images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

Чи можна хворіти на грип та COVID-19 одночасно і від чого це залежить?

Вівторок, 24 листопада 2020, 15:07

Хоча масштаби пандемії COVID-19 поки не зменшуються, сезон грипу починається незвично повільно, пише HuffPost.

Експерти це передбачали і сподівалися, що так може статися завдяки заходам для боротьби з COVID-19.

Але це не означає, що загроза подвійної пандемії вже позаду.

Значна частина людей може захворіти обома інфекціями, а дехто може заразитися обома вірусами водночас.

Хоча інформація про те, як віруси взаємодіють один з одним і разом впливають на організм, обмежені, перші дані свідчать про те, що тим, хто заражається обома інфекціями, важче.

Фото: Samotrebizan/Depositphotos

Як можна заразитися обома вірусами одночасно

Перше, що потрібно знати про коінфекцію COVID-19 і грипом, - що це можливо, тому що два віруси причеплюються до різних частин тіла.

Вони не конкурують один з одним, коли справа доходить до зараження наших клітин.

За словами Діна Вінслоу, фахівця з інфекційних захворювань з Stanford Health Care, препринт дослідження про коінфекцію грипу показує, що існує короткий проміжок часу, протягом якого одна вірусна інфекція може перешкоджати успішному злиттю іншої вірусної інфекції з нашими клітинами.

"Але цей період дуже дуже короткий і непередбачуваний", - вважає Вінслоу.

Хоча деякі люди можуть уникнути коінфекції, іншим може не пощастити. Вінслоу сказав, що також не зрозуміло, чи існує такий захист тільки між штамами грипу чи й між коронавірусом і грипом.

Супутні інфекції часто призводять до гірших наслідків

Метью Гайнц, терапевт, лікуючий пацієнтів з COVID-19 в Тусоні, штат Арізона, розповів, що раніше лікував багатьох пацієнтів, у яких були коінфекції грипу та інших поширених коронавірусів.

"Вони виглядають гірше, і їм потрібно більше часу на відновлення", - сказав Гайнц.

Дані показують, що те ж саме відбуваєтсья з COVID-19.

Препринт дослідження, яке провели у Великій Британії, показав, що у людей з коінфекцією зазвичай були гірші наслідки.

У них ризик померти був приблизно удвічі вищим, ніж у пацієнтів, які інфіковані тільки COVID-19.

Цих людей також частіше поміщали в відділення інтенсивної терапії, і їм був потрібний апарат штучної вентиляції легень.

Грип може завдати шкоди організму, як і COVID-19 - обидва викликають зниження рівня кисню в крові, проблеми з диханням і запалення.

"Насправді всі штами грипу та SARS-CoV-2 є потенційно дуже і дуже смертельними інфекціями", - сказав Вінслоу.

Ймовірно, що ризик захворіти обома вірусами одночасно вищий серед людей, які загалом більш вразливі до кожного вірусу, наприклад, серед літніх людей і людей з супутніми захворюваннями, такими як ожиріння, рак і хвороби легенів.

Імунна відповідь може не працювати проти обох вірусів

За словами Оніема Огбуагу, лікаря-інфекціоніста, є як загальні, так і специфічні імунні реакції, які організм виробляє для боротьби з вірусною інфекцією.

Теоретично ця загальна імунна відповідь може в деякій мірі допомогти з іншими вірусами.

"Як тільки це станеться, це може знизити важкість перебігу другої коінфекції", - вважає Огбуагу.

Але для деяких людей цієї загальної імунної відповіді може бути недостатньо.

І більш цілеспрямована відповідь, яку наша імунна система виробляє спеціально для кожного окремого вірусу, не буде ефективною в боротьбі з іншими патогенами.

"Те, що імунна система застосовує для боротьби з одним вірусом, не працює проти іншої, тому їй необхідно з'ясувати, як діяти в обох випадках.

Для імунної системи дуже втомливо боротися з двома агресивними і важкими респіраторними захворюваннями одночасно", - вважає Гайнц.

Оскільки легко пропустити одну з інфекцій або помилково діагностувати одну як іншу, важливо пройти тестування на обидві, радять лікарі.

Наразі експерти з охорони здоров'я кажуть, що найкращий спосіб запобігти зараженням двома інфекціями - це продовжувати дотримуватися заходів безпеки при пандемії.

"Дійсно потрібно, щоб всі зробили щеплення від грипу, а також носили маски і трималися на відстані", - сказав Гайнц.

Дослідження виявило, що вакцинація від грипу може створювати додатковий захист для тих, хто захворів на коронавірус.

 

У Тернопільській футзальній лізі гратиме рекордна кількість команд – 67!

Вівторок, 24 листопада 2020, 11:29

Затверджено остаточний склад учасників Тернопільської футзальної ліги сезону-2020/21. У ній братиме участь рекордна кількість команд – 67. У минулому сезоні змагалося 64 команди. Традиційно команди-учасниці поділено на чотири ліги. У вищій та першій лігах змагатиметься по 18 команд, у другій – 16 і в третій –15. Змагання проходитимуть в одне коло.

Зі складом учасників Тернопільської футзальної ліги докладно можна ознайомитись на сайті «Асоціації Футболу Тернопільщини».

 

У Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім. Тараса Шевченка відбулась мистецька імпреза «Казкове дошкілля»

Вівторок, 24 листопада 2020, 11:29

У Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім. Тараса Шевченка відбулась мистецька імпреза «Казкове дошкілля»

http://www.kogpi.edu.te.ua/
Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка для учасників відкрила свої двері для презентації поетичної п’ятої збірки працівників дошкільної освіти Кременецького району та Почаївської громади. На її сторінках представлено прозу і поезію чотирнадцяти талановитих педагогів.
Цьогоріч діяльність закладів освіти відбувається у зовсім незвичних для всіх умовах. Передусім слід визнати, що суспільство вперше зіштовхнулося з викликами, досить серйозними для освіти всіх рівнів, і для дошкільної зокрема. Проте педагогічні працівники в умовах карантину знаходили хвилини для розрядки, шукали шляхи і засоби емоційного збагачення та задоволення, нові технології та інноваційні методики задля надання освітніх потреб вихованцям, підбирали моделі партнерської взаємодії із сім’ями та родинами здобувачів дошкільної освіти засобами Інтернету.
Зважаючи на карантинні вимоги, кількість присутніх на заході була обмежена, однак святкова та урочиста атмосфера відчувалась протягом усієї імпрези.
З вітальними та подячними словами до жінок звернулась літературна редакторка Ніна Багнюк. Вона наголосила, що серце кожної жінки-безмежна скарбниця Божого духу: Добра, Ніжності, Милосердя,Любові та Казки, якими так і рясніє кожен твір, презентований у «Казковому дошкіллі», дала коротеньку характеристику усім дописувачам.
Присутні насолодились пісенними, поетичними та напрочуд ексклюзивними виступами Оксани Горецької, Лариси Кондратюк, Наталії Літвінчук, Галини Фаб’янчук, Тетяни Шидловської, Марії Штуки, Анатолія Галушки, Лідії Лапки. Ці автори зуміли презентувати себе витончено, елегантно, креативно. Саме так. Бо педагоги закладів дошкільної освіти інакше не вміють і не можуть, бо праця і спілкування з дошкільниками вимагають постійної творчості, новизни, бо саме такими є вимоги Нової української школи .
З вітальними та подячними словами до присутніх звернулись виконувачка обов’язків відділу освіти Кременецької районної державної адміністрації Людмила Шевчук, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки України Лілія Чечуріна, директор НВК «Будківська ЗОШ І-ІІст.-ДНЗ» Галина Зубкевич .
Присутній на святі кременецький поет, член Національної спілки письменників України Павло Старух розчулив такою доречною для усіх поезією «Звідки беруться діти».
Линуло багато вітальних слів від поціновувачів поезії Катерини Єрусалимець, Людмили Роговської.
Запрошеними на мистецьку імпрезу були начальник відділу освіти Лопушненської громади Наталія Дець, завідувачка кафедри теорії і методики дошкільної та початкової освіти Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка Тетяна Фасолько.
Кульмінацією свята став зацікавлюючий момент, де дошкільнята на імпрезу прислали привіти - подарунки авторам. А у сегментах сувенірних тортів кожен присутній знайшов сюрприз із побажанням.
Із завершальним словом до присутніх звернулась декан факультету соціально-педагогічної освіти та мистецтв Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка Людмила Врочинська, яка наголосила, що її переповнює гордість за те, що із чотирнадцяти дописувачів збірки тринадцять педагогів є випускниками даного закладу. Це свідчення того, що правильно і недарма вони обрали спеціальність, а щоразу удосконалюють свою професійну майстерність, є талановитими і обдарованими. Людмила Ігорівна відзначила і те, що якби не карантинні вимоги, то ця зала була б переповнена, бо достойно і гордо присутні несуть звання педагога.
Час мистецького заходу промайнув швидко. Усі присутні поринули у світ ліричного героя, відчули його радощі і тривоги.
Поетичні твори допоможуть педагогам у партнерській взаємодії з батьками, сприятимуть формуванню у дошкільників показники компетентності за освітніми лініями Базового компоненту дошкільної освіти з метою підготовки їх до навчання у Новій українській школі.

 

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує проєкт з безкоштовної підготовки до ЗНО з української мови і літератури

Вівторок, 24 листопада 2020, 11:28

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека  продовжує проєкт з безкоштовної підготовки до ЗНО з української мови і літератури

Соціальний освітній проєкт «ЗНО без стресу онлайн 2020–2021»  стартує із 7 вересня 2020 року (до моменту здачі ЗНО).

Автор та ведуча курсу — Ірина Ваврик, філолог — репетитор, волонтер (@iryna__vavryk)

Готує учнів до ЗНО більше 5-ти років. Результати учнів 176-97 балів.

Якщо ви хочете:

– отримати УСІ матеріали, необхідні для підготовки до ЗНО з української;

– вивчити програму ЗНО з мінімальними затратами часу, нервів і коштів;

– позбавитися страху перед ЗНО і навчитися контролювати свої емоції;

– вашу підготовку до ЗНО контролював компетентний викладач.

Навчаючись з нами і отримаєте:

 1. Усі необхідні матеріали для підготовки до ЗНО-2021, що відповідають чинній програмі;
 2. вичерпне пояснення кожної теми;
 3. можливість виконати понад 1700 типових тестів ЗНО;
 4. матимете змогу БЕЗкоштовно взяти участь в УСІХ марафонах, які будуть організовані на нашій платформі;
 5. доступ до закритої спільноти учнів, які також готуються до ЗНО;
 6. можливість в особистому кабінеті поставити запитання викладачеві та отримати відповідь упродовж 12 годин.

Учасниками «ЗНО без стресу онлайн 2020–2021» зможуть стати користувачі ТОУНБ. Для цього потрібно прийти до бібліотеки і придбати читацький електронний квиток.

Готуючись до ЗНО-2021 з нами, Ви нічим не ризикуєте, АДЖЕ навчання проходить у БЕЗпечному форматі — онлайн. Ви не «прив’язані» до конкретної години, ані до певного місця, куди маєте прийти на зустріч із репетитором.

Навіть якщо станеться так, що ми змушені будемо знову піти на карантин, наше навчання перериватися НЕ БУДЕ.

Надати безпечні знання — ось виклик сучасної підготовки, і ми готові до цього виклику!

 

У Теребовлі дорослі та діти взяли участь у Дні ходи

Понеділок, 23 листопада 2020, 12:05

Весело та гамірно було 19 листопада 2020 року на міському стадіоні «Колос» міста Теребовлі, адже там зібрались дорослі та діти, щоб взяти участь у Дні ходи серед людей похилого та шкільного віку. Розуміючи користь ходи для свого здоров’я, отримавши ще й гарний настрій та оптимізм в осінню пору року, дорослі та школярі, дотримуючись усіх вимог щодо карантину, стартували у двох окремих групах.

Обидві групи подолали дистанцію у вісімсот метрів, але найважливішим у даному випадку стало не дистанція, яку пройшли учасники, а мета заходу, адже завданням організаторів була пропаганда здорового способу життя, зокрема, оздоровчої ходи серед старших людей, які є прикладом для підростаючого покоління. Головне те, що ті, хто долучився до акції,  долучаться до оздоровчої ходи у повсякденному житті і надалі. Адже це так просто, – взяти спортивний одяг, зручне спортивне взуття, вибрати індивідуально для себе маршрут та проходити його щодня у різному темпі, відповідно до самопочуття. А діти, які пройшли дистанцію в рамках заходу, пам’ятатимуть про користь оздоровчої ходи на свіжому повітрі та в майбутньому залучатимуть до цього свої власні сім’ї.

Усі учасники старшого віку нагороджені призами, відзнаками, сувенірною атрибутикою з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та призами від Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». А всі діти отримали відзнаки від Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»  та сувенірну продукцію від Центру розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради.

Організували захід Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та Центр розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради.

Отож, нагадаємо, що якщо ви вирішили покращити своє здоров’я, підвищити життєвий тонус та досягнути у житті певних успіхів, найкращий помічник у цьому – оздоровча хода. Насамперед, вона стимулює роботу серцевого м’яза. Медики довели: якщо людина щодня ходить хоча б впродовж години, ймовірність серцево-судинних захворювань знижується на 70%. Адже прогулянки на природі – це не лише ні з чим не порівняна насолода, але й ефективний засіб проти багатьох захворювань, в тому числі й онкологічних. Так, спеціалісти Всесвітнього фонду ракових досліджень, оцінивши схильність 5,5 тисяч жінок до раку молочної залози, дійшли висновку, що щоденні прогулянки тривалістю до 45 хвилин у посильному темпі на 45% знижують ризик цього небезпечного захворювання через те, що фізична активність стимулює обмін речовин та процеси очистки організму.

Щоб постійно бути у добрій фізичній формі, людина повинна проходити не менше трьох кілометрів на день. Початківцям тренування оздоровчою ходою рекомендується починати зі швидкістю 60-70 кроків за хвилину. Прогулянки спершу можуть тривати 10-20 хвилин. Рекомендується поступово збільшувати час тренувань і довести їх до однієї, а пізніше – і до півтори години. Найкращий час для занять оздоровчою ходою – з 7 до 8 години ранку. На початку тренувань достатньо пройти лише 1-1,5 км, а вже через 4-5 тижнів можна збільшити не лише темп ходи, але й відстань. У вечірній час краще займатися з 17 до 19 години.

Ходити бажано щоденно або принаймні тричі на тиждень. Щоразу ходу треба розпочинати з 5-7 хвилин неспішного прогулянкового кроку. З часом, систематично займаючись, збільшують частоту кроків від 70-80 до 90-120 кроків за хвилину. Займатися ходою найкраще у парку, де є лавочки, аби відпочити – для людей літнього віку, або виконати ще додатково фізичні вправи.

 

Тернопільські біатлоністи демонструють високі результати на гонках у Фінляндії

Понеділок, 23 листопада 2020, 12:04

Тернопільські біатлоністи демонструють високі результати на гонках у Фінляндії

У фінському Воукатті в рамках контрольних стартів біатлонних збірних України, Фінляндії, США та Болгарії завершилися короткі індивідуальні гонки у жінок і чоловіків. Вдало виступили представники української команди. Так, в індивідуальній гонці на 10 км серед жінок  найкращий результат показала тернополянка Олена Підгрушна (1+2+1+1) 37:08,0).

Серед чоловіків в індивідуальній гонці на 12 км перше місце здобув теж тернополянин Дмитро Підручний (0+2+0+1) 32:25,0). Його колега по команді Богдан Цимбал був другим (1+0+2+2) +18,0, а тернопільський біатлоніст Тарас Лесюк (0+3+0+1) +41,0) посів четверте місце – інформує Федерація біатлону України.

Додамо, що у спринтах - перших гонках контрольних стартів у жінок і чоловіків збірних України, Фінляндії, США та Болгарії з біатлону на дистанціях 7 км, та 8, 5 км, відповідно, які пройшли напередодні, Дмитро Підручний був третім (0+1) +4,0).

 

Вийшов з друку новий тридцять перший випуск бібліографічного покажчика «Література до знаменних та пам’ятних дат Тернопільщини на 2021 рік»

П'ятниця, 20 листопада 2020, 10:11

Вийшов з друку новий тридцять перший  випуск бібліографічного покажчика «Література до знаменних та пам’ятних дат Тернопільщини на 2021 рік»

0

Видання, підготовлене Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою,  містить інформацію про пам’ятні події краю та його видатних людей.

Мета цього посібника – надати представникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, викладачам навчальних закладів, учителям, краєзнавцям, журналістам, бібліотекарям, студентам, а також усім, хто небайдужий до історії краю, його сьогодення, довідковий матеріал про важливі події в історії області, ювілеї уродженців краю й видатних діячів, які життям та діяльністю пов’язані з Тернопільщиною, і допомогти в плануванні роботи на наступний рік.

Електронні версії видання знаходиться в розділах «Ресурси»«Видання бібліотеки»«Бібліографічні покажчики» та «Ресурси»«Календар знаменних дат»

 

 

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека повідомляє: 20 листопада о 12 годині відбудеться онлайн-відеозустріч «Ціна свободи: у нас одна Україна», присвячена Дню Гідності та Свободи!

П'ятниця, 20 листопада 2020, 10:10

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека повідомляє: 20 листопада о 12 годині відбудеться онлайн-відеозустріч «Ціна свободи: у нас одна Україна», присвячена Дню Гідності та Свободи!

http://www.library.te.ua/

Зустріч проходитиме у рамках спікер- студії «Гарт духу» за участю членів ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників «АТО Галичини», волонтерів та військовослужбовців.
Спікер – Володимир Свистун.
Підключитись до онлайн-зустрічі можна за посиланням:
Тема: “Ціна свободи: у нас одна Україна”
Час: 20 листопада; 12.00

 

Тернопільські МАНівці стали переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

П'ятниця, 20 листопада 2020, 10:10

Тернопільські МАНівці стали переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

0

Протягом трьох днів команда області в кількості 36 учнів-членів обласного відділення МАН брала участь у фінальному ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Серед переможців: 15 найкращих дослідників, експериментаторів та винахідників, які власними переконаннями, знаннями та старанністю здобули 2 перших, 4 других і 9 третіх місць.


http://xn--80axe.xn--j1amh/

 

 

 

Чому деякі вулиці у Тернополі залишились без водопостачання?

Четвер, 19 листопада 2020, 10:09

19 листопада деякі вулиці Тернополя залишаться без холодної води. Зокрема, водопостачання не буде з 9.00 год. до 21.00 год. за адресами: по вул. Протасевича, частково вул. К. Савури, вул. Довженка, вул. Л. Українки.

Послугу тимчасово не надаватимуть через проведення ремонтних робіт. У місцевих мешканців просять вибачення за незручності. Про це повідомляють у КП «Тернопільводоканал».

 

Усі військові будуть вивчати англійську

Четвер, 19 листопада 2020, 10:08

Усі військові будуть вивчати англійську

Усі військові будуть вивчати англійську, Тата Когут
10:44, 19 листопада
Суспільство
Журналіст

У новій системі професійної військової освіти стане обов'язковим тест з англійської мови.

Вступників перевірятимуть на знання іноземної в рамках підготовки офіцерського складу, повідомляють у пресслужбі Міністерства оборони.
"Необхідність вивчення англійської мови особовим складом є одним з головних аспектів досягнення взаємосумісності зі структурами НАТО", - йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що вивчення англійської мови є обов'язковою складовою впровадження в ЗСУ нової військової культури, заснованої на євроатлантичних цінностях та засадах.

Військові зі знанням англійської зможуть брати участь у міжнародних місіях та навчанні за кордоном.
Також планують запровадити єдину навчальну програму "Іноземна мова" у профільних вишах.
"Крім того, здійснюється реалізація проєкту постачання урядом США нових мовних лабораторій, навчальних матеріалів та посібників", - повідомили в міністерстві.

 

Троє пішоходів минулої доби опинилися під колесами автомобілів

Четвер, 19 листопада 2020, 09:46

Одна людина загинула, двоє з травмами потрапили до лікарні в результаті трьох дорожньо-транспортних пригод, які трапилися на дорогах Тернопільщини 18 листопада.
Повідомлення про автопригоду з травмованими на лінію "102" надійшло о 16:49 від лікаря екстреної медичної допомоги. На вулиці Збаразька під колесами авто опинилася тридцятиоднорічна жінка.
При виїзді слідчо-оперативної групи стало відомо, що водій CHEVROLET EPICA на нерегульованому пішохідному переході збив пішохода. Потерпілу з забоями та травмами доправили до лікарні, але не госпіталізовували.
Ще одна аварія трапилася о 17:49 на Будного. Про неї правоохоронцям повідомив сам водій AUDI Q7. Він розповів, що збив людину. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група та бригада швидкої. Проте медики констатували лише смерть потерпілого.
Загиблий - житель с. Петриків Тернопільського району, 1941 року народження. За попередньою інформацією, він переходив проїзну частину справа-наліво відносно руху і в недозволеному місці.
Опинився під колесами RENAULT LAGUNA того вечора й житель одного з Тернопільських районів. Чоловік, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вийшов на проїжджу частину дороги і як результат - потрапив під колеса іномарки. Аварія трапилася на вулиці Об'їзна. Чоловіка госпіталізували в травматологічне відділення.
Усі автопригоди внесені в ЄРДР згідно статті 286 ККУ. У водіїв відібрали взірці крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває слідство.
Правоохоронці звертаються до пішоходів та велосипедистів бути обережними. Світловідбивачі на одязі вкрай необхідні для безпеки пішоходів, особливо в осінньо-зимовий період, коли на вулиці швидко вечоріє, і учасники дорожнього руху стають практично невидимими в сутінках.
Світловідбивачі, або флікери –   допоможуть бути більш помітними на дорозі, вони відбиватимуть світло у сутінках, тож водії зможуть вчасно побачити пішохода та зупинити авто.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/dtp/troje-pishoxodiv-minuloji-dobi-opinilisya-pid-kolesami-avtomobiliv/

 

Кишенькар обікрав жительку Тернопільщини в приміщенні фінустанови

Четвер, 19 листопада 2020, 09:45

Працівники Теребовлянського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом таємного викрадення чужого майна вчинене щодо мешканки одного із сіл. Невідома особа привласнила грошові кошти потерпілої.
Заявниця повідомила, вона стала жертвою крадія в приміщенні банківської установи, коли приїхала в районний центр. Жінка навіть не помітила, як кишенькар витяг з сумки гаманець в якому знаходилося 320 американських доларів та 1000 гривень.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ч. 1 ст. 185 ККУ – «крадіжка».
Правоохоронці розповідають, що як правило, предметом крадіжок є телефони, гаманці з грошима та особисті речі потерпілих. Викрадене майно, крадії реалізовують випадковим перехожим в ломбарди за заниженою ціною, аби якомога швидше виручити готівку.
Поліцейські вкотре звертаються до мешканців Тернопільщини, та нагадують правила безпеки, аби вберегти майно від рук зловмисників.

•    намагайтеся не носити із собою великі суми грошей;
•    пам'ятайте і тримайте під контролем ті місця, де зберігаєте гроші та цінні речі;
•    не кладіть гаманець, мобільний телефон у відкриту сумку, краще зберігати майно в невеликій сумці з ручкою через плече та носити її так, щоб була попереду корпуса, в полі зору;
•    не кладіть гаманець на саме дно сумки, оскільки можуть прорізати.
У разі якщо ви все таки потерпіли від рук невідомих, не зволікайте, телефонуйте в поліцію.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/kishenkar-obikrav-zhitelku-ternopilshhini-v-primishhenni-finustanovi/

 

Вихованці відділення плавання Тернопільської КДЮСШ №1 змагались на чемпіонаті України в Дніпрі

Четвер, 19 листопада 2020, 09:43

Вдало виступили тернопільські плавці Сергій Лисобей та Абдурахман Салег на чемпіонаті України з плавання серед молоді. Такі змагання впродовж трьох днів відбувались у місті Дніпрі. Участь у турнірі взяли близько ста кращих спортсменів України 2003-2004 р.н. (дівчата) та 2002-2003 р.н. (юнаки). У підсумку змагань Абдурахман Салег посів шосте місце на дистанції 50 м вільним стилем, виконавши норматив у основний склад збірної України з плавання. Спортсмен також став шостим і на дистанції 50 м батерфляєм.

 

Щодо результатів Сергія Лисобея, то на дистанції 50 м на спині наш плавець був на четвертій позиції турнірної таблиці змагань, а на дистанції 100 м на спині зайняв восьме місце.

Спортсмени є учнями відділення плавання Тернопільської КДЮСШ №1 (тренер Катерина Антонишин), - інформує Інтернет-сторінка школи у соцмережах.

 

Тернопільські МАНівці стали переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

Четвер, 19 листопада 2020, 09:43

Тернопільські МАНівці стали переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

0

Протягом трьох днів команда області в кількості 36 учнів-членів обласного відділення МАН брала участь у фінальному ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Серед переможців: 15 найкращих дослідників, експериментаторів та винахідників, які власними переконаннями, знаннями та старанністю здобули 2 перших, 4 других і 9 третіх місць.


http://xn--80axe.xn--j1amh/

 

 

 

Вбивцю уродженки Молдови розшукують правоохоронці Тернопільщини

Середа, 18 листопада 2020, 11:29

Масивна крововтрата, внутрішня кровотеча, синці тулуба, рук та ніг, садна на тілі та обличчі - причина смерті тридцятидев'ятирічної уродженки Молдови. Тіло жінки з тілесними ушкодженнями на узбіччі дороги в одному із сіл Лановецького району виявили її родичі.
За словами правоохоронців, загибла разом з двома доньками жила у Кременці. На прожиття заробляла тим, що їздила містами України та приймала замовлення на чистку пір'я. Більшу частину проводила у автівці, яка слугувала і приміщенням для роботи. Часто їздила додому у Молдову.
Як розповідає одна з доньок загиблої, минулого тижня мама повернулася на Тернопільщину, але жінки посварилися і вона поїхала. Куди саме - не сказала. Майже п'ять днів родичі не знали, де знаходиться мама.
В ніч з 16 на 17 листопада до дівчат зателефонував дід з Молдови і повідомив, що щойно говорив з їхньою мамою. Жінка була стурбована і заявила про те, що її життя у небезпеці і її везуть в бік Лановеччини.
Родичі поїхали шукати жінку. Її ще тепле тіло вони знайшли на узбіччі дороги в Лановецькому районі і завезли в райлікарню. Проте медики констатували лише смерть.
Даний факт правоохоронці внесли в ЄРДР згідно статті 121 частина 2 ККУ - Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, що спричинило смерть потерпілого.
Працівники поліції встановлюють причини смерті жінки та осіб, причетних до нанесення їй тілесних ушкоджень, а також перевіряють слова родичів.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/vbivczyu-urodzhenki-moldovi-rozshukuyu-pravooxoronczi-ternopilshhini/

 

Афери з пальним: поліцейські застерігають не спокушатися на дешевий товар

Середа, 18 листопада 2020, 11:27

Лише 16 гривень за літр пального – таку ціну запропонували невідомі тернополянину. Чоловік спокусився на дешевизну, але  бак авто залишився сухим - на АЗС, куди пройдисвіти відправили чоловіка заправити транспортний засіб, повідомили, що він не перший ошуканий клієнт.
До співробітників Тернопільського відділу поліції звернувся 65-річний житель обласного центру і повідомив про шахрайство. Зі слів чоловіка, його син приніс з ринку  додому оголошення про продаж дешевого пального. На папірці був указаний номер телефону, і тернополянин спокусився на пропозицію. Після кількох викликів на дзвінок відповів чоловік і підтвердив, що дійсно пропонує своїм клієнтам пальне за дуже привабливою ціною, от тільки за умови, якщо гроші перерахувати наперед на вказаний банківський рахунок. Чоловік зробив усе, про що домовлялися: оплатив вартість двохсот літрів пального і поїхав на АЗС. Але там ніхто не поспішав заправляти його авто. Співробітники заправки лише руками розвели, мовляв, ви не перший, хто заплатив гроші невідомо кому і невідомо за що.
Наразі правоохоронці проводять слідчо-оперативні заходи, аби встановити осіб, причетних до шахрайства, а тернополян закликають не спокушатися на дешеве пальне, особливо, коли мова йде про передоплату за товар. Поліцейські встановили, оголошення про бензин та дизпаливо за привабливою ціною  шахраї та їхні спільники не лише роздають на вулицях міста, а й поширюють через соціальні мережі, меседжери,  тому радять бути вкрай обережними.
Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано частиною 1 статті 190 ККУ.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/aferi-z-palnim-policzejski-zasterigayut-ne-spokushatisya-na-deshevij-tovar/

 

Поліцейські застерігають від телефонних шахраїв, які представляються працівниками банку

Середа, 18 листопада 2020, 11:23

Два факти шахрайства, пов’язані із заволодінням коштів з банківських карток, зареєстрували за минулу добу тернопільські поліцейські. Потерпілі – житель Козівського району та мешканка Збаражчини.
До обох заявників зателефонували незнайомці, які представилися працівниками банку. Почали розповідати про різні проблеми із їхніми картками.
Жительці Збаразького району телефонний аферист повідомив, що з її рахунку невідомі намагаються зняти кошти. Відтак порадив перекинути гроші з банківської картки на рахунок її мобільного телефону.  Збаражачанка так і зробила, а після цього продиктувала зловмиснику  цифри з смс-повідомлення, яке надійшло їй на телефон.  Як наслідок, з рахунку мобілки зникло 1100 гривень.
Житель Козівського району теж повідомив «банківському працівникові» код з смс-повідомлення, яке отримав. У нього з картки шахрай зняв понад 3800 гривень.
За обома фактами розпочаті кримінальні провадження за статтею 190 ККУ.  Правоохоронці вживають заходів щодо розкриття злочинів.
Поліцейські застерігають від таких випадків жителів області. Не довіряйте телефонним незнайомцям та в жодному разі не повідомляйте нікому особисті дані своїх карток. Будь-які операції, пов’язані з банківськими картками, не варто здійснювати в телефонному режимі, краще підійти до найближчого відділення банку і з’ясувати ситуацію.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/policzejski-zasterigayut-vid-telefonnix-shaxrajiv-yaki-predstavlyayutsya-praczivnikami-banku/

 

У Теребовлі змагались юні дзюдоїстки «Інваспорту»

Середа, 18 листопада 2020, 11:21

У Теребовлі відбулися відкрита першість дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю «Інваспорт» з боротьби дзюдо серед спортсменів з порушеннями слуху. Поєдинки проводились у залі боротьби Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру. Участь у турнірі взяло 13 спортсменок з порушеннями слуху. Змагання проходили із дотриманням усіх карантинних норм, - повідомляє Тернопільський регіональний центр «Інваспорт».

Перемогу своїх вагових категоріях здобули: Ваннеса Клаповух, Оксана Багрій, Вікторія Пилипів, Софія Волянюк. Готував спортсменок до змагань заслужений тренер України Леон Уруський. Призери в своїх вагових категоріях були нагороджені медалями та грамотами.

 

Тернопільські педагоги можуть взяти участь у конкурсі статей "Вікіпедія для школи"

Середа, 18 листопада 2020, 11:20

0

«Вікіпедія для школи» — конкурс статей в українській Вікіпедії для педагогів, присвячений тематиці шкільної програми. Конкурс проходитиме до 20 грудня 2020 року.

Змагання проходитиме з одинадцяти тем (предметів) — англійська мова (переклад «добрих» та «вибраних» статей з англійської Вікіпедії), всесвітня історія, географія, зарубіжна література, інформатика, історія України, математика, мистецтво, українська література, українська мова і фізика. У межах конкурсу можна створювати та поліпшувати пропоновані організаторами статті або статті на інші теми (вони мають відповідати тематиці конкурсу: описувати явище, що вивчається у шкільній програмі з зазначених предметів).
Конкурсантами можуть стати будь-які педагоги — тобто люди, які наразі працюють чи мають досвід роботи в закладі освіти та/або педагогічну освіту.

Окремо оцінюються створені статті та поліпшені.

Після завершення конкурсу журі обирає переможців за кожною темою (предметом). Переможцями стануть конкурсанти, що наберуть найбільше балів у категорії, тобто матимуть найбільший якісний внесок.

Переможці отримають призи: сертифікати інтернет-магазинів та сувеніри з символікою Вікіпедії.


https://rozvytok-osvity.te.ua/


 

Оновлено віртуальну виставку «Книга з автографом»

Середа, 18 листопада 2020, 11:20

Оновлено віртуальну виставку «Книга з автографом»

0

Віртуальну виставку «Книга з автографом» підготовили працівники відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.  У цьому відділі за його багаторічну діяльність зібрано своєрідну колекцію книг із присвятами, подарованих науковцями, краєзнавцями, літераторами, митцями нашого краю.

Нові видання доповнили розділи «Мовознавство» та «Літературознавство».

Бібліотекарі запрошують  до перегляду.

http://library.te.ua/

 

Що робити, якщо не маєш сімейного лікаря, але захворів на COVID-19 – Степанов

Вівторок, 17 листопада 2020, 11:24

Сімейні лікарі повинні надати допомогу всім пацієнтам, які захворіли на коронавірусну хворобу.

Навіть тим, у кого немає підписаної декларації з сімейним лікарем.

Такі зміни в процес надання медичної допомоги затвердили у постанові на позачерговому засідання уряду.

Про нововведення повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу 17 листопада.

Фото Stockasso/Depositphotos

Міністр зауважив, що у випадку інфікування, дуже важливим є супровід лікаря.

"Якщо у вас немає сімейного лікаря, а ви захворіли на COVID-19, то амбулаторія та сімейні лікарі зобов'язані надати вам цю медичну допомогу.

Навіть якщо у вас немає відповідної декларації. Її ви заключите потім, коли одужаєте.

Ці зміни були внесені у відповідне рішення уряду", – розповів Степанов.

Якщо у вас немає сімейного лікаря, або виникли інші труднощі з процесом лікування – потрібно зателефонувати на гарячу лінію МОЗ.

Лінія для дзвінків – безкоштовна та працює цілодобово.

Номер телефону – 0 800 60 20 19.

Крім того, очільник відомства радить утриматися від самолікуваннята непрофесійних рекомендацій.

"Дуже важливо, щоб ви не займаються самолікуванням. Не питайте друзів, як вони лікувалися від COVID-19, бо кожна людина – індивідуальна", – застеріг міністр.

Нагадаємо, що міністр охорони здоров'я захкворів на COVID-19, проте не мав підписаної декларації з сімейним лікарем.

У міністерстві  вирішили, що потрібно надати можливість підписувати декларацію з сімейним лікарем онлайн або ж забезпечити хворого медиком, який вестиме його протягом COVID-19.

 

Житель Тернопільщини накриміналив в магазині

Вівторок, 17 листопада 2020, 10:35

Штраф від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років загрожує мешканцю Тернопільщини за скоєнні протиправні дії.
Працівники Збаразького відділення поліції встановили, що чоловік 1978 року народження причетний до викрадення товарно-матеріальних цінностей з одного із магазинів, що на Збаражчинні. Зловмисник викрав товару на суму понад 1500 гривень.
Правоохоронці перевіряються причетність чоловіка до скоєння аналогічних дій.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 185 Кримінального кодексу України.
Триває слідство.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/zhitel-ternopilshhini-nakriminaliv-v-magazini/

 

Як убезпечити себе від інтернет-шахраїв

Вівторок, 17 листопада 2020, 10:32

Інтернет-шахрайство існує стільки ж, скільки люди користуються всесвітньою павутиною і з кожним роком актуальність боротьби з ним зростає. Примітно, що потрапляють у тенета зловмисників не тільки новачки, але і досвідчені користувачі.
Наразі існує декілька популярних способів, як шахраї можуть обманювати в мережі Інтернет. Один із них - обман за допомогою підставного сайту, який імітує дизайн та функції справжнього сайту. Такі веб-ресурси створюють з метою викрадення даних банківських карт та в подальшому викрадення з них коштів.
Головна мета шахраїв - переведення листування у месенджери або у соціальні мережі з метою подальшого безперешкодного здійснення маніпуляцій, які здійснювати на офіційних ресурсах не можливо. Зловмисник надсилає посилання на фіктивний сайт, де жертва має ввести свої реквізити банківської картки, після чого з її рахунку списуються в невідомому напрямку грошові кошти.
Правоохоронці радять:
-        Не надавати незнайомим особам особисті дані (паспортні і платіжні дані, фінансовий номер телефону, логіни і паролі для входу в особисті електронні кабінети);
-        не переходити за посиланнями, які вам надсилають у месенджерах.
-        не робити великих передоплат при покупці в Інтернет-магазині. Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити;
-        оплату за покупку здійснювати з використанням перевірених платіжних сервісів.
Щоб вберегти себе та своїх рідних від подібних неприємних ситуацій ми рекомендуємо ознайомитися із матеріалами, які розміщені за посиланням: https://cyberpolice.gov.ua/articles/
Що робити, якщо ви стали жертвою Інтернет-шахраїв:
Якщо ви стали жертвою шахраїв в Інтернеті, перше, що потрібно зробити – звернутися в поліцію за місцем проживанням або звернутися за формою зворотного зв’язку на сайті:https://cyberpolice.gov.ua/.
Відділ протидії кіберзлочинам
в Тернопільській області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/yak-ubezpechiti-sebe-vid-internet-shaxrajiv/

 

Команди «ФА Тернопіль» вдало завершили осінню частину чемпіонату України з футболу

Вівторок, 17 листопада 2020, 10:29

Відбулись завершальні ігри чемпіонату України, у яких команди «Футбольної Академії Тернопіль» U17, U15, U14 перемогли, а команда U16 «розписала» нульову нічию у завершальних матчах першого кола чемпіонату України з футболу, - йдеться на інтернет-сторінці «ФА Тернопіль» у соцмережах.

 

Команда U17 піднялася на перше місце в групі. У зустрічі з львівською «Покровою» тернополяни відкрили рахунок на 19-й хвилині зусиллями нападника Ростислава Рудого. Після цього м'ячі забивали лише футболісти «ФА Тернопіль». Все то й же Ростислав Рудий на 48-й хв. та Катюк Євген на 59-й хв. збільшили рахунок, а на 60-й хвилині знову м’яч опинився у воротах суперника - відзначився 10-тий номер Музика Арсен. В другому таймі було проведено ряд замін, і вже на 81-й хвилині гравець, який вийшов на заміну - Бугера Максим, робить рахунок 5:0 на користь господарів. Крапку у матчі поставив все той же Ростислав Рудий, який оформив «хет-трик» і став лідером в бомбардирських перегонах, записавши на свій рахунок 9 м’ячів. Чергова поспіль перемога з великим рахунком хлопців U17.

В другому матчі ігрового дня на поле вийшли команди U15. І так само, як і в попередній грі, взялися до роботи з перших хвилин, що й принесло свої плоди. І вийшло якось символічно - перший гол був забитий на 3-ій хвилині гравцем під номером 3 Артемом Мариновським. Гру повністю під контроль взяли господарі, і на 35-тій хв Артем Мариновський оформляє дубль. Вже на 46-тій хвилині автоголом у власні ворота відзначається гравець команди «Покрова», а на 60-тій хвилині крапку у матчі ставить нападник «ФА Тернопіль» Крамарчук Максим. Фінальний свисток арбітра матчу фіксує перемогу господарів з рахунком (4:0). Перемагаємо та залишаємося лідером групи! Також цікаво, що другий тур поспіль пара команд «ФА Тернопіль» - U17, U15 - на двох забивають 10 м’ячів, і цього разу старші одноклубники залишили своїм молодшим колегам більший «зазор» для реалізації.

У виїзних матчах, які відбувались на стадіоні імені Б.Маркевича у місті Винники Львівської області, команди U16 «ФА Тернопіль» та «Покрова» (м. Львів) розписали бойову, але без результативну нульову нічию. Хоча за ходом гри відзначатися забитими голами могли як гості, так і господарі. В результаті нічия і «+1» бал до загальної скарбнички.

А от молодші - команда «ФА Тернопіль» U14 - таки зуміла потішити численний десант вболівальників, які приїхали підтримати хлопців, забивши три м’ячі, при цьому залишивши свої ворота сухими. Голами відзначились: Білий Олександр, Мерва Вадим та Морпак Василь. Важлива перемога та хороше завершення осінньої частини чемпі

 

Майбутні медики підкорюють міжнародні фестивалі

Вівторок, 17 листопада 2020, 10:26

Майбутні медики підкорюють міжнародні фестивалі

0

Карантин - не привід нудьгувати. Це і можливість відкривати нові горизонти. Навіть у реаліях онлайн-навчання студенти залишаються активними учасниками різноманітних фестивалів та конкурсів.

Студентка 4 курсу спеціальності «Лікувальна справа» Чортківського державного медичного коледжу Світлана Кицканюк виборола диплом лауреата ІІ ступеня Міжнародного фестивалю «Georgia Star», який проходив в Івано-Франківську Дівчина виступала у номінації «вокал, вікова категорія 18 р.».


https://chdmc.org.ua/

 

 

Деякі області вже застрахували 60-70% лікарів — нарада у Зеленського

Понеділок, 16 листопада 2020, 14:25

 

Кабмін активно працює над удосконаленням програм зі страхування медичних працівників, деякі області вже застрахували 60-70% лікарів, зокрема Харківська, Житомирська, Чернівецька, Волинська та інші.

Про це повідомляє Офіс президента за підсумками селекторної наради з питань запобігання поширенню коронавірусної хвороби під головуванням президента Володимира Зеленського.

"Карантин вихідного дня зменшив пересування та контакти між українцями. Зокрема, активність громадян у великих містах з населенням понад 100 тис у суботу знизилася на 18,5%, а в неділю – на 27%. Ці дані повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов", - йдеться у повідомленні.

За словами прем'єра Дениса Шмигаля та голови МВС Арсена Авакова, на вихідних практично всі великі мережі торговельних центрів, магазинів непродовольчих товарів, розважальних закладів були зачиненими, а поліція працювала на запобігання можливих скупчень людей. При цьому, складні ситуації в окремих областях виникли з продовольчими ринками.

"Вважаю, що Україна зробила правильний крок. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що вихідними фіксують найбільшу кількість нових випадків зараження. Зменшення контактів між людьми – це порятунок життів. Водночас треба відновити та вдосконалити всі програми економічної допомоги підприємцям, працівникам, які втратили роботу, самотнім людям", - заявив Зеленський.

За словами Шмигаля, уряд уже реалізує та підготував додаткові заходи для підтримки бізнесу та людей, які втратили частину доходів через карантин вихідного дня.

"Зокрема, ми відновлюємо підтримку для малих підприємців з дітьми, програму з часткового безробіття, коли компенсується частина зарплати робітника. Також будуть діяти "кредитні канікули" для бізнесу в рамках програми "5-7-9", визнання карантину вихідного дня форс-мажором, що допоможе бізнесу в питанні оренди та виконанні інших зобов’язань", - розповів прем'єр.

"Уряд також активно працює над удосконаленням програм зі страхування медичних працівників. Зокрема, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов нагадав, що медичний працівник, який бореться з COVID-19, прирівняний до військовослужбовця, і нині, крім виплат у разі непрацездатності чи смерті, у різних регіонах відпрацьовуються програми допомоги в разі хвороби", - йдеться у повідомленні.

Крім цього, заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко додав, що розробка страхових програм активізувалася, і деякі області вже застрахували 60-70% лікарів, зокрема Харківська, Житомирська, Чернівецька, Волинська та інші.

Економічна правда

 

Сама вакцина не зупинить коронавірус – ВООЗ

Понеділок, 16 листопада 2020, 14:24

ФОТО: SSILVER/DEPOSITPHOTOS

Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус вважає, що поява вакцини від коронавірусу не зупинить пандемію COVID-19.

Джерело: Гебреєсус в Twitter

Пряма мова: "Сама по собі вакцина не зупинить пандемію COVID-19. Нам все одно потрібно буде продовжити: спостереження, тестування, ізоляцію, відстеження контактів і карантин, заохочувати людей бути обережними".

Деталі: За його словами, перші поставки вакцини від COVID-19 будуть обмежені, тому пріоритет віддаватимуть працівникам охорони здоров'я, літнім людям та іншим групам ризику.

Гебреєсус висловив сподівання, що це скоротить кількість смертей і дозволить системам охорони здоров'я впоратися з ситуацією, але при цьому зазначив, що "у вірусу все ще є куди рухатися".

Передісторія:

 • Станом на 16 листопада, у світі зафіксовано 54 мільйони випадківзараження коронавірусом. Успішно перенесли хворобу і вилікувалися 38 мільйонів пацієнтів. При цьому померли 1 324 317 пацієнтів з COVID-19.

Українська правда

 

ECOlympic завітав до переможців обласного фіналу «Олімпійського лелеченя» у Козову

Понеділок, 16 листопада 2020, 09:35

ECOlympic завітав до переможців обласного фіналу «Олімпійського лелеченя» у Козову

Всеукраїнський проєкт Національного олімпійського комітету України #OlympicLab було реалізовано в Козівській державній гімназії імені В. Герети. Захід у навчальному закладі пройшов під керівництвом вчителя фізичної культури Оксани Юрків. Оскільки команда переможців цьогорічного обласного фіналу «Олімпійського лелеченя» не лише любить спорт, а й бореться за чисте довкілля, то учні вирішили зібрати сміття та поприбирати свій спортивний майданчик.

 

Долучилися до акції також заступник голови НОК України в Тернопільській області Віталій Ігнатенко, голова районного осередку Мирон Бакалець, директор гімназії Михайло Грубий, стипендіат НОК Іванна Попадюк, вчителі та учні інших класів.

Також при такій нагоді команді було вручено комплект червоних футболок «Олімпійське лелеченя», які за певних обставин не встигли доїхати на змагання. Всі учасники були щиро раді такому заходу, за участь вони отримали сертифікати та символічні подарунки від Національного олімпійського комітету України.

 

У виставковому залі художнього музею діє персональна виставка живопису і графіки Світлани Шинкаренко

Понеділок, 16 листопада 2020, 09:35

У  виставковому залі художнього музею діє персональна виставка живопису і графіки Світлани Шинкаренко

0

В експозиції – понад 70 творів, серед яких - пейзажі, натюрморти, портрети. Світлана Шинкаренко – відома у нашому краї мисткиня. Більше 30-и років живе у Тернополі, куди була евакуйована з м. Прип’ять у 1986 році, після Чорнобильської катастрофи. Тернопіль став для художниці рідним містом, тут вона змогла розкрити свій талант та вдосконалити професійні якості, які здобула, навчаючись у Ленінградському художньо-графічному училищі та Ленінградському педагогічному інституті ім. Герцена.

У доробку Світлани Шинкаренко – 8 персональних виставок у Тернополі та Польщі (м. Кудова Здруй, м. Клобуцьк), участь у більш як 40-а пленерах, збірних вернісажах.

У 2019 році визнана лауреатом обласного конкурсу імені Олени Кульчицької в номінації «Графіка».

У своїх роботах мисткиня використовує техніку олійного живопису, працює аквареллю і акрилом, створює високомистецькі монотипії. Твори С.Шинкаренко знаходяться в приватних колекціях в Польщі, Росії, Німеччини, Італії, Ізраїлю, США, Португалії, Великобританії, Чехії, Словаччини, Угорщини, Китаю.

Виставка в художньому музеї триватиме до 23 листопада.

 

17 листопада у філармонії - сольний концерт Наталії Присіч

Понеділок, 16 листопада 2020, 09:34

17 листопада у філармонії - сольний концерт Наталії Присіч

0

Виступатиме також академічний симфонічний оркестр  Тернопільської обласної філармонії. Головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль.

Ведуча – заслужена артистка України Адріана Онуфрійчук.

Відбудеться концерт 17 листопада о 18.30.

https://filarmony.te.ua/

 

16 листопада - професійне свято у працівників радіо, телебачення та зв'язку

Понеділок, 16 листопада 2020, 09:34

16 листопада - професійне свято у працівників радіо, телебачення та зв'язку

Шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку!

Прийміть найщиріші вітання у день Вашого професійного свята.

Сьогодні в житті держави і в житті кожної людини роль електронних засобів масової інформації та зв’язку важко переоцінити. Розвиток засобів комунікації та інформаційних технологій, телебачення і радіо – невід'ємна складова нашого часу. Без них неможливий суспільний прогрес, економічне зростання, просування до європейських і світових стандартів розвитку суспільства.

Медіа-мовники та працівники Інтернет-видань першими реагують на злободенні проблеми та сповіщають про якісні зміни в розвитку суспільства, актуалізують ті питання, вирішення яких очікують громадяни, оперативно висвітлюють щоденні події, що відбуваються.

Ви, працюючи і вдень, і вночі, у будні і свята, формуєте повноцінне та якісне інформаційне поле.

Це свято об'єднує людей різних професій: журналістів та редакторів, а також режисерів, операторів, інженерів, монтажників і зв’язківців. Протягом останніх років Україна та Тернопільщина, зокрема, зробили прорив в усіх видах зв'язку та Інтернету, охопивши ними міста та найменші села.

Сьогодні слухають радіо, дивляться телевізор і користуються зв’язком мільйони. І в нашу інформаційну епоху без Вашої щоденної кропіткої роботи просто не обійтися.

Велика подяка Вам, шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку, за Вашу працю, за здобутки та технічні інновації. Нехай зреалізовуються усі Ваші творчі плани! Вам та Вашим родинам бажаю наснаги, здоров’я, добробуту та процвітання.

 

Перший заступник голови обласної ради                     Василь Деревляний

 

Школи та дитсадки закриють в останню чергу: чого українцям чекати від карантину

П'ятниця, 13 листопада 2020, 10:14

Останнє, що можуть закрити через коронавірус, - це школи і дитсадки, повідомляють у Держспоживслужбі Києва.

У школах та дитячих садочках спостерігається незначне зростання захворюваності коронавірусом. Тому їх закривати поки не збираються. Про це розповів глава Держспоживслужби Києва Олег Рубан.

"Школи та дитячі садочки - це останнє, що може припиняти діяльність тому, що за даними ВОЗ, за даними МОЗ, за даними міста Києва, хворіють менше 1%. Це рахують і учні, і персонал, і вчителі", - сказав він.

 

Поповнилися фонди обласного художнього музею

П'ятниця, 13 листопада 2020, 09:57

Поповнилися фонди обласного художнього музею

0

Художній музей отримав щедрий подарунок від художника Михайла Тиханського з Монастириськ. Майстер передав  чотири пейзажі: "В Карпатах"(2020), "Осінь в березовому лісі"(2007), "Ранок у весняному лісі"(2007), "Зимовий ранок"(2005).

Твори поповнять розділ "Мистецтво Тернопільщини" у збірці музею.

 

Тернопільсьский обласний центр комплексної реабілітації оголошує збір подарунків для дітей, які проживають в зоні ООС

П'ятниця, 13 листопада 2020, 09:55

Тернопільсьский обласний центр комплексної реабілітації оголошує збір подарунків для дітей, які проживають в зоні ООС

0

Просимо усіх небайдужих долучитися до акції та зробити дозвілля діток трохи кращим, а самих їх – щасливішими!

Зі своєї сторони ми вже зібрали комплекти дарунків й тепер чекатимемо на вашу благодійність.

У  перелік входять: різноманітні іграшки; солодощі; листи-вітання;  шапка, шарфик, рукавиці; розмальовки, книжечки, фломастери, олівці і т.п

Зауважимо, що всі предмети повинні бути в хорошому належному стані.

Приносьте подарунки до Центру за адресою: Тернопіль, вул.Сахарова 2. Працівники центру передадуть їх дітям на Схід.

 

Тернопільська команда «ДСО-ЗУНУ» стала переможцем у другому етапі Кубка України з волейболу

П'ятниця, 13 листопада 2020, 09:54

Перемогу в другому етапі Кубка України з волейболу виборола тернопільська команда «ДСО-ЗУНУ». Волейбольні матчі впродовж двох днів тривали в Тернополі. За звання кращих змагалися чотири волейбольних клуби. У поєдинках взяли участь і працівники Управління поліції охорони в області, які входять до складу тернопільської команди «ДСО-ЗУНУ». За результатами двох матчів вони отримали абсолютну перемогу та квиток до третього етапу змагань, – інформує «Досьє102».

 

Як повідомив начальник Управління поліції охорони області та заступник голови «Федерації волейболу Тернопільщини» Олег Іващенко, на спортивному майданчику тернопільські волейболісти мали зустрітися з трьома командами. Проте через хворобу спортсменів, прикарпатський клуб «Покуття-Прибилів» не зміг взяти участі в іграх. Суперниками «ДСО-ЗУНУ» були волейбольні клуби «Хотинські козаки» та «Донбас». У стартовому поєдинку господарі турніру обіграли буковинських гравців з рахунком 3:2.

Лідерство у грі команда «ДСО-ЗУНУ» виборола також у наступних суперників  – волейбольного клубу «Донбас». Вже на перших хвилинах матчу тернополяни вирвалися вперед і впевнено вигравали всі три партії. Разом із тим, і гості боролися до останнього, старалися скорочувати рахунок, однак перемогти тернопільський клуб їм не вдалося. Тож, результат гри 3:0, і команда «ДСО-ЗУНУ» відсвяткувала другу перемогу в матчах ІІ етапу Кубка України.

Волейбольна команда «ДСО-ЗУНУ» (раніше «ДСО-ТНЕУ») була створена у 2013 році за ініціативи керівника підрозділу поліції охорони Олега Іващенка, - пише «Досьє102». Спортсмени спочатку брали участь в обласних чемпіонатах з волейболу, а з часом, набравшись досвіду, увійшли до першої ліги чемпіонату України. На сьогоднішній день гравці команди під керівництвом свого тренера Юрія Кравцова показують досить високі результати на змаганнях різного рівня. За результатами волейбольного сезону 2019-2020 років тернопільські гравці посіли третє командне місце.

Як зазначає Олег Іващенко, високі спортивні досягнення команди «ДСО-ЗУНУ» – це результат копітких та щоденних тренувань спортсменів. Наразі вони продовжують посилено готуватися до третього етапу Кубка України.

 

Аматорські волейбольні команди змагатимуться у Кубку області серед чоловіків

П'ятниця, 13 листопада 2020, 09:53

Аматорські волейбольні команди змагатимуться у Кубку області серед чоловіків

Кубок Тернопільської області з волейболу серед чоловічих аматорських команд 2020 року проведуть на Тернопіллі. Організовують захід управління фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської ТО ВФСТ «Колос» та Федерація волейболу Тернопільської області. Зональні змагання заплановані на 28-29 листопада і відбуватимуться вони у Чорткові та Кременці. А чотири кращі команди зустрінуться у фіналі, який має пройти 19-20 грудня.

Попередня заявка від команд на участь в Кубку надсилається до 24 листопада 2020 року на адресу: 46001, м. Тернопіль, вул. Танцорова, 51, ГО «Тернопільська ТО «ВФСТ «Колос» (тел. 097-133-28-00), e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Турнір проводиться задля популяризації волейболу серед населення Тернопільської області, залучення широких верств населення до занять спортом, підвищення рівня спортивної майстерності гравців, визначення найсильніших аматорських команд ОТГ, зміцнення дружніх стосунків між об’єднаними територіальними громадами Тернопільської області.

Докладно ознайомитися із положенням Кубку Тернопільської області з волейболу серед чоловічих аматорських команд 2020 року можна на сайті управління у розділі «Положення».

 

Окрім COVID-19, ситуація ускладнюється іншими респіраторними хворобами – Ляшко

Четвер, 12 листопада 2020, 13:38

В деяких областях кількість випадків респіраторних вірусних захворювань перевищила епідеміологічний поріг.

Така тенденція ускладнює загальну ситуацію поряд з поширенням коронавірусною інфекції.

Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу 12 листопада.

Проте зауважив, що за даними Дозорного епідеміологічного нагляду, наразі циркуляція вірусів грипу не виявлена.

Фото Subbotina/Depositphotos

"За минулий тиждень на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло  майже 170 тисяч людей.  З них 30% – це діти до 17 років.

У більшості регіонів епідпроцес щодо грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій перебуває на не епідеміологічних рівнях.

В той же час у Волинській, Донецькій, Житомирській, Сумській та Черкаських областях  вже зареєстровано низький рівень перевищення епідеміологічного порогу.

Це свідчить про те, що окрім коронавірусної хвороби ситуація ускладнюється й іншими респіраторними вірусними інфекціями", – розповів Ляшко.

Санітарний лікар також нагадав клінічні ознаки грипу:

 • раптовий початок;
 • головний біль;
 • ломота у м'язах та суглобах;
 • біль у горлі;
 • підвищення температури тіла вище 38°C;
 • кашель;

У разі виявлення потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю та отримати консультацію щодо подальших дій.

Загалом з початку епідеміологічного сезону проти грипу вакциновано уже 50 123 особи. З них 20 тисяч – за останній тиждень.

У Міністерстві охорони здоров'я також  закупили 40 тисяч доз вакцини проти грипу, яку направили у регіони.

"Ця вакцина предбачена найперше для імунопрофілактики медичних працівників, які надають допомогу хворим з коронавірусною хворобою, а також працівників екстреної медичної допомоги", – уточнив Ляшко.

 

Мобільні бригади беруть зразки у 48% пацієнтів з підозрою на COVID-19 – МОЗ

Четвер, 12 листопада 2020, 13:38

У жовтні 48% заборів для подальшого проведення досліджень на COVID-19 провели мобільні бригади.

Загалом у період з квітня по листопад 2020 року мобільні бригади здійснили 1 млн 670 тис заборів зразків.

Забори були доставлені до державних лабораторій для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції.

Такі дані озвучив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшкопід час брифінгу 12 листопада.

Фото Milkos/Depositphotos

"Найбільше таких виїздів за цей період було здійснено в місті Києві, Тернопільській області та Київській області.

Найменше –  в Чернігівській, Полтавській та Луганській областях.

Найбільша кількість бригад функціонує сьогодні в Харківській, Дніпропетровській і Львівській областях.

Найменша – в Київській, Луганській та Кіровоградській областях.

У вересні та жовтні показники забору зразків доставки мобільними лабораторіями в державні лабораторії становив 42% та 48%", – розповів Ляшко.

Санітарний лікар зауважив, що уряд продовжує фінансувати роботу мобільних бригад.

За період з квітня по кінець жовтня для забезпечення роботи було виділено 251 млн гривень.

Якщо виникають питання стосовно роботи мобільних бригад,  у відомстві рекомендують телефонувати у контакт-центр МОЗ щодо COVID-19.

"Звертайтеся на цілодобову гарячу лінію стосовно COVID-19 за номером – 0 800 60 20 19", – додав Ляшко.

 

Житель Теребовлі обкрадав знайомих – за двома фактами розпочато кримінальні провадження

Четвер, 12 листопада 2020, 10:26

У вчиненні крадіжок чужого майна співробітники Теребовлянського відділу поліції підозрюють 56-річного жителя райцентру. Потерпіли від зловмисника його сусідка та знайомий.
Повідомлення про крадіжку з будинку надійшло до співробітників  місцевого відділу поліції від жителя Теребовлі. У нього викрали мобільний телефон.
Поліцейські опитали потерпілого та встановили осіб, які напередодні були в його помешканні.  Під час перевірки з’ясувалося, що до протиправного причетний знайомий заявника - 56-річний теребовлянець. Він, зайшовши у гості до потерпілого, непомітно потягнув телефон господаря.
Зловмисника поліцейські підозрюють у вчиненні ще однієї крадіжки. Потерпіла – його сусідка. У неї він викрав гаманець з грошима, який вона забула у дворі будинку.
Триває досудове розслідування. Дії жителя Теребовлі правоохоронці кваліфікують за частиною 1 статті 185 ККУ – крадіжка. Також підозрюваного перевіряють на причетність до вчинення інших протиправних діянь.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/zhitel-terebovli-obkradav-znajomix-za-dvoma-faktami-rozpochato-kriminalni-provadzhennya/

 

На Тернопільщині іномарка в'їхала в трактор

Четвер, 12 листопада 2020, 10:24

З тілесними ушкодженнями до лікарні госпіталізували тернополянку, 1988 року народження. Травми жінка отримала в результаті дорожньо-транспортної пригоди.
Аварія трапилася 11 листопада на дорозі Доманово-Ковель-Чернівці-Тереблече, між Копичинцями та селом Яблунів Гусятинського району.
За попередньою інформацією, водій автомобіля RENAULT DUSTER не вибрала безпечної дистанції руху і як результат - врізалася в трактор МТЗ 82, який рухався попереду.
У жінки медики констатували закриту черепно-мозкову травму, струс, відкритий перелом надколінника, забійні рани обличчя.
Ушкодження отримав і водій сільгосптехніки. Чоловікові надали необхідну допомогу і не госпіталізовували.
У водіїв відібрали взірці крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває слідство.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

 

Недостатня кількість фізичних вправ небезпечніша, ніж ожиріння

Четвер, 12 листопада 2020, 10:19

Відповідно до даних нового дослідження, лише двадцять хвилин швидкої ходи на день може бути достатньо для зниження ризику ранньої смерті в результаті малорухливого способу життя. Вчені виявили, що ризик передчасної смерті через відсутність фізичних вправ в два рази перевищує той самий ризик в результаті ожиріння. Такі висновки групи, що проаналізувала дані щодо більше, як 334 тисячі чоловік та жінок, які взяли участь у великому європейському досліджені, що вивчає зв’язок між раком та харчуванням, з врахуванням багатьох інших змінних (фізичне навантаження та ІМТ).

Проаналізувавши дані, дослідники виявили, що, порівняно з рівнем смертності, викликаного ожирінням, в два рази більше передчасних смертей були пов’язані з недостатньою фізичною активністю. Більше того, навіть невелике збільшення фізичної активності може змінити цю тенденцію, особливо у неактивних людей.

 

Головний автор дослідження Ульф Еклунд, професор спортивної медицини, який працює в раді з медичних досліджень (MRC) епідеміологічної кафедри Кембриджського університету у Великобританії, та його колеги представили свої висновки в American Journal of Clinical Nutrition.

Професор Еклунд стверджує, що висновок дослідження достатньо простий: «Навіть недовготривала, але щоденна фізична активність може мати суттєві переваги для здоров’я людей, які ведуть малорухливий спосіб життя».

Для оцінки зв’язку між відсутністю фізичних вправ та ранньою смертністю – з поправкою на можливе ожиріння – вчені проаналізували дані по 334161 європейців чоловіків та жінок, які взяли участь у європейському проспективному дослідженні щодо раку і харчування (EPIC) в період між 1992 и 2000 роками. Зібрані дані включили ріст, вагу, об'єм талії та рівень фізичної активності. Потім впродовж більше, як 12 років, проводились спостереження за учасниками, 21 438 з яких померли.

Вчені виявили найбільше зниження ризику передчасної смерті, коли вони порівняли більш активних з помірно активними учасниками. Вони виміряли рівень фізичної активності на основі поєднання відпочинку та трудової діяльності.

Взаємозв’язок між ранньою смертністю та фізичною активністю спостерігався у всіх групах з надлишковою вагою та ожирінням – як у відношенні загального ІМТ, так і абдомінального ожиріння. В групу неактивних учасників увійшло 22,7 %, тому, що вони повідомили, що не займались фізичною активністю та мали сидячу роботу.

Аналіз результатів показав, що виконання вправ, які спалюють навіть 90-110 калорій день, – еквівалент щоденної 20-хвилинної ходи – достатньо, щоб перемістити людину з неактивної в помірно активну групу та знизити ризик ранньої смерті на 16-30 %.

Вчені відмічають, що хоча цей ефект був найбільш помітний в учасників з нормальною вагою, аналіз показав ефективність для тих, хто брав участь в експерименті з надлишковою вагою та ожирінням. Необхідно тренуватись більше 20 хвилин на день.

Тим не менше, професор Еклунд стверджує, що, не дивлячись на те, що 20 хвилин швидкої ходи на день можуть змінити ситуацію до кращого, ми повинні бути більш активними, так, як «достовірно доведено, що спорт корисний для здоров’я та повинен стати важливою частиною нашого повсякденного життя». Співавтор професор Нік Вархам, директор Ради з медичних досліджень в Кембріджі, говорить, що, поряд із суспільними ініціативами із зниження рівня ожиріння, ми повинні всіма силами допомагати людям збільшувати фізичну активність. Підняти і підтримувати необхідний рівень фізичної активності не так складно, як здається. Однак це дає колосальні переваги для здоров’я. Традиційний погляд на тренування не повинен заважати стати більш фізично активним. В грудні 2014 року, Medical News Today опублікувало дослідження, яке показало, що йогу можна порівняти з пішохідною ходою і велосипедною їздою з точки зору зниження ризику серцево-судинних захворювань.

 

Юних художників запрошують до участі в обласному дитячому конкурсі малюнка на спортивну тематику до Дня Святого Миколая

Четвер, 12 листопада 2020, 10:18

Юних художників запрошують до участі в обласному дитячому конкурсі малюнка на спортивну тематику до Дня Святого Миколая

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» запрошує дітей та підлітків до участі в обласному конкурсі малюнка на спортивну тему до Дня Святого Миколая. Учасники будуть поділені на дві вікових категорії: до 8 років та віком від 9 до 14 років. Конкурс триватиме з 16 листопада до 14 грудня 2020 року. Усі надіслані малюнки мають бути присвячені темі спорту. Відтак, головною метою цих творчих мистецьких змагань є привернення уваги підростаючого покоління до занять руховою активністю, аби через малюнок діти висловлювали своє ставлення до здорового способу життя, бачення себе в спорті.

 

Організаторами обласного дитячого конкурсу малюнка на спортивну тему до Дня Святого Миколая є управління фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Щодо вимог до участі у конкурсі, то, згідно Положення, роботи, які подаються, мають бути авторськими, виконаними власноруч (олівцями, фломастерами, фарбами) на аркуші формату А4, без допомоги інших осіб. Надсилати потрібно фото конкурсного малюнка,  зроблене у форматі JPEG. Назва роботи повинна мати такий вигляд: ім’я, прізвище конкурсанта, дата народження, контактний телефон, місце проживання (вулиця, населений пункт, район), контактна інформація офіційних представників. (Наприклад: Руслан Бойко, 08.11.2010 рік народження, тел. 098-115-11-22, вул. Подільська, 14, с. Байківці, Бережанський район).

Роботи потрібно надсилати за електронною адресою:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або через месенджер на Фейсбук-сторінку Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» https://www.facebook.com/sport.dlia.vsih/.

Малюнки, представлені на конкурс, будуть опубліковані на сайті управління фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА http://oblsport.te.ua/, у соціальній мережі Фейсбук на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» https://www.facebook.com/sport.dlia.vsih/, на сторінці соціальної мережі Інстаграм – tr_sport_for_all і на Ютуб-каналі  https://cutt.ly/kf9Xfl6

Переможці та призери визначаються за результатами голосування на сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» у соціальній мережі Фейсбук (https://www.facebook.com/sport.dlia.vsih/ ) до 14.12.2020 року. Для того, щоб проголосувати, потрібно поставити вподобання (лайк) до фотографії малюнка. Також ще одну трійку призерів, за умовами проведення Конкурсу, визначає журі.

Переможці та призери обласного дитячого конкурсу малюнка на спортивну тему до Дня Святого Миколая нагороджуються медалями, сувенірною атрибутикою з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та призами від Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Усі учасники отримають відзнаки та сувенірну атрибутику з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

«Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»

Четвер, 12 листопада 2020, 10:18

«Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»

01
З метою привернення уваги до екологічних проблем, формування в учнів відповідального ставлення до природи і активізації роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління під час Всеукраїнського місячника «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів» У Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі проведено ряд заходів.

А саме: розгорнута книжкова виставка-заклик «Землянам – чисту планету», представлена презентація «Екологія. Природа. Я.», бібліоподорож до Теребовлянської Княжої Книгозбірні «Мандрівка книжковим містом» з учнями початкових класів, виставка малюнків «Планета в руках дітей». Також відбувся онлайн-квест «Природа в нас одна» та перегляд роликів з екокультури, демонстрація екологічних відеороликів та мультфільмів для учнів початкових і старших класів.


http://ternrc.oda.org.ua/

 

 

У відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ кожен охочий може оформити попереднє замовлення на отримання книжок додому

Четвер, 12 листопада 2020, 10:17

У відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ кожен охочий може оформити  попереднє замовлення на отримання книжок додому

0

Книжки можна обрати за тематикою, через веб-сайт (в електронному каталозі https://irbis.library.te.ua/), Зведеному каталозі публічних бібліотек Тернопільської області (http://95.164.172.68:2080/trtocbs-w/), «Ресурси»/«Нові надходження» (http://library.te.ua/category/newbooks/ ), «Віртуальні виставки» (http://library.te.ua/virtualyn-vistavki/ )

 

Юні тернопільські боксери привезли зі Львова «золото» і «срібло»

Середа, 11 листопада 2020, 12:50

Юні тернопільські боксери привезли зі Львова «золото» і «срібло»

У Львові відбувся Дитячий турнір з боксу «Діти - наше майбутнє». Участь у змаганнях взяли близько вісімдесяти юних боксерів з Львівської, Тернопільської, Хмельницької та Закарпатської областей. Тернопілля представляли спортсмени боксерського клубу «Шкіряна Рукавичка», ОДЮСШ з літніх видів спорту та КЗ ДЮСШ з греко-римської боротьби (відділення боксу). НАші юні боксери виступили вдало, здобувши золоті і срібну нагороди.

 

Так, переможцями у своїх вагових категоріях стали Захар Фірман, Артем Сварян, Артур Гримак, Маркіян Собчак. Отож, у їхньому здобутку "золото". Друге місце і відповідно, срібну медаль, виборола Соломія Голован. Тренуються спортсмени під керівництвом тренерів-викладачів КУТОР «ТО ДЮСШ з літніх видів спорту» Руслана та Анатолія Фірманів, - повідомляє заступник директора школи Анатолій Яцина.

 

Внесено зміни до обласного бюджету

Середа, 11 листопада 2020, 12:48

Внесено зміни до обласного бюджету

0

Депутати підтримали клопотання про нагородження жителів області грамотами Верховної Ради України, затвердили ряд призначень керівників комунальних установ обласної ради.

Також затверджено уточнені фінансові плани частини комунальних некомерційних підприємств –  закладів охорони здоров'я, плани розвитку таких підприємств. Депутати внесли зміни і доповнення до програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров'я, програми підтримки  фінансово-господарської діяльності підприємств та установ спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області на 2019-2021 роки.

На пленарному засіданні затверджено звіти про виконання обласного бюджету за І квартал, І півріччя та за 9 місяців, а також  внесено зміни до обласного бюджету на 2020 рік з пропозиціями комісії з питань бюджету.

 

У Чортківському медколеджі визначили переможців І етапу конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Середа, 11 листопада 2020, 12:45

У Чортківському медколеджі визначили переможців І етапу конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

0

Учасники І етапу ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка мали змогу не тільки продемонструвати глибоке знання життя і творчості Кобзаря, а й творчо виявити себе. Конкурс відбувався у Чортківському державному медичному коледжі у форматі он-лайн.


За результатами Конкурсу було обрано переможців, які візьмуть участь в II етапі XІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Отже, І місце вибороли студенти коледжу Швак Ірина, Вівсяник Юлія, Сакалюк Анастасія.

ІІ місце у Винярської Юлії, Вівсяник Олесі, Сандалович Аріни. ІІІ місце вибороли Цимбалістий Валентин, Доронюк Роксолана та Паламар Ірина.

 

Сесія затвердила порядок денний

Середа, 11 листопада 2020, 12:45

Сесія  затвердила порядок денний

0

За пропозицією депутатів до порядку денного внесено низку питань. Так, включено питання про перелік окремих категорій громадян для забезпечення їх житлом,  питання об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області, звіти про виконання обласного бюджету, внесення змін до обласних програм тощо.

Також до порядку денного внесено ряд клопотань про нагородження жителів області грамотами Верховної Ради України.

 

"Не стало митця...": на Тернопільщині обірвалося життя знаного диригента (ФОТО)

Вівторок, 10 листопада 2020, 11:51

Трагічна подія сталася на Тернопільщині: обірвалося життя знаного диригента-хормейстра, заслуженого працівника культури Голінатого Петра Миколайовича.

Як інформують "Тернополяни", митець, почесний житель Чорткова, відійшов у вічність на 81 році життя.

Петро Голінатий – добре знана постань на теренах нашого краю. Він був надзвичайно освіченою та ерудованою людиною. Закінчив Староягільницьку семирічну школу, Тернопільське музичне училище, Київський державний інститут культури, а також Івано-Франківський педагогічний інститут.

Все його життя було тісно переплетене із музикою. Петро Миколайович очолював хори у будинках культури сіл Біла, Базар, Стара Ягільниця, Малі Чорнокінці, Колиндяни, більше 35 років віддав Чортківській музичній школі, навчаючи дітей цінувати прекрасне.

"Не стало митця...": на Тернопільщині обірвалося життя знаного диригента (ФОТО), фото-1
 

В Тернополі відбулися змагання з велосипедного спорту крос-кантрі «Ternopil hell race»

Вівторок, 10 листопада 2020, 11:44

30 учасників у дев’яти категоріях боролися за перемогу та призові нагороди у змаганнях з велосипедного спорту крос-кантрі «Ternopil hell race», які відбулись у Тернополі. Траса пролягала через пересічену місцевість з підйомами та спусками на території Savich park. Дистанція становила 2,5 км (1 коло). Для чоловіків дистанція була 15 км (6 кіл), для жінок - 7,5 км (3 кола), для дітей 7,5-10 км (3-4 кола).

Організаторами змагань виступили Тернопільська міська рада, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення та Тернопільський обласний осередок федерації велосипедного спорту України.
Серед чоловіків перемогу здобули:
Чоловіки (18-29 років) - 6 кіл
І місце – Пясецький Сергій
ІІ місце – Мартинів Володимир
ІІІ місце – Дячук Олег
Чоловіки (30-39 років) - 6 кіл
І місце – Шапошніков Андрій
ІІ місце – Волинець Віталій
ІІІ місце –Бучок Віталій
Чоловіки (40 років і старше) - 5 кіл
І місце – Литвин Віктор
ІІ місце – Шманьов Микола
ІІІ місце –Царик Віталій
Чоловіки (спорт) - 4 кола
І місце – Обухівський Володимир
ІІ місце – .Дмитрик Олександр
ІІІ місце – Ржепко Ілля
Юнаки (13-14 років) - 3 кола
І місце – Савінов Ян
ІІ місце – Грім Саша
Серед жінок призові місця здобули:
Жінки (18-35 років) - 3 кола
І – Петраш Людмила
ІІ – Бандура Христина
Жінки (35 і старші) - 3 кола
І – Савінова Ірина
ІІ – Гордей Людмила
ІІІ – Луців Ольга
Дівчата (13-14 років) - 2 кола
І – Чикірда Анна.
Партнерами події стали: магазин «Велошоп-Віктор Німченко», «VeloOnline - велосипедний магазин», квітковий маркет «КвітоЦентр», студія масажу «Body Line» Оксани Петришин, портал «Файне.UA» та атракціон віртуальної реальності «DTech», - повідомляє Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення.

 

На Теребовлянщині фінальний матч Кубка району з футболу «Золота осінь» завершився перемогою команди села Лошнів

Вівторок, 10 листопада 2020, 11:43

На Теребовлянщині фінальний матч Кубка району з футболу «Золота осінь» завершився перемогою команди села Лошнів

Впродовж жовтня на Теребовлянщині тривали ігри Кубка району з футболу, в якому взяли участь одинадцять команд району із сіл Ладичин, Варваринці, Гвардійське, Дворіччя, Група «Здоров’я»-Теребовля, Долина, Лошнів, Ласківці, Гайворонка, Золотники, Гумниська-Теребовля. Усі команди продемонстрували високий рівень технічної та фізичної підготовленості. Як повідомив директор Центру розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради Ярослав Королюк, 8 листопада відбувся фінальний матч Кубка району з футболу «Золота осінь», в якому зустрілись команди футбольного клубу села Гумниська та Футбольного клубу «Нива», села Лошнів. В результаті команда села Лошнів святкувала впевнену перемогу з рахунком 4:1.

 

Організували турнір Теребовлянська районна федерація футболу, Центр розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради. Команда-переможець нагороджена Кубком, командною грамотою, медалями від Районної федерації футболу.

 

Вихованці центру отримали дипломи всеукраїнського конкурсу

Вівторок, 10 листопада 2020, 11:43

Вихованці центру отримали дипломи всеукраїнського конкурсу

0

Учні-старшокласники Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру  взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "СТОП COVID-19". Вихованці  продемонстрували свої знання про заходи безпеки, правила дотримання карантину в умовах пандемії COVID-19.

Учасники були нагороджені сертифікатами та дипломами.

https://www.reabc-ternopil.info/

 

 

У парку Національного відродження відбулися змагання з основ спортивного туризму, присвячені Дню захисника України

Вівторок, 10 листопада 2020, 11:42

01

Юні туристи-спортсмени демонстрували свою спритність та вміння у подоланні перешкод на короткій особисто-командній дистанції смуги перешкод. Змагання відбувалися у трьох вікових групах: молодша – 10-12 років, середня – 13-15 років та старша – 16-18 років.

У молодшій віковій групі сходинку першості здобула команда гуртка «КРОК» у складі Івана Кутраня, Уляни Кутрань, Артура Коваля, Максима Левчука, а другу і третьою сходинку посіли «Юні екскурсоводи-краєзнавці»: Денис Завидовський, Ангеліна Янчук, Катерина Чижевська, Анна Сорока та Ігор Фудик, Максим Сичик, Соломія Шинкарчук, Софія Шинкарчук.

У середній віковій групі призову трійку сформували юні туристи пішохідники – Вікторія Камінська, Вікторія Коршунова, Інна Матвіїв, Ігор Вівчар. Друге місце здобули «Юні геологи-краєзнавці»: Максим Яремчук, Олег Христенко, Роман Кобзар, Олег Сталенний, а третю сходинку посіла команда ТКГ: Денис Яворський, Злата Горніцька, Денис Кітура, Мар’ян Колодницький.

У старшій віковій групі стрічку першості перетнули команда «КРОК» Денис Пелехатий, Мар’ян Цапай, Андрій Кріль, Каріна Андрусик.

Захід було організовано спільною працею Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді та Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

http://www.centr-tur.te.ua/

 

 

 

English Speaking Club повернувся! 0 Тернопільська обласна бібліотека для молоді дає можливість практикувати розмовну англійську разом із носієм мови в English Speaking Club. Віртуальні зустрічі учасників відбуватимуться щосереди о 19:00 на платформі

Вівторок, 10 листопада 2020, 11:42

English Speaking Club повернувся!

0

Тернопільська обласна бібліотека для молоді дає можливість практикувати розмовну англійську разом із носієм мови в English Speaking Club.

Віртуальні зустрічі учасників відбуватимуться щосереди о 19:00 на платформі Zoom.

Тривалість: 90 хвилин. Фасилітатор: Аміра (волонтер зі США).

Приєднатися до зустрічі в Zoom можна за цим посиланням ->  https://brown.zoom.us/j/98594240152

Meeting ID: 98594240152
Passcode: Smile

https://tobm.org.ua/

0

Тернопільська обласна бібліотека для молоді дає можливість практикувати розмовну англійську разом із носієм мови в English Speaking Club.

Віртуальні зустрічі учасників відбуватимуться щосереди о 19:00 на платформі Zoom.

Тривалість: 90 хвилин. Фасилітатор: Аміра (волонтер зі США).

Приєднатися до зустрічі в Zoom можна за цим посиланням ->  https://brown.zoom.us/j/98594240152

Meeting ID: 98594240152
Passcode: Smile

https://tobm.org.ua/

 

Як отримати задоволення від роботи?

Вівторок, 10 листопада 2020, 11:41

Як отримати задоволення від роботи?

0

Ми проводимо значну частину життя на робочому місці. На сьогодні багато хто з нас розширює роль роботи, і вона стає не просто платформою, де можна заробити гроші на життя, а місцем, яке забезпечує можливість для особистого зростання та самореалізації.

Працівники Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки підготували  презентацію-огляд «Як отримати задоволення від роботи» - http://library.te.ua/2020/10/26/news20-194rh/

Поради з книжок допоможуть підібрати рід діяльності, який би вписувався в особистісні якості людини та сприяв би духовному й професійному розвитку.

http://library.te.ua/

 

 

 

Нікому не розголошуйте дані своїх банківських карток – застерігають правоохоронці © Офіційний сайт Національної поліції

П'ятниця, 06 листопада 2020, 12:17


Вам телефонують нібито із банку і повідомляють, що вашу картку заблоковано, або ж з неї намагаються зняти кошти невідомі. Відтак просять назвати дані картки, аби нею не скористалися зловмисники,  запам’ятайте –  це одна із схем шахрайства.
Саме від такої афери потерпів пенсіонер з Тернополя. До нього зателефонував незнайомець, який представився працівником банку і розповів, що картка чоловіка заблокована. Під час розмови зловмисник вивідав у потерпілого дані його картки і зняв з неї 4800 гривень.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за статтею 190 ККУ – шахрайство. Тривають заходи щодо розкриття злочину.
Поліцейські систематично застерігають жителів області від такої афери. Не довіряйте телефонним незнайомцям, особливо, коли йдеться про гроші. Не розголошуйте нікому дані своїх банківських карток: номер картки, строку її дії, і, головне, CVV2, CVC2 – коду картки.
Часто зловмисники телефонують із номерів, які схожі із номерами банків. У будь-якій ситуації проявляйте пильність. Розкажіть про такий вид шахрайства своїм знайомим, родичам. Чим більше поінформованих, тим менше ошуканих.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської област

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/nikomu-ne-rozgoloshujte-dani-svojix-bankivskix-kartok-zasterigayut-pravooxoronczi/


 

Затверджено стратегію розвитку фізичної культури і спорту в Україні до 2028 року

П'ятниця, 06 листопада 2020, 12:01

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року». Стратегія буде реалізована в три етапи, а один із результатів – це збільшення кількості населення, яке обере регулярну рухову активність, до 30 відсотків. Відтак, до 2028 року 30% українців будуть регулярно займатися спортом, - повідомив Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт. «Втілення Стратегії дасть змогу комплексно підійти до розвитку сфери фізичної культури і спорту з використанням інклюзивного підходу та рівних можливостей для всіх груп населення. Також удосконалить систему підготовки спортсменів, тренерів та менеджерів. Особливу увагу буде зосереджено на популяризації та широкому залученні різних груп населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом», - зазначив Вадим Гутцайт.

Стратегію розроблено за участю суб’єктів сфери фізичної культури і спорту, народних депутатів України, спортсменів, тренерів, менеджерів, громадськості. Напрацьовано пропозиції щодо створення платформи для забезпечення ефективної взаємодії суб’єктів сфери фізичної культури і спорту з використанням новітніх IT-технологій, сучасного менеджменту для забезпечення якісних змін, спрямованих на популяризацію рухової активності, здорового способу життя та просування спортивного іміджу України у світі.

Метою стратегії є виховання фізично активної нації та формування позитивного іміджу України як передової спортивної держави на основі сучасної і доступної спортивної інфраструктури.

Стратегія буде реалізовуватися у три етапи: перший - 2021-2022 роки, другий - 2023-2024 роки, третій - 2025-2028 роки. Зокрема, Стратегією визначено ряд завдань, що потребують розв’язання у сфері фізичної культури і спорту за п’ятьма напрямами:

- Фізично активна нація - популяризація фізичної культури і спорту, створення умов для залучення населення до оздоровчої рухової активності, розроблення та затвердження державних стандартів фізкультурно-оздоровчих послуг, запровадження пілотного проєкту «Гроші ходять за послугою», створення фонду розвитку спорту.

- Спорт вищих досягнень - підготовка спортсменів до участі у топових спортивних змаганнях, підвищення рівня і якості спортивної медицини, науковий супровід підготовки спортсменів, автономія спортивних федерацій щодо розвитку видів спорту, профілактика вживання допінгу, проведення міжнародних іміджевих змагань на території України.

- Спортивна інфраструктура - створення мережі спортивної інфраструктури світового рівня, забезпечення доступності та привабливості спортивних об’єктів, у тому числі, спортивного туризму, розвиток баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки.

- Цифрова трансформація сфери фізичної культури і спорту - отримання релевантних статистичних даних стану галузі, створення цифрових інструментів керування сферою, досягенння прозорості фінансової діяльності Мінмолодьспорту, підтримка ініціатив у сфері спортивних ІТ-стартапів.

- Кадрове забезпечення сфери фізичної культури і спорту - забезпечення сфери фізичної культури і спорту кваліфікованим кадровим потенціалом, затвердження нормативів кадрового забезпечення сфери, удосконалення системи підготовки та перепідготовки фахівців, прийняття сучасної концепції розвитку фахової освіти у сфері.

Очікуваними результатами реалізації Стратегії є:

- регулярні та свідомі заняття фізичною активністю або спортом не менше 30 відсотків населення;

- створення п’яти сучасних центрів підготовки спортсменів (Центр-Схід-Захід-Південь-Північ);

- побудова «25 спортивних магнітів» за Програмою Президента України;

- Україна у глобальній системі боротьби із вживанням допінгу у спорті;

- меценатська допомога сприяє розвитку сфери;

- проведення в Україні не менше 80 міжнародних змагань;

- не нижче 21-го місця на Олімпійських іграх;

- не нижче 10-го місця на Паралімпійських, Дефлімпійських, Всесвітніх іграх.

 

У Тернополі проведуть змагання з велосипедного спорту «Ternopil HELL race»

П'ятниця, 06 листопада 2020, 12:01

«Ternopil HELL race» – змагання з велосипедного спорту крос-кантрі серед аматорів та спортсменів віком від 13 років, які 7-8 листопада відбудуться в Тернополі, на території «Savich Park» (вул. Генерала М. Тарнавського, 22а). Організовують захід Тернопільська міська рада, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення та Тернопільський осередок ГО «Федерація велосипедного спорту України».

Так, на 7 листопада запланована гонка UPHILL – це різновид велосипедного спорту, який полягає у швидкісному підйомі вгору. Дистанція – 400 м.

 

Програма на 07.11.2020 р.:

15:00 год. – видача стартових пакетів;

16:00 год. – старт кваліфікації;

20:00 год. – вечірка та нагородження переможців.

8 листопада учасники змагатимуться в одній зі спортивних дисциплін MTB (Mountain Bike Stage) – CROSS-COUNTRY – це перегони на пересіченій місцевості зі спусками, затяжними підйомами, швидкісними та технічними ділянками. Дистанція одного кола становить 2,5 км. Чоловікам потрібно буде проїхати 7 кіл, жінкам – 5 кіл, учасникам до 18 років – 4 кола.

Програма на 08.11.2020 р.:

12:00 год. – видача стартових пакетів;

13:00 год. – старт кваліфікації;

15:00 год. – нагородження переможців.

Переможці визначаються у вікових категоріях:

13 – 14 років (юнаки);

15 – 17 років (юнаки);

18 – 29 років (чоловіки);

30 – 39 років (чоловіки);

40 років та старші (чоловіки);

13 – 14 років (дівчата);

15 – 17 років (дівчата);

18 – 35 років (жінки);

35 років та старші (жінки);

СПОРТ – 18 і старші (чоловіки);

СПОРТ – 18 і старші (жінки).

Для участі у велоперегонах необхідно було попередньо пройти онлайн-реєстрацію. Під час змагань обов’язкова наявність справного велосипеда та захисного шолому. Як обіцяють організатори, кожен учасник отримає пам’ятну медаль, а переможці та призери - ексклюзивні брендові нагороди.

Детальнішу інформацію про велоперегони «Ternopil HELL race» можна отримати на сторінці події у соціальній мережі Facebook.

 

У чемпіонаті області змагались борці вільного стилю з Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру

П'ятниця, 06 листопада 2020, 11:59

У чемпіонаті області змагались борці вільного стилю з Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру

Особистий чемпіонат Тернопільської області з вільної боротьби серед спортсменів з порушеннями слуху провели у Теребовлі. Поєдинки відбувались в залі боротьби Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру. Учасниками турніру стало 15 борців з Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру.

Переможцями у своїх вагових категоріях стали Денис Кохан; Віктор Блоха; Микола Василик; Артур Панян. Борці були нагороджені медалями та грамотами. Готували спортсменів до змагань тренери Микола Шуптар та Сергій Попик, - повідомляє Тернопільський регіональний центр «Інваспорт».

 

У краєзнавчому музеї діє виставка «Етапи українського державотворення»

П'ятниця, 06 листопада 2020, 11:51

У краєзнавчому музеї діє виставка «Етапи українського державотворення»

0

Присвячена виставка  «Етапи українського державотворення»  102-ій річниці проголошення ЗУНР. На ній представлені світлини, документальні видання, листівки, періодика, філателія, наукові розвідки, мемуари.

Експонати розповідають про учасників тих подій – вихідців з Тернопільщини. Наш краянин, правник і адвокат С.Голубович з грудня 1918 року очолював уряд ЗУНР.  О.Барвінський – відомий громадсько-політичний діяч  - був державним секретарем освіти і віросповідань в першому складі уряду ЗУНР, а знаний український правник, професор, академік, уродженець Тернополя С.Дністрянський розробив проект Конституції ЗУНР.У вітринах знаходяться матеріали про наших земляків, які брали участь у боротьбі за українську владу на Тернопільщині, воювали в лавах УГА.

В експозиції можна знайти багато цікавого і пізнавального. Діятиме виставка до 13 листопада.

http://tokm.com.ua/

 

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека повідмляє:

П'ятниця, 06 листопада 2020, 11:47

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека повідмляє:


0 http://www.library.te.ua/


Вийшов з друку черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Крізь призму соціології», який містить результати соціологічного опитування «Краща книжка року», проведеного серед користувачів Тернопільської ОУНБ.

Охочі можуть ознайомитись із виданням на сайті нашої книгозбірні за посиланням:

http://library.te.ua/wp-content/uploads/2020/10/kps31.pdf

 

9 листопада відбудеться 20-й Радіодиктант національної єдності

П'ятниця, 06 листопада 2020, 11:46

0Нещодавно в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти та онлайн відбулася International Scientific Conference «Personality in History, Literature and Methodology of Teaching»/Міжнародна науково-практична конференція «Особистість в історії, літературі та методиці навчання», співорганізатори якої: Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Варшавський університет (Польща), Університет єврорегіональної економіки імені Альчіде де Гаспері (Польща), Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти. У складі оргкомітету – представники адміністрації нашого інституту – Олександр Петровський, директор, кандидат історичних наук, доцент; Ольга Когут, заступник директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно-комунікаційних технологій, кандидат філологічних наук, доцент.

Впродовж роботи конференції широко представили свої ґрунтовні науково-методичні дослідження українські та іноземні доповідачі, які на високому професійному рівні висвітлили проблематику заходу:

– Видатні постаті та їх роль у розвитку держави та національної освіти.

– Особливості вивчення життя та праць видатних діячів науки та мистецтва у закладах та установах освіти.

– Виховання шкільної молоді на прикладах життя та творів митців.

– Дослідження особистості в історико-культурологічних та медіа джерелах.

Наукові та науково-педагогічні працівники ТОКІППО взяли активну участь у роботі конференції:

Життя та творчість Миколи Галичка

Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти;

Професійна культура як засіб позитивного мислення вчителя: психолого-педагогічні ідеї В. О. Сухомлинського

Оксана Жизномірська, кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти;

Оксана Сесик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти;

Новаторські ідеї В. Сухомлинського в контексті впровадження НУШ

Оксана Сидорська, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти;

Зоряна Борисюк, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти;

Роль молодіжних організацій у становленні громадянина-патріота на прикладі життя і діяльності Романа Шухевича

Світлана Буняк, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти;

Сучасні акценти виховання. Використання педагогічної спадщини В.Сухомлинського

Світозара Хома, завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти;

Особливості виховної системи на Запорізькій Січі

International Scientific Conference «Personality in History, Literature and Methodology of Teaching»/Міжнародна науково-практична конференція «Особистість в історії, літературі та методиці навчання»

 

Книгозбірня для молоді розпочала реалізацію нового проєкту

П'ятниця, 06 листопада 2020, 11:44

Книгозбірня для молоді розпочала реалізацію нового проєкту

0

Онлайн проєкт “Detective English” – нова ініціатива Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, яка допоможе практикувати англійську мову не виходячи з дому. Модератор проєкту – випускниця програми FLEX, тернополянка Віра Грабчук.

Щомісяця учасники читатимуть по одній адаптованій версії відомої книги американського чи британського письменника (доступ до електронної версії книги буде надано). На основі прочитаного учасники вивчать нову лексику, виконуватимуть творчі письмові та усні завдання; переглядатимуть та обговорюватимуть фільми, зняті за мотивами пропонованих книг.

Тривалість проєкту: листопад 2020 – березень 2021.

Всі зустрічі відбуватимуться онлайн на платформі Zoom один раз в тиждень – у неділю о 16.00. Учасниками можуть бути не лише жителі Тернополя, а й інших українських міст та сіл.  Участь у проєкті є безкоштовною.

Вимоги до учасників – знання англійської мови на рівні А2, B1, B2 та обов’язкова реєстрація тут -> https://forms.gle/kdo6igq26EuQn35V7

Розпочася проєкт 1 листопада читанням неймовірного детективу “Death on the Nile” Агати Крісті.

Детальніше про проєкт на сторінці - >  https://www.facebook.com/events/871877656681316/

https://tobm.org.ua/

 

 

За насилля над рідними кримінальну відповідальність понесе житель Гусятинщини

Четвер, 05 листопада 2020, 09:13

До дільничного інспектора Гусятинського відділення поліції за допомогою звернулася жителька Гримайлова. 40-річна жінка просила втихомирити чоловіка від котрого постійно терплять насилля і вона, і донька.
45-річний зловмисник вже неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за тиранію над рідними. Чоловік ніде не працює, зловживає алкоголем, постійно ображає, обзиває дружину та доньку, а на будь яку спробу останніх постояти за себе погрожує вигнати з хати.
Незважаючи на неодноразові адміністративні заходи впливу, лиходій продовжує чинити моральне та психологічне насилля над рідними. Тому чергове звернення дружини спонукало поліцейських внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 126-1 ККУ. Зловмисникові загрожує до двох років позбавлення волі.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/za-nasillya-nad-ridnimi-kriminalnu-vidpovidalnist-ponese-zhitel-gusyatinshhini/

 

Сторінка 6 з 99

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер