Тернопільські атлети вдало виступили на змаганнях зі спортивної ходьби в Івано-Франківську

175 атлетів з дванадцяти областей України взяли участь в Командному чемпіонаті України зі спортивної ходьби серед ДЮСШ та СДЮШОР, який відбувся в Івано-Франківську. Нашу область представляли юні скороходи з двох обласних шкіл Тернополя: п’ятеро вихованців тренера Віри Зозулі та троє – Ольги Стефанишиної. Спортсмени виступали у різних вікових групах, відтак мали і різні дистанції. В результаті у командному заліку з 116 очками область зайняла сьоме місце, – повідомляє Федерація легкої атлетики області.

Так, Павло Мартинюк (ТОДЮСШ з літніх видів спорту, тренер Зозуля Віра) в змаганнях серед наймолодших юнаків (до 2012 року народження і молодших) на дистанції 2 км з результатом 11.07,0 сек виборов бронзову нагороду. Серед дівчат до 14 років Софія Ронталюк (ОДЮСШ, тренер Стефанишина Ольга) на дистанції 3 км зайняла четверте місце і з результатом 16.43,0 сек встановила два нових рекорди області серед спортсменів до 14-ти років і до 16-ти років.

Інші учасники в своїх вікових групах та дистанціях посіли такі місця: Тріщук Мар’яна (ОДЮСШ) – дев’ята; Мартинюк Володимир (ТОДЮСШ з літніх видів спорту) – одинадцятий; Кулеба Ульяна (ОДЮСШ) – дванадцята; Губанова Люба та Велеган Діана (ТОДЮСШ з літніх видів спорту) – тринадцяті; Велеган Софія (ТОДЮСШ з літніх видів спорту) – двадцята.

Треба сказати, що паралельно з Командним чемпіонатом України зі спортивної ходьби серед ДЮСШ та СДЮШОР проводились 25-ті міжнародні змагання зі спортивної ходьби ювілейний XXV міжнародний Кубок «Вечірній Івано-Франківськ». Окрім атлетів з 12 областей України, ці престижні старти зібрали також учасників з Польщі, Литви, Латвії й Угорщини.

Серед ветеранів на дистанції 3 км перше місце посіла тренер спортсменів Віра Зозуля – багаторазова чемпіонка України, учасниця трьох Олімпіад (2000 р. – Сідней, 2004 р. – Афіни, 2008 р. – Пекін), срібна призерка чемпіонату Європи серед ветеранів у змаганнях зі спортивної ходьби на дистанції 5000 метрів (2014 рік, Ізмір (Туреччина). До речі, Віра Зозуля була учасницею перших змагань на Кубок «Вечірній Івано-Франківськ» і інформація про це вміщена у ювілейному виданні, присвяченому цим змаганням, яке організатори заходу видали напередодні цих змагань.

Додамо, що окрім Віри Зозулі переможцем на дистанції 3 км серед чоловіків у категорії MASTERS став 40-річний тернополянин Тарас Козлюк, показавши результат, що перевищує І дорослий розряд.