images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


Вчені з'ясували причину спалаху гепатиту невідомого походження у дітей

Вівторок, 26 липня 2022, 10:45

Дві групи вчених з імунологічного інституту в Глазго дослідили випадки гепатиту невідомого походження у дітей.

Науковці визначили, що причиною був ослаблений імунітет і спалах застуди, бо малеча два роки перебуває на карантині через COVID-19, повідомляє Telegraf.

Вчені проаналізували понад 260 випадків захворювань печінки, через яку 12 пацієнтам була необхідна трансплантація.

Дослідження показали, що Covid і вакцини – не винні. Причиною спалаху виявився звичайний аденовірус (вірус AAV2), збудник застуди.

Фото: motortion / Depositphotos

Зазвичай люди хворіють на нього взимку, проте карантинні обмеження призвели до сплеску захворюваності навесні.

"Ми знаємо, що всі заходи, які ми вжили для зменшення передачі SARS-CoV-2, означали, що циркуляція сезонних вірусів значно зменшилася", — сказала лікарка Антонія Хо, викладачка клініки Центру MRC Університету Глазго.

 

Тепер, коли діти вертаються до навчальних закладів і починають комунікувати між собою, сезонні віруси передаються від однієї дитини до іншої.

Науковці зазначають, що вірус AAV2 може інфікувати клітини, але не може реплікуватися та завдавати шкоди.

Проте вчені виявили ознаки того, що AAV2 і інші аденовіруси можуть якимось чином працювати в тандемі, зокрема з гепатитом. Як саме це пошкоджує печінку, поки невідомо.

Незрозумілі випадки гепатиту завжди спостерігалися у дітей. Але цьогорічні цифри перевершили показники минулих років. Дослідники вважають, що зв’язок між AAV2 та застудою існував завжди, але мала кількість випадків не давала змоги його відстежити.

Нагадаємо, наприкінці травня випадки гепатиту невідомого походження зафіксували у 33 країнах.

Симптомами недуги є пожовтіння шкіри, зміна кольору сечі та калу, свербіж шкіри, млявість у дитини.

Вікторія Андрєєважурналістка УП.Життя

 

13 фраз,які не повинна чути ваша дитина під час іжі.

Понеділок, 25 липня 2022, 11:49

❌ "Тарілку треба залишити пустою!"
❔Кому треба? Для чого треба?
.
❌" Ложечку за маму, ложечку за тата..." ❔Нехай дитана їсть скільки хоче, не обтяжуйте її почуттям провини.
.
❌ "Дивись який Ваня молодець, так добре їсть!"
❔Вам приємно коли вас порівнюють із сусідкою, у котрої довші ноги?
.
❌" Дивись літачок полетів!"
❔Хай дитина буде зосереджена на їжі, не потрібно її додатково розважати. Це загрожує переїданням.
.
❌"Їж мама так старалася, готувала для тебе!"
❔ Дитина має їсти, бо голодна,а не з почуття вдячності чи провини.
.
❌"Який молодець! Все з'їв!"
❔ А якщо не з'їв, то не молодець? Дитина буде переїдати, щоб отримати схвалення.
.
❌"З'їж суп, а тоді цукерку!"
❔ Вчимо дитину терпіти і їсти "якусь гидоту", щоб потім отримати винагороду за муки.
.
❌"Їж швидше, бо зараз прийде Баба Яга ( Сірий Вовк, Бабай) і все з'їсть!"
❔ Їсти треба повільно, добре пережовуючи.
.
❌ "Доїж цей шматок, а то шкода викидати!"
❔А дитини не шкода? Кладіть меншу порцію, тоді буде просити добавки.
.
❌ "Та нормально ти виглядаєш! У нас в роду всі такі!"
❔Ніколи не пізно почати всьому роду харчуватися свідомо і збалансовано.
.
❌"Досить їсти, а то штани репнуть!"
❔Такі насмішки приведуть до того, що дитина не буде вам довіряти, але менше їсти не стане.
.
❌ "Ой не буде з тебе балерини!"
❔Коли в підлітковому віці тіло починає мінятися, дитині треба час, щоб прийняти себе. Всі вислови з приводу її зовнішності є дуже ранячими.
.
❌" Подивися яка Оля худенька, певно не їсть бутербродів на ніч, як ти!"
❔ Дитина чує: " Ти не красива, ти мені не подобаєшся, я тебе не люблю, хочу, щоб ти була, як Оля".
.
Ці фрази та їм подібні призводять до розладів харчової поведінки: від ожиріння до анорексії.
.
А що ж тоді говорити?
.
Не говоріть нічого! Прививайте хороші харчові звички власним прикладом, а не маніпуляціями!
.
Хорошою ідеєю буде звернутися до дієтолога-  фахівця, який знає все про здорове харчування і вікові потреби у нутрієнтах вашої дитини.

Практикуючий лікар-дієтолог Паламарчук Людмила Петрівна

097-210-86-96

Вплив масажу на нервову систему людини.

Понеділок, 25 липня 2022, 11:40

Під час сьогоднішніх подій, які виникли у сучасній Україні кожна людина отримує значний стрес на свій організм, зокрема і на нервову систему. Занадто велике навантаження, відчуття неспокою, депресії, апатії та невідомості свого майбутнього у зв язку із початком війни внесло свої дегративні компоненти у життя кожної людини, впливаючи на її нервову систему.

Отож, сьогодні ми поговоримо, як саме діє лікувально-оздоровчий масаж на нервову систему людини? Фахівцями давно визначено те, що масаж надає вплив на периферичну, вегетативну та опосередковано на центральну нервову систему людини. Під час масажу відбувається подразнення рецепторів шкіри, м’язів, сухожиль, суглобових сумок, зв’язок і стінок судин. Потім імпульси, викликані цим стимулом, передаються в центральну нервову систему й досягають відповідних ділянок кори головного мозку. Там виникає загальна складна реакція, що викликає функціональні зміни в організмі із включенням вегетативної нервової системи. При правильній дії результат буде позитивним.

Варто зауважити, що наша нервова система перша сприймає дію масажу, тому що в шкірі знаходиться величезна кількість нервових закінчень. Змінюючи силу, характер, тривалість масажу, можна знижувати або підвищувати нервову збудливість, підсилювати й оживляти втрачені рефлекси, поліпшувати тканини, а також діяльність внутрішніх органів. Глибокий вплив робить масаж на периферичну нервову систему, послабляючи  або припиняючи біль, поліпшуючи провідність нерва, прискорюючи процес регенерації при його ушкодженні, попереджаючи або зменшуючи вазомоторні чуттєві і трофічні розлади. При цьому дуже важлива для впливу на нервову систему атмосфера проведення масажу, тепле повітря, приглушене світло, приємна спокійна музика.

Позитивний вплив масажу на нервово-м’язовий апарат залежить від виду і характеру масажних прийомів (тиск рук масажиста, тривалість масажу, т.д) і виражається в збільшенні частоти скорочення і розслаблення м’язів і в шкірно-м’язової чутливості. Ми ще раніше говорили, що під дією масажу поліпшується кровообіг, що  в свою чергу, веде до поліпшення кровопостачання нервових центрів і периферичних нервових утворень. Також під впливом масажу прискорюється зростання аксонів, сповільнюється утворення рубцевої тканини і відбувається розсмоктування продуктів розпаду. Крім того, масажні прийоми допомагають зменшити больову чутливість, відбувається послабшення збудливість нервів і провідність нервових імпульсів по самому нерву.

Масажні маніпуляції, впливаючи на рецептори, що знаходяться в шкірі, м’язах, суглобах, зв’язках, органах і інших тканинах дратують їх. Це роздратування трансформується в нервовий імпульс, який через нервові волокна, сплетення, систему нейронів спрямовується до робочого органу, викликає функціональні зміни в скелетної і гладкої мускулатури, травленні, кровообігу, лімфоотоку, в імунних, метаболічних та ін. процесах. У той же час масажні прийоми, процедури, виконані некваліфіковано, без урахування анатомо-фізіологічних особливостей організму, його функціонального стану можуть викликати погіршення загального стану людини, поява локальних болів, неприємних відчуттів і інших небажаних побічних реакцій. Роблячи висновок з вищесказаного, можна з упевненістю сказати, що за допомогою масажу можна цілеспрямовано змінювати функціональний стан організму.

Також варто звернути увагу на те, що  існує п’ять основних типів впливу масажу на функціональний стан організму: тонізуюча, заспокійлива, трофічна, енерготропна, нормалізуюча функції. Тонізуюча дію масажу виражається в посиленні процесів збудження в центральній нервовій системі. Тонізуючу дію масажу використовується для усунення негативних явищ при гіпокінезії, викликаної вимушеним малорухливим способом життя або різними патологіями (травми, психічні розлади і т.д.). Серед масажних прийомів, що надають хороший тонізуючий ефект, можна виділити наступні: енергійне глибоке розминання, вижимання, і всі ударні прийоми (биття, поплескування). Для того щоб тонізуючий ефект був максимальним, масаж необхідно проводити в швидкому темпі протягом короткого проміжку часу.

Заспокійлива дія масажу виявляється в гальмуванні діяльності центральної нервової системи, викликане помірним, ритмічним і тривалим роздратуванням екстер – і  - пропріо рецепторів. Швидше за все заспокійливий ефект досягається такими масажними прийомами, як ритмічне поглажування всієї поверхні тіла, струшуванням, валянням, вібрацією. Проводити їх треба в повільному темпі протягом досить тривалого проміжку часу. Слід зауважити, що  такі масажні прийоми, як «розминки» і «розтирання» в залежності від характеру їх виконання (темп, сила, тривалість) можуть надавати тонізуючу або заспокійливу дію на нервову систему.

Трофічна дія масажу, пов’язана з прискоренням течії крові і лімфи, виражається в поліпшенні доставки кліткам тканин кисню та інших поживних речовин. Особливо велику роль трофічний вплив масажу у відновленні працездатності м’язів. Енерготропну дію масажу направлено, в першу чергу, на підвищення працездатності нервово-м’язового апарату. Конкретно це виражається в наступному: в активізації біоенергетики м’язів; в поліпшенні обміну речовин в м’язах; в підвищенні освіти ацетилхоліну, що веде до прискорення передачі нервового збудження на м’язові волокна; в підвищенні температури тканин, які масажують що веде до прискорення ферментативних процесів і підвищення швидкості скорочення м’язів.


Отож, дізнавшись основну типологію впливу масажу на функцію організму та нервову систему людини варто зазначити, що  масаж значно впливає на нервову систему, а саме:  він покращує стан ЦНС, сприяє відновленню функцій периферичної нервової системи, активізує регенераційні процеси в тканинах. Залежно від методики проведення даної процедури і вихідного стану ЦНС масаж може надавати або збудливу, або заспокійливу дію: перше відзначається при використанні прийомів поверхневого і швидкого масажу , друге при тривалому, глибокому масажі, проведеному в повільному темпі, а також при виконанні даної процедури в середньому темпі з середньою силою впливу.

Масаж допомагає нам впоратися з проблемами здоров’я без ліків, за допомогою власних резервів організму. Масаж – це  потужний інструмент у руках фахівця, що дозволяє впливати на стан людини, зокрема і на нашу нервову систему. Тому в такі тяжкі часи, які були і залишаються (спочатку пандемія Covid-19, тепер війна) варто більше часу приділяти для свого здоров'я та берегти свою нервову систему, а спеціалісти студії масажу “Body Line”, що на Руській 16а та на Тарнавського 23 радо готові Вам в цьому допомогти.

 

З турботою про Вас – Ваш “Body Line”.

 

Як перетворити свою лють на ресурс

Понеділок, 25 липня 2022, 11:06

Сьогодні часто люди звертаються за порадою, що робити з тією люттю, яка не має меж і захоплює людину цілком. Коли ми не вміємо нею керувати, вона може бути спрямована на близьких, або ж на себе…

Рекомендую використати техніку візуалізації, яка допоможе відреагувати свою злість і водночас відновити сили.

«Закрий очі і уяви, що тобі тепло і комфортно, мов у солодкому сні. Ти поринаєш в глибини свого Я, відновлюючи досвід генетичної пам’яті. Сутінки… Ти поступово зникаєш в темряві. Ти і є сама темрява…

І ось в далині замайоріло світло. Воно стає все яскравішим і яскравішим, тепер ти потрапляєш в зону світла в безкрайньому степу. Ти — вовк. Відчуваєш свої сильні лапи, гострі ікла, гнучке тіло. Ти — великий і могутній хижак. Ти мчиш через степ, і це твій дім.

Але раптом помічаєш погоню: тебе переслідують три дужі вовки. Сама смерть у тебе на п’ятах. Від погоні нікуди не дінешся, і ти раптом розвертаєшся з твердим наміром знищити їх. Ти відчуваєш неймовірний прилив енергії. Ти накидаєшся на першого вовка і розриваєш йому горло. Стрибаєш на другого і гризеш йому лапи. Але наймогутніший третій вовк впивається в тебе своїми іклами. Тебе переповнює різкий біль і злість, які моментально перетворюються в лють, і ти загризаєш останнього супротивника до смерті.

На степ вже зійшла ніч, а повний місяць осяяв холодним світлом. І раптом, дивлячись на місяць, починаєш вити древнім виттям могутнього хижака, який для тебе самого є страшним і незрозумілим. Виття переходить у тремтіння. Але це тремтіння поступово наповнює твоє тіло і душу впевненістю і силою. Ти сильніший за трьох могутніх вовків! Темрява збирається. Ти лежиш на землі і засинаєш. Прокидаєшся тут і зараз: сильна, рухлива, впевнена в собі людина».

Сподіваюся, ця техніка дасть можливість екологічному виходу вашій люті. Якщо ж не допоможе — займіться фізичними вправами чи улюбленою справою. Головне, пам’ятайте, не варто її носити в собі, краще відреаговувати чи трансформувати у щось корисне.

Олена Тіунова, PhD, практикуючий психолог.

098-463-95-80.

Вдвічі більше хворих: у Києві повідомляють про спалах COVID-19

Понеділок, 25 липня 2022, 10:59

У Києві за минулий тиждень на COVID-19 захворіло вдвічі більше людей, ніж позаминулого тижня.

Усього з 11 до 17 липня було зареєстровано 112 випадків захворювання, а з 18 до 24 липня – вже 245, повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

За її словами, також збільшується кількість людей, які потребують госпіталізації, що свідчить про збільшення важких випадків коронавірусу.

На думку чиновниці, таке стрімке зростання хворих влітку є приводом згадати про заходи безпеки, зокрема вакцинацію.

Фото: AllaSerebrina/Depositphotos

"Наразі в Києві працює 112 вакцинальних пунктів, тож кожен охочий може прийти до найближчого Центру первинної медико-санітарної допомоги або Консультативно-діагностичного центру та зробити першу, другу чи бустерну дозу", – сказала Гінзбург.

Зробити щеплення у Києві зараз можна зокрема у великих торговельних центрах: в "Гулівері", "River Mall", універмазі "Україна" та інших.

Гінзбург також рекомендує використовувати маски у закритих приміщеннях та уникати великих скупчень людей, а за перших симптомів звертатись за медичною допомогою.

Нагадаємо, в Україні також дозволили робити щеплення другою бустерною дозою вакцини людям, старшим 60 років, а також 18-59-річним із хронічними хворобами.

Міністерство охорони здоров'я рекомендує використовувати як бустерну дозу мРНК вакцини, наразі в Україні – це Pfizer/BioNTech.

Михайло Загороднійжурналіст УП.Життя

 

Сторінка 66 з 70

«ПочатокПопередня61626364656667686970НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер