images/stories/logosait_new.jpg

 

Тернопільщина. Чоловік приліг на траву відпочити, а його вкусила змія

- Чоловік пішов із друзями до лісу по гриби, ліг трохи перепочити, а його знайшли непритомним, - розповідає сільський голова села Рекшин Бережанського району Богдан Заяць. - Виявилося, його вкусила в руку змія. Хтось із компанії вчасно зорієнтувався, висмоктав отруту, а також викликав швидку.


Нещасний випадок із 29-річним чоловіком трапився 23 липня. З укусом змії у нижній третині передпліччя правої руки потерпілий потрапив у Бережанську райлікарню, повідомили у центрі пропаганди управління МНС в області. Там кажуть, що у літній період до лікарень частіше потрапляють пацієнти, яких вжалила змія. Це пов’язано з тим, що ці плазуни починають вести активній спосіб життя у теплий період року.

Сільський голова Рекшина каже, що останнім часом змій на околицях його села побільшало. Вочевидь, це пов'язано із кліматичними змінами.

- У нас водяться мідянки та інші види змій, - каже він. – Приміром, є такі, що люблять висіти на деревах та грітися, а якщо проходить людина, можуть впасти на неї та вжалити.

У Рекшині змії рідко жалять людей, продовжує Богдан Заяць. Місцеві жителі, коли йдуть до лісу за грибами чи ягодами, одягають щільний одяг та взувають високі гумові чоботи.

- Останній випадок з укусом був три роки тому, - пригадує голова. - Тоді чоловік чомусь вирішив спіймати змію, мабуть, з цікавості. А вона його вжалила. Аби врятувати життя потерпілого, медики вводили йому протизміїну сироватку.

Зазвичай змії не нападають на людей. Якщо не порушувати їхній спокій, не наступати на них, вони ніколи першою не нападе, додає начальник центру пропаганди управління МНС в області Ігор Невінський.

- Після укусу змії швидко розвиваються запалення, набряк і крововиливи, - каже він. – Людину турбує головний біль, запаморочення, нудота, блювота, пронос, кровотеча з носа, прикорюється пульс, падає артеріальний тиск.

Людину, яку вжалила змія, потрібно негайно завезти до лікарні, аби їй ввели протизміїну сироватку. Але ліки треба застосувати не пізніше ніж через 1,5-2 години з моменту укусу. Відразу після укусу слід видушити кілька крапель крові з ранки або відсмоктати отруту ротом. Далі на рану накладають серветку, змочену розчином перекисю водню. Аби послабити біль, слід прикласти щось холодне.

За інформацією http://20minut.ua

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер