images/stories/logosait_new.jpg

 

Із шести медалей, які завоювала збірна України на Всесвітній зимовій універсіаді у США, - дві здобули представники Тернопілля Віталій Гребенюк, Дмитро Мазурчук та Дмитро Грущак


Шість медалей виборола студентська збірна України на ХХХІ Всесвітній зимовій Універсіаді, що з 11 до 22 січня відбувалася в Лейк-Плесіді, США. Цьогоріч у Лейк-Плесіді зібралися півтори тисячі найкращих спортсменів-студентів з 43 країн і 540 університетів, щоб розіграти 86 комплектів нагород у 12 видах спорту. Україна була представлена у восьми з них: біатлон, гірськолижний спорт, лижне двоборство, лижні гонки, сноубординг, фігурне катання, хокей і шорт-трек. У складі команди було 60 спортсменів з 22 вузів (20 українських і 2 закордонні – у США та Польщі). Результат збірної – 1 золота, 1 срібна і 4 бронзові медалі.

Як сказав керівник української делегації, голова Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України Вадим Стеценко: «Під час війни, в такий важкий для країни час, ми змогли зібрати команду і організувати участь у головних міжнародних студентських зимових спортивних змаганнях. Ви знаєте, як це було непросто - і це вже перемога. Та при цьому наші студенти зуміли показати гарні результати! Нам є, чим і ким пишатися у кожному з восьми видів спорту, де була представлена Україна: біатлон, гірськолижний спорт, лижне двоборство, лижні гонки, сноубординг, фігурне катання на ковзанах, хокей з шайбою і шорт-трек. Кожен з 60 спортсменів і 29 тренерів виклалися на усі 200%!

Відтак, у скарбничці нашої збірної шість медалей:

⁃ золото: Михайло Харук, Національний університет фізичного виховання і спорту України, сноубординг, гранд слалом;

- срібло: Дмитро Грущак, Сумський державний університет, біатлон;

⁃ бронза: Степан Кінаш (Харківська державна академія фізичної культури) і Юлія Городна (Чернігівський інститут інформації, бізнесу і права), біатлон;

- бронза: Віталій Гребенюк (Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка) і Дмитро Мазурчук (Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського), лижне двоборство;

⁃ бронза: Михайло Харук, Національний університет фізичного виховання і спорту України, сноубординг, слалом;

- бронза: Надія Гапатин, Ужгородський Національний Університет, сноубординг, слалом.

Також маємо четверті, пʼяті, шості, сьомі місця».

Зважаючи на війну, умови підготовки і надзвичайно довгу дорогу у США, куди наші студенти добиралися дві доби – це, безсумнівно, успішний результат, – наголошує Вадим Стеценко. «Представники різних видів спорту перебували в різних місцях, зокрема й за кордоном. Тому склад остаточно було сформовано спільно з університетами та федераціями із зимових видів спорту фактично на початку грудня. Готувалися по-різному: деякі види спорту в Європі, деякі – в Україні, в Сянках на Львівщині, а хокеїсти провели підготовку в Канаді. Дякую усім, хто допомагав, уболівав. Також окрема подяка – міністру освіти і науки України Сергію Шкарлету за постійну підтримку студентського і учнівського спорту».

Згадуючи хроніку подій змагань, то першу медаль Універсіади Україні принесли біатлоністи Юлія Городна і Степан Кінаш. Вони стали бронзовими призерами в одиночній змішаній естафеті. Навіть попри штрафне коло, вперед вони пропустили лише команди з Чехії та Франції. Для Юлії Городної ця медаль стала першою у карʼєрі на міжнародних стартах. «Ми дуже щасливі! Ця медаль додає мотивації на майбутнє. Дякую усім за підтримку. Україно, ми з тобою!», – зазначив Степан Кінаш.

Дмитро Мазурчук і Віталій Гребенюк стали бронзовими призерами у командних змаганнях з лижного двоборства. Їхня медаль стала першою в історії у цьому виді спорту для України на Універсіадах. Заявку на успіх хлопці зробили вже на трампліні, виконавши стрибки відповідно на 86,5 і 86 метрів. І захистили своє третє місце на лижні, не давши шансів суперникам наздогнати їх.

Додамо, що Дмитро Мазурчук та Віталій Гребенюк є випускниками Тернопільської обласної ДЮСШ із зимових видів спорту. На даний час Дмитро є учнем Тернопільської обласної ШВСМ, а Віталій представляє ДЦОП із зимових видів спорту (перший тренер спортсменів, тренер-викладач школи Василь Стрільчук).

Біатлоніст Дмитро Грущак фінішував другим у гонці переслідування на 12,5 км. Стартувавши з сьомої позиції, Грущак завдяки влучній стрільбі і швидкому ходу вирвався в лідери. Перед заключним вогневим рубежем він ішов першим, але схибив одного разу, тоді як американець Бйорн Вестервельт відстрілявся чисто і в підсумку виборов золото. В результаті в українського спортсмена – срібло.

«Цю медаль хочеться присвятити всім тим українцям, які не здаються. Від військових до тих людей, які намагаються якось допомогти, які спонсорують усі ці збори на дрони чи тому подібне, навіть на ті ж теплі шкарпетки на зиму. Всім дякую!», – зауважив Дмитро Грущак.

Дмитро зазначив, що срібна нагорода далася йому нелегко: «Намагаюсь у своїй справі показати своїм прикладом, що ми переможемо. І нам залишилося лише трошечки потерпіти, і буде все в нас добре. Слава Україні! Гонка була випробуванням для мене, тому що зміна часових поясів дала про себе знати: і в фізичному плані було важко, і в стрілковому», – сказав біатлоніст.

Нагадаємо, що на Універсіаді у США Дмитро виступав як студент Сумського державного університету, однак з літа 2022 року спортсмен на змаганнях всеукраїнського та міжнародного рівнів представляє Тернопільську область – ОДЮСШ з біатлону, де тренується під керівництвом Назарія Бурика.

Золоту ж нагороду для України в передостанній день змагань виборов сноубордист Михайло Харук, який тріумфував у гігантському паралельному слаломі. «Звісно, я дуже задоволений, все склалося якнайкраще. Усі заїзди пройшов без жодних помилок. Кваліфікацію вдалося виграти, це також сприяло моїй перемозі. Кілька днів перед стартом хвилювався, але зумів хвилювання перебороти. Це називається українським духом. Дякую усім, хто мене підтримував, нашій чудовій Державі, своєму тренеру, батькам, усім близьким. Слава Україні!», – розповів чемпіон.

Під самісіньку церемонію закриття сноубордисти вибороли ще й дві бронзи у паралельному слаломі. Михайло Харук, як і напередодні, показав найкращий час у кваліфікації, впевнено переміг австрійця в 1/8 фіналу, чеха – у чвертьфіналі, лідирував у півфіналі, але припустився маленької помилки незадовго до фінішу і пропустив до фіналу ще одного австрійця. У бронзовому заїзді він реабілітувався і здолав японця!

Надія Гапатин в 1/8 і в 1/4 перемогла двох швейцарок, але у півфіналі зовсім трішки – лише 0,17 с – програла австрійці. У «малому фінал» розігралася справжня драма: обидві суперниці помилилися, але Надя не здалася, повернулася на трасу і фінішувала на бронзову медаль!

Підготовлено за матеріалами Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України та сайту «Obozrevatel.com».

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер