images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


У Тернополі відбувся міський конкурс до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Субота, 02 грудня 2017, 09:53

30 листопада в Українському домі «Перемога» відбувся міський конкурс «Знати сьогодні, щоб жити завтра», приурочений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

У конкурсі взяли участь 12 команд з різних закладів освіти. Переможцями стала команда старшокласників школи №11 у конкурсі театралізованих виступів, команда школи №26 - у конкурсі емблем АнтиСНІД, а команда школи №7 - у конкурсі футболок тематики АнтиСНІД, які були виготовлені конкурсантами власноруч.

 

У Тернополі відкрили Центр розвитку дітей з особливими потребами

Субота, 02 грудня 2017, 09:52

1 грудня за участю міського голови Тернополя Сергія Надала відбулося урочисте відкриття Центру розвитку дітей з аутизмом та іншими розладами «Золотий ключик» за адресою бульвар С. Петлюри, 6. Створення цього сучасного закладу відбулося в рамках реалізації проекту «Чужих дітей не буває», що став одним із переможців Громадського бюджету.

«Відкриття даного Центру є важливою подією для нашого міста, оскільки у Тернополі живе понад 30 дітей з діагнозом аутизм і кожен з них є рівноправним членом нашої громади та нашого суспільства. Тому ми повинні буди відкритими до них та зробите все від нас залежне, аби діти з аутизмом відчували себе комфортно, могли вчитися, розвивати свої здібності та приймати участь у суспільному житті», - коментує Сергій Надал.

Під час заходу очільник міста висловив подяку батькам, представникам громадських організацій, медикам, педагогам, психологам, соціальним працівникам та всім, хто долучився до відкриття Центру.

Застосування податкової соціальної пільги

П'ятниця, 01 грудня 2017, 08:45

Платники податків мають можливість використати податкову соціальну пільгу шляхом зменшення нарахованого загального місячного оподаткованого доходу у вигляді заробітної плати. Про це нагадали фахівці Тернопільської ОДПІ.

Граничний розмір доходу, який дає право на отримання такої пільги, відповідає розміру місячного прожиткового мінімуму (для працездатних осіб у 2017 році ця сума складає 2240 грн).

Податківці зазначили, що відповідно до Податкового кодексу, податкову соціальну пільгу не може бути застосовано до:

- доходів платника податку, інших ніж заробітна плата;

- заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового забезпечення учнів, аспірантів, ординаторів, ад’ютантів, військоговлужбовців, що виплачується з бюджету;

- доходи само зайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Для застосування податкової соцпільги робітник подає роботодавцю заяву та документи, які підтверджують право на отримання такої пільги.

Перелік документів для застосування податкової соціальної пільги затверджено постановою Кабміну від 29.12.10 року № 1227 «Про затвердження Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги».

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10, 43-46-46.


 

Новорічні подарунки та квитки на новорічно-різдвяні заходи, що з оподаткуванням?

П'ятниця, 01 грудня 2017, 08:44

У Тернопільській ОДПІ роз’яснили, що відповідно до Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2017 році – 800 грн). Вартість таких дарунків роботодавець (інша особа, що надає дитячі подарунки) відображає у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу «160».

Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, які надаються платникові податків, перевищує у 2017 році 800 грн, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та у формі №1ДФ зазначати за ознакою доходу «126», як додаткове благо. Крім того, якщо вартість подарунку перевищує 800 грн, із суми перевищення слід сплатити й 1,5%  військового збору.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10.


Бартерні операції дозволені на загальній чи спрощеній системі оподаткування?

П'ятниця, 01 грудня 2017, 08:43

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що відповідно до пп. 14.1.10 Податкового кодексу, бартерна (товарообмінна) операція – господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.

Згідно зі ст. 715 та 716 Цивільного кодексу, за договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар. Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін. До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов’язання.

Відповідно до п.177.2 ПКУ об’єктом оподаткування у фізосіб-підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами.

Обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) підприємцями, які знаходяться на загальній системі оподаткування законодавством України не передбачено. Тому знаходячись на загальній системі оподаткування вони мають право здійснювати бартерні операції. Однак слід зауважити, що дані операції заборонені на спрощеній системі оподаткування.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10.


 

Сторінка 993 з 1455

«ПочатокПопередня9919929939949959969979989991000НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер