images/stories/logosait_new.jpg

 

Не допустили військових для захисту "Мрії": СБУ оголосила підозру екскерівникам ДП "Антонов"

Не допустили військових для захисту "Мрії": СБУ оголосила підозру екскерівникам ДП "Антонов"
Служба безпеки України оголосила підозру колишнім керівникам держпідприємства "Антонов".

За даними слідства, саме їх дії – гендиректора, його заступника та начальника підрозділу з авіабезпеки – призвели до знищення "Мрії".

"Напередодні повномасштабного вторгнення чиновники не допустили військовослужбовців Національної гвардії України на територію Гостомельського аеропорту для підготовки до його захисту. Такі злочинні дії призвели до тимчасового захоплення стратегічно важливого аеродрому, навколишніх населених пунктів і знищення літака АН-225 "Мрія", – повідомили у СБУ.

Посадовці заборонили українським військовим зводити оборонні укріплення та фортифікаційні споруди на летовищі. Вони віддали розпорядження заблокувати допуск бійців Нацгвардії на територію об’єкта.

На підставі зібраних доказів слідчі Головного слідчого управління СБУ повідомили всім трьом фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, яке призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

Двом з них обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Колишній заступник гендиректора ДП "Антонов" переховується від правосуддя, його оголосили у розшук. Усім трьом загрожує до 15 років ув’язнення.

"Ми ведемо об’єктивне розслідування цієї справи. Ті, хто фактично допоміг ворогу знищити один із символів України, мають понести заслужене покарання. І СБУ зробить для цього усе необхідне. А новий літак наша держава обов’язково побудує, бо "Мрію", як і Україну, неможливо зруйнувати", – наголосив голова СБУ Василь Малюк.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер