images/stories/logosait_new.jpg

 

Більше 200 видів фіалок виставили у тернопільському краєзнавчому музеї

Більше 200 видів фіалок виставили у тернопільському краєзнавчому музеї. Подивитись на квіти можна буде до 28 серпня. Колекціонери зібрали рослини з різних куточків світу. Бажаючі можуть придбати собі квітку.

- Ми, колекціонери, заказуємо різні сорти фіалки в інтернеті або придбаємо на виставках, - розповідає Наталія Ткач. - На пряму в селекціонерів купляти дуже дорого, але ті, хто справді захоплюються цією справою, роблять і таким чином. На останній виставці в Києві один листочок коштував від 20 гривень., бувають і по тридцять, і по сорок гривень. Якщо ми хочемо отримати якийсь сорт, то ми не шкодуємо грошей.


Жінка розповідає, що лікувальних властивостей колекційні фіалки не мають, а ось особлива енергетика у них є.

- Лікувальні властивості має Європейська фіалка лісова, вона продається у аптеках – це зовсім інша рослина, - розповідає пані Ткач. – Її плутають з африканською фіалкою. Для нас колекціонування – це естетичне задоволення.


Тернополянка Зоя Герасимчук також представила частину своїй колекції. Вона каже, що має вдома більше 500 сортів фіалок.


- Цією справою займаюсь більше 15 років, - розповідає жінка. – Весь час у мене були різні квіти. Перша моя фіалка була дуже простенька. Спочатку ці квіти мені сподобались красою, а потім почала вирощувати, а це задоволення для душі. Зараз фіалки я купую у провідних українських колекціонерів, а також селекціонерів. В Україні зараз дуже розвинута ця справа. Наші сорти останнім часом дуже гарні за рахунок своєї краси. В Вінниці і в Луганську живуть колекціонери відомі на весь світ.


Любомира Бойцун є однією із перших тернопільських колекціонерів. Вперше фіалками вона захопилась в 71 році. Вона також представила свої квітки на виставці.


- Я маю приблизно 200 сортів фіалок, - розповідає пані Бойцун. – Я вважаю себе колекціонером любителем. Першу фіалку я побачила у своєї знайомої в будинку на Листопадовій. Вона була блакитного кольору. І та жінка мені дала перший листочок та розповіла, як його саджати. Потім в мене було до ста сортів, я їх замовляла із Москви. Доглядаю я за ними особисто, бо фіалки люблять одні руки. Вони відчувають ставлення до них.

За матеріалами http://20minut.ua

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер