – сидячи на підлозі з витягнутими вперед ногами. Повільно нахиляйтеся до ніг та намагайтеся грудьми дотягнутися до колін якомога нижче, ноги тримайте прямими. Намагайтеся виконати до 10 підходів, утримувати вищеназване положення від 10 до 30 секунд.

6. Вихідне положення – сидячи на підлозі з витягнути вперед ногами. Кладемо одну ногу та ступню на стегно іншої та виконуємо нахил тулуба до ступні. В нахилі потрібно залишатись від 10 до 30 секунд. Повторити другою ногою те саме. Виконувати від 5 до 10 підходів.

7. Вихідне положення – сидячи на підлозі з витягнутими вперед прямими ногами. Одну ногу, згинаючи в коліні, переносимо через другу та ставимо на ступню. Потім нахиляємося до прямої ноги, тримаємо таке положення до 30 секунд та повертаємось у вихідне положення. Виконуйте від 5 до 10 підходів.

8. Вихідне положення – всім знайома поза «метелик». Сидячи на підлозі, ступні ніг звести разом перед собою. Виконуємо нахил тулубом вперед якнайближче до підлоги та утримуємо це положення від 10 до 30 секунд.

9. Вихідне положення – сидячи на підлозі, одна нога випрямлена в коліні, друга – відведена назад та зігнута в коліні. Ступня витягнутої ноги – на себе, ступня зігнутої ноги направлена до стегна. Нахиляємось до прямої ноги та утримуємо таке положення. Виконуємо те саме другою ногою. Робимо до 10 підходів на обидві ноги.

Обставини, за яких не рекомендуються вправи на розтягування

Недивлячись на те, що вправи на розтягування рекомендуються для людей від молодшого до старшого віку, є деякі причини, за яких їх виконувати не можна, а саме:

Метаболічний артрит

Ішиас (запалення сідничного нерва)

Інфекційні запалення суглобів

Нещодавно зроблене щеплення

Пошкодження м’язів, зв’язок, сухожилків в гострій фазі

Нещодавні травми суглобів

Зразу після їжі (потрібно виконувати вправи через 1-1,5 години після прийому їжі).

Заняття стретчингом піднімуть вам настрій, допоможуть боротися зі стресом та напругою, тримати себе в хорошій спортивній формі. Стретчинг -  це молодість ваших суглобів! Займайтеся та будьте здорові!

Фото з мережі Інтернет

Джерела: Зуев Е.И., «Волшебная сила растяжки»; Густау Р., «Идеальная фигура на зависть всем» https://novy.tv/ua/g-space/na-style/2021/01/03/stretching-shho-tse-i-yak-vplivaye-na-figuru

 

У лютому повертаються з канікул розвиваючі заняття “Цікаві малюки”

Середа, 03 лютого 2021, 10:20

У лютому повертаються з канікул розвиваючі заняття “Цікаві малюки”

0

Перше родинне заняття для батьків із дітьми 2-4 років відбудеться 4 лютого об 11.00 в Мультимедійному центрі “Розумна дитина” Тернопільської обласної бібліотеки для молоді. Надалі заняття будуть проводитися щочетверга об 11 годині. Модератор – психолог Світлана Порплиця.

Родинні заняття “Цікаві малюки” направлені на розвиток у діток дрібної моторики, сприйняття, уваги, мислення, уяви, творчих здібностей.

Заняття безкоштовні, при наявності квитка користувача бібліотеки на 2021 рік.

Карантинні вимоги при проведенні заходів дотримуються.

https://tobm.org.ua/

 

Бібліотека запрошує на зустріч «Росохацька група. Спогади»

Середа, 03 лютого 2021, 10:19

Бібліотека запрошує на зустріч «Росохацька група. Спогади»

0

4 лютого 2021 року о 15.00 у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках суспільно-соціального проекту «Гарт духу» відбудеться зустріч «Росохацька група. Спогади» за участю Володимира Мармуса, ініціаторора і керівника створеної підпільної групи в листопаді 1972 року, члена Української гельсінської групи та Всеукраїнського товариства політв'язнів та репресованих "Меморіал".

Організатори заходу — відділ міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки та Володимир Ханас — український історик, краєзнавець, педагог, публіцист, громадський діяч. Співорганізатори — студенти спеціальності менеджменту соціокультурної діяльності Західноукраїнського національного університету.

https://library.te.ua/

 

У філармонії – «Вечори на хуторі біля Диканьки»

Середа, 03 лютого 2021, 10:19

У філармонії – «Вечори на хуторі біля Диканьки»

0

Тернопільська обласна філармонія запрошує на хореографічне дійство за мотивами повісті М. Гоголя. Участь у ньому братимуть художні колективи та солісти філармонії.

Ведуча – заслужена артистка України Адріана Онуфрійчук.

Відбудеться концерт 4 лютого о 18.30.

https://filarmony.te.ua/

 

На Тернопільщині судитимуть трьох тиранів, які знущалися над жінками

Вівторок, 02 лютого 2021, 12:13

Три кримінальних провадження щодо сімейних тиранів розпочали слідчі Монастирищини та Чортківщини. Потерпали від насилля жінки.
Статтю 126-1 Кримінального кодексу інкриміновано жителю Монастириська. 36-річний чоловік вже неодноразово притягувався до адмінвідповідальності за фізичне насилля над матір’ю, проте заходи впливу не зупиняли його. Розпочато кримінальне провадження.
Кримінальна відповідальність загрожує ще одному жителю Монастириська. 40-річний чоловік систематично вчиняє домашнє насилля над своєю співмешканкою.
Від сина-тирана впродовж тривалого часу потерпає 70-річна мешканка Чортківщини. Пенсіонерка зізнається, що немає сил терпіти постійні знущання родича, котрий зловживає алкоголем.
Санкції статті 126-1 ККУ, яку інкримінують усім трьом підозрюваним, передбачає покарання громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.


 

Спортсмени з Тернопілля виступили на ювілейному чемпіонаті світу із санного спорту в Німеччині

Вівторок, 02 лютого 2021, 12:08

У німецькому місті Кьонігзей завершився ювілейний, 50-тий Чемпіонат світу із санного спорту. Відкрився турнір у п’ятницю змаганнями зі спринту, - повідомляє Федерація санного спорту області. Спочатку відбулися кваліфікаційні заїзди, де було відібрано по 15 кращих спортсменів серед чоловіків, жінок та двомісних екіпажів. З українських саночників до фіналу з 14-тим результатом вдалось пробитися кременчанину Андрію Мандзію, який у фіналі покращив свій результат і у підсумковому протоколі посів 13 місце. Це високий результат нашого земляка на світовому форумі.

У суботу змагання продовжились у двомісних санях, де команда України була представлена двома екіпажами. Екіпаж у складі львів’ян Стахів Ігор, Лисецький Андрій посів 19 місце (у змаганнях ЧС серед молоді вік спортсменів не старше 23 років - 7 місце), екіпаж у складі кременчанина Ігоря Гоя і львів’янина Ростислава Левковича не впоралися зі складною трасою і не фінішували.

 

Після них у суперечку за нагороди вступили чоловіки, де змагались кременечанин Андрій Мандзій та львів’янин Антон Дукач. На цей раз фортуна була на боці львів’янина - 20-те місце, у нашого земляка, який програв товаришу по команді 0,026 тисячний, - 22-ге місце серед 45 учасників.

Завершували змагання жінки на одномісних санях, де українська команда була представлена трьома спортсменками: львів’янками Оленою Стецків та Оленою Смагою і кременчанкою Юліаною Туницькою, яка, до речі, була наймолодшою учасницею цих змагань. Найуспішніше виступила Олена Стецків - 25 місце, Юліана Туницька посіла 30 місце (14 місце на ЧС серед молоді), Олена Смага не впоралися зі швидкістю на трасі і не фінішувала серед 45 учасниць.

Завершився чемпіонат світу естафетою, де команда України (Стецків Олена, Дукач Антон, Стахів Ігор, Лисецький Андрій) зайняла сьоме місце.

Чемпіонат завершено, попереду аналіз виступу, адже наступний сезон - це Зимові Олімпійські Ігри в Китаї, - наголошують фахівці Федерації санного спорту області.

 

Книгозбірня набирає учасників на навчальний курс «Робототехніка»

Вівторок, 02 лютого 2021, 12:07

Книгозбірня набирає учасників на навчальний курс «Робототехніка»

0

Курс розрахований на дві вікові категорії – діти (10-13 років) та молодь (14+). Групи займаються окремо за такими графіками:

Діти 10-13 років: щовівторка о 15.30
Молодь 14+: щоп’ятниці о 15.30

На заняттях діти розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють власних роботів. Програма для молоді: конструювання та програмування на платформі Arduino, основи роботи з датчиками, виконавчими механізмами.

Курс безкоштовний. Ментор курсу -  кандидат технічних наук Андрій Пальчик. Умови участі у заняттях: квиток користувача бібліотеки на 2021 рік, маска.

Місце проведення занять: Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» (Тернопільська обласна бібліотека для молоді, вул. Д. Нечая, 29)

https://tobm.org.ua/

 


 

Тернопільське відділення МАН перейняло естафету провідних науковців України

Вівторок, 02 лютого 2021, 12:03

Тернопільське відділення МАН перейняло естафету провідних науковців України

0

Національний центр «Мала академія наук України» запровадив в онлайн-форматі проєкт  «День з професором». Слухачі секцій МАН України, учні загальноосвітніх шкіл, вчителі та усі охочі мають можливість прослухати науковців із цікавими, актуальними та корисними лекціями з філології, хімії, біології, матеріалознавства, робототехніки, інформаційних технологій, географії, математики, фізики, астрономії.

Викладачі Тернопільського обласного відділення МАН України перейняли естафету провідних науковців України та долучилися до Всеукраїнського онлайн-проєкту «День з професором».

Розпочала марафон пізнавальних лекцій для слухачів Малої академії наук України доктор біологічних наук, професор ТНПУ ім. В. Гнатюка Оксана Столяр з темою «Біоіндифікація новітніх забруднювачів водойм та перспективи поширення світового досвіду в Україні». Учасниками інноваційної форми навчання стали понад 30 слухачів секцій МАН.

Леся Заставецька, доктор географічних наук, професор ТНПУ ім. В. Гнатюка, розкрила цікаву тему про демографічну ситуацією України від минулого до сьогодення. Науковець розповіла про історію становлення географії населення, перепис та статистику демографічного руху. У проєкті взяли участь понад 40 слухачів секцій відділення наук про Землю.

Ділився своїм досвідом і Юрій Вітяк, засновник громадської організації «Студентська координаційна рада Тернопільської області», Freelancer, викладач секції літературної творчості обласного відділення МАН. Він презентував науково-популярну лекцію на тему: «Лексико-семантичні та граматичні трансформації як спосіб досягнення адекватності перекладу». Головними тезисами були виокремленні основоположні терміни та поняття у сфері перекладу, а також пояснення ключових трансформацій, котрі сприяють декодуванню оригінального тексту та адекватній передачі первинного змісту іншою мовою з урахуванням лексичної та синтаксичної еквівалентності. Лекція проходила в дружній атмосфері, з активним обговоренням та на позитивній ноті за участі 22 учасників з усієї України.

http://xn--80axe.xn--j1amh/

 

Увага! П’яте пленарне засідання першої сесії обласної ради розпочнеться о 10 годині 3 лютого у конференцзалі Тернопільської обласної ради

Вівторок, 02 лютого 2021, 12:02

Увага! П’яте пленарне засідання першої сесії обласної ради розпочнеться о 10 годині 3 лютого у конференцзалі Тернопільської обласної ради

Розпорядження щодо його проведення підписав голова обласної ради Михайло Головко. У документі йдеться:

«1. Відповідно  до частин четвертої та десятої статті 46 Закону України «Про  місцеве самоврядування в Україні»  провести 03 лютого 2021  року о 10.00 годині в приміщенні конференцзали Тернопільської обласної ради п’яте пленарне засідання першої  сесії Тернопільської обласної ради сьомого скликання.

2. На розглядп’ятого пленарного засідання першої сесії Тернопільської обласної ради сьомого скликання винести наступні питання:

2.1.Про затвердження фінансових планів окремих комунальних некомерційних підприємств Тернопільської обласної ради в галузі охорони здоров’я  на 2021 рік.

2.2.Про визначення статутних капіталів і затвердження статутів комунальних некомерційних підприємств Тернопільської обласної ради в галузі охорони здоров’я у новій редакції.

2.3. Про внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік.

2.4. Інші питання поточної роботи Тернопільської обласної ради».

 

Книги для артилеристів

Вівторок, 02 лютого 2021, 12:02

Книги для артилеристів

0

Бібліотекарі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки передали військовослужбовцям 44-ї окремої артилерійської бригади 90 художніх україномовних книжок, вітчизняних та зарубіжних авторів, науково-популярних і довідкових видань. Література зібрана тернополянами в рамках постійної Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», започаткованої у 2015 році.

Колектив Тернопільської ОУНБ дякує всім, хто долучився до проведення благодійної акції, та сподівається, що громада нашого краю і надалі підтримуватиме цей благородний почин.

Усі охочі можуть приносити книжки у відділ міського абонементу книгозбірні за адресою: м. Тернопіль, бульвар Т. Шевченка,15,тел. 52-03-74, 0963673155.

https://library.te.ua/

 

Об’єкт дослідження – світовий освітній простір

Вівторок, 02 лютого 2021, 11:52

Об’єкт дослідження – світовий освітній простір

0

У польському видавництві «Глобаль» (м. Варшава) побачила світ колективна монографія «Світовий простір вищої освіти: тенденції інтернаціоналізації і розвитку», серед авторів якої – науковці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Житомирського державного університету ім. Івана Франка, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, Рівненського державного гуманітарного університету та Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка.

Зокрема, перший розділ монографії «Науково-теоретичні засади інтернаціоналізації національних систем вищої освіти» підготували доктор педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки і психології вищої школи Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, професор Наталія Дем’яненко і кременецький науковець, доктор педагогічних наук,  проректор з наукової роботи академії Валентина Бенера

Над розділом «Сучасні моделі університетської освіти» працювали кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри соціальних технологій Житомирського державного університету імені Івана Франка, доцент Світлана Коляденко та її колега, доцент цієї ж кафедри, доктор педагогічних наук Світлана Ситняківська.

Третій розділ «Автономія університету і академічні свободи» належить перу професора Наталії Дем’яненко. «Єдність освіти і науки в діяльності закладу вищої освіти» склала зміст четвертого розділу монографії, матеріал якого підготували  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології вищої школи НПУ імені М.П. Драгоманова Ірина Кравченко,   кандидат педагогічних наук, доцент Тернопільського НПУ ім. Володимира Гнатюка Валентина Ломакович і кандидат педагогічних наук, проректор з виховної роботи Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка, доцент Микола Сиротюк.

Авторами заключного, п’ятого розділу «Інноваційні дидактичні технології в освітньому середовищі університету» стали  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології вищої школи НПУ імені М.П. Драгоманова Вікторія Смікал, кандидат педагогічних наук, доцент Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука Валентина Борова і кандидат педагогічних наук, доцент Рівненського державного гуманітарного університету Наталія Маліновська.

Публікація колективної монографії провідних науковців вітчизняних вищих закладів освіти педагогічного профілю  «Світовий простір вищої освіти: тенденції інтернаціоналізації і розвитку» у зарубіжному видавництві наукової літератури засвідчила про визнання вагомості результатів науково-творчих пошуків наших аналітиків і продемонструвала ефективність науково-дослідницької співпраці представників педагогічної науки, які працюють на різних рівнях і напрямках підготовки фахівців для оновлюваної системи національної освіти

Автори підкреслюють, що це зумовлює перспективність для вищої педагогічної школи низки активних/інтерактивних освітніх технологій, що включають сукупність форм, методів, прийомів, засобів, спрямованих на досягнення запланованого результату. Інтерактивні технології в освітньому процесі вищої школи органічно пов’язані, взаємозумовлені, складають цілісну систему, передбачають упровадження інноваційних методів навчання, таких, як семінар–дискусія, метод проектів, моделювання, портфоліо студента, мозковий штурм, мультимедійна презентація . Активні, діалогові, дослідницькі методи навчання виступають способами самостійного освоєння досвіду рефлексивного, організаторсько-комунікативного, проектного видів діяльності, а отже, основою розвитку соціально-професійної компетентності випускників.

Змістом діяльності сучасного закладу вищої освіти має стати створення інноваційного освітньо-виховного середовища для формування культури самостійної освітньої і наукової роботи учасників освітнього процесу в умовах інтернаціоналізації вищої педагогічної освіти.

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

 

У ВООЗ передумали: вагітним таки можна щеплюватися від COVID-19 вакцинами Pfizer та Moderna

Понеділок, 01 лютого 2021, 12:42

Всесвітня організація охорони здоров'я змінила свої рекомендації для вагітних жінок щодо щеплення від COVID-19 вакцинами компаній Moderna та Pfizer.

Спершу у ВООЗ попереджали, що вагітним поки не варто щеплюватися препаратами обох виробників. Виняток зробили лише для жінок, що піддаються високому ризику зараження, як-от медпрацівники.

Тепер рекомендації оновили – вакцинуватися можуть вагітні жінки з високим ризиком зараження COVID-19, а також ті, хто має супутні захворювання. Але тільки після консультації з лікарем.

Вакцини Вакцини Moderna та Pfizer розроблені за новою технологією, яку досі не використовували.

Вони містять такі собі генетичні інструкції, які допомагають імунітету навчитися захиститись від вірусу. Тому ці вакцини ще називають генетичними.

В розробці, окрім Pfizer та Moderna, є ще й інші генетичні вакцини, але їх поки не схвалили у жодній країнї.

У вакцини Sinovac, яку ймовірно поставлять в Україну, механізм дії відрізняється. Там використовують ослаблену або деактивовану форму вірусу, що не може завдати шкоди організму, але допомагає виробити імунітет.

Про вакцини інших видів від COVID-19 організація поки нічого не повідомляла.

Фото: AndreyPopov/Depositphotos

 

Чому у ВООЗ спершу не рекомендували вакцини Pfizer та Moderna, а тепер змінили думку

 

 

Причина застережень ВООЗ проти Moderna та Pfizer була у тому, що нині немає достатньо даних, щоб рекомендувати ці вакцини вагітним.

Водночас в організації зазначали, що немає підстав вважати, що під час вагітності можуть бути проблеми через цю вакцину.

"Хоча у вагітних вищий ризик важкого перебігу COVID-19, використання генетичної вакцини вагітним жінкам наразі не рекомендується, якщо тільки вони не піддаються високому ризику зараження, як-от медпрацівники", – йшолся в заяві організації.

Вакцини Pfizer і Moderna не тестували на вагітних жінках. Але під час досліджень на тваринах шкідливого впливу препаратів не виявили.

У щурів, які отримували вакцину Moderna від COVID-19 до або під час вагітності, не виявили жодних проблем з репродуктивною функцією самок, внутрішньоутробним / ембріональним або постнатальним розвитком.

Нині у ВООЗ теж наголошують на тому, що вакцинуватися можна вагітним саме із високим ризиком зараження, наприклад, медпрацівникам.

Також організація розширила список і рекомендує щеплюватися вагітним із супутніми захворюваннями, що підвищують ризик важкого перебігу COVID-19

Нове формулювання ВООЗ таке:

"Зважаючи на те, що ми знаємо про цей вид вакцини, у нас немає ніяких конкретних підстав вважати, що будуть певні ризики, які переважили би переваги вакцинації для вагітних".

Рекомендації у ВООЗ змінили після критики експертів, пише The New York Times.

Наприклад, категорично проти виключення вагітних жінок з рекомендацій щодо вакцинації від COVID-19 виступивАмериканський коледж акушерства і гінекології.

"Багато хто не бере до уваги, що бездіяльність пов'язана з ризиком.

Не пропонувати вагітним жінкам можливість провакцинуватися і захистити себе, коли нам відомо про серйозні ризики важкого перебігу COVID-19 у вагітних, не є мудрою стратегією",зазначила докторка Деніз Джеймісон, акушерка з Університету Еморі в США та членкиня експертної групи із COVID-19 в Американському коледжі акушерів і гінекологів.

Вагітних жінок традиційно виключають з клінічних досліджень, через що немає повних наукових даних про безпеку ліків і вакцин для жінок і їхніх майбутніх дітей.

Вакцини зазвичай вважають безпечними, і з 1960-х років вагітним жінкам наполегливо рекомендують щеплюватися від грипу та інших захворювань, навіть за відсутності повноцінних клінічних випробувань на вагітних.

Тим часом, за словами представника компанії, в найближчі кілька місяців Pfizer протестує вакцину на вагітних жінках.

Moderna планує створити реєстр для спостереження за побічними ефектами у провакцинованих жінок.

Наразі у ВООЗ не рекомендують вакцинувати генетичними вакцинами від COVID-19 (Moderna та Pfizer):

 • людей з важкими алергічними реакціями на будь-який компонент вакцини,
 • людей молодше 18 років до отримання результатів подальших досліджень,
 • вакцинацію для дуже слабких людей літнього віку, яким прогнозують тривалість життя менше 3 місяців, слід оцінювати індивідуально.

Нагадаємо, Україна вірогідно може отримати вакцини від ініціативи COVAX, з виробниками яких попередньо були підписані угоди про постачання та виробництво. Це вакцини від AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Sanofi.

Серед них тільки Pfizer є генетичною вакциною.

Перші вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19 мають надійти за два тижні, тобто в середині лютого.

 

Тернопільська команда виборола перемогу в «Кубку Галичини» з волейболу

Понеділок, 01 лютого 2021, 11:52

Тернопільська команда виборола перемогу в «Кубку Галичини» з волейболу

Впродовж трьох днів, 28-30 січня, у Тернополі проходив турнір з волейболу «Кубок Галичини-2021». Такі змагання проводились вдруге. Започатковано їх було у минулому році за ініціативи Федерації волейболу Тернопільської області. Цьогорічний Кубок проводився за підтримки міського голови Тернополя Сергія Надала та обласної Федерації волейболу. Участь у змаганнях взяли п’ять чоловічих команд зі Львова, Вінниці, Донеччини та Тернополя. Волейбольні баталії були цікавими, яскравими, емоційними, - наголошують організатори.

За результатами ігор переможцем турніру стала тернопільська волейбольна команда «ДСО-ЗУНУ-ДИНАМО». У фіналі її суперниками стали гравці ВК «МХП ВІННИЦЯ». Тернополяни обіграли їх з рахунком 3:0.

Відтак, ВК «МХП ВІННИЦЯ» - на другій сходинці п’єдесталу пошани. «Бронза» дісталася команді з Донеччини ВК «БАХМУТ». На четвертому місці - ВК «БУЛАВА» зі Львова, на п’ятому - ВК «ДСО ЗУНУ ДИНАМО 2» (м. Тернопіль).

«Ми вдячні всім командам за яскраві та змістовні ігри. Всіх вітаю з перемогою. Кубок залишається в Тернополі», - сказав голова Федерації волейболу Тернопільщини Олександр Богомол, вітаючи учасників змагань та дякуючи їм за самовіддачу та яскраві ігри.

Команда-переможець нагороджена перехідним кубком. Також переможці та призери змагань були відзначені в різних номінаціях.

За словами заступника голови Федерації волейболу Тернопільщини Олега Іващенка, подібні змагання будуть проводитися і надалі щорічно з метою підвищення рівня фізичної загартованості, популяризації волейболу та здорового способу життя серед молоді.

 

Тернопільські легкоатлети Віктор Гнатів та Тетяна Когут стали чемпіонами України на змаганнях у Сумах

Понеділок, 01 лютого 2021, 11:51

Тернопільські легкоатлети Віктор Гнатів та Тетяна Когут стали чемпіонами України на змаганнях у Сумах

З двома золотими нагородами завершили свій виступ представники збірної нашої області на чемпіонаті України з легкої атлетики в приміщенні серед юніорів, що проходив 27-28 січня в Сумах. У забігу на 2000 м з перешкодами з особистим досягненням 5.56,29 сек тріумфував Віктор Гнатів (обласна ШВСМ, тренери Богдан та Оксана Дуди). У цьому ж виді, але серед юніорок, і теж з кращим особистим результатом 5.58.41 сек, перемогу здобула вихованка Бережанської ДЮСШ Тетяна Когут, яку тренують Володимир Дуда та Богдан Дуда.

 

Також в бігу на 2000 м з/п вихованці ОДЮСШ Сулило Дмитро з особистим рекордом 6.04,5 сек та Марущак Діана фінішували на четвертому та п’ятому місцях, відповідно (тренери Богдан та Оксана Дуди).

У стрибкових дисциплінах результати такі: в потрійному стрибку Ігор Танасійчук (ОДЮСШ, тренери Михайло Васірук, Наталя Гавронська) зупинився за крок від п’єдесталу пошани і посів четверте місце з результатом 14,01 м, а Пупко Максим (ОДЮСШ з літніх видів спорту, тренери Михайло Васірук, Наталя Гавронська) завершив змагання на 11-тій сходинці турнірної таблиці з результатом 13,32 м.

В штовханні ядра Дарина Мостова - вихованка тренерського тандему Галини Шмуляєвої та Леоніда Дахновського з обласної ДЮСШ - відправила снаряд на 9,70 м, чим забезпечила собі сьоме місце.

Загалом команда області, набравши 248 очок, зайняла 12 місце серед збірних із 25 областей України, - повідомляє Федерація легкої атлетики Тернопільщини.

 

Обласний відеоконкурс «Спортивна зима» під час карантину набирає обертів! Долучайтесь!

Понеділок, 01 лютого 2021, 11:51

Обласний відеоконкурс «Спортивна зима» під час карантину набирає обертів! Долучайтесь!

Обласний відеоконкурс «Спортивна зима під час карантину» до 25 лютого триватиме на Тернопіллі. Головною метою заходу є популяризація активного дозвілля в зимовий період. Наразі на адресу організаторів конкурсу - Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» любителі  фізичної культури, дорослі та школярі вже надіслали 25 відеороликів, де відобразили свої улюблені спортивні заняття на свіжому повітрі.

 

Й справді, зима зараз радує нас чудовою сніговою погодою, тому маємо можливість позайматись фізичною культурою та спортом на свіжому повітрі та обрати свій улюблений вид спорту: лижі, санки, оздоровчий біг, виконати прості фізичні вправи на свіжому повітрі або вдома, погуляти пішки зручним для себе маршрутом у парку чи в сквері. Головне – займатись, за можливості, систематично, як дозволяє спосіб життя та рівень зайнятості, адже здоров’я – це дорогоцінний скарб, за який треба постійно дбати, тобто,  підтримувати себе у хорошій спортивній формі. А відтак – і зробити про це гарне відео.

Нагадуємо, що усі надіслані відео ролики на конкурс «Спортивна зима» під час карантину  мають відображати активний спосіб життя людей від молодшого до старшого віку, як на свіжому повітрі, так і у приміщенні. Участь у ньому можуть взяти усі бажаючі.

Відеоролики потрібно надсилати за електронною адресою:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або через месенджер на Фейсбук сторінку Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»https://www.facebook.com/tr.sport.for.all/.

Усі відеоролики, які подаються на Відеоконкурс, мають бути авторськими, і участь може брати лише один відеоролик одного автора. Роботи повинні бути представлені у цифровому форматі та відповідати наступним вимогам:

– файл у форматі MP4 (тривалість не перевищує 120 секунд);

– колаж та комп’ютерна графіка не допускаються, за винятком необхідної корекції кольору та контрасту;

– назва роботи повинна мати такий вигляд: ім’я, прізвище автора, вулиця, населений пункт, район, контактний номер телефону (Наприклад: Руслан Бойко, вул. Подільська, 14, с. Байківці, Бережанський район, тел. 0595236511).

Роботи будуть опубліковані у соціальніq мережі Фейсбук на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» https://www.facebook.com/tr.sport.for.all/.

Результати відеоконкурсу будуть розміщені 01 березня 2020 року в соціальній мережі Фейсбук на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» https://www.facebook.com/tr.sport.for.all/ та сайті управління фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА http://oblsport.te.ua/ та на фейсбук сторінці Всеукраїнського центру Фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Переможці та призери обласного відеоконкурсу «Спортивна зима» під час карантину будуть відзначені медалями відзнаками та сувенірною атрибутикою з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», автори та учасники першої двадцятки найпопулярніших відео будуть також нагороджені сувенірною атрибутикою з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

З нагоди ювілею письменника у бібліотеці розгорнуто книжкову виставку

Понеділок, 01 лютого 2021, 11:50

З нагоди ювілею письменника у бібліотеці розгорнуто книжкову виставку

0

«Василю Фольварочному — 80!» - таку книжкову виставку підготували працівники Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки до ювілею письменника. На сайті бібліотеки розміщено однойменну віртуальну експозицію. Виставки знайомлять із творчим доробком Василя Фольварочного та літературою про його життя й діяльність.

Народився майбутній письменник та громадський діяч Василь Фольварочний 30 січня 1941 року в селі Нападівка Лановецького району Тернопільської області. Батько Іван загинув на фронті, залишивши трирічного Василька із сестрою Галиною сиротами. Після закінчення місцевої школи хлопець вступив на історичний факультет Чернівецького університету, а на третьому курсі перевівся до Львівського державного (нині — національний) університету ім. І. Франка, який закінчив у 1963 році.

Потім була праця вчителем на Збаражчині, журналістом у редакціях газет Житомирської та Чернівецької областей, завідувачем літературної частини Житомирського музично-драматичного театру. У Чернівцях: заступник начальника обласного управління культури, заступник голови ОДА, заступник директора Науково-дослідного центру буковинознавства при Чернівецькому університеті, майже двадцять років в обласній письменницькій організації. У Києві: голова обласної організації Конгресу української інтелігенції, директор Будинку письменників НСПУ, заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Нині очолює столичний Клуб бібліотекарів.

Свою літературну творчість Василь Фольварочний розпочав у 1962 році публікацією віршів у газеті «Молодь України». У його доробку поетичні збірки: «Тривога», «Ростуть сини», «Досвіток», «Уроки вірності», «Течія», «Родовід», «Поезії», «Соняшник на балконі»; документальні повісті: «Сонце в зернині», «Цілющі джерела», «Під зорями братерства», «Земля Жижиянових правнуків»; п’єси: «Складна гама», «Друге цвітіння», «Екзамен на зрілість», «Не проспати роси», «Вода отчої криниці» (у 1983 році поставлена на сцені Тернопільського обласного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка), «Травнева музика», «І прийде день», «Світлиця для прийдешнього», «Дитячі забави», «Богдан», «Доки море перелечу», «Пастка», «Спокуса», «Пересолений мед»; романи: «Сказ», «Обірвані струни», «Чорний бумер», «Симон Петлюра», «Хрещеники Сталіна», «Розчахнута душа», «На висотах орлиного лету», «Зорі отчого краю», «Сніг на зеленому листі».

Василь Фольварочний відзначений орденами «За заслуги», рівноапостольних Кирила і Мефодія; почесними відзнаками: «Знак пошани», «Будівничий України»; преміями Всесоюзного конкурсу за найкращу п’єсу, обласною літературною премією імені Дмитра Загула, літературно-мистецькою премією імені Сидора Воробкевича, премією Фундації родини Воскобійників (США), Всеукраїнською літературно-мистецькою премією імені Братів Богдана та Левка Лепких. Заслужений діяч мистецтв України.

https://library.te.ua/

 

 

Викладачі мистецьких шкіл підвищуватимуть кваліфікацію у фаховому коледжі

Понеділок, 01 лютого 2021, 11:49

Викладачі мистецьких шкіл підвищуватимуть кваліфікацію у фаховому коледжі

0

Курси підвищення кваліфікації для вчителів закладів спеціалізованої мистецької освіти стартують в лютому 2021 року. Проводить курси колектив Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької.

Двічі в місяць, до травня цього року педагоги вдосконалюватимуть свої знання за змішаною формою: офлайн та онлайн. Заняття відбуватимуться в суботу, для зручності навчального процесу в залучених закладах. Участь візьмуть викладачі, які заповнили заявки і подали їх в Тернопільський мистецький коледж ім. Соломії Крушельницької.

По закінченні курсів кожен їх учасник отримає свідоцтво затвердженого зразка.

http://tmc.te.ua/

 

Стартують розвиваючі заняття для дітей

Понеділок, 01 лютого 2021, 11:49

Стартують розвиваючі заняття для дітей

0

2 лютого о 16:00 у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді відбудеться перше у цьому році розвиваюче заняття для дітей 4-6 років.

Заняття, яке проведе психолог Світлана Порплиця, є частиною комплексної програми “З дітьми і для дітей: готуємось до школи, розвиваємося з допомогою казок, вправ та ігор”. Мета програми: розвиток активної пізнавальної діяльності дитини, її мислення, мовлення, уяви, уваги, пам’яті та комунікативних навичок.

Надалі заняття відбуватимуться щовівторка о 16:00 у Мультимедійній кімнаті “Розумна дитина” (2-й поверх бібліотеки).

Умови участі: квиток користувача бібліотеки на 2021 рік.

https://tobm.org.ua/


 

Робоча книжка для депутатів місцевих рад

Понеділок, 01 лютого 2021, 11:48

Робоча книжка для депутатів місцевих рад

0

Рада Європи у співпраці з Інститутом громадянського суспільства підготували видання «Робоча книжка депутата місцевої ради територіальної громади» (ЗАВАНТАЖИТИ 5 МБ).

Посібник містить практичні поради для депутатів місцевих рад територіальних громад, базовані на кращих практиках місцевого самоврядування та принципах доброго врядування. Тут також розміщено посилання на різні тематичні видання з питань місцевого самоврядування, підготовлені за останні роки, в тому числі за сприяння Ради Європи.

Видання розраховано перш за все на депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, громадських активістів та усіх небайдужих до розвитку територіальних громад України.

https://decentralization.gov.ua/news/13106?page=2


 

Тернополянин Андрій Андріїшин виборов «золото» і дві «бронзи» на чемпіонаті України з лижних перегонів серед спортсменів з порушеннями слуху

П'ятниця, 29 січня 2021, 11:49

Тернополянин Андрій Андріїшин виборов «золото» і дві «бронзи» на чемпіонаті України з лижних перегонів серед спортсменів з порушеннями слуху

Впродовж п’яти днів на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту осіб з інвалідністю України, що у селі Яворів на Львівщині, тривав чемпіонат України з лижних перегонів серед спортсменів з порушеннями слуху. Учасниками цих престижних змагань стали спортсмени із семи  областей України та міста Києва. Три медалі - одну золоту і дві бронзових - здобув на турнірі представник Тернопільського центру та ДЮСШІ «Інваспорт», заслужений майстер спорту України Андрій Андріїшин.

Як повідомляє регіональний центр «Інваспорт», наш земляк виступав серед чоловіків 2002 р.н. і старших. У перший день змагань, 24 січня, в індивідуальному спринті класичним стилем на дистанції 1,2 км Андрій Андріїшин завоював бронзову нагороду; 26 січня у гонці класичним стилем з інтервальним стартом на дистанції 10 км тернополянин виборов золоту нагороду і став чемпіоном України. А ще одну «бронзу» принесла Андрієві гонка вільним стилем 10 км (мас-старт), яку провели 27 січня.

 

Тренер спортсмена - заслужений працівник з фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України Віктор Федорчак.

 

У бібліотеці для дітей –книжкова виставка

П'ятниця, 29 січня 2021, 11:49

У бібліотеці для дітей –книжкова виставка

0

Прагнення до свободи і самостійності - наскрізна риса українців, яка передається через покоління. Переживши безліч окупацій, ми так і не навчилися жити під гнітом, коритись чужій волі. Не підкорились і вони - зовсім юні учасники битви під Крутами, які стали героями зими 1918, зупинивши наступ ворога, що переважав чисельністю у декілька десятків разів. Пам'ятаємо, шануємо, захоплюємось, низько схиляємо голови перед тими, хто назавжди залишився молодим там, на полі бою. 
Читачі мають можливість ознайомитись з книгами, представленими на виставці "Крути - трагічний подвиг українців".

http://odb.te.ua/

 

«Пам’ятаймо, що бій під Крутами став боєм за майбутнє України»

П'ятниця, 29 січня 2021, 11:48

«Пам’ятаймо, що бій під Крутами став боєм за майбутнє України»


0

У Тернопільському обласному ліцеї «Знамення» було проведено круглий стіл «Пам’ятай про Крути». Учениці підготували доповіді та відеоматеріали про історичні передумови та хід бою під Крутами. На круглому столі дівчата обговорили значення подій 29 січня 1918 року для подальшої долі УНР та всієї України, а також їх вплив на події сьогодення.

«Пам’ятаймо, що бій під Крутами став боєм за майбутнє України», - таким був лейтмотив круглого столу.

https://www.facebook.com/Znamennia/

 

 

29 січня вшановуємо пам’ять Героїв Крут Історична довідка

П'ятниця, 29 січня 2021, 11:45

На початку січня 1918 року більшовики встановили контроль у Харківській, Катеринославській та Полтавській губерніях та розгорнули наступ на Київ. 24–27 січня 1918 року запеклі бої розгорнулись за станцію Бахмач.

Коли українські війська  відступили до станції Крути, на їх підтримку було направлено Першу Українську юнацьку (юнкерську) школу ім. Б. Хмельницького у складі чотирьох сотень (400–450 курсантів і 20 старшин (офіцерів) та першу сотню (116–130 осіб) новоствореного добровольчого Помічного Студентського куреня січових стрільців. До них приєдналися ще близько 80 добровольців з підрозділів місцевого Вільного козацтва із Ніжина.

Після запеклого багатогодинного бою, користуючись присмерком, українські війська організовано відступили зі станції Крути до своїх ешелонів. 27 студентів та гімназистів, які перебували у резерві, під час відступу потрапили у полон. Наступного дня вони були розстріляні або замордовані. Згодом їх поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Втрати українських військ під Крутами оцінюють у 70–100 загиблих, за сучасними підрахунками. Серед них – 37–39 вбитих у бою та розстріляних студентів i гімназистів. На сьогодні вiдомi прізвища 20 з них. Це студенти Народного університету Олександр Шерстюк, Ісидор Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти університету Св. Володимира Олександр Попович, Володимир Шульгин, Микола Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гімназисти 2-ї Кирило-Мефодiївської гiмназiї Андрiй Соколовський, Євген Тернавський, Володимир Гнаткевич (з 6-го класу), Григiр Пiпський (галичанин), Іван Сорокевич (з 7-го класу), Павло Кольченко (прапорщик), Микола Ганкевич (з 8-го класу).

Втрати бiльшовицьких військ під Крутами були значними, сягали тільки вбитими 300 осіб.

 

 

 

Польща скасувала обов’язковий карантин для іноземців

Четвер, 28 січня 2021, 12:23

Польща скасувала обов’язковий карантин для іноземних громадян при перетині кордону за наявності негативного тесту на коронавірусну інфекцію Covid-19.

Про це повідомляє ZAXID.NET. Тест повинен бути проведений не пізніше ніж за 48 годин до перетину польського кордону. Відповідне розпорядження із зазначенням переліку ситуацій, коли людина звільняється від карантину опубліковано в Dziennik Ustaw. 
"Людина, яка має негативний результат тесту на Covid-19, результат якого був отриманий не пізніше, ніж за 48 годин до моменту перетину кордону, звільняється від проходження карантину (самоізоляції)", – йдеться в документі. 

Документ з тестом на коронавірус повинен бути польською або англійською мовами. При цьому не вказано, яким повинен бути тест: ПЛР або на антитіла. Новий пункт, що звільняє від проходження карантину при наявності тесту, поширюється як на перетин зовнішнього кордону Шенгенської зони (наприклад, Україна – Польща), так і внутрішнього (наприклад, Польща – Німеччина). Розпорядження набуло чинності із суботи, 23 січня.


 

Тернопільські легкоатлети підбили підсумки спортивних досягнень за 2020 рік

Четвер, 28 січня 2021, 11:40

Підсумкове урочисте засідання за 2020 рік провела Федерація легкої атлетики Тернопільської області. Відбувся захід у приміщенні готелю «Тернопіль». Під час зібрання президент Федерації Валерій Єднак та відповідальний секретар федерації Леонід Дахновський прозвітували про досягнення тернопільських спортсменів, обговорили проблеми та перспективи розвитку цього виду спорту в області.

Підбиваючи підсумки, підкреслено, що 2020 рік був, хоча й дуже важким, у зв’язку з карантинними обмеженнями, але досить результативним. Основними здобутками є те, що підготовлено: одну майстриню спорту; одного кандидата у майстри спорту; п’ять членів національної команди України; троє кандидатів до національної команди України; троє резервників національної команди України. На чемпіонатах та кубках України збірна області здобула 37 медалей різного гатунку.

 

Окрім цього, було відзначено та нагороджено цінними подарунками і грошовими винагородами кращих тренерів області. Ними стали:

Перше місце у рейтингу кращих тренерів Тернопільської області з легкої атлетики у 2020 р. – Кармелюк Євген Тимофійович;

Друге місце у рейтингу кращих тренерів Тернопільської області з легкої атлетики у 2020 р. – Васірук Михайло Степанович;

Третє місце у рейтингу кращих тренерів Тернопільської області з легкої атлетики у 2020 р. – Панасюк Іван Вікторович.

У категорії тренерів ДЮСШ:

Перше місце у рейтингу кращих тренерів Тернопільської області з легкої атлетики серед ДЮСШ у 2020 р. – Шмуляєва Галина Миколаївна;

Друге місце у рейтингу кращих тренерів Тернопільської області з легкої атлетики серед ДЮСШ у 2020 р. – Дуда Богдан Петрович;

Третє місце у рейтингу кращих тренерів Тернопільської області з легкої атлетики серед ДЮСШ у 2020 р. – Кармелюк Євген Тимофійович.

Також цінними подарунками від спонсорів були нагороджені й кращі легкоатлети:

Кращий легкоатлет Тернопільської області у 2020 р. - Стребков Іван;

Краща легкоатлетка Тернопільської області у 2020 р. - Стребкова Наталія;

Краща легкоатлетка Тернопільської області серед молоді у 2020 р. - Долинчук Оксана;

Кращий легкоатлет Тернопільської області серед молоді у 2020 р. - Шилівський Олександр;

Кращий легкоатлет Тернопільської області серед юніорів у 2020 р. - Гнатів Віктор;

Кращий легкоатлет Тернопільської області серед юнаків у 2020 р. - Сулило Дмитро;

Краща легкоатлетка Тернопільської області серед дівчат у 2020 р. - Когут Тетяна.

За відданість легкій атлетиці був відзначений Дахновський Леонід Володимирович.

За 2020 рік спортсменами області було встановлено аж шість рекордів області з легкої атлетики у різних вікових категоріях, а саме:

Серед юнаків до 18 років:

1. ПЕТРИШИН Степан – метання спису (600 г) - 53.06 м (чемпіонат Тернопільської області 20.09.2020 р., м. Тернопіль);

Серед юнаків до 18 років:

2. ПУПКО Максим – потрійний стрибок (у приміщенні) – 13,96 м (чемпіонат України серед юнаків 2003 р.н. і молодших, 29.01.2020 р., м. Суми);

Серед жінок та молоді:

3. ДОЛИНЧУК Оксана – біг 600 м – 1.30,56 хв (Відкритий Кубок Львова з легкої атлетики 12.09.2020 р., м. Львів);

Серед дівчат до 16 років:

4. КАЦАЛАП Ангеліна – метання молота (3 кг) – 39.07 м (чемпіонат України серед дівчат до 16 років, 15.10.2020 р., м. Івано-Франківськ);

Серед дівчат до 14 років:

5. БУЧИНСЬКА Наталія – метання диску (1 кг) – 25.86 м (чемпіонат України серед дівчат до 16 років, 15.10.2020 р., м. Івано-Франківськ);

Серед жінок:

6. СТРЕБКОВА Наталія – біг 1500 м (у приміщенні) – 4.25,14 хв (XXV Всеукраїнські змагання в примі-щенні «Різдвяні старти», 10.01.2020 р., м. Київ).

Подяки Федерації легкої атлетики Тернопільської області отримали такі тренери:

Дуда Володимир Петрович;

Гавронська Наталія Ярославівна;

Зозуля Віра Михайлівна;

Небельський Володимир Романович;

Стефанишина Ольга Василівна;

Васірук Михайло Степанович.

Ще однією приємною несподіванкою для заслуженого тренера України, викладача кафедри теорії і методики олімпійського та професійного спорту Михайла Васірука стала почесна відзнака міського голови Тернополя Сергія Надала.

Федерація легкої атлетики Тернопільської області висловила також вдячність усім, хто всіляко підтримують розвиток легкої атлетики у Тернополі та області та долучились до заходу, зокрема Галині Федорович, Віталію Трілю, Олександру Бірюкову, Володимиру Міську; партнерам: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка; Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення, Тернопільська обласна державна адміністрації, Тернопільська міська рада, НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team; спонсорам: ТМ Ласунка, магазин СПОРТЛАНДІЯ, Мережа «КвітоЦентр», КОРСАЛ, Колумбус Тернопіль; дизайнеру нагородної атрибутики Вілорі Невінській; фотографу Андрію Фігурському; представникам засобів масової інформації.

Докладний фотозвіт із події можна переглянути на сторінці Федерації легкої атлетики області у мережі Фейсбук.

 

На баскетбольному святі в Тернополі зустрілись дорослі і юні гравці

Четвер, 28 січня 2021, 11:40

В рамках Всеукраїнського проєкту «Тренування із зіркою» гравці БК «Тернопіль» провели відкрите тренування з вболівальниками та представниками ЗМІ. Свято пройшло за підтримки Федерації баскетболу України та титульного партнера чоловічої Суперліги бренду «Parimatch». Хоча захід відбувався без глядачів, учасники, серед яких були найактивніші фанати, гравці Суперліги та юні вихованці БК «Тернопіль», змогли створити дійсно радісну та дружню атмосферу.

 

Перед початком тренування головний тренер БК «Тернопіль» Дмитро Забірченко зазначив, наскільки важливою є пропаганда здорового способу життя, спорту та баскетболу зокрема в регіоні та у всеукраїнському масштабі. «Ми хочемо ближче познайомити людей із баскетбольною культурою. Тепер, коли в місті Тернопіль є професійна команда, яка виступає у найсильнішому чемпіонаті країни, вкрай важливо проводити подібні заходи, де фанати, ЗМІ та гравці зможуть поспілкуватися та дізнатися більше один про одного». Після побажання успіхів та перемог тренер передав учасників до рук гравців - Дмитра Головчика та Віталія Шиманського, які провели розминку.

На наступному етапі діти й дорослі спробували свої сили в двох конкурсах — на влучність та на час. У кидковому змаганні найбільше очок отримала трійка на чолі з Павлом Буренком, а найшвидшою стала команда Андрія Кальніченка. Переможці були нагороджені призами від Parimatch.

Найяскравіші ж емоції можна було спостерігати впродовж міні-гри за участю професійних гравців БК «Тернопіль». «Зелені» під керівництвом Кирила Подковирова вели в рахунку майже весь час, проте «Жовті» на чолі з Андрієм Агафоновим «дихали їм у потилицю». Кожен закинутий м’яч супроводжувався шаленою підтримкою, гравці активно коментували та допомагали своїй команді. Цей матч закінчився на дружній ноті — із рахунком 32:32.

Представник команди «Жовтих», баскетболіст БК «Тернопіль» Ейверіл Югба поділився своїми враженнями: «Це було дуже класно. Я був радий бачити містян, які постійно підтримують нашу команду, а особливо ЗМІ. Саме через них місцеві жителі можуть дізнатися про те, що тепер у Тернополі є професійна баскетбольна команда. Впродовж усього заходу я постійно бачив багато посмішок і щасливих облич – саме для цього й потрібно проводити такі зустрічі. Я вдячний нашому головному тренеру та всім учасникам за чудово проведений час і з нетерпінням чекаю наступних ігор».

Ігор Бомок, учасник «Тренування із зіркою», зазначив, що це був день, який він запам'ятає назавжди. А щоб приємніше було згадувати, всі учасники отримали цінні подарунки від партнера Parimatch та сфотографувалися з улюбленими баскетболістами.

Представник ТМ «Parimatch» Вадим Місюра: «Географія проєкту «Тренування із зіркою» в цьому році розширюється. БК «Тернопіль» дебютував у Суперлізі Паріматч, і тому було важливо познайомити фанатів ближче із новачком вищого дивізіону. Головне в таких заходах – комунікація вболівальників та журналістів зі спортсменами. Завдяки нашому проєкту ми дізнаємося, чим живуть команди, які проблеми є в спорті, – і разом допомагаємо один одному. Зараз непростий час для спорту, необхідно підтримувати цікавість до змагань».

 

ВООЗ поки не рекомендує вагітним щеплюватися від COVID-19 вакцинами Pfizer та Moderna

Середа, 27 січня 2021, 12:58

Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає, що вагітним жінкам поки що не варто щеплюватися вакцинами Moderna та Pfizerвід COVID-19.

Обидві вакцини - так звані "генетичні", які містять такі собі генетичні інструкції, щоб допомогти нашому імунітету захиститись від вірусу.

В розробці, окрім вакцин Pfizer та Moderna, є ще й інші генетичні вакцини, проте їх ще не схвалили в жодній країні.

Про вакцини інших видів організація поки що нічого не повідомляла.

У вакцини Sinovac, яку можуть поставити в Україну, механізм дії інший. Там використовують ослаблену або деактивовану форму патогена, який спричиняє захворювання.

Фото: imagepointfr/Depositphotos

Чому ВООЗ застерігає вагітних щеплюватися вакцинами Moderna та Pfizer від COVID-19

Причина застережень проти Moderna та Pfizer у тому, що у ВООЗ немає достатньо даних, щоб рекомендувати генетичні вакцини вагітним.

У Центрі з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) підтверджують, що наразі існує мало даних про безпеку вакцин проти COVID-19, зокрема, про генетичні вакцини для вагітних.

Однак у ВООЗ зазначають, що немає підстав вважати, що під час вагітності можуть бути проблеми через цю вакцину.

"Хоча у вагітних вищий ризик важкого перебігу COVID-19, використання генетичної вакцини вагітним жінкам наразі не рекомендується, якщо тільки вони не піддаються високому ризику зараження, як-от медпрацівники", - йдеться в заяві організації.

Під час брифінгу 26 січня глава департаменту ВООЗ з вакцин та імунізації Кейт О'Брайен підкреслила, що необхідні клінічні випробування цієї вакцини на вагітних жінках.

"Немає ніяких підстав вважати, що під час вагітності можуть бути проблеми, ми просто визнаємо, що даних наразі немає", - сказала вона.

Сьогодні є обмежені дані з досліджень щодо токсичності для тварин та їхньої репродуктивної системи генетичних вакцин від COVID-19.

Тим часом у щурів, які отримували вакцину Moderna від COVID-19 до або під час вагітності, не виявили жодних проблем з репродуктивною функцією самок, внутрішньоутробним / ембріональним розвитком або постнатальним розвитком.

Наразі плануються дослідження на вагітних, повідомляють у Центрі.

"Експерти вважають, що вакцини з мРНК (йдеться про вакцини Pfizer та Moderna - ред.) навряд чи становлять небезпеку для вагітних або плода, оскільки вакцини з мРНК не є живими вакцинами. МРНК у вакцині швидко руйнується і не проникає в ядро ​​клітини.

Однак потенційні ризики мРНК-вакцин для вагітних і плода невідомі, оскільки ці вакцини не вивчалися на вагітних", - зазначають у CDC.

Категорично проти виключення вагітних жінок з випробувань і рекомендацій по вакцинації виступив Американський коледж акушерства і гінекології.

У заяві організації написано, що вагітні жінки повинні самі вирішити, чи хочуть вони вакцинуватися, і мають бути поінформованими про будь-які ризики.

"У вагітних з більшою ймовірністю через COVID-19 може бути госпіталізація, штучна вентиляція легенів і смерть", - попереджають в заяві.

Також у ВООЗ не рекомендують щеплювати генетичними вакцинами від COVID-19 (Moderna та Pfizer):

 • людей, у яких в анамнезі була важка алергічна реакція на будь-який компонент вакцини,
 • незважаючи на те, що вакцинація рекомендується літнім людям через високий ризик тяжкої форми COVID-19 і смерті, вакцинацію для дуже слабких людей похилого віку з очікуваною тривалістю життя менше 3 місяців слід оцінювати індивідуально.
 • людей молодше 18 років до отримання результатів подальших досліджень.

 

 

Чим особлива генетична вакцина?

COVID-19 - це перша хвороба, проти якої почали застосовувати генетичну вакцину. У ній міститься не вбитий вірус, і не шматок вірусу, з яким буде знайомиться наш імунітет після введення. У ній міститься РНК вірусу, в якій закодовано ділянку одного з генів коронавірусу, тому у науковому світі генетичні вакцини називають РНК-вакцинами.

Це такі собі генетичні інструкції, які мають допомогти нашому імунітету захиститись від вірусу.

За задумом, ця РНК повинна проникнути в наші клітини, і якийсь період часу клітини будуть самі напрацьовувати вірусний білок, на який розвиватиметься імунітет.

Хоча такого виду вакцини розробляють проти різних захворювань, зокрема, проти ВІЛ, вірусу Зіка тощо, досі жодна з них не була схвалена для використання.

Основне питання полягає в тому, що цю вакцину потрібно зберігати і транспортувати за температур -70°C (-94°F) або нижче.

Які вакцини від COVID-19 має отримати Україна

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповідав, що Україна може додатково отримати 210 тис. доз препарату виробника Pfizer від ініціативи COVAX, за умови дотримання відповідних критеріїв.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що країна вірогідно може отримати від COVAX вакцини, з виробниками яких попередньо були підписані угоди про постачання та виробництво. Це вакцини від AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Sanofi.

Серед них тільки Pfizer є генетичною вакциною.

При цьому очільник МОЗ повідомив, що у першому півріччі 2021 року Україна отримає 8 млн доз вакцин.

В той час, я у світі від COVID-19 провакцинували вже мільйони людей, в Україні ще немає дозволу на використання жодної вакцини.

У Верховній раді поки зареєстрували законопроєкт, який у разі підтримки депутатами, дозволить використання в Україні вакцин найбільших світових виробників.

Йдеться про Pfizer\BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca.

При цьому прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував, що у перших партіях вакцини від COVID-19 Україна, ймовірно, отримає три різних препарати.

 

19 липня в Україні відзначатиметься День тренера

Середа, 27 січня 2021, 08:24

19 липня в Україні відзначатиметься День тренера

Уряд затвердив проєкт Указу Президента України «Про День тренера». Про це повідомив Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, - інформує прес-служба Міністерства. «Професійне свято українських фахівців, які готують наших спортсменів до найважливіших змагань у їхньому житті, обов’язково повинно бути. Ми глибоко цінуємо їх внесок у розвиток державного спорту. Для мене особисто тренер займає поважне місце, як та людина, яка зробила мене тим, ким я є сьогодні. Всі мої високі результати я завдячую своїм наставникам», - наголосив Вадим Гутцайт.

Чому було вибрано саме 19 липня? Як пояснив Міністр, цього дня 1996 року Україна вперше взяла участь в Олімпійських іграх як незалежна держава та самостійна команда.

Досі тренерів вітали 30 жовтня, однак офіційного статусу це свято не мало. Тепер Україна матиме свою офіційну дату святкування такої визначної події як День тренера.

Зазначимо, що до розробки проєкту Указу Президента долучились Національний Олімпійський комітет України на чолі з Сергієм Бубкою, народний депутат України Жан Беленюк та Асоціація спортивних журналістів України.

 

Школа лідерства для жінок-мерок – триває набір учасниць

Середа, 27 січня 2021, 08:24

Школа лідерства для жінок-мерок – триває набір учасниць

0

Національний Демократичний Інститут (НДІ) оголошує про старт навчальної програми "Школа лідерства для жінок-мерок", яка розпочнеться 10 лютого 2021 року в рамках проєкту "Місцеві вибори 2020 в Україні: підвищення спроможності”.

Комплексна навчальна програма орієнтована на підвищення кваліфікації та лідерського потенціалу жінок-голів громад. “Школа лідерства для жінок-мерок” буде проходити з лютого по вересень 2021 року у форматі онлайн зустрічей один раз на місяць.

Формат “Школи лідерства для жінок-мерок” передбачає навчальні сесії з досвідченими експертами та інтерактивні зустрічі з міжнародними та національними спікерами кожного місяця з наступних тем (перелік не є вичерпним):

 • жіноче політичне лідерство;
 • гендерне орієнтоване управління громадою;
 • місцевий економічний розвиток;
 • публічні консультації;
 • політична комунікація та залучення громадян.

Також в рамках програми Школи заплановано навчальний онлайн візит до європейського муніципалітету та створення широкої мережі жінок-мерок для ефективної співпраці та взаємної підтримки.

Для участі у програмі просимо заповнити коротку аплікаційну форму за посиланням:

https://forms.gle/azgzZhRj5RhuVgbZ8

Кінцевий термін заповнення форми: неділя, 31 січня.

У разі виникнення запитань, будь ласка, звертайтеся до Онисії Синюк за електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

https://decentralization.gov.ua/news/13182

 

 

В інституті післядипломної педагогічної освіти – виставка творчих робіт школярів

Середа, 27 січня 2021, 08:23

0

Творчий конкурс «Українська Хартія вільної людини – простір для дієвої життєтворчості молоді» проводився протягом грудня у школах області. Відбувся він у рамках заходів впровадження обласної програми Української Хартії вільної людини в навчальних закладах Тернопільської області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Тернопільської обласної ради.

Мета конкурсу - формування в дітей та учнівської молоді системи ціннісних орієнтацій, які викладені в Українській Хартії вільної людини, виховання самостійної особистості, відповідальної за власне життя та життя країни, активного члена громадянського суспільства, підвищення ефективності впровадження духовних і моральних цінностей.

У читальному залі науково-педагогічної бібліотеки Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти розгорнуто виставку усіх поданих творчих робіт.

http://ippo.edu.te.ua/


 

«Колядуймо разом»

Середа, 27 січня 2021, 08:23

«Колядуймо разом»

0

Різдвяний концерт підготувала Тернопільська обласна філармонія. На сцені виступатиме  академічний ансамбль народної музики «ВІЗЕРУНОК».

Художній керівникнародний артист України Мирослав БАБЧУК.

Ведуча заслужена артистка України Адріана ОНУФРІЙЧУК.

Концерт відбудеться 28 січня о 18.30.

 

https://filarmony.te.ua/

 

Кременецькі саночники Андрій Мандзій та Юліана Туницька виступили на етапі Кубка світу із санного спорту в Австрії

Вівторок, 26 січня 2021, 10:16

В австрійському місті Інсбрук на олімпійській трасі завершився 8-й етап Кубка світу із санного спорту. За підсумками Національного кубка, серед українських спортсменів до основних змагань потрапили: чоловіки одномісні сани Мандзій Андрій (6 місце), Дукач Антон (8 місце), двомісні сани Стахів Ігор, Лисецький Андрій (10 місце), Гой Ігор, Левкович Ростислав (12 місце), жінки Туницька Юліана (16 місце).

 

Як повідомляє Федерація санного спорту Тернопільської області, в суботу відбулись змагання серед двомісних екіпажів-чоловіків, де екіпаж у складі Стахів Ігор, Лисецький Андрій посів 21 місце, а екіпаж Гой Ігор, Левкович Ростислав - 22 місце.

У змаганнях серед чоловіків на одномісних санях кременчанин Мандзій Андрій зайняв 20 місце (КУТОР Тернопільська ШВСМ, «Колос»), що дозволило йому в загальному заліку розміститися на 19 місці.

Ще одна саночниця з Кременця, вихованка обласної ШВСМ та ФСТ «Динамо» Туницька Юліана у змаганнях жінок посіла 28 місце, що, як стверджує Федерація санного спорту Тернопільської області, є пристойним результатом для юної спортсменки.

Фінал Кубка світу пройде 5-7 лютого в місті Санкт-Моріц (Швейцарія). А цими вихідними, з 29 до 31 січня, на санно-бобслейній трасі місті Кьонігсзе (Німеччина) відбуватиметься 50-й ювілейний Чемпіонат світу із санного спорту.

 

Кременецькі науковці презентували власні дослідження на науковому вебінарі

Вівторок, 26 січня 2021, 10:15

Кременецькі науковці презентували власні дослідження на науковому вебінарі

0

Відділ шевченкознавства Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України організував науковий вебінар «Шевченкові повісті в європейському літературному контексті» до 100-річчя від дня народження Лариси Кодацької, відомої української літературознавиці, авторитетної дослідниці творчості Великого Кобзара. Лариса Кодацька після закінчення Київського університету імені Тараса Шевченка у пам’ятному 1945 році розпочала працювати в Інституті літератури АН УРСР і зберегла вірність цій науковій установі на все життя. Так само залишилася вірною тематичному напрямку своїх наукових інтересів – дослідженню творчості Тараса Шевченка. Працювала старшим науковим співробітником відділу шевченкознавства: досліджувала тексти Шевченкових творів, упорядкувала книгу «Листи до Т.Г. Шевченка. 1840-1861 рр», брала участь у підготовці до публікації зібрання творів Тараса Шевченка у 10-ти і 6-ти томах. Її перу належить низка науково-дослідницьких робіт: «З творчої лабораторії Т.Г. Шевченка: Текстологічний аналіз поезій «Лілея», «Русалка», «Відьма»»; «Опис рукописів Т.Г. Шевченка»; «Однойменнні твори Т.Г. Шевченка: Порівняльний аналіз поем і повістей «Наймичка», «Варнак», «Княжна» – «Княгиня»»; «Художня проза Т.Г. Шевченка»; «Шевченкознавство: підсумки й проблеми». Окрім цього з її участю йшла підготовка до видання творів Івана Франка в 50-ти томах і Павла Тичини у 12-ти томах.

На науковому вебінарі «Шевченкові повісті в європейському літературному контексті», присвяченому ювілею відомої дослідниці-шеченкознавиці Лариси Кодацької, брали участь вітчизняні фахівці-літературознавці, представники наукових інституцій і вищих закладів освіти з багатьох регіонів України. На ювілейному онлайн-зібранні літературознавців України прозвучало слово науковців і Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка: доктор філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов і методики їх навчання Денис Чик презентував результати власного дослідження специфічної літературознавчої проблеми з царини компаративістики: «Від архаїчного міфу до сімейного бунту: повість «Близнецы» Т. Шевченка та роман «Oliver Twist» Ч. Дікенса як жанрові модифікації педагогічного роману».

У підсумковому обміні думками учасники наукового вебінару «Шевченкові повісті в європейському літературному контексті» наголосили на важливості всебічного вивчення, збереження та використання наукової спадщини попередніх поколінь дослідників української національної літератури і необхідності ефективного застосування сучасних технологій для здійснення наукових досліджень і науково-педагогічної роботи та імплементації їх результатів у соціальну практику.

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

 

У Ланівцях планують створити індустріальний парк

Вівторок, 26 січня 2021, 10:14

У Ланівцях планують створити індустріальний парк

Лановецька ОТГ потрапила до числа громад, y яких має бути індустріальний парк. Його заплановано створити за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС, в рамках проєкту регіонального розвитку «Мережа індустріальних парків «Західний індустріальний кластер», що став переможцем у конкурсному відборі проєктів.

Загальна вартість проєкту 12 млн гривень, з яких 10,2 млн – кошти державного бюджету. Його реалізація триватиме протягом 36 місяців та буде спрямована створення п’яти індустріальних парків в західному регіоні України, один із яких на території Лановецької громади.

«Індустріальний парк  — це черговий крок до створення нових робочих місць в Лановецькій громаді та раціонального використання ресурсів, зокрема території колишнього цукрового заводу», – зазначив міський голова Роман Казновецький.

https://lanmisto.gov.ua/

 

 

Молодіжна рада Шумської громади оголосила благодійний марафон «Живи позитивно»

Вівторок, 26 січня 2021, 10:14

Молодіжна рада Шумської громади оголосила благодійний марафон «Живи позитивно»

0

Його мсета - збір іграшок та книг для оновленої ігрової кімнати Шумської лікарні. Правила марафону такі: потрібно придбати книги, канцтовари або іграшки (такі які легко дезинфікуються, без дрібних елементів), зробити пост у ФБ з хештегом #Живи позитивно та передати естафету друзям чи організаціям.

Акція триватиме до 01 лютого 2021 року.

https://shumska-gromada.gov.ua/

 

Проєкт «Тренування із зіркою» проведуть у Тернополі за участі БК «Тернопіль»

Понеділок, 25 січня 2021, 11:08

Проєкт «Тренування із зіркою» проведуть у Тернополі за участі БК «Тернопіль»

Унікальний захід «Тренування із зіркою» 25 січня відбудеться в Тернополі. Це Всеукраїнська акція, яку організували Федерація баскетболу України та титульний спонсор чоловічої Суперліги ТМ «Parimatch». Проходить вона у різних містах України за участі відомих місцевих баскетбольних команд. Головною дійовою особою проєкту в Тернополі стане БК «Тернопіль».

Як стверджують організатори, найважливіше в таких акціях — комунікація представників ЗМІ, вболівальників і гравців команд між собою. Це сприяє не лише популяризації та розвитку спорту,  і баскетболу зокрема, а й дає можливість дізнатися, як живуть команди та їх спортсмени, які є проблеми, та об’єднати зусилля для їх вирішення.

Зустріч із БК «Тернопіль» в рамках проєкту «Тренування із зіркою» відбудеться у залі ФОК, що на вулиці вул. Братів Бойчуків, 4А. Участь у заході візьмуть гравці команди, а й уболівальники та представники ЗМІ, які зможуть ближче познайомитися зі світом професійного баскетболу, більше дізнатися про команду їхнього міста, поспілкуватися зі спортсменами. Початок о 18 годині.

Нагадаємо, що цього сезону БК «Тернопіль» дебютував у Суперлізі «Parimatch».

Фото з архіву БК «Тернопіль»

 

Українська революція 1917–1921: регіональний вимір

Понеділок, 25 січня 2021, 11:08

Українська революція 1917–1921: регіональний вимір

0

Виставка під такою назвою відкрилася у музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини.

На стендах виставки розповідається про події Перших українських національно-визвольних змагань у всіх регіонах нашої держави, зокрема й Галичини, Волині, Поділля, Наддніпрянщини та ін. етнічних земель. 14 тематичних банерів показують, що революційні події сто років тому мали загальноукраїнський характер: на сході й заході, півночі та півдні – скрізь в Україні відбулося національне пробудження, почалося державотворення.

Виставку підготував Український інститут національної пам’яті.

Згодом ця виставка буде експонуватися в музеях області.

 

Затверджено Правила прийому на навчання у мистецькому коледжі у 2021 році

Понеділок, 25 січня 2021, 11:07

Затверджено Правила прийому на навчання у мистецькому коледжі у 2021 році

0

Здобути фахову мистецьку освіту тепер може ще більше бажаючих — Закон «Про фахову передвищу освіту» та нова концепція мистецької освіти в Україні дає такий шанс ширшій категорії людей без вікових обмежень.

З 2021 року Тернопільський мистецький фаховий коледж ім. Соломії Крушельницької приймає на навчання на базі дев’яти класів, на основі ЗНО та вступних випробувань. Крім того, знято вікові обмеження  вступників та кількість  дипломів, які вони раніше здобули за державний кошт.

Усе це в комплексі означає, що не тільки вчорашні учні загальноосвітніх шкіл тепер можуть продовжити навчання в мистецькому коледжі, а й ті, хто раніше здобув фахову освіту, а сьогодні вирішив здобути нову професію.

Нагадаємо, коледж готує як майбутніх музикантів (учасників великих музичних колективів, сольних артистів), так і дає необхідну базу педагогам, які далі навчають мистецтву дітей в музичних школах тощо.

Ще більше шансів вступити у мистецький коледж імені Соломії Крушельницької дають підготовчі курси, які діють при коледжі.

То ж бажаючим здобути музичну освіту варто ознайомитися із затвердженими педагогічною радою Правилами прийому в коледж на сайті освітнього закладу (http://tmc.te.ua/havings/files/2020/12/Pravyla-pryjomu-2021.pdf), виконати прописані в них пункти – і вже незабаром виступати у відомих залах Європи, куди успішно потрапляють здібні студенти коледжу імені Соломії Крушельницької.

http://tmc.te.ua/

 

 

Видання героїчно-патріотичної тематики поповнили фонд бібліотеки

Понеділок, 25 січня 2021, 11:05

Видання героїчно-патріотичної тематики поповнили фонд бібліотеки

0

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала віртуальну виставку «У серці Бог, Україна, свобода!». На ній представлено книги, котрі розповідають про події Євромайдану, бої на сході України й людей, які творять історію України й виборюють незалежність для своєї держави. Це видання героїчно-патріотичної тематики, які надійшли у фонд відділу міського абонементу у 2020 році.

Запрошуємо до перегляду!

 

Поради для любителів тренувань у холодну пору року

П'ятниця, 22 січня 2021, 12:03

Зимові заняття спортом на свіжому повітрі дуже корисні – вони загартовують організм, виховують силу волі і допомагають зберегти спортивну форму до весни. Щоб розвіяти всі сумніви і підготувати до нового сезону, пропонуємо основні поради з тренувань у холодну погоду. «Не бігай у мороз, захворієш» чи «Спорт на холоді – найкращий засіб для загартовування організму» – ці дві цілком протилежні думки щодо занять бігом узимку, віддавна спричиняють суперечки. Разом із тим, дотримуючись певних правил, можна провести ефективне тренування та отримати від нього багато позитивних емоцій. Хоча інтенсивні тренування, наприклад, з прискоренням, в морозну погоду краще проводити у манежі.

 

На думку вчених, коли ми починаємо тремтіти від холоду, витрата калорій різко зростає. Це відбувається тому, що у м’язах, які скорочуються, виробляється гормон іризин, який спонукає жир виділяти тепло, тобто спалювати калорії. Якщо ви правильно одягнулись на тренування й не тремтите від холоду, то витрата калорій дійсно буде більшою, але все ж незначною – таку думку розділяє більшість експертів. Тобто, не варто розраховувати, що після тренування зможете багато їсти без наслідків для фігури.

Дехто з любителів бігу боїться застудити легені на зимових тренуваннях. Вчені стверджують, що навіть у найхолоднішу погоду ризику «відморозити легені» немає: повітря потрапляє в них, вже зігрівшись від температури тіла. Однак сухе та холодне повітря може викликати звуження бронхів, що проявляється у відчутті печіння та подразнення в грудях, що призводить до кашлю та задишки. Більш чутливі до холодного повітря любителі бігу, які страждають на астму.

Як правильно дихати ?

Бігаючи взимку, намагайтесь вдихати повітря через ніс та видихати через рот або ніс. При температурі нижче -10 градусів для захисту від сухого та холодного повітря можна використовувати шарф, балаклаву або спеціальну маску, якщо вам комфортно у них бігати.

Утеплюйтесь, але в міру

Мерзнути, звичайно, не треба, але й перегріватись так, щоб захотілось зняти шапку або куртку, не варто. Орієнтуйтесь на «правило трьох шарів», але пам’ятайте, що бігати взимку, як і влітку, потрібно у спеціальному екіпіруванні, тому пуховик, теплий светр з начосом та хутряну шапку слід відкласти.

Зимова спортивна форма повинна бути багатошаровою. Перший шар щільно прилягає до тіла і відводить вологу. Для цього використовуйте термобілизну. Другий шар утримує тепло. Це може бути спортивний костюм, у складі якого є шерсть чи бавовна. Третій шар – верхній одяг, що захищає від снігу і дощу. Обирайте залежно від погоди – це може бути куртка від вітру в плюсову температуру або більш утеплена куртка в «мінус».

На ноги одягайте водонепроникні кросівки з хорошою амортизацією. Також не забудьте про шапку, шарф-комір і хороші щільні рукавички (особливо, якщо збираєтесь тренуватися на брусах та перекладині).

Якщо вам трохи прохолодно в той час, коли стоїте без діла, значить одяг вибраний правильно. Під час тренування кров розганяється по тілу, і вам стає набагато тепліше, тому не треба сильно утеплюватися, інакше можете спітніти та застудитися.

Починайте і закінчуйте тренування правильно

Щоб м’язи отримали менше стресу, зробіть розминку вдома. Під час зимових тренувань важливо дотримуватися балансу – м’язи мають бути розігрітими, але при цьому ви не повинні сильно пітніти. Тому під час розминки головне не перестаратися.

Якщо вийти на вулицю в мокрому одязі, можна застудитися. Якщо ваш тренувальний майданчик знаходиться далеко, пробіжіться до нього, аби м’язи не охололи. Наприкінці заняття також постарайся якомога швидше потрапити додому.

Вибирайте відповідні вправи

Любителям силових навантажень краще відмовитися від складних вправ та обрати присідання, «відтискання» від землі, підтягування та згинання та розгинання рук в упорі на брусах. Все це легко можна зробити в будь-якому дворі.

Для бігу краще використовувати очищені асфальтовані доріжки. З обережністю бігайте по снігу і льоду, щоб не травмувати ноги.

Пийте тепле

Втрата рідини через піт при холодній погоді дійсно буде нижчою, ніж у спекотний день. Проте експерти вважають, що взимку ризик обезводнення  теж дуже високий. Під час зимових тренувань наш організм витрачає рідину при диханні – на те, щоб зволожувати сухе повітря, яке ви вдихаєте. Спрага у спеку  свідчить про те, що потрібно поповнити запаси рідини, а в холодну погоду вона дошкуляє значно менше. Отож не забувайте пити воду не тільки у спеку, але і при більш холодній погоді. Холодну воду на морозі пити, звичайно, не варто. Краще пийте воду кімнатної температури або теплий (але не гарячий) чай. У нього можна додати мед, лимон та імбир – вийде чудовий тонізуючий напій. Щоб зберегти температуру, використовуйте термос.

Спробуйте різні варіанти занять

Зима – чудова можливість урізноманітнити тренування! Замість звичайного бігу станьте на лижі або ковзани. Ви не тільки отримаєте хороше аеробне навантаження, а й додасте у заняття спортом трохи різноманітності, що дуже важливо для збереження інтересу і мотивації. Можна зібратися з друзями і пограти в хокей. І, звичайно, хто має непогану фізичну підготовленість, не забувайте про екстрим: немає нічого кращого, ніж вибратися у вихідні покататися на сноуборді або гірських лижах.

Займайтесь, на здоров’я!

Підготовлено за матеріалами Інтернет-видань фото з мережі Інтернет

 

Тернополян запрошують до участі у челенджі «Я вмію так! А ти? Тренуємось в режимі #Nonstop2021»

П'ятниця, 22 січня 2021, 12:02

Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення пропонує жителям міста долучитися до челенджу «Я вмію так! А ти? Тренуємось в режимі #Nonstop2021», продемонструвавши свої спортивні здібності і навики. Основна мета акції – пропагувати активний та здоровий спосіб життя під час карантину та залучити якомога більше тернополян до занять спортом, - інформує прес-служба Тернопільської міської ради.

 

За умовами челенджу потрібно зняти відео, на якому ви тренуєтеся та виконуєте різноманітні спортивні вправи (присідання, відтискання, набивання м’яча тощо) і потім завантажити його у мережу Фейсбук, позначивши на ньому сторінку Тернопільський міський центр фізичного здоров'я населення і підписавши хештегом #Nonstop2021.

Організатори просять не забувати передавати естафету у цьому челенджі своїм друзям та знайомим.

 

Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко з робочим візитом відвідав Великогаївську об’єднану територіальну громаду

П'ятниця, 22 січня 2021, 12:02

Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко з робочим візитом відвідав Великогаївську об’єднану територіальну громаду

Про здобутки громади очільнику області розповів сільський голова Олег Андрійович Кохман.

Зокрема, у Великогаївській ОТГ в одній із перших було створено Центр надання адміністративних послуг, який вже не один рік показує свою ефективність. Адже в одному місці люди можуть отримати не лише найпотрібніші адміністративні, але й паспортні послуги, послуги державного реєстратора. Місцевий ЦНАП співпрацює із спеціалістами Пенсійного фонду, Управлінням соціального захисту, центром зайнятості, також тут відкрито консультативний пункт для бізнесу. На досить високому рівні в громаді й медицина. Тут створено сучасну амбулаторію та ФАПи, які надають широкий спектр медичних послуг.

Під час візиту керівництво області побувало в офісах старост Товстолузького та Скоморохівського старостинських округів, амбулаторіях загальної практики сімейної медицини сіл Великі Гаї та Баворів, клубі села Скоморохи, а також оглянули джерело «Божої любові» у селі Кип’ячка.

На завершення візиту Михайло Головко поспілкувався із колективом Великогаївської сільської ради.

«Великогаївська громада є однією з найбільших та найуспішніших на Тернопільщині. Вона показує досить хороші результати у своєму розвитку. Тут мають чим пишатися. І це, перш за все, є результатом спільних зусиль сільського голови та всієї його команди, які вболівають за свою громаду та працюють на її благо.

Зі свого боку, як голова Тернопільської обласної ради, буду сприяти подальшому розвитку Великогаївської ОТГ, адже моє завдання відстоювати інтереси області та кожної її громади», - зазначив очільник області.

01234


 

Студента Тернопільського мистецького коледжу запросили виступати у Римі та Відні 0

П'ятниця, 22 січня 2021, 12:01

Студента Тернопільського мистецького коледжу запросили виступати у Римі та Відні

0

Дмитро Кирилів – студент Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької, сьогодні вже перспективний талановитий музикант в Австрії і не тільки. Хлопець старанно здобував музичний фах у навчальному закладі, коли один із конкурсів стрімко змінив його звичне життя.

Сьогодні студент з Тернопільщини пригадує — в дитинстві мав неабияку енергію. Щоб якось її вгамувати, бабуся віддала 5-річного хлопця грати на сопілці. Майже через три роки малий Дмитрик змінив інструмент – так він почав грати на кларнеті. Зараз зізнається, що до 11 років просто ненавидів музичне навчання. А далі – участь та перемоги в конкурсі, відтак освоювати інструмент у нього виходило все краще, і хлопець не помітив, як закохався в музику.

Так провчився до 9 класу, по закінченні якого вирішив вступати в тоді ще Тернопільське музичне училище імені Соломії Крушельницької.

У коледжі Дмитро продовжив освоювати кларнет в класі викладача Євгена Гайди, якому хлопець до сьогодні щиро вдячний за науку. Також дякує викладачу Михайлу Віятику. Взагалі, як каже Дмитро, в Тернопільському мистецькому коледжі дуже професійні та хороші педагоги, які крім того, що навчають, ще й турбуються про студентів, допомагають їм організувати побут, вирішити особисті питання. Така людяність викладачів ще більше згуртовує їхніх учнів, дає їм можливість далі вчитися в кращих мистецьких вишах і виступати у великих єврпейських залах.

«Знаю багато студентів нашого коледжу зараз продовжують навчання в Києві, Одесі, Львові, Харкові, працюють в кращих оркестрах не тільки України, а й за кордоном, — розповідає Дмитро Кирилів.- А мої близькі друзі з коледжу сьогодні підвищують фах у різних університетах Польщі (від Кракова – до Вроцлава), а також в німецькому місті Ессен».

У 2020-му, дізнавшись про конкурс, який проводив Музичний університет Samnium, Дмитро надіслав своє відео соло-композиції. Оскільки конкурс Міжнародного оркестрового відбору Auditions Awards у зв’язку із карантином відбувався онлайн, хлопцеві незабаром написали, що він пройшов у другий тур. На цьому етапі учасникам надіслали ноти і дали завдання зіграти оркестрові труднощі. Міжнародне журі конкурсу присвоїло тернополянину за його гру 77 балів, що дозволило йому здобути призове третє місце. І ще -  виступати в складі оркестру в Римі та Відні влітку 2021 року.

Сьогодні Дмитро вирішив продовжити навчання у консерваторії Відня, куди успішно вступив. Хлопець радий, що здобуті в Тернопільському мистецькому коледжі ім. Соломії Крушельницької знання дозволили йому стати частинкою мистецького світу Австрії.

http://tmc.te.ua/

 

Нова школа – нові підходи

П'ятниця, 22 січня 2021, 12:00

Нова школа – нові підходи

0

Науково-методичний семінар «Нова українська школа: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення» підготували і провели науково-педагогічні працівники кафедри теорії і методики дошкільної та початкової освіти Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка у форматі відео-конференції на платформі Zoom. Співорганізаторами семінару виступили відділ освіти Кременецької міської ради, кафедра початкової освіти Креативної Міжнародної Дитячої Школи (м. Київ), Тилявський НВК «ЗНЗ І–ІІІ ступенів – ДНЗ» Шумського району, Кременецька ЗОШ І–ІІІ ступенів №4 і НВК «Кременецька ЗОШ І–ІІІ ступенів №5 – ДНЗ».

На конференції розглядалися питання «Нова українська школа в сучасних умовах», «Нова українська школа і STEM-освіта», «Практичні аспекти реалізації ідей концепції НУШ», «Форми забезпечення наступності закладів дошкільної освіти та Нової української школи», «Методика дистанційного навчання у системі навчально-виховного процесу», «Особливості реформування змісту сучасної початкової освіти», «Підготовка фахівців початкової освіти в умовах сьогодення».

Учасники онлайн-семінару значну увагу приділили висвітленню конкретних методичних аспектів заявленої проблематики. Зміст їх виступів стосувався питань: «Природнича освітня галузь: мета, завдання та змістові лінії», «Інноваційні технології навчання математики в початковій школі», «Роль методу «хвильових занурень» у формуванні цілісної особистості», «Формування медіаграмотності майбутніх учителів початкових класів у процесі вивчення технологічної освітньої галузі», «Роль творчого мислення у реалізації наступності дошкільної і початкової ланок освіти», «Вплив дистанційного навчання на розвиток самостійності учнів» тощо.

Друга частина науково-методичного семінару мала практичний характер. Наприклад, семінар включав презентацію технологій дистанційного навчання у початковій школі.

Заключним акордом роботи науково-методичного семінару стала підготовка пропозицій за підсумками обміну думками фахівців – учасників наукового онлайн-зібрання і розробка рекомендацій щодо вдосконалення освітньо-професійної програми «Початкова освіта» на 2021–2025 роки

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

 

У громаді встановлюють сучасне вуличне освітлення

П'ятниця, 22 січня 2021, 11:59

У громаді встановлюють сучасне вуличне освітлення

0

Протягом грудня минулого 2020 року у Білобожницькій територіальній громадіпроведено комплексне обстеження стану зовнішнього вуличного освітлення. У результаті розпочато оновлення освітлення центральних вулиць с. Білобожниця, с. Полівці, с.Палашівка, с.Ридодуби та с. Ромашівка. У цих селах встановлено понад 300 енергозберігаючих LED світильників на всіх центральних вулицях.

Наступними  будуть освітлюватись вулиці с. Звиняч, с. Джурин, с. Косів, с. Базар, с. Папірня та частина села Буданів.

https://bilobozhnicka-gromada.gov.ua/

 

 

Тернопільська ОДЮСШ із зимових видів спорту визначила кращих спортсменів і тренерів року

Четвер, 21 січня 2021, 11:05

Традиційно КУТОР «Тернопільська обласна ДЮСШ із зимових видів спорту» проводить підбиття підсумків роботи школи за поточний рік. До уваги беруться результати виступів спортсменів на змаганнях різного рівня. Результати оцінюються згідно системи визначення рейтингу, затвердженого Мінмолодьспорту України. Проводиться такий аналіз та визначення кращих у різних вікових категоріях.

У номінації «Кращий спортсмен школи» серед чоловіків 2005 р.н. і старших нагороди отримали:

І місце – Мандзин Віталій (біатлон)

ІІ місце – Шумбарець Олександр (лижне двоборство)

ІІІ місце – Пилипчук Андрій (лижне двоборство)

4 місце – Мазурчук Дмитро (лижне двоборство) 
5 місце – Прокоп’юк Максим (лижне двоборство)

6 місце – Гой Ігор (санний спорт)

У номінації «Кращий спортсмен школи» серед жінок 2005 р.н. і старших до шестірки кращих увійшли:

І місце – Туницька Юліанна (санний спорт) 
ІІ  місце – Хитренко Наташа (санний спорт) 
ІІІ місце – Коваль Вікторія (санний спорт) 
4 місце – Пазинюк Іванна (біатлон)

5 місце – Усенко Олександра (біатлон)

6 місце – Герасим’юк Віталіна (стрибки на лижах з трампліну)

У номінації «ОЛІМПІЙСЬКА НАДІЯ» серед юнаків 2006 р.н. і молодших відзначені:

І місце – Пилипчук Денис (лижне двоборство)
ІІ місце – Шовкопляс Олександр (лижне двоборство) 
ІІІ місце – Чеболда Ілля (лижне двоборство) 
4  місце – Дворецький Владислав (лижне двоборство) 
5 місце – Гетьман Богдан (лижне двоборство) 
6 місце – Чернух Назар (лижне двоборство)

У номінації «ОЛІМПІЙСЬКА НАДІЯ» серед дівчат 2006 р.н. і молодших нагороди отримали:

І місце – Грушицька Оксана (лижне двоборство)

ІІ місце – Русин Елеонора (лижні гонки)
ІІІ місце – Козлова Каріна (лижне двоборство) 
4 місце – Ільчук Дарина (стрибки на лижах  з трампліну) 
5 місце – Ганічева Еліза (санний спорт)
6 місце – Федорчук Дарина (санний спорт)
Успіхи спортсменів були б неможливими без щоденної, кропіткої, високопрофесійної роботи тренерів-викладачів.

Відтак, у номінації «Кращий тренер-викладач школи» переможцями стали:
І місце – Кравчук Світалана Володимирівна, тренер вищої категорії, відділення санного спорту
ІІ місце – Бережанський Олег Петрович, тренер вищої категорії, відділення лижного двоборства
ІІІ місце – Карпець Ярослав Тимофійович, старший тренер відділення лижного двоборства, тренер вищої категорії
4 місце – Бурик Назарій Володимирович, старший тренер відділенні біатлону, тренер вищої категорії
5 місце – Генюк Петро Миколайович, тренер ТО ШВСМ, тренер вищої категорії; Козлов Микола Миколайович, тренер ТО ШВСМ, тренер вищої категорії
6 місце – Бурик Тетяна Володимирівна, тренер першої категорії, відділення біатлон.

До списку переможців у номінації «Кращий спортсмен школи» серед чоловіків та жінок увійшли випускники школи, які зараз виступають за ТО ШВСМ та ДУ ДЦОП із зимових видів спорту, де проходять подальше підвищення рівня своєї спортивної майстерності. Згідно чинного законодавства, такі учні-спортсмени дають спортивній школі, у якій вони навчалися, 50% рейтингових очок за свої результати ще впродовж двох років після її завершення.

«Незважаючи на складну епідеміологічну ситуацію в Україні, у зв’язку з якою проведення більшості змагань міжнародного та всеукраїнського рівнів було відмінено, учні ОДЮСШ із зимових видів спорту впродовж 2020 року досягли значних успіхів, набравши у підсумку 7135 рейтингових очок. Дана інформація була направлена у Міністерство молоді та спорту України для визначення щорічного рейтингу спортивних шкіл України згідно вимог, зазначених у Положенні про рейтинг ДЮСШ з олімпійських видів спорту України», - повідомив директор школи Володимир Приймак.

Додамо, що урочистості з нагоди відзначення кращих учнів та тренерів школи були відкладені в зв’язку з карантинними обмеженнями і наразі не проводились.

Фото з архіву школи

 

У громаді проводять анкетування щодо Стратегії розвитку

Четвер, 21 січня 2021, 11:04

У громаді проводять анкетування щодо Стратегії розвитку

0

Триває  робота із розробки Стратегії розвитку Заліщицької громади на період 2021-2028 роки. Iз метою врахування думки максимальної кількості мешканців, визначення пріоритетів і підготовки якісної та об’єктивної Стратегії розвитку у громаді проводиться опитування. Анкетування є анонімним (не передбачає введення персональних даних), що забезпечить отримання максимально достовірної інформації від мешканців, підприємців, активістів, молоді.

Після завершення анкетування зібрану інформацію буде опрацьовано та узагальнено, що дозволить отримати певну статистичну інформацію по стану кожної галузі життєдіяльності громади. Отримані та оброблені набори даних будуть використані при розробці Стратегії розвитку Заліщицької громади.

https://www.facebook.com/zalrada.gov.ua/

 

«Сакральна скульптура Тернопільщини»

Четвер, 21 січня 2021, 11:03

«Сакральна скульптура Тернопільщини»

0

Під такою назвою діє віртуальна виставка світлин сакральних скультур області. Її підготували за підтримки Українського культурного фонду працівники Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини.

Фотоальбом постійно поповнюється на FB-сторінці Центру. Переглянути фотоальбом можна за посиланням - https://www.facebook.com/media/set?vanity=T.centr.pamiatok&set=a.1057898854637122

https://www.facebook.com/T.centr.pamiatok

 

Юні тернопільські плавці дізнавались про навички лідерства від фіналіста Олімпійських ігор з плавання Олександра Волинця

Середа, 20 січня 2021, 12:22

Юні тернопільські плавці дізнавались про навички лідерства від фіналіста Олімпійських ігор з плавання Олександра Волинця

Всеукраїнський проєкт серед дітей та молоді #OlympicLab, що реалізується за ініціативи НОК України спільно з Coca-Cola Foundation за напрямком «Чат з чемпіонами та навички лідерства» до відзначення 30-річчя Національного Олімпійського комітету України, пройшов у КДЮСШ № 2 імені Юрія Горайського. Відбувався захід в рамках проведення  чемпіонату школи з плавання.

 

Відтак з юними плавцями мав зустріч дворазовий фіналіст Олімпійських ігор з плавання Олександр Волинець. Уславлений спортсмен розповів дітям про свій спортивний шлях, про невдачі та успіхи, поділився секретами, що робити в такі моменти, як не падати духом та іти далі.

Як переконаний Олександр Волинець, для того, щоб стати чемпіоном, потрібні повна самовіддача, дисципліна, завзятість, працьовитість, беззаперечне дотримання мети, вміння постійно вчитися та вдосконалюватися. Тільки такі якості можуть привести до успіху та перемог.

Переможці та призери змагань отримали подарунки від місцевого осередку НОК України в Тернопільській області.

 

У Тернополі змагались наймолодші борці вільного стилю

Середа, 20 січня 2021, 12:21

У Тернополі змагались наймолодші борці вільного стилю

За підсумками 2020 року у Тернополі відбулася відкрита першість спортивного клубу імені Богдана Сцібайла «ГалТер’S» (Галичина-Тернопіль-Sport) з вільної боротьби серед початківців віком 8-10 років, присвячена Різдвяно-новорічним святам. На змаганнях виступили наймолодші борці СК імені Богдана Сцібайла «ГалТер’S» та спортсмени КДЮСШ №1 міста Тернополя.

Із шести вагових категорій, у яких змагались учасники, чемпіонами стали четверо представників СК імені Богдана Сцібайла «ГалТер’S» - Дмитро Шумило (в/к до 23 кг), Захар Федчишин (в/к до 27 кг), Максим Шумило (в/к до 30 кг) та Архип Вовк (в/к до 33 кг) і двоє представників КДЮСШ №1- Юрій Федусь (в/к до 37 кг) та Антон Миколів (в/к до 50 кг).

Переможці та призери змагань були нагороджені медалями, грамотами та новорічними призами. Єдина учасниця першості Єва Дем’ян (КДЮСШ №1) виборола срібну медаль у категорії до 27 кг і була нагороджена призом «За волю до перемоги», чемпіон Архип Вовк названий кращим борцем змагань, а срібний призер у категорії до 33 кг Тарас Саламандра («ГалТер’S») нагороджений призом «За кращу техніку», - повідомляє організатор турніру, президент СК імені Богдана Сцібайла «ГалТер’S» Ігор Сцібайло.

 

В обласному краєзнавчому музеї розгорнуто масштабну виставку в рамках проєкту, присвяченого 100-річчю Української революції 1917–1921 рр.

Середа, 20 січня 2021, 12:20

В обласному краєзнавчому музеї розгорнуто масштабну виставку в рамках проєкту, присвяченого 100-річчю Української революції 1917–1921 рр.

0

Створена вона за сприяння Українського культурного фонду. 2021 рік – завершальний етап цього проекту.

100 років тому події української національно-демократичної революції стали вагомим кроком на шляху здобуття реальної незалежності і створення самостійної держави. Основними чинниками, які призвели до піднесення національно-патріотичних прагнень українського народу до незалежності і самостійності стали Перша світова війна, падіння самодержавства в Росії, розпад Австро-Угорщини. Цей етап історії,безумовно, став одним з найгероїчніших в боротьбі за українську державність.

На виставці представлені численні експонати з фондових збірок музею. Серед них фотодокументальні раритети, книги, наукові дослідження, періодика, філателія, оригінальні тематичні листівки тощо.

1

Привертають увагу примірники газети «Републіка», органу уряду ЗУНР – Державного секретаріату, та газета «Бережанський вісник», яка виходила в листопаді 1918 року.

Експонуються філателістичні блоки, присвячені історії ЗУНР, зокрема, з колекції П.Телев’яка та із серії «Підпільна пошта України».

У вітринах виставки розміщені військово-історичні видання Літопис Червоної Калини, які виходили у Львові в 20-х – 30-х роках ХХ століття.

На виставці можна побачити багато світлин наших краян, які брали активну участь у боротьбі за встановлення української влади, героїчно воювали в лавах УГА та в Армії УНР. Серед них А.Дубина з міста Гусятина, М.Петрицький – громадський і політичний діяч з міста Копичинці, Тимотей Старух – комісар ЗУНР в місті Бережани, співголова Трудового Конгресу України, С.Дністрянський – вчений-правник, розробник проекту Конституції ЗУНР, та багато інших. Експонуються також фото начальних вождів, старшин і рядових вояків УГА.

Не залишать байдужими відвідувачів виставки оригінальні документи – запрошення на відзначення річниць пам’ятних подій Української революції, які відбувалися в Тернополі в 1937–1938 роках, зокрема, урочисто відзначалося 20-річчя утворення ЗУНР та 20-річчя Акту Злуки УНР і ЗУНР.

Виставку вдало доповнюють твори мистецтва, художні плакати, картини, військові строї та спорядження. З матеріалів виставки можна дізнатися багато цікавого і захоплюючого про той славний і героїчний період нашої історії.

 

 

У Кременецькій академії підготували посібник для вчителів музичного мистецтва

Середа, 20 січня 2021, 12:20

У Кременецькій академії підготували посібник для вчителів музичного мистецтва

0

Творча група науково-педагогічних працівників кафедри мистецьких дисциплін та методики їх навчання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім..Тараса Шевченка підготували навчальний посібник «Шкільні пісні у супроводі баяна(акордеона) на основі типової освітньої програми Нової української школи». Видання рекомендоване до друку Вченою радою факультету соціально-педагогічної освіти та мистецтв закладу вищої освіти і побачило світ у Видавничому центрі  академії.

Навчальний посібник підготовлено відповідно до концепції Нової української школи. В ньому розроблено музичний супровід пісенного репертуару, який відповідає вимогам навчальної програми 1-2 класів закладів загальної середньої освіти. Видання розраховане на здобувачів вищої освіти мистецько-педагогічного профілю, на викладачів і вчителів музичного мистецтва.

При підготовці навчального посібника автори врахували і узагальнили надбання сучасних наукових та методичних праць з музичного мистецтва, звернулися до теоретичного доробку вітчизняних вчених і до колективного та індивідуального досвіду викладання музичних дисциплін у загальноосвітній школі.. У навчальному посібнику традиційні розділи педагогіки (теорія виховання, педагогічна майстерність, дидактика) об’єднані з її спеціальними розділами, пов’язаними з підготовкою музикантів-педагогів (музичне сприйняття, музична інтерпретація, музична імпровізація).

У навчальному посібнику для вивчення учнями молодших класів запропоновано 35 творів, з яких 19 адресовані першокласникам і 16 – учням другого класу. Подано необхідні відомості про життєтворчість композиторів – авторів основних музичних творів, включених до посібника. Значним здобутком навчального видання виступає «Словник емоційно-образних визначень музики», де подані виразні характеристики музики, динаміки, тембру, гармонії, мелодії, ритму, темпу, штриха та регістру, в загальному, більше трьох сотень понять.

Навчальне видання стане фактором відчутної методичної  і практичної допомоги всім, хто працює чи готується працювати у царині музичного виховання наймолодших школярів

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

 

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала презентацію-огляд про традиції українського війська

Середа, 20 січня 2021, 12:19

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала презентацію-огляд про традиції українського війська

0

Історія українського війська сягає тих древніх часів, коли тодішні мешканці земель сучасної України вперше змушені були взятися за зброю щоб боронити життя і свободу себе і своїх близьких, свого народу і суспільства.

У наш час, коли Україна бореться за свою державу, винятково важливо знати історію, уроки справжньої воїнської мужності, вправності та завзяття. А особливо етапи воєнних змагань, адже саме у них здобувалася воля.

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала презентацію-огляд «Звитяги та терени українського лицарства» (традиції українського війська). Пропонована література висвітлює мужніх воїнів, що відстоювали і до сьогодні відстоюють нашу свободу та незалежність.

Докладніше - https://library.te.ua/2020/12/30/news20-259rh/

https://library.te.ua/

 

 

Сторінка 2 з 99

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер