images/stories/logosait.jpg

 

"Темніє в очах, починаєш задихатися, руки тремтять": біатлоністка з Тернополя – про неприємності на Олімпіаді

"Темніє в очах, починаєш задихатися, руки тремтять": біатлоністка з Тернополя – про неприємності на Олімпіаді

Цьогорічна Олімпіада – випробування не з простих. Адже багатьом спортсменам не вдалося адаптуватися до китайського високогір’я, де дуже бракує кисню. Як наслідок одна з українських спортсменок навіть змушена була зійти з траси.

Про складнощі розповіла Суспільному тернопільська спортсменка Анастасія Меркушина, яка авралом прибула у Пекін після того, як у Валентини Семеренко виникли проблеми зі здоров'ям, а ще дві біатлоністки - Олена Білосюк та Дар'я Блашко отримали позитивні тести на коронавірус.

Перед приїздом у Пекін Меркушина перебувала на зборі у чеському Нове-Место, де готувалася до виступів на Кубку IBU. Однак після повідомлення про позитивний тест на коронавірус у Білосюк біатлоністка почала готуватися до від'їзду у Пекін.

Завтра Меркушина має провести першу гонку на Олімпіаді-2022.

"Я спала, відсипалася, якраз був день пристрілки, вирішила не вставати рано, нікуди не спішити та вимкнула звук на телефоні. Відкриваю очі, а там чимало повідомлень, що у Олени Білосюк коронавірус, що я маю збирати валізи [і їхати]. [Через дві з половиною години] сиділа в автобусі на виліт з Праги у Київ. Після прильоту здала перший та другий тести, і у суботу лише вилетіла. Так вийшло, що довгий час перебувала у Києві, бігала на біговій доріжці. Можливо, треба було б здавати тести заздалегідь, але справа у тому, що лише спеціально акредитовані лабораторії мають на це право, і навколо Нове-Место не було жодної такої. Тому так сталося і довелося просидіти в Києві".

За словами спортсменки, на лижній трасі в Пекіні через висоту дається в знаки нестача кисню.

"Траса сама по собі не є важка, якби була на рівнині, то взагалі б була легенькою. Але тут кожен горбочок здається такою стіною, що не можеш дочекатися, коли він закінчиться. Через розріджене повітря навіть через легенький вітерець виліт патрону виходить з досить великим розривом, є проблеми з цим. Якщо сильний порив, то вибиває гвинтівку з рук. Я ще поки під таке не потрапила, але навіть маленький та легенький вітерець відчутний. Особливо, коли йде нестача кисню, ти ніби захлинаєшся, у тебе темніє в очах і починають тремтіти руки. Тобі потрібно зробити постріл, а ти не зможеш правильно його підготувати. Нюанси є, але як показала Ірина Петренко - все можливо".

Загалом наша землячка має не найкращимй настрій.

"Чи є радість від приїзду у Пекін? Яка може бути радість, коли у команді COVID-19. Хвороба дівчат - точно не привід для радості. А так, відповідальність, які речі треба взяти, що потрібно для того, щоб найкраще підготуватися. На емоції часу не було у той момент".

Банер