images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

Вилучене майно піде “з молотка”

Субота, 28 листопада 2015, 09:43

В ході проведення спільних заходів з Управлінням служби безпеки України в Тернопільській області працівниками Тернопільської ОДПІ описано безхазяйне майно (тканини в рулонах, одяг жіночий в асортименті, ремені в асортименті, взуття, підноси, пряжки металеві, секонд-хенд), яке було вилучено працівниками СБУ, як таке, що було предметом злочину. В ході розслідування кримінальної справи вказане майно за рішенням суду визнано безхазяйним. Працівниками Тернопільської ОДПІ складено акт опису і попередньої оцінки майна на загальну суму – 290,6 тис грн, а самі товари передано на відповідальне зберігання одному із підприємств. Визначено, також суб’єкта господарювання, який буде здійснювати його реалізацію.

Інформацію про це розміщено на web-сайті ДФС України.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Тіньова зарплата

Субота, 28 листопада 2015, 09:38

Майже 300 тисяч гривень”тіньової” зарплати виявили фахівці управління доходів і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ, перевіривши 3 суб’єкти господарювання. За результатами перевірок, бюджети отримають понад 32 тис грн. раніше не сплаченого податку на доходи та біля 9,1 тис грн. штрафних санкцій.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Як тернополянам вберегтися від сімейного насилля?

П'ятниця, 27 листопада 2015, 12:31

Україна ратифікувала цілу низку міжнародних угод щодо захисту людей від насильства, в тому числі домашнього. Однак з цього приводу в центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжують звертатися потерпілі.

Ось один випадок, який стався у 2015 році. До одного з районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулася жінка з приводу вчинення насильства. Галина проживає разом з чоловіком та двома неповнолітніми дітьми 6 та 9 років. Помешкання, в якому проживає сім’я, знаходиться в край критичному стані, жінка не працює, чоловік не може знайти роботу через проблеми з алкоголем. Чоловік часто з’являється на підпитку і вчиняє сварки, лупцює Галину на очах у дітей. Працівники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з головою сільської ради терміново влаштували тимчасово Галину та її дітей у Тернопільський обласний центр соціально-психологічної допомоги «Родина» й зберегли від нападів чоловіка. Таких випадків у Тернопільській області безліч, а основна причина цьому – мовчання потерпілих. У чому причина замовчування сімейного насилля, розповідає спеціаліст Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олеся Ігнатова.

олеся ігнатоваЗа її словами, домашнє насилля буває трьох видів: насилля над дітьми  (фізичне, сексуальне, емоційне), насилля по відношенню до партнерів та жорстоке ставлення до людей похилого віку. Зазвичай, воно ретельно приховується від оточуючих.  В основному сімейне насилля провокують такі фактори: патріархальні сімені цінності, схвалення міжособистісної агресії, негативні економічні умови, які приводять до зовнішнього стресу). На рівні сім’ї агресію провокують нерозвинуті навики сімейного спілкування, завищені очікування батьків відносно поведінки своїх дітей, економічна залежність. Якщо насилля з’явилося один раз, то обов’язково повториться. Домашнє насильство має тенденцію до зростання та діє по циклу: 1) фаза посилення напруги; 2) фаза вибуху; 3) фаза спокою і каяття.

У 2015 році, з причин вчинення насильства, до нас звернулося 96 сімей, в яких виховується 184 дитини. В 52 сім’ях було зафіксовано жорстоке поводження над дітьми, - продовжує Олеся. І це лише офіційна статистика, - продовжує Олеся – Хотілось би ще раз звернутись до усіх, хто потерпає від насилля: в любій ситуації у вас є вихід, головне – не мовчати. Ось декілька порад від психолога, які допоможуть себе захистити:

  1. 1261039587_399999999Усвідомте, що кожне наступне побиття може стати для вас останнім. А, якщо ви терпите «заради дітей» - цим обманюєте тільки себе. Адже, коли діти стають свідками насильства, вони страждають від таких сцен більше, аніж ви  уявляєте. Страждає їх психіка, можуть розвинутись складні психічні захворювання, у кращому випадку вони зненавидять вас обох. У більшості випадків, створюючи в майбутньому свою сім’ю, такі діти копіюють поведінку батьків, адже не знають як можна поводитися по-іншому.
  2. Ні в якому разі не приховуйте і не замовчуйте того, що над вами знущаються. Поговоріть з близькими. Агресор має відчути, що у вас є надійний захист.
  3. Пам’ятайте, що людина, яка підняла руку, буде це робити постійно. Навіть, якщо здаватиметься, що все позаду.
  4. Не вірте у абсурдність твердження, що ви самі винні у тому, що сталося.
  5. Потрібен час і підтримка з боку досвідчених людей, щоб жертва насильства усвідомила, в чому її проблема.

Перехід від стосунків, побудованих на насильстві, до здорових партнерських взаємовідносин може відбуватися тільки у випадку, якщо і жертва, і виконавець насильства зможуть це усвідомити. Найкраще буде, якщо ви звернетесь по допомогу разом з партнером. Якщо ж він не погоджується з цим, то ви маєте ще один доказ того, що він справді намагається утримати вас в цілковитій залежності від себе.

Якщо ви стали жертвою насильства, держава гарантує вам правовий захист. В Україні діє Закон «Про попередження насильства в сім’ї», який визначає правові і організаційні основи попередження насильства в сім’ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства. В центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які працюють в Тернополі та у кожному районному центрі області, вам нададуть необхідну допомогу психологи, при потребі – юристи. Зрозумійте, що ви не наодинці з бідою, і є люди, які готові вам допомогти професійно.

У Тернополі діють заклади, у яких вам допоможуть:

Тернопільський обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (надання соціально-побутових умов для проживання, захист прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) – м.Тернопіль, вул.Карпенка, 16, тел. 51-34-05

Тернопільський обласний центр соціально-психологічної допомоги «Родина» (цілодобова екстрена допомога дітям, молоді та жінкам, які опинились в складних життєвих обставинах) - м.Тернопіль, вул. Коновальця, 18, тел. 28-79-29

Тернопільський обласний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді - м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7, тел./факс (0352) 22-03-95


Підготувала: провідний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи Тернопільського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ігнатова Олеся.



 

Як ставляться тернопільські водії до нової системи штрафів?

П'ятниця, 27 листопада 2015, 09:53

В Україні набув чинності закон про національну поліцію та почала діяти нова система штрафів. Щороку кожен водій матиме 150 балів. Штрафи стягуватимуть в разі, якщо власник авто витратить річний ліміт або у випадку серйозного порушення. При чому фіксувати це мають камери відеоспостереження. За кожне несуттєве порушення: неправильне паркування, перевищення швидкості і т. п. щоразу зніматимуть по 50 балів. Чи всі тернополяни погоджуються з цією думкою. Чи дійсно це допоможе зменшити порушення дізнавались журналісти «Моя газета».

Петро, 60 років
Я за кермом вже не один рік, бачив різних водіїв, і різні ситуації, але скажу, що цей закон потрібен нашому місту, адже звісно, хочеться щоб на дорогах був порядок, і всі дотримувались правил дорожнього руху, тому мені видається, що з цим буде законом покращення.
Петро, 60 років

Олексій, 30 років
Я думаю, що потрібно спершу цей закон привести у дію, щоб водії краще могли розібратись в цій системі, звичайно, спочатку вона буде незвична але з часом, якщо вона набуде дієвості то на дорогах стане спокійніше.
Олексій, 30 років

Андрій 36 років
На мою думку, цей закон має і позитивні сторони: це те, що влада прагне змін до кращого і цим самим встановлює нову систему штрафів. Тому я не проти, а тільки за покращення нашого міста.
Андрій 36 років

Тарас, 19 років
На мою думку, цих 150 балів можна виїздити за один день, тому я невпевнений в корисності цього закону.
тарас 19 років

Олеся, 21 рік
Я водій з невеликим стажем, але схвалюю новий закон за системою нарахування платежів, адже він необхідний через те, що наше місто справді потребує змін.
Олеся, 21 рік

Микола 38, років
Так я погоджуюсь, тому що мої знайомі зі Львова на власному досвіді зрозуміли , закон - справді дієвий, тому я тільки за.
Микола 38, років

Ольга, 28 років
З цими 150 балами стане безпечніше на дорогах, зменшаться кількість штрафів та порушень зменшиться, поки що я згідна з новим законом і новою поліцією, а далі час покаже.
Ольга, 28 років

Анатолій, 24 роки
За свій досвід водія я не порушував правила жодногу разу, тим більше моя робота не дає мені такого права, тому почувши про цей закон вирішив, що так буде краще для всіх водіїв.
Анатолій, 24 років

Ігор, 60 років
Пора поступово звикати до цивілізованих правил. А правила відтепер будуть такі: порушив - плати. Не хочеш платити - до суду. І всерівно заплати. Не хочеш платити - їдь тихо і не порушуй ПДР, бо від цього може залежати чиєсь життя.
Ігор, 60 років

Олексій, 62 роки
Я вперше чую про такі правила, тому зацікавлений в них, і хотів би, щоб вони справді допомагали водіям не порушувати правил дорожнього руху.
Олексій, 62 роки

Спілкувалась Вероніка Купчик

 

Тернопільських дітей вчать дбати про своє здоров’я

П'ятниця, 27 листопада 2015, 07:55

Всім відомо, що до найбільш вагомих факторів здорового способу життя належить харчування. Адже цілком зрозуміло, що саме із харчових продуктів організм отримує будівельний матеріал та енергію необхідну для життєдіяльності. Змінивши своє харчування, збагативши раціон цінними для організму речовинами, ви маєте реальну можливість покращити якість життя та продовжити його тривалість.

Той, хто дбає про своє здоров’я, має дотримуватись трьох принципів здорового харчування:

* помірність – щоб калорійність раціону не перевищувала енергетичних витрат організму;

* різноманітність – передбачає споживання продуктів усіх основних груп (хліб і крупи; овочі та фрукти; м’ясо та молочні вироби);

* збалансованість – означає правильне співвідношення цих груп продуктів.

SAM_5154

Спеціалісти пропонують нам новий спосіб харчуватися корисно, який базується на фізичній активності. Регулярні помірні фізичні навантаження, мінімум 30-45 хвилин в день, у поєднанні зі повноцінною їжею запобігають серцевим захворюванням та зміцнюють організм.

Здоров’я людей залежать від сформованості навичок правильного та раціонального харчування. Наші діти, як ніхто, незахищені від шкідливих продуктів, які легко можна придбати у супермаркетах. Тому, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я спільно з ТМ «Молокія» проводить у школах міста Тернополя заходи присвячені здоровому харчуванню. Так, напротязі листопада відбулось більше десятка заходів для учнів початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - економічного ліцею №9 ім. Іванни Блажкевич та загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20. Наступний цикл заходів планується провести в загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів №23 та №28.

 

Визначили переможців змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я»

П'ятниця, 27 листопада 2015, 07:47

25  листопада у  Тернопільській Класичній гімназії Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення разом із педагогічним колективом школи  провели змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я».

Ці змагання є  цікавими і захоплюючими, оскільки поєднали в собі спорт, розваги, і здорову конкуренцію. Свято стало одним із найулюбленіших для дітей та дорослих. Адже за щоденними клопотами родині не так вже й часто трапляється нагода разом провести час, дружньо позмагатися і відчути себе єдиною командою. Тому на першому плані – як спортивна основа, так і пропаганда сімейних цінностей.

SAM_5340

Свято розпочалося з виступу директора школи Тригуби Віктора Констянтиновича, який побажав:  “Успіху та перемог, нехай переможуть найсильніші”.

Сім’ї взяли участь у спортивних естафетах та вікторині, вони показали справжній приклад єднання та взаєморозуміння, взявши участь у веселому святі За підсумками змагань

І місце - сім’я Уніят;

ІІ місце - сім’я  Тимчук;

ІІІ місце - сім’я Лучка;

IV місце  - сім’я Марак;

SAM_5361

Переможців відзначили грамотами Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення, володарів першого місця нагородили подарунком від партнера ТМ «Ласунка», другого місця – від ПП «Колумбус», третього – від видавництва «Підручники та посібники».

Переможці змагань представлятимуть свою школу  на міських змаганнях «Тато, мама, я – спортивна сім’я», що будуть проводитися протягом березня 2016 р.

Наступне свято здоров’я для батьків, які люблять своїх дітей і для дітей, які вірять у своїх батьків, відбудеться 8 грудня у спортивній залі Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27.

Запрошуємо сім’ї взяти участь у змаганнях!


Телефон для отримання інформації:  51 16 35


 

Переселенці у Тернополі хочуть відкрити інформаційний сайт

П'ятниця, 27 листопада 2015, 07:21

Нещодавно у Тернополі для дітей-переселенців організували мистецьке дозвілля. Захід відбувся за сприяння Всеукраїнської благодійної фундації "Право на захист" та Представництва Датської Ради у справах біженців в Україні.  Впродовж зустрічі діти переглядали анімаційний фільм "Varmints" - екранізацію однойменної дитячої книги Хелен Ворд, грались та спілкувались. А батьки тим часом обговорювали проблеми адаптації.
DSC_0014

"Такі заходи є дуже важливими, адже це - можливість для нас, переселенців, познайомитись і поспілкуватись із тими, хто опинився в такій самій ситуації, а також з батьками тернополянами. Нажаль, сьогодні в Тернополі немає можливості координувати і об'єднувати зусилля задля допомоги один одному, тому такі зустрічі є приємними і корисними не лише для дітей, а й для дорослих, які також можуть знайти підтримку і пораду в представників благодійних організацій" - каже Оксана Ліхтіна, співорганізатор акції.

переселенці

Під тиском бойових дій, тисячі українців вимушено залишили свої домівки, захопивши лише необхідні речі. Окрім майна, великою проблемо для переселенців є втрата життєвої перспективи. Люди покинули усе й перебралися на нове місце, де нікого не знають. Вирішити проблему соціальної та психологічної адаптації мала б державна цільова програма. Самі ж переселенці розповідають, що від держави отримали не багато.

  • Немає жодної організації, яка б нас об’єднувала. Спершу намагались шукати один одного через державні структури, але там у наданні інформації нам відмовили, аргументуючи законом про нерозголошення особистих даних, -розповідає Оксана Ліхтіна. - Кажуть, що у Тернопільській області проживає більше двох тисяч вимушених переселенців, проте наше спільнота нараховує не більше ста. Прикро, що є люди, які не мають можливості поспілкуватись про буденні проблеми, про труднощі, які виникають під час адаптації.
    DSC_1635

Оксана Ліхтіна разом з чоловіком та двома дітьми проживає у Тернополі півтора року. Каже, що люди тут добрі, чуйні до чужого горя.

  • Ми не вимагаємо фінансової допомоги, склавши руки. Щодня намагаємось налагоджувати зв’язки, шукаємо додаткові джерела заробітку, хоч це й важко. Важко, насамперед, в психологічному плані. У рідному Луганську наша сім’я проживала у власному будинку. За освітою я дизайнер, займалась власною справою. Одного дня, під час бойових дій, поспіхом збираючи речі, нам довелось покинути рідний дім з пустими руками. Усе, над чим працювали впродовж життя забрала війна. Дякувати Богу, у Тернополі нас прихистив католицький священник.
    DSC_0058

Сьогодні Оксана з рідними мешкає в будинку, в якому, проживає 13 людей. Орендувати житло за теперішню зарплату практично неможливо, та  й роботу не так вже й легко знайти. Попри проблеми з майном, людям бракує поінформованості. У переселенців часто виникають запитання юридичного та медичного характеру.

  • Часто у нас виникають запитання по законодавству, періодично потрібна консультація щодо медикаментів, можливо, держава виділяє безкоштовні препарати. Серед переселенців є літні люди, яким значно важче зорієнтуватись на новому місці. Трапляється, коли їм просто немає з ким поговорити, багато хто не має ні друзів, ні знайомих. Буває, що хтось може обмінятись одягом чи взуттям. Інші пропонують свої послуги, організовують зустрічі. Хотілось би створити портал, де б розміщувалась уся інформація, яка б тримала нас в курсі справ. Проблема полягає в тому, що ми не знаємо до кого звертатись.
    DSC_0117

Одного разу жінка написала до Міжнародного фонду міграції в м. Київ, де дізналась, що у Тернополі є організація, яка готова надати зимовий одяг для 100 переселенців.

  • Про це ніхто не говорить. Такої інформації нам ніхто не повідомляє. Те, що я дізналась у фонді міграції, можна назвати щасливим випадком, так само можна назвати й знайомство з Всеукраїнською благодійною фундацією "Право на захист". Хотілось би більше уваги зі сторони державних установ, хоча б інформаційної.

Сьогоднішня програма спрямована на комунікацію та інтеграцію дітей із внутрішньо переміщених сімей, - розповідає спеціаліст з питань захисту прав людини та взаємодії з громадами благодійної фундації «Право на захист» Христина Біла. – Приємно, що окрім дітей, активну участь у наших заходах беруть і батьки. Людям необхідне спілкування та підтримка, тому подібні зустрічі будуть відбуватись періодично. В організації ігротеки нам допомагали волонтери громадської організації "Молодіжний центр розвитку "МІСТ". Це був один із трьох запланованих заходів в рамках пізнавального кіноклубу для дітей. Наступні два пройдуть для дітей інших вікових категорій.

Деталі по тел. 098-491-14-51



DSC_1664
DSC_1633
DSC_0115
DSC_0055
DSC_0089


Оксана Божко
Моя газета

 

На Тернопільщині конфіскували контрафакту на півмільйона гривень

Четвер, 26 листопада 2015, 08:25

Оперативними підрозділами Головного управління ДФС у Тернопільській області здійснюються заходи, спрямовані на витіснення з обігу незаконно виготовленої продукції, яка становить загрозу для життя та здоров’я людей, в першу чергу це підакцизні товари - алкогольні напої, тютюнові вироби, паливно-мастильні матеріали.

Одним із покарань, встановлених законом за кримінальні та адміністративні правопорушення у сфері обігу підакцизних товарів, є їх конфіскація на підставі рішення суду. Також законом передбачено конфіскацію й обладнання, на якому виготовлявся фальсифікат.

На сьогоднішній день за результатами розгляду справ про кримінальні та адміністративні правопорушення судами прийняті рішення про конфіскацію підакцизної продукції, яка перебувала в незаконному обігу, на загальну суму понад 500 тис. гривень.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Підприємець на шкільній лаві

Четвер, 26 листопада 2015, 08:16

До податкової інспекції часто звертаються із запитанням: чи може фізична особа, якій лише 16 років, бути зареєстрована підприємцем і провадити бізнес?

Як зазначив начальник відділу комунікацій Тернопільської ОДПІ Василь Карпа, відповідь знаходимо у Цивільному кодексі України, стаття 35 якого гласить, що повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатись підприємницькою діяльністю.

Однак, це можливо лише за наявності письмової згоди батьків, усиновлювачів чи піклувальників. Тільки в такому разі молода особа може бути зареєстрована як підприємець і, зважаючи на це – набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Чи можна торгувати алкогольною продукцією через інтернет-магазини?

Четвер, 26 листопада 2015, 08:14

Ні, не можна. Для початку слід зауважити, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі під час продажу товарів через мережу Інтернет мають обов’язок видати розрахунковий документ. Щоб не порушити вимоги п.2 ст.3 Закону України про РРО, інтернет-продавець повинен забезпечити доставку покупцю кур’єром раніше роздрукованого фіскального касового чека разом із придбаним товаром.

Але тут не слід забувати і про Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями, які затверджені Постановою КМУ №854 від 30.07.96 р. Відповідно до вказаного документа суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями санітарними, технічними, протипожежними та іншими нормами, а також можливість використання РРО під час здійснення розрахунків.

Тож, торгівля алкогольними напоями повинна проходити не всупереч Правилам №854, які передбачають наявність відповідних торговельних та складських приміщень, для здійснення реалізації алкогольної продукції, а тому, суб’єкт господарювання не вправі торгувати вищезазначеною продукцією через інтернет-магазин.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Тернопільських школярів залучають до Олімпійського руху

Середа, 25 листопада 2015, 15:19

Україна візьме участь в Олімпіаді-2016. Підпис головного олімпійця країни - Сергія Бубки, засвідчує те, що національна команда братиме участь у найголовніших стартах чотириріччя. Наразі триває ліцензійний відбір на участь в Олімпіаді, який завершиться на початку літа наступного року. До речі, цьогоріч Національному Олімпійського Комітету виповнюється 25 років!

Поки Україна ретельно готується до участі у міжнародних спортивних іграх, майбутні олімпійці нашого міста активно підтримують командний дух разом із Тернопільським міським центром фізичного здоров’я населення.

SAM_4946

Спортивного азарту та правилам командної гри тернопільських спортсменів навчають на спеціалізованих майстер-класах. Такі заходи заплановані для усіх учнів початкових класів. Впродовж року фахівці центру фізичного здоров’я населення провели для молодих спортсменів десятки різноманітних майстер-класів та тематичних заходів. У жовтні - листопаді 2015 року виховували молоде покоління олімпійців на майстер-класі для дітей «Твоя перша Олімпійська пам’ятка», що відбувся на універсальних спортивних майданчиках по вул. Вербицького та Старий Ринок, а також серед учнів 3-х та 4-х класів ЗОШ №9.

Під час заходу учасники ознайомились з усіма видами спорту, проявляли свої знання під час вікторини, виготовляли закладку «Олімпійське Лелеченя» та отримали на згадку власноруч виготовлений свій перший «Олімпійський путівник». Діти з цікавістю та захопленням здобули цінні знання, які у майбутньому можуть допомогти їм у досягненні власного «Олімпу». А поки діти вивчають ази спортивних ігор, наші співвітчизники долають нові вершини.

+IMAG0791

За роки Незалежності українськими атлетами на Олімпійських іграх завойовано:

Ліллехаммер-1994 – 1 золоту та 1 бронзову нагороди;

Атланта-1996 – 9 золотих, 2 срібні та 12 бронзових нагород;

Нагано-1998 – 1 срібну нагороду;

Сідней-2000 – 3 золоті, 10 срібних та 10 бронзових нагород;

Солт-Лейк-Сіті – 2002 - нагород не здобуто;

Афіни-2004 – 8 золотих, 5 срібних та 9 бронзових нагород;

Турин-2006 – 2 бронзові нагороди;

Пекін-2008 - 7 золотих, 5 срібних та 15 бронзових нагород;

Ванкувер-2010 – нагород не здобуто;

Лондон-2012 - 6 золотих, 5 срібних та 9 бронзових нагород

Сочі-2014 – 1 золоту та 1 бронзову нагороди.

Віримо, що незабаром тернопільські спортсмени прославлятимуть наш край на Олімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро.

Фахівці центру фізичного здоров’я населення закликають педагогів залучати учнів шкіл до запланованих заходів.

Шановні вчителі! Якщо Вас цікавить проведення такого заходу, звертайтесь в Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення за телефоном 51-16-35 і «Олімпійський путівник» завітає і до ваших учнів!

 

Фестиваль «JazzBez» у Тернополі відбудеться 4-6 грудня (програма)

Середа, 25 листопада 2015, 12:00

Кращі джазові виконавці України, Польщі, Індії та Америки приїдуть до Тернополя у рамках фестивалю «JazzBez» з 4 по 6 грудня. Перші два дні фестиваль відбуватиметься у Драматичному театрі, а шостого грудня - у барі «Коза».

«JazzBez» - міжнародний джазовий фестиваль, який одночасно відбувається у різних містах України та Польщі. Цього року фестиваль у Тернополі святкує своє 10-річчя та з нагоди цього свята запросив кращих світових джазових виконавців - гурти «Jazz Kolo», «Saagara», Logan Richardson & Igor Osypov Quartet», «Atomic Simao» та «Vehemence Quartet».

Квитки на усі концерти можна купити у касі Драматичного театру та барі «Коза».

4 грудня: «Jazz Kolo» та «Saagara»

Перший день тернопільського фестивалю «JazzBez» представлятиме два гурти.

Перший - «Jazz Kolo» виступатиме із програмою «У колі друзів» під керівництвом відомого Ігоря Закуса. «Jazz Kolo» - це український проект, який об’єднав найкращих музикантів імпровізаційної музики.

Цього ж дня виступатиме один із найбільш пізнаваних на світовій арені джазової музики польсько-індійський гурт «Saagara», у композиціях якого сплелися два музичні світи - традиції Західної Європи та староіндійська музика. В основі джазового виконання традиційні індійські ритмічні схеми, які доповнюються західною мелодикою.

5 грудня: Logan Richardson & Igor Osypov Quartet» та «Atomic Simao»

Результат творчої співпраці музикантів з Америки, Польщі та України зможуть тернополяни та гості міста почути 5 грудня у виконанні квартету «Logan Richardson & Igor Osypov Quartet». Початок цього міжнародного проекту розпочався влітку 2014 року, коли гітарист Ігор Осипов із Донецька записав свій дебютний альбом із американським саксофоністом. З цього часу гурт виступав на найвідоміших європейських джазових фестивалях.

«Atomic Simao» - український джазовий феномен. Грають у різних джазових напрямках з експериментальними відтінками.

Бар «Коза» запрошує послухати польських джазменів

6 грудня гурт «Vehemence Quartet» із Польщі виступатиме у барі «Коза». Ці хлопці володарі гран-прі найпрестижнішого польського джазового конкурсу «Jazz nad Odra» та демонструють стихійну і повну музику мимовільності, яка унікально звучить у поєднанні з енергійною ритмічною секцією.

Генеральний партнер фестивалю - Торгова марка «Микулинецьке»

Поважай себе - слухай джаз! Детальнішу інформацію можна знайти у соціальних мережах https://www.facebook.com/events/437195566490480/ та http://vk.com/jazzbez2015

 

Запроваджено новий електронний сервіс

Середа, 25 листопада 2015, 07:03

Громадяни, які звернулися за субсидіями,зможуть отримати інформацію про стан обробки запитів щодо їх доходів. 

Починаючи з 20 листопада, Державна фіскальна служба України запроваджує новий електронний сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення».

За його допомогою громадяни та працівники органів соціального захисту населення, вказавши реєстраційні дані фізичної особи, можуть у телефонному режимі отримати необхідну інформацію в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС.

Контактні телефони для отримання інформації: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі).

Загалом, з 1 травня 2015 року ДФС оброблено та надано інформацію про доходи фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, по 10 млн. запитах від 669 структурних підрозділів соціального захисту населення.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

На Тернопільщині виявлено 3724 нелегали, які працювали за зарплату «в конвертах»

Вівторок, 24 листопада 2015, 12:55

На Тернопільщині питання трудових відносин без оформлення легального трудового договору, а також незареєстрована зайнятість та приховування виплати заробітної плати без утримання податку на доходи фізичних осіб перебувають на особливому контролі органів ДФС.

З початку року працівники фіскальних органів області виявили 3724 не облікованих найманих працівників. Їм було виплачено доходів «у конвертах» на суму понад 9 млн гривень.

В результаті проведених заходів з 3465 громадянами роботодавці оформили трудові договори, що становить 93 відсотки від кількості виявлених не облікованих найманих працівників. До бюджету сплачено 905 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Сучасні ЗМІ – місток між податківцями та платниками

Вівторок, 24 листопада 2015, 12:54

Днями у Підволочиському відділенні Збаразької ОДПІ відбулась зустріч заступника начальника Головного управління ДФС в області Сергія Господарика та в.о начальника Підволочиського відділення Збаразької ОДПІ Олега Нагірного з представниками місцевих засобів масової інформації. Ініційована спеціалістами фіскальних органів, вона проходила в рамках Дня району з метою налагодження співпраці інспекції із місцевими ЗМІ.

Під час заходу Сергій Господарик разом із керівником Підволочиського радіомовлення Вірою Гук та директором районної газети «Гомін волі» Ярославом Сиривком обговорили шляхи покращення інформування мешканців району з питань податкового законодавства. Журналісти відзначили, що завдяки їх співпраці із органами фіскальної служби, платники податків району максимально поінформовані про всі аспекти діяльності відомства і зміни в податковому законодавстві.

«Дуже важливими у наш час є сучасні засоби масової інформації. Саме вони є тим місточком між податківцями і платниками податків, який допомагає оперативно доносити до громадянам потрібну інформацію щодо актуальних зміни у податковому законодавстві, термінів сплати податків, зборів та платежів, за що їм велика дяка. Ми, у свою чергу маємо змогу розповісти громадянам про результати своєї діяльності, а також про роботу працівників фіскальної служби загалом», – зауважив Сергій Господарик.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Відпочиваєте спокійно

Вівторок, 24 листопада 2015, 07:43

Виникли податкові питання по бізнесу, а Ви за кордоном – не проблема.

Громадяни, які перебувають за межами України, мають можливість спілкуватись з фахівцями ДФС та отримати відповідь в режимі оn - line, зателефонувавши до Контакт-центру зі стаціонарного або мобільного телефону за номером: +380 44 454 16 13. Про це інформував начальник відділу комунікацій тернопільської ОДПІ Василь Карпа.

Інформаційно-довідкові послуги надаються з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі).

Ви можете надіслати свої запитання і на електронну адресу інформаційно – довідкового департаменту – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Для тих, хто бажає тримати руку на пульсі змін, Державною фіскальною службою запроваджено, також, додаткову послугу для платників – отримання безкоштовної інформації про зміни в законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на Державну фіскальну службу України.

Для цього необхідно направити додатково електронний лист на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , а в полі «ТЕМА» слід зазначити 6011.

Для відмови від розсилки таких повідомлень , платником направляється додатково електронний лист на цю ж адресу з атрибутами:

* в полі «ТЕМА» зазначити 6012.

Детальні консультації про сервіси ДФС – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька, 1 чи за телефоном: 43-46-46 та 43-46-10, або на офіційному веб – порталі служби - sfs.gov.ua.


Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

У школах Тернополя тривають «Ігри патріотів»

Понеділок, 23 листопада 2015, 11:35

19 листопада в Тернопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 відбулись відбіркові, внутрішньо шкільні змагання у програмі спортивного фестивалю «Ігри патріотів» серед учнів третіх класів. Спортивну забаву організував Тернопільськиий міський центр фізичного здоров’я населення.

Змагались команди «Смайлики» та «Дружба» за перемогу у таких випробуваннях: вмінні творчо та лаконічно представити свою команду на презентації; у фізичній підготовці та злагодженій роботі у комбінованій естафеті; в ерудованості з історії та культури України на вікторині.

+2015-11-19-1932

У спортивний залі школи панували позитивні емоції та гарний настрій. Команди активно підбадьорювали їх вболівальники.

Усі діти чудово справились із завданнями, що ще раз доводить - зростає гідне покоління українців! Проте у чесній боротьбі перемогу здобула команда 3-А класу «Смайлики», яка продовжить змагання у другому етапі.

+2015-11-19-1922

Команди нагородили грамотами управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради, а учасники отримали солодощі та подарунки від партнера свята - видавництва «Посібники та підручники».

 

Фестиваль з легкої атлетики завітав в мікрорайон «Сонячний»

Понеділок, 23 листопада 2015, 11:26

19 листопада 2015 року у спортивній залі Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №26 відбувся фестиваль за програмою “Дитяча легка атлетика IAAF». Метою данної програми було залучення якомога більшої кількості школярів до занять спортом і легкою атлетикою, а також сприяння поширенню збалансованого та здорового способу життя, та розвитку потенційних зірок спорту.

Відкрила спортивне дійство директор Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення Галина Федорович. Вона побажала учасникам гарного настрою та перемоги найсильнішим.

Студенти факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка виступали у ролі суддів.

+P51119-151252

Веселу розминку перед спортивними випробуваннями з юними легкоатлетами провела Оксана Максимчак, начальник відділу спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення.

Участь у змаганнях взяли діти віком 10-11 років, які проживають у мікрорайоні «Сонячний» та навчаються у школах №26, №28, №19 та №22. Команда кожної школи була представлена 6 учасниками (3 дівчинки, 3 хлопчика).

Всі учасники проявили свої вміння та здібності у цікавих легкоатлетичних естафетах: «Хрестик», «Драбинка», «Метання спису», «Багатоскоки» та «Формула 1».

+P51119-161855

У підсумку місця розподілилися наступним чином:

1 місце – команда «Динамо» - ЗОШ № 28;

2 місце – команда «Орли» - ЗОШ № 26;

3 місце – команда «Екстрім» - ЗОШ № 19;

4 місце – команда «Смайлики» - ЗОШ № 26;

5 місце – команда «Патріоти» - ЗОШ № 22;

6 місце – команда «Чемпіон» - ЗОШ № 28.


Суддівська колегія нагородила всіх учасників сертифікатами від Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, подарунками від постійного партнера ТМ «Ласунка» та солодощами від ТМ «ТерА».

Організаторами спортивного заходу виступили: Федерація легкої атлетики Тернопільської області, Олімпійська академія, Тернопільське обласне відділення Національного олімпійського комітету України, КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» та управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради.

 

Запалили свічку пам’яті за загиблими героями

Понеділок, 23 листопада 2015, 08:56

В суботу, 21 листопада на Театральному Майдані в Тернополі згадати події Революції Гідності зібрались жителі краю. У цей день два роки тому сотні людей вийшли на столичний Майдан Незалежності, щоб заявити про свій європейський вибір.

На знак пам’яті загиблих на Майдані та продовження розпочатої боротьби, в центрі Театрального Майдану із палаючих свічок люди виклали герб України. Захід розпочався із вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Священнослужителі відправили поминальну літургію. Серед учасників заходу були і працівники Головного управління ДФС в області на чолі із заступником начальника відомства Сергієм Господариком.

DSC_0140

Згадуючи події, які відбулися два роки тому на Майдані Незалежності в Києві, коли студентська молодь вийшла і заявила про своє прагнення європейського життя, ті трагічні дні новітньої історії нашої держави, коли було скалічено сотні наших співгромадян та загинули Герої Небесної Сотні, ми повинні пам’ятати, що вони віддали життя за європейський вибір та любов до України. І тепер кожен з нас за велінням совісті зобов’язаний почати діяти у напрямку змін та будувати майбутнє разом.


Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Місцеві бюджети Тернопільщини отримали понад 877 млн грн податку

Понеділок, 23 листопада 2015, 08:29

З початку року до місцевих бюджетів області платники сплатили 877,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що становить 112,9% від прогнозного показника. Порівняно із відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 174,6 млн гривень, або на 24,8%.

Зі слів начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, в жовтні поточного року бюджет отримав 113,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 8,8 млн грн більше очікуваного.

Ріст надходжень податку на доходи фізичних осіб напряму залежить від збільшення розміру заробітної плати. Фахівці фіскальних органів області систематично проводять роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам, ліквідації схем виплат доходів у «конвертах». Впродовж січня-жовтня цього року спільно з органами місцевої влади на засіданнях комісій заслухано керівників 337 підприємств та організацій, на яких заробітна плата виплачувалась у мінімальному чи нижче мінімального розмірі. За наслідками проведеної роботи керівники 308 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати, в результаті чого до бюджету надійшло 212,9 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб.

Податок на доходи фізичних осіб сплачується податковими агентами при виплаті найманим працівникам заробітної плати та в інших випадках, передбачених нормами Податкового кодексу України.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

День Гідності та Свободи відзначили у Тернополі пам’ятним Віче та Молебнем

Понеділок, 23 листопада 2015, 07:47

21 листопада на театральному майдані Тернополя відбулося велелюдне Віче та Молебень з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи. Тернополяни зібрались на головній площі міста, щоб згадати події Революції Гідності та віддати шану Героям «Небесної сотні» та загиблим воїнам АТО. Священнослужителі традиційних християнських церков відправили Молебень, а представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника борцям за Незалежність України та стенду Героїв Небесної Сотні.

Міський голова Тернополя Сергій Надал звертаючись до учасників Віче зауважив, що Революція Гідності - це дуже світла та одночасно дуже трагічна сторінка історії України. Це було пробудження нації, національне піднесення, відродження духу одвічної стихії. Але — ціною крові, ціною людських жертв, втрати частини території країни та гібридної війни.

«Події революції та війна на Сході стали моментом проявлення найкращих рис українського народу. Ми відчули згуртованість, проявили самопожертву і здатність заради добра країни та наших ближніх жертвувати коштами, добробутом та навіть життям, - зазначив Сергій Надал. – Події такої величини важко оцінювати через 2 роки, чи навіть за десятиліття. Це непросте завдання для істориків і науковців майбутнього. Сьогодні нам варто не стільки аналізувати, як працювати. Робити кожному свою роботу — добре, чесно і професійно — кожному на своєму місці. Щоб у щоденному житті здійснити ті речі, за які українці піднялися на революцію, за які вони гинуть на фронті. Працювати заради того, щоб українці відчули, що вони живуть гідним життям у країні, яка має перспективу».

Очільник Тернополя додав, що лише спільними зусиллями влади та громади, згуртовано та жертовно ми зможемо збудувати ту країну, про яку мріяли герої Майдану.

 

Сучасна поезія від літературної студії “7 герц”

Неділя, 22 листопада 2015, 10:29

Учасники літературної студії “7 Герц” активно формують нові підходи в сучасній поезії. Молоді тернопільські поети під час творчих зустрічей не лише творять історію поезії нашого міста, але й формують власні терміни: “гіпербанальна рима”, скопіозний ритм”, “ванільна поезія”, пише сайт Культурно. 

Молоді таланти використовують також цікавий метод електричного стільця, запозичений у німецької “Групи 47″. Читач знаходиться у колі людей, які висловлюють свої зауваження з літературної точки зору. Самі учасники говорять, що такий метод досить результативний, адже автор отримує живий відклик від слухача.HhVoCYtzjSU

— Ми літгенерація свідомої молоді, котра намагається абстрагуватись від нав’язливих поетичних кліше, ідіостильних копірайтів та графоманських епатажних тенденцій, – розповідає Юрій Вітяк, модератор, поет літературної студії “7 герц”, – Безперервна робота над гравіруванням текстів, розширення ідейно-тематичних кіл стали для нас непорушними правилами.

Майже у кожного з літстудійців є персональні успіхи за діяльність на творчому поприщі. Практикуємо метод «електричного стільця», перейнятий у німецької «групи 47», за якого людина, котра презентує свій текст, сідає посередині аудиторії і мовчки вислуховує критичні оцінки та слухацькі відгуки. Після того, поет висловлює свою позицію з приводу почутого, інтерпретує текст, або ж певні його частини. Вірші здебільшого сповнені артхаусного письма.


 

Поетика революції: поміж рядків

Субота, 21 листопада 2015, 10:16

Революція Гідності сколихнула в нашого народу почуття безмежного патріотизму, велика частина якого відобразилась у мистецтві. Безпосередніми учасниками Майдану були й поети, які зобразили у своїх віршах осмислення революційного часу. Саме на їх творчих працях зростатимуть наступні покоління, пише сайт Культурно.

19 листопада, з нагоди Дня Гідності та Свободи, в обласній науковій бібліотеці тернопільські поети Юрій Завадський, Юрій Матевощук, Микола Шпаковський та Роман Воробйов читали вірші, які були написані непередодні революції, а також презентували нові збірки, дотичні до подій, що відбуваються в Україні.DSC08372

За словами авторів, минулого разу вони були майже у тому ж авторському складі. Сьогодні на «Поетику революції» зібрались, в основному, школярі, однак це зовсім не засмутило поетів.

  • Годувати учнів одним й тим самим півфабрикатом українського традиціоналізму аж ніяк не можна. Їм мене вивчати, й далі розвиватись, тому, думаю, що це ані трохи не зашкодить , — зазначив Юрій Завадський.DSC08363

Пригадали поети й про те, як читали свої вірші в екстримальних умовах перед міліцією та адміністрацією, як організували «Вільний мікрофон» — простір комунікації авторів, читачів, слухачів вільної від рамок та форматів поезії.

  • Не треба забувати, що держава буде шанувати наші спогади про революцію і наше бажання щось міняти настільки, наскільки ми їй це дозволимо, — каже Юрій Завадський. — Тому що, вона з усіх сил намагатиметься це забути, адже революція і держава — дві несумісні речі.апьр

Свої думки та переживання з приводу теперішньої ситуації поети передали віршами, а суть заховали поміж рядками.

Оксана Божко


 

Як отримати довідку про відсутність заборгованості по податках, зборах, платежах

Субота, 21 листопада 2015, 10:15

Кожен платник податків може отримати довідку про відсутність заборгованості, згідно із Наказом № 567 від 10.10.2013 року, по податках, зборах, платежах, які контролюються органами ДФС.

Так, згадана довідка видається за основним місцем обліку платника податків безоплатно, на підставі заяви про видачу довідки.

У заяві на отримання довідки необхідно вказати нормативно-правовий акт, положеннями якого визначена необхідність підтвердження відсутності податкового боргу.

Термін розгляду заяви платника податків і видачі довідки складає п'ять робочих днів, а термін дії такої довідки 10 календарних днів з дня реєстрації її у податковій інспекції.

За наявності у платника податків податкового боргу, контролюючим органом готується лист з мотивованою відмовою відносно видачі довідки.

Детальніше – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 або за телефоном: 43-46-10.

 

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Зими не дочекалися: до Тернополя привезуть снігову гармату

П'ятниця, 20 листопада 2015, 10:24

Подивитися, як у місті будуть засніжувати гірки можна буде 20 листопада. Саме в цей день до Тернополя привезуть снігову гармату.

Встановлять її на вулиці Тернавського, що на масиві «Бам», щоб засніжити гірськолижний спуск. Вже незабаром там можна буде покататися на лижах.

Про це про це повідомляє PRESS-ЦЕНТР із посиланням на ternopilinfo.com.

 

У Тернополі триває капітальний ремонт єдиного в області інфекційного відділення

П'ятниця, 20 листопада 2015, 08:11

Цими днями розпочали капітальний ремонт інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги. На ремонтні роботи міська рада Тернополя виділила 3,5 мільйони гривень та ще 5 мільйонів надав Державний фонд регіонального розвитку.

Тернопільська область - єдина в Україні, яка немає спеціалізованої інфекційної лікарні. Саме тому всі пацієнти з області проходять лікування у Тернополі. Наразі, у зв’язку з ремонтом, хворі з області тимчасово не прийматимуться.

«У даному закладі будуть облаштовані палати-бокси, які відповідатимуть сучасним вимогам, для дорослих та дітей, - розповідає міський голова Сергій Надал. - Ззовні приміщення облаштовують спеціальний ліфт, щоб пацієнти могли підніматися на кожний із чотирьох поверхів лікарні».

Приміщення інфекційної лікарні не ремонтувалося більше сорока років. За кошти міського бюджету на початку цього року було відремонтовано четвертий поверх, зараз же ремонтують другий та третій поверхи. У палатах облаштують окремі санвузли, забезпечать подачу гарячої води та всі зручності.

«Ми попередили Департаменту охорони здоров’я, що наразі не зможемо у закладі приймати пацієнтів з області, - каже головний лікар Ярослав Чайківський. - А для надання медичної допомоги тернополянам нам достатньо першого поверху».

 

Шлях до успіху від Тараса Шевчука

П'ятниця, 20 листопада 2015, 07:41

16 листопада у приміщені Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 відбулась зустріч з відомим спортсменом Тарасом Шевчуком, майстром спорту України з велосипедного спорту міжнародного класу, срібним призером чемпіонату Європи. Організував вже другу таку зустріч Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення у програмі циклу заходів «Крок до успіху».

Мета таких заходів - не тільки показати на позитивному прикладі шлях до успіху, а й ознайомити дітей з відомими спортсменами Тернопільщини.

SAM_5060

«…Я почав займатись велоспортом з 11 років, згодом тренувався на тернопільській велосипедній базі «Золоті колеса» обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України під керівництвом талановитих тренерів Володимира Павленка та Романа Зеньо», - поділився власним досвідом Тарас. Учні шостих класів разом з спортсменом перегорнули сторінки фотоальбому спортивних змагань, перейняли радісні хвилювання переможця. Діти мали змогу у невимушеній бесіді розпитати гостя про все, що їх цікавило: «Коли ви встигали вчитися, якщо так багато часу приділяли тренуванням?», «Хто Вас зацікавив велосипедами?», «Скільки нагород Ви отримали?»…

SAM_5062

«Займайтеся спортом і перед вами відкриються великі можливості. Ваше життя буде насиченим та різноманітним», - дав добру пораду учням Тарас Шевчук.

Наступні зустріч з Тарасом Шевчуком організатори планують провести у Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №19.

 

Жадан і Собаки: поезія в ритмі панку

Четвер, 19 листопада 2015, 08:29

Тексти, які він пише для проекту з «Собаками» розраховані на ритмічне проговорення під голосну музику, тож прихильникам його літературної творчості, які ще не знайомі з «іншим» Жаданом, довелось прислухатись до слів під ритми панку, пише сайт Культурно.

Сьогодні «Жадан і Собаки» працюють над матеріалом до нового альбому, який планують записати вже цієї зими, а на виступі, який відбувся в арт-барі «Коза» 17 листопада, слухачі мали змогу почути як старі композиції проекту, так і нові.
1

  • Насправді дуже приємно грати нові речі. Зараз наша команда працює над новим матеріалом, і ми дуже сподіваємось приїхати до вас з новою програмою в травні наступного року.

А зараз давайте танцювати!

 

У Тернополі навчатимуть основ 3D друку та короткометражних фільмів

Четвер, 19 листопада 2015, 08:28

У рамках проекту MediaLab East у Тернополі відбудеться ряд майстер-класів. На цих подіях тернополяни можуть ознайомитися із сучаcними технологіями та спробувати їх застосувати у мистецтві та побуті. Всі майстерки – безкоштовні, пише сайт Культурно.

01_noiselab

20 листопада / 19:00
Лабораторія Шуму
галерея Бункермуз, бульвар Шевченка, 1

Лекція по історії електронної музики XX століття. Колективна музична імпровізація на звичайних ґаджетах учасників (телефони, планшети) та музичних пристроях лекторів (комп’ютери, diy-синтезатори, ефект-процесори, мікрофони).
Вікова група – від 10 років, 5-12 учасників.
Ведучий – Ярослав Качмарський (Pincet, Тернопіль)

зголоситися на майстер кляс

02_apc

22 листопада / 15:00
Atari Punk Console та введення в DIY
коворкінг Evolution, кардинала Йосипа Сліпого, 7 (Атріум)

Майстерклас з побудови простого синтезатора на основі схеми Atari Punk Console (APC). Вступ, історія виникнення пристрою, застосунок на практиці, споріднені синтезатори на основі APC та лічильника 555. Основні технічні характеристики, принцип дії та теорія аналогового синтезу квадратної хвилі. Практична частина: паяння за допомогою готової плати з покроковим поясненням всіх дій. Демонстрація роботи готового прибору, а також інших складніших саморобних синтезаторів, спільний сейшн.
Вікова група – від 14 років, 6-8 учасників.
Ведучий – Тимур Скорбенко (Pincet, Тернопіль)

зголоситися на майстер кляс

03_vj

23-24 листопада / 19:00
Основи віджеїнгу (VJ)
галерея Бункермуз, бульвар Шевченка, 1

Дводенний майстер кляс. Що таке віджеїнг та для чого він потрібен. Відео-арт з підручних матеріялів. Створення відеолупів за допомогою gif-анімації. Slow motion своїми руками. Підвищення ефектности віджеїнгу за допомогою просторових рішень. Мепінг.
Вікова група – від 18 років, 4-10 учасників.
Ведучі – Андрій Меренко (ZSUF) та Валерій Холодило (Pincet, Тернопіль).

зголоситися на майстер кляс

04_electro

28-29 листопада / 15:00
Основи електротехніки
коворкінг Evolution, кардинала Йосипа Сліпого, 7 (Атріум)

Дводенний майстер кляс. Що таке напруга і струм та як на них впливає електричний опір. Види електричних струмів та способи перетворення одного струму на інший. Основні елементи електронних кіл. Принцип дії електронних пристроїв: підсилювачі, генератори, фільтри. Принцип радіозв’язку. Як влаштований радіоприймач та радіопередавач.
Основи роботи з 3D ручкою / Основи проєктування об’єктів реального світу / Створення ескізів / Основи двомірного креслення / Створення просторових об’єктів / Презентація напрацювань
Вікова група – від 8 років, 12 учасників.
Ведучі – Василь Рибак, Андрій Меаковський (Betalab, Львів)

зголоситися на майстер кляс

05_vvvv

28-29 листопада / 16:00
vvvvWorkshop (воркшоп з інтерактивної візуалізації)
галерея Бункермуз, бульвар Шевченка, 1

Дводенний майстер кляс. Воркшоп присвячено знайомству з інтерфейсом програми vvvv та вступу до парадигми візуального нодового програмування. Основний акцент буде зроблено на простих та доступних методах створення генеративної та інтерактивної анімації. Після засвоєння базових принципів створення ріал-тайм комп’ютерної графіки будуть показані шляхи творчого застосування здобутих знань: аудіореактивна візуалізація/віджеїнг, мепінг у приміщенні, інтерактивна інсталяція, створення принтів тощо.
Вікова група – від 16 років, 10 учасників.
Ведучий – Андрій Макаревич (Dzyga Media Lab, Київ)

зголоситися на майстер кляс

06_robot

30 листопада – 1 грудня / 16:00
Робот – це цікаво
ПК Березіль, вул. Миру, 6 (другий поверх)

Дводенний майстер кляс. В ході заняття ми знайомимося із сучасними досягненнями роботехніки світу. Вносимо ясність – що є роботом, а що роботизованою системою. Створюємо свою роботизовану систему – Bristlebot чи віброхід. Знайомимося з різними способами дистанційного керування (Інфрачервоний, bluetooth). Спробуємо, яке воно керування за допомогою гіроскопічних систем. Смартфон в якості пульта – чом ні? Історія роботехніки/ Фантастика і реальність / Демонстрація досягнень сучасної роботехніки / Побудова простих віброходів / Демонстрація дистанційного керування цифровим на аналоговими способами / Керування роботом зі смартфона / Гіроскопне керування.
Вікова група – від 13-18 років, 12 учасників.
Ведучі – Єгор Іштван, Макс Лосєв (KHackerSpace, Харків)

зголоситися на майстер кляс

07_3d

30 листопада – 1 грудня / 16:00
Основи 3D друку
коворкінг Evolution, кардинала Йосипа Сліпого, 7 (Атріум)

Дводенний майстер кляс присвячений технологіям, що потроху перевертають світ догори ногами, а саме адитивним технологіям, або іншими словами 3D друку. За 5 годин люди зможуть зрозуміти можливости цифрового виробництва та самостійно навчитися використовувати 3D принтер для контрабанди своїх ідей зі світу цифрового до світу матеріального. Історія адитивних технологій / Приклади використання 3D друку у світі / Розуміння процесів 3D друку / Пошук та аналіз 3D моделей для друку / 3D Сканування зі свого смартфона / Основи 3D моделювання і створення власних моделей / Підготовка моделей до друку / Друк на 3D принтері / Обробка надрукованих моделей.
Вікова група – від 14 років, 12 учасників.
Ведучі – Дмитро Бірюков, Станислав Джеріхов (aDDDitive, Київ)

зголоситися на майстер кляс

08_film

5-6 грудня / 16:00
Теорія та практика зйомок короткометражних малобюджетних фільмів
ПК Березіль, вул. Миру, 6 (другий поверх)

Дводенний майстер кляс. Базові знання для створення власного фільму: – від ідеї до сценарію. (синопсис) – розкадровка сцен та діалоги – підготовка до зйомок. (підбір акторів, локації, техніки…) – планування та етапність – (підбір акторів, локації, техніки…) – планування та етапність – зйомка (ракурс, стиль, тривалість) – акторська гра – постпродакшн. (монтаж, тонування, озвученя) – промоція фільму.
Вікова група – від 14 років, 10 учасників.
Ведучий – Юрі Собі (Тернопіль)

зголоситися на майстер кляс

09_didge

5 грудня / 15:00
Виготовленню діджеріду (музичний духовий інструмент аборигенів Австралії) та його використання в музиці
ПК Березіль, вул. Миру, 6 (другий поверх)

Учасниками майстерки виготовлять діджеріду (матеріали: бамбук, пластик). Виготовлення мундштуків для діджеріду (матеріали: віск, парафін). Демонстрація різних технік гри на діджеріду, принципи їх використання. Прийоми та засоби зняття звуку з духових інструментів, демо facebass (мікрофон, що спеціально спроектований для грі на діджеріду). Вплив матеріалу на звучання інструменту (спектрально-частотний аналіз, аналітика), діджеріду з евкаліптового дерева, діджерібон (didjeribone). Використання діджеріду в електронній музиці, live fx обробка акустичного звуку, принципи використання різноманітних ефекторів (audio signal processing) для створення оригінального звучання, створення патернів та семплів.
Вікова група – від 14 років, 10 учасників.
Ведучий – Богдан Супрунюк (ZSUF, Тернопіль)

зголоситися на майстер кляс

10_sonich

6 грудня / 15:00
Нойз в аналоговому та цифровому виконанні
ПК Березіль, вул. Миру, 6 (другий поверх)

Аналогова та цифрова генерація звуку. Circiut Bending. Трансформація іграшкових музичних інструментів та застарілого музичного обладнання в авторські музичні прилади. Використання Arduino для музики.
Вікова група – від 16 років, 10 учасників.
Ведучий – Володимир Сонічєв (ZSUF, Тернопіль)

зголоситися на майстер кляс

11_sonich

12-13 грудня / 16:00
Шлях звуку від першоджерела до медіапрогравача: принципи видобування, накопичення, обробки звуку в теорії та практиці
студія “Шпиталь рекордс”, вул. Шпитальна, 17

Електроакустичні прийоми звукозапису, знайомство та застосування сонології в польових умовах, сучасне програмне і технічне забезпечення. для запису в домашніх умовах, баланс та частотна палітра композиції, постпродукція запису, приклади комп’ютерного мастерингу. Створення та запис пісні учасниками майстерки.
Вікова група – від 16 років, 8 учасників.
Ведучий – Олександр Драчук (Omodada, Shpytal Records, Тернопіль)

зголоситися на майстер кляс

Про цей та инші проєкти в рамках Інтвестиції в культурі читайте на www.eastculture.eu

pincet.org.ua


 

У дитячих садочках Тернополя розповідають про користь молока

Четвер, 19 листопада 2015, 07:39

Часто батьки жаліються: «Діти відмовляються вживати молочні продукти. І на які тільки хитрощі доводиться йти, щоб малеча залюбки споживала такий корисний та поживний продукт». Щоб допомогти батькам у цій вельми делікатній проблемі Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення  спільно з вихователями ТДНЗ започаткували комплексний захід «Молочне здоров’я».
+SAM_5080

17 листопада у Тернопільському дошкільному навчальному закладі №17 відбулась перша така пізнавальна розвага для діток середньої групи.

Малеча сіла в імпровізований потяг та вирушила у мандрівку до села, під час якої дітки виконали вправи для профілактики плоскостопості.

Після подорожі наші герої зустрілися із бабусею Світланою та її корівкою на ім’я Муня.  Господиня розповіла вихованцям як доглядати за корівкою, щоб молочко було поживне та смачне.  Малюки допомогли бабусі  «нагодувати корівку», «приголубити», «видоїти молочко» та «збити масло».

Вихователь Тимків Галина Володимирівна звернула увагу діток на те, що з молока виготовляють багато корисних, смачних та поживних продуктів: кефір, йогурт, сметану, сир та масло, без яких ми не можемо уявити наші сніданки, обіди та вечері.

SAM_5085

На згадку про цю пізнавальну подорож кожному вихованцю вручили магнітики із зображенням корівки Муні від партнера ТМ «Молокія».

«Проведення таких занять у ігровій, доступній для діток формі, може сприяти закладенню основ правильного, корисного харчування, що є важливою,  я б сказала, навіть необхідною умовою міцного здоров’я», - зазначила Соколовська Галина Степанівна, методист ТДНЗ №17.

+SAM_5111

Такі розважально-пізнавальні заходи Тернопільський міський центр фізичного здоров’я  і надалі планує проводити у Тернопільських ДНЗ.

Шановні батьки та вихователі, якщо Вас зацікавили такі заходи звертайтесь, ми з радістю Вам допоможемо.

 

Майбутнє виховуймо з садка

Четвер, 19 листопада 2015, 07:24

Вчити турбуватись про своє здоров’я – мета спортивно-пізнавального заходу «Зернятко здоров’я», який організовують для вихованців дитячих садків міста Тернополя працівники Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення.
+SAM_5144

18 листопада такий захід було проведено  для вихованців ДНЗ №14.

Під час цікавої пізнавальної вікторини «Посади зернятко здоров’я» та  інтерактивної гри «Так, або ні» вихованцям садка розповідали про необхідність з раннього дитинства загартовувати свій організм спортом, заняттями фізкультурою, правильно харчуватися, дотримуватись режиму дня. Спортивні естафети подарували діткам бадьорий настрій та заряд енергії.
+SAM_5152

Здорове майбутнє - виховуймо змалку, державі потрібна здорова нація!

 

Поліомієліт: експеримент над дітьми чи вимушений захід?

Середа, 18 листопада 2015, 10:07

Наприкінці 2009 року в Україні була напівофіційно оголошена епідемія свинячого грипу. Тодішній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко витратила не один мільйон гривень на боротьбу з недугою. Пропаганда страху перед хворобою була настільки масштабною, що люди навіть на вулицях ходили у масках. Спецрежими були оголошені для дитячих садків і шкіл, по телеканалах день у день показували роз’яснення, що робити у разі появи симптомів свинячого грипу, а фармкомпанії заробляли мільярди на продажі ліків, зокрема «Таміфлю» і «Терафлю».

Через півроку Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) сказала, що галас довкола свинячого грипу був безпідставним, а «уряди деяких країн» заробляли на паніці.

Свинячий грип тоді не допоміг прем’єр-міністру Юлії Тимошенко стати президентом України. Але її технологію із залякування людей успішно запозичила нинішня влада.

 

Експеримент на дітях: противники МОЗ

30 квітня 2015 р. в аеропорт «Бориспіль» прибула партія «живої» вакцини від поліомієліту ОПВ (ОПВ – оральна поліовакцина). Це гуманітарна допомога від ЮНІСЕФ, профінансована урядом Канади – він купив її за 3000000 канадських доларів безпосередньо у виробника – Sanofi Pasteur («Санофі Пастер», Франція), найбільшої компанії в світі, що займається виключно вакцинами для людини.

Такий тип вакцини вже практично ніде в світі не використовується, а з квітня 2016 р. всі європейські країни від нього відмовляться, оскільки використання ОПВ може призвести до спалахів поліомієліту вакцинного походження. Однак, що не підходить великим, може використовуватися країнами третього світу. Але в день прибуття партію вакцини ніхто не забрав. Крім того, вакцина, відповідно до інструкції, повинна була зберігатися при температурі -20 градусів Цельсія, але коли вона потрапила на територію України, ніхто за температурним режимом багажу не стежив. 22 доби вакцина пролежала на складі аеропорту. І лише 21 травня Державне підприємство «Укрвакцина» її забрало. У цей же день заступник голови МОЗ Ігор Перегінець прийняв одноосібне рішення вакцину заморозити повторно.

Через два місяці в Закарпатті було зафіксовано два випадки млявоплинного паралічу дітей, що МОЗ поспішило назвати епідемією поліомієліту в Україні і почало пропаганду позапланової вакцинації від поліомієліту.

Реагуючи на галас навколо підвідомчого йому регіону, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що в регіоні не зафіксовано ніяких випадків поліомієліту, зазначив, що на закарпатських лікарів тисне МОЗ, вимагаючи безпідставно ставити дітям діагноз «поліомієліт». І навіть звернувся до Генпрокуратури з вимогою розслідувати прагнення МОЗ збути розморожено-заморожену вакцину.

Але маховик пропаганди вже не можна було зупинити.

Наприкінці жовтня у країні була оголошена турова, тобто поголовна вакцинація дітей від поліомієліту. У рамках попередження неіснуючої епідемії. Кажуть, з метою збуту вакцини, що лежить на складі з порушеним режимом зберігання, причому такого типу, від якого відмовляється весь цивілізований світ.

Необхідність вакцинації від поліомієліту ніхто не ставить під сумнів. У Національному календарі щеплень визначений вік дітей, коли слід проводити вакцинацію. Це 3 місяці, 6 місяців, 18 місяців і 6 років. Причому вакцинація, як і в цивілізованих країнах світу, проводиться не живою вакциною, а інактивованою ІПВ (ІПВ – інактивована полівакцина).

Однак МОЗ ухвалює рішення негайно прищепити дітей від 18 місяців до 6 років ОПВ, не дивлячись на те, отримували вони щеплення від поліомієліту раніше чи ні.

Причому ніхто у світі навіть не знає, до яких наслідків це може призвести. Як зазначає «Кореспондент», це експеримент над дітьми, на який ідуть чиновники МОЗ заради збереження добрих відносин з міжнародними організаціями.

Епідеміолог та інфекціоніст Борис Панфілов пише у себе на сторінці в Facebook: «Читаю в стрічці, що вже планують від поліомієліту прищеплювати в дитячих садках без розбору всіх дітей (незалежно від попередньої вакцинації). Вже роздають інформовані згоди. Мовляв, епідемія. НІЯКОЇ ЕПІДЕМІЇ ПОЛІОМІЄЛІТУ В УКРАЇНІ НЕМАЄ, НЕ БУЛО І НЕ БУДЕ. Є ЕПІДЕМІЯ ПАНІКИ В ГОЛОВАХ чиновників МОЗ та їх істеричних підспівувачів. Я вам як епідеміолог та інфекціоніст хочу порадити: ніяких «турів» і «акційних» щеплень. Дитячий садок – це не лікувальний заклад. Будь-які щеплення поза стінами лікувальної установи, яка має ліцензію (!!!) на цей вид діяльності – НЕЗАКОННІ», – каже лікар.

А всіма улюблений народний педіатр Євген Комаровський, закликаючи батьків планово вакцинувати дітей, взагалі вважає, що в Україні є небезпека поширення більш серйозної хвороби – дифтерії.

Однак, як зауважують експерти, влада продовжує залякувати країну неіснуючою епідемією поліомієліту. На боротьбу з хворобою кинуті всі сили. І тепер навіть не настільки важливі війна на Донбасі, місцеві вибори, фальсифікації на них, перетворення України на тоталітарну державу. Суспільство згуртував… поліомієліт.

 

З чого все почалося: позиція МОЗ

30 червня і 7 липня у двох дітей із Закарпаття виявили гострий млявий параліч (їх виявляють щороку в кожній області за наявності навіть незначних розладів рухової функції кінцівок).

Зразки калу, сироватки і спиномозкову рідину від таких хворих скеровують у вірусологічну лабораторію у Києві для дослідження на наявність вірусів поліомієліту, якщо є підозра, то у «Референс» – лабораторію ВООЗ. 28 серпня Україна дізналася, що в нас оголошено спалах поліомієліту.

У дітей із Закарпаття виявили циркулюючий дериват вакцинального штаму поліовірусу першого типу. Це означає, що вірус живої вакцини пройшов через багато організмів нещеплених дітей, здійснив безліч мутацій (до 26) і набув патогенних властивостей, тобто здатний викликати захворювання. Оскільки ці два випадки не пов’язані між собою, то, згідно з класифікацією ВООЗ, спалах є не на Закарпатті, а в усій Україні.

Згідно з рекомендацією ВООЗ, для локалізації спалаху слід зробити щеплення дітям до 5 років тричі з інтервалом не менше 28 днів живою оральною поліомієлітною вакциною, і дітям від 6 до 10 років – один раз турову імунізацію. Жива вакцина не лише виробляє загальний імунітет, а й створює місцевий захист в кишківнику дитини, що дуже важливо під час спалаху, бо вірус спершу потрапляє в кишківник.


Хто підлягає вакцинації?

Відповідно до наказу МОЗ України від 09.10.2015 №671 «Про затвердження плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо імунізації населення від поліомієліту на 2015 рік», в Україні розпочали турову імунізацію дітей проти поліомієліту.

 

Контингенти на 1-й тур:

1. Діти віком від двох місяців до 5 років 11 місяців 29 днів, які не вакциновані проти поліомієліту, підлягають щепленню ІПВ (поліо 1).Через два тижні – ОПВ (дві краплі поліо 2).

2. Діти віком від двох місяців до 5 років 11 місяців 29 днів, які отримали ІПВ (поліо 1 понад два тижні від початку турової імунізації) та незалежно від кількості одержаних доз ОПВ.

Перший тур триватиме три тижні. Другий тур розпочнеться через 30 днів, третій – через 60 днів.

Усі діти під час турової імунізації одержать три дози вакцини проти поліомієліту, що забезпечить локалізацію спалаху в Україні.


Що з «розмороженою» вакциною

Згадана вакцина в Україну транспортувалася безпосередньо від виробника, і на території Франції за неї відповідав він. Відповідно, всі умови транспортування за збереження холодового ланцюга були витримані, оскільки гарантує транспортування і дотримання умов транспортування і виробник, і ЮНІСЕФ.

При доставці в Україну вакцину отримало державне підприємство МОЗ України «Укрвакцина», яке відповідає за такого роду транспортування. Там кажуть, що вакцина була відповідним чином прийнята, документально оформлена і спеціальним транспортом також зі збереженням холодового ланцюга була доставлена на склади «Укрвакцини».

Що тепер робити з цією партією ОПВ, поки не вирішено. Українська інструкція дозволяє розморожувати препарат лише один раз. За словами заступника міністра МОЗ Ігоря Перегінця, виробник Sanofi Pasteur заявляє про те, що дана ОПВ вакцина термостабільна – тобто, вона може заморожуватися і розморожуватися кілька разів.

«Дослідження, проведене Всесвітньою організацією охорони здоров’я, було проведено з використанням декількох вакцин ОПВ, включаючи ОПВ виробництва Sanofi Pasteur. За результатами дослідження визначено, що кілька кроків заморожування і відтавання не впливають ні на безпеку, ні на ефективність ОПВ. Крім того, важливо пам’ятати, що процес виробництва ОПВ складається з декількох етапів заморожування і відтавання», – говорить в інтерв’ю «Сегодня» Ігор Перегінець.

Щоб прояснити ситуацію, в МОЗ звернулися до Sanofi Pasteur з тим, щоб вони провели додаткове незалежне лабораторне дослідження цієї вакцини, яка зараз зберігається на українських складах. Також своє дослідження проведе українська лабораторія.


Чим зараз вакцинують дітей

Поки перша партія ОПВ залишається на складах, дітей прищеплюють вакциною з другої партії, що надійшла 24 вересня і не піддавалася повторному заморожуванню. Всього в рамках другої партії Україна отримала 2200000 доз ОПВ.

«Ця перша партія і далі зберігається на складі при температурі -20°C. Зараз для вакцинації використовується нова партія вакцини, яка надійшла вкінці вересня, вона не поміщалася в температуру -20°C. Вона була доставлена, відразу розвезена по регіонах і зараз використовується», – повідомив Ігор Перегінець.

Визначити, чи був дотриманий температурний режим зберігання вакцини, можна за її упаковкою. На кожному флакончику, який містить 10 доз, є термоіндикатор, який показує, чи в правильних умовах зберігалася вакцина. Залежно від кольору квадрата всередині можна сказати, придатна вакцина до використання чи не придатна. Якщо квадратик світлий, вакцина зберігалася в правильних умовах, вона придатна до використання. Якщо квадратик чорний – вакцина зберігалася з порушенням температурного режиму, застосовувати вакцину не можна. Кожен окремий флакон не може зберігатися відкритим більше 6-ти годин. Якщо він не буде використаний протягом 6-ти годин, ця вакцина більше не використовується.


МОЗ анонсував ще два етапи щеплення проти поліомієліту

30 листопада в Україні розпочнеться другий етап імунізації проти поліомієліту, за ним – третій. Протягом першого етапу, який тривав з 19 жовтня по 6 листопада, вакцинували 53,7% дітей. Протягом другого продовжуватимуть вакцинувати дітей віком від 2-х місяців до 6-ти років, під час третього – дітей до 10-ти років. Для того, щоб Україна перестала бути загрозою розповсюдження вірусу цього захворювання, процент вакцинації має становити не менше 95%.

– Ми повинні були провакцинувати 2,3 млн дітей. На п’ятницю 6-го листопада ревакциновано понад 1,2 млн. У 17-ти областях рівень вакцинації сягнув більше 50%, у 10-ти - понад 60%. Лідерами є Кіровоградська (понад 88%), а також Харківська, Миколаївська та Хмельницька, де щеплено від поліомієліту 70-80% дітей. Також є області з недостатньою кількістю про вакцинованих: Київська (36%), Одеська (31%). Сподіваємося, незабаром це виправимо, – сказав у коментарі «Дню» міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

 

Кому повинні довіряти батьки?

Поки вітчизняне МОЗ активно пропагує черговий етап вакцинування, деякі ЗМІ поцікавилися долею дітей з Закарпаття, з яких і почалася вся ця «поліомієлітна істерія». З’ясувалося, що чотирирічна дитина, у якої нібито виявили поліомієліт, вилікувалася і благополучно поїхала додому (про іншу дитину наразі не повідомляють). Зі слів «губернатора» Закарпаття Геннадія Москаля, хлопчик здоровий, ходить у дитсадок. Однак представник ВООЗ не звернула на цей факт жодної уваги і безапеляційно заявила: не в компетенції українських лікарів ставити чи знімати такий діагноз.

Представник ЮНІСЕФ, який стверджував, що ОПВ вакцина абсолютно безпечна, сказав, що відмова від позапланової вакцинації матиме плачевні наслідки для України в контексті отримання безвізового режиму з ЄС.

Словом, як бачимо, політика втрутилася і в галузь охорони здоров’я. На Заході страшенно переживають, щоб у випадку зняття візових обмежень на їхню територію не хлинув «поліомієліт» з України. Тож там вирішили перестрахуватися і закупили для України необхідні вакцини, от тільки з першою партією наші чиновники, як то кажуть, «облажалися», тому довелося у вересні закуповувати нову вакцину. Судячи з усього, саме нею і вакцинують наших дітей. Бо навряд чи комусь із міністерства захотілося б відповідати за непередбачувані наслідки використання першої вакцини.


Довідка:

Поліомієліт – це інфекційне захворювання, яке викликається вірусом. Передається фекально-оральним шляхом (через заражену воду, харчові продукти, предмети побуту), можливий повітряно-крапельний шлях зараження (як при грипі). Є кілька форм перебігу захворювання: 80% – неспецифічний (ознаки застуди, пронос, нудота, блювота), 15% – асептичний менінгіт і від 1 до 5% – паралітичні форми (неврит лицевого нерва, парези і паралічі). Після перенесеної паралітичної форми поліомієліту інвалідизація становить 60%.


До теми:

У 1940-ві роки в Україні щороку хворіли на поліомієліт 2-3 тисячі осіб. З 1959 року почали робити щеплення живою оральною вакциною (в драже) і це звело випадки захворювання до поодиноких. Останній випадок захворювання на поліомієліт в Україні зареєстрований 1993 року.


Підготував Адам Стрижнюк

 

Вихідні дні – 2016: Кабмін назвав святкові та вихідні дні

Середа, 18 листопада 2015, 08:55

8d4100b0b1b93982a857bad17b5db06018c64f25Кaбiнeт Мiнicтpiв Укpaїни cвoїм poзпopяджeнням вiд 11.11.2015 № 1155-p peкoмeндyвaв гpaфiк пepeнeceння poбoчих днiв y 2016 poцi з ypaхyвaнням вcтaнoвлeних зaкoнoм cвяткoвих i нepoбoчих днiв в Укpaїнi, пише ТГН

Тeкcт poзпopяджeння Кaбмiнy, який тpaдицiйнo poзpoблявcя Мiнcoцпoлiтики, нeщoдaвнo oпpилюднeний нa “Уpядoвoмy пopтaлi”.

Згiднo iз зaкoнoм пoдiбнi пepeнeceння poблятьcя «з мeтoю cтвopeння cпpиятливих yмoв для викopиcтaння cвяткoвих тa нepoбoчих днiв, a тaкoж paцioнaльнoгo викopиcтaння poбoчoгo чacy».

Зa зaгaльним пpaвилoм, вpaхoвyючи пoлoжeння cтaттi 73 Кoдeкcy зaкoнiв пpo пpaцю Укpaїни, y 2016 poцi нa пiдпpиємcтвaх, в ycтaнoвaх, opгaнiзaцiях poбoтa нe пpoвoдитимeтьcя y тaкi cвяткoвi днi i днi peлiгiйних cвят:

1 ciчня – Нoвий piк (п’ятниця);
7 ciчня – Рiздвo Хpиcтoвe (чeтвep);
8 бepeзня – Мiжнapoдний жiнoчий дeнь (вiвтopoк);
1 тpaвня – Пacхa (нeдiля);
1 i 2 тpaвня – Дeнь мiжнapoднoї coлiдapнocтi тpyдящих (нeдiля, пoнeдiлoк);
9 тpaвня – Дeнь Пepeмoги (пoнeдiлoк);
19 чepвня – Тpiйця (нeдiля);
28 чepвня – Дeнь Кoнcтитyцiї Укpaїни (вiвтopoк);

24 cepпня – Дeнь нeзaлeжнocтi Укpaїни (cepeдa);
14 жoвтня – Дeнь зaхиcникa Укpaїни (п’ятниця).

Згiднo з poзпopяджeнням Кaбiнeтy Мiнicтpiв Укpaїни вiд 11.11.2015 № 1155-p “Пpo пepeнeceння poбoчих днiв y 2016 poцi”, 8 ciчня тaкoж бyдe вихiдним днeм, yтвopюючи чoтиpидeннi кaнiкyли з 7 пo 10 ciчня. Тaк caмo yтвopюютьcя пo чoтиpи вихiднi днi для пpивiтaння жiнoк (з 5 пo 8 бepeзня) тa cвяткyвaння дня Кoнcтитyцiї Укpaїни (з 25 пo 28 чepвня). Вихiднi днi 8 ciчня, 7 бepeзня тa 27 чepвня дoвeдeтьcя вiдпpaцьoвyвaти  пo cyбoтaх 16 ciчня, 12 бepeзня тa 2 липня вiдпoвiднo.

А oт нa 1 тpaвня 2016 poкy (нeдiля) пpипaдaє oдpaзy двa cвятa: Дeнь coлiдapнocтi тpyдящих тa Вeликдeнь. Вiдпoвiднo дo cтaттi 67 КЗпП , якщo cвяткoвий aбo нepoбoчий дeнь збiгaєтьcя з cyбoтoю aбo нeдiлeю, вихiдний дeнь пepeнocитьcя нa нacтyпний пicля cвяткoвoгo aбo нepoбoчoгo. І хoчa в тpaвнeвy нeдiлю oдpaзy двa cвятa, дoдaткoвий вихiдний бyдe лишe oдин – 3 тpaвня. Вiдпoвiднe poз’яcнeння з цьoгo пpивoдy нaдaлo Мiнcoцпoлiтики y cвoємy лиcтi вiд 20.07.2015 p № 10846/0/14-15/13.

Вapтo зayвaжити, щo гpaфiки вихiдних днiв poзpaхoвaнi для пpaцiвникiв з 5-дeнним poбoчим тижнeм. А poзпopяджeння пpo пepeнeceння poбoчих днiв зaвжди нocить peкoмeндaцiйний хapaктep. Згiднo КЗпП ocтaтoчнe piшeння пpo пepeнeceння вихiдних тa poбoчих днiв нa пiдпpиємcтвi пpиймaє влacник aбo yпoвнoвaжeний ним opгaн (кepiвник) пiдпpиємcтвa шляхoм видaння нaкaзy чи iншoгo poзпopядчoгo дoкyмeнтa.

Як oплaчyєтьcя poбoтa тa лiкapнянi y зв’язкy iз пepeнeceнням вихiдних i poбoчих днiв мoжнa дiзнaтиcя тyт.

Кoли вигiднo бpaти вiдпycткy – y тpaвнi чи липнi, з пoнeдiлкa aбo в якийcь iнший дeнь? Вiдпoвiдi нa цi питaння зaлeжaть вiд тoгo, щo для вac вaжливiшe: пoбiльшe пoгyляти aбo oтpимaти бiльшe вiдпycкних. Фopмyлy poзpaхyнкy вiдпycкних i зapoбiтнoї плaти мoжнa пoбaчити тyт.

Пopядoк poзpaхyнкy нopми тpивaлocтi poбoчoгo чacy нa пiдпpиємcтвi y 2016 poцi мoжн пepeглянyти тyт.

Нaгaдaємo, пepeнeceння poбoчих днiв y 2015 poцi бyлo зaтвepджeнe poзпopяджeнням Кaбмiнy вiд 12.11.2014 № 1084-p.

Джерело: http://zib.com.ua

ТГН

 

Якщо позика не повернута

Середа, 18 листопада 2015, 08:06

Чи обкладається податком на доходи фізичних осіб та військовим збором сума позики, яка не повернута у зв’язку із смертю працівника?

Грошову позику (поворотну фінансову допомогу) надають фізичній особі на поворотній основі.

Основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується особою, не включається до загально місячного або річного оподаткованого доходу платника податку.

Згідно із статтею 1046 Цивільного кодексу, встановлено, що за договором позики одна сторона передає у власність іншій стороні грошові кошти або інші речі, а позичальник зобов’язаний повернути таку ж суму грошових коштів або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

У свою чергу позичальник, зобов’язаний повернути у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо ж таким договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред’явлення вимоги, позика має бути повернена позичальник протягом тридцяти днів від дня пред’явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.

Якщо позика надається підприємством своєму працівнику за договором, за яким вона підлягає обов’язковому поверненню у визначений строк, то протягом дії договору об’єкта оподаткування відповідно до положень Податкового кодексу в такого працівника – не виникає.

У разі смерті фізичної особи її права та обов’язки як позичальника за договором позики –припиняється, також припиняються обов’язки як платника податків, відповідно до Цивільного та Податкового кодексів. Тому не повернута таким померлим працівником позика – не є об’єктом обкладання податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

З історією і сьогоденням митної справи на Тернопільщині знайомились студенти

Вівторок, 17 листопада 2015, 07:59

“Ще древній мудрий князь Олег збирав найперше мито” – саме ці віршовані рядки віддзеркалюють славну історію української митниці. Днями студенти Тернопільського національного економічного університету ознайомились із зародженням митної справи на Тернопіллі.

Після короткого ознайомчого екскурсу історією становлення Тернопільської митниці ДФС начальник відділу митного оформлення № 1 Іван Шлюсар показав гостям практичну і невідому сторону роботи митниці. Під час екскурсії студенти оглянули інфраструктуру відділу, ознайомилися із роботою інспекторів під час заїзду транспортних засобів в зону митного контролю.

DSC_0174

Окрім цього, головний державний інспектор відділу митного оформлення № 1 Юрій Ковальчук показав склади тимчасового зберігання та ознайомив присутніх із процесом здійснення митного контролю в зоні митного контролю.

Наприкінці екскурсії студенти мали можливість подивитися на показовий виступ із залученням службового собаки. Золотистий ретрівер Крещеано-Рональдо вправно на очах у відвідувачів митниці провів обстеження досліджуваної вантажівки і виявив заховану студентами річ.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Особлива увага служби зайнятості - до демобілізованих учасників АТО

Вівторок, 17 листопада 2015, 07:42

До Тернопільського міськрайонного центру зайнятості у пошуках роботи у січні – жовтні 2015 року звернулись 52 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, що проживають в м. Тернополі, з них 10 осіб працевлаштовані за сприянням служби зайнятості, в тому числі 3 особи отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 3 – направлені на професійне навчання та підвищення кваліфікації. В липні - жовтні 2015 року проведені 3 інформаційних семінари для військовослужбовців та учасників АТО, в якому взяли участь 20 таких осіб.

За станом на 01 листопада 2015 року на обліку у центрі зайнятості перебуває 36 військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, звільнених з військової служби, що потребують соціального захисту. Проводиться відповідна робота щодо сприяння їм у підборі підходящої роботи.

 

Екскурсія для школярів на КП “Тернопільводоканал”

Вівторок, 17 листопада 2015, 07:38

У рамках співпраці навчальних закладів зі службою зайнятості фахівці місцевих центрів зайнятості проводять професіографічні екскурсії на підприємства.

Так, Тернопільський міськрайонний центр зайнятості організував такий захід для учнів 8-х класів Тернопільської загальноосвітньої школи №11. Школярі відвідали КП «Тернопільводокал», де ознайомилися з історією водопостачання міста, перспективами його розвитку та проблемами, з якими щодня стикаються споживачі питної води; дізналися про те, фахівці яких професій піклуються про забір, очищення та подання води жителям Тернополя, про умови праці, вимоги до робітників.

А почалася екскурсія із відвідин музею КП “Тернопільводокал” під відкритим небом, де діти побачили, як виглядають і працюють водяний насос, засувки, а також якими були колись у місті водорозбірні колонки. В експозиції музею є багато експонатів, які десятки років служили на підприємстві і в зв'язку з модернізацією, заміною насосного обладнання або елементів мереж були виведені з експлуатації, проте їх історія тісно пов'язана з історією водоканалу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Знайомство з цими музейними експонатами допоможе дітям зрозуміти як працюють елементи водопровідно-каналізаційної системи, послугами з водопостачання і водовідведення», - зазначила інженер відділу водопровідно-каналізаційних мереж Марія Швагла.

В актовому залі приміщення КП “Тернопільводоканал” юні відвідувачі переглянули фільм про важливість води у житті людини.

Інженер лабораторії хіміко-бактеріологічного контролю якості води Наталія Борщук зауважила, що Тернопіль - одне з тих небагатьох міст України, яке отримує воду виключно з артезіанських свердловин. Тому за якістю питної води, котру споживають жителі міста, пильно стежать працівники лабораторії. Щодня вони здійснюють відбір проб на водозаборах “Тернопільський” та “Верхньо-Івачівський” і проводять відповідні аналізи.

«Тернополяни можуть бути впевнені, що вода, яку вони використовують – якісна» - додала Наталія Борщук.

Фахівець центру зайнятості Любов Смик перерахувала професії, які представлені у КП “Тернопільводоканал”. Тут і лаборанти хіміко-бактеріологічного аналізу, й інженери, які задіяні в обслуговуванні водопровідно-каналізаційної системи, і майстри, і зварювальники, і слюсарі, і технологи та ін.

На завершення екскурсії Марія Швагла звернула увагу підлітків на бережливе ставлення до водних ресурсів, та економного використання води.

Загалом у заході взяли участь 38 школярів.


Провідний фахівець з профорієнтації

 

Нойзово-літературна акція від Юрія Завадського та «Субпродукт»

Понеділок, 16 листопада 2015, 12:37

27 листопада 2015 року в п’ятницю о 19:00 у винарні «Заратустра»відбудеться нойзово-літературна акція «наскрізне [о]» від Юрія Завадського та музичного середовища «Субпродукт», пише сайт Культурно.

Тут говоритимуть про поезію та все те новітнє й несподіване, що приносить і ще може принести українська поезія. Поспілкуються про це всі присутні разом з Юрієм Завадським і Юрієм Матевощуком, який буде цю розмову провадити. Юрій Матевощук – не лише професійний поет, а й вправний модератор, організаційними потугами якого рухається не один фестиваль.

Юрій Завадський разом із відомими віршами з виданих книжок прочитає свої найновіші тексти, що складуть його наступну збірку. Другий блок акції учасники присвятять фонетичній поезії: Ю. Завадський контрольним пострілом продекламує фонетичну поему «еа». На цьому етапі варто приготувати свої додаткові рецептори та відчуття, адже товаришуватиме виступу нойз від «Субпродукту».

Справа не лише у «дірявості» літери «о», — пояснюють організатори — але й у її протяжності та огубленості, у фонетичній поезії, котра шукає значення у найдрібніших атомах людської мови, та всюдисущому шумі, який підкреслює фізіологічність будь-якого мистецтва.

Юрія Завадського називають явищем в українській літературі, чиї вірші «для підкованого читацького ока можуть бути складними, незрозумілими. На те й існує авангардна поезія – вона кусається саме тоді, коли ти її пробуєш погладити за шерстю» (Культурно-видавничий проект Читомо / chytomo.com). Він є автором десяти поетичних книжок, записав альбом із гуртом ZSUF.

Музичне середовище «Субпродукт» існує як тривалий звуковий експеримент із мінливим складом, який підтримує загальну концепцію проекту. Одне із завдань, яке вирішує для себе «Субпродукт» – створення шумового енвайроменту, який набуває значення та експресії в природній спосіб, як зміна погоди чи стабільність людської недосконалості.

Вхід на акцію безкоштовний. Усі бажаючі зможуть придбати книжку Юрія Завадського «Таксист».zavadsky_zaratustra_subprodukt_WEB

 

Максимально сприяти розвитку бізнесу на Тернопіллі

Понеділок, 16 листопада 2015, 10:51

Днями у Тернопільській обласній державній адміністрації відбулося організаційне засідання регіональної ради підприємців. Основне питання, що стояло на порядку денному — затвердження стратегії розвитку області. Окрім підприємців, представників громадських організацій та представників кожного району, у вказаному заході взяли участь начальник Головного управління ДФС у Тернопільської області Ігор Комендат та в.о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович.

Відкрив засідання голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, який подякував підприємцям за те, що у сьогоднішніх нелегких умовах вони успішно провадять свою діяльність, створюють робочі місця й сплачують податки, дбають про інвестиційну привабливість Тернопільщини.

засідання регіональної ради підприємців3

Першочергово учасники заходу обговорили проект Положення про регіональну раду підприємців Тернопільської області при обласній державній адміністрації і, відповідно до нього, був запропонований персональний склад регіональної ради підприємців та обрано її очільника, який за згодою, в установленому порядку, вводиться до складу колегії при департаменті економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва обласної державної адміністрації. На посаду голови регіональної Ради підприємців висунули кандидатуру Володимира Гевка, директора найбільшої на Західній Україні навчально-консалтингової компанії «Профі-Центр», що спеціалізується на ефективному навчанні англійської мови.

У ході засідання було створено контактну групу із взаємодії органів влади, контролюючих органів з регіональною радою підприємців Тернопільської області.

Слід зазначити, що до основних завдань регіональної ради належать: ініціювання впровадження механізмів активізації підприємництва, у томі числі шляхом утворення об’єктів інфраструктури розвитку підприємництва та всебічної підтримки їхньої діяльності, у межах чинного законодавства. Окрім цього, сприяння розвитку кооперативних зв’язів між суб’єктами господарської діяльності області.


Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Про податкову реформу – з перших уст фахівців Державної фіскальної служби

Понеділок, 16 листопада 2015, 08:48

Сьогодні в актовій залі Головного управління ДФС у Тернопільській області відбувся регіональний семінар суб’єктів господарювання на тему: «Актуально про податок на прибуток, ПДВ, ПДФО. Військовий збір і ЄСВ на практиці». Його організатором виступило керівництво державного підприємства «Сервісно-видавничий центр» ДФС України.

У зв’язку з тим, що кінець минулого року приніс чимало нововведень для бізнесу та громадян у рамках податкової реформи, прийнято ряд Законів України, які внесли зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів, провідні фахівці Державної фіскальної служби України зустрілися і з платниками Тернопільської, Чернівецької, Рівненської та Івано-Франківської областей, аби спільно знайти відповіді на запитання, що виникають у їхній повсякденній діяльності.

DSC_0047

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник начальника Головного управління ДФС в області Сергій Господарик, який, зокрема, зазначив:

«В рамках податкової реформи відбуваються позитивні зміни для бізнесу – ми поступово відходимо від кліше «карального органу», перетворюючись у сервісну службу. Відбулось зменшення кількості податків, запроваджено мораторій на перевірки, збільшилась кількість електронних сервісів, які мінімізують вплив людського фактору. Окрім цього, функціонує запровадженна система електронного адміністрування ПДВ, а реєстрація підприємницької діяльності здійснюється протягом 24 годин. Це ще раз доводить, що ми рухаємося у правильному керунку».

DSC_0099

У ході семінару відбувся конструктивний діалог. Лектори дали вичерпні відповіді на численні запитання платників щодо нововведень у податковому законодавстві з актуальних питань оподаткування податком на прибуток, ПДВ, податком на доходи фізичних осіб, застосування на практиці військового збору та ЄСВ.


Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

За десять місяців 53 особи отримали допомогу для організації підприємницької діяльності

Понеділок, 16 листопада 2015, 08:39

В результаті вжитих заходів активної політики зайнятості, за січень – жовтень 2015 року за сприянням міськрайонного центру зайнятості працевлаштовані 4609 незайнятих громадян (у відповідному періоді 2014 року – 4021 чол.).

З початку 2015 року 621 особа направлена на роботи тимчасового характеру для збору вторсировини у ТОВ «Град Світлий» і ТОВ «Вторма – Тернопіль» та 111 осіб направлені на громадські роботи, в тому числі у ТОВ «Теркомуналсервіс» для благоустрою території міста – 95 чол. та в Управління соціальної політики Тернопільської міської ради для робіт пов’язаних з наданням населенню житлових субсидій – 12 осіб.

За десять місяців 2015 року 53 особи отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності (у січні – жовтні 2014 року – 70 чол.), в тому числі 27 жінок, 23 чол. з числа молоді віком до 35 років. Середній розмір виплаченої допомоги для організації підприємницької діяльності склав 15793,5 грн.

За січень – жовтень 2015 року по 86 підприємствах, які юридично зареєстровані у місті Тернополі та прийняли на роботу 136 безробітних Тернополя та Тернопільського району прийнято рішення про компенсацію роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску.

 

Змагатимуться за звання кращого студента Тернополя

Неділя, 15 листопада 2015, 13:57

19 листопада о 17 годині в нічному клубі "Allure", 10 найкращих, найкреативніших та найхаризматичніших студентів області зберуться, аби позмагатися за звання "Кращого студента Тернополя". Організатором конкурсу є ВМГО «Студентська Респібліка» та Тернопільський студентський магістрат. Захід відбудеться за підтримки Департаменту сім"ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА.

В рамках конкурсу цього року визначатимуться наступні номінації: 
- "Кращий студент - комплексна характеристика"
- "Кращий громадський діяч року"
- "Кращий талант року" 
- "Глядацька симпатія вечора".

Контактна особа: Дмитро Миронюк (097) 773 42 91;


 

Поетика революції

Субота, 14 листопада 2015, 10:21

Тернополян запрошують на поетику революції. 19 листопада у приміщенні обласної бібліотеки четверо місцевих авторів Микола ШпаковськийЮрій ЗавадськийЮрій Матевощук та Роман Воробйов розповідатимуть про поезію у кризовий час, пише сайт Культурно.12249959_531500453667314_7811641369169682578_n

Поетика революції — це не лише текст, не лише бій, не лише кров, не лише любов, — каже Юрій Завадський. — Запрошуємо усіх бажаючих приєднатись до творчої дискусії.

19 листопада, 15:00
Тернопільська обласна універсальна наукова біліотека
Вхід вільний.


 

Працівниками поліції охорони затримано «нічного» магазинного злодія

П'ятниця, 13 листопада 2015, 09:33

Перервати протиправні дії злодія в продуктовому магазині вдалося завдяки встановленій охоронній системі Управління поліції охорони. Бажання похмелитися спонукало 20-річного тернополянина піти на злочин. Але спрацювання сигналізації дало змогу затримати лиходія безпосередньо на місці скоєння злочину.

thumb-big-420x305-2805

- Прибувши на об’єкт, група реагування миттєво заблокувала усі виходи. У зв’язку з тим, що прилегла територія довкола магазину була досить великою та мала декілька виходів, правоохоронці взялись обстежувати територію, - розповів начальник Управління поліції охорони в Тернопільській області Олег Іващенко. - В ході обстеження було виявлено сліди проникнення – зламані вхідні та тильні двері магазину. А незабаром виявили і зловмисника, який встиг «похазяйнувати» в крамниці та викрасти слабоалкогольні напої.

Відомості про подію внесено до єдиного реєстру досудового розслідування. Молодику доведеться відповісти за скоєний протиправний вчинок перед законом.

 

Тисяча претендентів у тернопільські патрульні вже пройшли тестування

П'ятниця, 13 листопада 2015, 09:19

Четвертий день у Тернополі кандидати у патрульні поліцейські проходять тестування загального розвитку. Це є першим етапом конкурсного відбору. Нагадаємо, що розпочалось тестування у понеділок, 9 листопада.

Претендентів на посади патрульних поліцейських розділили на групи. Для кожної визначили день та годину здачі тестування. В один день встигають перевірити знання 300 осіб.

Станом на 12 листопада тестування склало тисячу кандидатів. Близько двох сотень не з’явилося на перше випробування, тож втратили свою можливість стати поліцейськими.

В ГУ Національної поліції в Тернопільській області нагадують, що триватиме тестування ще два тижні в Науковій бібліотеці Тернопільського національного економічного університету на вулиці Бережанська, 4.

 

Шахраї від імені керівництва податкової виманюють гроші

П'ятниця, 13 листопада 2015, 07:51

Останнім часом на мобільні телефони підприємців Тернопільщини надходять дзвінки від невідомих осіб, які телефонують від імені керівництва Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції і вимагають надіслати гроші на конкретний банківський рахунок.

Державна фіскальна служба у Тернопільській області наполегливо радить підприємцям бути пильними та обачними, адже використовуються злочинні шахрайські схеми. Про випадки вимагання грошей слід негайно повідомляти за телефонами: «гаряча» лінія ДФС України «ПУЛЬС» 0442840007, ГУ ДФС у Тернопільській області:43-46-38 або особисто звернутись за адресою: вулиця Білецька1, кабінети 705 та 707.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Сума єдиного внеску перевершила мільярдний рубіж

П'ятниця, 13 листопада 2015, 07:49

Про це інформувала начальник відділу адміністрування єдиного внеску Тернопільської ОДПІ Сніжана Кравчун. Вона зазначила, що впродовж січня – жовтня цього року роботодавцями та представниками бізнесу сплачено 1 млрд 244 тис грн. цього платежу, а це на 147 млн більше, як минулоріч. Фізичні особи – підприємці внесли понад 87 млн грн., у тому числі “спрощенці” – 38 млн грн.

Надходження та своєчасність сплати єдиного внеску контролюються та постійно моніторяться – зазначила начальник відділу. До платників, які допустили несвоєчасну сплату, застосовано 7238 фінансових санкцій та пені на загальну суму 3,8 млн грн., а 16 посадових осіб притягнуто до амін відповідальності на суму 10,9 тис грн. Ще 198 посадовців оштрафовано на 97,9 тис грн. за несвоєчасне подання звітності з єдиного внеску.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»

Четвер, 12 листопада 2015, 12:01

У Тернопільському національному економічному університеті 9 листопада 2015 року відбулося урочисте відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду». Розпочав свято ансамбль бандуристок «Калинове намисто», у виконанні якого прозвучала пісня «Єднаймося, люба родино!».

На захід завітали поважні гості: проректор з науково-педагогічної роботи ТНЕУ, професор Василь Ярославович Брич, відомий етнограф, волонтер, знавець українських традицій та звичаїв Лілія Мусіхіна, голова міського методичного об’єднання вчителів трудового навчання Людмила Львівна Репіленко, відома у нашому краї мисткиня, колекціонерка Віра Григорівна Матковська, кандидат історичних наук, доцент кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства ТНЕУ, відомий культуролог Надія Іванівна Білик.

Здавна у кожній родині лялька-мотанка була символом мудрості, матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, берегинею роду. Це одна із найдревніших іграшок і сакральних істот нашого народу, якій тисячі років.

Ми радіємо, що живемо серед таких щедрих душею і талантом людей, наших краянок, які любов до всього рідного та дорогого передають мистецтвом створення української ляльки-мотанки, авторської, портретної ляльки. Це народні майстрині Тернопільщини, які з великим задоволенням відгукнулися на пропозицію університету взяти участь у нашій виставці.

Осягнути всю глибінь народних витоків усіх запросила солістка гурту «Кралечки» нашого університету Роксолана Залізняк. Свій чарівний спів подарувала присутнім лауреат Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Пісенний вернісаж-2014» Вікторія Ярема, а також лауреат Всеукраїнських фестивалів-конкурсів Тетяна Шарган.

Зі щирим привітанням перед присутніми виступили народна майстриня, майстер народних художніх промислів, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмила Павлова, Голова Міжнародного благодійного фонду «Українська сім’я», директор центру культурного виховання «Галицька Перлина», громадська діячка, майстриня Наталія Кіндрацька, а також відомий етнограф, волонтер, громадська діячка, письменниця Лілія Мусіхіна.

Усім учасникам виставки були вручені подяки від ректора ТНЕУ, професора А.І. Крисоватого, а також квіти – від первинної профспілкової організації студентів ТНЕУ. Подяки та квіти вручив проректор з науково-педагогічної роботи ТНЕУ, професор Василь Ярославович Брич.

На завершення Владислав Вальків заспівав пісню «Є в тебе все», що вселяє надію у те, що країна з такими талановитими, обдарованими, закоханими у рідну земля людьми буде щасливою!

Фотозвіт:Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»Відбулося відкриття виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду»



Автор - Відділ гуманітарної освіти та виховання


 

Збитків майже на сто тисяч гривень завдали крадії линій електромереж

Четвер, 12 листопада 2015, 11:24

kabelУ період з серпня по жовтень невідомі зловмисники зрізали 13 кілометрів, а це більше тонни високовольтного проводу в Козівському районі на Тернопільщині.

Факт розкрадання державного майна виявили працівники ЛЕПу під час чергової перевірки справності електромереж й повідомили про це правоохоронців.

Співробітники Козіського відділення ГУ Національної поліції в області розшукують зловмисників.

Крадіжки проводу скоїли особи, які добре знали, що роблять, – у цьому переконані районні поліцейські, – адже спроба зрізати лінію, яка перебуває під напругою у 10 тисяч Вт без спеціального захисного костюму та обладнання рівноцінна смерті.

За словами т.в.о начальника Козівського відділення ГУ Національної поліції Михайла Швайки, крадіжки були скоєні на двох ділянках. У першому випадку поцупили 5 кілометрів електромереж вагою 746 кг, у другому – 8 км вагою 1189 кг. Аби зрізати й вивезти таку кількість проводу, невідомі особи мали не одноразово приїжджати на місця злочину. Щоб їхні злодіянні якнайдовше залишалися непоміченими, об’єктом наживи обирали резервну лінію, адже при пошкодженні основної зникло б електропостачання в населених пунктах і це помітили б працівники ЛЕП.

За фактами розкрадання державного майна відкрите кримінальне провадження за статтею 185 ККУ – крадіжка. Слідство триває.

Тим часом правоохоронці закликають мисливців не ризикувати власним життям заради примарної можливості заробити. Спроба зрізати провід ЛЕП може вартувати життя.

 

Вчителька заявила про махінації з оцінками

Четвер, 12 листопада 2015, 11:10

Слідчі Тернопільського відділу Національної поліції внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом підроблення документів.

Справа стосується шкільних атестатів, до яких, за свідченнями одного з педагогів Чорткова, директор місцевої школи-інтернату вносить неправдиві відомості.

Вчителька звернулася до правоохоронців із заявою про те, що керівник навчального закладу та окремі батьки учнів випускних класів чинять на неї тиск з метою завищення оцінок. Педагог також повідомила, що директор самовільно виписує додатки до свідоцтв окремим учням із завідомо неправдивими та завищеними оцінками, аби полегшити їм вступ до навчальних закладів.

Кримінальне провадження розпочато за частиною першою статті 358 Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування.

 

Зернятко здоров’я зростає у тернопільських садочках

Четвер, 12 листопада 2015, 10:12

Діти – майбутнє нашої нації. Саме дітям належатиме важлива роль у розбудові нашої держави. А що потрібно для цього? Ну звичайно ж - здоров’я!

Здоров’я не існує саме по собі, воно не дається на все життя, не є постійним і незмінним. Воно потребує турботи протягом усього життя людини. Тому треба з раннього дитинства загартовувати свій організм спортом, заняттями фізкультурою, правильно харчуватися, дотримуватись режиму дня, тоді організм звикне до посильних навантажень і ставатиме дедалі міцнішим і здоровішим.
01

Вчити турбуватись про своє здоров’я - мета циклу пізнавальних заходів «Зернятко здоров’я», які організовують для вихованців дитячих садків міста Тернополя працівники Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення.

10 листопада такий захід було проведено для діток старших груп ДНЗ №12. Щоб заняття було цікавим та різноманітним організатори включили в програму: вікторину «Посади зернятко здоров’я»; інтерактивну гру «Так, або ні»; спортивні естафети.
02

Малеча із захопленням виконувала завдання і поряд з тим навчалась головним правилам, як турбуватись про своє здоров’я, адже, щоб «зернятко здоров’я» виросло та дало урожай потрібно за ним доглядати.

06

Шановні батьки та вихователі, звертайтесь у Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення і такий захід організують для Ваших дітей.

Телефон для отримання інформації: 51-16-35.

 

З гуртожитків у Тернополі масово викрадають ноутбуки

Четвер, 12 листопада 2015, 07:52

kradigkaЗ трьох гуртожитків обласного центру невідомі викрали ноутбуки. Із заявами в Тернопільський відділ поліції про те, що з кімнат 10 листопада щезли комп’ютери звернулися мешканці гуртожитків з вулиць Живова, Кривоноса та Клінічна.

Потерпілі заявили, що до приміщення невідомі зайшли, підібравши ключі. Усі крадіжки трапилися вранці, коли студенти перебували на навчанні у ВУЗах. Сума збитків становить близько 50 тисяч гривень.

Зловмисників зафіксували камери спостереження.

За словами правоохоронців, крадіїв було двоє. Чоловіки віком від 20 до 28 років. Одягнуті у чорній та сірій куртках, синіх джинсах та кепках із білою емблемою. В обох рюкзаки темного кольору. Один з них кульгав.

Правоохоронці звертаються до мешканців гуртожитків, не залишати цінні речі у кімнатах та встановити надійні замки у дверях.

Поліцейські просять усіх, хто бачив невідомих у гуртожитку та впізнав їх, повідомити за номером телефону (096) 771 10 47 або на лінію “102″.

 

Важливі питання аграрного бізнесу обговорювались за «круглим столом»

Четвер, 12 листопада 2015, 07:40

Днями з ініціативи громадської організації «Спілка власників землі» відбувся круглий стіл за участю представників вповноважених органів тернопільської влади, громадських організацій, науковців та сільськогосподарських товаровиробників на тему: «Державна політика в аграрній сфері: на що розраховувати власникам землі та сільгоспвиробникам».

Під час заходу зазначалось, що попри значний ріст показників вирощеної сільськогосподарської продукції та об’ємів її експорту, існує ряд проблемних питань, відповіді на які шукали учасники заходу.

Найбільш гострим на сьогоднішній день виявилось питання щодо переведення виробників сільськогосподарської продукції із спеціального режиму на загальну систему оподаткування. Свою позицію стосовно цього висловив заступник начальника Головного управління ДФС в області Сергій Господарик: «Спецрежим оподаткування був рятівною соломинкою, за яку тримались всі сільгоспвиробники. Протягом двадцяти років кількість платників, які перебували на спецрежимі оподаткування по ПДВ була досить значною. На сьогоднішній день таких виробників в нашій області є лише 425, при тому, що платників податку на додану вартість – 2100. Варто зауважити, що саме вони є тими суб’єктами господарювання, які працюючи в районах нашої області несуть на собі основний промисловий тягар та створюють значну кількість робочих місць»

Законопроекти, які на сьогоднішній день подані у Верховну Раду України, зокрема проект, поданий Комітетом з питань податкової та митної політики, спрямований на те, щоб залишити спецрежим оподаткування лише для тих товаровиробників, які функціонують у галузі тваринництва.

Представники аграрної сфери висловили думку про те, що вони згідні сплачувати ПДВ в частині спецрежиму навіть за умови збільшення ставки єдиного податку.

Підсумовуючи, Сергій Степанович додав, що скасування спецрежиму оподаткування варто розтягнути в часі задля того, щоб сільськогосподарські виробники могли для початку раціонально розприділяти прибуток від сільськогосподарського виду діяльності, зокрема певну його частину спрямовувати до держбюджету, решту – на власне використання, при цьому з кожним роком зменшуючи відсоток власного використання.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Тернополянин «підняв на ноги» Управління поліції охорони та «швидку допомогу»

Середа, 11 листопада 2015, 16:01

Поліція виконує не каральні, а сервісні функції для спокою і порядку громадян - це вкотре довели працівники Управління поліції охорони в Тернопільській області.

Швидке спрацювання групи реагування Управління поліції охорони дало змогу відновити громадський порядок та вберегти магазин від затрат. Від чергового Тернопільського відділу поліції в Тернопільській області поступило повідомлення про те, що в одному з продуктових магазинів невідома особа порушує громадський порядок.

 

За лічені хвилини група реагування Управління поліції охорони прибула за вказаною адресою, де застали чоловіка із закривавленою головою.На порозі торгового закладу правоохоронців зустрічали схвильовані продавчині, які розповіли, що відвідувачем їх магазину став невідомий громадянин, який перебував у стані алкогольного сп’яніння.

«П′яний мужчина заважав нам працювати, чіплявся до відвідувачів, висловлювався нецензурними словами. Спочатку ми намагались втихомирити його самі, але зрозуміли, що нам це не під силу, тому і зателефонували на «102»», - розповідає продавець магазину. Почувши, що продавці викликали правоохоронців, дебошира вирішив покинути приміщення магазину. Проте, сильний стан алкогольного сп’яніння і невдалий маневр між прилавками призвів до падіння, внаслідок якого він завдав собі травму голови.

Для надання медичної допомоги пораненому працівники Управління поліції охорони викликали бригаду «швидкої допомоги».

 

Малечу запрошують в мобільний планетарій

Середа, 11 листопада 2015, 13:33

Побувати в космосі, побачити галактику на відстані витягнутої руки — все це можливо за допомогою мобільного планетарію, який можна буде відвідати у нашому місті 13 листопада, пише сайт Культурно

  • Це дуже цікаві фільми та мультфільми для діток та водночас корисна та пізнавальна програма, — кажуть організатори — Спеціальні програми дозволяють досягти ефекту присутності під зоряним небом. Під час перегляду діти знаходяться усередині куполу. В процесі лекції проекція нічного неба і космічних тіл виводиться на внутрішню поверхню куполу. В уявленні задіяні візуальні та аудіоефекти.
    5565ca06226b112088249_767915230020305_3554266691994773977_n

Мобільний планетарій — це великий надувний купол, в середині якого встановлено обладнання для показу пізнавально — розважальних фільмів на основі шкільної програми в 3Д форматі.549502мобільний планетарій тернопіль

Діти 6-10 років — о 18:00 год.
Діти 11-14 років — 18:30 год.

13 листопада
студія ІРИска,
вул. Руська, 17, кооп. коледж, 2 поверх

 

Податковою міліцією вилучено 14 тисяч літрів палива

Середа, 11 листопада 2015, 11:50

Державною фіскальною службою України, з метою виявлення та припинення фактів підпільного виробництва паливно-мастильних матеріалів, а також реалізації неякісних та контрафактних ПММ і скрапленого газу у роздрібній та оптовій мережі, проводиться операція «Нафтопродукт-2015».

У ході проведення операції співробітниками податкової міліції Тернопільської області задокументовано факт незаконного придбання з метою збуту, та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (бензину) фізичною особою - підприємцем.

У ході проведення санкціонованих обшуків на автозаправочних станціях вилучено 14 000 літрів бензину загальною вартістю понад 250 тис. гривень.

Щодо даного факту проводиться досудове розслідування. Заходи з протидії незаконному обігу підакцизних товарів тривають.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Продаж набутого у спадщину майна

Вівторок, 10 листопада 2015, 08:42

Відповідно до п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах, зокрема :

- для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;

- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 гектара.

Згідно з п. 172.2 ст. 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 цієї статті, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в цьому пункті, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%, визначеною п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу України.

Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Окрім цього, п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу передбачено, що тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір (далі - збір).

Відповідно до пп. 1.1 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Кодексу, зокрема фізична особа - резидент.

Об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу), зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Ставка збору становить 1,5% об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Відтак, дохід отриманий від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року одного з об’єктів нерухомості, одержаних у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та збором. При цьому земельні ділянки, не повинні перевищувати норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Школярів навчали правильно обирати фах

Вівторок, 10 листопада 2015, 08:15

З метою ознайомлення зі світом професій до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості на профорієнтаційний урок “Основні правила правильного вибору фаху” завітали десятикласники Тернопільської ЗОШ № 29.

Спеціаліст центру зайнятості Любов Смик навчила учнів самостійно здійснювати професійний вибір, враховуючи власні нахили, здібності, тип темпераменту та характеру.

Школярі поділилися на команди і наввипередки виконували вправи “Що і хто впливає на вибір професії?», “Чому важливо обрати правильний фах?” та ”Які головні кроки треба зробити для вибору омріяної професії”. Діти дійшли висновку, що головним чинником у визначенні професійного майбутнього повинна бути сама людина, її вподобання, можливості та бажання.
IMG_7627

Під час заходу старшокласники дізналися, що нині на ринку праці особливим попитом у роботодавців користуються висококваліфіковані працівники.

IMG_7659

- Слід пам'ятати, - зауважила Любов Смик, - оскільки існує певна професія, то, звичайно, вона комусь і потрібна. Проте у кожен час попит на той чи інший фах може бути більшим або меншим. Отже, це теж треба враховувати, коли стоїте перед професійним вибором.

Десятикласники також ознайомилися із переліком найперспективніших професій як України, так і світу.

- Чим унікальніша професія, тим більше вона затребувана, - резюмувала учениця Діана.

Провідний фахівець з профорієнтації ТМРЦЗ Смик Любов Ярславівна

 

Тернополяни - учасники АТО можуть пройти безкоштовну психологічну реабілітацію у санаторіях

Вівторок, 10 листопада 2015, 08:12

Учасники АТО можуть отримати безкоштовну психологічну реабілітацію у санаторіях «Курорт Березівські мінеральні води», «Орізонт», «Феофанія» та «Остреч».

Для отримання направлення учасникам АТО або їх представникам необхідно звернутись в управління соціальної політики Тернопільської міської ради (м. Тернопіль, вул. Лисенка, 8, каб. № 23). Там необхідно заповнити заяву, до якої додати копії посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань в зоні проведення антитерористичної операції. Під час подання копій необхідно мати із собою оригінали документів для ознайомлення.

Психологічна реабілітація надається у чотирьох установах:

ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ЗАТ «Укрпрофздоровниця» - 62363, Харківська область, Дергачівський район, с. Березівське, тел. (057)700-33-16, факс (057)712-20-27, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Вебсайт санаторію www.berminvody.com.ua.

ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» - 67780, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт. Сергіївка, вул. Гагаріна, 1а, тел. (04849) 4-87-10, 4-88-41, факс (04849) 4-88-41.

ТОВ «Санаторій «Феофанія» - 03143, м. Київ, Голосіївський район, вул. Академіка Лебедєва, 27 тел. (044)469-56-71, 526-71-12; е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Менський санаторій «Остреч» - 15600, Чернігівська обл., Менський р-н, м. Мена, урочище Остреч, 0, тел. (04644) 2-14-12, факс (04644)2-14-00; е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Веб-сайт санаторію:http://www.ostrech.org.

 

Майно в податковій заставі – ваше, та не зовсім...

Понеділок, 09 листопада 2015, 15:54

Платник податків, який має податковий борг, ризикує позбутись майна, яке може бути використане, як джерело погашення такого боргу. Про це зазначили в управлінні погашення заборгованостей Тернопільської ОДПІ. Адже, з метою забезпечення виконання платником податків своїх зобов’язань, визначених Податковим кодексом, належне майно боржника передається у податкову заставу. Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису, до якого включається все ліквідне майно, яке може бути продане в рахунок погашення такого боргу.

Опис здійснюється на підставі рішення керівника податкової інспекції, яке пред’являється боржнику. Податкова застава в обов’язковому порядку реєструється у відповідному державному реєстрі. Слід зазначити, що платник зберігає право користування описаним майном, однак його відчуження може відбуватись тільки за згодою податкової інспекції. У разі, якщо в податковій заставі перебуває лише готова продукція, товари чи товарні запаси, боржник може відчужувати таке майно без згоди податкової за цінами, що не є меншими за звичайні, та за умови, що кошти від такого відчуження будуть направлені в повному обсязі в рахунок виплати зарплати, єдиного внеску та/або погашення податкового боргу. Продаж майна боржника здійснюється на публічних торгах чи через торгівельні організації на підставі раніше наданого судом дозволу. У разі, якщо сума коштів, отримана в результаті продажу майна є недостатньою для погашення податкового боргу, здійснюється додатковий опис майна.

Коли податковий орган отримує підтвердження повного погашення суми податкового боргу, майно платника звільняється з податкової застави.

Впродовж 10 місяців 2015 року сума описаного майна у податкових боржників міста та Тернопільського району становить 4,3 млн грн, з яких на майно, вартістю 1,2 млн грн, отримано дозоли судових органів на погашення боргу за рахунок його реалізації – інформували фахівці управління погашення заборгованостей.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Нотаріальні таємниці відкриті для податкової

Понеділок, 09 листопада 2015, 15:53

Подавати інформацію до податкових інспекцій про вчинення окремих нотаріальних дій нотаріусів зобов’язує як Закон України «Про нотаріат», так і Податковий кодекс України.

Зокрема, відповідно до п. 172.4, 173.4, 174.4 ПКУ нотаріуси подають до органів ДФС інформацію про вчинення таких нотаріальних дій:

– посвідчення договорів з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами;

– видача свідоцтв про право на спадщину;

– посвідчення договорів дарування нерухомості й дарування валютних цінностей на суму, що перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, де обдарованим виступає фізична особа.

Інформація подається щокварталу за ф. № 1ДФ до податкової інспекції за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Така інформація повинна включати наступні елементи:

– індивідуальний податковий номер фізичної особи – сторони договору, що отримує дохід чи набуває певне благо та відповідно до законодавства зобов’язана сплачувати ПДФО (графа 2);

– сума нотаріально посвідченого договору (графа 3а);

– сума податку, що підлягає сплаті до бюджету (графа 4а);

– сума фактично перерахованого податку (графа 4);

- код ознаки доходу, що визначається приватним нотаріусом за Довідником ознак доходів (гр. 5).

Водночас, варто зазначити, що у разі, якщо сторонами договору купівлі-продажу об'єкта нерухомого майна є фізична особа та юридична особа або фізична особа – підприємець, то така особа вважається податковим агентом платника податку – фізособи та зобов'язана виконати функції податкового агента. Тобто, нотаріальне посвідчення такого виду договорів не потребує повідомлення про них органів ДФС, оскільки ця функція покладається на відповідного податкового агента, що виступає однією із сторін договору.

Слід наголосити також, що постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1242 «Про затвердження зразка повідомлення про нотаріальне посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості» чітко встановлено, що приватні нотаріуси повинні повідомляти органи ДФС про посвідчення договорів оренди об’єктів нерухомості за податковою адресою платників податків (орендодавців) за затвердженим зразком в день посвідчення таких договорів.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Днями ще двоє тернопільських податківців вирушили в зону АТО

Понеділок, 09 листопада 2015, 13:50

Для проходження служби у зону проведення антитерористичної операції вирушили двоє співробітників слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Тернопільській області.

Співробітники податкової міліції у добровільному порядку виявили бажання нести службу на окремих територіях проведення АТО у Донецькій та Луганській областях.

Основні завдання, які виконують працівники фіскальної служби у зоні АТО, є протидія незаконному переміщенню товарів через «умовний» кордон на сході країни, контроль вантажних перевезень, автомобільних та залізничних переїздів, а також патрулювання у складі міжвідомчих груп з числа військовослужбовців та співробітників інших правоохоронних органів лінії розмежування.

З початку року це вже п’ята ротація співробітників слідчих та оперативних підрозділів ГУ ДФС у Тернопільській області у зоні проведення АТО. Тривалість відрядження – до трьох місяців.

На сьогоднішній день на окремих територіях проведення АТО у Донецькій та Луганській областях проходять службу 9 співробітників слідчих та оперативних підрозділів ГУ ДФС у Тернопільській області.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Виплачено понад 9 млн гривень зарплат «в конвертах»

Понеділок, 09 листопада 2015, 08:56

З початку року працівниками органів ДФС області виявлено 3714 не облікованих найманих робітників. Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, встановлено, що їм було виплачено доходів «у конвертах» на суму понад 9 млн гривень.

В результаті проведення індивідуальних бесід та інших заходів з 3459 громадянами роботодавці оформили трудові договори, що становить 93,1 відсотки від кількості виявлених не облікованих найманих працівників. До бюджету забезпечено надходження 895 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Варто зауважити, що заробітна плата, виплачена «в конвертах», негативно позначається як наповненні місцевих бюджетів, так і на соціальній захищеності самих найманих працівників. Тому дуже важливо, щоб роботодавці дотримувались трудового законодавства та чесно виплачували найманим робітникам зароблені ними кошти.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

"Дерева миру" висадили у сквері Миру

Неділя, 08 листопада 2015, 08:53

7 листопада о 12.00 тернополяни мали змогу приєднатися до Всесвітньої та Всеукраїнської ініціативи "Дерева миру".
Цьогоріч проект відбувається уже вдруге, у квітні було висаджено алею платанів у парку Шевченка. Ініціаторами проведення акції стали активісти ГО "Молодіжне об'єднання "Файне місто". У сквері Миру було висаджено 11 туй. Долучитися до цього могли усі охочі. Акція відбулась за сприянням Тернопільської міської ради та салону квітів "Фантазія".
1446901352_DSCN9854

302f209366920e62b001eb143d1127fe
 

Строк сплати податків – переноситься

Субота, 07 листопада 2015, 14:02

У відділі обліку та звітності Тернопільської ОДПІ зазначили, що відповідно до статті 49 Податкового кодексу України, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Останнім ж днем граничного строку сплати податків, в такому випадку, уважається операційний (банківський) день, що настає через 10 календарних днів після дня закінчення граничного строку подання такої декларації з урахуванням перенесення.

Відділ комунікації Тернопільської ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Сторінка 96 з 110

«ПочатокПопередня919293949596979899100НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер