images/stories/logosait_new.jpg

 

У Тернополі правоохоронці знищують незаконні посіви маку

На Тернопіллі ще триває операція «Мак», спрямована на протидію незаконному культивуванню нарковмісних рослин. Комплекс оперативно-профілактичних заходів, що починаються весною, міліціонери втілюють і влітку. Не секрет: з червня по вересень якраз і «жнивують» наркозаготівельники.
Завдяки активній роботі правоохоронців, як розповів начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин управління МВС в області Анатолій Сівчук, вдалося виявити двісті тридцять фактів незаконних посівів.
Рослини були знищені, а отже на «чорному ринку» поменшало наркосировини. Приміром, на Шумщині було знищену найбільшу цього року кількість маку — понад 8 тисяч рослин. Звичайно, не всі громадяни, на присадибних ділянках яких були посіви маку, планували його продати, культивуючи для куті чи пиріжків. Вирощувати нарковмісні рослини вітчизняне законодавство забороняє. Винуватців притягують до адміністративної чи кримінальної відповідальності. Та не в цьому головне. На жаль, торгівля наркосировиною не відійшла в минуле. На Тернопіллі цього річ правоохоронці задокументували майже дві сотні фактів збуту дурман-зілля.
Теж у Шумському районі на присадибній ділянці 31-річної жінки правоохоронці виявили грядки снодійного маку. Під час перевірки з’ясувалося, що вона ще й збувала наркоту. До слова, порушниця сама виховує чотирьох неповнолітніх дітей, поки чоловік відбуває покарання за важкі злочини в місцях позбавлення волі. Бажання швидко розбагатіти зіграло із жінкою злий жарт: замість грошей вона отримала кримінальну справу. І треба ж було такого клопоту? А частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу України передбачене покарання жорстке: від п’яти до семи років ув’язнення.

За матеріалами http://ternopol.zelen.org.ua

 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер