images/stories/logosait_new.jpg

 

Михайло Цимбалюк: "Лісівники, у першу чергу, мають дбати про те, як посадити ліс, а не зрубати його"

Михайло Цимбалюк: "Лісівники, у першу чергу, мають дбати про те, як посадити ліс, а не зрубати його"
Заборону на експорт української деревини можуть скасувати вже найближчим часом.

Про це у прямому ефірі каналу «Україна 24» розповів народний депутат України від ВО «Батьківщина», колишній голова Тернопільської ОДА Михайло Цимбалюк.

– Торік арбітраж між Україною та ЄС визнав, що мораторій порушує Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Саме таким чином ЄС тисне на Україну, бо з 2015 року втратив дешеву сировину. Зараз же ліс-кругляк продають через аукціон. У 2015 році Україна заборонила експорт необробленої деревини (лісу-кругляку) на 10 років. Проте пізніше нардепи з монобільшості ініціювали перегляд цього питання і намагаються поновити експорт за допомогою законопроєкту про ринок деревини, який зараз перебуває на розгляді у парламенті. Проти цього рішення категорично виступають місцеві громади, екологи та експерти, – зазначив Михайло Цимбалюк.

Ліс необхідно відтворювати, а не безконтрольно рубати, наголосив політик.

– Складається враження, що українська влада не хоче догоджати навіть нашим європейським колегам, а насамперед дбає про те, як збагатитися за рахунок лісу. Сьогодні це дуже велика проблема, і не тільки екологічна. Ми бачимо, що відбувається у зоні Карпат, а це п’ять областей. Ми бачимо, що відбувається на Поліссі, на Волині непроста ситуація. Влада має підготувати план відновлення тих ділянок, де нині вирубано ліси. Ліс не тільки треба рубати, його ще треба відтворювати,  підкреслив Михайло Цимбалюк.

Заробітна плата лісівників залежить від того, скільки дерев зрубано. Цей підхід є неправильним, адже лісові господарства, у першу чергу, повинні дбати про насадження, зауважив Михайло Цимбалюк.

–  Зняття мораторію, а така небезпека є, практично покладе на межу виживання лісопереробні галузі. Сьогодні державні лісгоспи залежні від того, скільки вирубали лісу. З огляду на це лісівники або можуть мати зарплату, або ні. Це неправильний підхід. Бо лісівники, у першу чергу, мають дбати про те, як посадити ліс та доглядати за ним. Це єдина галузь, яка не може користатися плодами своєї праці, а тільки тим, що висадили попередні покоління. Нині варто пам’ятати про те, що в Карпатах відбуваються повені. Уже науково доведено, що причиною цього є хаотична рубка. Навіть сьогодні, коли діє заборона, ділки, які діють від імені держави, вивозять ліс-кругляк з нашої держави під приводом експорту дров. Знищуються лісові дороги, населені пункти у лісових зонах опинилися на межі виживання,  резюмував Михайло Цимбалюк.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер