images/stories/logosait.jpg

 

Одіозний екс-прокурор Тернополя прихистив в Україні російського кримінального авторитета

Одіозний екс-прокурор Тернополя прихистив в Україні російського кримінального авторитета
Скандальний експрокурор Тернопільської місцевої прокуратури Віталій Сідоров захищає «злодія у законі», не даючи екстрадувати його до Росії.

Мова йде про російського кримінального авторитета Романа Халімонова на прізвисько «Попьонок».

«Смотрящий за Ульянівською областю Російської федерації» – саме такий статус в РФ мав Халімонов, який, як з’ясувалося, родом з міста Кременець Тернопільської області.

Нагадаємо, у вересні 2021 року ЗМІ повідомили про те, що в Тернопільській області СБУ затримали російського кримінального авторитета «Рому Попенка», який перебував у міжнародному розшуку. Переховуючись в Україні, він намагався поширювати тут вплив російського криміналітету. В Україну Халімонов потрапив завдяки документам, які оформив на чуже ім’я.

Відтак, на кримінального авторитета РФ чекала екстрадиція, однак він залишається паразитувати в Україні. Захисником злочинця на Тернопільщині є скандальний прокурор Віталій Сідоров. Не так давно його самого намагалися притягнути до відповідальності за хабарництво. Тепер Сідоров взявся захищати російського «смотрящого».

Днями на своїй Facebook-сторінці Віталій Сідоров похизувався тим, що злочинця не екстрадують до Росії завдяки його «старанням».

– 12 січня 2022 року Чортківським районним судом Тернопільської області задоволено мою скаргу на постанову Офісу Генерального прокурора про видачу (екстрадицію) особи на запит Російської Федерації. До Офісу Генерального прокурора України  надійшов запит Генеральної прокуратури Російської Федерації про видачу Халімонова Р.Ю.  для притягнення до кримінальної відповідальності за злочин передбачений ст.210.1 КК Російської Федерації, а саме закон про «ворів у законі»,  написав Віталій Сідоров.

Офіс Генерального прокурора прийняв рішення про видачу до Російської Федерації Халімонова для притягнення до кримінальної відповідальності. Однак злочинець звернувся до Тернопільської міграційної служби про  визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

– У законодавстві України принцип невислання закріплений у ст. 3 Закону «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту". Згідно з ч. 4 ст. 590 КПК рішення про видачу особи (екстрадицію) не може бути прийнято, якщо така особа подала заяву про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, чи скористалася відповідно до законодавства правом на оскарження рішення щодо зазначених статусів, до остаточного розгляду заяви, у порядку, встановленому законодавством України, виправдовує кримінального авторитета Віталій Сідоров.

«Знайте та захищайте свої права» – пише на своїй сторінці у соцмережах Сідоров. Та чи думає він про безпеку жителів Тернопільщини, яким доведеться жити під впливом російського злочинця?

sidiriv1 14 01 22

Банер