images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


В Україні наркотичні та психотропні ліки відпускатимуть за е-рецептом

П'ятниця, 26 серпня 2022, 13:50

В Україні ліки, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини відпускатимуть за е-рецептом.

Це має спростити доступ до таких ліків пацієнтам, які мають відповідні медичні показання, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Електронні рецепти на наркотичні та психотропні лікарські засоби будуть доступні з листопада.

Окрім цього для медичних закладів передбачатиметься перехідний період, за яким лікарі у закладах, які ще не підключені до Електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ), будуть виписувати паперові рецепти.

Фото: motorolka/Depositphotos

Натомість в лікарнях з ЕСОЗ медики повинні будуть призначати такі препарати саме за е-рецептом.

Аптеки в яких продаватимуть такі ліки також мають бути підключені до ЕСОЗ і мати відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів і психотропних речовин.

Так, із випискою е-рецепта пацієнту надходитиме смс-повідомлення із номером рецепта та унікальним кодом погашення, які потрібно повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів.

"Як і е-рецепт на антибіотики, це є черговим етапом на шляху євроінтеграції України та забезпечення контрольованості відпуску рецептурних ліків", – каже заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку Марія Карчевич.

Це буде вже другий етап впровадження е-рецептів на ліки, а наступний крок – їх впровадження на всі рецептурні препарати у 2023 році.

Нагадаємо, з 1 серпня українцям почали виписувати електронні рецепти на антибіотики.

Михайло Загороднійжурналіст УП.Життя

 

Дитячий масаж у студії масажу “Body Line”.

Четвер, 25 серпня 2022, 11:24

Масаж для дітей - це комплекс маніпуляцій, який можна застосовувати з самого раннього віку, тому що всі органи і життєві системи дітей дуже сприйнятливі до стимуляції через шкіру. Фахівці вже із другого місяця життя дитини рекомендують, що процедуру масажу для діток повинен виконувати масажист.

Взагалі масаж дитині до 1 року життя сприяє кращому розвитку дрібної моторики та рухових функцій організму, стимулює розвиток нервової системи і надає тонізуючу дію на кору головного мозку. Саме такий комплексний вплив на організм, що росте допомагає дитині швидше розвиватися і рости здоровим. Оптимальна кількість курсів профілактичного масажу для діток це - 3-4 курси на рік, по 12 сеансів в кожному.

Отож, визначимо основні показання для дитячого масажу:

- загальнозміцнюючий, розвиваючий вплив;

- гіпертонус;

- млявість і сутулість;

- поганий сон і загальне самопочуття;

- втома і ломота тіла;

- плоскостопість;

- м’язова дистрофія;

- підсилює приплив крові до шкірних покривів;

- покращує місцевий кровообіг та покращує обмін речовин;

- сприяє розвитку нервової системи;

- допомагає з такими проблемами раннього віку, як  - кольках, запорах тощо.

Цікаво те, що масаж може мати, як тонізуючий так і заспокійливий вплив, адже при масуванні інтенсивно порушуються певні нервові рецептори. За рахунок цього, масаж для гіперактивних дітей надає заспокійливу дію, а для повільних і млявих малюків - тонізуючий.

Отож, ми бачимо, що дітям масаж потрібен, особливо маленьким, він він буде корисним не тільки хворим дітям, а й здоровим для гармонійного фізичного розвитку. А маленькій дитині він необхідний для зняття гіпертонусу м’язів, який є фізіологічним, адже малюк в утробі матері довгі місяці знаходиться не в самому зручному положенні. Старшим діткам масаж допоможе у підтримці опорно-рухового апарату, та мязового корсета, оскільки на них припадає значне навантаження у процесі інтенсивного росту дитини.

Вас певно цікавить із якого віку можна починати робити масаж для дітей? Однозначної і конкретної відповіді не існує, найчастіше педіатри рекомендують приступати до загального масажу здоровим малюкам після того, як заживе пупкова ранка. Недоношеним дітям зазвичай процедура показана трохи пізніше - їм ще потрібно набрати вагу, щоб навіть легкі торкання батьківських рук не доставляли дискомфорту. Оптимально починати масаж з 3-тижневого віку.

Пам’ятайте, що дитячий масаж – це відмінний засіб лікування та профілактика різноманітних захворювань, яким піддається дитина на ранніх етапах свого розвитку. Масаж позитивно впливає не лише на роботу внутрішніх органів і систем, а також приводить у форму фізичний і психічний стан дитини. Також варто пам’ятати, що масаж не можна проводити при окремих інфекційних захворюваннях, вродженому пороку серця і різних висипаннях на шкірі, які можуть бути присутні у дітей.

А у студії масажу Body Line працює неймовірна чарівницямасажист Ольга, яка виконає для Ваших діток неймовірний масаж із користю для їхнього здоровя. За деталями та для запису на прийом телефонуйте за номером: 067-493-91-04.

 

Поради для відновлення

Четвер, 25 серпня 2022, 11:21

В наш час важливо зберігати спокій та рівновагу оскільки ми проживаємо період змін, руйнування, непостійності. Тому зростає тривога, неспокій, переживання за майбутнє. Піклування про себе має стати щоденною практикою, - тобто вчитися слухати тіло, емоції, проживати і відреаговувати складні емоції, задовольняти базові потреби, налагоджувати важливі контакти, заземлятися через прості побутові справи, турбування про близьких.

Ось декілька простих порад для відновлення, які можна виконувати щодня.

 

  • Плануйте на день 3-5 дій. Навіть простий план з трьох пунктів допомагає нам повернути відчуття контролю над своїм життям.

  • Згадайте, що раніше допомагало вам раніше впоратися із кризовими подіями? Творчість, підтримка сім’ї, віра – ресурси, на які ми можемо спиратися.

  • Зверніть увагу на тіло. При сильному стресі ми не відчуваємо свого тіла, найчастіше виникають тілесні блоки в області спини і шиї, стискаються щелепи, зникає відчуття ніг, як головної опори.

  • Порушення концентрації уваги та пам’яті – це наслідки стресу, який обов’язково пройде. Вчіть по 5 нових слів щодня.

  • Знайдіть групу підтримки. Це можуть бути люди зі схожими проблемами, інтересами.

  • Виходьте на вулицю, хоча б на 20 хв., намагайтеся щоразу помітити щось нове. Наприклад, які ліхтарі, лавочки, будинки навколо вас. Фотографуйте! Всередині нас зараз дуже багато важких переживань, нам важливо знайти місце для життя та майбутнього.

  • Дуже часто після травматичних подій, психологічно ми ніби залишаємося у тих страшних днях, або знову і знову прокручуємо хворобливі спогади. Промовляйте собі: я є, я жива/вий. Я зараз перебуваю в безпеці в такій-то країні, місті.

Олена Тіунова, PhD, практикуючий психолог.

098-463-95-80.

 

Зайва вага і вагітність. Поради дієтолога

Четвер, 25 серпня 2022, 11:19

Надлишкова вага або ожиріння  можуть впливати на здатність завагітніти, виносити та народити здорову дитину.
За даними Американського товариства репродуктивної медицини приблизно у 6% жінок з безпліддям причиною є ожиріння.
Зазвичай жінкам із зайвою вагою важче завагітніти і навіть процедури екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) частіше дають невдалий результат у порівнянні  з жінками з нормальною масою тіла.
Жирова тканина це непросто баласт, які ми носимо на собі. Жирова тканина є ще одним ендокринним органом. Це означає, що у ній синтезуються біологічноактивні речовини: гормони, ферменти, цитокіни,  адипокіни,  які чинять в організмі як локальний, так і системний вплив.
1.У жінок з ожирінням підвищується рівень андрогенів і знижуються рівні таких гормонів як естроген, гонадотропін та інгібін. Це призводить до пригнічення овуляції, появи неповноцінного ендометрію,  до котрого  не спроможна прикріпитися яйцеклітина .
2.Велика кількість метаболічноактивної жирової  тканини в тілі сприяє розвитку системного запалення. Це впливає на якість яйцеклітини на молекулярному рівні. Неякісна яйцеклітина може не вижити, навіть будучи заплідненою.
До речі, ці  механізми працюють і в чоловіків. Через вплив жирової тканини знижуються  рівні чоловічих статевих органів, а також зменшується  чутливість рецепторів клітин до них. Інсулінорезистентність, яка виникає на тлі ожиріння, призводить до енергетичного голодування усіх клітин організму, включаючи сперматозоїди. Клінічно це проявляється функціональною неспроможністю сперматозоїдів: велика кількість мертвих, з аномаліями подвоєння голівки, тіла та хвоста, а зі зниженою активністю.  Ожиріння  викликає пошкодження на генетичному рівні ( вплив на конденсацію хроматину, фрагментацію ДНК), що може передаватися потомству.
Вагітність, яка все ж настала у жінки з надлишковою вагою або ожирінням, швидше за все буде перебігати з ускладненнями.
По-перше тому, що підвищена кількість жирової тканини у жінок призводить до інсулінорезистентністі, підвищення  рівнів інсуліну та цукру  в крові ще до вагітності. А діабетогенний вплив плацентарних гормонів та прогестерону на фоні вагітності стає тією "останньою краплею", що призводить до розвитку гестаційного діабету.
По- друге,  ожиріння призводить до гіпертонії, порушення серцевої діяльності, набряків і таких грізних ускладнень як прееклампсії та еклампсії. На жаль, у таких жінок частіше трапляються випадки передчасного переривання вагітності або передчасних пологів, мертвонародження.
Труднощі є не лише з можливістю завагітніти і виносити маля, а й з тим, щоб пологи пройшли фізіологічно.
Надмірна маса тіла та ожиріння значно підвищують ризик ускладнень. Слабкість пологової діяльності, дискоординована пологова діяльність частіше виникають у жінок з ожирінням, і це потребує вживання додаткових заходів під час ведення пологів( щипці, вакуум-екстракція) або оперативного розродження. Все це підвищує пологовий травматизм матері та дитини.
Чи треба схуднути, щоб підготуватись до вагітності?  Звичайно!  Оптимальним методом схуднення є дієтотерапія. До цього питания слід підійти дуже виважено, адже низькокалорійні і низькожирові дієти можуть навіть нашкодити, оскільки неминуче призведуть до дефіцитів вітамінів, мінералів, субстрату для синтезу гормонів. Краще знижувати вагу під контролем фахівця.
Зниження ваги на 5-7% вже  покращує якість яйцеклітини і можливість завагітніти. Оптимальним вважається  зниження маси тіла на 10-15% від вихідних величин протягом 8-12 місяців з наступною  стабілізацією ваги протягом 2 років.
Зазвичай для лікування непліддя акушер-гінекологи призначають лише гормональні препарати, але не треба забувати про те ЩО САМЕ стало причиною такого стану.  Кожній жінці з надлишковою масою тіла або ожирінням в першу чергу необхідно зменшити кількість жирової тканини у тілі. В іншому випадку вагітність або не наступить, або швидше за все буде перебігати з ускладненнями. Для жінки, або для дитини. Або для обох.

Практикуючий лікар-дієтолог Паламарчук Людмила Петрівна

097-210-86-96

Кількість летальних випадків COVID-19 зросла на третину – ВООЗ

Четвер, 18 серпня 2022, 10:17

За останні 4 тижні у світі стрімко зросла кількість летальних випадків від COVID-19.

Про це повідомляють у Всесвітній організації охорони здоров'я.

"15 тисяч смертей на тиждень – це абсолютно неприйнятно, коли ми маємо всі інструменти для запобігання інфекцій і порятунку життів.

Ми всі втомилися від цього вірусу і втомилися від пандемії. Але вірус не втомився від нас", – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

Фото: snegok1967 / Depositphotos

Він додав, що кількість летальних випадків збільшилась на 35%.

Домінуючим штамом коронавірусу залишається "Омікрон". Його виявляють у 90% випадків.

Нагадаємо, в Україні фіксують ріст захворюваності на коронавірусну інфекцію. До лікарів звернулось на 40% пацієнтів більше.

Вікторія Андрєєважурналістка УП.Життя

 

Сторінка 61 з 70

«ПочатокПопередня61626364656667686970НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер