images/stories/logosait_new.jpg

 

"Змивання" гріхів на Водохреще: у Православній церкві розвінчали найпопулярніший міф

"Змивання" гріхів на Водохреще: у Православній церкві розвінчали найпопулярніший міф
Православна церква вкотре наголошує, що традиція пірнати в ополонку не має нічого спільного зі "змиванням" гріхів чи духовним очищенням.

У ПЦУ кажуть, що жодного церковного припису для звершення занурення у зимову воду немає і ніколи не було, а священники освячують воду не для того, щоби в ній купатися.

"З Євангелія ми знаємо, що, занурившись у води Йордану, Спаситель освятив їх та благословив для нас Таїнство Хрещення як необхідну умову для спасіння.

Спаситель зійшов у води Йордану не для очищення від особистого гріха, бо Він був безгрішним, а для того, щоби взяти на Себе гріхи людства і дарувати нам через Хрещення можливість оновитися, спастися. Таким чином Господь явив Свою готовність пережити все те, що переживає людина, яку Він спасає", зазначили у Православній церкві.

Священники звернули увагу, що дуже часто на Водохреще люди "підігріваються" алкогольними напоями та лаються під час занурення у воду.

"Син Божий приходить хреститися, голос Бога-Отця лунає з небес, а Дух Святий сходить, як голуб. Ось в чому зміст свята та особливого освячення води, і саме тому ми називаємо цей день не тільки Хрещенням Господнім, але й Богоявленням.

Тож як грішні люди можуть "наслідувати" Ісуса Христа, купаючись взимку у водоймах? З якою метою і як саме "наслідують"? При цьому, не соромлячись оголювати напоказ власне тіло", – додали в ПЦУ.

Крім того, в церкві нагадали, що купання в ополонці не змиває гріхи, тому що гріх – не зовнішня проблема, а "внутрішня хвороба душі". Щоб її вилікувати, потрібно спочатку її виявити, від щирого серця покаятись та змінитися.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер