Студентка фахового коледжу ЗУНУ Олександра Меркушина завойовує «бронзу» в індивідуальній гонці на 10 км у біатлоні на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі-2023

Біатлоністка Олександра Меркушина здобула бронзу в індивідуальній гонці на 10 км, здобувши таким чином вже свою другу і третю для української збірної медаль на XVI зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі у Фріулі-Венеція-Джулія (Італія). Нагадаємо, що раніше 18-річна представниця Закарпаття (тренери Олег та Ірина Меркушини, тренер жіночої команди Оксана Хвостенко), студентка фахового коледжу ЗУНУ (м. Тернопіль) стала чемпіонкою ЄЮОФ-2023 у спринті, - повідомляє НОК України.

Чотири похибки на чотирьох вогневих рубежах спортсменка компенсувала швидкострільністю і ходом по дистанції й у підсумку замкнула трійку найсильніших, поступившись 1 хв. 8,9 сек. переможниці німкені Юлії Таннхаймер та срібній призерці Вольдії Жальмас Полін з Франції (+59,9). Зауважимо, що третє і четверте місця розділили лише дві секунди.

«Дякуємо нашій юній медалістці за те, що боролася до кінця, до останніх метрів дистанції, й зуміла здобути у цей важкий день для нашої країни день здобути нагороду на найпрестижнішому мультиспортивному молодіжному форумі континенту», - ідеться на сторінці НОК України у соцмережах.

Ось як описує перебіг індивідуальної гонки на 10 км на ЄЮОФ-2023 Федерація біатлону України: «Основні надії у складі нашої команди покладались, звісно ж, на Олександру Меркушину, яка два дні тому у блискучому стилі виграла спринт. Однак Саша вже на першому вогневому рубежі значно ускладнила собі завдання, припустившись двох помилок. Але навіть промахи на двох наступних вогневих рубежах не стали для Меркушиної приводом опускати руки. Один зі своїх промахів українка компенсувала просто за рахунок швидкострільності. Решту довелось відпрацьовувати ногами на дистанції. І все вийшло! На останньому колі Меркушина, розуміючи, що на фініші значення матиме кожна секунда, увімкнула максимальну швидкість, яка виявилась непідсильною двом суперницям, які боролися з українкою за медаль. І у підсумку Саша знов піднялась на подіум, завоювавши бронзу Фестивалю!

Поступилась українка лише двом суперницям, які і на трасі були швидшими, та й на вогневих рубежах відпрацювали акуратніше. Золото виборола німкеня Юлія Таннхаймер, яка чистим ходом виграла у всіх суперниць більше хвилини! І тому навіть три промахи не стали їй на заваді: перед останнім колом німкеня відставала на 22 секунди від француженки Вольдія Жальмас Полін, але на фініші вже випередила суперницю на 10 секунд!»

Як ідеться на сайті Федерації біатлону України, дуже непогану для себе гонку провела тернопільська біатлоністка Тетяна Тарасюк (тренери Назарій Бурик та Людмила Сагайдак), яка припустилась лише однієї хиби на вогневих рубежах. Завдяки влучності, навіть не маючи високої швидкості, вона змогла фінішувати у двадцятці кращих – 18-ю.

У ще однієї української біатлоністки Валерії Шейгас гонка не вийшла – в актив їй можна записати хіба що третю в гонці швидкострільність, але при цьому наша біатлоністка заробила п’ять 45-секундних штрафів і у підсумку фінішувала 37-ю.

Нагадаємо, що тернополянка Тетяна Тарасюк, яка представляє обласну ШВСМ та КОЛОС (тренери Назарій Бурик та Людмила Сагайдак). Тетяна вчиться у фаховому коледжі економіки, права та інформаційних технологій ЗУНУ (м. Тернопіль).

Додамо, що 27 січня в біатлонній програмі XVI зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю пауза, а в суботу, 28 січня відбудеться остання гонка – змішана естафета.