images/stories/logosait_new.jpg

 

"Переносять легко, але заражають старших": епідеміолог розповів, хто є носієм серйозної небезпеки на Тернопільщині

"Переносять легко, але заражають старших": епідеміолог розповів, хто є носієм серйозної небезпеки на Тернопільщині

"Переносять легко, але заражають старших": епідеміолог розповів, хто є носієм серйозної небезпеки на Тернопільщині

На сьогодні імунітет від ковіду на Тернопільщині мають орієнтовно 60% жителів.

Про це заявив заступник генерального директора з досліджень біологічних факторів, лікар епідеміолог ДУ "Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України " Володимир Паничев.

«Природній імунітет мають люди, які перехворіли. Імунітет штучний набувають люди після вакцинації.

Понад 40% жителів області набули імунітет природнім способом. І вони в значній мірі захищені від захворювання на ковід. Хоча зміни геному вірусу тягнуть за собою ризик повторного захворювання. Омікрон може вражати людей, які вже перехворіли.


Щеплено в області двома дозами вже понад 30%. Чи можна сумувати озвучені відсотки? Ні, тому що вакцинацію отримали і люди, які перехворіли. Чисто теоретично можна говорити, що орієнтовно 60% жителів області мають сумарний імунітет», – сказав Паничев.

Він зауважив, що здебільшого помирають в області літні люди, які знехтували вакцинацією. Часом помирають молоді, але їх частка серед померлих – незначна.

«Помирають більше люди старшого віку. Найбільше хворіють люди середнього активного віку, але в них немає високої летальності.

Діти серед хворих складають 7,9%. Цей показник не збільшується, діти легко переносять хворобу, іноді навіть без симптомів. Власне, діти можуть бути промоутерами інфекції, бо вони, будучи зараженими, активні, можуть проносити віруси в сім’ї і заражати старших людей. В цьому є серйозна небезпека», – зауважив фахівець.

Він додав, що на Тернопільщині помирали і вакциновані, загалом зафіксовано 19 таких випадків за період епідемії.

«Це – незначна частка. Просто є люди, які можуть не реагувати на вакцину, в результат у них недостатня кількість антитіл або взагалі антитіла не появляються навіть після щеплення. Таке може бутиз різних причин. Орієнтовно 5% людей не реагує на щеплення. У декого імунна система не може відреагувати на щеплення через перенесене лікування і вже виснажений організм.

Водночас ризик померти у нещеплених у сім разів більший, ніж у щеплених», – наголосив Володимир Паничев.

Він вважає, що пройдена вакцинація таки захистить навіть від мутованого штаму Омікрон.

«Думаю, не дивлячись на мутацію вірусу, ефект від вакцинації буде в певній мірі. Водночас слід розуміти, що специфічній імунітет – це рівень імуноглуболіну. Тобто концентрація білкових тіл. Вона залежить від способі життя, якості харчування, шкідливих звичок, фізичних і емоційних перенавантажень. Імунітет всі мають, але треба думати, як його піднімати через належну організацію способу життя. Щоб напрацьовувати достатню кількість імуноглобуліну», – порадив епідеміолог.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер