images/stories/logosait_new.jpg

 

Звернення міського голови Тернополя з нагоди 35-ї річниці виведення військ з Афганістану

Шановні «афганці»! Учасники бойових дій за кордоном! Українці!

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 35 років тому останній український солдат залишив афганську землю. Завершилася одна з найбільших радянських авантюр, яка стала трагедією мільйонів людей.

Але залишилися пам'ять, про героїв-українців, які рятували життя своїх побратимів. Рятували мирних мешканців, простих афганців.

Залишилася пам'ять про звитягу наших земляків - українців.

Під час війни в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

Але з іншого боку, афганська війна стала прикладом мужності, доблесті та героїзму українців.

З 2014 року, з самого початку московської агресії, тисячі «афганців» та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників. Вони стали елітою Збройних сил України! Навчали і командували новобранцями, передавали свій бойовий досвід. Стали батьками сучасної непереможної Української Армії.

Сьогодні ми віддаємо шану всім «афганцям»-захисникам Батьківщини! Ми дякуємо Вам сумлінним бійцям, героям-оборонцям за все що Ви зробили для України та світу.

«Слава воїнам-афганцям» і «Слава Україні».

 

Міський голова Тернополя                                                               Сергій Надал

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер