images/stories/logosait.jpg

 

Жителі Тернопільської громади з симптомами COVID-19 можуть оформити е-лікарняний без візиту до лікаря

З метою необхідності безперервного надання медичної допомоги та зменшення навантаження на лікарів Міністерство охорони здоров’я розробило та видало наказ від 04 лютого 2022 року «Про особливості формування медичних висновків в окремих випадків».

Згідно з документом, пацієнти, які мають симптоми грипу, гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, або гострого респіраторного захворювання, можуть відкрити електронний лікарняний у дистанційному режимі.

Зокрема, в разі наявності симптомів хвороби необхідно зателефонувати до свого сімейного лікаря й отримати від нього рекомендації щодо лікування.

За результатами такої консультації лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного. Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має звернутися до лікаря на особистий огляд для подовження строку своєї непрацездатності шляхом створення нового МВТН у межах цього випадку.

Нагадуємо, на сьогодні єдиним дієвим методом вберегти себе від коронавірусної хвороби є вакцинація, тож рекомендуємо мешканцям Тернопільської громади не зволікати та пройти імунізацію проти COVID-19.

Графік роботи пунктів вакцинації у Тернополі та перелік препаратів, якими проводять щеплення, можна переглянути за посиланням.

 

 

 

Банер