images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


Учені виявили нові докази тваринного походження COVID-штаму "Омікрон". Дослідження

Четвер, 20 жовтня 2022, 11:19

Американські вчені виявили нові докази твариного походження штаму коронавірусу "Омікрон".

У новому дослідженні Медичної школи Університету Міннесоти з'ясувалось, що цей штам може передаватись від тварин до людей, повідомляє MedicalExpress.

Дослідники з'ясували, що кілька мутацій штаму "Омікрон" пристосовані до рецепторів мишей та несумісні з рецепторами людей.

Це свідчить, що вірус міг спочатку передаватись між іншими видами тварин, а лише потім – до людини.

Фото: Wlad_Mus/Depositphotos

"Ці мутації "Омікрону" є еволюційними слідами, залишеними вірусом під час його передачі від одного виду тварин до іншого.

Наш детальний підхід структурної біології успішно відновив ці тонкі, але унікальні еволюційні сліди", – сказав один із авторів дослідження доктор Фан Лі.

Учені вважають, що COVID-19 здатний інфікувати багато видів тварин – це одна з головних причин, чому нові варіанти вірусу продовжують з’являтися.

Ці результати також свідчать про те, що епідемічний нагляд за тваринами може бути важливим для запобігання появі нових варіантів COVID-19 у майбутньому.

Дослідники припускають, що усі види коронавірусу можуть походити від тварин, але наразі доказів для цього недостатньо.

Утім відкриття вчених дає дорогу новим дослідженням, які допоможуть зокрема розробити нові терапевтичні засоби, спрямовані як на тварин, так і на людей, що допоможе краще стримувати COVID-19.

Михайло Загородній

 

В Україні заборонили відпускати рецептурні ліки без рецепту

Середа, 19 жовтня 2022, 11:10

В Україні посилили контроль за призначенням та продажем в аптеках лікарських засобів, зокрема із вмістом наркотичних речовин.

Відповідний законопроєкт №7444 ухвалила Верховна Рада, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення контролю за відпуском лікарських засобів", що дозволить посилити контроль за відпуском рецептурних ліків в Україні та зробити процес прозорим і безпечним", – йдеться у повідомленні.

Згідно з документом, медпрацівникам забороняється призначати пацієнтам рецептурні ліки без оформлення відповідного рецепта. Йдеться, зокрема, про лікарські засоби, які містять у складі наркотичні засоби або психотропні речовини. Крім того, такі медикаменти забороняється виписувати пацієнтам без відповідних медичних показань.

Фото: 18percentgrey/Depositphotos

Нові зміни слугуватимуть підґрунтям законодавчої бази для повноцінного впровадження електронного рецепта.

Парламент також заборонив фармацевтам відпускати в аптеках рецептурні ліки без рецепту, за недійсним рецептом або з порушенням порядку продажу препаратів, затвердженого МОЗ.

Вказані до законодавства зміни почнуть діяти лише через три місяці після скасування воєнного стану в Україні, введеного через повномасштабне російське вторгнення 24 лютого.

Нагадаємо, з листопада в Україні почнуть відпускати ліки, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини, за е-рецептом. При цьому для медичних закладів передбачатиметься перехідний період, за яким лікарі у закладах, які ще не підключені до Електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ), будуть виписувати паперові рецепти.

Діана Кречетова

Вплив масажу на нервову систему людини.

Понеділок, 17 жовтня 2022, 13:26

Під час сьогоднішніх подій, які виникли у сучасній Україні кожна людина отримує значний стрес на свій організм, зокрема і на нервову систему. Занадто велике навантаження, відчуття неспокою, депресії, апатії та невідомості свого майбутнього у зв язку із початком війни внесло свої дегративні компоненти у життя кожної людини, впливаючи на її нервову систему.

Отож, сьогодні ми поговоримо, як саме діє лікувально-оздоровчий масаж на нервову систему людини? Фахівцями давно визначено те, що масаж надає вплив на периферичну, вегетативну та опосередковано на центральну нервову систему людини. Під час масажу відбувається подразнення рецепторів шкіри, м’язів, сухожиль, суглобових сумок, зв’язок і стінок судин. Потім імпульси, викликані цим стимулом, передаються в центральну нервову систему й досягають відповідних ділянок кори головного мозку. Там виникає загальна складна реакція, що викликає функціональні зміни в організмі із включенням вегетативної нервової системи. При правильній дії результат буде позитивним.

Варто зауважити, що наша нервова система перша сприймає дію масажу, тому що в шкірі знаходиться величезна кількість нервових закінчень. Змінюючи силу, характер, тривалість масажу, можна знижувати або підвищувати нервову збудливість, підсилювати й оживляти втрачені рефлекси, поліпшувати тканини, а також діяльність внутрішніх органів. Глибокий вплив робить масаж на периферичну нервову систему, послабляючи  або припиняючи біль, поліпшуючи провідність нерва, прискорюючи процес регенерації при його ушкодженні, попереджаючи або зменшуючи вазомоторні чуттєві і трофічні розлади. При цьому дуже важлива для впливу на нервову систему атмосфера проведення масажу, тепле повітря, приглушене світло, приємна спокійна музика.

Позитивний вплив масажу на нервово-м’язовий апарат залежить від виду і характеру масажних прийомів (тиск рук масажиста, тривалість масажу, т.д) і виражається в збільшенні частоти скорочення і розслаблення м’язів і в шкірно-м’язової чутливості. Ми ще раніше говорили, що під дією масажу поліпшується кровообіг, що  в свою чергу, веде до поліпшення кровопостачання нервових центрів і периферичних нервових утворень. Також під впливом масажу прискорюється зростання аксонів, сповільнюється утворення рубцевої тканини і відбувається розсмоктування продуктів розпаду. Крім того, масажні прийоми допомагають зменшити больову чутливість, відбувається послабшення збудливість нервів і провідність нервових імпульсів по самому нерву.

Масажні маніпуляції, впливаючи на рецептори, що знаходяться в шкірі, м’язах, суглобах, зв’язках, органах і інших тканинах дратують їх. Це роздратування трансформується в нервовий імпульс, який через нервові волокна, сплетення, систему нейронів спрямовується до робочого органу, викликає функціональні зміни в скелетної і гладкої мускулатури, травленні, кровообігу, лімфоотоку, в імунних, метаболічних та ін. процесах. У той же час масажні прийоми, процедури, виконані некваліфіковано, без урахування анатомо-фізіологічних особливостей організму, його функціонального стану можуть викликати погіршення загального стану людини, поява локальних болів, неприємних відчуттів і інших небажаних побічних реакцій. Роблячи висновок з вищесказаного, можна з упевненістю сказати, що за допомогою масажу можна цілеспрямовано змінювати функціональний стан організму.

Також варто звернути увагу на те, що  існує п’ять основних типів впливу масажу на функціональний стан організму: тонізуюча, заспокійлива, трофічна, енерготропна, нормалізуюча функції. Тонізуюча дію масажу виражається в посиленні процесів збудження в центральній нервовій системі. Тонізуючу дію масажу використовується для усунення негативних явищ при гіпокінезії, викликаної вимушеним малорухливим способом життя або різними патологіями (травми, психічні розлади і т.д.). Серед масажних прийомів, що надають хороший тонізуючий ефект, можна виділити наступні: енергійне глибоке розминання, вижимання, і всі ударні прийоми (биття, поплескування). Для того щоб тонізуючий ефект був максимальним, масаж необхідно проводити в швидкому темпі протягом короткого проміжку часу.

Заспокійлива дія масажу виявляється в гальмуванні діяльності центральної нервової системи, викликане помірним, ритмічним і тривалим роздратуванням екстер – і  - пропріо рецепторів. Швидше за все заспокійливий ефект досягається такими масажними прийомами, як ритмічне поглажування всієї поверхні тіла, струшуванням, валянням, вібрацією. Проводити їх треба в повільному темпі протягом досить тривалого проміжку часу. Слід зауважити, що  такі масажні прийоми, як «розминки» і «розтирання» в залежності від характеру їх виконання (темп, сила, тривалість) можуть надавати тонізуючу або заспокійливу дію на нервову систему.

Трофічна дія масажу, пов’язана з прискоренням течії крові і лімфи, виражається в поліпшенні доставки кліткам тканин кисню та інших поживних речовин. Особливо велику роль трофічний вплив масажу у відновленні працездатності м’язів. Енерготропну дію масажу направлено, в першу чергу, на підвищення працездатності нервово-м’язового апарату. Конкретно це виражається в наступному: в активізації біоенергетики м’язів; в поліпшенні обміну речовин в м’язах; в підвищенні освіти ацетилхоліну, що веде до прискорення передачі нервового збудження на м’язові волокна; в підвищенні температури тканин, які масажують що веде до прискорення ферментативних процесів і підвищення швидкості скорочення м’язів.

Отож, дізнавшись основну типологію впливу масажу на функцію організму та нервову систему людини варто зазначити, що  масаж значно впливає на нервову систему, а саме:  він покращує стан ЦНС, сприяє відновленню функцій периферичної нервової системи, активізує регенераційні процеси в тканинах. Залежно від методики проведення даної процедури і вихідного стану ЦНС масаж може надавати або збудливу, або заспокійливу дію: перше відзначається при використанні прийомів поверхневого і швидкого масажу , друге при тривалому, глибокому масажі, проведеному в повільному темпі, а також при виконанні даної процедури в середньому темпі з середньою силою впливу.

Масаж допомагає нам впоратися з проблемами здоров’я без ліків, за допомогою власних резервів організму. Масаж – це  потужний інструмент у руках фахівця, що дозволяє впливати на стан людини, зокрема і на нашу нервову систему. Тому в такі тяжкі часи, які були і залишаються (спочатку пандемія Covid-19, тепер війна) варто більше часу приділяти для свого здоров'я та берегти свою нервову систему, а спеціалісти студії масажу “Body Line”, що на Руській 16а та на Тарнавського 23 радо готові Вам в цьому допомогти.

 

З турботою про Вас – Ваш “Body Line”.

 

Які послуги є безкоштовними при лікуванні раку молочної залози? Пояснення НСЗУ

Понеділок, 17 жовтня 2022, 11:31

В Україні діє програма, за якою пацієнти з онкологією молочних залоз можуть отримати безкоштовне лікування на всіх етапах.

Медична гарантія покриває профілактику, діагностику, хіміотерапевтичне та радіологічне лікування, хірургії, реабілітація та подальше спостереження, повідомляють в Національній службі здоров'я України.

Направлення на безкоштовну мамографію може виписати сімейний лікар.

У разі направлення від лікаря мамографія є безкоштовною у закладах, які уклали договір на відповідну послугу з НСЗУ.

Фото: SimpleFoto/Depositphotos

Дізнатись адресу медзакладів можна за телефоном контакт-центру 16-77.

В Україні лікування раку молочної залози гарантується в усіх комунальних медзакладах країни. До переліку безкоштовних послуг входить:

✅ Інструментальна та лабораторна діагностика. Зокрема безоплатними є МРТ, КТ і УЗД.

✅ Операції зі знеболенням на всіх етапах, як і після післяопераційне відновлення.

✅ Радіотерапія і хіміотерапія. Пацієнтки безоплатно можуть отримати стаціонарне або амбулаторну терапію, а медзаклади мають забезпечити усі необхідні медичні вироби та лікарські засоби.

✅ Пацієнток мають забезпечити ліками з Національного переліку, які включать базовий набір, який закуповується лікарнями.

✅Перебування у стаціонарі та харчування.

Окрім цього пацієнтки з раком молочної залози можуть отримати у медичному закладі дорогі препарати, які закуповує держава.

Перевірити їх наявність у закладі можна за допомогою сервісу Є-ліки.

Також безкоштовним є супровід пацієнтів з онкологією після ремісії.

Михайло Загороднійжурналіст УП.Життя

Хіджама - цікаве, але водночас чуже і незнайоме для Вас слово, значення якого зараз розкажемо.

Середа, 12 жовтня 2022, 11:23

Отож, ХІДЖАМА - ефективний і безпечний спосіб усунення різних хвороб Вашого організму шляхом видалення із організму так званої "брудної крові" (тієї, яка не допомагає організму, а забруднює).

Техніка хіджами зумовлює використання вакуумних банок. Даний метод забирає "застояну кров" із Вашого організму.

+ ХІДЖАМИ:

喝впливає на дієздатність мозку, що в свою чергу сприяє руху, слуху, сприйняття та пам яті людини;

喝відбувається чистка артерій, суглобів, лімфовузлів;

喝стимулює приплив крові;

喝усуває нервову напругу;

喝стимулює пара-і симпатичну системи, які відповідають за гнів, депресію, спокій та нормалізує психоемоційний стан.

 

Варто зауважити про користь процедури хіджами конкретно для жінок‍聆‍鈴‍靈:

喝усуває варикоз, оніміння кінцівок забирає;

喝стимулює вироблення колагену, еластину та гіалур.кислоти в шкіри обличчя;

喝усуває глибокі зморшки, пігментні плями.

Чим корисна процедура хіджама для чоловіків? 倫‍♂️

喝підвищує лібідо;

喝допомагає при простаті;

喝забирає набряклість легень.

Оскільки ХІДЖАМА - це процедура специфічна та пов язана із кровоспусканням (забирається "зайва" кров))- важливим чиником перед її проведенням є консультація із майстром по хіджамі: Петришин Оксаною Мирославівною.

 

Дет.інформація за номером

тел: 067- 493-91-04.

 

Вас радо проконсультують та нададуть всю необхідну інформацію.

З турботою Ваш @bodyline.te

 

Ми Вас любимо, будьте здоровими разом із нами殺

 

Сторінка 54 з 71

«ПочатокПопередня51525354555657585960НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер