images/stories/logosait_new.jpg

 

"Укренерго" просить українців не долучатися до акції "Година Землі"

 
GETTY IMAGES

В "Укренерго" закликають не долучитись до екоініціативи "Година Землі", оскільки масове вимкнення світла не допомагає економити електроенергію, а навпаки шкодить енергосистемі.

Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго".

​​"Друзі, будь ласка, не ведіться на заклики долучитися до "Години Землі" і в певний час масово вимкнути світло – це не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі", – закликають в "Укренерго".

В компанії пояснюють, що кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої - це закон фізики. Одночасне вимкнення світла - це короткочасне зниження споживання.

Якщо цю акцію підтримає багато людей,  особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах. Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації - іншими словами, відключати працюючі енергоблоки.

"Це погано навіть у мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів Росії. Різке виключення, а потім включення  - коли "Година Землі" завершиться - це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми", – додають в компанії.

Додається, що найкращою допомогою кожного є щоденне ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години.

ІГОР ПИЛИПІВ

Економічна правда.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер