images/stories/logosait_new.jpg

 

На сесії міської ради прийнято звернення до дипломатичних місій, представництв міжнародних організацій щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських та Азійських іграх

03 березня на позачерговому засідання 23-ої сесії міської ради депутатами підтримано та прийнято звернення до дипломатичних місій, представництв міжнародних організацій, розміщених на території Тернопільської міської територіальної громади та міст-побратимів м. Тернополя щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх.

Рішення прийнято з метою отримання дієвої реакції міжнародної спільноти на ескалацію загрози щодо України з боку країн-агресорів, враховуючи висновок постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку.

 

Текст звернення додається:

ЗВЕРНЕННЯ

Тернопільської міської ради до дипломатичних місій, представництв міжнародних організацій, розміщених на території Тернопільської міської територіальної громади та міст-побратимів м. Тернополя   щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх

25 січня 2023 року на засіданні Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету оприлюднено пропозиції про допуск до міжнародних спортивних змагань, у тому числі до Олімпійських ігор, російських та білоруських спортсменів. Як повідомляється на офіційному веб-сайті Міжнародного олімпійського комітету, зазначені пропозиції підтримуються більшістю національних олімпійських комітетів країн світу. Пропонується дозволити участь у міжнародних спортивних змаганнях російських та білоруських спортсменів, як нейтральних спортсменів, за умови, що вони відкрито не виступають проти миротворчої місії Міжнародного олімпійського комітету, тобто прилюдно не підтримують війну російської федерації проти України, а також дотримуються вимог Всесвітнього антидопінгового кодексу. Знайшла підтримку і пропозиція Олімпійського комітету Азії про надання таким спортсменам доступу до Азійських ігор.

Тернопільська міська рада наголошує, що пропозиції про допуск спортсменів країн-терористів росії та білорусі до міжнародних спортивних змагань не враховують вкрай жорстокий і варварський характер війни, розв’язаної російською федерацією за підтримки білорусі проти України, спрямований на геноцид Українського народу, зокрема, неприховані намагання збройних сил фашистської росії спровокувати в Україні техногенну катастрофу шляхом повного руйнування енергетичної системи, обстрілів Запорізької та Чорнобильської атомних електростанцій. Такі пропозиції є наругою над пам’яттю сотень тисяч громадян України, у тому числі більше 220 українських спортсменів, які самовіддано стали на захист Вітчизни і поклали життя в боротьбі за її майбутнє як демократичної європейської держави.

Російська агресія проти України є безпрецедентною за жорстокістю стосовно мирного населення, насамперед жінок і дітей. Майже 500 українських дітей, вбитих російськими окупантами, вже ніколи не стануть дорослими. Знущання над мирними громадянами: масові вбивства, тортури, ґвалтування в окупованих містах та селах України відомі всьому світові. Варварські обстріли житлових масивів є свідомим вбивством мирних громадян та призводять до численних жертв. Російська армія цілеспрямовано нищить школи, дитячі садки,  лікарні, пологові будинки, несучи смерть та розруху. Нещодавній ракетний удар по житловому будинку у місті Дніпрі, внаслідок якого загинуло понад 50 осіб, у тому числі 5 дітей, є яскравим підтвердженням людожерського характеру цієї війни.

Російська збройна агресія призвела до масових руйнувань спортивної інфраструктури України. Внаслідок війни постраждало більше 320 спортивних об'єктів, з них 87 знищені повністю або частково. Зокрема, зруйновано стадіон "Металіст" у місті Харкові, спортивний комплекс "Авангард" у місті Києві, навчально-спортивний центр у місті Чернігові, басейн "Нептун" у місті Маріуполі на Донеччині, Льодовий палац спорту у місті Сєвєродонецьку на Луганщині, стадіон "Чемпіон" у місті Ірпені на Київщині, численні спортивні об’єкти на окупованих територіях. Станом на січень 2023 року збитки від руйнування спортивної інфраструктури України перевищує 250 мільйонів доларів США.

З початком російського повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року гасло "Спорт поза політикою" втратило право на існування. Російські та білоруські спортсмени, зокрема олімпійські чемпіони та призери Олімпійських ігор, схвалюють війну проти України: насилля, вбивства та геноцид Українського народу, відкрито беручи участь у Z-парадах чи мовчки підтримують цю найзапеклішу повномасштабну війну, не маючи громадянської мужності або усвідомленої власної позиції щодо її засудження.

Слід розуміти, що росія та білорусь схильні в будь-який спосіб створювати хибне уявлення про справжню мету своєї політики, використовуючи спортсменів як ідеологічну зброю для реалізації своєї ганебної пропаганди, підсилення бойового духу російської армії та зомбованого російського народу і впливу на рішення інших держав щодо підтримки України у боротьбі за свою Свободу, Незалежність та Європейський вибір.

Спільна участь у міжнародних спортивних змаганнях українських спортсменів, багато з яких втратили на війні рідних та друзів, та російських і білоруських спортсменів, родичі яких вбивають українців, зумовить виникнення численних конфліктів на спортивних майданчиках, що можуть призвести до травмувань і навіть загибелі спортсменів. Особливо небезпечними в цьому плані є двобої на фехтувальних доріжках, борцівських килимах, у секторах стрільби з вогнепальної зброї та змагань лучників. Це також спричинить напруження, можливі сварки і бійки серед спортсменів та організаторів змагань в олімпійських селищах.

Крім того, неможливо уявити розміщення на п’єдесталах пошани українських атлетів поруч із російськими та білоруськими. Так само є неприпустимим суддівство змагань за участю українських спортсменів представниками російської федерації чи білорусі.

Зважаючи на викладене, Тернопільська міська  рада вважає, що допуск російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань у час, коли триває війна російської федерації, спрямована на знищення Українського народу та Української держави, стане неприхованою підтримкою цієї війни та спробою умиротворення агресора.

У зв’язку з цим, Тернопільська міська рада закликає дипломатичні місії, представництва міжнародних організацій, розміщені на території Тернопільської міської територіальної громади та міст-побратимів м. Тернополя висловити рішучу позицію Міжнародному олімпійському комітетові, національним олімпійським комітетам країн світу та міжнародним спортивним федераціям щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх до завершення збройної агресії російської федерації проти України, включно з виведенням військ з усієї території України та вирішенням питання компенсації російською федерацією заподіяних Україні збитків.

Прийнято на пленарному засіданні двадцять третьої сесії Тернопільської міської ради 03.03.2023.

 

Міський голова                                                       Сергій НАДАЛ

 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер