images/stories/logosait_new.jpg

 

Етнофестиваль “Франко-фест” зібрав 45 тисяч людей

Етнофестиваль “Франко-фест”, який тривав від 27 до 30 липня, зібрав у Нагуєвичах близько 45 тисяч людей.

«Три дні родинне село Івана Франка було епіцентром української культури та мистецтва, – каже один з організаторів фестивалю, директор видавництва «Коло» Микола Походжай. – Ми зробили усе для того, щоб юнаки і юнки, які прибули з різних регіонів України, мали змогу дешево та якісно відпочити, познайомитися з цікавими людьми, знайти нових друзів, поринути в атмосферу дитинства, закохану юність та досвідчену зрілість українського генія Івана Франка».

28 липня, у другий день фестивалю експерти оголосили про встановлення двох рекордів України, які занесено до Книги рекордів України.

Рекордом України визнано художню інсталяцію – 8-метрову піраміду з малюнків за творами Івана Франка, намальованих на полотні відомими художниками спеціально для фесту. У її розмалюванні також брали участь усі охочі. Відтак відбулося колективне читання вірша Івана Франка «Ой ти дівчино з горіха зерня», у якому взяло участь 30 тисяч чоловік, що було визнано рекордом України, його організаторів також нагороджено дипломами.

На фесті працювало три сцени. Зокрема, на третій день на фольклорній сцені виступали самодіяльні колективи Дрогобицького району, на мистецько-театральній відбулися лекції свободи Тараса Возняка, літературна лекція Андрія Содомори, грали оркестр Бобовата, Сергій Василюк, Zapaska, а на музичній сцені, яка, як і у попередні два дні, зібрала найбільшу аудиторію, виступали «Піккардійська терція», Йорий Клоц, Мері, От Вінта та Гайдамаки.

За матеріалами Дивен Світ

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер