images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


Ми можемо сповільнити старіння організму. Пораді дієтолога

Понеділок, 26 вересня 2022, 13:25

Щоб виглядати молодшим ззовні, потрібно бути молодшим всередині. Таблеток  чи процедур вічної молодості наразі не існує.   Проте доказова дієтологія вважає, що харчування  і наш спосіб життя вже сьогодні здатні продовжити молодість. Давайте розглянемо що для цього пропонує робити наука.
Перш за все підтримувати здорову масу тіла та бути фізично активними.Це зрозуміло, адже надлишкова вага і ожиріння напряму пов'язані з проблемами здоров'я: збільшується ризик розвитку інсулінорезистентності, цукрового діабету 2 типу, розвитку онкозахворювань тощо. Це загальновідомі факти.
Але якщо говорити про anti-age, то мати нормальну масу тіла недостатньо, щоб максимально стримати старіння. Потрібно щось робити з пошкодженим білками. Чим більше  пошкоджених білків у нас зовні і всередині - там старішими  ми виглядаємо. Основною причиною пошкодження білків є наявність кінцевих продуктів глікації ( AGEs). Якщо взяти білок або жир, з'єднати їх з цукром і нагріти, то ми отримуємо кінцеві продукти глікації. Глікація - це коли білок зацукровується (як мармелад). Ми можемо бачити глікацію на своїй кухні, коли готуємо страви із запашною і апетитною скоринкою. Наприклад, смажимо яйця, картоплю фрі  чи запікаємо крильця у медово-гірчичному соусі. При цьому  білок або жир їжі з'єднується з цукром і ми отримуємо  скоринку - продукт глікації. Хочете виглядати старшими - їжте таку їжу частіше.
І як це впливає на старіння? Виявляється, що продукти глікації здатні пошкоджувати дрібні судини на клітинному рівні. Це призводить до хвороби Альцгеймера, порушення роботи нирок, артриту, захворюваннь нервової системи,  порушеннь зору. Саме ці захворювання асоціюються зі старістю.
А як же шкіра? Чи впливають продукти глікації на шкіру? Еластичність шкіри зумовлена наявністю у ній білка колагену.  Коли ми їмо солодощі, то цукор під дією температури тіла "зацукровує"  колаген. Це та ж сама реакція глікації, але відбувається вона вже всередині нашого організму. Внаслідок цього колаген втрачає еластичність і з'являються зморшки.
У пацієнтів з діабетом підвищений цукор крові "зацукровує" білки крові - саме так утворюється глікований гемоглобін, який хворі періодично здають для контролю рівня глюкози.
Глікація грає провідну роль у старінні організму. Основний спосіб позбавитися від кінцевих продуктів реакції це запустити автофагію. При цьому організм сам відшукає старі і пошкоджені білки і "перепрофілює" їх на нові. Для стимуляції автофагії можна використовувати інтервальне голодування або харчування, яке імітує голод.
Глікація - не єдиний фактор старіння. Також цей процес стимулюють вільні радикали, сонячні опіки, куріння та алкоголь, хімікати навколишнього середовища.  Щоб виглядати молодо, дуже важливо мати здорову печінку, яка допоможе справлятися з усіма цими токсинами. Хрестоцвіті овочі ( броколі, цвітна, брюсельська, пекінська, білокачанна  капусти, редиска, рукола) мають унікальний набір фітонутрієнтів, які допомагають покращити першу і другу фази детоксикації у печінці. Про це потрібно пам'ятати щодня.
Щоб вивести токсини з організму, потрібна жовч. Вона не лише виводить зайве, а й допомагає засвоїти жиророзчинні вітаміни А, Д, Е, К, а також омегу3. Всі ці речовини потрібні для красивої пружної еластичної шкіри. Якщо у вас мало жовчі у силу різних причин, наприклад, низькожирова дієта, жовчокам'яна хвороба, видалений жовчний або жирова хвороба печінки, то це призведе до дефіциту жиророзчинних вітамінів і омеги3 і до того, що ви будете виглядати старшими. Для стимуляції роботи жовчного міхура потрібно вживати жири: лосось, печінка, жовтки, печінка тріски, вершкове масло, оливкова олія, авокадо.
Крім того, жири потрібні для нормального вироблення статевих гормонів, таких як естрогени і тестостерон, які теж підтримують еластичність шкіри.
Куріння - це один із способів постаріти швидше, тому що ви впускаєте в себе токсини і організм мусить виділити антиоксиданти на боротьбу із ними.  Ви виснажуєте запаси вітаміну С, В1, які потрібні організму для боротьби зі старінням.
Стрес сприяє старінню двома способами: він підвищує рівень цукру в крові і добуває цей цукор з білків шкіри, м'язів. При цьому тіло втрачає свій свіжий вигляд. Всіма силами старайтеся знизити стрес ( фізична праця, спорт, медитація, покращення сну).
Отже, підсумуємо:
1. Зведіть до мінімуму вживання  продуктів глікації ( смаженої їжі, приготовленої на грилі, у фритюрі, запеченої з утворенням скоринки). Знаю, що це смачно, але...
2. Зведіть до мінімуму вживання  доданого цукру ( солодощі, кондитерські вироби, солодкі газовані напої тощо)
3. Використовуйте тушкування, бланшування,  відварювання, приготування на парі.
4. Білкові страви готуйте з кислотами: томатний сік, сік лимона, соєвий соус.
5. Наповнюйте тарілки антиоксидантами: вітамін С, кверцетин, ресвератрол, куркумін. Вони у великій кількості містяться у ягодах, різнокольорових овочах, зелені  та натуральних спеціях.Смородина, чорниця, виноград, малина, броколі, болгарський перець, батат, авокадо, крес салат, шпинат,  петрушка, мигдаль, часник, куркума мають бути частими гостями у вашому раціоні!
6. Раціон повинен містити достатню кількість жирів, бути середньобілковим та низьковуглеводним. Окрім цього, anti-age раціон має бути гіпокалорійним. Не переїдайте і кілька разів на тиждень влаштовуйте інтервальне голодування або голодування, що імітує голод.
7. Стежте за здоров'ям печінки та жовчного міхура.
8. Уникайте шкідливих звичок та стресу.

Практикуючий лікар-дієтолог Паламарчук Людмила Петрівна

 097-210-86-96

 


 

Курси масажу у школі-студії масажу та косметології “Body line”.

Понеділок, 26 вересня 2022, 13:16

Школа-студія масажу "Body Line" – це школа масажу Оксани Петришин, яка практикує вже більше 20-ти років, за цей період було випущено більше тисячі випускників та професіоналів своєї справи. Самец я школа в 10-тці кращих масажних шкіл України.

Школа-студія масажу "Body Line" проводить навчання по 3-ох напрямках:

" Профі-масажист " (10різновидів масажу + Spa процедури);

" Естет-масажист  (5різновидів масажу + Spa процедури);

" Дитячий масажист (Програма Кіндер+);

Тривалість навчання - 1 місяць, Вартість - 12тис.грн

Після закінчення навчання видається Сертифікат із 4 мокрими печатками. Найкращих учнів, працевлаштовуємо у себе.

Також є навчання по-обличчю:

" Глибокотканний масляний масаж обличчя ";

" Професійний масаж обличчя ";

" Масаж обличчя медовий мішечками";

" Гуаша масаж обличчя ".

Вартість 1 напрямку 4 тис.грн. Тривалість - 3уроки по 2год.

Тому, якщо бажаєте здобути нову професію – масажиста, зверніться до професіоналів своєї справи, а студія "Body Line" буде в цьому Вам допомогою.

Як вакцинувати дітей проти COVID-19 і чи потрібна їм бустерна доза? Відповідає МОЗ

Понеділок, 26 вересня 2022, 13:14


В Україні на тлі осінньої хвилі захворюваності зростає кількість COVID-інфікованих.

Міністерство охорони здоров'я рекомендує вакцинуватися проти коронавірусу не лише дорослим, але й подбати про щеплення для дітей.

"Щоб убезпечитися від тяжкого перебігу хвороби, рекомендовано зробити щеплення, як дорослим, так і дітям з 12 років", – наголошують у відомстві.

При цьому у МОЗ підкреслюють, що вакцинація дорослих і дітей від 12 років технічно нічим не відрізняється. Щоправда дітей радять щепити вакциною Pfizer за схемою, аналогічною до "дорослої" – дві дози з інтервалом у 21-28 діб.

Фото: FamVeldman/Depositphotos

Чи безпечна вакцина Pfizer для дітей?

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, вакцина Pfizer на 93% захищає підлітків віком від 12 до 18 років від госпіталізації через COVID-19.

"Вакцина Pfizer пройшла усі необхідні дослідження для дітей, зокрема, віком від 5 років, які довели її ефективність та безпечність", – наголошують у МОЗ.

Що необхідно для вакцинації дитини?

Для того, щоб щепити від коронавірусу дитину 12-13 років, необхідна згода одного із батьків або опікуна. Дорослим достатньо просто записати дитину до будь-якого пункту чи центру щеплення.

Водночас діти від 14 років можуть прийти на вакцинацію самостійно.

Обрати найближчий пункт вакцинації можна за посиланням.

Чи потрібна дітям бустерна доза?

Наразі в Україні не роблять дітям бустерне щеплення проти коронавірусу. Втім, є винятки.

"Якщо внаслідок важкої хвороби у дитини старшої 12 років могла не сформуватися повноцінна імунна відповідь на дві дози вакцини, лікар може рекомендувати ввести додаткову дозу, бажано в період від 28 днів до 3 місяців після завершення базового курсу вакцинації", – пояснюють у МОЗ.

Нагадаємо, МОЗ дозволило вакцинувати від COVID-19 дітей віком від 5 до 11 років. Втім, наразі Україна очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих.

Діана Кречетоважурналістка УП.Життя

 

Кульки утворили квітку: у Львові медики врятували дитину з магнітами у стравоході

Понеділок, 26 вересня 2022, 13:05

У Львові лікарі дістали зі стравоходу дитини магнітні кульки.

Між собою вони утворили квітку, повідомили у львівському "Охматдиті".

Медики зазначили, що врятувати життя 7-річній дитині вдалось через те, що магніти не встигли опуститися до кишківника.

Батьки невідкладно відреагували на скарги дитини та погіршення самопочуття. Вони викликали швидку допомогу, коли дівчинка почала задихатися та скаржитися на дискомфорт в області шиї.

Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

Лікарі в "Охматдиті" зробили рентген та терміново почали операцію.

Вони пояснили: якби кульки спустилися до кишківника, то це могло б порушити цілісність його стінок.

За допомогою новітнього обладнання та під контролем оптики, магніти дістали.

Медики нагадують батькам про необхідність стежити за дітьми до 3 років та пояснювати старшим дітям про ризики потрапляння іграшок або дрібних предметів до організму.

У разі, якщо дитина вже проковтнула батарейку, монету або інший дрібний елемент, варто необхідно звернутися до лікаря.

Вікторія Андрєєважурналістка УП.Життя

Після COVID-19 у людей значно збільшуються ризики розладів мозку. Дослідження

П'ятниця, 23 вересня 2022, 11:55

Люди, які перехворіли на COVID-19, мають значно вищий ризик отримати безліч мозкових розладів після одужання.

До відповідного висновку прийшли дослідники з Медичної школи Вашингтонського університету. Вони з’ясували, що мозкові та неврологічні розлади у таких людей виникали на 7% більше порівняно з тими, хто ніколи не хворів COVID-19, повідомляє Reuters.

Вчені проаналізували медичні записи 154 тисяч ветеранів, які служили в армії і мали позитивний тест на COVID-19 з 1 березня 2020 року по 15 січня 2021 року.

Вони порівняли їх із записами 5,6 млн пацієнтів, які не хворіли на COVID-19 за той самий проміжок часу, та іншої групи з 5,8 млн людей за період безпосередньо перед появою коронавірусу в США.

Фото: ocskaymark/Depositphotos

Читайте також: Чи повернуть в Україні обов’язкове носіння масок через COVID-19? Відповідає санлікар

Аналізуючи статистику захворюваності у США, вчені зазначають, що приблизно 6,6 млн американців мали порушення роботи мозку через коронавірус.

Порушення пам'яті, які зазвичай називають "мозковим туманом", були найпоширенішим симптомом.

У порівнянні з людьми, які не хворіли, інфіковані на COVID-19 мали на 77% вищий ризик розвитку проблем з пам’яттю.

Люди, інфіковані вірусом, також мали на 50% більше шансів отримати ішемічний інсульт, спричинений утворенням тромбів.

Окрім цього, у хворих на коронавірус на 80% частіше виникали судоми, на 43% більше були проблеми з психічним здоров’ям, як-от тривога або депресія.

Перехворілі на COVID-19 на 35% більш вразливі для головної болі та на 42% частіше страждають від рухових розладів, таких як тремор.

Дослідники кажуть, що уряди та системи охорони здоров’я повинні  розробити плани для реабілітації людей, які перехворіли на COVID-19.

Михайло Загороднійжурналіст УП.Життя

 

Сторінка 58 з 73

«ПочатокПопередня51525354555657585960НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер