images/stories/logosait.jpg

 

Тривожна валіза: тернопільські рятувальники розповіли, що варто мати на випадок екстрених ситуацій

Тривожна валіза: тернопільські рятувальники розповіли, що варто мати на випадок екстрених ситуацій
"Тривожна валіза" – це базовий набір речей, необхідний в разі війни та інших екстрених ситуацій.

Тернопільські рятувальники розповіли, як її укомплектувати.

В якості "тривожної валізи" надзвичайники рекомендують використовувати вологостійкий міцний рюкзак.

"З ним зручно пересуватися пішки, він не обмежує рухи. Важливо, щоб рюкзак був туристичним або міським. У разі збройного конфлікту не слід використовувати військовий, або рюкзак камуфляжного кольору – з ним вас можуть прийняти за учасника бойових дій", – зазначили в ДСНС.

Згідно з рекомендаціями рятувальників, вага "екстреної валізи" не має перевищувати 50 кілограмів. Проте з такою вагою за спиною більшість людей далеко не піде. Найкраще буде, якщо наплічник важитиме не більш ніж 25 кілограмів.

"Тривожна валіза" комплектується з урахуванням місця проживання та індивідуальних особливостей людини. Серед головних речей – документи, необхідний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, засобів індивідуального захисту та харчових продуктів. Крім того, на випадок екстрених ситуацій варто мати ліхтарик, ніж, сірники, питну воду, посуд, компас та пристрої зв'язку.

"В ідеалі такий рюкзак має стояти вдома в кожного. Раз на кілька тижнів треба змінювати воду, контролювати терміни зберігання продуктів, переглядати запас одягу – залежно від погоди на вулиці.

Якщо вам треба зібрати евакуаційну валізу якнайшвидше (наприклад, для іншої людини, коли до евакуації лишається обмаль часу) – уявіть, що ви вирушаєте у триденний похід, який може затягнутись і додому ви більше не повернетесь.

Ваше завдання – не забрати матеріальні цінності, а врятуватися самому. З огляду на це міркуйте, що брати з собою, а без чого можна обійтись", – додали в ДСНС.

273350497 254502493535234 6405522582898484741 n

Банер