images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Зустріч у Тернопільському Клубі бізнес-подій

Середа, 14 лютого 2018, 08:01

У Тернопільському міськрайонному відбулось чергове засідання Клубу бізнес-подій на тему: «Пенсійна реформа: коли? кому? скільки?» за участю юніт-менеджера Тернопільського представництва компанії «ТАС Life» Ірини Лазути.

Ось деякі тези з виступу, які озвучила пані Ірина:

  • «З 2019 року вступає в дію другий рівень пенсійної реформи – накопичувальний. Працівники або роботодавці від їхнього імені, а в деяких системах і самозайняті особи, сплачують внески до накопичувального пенсійного фонду. Внески обліковують на індивідуальних пенсійних рахунках.

  • «У деяких державах пенсійний вік вищий, ніж у нас. Наприклад, у Франції і чоловіни і жінки виходять на пенсію в 60 років; у Німечинні  - 66;  в Англії жінки у 65, а чоловіки у 60»;

  • Розрахунок пенсії особи іде за формулою: розмір середньої зарплати помножено на індивідуальний коефіцієнт зарплати та помножено на коефіцієнт страхового стажу.

  • «Для того, щоб знати яка ситуація із стажем варто мати персональний кабінет на сайті Пенсійного фонду»;

Відвідувачі клубу ознайомились із структурою пенсійної реформи, різницею між страховим та загальним стажем, реєстрацією в особистому кабінеті на сайті Пенсійного фонду України.

Пані Ірина обґрунтувала, чому варто володіти інформацією про наявний зараз страховий стаж, відповіла на питання присутніх.


 

Поняття територіальної громади!

Середа, 14 лютого 2018, 07:57


Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальна громада це жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.

Питання організації управління районними в містах належить до компетенції міських рад.

Стаття 10 Закону  передбачає, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими  радами.


Головне територіальне управління

юстиції в Тернопільській області

Етапи роздержавлення друкованих ЗМІ

Середа, 14 лютого 2018, 07:56

1 січня 2016 року в Україні розпочався процес реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ. Знаменною подією, яка дала старт зазначеним змінам, стало прийняття Верховною Радою України 24 грудня 2015 року відповідного Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Цей закон визначає механізм реформування друкованих засобів масової інформації в Україні, заснованих органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого Закон України «Про реформування державних комунальних друкованих засобів масової інформації» самоврядування.
Прийняття цього закону є виконанням міжнародних зобов’язань України, зокрема підпункту 12.4 пункту 12 Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи «Про виконання обов'язків та зобов'язань Україною» від 5 жовтня 2005 року № 1466, яким Україні рекомендовано розпочати роздержавлення друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади та органами місцевого самоврядування.


Згідно Закону України «Про реформування державних комунальних друкованих засобів масової інформації» право на реформування дістали:


1) друковані засоби масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є:
- органи державної влади (тобто органи законодавчої влади, зокрема Верховна Рада України, органи виконавчої влади, зокрема Кабінет Міністрів України та підпорядковані йому міністерства, агентства, служби тощо, та органи судової влади);
- інші державні органи (наприклад, Антимонопольний комітет України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Фонд державного майна України, Національне агентство з питань запобігання корупції, Рада національної безпеки і оборони України, Рахункова палата та інші);
- органи місцевого самоврядування (зокрема обласні, районні, міські, сільські, селищні ради та виконавчі комітети місцевих рад).
2) редакції друкованих засобів масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких   є органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування.

Стаття 2 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» визначає етапи роздержавлення друкованих ЗМІ, які будуть відбуватись у такі строки:

- перший – протягом одного року з дня набрання чинності зазначеним законом - з 01.01.2016 по 31.12.2017;

- другий – протягом наступних двох років -  з 01.01.2017 по 31.12.2018.


На другому етапі відбудеться реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій, не реформованих на першому етапі.



Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


 

Комунальники Тернополя продовжують працювати у посиленому режимі

Вівторок, 13 лютого 2018, 07:15

У зв’язку з погіршенням погодних умов та снігопадом, комунальники у Тернополі працюють у посиленому режимі. Впродовж ночі понад 470 двірників та більше 30 одиниць техніки очищали місто від снігу та посипали дороги і пішохідні ділянки протиожеледною сумішшю.

«Підрядні організації «Авакс Проф» та «Міськшляхрембуд» забезпечили роботу 17 та 13 одиниць техніки відповідно: піскорозкидачів, дорожніх машин з плужно-щіточним обладнанням, тракторів, навантажувачів, грейдерів, тощо. На об’єктах, які прибирають ці організації, працювало 70 двірників, - пояснює начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський. – У першу чергу від снігу очищаються головні магістралі міста та тротуари. Вдень у місті працює 17 одиниць техніки».

Олег Соколовський також наголошує, що, незважаючи на попередження, муніципальна поліція цієї ночі виявила чимало фактів неналежного прибирання снігу на прибудинкових територіях балансоутримуючими організаціями, або як їх називають «ЖЕКами» та ОСББ.

Також у Тернополі діє декілька приватних та відомчих «ЖЕКів», які не підпорядковуються управлінню ЖКГ. Вони не уклали угод на прибирання снігу і не виконують робіт, проте мешканці продовжують телефонувати до управління зі скаргами щодо якості прибирання. У таких випадках рекомендується мешканцям на загальних зборах розривати угоди на обслуговування із недобросовісними виконавцями робіт та обирати інші компанії.

Нагадаємо, що прибирання прибудинкових територій та міжбудинкових проїздів здійснюють обслуговуючі підприємства та ОСББ (в залежності від того, хто обслуговує будинок). Окремо угоди на зимове прибирання укладають також дирекції шкіл та дошкільних навчальних закладів, медичні заклади та інші суб’єкти господарювання.

До слова, з січня 2018 року інспекторами управління муніципальної поліції оформлено 15 адміністративних протоколів за належне прибирання та направлено для розгляду в уповноваженні органи.

Довідка. Повідомляти про виявлені факти неналежного прибирання тернополяни можуть за тел. 40 41 67 або 40 41 68.

У Тернополі встановили ще одну камеру централізованого відеоспостереження

Понеділок, 12 лютого 2018, 07:59

Задля безпеки у Тернополі нещодавно встановили ще одну веб-камеру на перехресті Винниченка - Будного (поворот в село Петриків). Встановлення камери пришвидшив прикрий інцидент вандалізму пам'ятника жертвам Голокосту.

Цьогоріч підприємством планується встановити камери з автоматичним розпізнаванням номерних знаків транспортних засобів на усіх в’їздах та виїздах з міста, а також на великих транспортних розв'язках міста.

Комунальне підприємство тісно співпрацює та координує свої дії у напрямку відеоспостереження з тернопільською поліцією, Службою безпеки України, управлінням житлово-комунального господарства та муніципальної поліції.

 

Сторінка 964 з 1451

«ПочатокПопередня961962963964965966967968969970НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер