images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

Стартує конкурс «Учитель року-2018»

Понеділок, 18 вересня 2017, 07:42

З 1 жовтня розпочнеться реєстрація на Всеукраїнський конкурс «Учитель року-2018», що має виявити педагогів, готових до реформування освіти.

Переможці конкурсу отримають звання «Заслужений вчитель України» та грошові винагороди, лауреати  - грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

«Конкурс є важливим для нас, оскільки він проходитиме у передстартовий рік для формування Нової української школи. Ми розуміємо, що зміни в школі відбудуться лише тоді, коли зміниться учитель, і цей конкурс має допомогти нам виявити активних педагогів, тих, хто готовий до змін уже зараз», - наголосив заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Конкурсні змагання проводитимуться  у чотирьох номінаціях: «Українська мова та література», «Фізика», «Німецька мова» та «Фізична культура».

Основні фахові змагання вчителів відбуватимуться публічно, про що йдеться в умовах конкурсу.

Вперше конкурсантів реєструватимуть на єдиній платформі, яку надала компанія «Майкрософт Україна». Посилання на реєстраційну форму буде розміщено на сторінці МОН України 1 жовтня.  А реєстрація триватиме до 22 жовтня 2017 року.

У фіналі конкурсу педагоги  представлятимуть  коротке відеорезюме - міні-розповідь про досвід роботи у школі та унікальні напрацювання. Також освітяни продемонструють педагогічну майстерність у конкурсі «Методичний практикум».

Завершальні змагання відбудуться в чотирьох областях: Рівненській, Івано-Франківській, Запорізькій та Волинській.

Перебіг заключного туру, відеозаписи конкурсних випробувань, оціночні відомості можна буде переглянути на сторінці конкурсу: http://mon.gov.ua/activity/education/vseukrayinskij-konkurs-uchitel-roku-2018/

Окрім цього, МОН розпочне роботу над оновленням Положення про Всеукраїнський конкурс «Учитель року».   Проект цього документу буде представлено для широкого громадського обговорення.

 

Сільська медицина області отримає шанс на «друге життя»

Понеділок, 18 вересня 2017, 07:39

За ініціативи Президента України Петра Порошенка під час перегляду бюджету у липні поточного року були внесені зміни, у зв’язку з якими 4 млрд. грн. буде спрямовано на розвиток сільської медицини. Про це повідомив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, перебуваючи із робочою поїздкою у Шумському районі.

«Сільська медицина – це по суті первинний рівень надання медичних послуг. Тобто перед тим, як людина потрапить до районної лікарні, вона звертається у сільську амбулаторію, фельдшерсько-акушерський пункт. М’яко кажучи, вони зовсім в неналежному стані. Хоча у Тернопільській області за два останні роки ми їх підтягли більш-менш до нормального вигляду», – зауважив Степан Барна.

При цьому, від додав, що сьогодні першочерговим завданням є забезпечити сучасне переоснащення амбулаторій та ФАПів. «Це буде виглядати наступним чином: приблизно з чотирьох мільярдів гривень з Державного бюджету Тернопільська область отримає 160 млн. грн. За рахунок коштів із бюджетів громад ми здійснюємо утеплення, заміну вікон, перекриття дахів, заміну підлог, а за рахунок коштів із Державного бюджету закупляємо сучасне обладнання для цих амбулаторій. Гадаю, що цей рік буде переломним для медицини області та для якості надання медичних послуг», – наголосив очільник краю.


Відео

 

До уваги тернополян, які потребують комплексної реабілітації

Неділя, 17 вересня 2017, 07:25

З метою реалізації державної політики у сфері проведення комплексної реабілітації (абілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, дітей віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності у містах України функціонують реабілітації установи, цільовим призначенням яких є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку даної категорії осіб, з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.

Реабілітаційні установи підпорядковані Мінсоцполітики України, а також комунальні реабілітаційні установи забезпечують проведення комплексу заходів з ранньої, соціальної, психологічної, фізичної, медичної, психолого-педагогічної, фізкультурно-спортивної, професійної і трудової реабілітації.

Реабілітація проводиться безоплатно, за державні кошти.

Детальну інформацію можна отримати в управлінні соціальної політики Тернопільської міської ради, за адресою: м. Тернопіль, вул. Лисенка, 8, каб .№ 23, тел. 22 04 37.

 

На Тернопільському міському стадіоні тривають роботи з влаштування газону

Субота, 16 вересня 2017, 09:30

На Тернопільському міському стадіоні тривають роботи з влаштування газону. Зі слів начальника управління у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту Миколи Крутя, газон потребував заміни, оскільки його не оновлювали понад тридцять років.

«Потреба в оновлені газону виникла давно. Саме тому ми вирішили постелити рулонний газон, адже такий метод дає можливість в найкоротші терміни оновити зелене покриття та проводити ігри на стадіоні набагато раніше, аніж якби газон пересівали заново, - пояснює Микола Круть. – Зазначу, що система поливу газону залишилася існуюча».

За умов сприятливих погодних умов планується завершити роботи з влаштування газону до кінця тижня, а вже через місяць на оновленому газоні можна проводити змагання.

 

Тернопіль отримав медаль від польського міста Люблін

Субота, 16 вересня 2017, 09:28

Тернопіль отримав медаль до 700-річчя міста Люблін (Польща). Відповідний документ підписано Президентом міста Люблін Криштофом Жуком. Як ідеться у документі, медаль вручена за вклад Тернополя у співпрацю між містами 

Чи можна перейти на спрощену систему протягом звітного року?

П'ятниця, 15 вересня 2017, 09:39

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що відповідно до Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до податкової інспекції не пізніше ніж за 15 календарних дів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на єдиний податок один раз протягом календарного року.

Перехід на «спрощенку» може бути здійсненний за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені Кодексом.

До поданої заяви також додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

У вересні останнім днем, коли можна подати заяву для переходу на спрощену систему для таких платників, є 15 число.

 

 

 

Вакантні посади та вільні робочі місця в місті Тернополі

П'ятниця, 15 вересня 2017, 09:38

За станом на 01 вересня 2017 року 456 підприємств міста подали інформацію про наявність 1274 вільних робочих місць та вакантних посад ( на 01.09.2016 р. – 945 вакансій), у тому числі потреба для заміщення на посади службовців – 407 місць, для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями – 37 місць. Навантаження на одну вакансію становить 1,6 чол.

Всього за січень – серпень 2017 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості отримав від 1838 підприємств інформацію про наявність 10737 вільних робочих місць та вакантних посад. Для покращення ситуації на ринку праці та розширення спектру послуг, що надається службою зайнятості роботодавцям, у січні – серпні 2017 року проведені 62 тематичних семінари з роботодавцями по вирішенню актуальних питань, 15 міні – ярмарків вакансій та 3 презентації роботодавця: ТОВ «АТБ-маркет», яку відвідали 29 безробітних, Головне Управління Національної поліції України в Тернопільській області – 19 осіб і Управління патрульної поліції у м.Тернополі – 9 чол. З початку 2017 року проведено 3 семінари з соціальними партнерами на теми: «Започаткування власної справи – рішучий крок до самостійного працевлаштування», «Надання соціальних послуг демобілізованим учасникам АТО» і «Підвищення соціальної відповідальності бізнесу – запорука зростання зайнятості».

У 2017 році проведені 5 профорієнтаційних масових заходів «День відкритих дверей на виробництві»: ТзОВ «Тервікнопласт», в якому взяли участь 27 чол., 3 рази ФОП Слободян Ю.Ю. ( Фітнес-центр «Fit Curves») – 52 безробітні та ТзОВ «Фалькон Стар» – 18 осіб.

 

 

Кількість безробітних в місті Тернополі

П'ятниця, 15 вересня 2017, 09:37

За серпень 2017 року в Тернопільський міськрайонний центр зайнятості звернулися 515 громадян, які проживають в м. Тернополі, що на 41 особу менше ніж за аналогічний період минулого року (556 чол.). Чисельність незайнятого населення, що перебували на обліку протягом січня – серпня 2017 року у міськрайонному центрі зайнятості, з урахуванням зареєстрованих на початок року, склала 6732 чол., що на 589 осіб більше, ніж на 1 вересня 2016 року (6143 чол.).

Станом на 1 вересня 2017 року на обліку в центрі зайнятості знаходилися 2015 незайнятих громадян з числа осіб, що проживають в м. Тернополі ( на 1 вересня 2016 року – 2061 чол.).

За станом на 01 вересня 2017 року на обліку в центрі зайнятості перебували 1169 безробітних громадян, що на 369 чол. або на 24,0% менше, ніж на відповідну дату минулого року (1538 чол.), з них 145 осіб, в яких адреса реєстрації проживання за межами м.Тернопіль. Чисельність робітників на даний час становить – 20,6% проти 76,3% від чисельності службовців. Жінки складають 65,9% від загальної чисельності безробітних (770 осіб). Зменшився відсоток молоді до 35 років серед безробітних з 51,0 % на 01.09.2016 року до 47,5 % на 01.09.2017 року.

 

 

На нараді при Міністерстві тернопільські тепловики порушили проблему централізованого постачання гарячої води

Четвер, 14 вересня 2017, 12:11

Сьогодні, 13 вересня, у Міністерстві регіонального розвитку та будівництва відбулася нарада щодо підготовки міст до опалювального сезону.

Під керівництвом заступника Міністра Едуарда Кругляка представники облдержадміністрацій з усієї України, профільні заступники міських голів та керівники теплокомуненерго обговорювали  фінансовий стан підприємств, які надають населенню послуги централізованого тепло- та водопостачання. Адже сьогодні практично в усіх містах ці підприємства мають величезні заборгованості за газ, а відтак і не можуть, особливо у літній період, постачати гарячу воду населенню.

На нараді заступник міського голови Владислав Стемковський разом з керівником КП «Тернопільтеплокомуенерго» Андрієм Чумаком порушив проблему постачання гарячої води населенню в неопалювальний період через відсутність затверджених на рівні усієї країни нормативних актів. А без них міста не можуть вчасно розраховуватися за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України» та отримувати ліміти використання газу. Оскільки, при використанні газу без лімітів, газооператори вимагають від комунального підприємства оплату на рівні тарифу комерційних підприємств, що двічі вищий, аніж вартість газу, що закладена у тарифах.

Зазначені нормативні акти розробляються на рівні Міністерства, тому, за результатами обговорення, було прийнято рішення пришвидшити цей процес.


 

У Тернополі продовжують встановлювати дитячі майданчики

Четвер, 14 вересня 2017, 12:09

У Тернополі тривають роботи зі встановлення дитячих та спортивних майданчиків. Як пояснюють в управлінні житлово-комунального господарства, цього року у житловому фонді міста встановлено 18 нових дитячих майданчики та два спортивних. Окрім того, нові спортивні майданчики отримали загальноосвітні школи №11 та 16. Роботи на інших запланованих об’єктах тривають.

Головний спеціаліст відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду Олександр Чурілов розповідає, що після встановлення дитячі майданчики передаються на утримання житлово-експлуатаційній організації, яка обслуговує територію.

Зазначимо, що список, де встановлюються дитячі та спортивні майданчики, формується на основі звернень мешканців та балансоутримуючих організацій.

 

Сплачувати податки та збори можна через «Електронний кабінет платника»

Четвер, 14 вересня 2017, 07:30

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що електронний сервіс ДФС - «Електронний кабінет платника» (особистий кабінет – «Стан розрахунків з бюджетом»), надає можливість фізичним особам після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі, а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом.

Банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження.

У разі надходження розрахункового документа клієнта до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня.

Дані про надходження податків, зборів, митних та інших платежів до бюджету та єдиного внеску відображаються в інтегрованій картці платника і в реєстрі надходжень та повернень контролюючим органом за місцем його знаходження на податковому обліку у день отримання від органів Державної казначейської служби України відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.

Також, у податковій інспекції зазначили, що для юридичних осіб можливість сплати податків, зборів та платежів через даний електронний сервіс на сьогодні не реалізована.


 

15 вересня відбудеться тренінг з написання проектів для Громадського бюджету

Середа, 13 вересня 2017, 12:05

15 вересня у Тернополі з 12:00 до 16:00 в Українському Домі «Перемога» (бул. Шевченка, 27) відбудеться тренінг: «Що таке громадський бюджет та як написати креативний проект для свого міста?», на якому учасники матимуть змогу дізнатися більше про інструмент громадського бюджету та потренуватися у написанні проектів.

Зареєструватися на захід можна за посиланням: https://goo.gl/forms/3pu3tmX4fcs8wQRM2

22 вересня з 12:00 до 16:00 відбудеться тренінг: "Успішна рекламна кампанія для проектів громадського бюджету". Тренер заходів – експерт з громадського бюджетування Ірина Стасюк (м. Рівне/ м. Чернігів).

26 вересня з 12:00 до 16:00 учасники дізнаються більше про механізми контролю за реалізацією проектів в рамках тренінгу: «Як контролювати реалізацію проектів: моніторинг та оцінка». Захід проведуть Ерік Браунстійн (м. Нью-Йорк, США), спеціаліст з питань оцінки, волонтер «Корпусу Миру», та Лілія Ковшун (м. Вінниця), проектний менеджер з питань партисипації, ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

До участі запрошується активна громадськість міста, студенти, майбутні автори проектів, представники міських адміністрацій, департаменти міських рад, відповідальні за впровадження громадського бюджетування, депутати та громадські організації.

Заходи відбуваються за сприяння USAID проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження». Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) і розробником електронної системи «Громадський Проект» – ГО «SocialBoost».

Участь в усіх заходах безкоштовна.

За додатковою інформацією звертайтесь: 093 32 888 58, Ковшун Лілія Ігорівна, асистентка керівника субгранту в рамках проекту «ЗМФІ-II», менеджер проектів з питань партисипації ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»

 

Робоча група працює над підготовкою Стратегії розвитку відкритих даних

Середа, 13 вересня 2017, 12:04

Днями відбулася чергова зустріч робочої групи з підготовки Стратегії розвитку відкритих даних Тернополя, у яку входять представники органу місцевого самоврядування та громадських організацій.

На засіданні члени робочої групи обговорили результати навчань, проведених для виконавчих органів ради та головних розпорядників коштів, а також триває узагальнення пропозицій до Стратегії розвитку відкритих даних.

Нагадаємо, що прозорість та відкритість є важливим принципами у роботі Тернопільської міської ради. Саме тому місто працює над створенням інтерактивної карти Реєстру комунального майна, також продовжується прийом проектів на «Громадський бюджет 2018» і працюють інші інструменти е-демократії, наприклад, «Електронні петиції», «Відкрите місто», «Відкритий бюджет» тощо.

 

Здійснення контролю у сфері державної реєстрації

Вівторок, 12 вересня 2017, 09:39

Контроль у сфері державної реєстрації здійснюється Міністерством юстиції України, у тому числі шляхом моніторингу реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі з метою виявлення порушень порядку державної реєстрації державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації.

За результатами моніторингу реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації Міністерство юстиції України проводить камеральні перевірки суб’єктів державної реєстрації.

У разі якщо в результаті проведеної камеральної перевірки суб’єктів державної реєстрації виявлено прийняття рішень державним реєстратором з порушенням законодавства, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України вживає заходів щодо негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів, а також заінтересованих осіб.

За результатами проведення перевірок суб’єктів державної реєстрації Міністерство юстиції України у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації приймає вмотивоване рішення про:

1) тимчасове блокування доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб’єкта державної реєстрації до Єдиного державного реєстру;

2) анулювання доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб’єкта державної реєстрації до Єдиного державного реєстру;

3) притягнення до адміністративної відповідальності державного реєстратора, уповноваженої особи суб’єкта державної реєстрації;

4) направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю;

5) скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації.

Технічний адміністратор Єдиного державного реєстру у день надходження рішень, передбачених пунктами 1 і 2 частини другої цієї статті, забезпечує їх негайне виконання.

Рішення, передбачені пунктами 3-5 частини другої цієї статті, виконуються Міністерством юстиції України протягом п’яти робочих днів з дня їх прийняття.

У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу державного реєстратора до Єдиного державного реєстру, скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації Міністерство юстиції України вирішує питання про передачу на розгляд суб’єкту державної реєстрації, в якого зберігається реєстраційна справа, документів, що подані для проведення реєстраційних дій та перебувають на розгляді у відповідного нотаріуса, акредитованого суб’єкта державної реєстрації.

Порядок здійснення контролю, проведення камеральних перевірок та критерії, за якими здійснюється моніторинг, визначаються Кабінетом Міністрів України.


Головне територіальне управління юстиції

У Тернопільській області


 

«Я МАЮ ПРАВО!» – Мін’юст запустив новий проект

Вівторок, 12 вересня 2017, 06:53

minyusМіністерство юстиції України спільно з партнерами з Агентства США з міжнародного розвитку USAID запустило всеукраїнський проект «Я МАЮ ПРАВО!», мета якого забезпечити українців інформацією про права, що гарантовані їм Конституцією і законами, навчити ці права реалізовувати та захищати, підвищити юридичну грамотність і викрити корупцію в держустановах.
За даними Мін’юсту, понад 70% населення потребує знань про свої права. Першим етапом проекту стане роз’яснення трьох блоків питань:
-    Права у сфері правосуддя;
-    Захист права власності;
-    Протистояння корупції у вищих навчальних закладах.
Тривалість проекту становить 2 роки (2017-2018 p.p.)
В рамках проекту працівники Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області на чолі з Едуардом Кольцовим та директором Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області Іриною Хондогій відвідують населені пункти області, надаючи роз’яснення та правові консультації громадянам.
На даний час консультування проведено в таких населених пунктах: м. Збараж, с. Чернихівці (Збаразького району), м. Бережани, смт. Козова, смт. Козлів, м. Почаїв, с. Лопушне (Кременецького району), с. Великі Гаї (Тернопільського району), м. Теребовля, смт. Микулинці, смт. Гусятин, м. Копичинці (Гусятинського району).
Під час роботи виїзних мобільних пунктів громадянам надаються правові консультації, чіткі та зрозумілі поради як діяти у тій чи іншій ситуації та куди звертатися. Також працівниками проводиться правороз’яснювальна робота шляхом розроблення інформаційних буклетів та листівок на теми: першочергові заходи у разі неправомірного заволодіння нерухомим майном чи землею, захисту прав власності, діяльності органів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану, нотаріату, проектів та ініціатив Міністерства юстиції України,та інші.
Найближчим часом планується виїзд мобільних точок у такі населені пункти: 08.09.2017 – смт. Гримайлів, м. Хоростків (Гусятинського району); 12.09.2017 – м. Зборів, смт. Заложці (Зборівського району); 14.09.2017 – м. Борщів, с. Озеряни (Борщівського району); 19.09.2017 – м. Бучач, смт. Золотий Потік (Бучацького району); 21.09.2017 – смт. Товсте (Заліщицького району), смт. Заводське (Чортківського району); 22.09.2017 – м. Підгайці, смт. Дружба (Теребовлянського району); 26.09.2017 – с. Колиндяни (Чортківського району), смт. Скала-Подільська (Борщівського району); 28.09.2017 – м. Скалат (Підволочиського району), смт. Підволочиськ; 03.10.2017 – м. Шумськ, с. Великі Дедеркали (Шумського району); 05.10.2017 – м. Монастириська, смт. Коропець (Монастириського району); 10.10.2017 – с. Васильківці, с. Коцюбинці (Гусятинського району); 12.10.2017 – м. Ланівці, с. Борсуки (Лановецького району).
З метою забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, швидкого й ефективного реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки, сприяння правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень для подальшого притягнення винних осіб до відповідальності, керуючись протокольним рішенням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017, розпорядженням голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 11.08.2017 № 472-од утворено оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя в Тернопільській області.
Телефони «гарячої лінії» оперативного штабу: (0352) 254938; 0673518089; 0674209572 (щоденно (крім вихідних днів) з 09-00 год. до 13-00 год. та з 13-45 год. до 18-00 год.).
0 800 213 103 – Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги цілодобово та безкоштовно у межах України.
Проект «Я МАЮ ПРАВО!» забезпечує формування нової правової культури у суспільстві, що забезпечить сталий розвиток України як сучасної правової демократичної держави.

Головне територіальне управління юстиції
у Тернопільській області

 

Друге засідання Номінаційного комітету відбудеться 14 вересня

Понеділок, 11 вересня 2017, 07:00

Друге засідання Номінаційного комітету «Громадського бюджету» відбудеться 14 вересня 16.00 год. в «зеленій» кімнаті Тернопільської міської ради (вул. Листопадова, 5).

Нагадаємо, що Громадський бюджет – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них.

Будь-хто може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету 2018 року.

Подати проект можна на платформі https://pb.rada.te.ua або у ЦНАПі (вул. Острозького, 6). Прийом проектів на участь у «Громадському бюджеті 2018» триває до 30 вересня

 

Промо Тернополя відзняв відомий український режисер Тарас Химич

Понеділок, 11 вересня 2017, 06:56

7 серпня відбулася презентація першого професійного промоційного ролика Тернополя з назвою «Тернопіль – місто, що залишається у серці». Менш ніж за добу з часу опублікування лише у соціальній мережі Facebook його переглянули понад 50 000 разів та ще більше 2500 людей поширили відео.

Відзняв проморолик Тернополя відомий український режисер Тарас Химич, який відомий фільми «Жива» та «Король Данило Галицький». Ролик презентований у форматі 4К.

«Перше враження – найважливіше. Тому, коли я приїхав у Тернопіль, то прийшов дивитися на місто, як турист, щоб потім передати це у кадрі, - розповідає Тарас Химич. – Найголовніше у Тернополі – це став, який об’єднує тернополян навколо, і для мене це місце здалося українською Флоридою. Тому захотілося зробити легкий ролик, який буде акцентувати не на історії, а на відпочинку. І, звичайно, присутня у цьому ролику історія кохання».

Музику до ролика спеціально написав відомий композитор, співак, Почесний громадянин Тернополя Андрій Підлужний.

«Атмосфера оновлення й розвитку Тернополя навіяла дивовижні сучасні ритми, які впровадженні у композицію. Думаю, ця музика не лише доповнила, а й прикрасила ролик нашого міста. Цю композицію можна завантажувати як рингтон і ставити на дзвінок», – розповів Андрій Підлужний.

Відзняли проморолик завдяки Громадському бюджеті в рамках проекту «Тернопіль фест». Голова громадської організації «Тернопіль фест» Руслан Миронов каже, що мета усього проекту – залучити туристів у місто. Тому Тернополю був необхідний такий професійний проморолик, який є у інших відомих містах.

«Кожне місто шукає свої асоціативні ряди, щоб місто було впізнаване, щоб туристи проявляли цікавіть до Тернополя, - розповідає заступник міського голови Леонід Бицюра. – Ми вважаємо Тернопіль одним з кращих міст, тому добре, що проект реалізували завдяки ідеї ініціативної групи разом з одним з найталановитіших режисерів України».

Відео

 

Гаряча вода у Тернополі не подається у зв’язку з великою заборгованістю населення

Понеділок, 11 вересня 2017, 06:56

Понад 34 млн.грн. становить заборгованість тернополян перед «Тернопільміськтеплокомуненерго» за послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання. Через це підприємство не може розрахуватися за спожитий газ з НАК «Нафтогазом Україна» а відтак і надавати населенню послуги з гарячого водопостачання.

Тернопіль – одне з небагатьох міст, яке подавало гарячу воду населенню впродовж травня-липня. Також через велику заборгованість підприємство не мало встановленого ліміту газу від НАК «Нафтогазу Україна» у серпні та вересні. У випадку ж, якщо підприємство буде брати газ з систем без ліміту, то його ціна буде вдвічі більшою.

«Тернопільміськтеплокомуненерго» працює над вирішенням питання з отриманням ліміту за газ та одночасно просить населення розрахуватися за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, щоб якнайшвидше включити гаряче водопостачання у домівках тернополян.

 

У дитячому садку №33 встановлено нові майданчики

П'ятниця, 08 вересня 2017, 07:11

Чотири нові дитячі майданчики встановлено у дошкільному навчальному закладі №33, який розташований у мікрорайоніні «Канада».

Як розповідають в управлінні освіти та науки, придбано та встановлено дитячі майданчики в рамках реалізації проекту «Громадського бюджету». На проект було передбачено 99 тис. грн.

 

У Старому парку встановили дитячий та спортивний майданчики

Четвер, 07 вересня 2017, 11:37

У Старому парку у Тернополі встановили спортивний та дитячий майданчики, провели реконструкцію пішохідних доріжок.

«Встановити вуличні тренажери у парку вдалося в рамках «Громадського бюджету», оскільки небайдужі тернополяни подали проект, він набрав достатню кількість голосів та був реалізований цього року, - розповідає очільник Тернополя Сергій Надал. – Також у парку ми відремонтували пішохідні доріжки та облаштували дитячий майданчик. Звичайно, що є необхідність надалі проводити ремонт у парку, облаштовувати вхід, проте ці роботи будуть заплановані у наступні роки».

 

Програмою «Доступні ліки» скористалися 22000 тернополян

Четвер, 07 вересня 2017, 11:36

Понад 22000 тернополян отримали лікарські засоби з часу впровадження програми «Доступні ліки», за якою в аптеках можна безкоштовно або з невеликою доплатою отримати препарати для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та бронхіальної астми. Загалом, за цією програмою вже доступно 199 назв препаратів, серед яких понад 170 – іноземного виробництва.

Зі слів заступника головного лікаря «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Надії Боднар, на програму було виділено 2 млн. грн. Станом на 31 серпня у місті реалізовано препаратів на суму понад 1 млн. грн. Загалом за цей період тернопільськими лікарями виписано понад 27 тисяч рецептів.

Тернополяни можуть отримати ліки безкоштовно або з невеликою доплатою тільки при наявності рецептів від лікарів і у аптеках з емблемою «Доступні ліки».

До слова, у Тернополі ліки можна отримати у понад 40-а аптечних закладах.

 

№ з/п

Назва аптеки

Адреса

Телефон

1

Тернопільська обласна комунальна міжлікарняна аптека №126

вул. Тролейбусна,14

43-57-09

вул. Купчинського, 14

43-62-84

2

Тернопільське обласне виробничо-торгове аптечне об’єднання

вул. Бродівська, 5

25-16-41

вул. Клінічна,1

0676797802

3

«Сімейний лікар»

вул. Пушкіна, 5

23-21-73

вул. Бойчуків, 5А

51-10-79

вул. Тарнавського, 4/97

51-20-87

вул. Манастирського, 48 А

51-40-10

вул. Кривоноса, 6Б

53-49-87

вул. 15 Квітня, 37А

26-04-39

вул. Мазепи, 5

43-25-73

вул. Куліша, 1

51-59-11

вул. Симоненка, 7

51-06-12

4

Тернопільська обласна аптека №78

вул. Руська, 23

25-08-80

5

«Доброго дня»

вул. Перля, 3

55-10-27

вул. Живова, 9а

43-42-45

вул. Київська, 9

26-50-79

вул. Руська, 40

52-73-39

6

«Перша соціальна аптека»

вул. 15 Квітня, 4/75

40-58-09

7

Аптека «Рецептика»

бульв. Шевченка,16

52-32-51

вул. Київська, 9а

43-77-82

8

Аптека «3І»

вул. Чалдаєва, 2

51-02-15

бульв. Просвіти, 21-А

22-45-27

вул. Валова, 3/1

52-04-27

вул. Живова,9-а

52-30-64

9

Аптека «Матері та дитини»

просп. Злуки,45

26-82-61

0675994353

10

Аптека «Калина плюс»

вул. Київська, 1

51-18-91

вул. Живова, 9

52-37-81

11

Аптека «Ваша аптека»

вул. Б.Хмельницького, 17

52-05-34

вул. Сагайдачного, 3-5-7

52-00-64

вул. Шептицького, 2/1

22-00-78

вул. Текстильна, 28ч

47-79-19

12

Аптека «Фарм-Лік»

вул. Київська, 11а

0689808622

13

ТОВ «Астан»

вул. Руська, 20

0676262919

вул. Живова, 23

0675413928

14

Аптека «Фармако»

вул. Купчинського, 2а

0963894522

15

Мережа аптек «Подорожник»

вул. Живова, 37а

0676761956

вул. Руська, 24/58

0676781467

вул. 15 Квітня, 26

0673101987

просп.С.Бандери, 80

0969341872

16

Аптека «Шипшина»

вул. Київська, 5/34

51-19-67

вул. Коновальця, 15/76

51-24-20

17

Тов«Мед-сервіс Львів»

вул. Чорновола, 12

52-32-38

м-н Перемоги, 4Б

55-02-30

18

Тернопільська комунальна міжлікарняна аптека №157

вул. Ак.Сахарова, 2

26-33-76

19

Факультет-Фарм

вул. Тарнавського, 34

40-40-18

0687915646

 

 

Зростуть ціни на алкоголь

Середа, 06 вересня 2017, 07:20

У Тернопільській ОДПІ інформують, що з 9 вересня набирає чинності постанова Кабміну від 9 серпня 2017 № 634 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», якою підвищено мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв.

Докладніше ознайомитись з Постановою № 634 можна на сайті Верховної ради України (http://zakon3.rada.gov.ua/) та у Центрі обслуговування платників. Телефон для довідок: 43-46-10.

 

За матеріалами Тернопільської ОДПІ


 

Підстави для припинення надання раніше призначеної субсидії

Вівторок, 05 вересня 2017, 07:04

Вітаю Вас пане Міністре! Зараз багато по телевізору говорять про субсидії та й так межи людьми ходять чутки, що будуть відміняти і забирати, а ті, хто не оформив більше не зможуть оформити. Поясність нам таку річ, чи зможуть ті, хто ще не отримав субсидію її отримати і у кого мають право її забрати.

Олександра Блюхер-Саєнко

Що таке субсидія?

Субсидія – це адресна допомога, яка надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Субсидія є безповоротною і її отримання не тягне за собою зміни форми власності житла.

Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.

Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ та/або електроенергія, субсидія надається тільки на один вид палива.

Хто має право на субсидію?

 • Одна із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

 • Особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

 • Індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

 • Неповнолітні, які залишились без батьківської опіки за заявою опікуна (піклувальника).

Куди звернутися, щоб отримати субсидію?

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Які умови призначення субсидії?

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих осіб або осіб, які фактично проживають в приміщенні.

У разі коли не всі, хто зареєстрований в оселі, проживає в ній, субсидія розраховується на осіб, які фактично живуть у приміщенні на підставі рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської, районної ради або утвореної ними комісії.

У разі відсутності документів, які підтверджують тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, рішення приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов.

Які документи потрібні для отримання субсидії?

 • Заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

 • Довідки про доходи (у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення).

 • Договір найму (оренди) житла (за наявності).

Документи можуть бути надані поштою, у електронній формі через сайт Мінсоцполітики (https://subsidii.mlsp.gov.ua/), особисто.

Чи довго чекати відповіді, і як довго діє субсидія?

Рішення про призначення субсидії або відмова приймається протягом 10 днів після подання заяви та отримання відомостей щодо доходів заявника, складу зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб, забезпеченості громадян житловою площею та комунальними послугами тощо.

Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

 • на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

 • на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

В яких випадках надання субсидії можуть припинити?

 • За поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових)     кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні  послуги, якщо громадянин не сплачує вартість  фактично  спожитої послуги з урахуванням  розміру  призначеної  субсидії, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою зарплати чи пенсії, що підтверджується відповідними документами.

 • У разі отримання інформації про збільшення чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.

 • У разі переїзду сім'ї в іншу місцевість.

 • Якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії.

 • За заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення.

 • Якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, зокрема про доходи та майновий стан.

У разі коли через несплату громадянином спожитої послуги надання субсидії припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, які підтверджують погашення заборгованості.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Додаткову консультацію з цих питань Ви можете отримати у Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, тел. 52-22-92, 25-49-38


 

«Відмітили» кращих підприємців

Понеділок, 04 вересня 2017, 08:17

З нагоди професійного свята – Дня підприємця, в. о. начальника Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Сергій Бабій привітав кращих платників податків.

Під час нагородження, керівник інспекції зазначив, що підприємці є одними з основних наповнювачів бюджетів, саме тому, завдяки їхній активній свідомості, розвивається економіка міста та району, зберігаються і створюються нові робочі місця.

Вручивши символічні відзнаки, Сергій Арсенович подякував усім тим, хто заснував власну справу і вже сьогодні є самодостатніми бізнесменами, які дбають не лише про власний достаток, але й доброчесно виконують свої обов’язки. Побажав їм нових комерційних проектів, надійних партнерів по бізнесу, злагоди та щастя у родинах.


За матеріалами  Тернопільської ОДПІ


 

У Тернополі завершують капітально ремонтувати вул. Січових Стрільців

П'ятниця, 01 вересня 2017, 06:43

На вул. Січових Стрільців завершуються капітальний ремонт. Як розповідає очільник Тернополя Сергій Надал, проїжджу частину вже відремонтували. Наразі підрядники ремонтують пішохідні ділянки.

«Під час ремонту цієї вулиці було проведено заміну усіх інженерних мереж, - пояснює міський голова. – Також вкладено нижній та верхній шар асфальтного покриття, замінено бордюри. Наразі триває облаштування пішохідних ділянок, після чого уся вулиця буде повністю доступна для проїзду транспорту».

До слова, наразі вулиця частково відкрита для проїзду.

Нагадаємо, що у Тернополі цього року відремонтували вулиці Клінічна, Шашкевича, Живова, тощо. Зараз розпочався ремонт вул. Глиняна та найближчим часом роботи розпочнуться на перехресті вул. Миру-вул. Дружба.

 

У ТДМУ відбулася посвята у першокурсники

П'ятниця, 01 вересня 2017, 06:42

Напередодні 1 вересня у Тернопільському державному медичному університеті відбулася посвята у першокурсники. З цим святом абітурієнтів привітав очільник Тернополя Сергій Надал.

«Ви стали частиною сім’ї Тернопільського державного медичного університету – одного з кращих медичних закладів України, де маєте можливість здобути одну з найблагородніших професій, - зазначив міський голова. - Тому бажаю вам досконало вивчати мистецтво лікувати. Бажаю наполегливої праці та натхнення до навчання, а також Божого благословення».

 

Чи має право чоловік скористатися податковою знижкою за навчання дружини?

П'ятниця, 01 вересня 2017, 00:00У Тернопільській ОДПІ нагадують, що у відповідності до пп. 166.3.3 Податкового кодексу, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV Кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Тому, з метою використання права на компенсацію вартості навчання непрацюючого члена сім’ї першого ступеня споріднення (дружини) чоловік може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом.


 

Про адміністративні послуги говорили на податкові «гарячій» лінії

Четвер, 31 серпня 2017, 11:10Днями у Тернопільській ОДПІ відбулась «гаряча» лінії щодо надання адміністративних послуг в Центрі обслуговування платників. На запитання додзвонювачів відповідав начальник управління обслуговування платників Володимир Гузенков.

До Вашої уваги актуальні запитання й відповіді на них.


Я підприємець, на спрощеній системі оподаткування. Чи може податкова дати копію моєї поданої звітності за 2016 рік, яка потрібна для банку? Чи ця інформація є конфіденційною?

Стосовно конфіденційної інформації, то зазначу, що відповідно до статті7 Закону України ще від 13 січня 2011 року «Про доступ до публічної інформації» конфіденційна інформація – інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов.

Розпорядники, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди – лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Стаття 10 даного Закону передбачає, що кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.

Розпорядники, які володіють інформацією про особу, зобов’язані, зокрема, надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.

Отже, Ви, як суб’єкт господарювання – підприємець, можете отримати (завірити) копію звітності, що була раніше подана до податкової інспекції.


Знаю, що обов’язкове використання печаток відмінили, але я, як підприємець, зробив її, адже потрібно для окремих внутрішніх касових документів. Чи потрібно повідомляти податкову про наявність печатки?


Ні, не потрібно, адже жоден нормативно-правовий акт з питань оподаткування не передбачає обов’язку платника податків повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки.


В квітні цього року я поштою вислав декларацію про доходи (здаю в найм квартиру), оскільки був за межами області. Але нещодавно мені зателефонували з податкової і сказали, що така декларація мною не подана. Як бути? Документального підтвердження з пошти я не маю. Чи такий спосіб подання уже відмінений?

Ні, такий спосіб подання не відмінений. Він узаконений статтею 49 Податкового кодексу України, де зазначено, що податкова декларація, розрахунок чи звіт подається за вибором платника податків, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідної податкової інспекції не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації .

Тепер, звернімось до п. 6 Порядку оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 28 червня 1997 року № 799, в якому сказано, що на поштовому відправленні у нижній правій його частині відправником пишеться найменування одержувача та його адреса в такій послідовності: назва вулиці, номер будинку, найменування населеного пункту, району, області.

Найменування відправника та його адреса пишеться у лівій верхній частині поштового відправлення в порядку, передбаченому для написання адреси одержувача.

Поштовий індекс на листах пишеться стилізованими цифрами чорнилом або кульковою ручкою (за винятком червоного, жовтого та зеленого кольорів).

У верхній частині поштового відправлення відправник робить позначку «Звіт».

Відправник заповнює бланк рекомендованого повідомлення про вручення на своє ім’я або на ім’я особи, якій належить надіслати повідомлення після вручення поштового відправлення адресату, складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.

Пунктом 49.6 ст. 49 Податкового кодексу визначено, що у разі втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв’язку, такий оператор несе відповідальність відповідно до закону. У такому разі платник податків звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання такої податкової декларації.

Платник податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов’язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.

Однак, хочу наголосити, що незалежно від факту втрати або зіпсуття такого поштового відправлення чи затримки його вручення платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання, самостійно визначену ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених ПКУ.


За матеріалами Тернопільської ОДПІ

Погоджено:


_____________________С. Бабій


_____________________ В. Гузенков


 

У Центр обслуговування – за адмінпослугами

Четвер, 31 серпня 2017, 11:09


 

В управлінні обслуговування платників Тернопільської ОДПІ зазначили, що лише у липні 2017 року з питань отримання адміністративних, консультаційних, інформаційних послуг та приймання звітності до Центру обслуговування платників звернулось 25456 платників, яким надано 3596 адміністративних послуг.

За цей період видано 2694 картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Також, надано 180 витягів з реєстру платників єдиного податку, 89 підприємців зареєструвались платниками-«спрощенцями». Крім того, фахівцями інспекції зареєстровано 141 книгу обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платників єдиного податку, 275 книг обліку розрахункових операцій.

За матеріалами Тернопільської ОДПІ


 

Концепція нової української школи: на Тернопільщині участь у програмі беруть 4 навчальні заклади

Четвер, 31 серпня 2017, 07:25

Під час навчального 2017-2018 року участь у нових програмах Міністерства освіти і науки України на Тернопільщині беруть кілька шкіл. Зокрема, визначено 4 навчальні заклади щодо впровадження концепції нової української школи. Ще на базі 7 загальноосвітніх навчальних закладів будуть реалізовані проекти із створення нового освітнього простору. Про це під час щотижневої відеонаради з головами РДА зазначила начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ольга Хома.

За її словами, відповідно до наказу Міністерства освіти й науки України від 13.07.2017 року «Про проведення Всеукраїнського пілотного експерименту щодо впровадження концепції нової української школи» в Тернопільській області визначено 4 навчальні заклади, які беруть участь у проекті. Це Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Чортківська ЗОШ І-ІІІ ст. №7, Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ст. і Збаразька ЗОШ І-ІІІ ст. №1. У регіональному проекті буде брати участь Шумська ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Метою концепції, як наголошує Ольга Хома, є забезпечення проведення докорінної та системної реформи загальної середньої освіти. Зокрема, будуть розроблені нові стандарти змісту загальної середньої освіти, що ґрунтуватимуться на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання.

Водночас, у рамках спільного проекту Міністерства освіти і науки України та Мінрегіону в області визначено 7 загальноосвітніх навчальних закладів, на базі яких будуть реалізовані проекти із створення нового освітнього простору. Це Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Шумська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Бучацька ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Лановецька ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ст., Микулинецька ЗОШ І-ІІІ ст. і Новосільська ЗОШ І-ІІІ ст.

«Що стосується нової української школи та пілотування, то на всі відділи освіти направили наказ з інформацією про те, що необхідно мати в кабінетах та навчальних класах для учнів першого класу. Адже міністерська перевірка, яка приїжджатиме, тренери спостерігатимуть за роботою вчителів, а також аналізуватимуть їхню роботу, тому ми повинні показати хороший результат і продемонструвати, що у районах вчителі також здатні працювати і реалізовувати ті пілотні проекти, які необхідні для нашого розвитку», – підкреслила Ольга Хома.

 

Уряд збільшив розмір окладів та змінив порядок нарахування грошового забезпечення військових

Четвер, 31 серпня 2017, 07:22

Кабінет Міністрів України за пропозицією Міністерства оборони України змінив порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовців. Відповідне рішення ухвалене під час засідання Уряду 30 серпня.
Представляючи проект рішення, Міністр оборони України Степан Полторак відзначив, що йдеться про нову філософію забезпечення військовослужбовця та відновлення соціального захисту й справедливості.

"Це революційне рішення, і хотів би подякувати всім, хто працював над ним, - сказав Степан Полторак. – Порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовців не змінювався за часів Радянського союзу. В основу грошового утримання входили оклади за військовим званням та посадою. Те, що пропонується сьогодні – значно підвищить захист та соціальну справедливість. Ми відходимо від того, як було, коли 10-15% забезпечення – це те, що йде на пенсію, а далі – 17 надбавок, які є непрозорими та неефективними», - сказав Міністр.

Документ передбачає запровадження нового принципу нарахування грошового забезпечення військовослужбовців з 1 січня 2018 року, згідно з яким розміри посадового окладу та окладу за військовим званням залежатимуть від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це забезпечить щорічне зростання розміру грошового забезпечення військовослужбовців залежно від підвищення соціальних стандартів у державі.

Конкретний розмір посадових окладів визначатиметься шляхом множення на відповідні тарифні коефіцієнти та у порівнянні з існуючими окладами збільшиться приблизно у п'ять разів.

Основні види грошового забезпечення військовослужбовців, такі як посадовий оклад, оклад за військовим або спеціальним званням та надбавка за вислугу років складатимуть 60% грошового забезпечення.

Постанова також передбачає виплату грошової допомоги при підписанні першого контракту у розмірі 8-10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року.

Після набуття чинності постанови, буде скасована щомісячна додаткова грошова винагорода, що встановлюється у розмірах 60-100% від місячного грошового забезпечення, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 р. № 889.

Коментуючи ухвалення рішення, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підкреслив, що військовослужбовці заслуговують на повагу та зростаюче фінансове забезпечення.

«Зараз відбувається формування проекту бюджету на 2018 рік. Ми працюємо з Президентом, РНБО, з точки зору формування необхідних ресурсів для підтримки обороноздатності», - сказав Володимир Гройсман.

Він також торкнувся ще одного питання – пенсій військовослужбовців, які є несправедливими. «Одразу після ухвалення загальної пенсійної реформи, наступний крок – нове законодавство по забезпеченню пенсій військовослужбовцям. Це також наш пріоритет. Нам потрібно рухатися від рішення до рішення. Немає жодних підстав думати, що проблеми, які накопичилися десятиріччями, ми не вирішимо. Впевнений, ми все вирішимо. Ситуація зміниться, і люди це відчують», - підкреслив Володимир Гройсман.

http://www.ukrmilitary.com/2017/08/nove-groshove.html

 

Працівник не вийшов на роботу: подаємо «скасовуюче» повідомлення

Середа, 30 серпня 2017, 00:00


У Тернопільській ОДПІ зазначили, що частиною третьою статті 24 Кодексів законів про працю визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без:

 • укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу,

 • повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку.

Якщо потенційний працівник змінив своє рішення, у призначений день не вийшов на роботу, можна запропонувати йому написати заяву про припинення трудового договору за згодою сторін та анулювати наказ про прийняття на роботу.

Не слід забувати про те, що в перший день роботи з працівником міг статися страховий випадок за державним соціальним страхуванням, тому скасовувати наказ про прийняття на роботу бажано за наявності відповідної заяви працівника.

У разі припинення трудового договору та скасування наказу про прийняття на роботу можна подати «скасовуюче» повідомлення. Якщо ж трудовий договір діє, а людина просто не вийшла на роботу, «скасовуюча» форма повідомлення не подається.

Зокрема, таке повідомлення роботодавці міста Тернополя й Тернопільського району можуть подати у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ, в залі прийому звітності та вхідної кореспонденції. Телефон для довідок: 43-46-10.

За матеріалами Тернопільської ОДПІ


 

До зведеного бюджету надійшло 734 мільйони податку на доходи

Середа, 30 серпня 2017, 00:00Протягом січня-липня 2017 року платники податків Тернопільської ОДПІ сплатили до зведеного бюджету 734,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Про це інформував в. о. начальника Тернопільської ОДПІ Сергій Бабій.

У податковій нагадують, що ставка цього податку становить 18 % бази оподаткування щодо доходів, нарахованих, виплачених чи наданих відповідно до Податкового кодексу України. Також, при сплаті ПДФО додатково сплачується й військовий збір 1,5 %.

Докладніші консультації – у  Центрі обслуговування платників, телефон для довідок: 434610.

За матеріалами Тернопільської ОДПІ


 

З 29 серпня буде перекрито рух автотранспорту на вул. Глиняна

Вівторок, 29 серпня 2017, 08:05

З 29 серпня по 31 жовтня у Тернополі буде перекрито рух автотранспорту на вул. Глиняна. Відповідне рішення прийнято на засіданні виконавчого комітету.

На цій ділянці заплановано провести капітальний ремонт дорожнього покриття із заміною інженерних мереж.

На місці проведення ремонтних робіт буде встановлено дорожні знаки відповідно до схеми організації дорожнього руху. Нагляд за організацією руху транспорту покладено на управління патрульної поліції.

 

Володимиру Стаюрі присвоєно звання «Почесний громадянин Тернополя» посмертно

Вівторок, 29 серпня 2017, 08:04

У День міста Тернополя, 28 серпня, депутати Тернопільської міської ради зібралися на позачергову сесію. На засіданні було прийнято рішення про присвоєння звання «Почесного громадянина міста Тернополя» депутату міської ради, голові міської організації ВО «Свобода» Володимиру Стаюрі посмертно.

«Саме Володимир Стаюра був першим, хто підняв синьо-жовтий прапор над Тернопільською міською радою. Він був одним з перших, хто був на майданах у Києві та відстояв весь майдан у Тернополі. Саме він пішов одним з перших воювати добровольцем на Схід, - зазначив очільник Тернополя Сергій Надал. - Дякую усім депутатам, які підтримали дане рішення».

 

У Тернополі вшанували пам'ять Івана Франка

Понеділок, 28 серпня 2017, 08:24

27 серпня у Тернополі відбулися урочисті заходи та покладання квітів з нагоди 161-ої річниці від дня народження українського письменника, поета, публіциста, перекладача, ученого, громадського та політичного діяча Івана Франка.

Міський голова Сергій Надал, звертаючись до присутніх, зазначив, що саме Іван Франко сформував чітку модель єдиної Соборної України.

«Іван Франко наставляв: «Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів». Сьогодні його слова стали основою української національної ідеї. Немає окремішніх галичан, буковинців, наддніпрянців, кримчан, донеччан, а є Велика Українська Нація, - розповів очільник Тернополя. - Сьогодні у Тернополі є вулиця Франка, пам’ятник Франкові, гімназія імені Франка, барельєф Франкові на фасаді приміщення філармонії. Тож віддамо шану митцю світового рівня, творчість якого збагатила світову літературу, ідеологу української нації та Соборної незалежної України!».

 

У Тернополі завершився Чемпіонат світу та Європи з водно-моторного спорту

Понеділок, 28 серпня 2017, 08:23

26 та 27 серпня на Набережній тернопільського ставу відбувся Чемпіонат Світу та Європи з водно-моторного спору. На змагання у Тернопіль приїхало 50 команд з 13-ти країн світу. Іноземні та українські спортсмени змагалися за звання кращих у етапі Чемпіонату світу у класі F500, у Чемпіонаті Європи у класах F250 та F125 та за Кубок Європи від мера Тернополя у класі S550.

«Чемпіонат завершився. Від імені усіх учасників, організаційного комітету та суддів дякую тернополянам за гостинність. Ми обіцяємо, що наступного Чемпіонату нас приїде до Тернополя ще більше», - сказав Президент Національної федерації водно-моторного спорту України Віктор Шемчук.

Захоплення містом та організацією висловив також переможець змагань у класі F500 італієць Джузеппе Россі.

«Я дуже радий бути тут, оскільки це дивовижне місце та вода для змагань – ідеальна. Організація у вас на чудовому рівні, - каже Джузеппе Россі. - У Тернополі я вже другий раз і планую повернутися сюди наступного року».

Очільник Тернополя Сергій Надал подякував Міжнародній та Національній федерацій водно-моторного спорту, організаторам та спонсорам, які подарували Тернополю це спортивне свято.

«Цими днями кожен зміг отримати величезний заряд позитивної енергії та спортивних емоцій. Гості нашого міста змогли прогулятися оновленою Набережною, вулицями та площами Тернополя, - зазначив міський голова. - Розвиток спорту, зокрема і водо-моторного є одним з пріоритетів для мерії Тернополя. Ми активно працюємо над тим, щоб стати одним з основних центрів розвитку цього спорту у Європі. Дякую всім за участь у змаганнях, бажаю учасникам нових спортивних звершень та запрошую всіх до Тернополя на змагання у 2018 році».

 

Урочиста церемонія підняття Державного Прапора відбудеться 23 серпня

Середа, 23 серпня 2017, 10:25

З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України урочиста церемонія освячення та підняття Прапора відбудеться 23 серпня о 10.00 год. на Театральному майдані Тернополя.

Цього ж дня заплановані покладання квітів пам’ятників та пам’ятних знаків Тараса Шевченка, Ярослава Стецька, Ярослави Стецько, В’ячеслава Чорновола, Степана Бандери, Героїв Небесної Сотні та учасників АТО. Опісля, об 11.30 год., на Театральному майдані відбудуться Мілітарні виступи Національної Гвардії України.

Довідка. З 23 по 28 серпня у Тернополі триватимуть святкові заходи з відзначення Дня Державного Прапора, 26-ої річниці Незалежності та 477-ої річниці Дня міста. Детальний перелік усіх заходів можна побачити за посиланням (http://rada.te.ua/novyny/60167.html)


Заходи

з відзначення Дня Державного Прапора

23 серпня 2017 р. (середа)

№ п/п

Назва заходу

Час проведення

Місце проведення

1

Урочиста церемонія освячення та підняття Державного Прапора України

10.00 год.

Театральний майдан

2

Покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків Тараса Шевченка, Ярослава Стецька, Ярослави Стецько, В’ячеслава Чорновола, Степана Бандери, Героїв Небесної Сотні та учасників АТО з нагоди 26-ї річниці Незалежності України

11.00 год.

Театральний майдан, вул. С.Крушельницької, бульвар Т.Г.Шевченка, Микулинецьке кладовище, Площа Героїв євромайдану

3

Мілітарні виступи Національної Гвардії України

11.30 год.

Театральний майдан

4

Нагородження кращих людей міста

12.00 год.

Сесійний зал міської ради


 

Вул. Шпитальну ремонтував підприємець за власні кошти

Вівторок, 22 серпня 2017, 07:29

Днями тернополяни звернули увагу на неякісний ремонт дороги на вул. Шпитальна. У відділі технагляду пояснюють, що таке асфальтування провів один з тернопільських підприємців за власні кошти. На ремонт цієї ділянки не було витрачено коштів з міського бюджету.

Неподалік вул. Шпитальна триває будівництво багатоповерхового будинку. Підприємець прокладав туди інженерні мережі (водопровід, газопровід та каналізацію), через що пошкодив дорогу. Далі, за власні кошти, він відновив ділянку в межах прокладення інженерних мереж.

Начальник відділу технагляду Олег Вітик розповідає, що два роки тому за кошти міського бюджету був проведений капітальний ремонт ділянки від вул. Пирогова до лікарні швидкої допомоги. Іншу ділянку на вул. Шпитальна, про яку йдеться у матеріалі, міська рада планує капітально відремонтувати наступного року.

 

Важливе повідомлення від податківців

Вівторок, 22 серпня 2017, 07:13

У Тернопільській ОДПІ інформували, що 15 серпня 2017 р. набрала чинності постанова Кабміну від 9 серпня 2017 р. № 592 «Про затвердження Порядку переходу платників податку на прибуток підприємств до подання спрощеної податкової декларації та форми спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за ставкою 0 відсотків...».

Пунктом 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України визначено, що на період до 31 грудня 2021 р. застосовується ставка нуль відсотків для платників податку на прибуток, у яких річний дохід, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період, не перевищує трьох мільйонів гривень та розмір заробітної плати працівників, є не меншим як дві мінімальні заробітні плати, та які відповідають одному із таких критеріїв:

а) утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 р;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від п’яти до 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 1 січня 2017 р. та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до трьох мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від п’яти до 50 осіб.

Постановою визначено, що платники податку на прибуток, які відповідають таким критеріям, мають право застосовувати ставку податку 0 відсотків, за результатами кожного звітного (податкового) періоду складають спрощену податкову декларацію із зазначеного податку за встановленою формою та подають її контролюючому органові у строк, встановлений Кодексом для річного звітного (податкового) періоду.

У разі коли за результатами звітного (податкового) періоду відсутні підстави для застосування ставки податку на прибуток підприємств 0 відсотків, платники податку подають контролюючому органові податкову декларацію із зазначеного податку в порядку, встановленому Кодексом.

Довідково: Постанову опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 15.08.2017 р. № 151. З текстом Постанови Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).


За матеріалами Тернопільської ОДПІ


 

Депутати внесли зміни до бюджету Тернополя на 2017 рік

Понеділок, 21 серпня 2017, 06:45

На XVII сесії Тернопільської міської ради депутати розглянули 96 питань. Одним з найважливіших було внесення змін до бюджету Тернополя.

Як пояснює міський голова Сергій Надал, за рахунок перевиконання міського бюджету у першому півріччі та розподілу невикористаних коштів у 2017 році на фінансування галузей додатково направлено майже 34 млн. грн.

«Майже 12 млн. з цієї сум направлено на заробітну плату працівникам охорони здоров’я та професійно-технічних училищ. Понад 500 тис. спрямовано для надання грошової допомоги тернополянам за програмою «Турбота» та ще майже 95 тис. – на доплату до пенсій ветеранам ОУН-УПА, - розповідає міський голова. - Ще 3 млн. грн. буде відшкодовано перевезення у громадському транспорті міста пільговиків, на придбання тролейбусів та виготовлення картки тернополянина для пільговиків».

Сергій Надал каже, що кошти також отримає сфера освіти. Зокрема, понад 800 тис. грн. передбачено школам у розрахунку по 100 грн. на учня, щоб із батьків не збирали батьківські внески. Ще понад 5 млн. виділено на капітальний ремонт закладів освіти, на виплату стипендії кращих учням міста.

«Сфера культури отримає кошти на капремонт бібліотек та підпірної стіни на о.Чайка у парку Шевченка, сфера охорони здоров’я - для ремонту амбулаторії у м-ні Кутківці та придбання меблів для дитячої лікарні, сфера спорту – на ремонт приміщення басейну ДЮСШ №2 та встановлення модульних боксів для обслуговування стадіону біля ТЦ «Орнава». Додатково спрямовані понад 3 млн. 773 тис. грн. на капремонт дворів та ремонт об’єктів комунальної власності», - пояснює міський голова..

 

До «Міського кладовища» на Львівській трасі курсує маршрут №32

Понеділок, 21 серпня 2017, 06:45

До міського кладовища біля с. Довжанка у будні та вихідні курсує автобус за маршрутом №32.

У суботу та неділю автобус здійснює два рейси, відповідно до розкладу руху, який розташований на зупинці на вул. Львівська. Відправляється автобус з цієї зупинки об 11.00 та 12.00 год., а від зупинки «Міське кладовище» у зворотному напрямку - об 11.30 та 12.30 год.

У будні виконується один рейс. Виїзд об 11.40 год. від зупинки вул. Львівська. Окрім того, через зупинку вул. Львівська та «Довжанка» курсує багато приміських маршрутів, якими мають змогу скористатися тернополяни.

До слова, обслуговує цей маршрут КП «Міськавтотранс».

 

У серпні розпочнеться капітальний ремонт стадіону колишнього «Комбайнового заводу»

П'ятниця, 18 серпня 2017, 06:51

Наприкінці серпня розпочнеться капітальний ремонт стадіону колишнього «Комбайнового заводу», який розташований на вул. Лук’яновича. Начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту Микола Круть розповідає, що роботи триватимуть до двох місяців.

«Проектно-кошторисна документація капітального ремонту стадіону проходить експертизу. Після цього розпочнуться ремонтні роботи. У проекті передбачено облаштувати огорожу, бігові доріжки, волейбольний майданчик та відновити газон футбольного поля», - пояснює Микола Круть.

Знаходиться стадіон на балансі КП «Футбольний клуб «Тернопіль»».

Нагадаємо, що проект відновлення стадіону колишнього «Комбайнового заводу» став одним із переможців «Громадського бюджету». На його реконструкцію у міському бюджеті передбачено майже мільйон гривень.

 

Другий рік поспіль тернопільські школярі отримуватимуть іменні стипендії

П'ятниця, 18 серпня 2017, 06:50

Тернопіль продовжує практику призначення іменних стипендій в галузі освіти для обдарованих дітей. Зі слів очільника Тернополя Сергія Надала, протягом навчального року 2017/2018 стипендії буде отримувати 51 школяр у 17-ти номінаціях.

«Загалом для школярів було призначено 17-ть стипендіальних номінацій, які носять імена відомих тернопільських діячів. Наприклад, у сфері фізики стипендія імені Івана Пулюя, у сфері вокалу – Соломії Крушельницької, у історії та краєзнавства – Ігоря Герети, у сфері учнівського самоврядування – Володимира Лучаківського. У кожній номінації стипендію отримуватимуть по троє школярів, - розповідає міський голова. - Також конкурсна комісія визначала 33-ох обдарованих та  талановитих «Кращих учнів школи», яким теж будуть призначені стипендії на цей навчальний рік».

Очільник Тернополя переконаний, що стипендії стануть добрим стимулом тернопільським школярам поглиблювати своє навчання.

 

Соціальну картку тернополянина можна оформити у ЦНАПі та управлінні соцполітики

Четвер, 17 серпня 2017, 07:23

У Тернополі триває впровадження «Соціальної картки тернополянина». Ця карта дасть змогу тернополянам їздити за дешевшим тарифом у маршрутках та тролейбусах міста, а також згодом отримувати знижку на інші муніципальні послуги.

«Соціальна картка тернополянина буде впроваджена у місті з 1 жовтня. До цього часу плануємо оформити та роздати картки для пільгових категорій населення та пенсіонерів за віком, а також учням та студентам. Проте пільговим категоріям тернополян не варто переживати. Оскільки, якщо пільговики не встигнуть оформити картку до цього терміну, вони будуть ще певний час їздити за посвідченням, - пояснює міський голова Сергій Надал. - Інші категорії тернополян, щоб їздити у громадському транспорті за нижчим тарифом, повинні будуть оформити персоніфіковану соціальну карту тернополянина або купити проїзний квиток. За цими документами вартість проїзду залишиться незмінною, а от при розрахунку готівкою вартість проїзду буде вищою».

Пільговики та пенсіонери за віком можуть подати документи на виготовлення «Соціальної карти тернополянина» і в управлінні соціальної політики, і у ЦНАП. Ті пільгові категорії громадян, які не встигнуть оформити до жовтня картку, ще до Нового року зможуть їздити у громадському транспорті міста за посвідченням.

Учні та студенти, які вже подали документи на оформлення проїзних наприкінці попереднього навчального року, отримають картки на початку вересня. Ті ж учні та студенти, хто не оформив картку, зможуть подати документи на її виготовлення у навчальних закладах, у ЦНАПі або в управлінні соціальної політики.

Інші категорії тернополян. Тернополяни можуть оформити персоніфікований електронний квиток через ЦНАП, управління соцполітики, або ж придбати проїзний квиток у спеціальних пунктах продажу (*перелік цих пунктів буде оприлюднено додатково). При використанні персоніфікованого електронного квитка або проїзного квитка тариф на проїзд залишиться незмінним. А при розрахунку готівкою за проїзд доведеться заплатити більше.

Документи на оформлення «Соціальної карти тернополянина» можна подати:

 1. · у ЦНАПі (Центрі надання адміністративних послуг) за адресою вул. Князя Острозького 6, тел.40-41- 93.
 2. · в Управлінні соціальної політики міської ради за адресою: вул. Лисенка 8, І поверх, 36 каб. тел. 23-53-43;
 3. · в Оператора електронних систем за адресою вул. Тролейбусна 7, тел.40-03-50, 0672400356.

 

Термін виготовлення персоніфікованого квитка становить до 20 робочих днів.

 

Мільярд до бюджету – від тернопільців

Четвер, 17 серпня 2017, 07:08


Про наповнення Зведеного бюджету держави податковими платежами впродовж семи місяців цього року інформував в. о. начальника Тернопільської ОДПІ Сергій Бабій. Він зазначив, що платниками обласного центру та Тернопільського району протягом вказаного періоду було внесено до казни 1 мільярд 39 мільйонів гривень.

Значну частину у надходженнях склав податок на доходи фізичних осіб, якого поступило 734,5 млн грн, ще 179,4 млн грн надійшло податку на додану вартість, 102,9 млн грн – єдиного податку, 61 млн грн – плати за землю, 78 млн грн – податку на нерухоме майно.

За матеріалами Тернопільської ОДПІ


 

До кінця року з’явиться ще 7 нових груп у дитячих садочках Тернополя

Середа, 16 серпня 2017, 09:30

Міський голова Сергій Надал разом з начальником управління освіти Ольгою Похиляк побували у дитячому садочку №20 на Східному масиві, у якому днями відкрилася ще одна ясельна група. Зі слів очільника Тернополя, до кінця року у місті планується облаштувати загалом сім нових груп у дитсадках в різних мікрорайонах міста.

«Щороку у Тернополі народжується все більше дітей, тому ми розуміємо, що потрібно створювати нові дитячі групи у дитсадочках у різних мікрорайонах міста. Також чи це будуть групи ясельні, чи старші групи – усе залежить від потреб, - пояснює міський голова. – Наприклад, тут, на Східному масиві відкрито ясельну групу, яку будуть відвідувати до 30-ти дітей. Загалом вартість ремонту приміщення з придбанням необхідної техніки вартувало приблизно 300 тисяч гривень».

Начальник управління освіти зазначає, що у місті діє програма із заміни обладнання у дошкільних навчальних закладах на енергозберігаюче, тривають ремонти пральних та кухонь, оновлюються приміщення закладів та триває асфальтування заїздів та території дитячих садків.

 

Учасники бойових дій їздять у громадському транспорті Тернополя безкоштовно

Середа, 16 серпня 2017, 09:29

Учасники бойових дій (УБД), при наявності посвідчення, мають право їздити у громадському транспорті Тернополя безкоштовно та без обмежень. Здійснюється перевезення УБД відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни та гарантії їхнього соціального захисту» та рішення виконавчого комітету «Про затвердження примірної форми договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в м. Тернополі».

Зі слів начальника управління транспорту, комунікацій та зв’язку Ігоря Мединського, у договірні умови між перевізниками та замовником (Тернопільською міською радою) були внесені відповідні зміни. Відтак, УБД та ліквідатори аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії безкоштовно та без обмежень їздять у громадсько-пасажирському транспорті Тернополя. За їх пільговий проїзд у міському бюджеті перебачено компенсаційні витрати перевізникам.

«До сьогодні у міську раду жодної скарги щодо перевезення учасників бойових дій у громадському транспорті Тернополя не надходило, - зазначає Ігор Мединський. – А за міжрайонні перевезення відповідає обласна державна адміністрація. Тому зі скаргами, у тому числі й щодо випадку, коли 11 серпня перевізник відмовився перевозити учасника бойових дій з автовокзалу, просимо звертатися у обласну державну адміністрацію та до керівництва автовокзалу».

 

Консультація від податкової

Вівторок, 15 серпня 2017, 06:18

Підприємець планує вирощувати свиней в одному із сіл району. Чи буде він звільнений від сплати податку на нерухоме майно за свинарник, площею близько 400 квадратних метрів, як сільгоспвиробник?

Податковим Кодексом, а саме статтею 266, визначено, що не є об’єктами оподаткування податком на нерухоме майно будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Однак, стаття 14 Кодексу дає визначення, що сільськогосподарський товаровиробник – це юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби та її переробкою на власних чи орендованих потужностях.

Таким чином, фізична особа-підприємець, власник об’єкта нежитлової нерухомості, призначеної для використання у сільськогосподарській діяльності, не може належати до сільгоспвиробників у розумінні норм Податкового кодексу і, відповідно, повинен сплачувати податок на нерухоме майно, якщо інше не передбачено рішенням органу місцевого самоврядування при затвердженні ставок даного податку.


 

Кількість зареєстрованих безробітних в місті Тернополі

Понеділок, 14 серпня 2017, 06:32

За липень 2017 року в Тернопільський міськрайонний центр зайнятості звернулися 552  громадянина, які проживають в м. Тернополі, що на 102 особи більше ніж за аналогічний період минулого року (450 чол.). Чисельність незайнятого населення, що перебували на обліку протягом січня – липня 2017 року у міськрайонному центрі зайнятості, з урахуванням зареєстрованих на початок року, склала  6217  чол.,  що на 630 осіб більше, ніж на 1 серпня  2016 року (5587 чол.).

Станом на 1 серпня  2017 року на обліку в центрі зайнятості знаходилися  1985 незайнятих громадян з числа осіб, що проживають в м. Тернополі ( на 1 серпня 2016 року – 2030 чол.).

За станом на 01 серпня 2017 року на обліку в центрі зайнятості перебували  1205  безробітних громадян, що на 417 чол. або на 25,7% менше, ніж на відповідну дату минулого року (1622 чол.), з них 143 особи, в яких адреса реєстрації проживання за межами м.Тернопіль. Чисельність робітників на даний час становить – 20,5% проти 76,0% від чисельності службовців.  Жінки складають 65,9% від загальної чисельності безробітних (794 особи). Зменшився відсоток молоді до 35 років серед безробітних з 51,7 % на 01.08.2016 року до 47,0 % на 01.08.2017 року.


 

Робота міськрайонного центру зайнятості з військовослужбовцями – учасниками АТО

Понеділок, 14 серпня 2017, 06:31

У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості у пошуках роботи у січні – червні  2017 року перебували на обліку 133 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, що проживають в м. Тернополі, з них мали статус безробітного та отримували допомогу по безробіттю 108 осіб. З початку року 26 осіб працевлаштовані за сприянням служби зайнятості, з них 6 військовослужбовців працевлаштовані з компенсацією  роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску та 1 учасник АТО отримав одноразово допомогу для організації підприємницької діяльності, 13 – направлені на підвищення кваліфікації.

За станом на 01 серпня 2017 року на обліку у центрі зайнятості перебувають 76 військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, звільнених з військової служби, що проживають в м. Тернополі та потребують соціального захисту. Проводиться відповідна робота щодо сприяння їм у підборі підходящої роботи. Значна частина військовослужбовців на даний час проходить реабілітацію після звільнення з лав ЗСУ, що унеможливлює прискорення їх працевлаштування.


 

Тернопіль увійшов у десятку найкомфортніших міст для життя

П'ятниця, 11 серпня 2017, 07:23

Журнал «Фокус» оприлюднив нові рейтинги комфортності українських міст для життя. Тернопіль у цьому рейтингу зайняв почесне 7 місце, а ще вісім років тому наше місто було на 34 місці.

У рейтингу зазначається, що ще декілька років тому у цьому рейтингу лідерами були міста-мільйонники. Після Революції Гідності все змінилося і позиції лідерів серед найкомфортніших міст зайняли невеликі центри західної України.

Серед переваг Тернополя у рейтингу зазначається низький рівень злочинності, розвинене залізничне та автомобільне сполучення та хороша екологія. Згадали у рейтингу також про впровадження у місті «Карти тернополянина».

 

12 серпня – робочий день у Тернополі

П'ятниця, 11 серпня 2017, 07:22

Усі підрозділи Тернопільської міської ради, бюджетні установи та комунальні підприємства працюватимуть у суботу, 12 серпня. Натомість у п'ятницю, 25 серпня буде вихідний. Таке рішення було прийнято на засіданні виконкому ще на початку березня.

Хоч Кабінет міністрів України рекомендував замість 25 серпня перенести робочий день на 19 серпня, проте Тернопіль на місцевому рівні вирішив відпрацювати у суботу, 12 серпня, для того, щоб усі тернополяни мали змогу наступного тижня у родинному колі відсвяткувати Спаса.

Загалом у серпні тернополяни матимуть вихідні з 24 по 27 серпня.

Тернопільська міська рада рекомендує усім підприємствам, установам та організаціям також перенести робочий день з 25 серпня на 12 серпня.

 

Тернопіль працює над створенням інтерактивної карти Реєстру комунального майна

Четвер, 10 серпня 2017, 11:07

8 серпня міський голова Сергій Надал спільно з Центром громадського контролю «ДІЙ!» у Тернополі та компанією MagneticOne. MunicipalTechnologies презентували концепцію створення інтерактивної карти Реєстру комунального майна Тернополя.

Зі слів очільника Тернополя, міська рада прагне у своїй роботі залишатися максимально відкритою. Тому місто продовжуватиме працювати над оприлюдненням відкритих даних, зокрема Реєстру містобудівних умов та обмежень та оприлюднювати на інтерактивних платформах відкриті дані з інших важливих сфер життєдіяльності міста.

«Робота з впровадження інтерактивної картки реєстру комунального майна потребує завантаження багатьох даних, проте перші кроки у цьому напрямку вже зроблені. Місто зацікавлене у раціональному використанні комунального майна, оскільки це впливає на дохідну частину місцевого бюджету, - пояснює Сергій Надал. – Інтерактивна карта Реєстру – це спільна робота, яка частково фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету, а частково створюватиметься зусиллями волонтерів та представників громадської організації, які будуть фотографувати та вносити інформацію».

Міський голова також озвучив про початок роботи над розробленням Стратегії розвитку відкритих даних у Тернополі, над якою працюватиме Центр громадського контролю «ДІЙ!» разом з командою мережі тренерів відкритих даних проекту TAPAS. Перші результати цієї роботи будуть презентовані до 1 жовтня.

 

Спілкування «спрощенців» і податківців

Середа, 09 серпня 2017, 06:11


Цього разу на питання фізичних осіб-підприємців у телефонному режимі відповідала начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ Лілія Волянюк.


Платник на спрощеній системі оподаткування, друга група, здійснює діяльність у Тернополі та має намір ще надавати послуги в одному із сіл  району, де податок менший. За якою ставкою потрібно буде платити єдиний податок?

Відповідь на Ваше запитання можна знайти, звернувшись до Податкового кодексу України. Ним визначено, що у разу здійснення платником  єдиного податку першої і другої груп на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку. У Вашому випадку це буде – 20 % від розміру мінімальної зарплати.


Чув, що змінилась декларація для платників «спрощенців». За якою формою, платнику третьої групи ЄП, звітуватись за третій квартал, уже за новою чи за старою?

З 5 травня 2017 року набрав чинності наказ Мінфіну від 17.03.2017 р. № 369, яким внесено зміни до форми Податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи підприємця.

Оскільки базовим податковим періодом для Вас, як «спрощенця» третьої групи, є календарний квартал, то нова форма Декларації буде використовуватись для складання звітності за 9 місяців 2017 року.

Нагадаємо, що термін її подання 40 днів після закінчення третього кварталу. Платники ж першої або другої груп, які звітують по закінченню року, нову декларацію подаватимуть, починаючи з січня 2018 року.


Планую з четвертого кварталу змінити групу єдиного податку, з третьої на другу. А чи потрібно змінювати Книгу обліку доходів?

Ні, не потрібно. Для ведення обліку доходів платниками-«спрощенцями» першоїтретьої груп передбачена одна форма Книги. Хіба, якщо Ви були чи будете реєструватись  платником ПДВ, то в такому випадку, Вам потрібно замінити Книгу обліку доходів.

Підприємці Тернополя і Тернопільського району можуть зареєструвати її у залі №1 Центру обслуговування платників (стіл № 3).


Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ


 

У Тернополі встановили лавку зі світлодіодним підсвічуванням

Вівторок, 08 серпня 2017, 10:07

Днями у Тернополі на «Острівці кохання» з’явилася перша лавка зі світлодіодним підсвічуванням. Її облаштував місцевий підприємець, який раніше встановив перше у місті «Сонячне дерево».

Лавка передбачає 21 режим кольорів, а оскільки має LED-освітлення, то є ще й економною. Підприємець планує облаштувати такі лавки ще на декількох локаціях у Тернополі, які стануть новими цікавими атракціями для тернополян та гостей міста.

Нагадаємо, що за рік у місті встановлено декілька «Сонячних дерев», зокрема на Театральному майдані, біля причалу тернопільського ставу, у парку Шевченка (на «Циганці») та ін.

 

До уваги тернополян! Триває вакцинація дітей проти кору

Понеділок, 07 серпня 2017, 09:04

На початку липня Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня отримала 5000 доз для проведення щеплень проти кору – вірусного захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Зі слів міського педіатра Олени Федорової, спалах кору повторюються  кожні 4-5 років. У Тернополі останній раз був зафіксований у 2012 році.

«Реєстрація випадків захворювання на кір в районах області та сусідніх областях дає підстави  очікувати спалах захворювання на кір в Тернополі вже цього року. Особлива небезпека виникне тоді, коли розпочнеться навчальний рік, - розповідає Олена Федорова. – Кір відноситься до керованих інфекцій, тобто діти у 1 рік та в 6 років обов’язково підлягають вакцинації проти кору. Неблагополучна ситуація щодо кору в місті обумовлена недостатнім надходженням вакцини в 2016 році та 2017 роках. В 2016 році було заплановано вакцинувати 6700 дітей, проте місто отримало лише 760 доз. У 2017 році заплановано вакцинувати 8264 дитини, а наразі є 5000 доз».

Міський педіатр пояснює, що батьки дітей, які звертаються в даний час до медзакладу, виросли за достатньо сприятливих умов щодо епідситуації. Вони не усвідомлюють наслідків таких страшних захворювань як поліомієліт, дифтерія, правець, кір, тому відмовляються від проведення щеплень своїм дітям.

«Контроль над цими інфекційними захворюваннями можливий тільки за умов охоплення вакцинацією 95% дитячого населення. Я би дуже хотіла, щоб батьки зрозуміли, що ці відсотки не потрібні для звітів, міністерства, чи будь яких інших установ. Вони потрібні для здоров’я та безпеки дітей, - додає Олена Федорова. -  Ми та наші діти живемо в суспільстві, де повністю уникнути спілкування неможливо. Тому кожна мама має подбати про здоров’я та майбутнє своєї дитини. Відсоток нещеплених дітей дуже високий, тому колективний захист не є ефективний. Загрозою для інших в організованому колективі є нещеплена дитина».

Для проведення вакцинації проти кору батькам необхідно звернутися у Тернопільську міську дитячу комунальну лікарню до дільничного лікаря-педіатра за місцем проживання.

 

На «Алеї зірок» у Тернополі з’явиться ще три зірки

Понеділок, 07 серпня 2017, 09:04

Цього року до Дня міста на «Алеї зірок» з’являться ще три зірки визначним тернополянам, які найбільше доклалися до розвитку міста та прославляли його своєю працею в Україні та світі.

Перша зірка буде присвячена усім воїнам-добровольцями, друга - подвійна зірка буде створена у пам'ять про талановите подружжя Стецьків – художника Дмитра та мистецтвознавцю Віру. Також з'явиться зірка поету і прозаїку Василю Ярмушу.

ДовідкаАлея зірок у Тернополі відкрита 28 серпня 2011 року, розташована на вул. Гетьмана Сагайдачного. У попередні роки вона поповнилася іменами Олени Підгрушної, Казимира Сікорського, Василя Бурми, Лесі Романчук, Степана Галябарди, Михайла Форгеля, Любомири Бойцун, композитора Андрія Підлужного, актора Мирослава Коцюлими та зіркою, яка присвячена усім учасникам АТО.

 

Начальник головного територіального управління юстиції Едуард Кольцов про підсумки роботи за І півріччя 2017 року

П'ятниця, 04 серпня 2017, 07:12

Головним територіальним управлінням юстиції у Тернопільській області підбито підсумки роботи органів і установ юстиції області за шість місяців поточного року. Едуард Кольцов зазначив, що звітний період в системі юстиції області був продовженням реформ, завдяки яким, вдалося реалізувати низку пілотних проектів та ініціатив Мін’юсту. Проект «Шлюб за добу» – у Тернополі користується неабиякою популярністю. Цей сервіс спрямований на мінімізація корупції, з якою раніше було пов’язане прискорення процедури одруження.

В Українському Домі «Перемога» цією послугою уже скористались 203 молоді пари, а 12 учасників АТО та бойових дій одержали її безоплатно. З метою спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини в області успішно працює проект, згідно якого, працівники відділів ДРАЦС приймають документи та видають свідоцтва про народження і здійснюють реєстрацію дитини безпосередньо у закладах охорони здоров’я. Вісімнадцять пологових будинків в області мають фронт-офіси Мін’юсту, в яких батьки цього річ отримали 1946-ть перших документів свого малюка, що складає майже 60 відсотків від загальної кількості. Продовжується реєстрація діточок за місцем проживання, безпосередньо у пологових будинках, цього річ здійснено 433 таких реєстрації.

Сервісом для одержання апостилю за півроку в області скористалися 2020 громадян. Едуард Кольцов повідомив журналістів про те, що Мін’юстом презентовано проект «Он-лайн будинок юстиції» на загальнодержавний рівень. Віднині послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця зможуть скористатися усі громадяни. Цей проект увібрав у себе всі сервіси, які міністерство надає в електронному вигляді. Окрім вищезгаданих сервісів, громадяни зможуть зареєструвати громадське об’єднання або друкований засіб масової інформації, отримати дані про електронний цифровий підпис.

Міністр юстиції звернувся до депутатів Верховної Ради України з проханням вже цієї осені прийняти один з найбільш революційних законів у сфері електронних сервісів – Закон про довірчі послуги, який був розроблений Мін’юстом спільно з експертним середовищем. Він фактично відкриває можливість для всіх державних органів створити систему електронного врядування і запустити онлайн сервіси. Для українця – це можливість через мобільний телефон чи інший гаджет отримати будь-яку послугу. Ще одна новація – соціальний ліфт, де кожен український юрист може залишити свою анкету і вона буде автоматично вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій в системі юстиції. Також тут можна скористатися послугою «СМС-Маяк», яка передбачає можливість отримання інформації щодо будь-яких змін в реєстрах бізнесу й нерухомості щодо власного майна.

Едуард Кольцов зазначив, що цьогоріч ініційовано наступний етап реформи систем надання безоплатної правової допомоги громадянам – підвищення рівня знань українців про свої права та запуск всеукраїнського проекту «Я маю право!». Старт проекту відбувся 7 червня поточного року. До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро БПД. Важливим елементом проекту є створення моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян та притягнення до відповідальності державних чиновників чи осіб, з боку яких відбулось порушення прав громадянина.

Едуард Кольцов повідомив журналістів про те, що удосконалено порядок стягнення аліментів. Зокрема є можливість пред’явити виконавчий документ безпосередньо до бухгалтерії підприємства чи організації, де працює боржник без звернення до виконавця. За наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 3 місяці виконавець має повідомити про право стягувача звернутися до органів досудового розслідування із заявою про кримінальне правопорушення.

 

Начальник Головного територіального

управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов

 

Особливості проведення державної реєстрації через фронт-офіси

П'ятниця, 04 серпня 2017, 07:12

Відповідно до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи затвердженого Наказом міністерства юстиції України 09.02.2016 №359/5, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 лютого 2016 р. за №200/28330 державна реєстрація може проводитись за заявою заявника шляхом звернення до фронт-офісів, що забезпечують прийняття та видачу відповідно до цього Порядку документів під час державної реєстрації.

У разі подання документів для державної реєстрації до фронт-офісу уповноважена особа такого фронт-офісу здійснює усі дії щодо прийняття та видачі документів для державної реєстрації, передбачені цим Порядком, та здійснення яких покладається на державного реєстратора, уповноважену особу суб’єкта державної реєстрації відповідно до цього Порядку.

Зареєстрована заява та електронні копії оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлені шляхом сканування та долучені до такої заяви, за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру передаються на розгляд суб’єкту державної реєстрації.

Центри надання адміністративних послуг, утворені відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги», передають заяву та електронні копії оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлені шляхом сканування, відповідним виконавчим органам міських рад (міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення), Київській, Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, при яких вони утворені, а також на основі узгоджених рішень виконавчим органам сільських, селищних, міських рад, а у разі, коли відповідно до Закону державна реєстрація проводиться Міністерством юстиції України та його територіальними органами, – Міністерству юстиції України або його територіальним органам за місцезнаходженням громадського формування.

За відповідність електронних копій документів для державної реєстрації оригіналам таких документів у паперовій формі відповідає особа, яка виготовила електронні копії документів.

Заява та оригінали документів для державної реєстрації, документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, а також інші додаткові документи, подані заявником, на час розгляду їх державним реєстратором зберігаються у фронт-офісі.

Документи, що потребують усунення підстав для зупинення розгляду документів, повертаються (видаються, надсилаються поштовим відправленням) уповноваженою особою фронт-офісу, що забезпечував прийняття, зберігання та видачу документів для державної реєстрації, заявнику не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від заявника заяви про їх повернення за описом, сформованим за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру.

У разі подання документів для державної реєстрації фронт-офісу документи, необхідні для усунення підстав для зупинення розгляду документів, подаються до відповідного фронт-офісу у порядку, передбаченому для заяв про державну реєстрацію.

За результатом проведеної державної реєстрації уповноважена особа фронт-офісу, що забезпечував прийняття, зберігання та видачу документів для державної реєстрації, протягом трьох робочих днів з дня її проведення надсилає документи для державної реєстрації суб’єкту державної реєстрації, уповноваженому зберігати реєстраційні справи відповідно до Закону.

 

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області

 

Із серпня діють нові форми

Четвер, 03 серпня 2017, 10:11

У Тернопільській ОДПІ інформують, що з 1 серпня 2017 року діють нові форми акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної та заявки на поповнення (коригування) залишку пального.

Докладніше – у наказі Міністерства фінансів України від 24.04.2017 р. № 452 та у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ


 

Декларація про майновий стан і доходи: що зміниться?

Четвер, 03 серпня 2017, 10:09

Міністерство фінансів України затвердило у новій редакції форму Податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення. Про це повідомили у Тернопільській ОДПІ.

Основні зміни полягають у такому:

- розділ ІІ декларації «Доходи, які включаються до загального річного оподаткованого доходу» доповнено рядком 10.9.1, де буде відображатися сума додаткового блага у вигляді прощеного боргу за іпотечним кредитом.

- розділ І додатку Ф2 до декларації «Доходи від провадження господарської діяльності» доповнено окремою графою для відображення амортизаційних відрахувань. Крім того, в цьому додатку передбачено окремий розділ – «Інформація відносно нарахованої амортизації».

Довідково: Наказ Мінфіну від 06.06.17 року № 556 набере чинності з 31 грудня 2017 року.

Докладні консультації – у Центрі обслуговування платників: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ


 

Начальник головного територіального управління юстиції Едуард Кольцов про підсумки роботи за І півріччя 2017 року

Середа, 02 серпня 2017, 14:16

Головним територіальним управлінням юстиції у Тернопільській області підбито підсумки роботи органів і установ юстиції області за шість місяців поточного року. Едуард Кольцов зазначив, що звітний період в системі юстиції області був продовженням реформ, завдяки яким, вдалося реалізувати низку пілотних проектів та ініціатив Мін’юсту. Проект «Шлюб за добу» – у Тернополі користується неабиякою популярністю. Цей сервіс спрямований на мінімізація корупції, з якою раніше було пов’язане прискорення процедури одруження. В Українському Домі «Перемога» цією послугою уже скористались 203 молоді пари, а 12 учасників АТО та бойових дій одержали її безоплатно. З метою спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини в області успішно працює проект, згідно якого, працівники відділів ДРАЦС приймають документи та видають свідоцтва про народження і здійснюють реєстрацію дитини безпосередньо у закладах охорони здоров’я. Вісімнадцять пологових будинків в області мають фронт-офіси Мін’юсту, в яких батьки цього річ отримали 1946-ть перших документів свого малюка, що складає майже 60 відсотків від загальної кількості. Продовжується реєстрація діточок за місцем проживання, безпосередньо у пологових будинках, цього річ здійснено 433 таких реєстрації.

Сервісом для одержання апостилю за півроку в області скористалися 2020 громадян. Едуард Кольцов повідомив журналістів про те, що Мін’юстом презентовано проект «Он-лайн будинок юстиції» на загальнодержавний рівень. Віднині послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця зможуть скористатися усі громадяни. Цей проект увібрав у себе всі сервіси, які міністерство надає в електронному вигляді. Окрім вищезгаданих сервісів, громадяни зможуть зареєструвати громадське об’єднання або друкований засіб масової інформації, отримати дані про електронний цифровий підпис.

Міністр юстиції звернувся до депутатів Верховної Ради України з проханням вже цієї осені прийняти один з найбільш революційних законів у сфері електронних сервісів – Закон про довірчі послуги, який був розроблений Мін’юстом спільно з експертним середовищем. Він фактично відкриває можливість для всіх державних органів створити систему електронного врядування і запустити онлайн сервіси. Для українця – це можливість через мобільний телефон чи інший гаджет отримати будь-яку послугу. Ще одна новація – соціальний ліфт, де кожен український юрист може залишити свою анкету і вона буде автоматично вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій в системі юстиції. Також тут можна скористатися послугою «СМС-Маяк», яка передбачає можливість отримання інформації щодо будь-яких змін в реєстрах бізнесу й нерухомості щодо власного майна.

Едуард Кольцов зазначив, що цьогоріч ініційовано наступний етап реформи систем надання безоплатної правової допомоги громадянам – підвищення рівня знань українців про свої права та запуск всеукраїнського проекту «Я маю право!». Старт проекту відбувся 7 червня поточного року. До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро БПД. Важливим елементом проекту є створення моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян та притягнення до відповідальності державних чиновників чи осіб, з боку яких відбулось порушення прав громадянина.

Едуард Кольцов повідомив журналістів про те, що удосконалено порядок стягнення аліментів. Зокрема є можливість пред’явити виконавчий документ безпосередньо до бухгалтерії підприємства чи організації, де працює боржник без звернення до виконавця. За наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 3 місяці виконавець має повідомити про право стягувача звернутися до органів досудового розслідування із заявою про кримінальне правопорушення.

 

 

Начальник Головного територіального

управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов

 

 

Найдовша катальпова алея України з’явиться у Тернополі

Середа, 02 серпня 2017, 05:06

У Тернополі триває реалізація Програми комплексного озеленення міста. Відтак, впродовж останніх років у місті продовжують висаджувати нові види дерев: катальпи, тюльпанові дерева, павловнії, червонолисті клени, сливи «Піссарді», каштани «Бріотті», тощо.

«Дерева висаджуємо у парках Шевченка, Національного відродження, гідропарку «Топільче», на прибудинкових територіях. У гідропарку «Топільче» ми вже висадили 124 катальпи (70 катальп від центрального фонтану до дамби цього року та ще 54 - від ТЦ «Орнава» до центрального фонтану в 2016 році). Таким чином у Тернополі вже започаткували найдовшу катальпову алею в Україні, - розповідає головний спеціаліст відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ Тетяна Придача. - Планується, що після того, як буде висаджено ще декілька десятків катальп, протяжність цієї алеї становитиме півтори кілометра».

Усі саджанці дерев доглядають та поливають фахівці відповідних установ. Цикл поливання залежить від погодних умов та сезонних опадів.

 

Не буде електропостачання у окремих будинках Тернополя

Середа, 02 серпня 2017, 05:05

Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання у окремих будинках Тернополя, а саме:

 1. 02.08.17р. з 09.00 до 13.00 год. за адресами: вул. Лучаківського, 6,8,10; вул. Тролейбусна, 7А.
 2. 02.08.17р. з 10.00 до 17.00 год. за адресами: вул. Б.Хмельницького, 37,39,43; вул. Родини Барвінських 4,14,16,16А,18;
 3. 02.08.17р. з 09.00 до 11.00 год. та з 15.00 до 17.00 год. за адресами: вул. Б.Хмельницького від 1-13 (непарні); 2,4,4А,6,6А; вул. Руська, 47,49,51,53.
 

Сторінка 69 з 102

«ПочатокПопередня61626364656667686970НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер